rasoļņiks

Recent Entries

9/19/20 07:48 pm - Sarkandaugava

Otro reizi biju Točkā Sarkandaugavā ar māsu,kārtīgi izstaigājāmies. Tiešām forši izstādi aplūkot divreiz,jo pirmajā reizē tik daudz visa kā,ka jau grūti "sagremot". .Man patika. Pirmoreiz ejot gan bij pēc tam grūti aizmigt,jo ārprāts,cik daudz atmiņas par Sarkandaugavu, cik tur tumsā blakus teritorijā līsts un pa dienu arī nakšņots, arī Lieldienās un RER bunkurā līsts un pie upes kādas sarunas pie alus, šūpoles un kā uz jumtiem kaijas brēc un ziemā iepēdot jumtu, un lāsteku pagrabs mirdz, oh un vēl riteņošana,vecmeitu ballītes viskijs un vecā darba tusiņš Dauderos, un koncerts Aldarī un pērkona negaiss uz jumta ar skatu uz Aldari, Kokvilnas fabrika iepazīstot D. un vēl viss kaut kas.
Rajons ar atmiņām, Rīga ir nostalģijas upe

9/5/20 08:36 pm - sīpoli

Uz tumšās tomātu karstmaizes ar sieru ideāli uzlikt/uzcept sarkano sīpolu,garšo baigi labi un vispār,garšo pat pēc picas nedaudz.

9/5/20 01:34 pm - 1 stunda Ikšķilē

Vakar bija ideāli piepildīta 1 stunda ar to, kas ļoti patīk, tumsa, uguskuru gaisma, krāmu smarža, draugu pāris, kafija un bišķiņ Mokas jumtiņš un suncītis un dīzeļvilcieni, kravas vilcieni, parks. Bija arī koši oranžs saulriets, vispār tik ideāla 1 stunda sen nav bijusi, tik blīva un piesātināta ar viss kaut ko.

9/2/20 10:00 pm

Sapnī braucu ar zagtu auto pa naksnīgu krasta ielu,dzēru Salitos tekilas alu,nemāku uztaisīt u-turn, apgāžu loterijas stendu, satieku 5 gadus neredzētu cilvēku, tusēju kkādā pagrabā kur skan viena krievu tucīga dziesma, ir ieslēgts aizvēsturisks čats (paldies delfi rakstam par Soviet pļāpu numura rakstu). Kas būs šonakt?

8/31/20 06:05 pm - vēl var paspēt

Šodien vēl var paspēt noskatīties dok.filmu Klejotāji
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/25.08.2020-dokumentala-filma.-klejotaji.id195071/

8/27/20 11:25 pm - trīs malki kafijas mokas

Fotografēju draudzeni Grīziņparkā, pēdējā vasaras (pēc kalendāra) saulē. No dažiem dučiem bilžu sanāca kādas divas. Bet prasās noņemt vienā bildē odu sakasītu kodumu, es to māku izdarīt, such photoshop, such wow. Bija doma doties uz pavisam citu Rīgas malu, bet varbūt Fortūnai labpatika tieši tur. Patiesībā galīgi nemāku Rīgu, kur parādos reti (darbs dažas reizes nedēļā neskaitās). Tik ļoti vairs nemāku, ka mistiski pārgāju pāri intensīvas satiksmes ielai pie sarkanās pār pāreju, jo reāli neieraudzīju, kur karājas luksefors. Tā mašīna apstājās, aleluja! Tagad es zinu, kā varbūt rodas kotletes. Tas var arī nebūt no steigas. Tas var būt no nemācēšanas būt Rīgā. Es iedzēru trīs malkus kafijas Mokas un sajutu rudens tuvošanos tumšzilu gubu mākoņu veidolā.

8/14/20 11:06 pm - Я и твой кот

Kā tas var būt, ka kaut kādā Krievijā dziesma ar clickbait nosaukumu Я и твой кот nav pat 1 milj. skatījumu.

8/9/20 12:04 pm - burkāni,rudens,Šubrovskis

Sviestā cepti burkāni un feta siers (pievienot pēc uzcepšanas) - garšo labi.
***
Rudens tuvums nav baigi jūtams, bet diezgan ātri sāk palikt tumšs, kaut kur 21:30. Taču vakariņās joprojām gribas ēst saldējumu. Patīk septembris un oktobris, tad grants ceļi šņirkst savādāk nekā vasarās. Pilnīgi tagad jau gribas iepirkt kilogramu tējas.
***
Šubrovskis uzstājās provincē un tumbas galīgi tizli saliktas, pašvaldības noalgotā apskaņošanas firma pamatīgi lažo, ja uztaisa tumbas tikai uz priekšu no skatuves, kur salīdzinoši maz vietas (neviens taču negrib stāvēt gājēju ielas vidū, piemēram) bet ne arī pa diagonāli malām, kā pēc loģikas vajadzētu būt (virzienā uz kafejnīcas galdiņiem un strūklakas skvēru). Dzirdēju labi ja pāris vārdus no katras rindas, tas ir apmēram tas pats, kas klausīties krievu mūziku, ja knapi var dzirdēt. Beigās ļoti Šubrovskīgs "Nākošreiz tiksimies kādā mazāk priecīgā pasākumā" vai ar tamlīdzīgiem vārdiem noslēdza koncertu, hahaha

8/2/20 09:46 pm - asldfkopweroerw

Šodien gulēju garo diendusiņu, neskatoties uz to, ka vēlu pamodos. Kopā laikam 16h miega. Nav slikti!
Bet es negāju ārā. Vakar atradu jaunu spotiņu, ezeru, kur nekad nebiju bijusi un meža ceļu, ar to pietiek.
Gribās kaut kādu ķiplokainu ēdienu sazin kāpēc. Kko ceptu un kraukšķīgu. Bet ir dikti vēls jau, nekādas picas nebūs.
Kaut kāds mega sagurums

7/19/20 01:09 am - worlds dumbest bitch award

Le me, 19 gados, citēju:
"Nez kā jūtas tie, kas ir par kapeiku vecāki? Vai viņi spēj paredzēt lietu gaitu un vieglāk samierinās ar dažādām dzīves nejēdzībām?"

7/18/20 11:58 pm - Pavēru grāmatu skapi

Biju gandrīz simtsprocentīgi pārliecināta, ka man plauktā nav neviena Bankovska grāmata. Jo bibliotēkā kādreiz bija tā, līdz ko Bankovska grāmatas, tāds skip, meh, meeeeh, kaut ko biju lasījusi un reāli nepatika tā valodas izjūta. Bet izrādās, ka es kaut kādā aptumsumā pagājušogad humpalās par 0,50 vai 0,40 sančikiem nopirku vienu viņa stāstu grāmatu, pavecu. Neizlasīju, jo nespēju saprast, vai jau biju lasījusi vai nē.
Man patīk LV rakstnieces, bet dāmas. Lielākoties dāmas, viņas īsteni influencē asociācijas. Kuras raksta dažus vārdus, bišķiņ nāvīgi romantiski un ēteriski, tad bišķiņ kā šķēpu vicinot pirmatnējās ciltīs. Rakstiet, nemirstiet! Es agri vai vēlu izlasīšu.
Mēdzu domāt par sen izlasītām grāmatām. Kā konkrētā grāmatā skan bruģis, kad ormanis laiski atstājis purrrpināt zirgus kaut kādā Rīgas šķērsielā. Vēl kādā grāmatā bija vīna dzeršana vārtrūmē un kodīgi saulains Āgenskalns. Kad redzu krievenes, iedomājos par blokmāju mitrenēm, kā tās bēg, līdz ko vannas istabā ieslēdz gaismu.

7/12/20 12:15 pm - Kurzeme

Kurzeme ir debešķīga, mīlīgi kaķīši un Sabilē sklandrauši maksā 0.60 centus (normāla, ne small size kā kafeškās dažreiz redzēts). Tukums ir aristokrātisks as usual, Roja diezgan meh ar tiem krievu jebanātiem, Kaltene klusa un jauka, Kandava burvīga (čigānu vaibs), Talsos trūkst Kurzemes šarms tuč tuč(bet ir kaķīši), Pastendē bišķiņ adventuretime, Kuldīga pārāk mākslīga, Dižstendē jauks muižas parks, kur kaķi brikšņos kaut ko medī, Liepājas forti ir balzāms dvēselei (tur ir jauna māxla) un Metalurga dzīv.kvartāls inčīgs, Skrunda ir sweet, Saldū ir alus, bet prikoļnijs autobuss pa granteni uz Tukumu ja nemaldos, brauc caur vecajām ww2 kara vietām.
A ko tagad? Nezinu, pie Daugavas jāēd Džugas siers.

6/23/20 10:45 pm - zeltainā aprikoze

Krāsoju, špaktelēju, dzēru alu, dzēru atkal alu, krāsoju atkal, kaut ko sapisu(ar krāsu, kas uz ūdens bāzes, praktiski neiespējami vienmērīgi smuki nokrāsot tonī), beidzās krāsa ar nosaukumu "zeltainā aprikoze" ( :D ), dzēru alu, ņammāju salātus, simtgades loto nokasīju, kopumā priecājos, ka nebūs nekas jāšpaktelē un jākrāso jūlija atvaļinājumā, kā iepriekš biju domājusi darīt. Nogurums bišķiņ, ka varētu nosnausties līdz 6.jūlijam.

6/21/20 01:52 am - karsccc

Tādā tropu mājā tač aizmigt nevar.

6/20/20 08:30 am - train people

Jauniete baltā mežģīņu topiņā lasa Platonu. Jaunība un senā Grieķija ir kaut kāds eņģelisks skaistums ripojošā konservu kārbā.
***
Kungs glaunā klasiskā apgērbā snauž neērtākajā vilciena krēslā. Dikti samiegojusies dvēsele. Varbūt viņš ir advokāts, kas nule atrisinājis ļoti sarežģītu tiesvedību, jo zin kā, tiesas sēdēs gulēt nevar (it sevišķi, ja esi advokāts). Bet varbūt es sajaucu advokātu ar modernu vannas salona sales man.
***
Dīva uz gadiem 50. Krāsojas no nulles līdz ideālam Instagram makeup. She's one of those. Sievietes vilcienos vai nu ir praktiskas (ada,tamborē,strādā ar laptopu,māca bērniem dzīves gudrības,skatās kuponus Rimi/Maximā u.t.t.) vai vienkārši izdara savu rīta tualeti (nu ar to domāts savest kārtībā seju un matus) 40 citu cilvēku acu priekšā.
***
Spridzīgā čika dažas dienas velk botes un izskatās pēc tipiskas ierēdnes (kura drīkst valkāt botes). Piektdienās velk kleitas, varbūt uzreiz pēc darba izdzer trīs glāzes Aperol ŠpriC ar draudzeni, kura noteikti arī valkā botes,bet kleitas tikai piektdienās. Bet tas varbūt galīgi nav viņas mīļākais dzēriens, šķidras kalorijas,cukurs.
***
Dāma ar sunīti. Sunītim kasa aiz auss. Sunītis miedz actiņas, cik labi. Cik labi būt, kad kāds pakasa aiz auss, es runāju globāli, ne tikai sunītim.

6/14/20 08:28 pm - Bezlaiks

It kā redzu gadalaikus, bet nejūtu. Noziedēja ievas, tad palēnām birst kastaņi un ceriņi, filadelfi, šonedēļ lidoja papeļpūkas. No darbs-mājas-ogres takas rutīnas satiku tikai R.,grāpenē iedzērām aliņu un runājām par the oldgoodtimes un bišķiņ newtimes. Stacijā smilgas līdz vēderam gandrīz vai. Krasta/maskačkas takas tuvas un vienlīdz eksotiskas. No viena rīta atradu kaķi guļam uz zālē izgāztām durvīm ar ciparu 5 vai 9, varbūt kādu citu, bet fakts kā tāds, iekārtojies uz izgāztām koka durvīm kā Pats Visumijas Visuma Karalis. Ķengarags joprojām smaržo pēc silta betona un ļaudis stūķē gulbju kaklos maizi (tie gan tur 5x vairāk kopš tur apmēram 4 gadu vecumā pirmoreiz ieraudzīju gulbi).
Šodien lasīju Janas Egles "Dzimšanas diena", labi tie stāsti, cerams, ka pirmie ir tikai iesildījiens labākiem.
Nekam nav spēka.

5/28/20 10:47 pm - train people

Bakstvedis ar sakrustotām kājām. Krievs gan jau, jo ādas telefona maciņus lieto krievi. Bakstvedis krievs rada svarīgākā vīrieša tēlu vagonā.
***
Trenušku būtne ar sulīgu,nodzertu balsi konduktorei jautā,vai drīz būs Salaspils. Neona svītras uz biksēm gailo kā atspīdumi blokmāju logos liesmojošos saullēktos.
***
Vīrietis uzvalkā iekritis grāmatā kopā ar masku. Lakādas kurpēs neatspīd grāmatas nosaukums.
***
Konduktori pie atvērta loga veldzējas priežu gaisu. Ekstra,kuru nesaprast sakarsuša betona putekļu nopūderētie.
***
Tikko iemīlējies pārītis lej pār lūpām superlīmi.
***
Fashion čika masku iznes caur vagonu kā jaunākās botes. Viegli,viegliņām,kā papeļpūka jūnijā.
***
Puķu lakata būtne noteikti ēd kūkas puķainā kleitā ar rudzupuķes dekoru. Maza sudraba tortes dakšiņa nosvīst pie kafijas.

5/23/20 06:12 pm

Your personality type is:
Virtuoso

Whatever that means.

Mind
61%
INTROVERTED

Identity
83%
Turbulent

5/23/20 10:37 am - skrejritenis woop woop

Izrādās, ka manā oldgood Rīgas rajonā tā vis vienkārši nevar nokļūt līdz mājām pēc darba. Nepaspēj uz vilcienu un svjo - gaidi un kūko 40 ar kaut ko minūtes.
Bet tad es tā - ka čing - kāpēc gaidīt, ja var ar skrejriteni aizbraukt līdz lielākas nozīmes stacijai, ja nu gadās nokavēt to vienu vilcienu, uz kuru tiešām jāiet dikti ātrā solī, bez maz vai skriešus, ja pēc darba gribas paspēt uz labāko variantu.
Un arī kad beigsies Covid huiņa - ērtāk būs viss kaut kur Rīgā braukt ar skrejriteni nevis ar doomed Rīgas satiksmi.
It kā likās - a kāda jēga pirkt skrejriteni, ja jau ir sweet ritenis? Nu starpība tāda, ka katru reizi, ja gribas ar to riteni pa Rīgu vai kur citur, jāmaksā bagāžas biļete. Bet skrejriteni var aši salocīt un palikt zem krēsla un nekāda bagāža nav jāmaksā. Heh!
Vakar D. joka pēc ieguglēja, kas tad šamo skrejamriteni konstruējis, izrādās, Krievijā. Man tāds - ohhhhh - nu redzēs, kas tad būs, kad saplīsīs nez, piem. locījuma vieta vai tas sūdiņš, kas fiksē braukšanas režīmu no salikšanas. Un nobrendots kā Shulz - ķipa kā vācu, bet ņihuja nav vācu, OMG krievi ir tik viltīgi.
Ripo okej, vakar notestēju, viss šķiet okej.
Ā nu jā, protams, ka tas ir mehānisks, parasts, oldskool skrejritenis, jo elektriskie imho ir bumba ar laika degli, kad akumulators sāk čakarēties, tad pastāv reāli sadegšanas vai īssavienojuma draudi so yeah, dūmu detektors kind of neglābtu, ja tā huge baterija izdomātu aizdegties. Rīgā kkādam tipam esot akumulators uzsprādzis lodžijā un kkas arī dega, lūk, ja tas būtu noticies dzīvojamā istabā, tad tas diez ko jauki nebūtu. Ā un giroskūteri, kas vispār ir kaulu laušanas mēsli, ap sevi var izdedzināt 10 kvadrātmetrus, ja kkas notiek ar bateriju vai uzlādes laikā kkas notiek ne tā, kā vajag.

5/17/20 11:47 am - īres nami Ielas Garumā

#uzzinupēdējais, tā mazā stūra māja Lācplēša/Avotu stūrī (tā,kur Drogas+LaTS bodes) ir nepabeigts īres dzīvokļu nams. Paspēja uzbūvēt pirmo vai divus stāvus kā komerctelpas,uznāca karš,augstāk nepaspēja.
Vēl nezināju,ka daži īres nami Ropažu ielā ir vairāklīmeņu dzīvokļi, kurus DJ E.Reiters dēvē par angļu tipa mājām. Un tālab,ka katram pieder daļiņa no ēkas,jumtu lipina kā kuram rocība ļauj.
Ausekļa ielas īres nams fantastiski grezns,visas tās skulptūriņas,izcilnīši,arciņas. Šikmodern! Mūsdienas nobāl! Un zilonītis no cementa(?)esot gatavots pirmskara laikā tik meistarīgi, ka karkass neskarts un labi saglabājies.
Patiesībā gribēju skatīties tikai dēļ īres nama Lomonosova ielā,bet tur bij tikai archiva rullītis no 2009.gada,neko jaunu nepastāstīja par to.
Kopumā ņemot, tagadējās dzīvokļu mājas izskatās neizteiksmīgas,vismaz liela daļa, protams,ka ir spiedīgi būvēt jaunus kastīštipa,bet...pilsētai vajag kko smuku nevis hujovus reģipša un pūstošu cheap fasāžu geto ar studio kitchen, kur cilvēki paši nejūt,ka smird pēc eļļā ceptas gaļas sprakšķiem un aizkari pievalguši cigarešu dūmu pelēcības.
Powered by Sviesta Ciba