rasoļņiks

Recent Entries

1/13/21 06:33 pm

Šorīt paslīdēju Ebreju ielā.

1/13/21 06:52 am

Izrādās,ka ķieģelīša maizes krāsas suni, kuru visu laiku dēvēju par maizes suni, skaitās erdelterjers.

1/2/21 10:30 am - 31,1

Vecgada vakarā sapucējāmies un nofotogrāfējāmies, atstutējot mobilo telefonu ar vannas bumbas iepakojumu(praktiskais latvietis). Tad uztaisījām siera-bumbiera plati un noskatījāmies lietuviešu filmu ar itin ok Šiaurės Kryptis mūziku. Apiet kvartālu,dzerot kafiju legālā laikā bija slinkums. Bet ceru,ka Ķilupes eglīte vēl ir ielas galā. Pačatoju ar māsu un piezvanīju mammai. Ar D.paspēlējām stratēģiju,tad teju pēdējā brīdī atcerējos nokasīt trīs loto biļetes.
Jau plkst. 23.40 pagalmā stāvēja policijas busiņš, kurš 10min pavēroja apkārtni un secināja,ka nav īstais kvartāls, kur medīt ballētājus. Tad busiņš aizbrauca bet apmeta riņķi tieši pusnaktī un kādas 10 min pēc tam logā mirdzēja zilās ugunis. D. joka pēc ieslēdza Liepājas un Kuldīgas, Madonas centra webcam. Ielas tur kā izslaucītas. Nekāda action,eh!
Nākošajā rītā gan bija dīvaini skati, viens vīrietis ar nūju lauzās blakus ēkā apmēram 20min pēc tam,kad tur stāvēja policijas busiņš. Pagalms bija tīrs un bez jaungada drazām. 1.janvārī klausījos Mike Oldfield vecos albūmus un stratēģijas spēlē dabūju neizšķirtu jeb vienādu punktu skaitu ar D., izskatīju mugursomu cenas internetveikalā,bet izlēmu sašūt esošo,jo humpalu somai apakša gluži kā jauna, vien aizdare nodilusi pilnībā.

Jaunajā gadā ceru, ka šogad vakcinēsies 30% līdz 40% iedzīvotāju,vismaz. 90tajos gados Latvijā difterijas epidēmija ar uzliesmojumiem ilga 5 garus gadus, jo cilvēki bija debīli tumsoņas un bija kūtri uz vakcinēšanos,lai gan tās bija par brīvu un tās organizēja pat maziņos pagastos. Kas ir līdzīgi ar Covid,toreiz no difterijas arī mira jauni cilvēki. Fantastiski,cik ātri sabiedrībā aizmirsusies nāvējošas slimības! Difterijas izskaušanai tika iztērēts tiem laikiem fantastisks piķis. Toreiz paralēli bija arī tuberkuloze, no kuras bija vairāk mirēju nekā no difterijas. 90tajos slimoja arī ar leptospirozi, faking žurku slimību! Bet nē, tupeņi neko neatceras un kwii, domā,ka tās slimības izzuda pašas no sevis.

12/30/20 07:06 am - diezgan smieklīgi

Cilvēki krīt kārtējā histērijā par garajām brīvdienām, ka nevarēs vafelē laist apšaubāmu pirotehniku. Hiiih

12/26/20 09:52 am - Satori dir$$$$$

https://satori.lv/event/studijas-lokomotive-filmu-izlase
Tas ir 2020.gada pēdējais appisiens,jo tur promo koda ikona vnk neiet ar norādīto kodu, atsviež uz pirmo lapu, tā es to Senekas dienu laikam nekad nenoskatīšos.

12/25/20 10:37 pm

Šodien nokristīju rajonu pāri tiltam par družbas kvartālu. Tur ir pārcenoti dzīvokļi, miskaste līdz tuvākajai stacijai (pieķeksēts vides sosam),autošroti un aibe.
Uznāca lietus mākonis no Rīgas,saliju. Vakarā videočatoju ar draudzeni. Pandēmijas dzīve liek ilgoties pēc vasaras. Taču realitāte tūliņ būs kā kind of Černobiļa

12/23/20 05:56 pm - 23.decembris, Le Pēdējā darba diena pirms Rasola ēšanas

Mājās velkot kājās siltas vilnas zeķītes, pēkšņi uznāca tāds flešbeks - FUUUUUCK, kartona un celulozes pārbāztajā noliktavā palika ieslēgts sildītājs! Un man pat telefonā nav priekšnieka tel. nr. un jo vairāk jautri, ka starpā ir divas pilsētas un aizbraukt uz darbu izslēgt to figņu nozīmētu atgriezties mājās deviņos vakarā :D Bet nekas, viss atrisinājās, kolēģe visu nokārtoja.

12/20/20 09:42 pm - provinces dzīve

Nespēkka apjomu šajā nedēļas nogalē raksturo tas, ka internetā skatos bildes,kas notiek burtiski ap mājas stūri un centrā 5min gājiena attālumā no mājām. :) Taču pasūtīju un saņēmu rasola sastāvdaļas un ēdamos līdz gada beigām, uztaisīju garšīgās karstmaizes un zupu, nosatījos dokumentālo filmu par zemē grimstošu pilsētu. D. ir produktīvāks par mani, jo atveda zapti un salasīja bildes no vasaras atvaļinājuma.

12/11/20 06:39 am

Sapnī redzēju divas lotiņas, sort of, vienai patiešām vārda īsā versija bija Lota/Lote. Viņām abām bija bizes, vienai reti,otrai divas everyday un sēdēja klasē nevis solā aiz muguras,bet solu tālāk. Citā sapņa daļā bija Ugunsdzēsēju depo un Cenu kluba apkārtne, kur bezgalīgi lielā, asfaltētā laukumā ar āra baseiniem, mulčas maisiem un tūju podiņiem, kaut kur uz āra palodzes atradu izsalkušu kaķīti un vēlāk es iedevu padzerties no ugunsdzēsēju šļūtenes, ielejot to bleķa katlā un vēlāk ar to kaķīti ēdām auksti kūpinātus vistas spārniņus.
***
Varētu apēst vācu mīkstās piparkūkas ar zapti un tad atkal atcerēties, ka man svētki ir aprīļa pirmās siltās dienas. Selektīvā atmiņa saka to pašu.
***
Šogad gribēju dzīvajā redzēt Ulrich Schnauss.

12/2/20 07:14 pm - kapu teksts

Ar D. skatāmies kapu pieminekļu tekstus fočenēs, atradās viens dūmera kaps:
/Rozes man uz kapa velti likt
ja nebija lemts dzīvē pie viņām tikt
tik rudenī kad virši zied,
vējš pār manu nīcību lai dzied/
Random kapa uzraksts Bērzaunes pagastā

11/28/20 03:48 pm - Gutta, $, manikīrs, krīze

Pilsētā esot ziemassvētku gaismiņas,bet slinkums iet ārā, jo vnk gribas visu laiku dzert Guttas karsto dzērienu un ēst humusa maizītes. Vēlāk jāvāra zupa. Ņom!
Šorīt aiz sienas kāds dikti priecājās, ar D. jokojām,ka atkal kāds mūsu pilsētā laimējis loterijā lielo prīzi. Ak, $$$ , es patiesībā taču varētu pasēdēt atkal bezdarbniekos, jo cik tad var everyday skatīties uz mirušiem sportistiem, valdniekiem, grieķu miljonāriem un aktrisēm. Lai gan i don't know, ja es izpildītu karjeras testus kā Chandler Bing seriālā Friends, man tāpat rezultātā būtu the same thing, nu manā gadījumā kaut kas vēsturisks. Un tagad taču ekonomiskā krīze (i guess, ja tā kotlešu Petraviča žēlojas,ka nevar uztaisīt manikīru, kura default sākumcena ir ap 40 eiro...*noelšas visi ciematu iedzīvotāji bez manikīra saloniem*). Kkad pagājušogad vai kad griezu matus frizētavā un manikīre blakus nodalījumā aprunāja puspilsētu, it kinda now makes sense tie pieaudzētie nagi ir visīstākā čūsku veceņu padarīšana.

11/21/20 09:37 am

to do list 1 mēnesim un 10 dienām, līdz 2021.:
turpināt turēt svaru zem 58kg, jo korončiks smagāk ķer resnos
uztaisīt sarakstu ar ēku adresēm, kurās varētu būt labākie dzīvokļu piedāvājumi
Iegaumēt ielas vai adreses ar mājām, kas ir krustojumos vai nedzīvojamos rajonos
atcerēties pie katras tējas pielikt vietējo medu
noziedot vēl $, lai EDS papīrus iesniedzot, neizskatos pēc ēbreja
nedomāt par to, ko nav vērts domāt un krč būt modrākai
ieturēt interneta detox ik pa laikam
izdekorēt priedes zariņus un izbaudīt pirmos bezstresa zsvētkus ar D.
nogriezt matu galus
uztaisīt bekonkartupeļus, sen nav taisīti

11/18/20 04:21 pm - paika, Šīle, putenis

Likās, ka paikas piegāde nebūs un līdz ar to svētku vakariņas arī nē.
Bet tad piezvanīja kurjers un izrādās, ka šodien pat, tūliņ pievedīs.
***
Scrabblī šodien garākais vārds, ko uzliku "Neiecirstas". Uz laukuma tas izskatās garāk.
***
Šovakar laikam skatīšos Dvēseļu puteni, visi sen to filmu redzējuši, bet es nē. Tur galveno lomu tēlo wannabe neonacists. Bet reāli interesē, kā tēlos Vilis Daudziņš, kā aktieris man viņš ļoti patīk un kā tad nu tur debitē uz lielā ekrāna jokdaris Renārs Zeltiņš. Man jau ir spoiler alert, ka Florence ir kaka.
Vakar noskatījos filmu par mākslinieku Egonu Šīli (Egon Schiele), viņš ir bijis pazīstams ar Gustavu Klimtu, kurš viņam esot sarunājis modeles.
Filmā - ba dum tss - viņš nomira ar spāņu gripu 1918.gadā un vairākās ainās viņa radi un ārsts valkāja vienkāršas, bet totally sejas maskas, kādas mēs tās esam pieraduši redzēt tagad, pandēmijas laikā. Tā jau skaista filma (filmēšanas lokācijas tieši), bet prasījās bišķiņ vairāk kaut kādas viņa dzīves nianses.

11/10/20 04:55 pm

Elles tumsā pazaudēju skrejriteņa lampiņu, izrādās, ka D. ir pazaudējis divas vai trīs tādas pašas. China at its finest.

Šodien pieskāros fotogrāfijai, kas maksā 1000+$.

Vakar skatījos Friends seriālu, i know all the jokes bet joprojām smieklīgi.

R. nav devis ziņu, bišķiņ suspicious, nabaga students

11/4/20 05:31 pm - kumelīšu tēja un Haribo Tropifrutti

Pēc nedēļas un dažām dienām būs atvaļinājums un pirmā lieta,ko darīšu, riktīgi skaļi klausīšos Harija Spanovska dziesmu Tā ir dzīve!
***
Noskatījos filmu Red Joane, kas attāli balstīta uz latviešu izcelsmes angļu spiedzi Melitu Norwood. Tā jau sižeta līnija ok, bet visas romantiskās līnijas aizgāja pilnīgā neticamā sviestā, nu kurš vīrietis sievietei dotu mīļvārdiņu "my little comrade"???
https://www.dailymail.co.uk/news/article-7052783/How-Judi-Denchs-new-Hollywood-blockbuster-Red-Joan-glorifies-Russias-unlikely-spy.html
***
Apmēram trīs vai cik nedēļas līdz momentam,kad vismaz daļai cilvēku beidzot pielēks,ka laiks pārstāt čupoties ar penzejas vecuma radiem, nu, sapratīs, ka var būt otram par zārciņa sagādātāju.

10/22/20 10:11 pm

Sian Evans (Kosheen) balss ir interesanta ar to,ka viņai piestāv dažādi žanri.

10/16/20 11:15 pm - piektdiena

Rupjmaizes kārtojums ar dzērvenīti. Mmm, garšīgi.
***
Atceros, bija dienas, kad darbā pusi dienu vai nu, labi, divas stundas točna skanēja Braiena Adamsa dziesmas, gan hīti gan piano versijas. Es pilnīgi saožu vecā darba betona sienu ar Soviet laika tapetēm, kuras knapi turējās uz sienas. Šorīt tagadējā darba skanēja dziesma, kas man reāli ieštirī Bryan Adams - Run To You https://www.youtube.com/watch?v=nCBASt507WA
bet tad atcerējos par INXS, nu viņiem tik enerdžī pilnas dziesmas un melodijas un tas 80to/90to sintiņš un saksofons piedur. Kiss the dirt, Suicide Blonde, The one thing utt
***
Man šodien pamāja ar roku tas džeks, kas zīmē Pētera dzīvi. Neesam baigi pazīstami, bet dažreiz papļāpājam par pāris tēmām un viņam multenītēs ir saulīte un kaut kur vēl šis tas no fotogrāfijas, kuru esmu fotografējusi es.
***
Šodien, nē, vakar vai kad bija tas briesmīgais lietus, sapratu, ka saliekamais skrejritenis ir auksts kā ledus taisni tanī vietā, aiz kurienes tas ir jānes, kad ir saliektā veidā. Man laikam vajag rokeru vai baikeru ādas cimdus. Braukšu ar to skrejriteni arī pie 0 grādiem un mīnusiem.
***
Jāizdomā, ko varētu izdarīt, ja nu noliktu pāragri karoti bez 5min 28 gadu vecumā.
Gribu iemācīties lasīt lietuviski dzeju vai ko tamlīdzīgi, nokrāsot lillā matus, vinnēt loterijā lielo prīzi, adoptēt derpīgu kaķi, noskatīties vēl kādu vācu kino filmu, patiesībā nav nekas īpašs, ko gribētos izdarīt, stādīt kokus ir overrated, JO a kā var zināt vai tieši tajā kaut kādā tur zemes gabalā kāds neuzbūvēs veikalu kastītes?

10/13/20 08:36 pm - Maximā pirkta vīna pārdomas par šo nedēļu (cena 2,75 jevro)

Es dzeru vīnu, pirktu Maximā par apmēram 3 jevro un ir zajobs iet uz darbu.
***
D. palūdzu uztaisīt ATB vakaru. Bija diezgan nice, man jau patīk šis tas no trance/prog hauzes oldskūla. Nē nu, jā, man jau asociējas ATB ar krieviem, kas 9stāveņu nojumītēs uz kaut kāda maģa klausījās, bet vai nav vienalga. Izklausās pēc vasaras.
***
Covids nez kāpēc izplatījies tiktāl, ka bez maz vai šķiet, ka cilvēkiem gribās uz slimnīcu aizbraukt kā uz kaut kādu kūrortu. Mazpilsētā ļoti 50/50 attieksme. Sākot no burkšķēšanas aiz muguras bencintankā, ka redz, maskas jāvelk tikai no rītdienas līdz pārdevējas tincināšanai, kur pilsētā var nopirkt maskas un galvenais, smukas un par cik.
***
Draugs atsūtīja ziņu, ka esot pārlasījis draugiem.lv saraksti no gada, kad iepazināmies un iesmēja, cik toreiz dzīvē maz vajadzēja, lai diena būtu izdevusies.
***
Šodien iedzēru briesmīgu kafiju no darba kafijas automāta, es to nespēju iedzert. Nu kāpēc citur, pat shady maskačkas bodītē, kur pie kases ir RUSKIJ KARTOŠKI čipsi, automāta kafija garšo labāk!? Vai stacijā, nu jebkurā vilciena stacijā. Narvesen kafija gan ir huiņa, vēēē.

10/10/20 08:28 pm - sestdiena 10. oktobris, mazpilsēta

Ēdu jogurta desertu ar tumšās šokolādes drumstalām (kaut kāds igauņu un rakstīts Stracciatella uz glāzes) un klausos šo te miksu, kas nekrīt ārā no galvas sazin kāpēc.
https://www.youtube.com/watch?v=7e-KBhsWKhs
Tur kaut kas ir!
Nu tā, pilsētā jau nav īsti, ko darīt, kaut kur braukt negribās, nu labi, izstaigājos, padzēru kafiju, palasīju žurnālu (vēl labas intervijas, ko lasīt), nopirku smieklīgas zeķes. Life is enough good, manā pilsētā pagaidām lielas turbulences nav novērotas covid sakarā pagaidām.

9/30/20 09:19 pm - septembris ir vasara

Biju ar A. Ziemeļblāzmas tornī. Palaimējās,ka nepūta stiprs vējš. Parks blakus smuks un dzīvelīgs. Līvānu stikla izstāde arī tika aplūkota. Vispār atvasara jauka- vēl tikko staigāju gar jūru basām kājām un klausījos āra Dzelzs vilks koncertu tepat miegpilsētas skvērā. Mājās skan saksofona melodijas. Pirms miljards gadiem likās,ka saksofonu klausās snobi un lielveikalu default playlisti no tā sastāv,bet i dont care, Rīgai piestāvētu saksofonisti,piemēram, Ausekļa ielas galapunktā vai zem Dienvidu tilta utt, jo randomāka vieta, jo omulīgāk
Powered by Sviesta Ciba