running to stand still

pasaule

8/10/20 12:00 am - [info]dooora

cik tālu līdz Vupertālei?

1902.

8/9/20 10:48 pm - [info]neraate

Jā, glifosfāts, troksnis un putekļi (gaiss drusku kā zupa), bet man tik Ļoti patīk ražas kulšanas laiks!
Pat ja skaļi arī naktī, toties tās siltās pievakares un agrie rīti, nav sajūtas akdies!vasara beidzas un dzīve ar, ir sajūta ka viss kūsā un ir pilnbriedā un arī dālijas vēl nezied, vēl būs dienas kad ēst tikai ogas un saule skaisti noriet tieši aiz kaltes, visa spilgti rozā tā, ka acis drusku sāp

8/9/20 10:26 pm - [info]krii

Tā bija Kusturicas filma, bet tagad es pilnīgi noteikti zinu, kādas gribu savas atvadas, kad tā nereize pienāks.

8/9/20 03:15 pm - [info]inese_tk - augusts

baidos un negaidu to dienu, kad piecelšos, iziešu ārā, jutīšu, ka kaut kas nav tā, bet kādu brīdi nesapratīšu, kas tieši. un tad nāks atskārsme, ka svīres ir prom un debesis vairs nepiepilda viņu saucieni, kas apsola vasaru, sauli, gaismu, laimi un bezrūpību. tā diena būs ļoti, ļoti drīz.
Tags:

8/9/20 12:04 pm - [info]kisswithafist - Par māņticībām

Esmu visai droša, ka zinu vismaz divas dīvainas māņticības, ko neesmu novērojusi nekur citur.

Piemēram, famīlija, ja brauc zem tilta, pa kuru brauc vilciens, liek maku uz galvas, lai vilciens iebrauc iekšā naudu. Seems to be working so far, dunno.
Viena čika uzstāja, ka ja divi iet pa ielu un pa vidu gadās stabs vai cits objekts, paejot tam garām, vēlreiz jāsasveicinās, citādi sastrīdēsies. Nu, eventuāli baigi salecāmies, tas gan, bet stabi nebija pie vainas :D

Kādas dīvainas māņticības jūs zināt?

8/9/20 09:31 am - [info]krii

"... Bet tad tu tagad piezvani brālēnam, jo viņš ir sastrīdējies ar savu māti, un izstāsti, kur un kā jābrauc. Bet runā tā, it kā jau būtu izlemts un pašsaprotams, ka viņš to savu māti vedīs. Tev ar viņu vienmēr bijušas labas attiecības, viņš negribēs tev runāt pretī."

8/9/20 12:26 am - [info]sirualsirual

90% smadzenes 10% skumjas

8/8/20 11:04 pm - [info]neraate

Izrādās, ka mitrenes var būt arī krāsainas un interesantas :D
https://m.ss.lv/msg/lv/animals/exotic-animals/jkfcc.html

8/8/20 09:56 pm - [info]neraate

Jau iepriekšējā braucienā gribēju, bet aizmirsu. Šovakar beidzot noplūcu vismaz daļu vīnogu lapu. Saulē apdegušas un vēl ar miltrasu. Zaļās izskatās, ka paspēs, uz nedēļas baigām vajadzētu būt ēdamām, ar zilajām nevar zināt kā sanāks. Siltumnīcā arī lielu daļu lapu izplēsu, zaraza no nevēdināšanas, bet nu labi, ne mana cūka ne mana druva, mana druva tikmēr uz palodzes izbeigsies nafig, laistītāji tādi pašvaki

8/8/20 07:22 pm - [info]krii

Pietiek latviešu dzimtā kādam nomirt, lai visā krāšņumā parādītos desmitgadēs plaukušie savstarpējie kašķi un aizvainojumi.

"... Piezvani tu tai M, un pēc tam pastāsti man, ko norunājāt. Es ar viņu negribu runāt."
"... Vajadzētu jau aizbraukt atvadīties, bet pēc tās A jubilejas, es negribu viņu redzēt."

Un nē, man nav jauks raksturs, drīzāk otrādi, un šī nav mana mierīgākā un vieglākā nedēļa, bet kaut kā nevilšus esmu uzņēmusies (vai tiešām pati?) koordinatora un zvanu centra funkcijas.
Dzeru balzamu, kurinu sveces un klausulē dažādās balsīs dūdoju: "Lai vai kā - ir mazāk ticams, ka tu nožēlosi, ja būsi klāt, nekā - ja nebūsi, bet neviens nepārmetīs arī ja nebrauksi. Nē, tas nemaz nav tik tālu no Rīgas. Nē, tev nav pienākuma nevienu apkampt, var taču atsaukties uz kovidu. Protams, ka tev ir tiesības dusmoties uz R, bet miris taču ir G, un atvadīšanās būs no viņa ."

Un, domājot par nelaiķi krusttēvu, man ir caur asarām jāpasmaida, jo iztikt šādā brīdī bez mācītājiem, runātājiem, zārka un puķēm, un galvenais - bez kapu kopiņas ar begonijām un rāzīti - tas ir ļoti gaumīgi, nebiju domājusi, ka viņam tā sanāks.

Viena pelnu sauja sajauksies ar krasta smiltīm. Otru vējš izkliedēs starp mola akmeņiem. Trešā pašūposies viļņos un nogrims.
Starp vienu valsti un otru. Tajā pašā skarbajā ainavā, kur viņa dzīve sākusies.


Pirms daudziem, daudziem gadiem viņš man parādīja, kā izskatās moča karburators un sveces. Un kā pieslēgt akumulatoru. Plusa un mīnusa vadiņi, un nešļanckājies, skuķi, tur iekšā ir nikna skābe.
Un vēl viņam bija stāsti par jūru un aizjūras zemēm, kur apelsīni aug kokos, un papagaiļi lēkā pa zariem, un es klausījos pavērtu muti.

Pēc tam viņš vairs nebrauca jūrā, tikai ilgojās pēc tās. Bet rīt daļa no viņa pie tās atgriezīsies uz mūžīgiem laikiem, un es zinu, ka Poseidons viņam piemiegs ar aci un nosēdinās uz ruma muciņas kaut kur savas labās spuras tuvumā.
Priekā!

8/8/20 02:34 pm - [info]neraate

Vai kāds zin, kur aiziet nomirt vecas ziņas?

8/8/20 02:08 pm - [info]neraate

Protams, ka tas uz tās traģēdijas fona ir pupu mizas, mode nav pirmās nepieciešamības lieta, bet man tā kārtīgi iedūra sirsniņā, ieraugot video ar Elie Saab šī gada pavasara/vasaras kolekciju, par Zuhair vispār nerunājot, žēl tā izpostītā skaistuma

8/8/20 01:45 pm - [info]kisswithafist

Noskatījāmies Rosemary's Baby (nesen parādījās Netflixā). Tā neko, tīri izklaidējoši, bet mani uzjautrina fakts, ka spoileri )

8/8/20 11:18 am - [info]kants - šito pirms miega nelasi!

pēc  nesenas vēstures notikumiem un jau 2x sērijās ekranizētais romāns dzen uz priekšu zirgus (motociklus?) bez pauzēm, ātri vien nogādājot lasītāju tuvu tai psihotiskajai apsēstībai, kas valda lielas daļas (ne)varoņu kokaīna izdedzinātajās smadzenēs. pavisam lakoniski iezīmēts, bet ļoti interesants politiski-vēsturiskais fōns. stipri daudz vardarbības un seksa, bet patīkamā kārtā autori par to netīksminās. viena vieta tikai bija grūti lasāma detaļu dēļ, izlaidu. 

Tags: ,

8/8/20 10:14 am - [info]inese_tk - augusts

dārzs čum un mudž no bitēm, kamenēm un tauriņiem. sienāži sisina. flokši smaržo un jau birst. pupas savijušās pirmatnējos džungļos - kaut kur, to stīgu galos ir ieeja debesīs. zālītē mirdz baltie dzidrie un kastēs salikti žāvējas sīpoli un ķiploki. strauji briest ķirbji, sarkst tomāti, bet gurķu biežņā allaž kāds gurķis paliek nepamanīts un pamanās pāraugt. kabači sagūluši zem lielajām kabačlapām kā tādi sivēni, baltiem, spīdīgiem sāniem. otrreiz zied salvija. istabā žāvējas klinģerītes, pelašķi un raudene. vajadzētu aiziet pēc vībotnēm un kaut kur atrast biškrēsliņus. zemeslode griežas un gaismas krišanas leņķi mainās, izstiepjas un sarūk.
vakaros zem šūpuļtīkla čabinās ezis, vārās lielais cūku pupu katls un lielajā gobā iesēžas Lielais Lācis. vasara vēl dejo, bet aizvien vairāk aizelšas un pagurst. nakts mostas agrāk un zvaigznes mirdz spožāk. tikai dunduri nav pamanījuši, ka sācies augusts. zirgi visu dienu snauž nojumēs un pazūd ganos tikai krēslā. un tur tālu, tālu bez mums notiek Sansusī.

8/8/20 04:04 am - [info]sirualsirual

man ir svarīgi, ka cilvēkam ir atbilde uz jautājumu “ko tu pašlaik lasi?”, un ja tas vēl ir kaut kas interesants, pārējais nāk no sevis. tad nu ko jūs tagad lasāt? pats tikko pabeidzu Rilkes eseju izlasi un tagad sāku Šopenhauera ķieģeli, jau kādu laiku lasu Manna Faustu.

8/7/20 11:10 pm - [info]neraate

Pēc vasaras tiešajā pārdošanā es uz visādiem motivējošiem rīkiem, video un lekcijām skatos diezgan skeptiski. Man patīk tādas TED tipa lekcijas, ja cilvēks stāsta aizraujoši var pat (gribēt) aizmirst, ka medaļai ir otra puse, ja ir izkopta runa, ir interesanti par da jebko. Bet bija viens fragments, kas mani katru reizi aizķer nu tā ļoti, šodien beidzot noskaidroju, ka tā ir Liza Nikolsa. Izrādās kaut kas pat tulkots latviski. Vispirms paskatīšos video, grāmatu kaut kad pēc tam. Varbūt arī slaveno Noslēpumu
Nav vairs tas vecums un prāta stāvoklis, bet diez vai būs grūtāk nomocīt kā Koelju

8/7/20 09:30 pm - [info]krii

Mīlīši, kur jūs pērkat sveķu terpentīnu? Simbā palicis tikai sintētiskais. :(

8/7/20 05:54 pm - [info]pelnufeja

Reizēm ir nepārprotami skaidrs, ka vārdi teikumos ir sakārtoti nepareizi.

8/7/20 03:14 pm - [info]krii

Tā līksmā eiforija, kad atlaiž krampjos savilktie muskuļi, alelujā! Sāku saprast, kāpēc vakar izraudāju kādu puslitru sālsūdens - tikai un vienīgi no nogurdinošām fiziskām sāpēm, kā izrādās, tik nepamanāmi saplūdušām ar fonu, ka nav pat vārdā saucamas.
Powered by Sviesta Ciba