rasoļņiks

Recent Entries

5/23/20 06:12 pm

Your personality type is:
Virtuoso

Whatever that means.

Mind
61%
INTROVERTED

Identity
83%
Turbulent

5/23/20 10:37 am - skrejritenis woop woop

Izrādās, ka manā oldgood Rīgas rajonā tā vis vienkārši nevar nokļūt līdz mājām pēc darba. Nepaspēj uz vilcienu un svjo - gaidi un kūko 40 ar kaut ko minūtes.
Bet tad es tā - ka čing - kāpēc gaidīt, ja var ar skrejriteni aizbraukt līdz lielākas nozīmes stacijai, ja nu gadās nokavēt to vienu vilcienu, uz kuru tiešām jāiet dikti ātrā solī, bez maz vai skriešus, ja pēc darba gribas paspēt uz labāko variantu.
Un arī kad beigsies Covid huiņa - ērtāk būs viss kaut kur Rīgā braukt ar skrejriteni nevis ar doomed Rīgas satiksmi.
It kā likās - a kāda jēga pirkt skrejriteni, ja jau ir sweet ritenis? Nu starpība tāda, ka katru reizi, ja gribas ar to riteni pa Rīgu vai kur citur, jāmaksā bagāžas biļete. Bet skrejriteni var aši salocīt un palikt zem krēsla un nekāda bagāža nav jāmaksā. Heh!
Vakar D. joka pēc ieguglēja, kas tad šamo skrejamriteni konstruējis, izrādās, Krievijā. Man tāds - ohhhhh - nu redzēs, kas tad būs, kad saplīsīs nez, piem. locījuma vieta vai tas sūdiņš, kas fiksē braukšanas režīmu no salikšanas. Un nobrendots kā Shulz - ķipa kā vācu, bet ņihuja nav vācu, OMG krievi ir tik viltīgi.
Ripo okej, vakar notestēju, viss šķiet okej.
Ā nu jā, protams, ka tas ir mehānisks, parasts, oldskool skrejritenis, jo elektriskie imho ir bumba ar laika degli, kad akumulators sāk čakarēties, tad pastāv reāli sadegšanas vai īssavienojuma draudi so yeah, dūmu detektors kind of neglābtu, ja tā huge baterija izdomātu aizdegties. Rīgā kkādam tipam esot akumulators uzsprādzis lodžijā un kkas arī dega, lūk, ja tas būtu noticies dzīvojamā istabā, tad tas diez ko jauki nebūtu. Ā un giroskūteri, kas vispār ir kaulu laušanas mēsli, ap sevi var izdedzināt 10 kvadrātmetrus, ja kkas notiek ar bateriju vai uzlādes laikā kkas notiek ne tā, kā vajag.

5/17/20 11:47 am - īres nami Ielas Garumā

#uzzinupēdējais, tā mazā stūra māja Lācplēša/Avotu stūrī (tā,kur Drogas+LaTS bodes) ir nepabeigts īres dzīvokļu nams. Paspēja uzbūvēt pirmo vai divus stāvus kā komerctelpas,uznāca karš,augstāk nepaspēja.
Vēl nezināju,ka daži īres nami Ropažu ielā ir vairāklīmeņu dzīvokļi, kurus DJ E.Reiters dēvē par angļu tipa mājām. Un tālab,ka katram pieder daļiņa no ēkas,jumtu lipina kā kuram rocība ļauj.
Ausekļa ielas īres nams fantastiski grezns,visas tās skulptūriņas,izcilnīši,arciņas. Šikmodern! Mūsdienas nobāl! Un zilonītis no cementa(?)esot gatavots pirmskara laikā tik meistarīgi, ka karkass neskarts un labi saglabājies.
Patiesībā gribēju skatīties tikai dēļ īres nama Lomonosova ielā,bet tur bij tikai archiva rullītis no 2009.gada,neko jaunu nepastāstīja par to.
Kopumā ņemot, tagadējās dzīvokļu mājas izskatās neizteiksmīgas,vismaz liela daļa, protams,ka ir spiedīgi būvēt jaunus kastīštipa,bet...pilsētai vajag kko smuku nevis hujovus reģipša un pūstošu cheap fasāžu geto ar studio kitchen, kur cilvēki paši nejūt,ka smird pēc eļļā ceptas gaļas sprakšķiem un aizkari pievalguši cigarešu dūmu pelēcības.

5/16/20 10:43 am - kino

Pirms kāda laika pieveda pērnā gada Sestdienas (pdažreiz pērku IR,kad labas intervijas),kur man allaž patikušas intervijas ar kino režisoriem un taml.
Bauda lasīt! Un kas to būtu domājis,ka poļiem ir kkāds seriāls par 2003.gadu-kur vēl eksistējot psrs.

5/14/20 08:04 pm - Bābelīša ezers Degpunktā

Vakar skatījos riktīgi interesting Degpunktā epizodi par asistētu(?)pašnāvību(?) Bābelīša ezerā. Esot viena dāma klāt un arī samērcējusies drēgnajā ūdenī,kad otra metusies ūdenī, iepriekš izplānoti,pat sarunājot ar taksometra šoferi,kad braukt pretī. Ja tas taksists būtu uzmetis un neatbraucis,iespējams,būtu 2gb līķi. Uh! Gandrīz sapiš taksistam dzīvi(ja nebūtu kameras,viņš varētu būt kā crime suspect,jo veda abas dāmas uz to ezeru).
Tiešām tās lietiņas nevar kaut kā lietišķāk un diskrētāk padarīt,nevis kkādu līdzatkarīgo dvēseli raut līdz ūdenī? Just wondering, cik bezgalīga var būt "problēmu mākto" absolūtais egoisms un necieņa pret citiem.

5/12/20 10:02 pm - putni un nezināmie lielumi

Pie vecupes ievēroju putniņu,neredzētu un ar interesantu skaņu. Neko nesaprotu no ūdensputniem,varbūt tāpēc katra pastaiga pie ūdens kļūst patīkamāka,jo ir nezināmais X. Vispār man ļoti patīk dzīvē un ikdienā piemeklēt,saskatīt un domāt par nezināmo. Tā sajūta,kad mistērija vēl nav izveidojusies par neizdzēšamu faktu, man silda. Vnk silda un ir labi.

5/9/20 02:57 pm - drooogas internetā

Drogas.lv internetveikals mani nemīl. Saka, ka 15min jāgaida, lai atjaunotu paroli, ko pacietīgi nogaidu, bet kā nevar, tā nevar nomainīt to sūda paroli, lai tiktu iekšā (un nē, man nav ieslēgts Numlock).
Es gribu savas sieviešu lietas! Arrrrghhhhh

5/3/20 11:23 am - putni un droni, pica un duraki

Kad saule aust, pār pagalmu lido plēsēja cienīga izmēra kaija un nolaižas uz veļas žāvētāja. Ļāva čivināt citiem putniem. Bija migla. Klausījāmies putnu dziesmas un aizmigām.
***
Esot kaut kāds liels drons pazudis un it kā lido. Maz ticams,ka nokritīs kādā viensētā,bet varbūt ar. Interesanti būtu,ja nokristu tādā briksnī,ka to atrastu pēc vairākiem gadu desmitiem un tad būtu tāds "ha šādu tehnoloģiju neviens tak miljons gadus vairs neizmanto"
***
Pica ir amazing,bet nepatīk,kad tur saliek kaudzi zaļas lapas virsū.
Durakus spēlēt ir fun,ļoti sen nebij spēlēti. Man ir kārtis,rotātas ar lakricu konfekšu apdruku, nenospēlētas un tāda nice sajūta,ka pirms desmit gadiem pirktas kārtis lietainā pēcpusdienā noder arī lietainā laikā.

4/26/20 11:53 am - indīgie augi

Lasīju wiki par indīgajiem augiem,TVNET bija jauks video par dārzu Anglijā,kur kāda sieviete 90to gadu beigās izdomāja,ka jātaisa dārza sektors no tikai indīgiem augiem.
Pirmajos kadros bija latvānis. Citus augus gan neatpazinu. Patiesībā daudz augi,kuriem ir indīgas lapas,ogas,sēklas un saknes. Izrādās,ka indīga ir arī ērgļa paparde(plaši izplatīta arī Latvijā), tās ēšana izraisot vēzi. Japānā tās papardes ēd salātos.
Un vēl visādi augi,kuri vnk smuki izskatās.

4/25/20 09:04 am - The more you know

Izrādās, ka GLAM ir akronīms atmiņu institūcijām, according to wikipedia:
GLAM is an acronym for "galleries, libraries, archives, and museums",[1][2] and refers to cultural institutions with a mission to provide access to knowledge. GLAMs collect and maintain cultural heritage materials in the public interest. As collecting institutions, GLAMs preserve and make accessible primary sources valuable for researchers.
https://en.wikipedia.org/wiki/GLAM_(industry_sector)
Absolvēju studiju programmu, kas krāmējas par un ap atmiņu institūcijām un šekureku, GLAM manā smadzeņpodā nav aizķēries, jo:
Glam ir sudraba augstpapēžu kurpes,
lūpu spīdums,
gliteri,
transvestītu makeup.

4/21/20 09:19 pm - Amiši

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8241771/Cops-bust-Ohio-Amish-barn-party-100-people-defying-stay-home-orders.html
tikmēr amiši ballējas šķūnī

4/20/20 08:05 pm - zupu noslēpumi

Lai dārzeņu zupas padarītu smeķīgākas, klāt var pielikt šādu maisījumu:
Olīvu eļļā sagriezti tomāti ar smalki sagrieztiem ķiplokiem un sāli, tuč tuč dilles. Šāds virums pie zupas dos klāt smaržu un garšu, būs arī sildošs efekts.

4/19/20 01:22 pm - hah. Paspēju.

Tagadējie studenti mokās ar prokrastinācijas mokām kā vēl nekad.
Omg, cik labi, ka paspēju pabeigt augstskolu. Tad vēl bija ilūzijas, ka kaut kad tas papīrs noderēs (ok, jau actually 2x dzīvē praktiski noderēja).
Bet tagadējiem studentiem? Kādas viņu izredzes? Ja daudzas nozares tagad vienkārši var iet ieskrieties uz nezināmu laiku?
RIP karjeristiem

4/14/20 07:30 pm - periodikas brīnumi (periodika.lv)

Lūkoju periodikā pāreju no psrs uz mežonīgo kapitālismu. Arī visādas vietas, kur esmu bijusi mūsdienās kā pamestos objektos, kur reiz kūsāt kūsāja dzīvība. Avīzē Diena, Jūrmala un tā tālāk.
Nu lūk, izlasīju, piemēram, ka pudeļu nodošanas punktā Maskavas 231 pie fabrikas Vārpa,1995.gadā pretī dod 3 santīmus (mūsdienās 3 santīmi varētu būt 5 centi? Un mūsdienās daudz kur par pudelēm maksā nieka 7 centus,pff). Tas ir - tais laikos principā visam cenas bija krietni zemākas, bet ja salasīji normālu daudzumu pudeles, tad varēja teorētiski tīri tā neko iepirkties par atpakaļ dabūto naudu.
Sīkums, pofig.
Otra lieta sludinājumi. Vēl tā kultūra bija baisa, nekādas loģikas sludinājumu tekstos. Daudz acīmredzamu krāpnieku vai ļoti neizdevīgi maiņas sludinājumu (piem. mainu sūda hruščovkas divistabnieku pret divistabnieku Jūrmalas centrā). Vai kaut kādi sludinājumi, kur pārdod šķirnes suņus. Es atceros, ka pie centrāltirgus un pretī autoostai šad un tad bija cilvēki ar būriem un tajos būros bija kucēni, tādos šķībos dzelzs. Un tie kucēni tādi pluskaini. Tādi riktīgi shady ļaudis, kas avīzē grib uztaisīt kaut kādu būra kranci par visšķirnīgāko suni avīzes sludinājumā.
Darba sludinājumi vispār šausmas lasīt. Sievetes, kuras meklē darbu, raksta kādā profesijā ir kvalifikācija/prakse/pieredze vai vnk profskolas diploms, bet teju gandrīz visos sludinājumos ir rakstīts "seksu nepiedāvāt". Laikam cilvkēktirdzniecība bija tādos apjomos, ka darbu sludinājumos meklēt ir liels risks un avantūra.
Trešā lieta, raksti par Krievijas(exPSR) armiju, kura nedavācās prom. Tur visādi kliedzoši gadījumi, kā piem. Purvciemā kaut kādās bloķenēs armijnieki vnk ievācās iekšā dzīvot un nelikās ne zinis par termiņuzturēšanās atļaujām ar notecējušu termiņu. Vai par kara daļām, kur uz vietas armijnieki dara vells sazin ko, kamēr teritorijā brīvi staigā vietējie zaglīši un izgopī sprāgstvielas un visu citu reketam nepieciešamo. Vēl kaut kādi krievi, kas pisoties prom no armijas daļas kaut kādā muižā noskrūvēja 19.gs. dekoratīvo krāsniņu, jo laikam saprata, ka lielā vērtē tādas.

4/12/20 09:28 am - ņam

Top svētku brokastis-pankūkas no paciņmaisījuma ar konservētiem persikiem. #konservureceptes

4/11/20 09:50 am - Rīts mazpilsētā

Izgājām apli ap saulaino Priedīšu peļķi, kur gulbīši, vismaz privilēģija dzīvot tik tuvu peļķei. Trāpījām labā laikā, kad vēl pilsēta nav pamodusies. Uz laipas bij vien viens onka un Priedītēs darbojās sētniece. Patiesībā nezināju, ka sētnieks ir arī Priedīšu takā arī nesezonā.
Bet grūti iet ārā tik agri, nu tajā laikā, kad tikai sētnieki un reti dogo īpašnieki staigā. Gājām garām caur blakus kvartālu un tur pie misenēm bija glezna ar mežu. Interesanti, vai Zilie kalni vai random mežs?
Pelēks kaķis pagodināja ar mjauuuuuu.
Kamēr stāvējām upmalā (makšķernieki otrā krastā bija jau 3 gab) un es dzēru kafiju no D. suvenīrtermokrūzes (jā, tādos aukstos rītos, kad tikai +2 grādi noder), ievērojām, ka sētnieks uz tilta sveicina visus gājējus/braucējus un skrējējus un ar dažiem pat ilgāk parunā kko, tiesa gan, ievērojot divus metrus. Tad mēs samīzāmies no tā sētnieka ( :DDD ) - gājām otrpus tiltam, tipa lai nav jāiet garām. Bet kamēr tikām otrā pusē, šis bij pārgājis pa taisno pār brauktuvi uz otru pusi, kur šaurā ietve, lol. Nu neko, griezām atpakaļ un pagājāmies pie dambīša un tad atkal uz otru pusi, kur nu jau ātri gājām pāri ar domu, lai šis pie krustojuma nepāriet pāri un neizlien priekšā. :D
Izlēmām krāsot četras olas, no internetveikala kā nekā atnāca divas olu kastes, ko noēst tā, ka šņakst vien.
Kad gājām atpakaļ (ap 8:30), ielās jau sāka braukt gan ātrās palīdzības mašīna, gan mentu patruļa. Eh, nu baigi ātri tā pilsēta mostas sestdienas rītā. ://
P.S.
Aizmirsu pašu galveno. Redzēju no penzonāru kvartāla izbraucam koši oranžu LEXUS mašīnu. Gandrīz burkānoranžu! Es neko nesaprotu no mašīnām, bet tas čista bija Lexus!

4/10/20 11:06 am - triggeri un zinātne

Zinātnieki plaši un gari izskaidro,kāpēc covid19 izplatības laikā jāslēdz skolas u.c. iestādes un kopumā nerekomendē bērniem čupoties.
Jo viņi vienkārši ir krietni vairāk uzņēmīgāki pret vīrusiem un spēj tos fantastiskos apjomos izplatīt,kas ir īsākais skaidrojums.
Zinātnieki un ārsti lūdz vienu goddamn vienkāršu lietu - pārstāt čupoties- vnk neiet ciemos,netikties ar čomakiem utt,nelaist sīkos pašplūsmā nodarboties ar sūdu, jo guess what - viņi nemazgā rokas. Vismaz tad,kad vecāki nestāv aiz muguras.
Un es ticu ārstiem un zinātniekiem. Es personīgi neizdomāju,ka bērni ir staigājoši puņķu maisi, kuriem pašiem nekas slikts nenotiek no covid19,bet var novest pie plaušu aparāta vecākus,omes,opjus,tantes, vecāku darba kolēģus,pārdevējus, rotaļlaukumu un pagalmu u.c. JEBKURU sabiedrisku vietu apkopējus, sab.transporta pasažierus utt utt
Es saprotu,ka visi vecāki domā,ka viņu bērni ir indigo bērni un spešal. Es cienu visus- kuri iemāca mazajiem mazgāt rokas bez mudinājuma. Cienu tos,kuri pieskata savus bērnus 24/7 un par to nečīkst,cik tas ir grūti,because parenting is your goddamn job.

Bet latvijā laikam tas ir tabu - pateikt,ka man nepatīk vecāki,kas pandēmijas laikā uz veikaliem ved visus bērnus,kas apgrābsta visu aiz sajūsmas. Vecāki,kas it kā ved ārā bērnus,bet patiesībā to izmanto kā ieganstu,lai satiktu uz ielas draugus un tad dzer uz soliņiem. Nedod dies, pateikt, ka man besī šādi cilvēki. Vecāki,kas čīkst ne tikai internetā,ka nebija domājuši,ka bērnu pieskatīšana ir grūta. Pateikt, ka es zinu,ka bērni ir skubināmi uz roku mazgāšanu. Bļe, 90tajos arī bija ekonomiskās krīzes, bet visi kaut kā nenomira no bada un dzīve neapstājās. Tā ir milzïga privilēģija - atļauties strādāt no mājām,kad visos sabiedrības slāņos izplatās potenciāli nāvējoša slimība.

Es nevaru cienīt bērnus, kuri grib nodurt žurnālistu.
Es nevaru cienīt vecākus,kuri klepojot neliek roku priekšā mutei.
Es nevaru cienīt mazpilsētas loģiku, ka mazpilsētā cipa drīkst ignorēt ārstu aicinājumu nečupoties, jo visvairāk saslimušo esot rīgā.

Mani triggero cilvēki, kas domā, ka covid19 ir abstrakts jēdziens. Triggero ģimenes,kas vnk negrib šajā laikā savākties. Jo es domāju par riska grupām un man mīļš cilvēks strādā ārstniecības iestādē un es domāju par viņu vairāk nekā par sevi. Ja ar viņu kkas notiks, tas visdrīzāk nebūs tādēļ,ka viņš neuzmanījās. Bet tāpēc,ka kāda šmara ar bērnu samelos,ka nav bijusi nesen kūrortā vai no repatriācijas reisa. Pacienti melo, atvainojiet, dirš,brutāli dirš.
Varbūt es vispār neaizdomātos par Covid19 izplatību, ja es katru dienu nedomātu par tuvu draugu, kurš ir riska grupā.

Tagad laipni lügti iedirst, lai es nomirstu nevis tie,kuri šodien,svētdien,pirmdien Lieldienās čupojas.

4/9/20 07:04 pm - Lai dzīvo brīvdienas

Interesanti redzēt klipus dziesmām, kuras dzirdu vai nu darbā vai veikalā.
https://muzikas-video.lv/ (sadaļa tiešais ēters)
Dīvaini, ka dzirdot dziesmas, atceros vārdus un melodijas, bet reeeti kuru spēju atsaukt atmiņā (lielākoties tās, kuras koncertos dzirdētas netīšām vai tīšām), arī tās, kuru fonā nereti jāstrādā (un nevar neiegaumēt dziesmas kaut kādas, ja esi reāli jau sadabesījies un gaidi, kad pulkstenis skries ātrāk).
piem. Ozols riktīgi vecs onkulītis, tas reperis izskatās nu jau utt. Un tikai šodien uzzināju vienas Dzelzs vilks dziesmas īsto nosaukumu. :D

Brīvdienām ir sagatavots alus, rieksti un divu nedēļu neizcīnīta uzvara vienā galda spēlē, kura jāpārspēj. Jāsapumpē riteņi, ja nu sanāk kādā rītā agri pamosties un izbraukt.

4/7/20 08:03 pm - dzemdējiet atpakaļ savus mēslus

2 vīrieši iznirst gar mājas stūri ar 4gadīgu sīko un riteņiem un klepo tieši man virsū,jo vnk ejot no otra stūra viņus nekā redzēt nevarēja,oh wow sorry i even exist. DUDE, dzemdē atpakaļ savu 4gadīgo vīrusu magnētu un tad klepo uz citiem! Obviously neesat homo pāris un bļe tusējot ar random čomaku kopā ar bērnu ir bezatbildīgi,bet oh wait,who cares, jo tas sīcis tāpat beigs savu dzīvi, astoņpadsmitajā dzimpenē ar behu ielidojot kokā(mazpilsētas standarts) vai vismaz nodzersies līdz odekolonam.
You stupid ass people, staigājiet virsū bez iedomāšanās pašiem paiet sāņus,bet neesat demonstratīvi stulbi. Ja man nebūtu darbs,sēdētu mājās all the time, you stupid ignorant stupid why you even make kids people, esiet jel ne tik iedomīgi par saviem puņķu maisiem! Tā jau viss Twitter pilns ar vecākiem,kuri sūdzas,ka viņu pašdzemdētie vīrusu minjoni traucē dzīvot karantīnas laikā, nu tajā 24/7 režīmā. Vnk neuzbāžāties un neklepojiet virsū kuri ir child free :D

4/4/20 01:47 pm - ripas,covid,rijamais un brīvā laika trūkums

Vakar Rīga-Krustpils vilcienā ieskrēja divi čalīši ap 18 un uz beņķa drudžaini vēra vaļā ziplocku ar gaiši zaļām ripām, viņi ātri paņēma dažas un lietišķi norija un tad izbrāzās ārā. Viņi redzēja,ka drusku ziņkārīgi skatījos un viens no viņiem man teica "toļko ņeboisja".

Vakar pieauga koļegu skaits,kas testējās uz covid. Negatīvs,bet vakar jau biš nosvīdu no domas vien,ka netikšu mājās,ja nu izrādītos pozitīvs un jāīrē kaut kāds ūķis maskačkā,kur diskrēti izslimot, lol. Protams,nav jauka sajūta,kad zini ka 8h esi bijis vienā telpā, bet kā jau teicu, agri vai vēlu visiem būs kkāda zaraza un jātestējas.

Es apsveru iespēju šodien vai rīt uztaisīt maskas. Problēma,ka vajag divas,vienu pa ceļam uz darbu un otru atpakaļceļā. Tāpat maisiņi vai konteiners kur tās maskas pēc valkāšanas ielikt. Un tad vēl jāskatās tutoriāls,kā pareizi jāmazgā. Čakars,bet laikam nāksies vien čakarēties... Principā es uzskatu,ka juridiskām personām jānodrošina darbinieki ar maskām un dezinfekciju arī ārpus darba. Jo to sūda zarazu var ienest darbā no ielas. Godīgi sakot,man ir stress braukt vilcienā. Ja nu kādā brīdī man kāds ieklepo sejā origo tunelī?tur grūti ievērot tos 2 metrus. It īpaši no rīta,kad tunelī iet uz leju vienlaicīgi no jelgavas un zilupes. Es jau tā gaidu kad pazūd pūlis,bet tad ir vēl kkāds vilciens,laikam jūrmalas, kur cilvēki priekšā maina kustības trajektoriju un pagriežas lai uzietu uz cita perona.

Un vispār,pavisam drīz jau drīkstu ņemt atvaļinājumu. Varbūt arī jānogaida moments,kad rīgā sāksies bīstamāki laiki. Ņemt maijā atvaļinājumu būtu jauki.

Rijamā menedžments - lai slavēts augļu serviss. Viss vēl saglabājies svaigs no otrdienas.
Powered by Sviesta Ciba