extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-04-06 07:31:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tagad mums būs regulāri cibas cepieni starp divām reliģijām – kristietību un woke.

Man tradicionālās reliģijas patīk ar to, ka tās atgādina, ka dzīvē viss nevar būt kā rožu dārzā. Kristietībā tas ir teiciens, ka katram ir savs krusts jānes. Tas simboliski nozīmē, ka ir grūtības, kuras ir jāpieņem, lai sasniegtu dzīves piepildījumu, kas nav vienkārši izmērāms ar iegūto spēļlietiņu, naudas vai baudu daudzumu.

Dažreiz gan reliģijas ar to pārspīlē, kļūst pārāk nosodošas vai padara askēzes par pašmērķi, tāpēc es saprotu iebildumus tām. Savukārt, woke ir aiziešana otrā galējībā ar ticību, ka visas ciešanas vai grūtības ir tikai tradīciju vai aizspriedumu uzspiestas. Woke piekritēju izpratnē dzīve būtu utopija, ja tikai vien nebūtu uzspiestu aizliegumu par abortiem, geju laulībām, brīvu dzimuma maiņu vai narkotiku lietošanu. To visu varētu finansēt ar valdības doto naudu. Visbeidzot, ja nekas no tā nenostrādā, tad vēl tikai vajadzīga eitanāzija, kas ļautu mums aiziet no dzīves ar smaidu.

Nav brīnums, ka šāda reliģija, kas sola visus labumus tepat uz zemes, bez sliktajām pusēm, mūsdienās ir tik vilinoša. Tad kāpēc tā tomēr nestrādā, kā iecerēts?


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ingmars
2021-04-06 09:56 (saite)
Doge reliģija ir aizgājusi pārāk tālu.

(Atbildēt uz šo)


[info]ctulhu
2021-04-06 10:05 (saite)
Vispār jau grūtības vajag nevis ``pieņemt`` bet novērst, protams novēršot dažādus liekus traucēkļus, tajā pašā laikā neizmetot ārā neko būtisku.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 10:18 (saite)
Lai novērstu kādas grūtības, ir jāuzņemas ļoti lielas grūtības ;)

Ne jau bez pamata ir tāda “my generation will start a revolution girl meme” :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-04-06 10:20 (saite)
Nu jā tikai nianse nevis ``jāpieņem`` bet jādomā ko ar to darīt un kā atrisināt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ingmars
2021-04-06 10:09 (saite)
Kādēļ tu izdzēsi manu komentāru, kurā es stāstīju par savu attieksmi pret reliģijām? Saprotu, ka problēma bija apsaukāšanās, tad jau vajadzēja dzēst tā loha komentāru, jo viņš bija tas, kurš man piesējās. Ja kādu vajadzētu banot, tad tam vajadzētu būt tam loham.

Lohs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 10:14 (saite)
Es izdzēsu visu, jo acīmredzot tavs rakstītais bija fleimu radošs un tas arī nebija ar mērķi ieguldīt kaut ko būtisku šajā diskusijā (low effort).

Nez kādu gan piemēru tu rādi saviem bērniem ar šo apsaukāšanos?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ingmars
2021-04-06 10:19 (saite)
Man rodas aizdomas, ka tu vēlies apklusināt mani, jo tev nepatīk mans viedoklis, un šķietamas problēmas manu komentāru saturā tu plāno izmantot tikai kā ieganstu. Neesmu pamanījis, ka tev būtu iebildumi pret katūloha publicētu low effort saturu, tostarp pret to, ka viņš iepriekš man tavā žurnālā ir nekonstruktīvi piesējies.

Tu mani mēģini kaunināt ar piemēra rādīšanu bērniem? Kaunināšna šķiet kaut kas, kas vairāk piestāv tevis sludinātajai woke reliģijai. Mani bērni nelasa cibu, bet arī tad, ja lasītu, es drīzāk gribētu, lai viņi iemācās, ka nevajag ļaut lohiem kāpt uz galvas, pat tad, ja tas nozīmē apsaukāšanos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 10:28 (saite)
Neviens tev uz galvas nekāpa. Viņš pateica, ka tu arī esi reliģiozs, un tu aizvainoti viņu nosauci par lohu.

Tāpat visa taisnošanās, ka arī citi uzvedas slikti – tāpēc tev nav jāatbild par savu apsaukāšanos – ir tik bērnišķīga. Es taču izdzēsu visus komentārus – arī tās personas, kuru tu apsaukāji.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ingmars
2021-04-06 10:35 (saite)
Pirmkārt, es to neteicu aizvainoti, bet gan strupi un bezkaislīgi, norādot vienkāršu faktu. Otrkārt, tu mūsu vārdu apmaiņu tīši uzlūko kā izolētu gadījumu, lai arī tu zini, ka šīm nesaskaņām ir vēsture. Proti, viņš visu laiku diedelē manu uzmanību, piesienoties manis teiktajam, bet es viņam netaisos to veltīt vairāk nekā nepieciešams, lai pateiktu, ka viņš ir lohs.

Kopumā es redzu, ka tava attieksme nav godprātīga, un tu centies pavērst apstākļus, lai izskatītos, ka tavam draudziņam ir taisnība. Pieļauju, tas ir tādēļ, ka jūs abi piederat pie kādas reliģijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 10:56 (saite)
Man neinteresē jūsu vēsture un palūgšu savas attiecības kārtot kaut kur citur. Es redzēju, ka tu necieni cita viedokli, tai pašā laikā pieprasi lielu cieņu pret savējo. Bet nu beigās jūs abi sākāt viens otru apsaukāt, tāpēc bijāt pelnījuši, ka tiek izdzēsts arī abu sākotnējais viedoklis, kurā nekas tāds slikts nebija.

Jo ir jābūt kādam sodam – ne tikai tā, ka es te ienākšu, pateikšu savu viedokli, pēc tam apsaukāšos un lai jau moderators pieliek pūles un dzēš tikai tos komentārus, kur ir apsaukāšanās. Nē, ja tu apsaukājies, tad zaudē arī sākotnējo komentāru, jo es te neesmu, lai ar jums auklētos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]riobravo
2021-04-06 11:01 (saite)
Esmu nonācis pie līdzīga uzskata. Grūtības ir nepieciešamas personības izaugsmei un tradicionālisms to nav aizmirsis. Pārāk daudz grūtību gan arī nav labi, jo var iemācīt paliekošus neoptimālus uzvedības modeļus.

(Atbildēt uz šo)


[info]artis
2021-04-06 12:10 (saite)
+1

(Atbildēt uz šo)


[info]methodrone
2021-04-06 12:36 (saite)
Varbūt, kad cilvēki dzīvē nav laimīgi, viņi meklē vaininieku. Kristieši meklē visu laiku, jo brīvi atzīst, ka dzīve ir ciešanas, plus viņi tik ļoti cenšas nest krustu, kas viņus padara vēl sirdīgākus. Bet otra galējība, vainu meklē visās iespējamās pasaules izpausmēs, tai skaitā tajās, ko uzskaitīji, jo neuzskata, ka ciešanas ir normālas un viņu pašu atbildība tās nest.

Tikai mazumiņš laimīgo, vai to, kas sūri iemācījušies, vai aukstasinīgi izlēmuši, ka necietīs nekadu nelaimību, bet gan pievērs uz to acis un pacietīgi gaidīs laimes brīžus vai tie nāks vai tā arī nekad neatnāks, bieži ir ambivlenti pret pasaules galējībām un strīdiem. Jo viņiem nevajag vaininieku, jo labi zina, ka enerģija ir jāinvestē stratēģiski un gudri.

(Atbildēt uz šo)


[info]az
2021-04-06 12:36 (saite)
tu pretnostatī tūkstošiem gadu valdījušu un cilvēku domu kontrolējušu insitūciju vienam vārdam, kas raksturo atsevišķu, nesaistītu indivīdu vēlmi novērst sociālo netaisnību un apspiestību, un prasi, kādēļ šie daži indivīdi nav guvuši tādus pat panākumus kā gadsimtiem ilgi valdījusī baznīca.

woke domāšana nevienam neko nesola, tikai aicina cilvēkiem būt vienam pret otru cilvēcīgiem, mīlēt savu tuvāko. primitīvas kristīgās vērības, ko baznīca jau sen pazaudēja.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 13:09 (saite)
Kā tieši raudzīties uz reliģiju vēsturi pretnostatījumā šodienas kustībām, ir interesants temats.

Man vieglāk runāt par medicīnu, bet domāju, ka ar reliģijām ir līdzīgi.

Ir viegli smieties vai nosodīt pagātnes mediķus – tos, kas noraidīja Semelveisu par viņa ieteikumu mazgāt rokas, lai samazinātu slimību izplatību. Bet šī pandēmija parādīja, ka nekur tālu jau domāšanas dinamikā neesam tikuši. Jā, mums ir labākas zināšanas un tehnoloģijas, bet pie nelielām neskaidrībām viss notiek diezgan absurdi.

Pirmkārt, jau neviens neinteresējas par to, cik lielu kaitējumu nodara lokdauni, un patiesībā pat maza interese, cik tie ir patiesībā noderīgi. Valdības izmanto situāciju, lai ieviestu stingrāku diktatūru. Šobrīd UK ir situācija, kad Kill Bill protestos apvienojas visi – BLM, Extinction Rebellion, LGBT+ un visi citi. Nepiekrītu nevienai šai filozofijai, bet atbalstu visus šajos protestos, jo brīvība protestēt ir ļoti būtiska. Šīs tiesības nedrīkstēja ierobežot arī pandēmijas laikā, it īpaši pēc tam, kad sapratām, ka āra aktivitātēm ir ļoti nenozīmīga ietekme uz infekcijas izplatību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2021-04-06 16:36 (saite)
a par tēmu pārmaiņas milot izteikties slabo?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]az
2021-04-06 18:51 (saite)
indeed

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 18:55 (saite)
Kad māja deg, tad vissvarīgākais ir censties to glābt. Nevis apcerēt, kā šī māja tika celta un veidota.

Šobrīd tieši tāpat ir risks neliela vīrusa dēļ pazaudēt visus rietumu sabiedrības ieguvumus. Tā ir tieši mana galvenā tēma, par ko runāju.

Es saprotu, ka daudziem tā neinteresē. Tāpat kā neinteresēja, kad okupēja Latviju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2021-04-06 19:05 (saite)
kuru disaciotīviķi tu lieto? deksofānu? jo kā tu no woke neko nwsola nokļuvi līdz degošai mājai un latvijas okupācijai, nav skaidrs nemaz.

paldies par unbanu <3

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-06 19:07 (saite)
Es tikai nesaprotu, kāpēc tu tagad aktīvi centies to atkal panākt?

Tādi izteicieni kā – ko tu aktīvi lieto? – ir aizskaroši un šeit nav pieņemami.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2021-04-06 19:15 (saite)
atvaino, centīšos tā vairs nedarīt.
tik nu kkā grūti samierināties kā tu aizej no atbildes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]divas_zosis
2021-04-06 12:44 (saite)
jā, manuprāt, tā ir.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?