running to stand still

there must be a light that never goes out

4/18/19 10:08 am

kādreiz es mēdzu aizbēgt no Amsterdamas uz Rīgu drusku atpūsties un izvēdināt galvu, šobrīd es no Rīgas mēdzu aizbēgt uz Amsterdamu atpūsties un pavēdināt galvu.

4/14/19 06:45 pm

man vajadzētu būt aktīvākai brīvdienās, es regulāri nodomāju.

bet tad es arī ātri vien atceros, ka, lai būtu aktīvāka vīkendos, ne tikai pārgurumā gulšņātu uz dīvāniņa, skatoties vecu Holivudas klasiku, ko līdz šim esmu noignorējusi (šodien, piem., tiku galā ar the princess bride), man vajadzētu būt mazāk aktīvai darba dienās. un gribētos, lai darbadienas, kas sākas 9os un beidzas pēc 22iem, tomēr ir drusku mazāk.

bet varbūt kādreiz. līdz tam man ir grūti nedēļas nogalēs kaut ko patiešām arī darīt, ne tikai gulšņāt un turpināt strādāt.

4/10/19 03:05 pm

ja tā godīgi paskatās, kādi 40% sarunu ar draugu ir par to, kas bija pusdienās un kas būs vakariņās

4/4/19 04:11 pm

es šodien pirmo reizi izgāju no seansa, jo nevarēju izturēt, kā izturas mani līdz-skatītāji. proti, staigā apkārt ar ieslēgtām gaismām telefonā, nāk ar 20 minūšu kavēšanos pēc seansa sākuma un tad, kad atrod savu vietu, vēl stāv ilgi kājās, jo reasons and things.

man likās, ka tas vīrietis, kurš savulaik LOTR seansā blakus skaļi sāka runāt pa telefonu, bija sliktākais no visiem, bet Viļņas Kino Pavasaris skatītāji izrādās vēl trakāki.

4/1/19 01:53 pm

kolēģe šodien paziņoja, ka ar savu aizsmakušo balsi es izklausoties pēc ļoti cienījamas un nopietnas mākslas zinātnieces.

nu tad beidzot.

3/31/19 07:13 pm

es šogad jau esmu tik daudzas reizes saslimusi, ka šis vairs vispār nav forši.

šodien nav balss, toties ir iesnas. parīt jābrauc uz Viļņu, un šodien vispār gribējās iet ārā un beidzot satikt citus cilvēkus, bet ir grūti noturēt sarunu, ja visu laiku jāklepo.

3/28/19 06:25 pm

bāc, cik labi ir atrast cilvēku, ar kuru kopā vari ceļot.
Tags:

3/28/19 10:20 am

būšu godīga, drusku priecājos, ka jaunākajā starptautiskajā banku skandālā pārmaiņu pēc figurē mūsu brāļi, nevis mēs.

3/24/19 05:06 pm

man reizēm liekas, ka manai dzīvei vajadzētu būt interesantākai un saistošākai, un, es nezinu, drusku vairāk ārā no telpām, bet šodien es pavadu skaistu un saulainu svētdienu iekštelpās, diskutējot ar kolēģi, kurš nedzīvo LV, par krīzes laika taupības politikas postošajām sekām, cita starpā to, ka ļoti daudzām valsts iestādēm budžets un rocība nav ne tuvu vēl atgriezusies pirms krīzes līmenī.

on a totally unrelated note, reāli jāmācās labāk pavadīt savs brīvais laiks.
Tags:

3/21/19 12:00 pm

es, protams, ar interesi skatīšos "Pilsētu pie upes", kad tā iznāks.

bet tomēr šodien noskatītais tīzeris man liek atkal nonākt pie tās domas, ka mūsdienu kino ir ļoti neveselīga apsēstība ar WWII. un tā vairs nav vēsturisko traumu pārdzīvošana un sakārtošana, šī jau liekas kā tāda ļoti kolektīva izvēle iestigt pamatīgā vēsturē, lai nebūtu jārunā par to, cik sarežģīti ir šodien.

jo vispār jau katrai tēmai, kas izskan šajos neskaitāmajos Otrā Pasaules kara stāstos, var diezgan viegli atrast arī mūsdienām tuvākus piemērus. un arī karš notiek joprojām un mūsdienās, un, ja nemaldos, latviešu kino vēsturē ir reāli tikai viena filma par dienestu Afganistānā (21. gadsimtā, par 1980. gadiem man vēl jāpaskatās).

bet tik ļoti ieciklējoties uz šo WWII tēmu kino, karš un tā atstātās sekas, kas Eiropā joprojām ir jūtamas, kļūst par arvien lielāku fikciju.

3/17/19 09:40 pm

viens no long distance attiecību plusiem: katra tikšanās ir kā atsevišķs piedzīvojums, un katru reizi to otru vari redzēt drusku citādākā gaismā. piemēram, nākamajā reizē tiksimies Varšavā, jo kāpēc gan ne. gandrīz pusceļš starp abu mājām.

3/14/19 09:17 am

es jau kādu laiku esmu ar interesi domājusi, kas iet uz tiem operu seansiem forum cinemas. nu, wonder no more - mamma nopirka biļetes, un mēs iesiem uz Valkīru marta beigās. varētu jau snobēt un iesmiet par augstās kultūras baudīšanu popkorna ielenkumā, bet, no otras puses, šis konkrētais iestudējums ir 5 stundas, un to noteikti var labāk baudīt ērtos krēslos, nevis tajos, ko parasti operā varu atļauties un kur vienmēr kāds blakus nodarbojas ar intensīvu manspredingu.

