rasoļņiks

Recent Entries

9/14/16 10:19 am - filmu apskats

Šis tas no pēdējā mēneša laikā redzētajām filmām.

I,Olga Hepnarova(2016) http://www.imdb.com/title/tt2953762/?ref_=fn_al_tt_1
Nu tad kāda jauna filma,lai vienkārši jaunās iet pa priekšu?Sižets diezgan garlaicīgs - meitene nespēj/negrib iekļauties sabiedrībā, heito visu un atriebības kārē ar smago mašīnu notriec nevainīgus cilvēkus uz trotuāra (based on a trū storī). Filma dīvaini šogad sakrita ar notikumu Nicā,Francijā, kad kāds tunisietis ar smago mašīnu&nodomu nogalināt triecās virsū cilvēku pūlim krastmalā.
Filma ir melnbalta, lai vairāk būtu 1970to gadu fīlings un pat izdevās patiešām labi, tās atmosfēras un noskaņas, tāds pa pusei sovietiskums un bezcers. Un viņa pīpē, pīpē, pīpē, ka tā smaka pilnīgi sāk spiesties caur monitoru ikreiz, kad viņa atkal uzpīpo.The Attack (2012) http://www.imdb.com/title/tt0787442/
Filma par ķirurga-darbholiķa sievu, kura klusi, klusītiņām radikalizējās un uzspridzinājās Telavivā.Tur esot aktuāls konflikts žīdi vs arābi(palestīņi), kas arī filmā tika atspoguļots. Skatoties filmu neko daudz nezināju par to, kāpēc tur viens otru nez kāpēc heito, jo neko daudz nebiju lasījusi par Izraēlu un Palestīnu, vien to, ka tur spridzināšana un teritoriju pārdalīšana ir daily struggle. Man filma patika tīri no tā cilvēcīgā viedokļa, ķip "nu kā tas var būt, ka sieva izdomā pēkšņi uzspridzināties,kā tas var būt ka gultu dalu ar terōristi?".

Gordos (2009) http://www.imdb.com/title/tt1166810/?ref_=fn_al_tt_1
Filma par resniem cilvēkiem un viņu problēmām. Izklausās garlaicīgi, bet tās ir resnu spāņu problēmas un nav nekas WTF kā resni spāņi. Es domāju, ka tālāki komentāri ir lieki. Un jā, resni cilvēki ir ļauni. Ļauni, resni spāņi, kurus no ļaunuma nepasargā pat sekss tumsā spīdoša jēzus fosforzaļajā gaismā (moments no filmas).

Geograf globus propil (2013) http://www.imdb.com/title/tt3155604/?ref_=fn_al_tt_1
Filma, kuras nosaukums diezgan daudz ko pasaka priekšā, kas ir drunksy adventure vairāk nekā stundas garumā. Nenormāli tipiski krieviska filma (bet šī tāda feini feel-good smieklīga, nu tā kā Rusalka vai PiterFM), jo visas sievietes apgalvo, ka nespēj dzīvot bez dzērāja. Ne tur sievai, ne tur random mīļākajai, ne tur skolniecei saprāts vairāk kā tam dzērājučikam. Nu tā tā krievu sieviešu psiholoģija "dajebkāds vecis, ka tikai vecis", ko man nemūžam nesaprast. Krievijas čuhņas (daba) un smēķi un bloķenes balkona (interesants projekts, stūra balkons!)

Good dick (2008) http://www.imdb.com/title/tt0944101/?ref_=nv_sr_1
Es kaut kad meklēju not-so-typical romantiskās filmas. Proti, filmas, kur neviena no lomām nav romantiska un abi ir tā kā anti-heroes. Šajā filmā meitene izcila nevīža, kura neiet ārā no mājas nekad un skatās briesmīgas 18+lentes un puisis, kurš ir līdz vēmienam uzstājīgs iepazīties ar to čiksi. Nu tad šī arī diezgan perfekta filma, kur ir daudz WTF situācijas, bet saglabāta romantiska atmosfēra, sort of. Mentally damaged romance.

Embers (2015) http://www.imdb.com/title/tt3503460/?ref_=nm_flmg_act_11
Jāsaka godīgi, man besī sci-fi filmas teju 90% gadījumos, bet ja nu tās ir par post-apokalipsi and shit, tad reizēm piespiežu sevi paskatīties. Darbība notiek tikai pamestās vietās (izņemot bunkuru), kas man, protams, ir kā medusmaize acīm. Sižets tāds - ko darītu cilvēki, ja viņi neko neatceras un dzīvo vienam mirklim? Laiks nav lineārs un cilvēku darbības nav plānotas, cilvēki atgriežas pamatinstinktu pasaulē, kur vajag tikai apmierināt tikai basic needs. Man patika filmas ideja, bet nez, laikam prasījās vairāk ar skaņu efektiem un camerawork parādīt pāreju no viena mirkļa uz nekā neatcerēšanās stadiju. Un man patika onka, kurš kaut kādā grāmatā bija uzšķīris šķirkli "rememberance" vai ko tamlīdzīgu un aizrautīgi to studēja. Man liekas, ka mūsdienās ir tāpat - var 1001 veidos izskaidrot atcerēšanās nozīmi, atmiņu, atmiņu subjektīvo, atmiņu kolektīvo,bet viss tāpat mainās, kad kaut kāda atmiņa ir jāpielieto tagadnes vajadzībām, galu galā rodas pavisam cita atmiņa. :D
P.S.
IMDB esmu atķeksējusi apmēram 40 vai pat vairāk 2015. un 2016. gada filmas, ko šoruden/šoziem skatīties. Šis tas no tā, ko visvairāk gribētu redzēt:

Master and Tatyana (2015,Lietuva) http://www.imdb.com/title/tt4640564/?ref_=wl_li_tt

Lantouri (2016,Vācija/Irāna) http://www.imdb.com/title/tt5463510/?ref_=wl_li_tt

Zoology (2016,Krievija) http://www.imdb.com/title/tt5133392/?ref_=wl_li_tt

Pyromanen (2016,Norvēģija) http://www.imdb.com/title/tt4637598/?ref_=wl_li_tt

Human (2015,Francija) http://www.imdb.com/title/tt3327994/?ref_=fn_al_tt_4

Adult life skills (2016,UK) http://www.imdb.com/title/tt4211044/?ref_=wl_li_tt

Body (2015,Polija) http://www.imdb.com/title/tt4358230/?ref_=wl_li_tt

Granny's dancing on the table (2015,Zviedrija) http://www.imdb.com/title/tt4314094/?ref_=fn_al_tt_1

House of others (2016,Čehija) http://www.imdb.com/title/tt5132448/?ref_=wl_li_tt

9/1/16 03:18 pm - sapņi

Tāpat ilgu laiku neredzu sapņus, bet ja redzu, tos neatceros pēc pamošanās. Jo ir superchillaxed dzīve,iespējams. Šorīt nez kāpēc redzēju, ka Rīgas ielās dzenās pakaļ Ray William Johnson dēļ kebabiem(??) un es esmu Lietuvā, fotografēju puķukoku, kam ir trīs dažādas krāsas. Un vazājos pa Kadagas bunkuru,kur bija ļoti daudz krāsiņas.

9/1/16 02:52 pm - pirmais septembris

Man vienkārši zajebal, ka stulbie sīču vecāki nerubī LAICĪGI nopirkt sīkajiem burtnīcas un citus sūdus jau vasarā. Atjēdzās, bļin. Tāpat jūsu sīkie pīpēs spaisu un zem astoņpadsmit ar mašīnām brauks grāvjos,nekādas šaurlīniju burtnīcas viņus neglābs.Bad parenting, bļa, tas ir kaut kas tāds, uz ko man riktīgi besī skatīties darba laikā. Vienīgais, kas mani šajās nedēļās priecē ir satikt ģimeni, ēst, lasīt "Metro 2033" un fotolietas.
Nu jau četras nedēļas nav divas brīvdienas pēc kārtas, esmu nogurusi un vēlreiz atkārtoju - man pie dirsas, ka jums vajag šaurlīniju burtnīcas tieši tagad, jūsu jobanie sīči tāpat sabojās dzīvi, ostot līmi pļavniekos vai smirdīgā imantas garāžu rajonā laidīs sev vēnās heroīnu.
Es esmu aizkaitināta, un kad esmu aizkaitināta, man patīk rakstīt cibā.


***
Šodien braukšu uz Ogri pastaigāties. Nezinu kāpēc tieši tur, bet man vienalga, ka tikai laba vilcienu satiksme atpakaļ līdz Jāņavārtiem. Gribu brīvdienas un atvaļinājumu. Un redzēt kaut ko dzejas dienās.

8/21/16 02:06 am - Filmas par ratiņkrēslu mīlestību :D

Man patīk čītot un noskatīties populāro grāmatu filmas, nevis lasīt tās. Jo bļe, tās ir galīgas huiņas vairumā gadījumu.
Noskatījos "Me before you"(2016) http://www.imdb.com/title/tt2674426/?ref_=nv_sr_1. Bļe. Bļeee. Bļeģģģģ!
Stāsts apmēram tāds:
Mazpilsētas wannabe stilīgā sāk strādāt par slimnieku kopēju,kurš izrādās miljonārs. Šī samīlās un grib, lai viņš nenoliktu karoti. Bļa! Viņš tur agonē ratiņkrēslā un grib fancy nāvi Šveicē, diezgan loģiska izvēle. Jamie apmainās ar siekalām un čikoritō grib, lai viņš pārdomā savu izvēli mirt, aizvedot viņu uz zirgu skriešanās sacensībām un koncertu. Viņš visu laiku bola acis un skatās uz čikoritō ar "Pašla nahui" skatienu, bet viņa smaida kā zirgs, kas praktiski notiek visu filmu, tur pat vispār nebija dialogu, kurus varētu nosaukt par sarunu. Beigās viņš noliek karoti un novēl viņai afigenna daudz naudas (nu jā, kapā nebāzīs, kā siltumizolācija nauda diezgan sūdīga varētu būt).

Tad es padomāju, taču kaut kad biju redzējusi filmu "Kelly&Cal"(2014) http://www.imdb.com/title/tt3082826/?ref_=nm_flmg_act_7, ko skatoties visu laiku jādomā "ohhh, this is sooo wrong in so many levels" - 40gadīga jaunā māmiņa satusē ar underage puisi ratiņkrēslā. Šī gan laikam nav based on a book,bet lai jau iet tematiskais filmu apskats.:D Abi satusē, jo atrodas situācijā, kad krasi jāmaina dzīvesveids, bet nav rēķinājušies ar to,ka dzīvē taču nekas nav viegli. Te nu atšķirība starp filmām,ka neviens nemirst, toties veic tikai un vienīgi sliktas izvēles, kas ir izklaidējoši. Proti, ja filmā varoņi veic pareizas izvēles, tas ir paredzami un garlaicīgi. Nu ir taču laba sajūta skatīties un priecāties "cik labi, ka viņi feilo,šobrīd es sēžu krēslā un smaidu". Nu ķipa apmēram tikpat laba sajūta ir skatīties, kā citi strādā, kamēr pats neko nedari. :D Filmā bija jauka rinda "You just can't define yourself by the things you've lost". Šo vēl var skatīties, jo Juliette Levis ir laikam visretardētākā seja Holivudā, vismaz viņas lomas saistās tikai ar retarded stuff.

8/8/16 12:33 pm - lietainu dienu muzons

Šis mans mīļākais gabals iz Tesas uzstāšanās iekš tās Labas Dabas.
https://www.youtube.com/watch?v=u6oR0nDtWNY

Endžoj

8/7/16 10:05 pm - LABA DABA 2016

Dabūju no draudzenes lētās biļetes dienu pirms festivāla. Programma diezgan labi atbilst muzikālajām preferencēm - pietiekoši daudz elektronikas,folka un post-roka un prosta līdzi dziedamā huiņa. Biju pirmo reizi festivālā, 24 gadu vecumā. Smieklīgi, ka LabaDaba busā no Siguldas ap plkst. deviņiem bija pārsvarā padsmitgadnieki un ar šausmām nomāju - "kur,bļē, es braucu, es esmu veca priekš festiem vai kā?".

MANTA spēlēja jaunas dziesmas no topošā albuma, kas solās būt depresīvs un tumšs.Gaidu!!

LUST FOR YOUTH(DK) - kaut kāds skumjais melanholiskais pops. It kā viena dziesma awww this is sooo like summertime sadness, tad otra un trešā - sapratu, ka nenormāli līdzīgas visas dziesmas. Noklausījos kādas trīs,četras un pietiek.

STEREOHYPNOSIS (IS) - ambient elektronikas projekts no Islandes. Žēl, ka pasākums nenotika mazākā telpā, jo traucēja "caureja" jeb cilvēki, kas nezināja, uz ko ir atnākuši un tāpēc skaļi sarunājās visu laiku. Stereohypnosis klausījos kādas divas stundas ceturtdienas naktī. Ļoti gaidīju šo uzstāšanos, bija OK kā vakara čilliņš. Dažbrīd ļoti atgādināja Future sound of London, tie skaņu efekti iz džunglīšiem,hehe.

DĀRDI - Smaidīgs jauniešu folks, kas laikam izceļas ar to, ka aizmirsa dūdas. Man vienmēr grūti spriest par folku, jo nezinu, no kurienes viņi izrauj dziesmu tekstus. Latvju dainas, maybe?Apgaismojiet mani.

PUPOCIKLU VASARA - Skaņa bija baigi sūdīgā. Vispār Suņa skatuve siena šķūnī bija vismazāk atraktīvā skatuve. Bet es teiktu, grupa bija ļoti harizmātiska un patika dziesma par mākoņu belašu un šprotu taisnošanu. Nevaru saprast, kur es iepriekš esmu redzējusi grupas basģitāristu, kurā grupā.

TUR UN TUR - Ļoti žēl, ka šim feinajam postroka projektam bija nez kāpēc drausmīgi skaļi basi uzgriezti, kā dēļ praktiski nebija sadzirdamas elektriskās ģitāras efektiņi un pārejas. Ceru, ka šamais duo iespēlēs vēl kādu gabalu. Man ļoti patīk dziesma "Labība", ierindoju jau labāko postroka gabalu pleilistē. Tiešām nostrādāts albums, žēl, ka tik īss, bet kā lai saka, laba daudz nevajag.

ČIPSIS UN DULLAIS &ALISE JOSTE - Ar draugu smējāmies, ka derētu atvērt Aušvici pa jaunam, jo ne tur tai Alisei dziedamā rīkle, ne ģitārspēles talanta, ne harizma. Es nez, viņu sponsorē kaut kāds sugar daddy, kas viņu uzbīda uz skatuves? Goda vārds, vatafak, kādā veidā viņa nokļuva līdz festivāla lielajai skatuvei? Čipsis un Dullais, viņiem vismaz ir harizma...

HELĒNA KOZLOVA - Ar viņas balsi biju pazīstama jau sen, kad man bija padsmit gadu, ļoti patika viņas dziesma "Iedomājies" - to kopā ar draugiem dziedājām tējas pēcpusdienās. Nebiju gaidījusi, ka uz skatuves būs arī flautiste. +++ gribējās vēl ilgāku uzstāšanos!

TESA - seksīgs smagais ambients. Es nezinu kā viņiem tas sanāk, bet Tesa ir pārņēmusi savā varā arī divus cilvēkus, kas ikdienā klausās pārsvarā elektronisko mūziku. Biju 1.maijā uz kaut kādu Tesas side project ,bija tikpat kruta. Tur pat nebija divu domu - Zāle vai Tesa, nu bet protams, ka Tesa!!

Uguns šovs - ļoti līdzīgs no youtube redzētajiem, diezgan viduvējs, bet es saprotu, ka pat tādā ieguldīts daudz laika treniņiem, jo nav joka lieta svaidīties ar ugunsbumbām.

GAS OF LATVIA - Te nu vispirms jāpastāsta smieklīgākā atmiņa. Vien divas dienas pirms manas 18. dzimšanas dienas 2010.gada decembrī mani neielaida NABAKLABā, kur uzstājās Gas of Latvia, tikai tāpēc, ka man vēl nebij 18. Es viņus vienmēr esmu gribējusi dzirdēt dzīvājā, jo man ļoti patīk tas, ka šamie ilgus gadus maina skanējumu un vēl joprojām eksperimentē. Un neapnīk! Nu tad tā - viņi skaņojās pusstundu un uzstājās to pusstundu vēlāk, nekā bija rakstīts programmā. Pie skatuves dubļos mīņājās vien kādi 8 cilvēki, pacietīgi gaidot. Kruta, liekas,ka vienā videoprojekcijā bija izmantota arī Kombināta (Skrundas) vai kāda cita pamesta armijas pilsētiņa. Šamie nospēlēja albumu "Swan lake" un beigās dziesmu "Vasara pilsētā", kas ir NABAS hīts jau 10010101 gadus.

re kur, Vasara pilsētā. Endžoj.
https://www.youtube.com/watch?v=iIrQtPvO0N0

Kopumā LabaDaba īsti nav festivāls, kur tērēt 40 eiro. :P Protams, biju aizgājusi arī uz elektronikas telti, bet nez, man vajag laikam lielāku andergroundu lai sāktu dejot. Rēķināšana vienkārša - Rīgā koncis maksā divīti un līdz ar to matemātika vienkārša - 10 grupas maksā 20 eiro. Tā kā man liekas, ka tā 27 eiro biļete atmaksājās (pa druskai redzēju vēl citus ārtistus), bet pa 40 eiro - nu nē...es labāk atbalstu mūziķus viņu mazajos,mīļajos koncertos, kur var pielīst tieši skatuves priekšā bez nekādas grūstīšanās. :)

P.S.
Ak jā, cēlām telti mežā nost no telšu pilsētiņas. Nedzirdējām nekādus šāvienus. Cilvēki pjanā bija pietiekoši attālu, lai tie netraucētu (nu, pamodos vienīgi, kad kāds tēloja ātrās palīdzības mašīnas sirēnu).
P.P.S.
Es biju tā meitene, kas atrubījās kinotelpā uz galda. :D

7/24/16 01:52 am - katastrofāla uzdzīve

Tiku atstāta uz 2 nedēļām viena pate un man besī ārā būt vienai pašai, jo tad es saprotu, ka es esmu katastrofa. Ko es darīju?
*braucu ar riteni pa 9stāvenes jumtu
*nez cik ilgi vazājos ar četrām ziepēm mugursomā.
*ēdu tikai un vienīgi džunkfood (veselīgākais laikam bija cēzara salāti ar supersāļo fitaki)
*krāsoju krāsojamo grāmatu bārā, dzerot frišu
*apspriedu Sofi Oksanenas grāmatas ar somu kaučserferēm un somu filmas,pastaigājāmies pa Rīgas alus pagalmu.
*sagaidīju industriālo saullēktu virs dzelzceļa ar fotoaparātu vienā rokā un vermuta pudeli otrā rokā
*sāku lasīt grāmatu par depresijas slimnieci, kuras talismans ir crap taxidermy stila jenots
*ar brāļiem un māsu spēlējām okupantu spēlīti "8 minute empire"
*fotografēju vairāk figņas nekā parasti
*skatījos sudrabainos mākoņus no AB dambja
*uzdāvināju panda taxi šoferim 40 centus, jo panda taxi jau tā ir lēts
*aizgāju uz švaku blūza koncertu kalnciema kvartālā un pēc tam spēlēju ričuraču ar fonā dejojošiem 50gadniekiem
*sniedzu A. bezjēdzīgus padomus un radās doma, ka ja apraud lupatas un tās paliek slapjas, tās vēl joprojām paliek lupatas.
*radīju pasaulē labākos grāmatu nosaukumus, aizvietojot vārdus nosaukumā ar vārdu "metāls/metālists". Liekas, ka "izcirtumā metālists kliedz" bija viens no vistr000
*pārmērīgi lietoju facebook
*izmetu no skapja divas pusapēstas maizes un no ledusskapja divus pusapēstus tunčus,traukus mazgāju tikai tad, kad neatradās tīra krūze.
*palaidu garām pieteikšanos maģistra studijām,depresojoties par to, ka nav dzīves plāns.
*aizpildīju to briesmīgi garo anketu,lai vinnētu biļetes uz Labadaba, labi zinot, ka tas ir tikai mārketinga triks un nekādas biļetes ņehuja nedabūšu, galvenais bija pateikt,ka Nabaklabā biežāk jātīra toletes un jānomaina teju, ē, viss. :D
utt utt

Rīt atbrauks D. un es viņam čīkstēšu, ka man bija garlaicīgi,toties nekavējoties atsākšu ēst veselīgi,laicīgi iet gulēt un plānot ģēlas. :D

7/22/16 09:51 pm - grāmatnīcas stāstiņi, 666,6. daļa

Viņa regulāri ubago pie Ģertrūdes baznīcas. Viņa nāk uz grāmatnīcu pirkt uzlīmītes ar kaķēniem. Es nezinu, kāpēc viņa ubago. Vai kaķēnu uzlīmes ir legit iemesls?
***
Blondīnes acis ir ļoti pelēkas, tik gaiši pelēkas, ka tās izskatās pēc fotošopa. Viņa strādā fotokioskā un es pie viņas nesu tīstīt fotofilmas.Man liekās vienmēr awkward būt mainītās lomās. Man liekas, ka viņa ir cilvēks-fotošops.
***
Viņa padusē gandrīz vienmēr ir balta vai jau iesākta canva. Varbūt viņš ir mākslinieks. Viņš vienmēr pērk krāsu, dažreiz baltu krāsu, tik baltu kā viņa mati. Vakar divos naktī es viņu redzēju atrubījušos blakus Delisnack. Ķipa bohēma.
***
...un tad grāmatnīcā ienāca Jaroslavs. Patiesībā viņš varētu ienākt biežāk un tēlot fashion book policistu.
***
Viņš nāk ar melnu suni. Ja tas suns paceltu kāju un izdomātu pamīzt uz Taschen grāmatām, varētu aizlaist pa pieskari 1000 eiro vienā piegājienā. Bet tas suns ir ļoti mīļš. Man patīk, ka cilvēki nāk uz grāmatnīcu kopā ar dzīvniekiem.
***
Kaut kādam zviedram vai norvēģim bija no maka izkrituši 20 eiro un viņš tos nebija pamanījis. Arī es nē. Jau slēdzot ciet veikalu, šis bij pienācis pie manis un pastāstīja, ka kaut kur grāmatnīcā mētājas 20 eiro. Ielaidu iekšā un hehe - tik tiešām pašā telpas vidū mētājas 20 eiro. Šis patiesībā ir stāsts, kā grāmatnīcas apkopēja nākošajā rītā nedabūja 20 eiro, ko nodzert.
***
Es gribu to grāmatu, kur meitene brauc vilcienā.
*le me dziļi savā sirsniņā nokliedzas 'really nigga?'*
Bet es 0.000kurā-tur sekundes simtdaļā pieslēdzos popsas domāšanai un atnesu viņai grāmatu "Meitene vilcienā". Es jau varētu viņai iesmērēt "Sesto kupeju" vai "Rīga-Maskava" un kādas 100 grāmatas. Jo tajās visās kāda meitene brauc vilcienā.
***
Uz pārtikas bodi sievietes nāca kleitās ar dziļiem izgriezumiem. Grāmatnīcā man neredzēt vasarīgus un iesauļotus dekoltē,dāmas nāk satuntulējušās džemperīšos un jaciņās. Ja es būtu vīrietis, es pat apdomātu to, vai ir jēga strādāt bodītē, kur nevar skatīties uz dekoltē.
***
Viņam ir spilgti sarkans treniņtērps ar svītrām un cepure ar nagu. Viņa ārējais veidols ir totāls purvciema style, bet kā tur bija tas teiciens, nemērī vīru pēc cepures. Pie grāmatām uzkavējas diezgan ilgi, šo to palasa un galu galā nopērk kaut ko arī.

7/16/16 12:32 am - daily_huiņa

Kopš D. aizbrauca uz Islandi, ledusskapis ir pustukšs, man neko negribās ēst, izņemot zefīrus,čipšus un konfektes. Un es kā reiz teicu, ka ieturēšu diētu. Mhm, diētu no veselīga ēdiena. :D
***
Šodien grāmatnīcā pārklausījos viena kunga jautājumu "VaijumsiRzjemJu grmatas?" nez kāpēc saklausīju "Vai jums ir Rainis,grāmatas?" vai kaut kas ar Raini. Liekās, ka pārteicos tikai kādu trešo reizi, strādājot grāmatnīcā.
***
Bija foršas mākoņainas debesis šovakar, uzminu ātrāk pa pedāļiem, lai varētu izbildēt pēdējos kadrus uz tilta,neatceros kad pēdējoreiz būtu tik ātri veloripojusi. Zili-tumžilas debesis un saules izgaismotas, dzeltenas dzelzceļa sliedes,mmm. Tik nav ne jausmas, vai kaut kas sanāks.
***
Viens polis, kurš strādā ziņu dienestā, pateica man ātrāk par Turcijas notikumiem nekā par to varēja izlasīt tvnetā vai apollo.Tiesa gan, visupirms viņš teica fuck un shit capslockā.
***
Krāmējos darbā visu dienu ar apsveikumu kartiņām un secināju, ka tur ir šausmīgi draņķīga dzeja, nu tie apsveikumu pantiņi. Pat dzejas ģenerātors rada ko lasāmāku.
***
Šodien grāmatnīcā bija festivāls NeGaTiVus, jo bija ievērojami mazāk apmeklētāju nekā parasti piektdienās.
***
Ienāca divi ārzemnieki un jautāja pēc latviešu mūzikas.Ieteicu Mantu. Teicu, ka Šubrovskis is a very famous singer. :D (brainfart) Bet šamie nopirka disku. Āwww.
***
D.R. atbrauca uz Latviju, laiks velkas nenormāli lēni kopš 9.jūlija, kad viņa uztaisīja pārsteiguma apciemojumu,diemžēl uz padsmit minūtēm. Gribas ar viņu kārtīgi izpļurskstēties un kaut kur pavazāties, jo nekad nezinu, kad būs pēdējā reize, kad viņa atbrauks te.Man priekš viņas ir Svena Kuzmina stāsti, man nav ne jausmas, cik lasāmi tie ir.
***
Pirms pāris dienām stiepu riteni pār tiltu (kas vēlos vakaros izskatās pēc līķu nobēdzinātavas) un tur priekšā bija čuvāks, kas dzēra aliņu un baudīja vakara sauli. Es nogāju labu gabalu tālāk (ja nu gopņiks?) un tikai tad izvilku fotoaparātu, lai nobildētu industriālo vakara sauli. Un tagad domāju, ka būtu taču labais kadrs, nobildēt to Sašu/Artjomu/Ģimu uz grafiti apzīmētas trubas vakara saulē. Dēm. Es vēl joprojām nevaru saņemties cilvēkiem pajautāt atļauju tos nobildēt. Tā es palaidu garām cilvēku agrā rītā, banāna kostīmā Tērbatas ielā. Un tagad to Nezināmo Slāvu uz Trubas.

7/10/16 02:10 am - Gunāru Astru pieminot

Grāmatnīcā neviens (tad, kad esmu darbā) nav pacēlis no jaunumu plaukta grāmatu par Gunāru Astru un tajā ieskatījies, tā tur stāv apmēram trīs nedēļas.
A kto takoj, Gunārs Astra?*
Tas ir cilvēks, kuru notiesāja uz 7 gadiem cietumā par to, ka glabāja Dž.Orvela "1984" u.c. grāmatas tālajā 1983.gadā. Nu labi, tas ir tikai formālais iemesls, ietupināja jau par viņa uzskatiem un tāpēc, ka klusiņām satusēja ar līdzīgiem.
Tas, protams, bija ļoti sen, kad bija cita pasaules uztvere. Bija nešķīsts prieciņš par būšanu pret Soviet sistēmu un latviskuma saglabāšanu. Tie laiki ir sen aizgājuši. Čū-čū-aizbraukuši. Tagad vietā ir jauna sistēma - nebūt par neko pārliecinātam, ka vislabāk vienkārši ir būt tur, kur apgrozās nauda. "Ai emigreited from Latvia because dēr ār nou well-peid džobs", simtiem tūkstošu latviešu iemesls, kāpēc uz neatgriešanos braukt uz vienalga kurieni. Pilnīgi vienalga, ka pašu bērni diez vai runās latviski, jo kam tad tas ir izdevīgi, galvenais lai iet strādāt un dabū piķi, vairāk, vairāk piķa pēc iespējas svešākā vidē!

Un tagad drusku atkāpe. Pirms vairākiem gadiem žurnālists Atis Klimovičs intervēja vecus cilvēkus visā Latvijā un apkopoja viņu stāstus biezā un interesantā grāmatā "Personiskā Latvija". Cilvēki daudz runāja par bērnību un jaunību pagājušā gadsimta 20. un 30.gados un kas notika kara gados. Būtībā - dzimuši jaunizceptā demokrātijā,līdzīgi kā es.Daudzi dzīvoja nabadzībā, kā tagad saka "no rokas mutē". Viņi dzīvoja nabadzīgi, bet viņi darīja daudz vairāk katru dienu nekā mana superslinkā coffee-shop atkarībnieku paaudze. Viņiem bija liela vēlme izglītoties un pastāvēt pašiem par sevi vismaz tik daudz, lai izveidotu efektīvu naturālo saimniecību vai amatnieku darbnīcu. Vērtība bija darbos un zināšanās, kas tika nodotas no paaudzes paaudzē, kontaktos starp savējiem. Tagad mana vecuma jaunieši vērtību saskata nevis darāmajā darbā, bet darba atalgojumā. Zināšanas ir noplicinātas līdz "jo vieglāk un mazāk/nesarežģītāk, jo labāk" līmenī. Kādreiz cilvēki vairāk turējās kopā ciemos un mazpilsētās. Tagad - ka tikai tālāk no Latvijas.

Gunārs Astra tiesā teica, ka latvieši tiek degradēti un degradējas,vainojot tajā PSRS rusifikācijas politiku. Kāds esot tiesas zālē sēdējis ar maģīti un ierakstījis. Tagad latvieši degradējas labprātīgi, paši no brīva prāta,neviens čekists nebaksta un nebīda. Astras kungs būtu ļoti dziļi vīlies, ja viņam būtu iespējams ar laika mašīnu nokļūt 2016.gada 10.jūlijā. Es pilnīgi redzu viņa vilšanos, skatoties šajā fotogrāfijā:*Gunārs Astra savu aizstāvības runu tiesā bija sācis ar frāzi "A kto takoj,Ojārs Vācietis?"

6/30/16 09:50 am

Interesanti, kā cilvēki dzīvo Valkā/Valgā. Vienmēr interesējis, kā tas ir, kad ej pa ielu un - hujakš - apkārt pēkšņi runā ne tikai krieviski, bet arī igauniski. Ka sīkie augot domā, kur būtu foršāk dzīvot - Valkā vai Valgā vai tomēr Rīgā un kur studēt tālāk - Valmierā vai Tartu. Valkā/Valgā nekad netrūkst saldējuma (:D). Vai igauņi Valku sauc par Svalku? Ja kaut kāda huiņa notiek ielās un policisti ķersta igauņus vai otrādāk - igauņi ķersta latviešus? Un kāpēc tur nav metāla festivāls, kur uzstātos gan latvieši, gan igauņi un krievi? Kāpēc dvīņu pilsēta nav kā superstilīga tūrisma vieta,bet gan klusa province? Vai tur baikeri draudzējas vai ienīst viens otru (Valgā ir baikeru klubs)? :D Ak dievs, kur nu vēl Tinderis, kas rāda gaļas gabalus tuvāko daždesmit vai simt metru rādiusā!

6/23/16 08:16 pm - cidoniju sidrs, yo

Saules tusnīgo ripināšanos uz otru pusi atzīmēju jau 21.datumā dziļos pāķos, Rudes muižā.Ļoti feini patiesībā, gribas nākošgad arī speciāli izņemt brīvus īstos saulgriežus un kaut kur atzīmēt ar makten kulturāliem ļaudīm.Neviens nebij vafelē,bet tāpat bij danči un lustēšanās! :D Grāmatnīcā šovakar tikai pašā pēdējā stundā ienāca "jāņubērni" ar vaiņagiem,heh, laikam jau vakar vakarā rīdzenieki izkratījās no Rīgas.
Pirmo reizi miljons gados Rīgā Līgo vakarā nelīst!!wowww. Rīt brīvdiena. Uz ē-pastu raksta kaut kāds francūzis, kurš gribot bradāt un fočēt jūlija sākumā. Varbūt pat paņemšu pāris brīvdienas, lai var sabradāties.

6/18/16 08:57 am

Dzīvojot 5.stāvā,kaut kāds tusnīgs kabelis visu laiku sitas pa balkona šīferi. Troksnis gandrīz tikpat skaļš kā basiņmūzika :D Tāpat arī koku zari ik pa brīdim atsitas pret to sasodīto šīferi. Vispār sliktais lietainais laiks ir nomīnusojis vairākas atvaļinājuma dienas. :(
Diez, kādi viļņi tagad Mangaļsalā?

6/16/16 06:34 pm - atvaļinājums.lv

Pirmoreiz pēc nez cik gadiem iegadījās atvaļinājums vienā laikā ar D., bija doma doties uz Polijas ziemeļiem. Bet tas brauciens izpalika, jo D. tieši pirms brauciena bij devies riteņot pa Latgales mazajiem pierobežas ciemiem tā, ka vairākas dienas staigāja klibodams.Nu ja nav staigātājs,tad nav jēgas ceļot.Domāts, darīts. Vairākas dienas marinējāmies pa māju un izdomājām, ka tepat pa Latviju jābrauc skatīt sabrukušās PSRS un mūsdienu ek.krīzes drupas un visādas citādas padarīšanas.
Diemžēl no skaistās Bornsmindes muižas pils kāds ir nospēris akmens lauvas. Un es tik ļoti gribēju pasēdēt uz pils trepēm un papaijāt akmens kaķīšus! Ehh. Kādreiz tur bija tuberkulozes slimnīca, pamesta deviņdesmito sākumā. Ēka nolaista līdz kliņķim,grūti pateikt, ka 20 gadu senāk tur vēl viss noticies.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bornsmindes_pils_1999-11-13.jpg
Atpakaļ uz Bausku devāmies ar stopiem (pirmā stopēšana šogad), jo tikai tādā veidā varējām paspēt uz autobusu, kas brauc uz kādreiz bagāto kolhoza ciemu Uzvara. Izložņājām pamestu konservu un sulu fabriku un tad devāmies uz ciemu. Ciemā riktīgi voņī pēc kūts,lai gan tur lauki ir pirms ciema blīvi apdzīvotās daļas. Internetā īsti nevaru atrast bildes, kā tas ciema centrs kādreiz izskatījies - tur sabūvēts vesels baseinu komplekss pa ciema centru un pie veikala mistiski kubikveida baseini. Gan jau ka ne viens vien dzērājs tur pa tumsu iesvempies. :D Līdz galam neuzbūvētajā HESā pie upes (mūsa vai mēmele,nekad neesmu spējusi atšķirt tās upes) nekāpu augšā pēc geocache, jo kāpt pa rūsainu konstrukciju, kas var beigties ar skaļu plunkšķi ūdenī, kaut kā nevilināja.Vieta, protams, ļoti atmosfērīga, tur pat dzīvo daži gulbji.Viens no gulbjiem ar cēliem vēzieniem izlidoja caur HES konstrukcijām, žēl, ka fotoaparāts tajā brīdī nebija ieslēgts.
Pēc tam devāmies uz Latgali pamesto skolu ekspedīcijā.Apsekojām četras, no kurām iekšā tikām vienā.Patiesībā būtu tikuši divās,ja būtu saņēmusi drosmi veikt trespassingu, kas 50/50 varēja beigties ar signalizācijas ieslēgšanos. Nekad nevar zināt ar tiem sasodītajiem sensoriem,neiejot iekšā, vai strādā vai nē. Un lūk, vajadzēja tieši tajā brīdī ap to skolu staigāt visādām tantītēm un jauniešiem, tā kā riskēšana tika atlikta uz citu reizi.

Pēc pamestās skolas aplūkošanas stopējām uz Daugavpili. Mašīnā bija liels suns! Un man ar D. sveši suņi liekas drusku bailīgi, bet tik un tā braucām. Jauna stopēšanas pieredze, kad pakausī elpo suns :D
Daugavpilī par saprātīgām naudām var palikt pa nakti medicīnas koledžā (8eiro),drošā un labi izremontētā vietā, istabiņā pat teļāgs bij. :D Pašā Daugavpilī neko daudz neskatījām, jo bija jau teju vakars,taču visādas industrijas sabildēju. Devāmies uz Stropu ezeru pamestā laivu piestātnē sildīties saulītē, ēst bulkas un dzert alu.
Nākošajā dienā devāmies uz čuhņu, kur netikām pamestajā skolā. Tur kāds esot cītīgi aiznaglojis ieeju,kas pirms gada vēl esot bijusi vaļā. Skāde gan. Tomēr ielīdām pamestā veikalā, kas bij izputējis ap 2002.gadu, spriežot pēc cenām un pavadzīmēm. TUR BIJA PARĀDNIEKU BURTNĪCIŅAS! Parastās rūtiņu burtnīcās bija sarakstīti vietējie ļauži, kas "uz krīta" bija kaut ko ņēmuši - pie vārda blakus, protams, preču vērtības summa, kas jāatdod. Un izskatījās, ka tur puse cilvēku nekad to parādu nav atdevuši, jo nebija izsvītroti no saraksta. Interesanti, vai mūsdienās kaut kur vēl dod preces "uz krīta"...Veikalā drusku slapstījāmies, jo garām gāja vietējie iedzīvotāji. Nekad ar tiem vietējiem aborigēniem nevar zināt, cels traci vai necels.
Pēc iepriekšējās dienas staigāšanas bij spēku izsīkums un tad es pie Līvānu stikla muzeja pļaviņas lasīju grāmatu,kamēr D.gulēja.Un bļe - aiz muguras dzirdu šad tad darbā dzirdamu ļerkstēšanu,pa durvīm bij iznākusi modes dizainere Patmalniece, kura teicās, cik makteni skaista vieta esot. Besī, ka visādi Rīgas centra ērmi uzrodas čuhņās,jo čuhņas tad zaudē savu čuhņisko burvību.
Bija jau vēls, bet līdz vilcienam paspējām aiziet līdz Ubagu līcim. :D Patīk redzēt "dzīvajā" smieklīgas vietas kartē.
Drīz beigsies atvaļinājums,bet varbūt pēc piektdienas vētras kaut kur sanāks aizbraukt.

5/17/16 11:31 am - Kāpēc es kaut ko vēlos?

Dzīvoju un secināju, ka manas vēlmes ikdienā nesniedzas diez ko tālāk par kaut kādām vienkāršām vajadzībām, lai vienkārši justos labi (gulēt,ēst,ieiet dušā,palasīt,samīļoties,klausīties mūziku utt).
Līdz ko izej četrām sienām vai ieej virtuālajā telpā, no visiem stūriem lien ārā "TEV BŪS GRIBĒT!". Gribēt ko? TEV BŪS GRIBĒT ĒST VEGĀNISKI,TEV BŪS IELĀDĒT MODERNĀKO TELEFONA APLIKĀCIJU, TEV BŪS GRIBĒT NOGARŠOT JAUNĀKO BIEZPIENA SIERIŅU,TEV BŪS GRIBĒT NEBALSOT PAR UŠAKOVU,TEV BŪS GRIBĒT CACOTIES,TEV BŪS LIKT CITIEM DOMĀT,KA VAJAG GRIBĒT...
Mērkaķu bars grib, lai es gribu (un gribu negribēt).
Dzīvot ir garlaicīgi. Viss ārpus pamata vajadzībām ir kāda cita gribas izvēlēšanās.Un dzīve ir tik šausmīgi gara, jo visu laiku jāizvēlās un jārada iespaids,ka tu patiešām gribi visus tos sūdus, kurus nevajag ne šodien, ne rīt, ne tuvākos desmit, daždesmit gadus.Tikai nedomā par to. Ej un dari to, ko tu patiesībā negribi. Ej un tērē. Ej un izrādies. Ej un reproducē savu neīsto dzīvi. Kad būs bērni, melo viņiem, cik dzīve ir interesanta, lai viņi negribētu sagrābt pilnas plaukstas ar smiltīm un ar tām aizrīties.

Kāpēc es kaut ko vēlos?
Tāpēc, ka jāpiespiež sevi gribēt.

5/12/16 09:17 am - Kätilö (2015) filmas apskats.

Vakar iegrābos, noskatoties Kätilö aka The Midwife(2015). Gribējās noskatīties, jo režisoram Antti Jokinen diezgan labi izdevās filma Puhdistus (2012).Turklāt, filmā galveno lomu atveido Krista Kosonen, kura bija "hot blooded" nevis šajā sasodītajā filmā, bet gan Kaikella rakkaudella (2013).

Karoče.
Filmā galvenā varona bez absolūti nekāda pamata samīlās somu SSietī,prosta saskatoties. Tā it kā vīrieti 100 gadus nebūtu redzējusi. Ticamības moments nulle. Pieauguši cilvēki pēc skatīšanās vien nevar acumirklī samīlēties,dzīve tak nav skolas diskotēka.
Otrkārt. Kad politieslodzīto nometni sāk bombīt un šaut, labumi no debestiņām krīt daždesmit centimetru attālumā no viņas kājām. Reāli no sprādzienu trieciena viņa vismaz nokristu, tiktu aizsviesta pāris metrus tālāk. Kā arī no viņas kleitiņas pāri būtu palikušas ķeskas un gan jau kāds orgāns būtu norauts arī. Ticamības moments 0,00%, jo viņa kā uz mēles izsoļo cauri, savā nodabā dungojot "pohuj rudzi". Ja filmās bombī, tad bombī, nevis no gaisa met lejā zemaiņus kartupeļus. :D
Treškārt.Kā zināms, otrajā pasaules karā, ja tev nebija utis un blusas, tad tu neesi bijis otrajā pasaules karā, it īpaši ja atrodies kara zonā un starp cilvēkiem, kas ir karagūstekņi bez nekādām ekstrām mazgāties. :D Nu,bez utīm bij varbūt tie, kas dzīvoja ārpus kara zonas un negāja uz tirgiem un nelaida mājās bēgļus.Un tad filmā SSietis izdomā sniegt dāmai orālo baudu.Utis tāds hitrijs radījums un dzīvo tur, kur siltāk. Nu tad iedomājaties,kas tai dāmai reāli varētu dzīvoties vāverītē arī tādā brīdī, tās utis jau aizdzīt prom nevar ar "hey,psst,SSietis nāk ciemos":) Ticamības moments 0.0000%
Ceturtkārt.Viņa visu laiku izaicina nometnes krutāko SSieti,sēžot viņa pjedestālā un sazin ko vēl. Viņš viņu soda noperot un iešpricē kaut kādu figņu. Lai gan tajā ieslodzīto nometnē sievietēm veica FīrerMedeksperimentus, špricējot visādus baciļus. Un viņai, redz, protams, neko ļaunu neiešpricē, varbūt pat kādu painkilleri, lai izdotos izbēgt no tās nometnes. Yeah...sure...

Hujņa ne filma.


5/7/16 09:09 pm

Mana mīļākā "pa kluso" nodarbe ir darbā uz papīra ķēpu lapām (priekš pildspalvu testa) uzrakstīt 'lohatron' un 'pirdiens' kirilicā. Uzrakstu, vēlāk garām ejot paskatos un smaidu kā maija saulīte. :D

5/2/16 01:10 pm

Ja sāp spranda, tas nozīmē, ka sen nav kratīta pačka. Vakar bija foršs koncerts un man uz rokas vēl joprojām ir zīmodziņš ar jātnieku un zirdziņu. :D
Šodien paņemšu kaut kādas grāmatas ko pa brīvdienām palasīt.
Un pirms 5min atnāca viena vācu kundzīte un viņa sāka ar mani doič šprehen.
Beidzot būs brīvdienu trijdiennieks. Miljons gadus tāds nav bijis.

