× ! Edge ! × ([info]devour) rakstīja,
@ 2017-10-18 21:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Visi #tutuu
Es arī uzrakstīšu, jo visiem tik ļoti interesē MANS viedoklis.
#metoo ir bezjēdzīgs mēsls.

Nemelosim sev un atzīsim, ka šī akcija neko nemainīs. Imantas pedofils neizlasīs skarbos stāstus un nenotrausīs asariņu.

Lohi, kuri svilps un aiztiks meitenes to turpinās darīt.
Baltie bruņinieki turpinās būt baltie bruņinieki.
Un ciniķi, nihilisti, kā es, tādi arī paliks.
Diemžēl sabiedrība nemainīsies. Neviens redzot netaisnību vienkārši nestāvēs malā. Redzot kā kāds vīrietis velk bezsamaņā guļošu meiteni vārtrūmē, es nestāvētu malā un es gribētu domāt, ka arī lielākā daļa manu draugu to darītu.
Uzmanības pievēršana šai lietai neko nemainīs.

Tāpat arī otrai frontes pusei. Arī vīrieši ciešs, jā. Bet mērīties - kuram sāp vairāk ir tupi. Visiem sāp un visi ciešs. Un tas ir briesmīgi un drausmīgi.

Es saprastu, ja viss šis būtu sākts ar: sievietes dalās ar saviem stāstiem, lai iedrošinātu citas sievietes runāt un nekaunēties. Lai mēģinātu sodīt cilvēkus, kuri lietas dara reallaikā, nevis - kaut kad sestajā klasē man puisis no paralēlklases uzšāva pa dibenu.
Viss šis #metoo ir zaudējis savu jēgu.

Beigās sanāk, ka divas frontes puses vēlas attenšenhoroties, jo tagad tāds interneta trends.

P.s. Referencei. Mani neviens nekad nav aizskāris. Bet esmu sastapies ar gana daudz bezjēdzīga rasisma un nosodījuma.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]svesinieks
2017-10-18 22:10 (saite)
Word! Katru reizi, kad šādās un līdzīgās situācijās ieraugi attenšnhōrisma garšiņu, vismaz manās acīs, ideja zaudē mazliet savas vērtības.

#MeToo vai līdzīgi tēmturi ir jauki, kamēr iedrošina kādu izteikties par tēmām, kuras nevajadzētu noklusēt.

Manuprāt, tad kad tu, pat starp nedaudzām teksta rindiņām, seredzi vāji pieslēptu lepnumu par to, ka kāds jūtas kā daļa no stilīgā trenda, ka ir stilīgi pastāstīt par to, ka esi cietis no rasisma vai vardarbības. Turklāt šie tēmturi nereti robežojas ar idejām par to, ka slikti ir visi vīrieši, vai visi baltie cilvēki un ka mēs, labie, tagad jūs stilīgi nosodīsim.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-18 22:26 (saite)
White guilt.

Jāvar runāt par lietām, bet tam nav jābeidzas ar haštagiem. Un jādara tas pats irlā...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]tiesibsargs
2017-10-19 16:16 (saite)
tu tikko nodemonstrēji neslēptu lepnumu, ka esi daļa no stilīgā trenda. domāju, pats saproti, kāda.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mafia
2017-10-18 22:13 (saite)
Stāsts nav tikai par kkādiem maniakiem un izņēmumiem, bet gan par sistemātiskumu, ko vairs pat nepamana. Tas nav ok. Un mainīs - jau maina, cilvēki par to reflektē un aizdomājas.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-18 22:23 (saite)
Ne. Sūda. Nemainīs. Aizdomājas tie paši, kas runā. Sašam gaterī nav tviteris.
Ja par sistemātiskumu... Neesmu neko redzējis, kad biju jaunāks. Neko neesmu redzējis dzīvojot šeit. Tāpēc dunno.

I know harassers. Lol. Ikviens vīrietis zina kādu lohu, kurš uzsvilps. Ar viņiem baigi negribu tusēties un viņi pārsvarā savā starpā paliek, kur tā ir norma.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mafia
2017-10-18 22:50 (saite)
Es arī daudzas lietas uztvēru, kā normālas un pašsaprotamas, jo tā ieaudzināts. Bet jo vairāk par to domā, lasi, dzirdi, salīdzini ar savu pieredzi un saproti, kaas ir ok un kas nav, ka var arī savādāk, ka nav jākaunas, jāklusē utt, jo vairāk tas palīdz. Tieši tiem/tām, kuras ir šī sistemātiskuma saņemšanas pusē. Tu neesi piedzīvojis, neesi redzējis, kā saki, bet es esmu redzējusi un esmu piedzīvojusi, un saku, ka tas noteikti līdz un maina - maz pamazām, bet pārbīda viedokļus, iedrošina un audzē pašpārliecību neļaut tam turpināties.

Un, pašsaprotami, ka zem "vīrieši" un "sievietes" netiek domāts VISI.

Vienmēr var atrast piemērus, kur tas nedarbosies, bet noteikti būs pozitīvi piemēri ar pārmaiņām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]telefontubbie
2017-10-18 22:26 (saite)
Tas nav trends. Stambulas konvencija nav vēl apstiprināta, tās #metoo diskusijas Latvijas sabiedrībā vajag, lai saprastu, ka varmākas var būt arī paziņas, nevis random apstākļu sakritības dēļ sastapšanās Rogoļov-veidīgajiem. Tas vismaz palīdzētu sievietēm ātrāk tikt vaļā no tiem varmākām, kas agri vai vēlu sāk ģimenes dzīvi un kaut kādā brīdī palaiž rokas te pret sievu, te pret bērniem.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-18 22:33 (saite)
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/10/04/las-vegas-gunmans-girlfreind-describes-stephen-paddock-kind/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]telefontubbie
2017-10-19 10:25 (saite)
Kaut kā neticu, ka viņa nezināja arī par viņa azartspēļu atkarību, kaut vai pēc savādākas uzvedības pēc kārtējā $$zaudēšanas,kaut kam taču jāmainās uzvedībā.Pēc nāves jau arī neteiks neko sliktu, nav jau nekāds ilgais laiks pagājis, lai atzītu, ka tomēr nav bijis zelta tīrradnis vai vismaz aizdomīgas situācijas, par kurām ir aizdomas, ka viņam ir psiholoģiska rakstura problēmas. Sievas var faktiski nezināt,bet nevar būt, ka nejūt,kaut vai pēc acu skatiena,garastāvokļa, ka kaut kas "neštimmē".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-20 01:35 (saite)
Es to ielinkoju vairāk ar to domu, ka 'arī paziņas utt var darīt lietas '. Bet lielā daļā white male attacks sadalas divās grupās: ķerts trakais, vai arī 'neko tādu no viņa nebiju gaidījis!'

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2017-10-19 08:19 (saite)
Kā pesimiste vienā punktā varu piekrist - nelieku lielas cerības uz to, ka nu tik pēc šīs vienas akcijas mēs iziesim otrā pusē cēlāki un labāki. Totāli nepiekrītu, ka tas ir atenšhōrisms, vismaz vairumā gadījumu noteikti nē. Bļin, tak palasi tos stāstus arī - visu noreducēt uz "6.tajā klasē uzšāva pa dibenu" jau ir beyond cinisms. Un arī "uzšāva pa dibenu" nav nekas tāds, kam vajadzētu būt normālai, vispārpieņemtai lietai, ja.

"Es saprastu, ja viss šis būtu sākts ar: sievietes dalās ar saviem stāstiem, lai iedrošinātu citas sievietes runāt un nekaunēties."

Ē, labrīt, tieši tā arī ir koncepcija. Tas nekas, ka daudzi stāsti notikuši pirms daudziem gadiem, un tur vairs nav iespējmas sameklēt, pierādīt un sodīt vainīgos - mums jāpierod pie tā, ka sievietes ar šiem stāstiem dalās, ka neklusē par to, kas ir noticis, lai mēs nebūtu dziļā šokā un neticībā tad, kad sievietes sāks neklusēt "reāllaikā".

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-19 08:30 (saite)
Par "dziļo šoku un neticību" - paklausoties/palasot, ko cilvēki šobrīd runā par to Holivudas režisora lietu, vispār gribas atrakstīties no šīs planētas: cilvēkiem vieglāk pieņemt domu, ka vesels bars sieviešu nelietīgi sazvērējušās apmelot nabaga nabadziņu, nekā to, ka viens kretīns savu statusu un varu būtu izmantojis, lai gadiem brutāli uzmāktos sievietēm.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-19 15:05 (saite)
Tiešām ir kādi, kas tam netic? Es domāju, ka drīzāk ir otrādi – vairums māj ar galvām, ka Holivuda (un liela daļa elites) ir visu netikumu perēklis, un beidzot kāds no viņiem ir saukts pie atbildības.

Un tieši šī pārspīlētā attieksme manuprāt arī diskreditē metoo jēgu. Krii jau uzrakstīja, ka vīriešiem (no kuriem vismaz 95% vispār nav nekādi iesaistīti) vajadzētu baidīties no apsūdzībām seksuālajā uzmācībā. Tas viss izskatās pēc nekontrolētām dusmām, kad kāds upuris darbā vai jebkurā citā vietā aiziet mājās un izliek visas savas dusmas uz ģimeni vai bērniem, kas ne pie kā nav vainīgi.

Protams, runāt var un vajag, bet ja sākuma attieksme ir tāda – jūs visi esat problēma nevis risinājums, tad nekas labs tur nesanāks.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-19 15:16 (saite)
Jā, tiešām, šajās dienās pietiekami daudz lasīti viedokļi, sākot no "aha, tagad, kad caur gultu slavenas, tagad sūdzas" līdz pat "nu nevar būt, ja nerunāja uzreiz, tad jau nav patiesība".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-19 15:42 (saite)
Gan jau ka ir šādi viedokļi, nestrīdos. Bet tie diez vai norāda uz to, ko par to domā vairākums. Tāpat tā karikatūra, kurā it kā vairākums aizstāv Bobu par krūšu čamdīšanu. Reālā dzīvē Bobs uzreiz būtu atlaists no darba, varbūt pat tad, ja šis gadījumus nebūtu līdz galam pierādīts. Izņēmums varētu būt, ja Bobs pats ir priekšnieks, kas automātiski šajās situācijās “mans vārds pret viņa vārdu” padara priekšnieka vārdu par spēcīgāku. Bet priekšnieku korumpētās varas dēļ cieši visi – gan sievietes, gan vīrieši, gan darbinieki, gan klienti. Ir pilns ar šādiem korporatīviem skandāliem, Equifax utt. Protams, sieviešu situācija ir īpaša, bet ir bezjēdzīgi to padarīt par sacensību.

Problēma, kā es to redzu, ir nevis tajā, ka rietumvalstīs (par mazāk attīstītām valstīm neesmu drošs) būtu seksuālās uzmākšanās kultūra, bet tieši šajās varas struktūrās, kur wistbloweri ir ļoti neaizsargāti. Ja manuprāt tieši vīrieši ir vairākumā starp tiem, kas ir gatavi pat sēdēt cietumā (Manings utt.), lai ziņotu, kamēr sievietes biežāk noklusē, lai nezaudētu darbu. Un to es saku, ne jau lai kritizētu sievietes, bet tāpēc, ka tās ir psiholoģiskās atšķirības.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-19 15:53 (saite)
Neņemos spriest, cik izplatīta citās valstīs ir seksuālās uzmākšanās kultūra, bet Latvijā izskatās, ka upuru vainošana ir modus operandi. Palasot komentārus gan pie satori raksta, gan citur, kur tagad i-neta medijos šis jautājums tiek cilāts, var uzzināt visādus interesantus veidus, kā sievietēm sevi "pasargāt", līdz pat tādiem absurdiem kā vienas komentētājas izbrīns, kādēļ tad sievietes pašas vēlos vakaros izvēlas sab. transportos sēdēt aizmugurējos solos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2017-10-19 15:59 (saite)
"Reālā dzīvē Bobs uzreiz būtu atlaists no darba.."

Atkal - ne Latvijā. No reālās dzīves: viens paziņa nesen stāstīja, ka viena kolēģa dēļ gados jaunās darbinieces bieži iet prom no viņu nodaļas, jo nespēj izturēt to intensīvo uzmākšanos, tādēļ viņš tagad īpaši pieskata savu jauno paziņu, kas nesen paņemta darbā, lai vajadzības gadījumā varētu viņu aizstāvēt. Lūk, visi kolēģi zina, a vecis darbu nezaudē, meitenes pašas iet prom no darba.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-19 16:10 (saite)
Par upuru vainošanu – arī tajā ir kaut kas, jo piemēram, cietumā ieliktais Breiviks no pielūdzēju uzmanības nevar pat atkauties. Pat cibas komentāri metoo sakarā bieži tādi – "arī man reizēm nesamaksā" :) Kas norāda, ka šajā jautājuma, kas ir un kas nav uzmākšanās, sievietēm ir daudz atšķirīgāks viedoklis. Uzmākšanās tāpat nav pareizi, bet apjukums būs tikmēr, kamēr būs apjukums par pašu seksualitāti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-19 16:18 (saite)
Neāksties. Tās dažas sievietes, kas tikušas ietupinātas par sērijveida slepkavībām, arī no pielūdzējiem nevarot ne atkauties, bet mēs no tā neizdarām secinājumus par visu vīriešu preferencēm.

"Pat cibas komentāri metoo sakarā bieži tādi – "arī man reizēm nesamaksā" :)"

Nu ja, viens trollis citē citu trolli. Un tagad mums jau "viens komentārs"="bieži".

Sieviešu preferences ir atšķirīgas, protams. Bet mans ieteikums ir - ja nemāki atšķirt flirta situācijas no uzmākšanās situācijām, tad labāk neflirtē. Hint: flirts ir abpusēji patīkama komunikācija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-20 01:00 (saite)
Tas nav par individuālām preferencēm, bet sistēmu, uz kā balstās šīs preferences.

Es lasīju arī tavu diskusiju ar Chimeru. Ja tā ir troļļošana, tad troļļi ir vajadzīgi, lai kodolīgi pateiktu patiesības, kuras sabiedrība grib sagrozīt.

Neizdosies tev arī pierādīt, ka vīrieši pielūdz sievietes slepkavas. Šajā ziņā starp dzimumiem nav simetrijas. Es pieminēju šo citu "trolli" tāpēc, ka arī cibā ir prostitūtas, un kā likums viņas ir vistraumētākās. Bet tai pašā laikā citas cibiņas raksta – “Kāda gan vaina prostitūcijai? Manuprāt forša nodarbe!” Nu, neesi tik naiva šajos jautājumos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2017-10-20 12:58 (saite)
mana redakcija totālā ahujā, ko tu te esi sadrukājis un kāds šim savārstījumam kaut mazākais sakars ar metoo?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-20 15:41 (saite)
Ha, ha, tu jau savu sapratni esi paudis, tā ka vari klusēt vien tālāk, kā pats visus aicināji :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2017-10-20 17:27 (saite)
tu acīmredzami nemāki lasīt, jo es pilnīgi noteikti neaicināju visus, dooh.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-10-20 20:43 (saite)
Kad izdomāsi savas dzimtes un vietniekvārdus, tad varēsi tā teikt. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2017-10-21 00:41 (saite)
es varu teikt, kad, ko un kā gribu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]devour
2017-10-20 01:51 (saite)
Jup. Beyond THUNDERDOME cinisms.

Es savā mūža laikā esmu saticis tieši vienu cilvēku, kurš ir ticis izvarots. And it's a dude Un to viņam nodarīja bijusī sieva. Par faktu man viņš pastāstīja tikai pēc n gadiem. Tagad pārtiek no antidepressantiem un konsultācijām.
#metoo frontes pusē izskanēja izteikums, ka vīriešiem šīs lietas nesaprast. Lūk tas ir beyond cinisms. Visi simtiem katoļu baznīcas settlements ar vecākiem ir beyond cinisms. 4:1 suicide ratio Eiropā ir beyond cinisms.
Ar šo visu es gribēju pateikt... Man vidusskolā bija skolotājas, kurām patika izmest 'komentārus' par mani. Man koledžā bija pasniedzēji, kuriem patika izmest 'komentārus'. Man darbā ir cilvēki, kuriem joprojām patīk izmest 'komentārus'.

Šīs. Diskusijas. Neko. Nemainīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-20 02:04 (saite)
Tas ir liegi fascinējoši, ka, sakarā ar to, ka atsevišķi indivīdi par tēmu ir izteikušies tā vai šitā, visiem citiem, kas grib izteikties, obligāti jāsāk ar garu atkāpi par to, ka, runājot par šo, es vienlaicīgi neuzskatu, ka vīrieši necieš no seksuālas vardarbības, es neuzskatu, ka visi vīrieši izturas seksuāli vardarbīgi, es neuzskatu, ka katoļu mācītāju seksuāli izmantotie puikas un lielais vīriešu pašnāvību skaits ir "non issue"... Vēl kaut ko aizmirsu piebilst, pirms drīkstētu par tēmu izteikties?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-20 02:39 (saite)
Tas ir liegi fascinējoši, ka tavs komentārs ir viens teikums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-10-20 02:45 (saite)
:D
Man tāds niķis, kad aizraujos, tad savos akadēmiskajos tekstos spēju veselas rindkopas uzrakstīt kā vienu teikumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]zvaigzniit
2017-10-19 11:32 (saite)
Tā akcija jau kaut ko maina, iedrošina cilvēkus runāt. Te jau nav runa par tik atklātu lietu kā vilkšanu vārtrūmē citu priekšā, bet par tiem sīkumiem ikdienā, ko Tu palaid garām un neredzi, bet kāds tikmēr varbūt dēļ tā komplekso un norok dzīvi.

Ilgtermiņā jau nekas nemainīs neko, mēs visi mirsim un nekam nav jēgas, bet tas nenozīmē, ka ir ok aiztikt sieviešu pupus, jo viņas nevar pretoties. Un kāpēc par to nerunāt? Kaut kas jau jādara ar to laiku, kas mums atvēlēts.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]zvaigzniit
2017-10-19 11:32 (saite)
PS. #metoo

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]tiesibsargs
2017-10-19 16:14 (saite)
tavs cibas posts neko nemainīs.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-20 01:32 (saite)
Lieliski!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2017-10-20 12:13 (saite)
tavs koments neko nemainīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-22 00:25 (saite)
Tieši kā ieplānoju!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]tiesibsargs
2017-10-20 12:16 (saite)
beigās sanāk, ka tu taisi trešo fronti, kas vēlas attenšenhoroties, jo tagad tāds interneta trends.

un ideālisti, cīnītāji, kā es, tādi arī paliks.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]devour
2017-10-22 00:24 (saite)
Jā. Paralēli es taisu arī ceturto fronti, kurā neko nemainīs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2017-10-30 11:44 (saite)
a tur jau ap stūri uzglūn piektā kolonna. pizģec jums ir!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?