< back | 0 - 15 |  

Gileāda

September 12th, 2019 (08:20 pm)

Kindlē gaida Atvudas jaunā The Testaments, bet man vēl ir 22% palikuši neizlasīti no The Handmaid's Tale (iesāku pārlasīt, pirms lasīt jauno, lai atsvaidzinātu atmiņā).

Bērnkopība: ~1g 6mēn

September 12th, 2019 (10:23 am)
current mood: we'll get there

Šonedēļ beidzot ķēros klāt vairākām lietām, ko jau sen vajadzēja:

1) Nopirkām visa-ķermeņa-lacītes un (ļoti neglītu) speciālo Doddl bērnu karotīti, dakšu un nazi. Mēs pirms tam bijām jau mēģinājuši ar antīkām bērnu karotēm, kas no Ričarda bērnības bija palikušas un parastajām, un lielākoties ēdiens bija visur citur, nevis mutē. Vakar izēda jogurtu gandrīz tukšu pati. Un lacīte noderēja :D. Es vislaik šo atliku, jo man riebjas netīrība. Bija ciešami.
2) Sāku ļaut pašai kāpt pa kāpnēm, pieturoties pie manām rokām. Ir daudz lēnāk, nekā nonest lejā, bet nu.
3) Nopirkām bērnu slotu, jo, kad es slaucīju grīdu dzīvojamā/PC istabā, tad viņa vislaik ņēma nost man slotu un gribēja palīdzēt. Tīro veļu jau kādu laiku palīdz ņemt ārā no mašīnas un žāvētāja, es domāju, ka nākamo mēģināšu ieviest trauku tīrīšanu un galda uzklāšanu kkādā formā, vēl nezinu kā to piemērot mūsu apstākļiem.
4) Uzlīmējām zemos pakaramos, lai pirms pastaigas viņa var padot savu āra jaku, ko uzvilkt. Vajadzētu izdomāt, kur ērti novietot kurpes, lai viņa tās arī var paņemt pirms pastaigas pati.
5) Gandrīz aizmirsu, bet pēdējā brīdī pirms vilkt drēbes mugurā, atcerējos, noliku uz grīdas bikses, ko gribēju, lai viņa šodien velk, un 2 t-kreklus, un prasīju, kuru t-kreklu viņa grib vilkt, vienam viņa uzsēdās virsū, tas arī tagad ir mugurā. Es nedomāju, ka viņa saprot vēl, ka tādā veidā izvēlas, ko vilkt todien, bet gan jau ar laiku :).

Braukšanas (ne)kultūra: Eurotrip

September 5th, 2019 (11:59 am)

Poļi apdzen kā psihi uz ceļiem, kur katrā pusē pa vienai joslai - neatkarīgi no tā, cik tālu ir pretīmbraucošais auto. Arī pret kalnu un pirms līkumiem. Diemžēl lietuvieši un latvieši daudz neatpaliek. Vienmēr kkur jāsteidzas, pat ja tas nozīmē apdzīt vienu mašīnu, lai iesēstos astē traktoram vai 2 smagajiem. Galvenais, ka 1(!) apdzina. Zin kā, kā citādāk dzīvē uz priekšu tiksi, lol.
Toties Polijā ir mierīgi braukt pa vairākjoslu ceļiem, jo tur vnk visi, kam gribas steigties, sasēžas ātrajā joslā un nav jāsatraucas par stulbām apdzīšanām.

Franči, savukārt, visu laiku uz motorways maina joslas bez brīdināšanas, nu tobiš, ja tu brauc un apkārt ir vairākas mašīnas, ir vislaik jābūt gatavībā, ka kāds pēkšņi izlīdīs tev priekšā nesignalizējot.

Beļģi un nīderlandieši signalizē, ka mainīs joslas, bet ļoti bieži to dara tur, kur citās valstīs šoferi pagaidītu, jo riskanti un nepietiek (acīmredzot, gandrīz) vietas. Un viņi arī brauc visātrāk, bieži, pārsniedzot atļautos ātrumus. Uz visa veida ceļiem.

Vācija ir vislīdzīgākā Anglijai braukšanas kultūras un pieklājības ziņā, kgan te ir noteikti ir mazāk idiotu nekā UK, un vispār vismazāk idiotu uz ceļiem.

Waze vs Google maps: Eurotrip

September 5th, 2019 (11:21 am)

Google piedāvā vairāk opciju maršrutiem līdz galamērķim.
Arī rāda, kurā joslā vislabāk pirms krustojuma būt, kas ir noderīgi vietās, kurās neesi braucis.

Waze rāda arī uz ceļa atļauto ātrumu, ne tikai tavējo, un to vai tu to pārsniedz, kas ir labi tad, ja valstī ir vairāki līdzīgi dažādu nozīmju ceļu veidi, un tad tev nav jādomā, vai šis ir ceļš, kur atļauts 120, 100 vai 80 (jo nav ne 50 vai 30 kā apdzīvotā vietā, ne arī 130km kā uz motorway, bet kkas pa vidu un zīmju nav).

Vislabākais ir abu kombo.

Ordensburg Marienburg

September 3rd, 2019 (06:08 pm)

Sērijā Uzzinu pēdējais - versts ir nevis vācu, bet krievu mērvienība.

Also, nejauši iemaldījāmies lielākajā pasaulē pilī (pēc zemes platības) - teitoņu Malborkas pilī, bet sāka gāzt, bija jau vēls un negribējās samērcēt Izabellu - atstājām citai reizei, tāpat kā Gdaņsku.

karma!

August 27th, 2019 (10:33 pm)

Mēs beidzot, beidzot paņēmām stopētāju!

Šodien no Madonas atpakaļ uz Cēsīm braucot pamanījām vienu džeku, ko jau turpceļā redzējām. Aizvedām līdz Liezēres pagriezienam, ilgi tas nebija, bet nu viņam varbūt savas 2h iešanas aiztaupījām. Score!

Jau kopš senām stopēšanas dienām solījos, kad būs mašīna kādreiz, “padot tālāk”, bet UK viņu kā sugas nemaz nav, savukārt, no UK uz LV braucot tā lija, ka tikai vienu pie Berlīnes redzējām, un viņam pavisam uz citu pusi vajadzēja.

the Grand Tour of retirement

August 26th, 2019 (11:31 pm)

Bijām Gūtmaņalā, Turaidas pilī, Siguldas pilsdrupās un vakarā vēl izstaigājām Cēsis, paēdām Zaļajā zālē un apskatījām pili/parku. Mums visur sekoja vairāki vācu penšiku tūrbusi. Un arī ķīniešu, man šķiet.

And I loved every minute of it. Proudly retired at not even 35 :D.
Apkārāmies ar vēl vairāk metāla sūdiņiem ar latviešu zīmēm. Varēšu aizdzīt visus mošķus, i ne mietu neiedurot.

Latvija vo vseij krasote

August 24th, 2019 (01:22 pm)

Šodien pirkām Rimi ēst. Runājam angliski. Sakrāmējam maisos, eju maksāt pie kases, skatos kā palēninājumā sieviete aiz mums izvelk savu Rimi karti, novelk caur kases aparātu. Es vēl nepaspēju saprast, kas notika, uz sekundi padomāju, ka viņa kko sajaukusi un domā, ka viņas pirkums iesists kasē jau. Kamēr es tā domāju, šī paspraucas man garām un aiznesas prom. Kasieris arī nepaspēja saprast, kas notika. Lol. Nebija ilgi nekas tāds piedzīvots. Biju aizmirsusi, ka zaglīgi, viltīgi cilvēki eksistē.
Nu lai jau viņai tiek tie rimi punkti/naudiņas par mūsu pirkumu, bet lol

August 21st, 2019 (08:10 am)

K. saka, ka varot redzēt, ka mēs tuvojoties Latvijai - esot apmācies :D
Lietuvā šodien sāka līt :D

Trakai

August 20th, 2019 (10:12 pm)

No Polijas pa ceļam uz Viļņu R. sāka sāpēt mugura/vēders, viņš vairs nevarēja pabraukt. Tā arī līdz Viļņai netikām.
Toties kā buržuji noskatījām viesnīcu pie Traķu ezerpils. Ar džakuzi numurā (domājām, moš palīdzēs pret sāpēm).

Man ir dzīvē jauns mērķis - iegūt savā īpašumā vannasistabu vai māju ar džakuzi :D (nesakiet, ka materiālisms ir slikti. džakuzi dara dzīvi skaistāku. it īpaši, ja viņā sēžot var redzēt izgaismotu ezerpili :D).
Tikai jāuzceļ impērija.

August 19th, 2019 (10:07 pm)

Polijā arī lija. Bet tikai dienas pirmajā pusē.

August 18th, 2019 (03:11 pm)

Vācijā līst.

Ārā lietus

August 17th, 2019 (11:01 pm)

Anglijā lija.
Francijā lija.
Beļģijā lija.
Nīderandē lija.

jah pastafari

August 7th, 2019 (01:14 pm)

things you can't control

August 5th, 2019 (04:20 pm)
current song: Toto - Africa (cover by Leo Moracchioli)

R. tēvs atdeva mums savu Toyota hibrīdPriusu.
Priusa pluss: ja brauc zem 30mph, braukšana sanāk gandrīz par velti, attiecīgi izdevumi par bendžu ir minimāli. arī congestion charge nav jāmaksā.
Priusa mīnuss: hibrīdauto ir katalizatori ar palādiju vai ko tur iekšā, kas ļoti patīk garnadžiem. R. tēvam jau vienreiz viņu nesen izgrieza no mašīnas. nācas ielikt jaunu. šonakt mums izgrieza. tikko garāža remontserviss piestādīja rēķinu par jauna katalizatora ielikšanu - £547. yay. it kā ar žultsakmeņiem un diabētiem šovasar jau nepietiktu :D

bet nu ko, vismaz par piedzīvojumu un pārsteigumu trūkumu dzīvē nevar sūdzēties :D

< back | 0 - 15 |