Pātaru Ansis' Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Pātaru Ansis' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Tuesday, July 28th, 2015
  3:05 pm
  25.07. Nē, Vērsi! Nedrīkst!! STOP!! Sist kaimiņus, radus un kolēģus nedrīkst, pat ja jums par šo cilvēku pārmācīšanas nepieciešamību caur elektrisko rozeti ir pačukstējusi pati Baltā Brālība vai arī jums ir sapnī atnācis ziņojums no piektā līmeņa astrālā torsiona, ka šie cilvēki ir vainīgi pie visa. Nagi jāpievalda, lai arī kauties un lamāties gribēsies uz nebēdu. LR tas paiet zem sīkā huligānisma. Ļoti drudžaina un aizkaitinoša enerģija. Mieru, tikai mieru. Īsti nekur šo enerģiju nevar likt, vienīgi tračos. Bet ja sirds pilna, tad jau sīkais huligānisms akurāt iederās un ir attaisnojams.(c) Geste par jūliju
  Tikko pašķīru un ieraudzīju, aha, un es vēl brīnījos, kāpēc man kopš sestdienas šķiet, ka VISI mani grib novest līdz trakumam - sākot ar kolēģi un beidzot ar "pacientiem". Un ja man būtu tāda glīta un ērta olekts kā Bārdas muzejā, kāds jau toč būtu atrāvies pa galvu, piemēram, vistu kompānija no pašvaldības vai vecā maita ar savu "man mājās ir dizaina aizkari, ĻOTI DĀRGI, Šveices stilā, jūs saprotat, vai ne, ĻOTI DĀRGI". Bet man diemžēl (vai par laimi) mērlineāls ir tāds metālisks un ļoti neparocīgs, ar abi roki turams, tb galīgi nepiemērots ērtai sišanai. Bet vispār - vēl nav vakars!!!
  Sunday, July 26th, 2015
  11:50 pm
  Viļuma Dārza Svētki 2015 ir godam aizvadīti, paldies saimniekiem. Bija neliela un smalka (SMALKA - es uzsveru) kompānija. Baudījām arī kultūru - bijām Friča Bārdas muzejā. Cik no jums šodien bija muzejā? Nu lūk! /uzvaroši skatās/
  Saturday, July 25th, 2015
  10:16 pm
  Vārīju es šovakar debessmannā rītdienas pasākumam. Sākumā tā kā parasto rudzu miltu uzputeni. Tad procesa gaitā atjēdzos, ka siets ir slapjš, tb nav ar ko tos miltus sijāt, tāpēc izvilku mannu un piebēru to. Vispār gan nekad nebiju vārījusi tieši ar mannu, tikai miltiem. Bet beigās viss sanāca superīgi. Jāsaka gan, ka daudz galaprodukta nav - negaidot ieradās Juniora draudzene pēc fočika, un es kādu 3daļu putras saliku šiem līdzi cienastam.
  Nu ja, un procesā es atcerējos, kā vāra debessmannā mana tante, kura skaitās liela meistariene tieši šajā ēdienā. Viss tiek nomērīts līdz pēdējam: ogas bezmaz izskaitītas, cukurs tikai ar noteiktu karoti mērīts, manna tāpat. Un, ja nedod Dies, kāds ierunāsies vai paelpos "zem rokas", tad ir jālej katls ārā un jāsāk no gala, jo Nekas Nesanāks, ja nebūs viss precīzi uz miligramu! :D
  P.S. Procesā atkal jau nopriecājos par mikseri. Nezinu, kā [info]nova - vai suluspiedi lieto, bet man šī maiņa šķiet dikten izdevusies! ;)
  Monday, July 20th, 2015
  5:12 pm
  Nepatīk man pēdējā laikā, kad mani fotografē. Nē, nu es nezinu - paskatos uz sevi spogulī - un es pat nerunāju par šī darba spoguli, kurš katram nokrāpj kādus 7-10 kg, bet par mājām, kur man ir visparastākais spogulis - ir Ok. Drēbes arī it kā nav kļuvušas kaut kāda mega izmēra, svari konsīlijā nepiedalās, jo baterija beigusies... A kā nobildē, bļin, kaut kāds krokodīla un begemota krustojums!
  Un ļaunāk par to ir tikai tas, ja kāds paziņa, ieraudzījis manu bildi, izsaucas: Ak, cik tu labi izskaties! :/
  Monday, July 13th, 2015
  5:08 pm
  [info]sirdna pacēla jautājumu par "Lotosiem". Dīvainas apstākļu sakritības dēļ es arī šodien ceļā uz darbu kā reiz par tiem atcerējos.
