rasoļņiks

Recent Entries

9/2/19 01:11 pm - brokastīs medalus un čipsi

Es katru dienu mostos un domāju "kā es sevi šodien palutināšu?". Man patīk sevi lutināt. ĻUBĻŪ!
Šodien plānā lasīt dzeju, safočēt pāris liekās recepšu grāmatas, paskrollēt un tikpat ātri aizvērt neētiskos darba piedāvājumus (diemžēl pat ētiskajos darbos es esmu gatava strādāt tikai ar nosacījumu, ja tehniskās telpas ir ok stāvoklī nevis bez 5min avārijas koķene ar neizolētiem vadiem), tad plānā obligāti būs nagu lakošana, staipīšanās, grāmatas lasīšana, tējas zortēšana un dienas beigās mīļošanās. Ar draudzeni jau papļāpāju. Šamai tagad ir stirnas galvaskauss, viņa bija uz krāmeni.

8/26/19 05:32 pm - sapnī redzēju

Šonakt rādījās košāki sapņi, laikam biežāk jāpastaigājas kapos.
***
Sapnī bija kaut kāda baseinu/vannu ūdensparka diskotēka, vienā vannā ūdens vietā bija zelta gliteru masa, vēl vienā putas, vēl kaut kur rozā putas. Bija interesants tas zelta gliteru izstrādājums, jo nebija slapjš, bet arī ne sauss, varbūt tikai projekcija, šķiet, ka veselu mūžību roku cilāju caur tām krāsainajām masām. Pasākums likās, ka notiek Daugavpils pamestajās baseina drupās (visticamāk), bet kurām apkārt uzcelts stikla vai plēves kupols, līdzīgi kā kaut kādā taureņu mājā. Tur bija arī viens pagātnes viesis, ar kuru pārāk lepna, lai sapnī jelkad runātu ilgāk par diviem teikumiem.
***
Es nesen biju noskatījusi humpalās vienas krelles, kas itin labi patiktu R.,kādā svētku dienā vai vismaz koka lādītē, pie citām krellēm. Bet nenopirku, jo nekad īsti nezinu, kura dekāde viņam visabāk patīk. Tā nu sapnī redzēju, ka R. no kakla noņem līdzīgu rotu un nes uz lombardu, bet pirms lombarda man saka, lai es piemēru. Un pēc piemērīšanas man parādījās tādi kā tizli tribal stila tetovējumi uz sejas un deniņiem, kas drusku niezēja. COOOL. Prasīju R. vai tā rota nav noburta, bet nē, viss esot okei, bet man likās riktīgi shady, ka tur bija arī kaut kāds shady krustiņš starp akmentiņiem.
***
Sapnī dažas stundas dzīvoju koka novērošanas stacijā pie jūras, bija tumšzilas debesis un jūras ūdens skalojās zem grīdas, visur pūta caurvējš. Sapnī domāju 'kāds sakars', bet kā parasti, 'ā, sapnis' un gaidu, kad sapnis beigsies, rušināju kājas slapjajās smiltīs aiz garlaicības. Tā laikam bija tā pazīstamā sapņu iedomu jūrmala aiz lielā meža un rūpnīcu kvartāliem un meža takām, nošķirta ar pārbrienamu upīti.

Bija vēl divi sapņi, viens par jumtu kaut kādā annoying deviņstāvenē, kur kaut kādas caurspīdīgas lūkas un fotografēšana ar ļoti vecu nokiju vai samsung telefonu ar ļoti novecojušu, graudainu pikseļu efektu.

8/24/19 10:42 pm - karsta diena

Šodien Ogres svētkos bija alus un maize ok izvēlē. Kvass labais šogad nebija, taču paņēmām alu. Seska alu un kaut ko no IndieJāņa. Seska alus tirgotājs teica, ka it kā slikta vieta iedota, aiz Elvi veikala mazāk pircēju. Tā jau laikam ir, ka pie kultūras nama mazāk cilvēku vazājas, jo kultūras dzīve Ogrē tagad pagalam švaka palikusi.
Nopirku kilogramu riekstiņu R., par ko šis bija itin priecīgs. Ēdām vēlās brokastis, jeb kā moderni ļaudis saka - branču. Saule karsēja tā, ka ceptās olas likās no saules atlidojušas uz zemi. R. gribēja iesmērēt kaktusu, bet mājās jau viens ir. Pajokoju, ka kāds no viņa n-tajiem kaktusiem uzziedēs un noziedēs tuvāko dienu laikā, kad šis pa Igauniju. Nu gan augi, kas uzzied dažas dienas un tad turpina vienkārši stāvēt smiltīs. Cenšos saprast istabas augu māniju. Istabas augi taču nenāk pretī, kad cilvēks atnāk mājās. Nesaka mjau vai vau.

8/23/19 10:05 pm - gopņiki

Kad sarunā jautāju,vai Grīziņš ir krimināls ikdienā (jo spēcīgā intuīcija nojauš ka trakāks rajončixx kā Maskačka)un pēc apmēram 30 minūtēm charity šopā ieveļas 4 policisti,kas medī kurpju gopņiku no blakusbodes. What a day! Es laikam uz Rīgu vairs nebraukšu meklēt vietas,kur tirgo grāmatas.

8/13/19 01:25 am - kaimiņš

Augšējā stāva kaimiņš trīsdesmitgadīgais geimo jau vienarpus stundu pēc pusnakts ik pa laikam izdvešot skaņas iiiii jessss,nouu,grrrr utt... How about es uzspēlētu spēli,kurā uztaisītu īssavienojumu un izsviestu viņa datoru ārā pa logu un teiktu viņam lai lec pakaļ. Njā rītdien darba intervija nekādapozitīvā nesanāks,bet whatever,tur tāpat nebūs nice and cozy. EDIT 02:25 pulksten šamējais skaļi nopirdās. Cenšos apvaldīt smieklus

8/10/19 07:44 pm - sestdienas vakara menu

Superbock tumšais bezalkaholiskais, Cortes alkoholiskais alus,pica ar desu un sieru,biezpiena sieriņš un gumijzvēru končas. Meanwgile in Russia kārtējais protests,vismaz lielākais kopš 2011.gada,turpinās kā parasti-omon ķersta vnk garāmgājējus. Ā un dators izmeta error par temperatūru un izslēdzās,ehhhhhh es pat nezinu vai jēga būs rīt slēgt iekšā un cerēt ka cietajam diskam viss ok

8/9/19 11:28 am - madaras

Ēdu rasolu un dzeru bezalkaholisko alu.

7/29/19 01:16 am - mini mega filmu apskats

Noskatījos trīs stundas garu vācu filmu "Werk ohne Autor"(2018), lai gan man vēsturiskās filmas par/ap Vāciju daudzas šķiet diezgan līdzīgas. Šajā gan bija pirmajā pusstundā ļoti typical German-cinema-krazy-shit desmit minūtes ar autobusu tauru koncertu, kā kaila sieviete sev dauzīja galvu ar kristāla pelnutrauku, eigēnikas ainas un laikam Drēzdenes bombardēšana. Pārējais viss vairāk vai mazāk drāma par/ap režīmu maiņām un tai pakārtoto mākslu, ehh Germany, u complicated piece of country.
imdb: https://www.imdb.com/title/tt5311542
***
Leto (2018)
Vasarīga un viegla filma par un ap grupas Kino pirmsākumiem. Man pat patika filmas teicējs, kas ik pa laikam iespraucās atsevišķos kadros un teica "tas viss varēja notikt, bet nenotika" vai kā tamlīdzīgi. Lai gan labi ja mūžā divas vai trīs dziesmas no viņiem esmu dzirdējusi. Filmā skan jauks Deivida Bovija kovers "All the young dudes" un vienkārši salds kompots.
https://www.imdb.com/title/tt7342838
***
Beast (2017)
Paskatījos, kurās filmās tēlojusi aktrise, kas HBO seriālā Černobiļa tēloja Ludmilu Ignatenko. Tāds baigi dīvains krimiķis, kreizī. Kā jau krimiķos, beigas es nespēju nekādīgi uzminēt.
https://www.imdb.com/title/tt5628302/
***
Last night (2010)
Tā filma ir laba tāpēc, ka it kā briesmīgi banāla, jo apspēlē divas neuzticības formas vienas nakts laikā. Varētu nolikt neromantiski romantisko filmu plauktiņā,jo čakarē smadzenes. Mūzika laba filmā. Tieši tas, kas melodrāmā vajadzīgs, klaviermūzika un postroks.
https://www.imdb.com/title/tt1294688/
***
When we first met (2018)
Klasiska time-travel trashy filma, ar briesmīgu humoru, bet es nezinu, man patika, ka ieejot fotogrāfiju būdiņā nokļūsti atpakaļ pagātnē un piedzīvo randiņu ar vienu un to pašu meiteni atkal un atkal, nu uzlabo garīgo vienkārši.
https://www.imdb.com/title/tt5783956/
***
Serdtse mira (2018)
Svina smaga filma par ģerēvņu un veterinārstu-krīpu medību suņu/lapsu fermā. Bet briesmīgi laba, tur kaut kāds īpašs Nataliya Meshchaninova rokraksts, kas viņas filmās ir.
https://www.imdb.com/title/tt8845840/

***

7/26/19 10:46 pm - ou jē

Aizbraucu uz ģerevņu vārdā Leveste / Jaunpils. Turp braucu ar trīs transportiem, nākošajā dienā - ar četriem atpakaļ. :D
Varbūt laikam šovasar pietiks to Latvijas apceļošanu. Ziemeļvidzemē un Latgalē būts, Kurzemes tālumos arī, Zemgalē un Vidzemē arī un viss pa vairākiem lāgiem.
p.s.
kukurūzas lauki reālās ģerevņās ir scary

7/3/19 11:03 am - Daugavpils skaitļos

2018.gadā Daugavpilī aizsaulē aizgāja 1123 pensijas vecuma ļaudis (60 - 100 g.v.) un 236 darbspējas vecuma ļaudis, kopā 1359 cilvēki.

2018.gadā Daugavpilī piedzima 693 bērni.

Iedzīvotāju dabiskais pieaugums 2018.gadā - mīnus 666 :)

2018.gadā no Daugavpils emigrēja 728, imigrē 393 cilvēki. Saldo mīnus 335

2019.gada sākumā Daugavpils iedzīvotāju skaits: 82604

aukstā kalkulācija: ja nebūs atkal ekonomiskās krīzes, tad Daugavpils, katru gadu zaudējot apmēram 700 ļaudis mirstībā un apmēram 300 migrācijas dēļ, 2030.gadā Daugavpilī būs vien apmēram 70 - 75 000 ļaudis.

Salīdzinājumam: Rīgas Purvciemā dzīvo ~59 tūkstoši ļaudis.
2030.gadā Daugavpils iedzīvotāju skaits būtu kā tagadējais Purčiks plus Bolderāja.

Bet es nemāku rēķināt, laiks rādīs.
Cipari no http://data1.csb.gov.lv/pxweb/lv/iedz/iedz__dzimst/

6/30/19 11:25 am - plastic worldd

Uz palodzes rozā piepūšamais balons saplīsis nosēdies. Bļaa! Es vakar stundu skatījos video par dabai draudzīgākām lietām (less waste,zero waste utt). Un tad uz virtuves ārējās palodzes ieraudzīju to balonu.

6/28/19 09:11 pm

man visu dienu divas dienas no Leto (2018) skan galvā (filma par grupas Kino pirmsākumiem).
un Deivida Bovija kovers "All the young dudes

6/26/19 05:44 pm - Pāvilosta

Saulgrieži bija forši, ar riktīgu marinēšanos. Bija rituāli un danči, tauta no Kurzemes sabraukusi. Kāds bija uz kopgalda uzlicis nāvīgi garšīgus mazsālītos gurķīšus. Uguns rats gan nogāja greizi no kalna uz skatītājiem, bet visi modri un neviens ar degošiem salmiem nedabūja pa kājām. Tad vēl uzzināju, ka rapšu lauki reāli pakšķ.

Otrajā dienā braucām uz Liepāju marinēties (marinēties nozīmē darīt Neko Īpašu, vienkārši staigāt un tad ēst un tad atkal staigāt un tā tālāk). Prikiņ, Karostā atradu 1977.gada kapeiku. Tā vienkārši, pie iebraucamā ceļa uz random garāžām un kanālmalu.
Krāmene esot Karostā samazinājusies vai vienkārši pirms svētkiem nebija nācēji ar grabažām. Atradām veikalu "Naktiņš". Shady. Karosta joprojām ir shady un tādēļ tur ir forši. Uz mola bija daudz makšķernieku, ne uz tā lielā Ziemeļu mola, bet uz viena mazāka. Tad es uzzināju, ka tie klunkšķi apakšā molam nozīmē, ka apakša ir izskalota. Jā, ļoti useful informācija, tas laikam bija iemesls, kāpēc Andrejsalas moliņš aiztaisīts, jo kaut kādas betona plāksnes vai kas viņ-tur-it-kā esot iebrukušas.

Patiesībā interesanti, ka paspējām uz Karostu tikt nedēļā, kad vēl nebija sācies n-tais Kalpaka tilta remonts, kas nozīmē Karostas atslēgšanu no civilizācijas. Kur jau tā ir diffrent kantrī, kaut kāda Rusņas sādža savā sulā.

J. paņēma stopētāju,protams, jautājot mums aizmugurē vai jāņem. Kas tad mums. J. it kā neņemot vispār stopētājus, bet ja jau mašīna gandrīz pilna, kāpēc gan vēl vienu nepaņemt, viņš tad nu paņēma līkumu līdz Liepājas šosejai, lai labāk pēc tam stopojas tālāk. Patiesībā intersanti ar to stopošanu jāņu laikā. Man vienmēr tā kā drusku bail tad stopēt, jo ja nu apstājas kaut kāds dzērājšoferis, tad tas nebūtu vairs fun.

Vakariņas kā jau laukos burvīgas. Vispār burvīgi. Līgo dienā/vakarā bijām Pāvilostā. Vecco spirta brūzi apskatījām, tas drīz sabruks, pat laukakmeņi gāžas ārā, jo fasādē ieauguši koki. Patiesībā ļoti feina mazpilsētiņa, tādā ziņā, ka koka mājas tur atjauno nevis atstāj galīgā likteņa varā. Tāpat arī Pāvilostā kreisajā pusē, kur tipa kartē atzīmēta nūdistu pludmale, tur laikam viena no tīrākajām piepilsētas pludmalēm, kādā esmu bijusi. Lielajā plastmasas kuļķenē salasījās tikai 1 pudele un no jūras izskalotas zilas auklas un pāris pārāk asi stikla gabali, principā par 99,9% mazāk figņas nekā pierīgas jūrmalās. Kas tad arī apstiprina manu hipotēzi, ka pierīgas pludmales un Ogres zilokalnu peldvietu ar plastmasu piemētā iebraucēji nevis vietējie. Jo zin kā, uz Pāvilostu džumīt neviens no Rīgas netraucas, toties uz nez, vecāķiem, lielupi, Dubkalniem utt gan.

ak jā ēdām restorānā. Huļi es izvēlējos kaut kāda dīvaina nosaukuma figņu kas izrādījās KAUT KAS no KAUT KĀ veidoti bezglutēna makaroni ar trīs nenolobītām garnelēm FUCK YOU, FUCK YOUUUUUU es mājās esmu cepusi garneles ar ķiplokiem un sviestu, kas garšoja 100x labāk nekā tā sūda fancy nosaukuma figņa. Restorāniem vajag prasties ēdienkartē ielikt, pirmkārt, paskaidrojumus, otrkārt, kaut ko garšīgu.
Toties visu atsvēra melnbalts kaķītis, kuru varēja arī paņemt rokās.

Saullēkts bija jauks un tieši tāds, kādu to biju domājusi ieraudzīt, ar drusku miglas mutuļiem un krāsu mainošu mākoņmalu. Ā jā, kapos tur bija piemineklis noslīkušajiem jūrā braucējiem. Tas patiesībā interesanti, ka Latvijā kapi tomēr mēdz būt atšķirīgi, piemēram, uz kapu pieminekļiem tiešām tur Pāvilostā bija lūkojama diezgan bieži jūras un zvejas tematika.

Pirmoreiz mūžā izbraucu ar vilcienu Liepāja-Rīga. Kāpu iekšā Skrundā. Redzēju Brocēnu staciju beidzot arī. Ir OK. Nezināju, ka tik purvaina-mežaina līnija, drusku atgādināja Ērgļu līniju. Pēc tam protams, baigais sagurums. Pat marinēšanās tālu no mājām drusciņ izsmeļ spēkus, ja saule nemitīgi spīd.

6/16/19 04:12 pm - Vidzemes lāči

Vakar ar D. staigājām pa mežu. Es parasti eju ātrāk, jo nefočēju tik daudz visādas ainavas un tā tālāk. Te pēkšņi kaut kur aiz sevis dzirdu "Lācenes!" Es pagriežos un domāju - nu wtf, kādas vēl lācenes Lilastes mežos...un tad pieleca, ka šams par ogām, nevis lāčiem.

6/14/19 02:09 pm - par Chernobyl

Chernobyl apskats

Pirmkārt, labā ziņa, ka Latvijas melnajā grāmatu tirgū (ibook.lv) pirmajā vietā tagad stabili ir Svetlanas Aleksijevičas "Černobiļa.Lūgšana" un vēl viena grāmata par Černobiļu. Nevis Ādolfa Hitlera "Mein kampf" vai Karīnas Račko figņa.

Lai vai kāds būtu tas seriāls, love/hate, tas ir panācis to,ka paaudzes, kas jaunākas par mani, interesējas, kas ir totalitārisms, par informācijas pieejamību huiņas gadījumā un tā tālāk. Tas ir labi. Not great, not terrible.

Es sen biju izlasījusi vairākas grāmatas par to tēmu, skapī mētājas arī latviešu likvidatora foto albums, ko kaut kad iespieda Zvaigzne ABC. Pati kādreiz biju piemērījusi gan ķīmiskos aizsargtērpus, pačamdījusi dozimetrus, patestējusi lauka rāciju (šis ir goda vārds, fun), lasījusi Soviet laika literatūru par radiāciju, līdusi teju simts Rīgas/Dpils utt tā saucamajās nuclear fallout shelters, iejūtoties pagātnes totalitārajā domāšanā, ka "kodolkarš ir neizbēgams, jo pūstošie rietumi n shit".
Līdz ar to pirms seriāla lūkošanas bija burvīgs ieskats tajā radiācijas padarīšanā.

Tātad...

Lietas, ko man gribējās seriālā redzēt:
1)Posttraumatiskais stress. No Zonas evakuētajiem ļaudīm vēlāk dzīvē radās problēmas straujās vides maiņas dēļ. Pat Slavutičas iedzīvotāju dzīvē. Alkoholisms, ieciklēšanās uz pagātni u.t.t. To var lasīt Svetlanas Aleksijevičas grāmatā un redzēt atainotu filmā par Černobiļu "La Terre outragee"(2011)

2)Noslēdzošās paraugprāvas sērijas vietā gribējās tādu kā aftermath - problēmas, kas radās plašākā spektrā, it īpaši sociālajā. Daļa likvidatoru kļuva par invalīdiem ar zaudētām darba spējām un tie taisīja protestus 90tajos gados (Latvijas nac.vēst. muzejā ir fočenes), sakarā ar niecīgajām invaliditātes pensijām. Kas notika ar ģimenēm, kur pēkšņi vīrietis kļuvis par darbnespējīgu invalīdu? Tas netika parādīts, norādīts, protams bija un nojaušams, bet tur pēcāk skaidrs, ka dzīves salauztas un visi nevarēja būt kā Valdis Zatlers, kurš dzīves laikā paspēja kļūt par prezidentu.
Vai nez, nabadzīgi ļaudis, kas pēcāk devās uz Zonu marodierisma nolūkos, riskējot ar savu un citu cilvēku veselību, pārdodot melnajā tirgū "netīras" lietas vai tās ģimenes, kas uz laiku iedzīvojās Zonas pamestajās mājās (bij dažās doķenēs pieminēts).

Seriāls bija ar šoka elementiem, bez tiem nevarēja iztikt, jo... hmm, ē, kaut kas tāds notiek reti un ja notiek, sekas ir pamatīgas un ļoti, ļoti dārgas (pat augsti attīstītām valstīm, kā Japānai, tas ir dārgi).

Es domāju, ka tas piemineklis, kas ir uzstādīts pie Stradiņa slimnīcas ar tekstu
"BAISS ATGĀDINĀJUMS CILVĒCEI" ļoti makes sense. Tāpēc, ka Černobiļas scenārija atkārtošanās ir iespējama arī pavisam citos veidos - jā, tehnogēna katastrofa ir pilnībā iespējama no sasodītas zemestrīces un no tā izrietoša cunami, who would have think of this...
Par laimi, cilvēce nav nonākusi pie radikāliem kariem, kur cenšas ieņemt/iznīcināt atomelektrostacijas vai kodolatkritumu glabātavas - PAGAIDĀM...

Ok, tagad par to, par ko daudzi piekasījās:
Viss baigi tumšās krāsās, nolupis un vissirslikti (skatoties uz ekrānu gribas vien kliegt "Nēēēēē, ko tu dariiii!") . Hmm, nu tā seriāla autoru komanda tā gribēja, tādas krāsas uzlikt. Efektam. :) Protams, tagadējie 60+gadīgie,nekad neatzīs vienkāršas psihologu patiesības, ka jaunībā viss atmiņās šķiet skaists, košs, labs, svēts. Nu no tās sērijas, ka "MANOS LAIKOS.......A TAGAD...". Ai, pajāt. Nozombētas komunistu saskalotas grīdaslupatas paliek grīdas lupatas, kas nesaprot, ka krāsu filtrs tikpat labi varēja būt ļoti košs un saturēts priecīgās krāsās, ja vien kāds no seriāla veidotājiem tā būtu gribējis izdarīt, nevis speciāli tumšās krāsas taisīt, lai notašķītu melnu visu komunismu. Tas nemainītu to, ka TUR, Černobiļā notikušais bija šausmīgs.

!
Brīnišķīgs ieguvums no seriāla ir memes. Jā, jā, memes! Pat ja stulbas, bet tās panāk to, ka vairāk cilvēku to seriālu grib redzēt un saprast, par ko tā meme ir. Skatīt 9gag.com vai kur citur (meklētājā ierakstot Chernobyl vai roentgen, Dyatlov vai ko taml.) Jā, cilvēki ir drusku muļķīgi/neētiski, bet ja tas palīdz iedziļināties kādā tēmā, kāpēc gan ne. Tas šobrīd ir universāls informācijas pasniegšanas veids asprātīgā veidā.
!

Kopumā:
Seriāls tiešām ir labs, pat ja viss skaidrs, kas tur notiek un kāpēc. Jo seriāls ir baiss atgādinājums cilvēcei. Totalitārisms jau ir pieklauvējis pie dažādu Eiropas valstu durvīm un ieaicināts iekšā. Baltkrievijā būvē bēdīgi slaveno Astravjecas AES (Astravets NPP) , ko dāsni finansē Krievija. Kas it kā būtu sīkums, ja vien tā nebūtu kārtējā divu totalitāru valstiņu spēle, kuras dēļ cieš tas, kam vajadzētu būt prioritātei nr. 1 - drošība un caurspīdīgs būvniecības process, kurš tāds diemžēl nav. Astravjeca ar korupcijas un negadījumiem apvīta, ar slepenības zīmogu, godīgi sakot, Lietuvas ārlietu ministrija necepas par pliku velti. Protams, nevar tā viennozīmīgi teikt, ka par Astravjecas AES nākotne ir predestinēta sliktam scenārijam, tikpat labi NĀKOŠĀ var būt kādā no attīstītajām, demokrātiskajām valstīm (piemēram, Beļģija vai Francija).

Starp Černobiļu un Fukušimu bija 25 gadu starpība. Starp Černobiļu un Three Mile Island avāriju bija nieka 7 gadu starpība. Viss ir relatīvs. Mazākas lietas notiek ik pa laikam. Vienmēr viss var būt citādi.

Par vienu no seriāla aspektiem, informācijas ierobežošanu (cut the phone lines...contain the spread of misinformation), tas diemžēl ir ļoti aktuāls mūsdienās. Kaut vai Donbass. Tur joprojām krīt cilvēki abās pusēs, bet Krievija ni-un-ni mēs tur nekarojam, bet "kaut kādi" algotņi... phe. Babuškas Krievijas vai Donbasa kapos nenoslēpt, kas tur tagad raud par dēliem, mazdēliem, znotiem un tā tālāk. Damage is done, kaut kad jau būs pamatīgākas sekas tam visam. Cut the phone lines mūsdienās nedarbojas.

Vai vērts redzēt?
Jā, jā un vēlreiz - jā!
Kaut vai vienu sēriju no visām piecām, pēc patikas izvēloties jebkuru.


P.S.
Par Černobiļu apzinātā vecumā uzzināju vien 2006.gadā, kad no Lauku avīzes izgriezu katastrofas gadadienas ierakstu, kas saturēja arī pāris rindkopas par jauna sarkofāga steidzamu nepieciešamību. Vēlākos gados lēnām noskaidroju, kādas sekas videi nodarīja kodolraķešu bāzes, bezjēdzīgi izšķiesta aukstā kara nauda un tā tālāk. Laikam jā, iedziļināšanās tēmā maina skatījumu uz cilvēci. Ka tās rokās jau teju 100 gadus eksistē nāvējoši izgudrojumi, tikai brīnumainā kārtā kaut kur nostrādā common sense, kas palīdz planētu vēl atstāt apdzīvojamu.

6/8/19 10:51 pm - iesnas un karstums un āāā

Gribās tos obligātumus ātrāk nokārtot, rīt kursu eksāmens, tad ID kartes taisīšana, tad zobārsts. Es gribu izbaudīt ĪSTU dīkdienību, es gribu, man vajag, aaaaaaaaaa.

5/25/19 03:05 am

Fanu. Biju aizmirsusi par Fanu. Es mīlu youtube underrated mūzikas apcirkņus

https://www.youtube.com/watch?v=MlppMly4tYU

https://www.youtube.com/watch?v=FITKzVgauXg

https://www.youtube.com/watch?v=w43aLD9gxgQ

https://www.youtube.com/watch?v=6JwZfdzSfzU

5/25/19 12:22 am - Vērmanes dārza alus popūrijs

Telts un garšīga alus skaits pietiekams, taču tik skumīgi, ka vis-vismīļākajā alus teltī Viedi nevarēja nopirkt alu stikla pudelēs (nez, varbūt drošības standarts) un ja varēja tad trīspaku, kādas biju manījusi Jelgavas uzņēmēju dienu tirdziņā. Tā kā tās trīspakas cena ir ģeldīga (7eiro) un nebiju kādus četrus alus no viņiem testējusi, grasījos pirkt, bet nēēēēē.....CASH ONLY. Sad life is sad, nannaaa na na na.
Vēl es atklāju, ka čurkstīga un drusku deguša sašļika dūmi man totāli bojā apetito un dzert gribēšanu un nevis tā drusciņ, bet pamatīgi. Tā nu es izdzēru tur tikai vienu aliņu, sasodīts. Mūzika? Pilnīgi neizteiksmīga un štruntīga, vēl kaut kāda radio mūzika un pat kaut kādi gaudu gabali. Ātrāk notīties un vispār apsvērt alu pirkt tikai Alus spundē vai Ogres nomales Topā.

5/17/19 04:49 am

Vietā,kur dota zaļā gaisma visādiem Gņila dibinājumiem un arī ofšoru tīkliem, vajadzētu uzcelt zelta A4 izmēra līko un vēl vienu pieminekli ēnu ekonomikai-kafeju strebjošu ierēdni,kas neaizdomājas par ltv,tv3 sižetiem.Jo tieši tajā starta punktā sākas masīvas izzagšanas kampaņas. Tas tā, Rīgas dibinājumu skandālu sakarā.

5/3/19 08:00 am

Šovakar vai rīt būšot rakšana. #excited Pirmo reizi redzēšu kā tie verķi darbojas. Ceramams,ka Kurzemē negāzīs lietus.
Powered by Sviesta Ciba