< back | 0 - 15 |  

gilead is here

August 10th, 2022 (02:02 pm)
current mood: argh

Īsumā, Nebraskā tiesā tīneidžeri par abortu pēc tam, kad policija pieprasīja no facebook viņas privātās sarakstes. Njā, blessed be.
Būtu forši pārcelties uz tādu realitāti, kur kristietība vairs nepastāvētu.

https://www.forbes.com/sites/emilybaker-white/2022/08/08/facebook-abortion-teen-dms/

enter night

August 7th, 2022 (04:48 pm)
Tags:

Noskatījos Paper Girls, (jo man Stranger Things ir par bailīgu), es pat nezinu, kāpēc, laikam, jo nekā cita baigi no sci-fi nav šobrīd, ko skatīties (kgan jaunā Westworld sezona noteikti ir daudz labāka nekā iepriekšējā). Ļoti bērnišķīgs, es teiktu, un līdz trešajai sērijai bija tā, ka tūlīt slēgšu ārā, bet tad palika nedaudz labāk. Es teiktu, ka var skatīties, ja ir nostaļģija pēc 90 gadu lētajiem videokasešu sci-fi ar zemās balss krievisko ierunātāju. 2/5 zvaigznes.

Tad mēģināju Netfliksa jauno the Sandman, bet pēc pirmās sērijas es neteiktu, ka ļoti aizraujoši; ir labāk par Paper Girls, bet līdz Game of Thrones episkumam neaizvelk. Droši vien turpināšu skatīties, ja nu paliek labāk. pagaidām 3/5 zvaigznes.

Kamēr saņemos smilšuvīram, ieslēdzu nefliksā Darlings, jo tur Alia Bhatt, un man ļoti viņa patika iekš Gangubai Kathiawadi.

July 23rd, 2022 (11:00 am)

Lasot Sandersona The Way of Kings, nav jāmeklē puse angliskās bruņutērpu terminoloģijas skaidrojumu, jo tie manīti spēlējot Elder Scrolls Online.

Inflācija

July 22nd, 2022 (12:02 pm)

Parastais zaļais 6pinšu Tesco piens šorīt maksā £2.09.
Njā, vēl nesen bija £1.70, un pirms tam ļoooti ilgu laiku £1.50.

Ice ice baby (UK version)

July 19th, 2022 (09:26 am)

1. Kājas spainī ar aukstu ūdeni pa dienu
2. Visas durvis, logi uz āru ciet, aizkari aizvilkti pa dienas vidu, atvērti tikai vakarā un no rīta
3. Lūka uz bēniņiem atvērta, lai karstums iet uz augšu
4. Ventilators ieslēgts ļoti lielu daļu dienas (negribu domāt, cik tas izmaksās elektrības ziņā)
5. Visu laiku dzert aukstu ūdeni
6. Naktī pārklāties ar slapju dvieli, pa dienu dažreiz arī
(7. Viena lieta, ko neizdarījām - it kā B&M esot nopērkami kkādi aukstie atvēsinošie matrači suņu būriem, kuros esot želeja, kas esot visu laiku auksta, ko varot likt gultā un gulēt uz tāda, tas matracis paliekot nemainīgi auksts - tad nav jāčakarējas ar slapjiem dvieļiem)

Baisi domāt, ka šādi jāpielāgojas, lai izdzīvotu šīs 2as dienas, bet nākotnē tādi karstuma viļņi varētu ieilgt...

Sākam apsvērt ar laiku ieviest gaisa kondicionieri vismaz vienā istabā, un tad šādos brīžos vnk dzīvot tur :D

P.S. Galvenais labums no šāda karstuma ir tas, ka nu jau pat palicis parāk karsts, lai kaimiņi varētu taisīt dārzā savu (gandrīz ikvakara) bārbekjū. Var beidzot žāvēt drēbes ārā un nesmird pēc dūmiem...

July 17th, 2022 (01:19 pm)

biju palaidusi garām, ka Westworld 4ā sezona ir sākusies

gaisa mitrums (?)

July 12th, 2022 (09:29 am)

šobrīd stadija "samērcēt dvieli aukstā ūdenī un turēt uz pleciem"

ir, ir taisnība tiem, kas saka, ka UK karstums nāk pa tiešo no elles
23-24 ir max augšējā komforta robeža šeit, kamēr lv 28-30 grādi bija ok, man šķiet, es atceros, ka kkur pie 32-34-36(?) palika par karstu Rīgā, tāpat kā šeit zem nulles ir daudz briesmīgāk, izsaldē kaulus
šobrīd mājā 24, es apsveru pārcelties uz ledusauksto vannu augšstāvā, un sēdēt viņā līdz nākamnedēļai; ja nebūtu bendža tik dārgs, varētu sēdēt mašīnā ar kondišku; moš jāpārceļas uz Ikea, gaisa kondicionieris, ēdiens, tualete ir, var izskrieties un kad nogurst, pasēdēt uz dīvāna :D

it kā saka, ka tāpēc, ka daudz lielāks gaisa mitrums, un cilvēki nevar tik viegli izsvīst un noregulēt iekšējo temperatūru, nezinu, varbūt tā ir, katrā ziņā es labāk gribu lv 30 grādus, nekā UK 24us

July 11th, 2022 (04:13 pm)

Vakar pēc I. aizmirsu izlaist no vannas ūdeni, šodien viņš ledusauksts, ļoti labi iekāpšanai un bradāšanai šaja karstuma vilnī.

Sarkanu seju

July 11th, 2022 (06:00 am)
Tags: ,

Aizvilku vakarrīt visus uz batutu zāli, ļoti labi izlēkājos.
Sīkais kā jau 13gadnieks biš raustījās, ko citi padomās un skatījās apkārt, un centās nedaudz izrādīties. Es droši vien arī būtu tā darījusi savos 13 gados, ne izrādīšanos, bet domāšanu, ko citi padomās.
30+ tādā ziņā ir ļoti atvieglojoši, jo tu vari gulēt sāņus pankūkā uz batuta, vai lēkāt ar tādu sejas izteiksmi, kā multenē vāvere lēkātu, un tev ir svarīgi tikai, vai pats labi jūties.

Beidzot tiku līdz Sandersona Stormlight Archive lasīšanai. Piebeigta Mistborn otrā triloģija, no tām pēdējā grāmata bija nedaudz labāka par pirmajām divām, bet arī tikai vairāk kā ievads nākamajai grāmatai, kas iznāks.
No Arcanum Unbounded stāstu krājuma visvairāk patika Shadows for Silence in the Forests of Hell. Cerams, ka kādreiz viņš uzrakstīs veselu grāmatu par to pasauli.

July 7th, 2022 (09:14 am)
current mood: happy times

bye bye boris

still learning English

July 5th, 2022 (09:51 am)
Tags:

R. riktīgi nosmējās, kad es viņam pateicu, ka latviski jet ski ir ūdens motocikls. Es, savukārt, līdz šodienai domāju, ka jet ski ir ūdensslēpes (jo vispār galīgi neinteresējos par ūdens sporta veidiem līdz šim).
Tagad iemācījos:
ūdens slēpošana - water skiing
ūdens motocikls - jet ski.

Vispār, braucot pāri Solentai uz salu un skatoties uz 2 ūdens motocikliem, izdomāju, ka gribētu pamēģināt ar tādu pabraukt, ar ūdensslēpēm gan nekad.

Pēēēēēēēēdēēēējoreiz

July 1st, 2022 (11:33 am)

Pēdējoreiz samaksāju par I. bērnudārzu tikko.

Vakar arī bijām I. jaunajā skolā, kur viņa sāks iet septembrī. Viņai ļoti patika gan skola, gan klases audzinātāja - kad atbraucām mājās, I. apsēdās pie papīra lapas un sāka rakstīt savu vārdu, jo teica, ka tas ir viņas mājasdarbs, ka viņa grib nākamreiz aizvest skolotājai :D.
Klases telpa ļoti patika, pilna ar attīstošām rotaļlietām, dažādi "darba stūrīši", lasāmstūris arī ar miniatūriem krēsliņiem, pašiem sava tualete, lai nav jāmaisās kopā ar vecākām klasēm, un arī neliela āra telpa ar augiem, būvējamajiem klučiem, ūdens tvertni, smilšu tvertni, skatuvīti, utt. Un tad vēl, protams, āra lielais pagalms un sporta laukums, lai var izskrieties.
Skatījos, ka pie sienām bija darbi, ko taisījuši šī gada sagatavošanas klases bērni, izskatās, ka uz gada beigām jau māk rakstīt kkādus vienkāršus vārdus, kas forši. Kopumā ļoti labs iespaids, daudz labāk nekā biju gaidījusi zinot, ka tā ir maza skoliņa.

Un lai arī tā ir C of E skola, tomēr vismaz jēzuliņi nekarājās visur vai luksofori, tikai recepcijā gan pabriesmīgs gigantisks krusts pie sienas, bet gan jau pārdzīvosim, ja mēs uz sliekšņa 666 nesadegām, gan jau izdzīvosim :D

June 29th, 2022 (11:35 am)

Šodien pirmo reizi vienā rakstā pamanīju vārdu vietvara, nācās rakņāties internetā, lai saprastu, ka tas tagad tiek lietots, lai apzīmētu vietējo pašvaldību.

Ūdens rēķins 2

June 27th, 2022 (11:56 am)
Tags:

Es jau rakstīju, ka sīkā saplīsušā poda dēļ mums kanalizācijā aiztecēja diezgan daudz ūdens pa taisno, un pēdējais rēķins bija £899.
R. tik ilgi zvanījās pa telefonu un pielietoja savas apvārdošanas spējas, kamēr mums samazināja rēķinu līdz £369(!!), kas joprojām ir nepatīkams cipars, bet tuvāk tam, ko tāpat būtu nācies maksāt par pusgadu bez saplīsušā poda :)

Šorīt sīkais kavēja skolu, jo nevarēja atrast skolas bikses. Piektdien atnākot no skolas ar dubļainām biksēm, jo ar draugiem vazajās pa upi pēc stundām, viņas nevis ielika veļas maisā, bet uzmeta uz sava skapja, aizmirsa, šorīt pilnīga panikā nevarēja atrast, prasījām, kur otras skolas bikses, viņš arī pat nezināja, ka viņam vispār tādas ir, lol, es beigās atradu arī otras uz viņa skapjaugšas, blakus pirmajām, arī visas dubļainas, lol :D, nu neko, gāja ar dubļainām, galvenais, vēl vakar viņam smuki mācīju, kā lietot veļasmašīnu, visas pārējās viņa drēbes izmazgājām :D cirks gatavais :D

scraping data with importxml

June 24th, 2022 (09:44 pm)
current mood: learning new things

es kā nabadziņš stulbenīts vislaik līdz šim manuāli čekoju dividendmax.com lapu, (jo googlesheets GOOGLEFINANCE funkcija nespēja automātiski ievilkt man vajadzīgo info no gūgles manā dividenžu tabelē, vai arī darīja to tikai daļēji).

un tad šodien (joprojām prokrastinējot, jo nevaru saņemties sasiet to nelaimīgo ķimeņu sieru), es palasīju par IMPORTXML funkciju. un pamēģināju. un beidzot man vairs nav jālien iekš dividendmax un atsevišķi katra kompānija jāskatās katras kompānijas apakšlapā caur viņu meklētāju, viss tabelē automātiski apdeitojas un strādā, un ievelk vajadzīgos datus.

gan jau ir vēl veidi, kā to labāk automatizēt, bet man pagaidām pietiek (un, protams, es iedomājos arī visas citas reizes, kur tas būtu noderējis)
bet labāk vēlāk, nekā nekad
IMPORTXML tagad ir mana mīļākā funkcija :)

< back | 0 - 15 |