Ziņojumi kosmosam
Nenopietni par nopietno un nopietni par nenopietno
Recent Entries 
20th-Feb-2019 04:35 pm - leviticus
kaut kā pēdējo mēnešu laikā dažiem personāžiem, šķiet, zudusi izpratne par robežām.

sarkanā krusta šefs uldis līkops kandidē saeimas vēlēšanās.

tagad tiesībsargs jansons un starptautiskās migrācijas organizācijas pārstāvis mežs parakstījuši atbalsta vēstuli levitam.i mean, respekts pilsoniskajai aktivitātei utml, tomēr humanoīdiem šajos amatos nav ļauts aktīvi piedalīties politiskās ņemtnēs. pats "labākais", ka to pamanās palaist garām principā visi, ieskaitot medijus.
20th-Feb-2019 12:46 pm - bļaķ
nav alus
19th-Feb-2019 04:11 pm - vadoņa kults piezogas caur citiem vārtiem
levits mūsu saule un zvaigzne, protams.

vismaz daļa vēstules parakstītāju točna nav sapratuši, ko paraksta un kādu humanoīdu pulkā iekļaujas.
18th-Feb-2019 01:30 pm - atmoda, šis brīnišķais vārds...
Dvēseļu putenis. Brīnišķīgs literārais darbs, tomēr atvainojos, rasistiskos toņos ieturēts romāns. Atliek to vien salīdzināt ar romānu, kas radies gandrīz vienlaicīgi - ar Remarka Rietumu frontē bez pārmaiņām. Pilnīgi atšķirīgi vērtējumi notiekošajam. Bet - par toņiem nav ko brīnīties, jo Aleksandrs Grīns ir netapis psihiatrs, viņa psihiatrijas skolotājs bija viens no rasistiskās psihiatrijas veidotājiem, kurš pēc tam, starp citu, kļūst par Latvijas psihiatrijas tēvu. Hermanis Buduls.
Kolīdz skatām kontekstu un tos, kas sniedz šo norēķinu, atklājas nedaudz citas lietas. Bet Grīnu es pieminēju arī tāpēc, ka, es atvainojos, trešā atmoda sākās 1934. gada 15. maijā. Grīns to tā sāka dēvēt, un Virza turpināja to pašu. Trešā atmoda ir apvērsums.
16th-Feb-2019 01:33 pm - krusteniskā
svaigi izoperēts tīri normāli uzkāpu līdz trešajām stāvam. značit būšu dzīvotājs.
15th-Feb-2019 07:45 am - arivederči
nu ko, nomazgājies es esmu, ēdis neesmu, auskari izņemti - kruķi rokās un dodos pie daktera, remontēsim celi. būšu tipa kā porziņģis uz kādu laiciņu.
13th-Feb-2019 09:51 pm - blēžu nācija
varbūt latvieši patiesībā ir krievi. vai ebreji. un tikai maskējas, jo šitā blēdījoties var izdabūt naudu no eiropas savienības.
13th-Feb-2019 07:08 pm - preambumbumbum
ja latvieši ir visvairāk cietusī tauta, tad man ir aizdomas, ka arī jēzus bija latvietis.
13th-Feb-2019 05:35 pm - mindfullness
sen nebiju bijis komandējumā. kā vienmēr, sajūta kā ieelpojot svaigu gaisu pēc smakšanas pagrabā. man tomēr laikam vajag darbu, kur ir nepieciešams drusku biežāk pamest kabinetu.
13th-Feb-2019 05:25 pm - pers.k.
nevaru īsti izdomāt, kāds sods būtu piemērots tiem humanoīdiem, kuri izlēma ieviest tos jaunos personas kodus. bezjēdzīga reforma pēc būtības, bezjēdzīgs laika tēriņš to izstrādājot un ieviešot. vajag ar kaut kādu lineālu pa pirkstiem tiem autoriem sadot.
12th-Feb-2019 10:27 am - arī egils levits ir bēglis un migrants - turklāt pameta valsti, kurā nebija karadarbības, kā tad tā?
Esmu dzimis Rīgā. Mana ģimene tika represēta. Tēvs bija politiski ieinteresēts cilvēks, noskaņots pret padomju režīmu, un viņam bija sakari ar disidentiem. Mēs klausījāmies Rietumu raidstacijas, man jau kā puikam bija skaidrs, ka Latvija ir prettiesiski okupēta. 1972. gadā, lai izrādītu labas gribas žestu pret ASV, tieši pirms prezidenta Niksona vizītes Maskavā, PSRS izlaida uz Rietumiem vairākus tūkstošus cilvēku, kuri nebija uzticami režīmam. To starpā bija arī mana ģimene.

Izceļojām uz Vāciju, kur mums dzīvoja radi jau kopš 1905. gada revolūcijas laikiem. Mans vecvectēvs ar diviem saviem brāļiem, būdami aktīvi sociāldemokrāti, pēc revolūcijas sagrāves kā bēgļi bija devušies uz Vāciju. Pēc valsts dibināšanas mans vecvectēvs atgriezās Latvijā. Iznāk, ka esmu jau ceturtā mūsu ģimenes paaudze, kas zināmu daļu sava mūža pavadījusi Vācijā.
11th-Feb-2019 11:50 am - bērnkopība
trīs dienas divvientulībā ar pusgadnieku ļoti labi izvēdināja smadzenes. jūtos kā saelpojies svaigu gaisu kaut kur alpu virsotnēs.
10th-Feb-2019 12:15 pm - ateisms un ateisms
I want to argue that religious belief is not what you explicitly say… It’s the opaque, coded beliefs that lie behind it…

So for example, someone could belief in God and not be religious… and vice-versa someone could say “I don’t believe in God at all…” and yet be deeply religious.

I’ll use an example. Somebody could say, “I believe in God, because I’ve looked at philosophy and I’ve looked at the 5 ways of Aquinas and I’m just philosophically convinced that God exists.” Now what you actually find is that for quite a lot of people who say that, the coded message is: “Well, I grew up believing in God, I’m really scared that life is meaningless, that I’m gonna die and everything I do has no purpose… so I went and studied philosophy to find reasons to justify my beliefs, and then I pretended to myself that I believe because of the evidence.”

And we all do it. We all read books that justify the position we already agree with…

So somebody says “I believe in God because of the evidence”… but as soon as they get anybody who attacks their belief, they get really aggressive. Now what that belies is that their belief is not just some sort of philosophical belief, but they get psychological pleasure from the belief, because otherwise why would you get so pissed off when somebody doesn’t agree with you?

My problem with the New Atheism is that because the New Atheists are coming from the scientific discourse, they have a naive view of language. They think religion operates that the level of [explicitly stated] belief, so they attack [that]… So they up only attacking a form of fundamentalist belief, a form of psychotic belief, which is what I said before: where the split between the opaque, meta-language and [explicit language] isn’t felt…

(Peter Rollins)
9th-Feb-2019 04:51 pm - tautas ataudze
otro dienu esmu viens pats ar knausi. to dienas režīmu, kādu k. man atstāja uzrakstītu, viņš īsti neievēro - laikam būs anarhists. bet vispār jāatzīst, ka tie vīriešhumanoīdi, kuri nav šo darbu paši paprovējuši darīt, diezin vai spēs saprast, kas tā ir par noslodzi. apbrīnoju k., kura ar šito tiek galā teju vai nonstopā.
6th-Feb-2019 01:03 pm - karošanas spozme un posts
Tēvu Antonu Urtānu paņēma armijā, kad viņam bija 18 gadi (tanī laikā parasti ņēma armijā, kad bija sasniegta pilngadība – 21 gads). Viņš bija beidzis sešas klases. Uzreiz uzņēma oficiera kursos Rīgā, bet pēc trim mēnešiem ieguva “podporutčika”(leitnanta) pakāpi. Aizsūtīja uz Tīreļpurvu uz kara daļu. Tas bija 1916. gada rudenī. Iedeva pistoli – “Koltu”. Apbruņojums cara armijā bija ļoti slikts. Cara armija veda pārsvarā ierakumu kaujas. Vācieši atradās Nāves salā un Ložmetējkalnā. Līdz Ziemassvētkiem pārsvarā bija ierakumu kaujas, pārsvarā bija ložmetējapšaudes, šad tad arī šāva artilērija.

22. decembrī ar jaunajiem oficieriem notika sarunas par gaidāmajām kaujām, bet pagaidām strēlniekiem lūdza neteikt. Grenadieriem iedeva šautenes un 7 patronas, vēl magazinu ar 7 patronām. Atnāca pavēle Ziemassvētkos ieņemt pozīcijas. Izlūkiem grenadieriem bija jāpārgriež dzeloņdrātis, jāiznīcina nožogojumi un posteņi. Bija pavēle bez artilērijas uzsākt uzbrukumu. Tāda bija uzbrukuma taktika – pa kluso.

Tēvs atradās centrālajā uzbrukuma līnijā. Uzbrukums sākās Ziemassvētku naktī. Pirmais bija veiksmīgs, ar maziem zaudējumiem. Kad ieņēma pirmās līnijas, gūstekņu neņēma, visus iznīcināja. Bunkurus spridzināja ar granātām. Daļa vāciešu atkāpās uz 2. līnijām. Otrā rītā sākās vāciešu kontruzbrukums. Vācieši sāka ar artilēriju.Viņi šāva uz 1. līniju, jo to jau ieņēma latvieši. Latvieši atkāpās. Pazuda sakari ar artilēriju. Visa artilērija notēmēta uz 1. līniju. Sāka šaut uz savējiem. Aizskrēja sakarnieks, lai paziņotu, ka jāpārtrauc šaušana. 3. dienā mūsējie atkal devās uzbrukumā. Kaujas notika no Ziemassvētkiem līdz 10. janvārim. Pozīcijas visu laiku mainījās. Pēdējās kaujās tēvu ievainoja no artilērija lādiņa galvā un abās kājās. Kaujā viņš redzēja šausminošu skatu, kad kareivim norāva galvu, bet viņš vēl noskrēja kādus 10 metrus.

Ap 10. janvāri vāciešus aizdzina līdz Jelgavai. Kritušo bija apmēram 4000. Tā kā Rīgas hospitāļos vietu nebija, ievainotos aizveda ar sanitāro vilcienu uz Sanktpēterburgas hospitāli. Tēvs no tā rakstīja vēstuli caram, lai palaiž viņu uz Latviju. Atteica. Ārstējās līdz rudenim. Dažus kareivjus paņēma apsargāt Ļeņinu. Rakstīja arī sarkanarmiešiem. Viņi arī noraidīja.Pēc Oktobra revolūcijas sākās Pilsoņu karš. Pilsoņu karā ņēma jaunākos oficierus. Ešelons aizgāja uz Poliju. Tēvam kā oficierim bija kartes. Kopā ar 4 tuvākiem biedriem nolēma bēgt no sarkanās armijas. Pa nakti gāja, bet pa dienu gulēja. Polijas civiliedzīvotāji baidījās uzņemt. Tēvs prata poļu valodu, to uzzinot, deva i maizi, i gaļu.

Brestļitovskas miera līgums jau bija noslēgts. Bēgļi nonāca līdz Latvijas robežai. Uztaisīja zaru būdiņu. No noguruma visi aizmiga. Atrada Latvijas robežsargi. Guļot daži bija guvuši apsaldējumus, tāpēc ielika hospitālī, apārstēja. Tēvu reabilitēja – visus ieročus un titulus saglabāja. Viņš kļuva par rezerves virsnieku. Atnāca uz dzimto Kārsavu, tad iestājās Pedagoģiskajā skolā. Pēc skolas strādāja par pārzini Krieviņu pamatskolā. Antona tēvs audzēja linus. 1922. gadā nopirka zemi Krievijā un pierobežā. Nopirka trešo daļu Babru muižas Pušā. Apmēram 1935. gadā Antona Urtāns atnāca strādāt uz Doropoles skolu, bet uz Pušas skolu atnāca strādāt pēc kara – 1949. gadā. Bija ierakstīts arī saraktos uz izsūtīšanu. Ciema padomes priekšsēdētājs Lukjanskis viņu izsvītroja. Mūžībā aizgāja 1983. gadā.
6th-Feb-2019 11:19 am - savukārt latvija krievijā dzīvojošajiem latviešiem brutāli atņēma pilsonību
Interior Minister Katri Raik has tasked the
Ministry of the Interior's citizenship and migration policy department
with analyzing possibilities for unequivocally resolving the situation
concerning the citizenship of Estonian citizens living in Abkhazia and
the analysis is to be completed by the end of April.
"The issue of how, when it comes to Estonian citizens living in
Abkhazia, we can move forward so that they would not have to abandon
their other citizenship in order to maintain Estonian citizenship
needs to be resolved. The situation needs to be addressed separately
as, when living in Abkhazia, it is very difficult to do things without
a Russian passport, while an Estonian citizenship is needed to visit
the historical homeland Estonia," Raik said. "Alli Rutto, Ilma
Krenstrem and other Estonian citizens living in Abkhazia deserve a
permanent solution and the Police and Border Guard Board must have
grounds to offer it to them on a legal basis. I hope that the bill of
a corresponding law amendment will reach the parliament already by
fall of this year," the minister added.
The number of Estonian citizens living in Abkhazia is not known,
but it is expected to be a few hundred. Some of them have also
acquired citizenship of the Russian Federation in addition to Estonian
citizenship as they need the former to organize their daily lives. The
dual citizenship of people who were granted Estonian citizenship by
birth is tolerated by the state in practice as, according to the
Constitution, nobody can be stripped of Estonian citizenship acquired
by birth. At the same time, the Citizenship Act currently in effect
stipulates that if an Estonian citizen has acquired citizenship by
naturalization or has been mistakenly identified as an Estonian
citizen, he or she must give up the citizenship of another state in
order to maintain their Estonian citizenship.
For now, the Police and Border Guard Board has found a temporary
solution for those people by issuing them with passports with
a period of validity of two years.
6th-Feb-2019 11:05 am - just do it!
tā diena, kad iešu porziņģa pēdās, tuvojas arvien straujākiem soļiem. vakar biju pārbaudīties un informēties, iegādājos arī kruķus.
4th-Feb-2019 05:26 pm - mediju rotaļas
noskatījos nemiro preses padomnieces video feisbukā. mjā, pretīgi, protams, kad mediji saraksta visādas cūcības beztēmā un ārpus konteksta - un ej tad nu pierādi, ka neesi kamielis. piebildīšu gan, ka šāda attieksme ir ne tikai pret gados jauniem sieviešhumanoīdiem. nu, teiksim, kas tad manā gadījumā atkārtoti vilka ārā totālo sviestu par "karoga zaimošanu", rūķīši kaut kādi? tie paši mediji, ieskaitot arī vienu lielo ziņu aģentūru. skaidrot, ka tur pat krim-procesu neuzsāka, nemaz nerunājot par manis kaut vai apsūdzēšanu, kur nu vēl notiesāšanu - tas tagad ir bezjēdzīgi.
1st-Feb-2019 04:29 pm - alus news
ar pašbrūvēto alu ir neliela problēma. viņš reāli nav transportējams. paņēmu divas pudeles uz darbu, lai ar dažiem tuvākajiem kolēgām patestētu. lai gan pudeles bija no rīta līdz pat pēcpusdienai mierīgi nostāvējušās ledusskapī, vaļā verot vienalga bija vulkāna efekts.

nez, moš vēl nav nostāvējies pietiekami, ir drusku vairāk par mēnesi pagājis pēc pudeļošanas. mājās verot vaļā viss bija okidoki.
This page was loaded Feb 22nd 2019, 4:21 pm GMT.