Zum

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Jūlijs 22., 2013


12:40
Biju uz mežu. Nevienas sēnes.

(1 raksta | ir doma)

Jūlijs 17., 2013


11:53
Bija ļoti jauks laiks lidojumam. Redzēju savu ciematu, tad Fēmarna salu. Dānija gan bija mākoņos. No mākoņiem izlīdām virs Kurzemes un perfekti redzēju Usmas ezeru un pa pusei aizaugušo Engures ezeru. Latvijā ir daudz vairāk mežu! Un man ir plāns... Visus tos mežus izstaigāt un visas sēnes no tiem mežiem izlasīt.

(ir doma)

Jūlijs 14., 2013


21:16
Man visu laiku gribas pateikt, cik ļoti es lepojos par mūsu mūziķiem. Gandrīz katru nedēļu kaut ko gadās lasīt vācu avīzēs vai klausīties atzinīgas atsauksmes, vai arī noklausīties kādu koncertu ar mūsu mūziķu piedalīšanos (vairak gan pa televizoru, protams, ne klātienē). Tagad iet vaļā Šlesvigas-Holšteinas mūzikas festivals, kurā uzstājas mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, un visas biļetes bija izpirktas vairākus mēnešus iepriekš. Taču mani tas neskar. Rīt es lidoju uz Latviju.

(ir doma)

Jūnijs 25., 2013


17:03
Jāņus nosvinējām savdabīgi. Spontāni mūs uzaicināja ciemos armēņu draudzene un es spontāni piekritu, kaut ari pirms tam bijām plānojuši pagrillēt un pasēdēt Jāņu pušķa aizvēnī tepat mājās. Tā vietā paķēru to pašu pušķi vienā padusē, raberberplātsmaizi otrā padusē. Platsmaizes kaste izkrīt un, un to, kas nu palicis no plātsmaizes nākas salasīt pa paklāju. Bet nu nekas, aizbraucām, izciemojāmie, pārēdāmies dolmu, bliņčikus un gaļu trīs veidos, un sadzēramies vīnu, vismaz es. Pulkstens 10 bijām mājās un gulta, jo pirmdien atkal agri jāceļas.

(ir doma)

Novembris 30., 2012


07:55
Aizvakar biju uz vienu iestādi, kurā man par skaistām acīm bija piesolījuši salabot un uzlabot CV un motivācijas vēstuli. Sākām ar fotogrāfiju.
-Nav laba.
-Es zinu.
-Vajadzātu draudzīgāku un ar smaidu.
-Nē, es esmu latviete, es nevaru būt draudzīgāka.

Iepazinu pavisam citu Hamburgu. Ar neglītām biroju augsceltnēm, benzīna smirdoņu un korporatīvi sapostajiem ļaudīm, kas pudienas laikā ieskrien kādā no daudzajām mazajām kafejnīcām notiesāt dienišķo bulku vai izēst zupas bļodeli.

(ir doma)

Novembris 24., 2012


10:37
Vienu dienu biju neizpratnē, ka mazā Dūda nezina, kā rakstīt - atslēga. Vakar meklēju vardnīcā vispirms sčavas, tad sķavas. Tā mums te iet ar latviešu valodu.

(2 raksta | ir doma)

Oktobris 11., 2012


16:35
Kad es noklausījos šo, http://www.youtube.com/watch?v=kW6MqHe5UOU&feature=share, man jau likās ka ir kaut kas vairāk par vēlmi nepieļaut grāmatas iznākšanu vai panākt Viņķeles demesiju.
Divreiz patinu atpakaļ vietā, kur tika pausta vēlme pēv vadoņa - taisnīga un gādīga tēva.
Nāves kultūra? Dzīvības kultūra? Viņi ( ticu, ka tā nav viena Rībena ar viņas ''no Dieva inspirēto'' rakstu) manipulē ar vairošanās instinktu. Cik nekrietna manipulācija! Un bīstama.

(ir doma)

Jūlijs 30., 2012


19:05
Izsēņojusies, izogojusies, odu un ērču sakosta, atpakaļ Vācijā. Latvijas lielākā vērtība, manuprāt, ir tuksnešainās pludmales. Te, Vācijā, tomēr par daudz cilvēku.

(1 raksta | ir doma)

Jūnijs 11., 2012


13:22
Gandrīz pusgadu braucu ar mašīnu ikdienā. Pārsvarā gan darba dienās, kādus 25 km, šup un turp. Vienreiz sasitu spoguļus savai un blakus esošai mašīnai. Sods no policijas 35€, jauns spogulis- 80€. Cietušais nekādu prasību nepieteica. Divreiz esmu ieguvusi bildes no fotoradariem. Vienu šodien. Ceru, ka nebūs vairāk par 15€. Tāds, lūk, rezumējums.

(ir doma)

Aprīlis 16., 2012


07:46
Lieldienu brīvdienas pagājušas. Bijam skatīties dzērves ( un divas pat redzējām), bijām Linabergā uz Volvo kluba sietu, vakar bijām pastaigāties gar Ziemeljūru. Daudz saules, vēja, un indiānja cienīgs iedegums. Ja būtu bijusi ar brilēm tagad varētu lepoties ar sarkanbaltisarkano Latvijas karogu uz sejas. Jā, un tur, Ziemeļjūras krastā, pilnīgā nekurienē, pirmo reizi šogad dzirdēju cīruļus!

