Ceturtdiena, 25. Sep 2014, 17:46
Reize

Reizi 100 gados atvēru Cibu. Dīvaini, ka te joprojām viss notiek! :)

Piektdiena, 17. Maijs 2013, 11:54
Izveidots: 2004-05-17

9 gadi šeit. Tiesa, jaunākas blogu tehnoloģijas un mikroblogošanas iespējas ir izkonkurējušas šo vietu, taču neskatoties uz to, šad un tad šeit palasu, ko atlikušie aktīvie draugi ir sarakstījuši. :)

Piektdiena, 10. Maijs 2013, 11:51
Like

Cibā trūkst "Like!" pogas...

Otrdiena, 28. Aug 2012, 15:02
Likteņdārzs

Šis ir krosposts no Māris Alksnis. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Kas ir Likteņdārzs? Pagājušajā nedēļā Latvijas TV blieza gaisā koncertakciju jaunā latviešu kultūras pieminekļa "Likteņdārzs" attīstībai. Tur laikam kaut kādam skatu tornim vai platformai tika mēģināts savākt nepieciešamos līdzekļus... Tā kā mūsu ceham bija pienācis svečturu pasūtījums no ārzemēm, tad šo koncertatrakciju neskatījos, par notikušo un cilvēku sajūtām uzzināju vien nākamajā rītā klausoties Latvijas Radio 1. programmu, kurā Zigfrīds Muktupāvels gandrīz vai raudādams, jo uz viņa vadīto raidījumu "Kultūras rondo" smago paģiru dēļ nevarēja ierasties Ausma Kantāne Elita Veidemane, lūdza zvanīt uz tiešo ēteru un stāstīt par savām sajūtām TV pārraides sakarā. Cilvēki izteicās vairāk negatīvi nekā pozitīvi - pasākums esot bijis ļoti skumjš, bēdīgs un raudulīgs, un šķiet arī līdzekļi prognozētajā apjomā netika savākti. Bet tad piezvanīja viens tantuks un pajautāja, vai jūs zināt, ka baznīca ir pret šo pieminekli? Bet kāpēc? Kas tad īsti ir tas Likteņdārzs? Un tas mani ieinteresēja, šo objektu papētīt sīkāk, tāpēc devos nelielā ekspedīcijā uz Koknesi pa vēl neuzbūvēto ceļu no Tīnūžiem (bet tas jau ir cits stāsts...), lai mēģinātu kaut ko noskaidrot. Jau stāvlaukumā mūs informē, kas ir "Likteņdārzs"
Jau stāvlaukumā mūs informē, kas ir "Likteņdārzs"

Mēs esam nemirstīgi. Kamēr vien uz zemes mīt mūsu labie darbi - ierakstīti cilvēku, zemes un tautas likteņos.

Viena Latvijas paaudze reiz apvienoja gribu un dāvāja mums Brīvības pieminekli - brīvības, gaismas un spēka simbol. Nu ir mūsu kārta. Koknesē, Daugavas upes vidū, ar Latvijas tautas atbalstu top Likteņdārzs. Pārdomu, mīlestības un cerību dārzs. Vieta, kur just. Cieņu pret mūsu vēsturi un mīlestību pret mūsu zemi. Vieta, kur auklēt ticību, ka viss izdosies nākotnē. Likteņdārzs apvieno mūs visus - lielus un mazus, vecus un jaunus, sievas un vīrus. Likteņdārzs neuzstāj un nepieprasa, Likteņdārzs tikai aicina: "Nāc, pieliec savu artavu". Nav svarīgi, cik tā būs liela. Nāc un saņem iespēju - pēc laika atskatīties pagātnē un zināt: "Jā, Es esmu daļa. Es dzīvoju šeit un dzīvošu arī tad, kad manis jau sen vairs nebūs". Mēs esam kā koki - ar saknēm pagātnē, ar stumbru tagadnē, ar ziediem un sēklu - nākotnē.

Esiet sveicināts Likteņdārzā!

Tālāk vēl daudz bildes un piezīmes.

Read the rest of this entry »

Tags: ,

Pirmdiena, 27. Aug 2012, 16:37
Bērni

Manu ārlaulības bērnu krustmāte šodien atsūtīja bildes, cik tad lieli izauguši mani 2010. gada Ziemassvētku grēku augļi - Zaiga un Maria (no kreisās). Jā, nav nekādas klūdziņas, aug lēnām, bet pamatīgi! :D Un salīdzinot bērnu izmērus, šķiet šeit stingrs vārds būtu sakāms arī feministu kustību pārstāvēm, jo augu izmēru atšķirība ir acīm redzama... :D Zaiga un Mario, pusotrs gadiņš.
Zaiga un Mario, pusotrs gadiņš.

