< back | 0 - 15 |  

To The Lake (2020)

November 28th, 2020 (10:32 pm)
Tags:

Nedaudz esmu iestrēgusi The Crown 1ās sezonas beigu pusē, tikmēr iestarpināju šo To The Lake pēc draudzenes ieteikuma.
Ļoti, pagaidām pēc pirmās sērijas. It kā jau tik agri nevar spriest, bet patīk, skatīšos visticamāk šonakt līdz cik varēs.
(Un nē, nav par bailīgu arī visādiem puņķutapām kā man, kas nekādus zombijus un šausmoņus neskatās, vai tikai kompanijā, otram uz pleca, caur pirkstu spraugām. Nekādu baisoņu, tikai cilvēki)

parenting chronicles

November 24th, 2020 (07:03 pm)

Tutas koncertā Tuta nedzied :o

nesēd ceļa maliņā

November 23rd, 2020 (08:45 pm)
Tags:

Nopārdevu Freetrade aplikācijā esošās akcijas, jo uztaisīju stock and shares ISA iekš Trading 212, un gribu visu uz turieni pārlikt, jo tomēr negribās par kapitāla pieaugumu un dividendēm nākotnē maksāt nodokļus, pat ja tagad pagaidām šie nesniedzas pāri (un vēl ilgi nesniegsies pāri neapliekamajam 2k minimumam), un Trading 212 ISAi bija labāki nosacījumi nekā Freetrade ISAi. Kopējais dividenžu/kapitāla pieaugums bija sakarīgs (ieguldīti kopš 2019ā maija ap £150, pieaugums ap +£17, it īpaši ņemot vērā, ka pēdejos simts cik tur es tur ieliku sākot tikai no šīs vasaras). 11% cik tur pieaugums? Noteikti labāk nekā ja būtu turējusi tos pašus £150 visu laiku nožēlojamajā lloyds parastajā ieguldījumu kontā, kur par gadu par £1000 turēšanu kontā tu dabū 50p. *Protams, ka piebilde arī, ka ar akcijām lielāks risks visu arī pazaudēt.

Visforšākais pieaugums šajā laikā bija Greatland Gold. Pagājšgad decembrī nopirku 18 akcijas pa 31p. Šodien tās pašas 18 pārdevu pa £7.59. Tagad, protams, varētu domāt, kas būtu noticis, ja toreiz decembrī man būtu bijis daudz liekas naudas, piemēram, 10k, un es viņas būtu ielikusi Greatland Gold, vai ne :D Ķīnas un Indijas fondos, kamēr viņiem koronas dēļ bija kritums uz leju, pirktais arī pēc tam pieauga patīkami. Pārsteigums bija par atjaunojamo enerģiju, tur ieguldītais vairāk gāja uz leju, nekā pieauga, ar dažiem izņēmumiem.

Pie reizes arī beidzot izbūros cauri nodokļu nosacījumiem, ja UK rezidents iegulda naudu USA akcijās. Acis iztecēja, smadzenes lēnām sakalta, bet vismaz tagad miers, ka vairs par to fonā nevajadzēs satraukties, jo vairāk vai mazāk tagad skaidrs, kas uz mani (ne)attiecas. Arī HMRC lapā paskatījos, kas man kā pašnodarbinātajai jauns un mainījies, lēnam jāsāk domāt par nākamā gada nodokļu atskaiti.

Ar to visu neko diži negribēju teikt, to vien, ka jālasa viss, kas smalkajā drukā rakstīts. Vienmēr. Jo piemēram, Hargreaves Lansdown piedāvātā ISA izskatījās diezgan patīkama, līdz es sāku lasīt, kādas (maziem burtiņiem) maksas viņi iekasē par dividenžu reinvestēšanu. Nē, paldies.

Tagad, tā kā viss būs jāpārliek jaunājā ISAā, būs no jauna jāsēž un jādomā, kur un ko ieguldīt, kas ir ļoti interesanti, bet arī ļoti besīgi, jo slinkums lasīt un domāt :D

6/27

November 22nd, 2020 (09:05 pm)
Tags: ,

Skriešana nedaudz palīdz fokusēties arī ne-skriešanas laikā, tb savākt gribasspēku. Laikam. Vismaz tā spriežu, jo tagad vakarā bij vēl palicis nokrāsot 3 atvilktnes ar gruntskrāsu, un parasti es vnk būtu atlikusi uz rītdienu, jo negribās un "var jau rīt". Līdzīga sajūta, kad skrēju šodien un beigās negribās vairāk, bet piespied sevi vēl noskriet tās pēdējās sekundes. Tagad arī, negribējās krāsot, bet piespiedu sevi un tagad prieks, jo rīt varēs jau pirmo kārtu ar normālo krāsu.

Pieskrūvēju arī virtuves skapīšiem rokturus pa dienu. Kad es viņus skrūvēju nost pirms krāsošanas, domāju, pabeigšu krāsot, R. pieskrūvēs atpakaļ, viņam stiprākas rokas. Šodien izdomāju, ka pašai jāpamēģina pieskrūvēt atpakaļ, ja nesanāks, vismaz būšu pameginājusi. Sanāca :D. Vēl viena lieta izdarīta, ko nekad iepriekš dzīve nebiju darījusi :D

The Crown

November 21st, 2020 (09:48 pm)
Tags:

Pēdējā laikā sanāk vairāk laika kko paskatīties un palasīt. Nav tā, ka vakaros neko citu nedaru, tikko piebeidzu krāsot otro krāsas kārtu virtuvei, pēc tam, kad I. aizgaja gulēt. Bet jā, noteikti skatos vairāk nekā iepriekš.
Vakar noskatījos 2 dokumentālās filmas netfliksā - vienu par indiešu skrējējām, un vienu par meksikāņu skrējēju, bija līdzīgi kā ar Klātbūtni - it kā ok, nenožēloju, ka veltīju laiku tam, lai noskatītos, bet man noteikti vairāk uzrunāja tas pats The Queen's Gambit, un Mans mīļākais karš, bet man laikam vairāk kopumā ne-dokumentālās patīk parasti tāpat.

Bet pēc tām 2 skriešanas filmām jau gandrīz pirms pusnakts iesāku beidzot The Crown, ko vislaik atliku. Domāju, ja nepatiks, izslēgšu un iešu palasīt vai vnk gulēt. Beigās skatījos līdz 3iem. Tagad turpināšu :D

Mans mīļākais karš (2020)

November 18th, 2020 (09:55 pm)
Tags:


ļoti(!)

Once Is Enough (2020)

November 17th, 2020 (12:27 am)
Tags:

+++,
patika, noteikti labāk par iepriekšējo

4/27

November 16th, 2020 (12:21 pm)
Tags: ,

Noskrēju 4o Couch to 5k skrējienu, šī sanāk otrā nedēļa un 60s vietā bija 90s skriešanas intervāli uz pārmaiņām ar iešanu. Pirmie divi šķita gandrīz par traku, bet tad palika vieglāk, un bija tada pati sajūta, kā skrienot 60s intervālus, pie ceturtā, jau sāku vnk vērot apkārtni un mājas, nevis gaidīt, kad beigsies tās 90s. Tagad sāku saprast, cik vērtīga ir tāda grūtības pakāpju palielināšana pamazām. Ja man šodien būu jānoskrien 5k, es droši vien nenoskrietu, bet ja pat noskrietu, tad nekad vairs neskrietu. bet šādi, pamazām, man ir diezgan lielas aizdomas, ka pēc 8 nedēļām, es varēšu to 5k noskriet.

Netfliksā nav baigi daudz filmu par skriešanu, tikai pāris, bet vakar atradu, ka Amazonā toties ļoti daudz.

Ka pirmo noskatījos Brittany Runs a Marathon, bija ok, bet kkas līdz galam neaizķēra, laikam bija par maz par skriešanu un pārak daudz visa cita.

The Queen's Gambit (Netflix)

November 14th, 2020 (12:09 am)
Tags:

Pa diviem vakariem noskatījos The Queen's Gambit, būtu skatījusies cauru nakti pirmajā, bet I. neguļ ilgāk par 8:35 no rītiem.

Pilnīgi žēl, ka pārstāju iet uz šaha klubu bērnībā, kkādā 3ā, vai 4ā klasē, bet uz viņu bija pēc stundām uz pretējo pusi no mājām jāiet, un tad pēctam atpakaļ, un man bija ļoti, ļoti bailīgi vienai pašai iet.
Nepalīdzēja arī tas, ka vienu reizi atnāca kkāds džeks, kas labi spēlēja, un spēlēja ar mums visiem simultāno spēli, protams, lai palīdzētu uztrennēties, bet es zaudēju 5 vai 6os gājienos, un man bija šausmīgs kauns. Un es nekad nezināju, ko ar citiem bērniem runāt, kad mēs nespēlējām šahu. Es vienmēr visur jutos kā galīgi nepiederīga, bet ne jau tikai šaha klubā, visur, droši vien tāpēc man patika lasīt grāmatas.
Un tad laikam vienu reizi es gāju uz šaha klubu, un bija ļoti bailīgi atkal iet, un klubs bija atcelts, bet es to uzzināju tikai tad, kad jau biju aizgājusi līdz turienei, un tad es gāju mājās, un atkal bija bailīgi, un tad es vairāk nekad tā arī neaizgāju, vismaz tā man šķiet, es neatceros, jo tas bija ļoti sen :DD

Bet šahu man joprojām patīk spēlēt :D

2/27

November 12th, 2020 (01:35 pm)
Tags: ,

Izskrēju otro Couchto5k skrējienu, nezinu, vai tāpēc, ka izstaipījos kārtīgāk pirms skriešanas, vai tāpēc, ka jau vienreiz skrēju, vai tāpēc, ka zināju, kas gaidāms, vai varbūt tāpēc, ka podkāsts ausīs paralēli skanēja, bet bija daudz, daudz vieglāk šoreiz, man ļoti patika un gandrīz bija žēl, ka bija jādodas mājās (jo japaspēj daudz vēl izdarīt pirms R. uz darbu).

Bet stāsts šoreiz ne par to. Sāku vakarnakt lasīt Lizzy Hawker grāmatu "Runner: A short story about a long run" vakar par to, kā viņa skrēja UTMB (pagaidam esmu tikusi pirmā UTMB 1/3ai cauri, nezinu, vai viņa apraksta tikai 1o UTMB, vai visus 5us, ko noskrēja) un kā bija ekspedīcijā uz Antarktīdu. Ne es taisos skriet UTMB, bet tāpat ļoti interesanti lasīt, gan kā grāmatu, gan patīk, arī, ka daudz viņa piemin vietas, kurās būts, ha, ha pat La Peule, kur strādāju 2 vasaras :DD.

kartupelis botās (1/27)

November 10th, 2020 (02:22 pm)
Tags:

Pieveicu šodien pirmo Couch to 5k skrējienu. Ideja ir sākt no nulles un 9 nedēļu laikā uztrennēties līdz tam, ka var noskriet 30min bez apstāšanās. Kā cilvēks, kas ļoti ienīst skriešanu (es labāk jebko citu, jebko, braukšanu ar riteni, peldēšanu, crossfit trainer sporta zālē vai kāpelēšanu pakalnos, tikai ne skriešanu.) biju patīkami pārsteigta, ka man īstenībā patika. Jau izdomāju, ka vajag satrennēties 5k, tad 10k, un tad tālā nākotnē (nekad) Chamonix UTMB :DDD

November 9th, 2020 (08:48 pm)
Tags:

His Dark Materials otrā sezona iznākusi :)

man, lūdzu, saules panelīšus arī

October 29th, 2020 (10:45 pm)

Izdomāju salīdzināt elektrības+gāzes cenas UK vs LV,
Tā kā cena veidojas nedaudz atšķirīgi,
(mums, piemēram, ir 15.27p par kWh, plus 29.69p dienā elektrībai, savukārt lv ir kkādas citas komponentes papildus kWh),
vnk ieliku mūsējos elektrības/gāzes tēriņus latvenergo lapā kalkulatorā.

Par to, par ko mēs šeit UK maksājam £98.50 mēnesī (Swedbank saka tas šobrīd ir 104.29EUR),
LV mēs maksātu no 54.43-71.85EUR (neprecīzi, jo LV ņem vērā arī kkādu noslodzi gāzei, ko es īsti nesaprotu, ieliku gan zemāko līdz 6, gan augstāko 16-25+).

man, lūdzu, vienu maziņu apsildāmo grīdu

October 29th, 2020 (11:37 am)

Neizsakāmi riebjas aukstums. Mums it kā mājā ir normāla temperatūra - 17.5 grādi, ja uzvelk kko ar garām rokām un siltas zeķes, ir ok, deguns tikai auksts, bet tāpat to vien gribās, kā sēdēt zem segas. Negribas ārā itin nemaz, tur vēl slapjāks un aukstāks. Uzrakstīju šo un uzgriezu apkuri, lai sasilda vismaz līdz 18.

UPD.: Pēc aptaujas iekš pajautā komūnas, uzlikšu termostatu un 18 grādiem, lai virnmēr turas vismaz uz tik daudz, un tad redzēs :D

Zelta asaras jeb Kā es Klimtu (neno)pirku

October 22nd, 2020 (10:40 am)

Izrādījās, ka vienīgā Klimta glezna, kas man patiešām patīk, nemaz nav Klimta, bet franču gleznotājas Anne-Marie Zilberman, kuras pārejās gleznas, izņemot, šo vienu, man nemaz arī neiet pie sirds.

Septembrī izdomāju, ka Klimta reprodukcija pie mūsu dzīvojamās istabas sienas varētu ļoti labi izskatīties, pirms tam kkad sen biju guglējusi viņa gleznas garāmejot, šī patika. Ielīdu redbubble, pasūtīju plakātu, man pirms tam šķita nedaudz dīvaini, ka gūglējot parādās tā pati glezna ar nosaukumu Freya's tears un Golden tears, bet nepievērsu uzmanību, domājot, ka gan jau kkas vnk pazudis tulkojumā. Atnāca plakātiņš, taisos jau likt pie sienas, bet domāju, ko es likšu pie sienas, nezinot pat ne nosaukumu.

Izlīdu vikipēdijā visas Klimta gleznas pēc kārtas, apskatījos http://www.zeno.org/Kunstwerke/A/Klimt,+Gustav, apskatījos https://www.wikiart.org/en/gustav-klimt, sapratu, ka nav, sāku gūglēt "kas gleznojis Golden tears". Uzradās rakstiņš par to franču gleznotāju.

Aizrakstīju dusmīgu vēstuli redbubble, ko tur tā un šitā, meļi visi un sušķi, copyrights, fake paintings, urr. Redbubble, atsūta, oij, piedodiet, lūdzu, še jums nauda visa atpakaļ, plakātiņu paturiet.

Lūk, tā es tiku pie plakāta, kas man patīk par velti :D Tas nekas, ka nav Klimts, bet kko jaunu uzzināju :)

Plakāts te, redbubble nav izņēmis ārā :D
https://www.redbubble.com/i/art-print/Klimt-Golden-Tears-by-timelessfancy/28564487.1G4ZT

< back | 0 - 15 |