  Pamatskolā (kā tagad saka) mūs ar brāli ne uz kādām organizētām biešu kaplēšanām nelaida, sak, pašiem biešu mājās gana, kaplējiet, cik uziet. Uz mūsu vārgulīgajiem: a tur maksā! - vecmamma apsolījās arī sapiķot. Un vasaras beigās izsniedza mammai 25 vai 50 rubļus (koroč, milzīgu naudu), ar noteikumu, ka jānopērk galds bērnu istabai. Cik atceros, mamma to naudu iztērēja kaut kur citur, iespējams, lai mūs uz 2 dienām uz Rīgu aizvestu, kas bija labs iemesls vecmammai zāģēt visu ģimeni gada garumā. Tieši gada, jo nākošā vasarā atkārtojās tas pats mats matā.
  Pirmais "Lotoss", tātad, man bija pēc 8. klases - vecmamma toreiz nonāca slimnīcā ar insultu, attiecīgi bija pārāk vārga, lai visu ģimeni noliktu pie vietas. Pie kam, tā saucamais Mediķu Lotoss. Tb strādāju es mēnesi par sanitāri traumās un LOR nodaļā (tas arī ir interesants stāsts, bet citu reizi). Bija jāmazgā grīdas, jāstiepj no virtuves katli ar paiku un jāmācās iešpricēt muskulī (tb pakaļā). Vot. Nozīmīgākais gan bija pasākums augustā - visas LPSR mediķu lotosu tusiņš. Mēs dzīvojām kaut kur ellē gaisā (pat nezinu, kurā Latvijas malā), teltīs, vienīgie mazgadīgie (mazgadīgās) bijām mēs, visas citas grupas bija studenti. Koroč, bija gan ko noskatīties. Pēc tam rudenī skolā bija kaut kāds pasākums par tēmu "Ko mēs labu vasarā sadarījām", kur visiem Lotosiem bija jāuzstājas ar priekšnesumiem. Scenāriju mūsu iznācienam izdomāju es, tb paņēmu labākos momentus no studentu grupu uzstāšanās (kā tagad saprotu, tās bija KVN līmenī) un uztaisīju riktīgu vodeviļu. Publika sajūsmā rēca un lauza krēslus. Savukārt politiskā klimata uzturētāja skolotāja Spridzāne par to visu izteicās visai skarbi un pazemojoši :/
  Nākošā gadā mums bija "Biešu ravēšanas Lotoss" tajā pašā kolhozā, kur dzīvoja mana vecmamma. Attiecīgi visi pārējie brauca uz darbu ar kravas mašīnu, bet es lepni ierados uz sava mopēda! No tā visa labi atceros, kā mani sakoda bite un man 3 dienas visa galva bija piepampusi apaļa bez acīm, un otrs - ka saulē apdedzināju roku līdz čulgām tenisa bumbiņas lielumā (nē, ne galda tenisa, bet tās dzeltenās pūkainās) - tas bija Černobiļas gads. Ā, un vēl atceros, ka mēs visas skatījāmies futbola čempionātu un bijām samīlējušās futbolistos.
  Pēc tam bija "Celtniecības Lotoss" (ja nu kāds ir palaidis garām, man ir kura tur krāsotāja-apmetēja kategorija, vot). Tur pa mēnesi darba es nopelnīju naudu kasešu magnetofonam. Un vēl man tur bija pielūdzējs no profenes praktikantiem, kuru mana draudzene nokritizēja zemāk par zemi, un es pasūtīju 3 mājas tālāk.
  Nu ja, un tad jau bija izlaiduma gads, un sākās Lielā Dzīve ;)
  Friday, July 10th, 2015
  3:30 pm
  Ziņojums speciāli Polārajām Mitrenēm. Es ļoti (ĻOTI) pacentīšos dzīvot tā, lai tiktu ellē pie katlu kurināšanas. Un tad jūs - mīļie, tos +25-27 grādus celsija atcerēsieties kā kūrortu un laimes zemi! Un neaizmirstiet - tos katlos jūs sēdēsiet mūžību! MŪ-ŽĪ-BU! MŪ-ŽĪ-BU!
  Friday, July 3rd, 2015
  10:52 am
  - Это будет страшная ночь. Немногие дотянут до утра.
  - Закрой, наконец-то, холодильник и иди спать!
  Thursday, July 2nd, 2015
  10:43 pm
  Tikko sapratu, kāda zoss es patiesībā esmu! Vienīgais instruments (VIENĪGAIS!), kuram būtu jābūt katras vientuļas sievietes mājās, ir caurspīdīgs halātiņš! Lai ir, ko uzvilkt, kad iet pie smukā kaimiņa aizņemties urbi, skrūvgriezi vai korķuviļķi!
  9:06 pm
  Obanā!
  Šorīt ieraudzīju papeļpūkas un atcerējos: http://klab.lv/users/kuminjsh/1631021.html Tā ka iespējams ne tik daudz saaukstēšanās, cik tomēr alerģija :( Rīt braukšu uz laukiem, kur tās maucības ij tuvumā nav, ja pāries kleps un iesnas, tad viss skaidrs :(
  11:14 am
  Un tad vakar tā amerikāniete ieraudzīja Sāta Māti. Es jau tā viņu kabinu ne pašā priekšā, lai izvairītos no neveiklām situācijām (ja gribat jautāt - a pa ko tā, papriekš pamēģiniet atrast internetā kaut ko par Sāta Māti). Bet, nē, mūžīgi kāds ierauga, un mūžīgi tas kāds ir svešās mēlēs runājošs. Nu labi, nepārspīlēsim, tas ir bijis kādas 4 reizes, bet ar to jau stresa tāpat pietiek. Lūk. Tad nu es grūši nopūtos un sāku stāstīt savu versiju par Lielajām Vardēm. Nēnu, tagad jau es gudra, zinu, ka "krupis" ir toad, bet izrunāju to vārdu tā, ka viņa nesaprata, un nācās vien "vilkt ārā" Lielās Vardes. Vārdu sakot, viņa bija impresēta no mana stāsta, un sagribēja to zīmi ;) Un beigās es teicu: ak, piedodiet, mana angļu valoda galīgi nav laba. Un viņa savukārt atbildēja, ka gribētu gan runāt latviski tā, kā es angliski. Varbūt nākošreiz, es viltīgi pasmīnēju. Varbūt nākošreiz, viņa smējās. Dīl! - es uz atvadām teicu ;)
  P.S. Ja kāds nesaprata, es te lielos! Atkal ;)
  Monday, June 29th, 2015
  4:12 pm
  Ak, šie Vēži, tipiski, tipiski :D
  Saturday, June 27th, 2015
  8:20 pm
  Jā, nu tādā pansionātā varētu arī pavadīt vecumdienas ;)
  http://filmix.net/dramy/46322-otel-merigold-luchshiy-iz-ekzoticheskih-the-best-exotic-marigold-hotel-2012.html
  http://filmix.net/trejlery/92215-otel-merigold-luchshiy-iz-ekzoticheskih-2-the-second-best-exotic-marigold-hotel-2015.html

  No filmā izteiktajiem komplimentiem: Хотя вы, милая леди, ближе к менопаузе чем моргу!
  5:18 pm
  4:44 pm
  Šodien pamodos 14:30. Tb pirmo reizi es pamodos ap 6:30, sapratu, ka ir sūdīgi, izmērīju temperatūru, iedzēru 2 aspirīnus un gāju atkal gulēt. Pie gultas man stāv tualetes papīra rullis, kur šņaukt degunu (puse jau cauri), kaklā kasās un viss riebjas. Es visu ziemu nosēdēju, var teikt - uz ielas, pat sūda iesnas nedabūju, a tagad vasarā, VASARĀ!!!!...
  Pieņemu, ka visas polārās mitrenes dej priekā un berzē aukstās, mitrās ķepiņas.
  Ļoti ceru, ka tas solītais karstuma vilnis ar +30 grādiem kā sāksies, tā nebeigsies līdz pat oktobrim! Tas būtu tikai godīgi!
  Thursday, June 25th, 2015
  10:05 pm
  Šodien konstatēju, ka šobrīd vāciski runāju tādā līmenī kā angliski pirms gada, tb labdien/uz redzēšanos/paldies/lūdzu/skaitļa vārdi/dzīvnieku nosaukumi/vēl kaut kas mazliet. Tātad, ja vācietis zina četrarpus vārdus angliski, un mēs nenovirzāmies no tēmas "par dārzniekiem un krustmātēm" (c)Džeroms, tad varam itin veikli saprasties. Pirms gada es aptuveni tā runāju angliski. Nē, patiesībā krietni vārgāk un stostīgāk. Tagad es maucu vaļā, daudz neraizējoties par gramatiskām formām - ja gribēs, sapratīs! Pie kam tik raiti, ka dažas labas "Egles" dāmas (par kurām es sākumā sajūsmināti domāju: ofigetj, ka es tā varētu!) mēdz mani piesaukt par palīgu sarunās! :D Tā ka komunikācija notiek! Galvenais atcerēties dažas svarīgas lietas, piemēram: kad klients rāda bērna foto, ir jāsaka: "Ou, sou kjūt!", nevis jāsaviebjas! Vai: ar vāciešiem sākumā ir jārunā angliski un tad dažus vārdus vāciski, tad viņi atkūst, savukārt, ja uzreiz sāk vāciski, šie domā, ka sastapuši īstenu doiča zinātāju, un mauc vaļā gariem paplašinātiem teikumiem :D
  P.S. Pēdējās divās dienās gan brīžam bija vēlme kā Bernardam - paņemt birsti un izdzīt visus kustomerus ārā. Un ne man vienai...