Read the rest of this entry »

Tags: ,

Pirmdiena, 27. Aug 2012, 12:43
Labdien

[info]glupais ir miris, lai dzīvo [info]maris ;)

Piektdiena, 24. Aug 2012, 11:11
Siguldas pilsdrupas

Šis ir krosposts no Māris Alksnis. Vari komentt gan šeit, gan tur.

 

Pagājušajā nedēļas nogalē kopā ar vietējo junioru bijām apskatīt Siguldas vecās pils drupas. Jāatzīst, godam atjaunots viss tur, ko nevarētu teikt par jauno pili, kurā mitinās Siguldas dome.

Siguldas vecās pils drupas

Ja nav būts, iesaku ieskriet un aplūrēt gan pašu pili, gan skatu, kāds paverās no vairākajām speciāli izveidotajām skatu vietām uz Gaujas senleju! Tālāk vēl 13 bildītes un neliels apraksts.

Read the rest of this entry »

Tags: ,

Otrdiena, 7. Aug 2012, 19:12
Sadzīves ainiņas – Brīdinājums

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Interesanti, a pārcētot kabeli ar cirvi arī elektrības padeve tiks pārtraukta, jeb tomēr tikai izraujot no rozetes? :D

Elektrobrīdinājums

Elektrobrīdinājums

Vai tu šodien jau vienu izrāvi? :naac:

Pirmdiena, 6. Aug 2012, 15:56
Sadzīves ainiņas – Talants

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Pilnīgi noteikti ir nepieciešamas prasmīgas talanta spējas, lai ceļarulli nostādītu šādā pozīcijā! :D

Ceļaruļļa nedienas

Ceļaruļļa nedienas

Rullējam šķērsām pa Grostonas ielu Rīgā! :D

Pirmdiena, 30. Jul 2012, 13:50
Sadzīves ainiņas – Taler

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Sanāca nesen iebraukt vienā vietā, kur biju pagājušajā gadā. Sasmaidījos par redzēto. Divas bildes, viena uzņemta 2011. gada 31. oktobrī un otra 2012. gada 10. jūlijā.

Restorāns, naktsklubs, bārs, pirts "Termināls" (2011.10.31)

Restorāns, naktsklubs, bārs, pirts “Termināls” (2011.10.31)

Restorāns, naktsklubs, bārs, pirts "Taler" (2012.07.10)

Restorāns, naktsklubs, bārs, pirts “Taler” (2012.07.10)

Nez, cik ilgi jaunie īpašnieki štukoja iestādījuma nosaukumu, lai nebūtu jāizgatavo jauna izkārtne? :D

Tags: ,

Piektdiena, 6. Jul 2012, 16:30
Anti-fotoradar-isti

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Kamēr sabiedrība lēnām sāk pieņemt fotoradaru esamību ielās un samazina braukšanas ātrumu bīstamajos, taisnajos un mazapdzīvotajos ceļu posmos, kur uzstādīti dārgie fotoaparāti, tikmēr radaru uzstādītāju kantoris jūtot naudas līdzekļu plūsmas apsīkumu acīm redzot nolēmis pieņemt darbā ar izdomu apveltītus un uz biznesu orientētus indivīdus iekasēšanas aparātu izvietojuma modernizācijai un optimizācijai. Izskatās, ka viņi ir atraduši cilvēku ar īpaši cinisku attieksmi pret šo jautājumu… :(

Ar motocikliem pārsvarā pārvietojas atbildīgi domājoši ļaudis, kuriem rūp sabiedrības labklājība un noskaņojums (jo īpaši labklājība), tāpēc lēnām ir uzradusies tāda kā interešu grupiņa, kas rūpējas par to, lai fotoradaristi nesāktu nodarboties ar bezpriģelu un naudas smelšanu, bet ja tāds parādās, tad parūpējas arī par tā likvidāciju  vai vismaz ierobežošanu vietās.

Pēdējās dienās uz Valmieras (vai Satekles) ielas, tur kur veļas mazgātuve “Irve”, ik pa laikam tika uzstādīts fotoradars, kurš fočēja no aizmugures tā, ka bildē redzama arī zīme “30 km/h beigas”. Lieki teikt, ka zīme “30 km/h” tur nekur tuvumā nebija (sk. tālāk redzamo video), taču tas tik un tā neliedza darboņiem uzstādīt tur fotoradaru un “iekasēt” par 30+. Tas protams ir tikai minējums, bet ir ļoti lielas aizdomas un neoficiāla informācija, ka tā patiešām bija.

Stāsts sākas ar to, ka tieši pretī šim radaram uz visu dienu tika noparkots motocikls ar LT numuriem. Motociklam tika uzrakstīts un uzlīmēts arī administratīvā pārkāpuma protokols par parkingu zālienā (zāles tur nebija), taču iepriekš minētā iemesla dēļ tas tika ielidināts atkritumu urnā.

