rasoļņiks

Recent Entries

2/9/19 08:13 pm - Cilveeks, kas sleepaas 40 gadus

Liivaanos atklaaj izstaadi ar legjionaara veidotiem kokgriezumiem un gleznaam, kas sleepaas pie radinieces 40 gadus peec kara un kura darbi tika uzdoti kaa citas personas radiiti.
Tik crazy dziives staasts, ka varbuut kaadudien kaads sarakstiis graamatu vai uznjems filmu par sho personu:
https://www.youtube.com/watch?v=RpUJEA6rehM

2/9/19 07:43 pm - pankuukas

Pie pankuukaam bija klaat zemeniites un tas koshums made my day. Esmu taa pieedusies (jumiisha burgers+pankuukas), ka naak miegs un pulkstenis veel nav 20:00. Jauki patiesiibaa, ka vispaar ir dabuujamas pankuukas ar karamelju meerci,puudercukuru un zemeneem pa diviiti. Jo pashai cept plaanaas pankuukas beigtos ar niigrumu, ka dreebes peec ceptas pannas ozh un galu galaa vairaak resursu ieguldiits pankuukaas nekaa gala rezultaataa.

2/2/19 05:16 pm - nepopulārs teksts

I trust my gut
&
nasing els mēters

^_^

2/2/19 08:22 am - datorspēļu kapātāji un sīči

Pamodos šorīt 5.50 no tā,ka augšējā stāva kaimiņi skaļi kapā datorspēli klasisko aka kko līdzīgu Counterstrike ar šaušanas un sprāgšanas skaņu efektiem un to fona white noise un protams divi mazi sīči ik pa laikam kaut ko klaigā. Pagājušoneďēļ to pašu kapāja pāri sešiem bet pirms sešiem no rīta tas ir drusku par traku. Atradušies cīruļi. Vnk wuuut kā senči viņiem tik agri ļauj kko tādu skaļi spēlēt, vai arī pats sīču sencis kapā spēlīti lai ignorētu bērnus?

2/1/19 07:17 pm - alus poļarzvjozdoksis

Veikalos tagad izpārdod visu ziemassvētku šņagu, sākot no šokolādītēm līdz alum un cepumu formām..tā jau gribētos šokolādes sapirkties, bet nu, taupībai ziemā jābūt, iemetu pāris dučus saldumu kārbā, lai par končām aizmirstu šodien un tās apēstu rīt un parīt.
Aldara spešal ziemas sezonas brūvējums "Polārzvaigzne" - divi iesali, apiņi un drusku kanēlis. Nūūūūū...man garšo apiņotie eili ,bet tagad saprotu, ka viss, kam klāt miežu iesals, to visu padara līdzīgu Guiness, kas man nekad īsti nav štimmējis pie dūšas. Toties kāda pudele! Atveras ar paukšķi (tipa šampanieša korķis). :D
Sen nebij dzerts alkohols, patiesībā.

1/26/19 03:32 pm - burbuļi

Aizputē ir pieejams ūdenstornis, kur stāsta par to, kā tas reiz funkcionējis un arī skatu platforma uztaisīta pilsētas viesiem par prieku. Tā jau ir, ka visā pasaulē vajadzība pēc šiem torņiem īsti vairs nav. Būves saglabājas un ja ļaudis ir gana apsviedīgi, tad cik zināms, Rīgā un Liepājā tādus var izīrēt un pārveidot pat par biroju telpām, Siguldā laikam tāds ir izstāžu zāle ūdenstornī.
Aizputē vienkārši izglītojošs tehniskais muzejiņš par ūdensapgādes tēmu, atjautīgi uztaisīts:
https://www.youtube.com/watch?v=gGLXpv1tDaM

#labaslietasLatvijā

1/23/19 01:42 pm

Kā man besī gaidīt. Stulbās prakses dēļ neko uz priekšu nevar ieplānot. Un stulbā vasara, kuras dēļ rudenī vēl jo vairāk neko nevar ieplānot.

1/19/19 07:05 pm - Telesarjad Pank

Kamēr šodien viena vienīga tuntulēšanās pa māj', tikmēr atcerējos noskatīties pēdējo EV100 ietvaros radīto seriālu "Pank" ("Banka"), kuru kopš rudens vēlos ceturtdienu vakaros rādīja LTV. Seriālam klāt marķieris 16+, jo tur bij gan grafiskā vardarbība, gan kailums, gan daudz nāves tematika. Seriāla pamatā ir reāli notikumi Igaunijā, kad mazākas bankas izkonkurēja/pārpirka zviedru SEB un Swedbanka.

Seriāla tēli, kuri strādājot bankā, sagāja gan sviestā, gan alkatībā, gan bezjēdzīgumā un tam paralēli bija skaidri saprotams, ka tur brīžiem bija atainota gan 90to gadu krājaizdevumu bums, gan treknie gadi un trekno gadu dzīve uz parāda, politiķu bezdarbība, gan Lehman Brothers 2008. g. banku krīze, ar ko seriāls noslēdzās.
Seriāls īpašs ar to, ka bija ļoti tīkami, ne-seriālos sastopami kadrējumi un ik pa laikam bija tādi mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi kā grāmatās vai mākslas filmās. Piemēram, tumšais bruņinieks, kad zviedru bankas treknajos gados sāka kontrolēt daudzu cilvēku dzīvi, mēms un spocīgi lēns balets, beigti taureņi un putni no debesīm u.t.t.
Seriālā bija arī labi aktieri, cik nu Igaunijā tādi ir un vispār igauņu filmās redzēti no Sugisball, Kirsitubakas un vēl visādām filmām.

Vēl bija inčīgi redzēt, kā ar ļoti sīkām detaļām bezpersonīgajās un pārkičīgajos mājokļos iezagās laikmetam atbilstošas lietas, seriālā laikam ejot uz priekšu un bija aizrautīgi fonā vai īsāk nekā sekundes vai sekundes laikā tās ievērot un atpazīt. Piemēram, viens no bankas darbiniekiem kapā Wolfenshtein spēlīti, tad tur kāds ieslidina tējas krūzē tējas maisiņu, biezo tenisa spēlēšanas atribūtika, politiķim tipisks sliktāko politiķu-dirsēju un 90to populistu rokas žests - "peace simbols", sievietēm laikam atbilstošas kurpes kājās un vēl visādi sīkumi. Devil is in the details.

Bija arī trāpīgi citāti par patērētāju sabiedrību kopumā, viens no tiem skanēja apmēram tā "Tu dzīvo mājā, kas pirkta ar mūsu bankas hipotekāro kredītu, brauc ar līzingā pirktu mašīnu, tava alga tiek skaitīta tajā pašā bankā, aizej uz veikalu un pērc zeķbikses *insert random preci* no ražotāja,kam bankā ieķīlātas lietas. Tev ir dota izvēle, pirkt prezervatīvus par mūsu naudu vai dzemdēt mūsu bankai jaunus klientus".

9 balles no 10

1/19/19 04:13 pm - Paul Kalkbrenner Rīgā

Kamēr tie elektroniskās pasaules superstāri nav aizgājuši penzijā, tikmēr jau kaut kur var aiziet paklausīties un drusku 'pakratīties'. Šonedēļ ceturtdienas vakarā Rīgā viesojās vācu DJ Paul Kalkbrenner. Man pa lielam neštirī klasiski ritmiskā tehno mūzika, vien retos gadījumos, kad ir kāds EP vai skaņdarbu cikls,kam ir kaut kāds koncepts, stāsts, skaņu trips. No deju mūzikas sanāk vairāk štirī progressive trance gabali ap 2006-2009 vai atsevišķi deju/pop īpatņi, kā piem. Gusgus, kurus iedvesmo veco laiku modulāro sintezatoru radītās skaņas un uz skatuves labprātāk eksperimentē nevis spēlē diseni klasisko. ha ha un vēl ir "atmosfērīgā kebab mūzika", kad ir kaut kāds progressive/deep house vai tehno ar austrumu "vaibiem" un vokāliem, bet kas nekad neskanētu Pakistānas kebabā...k', atpakaļ pie P. Kalkbrennera. Ar D. pirms vairākiem gadiem maskačkas studentu dzīvoklī skatījāmies to Paul Kalkbrenner mūzikas self-promoting filmu "Berlin calling". Iepriekš nezinājām, ka filmas treileri, ko caurvij paša DJ mūzika, diezgan daudz arī parādās pašā filmā. Berlin Calling filma jau pašā sākumā ievelk 'gigu' un mūzikas gaisotnē, lai gan tur pa lielam nekas īsti nenotika (īss scenārijs - dīdžejs pārdozē un tas traucē radošajai dzīvei, līdz tas pārtrauc lietot un pievēršas tikai mūzikai), vairāk izklaides filma, kas tikpat labi arī saucas "don't do drugs kids, have fun and make music instead".
Pirms koncerta uz Palladium skatuves rādīja slaidšovu ar dīdžejam tuvām ikdienas lietām - ceļošanas foto, ierakstu studiju, futbola bumbu, marihuānu burciņā (tā nevarēja būt tēja, bet melnbalts foto - hvz???) un tā tālāk, kas tad arī sasaucas ar koncerta tūres nosaukumu "Parts of life".
No sākuma klausījāmies koncertu uz balkona, jo gribējās pašu dīdžeju redzēt "vaigā" (esmu īsa augumā) un vispār redzēt, kā šamējs darbojās ar savu sintezatoru/datoru, vienlaikus smēķējot. Laikam šis dzīvē vienīgais koncerts, kur uz skatuves smēķē iekštelpās, es tādu izvirtību līdz tam nebiju redzējusi (izņemot teātros uz skatuves, protams). :)
Tā nu es zināju, ka jaunās plates intro gabali vēl neuzspridzinās zāli, jo jaunā jaunie gabali vēl nav tik ļoti iekarojuši sirdis un tad gājām lejā klausīties pūlī. Atradām pat labu vietu, kur tāpat bija redzams dīdžejs. No jaunajiem gabaliem vislabāk patika "part eight" (kaitinoši, ka jaunajā visi skaņdarbi vienkārši nosaukti ciparos). Kurš, kā izrādās, tas gabals, tam arī klips uzfilmēts, bet dies-goda-vārds pirmoreiz to izdzirdēju koncertā (un patiesībā 95% jaunos skaņdarbus pirmoreiz tieši koncertā).
Pa lielam zāle 'pamodās' tresīšanas maratonam pie skaņdarba "La Mezcla", kas patiesībā ir viena cita dīdžeja gabals, bet šams pamanījies samiksēt tā, ka dejot-tresītājiem patīk. Pēcāk sekoja arī jaunāki un arī pavisam klasiskie hīti no Berlin calling filmas un tā tālāk. Un tad jau dejoja arī tie, kas pat nebija uz deju zāles, bet kaut kur tuvu izejai pie skaņu pults.
Tā kā koncerts notika ceturtdienas vakara pieklājīgā vakarā (apmēram astoņos/pusdeviņos vakarā), tad tresītājos bija arī uzvalkos tērpti vīrieši kā tikko no birojiem izlīduši un kuriem turpat netālu jaunieši adidas trenuškās, laba kombinācija. :D

Ja godīgi, es vienmēr no dj live setiem dzīvajā gaidu izteikti eksperimentālās daļas, kas šajā koncertā bija ļoti maz. Bet var jau būt,ka vienkārši ir dīdžeji, kas to nevar atļauties, jo vairāk cenšas izpatikt publikai, vai laiks spiež nospēlēt noteiktu skaitu gabalu.
Kopumā sešas zvaigznes no desmit. Ja godīgi, tad kaut kādi maziņi tikai Latvijas auditorijai zināmi dj live seti man pat labāk patikuši nekā šis te megastārs. Bet bija labi. Labi, ka vispār ir iespēja pieredzēt un tad salīdzināt.

1/19/19 01:26 pm - Valkas-Valgas nedienas

Valcēnieši deklarējas Valgā. Tādos tempos turpinot, no tiem pēc CSP datiem ~4500 valcēniešiem pirms pāris gadiem drīz būs 3000, tad 2500, tad 2000, tad paliks tikai pendži, kas strauji izmirst un nabagi bez interneta, kas nejaudā pārdeklarēties kaimiņvalsts puses pilsētas daļā. Uzņēmēji, kas saka, ka Valkas alkobodes visu izručīs, nu c'mon - pašvaldībai pa tiešo aiziet tikai NĪN un IIN nodokļi, kas varētu rasties no tām alkobodēm. Akcīzes nodoklis aiziet valsts katlam. Jauniem uzņēmumiem tā vieta īsti pievilcīga nav, jo Valka-Valga ir nomale gan Latvijai, gan Igaunijai.
http://www.la.lv/igaunijas-bernu-pabalsti-novedusi-lidz-finansialai-krizei-valku

Bij čujs jau 2013.gadā (kad tur pirmoreiz paviesojos), ka tai dvīņu pilsētai nākotnē būs kaut kādas problēmas, jo pēc būtības viena apdzīvota vieta, kur eksistē iekšā divu valstu likumi un divi dažādi ekon. attīstības tempi. Tur nevar sadzīvot cepts un vārīts, vai nu tā vai šitā.

Interesantākais scenārijs būtu tāds, ka tās Valkas pašv. iestādes apvienos ar Valgas un tad beigās vairāk vai mazāk de facto Valka būs tāda kā igauņu pilsēta ar daudz latviešu un krievu viesstrādniekiem un būtu kaut kāds skandāls pa pagastu, ui, tas ir Latviju, ka igauņi esot Latvijai Valku "atņēmuši", jo pašmāju viedie nejaudā tikt līdz Igaunijas attīstībai un demogrāfijas politikai.:DDD

12/31/18 08:36 pm - Vecgada vakars

D. aizgāja uz veikalu pēc saldējuma. Saldējums izrādījās kaut kad kusis un tad atkārtoti sasaldēts, izmetām ārā kasti, jo garša pilnīgi nekāda. Toties mazais salčiks bija labs.
Ik pa pāris stundām uzspēlējam tādu kā real-life tetri, spēli "Patchwork". Vinnēju vien ceturtajā reizē, jo nav nemaz viegli uztaisīt stratēģiju, ja otrs regulāri noceļ labākos "tetra" gabaliņus. https://boardgamegeek.com/boardgame/163412/patchwork
Vakariņās cepām olu ar šampinjoniem un žāvētu desu. Laikam cepsim vēlreiz, jo līdz salūtam vēl diezgan ilgs laiks palicis.
Vispār baigā rīšana pa brīvdienām sanāk, ja iesāk, tad grūti apstāties. :D Rītdienu iesākšu ar visādiem sīkdarbiem, būs ok.

12/29/18 12:29 pm - 2019

Ko es gribētu izdarīt 2019.gadā?

*Aizbraukt uz Mazsalacu vai Ziemeļlatviju.
*Izšķirstīt,izlasīt un šo to interesantu pierakstīt no Pētera Apiņa grāmatas "Latvijai 100"
*Aizbraukt uz vairākiem lustīgiem pilsētu svētkiem, iepatikās.
*Atrast un pabeigt praksi, neko nesačakarējot, lol. Ideālajā gadījumā arī atrast jaunu darbu tuvu Ogrei, jo ejot praksē sanāk iet prom no tagadējā darba. :/
*iestāties maģistros (te nu jāliek ?????, jo tas var finansiāli iedragāt turpmākos divus gadus)
*Izstaigāties pa to Rīg', kā agrāk sabildēt dīvainus streetphoto tipus, par spīti jaunajai datu regulai, fyk dyt shyt.
*Aizbraukt uz Gaismas pili un tur atkal šķirstīt tās inčīgās 90to gadu avīzes,moš tagad tas viss digitalizēts un ērts lietošanai.
*Piedalīties foto konkursos. Galu galā līdz šim bija interesanti piedalīties un pat dažos paveicās.
*Sekot vairāk līdz reģionālajām ziņām, jo daudz kur ir ze good shit, ko negribas palaist garām,visādi inčīgi pasākumi.
*Tradicionāli jau kuro gadu pēc kārtas, piekto vai sesto laikam, maija brīvdienās vai vasarā braukt uz Latgali.
*Piespiest sevi vingrot vairākas reizes nedēļā, muguras dēļ.
*uzņemt vairāk vitamīnus. Šogad miega režīms bija labs (iet gulēt 22:00 - 22:30), to arī gribas turpināt, bet nez kā būs, kad mainīsies darbs un ja būs skola vēl klāt. Krč veselīgāk dzīvot.
*Kaut kad jāuztaisa 30 dienu blogu rakstīšanas čelindžs, smieklīgi, bet interesanti, ko gan mirkļa impulsā katru dienu var sarakstīt, par kādu tēmu.
*Apgūt receptes no vēl neapgūtiem dārzeņiem.
*Kopumā bez šī, protams, gribētu kaķīti paņemt, bet tādu lēmumu varētu cītīgi apdomāt tikai 2019.g. rudenī.
*Ja būs jaunais google streetview atrast jaunas inčīgas vietas ilgākam laikam, kur izbraukāties ar riteni/pastaigāt/fočēt.
*Pavairot zināšanas par zero waste,zaļajām lietām un tā tālāk.
*Biežāk braukt ciemos uz Rīgu/Jelgavu pie radiem.
*D. dzimšanas dienā kaut ko īpašu izdomāt.

Mani mazplāni izklausās pieticīgi, bet man ir daudz kas cits vēl ikdienā, kas mani padara par cilvēku, kas itin labi apmierināts ar dzīvi, jo pa lielam es neko dzīvē neplānoju. Kaut kāda nemitīga plānošana,pārplānošana,sliktākajā gadījumā gaisa pilis rada tikai un vienīgi problēmas, raizes un vilšanos, vismaz pēc dažu apkārtēju cilvēku pieredzes tā šķiet.

12/22/18 08:41 am - par čekas kartotēku un korupciju

Kartotēka ir ziediņi.Kartotēka pa lielam nekas īpašs nav, ņemot vērā, ka archīvā ir daudzi citi dokumenti, operatīvās lietas un tamlīdzīgi:
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vdk-izpetes-komisija-publisko-darba-parskatu-pilns-parskata-teksts.a283612/ (lejuplādējamā .pdf vairāk info, par arhīvā esošajiem čekas dokumentiem, kas saglabājās).
Ļaunuma sakne bija Komunistiskā partija un tai radniecīgie orgāni - komjaunatne u.c. aparāti, kas ar čeku darbojās kā cimdiš ar rociš.

Pa lielam.....vissliktākā daļa un lielākie kretīni bija 5.daļā. Tikai tās daļas operatīvās lietas gandrīz visas ir vai nu aizvestas uz Krieviju vai kkur citur nobēdzinātas/iznīcinātas. Kādēļ? Jo 5.daļas ziņotāji/aģenti/u.c.kadri bija tie, kas aktīvi darbojās, lai cilvēkus reāli varētu notiesāt pēc LPSR kriminālkodeksa par "dzimtenes nodevību"/"pretpadomju aģitāciju"/"spiegošanu" u.t.t. Vēl 1983.gadā un iespējams, ka vēl vēlākos arī. Tas nebija ubersen, iesaistītie cilvēki gana daudz vēl ir dzīvi.

Tagad atslepenotās kartotēkā nokļuvušie ļaudis, nebrīnos, ka grib par katru cenu taisnoties un dievoties,ka tiem neesot ļaunas lietas bijušas galvā, esot vienā tusiņā ar čista neģēļiem. Ka nav tādi, kā piemēram, Lielvārdes 200 miljonu vekseļa lietas spīdekļi kā Jānis Čakstiņš. Vai kā Ojārs Rubenis, kas biedrojās ar Šķēli Digitālgeitā, gribēdams sakampt piķi. Vai kā herr Godmanis, kurš par diviem latiem izručīja savus draudziņus krīvu naudas atmazgātājus. Vai Pimenovs, kurš karsti iestājas par bērnu segregāciju un darbojas atklāti korumpētajā Saskaņā un ir arī domubiedrs Ždanokai, mūžīgajai Interfrontes ideoloģijas nesējai. Vai kā Rihards Eigims, kurš ar fanātisku centību raujas pie siles 2.lielākajā Latvijas pilsētā (Daugavpilī) un iedibinājis visaptverošas korupcijas tradīcijas pilsētas pašvaldībā.
un tā tālāk, un tā joprojām. Raiba kompānija. Arī mazpilsētās ir VDK spīdekļi, kas turpina PSRS tradīcijas. Piemēram, Ogrē ir tai pašā VDK kartotēkā atrodamais tiesnesis Arnis Naglis, kurš ar wikipēdiju (tas ir lielākais tiesu sistēmas LOL, ka tiesneši tiem dotās varas dēļ var rakstīt ķepļep spriedumus, pamatojoties ar wikipēdijā rakstīto.), jams gribēja spodrināt LPSRS beigu un 90to gadu sākuma iedibināto tradīciju, ka VDKšņikus un 'principā' par VDKšņikiem nosaukt pat nedrīkst, kur nu vēl presē. Hmm, he he he, jo ideoloģiskais aizsegs - vara vai tipa "labais tēls", bet patiesībā dara sūdu, šis punkts būs secinājumā nr. 3

Lai vai cik redzami ir lielie PSRS sistēmas (korupcija uz "urā") turpinātāji, es domāju, ka vēl interesantāki ir tie mazpilsētu stāsti. Nu tur mazpilsētu VDKšņiki. Kuri tur pat it kā ne tik svarīgos amatos vai profesijās paspējuši sakult kūts smaku vairākās dekādēs. Vai arī īslaicīgās epizodēs, bet tādās, kur noskatītais kompartijas/vdk upuris zaudē iespēju normāli dzīvot Soviet laikā. Vai 90to gadu sākumā, kad bija lielā prihvatizācija, mazpilsētās un ciematos arī bija tādi kā Gulbji, kas grāba ko varēja un iebīdīja sev pazīstamus ķēkistus amatos, tikai kapitālistu formā - dažādos SIA.

Krč, secinājumi par kartotēku:

1. Aģentu kartotēkā atrodamie cilvēki ir būtiski sekmējuši gan augsto/vidējo/mazo korupciju mūsdienās. Tas izpaudās gan Soviet laikā, gan "Atmodas" laikā, gan līdz 1993.g. (AP sastāvēja galvenokārt no LPSR kompartijas nomenklatūras+čekistiem, gan pēc 1993.g.).
Izplatīta korupcija, kā zināms, stipri kavē valsts attīstību visās sfērās. Latvija būtu stipri tuvāk Rietumeiropas valstu līmenim, ja nebūtu šo,pirmkārt, LPSR kompartijas/komjaunatnes un čekas orgānu cilvēku.

2.Ja Saeima lemtu, ka tiesu sistēmai jāatsakās no tiesnešiem, kam būtiski pietrūkst kvalifikācija (spriedumus rakstīt, izmantojot wikipēdiju, ētisku apsvērumu dēļ varētu atteikties pat 4.klases skolēns) un vispār jāatsakās no tiem, kam Sovjetu vērtības stiprākas par Satversmi. Karoč, tiesnešu disciplinārtiesai jābūt tādai, ka tiesneši par smagiem pārkāpumiem vai zemu profesionalitāti nedabū "prosta rājienu", tiem tā kā derētu atvadīties no tiesnešu būšanas forever. Bet te reāli viss atduras pie...........ģenerālprokurora, kuram nez kādēļ ir izdevīgi, ka korumpēti tiesneši saņem vien piem. kā Bērziņas gadījumā nieka 11 100 sodu un turpina šeptēties tālāk it kā nekas nebūtu noticis. :) Krč tagadējais ģen.prok. ir cieši saisīts ar Parex (bankas jurists) un Soviet sistēmu. Jautājumi lieki, vai ģen.prokuroru vēsture ietekmē vai neietekmē vispārējo LPSR/ AP nomenklatūras / čekas dibināto korupciju valstī.

3. Kamēr būs Atmodas varoņteikas ideoloģija vai jelkāda cita ideoloģija aiz kā maskēties un muļķot,tikmēr būs zeļoša augstākā līmeņa korupcija. Šo tēzi diezgan atklāti vēstīja žurnālists Domburs ar filmu "4.maija republika". Ar LPSR/AP/čekas utt orgānu locekļu dabisku nāvi iezelējusī korupcija neizzudīs, jo to aktīvi pārņem viņu cieši radinieki un biznesa haizivis, ar kurām vienojušies par ļoti augstām likmēm. Pastāv, protams, arī vienkārši "fiksie zēni", kuri defoltā uzliek mīksto krimināllikumam, kādi bijuši visos laikmetos, taču tie samērā ātri vienmēr iekrīt un paspēj lūkot rūtaino sauli, jo...viņiem nav ideoloģiskais aizsegs. Godmanim un daudziem citiem ideoloģiskais aizsegs ir kā Atmodas tēls, varoņteikas nesējs. Vai tur nez, citu "godīgo Saulvežu" un "universālo izručītāju" tēli.

4. Totalitārais režīms ir noziedzīgs. Kartotēka ir niecīga pierādījumu daļa, ka Komunistiskās Partijas iedibinātais un ar tās svētību darbojošais VDK režīms bija noziedzīgs un tas vervēja jebkuras profesijas pārstāvjus. Nacionālais arhīvs drīzumā publicēs izmeklēšanas lietas. Tiesa, aizkrāsojot trešās personas u.t.t.
Sliktākās, 5.daļas kadri/aģenti/vienalga kas, visdrīzāk nerunās un pārlaimīgi priecājas, ka par viņiem nav saglabājušās operatīvās lietas. Par vissliktāko daļu, kas darbojās PSRS greizo spoguļu karaļvalsts likumos, kur "par dzimtenes nodevību", "spiegošanu", "pretpadomju aģitāciju" Lidija Lasmane Doroņina un Gunārs Astra tiesāti vēl 20.gs. 80-tajos gados. Ja pavisam konkrēti, tad 1983.gads bija Andropova represiju gads. Represijas (izsūtīšana,cietumsodi,u.t.t.) ar 1983.gadu nebeidzās.
Būtībā mūsdienu totalitārā "aste" ir tā, ka LPSR nomenklatūru iespējams ievēlēt Saeimā. Tas ir varen aplam. Tas jāmaina.

5. Tie, kas apgalvo, ka kartotēku vajadzēja iznīcināt vai sadedzināt, ir totalitārā režīma atbalstītāji un lohatroni. Tā ir vēsture un vēstures notikumi rada sekas tagadnē. Nu sūdīgi tiem, kas kādreiz gribēja "izsisties" ar čekas palīdzību. Tagadni var mainīt, atzīstot kkādas Soviet laiku ambīcijas. Kremliniem tīk izplatīt baumas par VDK kartotēku, lai glābtu savus mīkstumus un sazagto. Labāk sekojiet līdz Nacionālajam arhīvam, to publicētajiem dokumentiem un neglītā patiesība šā vai tā nāks gaismā.

11/25/18 08:33 pm - vakara pļāpas

Choco lapki no Roshen konfekšu fabrikas ir inčīgas ar to, ka tās var ēst un ēst, jo viena konfekta ir kā 1/3 vai pat 1/4 daļa no parastas šokolādes konfektes.
Šodien vairs nekur negribējās braukt, paskatījos google maps, kur uzgāju Ozolu dārzu starp tīrumiem un random ražošanas pļexu Zemgalē, kur savukārt bildes Latvijas vēstnesī un turienes pērles, kā piemēram, blēža Šķēles Jaungada uzrunu 1996.g., citēju:
"Četru gadu vecumā es ticēju, ka Jaungada naktī runā zirgi, viņos klausoties, varot uzzināt nākotni." :DDD
Tātad, ja pēc šī gada vēlēšanām par ministru prezidentu būs kaut kāds oligarhu ieliktnītis, sagaidāma tāda pati čerņa.

11/25/18 01:56 pm - čirļčirļirbumbum

Decembris nekam neder.

11/19/18 07:27 pm - sarkanbaltsarkanais ēdiens

Taisījām sarkanbaltsarkanās pusdienas, kas sastāvēja no:
vārītas pērļu grūbas
smalki rīvētas vārītas bietes
nedaudz rīvēts ķiploks
2 paciņas sagrieztas mocarellas pīckas
sabērti malti melnie pipari viscaur.

tas bija sātīgs ēdiens, bet ķiploku dēļ diez vai atkārtoti gatavošu kādreiz vēlreiz. No visādām veģetārajām receptēm man šā vai tā vislabāk patīk visādas pupiņu receptes, salātos , zupās un sautējumos.

11/17/18 02:25 pm - sapņi un vēl šis tas

Šonakt sapņoju, ka esmu nonākusi 90tajos gados un kaut kādā būvlaukumā pa gruvešu kaudzi ielienu vienā rūpnīcā, kur kopā ar kaut kādu datornūģi, no Mixeru klipa laikam, pirkām no DOS spēļu dīlera spēles, bet ierakstītas tajās lielajās 8 inch (es nezinu cik latviski tas ir centimetros) disketēs. Tas nekas, ka pēdējoreiz šķiet, kaut ko tādu spēlēju laikam precīzi pirms gada). Dīlojām kaut kādas tukšās kasetes ar raibiem papīriem. Par visu kopā nosauca cenu 600 lati. SEŠSIMT latus. I don't know, tas ir sapnis, viss iespējams, okydoky.
Tad tur bija tā, ka bija vēl jāiet nez kāpēc caur kaut kādu sieviešu sporta ģērbtuvi un zāli. Un tur sapnī smaržoja kā skolas sporta ģērbtuvē. Nereaļņa, tā smarža, nu točna to nevarēja pārprast par kādu citu smaržu. Tur bija kaut kāda garmataina ķīniete. Un tā ķīniete bija aģents, no kura jāizvairās, bet viņa mani pamanīja, bet it kā neko nedarīja. Ejot ārā redzēju, ka rūpnīcu aplenkusi specvienība, bet tā specvienība neņēma nost kasetes un disketes.
Tad vēl sapņa nobeigumā devos uz Pļavniekiem vai purvciemu un tur bija mazu krāsainu lidmašīnīšu parks. Tāds kā skulptūru vai rotaļu parks.
Vēl pirms dienas redzēju sapni, kur biju Merķeļa ielas cirkā un tur pie manis pieskrēja lapsa un viņa koda zīmulī, ko turēju rokās. Un tad kāds to bija ar mobilo nobildējis un tad visi apkārt iedomājās, ka es tai lapsai dodu ēst, bet neviens neticēja, ka teicu, ka lapsa vienkārši gāja iekosties zīmulī.
- - -
Noskatījos filmu par Latvijas Republikas robežsardzi dažādos laikos un ap 1993. vai kuro gadu bija robežsargiem doma pārvietoties ar zirgiem. Video bij redzams arī kā robežsargi mācībās šauj no ieročiem, atrodoties zirga mugurā, kas ir kind-of ļoti bīstami (jo zirgs var satrakoties un nomest cilvēku, lauzt sprandu un vēl sazin ko).
- - -
Simtgades sakarā es nezinu kā atzīmēt vai svinēt, gan jau vienkārši aiziešu uz muzeju un paskatīšos lokālo salūtu, uz Rīgu nezinu vai jēga braukt, tur būs šausmīgi daudz cilvēku.

11/2/18 09:50 pm

Šodien Salaspils bodē bija krējums. Stāvu rindā ar grauzdiņiem (jo čipši apnikuši). Priekšā rinda tipiskie dzērāji.
Kasiere: Kas tad jums, avansa diena laikam?
Dzērāji: Nē, bijām automātos.
Kasiere: Es tur arī gribu.
Dzērāji: *sauc random 0,2 šņabja nosaukumus*

es domāju, ka tas bija nāvīgi trashy piektdienas vakara chit-chat.

10/24/18 08:00 pm

Darbā bija hujova, spriedze un niknums (skatīšanās uz Donaldiem dakiem, mākslu un savvaļas zvēriem un Aivazovska jūras ainavām utt nepalīdzēja). Ne darba dēļ. Atļāvos pēc ilgiem laikiem izdert 2 alus.
- - -
Šī vakara atradums. Šķiet, ka joprojām neesmu dzirdējusi lielāko daļu Klute atmosfērīgo un naksnīgo ielu basiņu. Un šis pat esot no 1999.g.

- - -

10/18/18 11:21 pm - vēža tēma

Hmm, vēzis nešķiro arī jaunus cilvēkus, tā slimība vienkārši uznāk un tad ir kirdik ne tikai 30 gados, bet arī agrāk, tas liekas drusku biedējoši. Cilvēce nav moderna un patiesi attīstījusies, ja vēl notiek tā, kā notiek. Aizdomājos, ko gan vēl neesmu paspējusi ceturtdaļdzīvē darījusi, visādus sīkumus:

Neesmu iestādījusi koku.
Neesmu smēķējusi marihuānu.
Neesmu peldējusi.
Neesmu bijusi pie friziera.
Neesmu lidojusi lidmašīnā / čukājusies uz kuģa pa Baltijas jūru.
Neesmu cepusi cepeti vai ko citu tik sarežģītu.
Neesmu gājusi uz randiņiem ar domu iet uz randiņu.
Neesmu uzcēlusi telti pati.
Neesmu parkojusi mašīnu.
Neesmu taisījusi selfijus instagramā.
Neesmu izdomājusi, kas es točņa gribētu būt pēc profesijas.
Neesmu uz skatuves teikusi kaut ko jēgpilnu.
Neesmu teikusi nevienu smieklīgu joku.
Neesmu tetovējusies.
Neesmu izglābusi kādam dzīvību.
Neesmu apmaldījusies meža masīvā.
Neesmu sēņojusi.
Neesmu ķidājusi zivis/makšķerējusi.
Neesmu izgudrojusi kaut ko revolucionāru.
Neesmu dzīrojusi septiņas dienas pēc kārtas.
Neesmu darījusi daudzas lietas, kā filmās cilvēki imitē dzīvi.

Viss ir labi, jo tomēr ir darīts daudz kas interesants un priekpilns, es patiesi vēlos labi ja tikai 50% no tām augšup uzskaitītajām darbībām. Pat nezinu, ko darītu, ar ko sāktu, ja man būtu vēzis vai cita neatgriezeniska apokalipse.
Powered by Sviesta Ciba