< back | 0 - 15 |  

un svilpoju

November 30th, 2018 (09:28 am)

vispār, es šorīt klausos Dasēnu

ha

November 30th, 2018 (05:27 am)

Palīdz man tu, Dieviņ,
Kadēļ man nepalīdz'?
- Celies agri, gulsties vēlu,
I Dieviņš palīdzès.

Ai, manu maigu miegu,
Kur nu būs tevi likt?
Par pagalmu tecedama,
Metu rīta rasiņâ.


tas tā, runājot par agro celšanos, mēģinot palikt nomodā 5:30. sākumā bija vieglāk, bet pēdējo nedēļu kaut kā sanāca gulēt līdz 9-11, cik nu ilgi sīkā gulēja, un nekādi agrāk nevarēju piecelties.

un visu nedēļu katru brīdi tā sajūta, ka katra diena aiziet miskastē, jo tik vien ir pa visu dienu padarīts kā piecelties, paēst, ieiet vakarā vannā uz 20min palasīt, iet gulēt. tb, ja man paprasītu nosaukt vienu produktīvu lietu, ko esmu izdarījusi kopš pirmdienas. hmm. es vienu dienu guļamistabu biš piekārtoju 5min. lol. 4 dienu laikā tas bija mans augstākais sasniegums (nu labi, es arī katru vakaru satīru virtuvi, kamēr pudeles sterilizējas, un iztukšoju komposta spaini komposta konteinerā, kad viņš ir pilns.) teorētiski, arī lasīšanu vannā droši vien varētu nosaukt par produktīvu padarīšanu :D

absolūts laika trūkums jebkam. (vanna ir lai nenojūgtos, tā teikt, 20minūšu brīvdienas). tāpēc šonakt, kad nejauši pamodos pirms pieciem, domāju, nē, davaij, šorīt piecelšos, pofig, ka vēlak visu dienu būšu zombis. tāpat esmu :)

falšie draudziņi

November 22nd, 2018 (05:59 am)

Kur es mēdzu uzkāpt uz latviešu valodas grābekļa: tā kā pierasts teikt depresīva mūzika, depresīva filma, depresīva grāmata, tad automātiski arī angliski gribas tajos gadījumos teikt depressive. Bet nē, labāk būtu depressing.

Ex.

I'm depressed.

I'm in a depressive mood. (your state)

I've seen a depressing video. That is a depressing film/book/song. (something that makes you depressed)

to jau visi zina, bet

November 21st, 2018 (12:23 pm)

es vakarnakt atcerējos, kuras divas lietas mani sākumā, kad uzzināju, ļoti pārsteidza UK ikdienā:

1) ka vietējie var visu mūžu nodzīvot bez pases daudz maz šeit, it īpaši, ja ir tiesības (R. pirmoreiz uztaisīja pasi 35 vai cik tur gadu vecumā, lai mēs varētu aizbraukt ceļojumā uz Norvēģiju). salīdzinājumā ar lv, kur par dzīvošanu bez pases, laikam (joprojām?) jāmaksā soda nauda

2) ka var nomainīt vārdu un uzvārdu, uzrakstot Deed Poll ar liecinieku parakstiem. būtībā, ja es būtu brits, es šovakar varētu izdomāt, ka no rītdienas gribētu saukties par Harmoniju Būdiņu, un viss, lieta gatava. R. bijusī nesen visai ģimenei nomainīja uzvārdu uz Black un pielika sev vidējo vārdu, man nedaudz skauž :D LV baigā ķēpa ar vārda/uzvārda mainīšanu.

Uzzinu pēdējais: radīšanas stāsti/Melek Taus

November 14th, 2018 (06:52 am)
current mood: funny how

tātad vakarrīt wikicrawl laikā izlasīju šo:

One of the key creation beliefs held by Yazidis is that they are the descendants of Adam through his son Shehid bin Jer rather than Eve. The Yazidis believe that before Adam and Eve copulated with each other for the first time, Tawûsê Melek encouraged them to see if they could reproduce on their own. He had the couple place their reproductive fluids in jars and store them for several months. When each jar was opened several months later, Eve's was found to contain vermin and insects, and Adam's was found to have contained a beautiful baby boy, Shehid bin Jer. This lovely child, known as son of Jar grew up to marry a houri and became the ancestor of the Yazidis. Therefore, the Yazidis regard themselves as descending from Adam alone, while other humans are descendants of both Adam and Eve. This is the reason given for Yazidis being exclusively endogamous; clans do not intermarry with non-Yazidis and accept no converts to Yazidism. A severe punishment for breaking this rule is expulsion, which is also effectively excommunication as the soul of the exilee is forfeit.

Week 1: results

November 11th, 2018 (12:53 pm)

celšanās 6os ir diezgan efektīva.
man ne katru dienu izdodas, dažreiz vnk gribas pagulēt ilgāk, piemēram, šodien, bet tā, Izabella parasti mostas ap 9:30, es līdz normālam sakarīgam produkīvam stāvoklim tieku ap 7iem, rezultātā tās ir vismaz 2h30 netraucēta laika sev.

btw

November 5th, 2018 (04:38 pm)

A nimby - a person who objects to the siting of something perceived as unpleasant or hazardous in their own neighbourhood, especially while raising no such objections to similar developments elsewhere.

November 5th, 2018 (08:39 am)

(Man aizdomas, ka jau to 5x rakstīju, bet) redzu, kā sīkumos R. ietekmē mainos, paliek vieglāk pateikt nē, vai novilkt savas robežas.
Piemēram, tikko viena sieviete fb gribēja no manis nopirkt 2 bēbīšu pufīgos ziemas tērpus, ko mēs nopirkam Izabellai, bet nesanāca uzvilkt viņai.
Viņa jautāja vai es ņemtu £5 £6 vietā un ka viņa varot savākt šonedēļ ar tādu lielu smaidu ziņas galā.

Es droši vien būtu agrāk piekritusi. Bet vairs nē. Pateicu, ka nē, viņi maksā £6, stomīgi neattaisnojoties un nemēģinot vainīgi paskaidrot, kāpēc. (Ja negrib, lai jau neņem, man roka no tā nenokritīs.) Un arī pateicu, ka man der konkrēti laiks starp 17-18, kad viņa jautāja, vai var savākt ceturtdien.

Es nezinu, vai tā ir in general sieviešu problēma, vai arī man tikai tā šķiet, bet es to pie sevis novēroju un citām, ka ir grūti vnk tā pateikt nē, vai stingri izteikt savu viedokli/nostāju. Vienmēr vajag attaisnot un paskaidrot, kas un kāpēc. Jo "ak jel, ja nu es izklausīšos nedraudzīga/nelaipna". Be tad tu redzi, kā R. ļoti daudzās lietās vnk pasaka, ko domā ļoti tieši. Un zeme neiebrūk. Un tad tu sāc kopēt to uzvedību. Un rekā, arī tev nekas slikts nenotiek, ja uzvedies biš tiešāk.

Tā kkā lēnām mācos to vairs nedarīt. "A lieta notiek tā." Un tam nevajag piekabināt piecus paskaidrojumus un atrunas. Un vainīgus smaidiņus. Un "jo...".

Rīta kafija

November 4th, 2018 (06:47 am)

Izdomāju, ka turpmāk jāceļas nevis 10-12, kad sīkā mostas, bet 6os un produktīvi jāizmanto laiks līdz viņa pamostas, jo laiks no 23-01 tomēr netiek izmantots nekam jēdzīgam, pat ja viņa tad ir aizmigusi.
Sanāca nedaudz vēlāk - 6:45, jo viņa pamodās un bija jāgaida, kamēr aizmigs, bet tomēr, iespējams, man tagad ir 1-2 vai pat vairāk stundas brīvības :).

Laiks ir nenormāli vērtīga padarīšana.

Brexit Prepping 101

October 25th, 2018 (08:11 pm)

Šodien kā īsti preperi sapirkāmies breksim konservus, makaronus, rīsus, eļļu, utt. aptuveni mēnesim. Vēl plānots iepirkt kafiju, auzas un soju.
Tā kā viss, ko pirkām, izņemot soju, ir tas, ko tāpat ēdam ikdienā, plāns ir sekojošs:
A) Ja breksis būs tik ļoti liela laimības sala, kā to sola viņa atbalstītāji, mums vnk mēnesi ietaupīsies nauda daļai ēdiena.
B) Ja brekša dēļ pacelsies cenas, mēs ēdienu būsim laikus iepirkuši lētāk. Janvārī tāpat mēdz tirgotāji ar breksi/bez brekša šeit pacelt cenas.
C) Ja shit will hit the fan, mums mēnesi būs ko ēst.

ja nu noder

October 17th, 2018 (07:14 pm)

ja nu galīgi nav ko darīt, un gribās a)bakstīt telefonā aptaujas, b)novilkt telefonā appus, 2 minūtes paspēlēties, izdzēst, un saņemt par to mikroskopiskus centus (ļoti mikroskopiskus centus, aptuveni pusstundā-stundā $1), rekur mans afiliate links, https://featu.re/7NHS49, saņemto naudu var izņemt paypalā, amazon dāvankartēs un kkur vēl. neesmu gan pārliecināta, ka strādā lv, bet UK strādā gan.

