Starp citu, ja politiski aktīvi latgaliešu pārstāvji paziņotu, ka viņi nav nekādi latvieši un viņiem vajadzīgs referendums par neatkarību, es neredzētu iemeslus likt tam šķēršļus. (Jā, pat par spīti tam, ka es personiski uzskatu, ka latgalieši ir latvieši, un viņu dialekts, kuru es, ar šo novadu nekādi nebūdama saistīta, visai labi saprotu, nav nekāda nelatviešu valoda; jo, raugi, nav svarīgi, kam es ticu, bet kam viņi paši tic.)
Tas tā, tie bija tikai daži vārdi Katalūnjas sakarā.
Tas tā, tie bija tikai daži vārdi Katalūnjas sakarā.
bet nu jā, šis, protams, ir cits stāsts. vienkārši vienmēr liekas tik mulsinoši, kad cilvēkiem ir bail no Latgales, bet tā aina, ko es tur redzu, ir kas pavisam cits. lepna pierobeža ar savu identitāti.
No otras puses - šeit pat Cibā ir bijuši vairāki mājieni (no Unpy un vēl no dažiem), ka latgalieši ir no latviešiem varen atšķirīga un par to lepna cilts, kas mierīgi varētu gribēt atdalīties ar savu zemes pleķīti padusē, un man nav ne jausmas, cik reprezentatīvs šis uzskats ir. Katrā ziņā - nebiedētu, pat ja būtu reprezentatīvs.:)
Attiecīgi - tas (breksits) gan baigi precīzi salīdzināms ar kataloņu situāciju. :D
Es vēl saprastu, ja tu būtu skotu referendumu piesaucis.
Nu, OK, ja tev tā gribas, tad salīdzini. Briti mierīgi nobalsoja, dabūja savu breksitu, un neviens no Briseles komandēts policists nedauzīja ar steku neapbruņotas britu sievietes par to vien, ka piedalās balsojumā (pat nejautājot - par, vai pret).
Es gan nezinu, ko no šī salīdzinājuma varam secināt. Protams, izņemot to, ka ES pārvalde ir nesalīdzināmi iecietīgāka, elastīgāka un labvēlīgāka dalībvalstu iedzīvotāju brīvības izpausmēm nekā dažu dalībvalstu vietējā vara. Tas gan jau bija skaidrs, taču ja tev tā gribējās uzsvērt...
Klau, man apnika tavas iekšējās pretrunas pļāpājot par ES, pie ieraksta, kurš nebija par ES.
Tā kā par tēmu tev acīmredzami nav nekā sakāma, atļaušos šo pavedienu iesaldēt.
Te savukārt viens vecs raksts, kur katalonieši attēloti tik negatīvi, ka atkal grūti noticēt, ka vesels reģions ar tik nejaukiem cilvēkiem. :)
https://irir.lv/2014/09/23/neatkaribu-u
Konsekventi attiecinot autora argumentāciju uz latviešiem, būtu skaidrs, ka par savu nacionālo valsti tādi salašņas (izbijušie sirotāji, dienaszagļi, piļu dedzinātāji, bez savas rakstu valodas līdz pat 18.gs.), kas apdzīvojuši vairāku solīdu valstu - Livonijas, Kurzemes hercogistes, Krievijas impērijas u.c., dodami tām ļoti maz jēdzīga pienesuma, un nav izperējuši pat nevienu Dali mēroga dižgaru, vispār būtu aizslaukāmi vēstures mēslainē, nevis uzklausāmi kādās nopietnās politiskās diskusijās.
Vispār savdabīgi attiecināt uz kopienu septiņsimt gadus vecas izdarības. :)
Ļoti sarežģīts, piemēram ir gruzīnu-abhāzu un gruzīnu-osetīnu konflikts, kur nu jau (pateicoties ārējai ietekmei) izliets tik daudz asiņu, ka politisks risinājums tuvākajās desmitgadēs pat teorētiski nav iespējams. Gribētos, lai Eiropā nekas tāds nenotiktu.