3/10/19 06:42 pm

F-Rated kino dienas mani pašu patiesībā iedvesmo darīt vairāk.

vairāk taisīt fotogrāfijas.
vairāk rakstīt.
vairāk lasīt.
vairāk iet uz ballītēm, runāt, smieties

bet, protams, tad ik pa brīdim ieslēdzas realitātes apziņa un nesaprašana, pa kuru tieši laiku.

3/8/19 12:45 pm

starptautisko sieviešu dienu atzīmēju, ļoti apzināti mēģinot vismaz šodien nelamāties uz grāmatvedi, kura savas nekompetences dēļ ir salaidusi projektu finansiālā ķīselī.

3/4/19 06:01 pm

man reizēm ir ļoti daudz jautājumu par pašas dzīvi.

šodien, kārtojot biroju, atradu trīs savus zābaku pārus + vienu kurpju pāri.
nesen otrā birojā atradu savu sen pazaudētu žaketi, par kuru jau biju aizmirsusi.

man reizēm liekas, ka man tiešām nav, ko vilkt, un izrādās, ka tā nav tikai savāda sajūta, bet tīri objektīva realitāte, jo acīmredzot es turpinu pazaudēt visu, kas man jau ir

2/27/19 04:51 pm

noguruma līmenis: "Dziesmas no otrā stāva" manās piezīmēs kļūst par "Dziesmām no otrā slāva"

2/24/19 05:28 pm

Vecākā brāļa meita ir ieinteresējusies par maniem kaķiem, un es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt to, ka man ir atsevišķs folderis ar reprezentatīvām kaķu bildēm, ko nosūtīt pēc pieprasījuma.

2/16/19 02:00 pm - īsa etīde par aizskartu lepnumu

kopš 2018. gada esmu lepna dzīvokļa īpašniece. šogad pirmo reizi savu lepnumu esmu spiesta paust arī, maksājot nodokli par savu īpašu.

vakar arī saņēmu pirmo nodokļu vēstuli.
pirmā doma: o, tas ir patīkami mazs cipars
otrā doma: viņiem liekas, ka šis dzīvoklis ir tikai x summas vērts? viņi neko nesaprot, stulbie lohi. šis dzīvoklis ir daudz vērtīgāks
trešā doma: nu, protams, nevērtīgiem īpašumiem ir mazāks nodoklis.
ceturtā doma: aņa delovejevna, zvanīt un sūdzēties par to, uz cik mazu summu novērtēts tavs īpašums, ir ļoti slikta doma.

2/12/19 12:18 pm

aizvedu Serjožu pie ārsta, viņam, šķiet, ir alerģija, ko aktivizē stress dzīvē.

Serjoža ir kaķis, kurš dzīvokli pamet reizi pāris gados, kad saņemu drosmi viņu aizvest pie ārsta (tas ir traumatisks notikums visiem iesaistītajiem). pārējā laikā Serjoža ēd, dzer un guļ uz radiatora.

kā tādam kaķim vēl var samazināt stresu dzīvē?

2/10/19 10:15 pm

šodien ļoti intensīvi kārtoju māju. šodien arī atveda jauno matraci (life 101 kārtējā mācība: matrača iegāde nav sīka vienība, un nav normāli, ka matracis paliek nelietojams pēc 3 gadiem, kā tas man tikko gadījās), tāpēc es vispār pārkārtoju mēbeles, iztīrīju visādus aizkrāmētus kaktus, izmetu kārtējo veco mēbeles gabalu, šoreiz vienu krēslu un vienu skapīti, kurš vairs nebija vajadzīgs, un kārtējo reizi secināju, ka, pirmkārt, šeit vēl ir nenormāli daudz mantu no Andra laikiem (ieskaitot lūgšanu grupas piederumus, tostarp dzintara krucifiksu), un otrkārt, ka dzīvot vienatnē ir visnotaļ milzīgs darbs. un secināju, ka man ir ļoti daudz (joprojām) random mazu lietu, kas ir vai nu jāsalabo, vai nu jāizmet ārā. tas ir fascinējoši, cik ļoti es varu pierast pie dzīves aizkrāmētā telpā.

bet visinteresantākais bija kāds atradums zem gultas. proti, es atradu melnu krūšturi zem savas gultas. no sākuma nodomāju, ka wow, es pazaudēju krūšturi un pati to pat nepamanu. tad sapratu, ka tā gluži nav taisnība - izmērs galīgi nav mans. es vienreiz pazaudēju savu vienīgo bikšu pāri, bet šis tomēr būtu cits līmenis. atcerējos, ka manas prombūtnes laikā te dzīvoja mana draudzene, uzrakstīju ziņu, vai gadienā viņa te neaizmirsa savu melno krūšturi. draudzene saka, ka nu visādi var būt, bet nē, viņa nedomā, ka te ir aizmirsusi ko tādu.
principā ir divi atbilžu varianti uz šo noslēpumaino atradumu. viens variants būtu tāds, ka mani draugi ir super weird un manā vārdadienas ballītē kāda meitene aiz sevis atstāja krūšturi, ne tikai traukus vai ko tādu. otrs variants būtu tāds, ka manā dzīvoklī paralēli dzīvo rūdīts vecpuisis, jo random sieviešu drēbes te uzrodas bieži.

bet vispār mans dzīvoklis pamazām apaug ne tikai ar manām lietām, bet ar to, ko draugi un visādi garāmgājēji te atstāj aiz sevis. lietussargus un tādas lietas neskaitot, kāds pie manis ir atstājis kurpju tīrāmo, segu, vairākas virsjakas (vīriešu un sieviešu), vairākas somas, bļodas, krūzītes un irbulīšus, kā arī grāmatu "Mūžības skartie''.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba