Zum

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Februāris 6., 2016


12:38
Janvāris. Sniegs uzsniga, sniegs nokusa. Kur palika? Nav janvara. Februāris. Prieks par pirmajiem gaišajiem rītiem un vakariem. Skat, nav vairs arī i februāra. Marts. Pirmie sniegpulksteņi, krokusi, loki. Nav vairs marta. Pagājis. Aprīlis. Gribu naglot putnu burīti. Kādu būriti, strazdi jau māca lidot bērnus. Maijs. Kaut kāds puķēs var vēl stādīt. Nē, par vēlu jau stādīt, izdzīs tikai zaļumus. Jau jūnijs, Jāņi un dienas kļūst īsākas. Jūlijs, viss pilnbriedā, plauks un briest. Sāk sisinat lielie sienāži. Ko? Jau rudens? Augusts, vēl silti, tumši vakari, vēl rasā nomazgāti rīti. Bet vairs nav tas, nav tas. Septembris dāliju čēmuros. Oktobris ar sievu vasaru. Novembris ar savu pelēkumu, kurš reizēm ieilgst līdz nākošā gada martam. Decembris, cak, un Ziemassvetki jau klāt.
Bļin, kā skrien laiks!

(5 raksta | ir doma)

Februāris 1., 2016


19:38
Man labāka draudzene ir dedzīga kristiete un ļoti labs cilveks, varbūt tieši tādēļ man ļoti aizskar viņas attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem, kau arī būtībā man ir vienalga. Un lai arī, kā jau vienmer tiek cītīgi citēta bībele, piem "Ar vīrieti tev nebūs gulēt kopā, kā kopā guļ ar sievieti, - tā ir nešķīstība." (Lev.18:22), bet atkal, kā jau vienmēr, atrod Bībelē tikai to, kas pašam patīk.
Piemeram, nav dzirdēts, ka kāds kristietis būtu sev nocirtis roku, kaut arī, kas tad ir rakstīts Mateja evanģēlijā: Un, ja tava labā roka tevi apgrēcina, tad nocērt to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa nāk ellē.
Nē, es jau neaicinu cirst rokas, dies pas. Bet kāpēc atkal un atkal tiek aizmirsts Bībeles aicinajums netiesāt?
Un ja palasam no Samuela grāmatas: „Un, kad viņš bija beidzis runāt ar Saulu, tad Jonatāna sirds saistījās ar Dāvida sirdi, un tie viens otru iemīlēja; un Jonatānam viņš bija tikpat kā viņa paša dzīvība. Un Sauls tanī pašā dienā ņēma Dāvidu pie sevis un neļāva tam atgriezties viņa tēva namā. Un Jonatāns noslēdza ar Dāvidu derību, tādēļ ka tie viens otru mīlēja kā savu paša sirdi." Aizdomīgi draugi, aizdomigi.
Nesen klausījos interviju ar kādu katoļu mācītaju (vāciski, kā savādāk), kurš kalpo Izrealā un viņam jautāja, ko viņš domā par pāvestu Francisku. Viņs atbildēja, ka Francisks viņam patik pirmām kārtām tāpēc, ka viņš aicina meklēt Bībelē jautajumus, nevis atbildes.
Varbūt pamēģināsim?

(3 raksta | ir doma)

Janvāris 26., 2016


16:36
Ziema bija tikai trīs dienas un tad nedēļu. Šodien šī gada siltākā diena, cik nu tas gads bijis. +10 grādi.

(ir doma)

Janvāris 18., 2016


16:08
Mums ari uzsniga. Pāris centrimetri, smieklīgi, salīdzinot. Bet ceļus tūlīt glīti nopucēja, nošpricēja ar sāli, vai kādu nu tur ķīmiju, nupat, braucot mājas no darba, klausījos pa radio, kāda tik neesot.
Vispār Vācijas kārtīguma saglabašanas pamatā ir vācu lielais sūdzambibelīgums. Ka tik kas, ta reklamācijas, sūdzības, ņemtnes. Viņi neklusē lakatiņā. Pie tam šim sūdzambībelīgumam, nav tāda stukačīguma, ziņu pienesēja piekrāsa, kā pie mums, kas laikam vēsturiski izveidojusies. Tā ir vairāk ar domu sargāt un uzlabot sabiedrisko kārtību, cīnīties pa savam un kopus tiesībam. Tas ir gandrīz kā pienākums. "Kas cits, ja ne es", domā vācietis, un raksta kļauzu.

(6 raksta | ir doma)

Janvāris 16., 2016


16:44
Ziņojumi no Vācijas, bez emocijām un ārpus labā un ļaunā:
šodien Ķīles centralaja dzelzceļa stacijā mierigā demonstracijā, protestējost pret vardarbību pret sievietēm, izgāja 80 sīrieši. Demonstracija notika bez incidentiem. Socialājos tiklos tiek aicināts arī uz flešmobu pret rasistu vardarbību. Policija patiprināti apsargā dzelzceļa staciju.

(6 raksta | ir doma)

Janvāris 14., 2016


18:16
Izliku zīlītēm barību, bet nezinu, vai nāk.
Aizbraucu tumsā un atgriežos tumsā.

(ir doma)

Janvāris 12., 2016


19:40
Ziņojumi no Vācijas, bez emocijām un ārpus labā un ļaunā:
Svētdien Ķelne notikuši pieci uzbrukumi ārzemniekiem. Vispirms divdesmit cilveki uzbrukuši sešiem pakistāniešiem, divi no upuriem nogādāti slimnīcā. Pēc divdesmi minūtem astoņi uzbruka Sīrijas pilsonim.
Cilvēki vienojas socialajos tīklos, ka dosies izsist ne-vāciešus. Mihaels Temme, Ķelnes drošības policijas atbildīga persona, uzskata, ka tie ir cilvēki, kuriem šķiet, ka ir laiks ņemt likumu savās rokās. Tas rada bažas, bet policija darīs visu, lai pasargātu pilsoņus. Pilsētas centrā tikušās pastiprinātas patruļas.
Rasistiskajos sociālajos tīklos ziņots, ka ap 40 rasistu un huliganu tiksies pie Ķīles dzelzceļa stacijas un dosies provocēt ārzemniekus uz kautiņiem.
Federālais tieslietu ministrs Haiko Maas (SDP) aicinājis uz apņēmgu rīcību pret uzbrucejiem. Radies priekšstats, ka tie, kas tagad vajā ārzemniekus, to tikai gaidīja, ka notiks, kas tāds, kā Jaungada naktī. Savadāk nevar izskaidrot dažu grupu rīcību.

(7 raksta | ir doma)

Janvāris 11., 2016


19:54
2015 Hamburga ieņēmusi vairāk nodokļu, nekā plānots. Un piedzimuši par pieciem procentiem vairāk bēbīšu, nekā ieriekšējā gadā. Skaidrs uz kā rēķina tie bēbīši. Bet mēs (latvieši) neko negribam. Bēbīšus negribam, nē, nu it kā gribam, bet nesanāk. Bēgļus negribam, dies pas, drīz jau slīkstošam bērnam prasīs tautību, ja nav latvis, lai slīkst. Labklājību negribam. Ko gribam. Baltas sejas dziesmu svētkos. Bet par to Hamburgu es atkal dzirdēju radio, ne visu ziņo televīzija, vai dzi'.

(10 raksta | ir doma)

Janvāris 5., 2016


18:46
Hermanis plosās pa feisbuku. Viņa prieks par jauniešu seksualo uzmakšanos sievietem Vācijā Jaunagada naktī ir neaprakstāms.

(12 raksta | ir doma)

13:06
Staastiiju savam viiram par muusu tikumiibas likumu, par pirmslauliibas apmaaciibu. Izpaudos, cik ironiski, indiigi un izsmeejigi vareedama.
- Jums tur laikam konservatiivie pie varas, - tas bija vieniigais, ko vinjsh pateica.
Nu, ja. Konservatiivie. Demokraatija. Ko es cepos?
Vispaar gribeetos, lai Latvijaa buutu arii kaada liberaala partija.

(1 raksta | ir doma)

Janvāris 4., 2016


12:44
Mums te arii nupat uzsniga. Bet taa praatiigi.

(ir doma)

Janvāris 2., 2016


15:04
Novacām no terases grillu un dārza mēbeles. Rīt arī pie mums sola mīnusus.

(ir doma)

Decembris 31., 2015


09:22
2015. bija mierīgs. Darbs un daži ceļojumi.
Mana gada grāmata "Klūgu mūks". Nav gan vēl izlasīta, bet vismaz ielasījos. Man jau likās, ka nekas tur nebūs.
Mana gada filma "Nackt unter Wölfen (1969), bēdīga, baisa, laba. https://www.youtube.com/watch?v=GZC3_Tv3glw
Mana dziesma Udo Jürgena "Merci Chérie" https://www.youtube.com/watch?v=m1xYbeLpmyI Tā paša Udo, par kura eksistenci es pirms viņa nāves pat nenojautu.
Veci gabali. Bet nu būsim godīgi, pati neesmu nekāda jaunā un man tīri labi patīk tādai būt.

(ir doma)

Decembris 30., 2015


19:58
Cik jauki, ka ir atvaļinājums! Cik jauki ir darīt neko! Kā man tas padodas!

(8 raksta | ir doma)

Decembris 26., 2015


09:42
Man vienmēr jāatceras, ka esmu dzirdējusi citus stāstus. Kā jauna arābu meitene stāsta, ka viņa ar brāļiem un māsam gaidīja mājās mammu un tēti. Nošaus, nenošaus?

(ir doma)

Decembris 24., 2015


11:14
Vakarā iesim uz baznīcu. Kas man nepatik baznīca ir garie sprediķi, kuriem neredz ne galu ne malas un vēl, šķībā dziedāšāna. Es pati dzeidāt nemāku, velku līdzi un, ja man blakus kāds dzied skaļi un pārliecinoši, bet šķībi, tad man arī aiziet purvā. Reizēm no malas paklausoties, liekas, nu kā tā var dziedāt. Ir gan smieklīgi, gan bēdīgi reizē.
Te stāsts par ciema kori un Henriku un Hilegardi. Abi bija no Silēzijas un zināja daudz jauku tautasdziesmu no tās puses. Cik pareizi viņi tautasdziesmas dziedāja nav zināms, bet korī viņi dziedāja šķībi, toties skaļi. Normāli būtu viņus no kora izslēgt, bet ciemā tas nav tik vienkārši. Henriks un Hilegarde bija ciesi labi cilvēki, gan vecos, vientuļos ļaudis apmekleja, gan aizveda pie dakteriem, ja bija tāda vajadzība. Hilegarde pat apvainojās, kad kora vadītaja palūdza viņu nostāties aizmugurējās rindās. Ta nu Henrijs un Hilegarde turpināja dziedāt ciema korī, kurš gan zaudēja māksliniecikajā ziņā, bet uzvarēja cilvēciskajā.

(2 raksta | ir doma)

Decembris 23., 2015


17:22
Vakar nosvinējam četrus gadus Vācijā. Paēdām pie itāļiem un atceļā, Sicīliešu liķierus sadzērušies, dziedājām:
https://www.youtube.com/watch?v=sCxURbI2WVE

(1 raksta | ir doma)

Decembris 22., 2015


13:16
Nekad neesmu Ziemassveetkos gatavojusi zosi. Pirms paaris gadiem pasuutiijam biosaimnieciibaa zosi, bet viss ganaampulks salima ar putnu gripu un tika likvideets. Nebuutu bio, buutu poteetas un varbuut nesaslimtu. Bet taa- tradicionaalais vaacu Ziemassvetku vakara eediens - ciisinji ar kartupelju salaatiem. Leeti, aatri, izdeviigi.

(5 raksta | ir doma)

07:11
Nabadziiba tachu nav netikums? Taatad tikums. Ierosinu nabadziibu ietvert Latvijas vadosho tikumu sarakstaa.

(2 raksta | ir doma)

Decembris 21., 2015


20:39
Juus jau variet vaimananaat par rindaam pastos. Muuspusee rindu nav. Pastos straadaa beeglji. Tiesa, es nepaprasiiju viirieshiem ar samtainajaam aciim, vai vinji ir "svaigi" beeglji, vai vaacieshi tresajaa paaudzee. Bet neko, seezh aaraa die pasta, dzer teeju, bet, kad naak klients, ieskrien apkalpot. Protams, neierasti. Bet, nu...

(ir doma)

> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba