Zum

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Oktobris 6., 2015


15:55
Piegaju pie ledusskapja uztaisīt pusdienumaizes rītdienai un atkal pierijos. Pateicības. Ir ledusskapis, ir maize, ko taisīt, ir siers, sķinķis, tomāti, kurus pierīties.
Vakar nopļāvu mauriņu. Pateicības. Ir zālespļavējs un mauriņš, ko pļaut. Paspēju ,iespējams, pēdejā patikamajās vakarā šosezon.
Jāgriež gimenes galva lēnām uz riepu nomaiņas pusi. Pateicības. It autiņš, ir ziemas riepas. Vai varbūt nav. Jānoskaidro.

(ir doma)

Oktobris 4., 2015


10:47
Sūknēju putekļus un domaju, kas ir liekulīgāk: paziņot, ka rupjiem vārdiem, literatūra nav vietas, vai slavēt un uzteikt rupju vārdu lietošanu tikai tādēļ, ka tos grasās aizliegt, vismaz literatūras stundās. Visur jau neaizliegsi.
Man Agneses dzejolis liekas ļoti labs, spēcīgs. Kā teica mūsu mīļais jubilārs Jānis Rokpelnis, tā ir lūgšana par dzīves pabēniem, izteikta viņu valodā.
Jā, daži no mums šādus vārdus nelieto. Jā, dažiem no mums ir paveicies. Paveicies. Un tikai.

(1 raksta | ir doma)

Oktobris 2., 2015


21:13
Braucot mājup no darba, nodomāju kā esmu tik pateiciiga. Ne Jêzum, bet sociāldemokrātijai. Par astonju stundu darba dienu, par briivām nedêljas nogalêm, par pusdienslaika pauzêm...

(ir doma)

Septembris 17., 2015


20:58
Bijām uz vecāku sapulci.
Bilance.
Skolēnu kalkulatori, visiem vienādi - 15 eiro.
Muzejs - Dialogs tumsā - 28 eiro.
Muzejs - Viduslaiki Lībekā - 20 eiro.
Teātris - 20 eiro.
Pie tam 50 eiro jau samaksāti, priekš šā un tā. Un arī jau 200 eiro par klases izbraukumu. Tur gan sajaucu laikus un izlasiju, ka brauks jau šogad. Bet nu, labi. Vismaz no kakla nost.

(ir doma)

Septembris 13., 2015


20:32
Bijām Rendsburgā Judaisma muzejā. Šodien ieeja bija par velti.

(ir doma)

Septembris 12., 2015


19:37
Šodien pulkstens divpadsmitos visas Hamburgas radiostacijas atskaņoja vienu dziesmu. Tā saknēja sabiedriskajā transportā un skaļruņos no kuģiem Hamburgas ostā. Autobraucējiem tika ierosināts ieslēgt radio un atvērt automašīnas logus. Pret naidu pret svešiniekiem (nezinu kā "gegen Fremdhasse" latviski pareizi uzrakstīt ) visā pilsētā skaneja Džona Lenona Imagine. Es ticu, ka pasaule šādi kļūst labāka.

(2 raksta | ir doma)

11:38
Vakaros uznāk neparvarams rijīgums. Kaut kā kājas pašas nes pie ledusskapja un tur desa, šķinķis, siers. Pa šķēlītei vien. Maizi, protams, nevajag. Laikam būs barga ziema.

(ir doma)

