Zum

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Aprīlis 26., 2016


20:56
Snieg, līst un ir auksti. Šodien ieraudzīju ziedošu ievu krūmu. Vainīgais atrasts!

(1 raksta | ir doma)

Aprīlis 19., 2016


17:06
Nebiju domājusi, ka jebkad sākšu teikumu ar "tas brīdis", bet tas brīdis, kad, pildot benzīnu mašīnā un izklaidīgi rakņājoties pa somu, atklāju, ka makatanav, bija skaists. Pirmā doma - kā lai dabū to benzīnu atpakaļ benzīntankā.

(2 raksta | ir doma)

Aprīlis 15., 2016


18:25
Biju uz spāru svētkiem "savā" Telekom ēkā (tajā, ko ceļam). Redzēju dzīvajā Hamburgas mēru (maziņš). Kaut ko uzkodām un braucām mājās. Tāda darbadiena.

(ir doma)

Aprīlis 14., 2016


17:59
Horsts Šrots ir vācu kabaretists, specializējies uz sadzīves kabaretiem. Kad es viņu klausījos uzvedumā “Nulle kļūdu”, kur viņš klāstija padzīvojuša vācu valodas un vēstures skolotāja nedienas, nebiju sajūsmā, vācu valodu joprojam neizjūtu, it sevišķi jokus. Bet kad Šrota kungs nolasījs fragmentu no citas savas programmas, kas saucas “Kad sievietes jautā”, tad nodomāju, ka to gan derētu iepostet cibā. Te nu tas ir.
Uzmanību, citāts. )

(ir doma)

Aprīlis 12., 2016


19:56
Te cibā bija saruna par dāvanām. Nepiedalījos, nevarēju, jo bija jāvēro lielās sīgas. Un ar savu pieredzi padalīties arī nevarētu, jo nekad nevaru neko prātīgu izdomāt, ko savam mīļajam uzdāvināt. Bet man te ir grāmatiņa, kura viss prātīgi uzrakstīts.
Uzmanību, citāts. )

(6 raksta | ir doma)

Aprīlis 11., 2016


17:08
Pirma diena darbā. Atvaļinājum, kad nāksi atkal?

(ir doma)

Aprīlis 10., 2016


12:14
Izbraukums. )

(1 raksta | ir doma)

Aprīlis 5., 2016


13:41
Nedēļa atvaļinājuma jau apkārt. Vēl veselas piecas dienas priekšā. Guļu saulē, ēdu marinētus gurķus no burkas. Sprejvaldes novads ir slavens ar saviem gurķiem, laivām un siena čupām. Rīt uz Potsdamu.

(ir doma)

Aprīlis 4., 2016


20:16
Redzēju šīgada pirmo čūsku. Zalktis gozējās saulē.

(ir doma)

Marts 29., 2016


15:49
Ir skaisti cilvēki, ir garlaicīgi cilvēki un ir klauni. Skaistule es nevaru būt, garlaicīga negribu, atliek klauns.

(1 raksta | ir doma)

Marts 24., 2016


20:44
Nejūtos kā austrumeiropiete. Kur ir aistrumeiropa un kur esam mēs. Mēs esam pilnīgā un galīgā centrā. Kur tas bija? Pie Madlienas? Tiesa, ja Krieviju nerēķina Eiropā, mēs esam galējie austrumi. Galējāk vairs nav kur. Labāk būt Ziemeļeiropā. Bet arī ziemeļeiropiete nejūtos. Par maz iedomības, vai. Tad jau labāk centrāleiropa.

(ir doma)

Marts 20., 2016


15:14
Atrisināju krustvārdu mīklu par Hamburgu. Tagad es zinu, ka sauc iekšpagalmu, uz kura fona ir bilde uz Džona Lenona albuma Rock 'n' Roll vāka, ka Sierra Tquila tiek pildīta Hamburgā, ka pirmais Otto katalogs piedavaja 28 veida apavus un Feliksam Mendelsonam Bertoldi veltītaja piemiņas akmenī iecirsta viena kļūdaina skaņdarba nots. Rīts nav pavadīts velti.

(ir doma)

Februāris 28., 2016


15:10
Vakar pagatavoju Arroyo con pollo http://www.davidlebovitz.com/2016/01/arroz-con-pollo-spanish-chicken-with-rice-recipe/ Mans vīrs piegāza ēdienam sojas un karija mērces un paziņja, ka garšo labi. Man snobiņš klusi raud sirds stūrītī. Tas taču bija spāņu ēdiens!

(ir doma)

Februāris 16., 2016


19:50
Darbā es risinu krustvārdu mīklas, mekleju izeju cauri labirintiem, lieku puzles. Katrs, protams, to dara. Bet es to daru arī tiešā nozīmē.

(ir doma)

Februāris 15., 2016


19:33
Šodien redzēju pūpolus. Bet krūms noliecies pari Alsteras upei un, lai saplūktu, visas iespejas samērcēties. Pilnigi vai apsēstība ar tiem pūpolim, tāpēc, ka viņi te tik reti.

(ir doma)

Februāris 6., 2016


12:38
Janvāris. Sniegs uzsniga, sniegs nokusa. Kur palika? Nav janvara. Februāris. Prieks par pirmajiem gaišajiem rītiem un vakariem. Skat, nav vairs arī i februāra. Marts. Pirmie sniegpulksteņi, krokusi, loki. Nav vairs marta. Pagājis. Aprīlis. Gribu naglot putnu burīti. Kādu būriti, strazdi jau māca lidot bērnus. Maijs. Kaut kāds puķēs var vēl stādīt. Nē, par vēlu jau stādīt, izdzīs tikai zaļumus. Jau jūnijs, Jāņi un dienas kļūst īsākas. Jūlijs, viss pilnbriedā, plauks un briest. Sāk sisinat lielie sienāži. Ko? Jau rudens? Augusts, vēl silti, tumši vakari, vēl rasā nomazgāti rīti. Bet vairs nav tas, nav tas. Septembris dāliju čēmuros. Oktobris ar sievu vasaru. Novembris ar savu pelēkumu, kurš reizēm ieilgst līdz nākošā gada martam. Decembris, cak, un Ziemassvetki jau klāt.
Bļin, kā skrien laiks!

(5 raksta | ir doma)

Februāris 1., 2016


19:38
Man labāka draudzene ir dedzīga kristiete un ļoti labs cilveks, varbūt tieši tādēļ man ļoti aizskar viņas attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem, kau arī būtībā man ir vienalga. Un lai arī, kā jau vienmer tiek cītīgi citēta bībele, piem "Ar vīrieti tev nebūs gulēt kopā, kā kopā guļ ar sievieti, - tā ir nešķīstība." (Lev.18:22), bet atkal, kā jau vienmēr, atrod Bībelē tikai to, kas pašam patīk.
Piemeram, nav dzirdēts, ka kāds kristietis būtu sev nocirtis roku, kaut arī, kas tad ir rakstīts Mateja evanģēlijā: Un, ja tava labā roka tevi apgrēcina, tad nocērt to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa nāk ellē.
Nē, es jau neaicinu cirst rokas, dies pas. Bet kāpēc atkal un atkal tiek aizmirsts Bībeles aicinajums netiesāt?
Un ja palasam no Samuela grāmatas: „Un, kad viņš bija beidzis runāt ar Saulu, tad Jonatāna sirds saistījās ar Dāvida sirdi, un tie viens otru iemīlēja; un Jonatānam viņš bija tikpat kā viņa paša dzīvība. Un Sauls tanī pašā dienā ņēma Dāvidu pie sevis un neļāva tam atgriezties viņa tēva namā. Un Jonatāns noslēdza ar Dāvidu derību, tādēļ ka tie viens otru mīlēja kā savu paša sirdi." Aizdomīgi draugi, aizdomigi.
Nesen klausījos interviju ar kādu katoļu mācītaju (vāciski, kā savādāk), kurš kalpo Izrealā un viņam jautāja, ko viņš domā par pāvestu Francisku. Viņs atbildēja, ka Francisks viņam patik pirmām kārtām tāpēc, ka viņš aicina meklēt Bībelē jautajumus, nevis atbildes.
Varbūt pamēģināsim?

(3 raksta | ir doma)

Janvāris 26., 2016


16:36
Ziema bija tikai trīs dienas un tad nedēļu. Šodien šī gada siltākā diena, cik nu tas gads bijis. +10 grādi.

(ir doma)

Janvāris 18., 2016


16:08
Mums ari uzsniga. Pāris centrimetri, smieklīgi, salīdzinot. Bet ceļus tūlīt glīti nopucēja, nošpricēja ar sāli, vai kādu nu tur ķīmiju, nupat, braucot mājas no darba, klausījos pa radio, kāda tik neesot.
Vispār Vācijas kārtīguma saglabašanas pamatā ir vācu lielais sūdzambibelīgums. Ka tik kas, ta reklamācijas, sūdzības, ņemtnes. Viņi neklusē lakatiņā. Pie tam šim sūdzambībelīgumam, nav tāda stukačīguma, ziņu pienesēja piekrāsa, kā pie mums, kas laikam vēsturiski izveidojusies. Tā ir vairāk ar domu sargāt un uzlabot sabiedrisko kārtību, cīnīties pa savam un kopus tiesībam. Tas ir gandrīz kā pienākums. "Kas cits, ja ne es", domā vācietis, un raksta kļauzu.

(6 raksta | ir doma)

Janvāris 16., 2016


16:44
Ziņojumi no Vācijas, bez emocijām un ārpus labā un ļaunā:
šodien Ķīles centralaja dzelzceļa stacijā mierigā demonstracijā, protestējost pret vardarbību pret sievietēm, izgāja 80 sīrieši. Demonstracija notika bez incidentiem. Socialājos tiklos tiek aicināts arī uz flešmobu pret rasistu vardarbību. Policija patiprināti apsargā dzelzceļa staciju.

(6 raksta | ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba