Zum

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Novembris 13., 2015


23:19
Fui, cik riebiigi tur Pariizee.

(1 raksta | ir doma)

Novembris 2., 2015


18:30
Vismaz reizi mēnesī sanāk nodomāt: Nē, šitādu miglu vēl neesmu redzejusi!
Šodien atkal. Mašīnas vēl kā nebūt čunčina, vilcieni kavē, lidmašinu reisi tiek atcelti.

(4 raksta | ir doma)

Novembris 1., 2015


11:13
Reizēm kaut kas uznak un gribas pakašķēties. Šodien izvēlejos pakašķēties ar kartupeļdeguņiem. Par kartupeļdeguņiem saucu bēgļu ienīdejus. Viens bijušais kolēģis musulmanis bija ar tik skaistu ērgļa profilu, ka neviļus iezagās doma, ka šādi eksemplari varētu tikai uzlabot mūsu kartupeļdeguņu cilti. Bet katram jau savs kartupeļdeguns tuvāks.

(ir doma)

Oktobris 27., 2015


09:45
Atvaļinājums. Vismaz vienu dienu es varētu tikai nogulēt. Bet kas tev dos. Esam Rīgenes salā, vai kā nu viņu sauc un tā ir ļoti glīta sala. Ar pauguriem, arhipelagiem, lagūnām, liedagiem, krīta klintīm, oranžiem kļavu mežiem un brūniem diskabāržu mežiem. Baltiem namiņiem ar kokgriezumiem lieveņos, kurus lepni dēve par villām. Te man brīžiem piemeklēja sajūta, kāda ir bijusi tikai daužus rudeņus Latvijā. Uz planetas nav nekā zaļa, tikai oranžu, sarkanu, dzeltenu un brūnu krāsu karuselis. Uz mana pleca tup Doroteja, no krūmiem tūlīt izlīdīs zobenzobu tīģeris un es viņu nošaušu ar saules pistoli, kuras uzliesmojums būs vienīgais zaļais uzplaiksnījums uz šīs planētas. Tas no Frederika Brauna stāsta "Mazliet zaļuma".

(2 raksta | ir doma)

Oktobris 22., 2015


18:17
Uzzini pēdējais. Eksistē tādi plēkšņu jeb speltas kvieši.

(1 raksta | ir doma)

Oktobris 19., 2015


20:50
Tu vari neticeet Dievam, bet Dievs tic Tev. Jauki, jauki, nupat šo frāzi noklausiijos filmaa par musulmanju meitni vaacu skolaa - Die Neue-Jauninjā.

(ir doma)

Oktobris 16., 2015


18:07
Runā, ka mums esot pilns ar bēgļiem. Bet es savā Hamburgas nomalē nekādus bēgļu barus nemanu. Tikai par televizoru rāda. Šodien gāju pusdienslaikā staigāt. (Citādi no lielas sēdēšanas kājās rauj krampji). Nomaļā ieliņā no mājas iznaca lakatā un mētelī ietinusies sieviete. Viņa mēŗķtiecīgi piegāja pie mazas mašīnītes, iesēdās tajā un aizdevās kaut kur.. Man patīk. Patik Hamburgas internacionalitate. Labvēlīgums. Šodien braucu mājās. Ielas pilnas. Sākas rudens brīvlaiks. Es kādu no sānieliņas palaižu, mani pie manevra kāds palaiž. Un pa radio, skan "Mēs esam Hamburgaaaaaa....". Forši.

(ir doma)

Oktobris 6., 2015


15:55
Piegaju pie ledusskapja uztaisīt pusdienumaizes rītdienai un atkal pierijos. Pateicības. Ir ledusskapis, ir maize, ko taisīt, ir siers, sķinķis, tomāti, kurus pierīties.
Vakar nopļāvu mauriņu. Pateicības. Ir zālespļavējs un mauriņš, ko pļaut. Paspēju ,iespējams, pēdejā patikamajās vakarā šosezon.
Jāgriež gimenes galva lēnām uz riepu nomaiņas pusi. Pateicības. It autiņš, ir ziemas riepas. Vai varbūt nav. Jānoskaidro.

(ir doma)

Oktobris 4., 2015


10:47
Sūknēju putekļus un domaju, kas ir liekulīgāk: paziņot, ka rupjiem vārdiem, literatūra nav vietas, vai slavēt un uzteikt rupju vārdu lietošanu tikai tādēļ, ka tos grasās aizliegt, vismaz literatūras stundās. Visur jau neaizliegsi.
Man Agneses dzejolis liekas ļoti labs, spēcīgs. Kā teica mūsu mīļais jubilārs Jānis Rokpelnis, tā ir lūgšana par dzīves pabēniem, izteikta viņu valodā.
Jā, daži no mums šādus vārdus nelieto. Jā, dažiem no mums ir paveicies. Paveicies. Un tikai.

(1 raksta | ir doma)

Oktobris 2., 2015


21:13
Braucot mājup no darba, nodomāju kā esmu tik pateiciiga. Ne Jêzum, bet sociāldemokrātijai. Par astonju stundu darba dienu, par briivām nedêljas nogalêm, par pusdienslaika pauzêm...

(ir doma)

Septembris 17., 2015


20:58
Bijām uz vecāku sapulci.
Bilance.
Skolēnu kalkulatori, visiem vienādi - 15 eiro.
Muzejs - Dialogs tumsā - 28 eiro.
Muzejs - Viduslaiki Lībekā - 20 eiro.
Teātris - 20 eiro.
Pie tam 50 eiro jau samaksāti, priekš šā un tā. Un arī jau 200 eiro par klases izbraukumu. Tur gan sajaucu laikus un izlasiju, ka brauks jau šogad. Bet nu, labi. Vismaz no kakla nost.

(ir doma)

Septembris 13., 2015


20:32
Bijām Rendsburgā Judaisma muzejā. Šodien ieeja bija par velti.

(ir doma)

Septembris 12., 2015


19:37
Šodien pulkstens divpadsmitos visas Hamburgas radiostacijas atskaņoja vienu dziesmu. Tā saknēja sabiedriskajā transportā un skaļruņos no kuģiem Hamburgas ostā. Autobraucējiem tika ierosināts ieslēgt radio un atvērt automašīnas logus. Pret naidu pret svešiniekiem (nezinu kā "gegen Fremdhasse" latviski pareizi uzrakstīt ) visā pilsētā skaneja Džona Lenona Imagine. Es ticu, ka pasaule šādi kļūst labāka.

(2 raksta | ir doma)

11:38
Vakaros uznāk neparvarams rijīgums. Kaut kā kājas pašas nes pie ledusskapja un tur desa, šķinķis, siers. Pa šķēlītei vien. Maizi, protams, nevajag. Laikam būs barga ziema.

(ir doma)

Septembris 6., 2015


14:02
Savas pusdienu sviestmaizes es notiesāju, vai nu civilizēti, sēžot uz soliņa Alsteras krastā, skatoties uz kuģīšiem un zosīm, vai arī savā purviņā. Arī civilizēti sēžot uz soliņa un skatoties uz pīlēm, kas peras pa pārpurvojošos dīķi. Purviņā man patīk labāk, jo ir nomaļāk un vienreiz man pat iekoda dundurs.
Sēžu, ēdu un un jūtu, ka uz mani kāds skatās. Uzmanīgi pagriežu galvu. Netalu stāv zivju gārnis. Tā nu viens uz otru skatāmies, es pārlaimīgi tiesāju savas sviestmaizes, viņš sastindzis līdz ceļiem ūdenī un īgni uz mani blenž, kā jau tie ūdensputni, kā gārņi un dumpji mēdz blenzt, kad maskējas un gaida, kad nelūgtais ciemiņš aizvilksies prom. Garām pabrauc viens ritņbraucējs, otrs. Nekas netrauce mūsu mieru un blenšanu.
Velku no kabatas telefonu, lai gārni nofotogrāfētu, un tad piebrauca tantes...
- Vai tu jau viņu esi redzējusi?, - jautaja viena savai normālakai draudzenei.
- Nē.
- Vai! Redz kur viņš ir!
Tante lec nost no ričuka un centās nofotografēt gārni.
- Vai tu jau esi redzējusi, kā viņš ķer zivis?
- Nē.
- Lūk tā.
Rāda, kā gārnis ķer zivis. Divritenis nogāžas. Gārnis aizlaiža. Es ielieku telefonu kabatā.

(ir doma)

Augusts 30., 2015


09:46
Latvijā 1 978 000 iedzīvotāju, Šlesvig-Holšteinā 2 850 000 iedzīvotaju. Teritorija Latvijai lielāka, 64 589 km² pret 15 799 km² Šlesvig-Holšteinā. Kāpēc to visu klāstu? Nupat ziņās dzirdeju, ka vēl šogad Šlesvig-Holsteinā ieradīsies vēl vismaz 25 000 bēgļu. Tas ir 1-2 bēgļi uz kvadrātkilometru. Pagaidām ir 179 iedzīvotaji uz km², būs 180. Latvijā - 31 iedzīvotājs uz km².

(7 raksta | ir doma)

Augusts 22., 2015


10:02
Hamburgā teicienu: "Iesim barot pīles", jāaizvieto ar: "Iesim barot zosis".

(ir doma)

Augusts 19., 2015


19:40
Pēcpusdienā dzeru kafiju un dzirdu tādu kā čivināšanu. Sākuma domaju, ka virtuves krāns niķojas, bet tad paskatījos logā, kas aiz krāna, un ieraudzīju mazīīīītiņu putniņu. Vīīīīī, paceplītis!

(ir doma)

Augusts 16., 2015


14:33
Biju sēnēs. Pirmo riezi Ziemeļvācijā. Mežs jau bija noskatīts. Nez cik reižu braukts garām. Normāls mežs. Pieklājīgs. Ņemot vērā, ka tik daudz mums apkartnē nemaz to mežu nav. Nolēmām aizbraukt drusku tālāk, jo tur mazāk cilvēku. Cilvēku gan mazāk. Bet visur uzrakstiņi - Privāts! Ieeja aizliegta! Nu ko, mēģinājam ceļa otra pusē, bet tur izradījās tāda kā dabas aizsardžības zona. Noteikumi uz desmit punkte. Nemaz nelasījām. Vēl tālāk mēs jau zinajām, kas sekos. Biosaimniecība, kurā strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām un jauka kafejnīca, bet tā mūs todien neinteresēja. Vēl tālāk izrādījās zooloģiskā dārza otrs gals. Zooloģikais dārzs tur ir. Diezgan veiksmīgs. Eksponē Vācijā sastopamos zvēriņus palielā teritorijā. Tā nu uz tās palielās teritorijas otru galā mēs bijām atkūlušies. Vārtiņi vaļā. Nekādas kontroles, tikai uzraksts - Ieeja tikai ar derīgam ieejas kartem. Uzrakstam liels spēks, neviens ar nederīgam ieejas kartēm iekšā neiet. Tā nu braucam uz to meža galu, no kur bijām atbraukuši. Un tur izgāju vienu līkumu. Mežs, kā mežs, ar sūnām, mētrām, ciņiem un čiekuriem. Un pat sēnes. Tik daudz balto vai bālo mušmiru vienā vietā vēl nebiju redzējusi. Tiešām!. Laikam jau tādēļ vācieši sēņot nemīl, jo neviļus var gadīties ielasīt baltās mušmires un saēsties. Vai nav dzirdēts. Atpakaļceļā atradu vien trīs bērza bekas. Tāda nu sēņošana Vācijā.

(ir doma)

Augusts 14., 2015


17:04
Pudelē ir viena baktērija. Katru minūti baktēriju skaits dubultojas. Pēc stundas pudele ir pilna ar baktērijam. Kad pudele bija pusē pilna ar bakterijam?

(10 raksta | ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba