rasoļņiks

Recent Entries

9/17/17 10:29 am - Train people 2

Sieviete, allaž uzkrāsota lūpukrāsa. Kaut kas starp sarkanu un lillā ar spīdumiem. Viņai uz galvas ir puffīgā frizūra, kas izskatās pēc brūna baltmaizes kukuļa. Tad es sapratu, ka tā ir starpstadija no fāzes "tante" uz "vecene". Vecenes sien lakatiņus, bet tantes vēl veido puffīgās sasukas. Kā Belševicas Billē "Vecenes paliek vecenes, visos laikos un visās vietās".
***
Ja sarunā piecu minūšu laikā vairākkārt atskan "Atceries, kad.." un beigās atskan smiekls, tad zini, ka tur brauc ļaudis, kas ir draugi no pagalma, skolas vai studiju laikiem. Divi vīrieši ap tricāru runāja par "džunguru"/"džanguru" vai ko tamlīdzīgu(es nepīpēju,tāpēc pareizi neatceros šo terminu)dabūšanu ārzemēs. Tad viens no viņiem saka otram "ap četriem vai pieciem ir tāds vilciens, kur viss piebāzts, tagad tie skolēni brauc. Es netīšām dzirdēju sarunu kā tur kaut kādi vidusskolēni savā starpā sarunājās, ka nu, tur Ogres skolā visi esot lohi un ka Rīgā viss ir daudz krutāk un stilīgāk un vispār labāk. Vai tad mums Lielvārdē bija baigi slikti mācīties?".
Jā, tas ir tas moments, kad tu noklausies sarunu par to, kā noklausīšanās objekts noklausījās citu sarunu.
***
Švītiņš un pelēkās peles paskata meitene, pieklājīgi saģērbušies, kaut kur starp 25 vai 30. Pēc sarunas var noprast, ka abi tai pašā vakarā bijuši uz kino-randiņu.
Švītiņš jautāja, vai dāmai ir kādi hobiji, šī tik smaida pretī un nezina, ko atbildēt .Tad Švītiņš jautā, ko viņa dara brīvdienās. Šī atkal smaida, neko nesaka. Tad Švītiņš, lai galīgi saruna nepārtrūktu, jautā vai viņai TAČU ir bijis vasarā atvaļinājums un ko viņa tad esot darījusi. Šī saka, ka jā, esot gan bijis un aizgājusi uz Rīgas pilsētas svētkiem un uz Lielvārdes pilsētas svētkiem. Tad abi sāka runāt par horoskopiem...Horoskopiem, AHUJEĶ!!! Tad par to, kāds kuram dzīvoklis, vienistabas vai viens,komats,pieci istabas dzīvoklis. Un par staciju secību.
Ak tad tādi ir tie mūsdienu vidēji aritmētisko latviešu randiņi. Atvainojos, vidēji arimētisko latviešu sliktākie randiņi, kuros pat nav, par ko runāt.
***
Robo-kops. Robo-kops ir vīrietis starp 40 un 50, kurš pa peronu pārvietojas, atvainojos, ripo ar tādu kā apaļu pagarinātāja kasti ar rokturi, kas pīkst un ripo bez pedāļiem.Viņš brauc tanī pašā vilcienā. Elektroniskais bezritenis vai uzlabots i-robot.
***
Biznesmenis refresho te e-pastu, te twitteri. E-pasts izskatījās pēc iekšējā darba e-pasta, ļoti oficiāli un tad padomāju, ka viņš noņem darba spriedzi, rakstot twitterī "man besī kolēģi,ielu remonti un šitā PV grabaža, 666, canon vai nikon, vai Elksniņš ir Ušakova kopija un man negaršo tavas kafejnīcas bezglutēna keksis".

9/10/17 03:55 pm - Smalkā maluma ļaudis krogos un citur

Kad lasu biogrāfijas par latviešiem 20-tajos / 30-tajos / 40-tajos gados, iekrīt acīs visādi uzvārdi un smadzene loadingo radurakstus. Piemēram kā tagad, kad lasu nosviestā finanšu ministra dēla memuārus, tur parādās persona-draugs Valts Grēviņš, kas izrādās Valda Grēviņa dēls un savukārt Valdis Grēviņš bija tas, kā dēļ slīcinājās Austra Skujiņa, kas savukārt ir dzērusi ar Čaku un Čaks ir dzēris atpakaļ ar finansista dēliņu. Sociālais tīkls!
Lasīt par dzeršanu un krogā iešanu arīdzan. Pie viena galda reiz sasēdēt mēdza pilnīgi dažādi smalkā maluma ļaudis. Tad atkal "Ha hā! bet šitais dzēra ar to un to un dekādi vēlāk turpināja dzert ar to un to".

9/3/17 03:46 pm - Train people

~15gadīga eņģeļa sejas meitene ar nevainojamu sejas ādu pēkšņi no plastmasas maisa izvilka pūderi,tonālo krēmu,konsīleri,acu ēnas,uzacu zīmuli, skropstu tušu,lūpu spīdumu un velns sazin ko,30 minūtes špaktelējās tā, it kā viņu rādītu televīzijā. Viņa bija skaista bez make up, bet ar to make up izskatījās tikai varbūt par gadu vecāka. Jēga??? Finišu pat neredzēju, jo izkāpu Šķirotavā. Viņai bija Rīgas Dinamo džemperis un pulkstenis bija knapi 12 dienā. Varbūt viņa ir čīrlīdere basketbola komandai un dumjie sportisti atzīst tikai meitenes ar špakteli.
***
Sieviete pēc 40, acīmredzami iemīlējusies vai arī centīgākā JēzusTeviMīl sektu sekotāja. Rakstīja ziņas telefonā un apgaroti skatījās uz vagona augšu, it kā tur būtu viņas radīts sakrālās mākslas meistarstiķis.
***
Ģimenīte, viens no ģimenes vīriešiem košļāja košļeni tā, ka tā lipa uz deguna, bērniem par prieku. Šļurp un košļene atpakaļ mutē. Vilcienā visiem priekšmeti kļūst par izklaidi,arī košļene.
***
Sieviete, tuvu pie 30 lasīja metro 2034. Viņai sejā bija nulle emocijas, bet pizģēts, tā pirmā grāmata bija TIK laba, pilnīgi bail lasīt otro, ja nu tur tiešām nulle emocijas?
***
Sieviete ved sunīti. Kad 80% vilciena satura izkāpa ārā, sieviete suncītim uzklāja uz sola dvielīti un sunītis uz tā apgūlās. Es arī tā gribu. Saritināties vilcienā uz sedziņas un kaut kur aizbraukt.
***
Kungs ap 70 lasa anekdošu krājumu. Sejā ne reizi pavīd smaids. Es tevis dēļ iztērēju 15 minūtes,gaidot, kad tu smiesies. Anekdotes sabiedriskās vietās ir tabu??
***
Jauns vīrietis nenosakāmā vecumā ar smieklu krunciņām un vilka tetovējumu uz rokas. Kas notiek, ja uz rokas spīd pilnmēness?Vilks atdzīvojas un tetovējuma saimnieks saka AAUuuuuuuuuu?
***
Tantuks runā pa telefonu un saka "Ā,visu jaucāt kopā?" un tiiik piesmakuši ellišķīgi smiekli, ka pati būtu tikko dzērusi visu kopā, agdamu ar šņabi,vermutu un tekilu.

8/21/17 06:17 pm - lapsene

Nopirku šo to garšīgu un sieru. Ņemu ārā ēdamos no maisiņa un - kas tad tas - tur iekšā liela, resna lapsene. Nometu maisiņu ar sieru un lapseni. Lai viņai tiek. Es negribu, lai viņa man iekož, ņemot ārā sieru.
Patiesībā tā lapsene tāds nieks vien ir, pirms dažām dienām istabā ielidoja irsis. Taisni ap pusnakti. Iebarikādējos vannas istabā, D. tikmēr vēra logus un izsekoja, kur tas mūdzis lido. Te pēkšņi tas irsis apklusa. Ilgi negāju gulēt, jo man likās, ka tas irša kungs palīdis zem dēļu grīdas ciemos pie treknajiem zirnekļiem. :/
Jā, gribu rudeni. Tad nebūs nekādas lapsenes, ne irši.

8/15/17 09:31 pm - Pārbaudītas vērtības pleilistē.

Cietnis nobeidzās (bez backup,haha),bet mīļākos melanholijas un apokalipses caurstrāvotos albumus zinu no galvas.

Terminal sound system - Constructing towers (2008)
Atklāju šo albumu tikai pēc veiksmīga album-art, uz kura virsū ir divi betona rezervuāri. Par pārsteigumu atklājās postroka-džeza-dnb-horror theme kokčiks.Vairākas darba dienas pēc kārtas klausos, never gets boring. Heavy weather (2011) arī bij emociju spektra ziņā gards, bet ne tik ar eksperimentālu skanējumu. Austrālija.


ASC - Imagine the Future (2015)
Šis izceļas ar izteikti apokalipses pieskaņu. Jēs, imedžin ze fjūčar.
Šķiet, ka tas mūzikas autors James Clements dzīvo mūzikā,jo katru gadu izdod vairākus albumus un EP,gan lipīgas sintezatormelodijas, gan melanholisku ambient (pēdējais There are no stars without darkness (2016). ASV


Astropilot - Solar walk (2010 - 2016, sērijā II, III, IV)
Mūzika,kas aizved uz kosmosu, tur uzēd čikennagetus un atved atpakaļ. Ambient jeb parasto ļaužu uztverē miega mūzikas meistarstiķis. Sapņainākais,bet katrā skaņdarbā pa melanholijas akacim. Krievija


Hezzel - Aftermath (2017)
Mūzika, kas aizved creepy britu filmas "Threads" noskaņās. Es pat nezinu vai tai filmai bija soundtreks, bet ja būtu, šis varētu būt piemērotākais. Vislabāk skan, kad neesmu izgulējusies. Pamodina ar šermulīti. Latvija


Galaktlan - Constance (2005)
Igauņi zina, kā uzpirkt latviešu sirdis. Ar vasarīgumu, melanholiju un sapņainiem outro. Es nedrīkstu šo albūmu klausīties publiskās vietās, citādi var uznākt pinkšķis. Igaunija


ICR - Such unimportant things like us (2011)
Citreiz vajag mierīgu dnb bez mēģinājumiem ieiet šizza basos. Lai dzīvo dīvānu melanholija un lietainas dienas. Fun fakts - šī ungāra skaņdarbus remiksējis latviešu DJ Salmz un otrādāk. Aww. Ungārija


Future sound of London - Environments (2008 - II - VI) un Lifeforms
Kamēr pieturās pie sintezatoršīzes un iztiek bez psihodēlisko ģitāru ievirzes, šī sērija dabū instant laikus. Citkārt liekas, ka tas šiza muzons ir sakomponēts vienlaicīgi ar lifeforms un izdots tikai mūsdienās. UK


Kilimanjaro Darkjazz ensemble (2006 - 2011)
Visi albumi ekselenti. Džezs plus postroks plus elektronika = yes please. Nīderlande

Vēl šis tas:
Dead Texan - The Dead texan (2004)
Mono - Hymn to the Immortal wind (2009)
Deftones - Deftones (2003)
Apziņas parazīti - Vairs nekādu saulē pazudušo zirgu (2012)
Tetarise - Playing in the Glow (2016)
Gimmik - Back to basics (2003)
utt.

8/6/17 08:21 pm - LABA DABA 2017, mūzikas vērotāja pieraksti

Dzīvās mūzikas birums, lai iet hronoloģiskā secībā apraksts, kas atklāts un dzirdēts.

PIEKTDIENA.

Dzelzs vilks - īpašu komentāru nav. Vien dziesma "ir silts un vasara vēl nav galā" drusku silda, pat ja festivāla gaisa temperatūra diez ko nelutināja. Ar D. nosūtījām māsai video sveicienu, tā viņas skolasdienu biežāk klausītākā grupa.

Zari - Arvien pārliecinos, ka folkā jābūt gan sieviešu, gan vīriešu vokāliem. Lai jauda un spēks. Labs atklājums. Man liekas, ka jebkura grupa izklausītos lieliski, ja tā uzstātos izcirtumā, meža ielokā. D. iefilmēja gabalu, kas man visvairāk patika.
https://www.youtube.com/watch?v=3wRrwjOy-H8

Pērkons - es nemāku komentēt Šļāgeri,bet bija jauki dzirdēt "Dziesma par sapumpuroto zaru" :) Uzreiz atceros Podnieka filmu.

Pienvedēja piedzīvojumi - šķiet, jāpiekrīt kaut kur dzirdētam viedoklim, ka Pienvedēji iemantojuši tādu cieņu (lec i veci i jauni, dziedot līdz), jo nav "pārdevušies" un sākuši dziedāt angliski. Nekad dzīvē nebiju pienvedējus dzirdējusi dzīvajā, lai gan klausos šamos no 11/12 gadu vecuma. Suņa šķūņa skatuvē ir drausmīga skaņa, tāpēc ar ģitārefektiem uz skatuves neņēmās kā pērn Spīķeros. Uhh. Prieks. Izrādās, ka Pienvedēji nākošgad svinēšot 25 gadu jubileju. Rūdīti spēlmaņi. :D

Otava YO (RU) - Atraktīvs folks no Krievijas, jau ieraugot video rullīti izdomājām, ka jāiet klausīties, lai tur vai kas. Kopumā tāda gadatirgus mūzika - lustīgi un omulīgi.

MMMM - Sintezatoru grupņiks ar ķiverēm. Es nezinu, kur sākas un beidzas robeža stilīgi, par detaļām daudz domā. Vairāk var nekrāmēties ar to vāvuļvokālu, bet maksimāli atraktīvi dragāt sintiņu.

Kenta Hayashi (JP) - žēl, ka uzstājās naktī, kad jau ārā nāvīgi auksts un apkārt eža skatuvei skan tuc tuc no alko teltīm. Tas drusku pabojāja uzstāšanos. Tāds vienkāršs un sirsnĪKS, pierāda, ka neko daudz jau nevajag priekš ambienta, kā vien ģitāriņ',paša elp' un vēl šo to.

SESTDIENA

Koklētāju ansamblis BALTI - izdzirdot vārdu kokle nāk prātā pasakas vai muzeji. Toties uz skatuves bija 10 vai pat 12 kokles. SPēlē visi vilnītī. Normāla pensionāru mūzika. Es domāju, ka laika gaitā vokāli kļūs labāki. Tad arī patiks arī man vairāk. Viena meitene izskatījās nāvīgi uztraukusies spēlējot, meklēja iedrošinošu smaidu no ansambļa vadītājas. Man patīk pārliecināti mūziķi, kas ir labi aktieri un turpina smaidīt, ja ir laža.

AUĻI - Normāls dimdiņkāposts! Nu riktīgs DIMDIŅkāposts. Vienīgi žēl, ka pārāk daudz dūdu. Savādāk būtu daudz cērtamāki. Man liekas, ka viduslaiku festos viņi ir must-have. Patiesībā sapratu, ka gribētos aizbraukt uz kaut kādu viduslaiku festu, skatīties uz smukiem zirgiem, zobenu cīņām, redzēt kā čurkst cūkas šņukuris un dzert pa taisno no krūkas. Jā, paldies Auļi, par šādas nepieciešamas vīzijas radīšanu.

Vientuļš, bet neglīts - Bandcamp pērn uzrakām šo grupu (vai aizpagājušogad), dziesmas reti trashy, citas pat diezgan nopietnas izklausās, bet domājām - jāredz dzīvajā. Bet izrādās, ka šie pat neuzstājas nekur. Tad nu Labā dabā bija grupas koncert-debija. Bija pāris uzkrītošas lažas, bet noteikti izklausās labāk nekā albuma ieraksti. Šādi tādi pārsteigumi arī bija, piemēram štruments kādu rāda vecās Soviet filmās, es gan nezinu kā to sauc.

Daba san - Sapratu vēl vienu folka fīču. Daži ieiet rāmjos un gribb būt ahūni tradicionāli. Bet tas ir garlaicīgi. Tauta grib obojas, santurus un visādas citādas maz-dzirdētas pariktes.

Das sonntags Legion - Izcils piemērs, ka instrumentāli klausāmus skaņdarbus (postroks vai kas taml.) brutāli sapiš gaudulīgs-ņaudulīgs-galīgi-nekāds vokāls. Man bija cerības, bet tas vokāls sadirsa PILNĪGI visu....man patīk postroks/postmetāls, bet bez ņaudvokāliem. Lai runā instrumenti.

Saturns Husk - nezinu vai tas bija tā iestudēts, bet buņģierim pirmās vai otrās dziesmas laikā nošļuka mūķenes plīvurs. Jaudīgi, var manīt, ka šie ļaudis mīl ģitāras un TOLMETU. Patīk. Noteikti Rīgā aiziešu uz koncertu vēl. Labākais atklājums šajā festivālā. It kā gribējās varbūt drusku eksperimentālāku, bet nevar jau gribēt Tesa-2. :)

Imants Daksis - Vienmēr licies, ka viņa mūzika ir kā no citas pasaules. Klausos Daksi kopš Pasaules gaisma bij, atceros, Sīrupā bija raksts par to grupu (~2003 vai 2004 gads?) un domāju, vai tik tā nav tā pati grupa ar to bezgalskanīgo dziedātāju. Pagāja "tikai" 12 vai 13 gadi, kad pirmoreiz dzirdu Daksi dziedot dzīvajā. Kad viņš dzied, pat saule spīd savādāk. Mūzikas klausīšanos centās gan pabojāt divi 17gadīgi pumpaini rusjankas (runāja ar stipru krievu akcentu), kas visu koncerta laiku skaļi ĻERKSTĒJA visu koncerta laiku un centās piepisties, ka esam viņiem priekšā (bijām 3 - 4 metru attālumā no skatuves, pat tehniski nebijām priekšā). Viņi piepisās mums, bet nepiepisās priekšā lēkājošajam džekam govs kostīmā, kas pat uzleca (!) uz skatuves. Stulbie krievi laikam nav dzirdējuši par "pirmās dziesmas likumu" - ja tās laikā patīk mūzika,virzies pie skatuves, ja mūzika nepatīk, paliec turpat kur biji vai pisies dirst un nečīksti. Piemēram, Nabaklabā ir daži spoti, kur mūzika skan labāk, bet redzamība ir so-so. Bet man nekad, nemūžam, nekādos apstākļos nav ienācis prātā kādam piepisties par sliktu redzamību koncertā, jo primārais ir mūzika.

Solo ansamblis (LT) - No sākuma domājām, vai iet uz popsu, bet tā kā viņiem ir daudz sintezatori, izdomājām, ka jāiet. Skatuves noformējums bija izcils - manekenu detaļas. Koncerta sākumā viens no mūziķiem gaisā pacēla kkādu elektrisko flautu vai ko tamlīdzīgu skaņotāja virzienā. Darot to trešo vai ceturto reizi, mūziķis izskatījās makten dusmīgs, likās, vai tiešām koncerts tūliņ apstāsies, jo viens instruments nestrādā un mikrofons arī neskanēja, kā vajadzētu. :D Čakarējās ar gariem intro kādas minūtes 15, bet tad jau viss atrisinājās un sintezatorgabali bija tiešām forši. Disko lietuviškai, taip, taip. Vienubrīd pat uzrāva tehno. Ja būs kkad jaunas dziesmas un šamie brauktu uz Latviju, aizietu uz koncertu. Atklājums nr.2.

It kā gribējās Satellites un Soundarcade dzirdēt, bet Satellites ir popsa un Soundarcade ir briesmīgs vokāls. Izdomājām, ka jāiet uz telti. Galu galā kājas jau bija beigtas un gandrīz visi festivāla suņi jau redzēti (žēl, ka nenāk arī ar kaķiem, trušiem u.c. zvēriem arī).

Gaidot autobusu redzējām, ka Uldis Rudaks (radio un klubiņu DJ) apdzēries guļ pie zālītes grāvmalā un piesteidz klāt mediķi un 2 mentu mašīnas. Vēl arī pabrauca garām mentu buss ar 2 guļošām meitenēm, laikam arī savāktas pa grāvjiem. Kaut kā stulbi, ņemot vērā, ka LabaDaba rīkotāji taisīja pat divas teltis, no kurām vienā gaismoja par saprātīgu dzeršanu un ūdeni, bet otrā - aicināt baudīt pasākumu ar atmiņām, bezalkoholisku alu (ja tik ļoti gribas VĒL vienu glāzi pēc vienas,divām). Jācer, ka pie izbrauktuves menti strādāja ar alkometriem rīta turpmākajā daļā, lai iedzīvotājiem nebūtu jāšausminās tāpat kā Salacgrīviešiem.

Kopumā kvalitatīvi muzikāls prieks, paldies radio NABA! ^___^

8/4/17 11:37 am - SŪDrabs.

SŪDraba tipo neko nezina par oļegarhu sarunām, SŪDraba taisnojas, ka viņas partija tiek DIB-SŪD-ināta nevis Kremlina dzīvoklī bet zinātnieka salonā, SŪDraba čupojas ar Aināriņu & Vējoni un ļimonāru Krūmiņu (visu oligarhu draugs), SŪDraba strādāja Parex bankā, SŪDrabu par valsts kontrolieri savulaik iebīdīja nevis krīzes laikā, bet 2004.gadā bēdīgi slavenā cūkdelfīnu Šķēles un Kalvīša Tautas partija, SŪDraba iepleš acis tādā naivā "ko jūs, es taču neko".

SŪDrabas NSL ir mēslojums Lemberga crew ZZS un pensionāriem ar atmiņas traucējumiem.
Tā SŪDrabas NSL,ZZS un Sasmakas vircas bedre tikai aug un aug lielāka.

7/23/17 11:39 pm

Atbrauca ciemos māsa un tā kā D. ir prom visu weekendu, māsa palika pat abas dienas. Sanāca izstaigāties un dzirdēt Tranzītu apmēram 2 km attālumā. Es nevaru būt balts, Vai tu tur esi un citi "grāvēji" bija diezgan labi saklausāmi. Dzīvē reizēm vajag trash devas. Nu tur drausmīgu mūziku vai briesmīgas filmas. Lai smadzeņu puslodēs atmirst šūnas un aizmirstas nebūšanas. Tranzīts ir tāds trash, ka tas kaut kādā mērā ilustrē manu tagadējo jauno dzīvi.

Ā jā. Atradām Maskava TV - Slimnīca. :D

Šodien pusi dienas nomarinējāmies mežā un pie ūdenskrātuves, bildēju ar māsas future husband jauno fotoaparātu, riktīgu vintage. Pie tās ūdenskrātuves vasarā diezgan tizli. Sabrauc "zelta jaunatne", mašīnā ieslēdz tuci un ar atvērtām bundžām tusē pie ūdens. Lauķi. Pāķi. Degradācija. Šodien apmaldījāmies mežā ar Radiohead fonā. Bij smieklīgi.

Šīs bija divas ļoti vasarīgas dienas, bet es esmu jau rudens trūdu stadijā.

7/21/17 10:39 am - ledusskapja drāma

Bļa, es dzīvoju kopā ar faking egoistu, kurš ar ieiešanu veikalā domā nopirkt ēdienu vienai ēdienreizei vai auzu pārslas tikai sev (viņš zina, ka es neēdu pārslas ar negaršīgi skābo upeņu zapti, vļēk).
Es nebūtu dusmīga,ja viņš uz manu jautājumu "vai mājās ir ko ēst" būtu atbildējis ar reālo situāciju - "dažas salātlapas un divi tomāti/tikai vienai ēdienreizei/ledusskapis tukšs" nevis ar pārliecinošu "jā".
Jau vairākus gadus es stibīju no veikala maisus ar rijamo,kas pietiek vismaz 3 dienām, jo man besī KATRU DIENU tērēt savu laiku, stāvot faking Maximas rindās. Un tad, kad manis atnestaisgandrīz izbeidzas, viņš ņemās taisīt kaut kādus kuhņas šedevrus - pieliek tunci ar eļļu klāt vārītiem rīsiem, par ko dzirdot vien gribās norīstīties vai atnes no veikala 1, 2 vai 3 lietas, ko tai pašā dienā norij.

Es esmu nāvīgi pārskaitusies, ņemot vērā, ka pusdienās viņš var atļauties pusdienās rīt silto ēdienu, kamēr man jāsmērē maizītes, jo 1)nevaru atļauties 2)tuvumā nav, kur paēst, jo faking Maskačka.

Tagad domāju, kā pārmācīt to rijīgo ruksi. Un vakar viņš vēl dusmojās un iespēra ritenim, ka es viņam pateicu, ka kaut kas ledusskapī jāliek uz rītdienu.

Mēs praktiski par neko nekad nestrīdamies, bet es gribu strīdēties, jo
TAS BĻAĢ NAV GODĪGI BĻE.

7/14/17 09:24 am - pie Rīgas pils

http://www.delfi.lv/news/national/politics/video-ka-pie-rigas-pils-ridzenes-sarunu-del-prasija-vejonim-but-dzirdigakam.d?id=49043995#!dgs=dgslv-103327:5912419

Drusku paprotestēju ar'. Otrā pusē plakātam labāks uzraksts, ko ik pa laikam mainīju: "Dibens no iesildīta beņķa tālu nekrīt". Ar domu, ka ja kāds polītiku izvēlas kā dzīvesveidu, tad nekādas beņķu mainīšanas (amati) nemainīs šādu cilvēku shady nolūkus.

Vējonis tiešām bija pelnījis to nobūjināšanu, shēmotāji paši neatzīsies. Lemberga klēpju sunītis tikai prasmīgi imitē darbību.

Es nepiekrītu tiem, kas uzskata, ka tas bija pilnīgs JKP aģitpasākums,jo uz skatuves kāpa arī citu partiju pārstāvji. Ja nebūtu JKP saaicinājuši, tad to būtu darījis kāds cits. Pasākumam, protams, bija tostermaizes efekts - tauta pacepās un Bordāns arī tika teļāgā.

Kas būs tālāk?
Da nekas īpašs, bet ja vajadzēs iet protestēt šogad vēlreiz, iešu kopā ar D. un R.kurš gan jau pa šo nedēļu būs paspējis izstudēt googlē šo to par Vējoni, Lembergu un Šļeserzelli.

Man ir arī sazvērestības teorija par turpmāko apokalipses scenāriju, ka ja kritīs galvas, tur iesetumsies vēl Lembergam lojālāki ZZS spēki vai arī tādi, kuri it kā ir bezpartejiski, BET ir Lemberga koriši, kas pa kluso visu jau sarunājuši.

Labākajā gadījumā ZZS reitingi kritīs tik ļoti, ka Saeimas vēlēšanās kritīs reitings ZZS un tās balsis, kuras kāds gribēja atdot ZZS, pieplusosies Konzerviem,Vienotībai vai kādai jaunai partijai. Lūkosim, redzēsim.

7/11/17 02:01 pm - pārcelšanās

Uz ielām ir tīri kaķēni, bērni līdz pat 22:00 spēlējas pagalmā, mežā 15 min gājienā ir mellenes, ierastie kravas vilciena trokšņi labi dzirdami. Man jau ir mīļākā māja ar diviem tornīšiem un kaut kad nākošnedēļ iešu klausīties standup vietējā klubiņā. Derētu uzmeklēt vietējo fotoklubu, noskaidrot vai rīko lokālās foto izstādes vai ko tamlīdzīgu. Ielās latviešu valoda dzirdama 70% gadījumos, kas man pēc čigānu,krievu,angļu,turku un lietuviešu mix ikdienā liekās tīrā atpūta.
Iesākumā jau kūlio,nez kā būs pēc mēneša,trim,pusgada,kad beigsies darba līgums.

7/5/17 02:08 pm - hmm, būs protests n shit?

Ja tas topošais mītiņš pie prezidenta pils 13.jūlijā vai kad notiks, noteikti došos sabildēt, gribās redzēt īstu reidž egeinst oļigarhi. :)

Es gan nezinu, vai tā varētu būt kā Saeimas priekšvēlēšanu kampaņa Konservatīvajai partijai? Kam tas ir izdevīgi?

Vakar pieslēdzos LTV tiešraidei, raidījumam "Tieša runa". Tur nekāda jēdzīgā runāšana nesanāca, vien divi žurnālisti reidžoja (LTV "Azliegtā paņēmiena" ūzainis un IR Nellija). Gribējās, lai tur studijā spalvas iet pa gaisu. Laikam LTV vajadzēja kaut ko darīt, lai atspēkotu slikto slavu (lai nekrīt skatītāji teļāgam kā tādam) un banot no TV Lemberga Šļāgerkoncertu. Youtube arī uzmeklēju Kučinska un Vējoņa viedokli par to visu. A ko viņi. Viņi no ZZS, nevar neko jēdzīgu pateikt. Raustās.

Bet tas jau visiem ezīšiem ir skaidrs, ka Lembergs un trīs AAA ir tik biezi, ka ir uzpirkuši tiesu varu un prosta jāgaida, kad viņi noliks karoti. Tiesa gan, viņu vietā var nākt viņu dēli, kas var kļūt par izskolotiem oļigarhiem, kas bīdīs biznesiņus un ietekmes sfēras.

7/1/17 04:02 pm - mazais kino apskats :)

Tomcat (2016)
http://www.imdb.com/title/tt5432188/
Filma sākas ar geju idilli, kurā valda klasiskā mūzika, mīlestība pret traukiem, garšīgu ēdienu un dārzu. Es nezinu vai tā ir geju klišeju klišeja, bet es arī pazīstu pāri, kurš visas šīs lietas tur augstā vērtē.
Anyways, pārim ir kaķis, kurš saņem ārkārtīgi daudz uzmanības un te pēkšņi viens no viņiem tam kaķim vienkārši pārlauž sprandu. Tikai Vācijā, iespējams, šāds kombo - pliks gejs pārlauž sprandu kaķim. :D Pēc kā, protams, sekoja scēnas, nerunāšanas pāra attiecībās un mēģinājumi kaut ko labot. Prasījās konstruktīvāki dialogi, bet varbūt tas bija speciāli - parādīt, ka kopdzīvē vairāk saaugam ar ērtumu un patīkamu vidi, nevis pievēršanos vienam otra problēmām, ja tādas ir.

Tokyo fiancee (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3877718/

Filma par to, kas notiek ja patiesībā iemīlies cilvēka kultūrā nevis pašā cilvēkā. Tas ir neērti un ne pie kā jēdzīga nenoved. Viss beidzas ar Fukušimas AES avāriju. :D

Grand central (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2835548/
Turpinot par atomelektrostacijām, šeitan viens viegls franču romāns radiācijas starojumā. Viens lauķis aizbrauc strādāt bīstamu darbu AES un sapinas ar vietējo rebel čiksi. Šī filma ir super no atmosfēras - karstums, radiācija, sirēnas un franču valoda. Filma filmēta divās atomelektrostacijās, no kurām viena patiesībā ir pamesta - uzbūvēta par ļoti lielām naudām un nekad neizmantota (Rietumeiropa to var atļauties!) :D

Tricked (2012)
http://www.imdb.com/title/tt2171875/

Komēdija par afēristiem, kas grib dabūt lielo rubli. Kas ir gudrāka, sieva vai divas mīļākās? Patīkama smieklu doza tumšiem vakariem. Dāņiem tīri tā neko humors.

When we leave (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1288376/

Filma par turku sievietes apjausmu, ka gribētos tā kā šķirties no vardarbīga vīra. Cena ir ļoti augsta,protams. Ļoti tipiska filma par rietumu vs islāma pasaules redzējuma sadursmi. Es jau paredzēju skumjas filmas beigas, bet ne tik fucked up. Vācieši, they know how to pateikt "nepinies ar muslimu vīriešiem".

It's only end of the world(2016)
http://www.imdb.com/title/tt4645368/

Tā nu tas ir, ka pateikt "klau veči, es mirstu" pie pusdienu galda nav viegli. Smieklīga un skumja filma par nāvi un atkalredzēšanos. Māsai ļoti patika šī filma,viņa pat gāja uz ķinīti skatīties divreiz.

Mein kampf (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1038045/?ref_=nv_sr_1

Burvīga komēdija/biogrāfija par Ādolfa Hitlera jaunības gadiem, kad viņš mēģināja būt mākslas students. Tom Schilling tas izdodas perfekti. Kad noskatījos filmu, brīnījos, kāpēc gan agrāk nebiju redzējuši šo filmu - smeķīgs un vietumis melns humors. Filmai mazs vērtējums dēļ ēbrejiem, kas salikuši pa vienai zvaigznītei. :D

6/26/17 12:29 pm - ahh, typical.

Pēc vēl vienas negulētas nakts (stulbie svētki, neparko nevar aizmigt ātrāk kā 3:00 / 4:00) šodien nekas nav labāks par Hezzel klausīšanos darbā.

Tik traģiski nenāca miegs, ka arī uzrakstīju pāris rindiņas ar Daugavpils theme, kuras kaut kad vajadzēs apģērbt un sakombinēt dzejstāstā:

/Divas nelaimes, trešā par brīvu/

/Uz tramvaja konduktora pieres svīst vakardienas šņabis/

/Ēd puisēns baranku un skatās caur blokmājas aci/

/Aplī nav savs stūrītis/

6/25/17 02:36 am - lauku zaļumballes

Izdomāju, ka jāaizbrauc uz tipisku lauku zaļumballi. Ar draudzeni apspriedām variantus (galvenais, lai dzelzceļš lai vispār var tikt atpakaļ, ar autobusiem jāņu laikā ir, kā ir). Aizbraucām uz Skrīveriem, jo tur bij draudzenes famīlijai cīši zināmi ļaudis.
Ilgākais, protams, bija vainagu pīšana (iešana puķēs un pats process).
Un tad ieradāmies zaļumballē ap plkst 23:00. Iztikšu bez superepitetiem šoreiz.Šķidra publika, sildījāmies pie ugunskura. Patiesbā nesildījāmies, seja dega tai elles kureklī. Tad nu pārbīdījām beņķi, dzērām, dziedājām līdzi ŠĻĀĀĀĀGERIEM un dzērām atkal. Muzikants bija lauku klišeju klišeja - sintiņa auto džingliņš + kaut kāds lauķis dzied pa virsu. Ap pusnakti saradās ļaudis un tipiskie gaternieki, kas kā likums, radaru orientē uz blondīnēm. Tā kā draudzene dejot neparko negribēja (es jau nu toč nē, jo braucu uz to zaļumballi, lai parādītu typical lauku sad party), atšuvu visus viņas kavalierus. Sūtot tos papardes meklētējus uz Dendrāriju staciju 5km tālāk.

Kad pietiekami iedzērām, uzdancājām pie seksuālajiem čiekuriem (klasika!) un turpinājām dzert un sildīties pie ugunskura (nakts bija auksta). Kkādi krievi gribēja dejot, bet es pajautāju, cik viņiem gadu. 21, nedzēruši, bet ha ha, par mazu tie dancātgribētāji. Tad piesējās kaut kādi latvieši un sāka klārēt, ka no Rīgas braukuši. Šļāger party ir šļāger party, nav taču nozīmes, vai Rīgas kundziņbūšana vai vietēja mēroga drunkfest.

Aizejot pēc papildus aliņa, viens divpadsmitgadīgs sīkais man svinīgi uzbļāva "alu dzert nedrīkst!". :D Kad ugunskurs saplaka un palika vēsi (tas viss 2h laikā), devāmies šūpoties šūpolēs. Bija pamalē redzama rītausma un devāmies uz māju, dziedot līgo/jāņu dziesmas, ar domu, ka nu tik būs baigā sadziedāšanās. Ņehuja, māju logos piķa melna tumsa, ugunskurs bija kaut kādās četrās sētās no tām, kam gājām garām.

Paņirdzām, aizgājām gulēt un no rīta sāņēmu frāzi:
"Atceries tos puišus?"
"Mhm"
"Tos visus!!!"
xD

Labākais aiz puķu lasīšanas sekoja pastaiga pa susuru taku, kur arī ūdenskritumu kaskādes. Atradām svaigi izraktu alu ar baby lapsēniem, bet pavisam klāt nelīdām.
Devāmies mājup, kad sāka līt. Tāds nu tas šļāgerparty.

6/17/17 09:30 pm - vasaras s.ā.k.u.m.s.

Tāda sajūta, ka vasara īsti nav ieskrējusies. Atskaites punktu parasti man nav. Varbūt vienīgi filadelfu ziedēšanas laiks (nu jau kādu nedēļas/divas zied).
Šur tur pavazājos, satiku R & C & A & D. Jūtos pat ļoti grezni. Kaļam plānus vasarai, it kā nopietni, it kā pa jokam, katram savas ikdienas posts un prieks.

Vinnēju saulespuķu sēklu loterijā (es neēdu semočkas, bet mana sievišķā intuīcija jau dziedāja "lalallaa,tu taču vinnēsi), biļetes no bilešu servisa. Tagad tik jāizdomā, uz kādu festivālu doties. Patiesībā nav ne jausmas, kas vispār notiek par festivāliem. Man patīk andergraunds un jaunie muzikālie censoņi.

Pa ceļam uz Ragaciemu palasīju Imanta Auziņa dzejas krājumu "Nezūdošais" (1972). Tāds drusku smeldzīgs un noskaņām pilns krājums. Iegūglējot tikai atģidos, ka Imants un Irēna Auziņi ir no vienas famīlijas. Patiesībā gribētos dabūt vēl kādas Auziņa krājumus no 70-tajiem un 80tajiem. Laikam būs jāpārvar slinkums un jāaiziet uz Otro Elpu.

Nākošnedēļ būs kaučserferis no Vācijas,riteņbraucējs.Man vēl joprojām šķiet aizraujoši, ka apmaiņā pret vietu uz matrača iegūstu interesantas sarunas,smaidus un piedzīvojumus. Diez, kā būs,ja pārcelšos ārup no Rīgas, vai vispār sanāks kaučserferus izmitināt.

Vēlreiz apciemoju Garciema kāpu ar torņa drupām. Patiesībā ļoti jauka vieta. Tur jau trešo reizi būts. Kājas gan nākošajā dienā smeldza. It kā tikai 10 km šurpu-turpu no Vecāķu stacijas. Laikam palieku resna. :D

Imantam Daksim baigi labā tā jaunā dziesma, Krupis.
https://www.youtube.com/watch?v=9ElmcaqnMBI

6/4/17 12:24 pm - Par rezultātiem :) (+Dpils un Ogre)Es pirmo reizi kā īsts pensionārs pēc 22:00 ieslēdzu klausīties LTV, kur kandidāti komentēja exit poll rezultātus. Ņils, kā parasti, no komentāriem atteicās un LTV žurnālistiem ļauj atrasties tikai vienā telpā(!), kur lāga nekas nenotiek un neko sakarīgu intervēt nevar. Nnnnnnjā. :D

Sekoju līdz arī notikumiem Daugavpilī, jo tur ir vissīvākā cīņa (Latgaeles partija VS Saskaņa). Abas partijas ieguva 28%, ABAS!!!. Tomēr Lāčplēsis paliek savā vietā.
Kāpēc ievadā par Daugavpils cīņu par mēra beņķi?
Jo tūlīt sekos pats interesantākais:
Jānis Lāčplēsis(Daugapvils mērs,Latgales partija) ieguva 5912 plusus un 93 svītrojumus.
KAMĒR
Nils Ušakovs ieguva 105006 plusus un 989 svītrojumus, Ameriks - 3846 svītrojumus,Stepaņenko - 3043 svītrojumus. Tas nozīmē to, ka krieviem arī ir zajebal Saskaņas tagadējie līderi un grib no tās pašas partijas izvilkt svaigākas sejas VAI iespēju balsot par citu partiju ar krievu deputātiem.

Man bija tā iespēja būt Daugavpilī priekšvēlēšanu aģitācijas laikā. Maijā pilsētā bija gan reklāmas, gan teltis, nu viss tāpat, kā 2.lielākajai pilsētai piedien. :)

Par Jaunās Konservatīvās Partijas "izrāvienu" - es domāju, ka visiem tas ir pārsteigums, ka ar novecojušu džingliņu "Ķeram korumpantus!" var iegūt 13%, turklāt ar neskaidru no vienas partijas līderu izcelsmi (Anna Potapova) un tādējādi smagajām aizdomām vai tik viņa & co nav vienkārši nav izvirzīta, lai taisītu maximāli daudz skandālus, kā back in the 2003 / 2011, LAI novērstu uzmanību no svarīgākiem aktuālajiem jautājumiem. Ar to es gribēju teikt, ka šī dāma no Maskavas var taisīt lielāko cirku Rīgas domes opozīcijā. Cirks un skandāli būs!! Tas ir pilnīgi garantēts.

Par Bondaru - es vispār nesaprotu tos cilvēkus, kas lika plusiņus Bondaram, jo viņš arī ietur diezgan iedomīgu pozīciju. Jams tomēr cīši bij saistīts ar Krājbanku, kurš aiztinās īsu brīdi pirms bankas bankrota,tādējādi izvairoties no atbildības. Āreče, daudzi to laikam bija aizmirsuši. :) Bet nu - ieguvis papildus Hārvardas augsatskolas grādu un kā VVF pietuvināta persona laikam tomēr izpelnas vēlētāju uzticību, hmm.

Par KPV LV - es zināju, ka paliks aiz svītras, komentāru par Rīgas kampaņu nav.
Toties ir komentāri par Ogres novada kampaņu! :) Es nezinu cik daudzi ir redzējuši uzrakstus "OGREI NAV NAUDAS", bet spriežot pēc tā, ka lapa www.ogreinavnaudas.lv reklamē vienu no KPV LV saraksta, pieļauju, ka viņiem ir saistība ar šiem graffiti. Jo ogreinavnaudas.lv aktīvi kritizē esošo mēru. Lai nu kā, KPV LV Ogrē tomēr pietrūka vien nedaudz balsis, lai pārkāptu 5% barjeru, ieguva 4,74%.

Patiesībā man likās, ka Vienotībai bija liels risks palikt aiz svītras tāpat kā ZZS, jo visur presē to daudzi noniecina par sīkpartiju un ka tur vairs nekas kopš trača ar Āboltiņu nava glābjams, bet tomēr re, ka ir - es domāju, ka Vienotībai izdosies arī Saeimas vēlēšanās knapi, bet dabūt drusku vairāk par 5%. Bet tas notiktu vien tādā gadījumā, ja partija paspēs, kā vakar komentēja LTV "izaudzināt līderus no iekšpuses" un līdz nākošajam gadam neiepīties skaļos skandālos.

Par NA - Brokai vispār vajadzētu paiet malā , jo viņas dēļ partija vēl vairāk zaudē reputāciju.

Kopumā - man vislielākā popkorna (ā nē maizīšu) ēšana bija, sekojot līdz Rīgai,Daugavpilij un Ogrei. Man bija arī 100% pārliecība, ka Jelgavas dinozaurs Rāviņš nekritīs un nekrita arī, bet ZZS un Vienotībai derētu padomāt, kas ir tie 3000+ iedzīvotāji, kas balsoja par Saskaņu. Stipri jāpadomā.

Vēl neesmu paskatījusies Twittera vētru, bet tur ir skaidri redzams, ka pārsvarā tur pulcējas Bondara/Konservu/Vienotības atbalstītāji. :)

5/28/17 09:34 am - Vēlēšanu sviests nr. 2 - krievi nezina, ka Ušakovs ir LU absolvents.

Vakar, dodoties mājup no muižu pārgājiena Kandavas apkārtnē ieraudzīju varen lustīgu ainu Lucavsalā un pie Centrāltirgus. Tur uzstājās grupa Bi-2, kas pulcēja raibu publiku. Raibāku to noteikti padarīja urlas, kuri ar 19.trolejbusu u.c. vakardienas "bezmaksas" transportiem devās uz Lucavsalu.

Urlām arī ir pases un tā ir daļa no Ušakova elektorāta. Patīk tas Nila atbalstītājiem vai nē, bet tā tas ir.

Fragments no Facebook :)

(Tūbijs):
Šovakar Ziepniekkalna virzienā no centrāltirgus pieturas 19.trolejbusā iekāpa tikai urlas. :D Tas ir tas īstenais Ušakova elektorāts - cilvēki ar pamatizglītību, netīrām trīs svītru treniņbiksēm un zagtiem telefoniem kabatās.

(Krievu vai citas slāvu tautības sievietes atbilde): О Боже, каких шумырл выпускает Латвийский Университет. Тупорылых, убогих людей! Сиди дома, слушай Prāta Vētra и жри свой национальный горох! Поверь мне, русским глубого похер на твое мнение. Так что можешь поплакать в углу!

Tipisks krievu šovinisma piemērs. Nosauc tūkstošiem Latvijas Universitātes absolventu (tie tā kā būtu visi absolventi kopš XX gs. 20-tajiem gadiem) par tupiem un neglītiem. :) Slāvu tautības sieviete aizmirsa vienu būtisku faktu - viņas sapņu princis Ņils arī ir Latvijas Universitātes absolvents. Slāvu tautības loģika - 0.

Paskatījos sievietes profilu. Ahā, mācījusies mazākumtautību vidusskolā, pēc tam vakarskolā un tad iestājusies Baltijas starptautiskajā akadēmijā. Mazākumtautību skolās un vakarskolās ir zemāki eksāmenu rezultāti, nav brīnums, ka sieviete dzīves laikā nav varējusi izturēt konkursu Latvijas Universitātē un tāpēc "tur zobu" uz šīs augstskolas studentiem. :)

Klīst runas, ka Ušakovs cenšās integrēt slāvu tautību iedzīvotājus Latvijas sabiedrībā. Viņš cenšās, lai nodokļu maksātāji uztur lielu mazākumtautību skolu tīklu ar zemiem eksāmenu rezultātiem. :) Rezultātā rodas sievietes, kuras neciena konkrētas augstskolas absolventus, no kuriem ļoti daudzi ir devuši ieguldījumu sabiedrības labā, piemēram, skolotājus, uzņēmējus, zinātniekus, programmētājus, kultūras darbiniekus un galu galā arī pašvaldības un valsts darbiniekus. :D Par kādu integrāciju var būt runa? Nodokļu maksātāji šiem cilvēkiem sniedz iespēju BEZ MAKSAS iegūt vidējo/profesionālo + augstskolas izglītību. Tā vietā, lai būtu pateicīgi, nosauc konkrētas augstskolas absolventus (tūkstošiem cilvēku vecumā no 21 - 100 gadus veciem) par Тупорылых, убогих люде. :D

P.S.
Pat Kandavas romi ir labāk integrējušies Latvijas sabiedrībā nekā slāvi Rīgā.

P.P.S.
Atklāju jaunu fīču - uzrakstot kaut ko objektīvu saistībā ar Bi-2 koncertu, tiek atspējota iespēja komentēt Sponsored Ušakova lapas ierakstus. No tā izriet, ka Ušakovs stingri kontrolē, lai zem ierakstiem parādītos tikai pozitīvie komentāri. :D Kur demokrātija? :D

5/25/17 11:23 am - Čipši, prese un vēlēšanu sviests.

Dažreiz es kā vecs pensionārs nopērku čipšu paku un kādu avīzi, jo galu galā man reizēm interesē, kas ir aktuāli 50+ cilvēku klačās (t.i. ļaudis, kuri ir absolūtā iepriekšējā paaudze, ļaudis, kas ir manu vecāku vecumā un vairumā)

Ar lielu joni tuvojas pašvaldību vēlēšanas (to, ka tās tuvojās, varēja jau pagājušogad vai pat vēl senāk) un uzmanības epicentrā ir lielākās naudas slauktuves (lielās pilsētas), kur gadiem ilgi ir vieni un tie paši mēri.

Es vēl neesmu izlēmusi, par ko balsot. Toties pastaigājot pa rajonu secināju, ka tagadējais mērs ir pašslavējošs lohs. (p.s. iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās nebija interese piedalīties, bij interese tikai par Lielo simtgalvnieku tolaik).

Krasta rajonā nekas tā pa lielam nav mainījies kopš manas bērnības. Jau 90-to gadu beigās visur bija salauzti soliņi, nozāģētas skulptūras (jā, tādi brīnumi arī bija šai rajonā), piespļaudītas tramvaju pieturas un atkritumi. Skolas laikā maģiski no pagalmiem sāka izzust dzīvība, te pazuda daļa babuļu, te pazuda šahisti, pazuda arī sīči, kas spēlējās konkrētas mājas lielajā pagalmā.

Vienīgie būtiskie jauninājumi šajā Ghetto paskata rajonā bija pilnībā no jauna uzceltā skola (2007.gads, pirms Ušakova), Dienvidu tilts (tas arī tā kā būtu speķa celtniecības gadu projekts) un kārtējā atpūtas kompleksa LIDO jauninājumi (Ķirsona bizness). Rajonā ir praktiski 0% sakarīgas publiskās telpas un iestādes. Ir neskaitāmas dzĪKS pārvaldītes, no kurām vienīgais labums bija "domofonu" ierīkošanas ierosināšana, lai uzlabotu drošību šai ghetto nostūrī. Promenāde? Tas uzlietais asfalts pie salu tilta nav vairs Krasta rajons. Pie garāžu kooperatīva ir vecais asfalts.

Tātad, vienā nelielā rajonā, kurā dzīvo tūkstošiem ļaužu (vienā "trīspaģiku"deviņstāvenē ir vairāk kā 100 dzīvokļi), ir izveidojies savdabīgs ghetto. Super, ar ghetto. Pie Supernetto pārtikas veikala pulcējas daudz cilvēku, lai nopirktu alkoholu un rijamo. Tādu cilvēku rajonā daudz, kas sēž bloķenēs, rij un nodzerās, jo ārā pat nav īsti, kur pastaigāties un kur nosist laiku. Vismaz lai tiktu līdz kaut cik estētiskai videi pie Daugavas, jāmēro ceļš caur izdrupušajiem pagalmiem. Bibliotēka šajā rajonā nav, ir tikai blakus rajonos, Rēznas ielā un Ķengaragā pie Nekropoles būvlaukuma.

Pirmajās siltajās dienās ar D. iesmējām par ļaudīm, kas uz asfalta sēdēja TUPUS (6 cilvēki) un uz mājas apmalēm, jo apkārt nav neviena soliņa. Šī tad ir tā īstā Nila Ušakova Rīga, tā nav tāda, kādu to jamais pats reklamē. Protams, ka mērim ir izdevīgi sakārtot apkārtni ap Spīķeriem, jo kurš gan mērs gribētu skatīties uz TUPētājiem, kas tukšo 0,3 kokteilīšus. :D

Krasta rajonā dzīvo ļoti daudz krievu un tajā lielākā skola ir mazākumtautību 75. vidusskola, kur, starp citu, ir pussabrucis stadions, zem kura krājas atkritumi un izdrupušas trepes, no Maskavas ielas puses. Re, kā Ušakovs "rūpējas" par krievu bērniem! :D Tas ir tikai mīts, tas "Ušakovs-krievvalodīgo interešu aizstāvis" tēls. Ar D. atzīmējām kadastrs.lv pašvaldībai piederošos zemes gabalus Krasta rajonā - arī pašvaldību zemes pleķos-rotaļlaukumos ir pliks, apzāģēts dzelzs un smilšu kastes aizaugušas. Tā radās ideja uztaisīt fočenes ar konkrētajām vietām un krievu uzrakstiem. Lai Krasta rajona krievvalodīgie kaimiņi sāk apjēgt, ka apkārtne ir Bomžu kūrorts un ka Ušakovu rēali interesē vien no katra Rīgas iedzīvotāja izsūkt maksimāli daudz naudas par sūda Rīgas satiksmes biļetēm.

Nosūtīju bildītes (Krasta rajona konkrētu teritoriju foto ar kadastra numuriem + paint art) Facebook profilam "Rīgas mēris". Ar cerību, ka vismaz fočenes redzēja ne tikai latvieši, bet arī krievvalodīgie, kas patiešām dzīvo Krasta rajonā un tādējādi kaut cik apjēgs realitāti.

Man diži neinteresē politika, bet besī pašslavējoši lohi-biznesmeņi un cilvēki ar īsu atmiņu un aizmālētām acīm, kas par tādiem balsos. Cerams, ka būs redzami detalizēti balsojumi no iecirkņiem Krasta rajonā, cik liels ir "Sasmakas" atbalsts vietā, kur 8 gadus nekas nav darīts. Varēs apmēram nojaust, cik pamatīgi darbojas Vesti segodņa un MK RusskijMir avīžu propagandiņa + Ušakova aģitācija vides reklāmās.

5/8/17 10:20 am - Daugavpils

Šajās brīvdienās Daugavpils stacija bija izrotāta ar gariem, vertikāliem Latvijas karogiem pie ieejas, izskatījās skaisti. (Origo nez kāpēc nekad nevar sakarīgi izrotāt..)

Aizvedu R. uz ķīmiskās šķiedras rūpnīcu, par ko viņš jūsmoja jau entos gadus. Kamēr R.un D. līda pa rūpnīcu, tikmēr aizgāju uz Stropu ezera tālāko kaktu (bet tik un tā šašļiku cepēju dūmi atnāca līdz manam degunam) un pabeidzu lasīt krimiķi "Jēkabpils reids" un noskatīju pamestu viesnīcu, kurā gan pavisam klāt līst neidrošinājos, ja nu nostrādā 'bauris'.

Aizgājām (kājām) arī uz vietu, kur beidzas pilsēta, tur bija saglabājies autentisks universālveikala uzraksts un rotājums uz kādas pamestas ēkas. ^^

Ā jā, skrošu rūpnīcā bijām. Patiesībā ļoti interesanta vieta, jo arī mūsdienās tur skrotis ražo gandrīz tāpat kā agrāk (parastās krāsnis aizvieto elektriskās, bet ražošanas princips tas pats - izkusis svins tek lejā no torņa augšas un apakšā nokrīt lielā bundulī). Gadā tur saražojot vairākas tonnas, bet pats ražošanas process notiek divos piegājienos,nevis cauru gadu jo svins taču ir kaitīgs smagais metāls. Viens cilvēks arī tīra to bunduli, kur sakrīt tās svina lodītes,laikam grib ātrāk iet pensijā (veselībai kaitīgs darbs). :D
Gide uz brīdi ieslēdza kkādu ventilāciju un gaisā uzvirmoja putekļi un es sajutu mutē metālisku garšu. Hmm, svina putekļi?

Nočekojām pamesto skolu, nostrādāja sensors un firmele darbojas. Būtu resnāki, netiktu laicīgi ārā. :D

Braucām ar trīs dažādu tramvaju modeļiem (tie vecie tramvaji izzudīs dažu gadu laikā, jo it kā visus aizvietos ar jaunajiem). Biļetes cena ir 23 centi svētdienās. DIVDESMIT TRĪS CENTI!

Kaut kur pa ceļam uzgājām priekšvēlēšanu aģitācijas būdu,tā arī nesapratām vai tajā būdiņā nesēdēja pats mērs Jānis Lāčplēsis. Tur patiesībā ir interesantāk nekā Rīgā, tur ir acīmredzama cīņa Mirskis vs Lāčplēsis.

Dienesta viesnīcā sabrauca daudz turku, kas šausmīgi cērta durvis, blaukš, blaukš, blaukš. Smējāmies, ka tā uzvedas tikai primāti.

Taču vislabākais atradums bija zirgs vienā puspamestā rūpnīcas teritorijā, blakus pilsētas centram.Skats bija sirreāls,ka smuks zirdziņš čillo blakus graustiem. Zirga saimnieks turpat netālu un iejūdza zirgu, lai vadātu cilvēkus pilsētas parkā. Neko tādu uziet vēl nebija gadījies.

Cietoksni savukārt bildēs bijām redzējuši, tāpēc ilgi tur nestaigājām. Interesanti vienīgi,ka tur ir sabūvētas hrušcovkas blakus cara laika armijas ēkām, līdzīgi kā bloķenes Karostā. Tur ir policijas iecirknis un viens veikals, bez tiem muzejiem tur nekā vairs nav. Deviņdesmitajos gados tur varētu būt bijis šausmīgi depresīvs paskats un gan jau krimināls arīdzan. Iesmējām par tūristiem, kas tur kratās un maksā lielu naudu, lai skatītos "sūda kvadrātus".

Bija jauki. Daugavpilī ir jauki!
Powered by Sviesta Ciba