4/30/16 11:37 pm - 2004/2005

Laika mašīna, jupījējēj jeb skolas atmiņas v2. par 25.vidusskolu

Tur bija tāda skolotāja,kurai bija ūsas un ar astoņdesmito gadu frizūru. Viņai bija meita, kurai varēja nākotnē iztēloties ūsas.Patiesībā bija žēl viņas, jo viņa izskatījās nabadzīga. Viņai gandrīz vienmēr bija melnas zeķbikses. Viņa pasniedza veselības mācību. Es domāju, ka zēniem tā bija trauma forever, ka par seksu runā sieviete ar ūsām.
***
Draudzene kādu laiku mājās turēja jūrascūciņas. To bija daudz, precīzu skaitu neatceros, bet vismaz astoņas bija. Neglītāko sauca Persijs, neviens viņu negribēja. Dažreiz mēs braucām uz kaut kādu Zooveikalu Krišbarona un velns-sazin kādas ielas iekšpagalmā. Ļevās jūrascūciņas skaitījās brūnās, bet par albīniem maksāja vairāk, nez, 50 santīmus vai latu vairāk. :D afigenais bizness. Vienreiz bija tā, ka nebija būris, kur tās cūciņas vest. Tāpēc mēs viņas vedām...skolas penāļos. Jā, skolas penāļi, kas atvērās līdzīgi kā kosmētikas maki, bija lielāki par jūrascūciņām. Tā mēs viņas vedām,pusatvērtos penāļos 7.tramvajā. Tādas lūk,pēc skolas izklaides.
***
Skolā bija grūti kaut kur paslēpties vai izmuldēties, ka nenotiek stundas. Vienmēr bija kaut kāda ķerta učene vai vienkārši vecene, kas ķērca, ka "stundās nevajg tagad būt?" "izsaukšu klases audzinātāju". Kādu laiciņu varēja slēpties ēdnīcā vai bibliotēkā, bet tāpat bija kaut kādas mistiskās klejojošās vecenes, kas medīja bastotājus. Next level bija vienkārši bastot pēc kaut kādas 3. vai 4.stundas, vienkārši ejot projām no skolas. :D
***
Skolā bija pundure.
***
D.klasē bija izcili retardi, kuri savu klases žurnālu regulāri pievāca un vai nu izmeta vai nu mistiski ierakstīja žurnālā atzīmes, kuras reāli nebija nopelnījuši. Toreiz tomēr biju laba meitene un man pat tāda ideja nekad neienāktu prātā. Mūsdienās nekas tāds laikam nav pat iespējams,jo ir elektroniskais atzīmju žurnāls.
***
Kādreiz bija stilīgi ķēpāties ar marķieriem un man soma bija sarakstīta ar visādu grupu nosaukumiem. :D Toreiz tas bija veids, kā "personalizēt" somu. Es biju nāvīgi dusmīga, kad kāds klasesbiedrs uz somas uzrakstīja Eminem, reps,fūj!
***
Zem soliem bija tāds kā plauktiņš vai vaļēja atvilknīte, kur palikt apakšā grāmatas vai ko tamlīdzīgu. Un viens no lielākajiem piedzīvojumiem katru nedēļu bija nopirkt čipšu paku un tad stundās pie visdusmīgākajiem skolotājiem to čipšu paku stundas laikā norīt. Bija tāda latviešu valodas učene, Bargā Kundze, kura paskatījās ar supernaidīgu skatienu ik reizi, kad zem kāda galda kaut kas iečaukstējās. Iečaukstējās vēlreiz - bļāva līdz seja palika sarkana un sacīja kaut ko par smirdīgajiem čipšiem/smirdināšanos.
***
Tas varēja būt kaut kāds viens no tā gada pavasariem. Gaidīju tramvaju un biju teju eiforiski priecīga, ka tomorrow comes today, jo Gorillaz bija stilīgi toreiz. Un ka pamatskola bija riktīgi smieklīga. Es nebiju stilīgā meitene, bet tik un tā bija forši.
***
Stilīgās meitenes starpbrīžos skrēja pīpēt uz blakusmāju pagalmiem un runājās par simpātijām un kaut kādu huiņu. Baumas tolaik izplatījās no starpbrīža līdz starpbrīdim. Vispār baumu cikls vienas dienas laikā apgāja vairākus lokus, līdz viena bauma dienas beigās bija tik izpušķota, ka fig viņ zin kurš ticēja pirmajai un kurš pēdējai versijai. Bet es nebiju stilīgā meitene un nebaumoju.
***
Man bija 300 lpp bieza klade no Valtera un Rapas.Uz vāka laikam bija saulespuķes vai kaut kas dzeltens. Tā vienkārši bija dzeltenā klade, bet tur iekšā bija interesantas lietas. Piemēram, rentgens ar skrūvgriezi, kas ieurbies cilvēka galvā un tamlīdzīgi. Tās bildītes griezu ārā no Sīrupiem un PUffiem un vēl sazin kurienes, no sadaļas "Trakā pasaule". Vēl tur bija Mišela Moņtena un kaut kāda poļu rakstnieka aforismi no grāmatas "Nesaķemmētas domas", kaut kur sagrābstītas anekdotes, draudzenes fantastisko būtņu zīmējumi, pašizdomāto lamu vārdu krājumi, dziesmu teksti (placebo,korn,kautkāda popsa utt.). Tā klade bija pieprasīta un man to prasīja gan meitenes, gan zēni. Jo tur bija tikai un vienīgi huiņa,kas bija kā saldais ēdiens jebkuram 12gadīgam prātam un dvēselei.
Kādā parastā ziemas dienā to kladi kopā ar skolas dienasgrāmatu aizmirsu gaitenī un vairs nekad neredzēju. To esot pievākuši "lielie" un iemetuši sniegā sporta laukumā. Tas bija ļoti, ļoti nejauki, jo to kladi meklēju visu dienu, jautājot pēc tās arī "lielajiem" skolēniem. Es tajā kladītē biju ieguldījusi pēcpusdienas pēc skolas, ko nereti pavadīju, klausoties Terzena muldēšanā pa radio SWHrock ar šķērēm rokās. Toreiz žurnāli bija kā internets, saprotiet?
***
Toreiz starpbrīžos visās malās skanēja Crazy frog. Polifoniski,parasti un Reālā melodija, kas toreiz maksāja laikam vienu latu.Atcerās kāds melodiju pasūtīšanu?:D
***
Tolaik bija baigais fleims par krievu skolām un internetos bija kopypaste palagi
portālos, kuri krutāki, latvieši vai krievi. :D Bet pašā skolā to just nevarēja,jo:
1kārt, ķengarags
2kārt, trešdaļa klasesbiedru jauktajās ģimenēs
3kārt, neviens netaisījās kauties ar tiem, ar kuriem jau bērnudārzā draudzējās.
Nu ja kāds kāvās, tad par citiem sūdiem.:D
***
Vienu rītu bija gadsimta notikums - skolas sporta laukumā bija līķis. Bija aizliegts iet ārā un visi bija salipuši pie gaiteņa logiem skatīties. To līķi redzēja viens no maniem klasesbiedriem. Sūdīgi viņam! :D
***
Kaut kad bija kross, skaitījās obligātais. Skrēju,bet tad sapratu, ka nafig un piebiedrojos KrosGājējiem,bija vienalga.Bija tāds parciņš aiz Sarkanā Kvadrāta rūpnīcas. Pēc tam tomēr bija jāskrien nīstais kross, bet vairākus gadus vēlāk,9. un laikam 10.vai 11.klasē, jo bija sporta skolotāji, kuriem bija trū respekts.
***
Skills bija skriet nevis pa diviem pakāpieniem, bet pa trim,jo savādāk bija jāstāv garās rindās ēdnīcās. Tas nekas, ka biež vien no šādas skriešanas soma aizlidoja pār galvu un galu galā nācās apstāties skriet. Tāpat bija izdevīgi draudzēties ar tiem, kas bija rindās pirmie, jo tiem varēja iedot santīmus un dabūt savas porcijas. Bija tādi laiki, kad varēja atstāt somas čupā pie ēdnīcas, jo neviens taču neko nezaga. Tagad sīkajiem ībļiem kaut kādi aifoni un vēl nez kādas bagātības līdz uz skolu.. :D

4/30/16 08:10 pm - sestdiena.

Darbs grāmatnīcā nozīmē to,ka saņemot preci to gribas piedāvāt ne tikai citiem, bet arī nopirkt pašai. Tā nu es ieraudzīju skaistāko krāsojamo grāmatu mūžā (velosipēdi+kaķi+apokalipse), nožīdoju padsmit eiras. Padsmit eiras par faking krāsojamo grāmatu! (būtu aizgājusi uz kādiem trim koncertiem par to naudu :D) Un nenormāli kruti, ka katram zīmējumam blakus ir tukša lapa ar iedvesmas kaķēnu. Značit man šīzē jāpārspēj tās grāmatas zīmējumi, kas varētu būt vēl interesantāk par krāsošanu. :D
Bet nē,makteni sagribējās vēl palasīt par nacionālajiem partizāniem un Zentas Mauriņas bestof.
- - -
Daugavā Rīgā var redzēt jocīgus ūdens putnus ar cekulu (panku putni). Tikai nezinu, kā tos putnus sauc. :/
- - -
Un tagad mājupceļš ar riteni. Grūti pierast, ka gaisma vēl pāri deviņiem.
Mošk jāiebrauc objektā. :D
Powered by Sviesta Ciba