Kā sarunāties ar vīriešiem.;)
Un te es domāju dzimumu kā tādu, nevis tikai individus ar segvārdu MMV (MansMīļotaisVīrietis), tb koleģus, brāļus, vīru/piegulētāju.
Tātad: atbilde ir - rakstiski. Izrunātu tekstu vīrieši slikti uztver un saprot, jo viņiem bieži vien mēdz būt:
a) selektīvā dzirde (tb "gribu dzirdu, gribu nē");
b) totāli atmiņas zudumi ("Tu man neko tādu neesi teikusi!")
Kā to darīt:
1) Apdomā visu labi! Dienu vai divas. (Iespējams, ka šajā laikā vēlme/vajadzība runāt ar vīrieti pazudīs. Kas arī būtu vislabākais.) Pieraksti blociņā galvenās tēzes. Parlasi. Izlabo. Pieraksti vēl kaut ko. Nesāc ar vīrieti pāragri runāt par apspriežamo tematu, tas viņu var satraukt - vēl sabīsies un sastrādās muļķības (aizbrauks zvejā/uz Himalajiem vai nopirks tev kažoku).
2) Formāts: A4, TimesNewRoman font14. Sakārto tēzes pa punktiem. Nelieto sarežģītus vārdus. Teikumiem jābūt vienkāršiem, ar ne vairāk kā 2 palīgteikumiem. Tēmai jābūt tieši izklāstītai, bez metaforām. Apjoms - ne lielāks par 2-3 lapām, vairāk vīrietis nebūs spējīgs uztvert.
3) Izslēdz visu, kas varētu novērst uzmanību: TV, radio, CD atskaņotāju, durvju zvanu, telefonus, noliec patālāk pultis (kaut gan vienu, ar izņemtām baterijām var arī iedot vīrietim rokā - tas viņam noņems lieko satraukumu). Nosēdini vīrieti, lai būtu ne pārāk ērti - piemēram, uz pusmīkstas taburetes vai vīnes krēsla. Uz dīvāna viņš var netīšām iesnausties. Iedod rokās aprakstītās lapas, lūdz, lai izlasa. Kamēr viņš lasa, paklusē! (Es zinu, ka tas ir grūti!) Svarīgi - teksta lasīšanas laikā vīrietis nedrīkst būt ne izsalcis, ne pārēdies!
4) Kad vīrietis ir izlasījis, pajautā - vai un kā viņš saprata tekstu. Palūdz, lai atstāsta katru punktu saviem vārdiem. Dod laiku apdomāt atbildi. Taču ne pārāk ilgi - pēc 3 stundām viņš jau būs aizmirsis, par ko vispār tika runāts.
P.S. Diemžēl ir novērots, ka arī rakstītu tekstu ne visi vīrieši spēj saprast un uztvert. Tādēļ jālieto palīglīdzekļi: ja viņš arī pēc otrās izlasīšanas reizes nesaprot tekstu un nespēj/negrib to atstāstīt saviem vārdiem, paņemiet sarullētu žurnālu vai pannu un pie katras kļūdīšanās viegli uzsitiet pa pakausi. (Svarīgi - pannu labāk ņemt alumīnija! Čuguna panna ir pārāk smaga - cilājot, var izmežģīt roku.)
;>