Motocikls fotoradara priekšā

Motocikls fotoradara priekšā

Nākamajā dienā ar izdomu bagātie fotoradaru kantora darbinieki bija izdomājuši portatīvo fotoradaru uzstutēt nedaudz augstāk, uz kaut kāda mieta, tāpēc motocikls tur tika noparkots aptuveni tajā pašā vietā, plus vēl aizsedzot objektīva skatienu, motocikls tika apklāts ar pārvalku. Diemžēl bez foto.

Tālāk šī situācija daudz un dažādi tika aprunāta motociklistu forumā, un tika nonākts pie secinājuma, ka ja vien ir iespēja, tad goda pilsoņa pienākums turpmāk būs ne tikai balsot vēlēšanās, bet arī parkoties priekšā fotoradariem.

Read the rest of this entry »

Piektdiena, 6. Jul 2012, 13:17
Sadzīves ainiņas – Āras pieliekamais

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Ja vasarā un rudeņos dikti patīk vārīt visādus tur jāņogu džemus, zemeņu ievārījumus un rabarberu kompotus, tad lieti noder milzīgi katli! Bet ja katlus vajag tikai pāris dienas gadā, tos glabāt lietuvas projekta tipa mājas virtuvē ir ļoti neparocīgi. Mūsdienu garnadzības apstākļos arī stiept uz pagrabu (ja tāds vispār eksistē) ir riskanti, tāpēc ir risinājums – izvirzītais āras pieliekamais! Papildus vieta jūsu krāmiem, kaimiņu acu skatieniem un baložu sūdiem! :naac:

Āra pieliekamais

Āra pieliekamais

Zvani tūlīt un pasūti āra pieliekamo kastroļiem arī sev un savai sievasmātei! :D Pieejamas arī kāpnes, kuras sniegsies līdz pat trešajam stāvam! :naac:

Pirmdiena, 2. Jul 2012, 16:58
Не бит, не крашен

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Vēl pirms jāņiem atrādīju, ka beidzot esmu sācis kustināt Audo dibenu, tad nu varu godam atskaitīties, tas ir veiksmīgi novests līdz galam! Izskatās, kā jauns, nesists un nekrāsots! :D

Не бит, не крашен

Не бит, не крашен

Kā jums patīk manis izvēlētā “Audi” zīmīte? :naac:

Tags: ,

Otrdiena, 19. Jun 2012, 19:03
neKlucis

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Vakar beidzot saņēmu sevi rokās (tas ir tā, ka apķer sevi ar abām rokām pieliekot plaukstas pie pretējo roku pleciem) un samainīju motociklam bremžu uzlikas. Pirms tam braucot jau dzirdēju, ka kaut kas tur īsti nav labi un moto tika nolikts stāvvietā, kamēr tas kaut kas nebūs novērsts. Tā kā eļļas trauciņā šķidrums bija dikti maz, izsecināju, ka visticamāk ir beigušās bremžu uzlikas… Un tā arī bija! :D

Bremžu ne-klucis

Bremžu ne-klucis

Kā var redzēt attēlā, tās spīdīgās malas ir spīdīgas tāpēc, ka tur atspīd dzelzis… Daļēji pie vainas šādam nevienmērīgam nodilumam (pārējiem klučiem vēl pāris mm bija palikuši) varētu būt iesprūdušais bremžu cilindrs, kurš īsti negribēja pretējo uzliku spiest pie bremžu diska. Tagad tas viss ir smuki iztīrīts, uzlikas nomainītas un esmu atkal ielās ar motocikli un ar bremzēm.

Vakar pēc remonta testējot kā bremzējās sanāca neliels misēklis un pašam negribot sanāca uztaisīt stopiju. Lieki teikt, ka biju čortos un maikā, līdz ar to nebija tālu arī līdz mērcītei biksēs. Taču ļoti iespējams, ka tagad varu teikt, ka esmu affigennākais stanteris, jo jau otro reizi netīšām uztaisīju stopiju! :D

Tags:

Otrdiena, 19. Jun 2012, 17:13
Audibens

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Kā sen, sen ziemā rakstīju, braucot ar Audo man ceļā pagadījās šķērslis. Kopš tā laika biju spiests pārvietoties tādā nedaudz saņurcītā auto… Pienācis laiks to visu vērst par labu, lai auto atkal būtu “не бит, не крашен” :D

Ir iegādāts jauns bagāžnieka vāks, noņemts bamperis un abi atdoti krāsotājam, kurš šodien esot savu darbu pabeidzis. Atliek vēl pa šrotiem sameklēt bampera stieni un to visu pārkrāmēt uz auto. Kamēr tas nav izdarīt, esmu spiests braukāt vēl nedaudz kroplīgākā paskatā! :D

Audibens

Audibens

Un vai tu pats esi apskatījies savu dibenu? :D

Tags:

Otrdiena, 12. Jun 2012, 12:33
Fantāziju piepildījums. Atkal

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Vēl pagājušajā gadā biju ielicis veselu lērumu ar bildītēm, kādas izskatītos rotaļlietas, ja tās taisītu pēc zīmējumiem, kurus uzmālējuši paši bērni. Izskatās diezgan amizanti! Lūk turpinājums! ;)

Šķiet, ka pele

Šķiet, ka pele

Tālāk vēl 20 bildes ar ķēmiņiem.

Read the rest of this entry »

Tags:

Pirmdiena, 4. Jun 2012, 16:19
Sadzīves ainiņas – Ielenkums

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Svētdien notikušajā Tele2 Rīgas velomaratona startā (nedaudz aiz tā) sanāca šāda situācija… Skēērīīī! :D

Motopeļu ielenkums

Motopeļu ielenkums

Un kārtējo reizi izsecināju, ka arī policisti ir tikai cilvēki… Dienvidslāvu pārvadā viens no viņiem smuki pacēla ratā! :D

Tags: , ,

Pirmdiena, 4. Jun 2012, 14:31
Resnākais twīts mūžā

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Pagājušajā nedēļā Twiterī mani pārsteidza ziņa, ka manis Twiterā sacītais ir nonācis drukātajā presē. Nevis vienkārši kaut kādā tur Popes Ziņotājā, bet laikrakstā “Diena”! Sanāk, ka tvīts nonāca uz 31000 laikraksta lapām. Domāju, ka to var uzskatīt par mana mūža šī brīža resnāko tvītu.

Laikraksts "Diena"

Laikraksts "Diena"

Read the rest of this entry »

Pirmdiena, 28. Maijs 2012, 12:50
Pupus redzi? Palaid tos!

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Draudzīgākā motociklistu foruma MotoPower.lv ļaudis uzrīkojuši sabiedrības reklāmas akciju “Motociklistu redzi? Palaid to… Tas var būt patīkami!”. Jāatzīst, ka akcija ir visnotaļ uz pozitīvas nots, tomēr baidos, ka tā varētu izsaukt arī daļai autovadītāju sašutumu, ja palaižot motociklu neviens krūtis tomēr nerādīs… Ļoti ceru, ka tagad palaižot starp auto rindām sievieti motociklisti, to nepavadīs neapmierinātu autovadītāju svilpieni un saucieni “Parā pupus!” Tomēr jācer, ka manas drūmās prognozes nepiepildīsies un vienlīdz draudzīgi uz ielas mācēs sadzīvot kā autobraucēji, tā motociklisti! :naac:
Nevajadzētu aizmirst, ka +1 motocikls ir -1 automobīlis sastrēgumā, un palaižot to starp auto rindām, tu patiesībā palīdzi arī pats sev “samazinot” sastrēgumus. Paši akcijas organizētāji par šo reklāmas kampaņu izsakās šādi: “Pagājušā gada motsezonas laikā uzvirmoja asas, nereti ļoti agresīvas diskusijas, izskanot viedoklim, ka motociklisti sev pieprasa kaut kādas īpašas tiesības. Ar šo akciju mēs gribam parādīt, ka drošība un pozitīva saskarsme ir abpusējas domāšanas un rīcības rezultāts un ka autobraucējiem un motociklistiem vienam otru nevajadzētu uztvert kā oponentus”.

Tālāk divi video, oficiālais pupu akcijas reklāmas rullītis un reportāža no Leta`s video. 

Read the rest of this entry »

Ceturtdiena, 17. Maijs 2012, 13:29
Kāpēc motociklisti brauc starp auto rindām?

Šis ir krosposts no Glupais information. Vari komentēt gan šeit, gan tur.

Jo viņi grib dzīvot.

Draugs atsūtīja linku uz rakstiņu krievu valodā par to, kāpēc motocikli brauc starp auto rindām. Izlasīju un secināju, ka beidzot kāds ir puslīdz argumentēti pamatojis to, par ko es jau sen zināju, jutu un esmu darījis līdz šim instinktu līmenī. Ja nepatīk burti cirilicā, tālāk var izlasīt manu mēģinājumu pārtulkot rakstiņu latviešu valodā, bet lūdzu ņemiet vērā, ka neesmu raksta autors un manas tulkošanas prasmes ir ļoti vājas! :D

Motocikls starp auto rindām

Motocikls starp auto rindām

Rakstā ir aplūkota situācija Maskavas ielās ar tai raksturīgajām satiksmes īpatnībām. Ticiet man, tās tur ir ļoti daudz, diezgan specifiskas un smagākas nekā Latvijā, taču domu un aprakstītos draudus var saprast un domājošam cilvēkam nevajadzētu sagādāt problēmas situāciju pielāgot Latvijas apstākļiem.

Read the rest of this entry »

Tags: ,

20 most recent