  Sunday, June 21st, 2015
  3:00 pm
  Grāmatplaukta atputekļošana ir rezultējusies akcijā "Отдам в хорошие руки!"
  Хольм ван За́йчик visas grāmatas:
  Дело жадного варвара
  Дело незалежных дервишей
  Дело о полку Игореве
  Дело лис-оборотней
  Дело победившей обезьяны
  Дело Судьи Ди
  Дело непогашенной луны
  Pati esmu lasījusi un pārlasījusi reizes četras. Vienmēr ļoti paticis tas stils, arī sižets visai aizraujošs. Bet pēdējo reizi nespēju pat līdz galam tikt - tik ļoti krita uz nerviem tas šovinisms un "кругом враги". Iemetu plauktā un aizbīdīju priekšā bildi. Bet tagad, slaukot putekļus sapratu - tām grāmatām laikam laiks doties tālāk :)
  Ja nu jūs neesat tik jūtīgi uz zemtekstiem kā es, varat dabūt visas pret vienu pudeli gruzīnu vīna (sausā sarkanā - saperavi vai mukuzani). Sākot no rītdienas, tuvākajās 4 dienas būšu sastopama V-rīgā, varu paķert līdzi! ;)
  Saturday, June 20th, 2015
  7:19 pm
  Turpinu dzīvokļa ģenerāltīrīšanu. Šobrīd tīru grāmatplauktu (4x7 plaukti, katrs ap metru garš, pilni ar grāmatām). Uzliku Radio Contact, un iedomājos, ka esmu Sofija. Uzreiz cita darba kvalitāte iestājās! ;)
  Tikko palēcos gaisā ar visu spaini (pilnu) - nācu ārā no WC, bet man pretī skrien pele! Pie tuvākas apskatīšanas gan izrādījās, ka tas ir caurvēja nests kaķa spalvu kušķis (ņemot vērā tos daudzumus, ko ik dienas atrodu dažādos dzīvokļa stūros, brīnos, ka viņai vispār vēl spalvas ir!). Nēnu, vispār jau es no pelēm it kā nebaidos, bet kad nu tā satraucoši metas man virsū... :D
  Thursday, June 18th, 2015
  7:24 pm
  Vakardienas/šodienas prieks no FB
  Posts
  только что, болтая с приятелем по телефону (да, мы совы и у нас разгар жизни), выяснила. что он, мужчина сорока с лишним лет, был до нашего этого разговора уверен, что у женщин в груди молоко. Всегда. И только с возрастом молока становится меньше, и тогда груди опадают и теряют форму. Он думал. что молоко в нас генерируется постоянно, как слюна, и выходит вместе с потом за ненадобностью.
  да, мужчина гуманитарий (нет, не ругательство, просто констатация), да, у него нет детей, но все же...Грудь -то он видел. Трогал даже. и вообще...
  я была уверена, что он шутит. Но нет.
  Изумлены были оба.
  не знаю, кто больше.
  (c) Anna Sever
  Un komentāri pie posta:
  ... tālāk ... )
  Wednesday, June 17th, 2015
  9:57 pm
  Zvana vakar pa dienu Juniors:
  - Neaizmirsti maizi nopirkt!
  - Eeee, kāpēc?
  - Tev mājās nav maizes, ne druskas! Es ienācu pēc dažām mantām, gribēju apēst kādu maizīti, bet maizes nav!
  - Nu vispār jau es maizi neēdu.
  - NEMAZ?!
  ;)
  Tuesday, June 9th, 2015
  11:35 pm
  Māte, protams, māksliniece. Iebrauca, redz, kaut kāds tēvainis uzvārdā Bārda, apjautājās, vai nav kāds motocikls vai kas tamlīdzīgs pārdodams, šī zvana man: "Hihi, tu ar to savu mopēdu vēl taisies braukt?" Uz manu (MANU!!!!) zaļo Rīga-cikturpadsmit aci uzlikuši! Nošņācu, lai aizmirst - galu galā ir trīs mazbērni, kuriem braukt. Un ja kāds to mopēdu reiz no pilsētas garāžas atvestu un teiktu bērniem "Drīkst braukt!", gan jau ka brauktu, acis pārgriezuši. Annai, piemēram, šobrīd ir 15 - kā reiz tas vecums, kad es pie mopēda tiku un braucu atspērusies. Anna gan ir aptuveni 15-20 cm īsāka par mani (kā es toreiz un tagad) un attiecīgi aptuveni tikpat kg vieglāka (kā es toreiz), bet mopēds ir gana smags verķis, tak pie lielas gribēšanas nekas nav šķērslis. :/
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba