< back | 0 - 15 |  

it’s the final countdown

February 15th, 2019 (01:18 am)

2 gadu periods, kad bieži uz “vai Tu rīt ej uz darbu?” saņēmu no R. “nezinu, iespējams” beidzot ir beidzies. nokārtoja šodien testu, līdz ar to kkad drīzumā, kad nu Southern menedžeri savilks asakas savos papīros, sāks strādāt nevis kā apmācāmais, bet pa īsto. ar grafiku, kas zināms gadiem pa dienām uz priekšu līdz viņš izdomās tur vairs nestrādāt.

protams, patīkami arī, ka nevajadzēs katru mēnesi no nekurienes izkasīt £200-400, lai aizlāpītu visus rēķinu un izmaksu caurumus ( kopš man beidzās bērnkopības pabalsts septembrī, varēja just diezgan tā trūkumu. ir bijis, ka viņš nevar samaksāt alimentus. ir bijis, ka jārēķina, cik daudz lētāko konservu un makaronu var nopirkt līdz algas dienai. man ir palikuši divi pāri zeķu bez caurumiem, un viens pāris zābaku ar caurumu pēdā un ļoti šķībiem papēžiem). tas viss nu uz kādu laiku ir beidzies, var uzelpot.

bet visvairāk ir labi, ka beidzot tā murgainā neskaidrība būs beigusies. varbūt es pat varēšu kko sākt darīt, jo zināšu vismaz, kurās dienās viņam nav jābūt darbā, un viņš var pieskatīt mazo manā vietā.

Guilty pleasures

February 10th, 2019 (12:52 am)

Noskatījos Pitch Perfect, un, omg, man tā patika :D
Tuvākajās dienās skatīšos Pitch Perfect 2 un Pitch Perfect 3.
(Man patika arī Glee savulaik. Es nezinu, kas tas ir ar a capella un popsīgiem kaveriem :D)
Bet es patiešām labi pavadīju laiku :D

p.s. Pitch Perfect 2 bija briesmīgs

10 ar pus mēneši un nedaudz vēl

February 5th, 2019 (06:30 pm)

Šodien pārkāpu sev nedaudz pāri, aizvedu Izabellu uz vietējo bibliotēku uz rhyme time, lai parāpo kopā ar citiem 0-2 gadīgajiem. Sākusi par to domāt biju jau vasarā, lol, tik daudz man nepatīk iepazīšanās small talk, neciešamais small talk, un neziņa, par to, kā norisēs pasākums, tik ilgi vajadzēja saņemties.

Un beigās nebija slikti, sasmaidījos ar pāris mammām, pārmiju ļoti īsas frāzes un nozudu, kad pasākums beidzās. Ar nevienu neparunāju. Bet vismaz iegāju pa durvīm un piedalījos pasākumā, nevis pēdējā mirklī pārdomāju un negāju. Es pat pieļauju, ka kādā no nākamajām reizēm (jo es iešu atkal, vajag tomēr sīkajai komunicēt ar citiem bērniem, nevis tikai pieaugušajiem), varbūt ar kādu parunāšos.

£5 challenge

February 2nd, 2019 (12:06 am)

Ar R. un viņa draugiem svētdien izdomājām, ka vajag uztaisīt £5 sacensības - katrs sāk ar piecīti, par ko kko nopērk, un tad mēģina pārdot dārgāk. Un tad par nopelnīto naudu atkal kko nopērk un tā vien uz riņķi, līdz kāds pirmais no £5 ir uztaisījis £100. Sākumā bijām 4, bet nu jau 7 cilvēki piedalās.

Es atradu pirmdien sakarīgu anatomijas grāmatu Oxfam labdarības veikalā, bet man viņu īstenībā gribās laikam paturēt sev, tāpēc ieliku fb un jebajā, bet sacenoju par nedaudz par dārgu.

Toties R. vietējā labdarības veicī pa savu £5 nopirka bordo XL hūdiju ar uzrakstu Mother of Dragons, ielika fb pa £10. Šodien viena sieviete to arī nopirka - drumroll - savam draugam (mm?), līdz ar to pagaidām R. no visiem septiņiem ir ticis vistālāk :D

Tādas te mums produktīvas kapīšu cūku izklaides un pieaugušo monopols angļu sīktirgotāju nācijas garā :)

Angļu lietas, kas man šķiet debīlas: bērnu dzimšanas dienu organizēšana

January 6th, 2019 (10:10 am)

Tas, ka vecākiem ir jāsagatavo mazas dāvan-sūdiņpaciņas, ko dot līdzi katram bērnam, kas atnācis uz tavējā bērna dzimšanas dienu.
Tātad, tev kā vecākam ir ne tikai jānoorganizē ēdiens un dzīvību neapdraudošas izklaides visai bērnu varzai ( un ļoti bieži te viņi tiek teleportēti uz kādu pasākumu vietu, lai neizdemolē tev māju vai arī tiek aicināti pasākumu vadītāji, utt., kas viss tev jau tā saplēš kabatu), bet arī jāpērk dāvan-sūdiņpaciņas visiem sīčiem kā paldies par to, ka viņi ir atvilkušies uz tavējā sīča dzimeni un atnesuši šim dāvanas.

Un visai dzimšanas dienas svinēšanai ir ļoti konkrēts laiks, viss notiek pēc pulksteņa, un visi pārējie vecāki zina tieši cikos bērnus savākt, tjipa pēc 2h brauciet pakaļ. Op, op, stop having fun, put your coats on, time to leave.

oh, Canada

January 5th, 2019 (12:24 pm)

omg, vecs, bet labs, no sirds ļoti apsmējos šo skatoties :D

Move to Canada

Rīta kafija

January 3rd, 2019 (07:36 am)

Man ir nedaudz žēl, ka tā arī nekad neesmu iemācījusies zīmēt :D

laikam (?) iepriekš zināju, bet bija piemirsies

January 3rd, 2019 (07:22 am)

90 grādu lenķis = a right angle

and the Oscars of 2018 go to..

December 30th, 2018 (08:55 am)
current song: Joe Dassin - Ça M'avance À Quoi

Gada grāmata: nav īsti šogad tādas, jo es esmu iesākusi ļoti daudzas, bet pabeidzu lasīt tikai divas - LaVeja “The Satanic Bible”, galvenokārt tāpēc, ka viņa pēc formāta ir maza un viegla, līdz ar to ērti lasīt vannā, un Beas Džonsones “Zero Waste Home”, lai savāktos idejas, kā samazināt atkritumu daudzumu.
No iesāktajām, ļoti daudzsološas šķiet Džeimsa O’Braiena “How To Be Right”, kas ir kā plāksteris manai breksitieru sadurtajai ādai, Džejas Grifitsas “Wild”, kas ir sarakstīta tā, ka katrs teikums ir kā dzeja, un jāapstājas ik pēc 30 sekundēm, lai pārdomātu. Un gribās arī pieminēt Sallijas Kemptones “Awakening Shakti”, ko sāku lasīt, jo uznāca Indijas nostaļģija.
Gada jūtubs: Crash Course in Anatomy&Physiology, ļoti izklaidējošs anatomijas/fizioloģijas kurss.
Gada podkāsts: Busy Hive, podkāsts par masāžu un līdzīgām lietām, no vadītāja plūst ļoti dzīvespriecīgs un pielīpošs aizrautīgums, ko gribētos pārkopēt uz jebkuru citu jomu savā dzīvē.
Gada filma: Trashed (2012) ar Džeremiju Aironsu par piesārņojumu. Ļoti smaga, bet ir vērts noskatīties.
Gada brauciens: ar busiņu četratā pie K. jūlijā uz Francijas kalniem


Gada izmēģinātās jaunās lietas: uztaisīt uz ziemas saulgriežiem salmu puzuri, un no no vienas puses apdrukātām lapām - piezīmju burtnīcu, kā arī visādas DIY kosmētikas receptes no virtuvē esošajam lietām (alvejas želeja, rīsu krēms/toniks, utt). komposts!
Gada grūtākā lieta: izvilkt R. cauri viņa mammas nāvei, bērem, un visu lietu nokārtošanai
Gada all-consuming lieta: Izabella

Gada sasniegums: nolikts braukšanas teorijas eksis, sākts mācīties braukt
Gada pašlieta: atrasts laiks sev, no rītiem no 6:00-8:30, kamēr I. un R. guļ vēl, un gribasspēks tad izvilkties no gultas, pat ja acis krīt, lai manā dzīvē būtu arī kas cits, ne tikai bebis.

December 28th, 2018 (07:54 pm)

Junji Ito

masāža

December 24th, 2018 (08:55 pm)

oh my, oh my, oh my,
kopš septembrī sāka beigties nauda, vairs neesmu bijusi uz masāžu (agrāk gāju 1x mēnesī), tagad uz jaungadu dabūju dāvanā sev piektdien, parastā masiere bija norezervēta līdz pēdējam (jāiekļaujas līdz 1. janvārim, jo tad R. atsākas darbs, bet viņai brīvs tikai pēc tam), man ar viņu bija tā, ka it kā patika pati masāža, bet vairākas reizes jau domāju, ka moš jānomaina (ne tikai dēļ masāžas vai attieksmes dēļ, bet viņai bija drausmīgi kaitinoša ieeja, pie kuras aiz augstiem vārtiem bez zvana jāstāv, un jācer, ka kāds ielaidīs, katru reizi stresoju un domāju, vai tikšu iekšā, vai arī nāksies zvanīties vai dauzīties pie vārtiem, vai klaigāt, viņa iznāca pretī tikai pirmajā reize un tā arī nekad nepaskaidroja, kā turpmāk darīt, arī nekad nejautāja, vai ko vajag mainīt, vai kkas jauns nesāp, arī vienu reizi vasaras vidū nosaldēja tā, ka gandrīz pēc tam saslimu), tagad ātrumā atradu vienu citu masieri blakusciematā, slovākieti, ceru uz foršu turpmāko sadarbību, ja viņa izrādīsies laba, un ja uzradīsies man atkal kādreiz nauda, par kuru iet uz masāžu regulāri.

Pritham Bhagvati, Namo Namo

December 20th, 2018 (08:10 am)
current song: Adi Shakti

Skatījāmies kkādus ceļojumu video ar R. vakardien youtubā, kas pagadījās. Es iedomājos, vajag ierakstīt Arambolu (Goa), paskatīties, kas izlēks, moš pavaļāties atmiņās.
Šis. Izlēca šis. Po par video. Bet dziesma. (Zini ir tās dziesmas, uz ko uzkaries un var ļoti daudz klausīties uz riņķi to pašu dziesmu, līdz vairs nevar un tad kādu laiku nevar to paklausīties.)

Adi Shakti

Tāpat, kā man ļoti patīk tā jaunā Tautumeitu ziemassvētku dziesma, viņas piedziedājums, to arī šobrīd daudz klausos.

nerdland

December 16th, 2018 (03:29 pm)

mācīties anatomiju īstenībā ir ļoti interesanti. downside ir tas, ka jāmācās arī par to, kas var noiet greizi.
tā šorīt rītu iesāku lasot par baktēriju, vīrusu un sēnīšu izraisītām ādas un nagu slimībām. agrāk nebūtu iedomājusies, ka varētu labprātīgi gūglēt, kā izskatās impetigo, cirpējēde, furunkuli, utt.
motivēju sevi, ka, jo ātrāk izurbšos cauri, jo ātrāk varēs sākt kko patīkamāku.

Ļoti garš ieraksts

December 13th, 2018 (06:06 am)

Tā, kā es tikko pamodos, un manas smadzenes vēl nav gatavas sagremot anatomiju angliski, tad es domāju, a davaij, uzrakstīšu par laika plānošanu, lai iekustinātu smadzenes.
Kā jau es daudzreiz minēju, man laika nav, izņemot dienas, kad man izdodas piecelties agri. Piemēram, šorīt 5:11. 6:08 es esmu tikusi līdz pirmajai kafijai un datoram/anatomijas pierakstiem un grāmatām. Ja Izabella gulēs, man, iespējams, ir 3h produktīva laika (produktīvums sāksies aptuveni pie 3ās kafijas).

Šobrīd es izmantoju galvenokārt timeblocking google kalendārā (nē, es neizmantoju alternatīvas gūglei savu datu aizsardzības nolūkos) un Trello.
Vakarā pirms gulētiešanas saplānoju nākamo dienu, tā kā ar bebi daudzas lietas atkārtojas automātiski, plānošana aizņem varbūt 1-5min. No rīta, atkarībā, no patiesā pamošanās laika nedaudz piekoriģēju. Piemēram, šodien pamodos agrāk nekā plānoju, līdz ar to būs vairāk laika anatomijai. Pa vidu atstāju daudz nesaplānota laika, jo zinu, ka to aizņems Izabella.


Tā, kā ne vienmēr izdodas visu izdarīt, paralēli iekš Trello man ir veicamo darbu saraksts, lai nepadarītie darbi nemanot nepazustu.

Trello, man ir vairāki saraksti:
Done, kurā metu visus padarītos darbus.
Today, kurā ir 1-3 lietas, ko es gribētu todien paveikt sakārtotas pēc svarīguma, galvenais, ka izdodas izdarīt kaut vienu, pašu pirmo.
Tomorrow, kurā samestas lietas, ko tā kā vajadzētu izdarīt tuvākajā laikā.
Un tad vēl pāris (daudzi) saraksti, kuros vēlākā nākotnē veicamie darbi sadalīti pa kategorijām (piemēram, Anatomijas kategorijā, man ir samestas tēmas, kuras mācīties, un lēnam to apgūstot, lietas no vispārējās Anatomijas kategorijas pārvirzās uz Tomorrow, un tad, uz Today kategoriju, un tad uz Done. Mājas kārtošanas/tīrīšanas darbiem ir sava kategorija. Pārdodamajām lietām, ko vajag safočēt un salikt internetos, ir sava kategorija. utt.)

P.S. Lai būtu viss vizuāli patīkami un saprotami, vēl arī trello darāmie darbi ir apkarināti ar krāsainām birkām, piemēram, viss, kas ir saistīts ar mācīšanos, zaļš, viss, kas saistīts, ar mājas kārtošanu, dzeltens, utt. Attiecīgi arī google kalendārā, visi darbi ir tajās pat krāsās, kurās tie parādās trello.
P.P.S. Es nezinu, kāpēc, plānot man ir vieglāk angliski, nekā latviski.
P.P.P.S. Tas patiešām neaizņem daudz laika. Sākotnēji varbūt 1-3h, lai to visu izdomātu un uzsāktu. Un tad 5min vakarā, 5min no rīta, un pa dienu tik cik samest padarītos darbus Done sadaļā.

un svilpoju

November 30th, 2018 (09:28 am)

vispār, es šorīt klausos Dasēnu

< back | 0 - 15 |