Nezāles neiznīkst ([info]jan09) rakstīja,
@ 2021-02-21 10:39:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
cda
Citi dienas atklājumi:

Ikdienā neinteresē ne Didrihsone, ne Kivičs, ne Gobzems, ne citi ziņu virsrakstos bieži pieminēti uzvārdi, bet ļoti biedē neiecietība un naids, ar kādu pēdējos gados tiek uzspiests "vienīgais" un "pareizais" viedoklis un uzskatu kopums.
Laipni lūgti atpakaļ CCCP, ar cenzūru, pagrīdes ziņu lapām un platformām, klusēšanu un bailēm izteikt savu "nepareizo" viedokli.
Atlaišana no darba, ierobežošana, liegums publicēties, tiesa un cietums, vai klusēšana, pielīšana, sadarbošanās ar "varu", un pārticīga dzīve.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]kisswithafist
2021-02-21 13:02 (saite)
Talk shit, get hit.

(Atbildēt uz šo)


[info]kramers
2021-02-21 14:31 (saite)
Fuj! Pretīgi lasīt! Tu esi pret visu latvisko. Laikam atrodies citā informācijas zonā.

(Atbildēt uz šo)


[info]sarkans0987
2021-02-21 16:52 (saite)
Es nodomāju to pašu - tā cīnījās par demokrātiju un vārda brīvību, bet tiklīdz cilvēks izsaka nepopulāru, "nepareizu" viedokli, tā uzreiz no viņa atsakās. Turklāt- cilvēks pateica, ka nesaprot... neko stiprāku...nesaprot...

(Atbildēt uz šo)


[info]217
2021-02-21 18:35 (saite)
es domāju, ka tas nav jautājums par nepareizo viedokli šoreiz bet par sabiedrības kopējo nostāju.
vnk ļoti liela daļa sabiedŗības ir aizvirzījusies tālu prom citā gultnē, kur neiecietība pret viendzimuma attiecībām izklausās tikpat barbariski, kā, ja, piemēram, kāds atnāktu un teiktu, cik forši ir verdzība vai satupināt cilvēkus konclēģeros vai izsūtīt lopu vagonos uz Sibīriju... attiecīgi arī cilvēki reaģē uz viņas teikto.

80ajos, 90ajos, vēl pat 2010, (un daudzviet vēl pat šobrīd pasaulē) neiecietība pret viendzimuma attiecībām bija sabiedrības vairākuma pieņemts viedoklis, kas tagad ir mainījies. ja viņa to būtu teikusi 10 gadus atpakaļ, droši vien reakcija nebūtu tik stipra.

es nedomāju, ka kāds kko baigi uzspiež, vnk cilvēku uzskati/viedokļi, sabiedrības domas un normas attīstās un daudzas novecojušas lietas, vnk izzūd, daudzas kļūst barbariskas un nepieņemamas.

tāpat, kā vienā brīdī, kurā tur nesenā gadsimtā kļuva par normālu precēties jūtu nevis īpašuma dēļ, vienā brīdī kļuva par normālu dzīvot kopā neprecoties. tāpat, kā, piemēram, ja tagad UK kāds tur cilvēkus vagoniņos un nostrādina uz lauka, viņam par to pienākas cietum vai naudas sods. kādreiz tā bija izplatīta sabiedŗības iekārta...

ja tagad Latvijā kāds teiktu, ka būtu forši sadzīt cilvēkus muižās, iesēdināt pāris treknus deputātus par muižkungiem, un likt iet visiem klaušās, cilvēki droši vien pret to reaģētu ļoti spēcīgi. tāpat kā tagad pret Didrihsones teikto.

es domāju, ka ja tu pārstāvi līdzīgu viedokli kā viņa, ar vārdiem gausties par cenzūru nav vērts, ja Tev nepatīk, kur dodas sabiedrība, un Tu gribi kko mainīt, Tev ir jāmeklē cilvēki, kas domā līdzīgi Tev un jābīda likumprojekti un lietas, līdzīgi kā Polija šobrīd un daudzviet USA ir aizbīdījusies abortu un sieviešu viduslaikos. regresija pretī novecojušiem uzskatiem diemžēl ir iespējama jebkurā jomā, kaut vai paskaties uz breksi. dekādēm spieda un aizspieda

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)

;)
[info]jan09
2021-02-21 20:56 (saite)
Kuras sabiedrības kopējo nostāju, heterohobu, Twittera lietotāju, vai vēl kādas?
Es negribu, lai FB, Twitter, Re-check vai vēl kāds cits nosaka, ko man lasīt, vai kā domāt/izteikties, un negribu, lai kāds tiek cenzēts, atlaists no darba, vai publiski ķengāts tikai par SAVU viedokli!!!
Ja ļauj izteikties Streipam vai Veinbergai, tad lai ļauj izteikties arī Trampam vai Didrihsonei!

"Es nepiekrītu jūsu viedoklim, taču esmu gatavs atdot dzīvību, lai jūs to varētu paust." (c) nezinu

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ;)
[info]217
2021-02-21 22:30 (saite)
uz "kuras sabiedrības" es nevaru atbildēt diemžēl, jo šāda atbilde prasītu statistikā/vispārēja referenduma rezultātos balstītu atbildi.

es nezinu, kas ir heterohobs, Tu domāji heterofobs? tas būtu dīvaini, jo es neesmu heterofobe, pati esmu ilggadīgās heteroseksuālās attiecībās un atbalstu to, lai viendzimumu pāriem būtu tādas pašas tiesības, kā man ar draugu, piemēram, izvēlēties apprecēties (mēs to neesam izdarījuši, jo nejūtam vajadzību, bet gribētos, lai katram, kam ir attiecības, ir izvēle to darīt vai nē, ja viņi tā vēlētos). es pazīstu daudzus cilvēkus, kas arī nav homoseksuāli, bet kas atbalsta viendzimuma attiecības, utt. tas, ka man, piemēram, bijusī klasesbiedrene dzīvo ar savu draudzeni austrumanglijā, abas latvietes, un viņas var veidot, kā grib savu dzīvi šeit un laimīgi dzīvot kopā bez problēmām, nekādi neapdraud manu seksuālo orientāciju. varbūt es dzīvoju kautkādā burbulī, bet kopumā ir sajūta, ka šis "burbulis" paliek lielāks.

un par runas brīvību. neviens jau neaizliedz runāt. iespējas paust savu viedokli ir daudz un dikti. lol, uzkāpj uz ķeblīša parka malā un stāsti visiem, no sirds un no rajona. bet ir jāņem vērā, ka, piemēram, ja skolā Tu aiziesi pie Pēterīša un pateiksi, Pēterīt, tu esi daunis un es neatbalstu tavu esamību, ļoti iespējams, ka ar tevi Pēterīts vairs negribēs draudzēties, un neaicinās uz savu dzimšanas dienu. attiecīgi arī Didrihsone var paust uzskatus savus, bet arī uzņēmumiem ir brīvība ar viņu pēc tam pārtraukt sadarbību, vai cilvekiem nodirst viņu pēc tam.

viedoklim nāk līdzi atbildība par izteikto.

p.s. turklāt, ja viņa patiešām šo visu saka, jo tic kristiešu dievam, un viņas ticība balstās bībelē, tad viņa arī zinātu, ka tur ir rakstīts, ka pasaule kristus mācīto nepieņems un no tā novērsīsies, viņai nevajadzētu būt pārsteigtai par notiekošo. ja jau tā ir viņas pārliecība, nevajadzēja dzest ierakstus ar izteikto un sākt skaidroties, ka "es jau to domāju citādi". ja jau esi džīzas warrior, tad stāvi par savu patiesību līdz galam!
Jāņa 3:1. Redziet, kādu mīlestību Tēvs mums ir parādījis, ka tiekam saukti Dieva bērni, un mēs tādi arī esam. Pasaule mūs tāpēc neatzīst, ka tā Viņu nav atzinusi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

?
[info]jan09
2021-02-22 09:34 (saite)
Es nesaprotu, kādēļ Tu šo visu sarakstīji abos postos?
Laba runa komjaunatnes sapulcei, kurā tiktu apspriesti komjaunietes Didrihsones izteikumi, starp citu!
Gan personīgās attiecības, gan sabiedrības viedoklis, pat bībele piesaukta, ideāli!
Par, pret, atturas, pieņemts vienbalsīgi, izslēgt Didrihsoni no komjaunatnes!
(atlaist no darba, pārtraukt biznesa attiecības, sist utt, kā sludina iecietības un tolerances pārņemtie twiteristi).

Atkārtošos, mani uztrauc cenzūra un neiecietība no tiem, kas vārdos sludina atklātību, iecietību, un toleranci!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ?
[info]217
2021-02-22 10:27 (saite)
hah. lūk. ja Didrihsone izsakās pret gejiem, tad viņa ir pai pai, bet ja es izsaku pretēju viedokli, tad kļūstu par komjaunatnes runu rakstītāju vai gnidra vārdiem “radību” :D ķengāšanas aizliegums darbojas tikai tad, kad viedoklis sakrīt ar to, kas pašampatīk? :D

bet nē, es negaudoju un nebārstu asaras par to tikai norādu uz dubultstandartu :D jo kā jau teicu, es domāju, ka viedoklim nāk līdzi atbildība
(un atšķirībā no didrihsones es komentāru nedzēsīšu, un neskaidrošos, ka “es jau tā nedomāju” tiklīdz kādam nepatīk tas, ko es saku)

Tu lejā prasi gnidrom, ko darīt. es jau iepriekšējā komentārā teicu. skaties uz reāliem Poliju, uz Krieviju un ASV dienvidu štatiem. ja Tu gribi, lai prevalē regresīvas vērtības, kur runas brīvība ir tikai toem, kuru viedoklis sakrīt ar Tavējo, vienīgā iespēja ir bliezt politiski, apvienoties ar līdzīgi domājošajiem. braucosšu vilcienu var apstādināt tikai uzliekot kko uz sliedēm

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ?
[info]jan09
2021-02-22 10:49 (saite)
Iemācies lasīt un nepiedēvē man svešu (sevis izdomātu) viedokli!

Citāts: "mani uztrauc cenzūra un neiecietība no tiem, kas vārdos sludina atklātību, iecietību, un toleranci!"

Citāts: "Kuras tad ir tās metodes, ko pret tādiem lietot?"


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ?
[info]jan09
2021-02-22 11:05 (saite)
To, ka viss mans pamatposts norāda uz dubultstandartiem, laikam bija nesaprotami?
Tas, ka es teicu, laipni lūdzu atpakaļ CCCP (iegūglē, lai zinātu), tiešam norāda uz vēlmi doties dzīvot uz Krieviju??
Tiešām, tiešām???

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ?
[info]217
2021-02-22 11:15 (saite)
es tieši šobrīd rakstīju atbildē šo tagad pie iepriekšējā Tava komentāra (kur saki lasīt nemāki), bet paturpināšu šeit. jā, es līdz pat lasīt nemāki komentāram nebiju sapratusi, ka tu mēģini norādīt uz Tavuprāt dubultstandartu “cilvēki, kas sludina iecietību pret gejiem, paši ir neiecietīgi pret didrihsoni”. tas ir it kā saprotams aizrādījums.

man par šo jāpadomā, es nebiju līdz šim uz šo situāciju paskatījusies no tāda skatupunkta. (negribu atkal ātrumā kko neloģisku uzrakstīt)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ?
[info]217
2021-02-22 11:59 (saite)
es sadzirdēju Tavu punktu par neiecietību, un tā kā viendzimuma attiecību jautājums, iespējams, ir pārāk emocionāli uzlādēts mēģinu aizvietot, konkrēto situāciju ar citām, lai iedziļinātos šajā situācijā/Tavā idejā (šis ir domu procesa pieraksts)
“cilvēki, kas sludina iecietību pret gejiem, paši ir neiecietīgi pret didrihsoni”
—> “cilvēki, kas sludina iecietību pret x, paši ir neiecietīgi pret y”
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret čigāniem Latvijā, paši ir neiecietīgi pret tiem, kas saka, ka visi čigāni zog
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret latviešu tiesībām pašnoteikties un dzīvot neatkarīgā Latvijā, paši ir neiecietīgi, kad krievi sauc latviešus par gansiem un saka ka labāk būtu atpakaļ zem Krievijas spārna
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret vergiem, paši ir neiecietīgi pret vergu tirgotājiem/verdzības atbalstītājiem
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret latviešu valodas un kultūras uzturēšanu ģimenē PSRS laikos, paši ir neiecietīgi pret komunisma režīmu un rusifikācijas atbalstītājiem
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret veciem cilvēkiem, paši ir neiecietīgi pret jaunieti, kurš grabošai večiņai trolejbusā neiedod apsēsties, bet skatās telefonā
mēģinu atrast kādu neitrālāku piemēru
—> cilvēki, kas sludina iecietību pret Juri, paši ir neiecietīgi pret Pēteri, kurš saka, ka Jura esamība ir viņam nepieņemama

lai kā es rakstītu, es atduros pret to, ka lai arī tas iecietības/neiecietības izcēlums ir loģisks, kkas emocionāli neštimmē, jo emocijas saka, ka tiem neiecietīgajiem šajos gadījumos ir taisnība, bet ar emocijās balstītiem pieņēmumiem nevar diskutēt, līdz ar to es pārtraukšu rakstīšanu par šo tematu, jo izskatās, ka mani pamatpieņēmumi ir emocijās, nevis loģikā balstīti

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ?
[info]217
2021-02-22 12:03 (saite)
*tiem neiecietīgajiem, kas sludina iecietību*

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ?
[info]217
2021-02-22 10:42 (saite)
p.s. pārlasot savu komentāru, sapratu, ka pēdējā rindkopa ir totāli neloģiska jo es rakstot emociju uzplūdā sajaucu kopā divus dažādus jautājumus un izteicos neloģiski :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ;)
[info]gnidrologs
2021-02-22 01:57 (saite)
"Es nepiekrītu jūsu viedoklim, taču esmu gatavs atdot dzīvību, lai jūs to varētu paust." (c) nezinu

Es arī senāk piekritu šim viedoklim, jo tas "makes sense" dzīvojot normālā pasaulē, kur vairums cilvēku šai tēzei piekrīt. Augstāk postējošā radība tam nepiekrīt un nekad neaizstāvēs tavas tiesības uz brīvību. Īpaši, ja pašam sanāk būt vienā komandā ar varturiem. Tādi kā viņš/viņa ir tipisks partijas paračika/stukača profils. Vārdos demagoģiski aizbildinās ar smukā frāzēm par pareizo morāli un progresu, bet būs gatavs laizīt varturu zābakus un nodot jebkuru no mums par nepaklausību. Homo novus sovieticus.

Līdz ar to nav nekāda jēga cīnīties par to cilvēku brīvībām, kuri paši grib atņemt tev brīvību. Pret viņiem jālieto tās pašas metodes, ko viņi lieto pret citiem. Nekādu kompromisu, jo viņi izmanto to, ka mēs vēl ar vien ticam demokrātijas šarādei, lai gan paši nekad nav bijuši par demokrātiju. Mūsu vājība ir vēlme spēlēt pēc noteikumiem, kurus pretējā puse jau sen neievēro.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

...
[info]jan09
2021-02-22 09:06 (saite)
Tas par noteikumiem ir taisniba, diemžēl.
Joi nekādi nesanāk ar vārdiskiem argumentiem saprotami pasniegt;
- to, ka lielie cīnītāji par "iecietību un toleranci" paši nav ne iecietīgi, ne toleranti" (uz ko es norādu ar šo Didrihsones piemēru),
- to, ka lielie cīnītāji par patiesību un tiesībām brīvi izteikties paši ir lielākie cenzētāji, un sagrozītas, vienpusējas informācijas pasniedzēji,
- to, ka cīnītāji pret rasismu paši ir vieslielākie rasisti,
utt.
Kuras tad ir tās metodes, ko pret tādiem lietot? Ar vārdiem nesaprot, sist pa seju un šaut nav ne laika, ne vēlmes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ;)
[info]watt
2021-02-22 10:04 (saite)
"(c) nezinu" ignorances kārts izspēlēšana ir vnk kalgals. kādam mūdzim jābūt lai Voltēru nezinātu.

bet vot izspēlēt "vārda brīvības" kārti lai aizstāvētu geju apspiešanas retoriku, tas ir vispār zemiski. es tiešām nebrīnos ka pretreakcija ir tik spēcīga. kas citus apspiest vēlas, pats dabū pretreakciju pilnā mērā, un vēl gaudo pēc tam? ironic.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ;)
[info]jan09
2021-02-22 10:24 (saite)
Starp citu, daži apgalvo, ka šis NAV Voltēra citāts, mūdzi!
Un man nav ne laika, ne vēlmes meklēt citāta autorību.
Kāda geju apspiešana, kur tāda vēl ir atrodama manā postā, par ko Tu murgo un ko lieto?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ;)
[info]watt
2021-02-22 14:40 (saite)
skaidroju kā priekš idiotiem: "bet ļoti biedē neiecietība un naids," - tas ir naids un neiecietība kas vērsts pret cilvēkiem kas izsaka naidu un neiecietību. tādas rūgtas zāles, saproti?

tas, ko cilvēki ir cietuši gadu gadiem un ir pārvēlies pāri malām, un tie apspiedēji nu dabū manīt, to kā citi ir jutušies pirms tam.

“An eye for an eye leaves the whole world blind” - bet nevajag būt tik pārsteigtam vai pārbijušamies. nevajag sagaidīt ka "vārda brīvības" vārdā pieļaus runāt tādas jēlības.

es šeit velku paralēles ar "karojošās demokrātijas" jēdzienu: https://en.wikipedia.org/wiki/Defensive_democracy
tāda demokrātija aktīvi apkaro grupas kurām mērķis ir būt nedemokrātiskām, un pretrunas tur nav.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: ;)
[info]jan09
2021-02-22 15:41 (saite)
Taisnība gan, kafijas kantoris pats dabū ierīt savas rūgtās zāles, kas priecē.
Un tolerances sludinātāji arī.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)

Re: ;)
[info]gnidrologs
2021-02-22 21:31 (saite)
Pasludinu visus, kas man kādā jautājumā nepiekrīt par "naida un neiecietības sludinātājiem". Uzņemos būt par "naida un neiecietības" galveno apkarotāju. Cik ērti un eleganti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?