Septembris 6., 2015


14:02
Savas pusdienu sviestmaizes es notiesāju, vai nu civilizēti, sēžot uz soliņa Alsteras krastā, skatoties uz kuģīšiem un zosīm, vai arī savā purviņā. Arī civilizēti sēžot uz soliņa un skatoties uz pīlēm, kas peras pa pārpurvojošos dīķi. Purviņā man patīk labāk, jo ir nomaļāk un vienreiz man pat iekoda dundurs.
Sēžu, ēdu un un jūtu, ka uz mani kāds skatās. Uzmanīgi pagriežu galvu. Netalu stāv zivju gārnis. Tā nu viens uz otru skatāmies, es pārlaimīgi tiesāju savas sviestmaizes, viņš sastindzis līdz ceļiem ūdenī un īgni uz mani blenž, kā jau tie ūdensputni, kā gārņi un dumpji mēdz blenzt, kad maskējas un gaida, kad nelūgtais ciemiņš aizvilksies prom. Garām pabrauc viens ritņbraucējs, otrs. Nekas netrauce mūsu mieru un blenšanu.
Velku no kabatas telefonu, lai gārni nofotogrāfētu, un tad piebrauca tantes...
- Vai tu jau viņu esi redzējusi?, - jautaja viena savai normālakai draudzenei.
- Nē.
- Vai! Redz kur viņš ir!
Tante lec nost no ričuka un centās nofotografēt gārni.
- Vai tu jau esi redzējusi, kā viņš ķer zivis?
- Nē.
- Lūk tā.
Rāda, kā gārnis ķer zivis. Divritenis nogāžas. Gārnis aizlaiža. Es ielieku telefonu kabatā.

(ir doma)

Augusts 30., 2015


09:46
Latvijā 1 978 000 iedzīvotāju, Šlesvig-Holšteinā 2 850 000 iedzīvotaju. Teritorija Latvijai lielāka, 64 589 km² pret 15 799 km² Šlesvig-Holšteinā. Kāpēc to visu klāstu? Nupat ziņās dzirdeju, ka vēl šogad Šlesvig-Holsteinā ieradīsies vēl vismaz 25 000 bēgļu. Tas ir 1-2 bēgļi uz kvadrātkilometru. Pagaidām ir 179 iedzīvotaji uz km², būs 180. Latvijā - 31 iedzīvotājs uz km².

(7 raksta | ir doma)

Augusts 22., 2015


10:02
Hamburgā teicienu: "Iesim barot pīles", jāaizvieto ar: "Iesim barot zosis".

(ir doma)

Augusts 19., 2015


19:40
Pēcpusdienā dzeru kafiju un dzirdu tādu kā čivināšanu. Sākuma domaju, ka virtuves krāns niķojas, bet tad paskatījos logā, kas aiz krāna, un ieraudzīju mazīīīītiņu putniņu. Vīīīīī, paceplītis!

(ir doma)

Augusts 16., 2015


14:33
Biju sēnēs. Pirmo riezi Ziemeļvācijā. Mežs jau bija noskatīts. Nez cik reižu braukts garām. Normāls mežs. Pieklājīgs. Ņemot vērā, ka tik daudz mums apkartnē nemaz to mežu nav. Nolēmām aizbraukt drusku tālāk, jo tur mazāk cilvēku. Cilvēku gan mazāk. Bet visur uzrakstiņi - Privāts! Ieeja aizliegta! Nu ko, mēģinājam ceļa otra pusē, bet tur izradījās tāda kā dabas aizsardžības zona. Noteikumi uz desmit punkte. Nemaz nelasījām. Vēl tālāk mēs jau zinajām, kas sekos. Biosaimniecība, kurā strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām un jauka kafejnīca, bet tā mūs todien neinteresēja. Vēl tālāk izrādījās zooloģiskā dārza otrs gals. Zooloģikais dārzs tur ir. Diezgan veiksmīgs. Eksponē Vācijā sastopamos zvēriņus palielā teritorijā. Tā nu uz tās palielās teritorijas otru galā mēs bijām atkūlušies. Vārtiņi vaļā. Nekādas kontroles, tikai uzraksts - Ieeja tikai ar derīgam ieejas kartem. Uzrakstam liels spēks, neviens ar nederīgam ieejas kartēm iekšā neiet. Tā nu braucam uz to meža galu, no kur bijām atbraukuši. Un tur izgāju vienu līkumu. Mežs, kā mežs, ar sūnām, mētrām, ciņiem un čiekuriem. Un pat sēnes. Tik daudz balto vai bālo mušmiru vienā vietā vēl nebiju redzējusi. Tiešām!. Laikam jau tādēļ vācieši sēņot nemīl, jo neviļus var gadīties ielasīt baltās mušmires un saēsties. Vai nav dzirdēts. Atpakaļceļā atradu vien trīs bērza bekas. Tāda nu sēņošana Vācijā.

(ir doma)

Augusts 14., 2015


17:04
Pudelē ir viena baktērija. Katru minūti baktēriju skaits dubultojas. Pēc stundas pudele ir pilna ar baktērijam. Kad pudele bija pusē pilna ar bakterijam?

(10 raksta | ir doma)

Augusts 11., 2015


10:17
Ek, cik žēl, ka neesmu pierakstījusi tas pasakas, ko stāstīju meitai pirms gulētiešanas. Par Zobu feju, Ķērpīti un viņa brālenu Puriņu. Vienu vakaru pasaku izdomaju es, otru meita. Un dažas bija patiesi labas. Tik vien atceros, ka bija labas.

(ir doma)

Augusts 9., 2015


21:44
Visu Norvēģiju izbraukāju. Neko nepazaudēju, izņemot čības. Tās gan pametu kalnu viesnīcā.
Tagad izdevās Baltijas jūras smiltājā pasēt telefonu. Bet laikam viss labi beidzies. Es vēl kā gārnis slāju pa pludmali, pulēdamās atcerēties, kur tad īsti es tās bikses uzvilku, pieņemot, ka tad man telefons izkrita no kabatas, kad jau atradēji zvanīja manam vīram, bet, kad nesazvanīja, tad manai meitai uz Latviju. Beidzot, kad es atgriezos majās, kopīgiem spekiem mēs tikām sazvanīti un telefons ceļos pa pastu pie manis. Man trūkst vārdu. Vācija.

(4 raksta | ir doma)

Augusts 6., 2015


22:36
Atgriezāmies no Norvēģijas. Dīvaini, bet pirmo reizi mūžā man kalni ir līdz nāsij. Mājās temperatūra turas pie 30. Pēc Norvēģijas 6 grādiem patīkam pārmaiņa. Sisisna lielie sienāži. Visos stūros kaimiņi laimīgi svin vasaru. Rapšu laukā laikam visu nakti rūks kombains. Rīt sola lietu.

(1 raksta | ir doma)

Jūlijs 24., 2015


20:07
Biju Latvijā. Ko lai saka. Viss labi.
Izņemot. Kas tie, jopcik, par 50 eiro, kurus nodokļos par jebkādu saimniecisko darbību jāmaksā, kaut arī nav nekādas peļņas? Soda nauda, vai?

(9 raksta | ir doma)

Jūlijs 19., 2015


12:48
Ne tā kā uz Latvuiju būtu bail braukt, bet kaut kā jocīgi. Bet es jau ātri. Cak, bums, zummm. Un atpakaļ.

(ir doma)

Jūlijs 18., 2015


12:05
Es šad tad palasu to, http://www.doctus.lv/.
Ne bieži, bet šad tad. Piemēram, kad tētis bija slimnīcā, izlasīju, ka pie atkārtotas pnemonijas, vecākiem cilvēkiem prognozes ir sliktas. Tā arī bija.
Vai ari izlasīju, ka mana ādas slimība rosacea nav ārstētējama. Tādēļ arī uz nekādiem mediķu priekšlikumie, ārstēt ar lāzeru, neparakstos.
Tikai tas links ir domāts mediķiem. Tad nav nekādas brīnums, ka cilvēki seko padomiem ārstet depresiju ar speķmaizi, jo redz, normālus medicīnas rakstus viņiem lasīt nepienākas.

(2 raksta | ir doma)

Jūlijs 17., 2015


10:46
Ne tikai es esmu emocionāla. Ari politika ir emocionāla. Atliek tikai Merkelei saraudinat palestīniešu meitenīti un viss izskatās citādak. https://www.youtube.com/watch?v=fRFzPvpJ6Kk

(ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba