rasoļņiks

Recent Entries

7/23/17 11:39 pm

Atbrauca ciemos māsa un tā kā D. ir prom visu weekendu, māsa palika pat abas dienas. Sanāca izstaigāties un dzirdēt Tranzītu apmēram 2 km attālumā. Es nevaru būt balts, Vai tu tur esi un citi "grāvēji" bija diezgan labi saklausāmi. Dzīvē reizēm vajag trash devas. Nu tur drausmīgu mūziku vai briesmīgas filmas. Lai smadzeņu puslodēs atmirst šūnas un aizmirstas nebūšanas. Tranzīts ir tāds trash, ka tas kaut kādā mērā ilustrē manu tagadējo jauno dzīvi.

Ā jā. Atradām Maskava TV - Slimnīca. :D

Šodien pusi dienas nomarinējāmies mežā un pie ūdenskrātuves, bildēju ar māsas future husband jauno fotoaparātu, riktīgu vintage. Pie tās ūdenskrātuves vasarā diezgan tizli. Sabrauc "zelta jaunatne", mašīnā ieslēdz tuci un ar atvērtām bundžām tusē pie ūdens. Lauķi. Pāķi. Degradācija. Šodien apmaldījāmies mežā ar Radiohead fonā. Bij smieklīgi.

Šīs bija divas ļoti vasarīgas dienas, bet es esmu jau rudens trūdu stadijā.

7/21/17 10:39 am - ledusskapja drāma

Bļa, es dzīvoju kopā ar faking egoistu, kurš ar ieiešanu veikalā domā nopirkt ēdienu vienai ēdienreizei vai auzu pārslas tikai sev (viņš zina, ka es neēdu pārslas ar negaršīgi skābo upeņu zapti, vļēk).
Es nebūtu dusmīga,ja viņš uz manu jautājumu "vai mājās ir ko ēst" būtu atbildējis ar reālo situāciju - "dažas salātlapas un divi tomāti/tikai vienai ēdienreizei/ledusskapis tukšs" nevis ar pārliecinošu "jā".
Jau vairākus gadus es stibīju no veikala maisus ar rijamo,kas pietiek vismaz 3 dienām, jo man besī KATRU DIENU tērēt savu laiku, stāvot faking Maximas rindās. Un tad, kad manis atnestaisgandrīz izbeidzas, viņš ņemās taisīt kaut kādus kuhņas šedevrus - pieliek tunci ar eļļu klāt vārītiem rīsiem, par ko dzirdot vien gribās norīstīties vai atnes no veikala 1, 2 vai 3 lietas, ko tai pašā dienā norij.

Es esmu nāvīgi pārskaitusies, ņemot vērā, ka pusdienās viņš var atļauties pusdienās rīt silto ēdienu, kamēr man jāsmērē maizītes, jo 1)nevaru atļauties 2)tuvumā nav, kur paēst, jo faking Maskačka.

Tagad domāju, kā pārmācīt to rijīgo ruksi. Un vakar viņš vēl dusmojās un iespēra ritenim, ka es viņam pateicu, ka kaut kas ledusskapī jāliek uz rītdienu.

Mēs praktiski par neko nekad nestrīdamies, bet es gribu strīdēties, jo
TAS BĻAĢ NAV GODĪGI BĻE.

7/14/17 09:24 am - pie Rīgas pils

http://www.delfi.lv/news/national/politics/video-ka-pie-rigas-pils-ridzenes-sarunu-del-prasija-vejonim-but-dzirdigakam.d?id=49043995#!dgs=dgslv-103327:5912419

Drusku paprotestēju ar'. Otrā pusē plakātam labāks uzraksts, ko ik pa laikam mainīju: "Dibens no iesildīta beņķa tālu nekrīt". Ar domu, ka ja kāds polītiku izvēlas kā dzīvesveidu, tad nekādas beņķu mainīšanas (amati) nemainīs šādu cilvēku shady nolūkus.

Vējonis tiešām bija pelnījis to nobūjināšanu, shēmotāji paši neatzīsies. Lemberga klēpju sunītis tikai prasmīgi imitē darbību.

Es nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka tas bija pilnīgs JKP aģitpasākums,jo uz skatuves kāpa arī citu partiju pārstāvji. Ja nebūtu JKP saaicinājuši, tad to būtu darījis kāds cits. Pasākumam, protams, bija tostermaizes efekts - tauta pacepās un Bordāns arī tika teļāgā.

Kas būs tālāk?
Da nekas īpašs, bet ja vajadzēs iet protestēt šogad vēlreiz, iešu kopā ar D. un R.kurš gan jau pa šo nedēļu būs paspējis izstudēt googlē šo to par Vējoni, Lembergu un Šļeserzelli.

Man ir arī sazvērestības teorija par turpmāko apokalipses scenāriju, ka ja kritīs galvas, tur iesetumsies vēl Lembergam lojālāki ZZS spēki vai arī tādi, kuri it kā ir bezpartejiski, BET ir Lemberga koriši, kas pa kluso visu jau sarunājuši.

Labākajā gadījumā ZZS reitingi kritīs tik ļoti, ka Saeimas vēlēšanās kritīs reitings ZZS un tās balsis, kuras kāds gribēja atdot ZZS, pieplusosies Konzerviem,Vienotībai vai kādai jaunai partijai. Lūkosim, redzēsim.

7/11/17 02:01 pm - pārcelšanās

Uz ielām ir tīri kaķēni, bērni līdz pat 22:00 spēlējas pagalmā, mežā 15 min gājienā ir mellenes, ierastie kravas vilciena trokšņi labi dzirdami. Man jau ir mīļākā māja ar diviem tornīšiem un kaut kad nākošnedēļ iešu klausīties standup vietējā klubiņā. Derētu uzmeklēt vietējo fotoklubu, noskaidrot vai rīko lokālās foto izstādes vai ko tamlīdzīgu. Ielās latviešu valoda dzirdama 70% gadījumos, kas man pēc čigānu,krievu,angļu,turku un lietuviešu mix ikdienā liekās tīrā atpūta.
Iesākumā jau kūlio,nez kā būs pēc mēneša,trim,pusgada,kad beigsies darba līgums.

7/5/17 02:08 pm - hmm, būs protests n shit?

Ja tas topošais mītiņš pie prezidenta pils 13.jūlijā vai kad notiks, noteikti došos sabildēt, gribās redzēt īstu reidž egeinst oļigarhi. :)

Es gan nezinu, vai tā varētu būt kā Saeimas priekšvēlēšanu kampaņa Konservatīvajai partijai? Kam tas ir izdevīgi?

Vakar pieslēdzos LTV tiešraidei, raidījumam "Tieša runa". Tur nekāda jēdzīgā runāšana nesanāca, vien divi žurnālisti reidžoja (LTV "Azliegtā paņēmiena" ūzainis un IR Nellija). Gribējās, lai tur studijā spalvas iet pa gaisu. Laikam LTV vajadzēja kaut ko darīt, lai atspēkotu slikto slavu (lai nekrīt skatītāji teļāgam kā tādam) un banot no TV Lemberga Šļāgerkoncertu. Youtube arī uzmeklēju Kučinska un Vējoņa viedokli par to visu. A ko viņi. Viņi no ZZS, nevar neko jēdzīgu pateikt. Raustās.

Bet tas jau visiem ezīšiem ir skaidrs, ka Lembergs un trīs AAA ir tik biezi, ka ir uzpirkuši tiesu varu un prosta jāgaida, kad viņi noliks karoti. Tiesa gan, viņu vietā var nākt viņu dēli, kas var kļūt par izskolotiem oļigarhiem, kas bīdīs biznesiņus un ietekmes sfēras.

7/1/17 04:02 pm - mazais kino apskats :)

Tomcat (2016)
http://www.imdb.com/title/tt5432188/
Filma sākas ar geju idilli, kurā valda klasiskā mūzika, mīlestība pret traukiem, garšīgu ēdienu un dārzu. Es nezinu vai tā ir geju klišeju klišeja, bet es arī pazīstu pāri, kurš visas šīs lietas tur augstā vērtē.
Anyways, pārim ir kaķis, kurš saņem ārkārtīgi daudz uzmanības un te pēkšņi viens no viņiem tam kaķim vienkārši pārlauž sprandu. Tikai Vācijā, iespējams, šāds kombo - pliks gejs pārlauž sprandu kaķim. :D Pēc kā, protams, sekoja scēnas, nerunāšanas pāra attiecībās un mēģinājumi kaut ko labot. Prasījās konstruktīvāki dialogi, bet varbūt tas bija speciāli - parādīt, ka kopdzīvē vairāk saaugam ar ērtumu un patīkamu vidi, nevis pievēršanos vienam otra problēmām, ja tādas ir.

Tokyo fiancee (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3877718/

Filma par to, kas notiek ja patiesībā iemīlies cilvēka kultūrā nevis pašā cilvēkā. Tas ir neērti un ne pie kā jēdzīga nenoved. Viss beidzas ar Fukušimas AES avāriju. :D

Grand central (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2835548/
Turpinot par atomelektrostacijām, šeitan viens viegls franču romāns radiācijas starojumā. Viens lauķis aizbrauc strādāt bīstamu darbu AES un sapinas ar vietējo rebel čiksi. Šī filma ir super no atmosfēras - karstums, radiācija, sirēnas un franču valoda. Filma filmēta divās atomelektrostacijās, no kurām viena patiesībā ir pamesta - uzbūvēta par ļoti lielām naudām un nekad neizmantota (Rietumeiropa to var atļauties!) :D

Tricked (2012)
http://www.imdb.com/title/tt2171875/

Komēdija par afēristiem, kas grib dabūt lielo rubli. Kas ir gudrāka, sieva vai divas mīļākās? Patīkama smieklu doza tumšiem vakariem. Dāņiem tīri tā neko humors.

When we leave (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1288376/

Filma par turku sievietes apjausmu, ka gribētos tā kā šķirties no vardarbīga vīra. Cena ir ļoti augsta,protams. Ļoti tipiska filma par rietumu vs islāma pasaules redzējuma sadursmi. Es jau paredzēju skumjas filmas beigas, bet ne tik fucked up. Vācieši, they know how to pateikt "nepinies ar muslimu vīriešiem".

It's only end of the world(2016)
http://www.imdb.com/title/tt4645368/

Tā nu tas ir, ka pateikt "klau veči, es mirstu" pie pusdienu galda nav viegli. Smieklīga un skumja filma par nāvi un atkalredzēšanos. Māsai ļoti patika šī filma,viņa pat gāja uz ķinīti skatīties divreiz.

Mein kampf (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1038045/?ref_=nv_sr_1

Burvīga komēdija/biogrāfija par Ādolfa Hitlera jaunības gadiem, kad viņš mēģināja būt mākslas students. Tom Schilling tas izdodas perfekti. Kad noskatījos filmu, brīnījos, kāpēc gan agrāk nebiju redzējuši šo filmu - smeķīgs un vietumis melns humors. Filmai mazs vērtējums dēļ ēbrejiem, kas salikuši pa vienai zvaigznītei. :D

6/26/17 12:29 pm - ahh, typical.

Pēc vēl vienas negulētas nakts (stulbie svētki, neparko nevar aizmigt ātrāk kā 3:00 / 4:00) šodien nekas nav labāks par Hezzel klausīšanos darbā.

Tik traģiski nenāca miegs, ka arī uzrakstīju pāris rindiņas ar Daugavpils theme, kuras kaut kad vajadzēs apģērbt un sakombinēt dzejstāstā:

/Divas nelaimes, trešā par brīvu/

/Uz tramvaja konduktora pieres svīst vakardienas šņabis/

/Ēd puisēns baranku un skatās caur blokmājas aci/

/Aplī nav savs stūrītis/

6/25/17 02:36 am - lauku zaļumballes

Izdomāju, ka jāaizbrauc uz tipisku lauku zaļumballi. Ar draudzeni apspriedām variantus (galvenais, lai dzelzceļš lai vispār var tikt atpakaļ, ar autobusiem jāņu laikā ir, kā ir). Aizbraucām uz Skrīveriem, jo tur bij draudzenes famīlijai cīši zināmi ļaudis.
Ilgākais, protams, bija vainagu pīšana (iešana puķēs un pats process).
Un tad ieradāmies zaļumballē ap plkst 23:00. Iztikšu bez superepitetiem šoreiz.Šķidra publika, sildījāmies pie ugunskura. Patiesbā nesildījāmies, seja dega tai elles kureklī. Tad nu pārbīdījām beņķi, dzērām, dziedājām līdzi ŠĻĀĀĀĀGERIEM un dzērām atkal. Muzikants bija lauku klišeju klišeja - sintiņa auto džingliņš + kaut kāds lauķis dzied pa virsu. Ap pusnakti saradās ļaudis un tipiskie gaternieki, kas kā likums, radaru orientē uz blondīnēm. Tā kā draudzene dejot neparko negribēja (es jau nu toč nē, jo braucu uz to zaļumballi, lai parādītu typical lauku sad party), atšuvu visus viņas kavalierus. Sūtot tos papardes meklētējus uz Dendrāriju staciju 5km tālāk.

Kad pietiekami iedzērām, uzdancājām pie seksuālajiem čiekuriem (klasika!) un turpinājām dzert un sildīties pie ugunskura (nakts bija auksta). Kkādi krievi gribēja dejot, bet es pajautāju, cik viņiem gadu. 21, nedzēruši, bet ha ha, par mazu tie dancātgribētāji. Tad piesējās kaut kādi latvieši un sāka klārēt, ka no Rīgas braukuši. Šļāger party ir šļāger party, nav taču nozīmes, vai Rīgas kundziņbūšana vai vietēja mēroga drunkfest.

Aizejot pēc papildus aliņa, viens divpadsmitgadīgs sīkais man svinīgi uzbļāva "alu dzert nedrīkst!". :D Kad ugunskurs saplaka un palika vēsi (tas viss 2h laikā), devāmies šūpoties šūpolēs. Bija pamalē redzama rītausma un devāmies uz māju, dziedot līgo/jāņu dziesmas, ar domu, ka nu tik būs baigā sadziedāšanās. Ņehuja, māju logos piķa melna tumsa, ugunskurs bija kaut kādās četrās sētās no tām, kam gājām garām.

Paņirdzām, aizgājām gulēt un no rīta sāņēmu frāzi:
"Atceries tos puišus?"
"Mhm"
"Tos visus!!!"
xD

Labākais aiz puķu lasīšanas sekoja pastaiga pa susuru taku, kur arī ūdenskritumu kaskādes. Atradām svaigi izraktu alu ar baby lapsēniem, bet pavisam klāt nelīdām.
Devāmies mājup, kad sāka līt. Tāds nu tas šļāgerparty.

6/17/17 09:30 pm - vasaras s.ā.k.u.m.s.

Tāda sajūta, ka vasara īsti nav ieskrējusies. Atskaites punktu parasti man nav. Varbūt vienīgi filadelfu ziedēšanas laiks (nu jau kādu nedēļas/divas zied).
Šur tur pavazājos, satiku R & C & A & D. Jūtos pat ļoti grezni. Kaļam plānus vasarai, it kā nopietni, it kā pa jokam, katram savas ikdienas posts un prieks.

Vinnēju saulespuķu sēklu loterijā (es neēdu semočkas, bet mana sievišķā intuīcija jau dziedāja "lalallaa,tu taču vinnēsi), biļetes no bilešu servisa. Tagad tik jāizdomā, uz kādu festivālu doties. Patiesībā nav ne jausmas, kas vispār notiek par festivāliem. Man patīk andergraunds un jaunie muzikālie censoņi.

Pa ceļam uz Ragaciemu palasīju Imanta Auziņa dzejas krājumu "Nezūdošais" (1972). Tāds drusku smeldzīgs un noskaņām pilns krājums. Iegūglējot tikai atģidos, ka Imants un Irēna Auziņi ir no vienas famīlijas. Patiesībā gribētos dabūt vēl kādas Auziņa krājumus no 70-tajiem un 80tajiem. Laikam būs jāpārvar slinkums un jāaiziet uz Otro Elpu.

Nākošnedēļ būs kaučserferis no Vācijas,riteņbraucējs.Man vēl joprojām šķiet aizraujoši, ka apmaiņā pret vietu uz matrača iegūstu interesantas sarunas,smaidus un piedzīvojumus. Diez, kā būs,ja pārcelšos ārup no Rīgas, vai vispār sanāks kaučserferus izmitināt.

Vēlreiz apciemoju Garciema kāpu ar torņa drupām. Patiesībā ļoti jauka vieta. Tur jau trešo reizi būts. Kājas gan nākošajā dienā smeldza. It kā tikai 10 km šurpu-turpu no Vecāķu stacijas. Laikam palieku resna. :D

Imantam Daksim baigi labā tā jaunā dziesma, Krupis.
https://www.youtube.com/watch?v=9ElmcaqnMBI

6/4/17 12:24 pm - Par rezultātiem :) (+Dpils un Ogre)Es pirmo reizi kā īsts pensionārs pēc 22:00 ieslēdzu klausīties LTV, kur kandidāti komentēja exit poll rezultātus. Ņils, kā parasti, no komentāriem atteicās un LTV žurnālistiem ļauj atrasties tikai vienā telpā(!), kur lāga nekas nenotiek un neko sakarīgu intervēt nevar. Nnnnnnjā. :D

Sekoju līdz arī notikumiem Daugavpilī, jo tur ir vissīvākā cīņa (Latgaeles partija VS Saskaņa). Abas partijas ieguva 28%, ABAS!!!. Tomēr Lāčplēsis paliek savā vietā.
Kāpēc ievadā par Daugavpils cīņu par mēra beņķi?
Jo tūlīt sekos pats interesantākais:
Jānis Lāčplēsis(Daugapvils mērs,Latgales partija) ieguva 5912 plusus un 93 svītrojumus.
KAMĒR
Nils Ušakovs ieguva 105006 plusus un 989 svītrojumus, Ameriks - 3846 svītrojumus,Stepaņenko - 3043 svītrojumus. Tas nozīmē to, ka krieviem arī ir zajebal Saskaņas tagadējie līderi un grib no tās pašas partijas izvilkt svaigākas sejas VAI iespēju balsot par citu partiju ar krievu deputātiem.

Man bija tā iespēja būt Daugavpilī priekšvēlēšanu aģitācijas laikā. Maijā pilsētā bija gan reklāmas, gan teltis, nu viss tāpat, kā 2.lielākajai pilsētai piedien. :)

Par Jaunās Konservatīvās Partijas "izrāvienu" - es domāju, ka visiem tas ir pārsteigums, ka ar novecojušu džingliņu "Ķeram korumpantus!" var iegūt 13%, turklāt ar neskaidru no vienas partijas līderu izcelsmi (Anna Potapova) un tādējādi smagajām aizdomām vai tik viņa & co nav vienkārši nav izvirzīta, lai taisītu maximāli daudz skandālus, kā back in the 2003 / 2011, LAI novērstu uzmanību no svarīgākiem aktuālajiem jautājumiem. Ar to es gribēju teikt, ka šī dāma no Maskavas var taisīt lielāko cirku Rīgas domes opozīcijā. Cirks un skandāli būs!! Tas ir pilnīgi garantēts.

Par Bondaru - es vispār nesaprotu tos cilvēkus, kas lika plusiņus Bondaram, jo viņš arī ietur diezgan iedomīgu pozīciju. Jams tomēr cīši bij saistīts ar Krājbanku, kurš aiztinās īsu brīdi pirms bankas bankrota,tādējādi izvairoties no atbildības. Āreče, daudzi to laikam bija aizmirsuši. :) Bet nu - ieguvis papildus Hārvardas augsatskolas grādu un kā VVF pietuvināta persona laikam tomēr izpelnas vēlētāju uzticību, hmm.

Par KPV LV - es zināju, ka paliks aiz svītras, komentāru par Rīgas kampaņu nav.
Toties ir komentāri par Ogres novada kampaņu! :) Es nezinu cik daudzi ir redzējuši uzrakstus "OGREI NAV NAUDAS", bet spriežot pēc tā, ka lapa www.ogreinavnaudas.lv reklamē vienu no KPV LV saraksta, pieļauju, ka viņiem ir saistība ar šiem graffiti. Jo ogreinavnaudas.lv aktīvi kritizē esošo mēru. Lai nu kā, KPV LV Ogrē tomēr pietrūka vien nedaudz balsis, lai pārkāptu 5% barjeru, ieguva 4,74%.

Patiesībā man likās, ka Vienotībai bija liels risks palikt aiz svītras tāpat kā ZZS, jo visur presē to daudzi noniecina par sīkpartiju un ka tur vairs nekas kopš trača ar Āboltiņu nava glābjams, bet tomēr re, ka ir - es domāju, ka Vienotībai izdosies arī Saeimas vēlēšanās knapi, bet dabūt drusku vairāk par 5%. Bet tas notiktu vien tādā gadījumā, ja partija paspēs, kā vakar komentēja LTV "izaudzināt līderus no iekšpuses" un līdz nākošajam gadam neiepīties skaļos skandālos.

Par NA - Brokai vispār vajadzētu paiet malā , jo viņas dēļ partija vēl vairāk zaudē reputāciju.

Kopumā - man vislielākā popkorna (ā nē maizīšu) ēšana bija, sekojot līdz Rīgai,Daugavpilij un Ogrei. Man bija arī 100% pārliecība, ka Jelgavas dinozaurs Rāviņš nekritīs un nekrita arī, bet ZZS un Vienotībai derētu padomāt, kas ir tie 3000+ iedzīvotāji, kas balsoja par Saskaņu. Stipri jāpadomā.

Vēl neesmu paskatījusies Twittera vētru, bet tur ir skaidri redzams, ka pārsvarā tur pulcējas Bondara/Konservu/Vienotības atbalstītāji. :)

5/28/17 09:34 am - Vēlēšanu sviests nr. 2 - krievi nezina, ka Ušakovs ir LU absolvents.

Vakar, dodoties mājup no muižu pārgājiena Kandavas apkārtnē ieraudzīju varen lustīgu ainu Lucavsalā un pie Centrāltirgus. Tur uzstājās grupa Bi-2, kas pulcēja raibu publiku. Raibāku to noteikti padarīja urlas, kuri ar 19.trolejbusu u.c. vakardienas "bezmaksas" transportiem devās uz Lucavsalu.

Urlām arī ir pases un tā ir daļa no Ušakova elektorāta. Patīk tas Nila atbalstītājiem vai nē, bet tā tas ir.

Fragments no Facebook :)

(Tūbijs):
Šovakar Ziepniekkalna virzienā no centrāltirgus pieturas 19.trolejbusā iekāpa tikai urlas. :D Tas ir tas īstenais Ušakova elektorāts - cilvēki ar pamatizglītību, netīrām trīs svītru treniņbiksēm un zagtiem telefoniem kabatās.

(Krievu vai citas slāvu tautības sievietes atbilde): О Боже, каких шумырл выпускает Латвийский Университет. Тупорылых, убогих людей! Сиди дома, слушай Prāta Vētra и жри свой национальный горох! Поверь мне, русским глубого похер на твое мнение. Так что можешь поплакать в углу!

Tipisks krievu šovinisma piemērs. Nosauc tūkstošiem Latvijas Universitātes absolventu (tie tā kā būtu visi absolventi kopš XX gs. 20-tajiem gadiem) par tupiem un neglītiem. :) Slāvu tautības sieviete aizmirsa vienu būtisku faktu - viņas sapņu princis Ņils arī ir Latvijas Universitātes absolvents. Slāvu tautības loģika - 0.

Paskatījos sievietes profilu. Ahā, mācījusies mazākumtautību vidusskolā, pēc tam vakarskolā un tad iestājusies Baltijas starptautiskajā akadēmijā. Mazākumtautību skolās un vakarskolās ir zemāki eksāmenu rezultāti, nav brīnums, ka sieviete dzīves laikā nav varējusi izturēt konkursu Latvijas Universitātē un tāpēc "tur zobu" uz šīs augstskolas studentiem. :)

Klīst runas, ka Ušakovs cenšās integrēt slāvu tautību iedzīvotājus Latvijas sabiedrībā. Viņš cenšās, lai nodokļu maksātāji uztur lielu mazākumtautību skolu tīklu ar zemiem eksāmenu rezultātiem. :) Rezultātā rodas sievietes, kuras neciena konkrētas augstskolas absolventus, no kuriem ļoti daudzi ir devuši ieguldījumu sabiedrības labā, piemēram, skolotājus, uzņēmējus, zinātniekus, programmētājus, kultūras darbiniekus un galu galā arī pašvaldības un valsts darbiniekus. :D Par kādu integrāciju var būt runa? Nodokļu maksātāji šiem cilvēkiem sniedz iespēju BEZ MAKSAS iegūt vidējo/profesionālo + augstskolas izglītību. Tā vietā, lai būtu pateicīgi, nosauc konkrētas augstskolas absolventus (tūkstošiem cilvēku vecumā no 21 - 100 gadus veciem) par Тупорылых, убогих люде. :D

P.S.
Pat Kandavas romi ir labāk integrējušies Latvijas sabiedrībā nekā slāvi Rīgā.

P.P.S.
Atklāju jaunu fīču - uzrakstot kaut ko objektīvu saistībā ar Bi-2 koncertu, tiek atspējota iespēja komentēt Sponsored Ušakova lapas ierakstus. No tā izriet, ka Ušakovs stingri kontrolē, lai zem ierakstiem parādītos tikai pozitīvie komentāri. :D Kur demokrātija? :D

5/25/17 11:23 am - Čipši, prese un vēlēšanu sviests.

Dažreiz es kā vecs pensionārs nopērku čipšu paku un kādu avīzi, jo galu galā man reizēm interesē, kas ir aktuāli 50+ cilvēku klačās (t.i. ļaudis, kuri ir absolūtā iepriekšējā paaudze, ļaudis, kas ir manu vecāku vecumā un vairumā)

Ar lielu joni tuvojas pašvaldību vēlēšanas (to, ka tās tuvojās, varēja jau pagājušogad vai pat vēl senāk) un uzmanības epicentrā ir lielākās naudas slauktuves (lielās pilsētas), kur gadiem ilgi ir vieni un tie paši mēri.

Es vēl neesmu izlēmusi, par ko balsot. Toties pastaigājot pa rajonu secināju, ka tagadējais mērs ir pašslavējošs lohs. (p.s. iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās nebija interese piedalīties, bij interese tikai par Lielo simtgalvnieku tolaik).

Krasta rajonā nekas tā pa lielam nav mainījies kopš manas bērnības. Jau 90-to gadu beigās visur bija salauzti soliņi, nozāģētas skulptūras (jā, tādi brīnumi arī bija šai rajonā), piespļaudītas tramvaju pieturas un atkritumi. Skolas laikā maģiski no pagalmiem sāka izzust dzīvība, te pazuda daļa babuļu, te pazuda šahisti, pazuda arī sīči, kas spēlējās konkrētas mājas lielajā pagalmā.

Vienīgie būtiskie jauninājumi šajā Ghetto paskata rajonā bija pilnībā no jauna uzceltā skola (2007.gads, pirms Ušakova), Dienvidu tilts (tas arī tā kā būtu speķa celtniecības gadu projekts) un kārtējā atpūtas kompleksa LIDO jauninājumi (Ķirsona bizness). Rajonā ir praktiski 0% sakarīgas publiskās telpas un iestādes. Ir neskaitāmas dzĪKS pārvaldītes, no kurām vienīgais labums bija "domofonu" ierīkošanas ierosināšana, lai uzlabotu drošību šai ghetto nostūrī. Promenāde? Tas uzlietais asfalts pie salu tilta nav vairs Krasta rajons. Pie garāžu kooperatīva ir vecais asfalts.

Tātad, vienā nelielā rajonā, kurā dzīvo tūkstošiem ļaužu (vienā "trīspaģiku"deviņstāvenē ir vairāk kā 100 dzīvokļi), ir izveidojies savdabīgs ghetto. Super, ar ghetto. Pie Supernetto pārtikas veikala pulcējas daudz cilvēku, lai nopirktu alkoholu un rijamo. Tādu cilvēku rajonā daudz, kas sēž bloķenēs, rij un nodzerās, jo ārā pat nav īsti, kur pastaigāties un kur nosist laiku. Vismaz lai tiktu līdz kaut cik estētiskai videi pie Daugavas, jāmēro ceļš caur izdrupušajiem pagalmiem. Bibliotēka šajā rajonā nav, ir tikai blakus rajonos, Rēznas ielā un Ķengaragā pie Nekropoles būvlaukuma.

Pirmajās siltajās dienās ar D. iesmējām par ļaudīm, kas uz asfalta sēdēja TUPUS (6 cilvēki) un uz mājas apmalēm, jo apkārt nav neviena soliņa. Šī tad ir tā īstā Nila Ušakova Rīga, tā nav tāda, kādu to jamais pats reklamē. Protams, ka mērim ir izdevīgi sakārtot apkārtni ap Spīķeriem, jo kurš gan mērs gribētu skatīties uz TUPētājiem, kas tukšo 0,3 kokteilīšus. :D

Krasta rajonā dzīvo ļoti daudz krievu un tajā lielākā skola ir mazākumtautību 75. vidusskola, kur, starp citu, ir pussabrucis stadions, zem kura krājas atkritumi un izdrupušas trepes, no Maskavas ielas puses. Re, kā Ušakovs "rūpējas" par krievu bērniem! :D Tas ir tikai mīts, tas "Ušakovs-krievvalodīgo interešu aizstāvis" tēls. Ar D. atzīmējām kadastrs.lv pašvaldībai piederošos zemes gabalus Krasta rajonā - arī pašvaldību zemes pleķos-rotaļlaukumos ir pliks, apzāģēts dzelzs un smilšu kastes aizaugušas. Tā radās ideja uztaisīt fočenes ar konkrētajām vietām un krievu uzrakstiem. Lai Krasta rajona krievvalodīgie kaimiņi sāk apjēgt, ka apkārtne ir Bomžu kūrorts un ka Ušakovu rēali interesē vien no katra Rīgas iedzīvotāja izsūkt maksimāli daudz naudas par sūda Rīgas satiksmes biļetēm.

Nosūtīju bildītes (Krasta rajona konkrētu teritoriju foto ar kadastra numuriem + paint art) Facebook profilam "Rīgas mēris". Ar cerību, ka vismaz fočenes redzēja ne tikai latvieši, bet arī krievvalodīgie, kas patiešām dzīvo Krasta rajonā un tādējādi kaut cik apjēgs realitāti.

Man diži neinteresē politika, bet besī pašslavējoši lohi-biznesmeņi un cilvēki ar īsu atmiņu un aizmālētām acīm, kas par tādiem balsos. Cerams, ka būs redzami detalizēti balsojumi no iecirkņiem Krasta rajonā, cik liels ir "Sasmakas" atbalsts vietā, kur 8 gadus nekas nav darīts. Varēs apmēram nojaust, cik pamatīgi darbojas Vesti segodņa un MK RusskijMir avīžu propagandiņa + Ušakova aģitācija vides reklāmās.

5/8/17 10:20 am - Daugavpils

Šajās brīvdienās Daugavpils stacija bija izrotāta ar gariem, vertikāliem Latvijas karogiem pie ieejas, izskatījās skaisti. (Origo nez kāpēc nekad nevar sakarīgi izrotāt..)

Aizvedu R. uz ķīmiskās šķiedras rūpnīcu, par ko viņš jūsmoja jau entos gadus. Kamēr R.un D. līda pa rūpnīcu, tikmēr aizgāju uz Stropu ezera tālāko kaktu (bet tik un tā šašļiku cepēju dūmi atnāca līdz manam degunam) un pabeidzu lasīt krimiķi "Jēkabpils reids" un noskatīju pamestu viesnīcu, kurā gan pavisam klāt līst neidrošinājos, ja nu nostrādā 'bauris'.

Aizgājām (kājām) arī uz vietu, kur beidzas pilsēta, tur bija saglabājies autentisks universālveikala uzraksts un rotājums uz kādas pamestas ēkas. ^^

Ā jā, skrošu rūpnīcā bijām. Patiesībā ļoti interesanta vieta, jo arī mūsdienās tur skrotis ražo gandrīz tāpat kā agrāk (parastās krāsnis aizvieto elektriskās, bet ražošanas princips tas pats - izkusis svins tek lejā no torņa augšas un apakšā nokrīt lielā bundulī). Gadā tur saražojot vairākas tonnas, bet pats ražošanas process notiek divos piegājienos,nevis cauru gadu jo svins taču ir kaitīgs smagais metāls. Viens cilvēks arī tīra to bunduli, kur sakrīt tās svina lodītes,laikam grib ātrāk iet pensijā (veselībai kaitīgs darbs). :D
Gide uz brīdi ieslēdza kkādu ventilāciju un gaisā uzvirmoja putekļi un es sajutu mutē metālisku garšu. Hmm, svina putekļi?

Nočekojām pamesto skolu, nostrādāja sensors un firmele darbojas. Būtu resnāki, netiktu laicīgi ārā. :D

Braucām ar trīs dažādu tramvaju modeļiem (tie vecie tramvaji izzudīs dažu gadu laikā, jo it kā visus aizvietos ar jaunajiem). Biļetes cena ir 23 centi svētdienās. DIVDESMIT TRĪS CENTI!

Kaut kur pa ceļam uzgājām priekšvēlēšanu aģitācijas būdu,tā arī nesapratām vai tajā būdiņā nesēdēja pats mērs Jānis Lāčplēsis. Tur patiesībā ir interesantāk nekā Rīgā, tur ir acīmredzama cīņa Mirskis vs Lāčplēsis.

Dienesta viesnīcā sabrauca daudz turku, kas šausmīgi cērta durvis, blaukš, blaukš, blaukš. Smējāmies, ka tā uzvedas tikai primāti.

Taču vislabākais atradums bija zirgs vienā puspamestā rūpnīcas teritorijā, blakus pilsētas centram.Skats bija sirreāls,ka smuks zirdziņš čillo blakus graustiem. Zirga saimnieks turpat netālu un iejūdza zirgu, lai vadātu cilvēkus pilsētas parkā. Neko tādu uziet vēl nebija gadījies.

Cietoksni savukārt bildēs bijām redzējuši, tāpēc ilgi tur nestaigājām. Interesanti vienīgi,ka tur ir sabūvētas hrušcovkas blakus cara laika armijas ēkām, līdzīgi kā bloķenes Karostā. Tur ir policijas iecirknis un viens veikals, bez tiem muzejiem tur nekā vairs nav. Deviņdesmitajos gados tur varētu būt bijis šausmīgi depresīvs paskats un gan jau krimināls arīdzan. Iesmējām par tūristiem, kas tur kratās un maksā lielu naudu, lai skatītos "sūda kvadrātus".

Bija jauki. Daugavpilī ir jauki!

4/28/17 04:22 pm - pirmais korporatīvais

Nu tad tā, biju nejauši iemaldījusies darba korporatīvajā pasākumā (es pat nezinu, kādi godi bij), jo telpa, kurā strādāju, ir koplietošanas telpa gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

Esmu nostrādājusi tur precīzi mēnesi un man nav ne jausmas, par ko kolēģi vispār runā (it kā jā, ar vēsturi saistītas lietas, bet daudziem tās ir ekstra specifiskas). Nu lūk, es tur uzliku austiņās mūziku (jo tās 100% slāpē apkārtni), bet nē, tiešā priekšniece teicās "pietiks strādāt" vai ko tamlīdzīgu un man nācās ieliet suliņu, uzkost pīrāgu un zemeni un tad galu galā, sāku liet arī vīnu, ja jau tāda iespēja. Sarunās nepiedalījos,jo man nav ne mazākās saprašanas numismātikā (bija kurss, bet daudz kas aizmirsies), tālāk vēl bij runas par perfektajām topošajām telpām, vēl bij runas par mistisku kolekcionāru kaut kur Zviedrijā un tamlīdzīgi. Karoče, mani izglāba regulāra pīrāga paņemšana, smaidīšana un galu galā iegāju post-apo forumā un spoki.el vē, lai nosistu mokoši garo laiku.

UN TAD
pienāca runāties, kā izrādās, iestādes direktors un jautāja, kā man patīk te strādāt, vai nav garlaicīgs darbs. Es godīgi atbildēju, ka nav garlaicīgs, jo man pat brīvajā laikā patīk fotografēt. Un tad bla - bla tev te ir iespēja daudz ko uzzināt, bla bla, varbūt ka pat būs iespēja strādāt ilgāk, nekā līdz gada beigām, bla bla bla.

Ak. Šausmas. Man jau labāk patika cept desas Daugavmalā pavisam neformālā gaisotnē ar Rimi kolēģiem, bet šis bija vienkārši "kill me, kill me now". :D

P.S.
Tagad saprotu D., kas cenšās maximāli pierīties korporatīvajos, vismaz kāds labums. :D

4/8/17 07:05 pm - Google satelītskats, pimpīši un spiegi

R. atsūta īsziņu "vajag objektu plānu". Jā, nudien, siltais laiks nav uz kalniem un ja galu galā līdz Valgai reiz sanācis aizstopēt, tad līdz Latgales tālumam arī sanāks. Tur ir atklājumiem bagātas zonas, šo to jau atķeksēju iekš kartēm.
Tikmēr (vēl joprojām lidinoties pa google maps satelītu) piebakstu D. "skat, skat, kas tā par pimpīšformas ēku? Kāpēc tādu kaut kur citur kartē esmu redzējusi?"
D. pagriež galvu uz monitora pusi un iesmejas "Tie taču vecie benzīntanki, Soviet tipveida objekts".
Uzspiežu streetview, un...Ha! Tiešām!
ASV kādreiz uzņēma satelītfoto un iedomājos, ko gan viņi varēja padomāt, ka visa valsts nosēta ar pimpīšiem, ķipa žests spiegiem. :D

P.S. Par spiegošanu runājot, CIA pirms pāris gadiem publicēja simtiem, varbūt pat tūkstošiem dokumentu saistībā ar Latvijas PSR, kur, piemēram, safočēta Skrundas pilsētiņa, militārās rūpnīcas Rīgā un pat noskaidrots, cik maksā viena ola centrāltirgū un kā darbojas sistēma kopumā visās jomās, kur vien varēja saspiegot.

3/27/17 12:57 am - nav Nadeždas

26.marts ziņu lapās, kas būs rīt?

Hmm. Paģēru,ka Navaļnijs 99% pazudīs vai mīklainos apstākļos "noliksies ar sirdskaiti". Oficiālie Rašas mediji ziņojumu sagatavos pēc 3 dienām (labākajās PSRS tradīcijās).

933 aizturētos protestētājus turpinās vajāt viņu darba vietās, līdz padosies nodzersies kā tā Rašas daļa, kas tupi sēdēja, turpināja dzert un negāja ielās.

Latvijā KNAB turpinās gulēt.

Politiskās kaislības ir Hameleonu rotaļas bez gala.

3/22/17 09:37 pm - bezdarbnieka dienasgrāmata [part4]

Šis būs pēdējais bezdarbnieka dienasgrāmatas ieraksts, jo dabūju darbu viena muzeja krātuvē. Tur pat prasīja augstskolas papīru. Pirmā reize, kad tas s__a papīrs kaut kur noderēja!

Pagājušajā vīkendā sanāca tā teikt,"notusēties".Māsa atkal pēc Braingames izcēlās *vienu* aliņu, tā nu sanāca pagulēt kādas 5 stundas un visu sestdienu notusēt,vazājoties pa botānisko dārzu, spēlējot hārdkōrīgās spēles un cepot picu.:) Trīs pasākumi vienā dienā man tagad liekās par daudz, it īpaši, ja iepriekšējā vakarā koncerts un maz gulēts. Likās jau, ka pēc visiem pasākumiem iekritīšu gultā un aizmigšu, bet nē!!!Līdz trijiem naktī youtube skatījos Čino Moreno best screams un tādā garā. Bet nu bezdarbnieki drīkst līdz nakts vidum klausīties jaunībsdienu mūziku.
- - -
Šī nedēļa palikusi pēdējā, kad esmu savvaļā. Izmitināšu koučserferi no Ķīnas(kuram patīk postroks!Ha!Nu tik jams dabūs redzēt Tesu Nabaklabā, ja neaizstopēs ar fūri pa taisno uz Pleskavas šoseju). :)
Mēģināšu pārdot vairāk grāmatas,jo būs neiespējami pārcelties ar pilnu grāmatu skapi, galu galā to skapi vajadzēs salikt un saturu atsevišķi kkur nest augšā,eh. Tad vēl ar fočiku vairāk jāpavazājas, šodien itin jauki sanāca pastaiga uz Reaģents-A.
- - -
D.atbrauks atpakaļ jau kā trīsdesmitgadnieks. Liekās tik jocīgi,ka viņam jau 30! Nolikšu saldētavā saldējuma kasti,ruma-riekstu vai kaut kādu fancy rupjmaizes-dzērveņu. Nav ne jausmas, pa kuru laiku cilvēki apkārt palikuši tik veci.

3/12/17 09:31 pm - bezdarbnieka dienasgrāmata [part 3]

3 dienas neesmu smējusies un gandrīz pabeidzu lasīt romānu par dzīvi Karostā. Nedēļas nogalē neizgāju no mājām, riju pelmeņus un dzeru 3Ltēju,gulgulgul. R&R strādā kā zirgi, no party.

Māsa atsūtīja video sižetu no Panorāmas,trololo - mani rādīja TV piecas sekundes! Slava bezdarbniekam, kas iet uz fotomuzeju dzert free wine un skatīties melnbaltas vintage fotogrāfijas.

Mēģinu pasmieties (par biksēm ir trū)
"10 Awkward Moments When You're Unemployed"
https://www.youtube.com/watch?v=DvOb7_eZKE4

3/8/17 12:56 pm - bezdarbnieka dienasgrāmata [part2]

2.martā ļoti laicīgi iesniedzu VIDā to anketu par pārmaksāto IIN un izdevumus par studijām (kaut kāda kapeika arī atlec par to). Jēēē.

Drusku pārsteidzos ar darba meklējumiem, gandrīz jau pieteicos vienā darbā, kuru nekad neierakstītu CV (nez, dāļāt ar parmezāna sieru pārkaisītus salātus nav neviena cilvēka sapnis)*facepalm* *can't explain*.Man katra diena neatkarīgi no darba esamības vai neesamības sākas diezgan filozofiski,tāpēc ja no rīta nav nekur baigi jāpūlas un jācenšas, es varētu nogulēt visu savu dzīvi, ja es savā eksistences meņū neiekļautu iešanu uz darbu.

Vakar aizsūtīju CV un motivācijas vēstuli vismaz uz kaut ko jēdzīgu un tēmīgu un atbilstošu studiju tēmai, tagad tik jāgaida atbilde un jāturpina browsēt sludinājumi.

Patiesībā es būtu gājusi uz visādām vietām tāpat parunāties un dāļāt savu CV iekuram,bet šajā ŠĻURAS laikā, kad zābaki paliek slapji apmēram 10-15 minūšu laikā, šādas atrakcijas nešķiet diez ko vilinošas.

3/2/17 02:25 pm - bezdarbnieka dienasgrāmata [part 1]

Sarēķinot visu ēdamo kilogramos (t.sk.konfektes sevišķi negausīgām dienām) plus minimālās jumta izmaksas virs galvas+studiju kredīts, patiesībā varu iztikt ar nieka 230/240 eiro Rīgā, kas ir praktiski minimālās algas money. Protams, ar niansi, ka nedzīvoju viena. Visas izmaksas, kas nav 1.nepieciešamība ir no sērijas "saplīsa ritenim riepa" vai "vajag kaut kādas pieklājīga izskata kedas".

Tātad, bez darba varu iztikt šobrīd precīzi 2 mēnešus.

Pagaidām aizsūtīju CV tikai divām vakancēm un sazinājos ar vienu no vecajiem darba devējiem. Praktiski tas it neko nenozīmē. Es varu pakārt savu augstskolas diplomu uz nagliņas, jo nozarē vakances parādās tikai tad, kad:
1)kāda tante nomirst
2)kāda 30+ sieviete dodas dekrētā, jo kārtējais bēbis
3)kādā augstskolā vajag kādu, kas nav ksenofobs
4)kad cietumnieki ir atspārdījuši iepriekšējo cietuma bibliotekāru
5)kad skolas bibliotekāri ir vienkārši pārvērtušies par mūmijām
6)kad LNB kāds sačakarē sevišķi retus eksemplārus

Karoče, sapratāt pareizi - ja gribās darbu ar grāmatām, tad esi trū bomārs.

Kačāt karjeru nav mans dzīves piepildījums un sapnis. Es vienkārši gribu atrast paciešamu darbu. Paciešams darbs ir tur, kur ir grāmatas. Jo cilvēki aizveras, kamēr skatās grāmatā.
Powered by Sviesta Ciba