rasoļņiks

Recent Entries

11/25/15 01:01 pm

Aina grāmatnīcā: Piekārtoju grāmatas ultra-pedantiskā kārtībā. Pienāk sieviete un ar smailu,manikīrētu pirkstu jautā vai šī ir vienīgā (autora,tematikas,whatever) grāmata.
es:"Jā, šī ir vienīgā grāmata".
sieviete ar manikīrēto pirkstu:"es redzēju, ka jums bija vēl viena cita šī autora grāmata pirms kāda laika."
es:"Iespējams,taču pagaidām ir tikai šī.Varbūt kāda ir uz fotogrāfiju grāmatu galda,varu pārbaudīt."
sieviete ar manikīrēto pirkstu saviebj seju tādā grimasē, nu tādu, it kā kūkas vietā viņai būtu pasniegta melna rupjmaize ar speķi un sīpolu: "Saprotat,tas ir MODES FOTOGRĀFS,kas fotografē MODI."
es:"Aha.Varbūt mums drīzumā pienāks vēl kāda šī fotogrāfa grāmata,bet precīzi nevaru pateikt, kad."

Manas domas pēc tam: Fotogrāfi, kas nebildē huiņu - nu, cita lieta, ir dzirdēti. Ja man jautātu nosaukt vienalga kādus fotogrāfus, es varētu nosaukt duci latviešu fotogrāfu un drusku ārzemju, jo viņi nefokusē uz, atvainojos, LUPATĀM.
Ok, smukuma sajūtas ir dažādas. Saprotu, ka ir cilvēki, kam emocijas izsauc lupatas un to tekstūras. Ķīnas zīdi, lupatgalvu hidžābi, lina apģērbi utt. Taču manā skatījumā tikpat labi grāmatā var iespiest tualetes papīrus un to tekstūras no 20.gs. līdz mūsdienām un nosaukt to par modi un sazin kādu smalko mākslu un tad ievietot šīs te smalkās high ass grāmatas plauktā ar uzrakstu "mana tualetes papīru grāmatu kolekcija". Smalkie cilvēki un viņu izpratne par skaistumu. Lietas, lietas un vēlreiz lietas, kas tiek reproducētas citās...lietās. Things are for using, not watchin' :D

11/22/15 06:52 pm

Mazpilsēta pie jūras. Ielas tukšas. Tauta sagājusi pie jūras un kapos. Kapos, protams, vairāk nekā pie jūras. Bet neviens, it neviens kapos neklausās maģītī dark ambient. Tas taču tik ļoti iederētos. Kas tas ir par tusu kapos bez mūzikas?
- - -
Noskatījos mākslas filmu "London river"(2009) par pašnāvniekiem-spridzinātājiem 2005.gadā metro/autobusos. Tāda diezgan paskumja filma, un tā nu tas ir - bērni aizbrauc studēt un dzīvot uz citu valsti un - kabumc - vienā dienā viņi vairs neatbild uz telefona zvaniem, jo islāmisti izdomājuši spridzināties sabiedriskajā autobusā. Liela metropole, daudz tautību cilvēku, ieskaitot radikālus čurņus un nekad nevar zināt, kad kāds izdomās savā jakas/vestes oderē iepakot spridzekļus. Fak jū, Rietumeiropa. Sanāk, ka reālāk ir gaišā dienas laikā nosprāgt uz ielas nekā bradājot.
- - -
Draugs sēž blakus un skatās, kā es rakstu cibu. Lasa un labo komatus. :D

11/12/15 08:37 pm - hipsteru nulles loģika

Noklausīta saruna :
- Šeit ir Rīgas Laiks?
- Nav,šeit pārdod tikai gadskārtējos žurnālus un Ilustrēto Vēsturi. Narvesen un Rimi var nopirkt Rīgas Laiku.
- Mums vajag, kas nav ne Narvesen, ne Rimi.
- Mansarda grāmatnīcā bijāt?
- Bijām,nav.

- - -
What the actual fuck? Bail no Narvesen un Rimi pārdevējām/rindām/nosaukuma/franšīzes? Gribētu to žurnālu, aizietu uz tuvāko kiosku vai izlasītu bibliotēkā. Kundziņi, bļaģ. Brīnums, ka netika pasūtīti dirst ar "ejiet uz hipsteru kafejnīcu".

11/4/15 09:31 am

Vakar redzēju vienu meiteni, kas bija saģērbusies kā Spice girls dziedātāja - leoparda imitācijas mētelis, spīdīgas botes, uz galvas divas matu "antenas", seja nobārstīta gliteriem un vēl kaudze aksesuāru, ko manas smadzenes nespēja vairs sagremot. Viņai varētu būt divdesmit ar kaut ko, bet ja labi saglabājusies, tad visi trīsdesmit. Viņai gan jau patika Spice girls. Bet tās šmotkas! Tās šmotkas! Jēbal! Bērnībā tādas šmotkas viņa noteikti nedabūja valkāt, jo tas maksāja pietiekami dārgi (vismaz jauns, pat no centrāltirgus!)un pasarg dies bērnus tādā ķēmā laist uz ielas, krievi vēl piekaus :D. Nahuj? Neizdzīvots sapnis iegrābt plaukstu gliteru līmē un notašķīt seju tā, lai var rādīties cilvēkos, ne tikai mājās pie spoguļa? Nē, es šito nesaprotu. Un tas leopard-imitācijas mētelis - what!? - tādas valkāja dāmītes no Žirafes žurnāla. :D Ja kāda sevi atpazīst, tad var uztaisīt sev gliteru konfetī.
- - -
Tā meitene deva iespēju atcerēties žurnāla Foto kvartāls bildītes, kur bija random secībā atlasītas bildītes no 90tajiem.
http://fotokvartals.lv/2011/04/08/devindesmitie/

Un jā - fotogrāfijas nekad nav objektīvas, ir visādas epizodes, ko atceros stipri vien labāk, nekā kaut kādas albumos aizmirstas fotogrāfijas. Tās fotogrāfijas izceļot no albuma, liekas, ka "paga, vai tad kas tāds patiesībā bija?tiešām?!". Agrāk izteiktāk bija tā, ka cilvēki sastājās grupiņā vai portretā un tad fočējās. Un vēl uzvilkt labākas drēbes, ha hahaha. Bet tagad ir vienalga, jo viens kadrs nemaksā tik, cik tas maksāja ar visu filmas attīstīšanu. Tā lūk. Es noteikti mūsdienās negribētu "stilot" un ģērbties 90to gadu stilā, jo tas ir fucking awful.Ja tagad atgrieztos bērnībā, darītu visu tieši to pašu un vispār nepiegrieztu vērību kaut kādām psrs un "jaunā kapitālisma" paliekām.

Jā. Lūk. Fotogrāfijas. Tās vienmēr ir subjektīvas, pat ja konstatē faktu. Tāpat kā grāmatas. Kad biju maza, ar brāļiem un māsām šķirstījām vecos foto albumus, kas bija ar smukiem ādas un kartona vākiem. Un smējāmies par to, cik viss izskatās jocīgs un cik cilvēki izskatās nepazīstami. Es tagad arī skatos uz vecām fotogrāfijām un domāju, ka viss izskatījās jocīgi un cilvēki izskatās nepazīstami.

- - -
jocīgā es un co 1996 - 1998

https://www.flickr.com/photos/41764909@N04/22586369840/

https://www.flickr.com/photos/41764909@N04/22774309785/

https://www.flickr.com/photos/41764909@N04/22586359900/

Šitā ģērbties :D Tās vēl nedrausmīgākās bildes :D

10/28/15 10:30 am

Es vienmēr redzu murgus, ja nav kārtīgi aizvilkti aizkari un mēnessgaisma visā savā košumā spīd man virsū. Redzēju sapni, kurā mazs mīļš un visādi citādi pūkains kaķēns ir iekodies man kājā un kož no visa spēka, zobi kā pieaugušam kaķim. Un tam kaķim bija pusbeigti zobi, vļēk. Un nevaru to kaķi atraut no kājas nekādīgi.

10/20/15 05:36 pm

Draugs mani pamodināja tad, kad sapnī biju nokļuvusi ar R. un C. uz kādas daudzstāvu mājas jumta. Mums bija līdz garšīgie aliņi, diena bija saulaina, bet drusku dzestra, laikam pavasaris. Tas jumts bija tik foršs, īsts kaiju midzenis ar skatu uz Rīgu, arghhh, tas viss kombo, tāpēc es biju ļoti nīgra, kad mani pamodināja.
Tad es redzēju sapni, kurā esmu uz kaut kāda perona un redzu, ka aizejošais kravas vilciens iziet no līkuma un iet nost no sliedēm. Debesis bija tādas pašas kā pavasarī Maltā (pagasts pie Rēzeknes, ne lukšury smukšury sala)redzētās, kad debesis sastāvēja no draudīgiem tumšziliem lietusmākoņiem, kas bij kļuvuši 5x spilgtāki košās saules dēļ.
Tad nu jā, es sapratu, ka tas vilciens tūliņ ies gaisā un tūliņ no manis pāris paliks vien izceptas kotletītes. Zināju, ka ja skriešu projām, tad būtu kotlete arī tad, ja neskrietu. Tad man uzsauca kaut kāds random cilvēks stacijā lai tinos projām. Un pēkšņi pārritinājās kadrs, biju jau kaut kur Maskačkā, TV tornī. No turienes pavērās skats, kas bija palicis pāri no Rīgas centrālstacijas - varētu teikt, ka nekas, jo viss bija ietinies melnos dūmos tiktāl, cik vien acs līdz mākoņiem sniedzas. Tad es no tā TV torņa saskatīju, ka apkārtne pie Pulkveža ielas Rimi arī ir dzīvelīga un no tās nāk arvien jauni melni dūmi. Tur kādreiz bija Rīgas preču stacija, ar daudziem sliežu atzariem un noliktavām. Nevajadzēja laikam darbā lasīt to Noras Ikstenas grāmatu "Mātes piens", kur rakstīts par degošo hipodromu tajā rajonā.
Bet vispār, prikolīgāks bija sapnis, kurā bija cunami baltijas jūras līcī. Bija nakts, es gribēju braukt uz Berlīni ar nakts autobusu. Bet te pamanīju, ka kanālā sāk strauji celties ūdens, nedabiski strauji un drīz vien es ar kaut kādām random kartona kastēm plūstu pa straumi Satiksmes ministrijas virzienā. Pieķēros kaut kādai
centrāltirgus betona būdelei (tur noteikti pārdod belašus vai kleitas, kuras saplīst jau pielaikošanas laikā) un paliku uz tās jumta. Naktī. Ap ūdenī peldošām kartona kastēm. Ar domu, ka jāaizpeld uz Zinātņu akadēmiju, jo tā ir augstākā ēka apkārtnē.

Lūk, kādi sapņi rādās, kad izdomāju kaut kur nākošajā dienā braukt ar vilcienu uz Jelgavu vai aizbraukt uz Lietuvu pēc valodas apguves grāmatiņām un alus.

10/19/15 12:22 am

Ha, bļe, nospēru, bet saīsināju.
Book-a-holic quiz

Author you’ve read the most books from / Autors, no kura esi lasījis lielāko skaitu grāmatu:
- R.L. Stains, kas rakstīja mazās šausmenītes "Zosāda".

Currently Reading / Šobrīd lasu:

-"Kad pazuda dūjas", bet ar lielām mocībām, jo kaut kas tur nelīmējas kopā ar valodu, kas bija iepriekšējās grāmatās.

Drink of Choice While Reading / Dzēriena izvēle lasot:
- Tēja.Lai gan ļoti garšo alus, tas mani padara miegainu.

E-reader or Physical Book? / E-lasītājs vai taustāma grāmata?
- Prasās pačamdīt, tāpēc taustāmas grāmatas.

Hidden Gem Book / Apslēptais dārgakmens:
-Ilze Jansone - "Insomnia"

Important Moment in your Reading Life / Svarīgs mirklis Tavā lasīšanas dzīvē:
- Tad, kad nebija nauda, bet bija laiks lasīšanai, pamatskolas laiks.

Just Finished / Grāmata, ko tikko pabeidzi:
- Guna Roze - "101.kilometrs".

Kinds of Books You Won’t Read / Kāda veida grāmatas Tu nelasi:
- Ezotēriku un cenšos izvairīties no sērijām.

Longest Book You’ve Read / Garākā grāmata, ko esi izlasījis/usi:
- Grāmata par Gulaga nometnēm.

Number of Bookcases You Own / Tavu grāmatplauktu skaits:
- Nulle! Samestas uz galda aiz kompja. Katru gadu vairākas reizes aizeju uz otro elpu vai cenšos pārdot šeit.

Preferred Place To Read / Mīļākā lasīšanas vieta:
- Gulta, vanna,vilciens,balkons.

Reading Regret / Lasāmnožēla:
- Zvaigznes izdevniecības grāmatas, nafig man lasīt grāmatas, kas beidzas laimīgi, tas ir tas pats, kas skatīties Holivudas filmas. Vļēk.

Worst Bookish Habit / Sliktākais grāmatlasītāja ieradums:
- Lasīt nepiemērotās vietās, kas nosit atmosfēru (trolejbusā,kafejnīcā,stacijā,vienalga kur)

Your latest book purchase / Nesenākais grāmatas pirkums:
- Nīčes biogrāfija, Ievas Akurateres biogrāfija, šausmu stāstu kompilācija (autoru neredzu, istabā tumšs),Jāņa Valka "Zivju gripa šmitostā" un dafiga pavārgrāmatas.

ZZZ-snatcher book (last book that kept you up WAY late) / Grāmata, kas noturējusi nomodā ļoti ilgi:
- David Morrel "Creepers" absolūti pārņēma mani savā varā uz visu nakti, jo tas bija par un ap bradāšanu, pofig ka jeņķi, ka tikai bradā pa pamestām vietām.


P.S.
Fāk,vajadzēja prikolīgus quiz jautājumus ņemt no velns-kurienes. Nekas, citreiz.

10/17/15 11:58 pm - tu esi no tiem alternatīvajiem

Pamanīju, ka CD plauktiņā ir Mantas CD. Oooo! Noliku to disku pašā priekšā, lai redz, jo es drīkstu. Pateicu kolēģei, ka man patīk klausīties Mantu un Hospitāļu ielu.
Kolēģe: "Aaaa tu esi no tiem alternatīvajiem!"
man smadzenēs tāds kā brainfart - whatttt - jo latvijas jaunatne tak izsenis klausās to mūziku tāpat kā citi savulaik Prāta Vētru, nav nekādi pagrīdes panki ar revolucionāro domāšanu tak. :D
- - -
Riteņojot mājās ieraudzīju to, ko tagad saukšu par "Viļānu ielas pieturas bandu". Tur tačkā kaut kādi pusčigāni un dvuļas ēdāji stūma tačkas ar datormonitoriem un velns-sazin-vēl kādām mantām, kas izskatījās kaut kur tik-tikko nospertas. Tur pie tās pieturas ir dēļu sēta un aiz tās sētas bandas epicentrs. Dienas laikā tur allaž dzirdētas čigānu balsis, varbūt viņi uzpērk.
- - -
Smieklīgi nelietot nez cik gadus krāsainos zīmuļus tikai tāpēc, ka nav zīmuļasinātājs. Bet man liekas, ka pēdējos krāsainos zīmuļus izkrāsoju 2013.gadā, kad krāsoju zīmes stopēšanai.
- - -
Travelling through photographies, that's what i do around midnight

10/15/15 11:23 am

Kaut kā izpaliek tas rudens skaistums. Tik vien kā ar riteni pabraukāties un skatīties uz sarkanajiem vīteņaugiem. Nu, varbūt daži vakari ar saulrietiem, jo beidzot darbu laicīgi, var uziet stāvu augstāk uz jumta terases un bildēt. :)
- - -
Uz Old Tom alus vāciņa ir runča attēls! <3 Patiesībā man ir vienalga par alus dizainiem, pudeļformām un etiķetēm...Galvenais lai labi garšo. Paņēmu ingveralu. Drusku mēlē kož. Labi jūtams. Galvenais, ka nav salds tā kā pie Spilves lidostas ražotajam.
- - -
Skumji, ka draugi aizpeld uz ārzemēm. Viņa pēc gada vai diviem dosies projām. Vai pat krietni ātrāk, ja iepatiksies brīvdienās pavadītais laiks UKijā. Kā R. izteicās "tas būtu trieciens". Un būtu vispār arī - kopš videnes sākuma turamies kopā, kas liekas kā vakardiena. Es ļoti ceru, ka R. tiks mākslas akadēmijā un iegūs jaunus, patiesus un foršus draugus.
- - -
Lasu tagad 101.kilometru, kas darbā skaitās mēneša grāmata un ir obligātā grāmata. Vispār interesanta. Nezināju, ka kādreiz nestrādājošos, čigānus, prostitūtas, bomārus un ko tik vēl ne, kādreiz sūtīja 100 km prom no Rīgas un citām lielajām republikas mēroga pilsētām. Tā varbūt tas izskaidroja "PSRS bomžu nav".
- - -

10/8/15 11:37 am - filmas, eh

Un kas būs nākošā Latvijas jauniešiem nerādāmā filma? "The Hours", jo sabiedrībā neeksistē cilvēki, kuriem ir AIDS un kuri apprecoties un sadzemdējuši var arī nejusties laimīgi? Jo ķipa vienīgais pareizais lēmums dzīvē ir apprecēties un dzīvot laimīgi, jo tā ir pieņemts?
http://www.imdb.com/title/tt0274558/?ref_=fn_al_tt_1

vai
varbūt "Lilya 4-ever", kas stāsta par to, cik pusaugu meitenes un sievietes var viegli iekrist cilvēktirdzniecības nagos?Jo redz, seksis bez mīlestības neeksistējot un tā (dažās Eiropas valstīs filmu aizliegts rādīt līdz 18g.v.)
http://www.imdb.com/title/tt0300140/?ref_=nv_sr_1

Un kā ar igauņu "Klass", kas parāda, ko noved brutāla apsmiešana, fiziska ietekmēšana un apsaukāšana par geju? (jo ķipa geji nekur neeksistē) ?
http://www.imdb.com/title/tt0988108/?ref_=fn_al_tt_1

Vai šīs te vidusskolā rādāmās filmas aizliegs, bet kuras vienkārši IR jāredz?
Domājams, ka jaunieši pasāks kaut kādu RAGE, ja viņus uzskatīs par maigiem indivīdiem,kuri jāsargā no reālās pasaules un skolā mācāmais tikai ir dēļ papīra, nevis lai dzīvotu sabiedrībā, kur visi nav Stepaņenko ideāli...

Ak,pareizi.Filmu skatīšanās nemaz nav obligāta.Videnē "The Hours" skatījāmies brīvprātīgi pēdējās stundas laikā, pēc skolotājas ierosinājuma, tie, kas negribēja skatīties, varēja mierīgi iet mājās.

- - -
Šādi izskatās "Total Eclipse" kadri, kuru dēļ to nerādīja 1.ģimnāzijā.

Šeit var aplūkot tos ķipa "netikumiskos" filmas kadrus:
http://content4-foto.inbox.lv/albums/s/siipola/total-eclipse-filmas-kadri/lolllll.jpg

10/7/15 02:27 pm

Iešu uz grāmatnīcu pēc recepšu grāmatām. Esmu tik sūdīgs pavārs, ka man obligāti vajag pie receptes redzēt bildi, savādāk es nespēju iztēloties, kā izskatās viens ēdiens sakrustots ar otru ēdienu (lietas labi garšo atsevišķi arīdzan). Man garšo gaļa, bet man ir bail nopirkt vecu gaļu un mirt vairākas dienas pēc kārtas.Neviens uz gaļas iepakojuma neraksta "tu ilgi un mokoši mocīsies, ja nepareizi pagatavosi/uzglabāsi". Tāpēc neēdu gaļu un to naudu kas paliek pāri, investēju alū,grāmatās,izstādēs un saldumos. Tā dzīvot drošāk. Laikam sanāk, ka jālūko kaut kādas veģetāriešu recepšu grāmatas. Jo priekš kam man recepšu grāmatā, kurā puse no receptēm ir ar gaļu?

10/1/15 09:41 pm - rudens ir klāt

Šis rudens ir tik citāds, jo nav tā sasodītā skola. Tagad es saprotu mūžīgos studentus -visu laiku ekšns un fans. A man!? Piga. Es gribu ālēties. Ālēties. Ā LĒ TIES. Satikt jaunus cilvēkus, apmainīties idejām, salikt visuma puzles. Laikam pa fikso darbā jāapgūst lasāmie, lai varētu ķerties klāt pie savām lietām (it kā jau forši, jo man būtībā maksā par to, ka es lasu un iesaku lasāmo citiem). Jeps, jeps, jeps. Gribas ālēties un ceļot. Jeps, jeps.

9/19/15 12:13 pm - it kā koncerts

Mēs bijām kleitās, dzērām šampanieti un klausījāmies gōtu metālu koncertu.
-"Vajag smaržas efektus,slapjas rudens lapas"
*le metālists saka kaut ko par nāvi*
-"Vēl taču nav veļu laiks,pff"
Disku pārdevējs teicās:
-"Varam pārdot CD par 5 eiro!"
-"Atvainojos,man nav disku atskaņotājs."
-"Jūs to teicāt tā, it kā tas būtu kāds joks."
-"Nu,mašīnas man arī nav."
-"Tad nāksies vispirms nopirkt mašīnu un tad CD"

Jā, sen nebija iets uz koncertiem neīstajā laikā.

9/9/15 04:23 pm - Es, grāmatu tārps. Otrā daļa.

*Grāmatu tārps spēj nosaukt savu vis-vis-visu laiku mīļāko grāmatu.
- Grāmatu tārpu dzīvē notiek pārmaiņas un līdz ar to mainās dzīves redzējums...un tas notiek vairākas reizes dzīvē.Cilvēki pieaug un tāpēc iecienītākie grāmatu tēli arī tiek izvēlēti vecāki (vai jaunāki, ja esi riktīgi garlaicīgs 40gadnieks, kuram besī ārā paša bērni).*Grāmatnīcās grāmatu tārps jūtas lieliski jebkurā laikā.
- Diemžēl ne vienmēr, pirmajā septembra nedēļā grāmatnīcas ir pārpildītas ar pirmklasnieku māmiņām, bet nedēļu pirms Ziemassvētkiem tev vienkārši negribas vēl vairāk nodarbināt aizņemto pārdevēju. Tāpat arī jaunāko grāmatu anotāciju lasīšana 15 minūtes pirms grāmatnīcas slēgšanas nav nekāda medus maizes baudīšana.

*Grāmatu tārpi nēsā brilles vai kontaktlēcas un slikta redze ir čaklās lasīšanas dēļ.
- Tikai acu ārsti zina, kāpēc kāda cilvēka redze ir sačakarēta. Mana redze bija jau sabeigta, vēl pirms iemācījos alfabētu. Itin bieži esmu dzirdējusi jautājumu "Tu nēsā brilles, kad lasi?"

*Grāmatu tārpi spēj raksturot citu cilvēku pēc tā grāmatu plaukta satura.
- Reti un tikai mazdrusciņ. Kā lai, piemēram, iztēlojas grāmatu blogerus, kas lasa tik daudzpusīgas grāmatas? Vai tas būtu cilvēks, ar ko labprāt Ļeņingradā piedzertos līdz rītausmai? Ko, piemēram, lai pasaka par cilvēku, kurš grāmatu plauktā tur gāzmasku, sveces, kaķa fotogrāfiju un albumu ar fabrikas strādnieku attēliem?

*Grāmatu tārpi ir šausmīgi romantiķi un dzīvo paralēlajā pasaulītē.
- Ikdienā grāmatu tārpi arī mēdz domāt, ko gatavot vakariņās, kad lai mētelim piešuj pogu un vai iet/neiet uz protestu pret bēgļu kvotām. Sapņošana sākas jebkuras grāmatas 1.lappusē. Kā arī romantika katram ir stipri individuāls jēdziens - kādam tā var būt pastaiga jūras malā vai brauciens ar džipu pa pamesto karabāžu izdangātajiem neceļiem. :)*Grāmatu tārpi apstājas pie miskastēm, ja redz pie tām grāmatu kaudzes.
- O, šis ir labais. Apstājos tikai tad, ja blakus grāmatām ir mākslas darbi, lai gan nekad neesmu uzsitusi gaisā nevienu Ļeņina ģīmetni, kluso dabu "Šprotesmaizītes,graņonka un gurķis" vai da jeb kādu naivās mākslas šedevru. Tās grāmatas lai paliek klaidoņiem, jo viņi, starp citu, mēdz būt diezgan kulturāli, kad nav piedzērušies. Klaiņojot pa pamestām fabrikām, esmu redzējusi bomžu mītnes Polijā, Vācijā, Igaunijā un Lietuvā - daudzās viņu mītnēs bija grāmatu kaudzīte ar sakarīgiem autoriem. Taču kas zina - vai tās domātas iekuram vai pēcpuses slaucīšanai?

*Grāmatu tārpi zina, kā risināt problēmas, jo izmanto pašpalīdzības grāmatas.
- Kā tur bija tas teiciens...Nemāci man kā dzīvot un es neteikšu, kur tev iet! :D*Grāmatu tārpi sapņo strādāt grāmatnīcā vai bibliotēkā.
- Tikai absolūti neambiciozi un netalantīgi cilvēki kā es. Tās īstās grāmatu tārpu profesijas ir Okupācijas muzeja pētnieks, kino režisors, dizainers, sociālantropologs, bārmenis (grāmatu tārpi mīl pamatīgi iedzert...tēju,kafiju,vīnu,šņabi,da jebko).


*Grāmatu tārpi šķiršanos no svarīgām grāmatām pārdzīvo sāpīgi.
- Dažreiz. Izlasītās grāmatas patiešām pietrūkst kā dzīvi cilvēki, var ilgoties pēc izlasītajām grāmatām un vēl neizlasītajām. Taču grāmatu tārps arī vēlas, lai foršu grāmatu izlasītu pēc iespējas vairāk cilvēku, tāpēc mēģini iesmērēt savu šā brīža mīļāko grāmatu radiem un draugiem. Un kad atkal sailgojies pēc tās grāmatas, bombardē draugus ar īsziņām "pie tevis gadījumā nav Linarda Tauna dzejas krājums, ja ir tad atnes man pēc iespējas ātrāk?" un tad ātri vien vari apvainoties uz labāko draugu par to, ka viņš grāmatu ir iedevis lasīt tālāk.*Grāmatu tārpi iet uz hipsteru kafejnīcām, jo tur ir grāmatas.
- Ņā-ā, nē, tas neiedvesmo. Cēsīs galerijā "Mala" nonācu tāpēc, ka sāka līt lietus un tā bija pirmā vieta, kur sprukt iekšā. Kaņepes centrā pacilāju grāmatas, jo gaidīju Rūdolfa Kugrēna stand-up. Labprāt bieži paviesotos kafejnīcā "Mierā", jo tur ir brīnišķīgs grāmatu plaukts, bet TUR...NAV...GARŠĪGA...ALUS! Grāmatu plaukta triks rada omulības sajūtu, ne vēlmi uz turieni iet un lasīt, ja tavs draugs ir nelietis un kavē 10-15 minūtes...

*Grāmatu tārpi mīl dāvanā saņemt grāmatas dzimšanas dienā,ziemassvētkos,tāpat vien...
- Īsta laime ir vienkāršībā un dažādībā:dabūt tēju, šokolādi,fotofilmu vai telefona zvanu no sen nesatikta cilvēka. :)

*Grāmatu tārpi uzskata, ka ir atraduši savu sapņu princi/princesi, ja otrā pusīte arī lasa grāmatas.
- Jā, jo tad var viens otram abpusēji likt svētu mieru, lasot grāmatas. Kā arī otrs nekurnēs, palūdzot aiziet uz bibliotēku pēc "papildus dozas". Otrs neiebildīs, ja gribēšu noskatīties filmu pēc Sofi Oksanenas grāmatas motīva. Tāpat arī neapvainosies, ja mēģināšu apvainot ar kādu grāmatā izlasītu vārdu vai frāzi, jo tas drīzāk ir kāds reti smieklīgs vārdu savirknējums. Otra pusīte negribēs lasīt Maksima Trivaškeviča grāmatu, bet tāpat smiesies par viņa jokiem Vecrīgā. Karoče, miers mājās.*Pret grāmatām grāmatu tārpi izturas kā pret dārgu porcelānu.
- Īsts grāmatu tārps tik ļoti gribēs grāmatu lasīt, ka pamanīsies grāmatu nokleksēt, ēdot pusdienas, vai iemetīs to vannā. Sliktākajā gadījumā aizmirsīs uz soliņa Rīgas Centrālstacijā(trū stori). Grāmatas plaukts var stāvēt mēnešiem ilgi nekārtīgs un putekļains, jo grāmatu plaukta organizēšana sagādā mūžīgas mokas un ciešanas.

*Grāmatu tārpi plāno atstāt mantojumā grāmatas saviem bērniem, jo tām laika gaitā pieaug vērtība.
- Bērniem būs pilnīgi vienalga par tām grāmatām,ja vien tu neesi pasaules slavu iemantojis rakstnieks un neglabā plauktos sevišķi vērtīgus manuskriptus, kuru izdošana nestu bezgalīgus pateicības vārdus vai pat naudiņas. Bērni lasīs, bet kaut ko pilnīgi citu, nāks jauns laikmets un neviens vairs nefanos par tagadnes autoriem. Vēsture ir domātu, lai tai uzliktu mīksto un vērtību tai piešķirtu, kad jau būtu par vēlu kaut ko saglābt...

*Īsts grāmatu tārps nekaunās, ka lasa/ir lasījis amorālas vai grāmatas, kuras 'tikumīgi' un 'pareizi' ļaudis sauc par šokējošām un degradējošām.
- Jā, jo pat vismiermīlīgākais cilvēks vēlas kaut drusciņ izprast ļaunuma dabu. Galu galā vecā tantīte, kas mēģinās palūrēt pār plecu tramvajā, kad tev ir atšķirta kāda sevišķi psiholoģiski vai fiziski vardarbīga grāmata, infarktu nedabūs..ar baudu izlasīs līdz lappuses beigām un tikai tad pārmetīs krustu. Teksts, kas iemieso ļaunumu nevar būt degradējošs, kā gan savādāk cilvēks spētu novērtēt labo? :)*Pamestās vietās (rūpnīcās,sanatorijās) grāmatu tārpam visinteresantākā vienmēr liksies bibliotēka, ja tāda tur reiz bijusi.
- Ne vienmēr. Padomju laikos izdeva ārkārtīgi daudz grāmatas, kuras mūsdienās tāpat var dabūt gluži par velti. Labāk taču iespiežas atmiņā neparasti artefakti vai izcils skats no jumta.

9/6/15 08:49 pm - Es, grāmatu tārps.

Priekšstati par grāmatu tārpiem un ko es uz tiem varu atbildēt.

*Grāmatu tārpiem ir pilni plaukti ar grāmatām,kas līdzinās mājas bibliotēkai.

- Jo vairāk grāmatu, jo vairāk putekļu istabā,tāpēc reti kura izlasītā grāmata ir uz palikšanu grāmatu plauktā. Būtu man atsevišķa istaba tikai grāmatām, tad būtu pavisam parasta kolekcija, kas tāpat neaizņemtu vairāk par trīs līmeņu plauktu, ieskaitot zirnekļu terāriju. Kaut kā neesmu dzīvē sastapusi nevienu cilvēku, kas var atļauties sev tādu greznību kā personīgā Grāmatu istaba.*Grāmatu tārpi ir antisociāli cilvēki un labāk lasa grāmatu nekā iet kaut kur tusēt.

- Daļēji patiesība, jo lasot labu grāmatu, apkārtējā pasaule interesē apmēram tikpat daudz kā Mailijas Sairusas jaunākais skatuves tērps,proti,necik. Taču tāpēc netiek laista garām izdevība kaut kur aizbraukt patusēties un to sasodīto grāmatu lasīt transportā pa ceļam uz kaut kurieni.

*Grāmatu tārpi pērk grāmatas, seko līdzi jaunumiem un lasa visu jaunizdoto.

- Studentu un svaigu absolventu ienākumi ir diezgan līdzīgi kā Vasīlijam no Kupravas gatera. Gadā var nopirkt pāris grāmatas un tās pašas ar 70%procentīgu skidonu. Jaunākās grāmatas reti kad tiek lasītas,jo neviens draugs nestrādā tipogrāfijā, no kurienes pa kluso var iznest kādu grāmatu.

*Grāmatu tārpi pazīst grāmatu personāžus tikpat labi kā savus radiniekus vai draugus un spēj tos atsaukt atmiņā - kā tos sauc, kā tie izskatās, ko tie pārsimt lappušu garumā sadarījuši.

- Tas ir tas pats, kas mēģināt atcerēties vārdus un uzvārdus visam savam Facebook sarakstam un domāt, kāda huja pēc par viņiem tagad jādomā.*Grāmatu tārpiem ir elektroniski lasītāji un lejupielādēta grāmatu kolekcija - viņi lasa visu, kas kustās un nekustās.

- Ar elektroniskajiem grāmatu lasītājiem spēju apieties tikpat neveikli, cik viedtālrunī ielādēt aplikāciju, kas it kā ir vajadzīga, bet bez kuras var iztikt.

*Grāmatu tārpi ir visziņi,gudrīši un einšteini.

- Ja kāds man iedotu pildīt krustvārdu mīklu,tur būtu daudz brīvas vietas reklāmai. Grāmatu lasīšana neveido tik daudz zināšanas, cik dažādu izklaidējošu attēlu simulēšanu iztēlē, balstoties uz iepriekšēju personīgo pieredzi.*Grāmatu tārpi nepalaidīs iespēju noskatīties grāmatas ekranizāciju vai otrādi, izlasīt grāmatu, ja redzēta tikai filma.

- Tas apgalvojums ir apmēram tāds pats, kā pirkt un degustēt visus fotogēniski sabildētus sūdus, kurus ieraugi jaunākajā Maximas vai Rimi avīzē.

*Grāmatu tārpi lasa visur - vannā,gultā,uz poda,mašīnā,slimnīcā,pie pusdienu galda utt.

- Grāmatu tārpi mēdz lasīt it kā nepiemērotās vietās, bet es nezinu, kā gan lai, piemēram, lasa Patrika Zīskinda "Parfīmu", sēžot uz tualetes poda vai Stīvena Kinga "Zvēru kapiņus",gaidot rindā pie veterinārārsta? KĀ!?!

*Grāmatu tārpi aizraujoši diskutē par grāmatām ar saviem draugiem.

- Draugi reti kad lasa to pašu un ja vispār lasa, tad viņiem visticamāk, tava šā brīža favorītgrāmata būs pie lampiņas un tā vietā, lai par to aizrautīgi diskutētu, vien pateiks "Sūds kaut kāds" vai "Filma bija labāka". Nav tik dramatiski, protams, bet grāmatas ir diezgan intīma padarīšana un reti kurš vispār spēj apspriest grāmatā izlasīto, jo
a)atmiņa ir īsa
b)spēja analizēt tekstu kā kuram ir dota
c)kuru vispār tas interesē*Grāmatu tārpi spēj ieteikt grāmatas jebkuram cilvēkam.

- Kaimiņiene Rigonda spēj ieteikt dormeo matraci jebkuram cilvēkam, jūs tam ticiet?

*Grāmatu tārpi ir emocionāli intelektuāli, smalkjūtīgi, empātiski utt

- Es nevaru saprast vai mani darba kolēģi ir paģiraini vai rēķina hipotekārā kredīta procentus dzīvoklim Panorāmā Plaza?*Grāmatu tārpi sastāda lasīšanas plānu visam gadam un iet uz bibliotēku ar grāmatu sarakstu, lasīšanai pieiet nopietni.

- Vispār jau ietekmē tas, cik grāmatas vāks ir smukiņš,labi smaržo un prieks pačamdīt, kāds ir pirmais iespaids par nejauši uzšķirtu lappusi, kāda maza reklāmiņa, draugu grāmatu plaukta saturs. Secināju, ka grāmatu sarakstā pat nezinātu, ko rakstīt, tāpēc samierinos ar to, kas ir bibliotēkas vai grāmatnīcas plauktos uz vietas. Kā bērns saldumu veikalā.

*Grāmatu tārpi ir lasījuši klasiku un grāmatas, kuras izklausās "intelektuālas" un iekļautas topos "100 books u must read before u die".

- Tas ir apmēram tas pats, kas pajautāt, ko es domāju par Bēthovena simfoniju numur, ē, seši seši seši, ko negribu dzirdēt tikai tāpēc, ka man tas viss asociējas ar snobiem uzvalkos, vakarkleitās un gaumes izjūtu paipalas olas izmērā.

*Grāmatu tārpi spēj citēt viedus un asprātīgus grāmatu citātus, lai pazīmētos ar savu intelektu vai humora izjūtu.

- Grāmatu citāti tiek ierakstīti kaut kādā kladītē, twitterī ar nulle favorītiem, vai vienkārši aizmirsti pēc pāris lappušu izlasīšanas. Kad jāpasaka kaut kas asprātīgs vai vieds, man vienkārši nav ko teikt.

*Grāmatu tārpi sapņo kļūt par rakstniekiem un ar to pelnīt naudu, lai vecumdienās varētu dzert dārgus viskijus un cilvēki būtu stāvus sajūsmā par katru sarakstīto grāmatu.

- Labi rakstnieki mirī nost jauni un smuki vai nobendē sevi, kļūst ievērojami pēc nāves, karoče, nav laimīgi.Lasītāji ir maitas un domā, ka jebkurai nākošajai grāmatai ir jābūt vēl labākai nekā iepriekšējai. Manī nav ne kripatas no filologu kaislības un tā pati kaislība noved tikai un vienīgi ellē un šizofrēnijā.*Grāmatu tārps ir uzticīgs grāmatu sērijām. Krēsla,Peregrīnes brīnumbērni,Zosādas,nu, jūs sapratāt.

- Pēc vienas grāmatas izlasīšanas kāds personāžs ir jau tā apnicis, kā pēc aklā randiņa ar Gati, kurš brīvajā laikā fano par formulu-1,klausās Coldplay un kurš grib turpināt ar romantisku pastaigu jūras malā.

*Grāmatu tārpam ir konts ibook,bookdepository,Amazon utt

- Atgādinu,ka manas finanses ir tādas pašas kā Vasīlijam no Kupravas gatera. Ā, sorrī, ibook konts gan ir. Kur citur grāmatu tārps meklēs retumus, kurus lietotājs ar kļičku BuRnAllBoOks un EsGramatasNelasu piedāvā par 0,30 centiem vai vispār uzdāvinās, pakaļ sviezdams?P.S.
Varbūt būs arī otrā daļa.

8/18/15 12:21 pm - spēļkultūras upuris

No pamatskolas laikiem ielās cītīgi vēroju grafitī, kas te pazuda, te atjaunojās, bet lielākoties - pazuda.
Pērn Tallinā satiku čali,kam ir "atkarība" no zīmēšanas un uzzināju daudz ko vairāk par grafiti kultūru. Tad nu radās doma uztaisīt galda spēli "graffiti wars" vai ko tamlīdzīgu. Ideja tāda, ka ir vairāki spēlētāji, 2 max 4. Princips ir krāt krāsas balonus un attiecīgi izvietot pēc iespējas sarežģītākus zīmējumus ielās/sienām/sētām/jumtiem. Visvairāk punktu,protams, var noraut stratēģiski svarīgās vietās (piemēram, Origo apkārtne,Salu tilta grafitī sienas,vilcieni). Krāsas balonus var iegūt nejaušā secībā no Resursu kaudzītes vai izmantojot notikuma kārti "Būvmateriālu preču veikala aplaupīšana".
Kā jau spēlē, ir čakarējošais veiksmes faktors. Vari taisīt stratēģiju - taisīt daudz sliktu zīmējumu (Tagi,Bombas,trafareti) vai dažus labus, bet jārēķinās, ka pašvaldības policija cītīgi rūpējas lai zīmējumi pazustu (paceļot kārti "Lielā Tīrīšana" no notikumu kaudzītes), kā arī reizēm tev jāatdod savi punkti konkurentam (paceļot kārti HappyBirthday grafitī).
Ir Festivāla kārts, kuru paceļot ikviens var izlietot derīgās zīmējumu kārtis uzreiz,taču Festivāla siena dod mazāk punktus, nekā zīmējumu vērtība uz "nelegālas" sienas.
Ir, protams, kariņa kārts,proti, kuru paceļot tev ir tiesības aizkrāsot jebkura pretinieka labāko (augstāko punktu vērtības) zīmējumu.
Man jāiedziļinās vēl drusku sīkāk tajā kultūrā un tad jau jāveido laukums un kārtis. Ielaminēt laukumu (matētu) nav vairs tik dārgi kā kādreiz, kārtis - kaut ko izdomāšu paeksperimentēt.

Spēle beidzas tad, kad izbeidzas Notikumu kāršu kaudzīte. Uzvar tas, kam paliek uz laukuma zīmējumi ar lielāko punktu skaitu.

8/17/15 05:16 pm - velo Rīgas ainiņa

Pēcpusdiena. Braucu ar riteni uz darbu caur Maskačku. Te priekšā izskrien 8-10 gadus veca meitene zig-zagā, tešot uz priekšu ātrāk nekā es ar riteni ripinos. Tādām situācijām esmu vienmēr gatava - by default braucu lēni, jo man galu galā nekur nav jāsteidzas atšķirībā no tā mazā zibenszeļļa. Ieraugu, ka netālu iet tipiska Maskačkas mājsaimniece-vulgaris, resna, protams, ar vēl vienu sīko. Tā nu i es viņai pasaku vienu pelnītu īso - "pīzda!" (lai bērni netešās kā ķerti vietā, kur es neesmu vienīgais rieņbraucējs).
Šī pastiepj savu resno, ļumīgo roku manā virzienā (nez ko viņa gribēja darīt?Pačamdīt smuko velosipēda zvaniņu?) un ķērc "brauc pa ielu!"
hahaha women logic - iela ir bruģis un uz tā paša bruģa ir novietotas n-skaita mašīnas un turpat arī tramvaja sliedes,kur pat ezītim skaidrs, ka nekāda braukšana nav un nebūs. Man nav nekas pret sīkajiem, bet ja tās mātītes nepieskata sīkos (diez, ko viņa dara, kad jāšķērso luksefori?), tad mana tolerance ir tuvu nullei. Proti, ja nevar pieskatīt bērnus, tad lai nedzemdē vispār. Kas zina, ja iedotu viņai iemēģināt pabraukt pa Maskačkas bruģi, viņai no dzemdes varbūt izkristu trešais bērns.

Nobeigumā - man nav nekas pret bērniem, bet gan pret pieaugušajiem, kuri tā vietā, lai pieskatītu bērnus, ļečī virsū cilvēkiem, kuri nav vainīgi pie tā, ka viņu sīkie neprot faking uzvesties uz ielas. Un ir pelnījusi vienu vienstāvīgo lamu vārdu. Un ka vispār tādi kā es būtībā sponsorē tās faking mājsaimnieces un viņu bērnus(soc.nodoklīši).

Kad man būs sīkie, tad visticamāk, dzīvotu kādā ļoti nomaļā vietā,lai citiem nevajadzētu censties tolerēt. Pilsētā katru dienu tolerējam no agra rīta līdz vēlam vakaram. Pēcpusdienā, jo godīgi, jau gribas sūtīt visus diRst un dēvēt orgānos...

8/8/15 10:18 pm - Cilvēk tur, man pretī (pēdējā daļa)

Viņš parakājās kabatā un izvilka diapozitīvu. Un pagrieza to pret spuldzēm, lai labāk varētu redzēt. Es neredzēju, kas tur attēlots. Bet tas neapšaubāmi bija diapozitīvs, rozā rāmītī ar krāsainu attēlu. Domāju - "tas ir habārs vai diapozitīvs no personīgā arhīva?" Lieliska izklaide.
- - -
Es ar viņu mācījos vienā klasē. Mēs sēdējām arī vienā solā šad tad. Bija forši, līdz es secināju, ka:
a)viņa kļuva zubre
b)man paplašinājās redzesloks un tādējādi viņa kļuva neiedomājami garlaicīga, kas principā norāda uz punktu a (5./6.klase laikam)
Es paņēmu no viņas somas korektoru,lai aizpildītu nepareizi aizpildītu mājas darbu. Un tad es pazaudēju korķīti. Un tad es atliku to tekošo korektoru viņai somā. Tā ka viss līst un uz somas krāsojas balts pleķis. Liels pleķis. Patiešām liels pleķis. Un tad ar gandarījumu domāju "Zubriem taču arī ir kādreiz jācieš, tā viņai vajag."
Bet nē, viss okei, mēs draudzīgi runājamies ikreiz, kad satiekamies 7.tramvajā.Viņa šo incidentu gan jau neatceras.
- - -
Māte un meita. Meitai ir dabīgi rudi mati un viņa ģērbjās kā hipsteris (bet varbūt vienkārši ir nabadzīga un netīšām izskatās pēc hipstera?) Bikses līdz potītēm, brilles ar gumiju, 90to gadu matugumija, bikls acu skatiens. Viņai varētu būt apmēram 35 gadi vai vairāk. Viņa izskatās pēc vecmeitas pat tad, kad neiet uz bodi kopā ar māti. P.S. It kā nevajadzētu rakstīt klāt, ka viņas vienmēr pērk arī kaķu barību.
- - -
Viņam ir tāda bedrīte zodā, nu tāda bedrīte zodā! Tas laikam kaut kāds neapzināts fetišs, jo pilnīgi visi puiki, ieskaitot esošo, ir ar bedrītēm zodā. Bet varbūt tās bedrītes zodā ir brīdinājums - še tev Hirosima un Nagasaki,paliks krāteris sirdī.
- - -
Viņa pirms miljons gadiem bija slavena dziedātāja. Vēl pirms pieciem gadiem draugs teica "OMFG ko es maksimā redzēju šodien! Viņai bira smiltis!". Ko tagad varētu pateikt - "Klau, viņa taču ir īsta smilškaste!" Hint: dzimusi 1940.gadā.
- - -
Viņš izskatās pēc porno aktiera.Viņā nav ne grama piedauzības,bet tieši tas viņu padara par porno aktieri. Viņš cenšas būt neuzkrītošs, bet līdz ar to ir neiedomājami uzkrītošs.
- - -
Viņa, ar kuru kopā gribu klausīties kasetes, nokrāsoja matus pavisam spilgti sarkanus. Sarkani sarkanus. Madder red, ir pat tāda dziesma.
- - -
Krunkainas pupšķirbas. Komentāri lieki.
- - -
Viņš kaut ko pajoko un iesmejas kā kaut kāds filmu tēls - drusku kā no citas pasaules, drusku nervozi, drusku telpu piepildoši. Viņam bija krekls "justice for gingers". Bet viņam pašam jau sirmi mati. Varbūt viņš ir džindžers forever.
- - -
Viņa mācīja latviešu valodu un viņu iesaucu par Bargo kundzi, jo viņa pie tāfeles bija ar efektīgām špiļkām uz metāla papēža un miņukiem,kliedza un sauca daudzus par dundukiem. Viņas seja tad parasti nokrāsojās sarkanāka par viņas matiem. Viņa sprauda komatus bargi.
- - -
Es viņus drīz vairs neredzēšu vispār. Varbūt tikai sabiedriskajā transportā. Varbūt Mazā Kalna, Maskavas, Ebreju vai Lomonosova ielā. Viņi vēl joprojām būs mani varoņi.

8/2/15 01:59 am - pa Veidenbaumiskam

Vakar sēdējām Andrejsalā un dzērām rozā šampanieti (not my choice). Zebras ēda konteinerus, vilcieni ravēja klusumu. Man meli ielīda ausīs, bet Veidenbaums by default teica "dzeram, tāpat viss aizmirsīsies". Melus nomainīja patiesība, jo patiesība arī aizmirsīsies, jo nāks citas patiesības un ir afigenna kruta, ka var tā pasēdēt un pa Veidenbaumiskam šķendēties.
- - -
Pieliec vārdu "blūzs" klāt visam un viss atdzīvojas:

Priekšpēdējā septītā tramvaja blūzs
Izlijis kefīrs un blūzs
Suntažu blūzs
Blūzs četri no rīta varbūt rītā
Salūzušā kafijas automāta blūzs
Pusapēstas vafeļu tortes blūzs
Etalons Sarkanais un starppieturas blūzs
Divas nedēļas nemainītas spilvendrānas blūzs
Apollo el.vē blūza rīts
Piecus gadus valkātas maikas blūzs
Neiestaigātās kurpes blūzs
Kurpīšu skaņas padomju kino un čerkstošais blūzs
Blūzs bārā, kur nav dzērveņu alus
Blūzs un līdz kaklam aizpogātā baltā blūze
Āgenskalna tirgus blūzs
Radio skanēja labais blūzs, bez autora un dziesmas nosaukuma
Nenokasītās kreveles blūzs
Facebook vēstuļu blūzs pēc pusnakts
Bibliotēkas spodrības dienas blūzs
Vannas istabā pazudušo matu gumiju blūzs
Čikenburgerā nav tomātu blūzs

- - -
Esmu dīkstāvē,značit nedaru neko prātīgu un esmu drusku laimīga,kamēr citi emigrē,šķiras,atmet veselīgus ieradumus un tā tālāk.

7/26/15 01:54 am

Latvju dainas saka: "ejiet dirst ar savu vīnu"

Meitas mani aicināja:
Nāc, puisiti, pagrabā!
Tur būs alus, tur būs vīns,
Tur būs mīļa runāšana.
Vai, meitiņas, es neiešu,
Es negribu vīna dzert.
Powered by Sviesta Ciba