rasoļņiks

Recent Entries

4/21/19 12:14 pm - #apceļodzimtozemi

Suvenīrs no Latgales - 2 litru bamslis ar stipro kvasu. :D
***
Pirmoreiz pa īstam biju Sēlijā. Aknīstē,Subatē,Gārsenē u.t.t. Ilūkste laikam neskaitās, tā nāvīgi urliska, silikātu ķieģeļu mājā piekļockot zeltītus kupolus spējīgi tikai urlas, es saprotu, ka ļoti gribās to reliģiju, bet reliģijai vajag attiecīgu arhitektūru nevis kaut kādu SJEEEEMKU miskasti.

Vislabāk patika Gārsene, kur pils, bruģa ceļš, senlietu kolekcionārs kurš trīs gadu laikā pievācis pilnas divas ēkas, kapi ar 30to gadu lidotāja pieminekli un citiem smukiem akmeņiem. Dabas takas Gārsenē esot prīmā, bet tā kā izejot no senlietu kolekcionāra mājām ārā jau krēsloja un nebija diez ko siltas drēbes, takas kaut kad nākotnē būs jābrauc izstaigāt. Pati pils super, ļoti pieticīga, jo zaudējusi laikmetu griežos daudz ko, taču svarīgi, ka apkurināta, saglabāta (tas ir, nav novesta līdz kliņķim), logi sataisīti un labi turās.

Magnet fishojot vairākās upēs vislabāk "ķērās" Aknīstē, bet diemžēl nevienu crime-related-stuff neatradām. Izvilkām no upes gultnes masīvu magnētu, resnas naglas un nenosākamas izcelsmes hlamu, ko arī tad aiznesām līdz tuvākajai miskastei, lai makšķernieki/tuvāko māju iedzīvotāji nesadur kājas un tā tālāk. Čillīgākā vieta bija kaut kur pie mazākas nozīmes tiltiņa pār Dienvidsusēju, kur tilts pusbrucis, bet vietējie tāpat staigā pāri. Pašā pēdējā vietā kur bijām, Daugavpilī, piebiedrojās oranžs runcis, kas diez vai piederēja sievietei, kura netālu makšķerēja un dzēra krutku. Runcis ķēra oranžo virvi un drusku traucēja vilkt ārā magnētu no Golubišces ezera, bet nu, jā, arī tajā elles nostūrī nebija nekāds crime-related-stuff, lai gan Daugavpils ir tāda vieta, kur šķiet, ka šņabis cilvēkiem rit asiņu vietā.

Kas vēl interesanti, tad Subates kapos izteikti redzama Latvijas/Lietuvas robežu dalīšana, kur sākot no 20.to gadu kapakmeņiem lielākoties gan mirēji, gan uzraksti latviešu valodā, senāki - lietuviski. Kapos regulāri laikam no kaimiņu pagastiem leiši brauc apkopt kapus, jo virs dažiem diezgan jauni lietuvas karodziņi salikti.

4/12/19 10:37 pm

Labvakar, kaķēni

https://www.youtube.com/watch?v=i_3EaRANRZs

4/12/19 10:17 pm - hmm

Kas tās par sievietēm, kas saietas ar slepkavām? Nu, domāts, tās meitenes māte ar kuru puslodi domāja?
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/par-sindijas-rones-slepkavibu-aizdomas-turetais-virietis-apcietinats.d?id=50992319

4/12/19 10:08 pm - piektdiena

Šodien apčamdīju autentisku Ušakova parakstu.
Otrkārt, secināju, ka 2 cilvēki kopējā kabinetā ir garīgi nelīdzsvaroti - viena smagi pūš, meitēns jaunāks par mani un jau miris principā, otra histēriski bļauj.
Treškārt, BIDĒ valsts iestādē, čo za hujņa bļad?!??!?!
Ceturtkārt, vismaz bārs Laska ir fantastiski labi iekārtots, koks un lapsa pie sienas un visur cute un omulīgi un playliste atmosfērīga, būs jāatgriežas.
Piektkārt, bārā Kad Zebras deg ir forša bārmene, ziedojiet viņai priekš jauna fotoaparāta. :)
Sestkārt, tagad ir bumbieri un siers, vismaz tas viss coolio atsver to baiso darba dienu.

4/7/19 09:32 am - sloka-asari

Atklāju,ka veļasmašīna vai kāds rāvējslēdzējs ir sacaurumojis visus manus T-kreklus. Tā nu devos uz Sloku,kur iegāju humpalās un nopirku apmēram 5 t-kreklus. Par prieku D.,uzmērīju arī kreklus ar vienradzi un metālistu kreklus,bet tie bij man par lielu,tāpēc citi izrādījās ģeldīgāki. Tā kā tur bija 40 centu diena,tad iegādājos arī mugursomu ikdienai - riteņošanai un kur salikt pārtiku (esmu no tiem cilvēkiem,kas no mājām iziet ar maisiņu somā,bet dienas laikā to paspēj pazaudēt kaut kur).
Vispār forši,ka Slokā ierados tieši tad,kad tur viens čigāns pīpēja pie atvērta loga un bija vecis, kas stūma ratiņus. Ā un pudeļu nodošanas punkts darbīgi šķindēja. Slokas stacijas apkārtne principā nav mainījusies kopš 2007.gada.
Tad nu sanāca iet cauri tai ellei uz zemes virsas,ko sauc par Kauguriem. Pie jūras bij viena skaista, tukša kafejnīcas ēka. Ar burvīgiem vēdeklīšu formas lodziņiem. Es pašus Kaugurus nekomentēšu,jo tas ir tas pats kas copy paste sakàmais par Pļavniekiem,kur viss ir tūtē (izņemot kokus,Kauguros to ir veldzējoši vairāk). Gar jūru pastaigas laikā drusku vācām trešu tukšajā maizes maisiņā. Posmā Kauguri - Asari plastmasas draza un taml. atkritumi ir stipri mazāk nekā Lielupes pludmalē uz kluso ietekas pusi. Salīdzinājumā, viens liels rimi maiss bij Lielupes pludmalē vien,kamēr Kauguru,Vaivaru un Asaru pludmalē savācās apmēram tikai puse no lielā rimi maisa. Vaivaros bija izteikti vairāk mazie šņabji un citi aļķīši, radās teorija,ka rehabilitācijas centrā mītošie no bēďām par nekustīgajiem ķermeņa locekļiem iesākuši dzert grādīgos. Kopumā tās Jūrmalas pludmales nepatīk,jo Garciema jūrmala un jūra pie Ragaciema šķiet foršāka,arī pludmale aiz Tūjas un aiz Ventspils.
Atklāju vakar,ka braucot vilcienā ar pārsēšanos dažādās līnijās ar īsu starplaiku,konduktore iešķiņķo atlaidi. Vēl atklāju to,ka no Ogres līdz Slokai ir ilgāks ceļš nekā no Ogres līdz Jēkabpilij.

3/19/19 09:43 pm - saruna vannā

-Tur rakstīts, ka Truksnim nepatīk holivudas kino un ziema. Mums ir kaut kas kopīgs, varētu adoptēt.
- xDDD

3/12/19 10:30 am - katram

Katram downspiral momentam (es zināju, ka tāds nāks, tāds pamatīgs) sava zelta maliņa. Kind of.

3/7/19 09:18 pm - zobārsts

Zobārsts teica, ka 90% cilvēku esot bail no zobārsta. It kā. Nu ja tā, tad es esmu pie tiem, kas patiešām baidās, pat ar aizvērtām acīm man bail no tajiem štrumentiem, man šķiet, ka es jau pa gabalu jūtu kaut kādus metāla priekšmetus. Un kad labo zobus, svīst rokas un šķiet, ka galvā vārās tējkanna or smthng un ik pa laikam ieīdos, ja zobārsts nebrīdina, ka ieslēdzis jaunu agregātu. Karoče šausmu filma (par spīti tam, ka viens no tiem zobārstiem ir ar ļoti laipnu balsi un gan jau ka mazpilsētas tantes to par smuku varētu nokristīt, man vienalga, viņi visi var degt ellē).
Nācās ļoooooti saņemties aiziet pie zobārsta, nu no sērijas "tu nedrīksti baidīties, tos zobus vēl vajadzēs vairākas dekādes, ja tik ilgi nodzīvosi" u.t.t. , jo 8.zobi ļoti lēni šķiļas. Protams, atrada trīs caurus zobus (no kuriem vienu šodien laboja). Kaut kā stulbi, gribās no vienas puses pēc iespējas ātrāk visus salabot, bet to otru bēdīgo nāksies labot kaut kad vasaras sākumā un trešo varbūt tikai rudenī.

3/3/19 07:49 pm - filma "Blakus"

Tā kā es smējos diezgan daudzas reizes, tad jau bija ok filma. Vērtējums 6 balles no 10.

Labākie kadri:
*Kaut kur sākumā liela zaļa elektrības staba atspīdums braucošas mašīnas stiklā (jā, es neskatos uz ģīmjiem bieži tik kā uz vides atspoguļojumu).
*Seksa aina apskrūvētu mašīnu šrotā.
*kaut kādi divi jogisti skaistas upes vai ezera krastā rītausmā.

Sviesti:
Tas kas man tajā filmā likās sviestaini, tas ka divi galvenie varoņi filmas pirmajā daļā brauc uz Latgali un it kā pēc gara ceļa iebrauc pāest Ciemupes Dakotā, bet tas ir like, 40 minūšu attālumā no Rīgas. Kaut kā nozagts ticamības moments tanī brīdī. Vēl arī ērces epizode. Nu kurš vīrietis tā vienkārši svešas sievietes priekšā divatā esot vilktu nost bikses, jo uz kājas ērce piesūkusies? Un sevišķi, ja tanī brīdī sevišķi stulbas apenes kājās? Atkal ticamības moments nulle.

Kaut kur jau ļoti redzēts vai atkārtots likās tas strīds par ēšanu tā, ka mute paliek netīra (hotdogu aina pie benzīntanka), es diesgoda vārds, gandrīz identisku situāciju/ainu/whatever biju redzējusi vienā citā Eiropas filmā, tikai neatceros vairs kurā. Daļa joku arī likās kaut kur dzirdēti, vai nu Comedy Latvia openmic pasākumos vai nu Twitterī, bet es pieļauju, ka tiem, kas nekad nav gājuši uz tiem comedy latvia pasākumiem tie joki varētu izklausīties ļoti svaigi.

Tas, ko es nevarēju saprast, priekš kam kā pirmajā, tā arī trešajā gadā tā čikse izskatījās tā, it kā tas boifrends viņai nahren 100 gadus nav vajadzīgs un otrādāk, abi atsaldēti. Man likās, ka tie divi frykti viens otru savstarpēji nepapildināja, vien to, kā dirsties kaut ko. Un aktrise laikam tik ļoti nemācēja notēlot iemīlējušos, ka nācās uzvilkt pa virsu obvious rozā sirsniņbrilles, nē, šito es nesaprotu joprojām. Un pēdējais dialogs izklausījās nedabisks un samocīts, tā it kā beigas nevarētu izdomāt. Un nahren jākrīt ūdenī kā vairāk nekā 100 citās (i know what im talking about) romantiskās un indie pārīšfilmās, please stop this faking klišeju klišeja.Kopumā ja gribat pozitivņiku, noteikti vērts aiziet! Vismaz es nevienā brīdī no somas neizvilku līdz paņemtās konfektes ar domu, ka ja filma būs neskatāma, varētu vismaz paēst.

3/3/19 07:42 pm - es gribu atvaļinājumu

Njā, tikko sapratu, pat ja darbs ir komfortabls, neizņemot atvaļinājumu (pastulba darba organizācija) 11 mēnešu laikā (drīz būs precīzi gads) reāli sāk dolbīt tas, ka uznāk milzīga vēlme vienkārši trīs dienas nebraukt uz to faking Salaspili. Jo nogurums. Drausmīgi gribas būt mājās. Gulēt un saules gaismā uztaisīt siermaizi. Izsūkt grīdu. Ar riteni aizbraukt pie upes. Pagrauzt to garšīgo bekona-kartupeļu bulku. Karoče, neko nedarīt.

2/9/19 08:13 pm - Cilveeks, kas sleepaas 40 gadus

Liivaanos atklaaj izstaadi ar legjionaara veidotiem kokgriezumiem un gleznaam, kas sleepaas pie radinieces 40 gadus peec kara un kura darbi tika uzdoti kaa citas personas radiiti.
Tik crazy dziives staasts, ka varbuut kaadudien kaads sarakstiis graamatu vai uznjems filmu par sho personu:
https://www.youtube.com/watch?v=RpUJEA6rehM

2/9/19 07:43 pm - pankuukas

Pie pankuukaam bija klaat zemeniites un tas koshums made my day. Esmu taa pieedusies (jumiisha burgers+pankuukas), ka naak miegs un pulkstenis veel nav 20:00. Jauki patiesiibaa, ka vispaar ir dabuujamas pankuukas ar karamelju meerci,puudercukuru un zemeneem pa diviiti. Jo pashai cept plaanaas pankuukas beigtos ar niigrumu, ka dreebes peec ceptas pannas ozh un galu galaa vairaak resursu ieguldiits pankuukaas nekaa gala rezultaataa.

2/2/19 05:16 pm - nepopulārs teksts

I trust my gut
&
nasing els mēters

^_^

2/2/19 08:22 am - datorspēļu kapātāji un sīči

Pamodos šorīt 5.50 no tā,ka augšējā stāva kaimiņi skaļi kapā datorspēli klasisko aka kko līdzīgu Counterstrike ar šaušanas un sprāgšanas skaņu efektiem un to fona white noise un protams divi mazi sīči ik pa laikam kaut ko klaigā. Pagājušoneďēļ to pašu kapāja pāri sešiem bet pirms sešiem no rīta tas ir drusku par traku. Atradušies cīruļi. Vnk wuuut kā senči viņiem tik agri ļauj kko tādu skaļi spēlēt, vai arī pats sīču sencis kapā spēlīti lai ignorētu bērnus?

2/1/19 07:17 pm - alus poļarzvjozdoksis

Veikalos tagad izpārdod visu ziemassvētku šņagu, sākot no šokolādītēm līdz alum un cepumu formām..tā jau gribētos šokolādes sapirkties, bet nu, taupībai ziemā jābūt, iemetu pāris dučus saldumu kārbā, lai par končām aizmirstu šodien un tās apēstu rīt un parīt.
Aldara spešal ziemas sezonas brūvējums "Polārzvaigzne" - divi iesali, apiņi un drusku kanēlis. Nūūūūū...man garšo apiņotie eili ,bet tagad saprotu, ka viss, kam klāt miežu iesals, to visu padara līdzīgu Guiness, kas man nekad īsti nav štimmējis pie dūšas. Toties kāda pudele! Atveras ar paukšķi (tipa šampanieša korķis). :D
Sen nebij dzerts alkohols, patiesībā.

1/26/19 03:32 pm - burbuļi

Aizputē ir pieejams ūdenstornis, kur stāsta par to, kā tas reiz funkcionējis un arī skatu platforma uztaisīta pilsētas viesiem par prieku. Tā jau ir, ka visā pasaulē vajadzība pēc šiem torņiem īsti vairs nav. Būves saglabājas un ja ļaudis ir gana apsviedīgi, tad cik zināms, Rīgā un Liepājā tādus var izīrēt un pārveidot pat par biroju telpām, Siguldā laikam tāds ir izstāžu zāle ūdenstornī.
Aizputē vienkārši izglītojošs tehniskais muzejiņš par ūdensapgādes tēmu, atjautīgi uztaisīts:
https://www.youtube.com/watch?v=gGLXpv1tDaM

#labaslietasLatvijā

1/23/19 01:42 pm

Kā man besī gaidīt. Stulbās prakses dēļ neko uz priekšu nevar ieplānot. Un stulbā vasara, kuras dēļ rudenī vēl jo vairāk neko nevar ieplānot.

1/19/19 07:05 pm - Telesarjad Pank

Kamēr šodien viena vienīga tuntulēšanās pa māj', tikmēr atcerējos noskatīties pēdējo EV100 ietvaros radīto seriālu "Pank" ("Banka"), kuru kopš rudens vēlos ceturtdienu vakaros rādīja LTV. Seriālam klāt marķieris 16+, jo tur bij gan grafiskā vardarbība, gan kailums, gan daudz nāves tematika. Seriāla pamatā ir reāli notikumi Igaunijā, kad mazākas bankas izkonkurēja/pārpirka zviedru SEB un Swedbanka.

Seriāla tēli, kuri strādājot bankā, sagāja gan sviestā, gan alkatībā, gan bezjēdzīgumā un tam paralēli bija skaidri saprotams, ka tur brīžiem bija atainota gan 90to gadu krājaizdevumu bums, gan treknie gadi un trekno gadu dzīve uz parāda, politiķu bezdarbība, gan Lehman Brothers 2008. g. banku krīze, ar ko seriāls noslēdzās.
Seriāls īpašs ar to, ka bija ļoti tīkami, ne-seriālos sastopami kadrējumi un ik pa laikam bija tādi mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi kā grāmatās vai mākslas filmās. Piemēram, tumšais bruņinieks, kad zviedru bankas treknajos gados sāka kontrolēt daudzu cilvēku dzīvi, mēms un spocīgi lēns balets, beigti taureņi un putni no debesīm u.t.t.
Seriālā bija arī labi aktieri, cik nu Igaunijā tādi ir un vispār igauņu filmās redzēti no Sugisball, Kirsitubakas un vēl visādām filmām.

Vēl bija inčīgi redzēt, kā ar ļoti sīkām detaļām bezpersonīgajās un pārkičīgajos mājokļos iezagās laikmetam atbilstošas lietas, seriālā laikam ejot uz priekšu un bija aizrautīgi fonā vai īsāk nekā sekundes vai sekundes laikā tās ievērot un atpazīt. Piemēram, viens no bankas darbiniekiem kapā Wolfenshtein spēlīti, tad tur kāds ieslidina tējas krūzē tējas maisiņu, biezo tenisa spēlēšanas atribūtika, politiķim tipisks sliktāko politiķu-dirsēju un 90to populistu rokas žests - "peace simbols", sievietēm laikam atbilstošas kurpes kājās un vēl visādi sīkumi. Devil is in the details.

Bija arī trāpīgi citāti par patērētāju sabiedrību kopumā, viens no tiem skanēja apmēram tā "Tu dzīvo mājā, kas pirkta ar mūsu bankas hipotekāro kredītu, brauc ar līzingā pirktu mašīnu, tava alga tiek skaitīta tajā pašā bankā, aizej uz veikalu un pērc zeķbikses *insert random preci* no ražotāja,kam bankā ieķīlātas lietas. Tev ir dota izvēle, pirkt prezervatīvus par mūsu naudu vai dzemdēt mūsu bankai jaunus klientus".

9 balles no 10

1/19/19 04:13 pm - Paul Kalkbrenner Rīgā

Kamēr tie elektroniskās pasaules superstāri nav aizgājuši penzijā, tikmēr jau kaut kur var aiziet paklausīties un drusku 'pakratīties'. Šonedēļ ceturtdienas vakarā Rīgā viesojās vācu DJ Paul Kalkbrenner. Man pa lielam neštirī klasiski ritmiskā tehno mūzika, vien retos gadījumos, kad ir kāds EP vai skaņdarbu cikls,kam ir kaut kāds koncepts, stāsts, skaņu trips. No deju mūzikas sanāk vairāk štirī progressive trance gabali ap 2006-2009 vai atsevišķi deju/pop īpatņi, kā piem. Gusgus, kurus iedvesmo veco laiku modulāro sintezatoru radītās skaņas un uz skatuves labprātāk eksperimentē nevis spēlē diseni klasisko. ha ha un vēl ir "atmosfērīgā kebab mūzika", kad ir kaut kāds progressive/deep house vai tehno ar austrumu "vaibiem" un vokāliem, bet kas nekad neskanētu Pakistānas kebabā...k', atpakaļ pie P. Kalkbrennera. Ar D. pirms vairākiem gadiem maskačkas studentu dzīvoklī skatījāmies to Paul Kalkbrenner mūzikas self-promoting filmu "Berlin calling". Iepriekš nezinājām, ka filmas treileri, ko caurvij paša DJ mūzika, diezgan daudz arī parādās pašā filmā. Berlin Calling filma jau pašā sākumā ievelk 'gigu' un mūzikas gaisotnē, lai gan tur pa lielam nekas īsti nenotika (īss scenārijs - dīdžejs pārdozē un tas traucē radošajai dzīvei, līdz tas pārtrauc lietot un pievēršas tikai mūzikai), vairāk izklaides filma, kas tikpat labi arī saucas "don't do drugs kids, have fun and make music instead".
Pirms koncerta uz Palladium skatuves rādīja slaidšovu ar dīdžejam tuvām ikdienas lietām - ceļošanas foto, ierakstu studiju, futbola bumbu, marihuānu burciņā (tā nevarēja būt tēja, bet melnbalts foto - hvz???) un tā tālāk, kas tad arī sasaucas ar koncerta tūres nosaukumu "Parts of life".
No sākuma klausījāmies koncertu uz balkona, jo gribējās pašu dīdžeju redzēt "vaigā" (esmu īsa augumā) un vispār redzēt, kā šamējs darbojās ar savu sintezatoru/datoru, vienlaikus smēķējot. Laikam šis dzīvē vienīgais koncerts, kur uz skatuves smēķē iekštelpās, es tādu izvirtību līdz tam nebiju redzējusi (izņemot teātros uz skatuves, protams). :)
Tā nu es zināju, ka jaunās plates intro gabali vēl neuzspridzinās zāli, jo jaunā jaunie gabali vēl nav tik ļoti iekarojuši sirdis un tad gājām lejā klausīties pūlī. Atradām pat labu vietu, kur tāpat bija redzams dīdžejs. No jaunajiem gabaliem vislabāk patika "part eight" (kaitinoši, ka jaunajā visi skaņdarbi vienkārši nosaukti ciparos). Kurš, kā izrādās, tas gabals, tam arī klips uzfilmēts, bet dies-goda-vārds pirmoreiz to izdzirdēju koncertā (un patiesībā 95% jaunos skaņdarbus pirmoreiz tieši koncertā).
Pa lielam zāle 'pamodās' tresīšanas maratonam pie skaņdarba "La Mezcla", kas patiesībā ir viena cita dīdžeja gabals, bet šams pamanījies samiksēt tā, ka dejot-tresītājiem patīk. Pēcāk sekoja arī jaunāki un arī pavisam klasiskie hīti no Berlin calling filmas un tā tālāk. Un tad jau dejoja arī tie, kas pat nebija uz deju zāles, bet kaut kur tuvu izejai pie skaņu pults.
Tā kā koncerts notika ceturtdienas vakara pieklājīgā vakarā (apmēram astoņos/pusdeviņos vakarā), tad tresītājos bija arī uzvalkos tērpti vīrieši kā tikko no birojiem izlīduši un kuriem turpat netālu jaunieši adidas trenuškās, laba kombinācija. :D

Ja godīgi, es vienmēr no dj live setiem dzīvajā gaidu izteikti eksperimentālās daļas, kas šajā koncertā bija ļoti maz. Bet var jau būt,ka vienkārši ir dīdžeji, kas to nevar atļauties, jo vairāk cenšas izpatikt publikai, vai laiks spiež nospēlēt noteiktu skaitu gabalu.
Kopumā sešas zvaigznes no desmit. Ja godīgi, tad kaut kādi maziņi tikai Latvijas auditorijai zināmi dj live seti man pat labāk patikuši nekā šis te megastārs. Bet bija labi. Labi, ka vispār ir iespēja pieredzēt un tad salīdzināt.

1/19/19 01:26 pm - Valkas-Valgas nedienas

Valcēnieši deklarējas Valgā. Tādos tempos turpinot, no tiem pēc CSP datiem ~4500 valcēniešiem pirms pāris gadiem drīz būs 3000, tad 2500, tad 2000, tad paliks tikai pendži, kas strauji izmirst un nabagi bez interneta, kas nejaudā pārdeklarēties kaimiņvalsts puses pilsētas daļā. Uzņēmēji, kas saka, ka Valkas alkobodes visu izručīs, nu c'mon - pašvaldībai pa tiešo aiziet tikai NĪN un IIN nodokļi, kas varētu rasties no tām alkobodēm. Akcīzes nodoklis aiziet valsts katlam. Jauniem uzņēmumiem tā vieta īsti pievilcīga nav, jo Valka-Valga ir nomale gan Latvijai, gan Igaunijai.
http://www.la.lv/igaunijas-bernu-pabalsti-novedusi-lidz-finansialai-krizei-valku

Bij čujs jau 2013.gadā (kad tur pirmoreiz paviesojos), ka tai dvīņu pilsētai nākotnē būs kaut kādas problēmas, jo pēc būtības viena apdzīvota vieta, kur eksistē iekšā divu valstu likumi un divi dažādi ekon. attīstības tempi. Tur nevar sadzīvot cepts un vārīts, vai nu tā vai šitā.

Interesantākais scenārijs būtu tāds, ka tās Valkas pašv. iestādes apvienos ar Valgas un tad beigās vairāk vai mazāk de facto Valka būs tāda kā igauņu pilsēta ar daudz latviešu un krievu viesstrādniekiem un būtu kaut kāds skandāls pa pagastu, ui, tas ir Latviju, ka igauņi esot Latvijai Valku "atņēmuši", jo pašmāju viedie nejaudā tikt līdz Igaunijas attīstībai un demogrāfijas politikai.:DDD

Powered by Sviesta Ciba