apps mēdz gļučīt, aplikāciju vilkšanu ne vienmēr ieskaita, toties par atbildētajām aptaujám punktus saņēmu vienmēr. androīdā vēl darbojas ciešami, bet uz iphone vērās tikai brauzera lapā, tur pat nebija appa. bet $1 tāpat oficiāli saņēmu un ieskaitīja manā paypalā vakar jau. esmu ceļā uz otrutrešo dolāru lol.
galu galā, perfekti tiem, kam kā man nav brīvu roku un laika (tobiš laiks man ir, bet nekam produktīvam. ar vienu roku skatos bebi, ar otru spiežu pogas). nav nekas dižs, bet tomēr nauda no gaisa par neko gandrīz.

seriāli

October 6th, 2018 (12:50 pm)

Ā, un vācu Dark, ir ļoti, ļoti labs seriāls. Viņš jau pasen netfliksā iznāca, bet es neskatījos, jo man šķita, ka būs pārak bailīgi. Nesen R. sāka skatīties un teica, ka točna, tur 100% neviens monstrs nelec ārā un nepārbaida, tad es izdomāju, ka vajag pamēģināt. Ļoti patika.


un uz A Discovery Of Witches, kas nesen sākās pa Sky, arī tagad esmu uzkārusies

njā

October 6th, 2018 (12:33 pm)

Būtu forši, ja lv uztaisītu elektronisko balsošanu vai vismaz tādu balsošanu pa pastu, kur, lai balsotu pa pastu nav pirms tam jābrauc n stundas uz Londonu pieteikties balsot pa pastu :(.
Es tā arī neaizbraucu vēlēt šodien, jo šodien gāž, un es negribu vēl vairāk saslimt un ar mazo kratīties n stundas pa lietu, ka viņa arī nesaslimst. Tagad sēžu un jūtos skumīgi.

vēlēšanas

October 5th, 2018 (01:57 pm)

argh, sēžu un domāju, moš tomēr jākratās rīt uz Londonu nobalsot, bet no otras puses, tikko izpildīju partiju šķirotavu, par vissakrītošāko partiju noteikti nebalsotu (sakrīt viedoklis tikai man maznozīmīgos jautājumos, tajos, kas man svarīgi, pilnībā nesakrīt), abas nākamās biš riebjas (ne patīk, ne nepatīk, daļa man svarīgo jautajumu sakrīt, daļa nesakrīt), nevar saprast, kura mazāk, un tad ja nav tā, ka toč zini, ka gribi par šiem balsot, tad iespējams kratīties 5os no rīta ar sīko R līdzi uz darbu līdz Epsomai, tad ar ratiem tālak vienai pašai uz Londonu, tad vai nu ar metro vai busu līdz iecirknim, un mīcīties ar ratiem rindā, un tad atpakaļ to visu pašu, hmm, nezinu...

vienīgais, smejos pati par to, kā dzīvojot kā imigrantam UK laukos, kur tuvākā slimnīca un ātrie ir 30min attālumā, domājot par savām nepilsoņa tiesībām vēlēt pašvaldību vēlēšanās, jo maksāju šeit nodokļus, un gribētos ietekmēt pašvaldībā, kur dzīvoju, notiekošo, un saskaroties ar citiem līdzīgiem jautājumiem, mana nostāja daudzos jautājumos pa šiem gadiem ir reāli mainījusies uz kardināli pretēju viedokli, nekā, kad dzīvoju lv. man šķiet vienīgais, kas nav mainījies ir par viendzimumu pāru tiesībām uz sakārtotu kopdzīvi un dzīvnieku labturību.

plus, es esmu slima. bet es vēl domāju, moš tomēr braukt nobalsot

Tumšā Pūčmāja

September 20th, 2018 (12:40 am)

Jā, viņa guļ līdz 9-11 no rīta,
bet toties gulēt iet ap 23iem vai pusnakti.
Un pa dienu guļ 2 vai 3 reizes pa pusstundai.

Tad nu vienīgais klusais, nepārtrauktais/produktīvais darba laiks ir 23:00-1:00/2:00. Abiem, ja viņa aizmieg datorisabā savā krēslā, vai tikai R., ja man viņa jāstiepj uz guļamistabu midzināt. Pēdējā laikā viņa sāk vairs nemigt ciet datoristabā, un pat guļamistabā pie gaismas vairs ne, lai parastās grāmatas var palasīt. Tikai ja es izslēdzu visas lampas, izņemot ļoti tumšo krāsaino naktslampiņu.

Tad es tumsā pie viņas gultas paguļu uz akupresūras paklājiņa, lai mugura nesāp, palasu telefonā internetus un tad ķeros klāt kindlei, ja nekrīt acis ciet, līdz atvelkas R. Backlight for the win!

(Bet es neiešu sūdzēties, jo vismaz vairs nav jāceļas katru stundu kā sākumā.)

< back | 0 - 15 |