running to stand still

pasaule

11/15/19 08:42 pm - [info]dooora

šodien tāds noskaņojums, ka varētu pavilkties uz mūziklu. izvērtēju lietuviešu filmu Velna līgava.

Mūzikls par mīlestības uzvaru pār Velna viltībām. Neliels velns Pinčuks tiek izraidīts no elles un nonāk Baltraga dzirnavās. Apmaiņā pret dzirnavu īpašnieka dvēseli un solījumiem, ka saņems meitu Jurgu līgavās, viņš palīdz vīrietim ar savu darbu.
Velna līgava aizrautīgi un emocionāli stāsta pārdabisko stāstu par draiskulīgu velnu, kurš kādreiz bija eņģelis, bet viņam apnika nemitīgi dziedāt Ozeannu, un tāpēc tika nosodīts dzīvot uz zemes.

izmests no Debesīm UN no elles – sounds like a melody, here we are.

11/15/19 07:38 pm - [info]nistagms

Poll #21324
Open to: All, results viewable to: All

Runājot par Latviju, korekti ir teikt, ka te dzīvo pārsvarā

View Answers

latvieši un krievu tautības cilvēki
0 (0.0%)

latvieši un krievi
8 (100.0%)

11/15/19 01:42 pm - [info]gedymin

Pie visādām diskusijām par to, vai medicīna strādā vai nestrādā.

Vai esat aizdomājušies, ka būtu iespējams medicīnas sistēmas, kuras ir pilnīgi atšķirīgas no mūsējās?

Šobrīd Rietumu medicīnas oficiālais mērķis, kā es to saskata, ir "do no harm" (deontoloģiskā ētika, Hipokrāta zvērests). Faktiskais mērķis nereti ir cits - maksimizēt utility, dot maksimālu labumu maksimālam daudzumam pacientu, bet tas ir ierobežots (constrained) ar to do no harm principu. Piemēram, mēs nevaram veikt eksperimentu, kurā nogalinam vienu pacientu, pat ja tā eksperimenta rezultātu dotu inkrementālu uzlabojumu miljonam citu pacientu.

Līdz ar to no oficiālā medicīnas viedokļa labs ir tas, kas maksisizē utilītu un nepārkāpj šo principu ("nekaitē pacientam"). Bet varētu būt arī pilnīgi citi medicīnas sistēmas mērķi - piemēram, varētu būt tīri utilitārais. Tas atļautu veikt "neētiskus" eksperimentus, un tas jaunus cilvēkus vērtētu daudz augstāk par veciem (jo no pirmajiem ir sagaidāms vairāk cilvēkgadu).

To, ka konstreints "do no harm" ir problemātisks, redzam jau tagad - mirstošu veco cilvēku bezjēdzīgā un antihumānā uzturēšana pie dzīvības tam ir piemērs. Tai pašā laikā ar utilitāro aspektu cilvēkiem ir vēl vairāk problēmu. Ir labi zināt, ka medicīna kopumā virzās uz priekšu, ka ir progress ar minimālu daudzumu upuru atsevišķās situācijās - ja vien tu neesi tas, kurš ir nonācis tajā atsevišķajā situācijā, kuru medicīna ir upurējusi uz vispārējās utilītfunkcijas altāra!

Ir "alternatīvas" kā homeopātija, kuras ir vienkārši bezjēdzīgas, nekas vairāk par dārgu placebo. Bet holistiskā medicīna, piemēram, ir piemērs tādai sistēmai, kurā veselība ir optimizēta pavisam citā veidā. Inside look vs. outside look - var teikt arī, ka Rietumu medicīna ir laba populācijai, bet ne tev konkrēti.

11/15/19 01:13 pm - [info]dooora

aiziešu penzijā, iešu uz dažādiem perifērā avangarda koncertiem:
https://kultura.bauska.lv/event/linijdeju-koncerts/

un daudz braukšu ar autō. izbraukāšu visu Latviju un pieguļošās teritōrijas, no Ēģiptes luterāņu kapiem līdz Gazas joslai.

11/15/19 12:58 pm - [info]neraate

diena. gandrīz viens. gaišs. aiz kaimiņu mājas šauj salūtu
šķiet, ka no skolas sporta laukuma

var gan arī redzēt, cik ccilvēki relaksēti - sākumā izklausījša pēc šāvieniem, visi relaksēti iet, neviens nemeklē glābiņu
tieši tāpat kā vienā tumšā pievakarē, kad gan izklausījās pēc īstas šaušanas

11/15/19 03:42 am - [info]dooora

urbānā botānika @ its best

11/15/19 01:21 am - [info]dooora - The Pit & the Pendulum

Nododot Saeimas priekšsēdētājai tradicionālo portfeli ar budžeta projektu, kā arī zibatmiņu, kas šoreiz simboliski savienota ar Ņūtona svārstu, finanšu ministrs atzīmēja, ka svārsts parāda impulsu un enerģijas nezūdamības likumu. To pašu var teikt arī par pieciem valdību veidojošajiem partneriem - katra sadarbības partnera impulss atspoguļojas budžeta enerģijā. Ministrs pauda cerību, ka šis impulss būs arī parlamentā – spraigas diskusijas un kopīgs rezultāts.

kur nez to lielisko budžetu var aplūkot? nu, kaut vai projekta ģīmī… mani nez kālab pārņēma irracionāla vēlme to ekseli papluinīt. pēdējoreiz ar kaut ko tik stulbu nodarbojos tāļajā 2005ajā, kad svēti nosolījos nekad neko tādu vairs nedarīt, nervu šūnas tak neatļaunojoties.

11/15/19 01:01 am - [info]dooora - Lucky Luciano Latvia–Chino

tas, ka Ilze Indrāne vēl starp mums, arī man bija pārsteigums, bet vēl lielāks ir šis:
http://grigoryluchanskychina.com/grigory-luchansky-cooperation-with-china.-the-latvia-china-cooperation.html

11/15/19 12:13 am - [info]ieraksts - V E Z A R I P O T

Protams, rokoties pa krievvalodīgo internetu mūzikas meklējumos ir sanācis atrast visu ko, kā arī uzskriet interesantām forumu tēmām un garām diskusijām. Tāpat ir redzēts daudz visādu "Dipi Šmot" u.c. nosaukumu atveidojumu, par ko iesmiet.
Taču šodien es pietiekami ilgi domāju, kas tā par tādu grupu "Везарипот", un pēc tam diezgan pārsmējos.
Vezaripot, haha.

11/14/19 10:54 pm - [info]apjukums

Šodien ziņās:
- Polijā plāno aizliegt seksuālo izglītību mazgadīgajiem;
- Nīderlandē homoseksuālu pingvīnu pāris perē olu.

11/14/19 10:41 pm - [info]temperature - 225

aizmirstā, neatbildētā komentārā pie iepriekšējā ieraksta teikts: "vai tiešām šī it kā daudzmaz normālā dzīve var izraisīt tādu stresu, ka knapi var pavilkties."

izlasīju to es tikai tagad, bet šī doma man nekad nav likusi mieru. kur es to stresu salasu? kāpēc es konstanti esmu uzvilkta arī mēnešos, kas nav tādi kā šis, kurā pārmaiņas pēc tiešām ir iemesli stresam? augstas prasības pret sevi, jā, bet tās ir tādas nekonkrētas vēsmas, kas materializējas stresā tikai tad, kad tiešām mēģinu spert kādu soli ambīciju virzienā. ko es nekad nedaru. nu tad no kurienes manā mierīgajā, slinkajā ikdienā tāda trauksme? bļāviens. gan kā bļa, gan kā kliedziens.

šomēnes gan man pietrūkst stundu. vienīgā vieta, kur es jūtos patiešām laimīga, ir skola. maģistra studijas bija labākais un sliktākais lēmums, ko šogad esmu pieņēmusi. es mīlu lekcijas un mīlu kursabiedrus, taču darba apjoms ir nepiedzīvoti milzīgs. es neprotu plānot savu laiku, esmu visu iekavējusi un mokos ar izmisuma vēdergraizēm. mācos skatīties uz vienu pakāpienu, nevis visu kalnu, taču ir grūti. daždien sanāk, daždien ne. un tās dienas, kurās nesanāk, šādā brīdī ir milzīgs zaudējums. es nevaru atļauties zaudēt laiku, kura man jau tā ir par maz.

gribas paraudāt, bet nemāku.

bļāviens.
es īstenībā esmu tik nelaimīga.

11/14/19 08:42 pm - [info]kants - pēterburga 1

vienā teikumā: daudz skaistu sieviešu un viss pārējais mēreni noplucis un nolaists. lai gan laba, lēta pārtika (pabiju jau 3 gruzīnu restorānos), tīras ielas, pirmo trenniņterpu arī redzēju tikai vakarā, 12h pēc ierašanās - laikam kaut kāda apmainīšanās vietām ar eiropu notikusi tautas modes ziņā. agresīvi autobraucēji (piem., uz pilnas 3joslu ielas piemet džipu slīpi priekšā taksim un lec ārā sist taksistu), kamēr neuzrunāti - gluži toksiski drūmi un noslēgti cilvēki. bet lēts, labi organizēts metro. no otras puses - palūdzu kirova muzejā padomu, kā nokļūt citā muzejā (ar internetu te slikti ārzemniekiem), darbiniece man ieteica citai darbiniecei paprasīt, tā no sākuma man atnesa karti, pēc tam vispār pavadīja 3 kvartālu uz īsto pieturu un sagaidīja, kamēr iekāpju īstajā transportā.
ermitāža - daudz mazāk baru kā luvrā vai vatikānā, bet ļoti slikta ventilācija. smuki rembranti (piem., danaja un pazudušā dēla atgriešanās), bet no bosha tikai kopija, karavadžo tikai viens. brēgeļi gan abi un vairāki, atradu arī sev jaunu draugu - jan mandijn. interjeri patīkami, bet vispār bija ļoti nogurdinoši.
zinātniskā konference vispār vesels stāsts: ne atklāšanas, ne noslēguma, grūti lasāma programma, kafijas vietā - atbaidoša, vecai emulsijai līdzīga šķīstene. pirmā diena notika kunstkamerā, kuras ventilācija laikam nav modernizēta kopš uzbūvēšanas pētera I laikā. daudzi ok referāti, bet pagaidām nekā satriecoša. un nekad mūžā neesmu bijis akadēmiskā pasākumā, kur tik daudziem cilvēkiem nav telefonam izslēgta skaņa!