(ir doma)

Marts 16., 2012


07:48
Visu laiku mēģinu atras, kas man pietrūkst no Latvijas. Bet nekā tāda īpaša nepietrūkst. Smaržīga rupjmaize? Bet gan jau, ka, pameklējot mazajos veikaliņos, varētu atrast. Draugi? Mēs nesatiekamies, bet rakstam skaistas vēstules, ko citādi nedarītu.
Tā nu es viendien pastaigājos, skatījos apkārt. Laiks tāds pavasarīgs, ne sevišķi silts, apkārt lauki, zāle jau zaļa. ( Praktiski nekur nav dzeltenās kūlas, bet tā man tiešām nepietrūkst.) Tā nu staigāju un jūtu, kaut kas nav, kaut kā pietrūkst.
Cīruļi! Nav neviena cīruļa, kuri ļoti iederētos ainavā. Mēģināju noskaidrot, vai tad nepavisam nav cīruļi. Kaut kur tuvāk pie jūras esot. Nezināju ka cīrulis ir jūras putns.
Bet tā... Viss pa vecam. Vakar pamanīju pie mājas pirmās narcises. Šorīt avīzē Hamburger Abendblatt liels raksts par latviešu leģionāriem.

(3 raksta | ir doma)

Februāris 16., 2012


20:21
To joku jau biju lasījusi, bet tad aizmirsusi. Tagad te visi ķiķina par grieķiem. Un lūk, joks: vācietis vēlas apskatīt viesnīcas istabu. Saimnieks grieķis, saka, labi, bet, lūdzu, vispirms iemaksājiet 100€. Vācietis samaksā un aiziet skatīties istabu. Pa to laiku viesnīcnieks aiziet pāri ielai un samaksā ar 100€ parādu par maltīti ar draugiem. Kafejnīcas īpašnieks aiziet uz benzīntanku un samaksā parādu par benzīnu. Benzīntanka īpašnieks aiziet pie priekameitas un samaksā tai parādu par kopā pavadītu nakti. Priekameita aiziet pie viesnicnieka un samaksā parādu par istabu īri. Tos pašus 100€. Vācietis pa to laiku ir apskatījis istabu un paziņo, ka tā viņam neder. Viesnīcnieks atdod vācietim 100€. Un visi ciematiņa iedzīvotāji nokārtojuši savus parādus.

(2 raksta | ir doma)

Februāris 15., 2012


11:29
Nekā jauna. Mazā Dūda iet skolaa, es braukāju uz valodas kursiem. Šodien pie mums pēkšņi kļuva ļoti silts. No rīta vēl bija nulle. Tagad jau +6. Sniegs nokusis un svilpo strazdi.

(ir doma)

Janvāris 29., 2012


22:18
Oi, kā es iebrēcos, kad šodien metru attālumā aiz loga ieraudzīju fazānu. Uz manu maurošanu saskrēja mājinieki, laikam domādami, ka ugunsgrēks. Bet putns patiešām bija tik skaists!
Bet šodien plānotais gājiens gar jūru atcēlās. Manējie nebija pierunājami iet ar mani ne sešus, ne divpadsmit kilometrus. Tikai bija gatavi gaidīt mašīnā. Ko es iešu viena ar gandrz svešu vāciešu pāri, kuri, kopš es esmu sākusi iet vācu valodas kursos, ar mani angliski tikpat kā nerunā, tikai vāciski.

(1 raksta | ir doma)

Janvāris 19., 2012


07:44
Polietes, krievietes, maķedoniete, spāņi, pakistāniete, grieķis, kanādiete, indiete, zviedriete, venesueliete, ungārs, vjetnamiete, taizemiete. Tādi nu ir mani kursabiedri.

(4 raksta | ir doma)

Janvāris 9., 2012


19:12
Nupat pieteicos darbam Greenpeace. Jūs tikai nesakiet [info]mamuts, ja?

(4 raksta | ir doma)

Janvāris 8., 2012


11:28
Zvaigznes dienā Rensburgā Ziemassvētku tirdziņš. Mazāks nekā jebkur Latvijā. Protams, nav jau arī vairs nekādi Ziemassvētki. Vidū maza slidotava. Apkārt būdiņas, kurās tirgo desiņas, piparkūkas, krēpes. Mazā Dūda atrada zemē 15 eiro. Es mēģināju nofotografēt veclaicigu ieliņu mēness gaismā.

(2 raksta | ir doma)

Janvāris 6., 2012


14:27
Dažas dienas atpakaļ pirmo reizi mūžā biju fitnesa klubā. Izkačājos uz dažādiem inkvizīcija tiesas cienīgiem rīkiem. Tiesa, svaru puļķīšus pa kluso pārspraudu uz mazāku svaru, ik reizi, kad zāles pārzine neskatījās. Nakamajā dienā sāpēja roku muskuļi. Joprojām nevaru pilnīgi iztaisnot lab roku. Tagad domāju vai turpināt iet vai nē. Vēlāk taču vairs nesāpēs, vai ne?

(4 raksta | ir doma)

Janvāris 1., 2012


20:32
Jauno gadu sagaidījām ar pārēšanos. Nezinu, kas pie vainas, vai ceptās vistiņa, vai rosols, vai krēmšnites, vai berlīneri, bet naktī bija sajūta, ka kāds kumoss bija iestredzis pusceļā. Ciematā katras iedzivotājs laikam bija iegādājies pa feiverķa kastiņai un trobelis bija pietiekošs. Mēs izšāvām arī savas divas kastiņas un aizgājām gulēt. Veiksmīgu mums visiem šo gadu!

(ir doma)

Decembris 29., 2011


14:56
Ziemassvētki pagāja zaļi un lietaini. Biju gaidījusi pilnus dārzus ar rūķi, ziemeļbriežiem un sniegbaltītēm. Nekā tamlīdzīga. Dažas eglītes ar stilizētām svecītēm, ja lampiņas, tad baltas, ja bumbuļi, tad sarkani, nekāda raibuma. Visu mierīgā ziemeļnieciskā stilā.

(ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba