Pilota memuāri.

Šobrīd radarā...

almighty_j

Navigation

21. Oktobris 2018

Svarīgi ir dzīvē kādu vainot.

Add to Memories Tell A Friend
Piemēram, tas pats [info]kuzbas ir vainīgs arī pie tā, ka ierādījis man tik ļoti atkarību izraisošo podkāstu

The Eastern Border - par dzīvi Padomju Savienībā un austrumeiropiešu skatījumu uz pasauli. Iesaku.

4. Septembris 2018

Vai Tev patīk savs darbs?

Add to Memories Tell A Friend
Nekad nav paticis neviens darbs, kuru esmu strādājis. Neviens! Ir tikai mēreni nepatīkami vai neitrāli bijuši, vienlaikus ar interesi klausoties nostāstus par ļaudīm, kam patīkot savs darbs.
Bija jāpaiet vairāk kā 30 gadiem, lai savā mūžā piedzīvotu pirmās divas dienas darbā, jas patīk! Tevi baro, tev maksā, tu vari ierasties, kad gribi un doties prom, kad gribi, dzert kafiju cik gribi, izpausties kūtingā un citās svalkas zinātnēs, cik gribi, un tavs pārinieks / kolēģis ir fakin [info]kuzbas!!!!

Does it get any better than this?

30. Augusts 2018

HA!

Add to Memories Tell A Friend
Neviens tā nemāk spēlēt akordeonu, kā es nemāku [piedabūt Jetiju pie HFRR uzpariktes dīzeļdegvielas eļļojamības pārbaudei uzkonstruēšanas no veca akvārija sūkņa, lol].

ein nikotīn. EIN BENZĪĪĪN!!

Add to Memories Tell A Friend
Es ceru, ka arī jums bērnībā bija vecmāmiņa, kas teica, ka "ja tas izskatās kā dīzelis un garšo kā dīzelis, tad tas, visdrīzākais IR dīzelis".

OH happy DAAAY!!

ar 0.06 sēru pret 0.001 normatīvos pieļauto esam aiz strīpas, bet who cares!!

20. Augusts 2018

N-flix & chill?

Add to Memories Tell A Friend
Kā vecs krabis es tagad varētu klabēdams aiztirināties prom, jo no pasaules mērķtiecīgi atpalieku par apmēram dekādi. Apdzenu par apli, tikai pretējā virzienā, tāpēc liela daļa haipa par tehniskiem jauninājumiem man paslīd garām nemanīti, kā jau cilvēkam bez dīvāna un televizora.
Un, protams, ne jau es pieslēdzu NETFLIXu. [info]emiilia tā roka paslīdēja, bet jāatzīst - IT'S THE SHIT. It's the shit tādam cilvēkam, kurš joprojām mēdz lejupielādēt mūziku mp3 formātā, filmas vilkt torrentā, braukt ar manuālo kārbu un sēdēt Cibā. :D

Reizēm man liekas, ka pasaule attīstās nepareizā virzienā, reizēm ka pareizā. Visdrīzākais, ka abos reizē.

3. Augusts 2018

Fofas pasakas.

Add to Memories Tell A Friend
Latviešu tautas pasakās ir daudz, daudz vairāk tumšu pavērsienu un skumju wtf beigu, nekā es mazs būdams spēju pamanīt. Kas toreiz bija savādāk?

Bet tagad? Tagad vajag vairāk Kūcvālus, vairāk tādas naktis ar mēness aptumsumu, industriāli psihodēliskām skaņām, mošanos ap vieniem un traukšanos rallijmoudā pa grants ceļiem, ar skatu uz Mažeiķu naftas lāpu un skursteņiem.

12. Jūlijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Redz, kā beigu beigās pienāca arī tāds vakars - ar Mazo Brāli augšstāvā pie manis, dzerot aliņus un runājoties.

OUJĀ. :)

Add to Memories Tell A Friend
Viss sliktais reiz beidzas?

21. Jūnijs 2018

Par dāvāto zirgu, kam zobos neskatās.