11/14/19 09:23 pm - [info]neetiski

Arī manas iekšas ir no magmas.

11/14/19 06:42 pm - [info]dooora - de Kubertēna tēma

sporta sekcijā šodien jāatzīmē žūrnalista Strausa replika nrā:
https://nra.lv/sports/hokejs/297061-rigas-dinamo-bazes-komandas-baltais-karogs.htm

sākotnēji Ēriku saputroju ar uzvārda brāli Aigaru un izbīlī par līdzcilvēku iesaucos: tu kam rokā knāb!??
jebkurā gadienā, Ērikam cepumiņš par pilsonisko drosmi.
kas, nez, ir tas jaunietis spīvām lūpām līdzās ne pārāk smagos noziegumos apvainotajam Magonem (vai ta' pusļimōns vairs kāda nauda?)? es jau tos jaunos vairs pēc vaiga tik labi neatpazīstu. ka tik nav tas kādas no iepr. adminterōra reformu tēvs Zalāns?

11/14/19 04:52 pm - [info]swarmsea posting in [info]pajautaa

Dārgie! Meklēju īsas, bet smieklīgas anekdotes, kuras būtu atbilstošas auditorijai virs 60+, tāpēc der arī par padomju laikiem un citām saistošām tematikām.

Mērķis: ar humora palīdzību, nodrošināt patīkamāku rehabilitācijas un saskarsmes gaisotni slimnīcā.

11/14/19 04:22 pm - [info]vakardiena

Vai mēs lūdzu varam beigt saukt cilvēkus par bomžiem, ņemot vērā šī vārda konotāciju un fucking izbeigt to lietot kā īpašības vārdu. Un kungu, kurš parādās visos publiskajos pasākumos beigt saukt par party bomzi. Satori reiz bija brīnišķīgs raksts par šo, bet nevaru to atrast. Jums gan nevajag rakstu, lai zinātu, ka vārdi dehumanizē.

11/14/19 03:04 pm - [info]klusais_okeans

Radošie cilvēki un viņu ego, pārspīlētā tieksme uzsvērt, slimīgi lepoties ar paveikto tam nepiemērotās situācijās. Ļoti grūti panesu. Tur pat nevajag nekādu pompozitāti, pietiek ar sevis nozīmības apziņu palielinātās devās un jebkuram foršam paveikumam pazūd zelta maliņa manās acīs. Savukārt pašpārliecināta pieticība, ai, tur tieši otrādāk - cilvēki, kas par savu darbu domā kā par profesionālu uzdevumu, kurš jāveic pēc iespējas izcilāk, un runā par idejām, nevis meklē sev spožu vietu ideju orbītā, pret tādiem mana mazā, melnā sirds ir vēlīga līdz bezgalībai.

11/14/19 03:09 pm - [info]saccharomyces

kad vairākas e-pasta rindiņas saplūst vienā

"jau nākamnedēļ seminārs par Google svētkiem"

11/14/19 01:01 pm - [info]klibaa_egle posting in [info]aptauja - Gribu dzīvokli, negribu kaimiņu skaņas

Poll #21323 Kaimiņu skaņas
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu savā dzīvoklī dzirdi trokšņus no kaimiņu dzīvokļiem?

View Answers


10 (71.4%)


4 (28.6%)

Kāda tipa/sērijas dzīvoklī dzīvo?

11/14/19 12:11 pm - [info]au

dažas naktis viņš mostas tikai vienu reizi un es vienmēr paspēju sapriecāties, ka tagad, tagad mēs soļojam normāla miega ritma virzienā!
bet, aij, - drīz vien atkal divas reizes, un atkal neizgulēšanās maratons un atkal ne-iespēja pagulēt ilgstoši.
es, protams, saprotu, ka paši jau nu vainīgi, ielaidām, un tagad nāksies pacīnīties. bet nu. ak. šorīt krāsoju acis un tur nebija, ko krāsot.
Powered by Sviesta Ciba