katodstars
29 November 2015 @ 05:50 pm
 
Vispār baigi forši, ka vakar Claustrumieši spēlēja savus ritmiskos gabalus, ne pārdomu mūziku. Nē, protams, gaumes jautājums, bet nu noiziņš tomēr kaut kā man ir tuvāks par baznīcai pietuvinātu mūziku. Nē, nu kas zin, var būt paaugšos un domāšu pretēji.
--
Un šodien pa seniem laikiem atcerējos cik tomēr ir forši ar statisku urbi iebakstīt rotējošā metālā. čīkčīkčīkčīkčīk
--
Šādu tādu cēlmetāla drazu iemainīju pret mazu VEF ražotu centrālīti, tādā stāvoklī, ka ieslēdz un kar muzejā pie sienas. Jānotrauš vien putekļi un EPROMu saturs jāsaglabā nākošajām paaudzēm. Šito varētu VEF muzejam pēc rekonstrukcijas uzdāvināt.
--
Un vēl vakar bezseguma plāniem radās visai precīza skice. Šitādām lietām, kuras ļoti gribas, parasti izdomājot visu pa sīkumiem, pārējais viss pats atnāk gatavs. Nedrīkst tik stāvēt uz vietas. Bet nu jāuzmanās, cik nu vairs drīkstu uz sevi sagrābties. Ne īpaši produktīvas, ne visai veselīgas, bet visai pozitīvas brīvdienas.
 
 
Current Music: Audioscope - Lasting
 
 
katodstars
27 November 2015 @ 02:04 pm
 
Pēc inženieru gala reorganizācijas, kolēģis ieteica mūsu stūrī nolikt krājkasīti, kurā katrs iemet monētiņu kad nolamājas. Pēc brīža rūterim mainot proci, sapratu, ka es garantētu konstantu šīs kasītes pildīšanos.
 
 
Current Music: Ozols & Kodek - Atpakaļ Nākotnē
 
 
katodstars
17 November 2015 @ 06:02 pm
 
Vispaŗ, jā, pāragri, bet, hmm, priecīgus ziemīšus, jā.
BZZT BZZT

 
 
katodstars
13 November 2015 @ 08:08 pm
 
Šī bija viena varenlieliska piektdiena - trīspadsmitais. Pēkšņajā brīvdienā dabuju pāris interesantus instrumentus, iepriecināju kādu kolekcionāru ar retu eksponātu un kaut kad laikam būs pasākums jāuztaisa.
 
 
katodstars
12 November 2015 @ 11:12 pm
Muzikālā apmātība  
Tā bija nakts vēl dzīvojot Juglā, kad sievietei naktī vēru kaklarotiņu no apvīlētiem zobratiem un jūras frekvenču kvarca rezonatoriem. Tas bija kādos trijos naktī, kad Nabā sāka skanēt kāds skaņudarbs, kuru iepriekš nebiju dzirdējis, bet sapratu, ka, jā, lūk, TUR kaut kas ir. Vēlāk noskaidroju, ka skanēja Bad Sector - Ampos. Tad arī sāku meklēt vairāk viņa daiļrades un atklājās daudz kas interesants - mūzikā izmantotas kosmosa sakaru skaņas (Kosmodrom), ieraksti no medicīnas tehnikas (Dolmen Factory), kā arī visādi citi tehniski piesitieni.
Šodien meklējot jaunu muzīku, kuru klausīties, pamanīju, ka Badsectoram ir jauns ieraksts - Cephus. Nolēmu paklausīties un tā nedaudz apsēdos - mūzika būvēta uz ierakstiem no Padomju un ārzemju spiegu (?) radiostacijām, kurās pa laikam parunā neko neizsakošus vārdus un ciparus, kurus saprot tikai tie, kam tie paredzēti. Pāris skaņudarbos izmantoti arī ieraksti no UVB-76, kas ierakstu padarīja vēl episkāku. Šī ieraksta pasūtījums viennozīmīgi ir pirmais ko apmaksāšu no nākošās algas. Nereāli ceru, ka organizatori beigs vilkt garumā viņa koncerta organizēšanu Latvijā, kā nekā tas tiek solīts jau kopš pavasara.
Kādreiz man būs nepaklausīgs suņuks, kuru sauks Sektors. Un kad viņš taisīs cūcības es viņu saukšu par Slikto Sektoru.
--
Rīt būs jāiet runāties par nopietnām lietām, nez, laikam pat žakete jāuzvelk lai kaut kā maskētu mana pajolīgā panķeļa paskatu. Jāsaņemas sarakstīt iekrātie darbi skolai, pārdot koordinātu centrāli un nofinišēt vairākus labojamos mūzikas aparātus. Vienu savu ērģeli sarunāju samainīt uz nostāstiem apvītu Padomju ciparu sintiņu, tagad tik jāsarauj atrestaurēt arī vizuāli. Ahh, pasaulē viss notiek, tas ir lieliski.
 
 
Current Music: Bad Sector - Jimena
 
 
katodstars
08 November 2015 @ 03:45 pm
 
Vēl aizvien turos pie apņemšanās ik mēnesi pasūtīt pa vismaz vienam oriģinālajam ierakstam ar kādu tīkamu mūziku. Šie pēdējie divi guvumi tā kā būtu liekami goda vietā. Pēdējais dabūtais pārspēja cerības arī vizuāli - īsts, divdaļīgs, perfekti salocīts, ar skābi apkodināts misiņa vāciņš. Tādu tiešām prieks turēt rokā. Un prieks klausīties.


 
 
katodstars
06 November 2015 @ 07:54 pm
 
Laikam jau forši būt sievietei, visi sievietēm ir draudzīgi. Šorīt braucot iekšā darba teritorijā, redzēju, ka pa to sāk stumdīties mašīnīte, kurai numurs pa zemi velkas. Neko, pamāju, parādīju uz mašīnas priekšu, izkāpj skuķis, nošokējas, ka kāds viņas mašīnai noskrāpējis priekšu un norāvis numuru. Kamēr viņa skaidrojās vai kamerās var redzēt kurš to izdarījis, piedāvāju numuru pieskrūvēt atpakaļ, jo jābrauc jau būs. Kamēr aizgāju līdz ofisam pēc skruģa un savilcēm un atnācu atpakaļ, viņai jau kāds cits skrūvēja (numuru). Stulbās sievietes.
--
Vēlāk gāju uz mašīnu pēc zāģīša, pamanīju, ka bagažniekā mētājas nepamanīts koferītis ar klarneti. Nu, neko, piektdiena, iedomājos piedurties, paņēmu uz ofisu, smejoties iedevu vienam giču spēlējošam kolēģim lai ienes dzīvību darba dienas pēcpusdienā. Kad viņš to salika un mēģināja pūst, kāds cits inženieris to pamanīja un izrādījās, ka šams ar bračku ir muzīkas skolā klarneti spēlējuši. Tad viņš pareizi salika klarneti un mums citiem rādīja un stāstīja kā ir jāpūš, kas jāspiež un smejoties stāstīja ko bērnībā mācējis spēlēt. Tā forši sagadījās.
Un vēl viņi atpazina, ka otrs pūšamais instruments ir trompete, tā kā klusumz minējums no visiem bija vistuvāk.
 
 
Current Music: Oudeis - Lock
 
 
katodstars
30 October 2015 @ 10:43 pm
 
Reiz kad vēl mitinājos ar [info]turbund Visvalža ielā, reiz nākot mājās, pie mūsu kāpņutelpas ievēroju pilsēta stilīgāko bomzi bezpajumtnieku. Lai gan noplukušas, tomēr viņam bija reti stilīgas drēbes, nu, tur hūtīte, rūtains krekls, stilīgas bikses un tā. Mani viņš tā piedūra, ka mninoties viņam garām piedāvāju viņam tukšās pudeles no mūsu dzīvokļa. Bet tā kā atbildēja krieviski, kaut kā ksenofobijas dzīts noraustījos un aizminos mājās.
Pēc tam citā reizē kātojot uz darbu kādā rītā manīju kādu citu līdzīgu tēlu, kuram viss viņu piesaistīja tipiskajam ikdienas bezpajumtniekam, izņemot vienu lietu - Kraftwerk krekliņu, par kuru viņu pat bišķi apskaudu.
Bet (šobrīd) pašu stilīgāko pilsētas bezpajumtnieku redzēju pirms kaut kādas nedēļas. Viņš bija uz veļļuka, uz Cēsu/Tallinas stūra, viņa veļļukam bija superstilīga piekabe no lielveikala ratiņu un visu citu lietu krustojuma. Ratiņi pie veļļuka bija piesieti ar ugunsdzēšamo aparātu daļām, kā arī bija daudz citas nianses, kuras viņu padarīja par ZE-Mad-Max-fan bomzi, ka uz laiciņu pat uz viņu aizskatījos. Ja nebūtu stāvējis krustojumā gaidot savu kārtu, būtu izvilcis fočiku un iemūžnājis šo tēlu. Reizēm gribas ar šādiem cilvēkiem parunāties, bet kā lai sāk sarunu? Tipa, klau, redzu, esi bezpajumtnieks, stāsti savu stāstu? Nu, nez, to Kraftwerk krekliņu no tā iepriekšējā toč būtu gribējis nopierkt, 10x izmazgāt un tad valkāt.
--
Ai, sviests, mēģināju glamūri iedzīvoties viesībās un aizlēju sevi ar vīnu.
 
 
Current Music: Der Blaue Reiter - When The Black Sun Rises
 
 
katodstars
17 October 2015 @ 04:57 pm
Koferērģele  
Woah, beidzot tiku galā ar šo 70. gadu brīnumu. Īpatnēja paskata elektriskā ērģele ar nosacītu ritma ģeneratoru. Cilvēks, kurš pats bija mēģinājis to labot man to piespēlēja sakot, ka, bāc, čupa ar KT315 un izžuvis tajā ir viss, kas vien var izžūt. Aparāta saimnieks atkal stāstīja, ka to dabujis no čoma, kurš to atradis kaut kādos bēniņos. Tas pie manis nostāvēja bez maz divus mēnešus, bāc, man to labojot ir radusies teika par šī aparāta rašanos.Teika ir te tālāk. )
 
 
Current Music: Bad Sector - Pan
 
 
katodstars
15 October 2015 @ 06:04 pm
Inženiera gars.  
Aparāts sūta drazainus datus reizi minūtē? Jāpaseko līdzi ienākošajiem datiem lai saprastu kas īsti notiek. Negribas stundu lūrēt vienā punktā lai gaidītu datus? Risinājums - uzlikt audible pingu uz vienmēr pieejamu adresi pāris sekundes pirms pienāk dati. Reizi minūtē atskan pīkšķis, tad jāpaskatās uz pienākošajiem datiem, gudri jānopūšas un atlikusī minūte ir izmantojama vērtīgām darbībām, piemēram, sviestmaizes bāšanai mutē, nokritušu skrūvju meklēšanai vai gudrai muldēšanai ar kolēģiem.
 
 
Current Music: Feindflug - Stukas im Visier
 
 
katodstars
14 October 2015 @ 09:01 pm
Šodienas "+"  
Kad biju ticis (ne)galā ar metālgriezējiem - gobliniem, beidzot devos uz skolu. Pa ceļam pāris reizes zvanīja čoms, kurš krauj augšā kaut kādu konceptmākslas pasākumu un netiek galā ar to, ka telpā nav normāla zemējuma un starp metāla sastatnēm un skaņu pulti vārgi drebina ar elektrību. Kad sapratu, ka mani ieteikumi kaut kā nestrādā pēkšņi atcerējos - ā, paga vai tad viņš to pasācienu nekrāmē virsū vietā, kurā ir trū-vitage analogā ierakstu studija? OK, pateicu, ka noziedošu vēl vienu lekciju un aizbraukšu viņam palīgā tikt galā ar niķīgo elektrību, ja viņš aizvedīs ekskursijā uz studiju. Kad aizbraucu, izrādījās, ka paši jau pa lielam tikuši galā, jo saslēguši visu no vienas rozetes, lai zemējums kopīgs un kad lūdzu lai saslēdz kā bija, nekas arī vairs pa nagiem nesita.
Bet par citām lietām - tur, kur bija jāslēdz vadi, apkaŗt pa telpas malām bija sakrautas izjauktas ērģeles - ne elektriskās, bet īstas, milzu koka ērģeles ar plauktos sakrautām stabulēm. Woah, tik tuvu un izjauktas tās vēl nebiju redzējis. Aizmirsu gan nofočēt. Pēc tam viens no vietējiem skaņotājiem izrādījās draudzīgs un mums stāstīja par savu darbu Melodijas rūpnīcā, par to, kā tika presētas plates, kā galvaniskajā cehā nepārtraukti tika ražotas plašu presformas, kā rakstījuši mūziku daudzceliņu magnetofonos un kā vēl tagad atsevišķus savus digitālos ierakstus palaiž cauri lentai lai tā iegūtu analogāku skanējumu. Rādīja gan lielo Studer master skaņu pulti, gan lielo Studer lentu magnetofonu, stāstīja kā kādreiz ierakstījis Paulu un Eoliku, uz kādiem instrumentiem kas ir spēlējis un kā mūsdienās cilvēki dzenas pēc autentiskām skaņām no pagātnes. Runājoties par skaņu lietām nonācām līdz tam, ka viņš man piedāvāja salabot vienu viņu elektrisko ērģeli. Hahā, ja to sanāks darīt, tas jau būs kā tāds neliels level-up. Ne vairs čomi un viņu čomu sintiņi, bet, emm, baznīcas ierakstu studija.
Tā šodien līdz skolai netiku.


 
 
katodstars
14 October 2015 @ 08:33 pm
Šodienas "-"  
Metālisti ir pinpji. OK, labi, ne visi, Un ne tikai metālisti, nu, metālapstrādātāji. Bet lokšņu metāla apstrādātājs - tā laikam ir diagnoze. Jo lāzergriežamā iekārta cehā laikam krāna garumu pagarina tik ļoti, ka to var likt virsū cik vien ilgi grib. It īpaši, ja pasūtījums ir samērā neliels un klients nepiš smadzeni ik dienu. Reāli, ar iepriekšējiem pasutījumiem problēmu nebiju, iedevu vēl vienu pasūtījumu pirms mēnešiem diviem un sākās - menedžeri reti var dabūt rokā, termiņi nav skaidri, solījumi atzvanīt rezultējas neatzvanīšanā. Kad aizpagājušajā nedēļā beidzot izdevās panākt kādu virzību, pagājušajā nedēļā izdevās sarunāt, ka klau, man vajag lūk, šīs te detaļas gatavas ŠONEDĒĻ, ko arī izdarīja. Pagājušajā nedēļā nesnaāca aizbraukt pēc detaļām. Šodien zvanu - jā, menedžeris ataļinājumā, sazinies ar citu menedžeri. OK, sazinos, man atbild, ka, ā, paga, tas menedžeris teica, ka viss gatavs? Jā, brauc pakaļ, viss būs! Tā kā man darbā pāris maģistrālajām iekārtām barošanas bloki karājas savilcēs, jo nav stiprinjājumu, mājās bremzējas trīs mūzikas aparātu remonts, jo nav normālu cilvēcīgu striprinājumu 1/4" jack ligzdām, tad izlēmu vienu lekciju skolā šodien izlaist un aizbraucu līdz Ogrei pēc detaļām. Pēc 20 minūšu meklēšanas visur, aizvietojošais menedžeris man vnk pateica, ka lai gaidu nedēļu kad manējais menedžeris būs atpakaļ. Nu, neko, naidīgi braucu prom, tomēr izlēmu piezvanīt arī uz firmas kopējo telefonu parunāt ar sekretāri un izstāstīt sāpi. Jā, meitene saprotoša, teica, ka tiešām situācija nav smuka un pati uzzinās kas noticis, atzvanīs. Atzvanīja? Ņihuja! Pēc pusstundas atzvanot viņa bez maz neapmierināti teica, ka neko nezina par manām detaļām, lai gaidu kad menedžeris būs atpakaļ. Vēl visam pa vidu atklājās, ka vairākas darbam vajadzīgās detaļas nav palaistas ražošanā. Atkārtošos, ka pasūtīju tās pirms DIVIEM MĒNEŠIEM. Reāli bļa, man apsola, ka būs detaļas, tad pasaka, ka nav un tad dirst pasūta. Es jau laikam mēnesi katru nedēļu vienam čalim solu, ka viņa ērģele būs gatava un tā kā nu jau viss pārējais ir uz rokas, trūkst tikai konektoru pārejas. Reāli ko darīt? Jaukt ārā savu jau principā atrestaurēto ērģeli, ņemt nost trūkstošās detaļas lai tikai saliktu šo steidzamāko aparātu. Stulbi
Un tā nav vienīgā lāzergriezēju firma tāda, agrāk sūtīju no griezējiem Rēzeknē, tur arī bija līdzīgi, ka mēnešus trīs nomarinēja, tad palūdza vēlreiz lai atsūta rasējumus, jo neatcerās, kas vispār ir priekš manis jāgriež. Un to, ko uztaisīja, tas bija izlocīts spoguļattēlā. Laikam atkal jāmeklē citi, vēlams te par Rīgā, jo, nu, bāc, tāds serviss kaut kā neder. OK, saprotu, ka mani apjomi viņu ražošanai ir sīkums un nesvarīgi, bet nu tad nevajag ņemt pasūtījumu, ja nevar izpildīt.
Jebal acī okulārais sekss, bļeģ.
 
 
Current Music: Jamin Winans - Who You Were
 
 
katodstars
12 October 2015 @ 09:23 pm
 
Tikko mājās bija blackouts tā uz stundu, kas liek domāt, ka mana ideja kādreiz nākotnē savā dzīvoklī vismaz apgaismojumu taisīt kā ekonomisku DC sistēmu ar akumulatoriem nav nmaz tik slikta. Lai vismaz gaisma būtu uz dažām stundām iespējama. Vēlams arī sakari. Bet nu nekas jau slikts nenotika, romantiski sveču gaismā paēdām makaronus un tumsiņā pabliezu pa Monotraibu robotīgu meldiņu.
--
Bet nu labi. Šodien dabuju savu pirmo plašu atskaņotāju kopš bērnībā nomocītās RRR Melodijas, būs jau uzsilis līdz istabas temperatūrai, laiks uzlikt kādu vinila ripuli.
 
 
Current Music: "Queen - Another One Bites The Dust" no plates
 
 
katodstars
11 October 2015 @ 11:54 pm
 
Kaut kā dīvaini, ka ik pa brīdim sevi pieķeru pie domas, ka interesantas šķiet meitenes ar nelabojamām fiziskām nepilnībām. Reiz attiecībām nebija traucēklis kādas meitenes šķielēšana, koledžā paralēlkursā ir rudmate ar atšķirīgu gaitu, pāris reizes veikalā pie darba esmu ievērojis glīti skarbu meiteni ar īpatnējām rokām, man reizēm ēst dod smaidīga meitene ar runas problēmām. Es nezinu, kas ir tas, kas tajā šķiet pievilcīgs. Var būt tas, ka šīs atšķirības viņas kompensē izpulējot citas izskata nianses.
--
Kā dēļ par to tā atcerējos? Jo vakar vakarā vienā koncītī atjēdzos, ka, bāc, te pat taču ir arī viena no meitenēm, kuru šī paša iemesla dēļ biju ievērojis pilnīgi nesaistīti ar pagrīdes kultūru. Tad tā nedaudz priecīgi palika - it kā jau visi redz un pamana, bet tik lieliski, ka šajā laikā cilvēki ar fiziskām atšķirībām netiek atgrūzti no kopējās masas un tiek pieņemti, un priecājas tā pat kā citi. Jo ne jau greizās kājās vai acīs ir tas pamats, bet labā sirdī un idejās.
Lielisks laiks kurā dzīvot.
 
 
Current Music: Blackholepit - Eternity
 
 
katodstars
01 October 2015 @ 08:31 pm
No vienkāršības atkāpties nedrīkst.  
Reizēm iedomājos par tādu paradoksu, kuru novēroju arī pats uz sevis - jo cilvēks kļūst tehniskāks, jo sarežģītāk cilvēks mēģina atrisināt dažādas tehniskas problēmas, jo par vienkāršiem problēmu iemesliem un risinājumiem iedomājas aizvien mazāk.
--
Darbā pāris mēnešus brīnijāmies kā dēļ vienā servertelpā karst kāds maģistrālais aparāts, lai gan citas iekārtas tur pat blakus bija normā. Nu, neko, sākām domāt, kas pie vainas, pieņēmām, ka karstums tur var nākt no sienas, no griestiem (telpa atrodas ēkas augšā dienvidos), durvīm, no citas iekārtas un tā. Nu, neko, nolēmām, ka jātaisa Pētījums. Mērīsim temperatūru visādos telpas punktos - griestus, sienu, durvis, kāpņutelpu un ko tur vēl. Sēdēju dienu, uzrakstīju pitonskriptu priekš sava universālā instrumenta Raspberry Pi, kurš lasa čupu termosensoru un tos tad tīklā var lasīt caur SNMP un likt grafikos. No pagātnes vāceles izvilku vienu savu termosensora dizainu, sataisīju sensorus, salīmēju tos pa telpas punktiem, pieliku grafikos un sāku gaidīt.
--
Kāpēc es sākumā minēju to par risinājumu sarežģīšanu? Jo kad jau kādu laiku zīmējās grafiki, bet karšanas avotu īsti nevarējām no tiem saprast, kaut kam citam nosprāga ventilators un to mainot iedomājos, ka, hmm, var būt tam karstošajam aparātam jāizpūš putekļu filtrs? To izdarot, temperatūra nokritās par, ehmm, 25 grādiem un palika normā. Tik vien. Pēc tam pāris dienu laikā atrisinājām vēl vairākas "mistiskas" ieilgušas temperatūras problēmas. 
 
Current Music: Herz Jühning - Opisthotonus
 
 
katodstars
27 September 2015 @ 02:11 pm
AKT 15  
Līdzīgi kā Rīgā reizi gadā notiek Baltā nakts, kad šajā naktī dažādās pilsētas vietās notiek dažādas mākslinieku performances, Liepājā ar līdzīgu konceptu notiek pasākums Akti Naktī. Tā kā aktā Nr 15 pazīstami cilvēki spēlēja industriālo mūziku, plus pasākums notika vecā bunkurā, nolēmām doties turp paklausīties šo to sen nedzirdētu.
Pirmkārt jau vieta bija visai lieliska. Ne īpaši liela, veca Padomju laika bumbu patvertne, kurā kādreiz bijis vietējais pagrīdes klubiņš. Tagad laikam gan bunkuriņš stāv tukšs. Vieta ļoti atmosfēriska, it īpaši, jo atmiņas no Rīgas industriāļu kluba "Bunkurs", Preses nama bumbu patvertnē ir vēl visai siltas. To atgādināja ne tikai pati vietas aura, bet arī projecija uz baltās grubuļainās sienas, pie basiem grabošās ventilācijas caurules, pelējuma smarža ieejas gaitenītī... Pasākumu apmeklēja visdažādākie random cilvēki, brīžiem pat ar bērnu ratiņiem iestūrēja bunkurā, apgriezās un brauca prom. Laikam apmeklējot citus mākslas pasākumus pilsētā, dusmīga mūzika piedūmotā pagrabā viņiem likās, emm, neatbilstoša. Vēl viens pluss šādam pasākumam - tas ir tālu no Rīgas, principā nebija tādu paliekošu krānu, kuri atnākuši jau pārdzertu mūli un neiet prom, cilvēki pārsvarā mierīgi vēroja notiekošo vai arī bija krāni tikai uz brīdi un aizgāja prom uz citu aktu.
Pirmais spēlēja Tankists, nedaudz pārsteidza, ka tipiski nomāktības pilno uzstāšanos nobeidza uz visai vienkāršas un pat šķietami pozitīvas nots. Kamēr uz skatuves tika uzkrauti Autogēna aparāti, skatītājus ar visai vienkāršu performanci izklaidēja Pain[pro]test, viens otrā durot āķus, adatas un tricinot ar elektrošoku. Šajā brīdī pat interesantāk par performanci bija paskatīties uz random apmeklētāju sejām, kuri laikam īpaši nebija gaidījuši ko tādu. Vienai meitenei bija īpaši šausmās savilkta seja, kuru ik pa brīdim viņa paslēpa aiz šalles, cits čalītis stāvēja sastindzis ar sejas izteiksmi "emm, paga, es tiešām redzu...to ko es redzu?", cita vecmāmiņa projām ejot esot teikusi, ka tas ir trakākais, kas šovakar redzēts. Nu, un tad uzstājās Autogēns.
Akjā, pareizi, Autogēnu laikam biju redzējis vienu reizi otrajā pasākumā kurš notika Preses nama bunkurā, kur viņi savu mūziku papildināja ar caur efektiem laistām skaņām, kuras radās...caur gaļu laižot elektrību un uz skatuves cepa cūkas sirdi to dalot apmeklētājiem. Atšķirībā no tā koncerta, kas bija izteikti melns, šis bija pat visai pozitīvs. Pārsteidza sākumā, ka zibspuldzes zibināšana jūtami spēžas virsū uz skaņas, bet tad pieleca - ak, pareizi, es taču viņiem priekš šī pasākuma biju nedaudz nomodificējis veca kinoprojektora pastiprinātāju ar fotoreizinātāju, kura izdoto skaņu laižot caur efektiem viņi izmantoja uzstājoties. Jā, protams un pēc brīža Plazma vicinot lukturīšus un spīdinot tos fotoreizinātājā mūzikai piedeva savu dzīvīgumu. Protams, neiztika arī bez teātrālākām odziņām, kad viņi viens otram tur pat uz skatuves iedur katetru, patecina glāzē asintiņu, iedzer, aplaistās, un kā mežoņi turpina uzstāšanos. Kaps uz skatuves dejoja skatītājos pūšot ugunsdzēšano un atkal ar lukturīšiem mocot fotoreizinātāju un vēl pēc brīža Plazma no pagaldes izvilka man pazīstamu defibrilatoru un aicināja skatītājus saņemt pa uzšāvienam rokā ar mazāko jaudu. Uz to gan pieteicās tikai daži drosminieki, kamēr citi pasākuma viesi turpināja izbrīnīti noskatīties notiekošajā. Akjā, vēl nedaudz pat saskumdināja, ka viņi spēlēja arī skaņudarbu Bunkergang, kurš tika rakstīts un filmēts Preses nama bunkurā tā pašā plaukumā.
Nu un pēdējais nodārdināja SKD šoreiz jau pats ar savu mūziku, kura ir manāmi ritmiska, bet tomēr skarba un pavelkoša, tas arī baigi patika. Viss pasākums bija nereāli labs. Lielisks pasākumu pilnā rudens noslēgums.
Un tad garais atpakaļceļš naktī, kad miega slāpēšanai skaļa mūzika mijās ar enerģijas dzēriena straumi. Beidzot vajadzētu arī tā kā kustēt no Ogres uz Rīgu lai šodien pacenstos kaut cik nonākt finiša taisnē ar vienu ērģeli, jo, bāc, ar notikumu un pienākumu pārsātināto ikdienu esmu iekrājis rindu ar oldschool aparātiem uz remontiem, ahh.

 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis
 
 
katodstars
25 September 2015 @ 10:58 pm
EDI - part 1.5  
Saņēmos piecelt pakaļu un aiziet pastaigāt pa Zinātnieku nakti. Negribot pērties pa cilvēku baru, atliku anatomikuma apmeklējumu un nosliecos par labu Teikas instutūtu rajoniņa apmeklēšanu. Pirmkārt, Organiskās Sintēzes instutūtu, jo tajā saista zinātne, dažas foršas atmiņas un cilvēki, otrkārt - Elektronikas un Datorzinātņu institūtu, jo zinātne, elektronika un kompīši.
Sākumā aizgājām uz OSI, kur abi ar [info]remedia kautrējāmies ko jautāt, bet man kā ne - ķīmiķim pat īsti nebija ko jautāt, vairāk likās interesanti paklausīties ko stāsta citiem. Reakciju demonstrācijas lika cerības, ka būs interesantākas, bet tās vairāk bija paredzētas bērniem, kuriem rotaļas ar šķidru slāpekli ir kas jauns un neredzēts. Nekas, gājām tālāk ap stūri uz EDI.
EDI iesākumā atkal kautrējāmies runāties, bet šoreiz tomēr saņēmāmies ko jautāt. Pirmā lieta pie kā piestājām bija tur pat EDI izstrādāts plaukstas asinsvadu skeneris, kurš potenciāli var aizvietot pirkstu nospiedumu skenēšanu ar dažādām priekšrocībām. Jā, bija visai interesanti, ka tā pa gabalu var nofotografēt plaukstā iekšā esošos asinsvadus. Cilvēks arī tā interesanti un plaši izstāstīja par šo tehnoloģiju un kā izrādās viņiem plaukstas skeneris stāvot testa režīmā pie durvīm uzstādīts. Kamēr runājām par asinsvadiem, aiz mūsu mugurām braukājās apmeklētāju vadīts tancīgs kāpurķēžu robots.
Tālāk runājoties ar cilvēku, kurš apkalpoja lāzerskenēšanas iekārtu, kura skenēja telpu, kurā atrodamies, mums aiz muguras, apmeklētāju izsaucienu pavadīts pacēlās neliels droniņš, kuru vēlāk apmeklētāji arī varēja palidināt. Es arī tā kā gribēju, bet uz to bez maz rinda stāvēja un tā arī neizdevās to pamēģināt lai nebūtu jāgaida. Infrasarkanā filmēšana nelikās nekas neredzēts, tomēr tai blakus stāvošā cilvēku kustību atpazīšana gan likās nereāli piedūrīga. Man gan ar cilvēku, kurš pie šīs ekspozīcijas stāvēja īsti nebūtu par ko runāties, bet viena no demonstrējamajām analīzēm atgādināja novienkāršotu (cik nu tas iespējams), senu Kraftwerk skaitļotājgrafiku un, protams, uzreiz vēl solīti tālāk - hmm, vai var būt šo cilvēku savedot kopā ar kādu no čomiem - mūziķiem kādreiz sanāktu kādas interesantas realtime vizualizācijas kādā koncertā? Bet tas ta - negāju runāties lai nedomā, ka esmu kāds no ielas iemaldījies panks, kurš no tehnikām neko nejēdz. Ja būs reāla ideja, var būt ir vērts piedāvāt sadarbību. Vienā brīdī [info]remedia man iebakstīja sakot, "ē, klau, paskat, tā taču [info]lea!", pēc brīža viņa man iebakstīja lai parādītu, "ē, klau, paskat kas tur uz lapiņas!". MUZEJA APMEKLĒJUMS. Ā, pareizi! EDI taču ir savs muzejs stiklotā telpā, pie kuras pirms gadiem diviem labu brīdi stāvēju piespiedis seju, kad JDat reiz mani uzaicināja paciemoties Hackerspeisā.
Protams, divas reizes nebija jāsaka un pēc mirkļa jau bijām muzejā. Muzeja ekskursiju vadīja cilvēks, kurš acīmredzami bija lielu savu dzīves daļu ir pavadījis strādājot EDI un muzejā esošo tehniku aprakstīja lietojot "mēs", jā, kas nozīmēja, ka viņš ir piedalījies šo aparātu radīšanā. Kā viņš stāstīja, institūtu rajoniņā viņi Padomjlaikā ir radījuši paši savu datortīku, vienu no pirmajiem Padomju savienībā, caur viņu radītajiem "modemiem" (kuri muzejā bija tādi, nu normāla tower kompīša izmērā) esot pa telefona līnijām savienojuši skaitļotājus vairākās Padomju savienības vietās un pat ar līniju uz Ameriku. Viņš rādīja bildes no Padomju laikiem ar cilvēkiem pie tā laika kompīšiem un roku rasētām shēmām. Stāstīja, ka projektējuši dažādas ciparu iekārtas priekš VEFa, taisījuši militāristu pasūtījumus. Pamanīju, ka nāk vēl ameklētāji, sīkais šmurgulis arī sāka ņemties un sarunāju, ka citā reizē šo ekskursiju muzejā un ne tikai varētu arī turpināt. Tik lieliski, ka nolēmām doties apmeklēt tieši šo vietu. Brīžiem skatoties ko tik uz vietas neizstrādā man bija tāds fāāāāk, bāāāāc, noooopietni, cilvēki taisa TO te uz vietas? Reizēm jau ikdienā sadomājos tā, ka ehh, nevajadzētu iesprūst uz visu mūžu lāpot aparātus, vajadzētu arī ko paliekošu uztaisīt, lai tas kalpotu cilvēcei un var būt arī nonāktu kāda muzeja vai kolekcija plauktā.

Un bildes, to nav, jo viss likās tik interesants, ka aizmirsu. Vienā brīdī muzejā gribēju [info]remediai iebakstīt, ē, klau, nofočē eksponātus, bet aizmirsu. Gan citreiz.
 
 
Current Music: Mind Abyss - Alive
 
 
katodstars
20 September 2015 @ 08:52 pm
Izpalīdzīgā cilvēka lāsts.  
Man ļoti patīk palīdzēt idejas vārdā, it īpaši draudzīgiem cilvēkiem, kuri dara mazbudžeta tehniski - idejiski - muzikālas lietas, kuras arī mani piedur pēc tam klausīties vai apmeklēt. Reizēm tam ir arī tumšā puse - ja diena ir pavadīta kraujot lietas, stutējot skatuves fermas, velkot vadus, slēdzot gaismas, tad pasākums pēc šīs dienas īpaši neievelkas, jo pa dienu aizgājis tik daudz spēka lai vakarā ātri vien nepārvarami sagribētos gulēt. Tā bija Naktsmaiņā V, kad pēc skatuves montēšanas un panikainas gaismu vienošanas noskatījos vien četru mākslinieku uzstāšanās. Nākošajā dienā biju atpakaļ lai kopā ar pēdējām izspūrušajām, pasākumu pārdzīvojušajām tumšajām dvēselēm jauktu nost iepriekš samontēto. Tā bija arī vakar Krankvālā II, kad pusi dienas tika tīrītas telpas, vilkti vadi, nesāti veci rādžuki kā dekorācijas un darbinātas iepriekš gatavotās vizualizācijas. Arī vakar vien līdz pusnaktij novilku un devos mājup gulēt lai nākošajā rītā vāktu nost visu godam nostrādājušo. Bet tas, ko redzēju, tas patika un ļoti labprāt būtu palicis līdz absolūtam spēku izsīkumam un tur pat vien noplīsis.
Akjā, vēl piedūra, ka dabuju Bēdu Vēstneša CDR "oriģinālo" ierakstu. Un vēl tur bez mana sīkā šmurguļa bija arī citi bērni, visi kopā tur draudzīgi ņēmās un pēc cilvēku reakcijām šķiet, ka tādos mājīgos pasākumos bērni īpaši nav traucēklis.

foto: [info]nistagms

 
 
Current Music: SHAKHTYOR - Solaris
 
 
katodstars
14 September 2015 @ 09:26 pm
 
Baigi piedūra, pēkšņi atcerējos, ka čomam uz muguras ir skarbs viņa skaņotāja profesijai atbilstošs tetovējums - uz muguras sākot no sprandas rindā uz leju sazīmētas XLR ligzdas līdzīgi kā cilvēkiem Matrixā. Jā, man reāli patīk, ka cilvēki par savu nodarbošanos tā aizraujas, ka to pastāvīgi gatavi atzīmētt arī uz sevis. Vispār es ar ko tādu jau sen kā gribētu, bet tad labi jāizdomā kā lai tas neizskatās pārāk leimi un nav tikai plika bilde, bet ir arī kāda dziļāka nozīme, kuru ne katrs pamanītu.
--
Bet vispār tagad pēc apslimotas dienas, pavadītas pie kompīša buroties pa svešu programmu un to kodējot pēc savām vajadzībām, pēc piecām stundām skolas solā sēžu servertelpā un gaidu zvanu kad atbrauks cilvēks te kaut ko padarīt. Pārgurums. Plus vēl pasākumam dzelži mājās jāgatavo. Nekas, kapā atpūtīšos.
 
 
Current Music: DŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽ
 
 
katodstars
09 September 2015 @ 11:20 pm
 
Gribēju dabūt izlasi "Strāvoklis", kurā dažādi mūziķi taisījuši mūziku ar Raiņa vārdiem, dažus gadus atpakaļ izdota te pat Latvijā. Tāda nedaudz ironija - uz vietas nekur neatradu, nevienam nebija, nācās pasūtīt no Lietuvas disku veilakiņa, kura darbinieki kā reizi kad pasūtīju bija dzīvojušies pa festivālu tik ilgi, ka es jau sāku satraukties vai maz dabūšu sen kāroto disku. Pa lielam šo gribēju jo diskā ir Rosewater izpildītais "Svētvakars" arī STandART un KODEK tur izpildījuši pa dziesmiņai, tomēr noklausoties ievēroju, ka nemaz visu ierakstu dzirdējis neesmu un tajā ir visai daudz tīkamu skaņudarbu. Plus izrādījās, ka diskam nāk līdzi arī plakātiņš.
Nākamais jau ceļā pie manis ir Badsectora ieraksts Xela metāla vāciņā, uz kura nedaudz ceru dabūt paša izpildītāja parakstu kad nu kāds saorganizēs Badsectora konci Rīgā.
Tā kā savu solījumu par oriģinālo ierakstu katru mēnesi es turu.
 
 
Current Music: STandART - Korozija