Add to Memories Tell A Friend
Tiem, kas mani pazīst, nebūs noslēpums, ka šad un tad gadās sapsihoties kā tādam īstenam [pseido]pensionāram un burkšķēt par pasaules kārtību, tempu un nu-jau-acīmredzmo visa galu.
Tāpat daļai nebūs arī noslēpums, ka man patīk atdzīvināt mirušas lietas un dažādus gadžetus, bez pūlēm tos noturot pie dzīvības vēl tālu aiz paredzamā mūža ilguma. Laptops, kam šogad aprit 10mitā jubileja (ārpus jebkāda veselā saprāta iespējamības robežām) šķiet labs piemērs. Taču līdz nāvei sašķaidīts S7 edge, kas nupat augšāmcēlies no miroņiem, ir kas cits. Burkšķēšanas mērķis - TOO BIG!. Oledi-šmoledi-LTE-un-Šprotifaiji! TAS IR TELEFONS! Jā, tas sen vairs nav telefons, zinu, zinu. To properly pieklātos bakstīt abām rokām galvu nodūrušam līdz brīdim, kad tevi panāk pirmais laternas stabs, BET. Mūsu ķepiņas pēdējos pārsimts tūkstošus gadu nav kļuvušas lielākas un tas agregāts nav noturams vienā rokā! Jā, zinu, tūlīt sekos komentāri. Protams, protams. Žonglēt var iemācīties arī ar piecām atvērtām piena pakām un, nešaubos, tā arī notiks. Cik cilvēku, tik prasību, viedokļu dažādība untātālāk. Blablabla.

BET! Pirms dodos uz tuvāko pasta nodaļu pieteikt tālsarunu uz Rēzekni nākamnedēļ, vien piebildīšu, ka vienīgais pareizais telefona izmērs ir vecā labā 4s/5s/SE iPhone izmērs.

Make of that what you will.

26. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Pamazām iesitu roku automehāniķu lietās - nolēmu salabot Škodfābja nestrādājošo aizmugurējo logu tīrītāju. Problēma ir visai izplatīta golfiem, polo, škodām, seatiem un VAG grupai in ženerāl.
4 stundas pavadot ārā, labā laikā, ātri kļuva skaidrs, kāpēc Robs toreiz, sen sen atpakaļ negribēja īsti ķerties tai lietai klāt. Darba daudz, bet vilnas (eirikos) maz. Izrādījās, ka viss mehānisms ir pilns ar dubļiem tiktāl, ka likās - Škodu kāds noslīcinājis purvā uz gadiem 40. Kas tur var rotēt, ja viss atliets mālā! Un jebļa iesērējušās detaļas izjaukt, tīrīt, eļļot un pielāgot - nenormāla.

But the point is: IS DONE! Škodijai tagad ir normāla VW Golf 4 astes slotiņa. Works like a charm.

Nākamajā cēlienā ķersimies pie kāda no BīEmm-Dab priekšējiem spārniem. Un salona gaisa filtra.

23. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Sēžu SSā, skatos malciņu sezonai, 23eur/berkubā, joptvai, DĀRGI!
Kamēr skatos - bezmaksas radiolinks pamazām sāk gļukot, redz, kociņi salapojuši priekšā, signāls netiek cauri.
Sarunāju ar kaimiņu, ka drīkstu patīrīt mežiņu.
Tīru, tīru, stiepju, zāģēju, ap 17tiem knapi dzīvs ievelkos pagalmā. Davaj, piesēdīsies pie kompja, apskatīsies, vai kāds malciņu netir... O! 23eur/berkubā, LĒTI!!!! Jāņem.

21. Maijs 2018

Taukainā hepatoze.

Add to Memories Tell A Friend
Pienāk tas skaistais mirklis dzīvē , kurā viens vecāks nonācis līdz Tvaika ielai, otrs ārstējas narkoloģijā Ģintermuižā, kamēr pats skraidi starp abām iestādēm un mēģini to visu kaut kā menedžēt. Dikti gribējās iečekoties RPNC iekš Feisbuka. Nu, tā - ironiskai piezīmei.
Kas ar viņu abu dzīvēm aizgāja greizi, joprojām paliek lielākā neatminētā mīkla un, ja vien pats nebūtu tajā visā sapinies, ar lielāko baudu nospļautos par notiekošo. Bet nevar. Un tas ir tas sūdīgākais.

Vai pie alkoholisma noved neizārstēti smadzeņu satricinājumi, sajāta psihe, rakstura īpašības, vai vienkārši izlaidīgs dzīvesveids un stulbums? Kaut kas kopīgs visiem dzērājiem ir - neviens no viņiem nav patīkams cilvēks, pat ne skaidrā. Tālab pat atkačāta un pirmo reizi pa daudziem gadiem skaidrā esoša Māte atsakās pieņemt, ka slimnīcas izrakstā minētais par baltajām pelītēm ir patiesība. Tomēr šoreiz viss ir vienkārši. Dzersi? Nomirsi. Pīpēsi - nomirsi. Un es jau vairs nejūtu neko. Kaut kādu vārgu atblāzmu no emocijām, kas zināmā mērā padara šo procesu vieglāk menedžējamu. Sajāj dzīvi sev, ar savu bezatbildību un STULBO TAISNPRĀTĪBU sajāj dzīvi arī nākamajai paaudzei. Bravo. Aplausi.

Lauķi Rīgā, tas saucas. Laikabiedriem par abiem ir foršas atmiņas, man arī. Un te arī sākas tenterpenteris, daudz pretrunīgu notikumu, stulbu gājienu un absurdas rīcības. Kas pie kā noveda, mēs laikam tā arī nekad neuzzināsim.

13. Aprīlis 2018

Add to Memories Tell A Friend
"Pastāvēs, kas pārmainīsies", Raini citējot paziņoja mana Neiederīguma sajūta un turpināja transformēties cauri gadiem.
Būtu kaut kā jāstrādā ar šamo, bet nav instrumentu.

Moš kādam ir idejas?

14. Marts 2018

Par tarakāniem paurī.

Add to Memories Tell A Friend
Visas īstās šaizes sākas galvā. Vispirms ar to, ka netici, ka pats esi vērtība, tālāk seko klusa pārliecība, ka [līdz ar to] tavā īpašumā esošie priekšmeti arī ir bez vērtības, un galā pārliecinoši esi radījis [sev] pārliecību, ka kurš gan šito štruntu [kas tev ir], vispār pirks. Un katru reizi dzīve aplauž uz labo pusi un realitāte izrādās stipri savādāka.

Pārdevu gan vīna balonus, kaut neticēju.
Pārdevu arī boileri, kaut neticēju.
Pēc ķīna šortšiftera, ko tikpat ātri noņēmu BMW, cik uzliku, cilvēki stāvēja rindā, kaut arī krievs pirmais pasteidzās ielikt bildīti, kur kāds tādu tirgo par piečuku. Kaut kas ar tiem krieviem nav. Ka tikai iepist kapeiku un pie reizes vēl sašķobīt kāda pārliecību. Tas, protams, ja otrs šķobās. Un tā mēs noslēdzam apli ar nonākšanu atpakaļ pie galvas - ne jau kāds sašķoba tavu pārliecību. Tu šķobi to pats, visai absurdā, uz pagātnes pieredzi balstītā veidā izsecinot, ka, ja kāds kaut ko pārdod lētāk un uz to ir jāgaida mēnesi, nevis necik, tad tam nav nozīmes un vienmēr paliksi zaudētājos. Un tas tā nav. Zaudētājos var palikt vienīgi tad, ja nepieceļas no krēsla un nepakustina savu pēcpusi ne par milimetru. Tad gan.

/Music: Need for Speed IV Soundtrack - Callista

1. Marts 2018

Param param, II daļa.

Add to Memories Tell A Friend
Tātad, pārdomas.
Pārtvaices rezultātā mēs varam iegūt viegli uzliesmojošu frakciju, kas pārtvaicējas temperatūrā 70-150C. Vienu, kas pēc blīvuma ir starp LVS normatīviem bezīnam (0.72-0.77) un dīzelim (0.82-0.84).un kuru varētu liet kā šurp, tā turp.
Iegūtais benzīns pēc blīvuma ar tanka 98to arī atbilst (0.740), bet pēc aromāta velk uz to, ka daudz vairāk aromātisko oglūdeņražu. Piesātinātie, nepiesātinātie - nav zināms. Galvenā doma tagad ir testēt, un galvenās raizes par oktānskaitli. Patiesībā vajadzētu koncentrēties uz 95tā blīvumu, kas nav zināms, jo nav vēl notestēts, un frakcijas jaukt skatoties, kā peld vai grimst densimetrs, ar plusmīnus tādu attiecību, kādu gribētos dabūt. Un tad pārtvaicēt 100ml etalona un zīmēt līknes.

Ar dīzeļfrakciju būtu jābūt vienkāršāk. Sēra saturs mūs neuztrauc un patiesībā labāk, ja tā tur ir vairāk nekā mazāk. Labāk eļļosies. Cetānskaitlis nav zināms, be atkal vecais stāsts: jo garākas ogļūdeņražu ķēdes, jo labāk, rupji rēķinot.
Dīzelim tagad interesantais moments būs tvaiku uzliesmošanas temperatūras testi, kur tīģeli silda un tvaikiem būtu jāaizdegas, kad šķ. temperatūra sasniedz ~55C.

Redzēsim, redzēsim.
Bet potenciāls milzīgs.

23. Februāris 2018

param param.

Add to Memories Tell A Friend


riepu benzīns | tanka benzīns | riepu dīzelis | tanka dīzelis


Nezināmie: sēra saturs, oktānskaitlis, cetānskaitlis (MOS, POS)

15. Februāris 2018

USSR riepa ==> fuel.

Add to Memories Tell A Friend

9. Februāris 2018

:D :D

Add to Memories Tell A Friend

28. Janvāris 2018

Spēļu zāle kopības sajūtai. :)

Add to Memories Tell A Friend
Sapņi mēdz atšķirties no realitātes tieši ar to, ka, lai cik ļoti arī neapgrozītu un nelolotu ideju savā galvā, galvenais ir izdarīt, novest līdz galam un baudīt rezultātu. Citādi visa dzīve tik vien kā sapnī.

Un, tātad, Eļik Internet Cafe (Cyka Blyat editon) atklāšanas vakars Šmucspainavā.
/N.B. Izspēlēts pagaidām vien Age of Empires 2 & Unreal Tournament 3

19. Janvāris 2018

Par nemirstīgo.

Add to Memories Tell A Friend
Tu, cilvēks, dzīvo, pieaudz, dari savas lietas, atceries jaunības laikus interneta kafejnīcās, un kādā vakarā uz sava arhaiskā laptopa uzliec WinXP, novelc Counter-Strike 1.6 (brīvi pieejams, WOT?) un, sev par milzīgu pārsteigumu atklāj, ka joprojām ir serveri un ir cilvēki, kas kapā onlainā!!!!!!

FAAAAAAKK!!!
Geimam tūlīt būs 20 gadu, VISS notiek.

Iekritu azartā sekundes desmitdaļā.

4. Janvāris 2018

Add to Memories Tell A Friend
Kopš [info]emiilia uzdāvināja dronu, jūtos kā kosmonauts kosmodromā:

Laiks nemainīgi draņķīgs, starts atliekas.

23. Decembris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Tas ir ļoti, ļoti, ĻOTI viltīgs un provokatīvs auto.
Pats nemaz nesaproti, kāpēc Kalpaka bulvāris var skriet virsū ar 80km/h.

21. Decembris 2017

Kad mēs bijām mazi puikas, mēs spēlējām CounterStrike!

Add to Memories Tell A Friend
Palēnām mums top kopīgais GameRoom gariem ziemas vakariem. Kopā jautrāk!

Plānotais: 4-6 kompji ar iekšējo intranet tīklu, WinXP un:

-Unreal Tournament
-StarCraft (+ rezolūcijas mods)
-Warcraft
-Counter Strike 1.6
-C&C Tiberian Sun
-C&C Red Alert 2
-Age of Empires II

Bet, lai to visu sainstalētu, saslēgtu, palaistu un notestētu, vēl būs, ko iesvīst. Pekstiņu ne mazums.


Kādam nav kāds 17" LCD monitors nevajadzīgs aizķēries?

8. Decembris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Jūs [info]katodstars lasāt?

Ja vēl ne, tad aiziet, aiziet, aiziet.

P.S. Aiz atslēgas gan, bet kas par to?

Add to Memories Tell A Friend
Pirmkārt - reizēm sarunās man vienkārši nav, ko teikt. Un tad es klusēju. Bet klusēšana šķiet nepareiza - tā pārtrauc sarunu.

Otrs - vārdi. Ja nu ir kaut kas, pie kā es piepisīšos, tad tie ir vārdi. Precīzi definēti, universāli jēdzieni subjektīvo vietā. Nevis "tepat, netālu", bet tieši - cik simti metru?

26. Novembris 2017

WindowsXP is... ALIVE?!!

Add to Memories Tell A Friend
Šo es nevaru nepastāstīt!!!!

Tātad, 2014. gadā Microsoft atteicās no savas līdz šim visu laiku veiksmīgākās operētājsistēmas WindowsXP. Kā varbūt dažs zina, uz šīs sistēmas kodola radītā Windows Embedded tikmēr klusi turpinās strādāt vismaz līdz 2019.g., jo tā tiek izmantota kases termināļos, bankas automātos, industrijā un citur.
Un tagad, izrādās, ir haks. ZE HAKS! Viena rindiņa reģistrā, kas ļauj mājas lietotājam ar savu Windu saņemt atjauninājumus no POS versijas!!!

Pēkšņi asinis dzīslās sāk riņķot.
Tūdaļ mēs uzgriezīsim veco, labu Windu un Counter-Strike 1.6, kā pieklājas!
:)))

Now who's with me??!!??!?!

24. Novembris 2017

Nevajag celties 05:40.

Add to Memories Tell A Friend
Agrāk es bijos no dzīves un tagad tāpat.
Agrāk vārdi likās kopā raitāk un bez aizķeršanās. Tagad kaut kāda pašizdomāta politkorektuma vārdā palikusi vien murmināšana no manis.

Tamdēļ lasiet labāk pie [info]turbund šo.

Jo forši un skan.

17. Novembris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Pele nu ir kaķu debesīs pie Mikmikas, Rūča, Murčas un pārējiem.

6. Novembris 2017

Winds

Add to Memories Tell A Friend
Nav tā, ka es baigi fanotu par PABu, bet dažas lietas ir tīri vērtīgas:

"Nekļūsti VINDS"

- Vientuļš
- Izsalcis
- Noguris
- Dusmīgs
- Skumjš.

Kā ir kāds no šiem stāvokļiem, tā tas nozīmē, ka līdzsvars ir zudis un kaut kas jādara lietas labā.

P.S. /me šobrīd rij woku, Sudrabiņš guļ, iemurrājies gultā.

28. Oktobris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Es joprojām reizēm domāju, kas būšu, kad izaugšu liels.

/Koldplejs un Ķēdessmēķētāji - Something Just Like This

21. Oktobris 2017

RRR + ReMR + Raimonds P.

Add to Memories Tell A Friend
Noteikti piederu pie tās paaudzes, kas nemaz nav dzirdējusi vecās plates skanam.

Tēvs ticis pie sava plašu atskaņotāja un nu iet vaļā. Jāatzīst - surprising piece of tech.

6. Oktobris 2017

Mīļumiņš.

Add to Memories Tell A Friend

3. Oktobris 2017

... - - - ...

Add to Memories Tell A Friend
Tā sajūta, kad dzīve šķiet kļūstam aizvien komplicētāka un sarežģītāka.
Laimes un apmierinātības sajūta nekorelē ar materiālās labklājības līmeni,
Apnikums un bezmērķība var uzklupt jebkurā brīdī. Prognozēt nav iespējams neko.
Peldēt pašplūsmā nozīmē tikt ierautam negribētu notikumu virknē, bet pašam stūrēt dzīvi bieži vien pietrūkst drosmes un prasmju. Par iniciatīvu nerunājot.

Man ļoti patika intervija vienā no pēdējiem IRiem ar bijušo Politika.lv redaktoru, režisoru Dmitriju P. "Kad saproti, ka pasaule tev neko nav parādā, dzīvot kļūst vieglāk."
Bet es nesaprotu. Nesaprotu ne to, kā ir domāt un dzīvot, uzskatot, ka Pasaule tev ir kaut ko parādā, ne to, kā rīkojas un domā cilvēks, kas tā neuzskata.

Wat da fak?
Anyone? Explain.

25. Septembris 2017

Ja Beha lido - nu, nevajag te, ja?

Add to Memories Tell A Friend
Tā patīkamā murrāšana, kas parādās ap 110km/h un uz augšu.

[info]lenorad vārdiem izsakoties, "motorā pamostas naids". ^_^

9. Septembris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Ā, un vēl.
Pieņemsim, ka [info]morphine atrada rednekus, kas spēlē AC/DC un es esmu šovinists.

Bet jūs neņemiet to vērā. Jūs klikšķiniet uz linka. I dare you

e36 piezīmes.

Add to Memories Tell A Friend
- Uz šosejas satikts [info]termostats. Hellow, Dawg! :)

Vienvārdsakot, tas modelis ir reti pretrunīgs auto. Slavēts, pelts, lamāts, gānīts, slavēts. Vienaldzīgo nav. Un šī ir iespēja aplūkot leģendu tuvplānā, ikdienā.

Vispār, ja uz auto skatās utilitāri - tā ir viena lieta, ja kā uz gāžamo - kaut kas cits. Un ja kā uz prieka avotu, tad darbs vispār bezgalīgs. Bet. Laikam paša sirdī vistuvākais paliek fakts, ka tik ļoti, ļoooooti daudz kas šajā auto ir skrūvējams paša rociņām.
Es tā arī nesapratu, kas kaitēja aizmugurējo durvju centrālās atslēgas aktuatoram, bet nu izjaucot un saliekot sāka strādāt. Un strādā vēl šobaltdien, ja nav nomiris! (kā jau pasakās ar laimīgām beigām).

Jāstarpcitu. Izskatās tas tā:
Un gūtā mācība - 94.g. kupejas priekšējo durvju centrālās atslēgas bīdītājs (aktuators) neder vēlāka gada un citas virsbūves aizmugurējām durvīm. Pat ne tā, ka varētu iekšas pārmest.

4. Septembris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Reti kad kaut kas tik labi palīdz pret tarakāniem galvā, ka zvans uz AAE, kur šobrīd nobāzējies [info]pyro

27. Augusts 2017

EINSTEIGEN, bitte!!!!!!! jeb Berlīnes piezīmes.

Add to Memories Tell A Friend
-Lidojuma augstums: 11 049m
-Lidojuma ātrums: 900km/h
-Temperatūra aiz borta: -43C
-Intereses: Tās pašas, kas vienmēr - tehnika, vēsture, zinātne, arhitektūra, kaut kas no kultūras arī reizēm.

Un tā, četras dienas tūrista acīm:

Vācu utilitārisms! Nevienas liekas kustības!! Ne_iš sūdu! Apgaismes stabā ir arhaiskas dienasgaismas spuldzes?! Deg? Super! Atstājam! Vecs Mersis? 2.8L? Iet?! Zjbs - braucam!
E-talons? WAS SAGST DU?!?! Kein e-talons, parasta papīra biļete! Bet mēs tev to kompensēsim ar biļešu automātiem uz katra stūra, Ū-bāhni ik pēc 2 minūtēm visos virzienos un CHEAAAAAP ASSS FOOOD!
Visa mūsu muldēšana par zemo darba produktivitāti & zemajām algām rezultātā ir huiņa. Mums vienkārši nav cilvēku tirgum - tie 300 000k izbraukušie ļoti būtiski skādē. Un vēl kaut kas ar birokrātiju un nodokļiem nav kārtībā. Citādi mums arī katrā stacijā no Lielupes līdz Slokai būtu pa 3 ēdiena bodītēm, kur par 4eur pierīties līdz nāsij un gardu muti, ne lielveikaliem un Mahimām katrā miestā.

Vēlamais operēšanas virziens Berlīnē - viena diena, viens muzejs + nakts lai meklētu papildinformāciju. Papildinformācija: luksofori ar 'Ampelmännchen' jeb zaļo un sarkano cilvēciņu ir austrumvācijas/DDR artefakts, kas kā kultūrvēsturisks piemineklis un Ostalgie atbalss saglabāts līdz mūsdienām.
Mūri uzceļ 1961.g., jo no PSRS kontrolētās teritorijas caur Berlīnes Chekpoint Charlie pirmajos gaidos aiz_š ~20% visas austrumvācijas iedzīvotāju un komuņizm ņepraiģot, ja nebūs, kas strādā. Hence - mūris.
Charlie Chekpoint muzejs savu ekspozīciju turpina papildināt arī mūsdienās - notikumi Ukrainā, politiskās represijas un bardaks Krievijā ir viena un tā paša stāsta nākamās nodaļas. Tas, kas reiz notika Berlīnē, notika Baltijā, turpina notikt citur.

Ja negribas tērēt žūksni naudas muzeju maksām, ļudz - Reihstāgs, Opera, Brandenburgas vārti, Tiergarten, darīt ko ir krietni vairāk, kā iespējams izdarīt. Un, starp citu, man nekad nebūs skaidrs, uz ko tie cilvēki tur lūr iekš to zoodārzu, ja tas ir tikai liels, melnbalts lācis, kas maksimāli neērtā pozā & poooooooooofigā guļ, un neko nedara. Bet amizanti bezgala! ^_^

:) Sou.
Be like pandas - they don't give a shit.

16. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Nu lūk tā.
Rīt pirmais lidojums [šai] mūžā.


Jo tuvāk stratosfērai, jo labāk. :)

13. Augusts 2017

Noputējušas horizontālās izvērses plates.

Add to Memories Tell A Friend
Vārdi nenāk, jocīgi. Kādreiz varēja palagus klāt, tagad nekā. Viss šķiet tāds tukšs, aizpildīts ar politkorektu sevis cenzēšanu, mazliet kautrēšanos no cilvēkiem un varbūt pat sava viedokļa. Kas par stulbumu! Kas par stulbu piegājienu! Nesaprotu, kas ar mani notiek - sajūta kā vienam pašam ierakumos. Labi, "Viens pats" sajūta ir sena kā pasaule, bet tā vairs nav tā vienatnes sajūta, drīzāk pamestības sajūta. Kas ir vēl dīvaināk. Kaut ko dari, bet pazūd jēga un tūlīt tai seko arī iekāriens. Jā, pārjaucu ventilatoru, buksītes saeļļoju, griežas skaisti un klusi žūžo. Salaistīju siltumnīcu, iesēju rukolu par jaunu. Apčamdīju malkas pagales, kas žūst, gaidot ziemu. Abi dzelzs rumaki nomazgāti tīri, var laist asfalta pļavās ganīties. Kakls saārstēts, vairs īpaši nesāp.
Tomēr visā visumā - ne uz ko īpaši nevelk. Vienīgā vēlme - nebūt vienam. Dīvaini. Tā agrāk nebija.
Bet es vispār vairs neatceros, kā dzīvoju agrāk, viens pats. Kaut kā. Vells viņu zina kā. Smadzenes atkal taisa tos pekstiņus, nepatīkamās atmiņas noslēpjot vai aizmiglojot un norokot.

Uz osciloskopiem un signālu ģeneratoriem krājas putekļi, bet es nespēju sevi piespiest. Liekas, ka nebūtu jāspiež, būtu jānāk tā viegli tai vēlmei. Bet nenāk.
Wat. Da. Fak.

19. Jūlijs 2017

Žurkulēna piedzīvojumi austrumeiropā.

Add to Memories Tell A Friend
Dzenītim taisnība. Es nenopirku auto, es nopirku projektu.
Nē, protams, vāģis teju sterils un neapšaubāmi ar plašu praktisko pielietojumu, taču patiesībā tik un tā konstruktors, gadžets, rotaļļieta un skola vienlaikus.
Kas var būt vēl foršāks, kā mācīties braukt pilnīgi citā stilā, apzināt gāzes iekārtu uzstādītājus, meklēt un ošņāties pēc visa, kas saistīts ar pilnā borta kompja uzstādīšanu, sensoriem un pieslēgšanos pašas mašīnītes sirdij (ko, kā runā, var izdarīt tikai caur reālu fizisko COM portu un ADS interfeisu, respektīvi vajadzēs gana vecu pīsli ar RS232 portu). Eļļas maiņas skaitītāja resetošanu.
Un Robim bij' taisnība, vismaz pilnīgi savādāku attieksmi pret šo auto arī no viņa puses var just nepārprotami,
- tev tur pakaļējā bukse čīkst, būtu forši samainīt.

Pēc rakņāšanās pa interneta dzīlēm un lietotāja instrukcijas izlasīšanas kļūst skaidrs, ka REIZ BIJA tāda auto zelta ēra, kaut kur 90to vidū / beigās, kad cilvēki paši varēja skrūvēt savus auto, ja vēlējās. Kad kāds bija sēdējis un izdarījis savu mājas darbu attiecībā uz to, kā tikt klāt katram mezglam, vadam un spuldzītei.

</i>iSkas</i> (M42B18 / M44B19) meklējumi. Viena jau hipotētiski aizrunāta. Un kā ne, ja par labu motoru grib zem pāris simtiem.
Skaņa.
Skaņa pēc 3000RPM!

Tā, lūk, dzīvē viss mainās.

Kamōn. Vienkārši uzspied.

Add to Memories Tell A Friend
https://www.facebook.com/BuzzFeedVideo/videos/2264040093736860/

Mums IR laiks muļķībām!

Add to Memories Tell A Friend

30. Jūnijs 2017

Add to Memories Tell A Friend
Gribētos, lai nav tā, ka dzīve paskrien garām strādājot.

19. Jūnijs 2017

Uz bildes var klikšķināt.

Add to Memories Tell A Friend


Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laists Kristīnes Ulbergas romāns "Tur".

“Šī ir grāmata par teritoriju, kur pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados — okupācijas stagnācijas zenītā – bija iespējams uzturēties ikvienam. Ja vien cilvēks spēja izdarīt izvēli. Alternatīvā dzīve kā brīvības ilūzija, iekšējā dzīve — kā brīvības slēdzene. Grāmata, kas nerotaļājas ar laikmeta ainiņām un butaforiju, bet ietiecas cilvēka pamatos, būtībā.
Gundega Repše

“Padomju Latvijas laiks atstājis ne tikai anekdotes, bet arī mītus. Tostarp par to, ka cilvēks arī krātiņā var būt brīvs, ja viņš vēlas tāds būt. Doma, protams, ir universāla visiem laikiem un vietām, vien dažbrīd tā īpaši aktualizējas. Tomēr — vai cilvēks, atsakoties no krātiņa, no kura viņš turklāt atkarīgs, īstenībā nebūvē sev visriņķī vēl biezākus mūrus? Un, ja tā, ko šajā mazajā brīvības pleķītī vispār iesākt?”
Guntis Berelis

“Astoņdesmitajos gados, Padomju Savienības norieta posmā, oficiālo ideologu radītie teksti arvien vairāk atgādināja ar realitāti nesaistītu mitoloģisku konstrukciju, parodiju par mītu. Starp jauniem cilvēkiem, kuri izvēlējās nepiedalīties, bija arī garīgo meklējumu ceļu gājēji. No valstiskajiem mītiem viņi norobežojās ar savējiem, pēc patiesības tiekdamies ne vien ārpus iekārtas uzspiestā dzīvesveida, bet arī ārpus ikdienišķās materiālās un racionālās pieredzes. Izvēlēdamies no vēstures līkločiem atšķirīgu garīguma vektoru, viņi tāpat kļuva par vēstures daļu.”
Vents Zvaigzne

Savā ziņā Šmucspainava ar visu, kas aiz muguras, man atgādina kaut ko līdzīgu. Kad pielaikojot neder ne šis dzīves ceļš, nedz arī tas tur, rodas vēl kaut kas pa vidu. Tā, šķiet, notiek visos laikos.

/P.S. Dažas Linux fīčas man patīk tik ļoti, ka ne nopriecāties! Piemēram, ekrānšāviņa radīšana, kur uzreiz tiek piedāvāts to apšņikāt un augšupielādēt. Vot, tā vaJg dragāt!

14. Jūnijs 2017

Šim uzdūros vecā 1988.g. gada īso stāstu grāmatā, kura tā arī aizmirsās uz galda.

Add to Memories Tell A Friend
"Solipsist" by Fredric Brown (1954)

Walter B. Jehovah, for whose name I make no apology since it really was his name, had been a solipsist all his life. A solipsist, in case you don't happen to know the word, is one who believes that he himself is the only thing that really exists, that other people and the universe in general exist only in his imagination, and that if he quit imagining them, they would cease to exist.
One day, Walter B. Jehovah became a practicing solipsist. Within a week, his wife had run away with another man, he'd lost his job as a shipping clerk and he had broken his leg chasing a black cat to keep it from crossing his path. He decided, in a hospital, to end it all. Looking out the window, staring up at the stars, he wished them out of existence, and they weren't there anymore. Then he wished all other people out of existence, and the hospital became strangely quiet, even for a hospital. Next the world, and he found himself suspended in a void. He got rid of his body quite easily and then took the final step of willing himself out of existence.

Nothing happened. Strange, he thought, can there be a limit to solipsism?

"Yes," a voice said.
"Who are you??" Walter B. Jehovah asked.
"I am the one who created the universe which you have just willed out of existence. And now that you have taken my place"---there was a deep sigh---"I can finally cease my own existence, find oblivion, and let you take over."
"But---how can I cease to exist? That's what I'm trying to do, you know."
"Yes, I know," said the voice. "You must do it the same way I did. Create a universe. Wait until someone in it really believes what you believed and wills it out of existence. Then you can retire and let him take over. Good-bye now."
And the voice was gone. Walter B. Jehovah was alone in the void an there was only one thing he could do. He created the heaven and the earth.

It took him seven days.

10. Jūnijs 2017

Add to Memories Tell A Friend
Remontkarma: karma, kas parūpējas, lai tu dzīvotos mūžīgos remontos.

30. Maijs 2017

Add to Memories Tell A Friend
*def.
Lietoto preču veikals ir vieta, kur sajusties ļooooooti labi situētam.


/muzīk: "Alice Merton - No Roots"

27. Maijs 2017

Add to Memories Tell A Friend
Tātad, ir tāds SIA "Cīši Gords". Un viņiem ir Svīkstmaižu Špeks (cīši gords ar rudzu maizi).
Un man tas špeks jādabū!
Kaut šaujies, jādabū.

Nekas garšīgāks savu mūžu nav ēsts.

16. Maijs 2017

Add to Memories Tell A Friend
Ak internet, internet.

Nekādu problēmu nonākt no dzinēja maiņas procedūras līdz bonsai kociņu cirpšanai, no tās līdz līdzatkarību ārstēšanai un nice-guy-syndrome, noslēgt ar zāģi hoķī (pat neskatoties), lai pēc tam vēl ielūrētu kaut ko par bioloģiskā pulksteņa procesiem augos un dzīvās būtnēs, yay.
Powered by Sviesta Ciba