katodstars
22 July 2015 @ 02:16 pm
 
Sēžu servertelpā, skrūvēju aparātus, spraudelēju vadiņus, spīdinu lāzerīti, prātā tinu atpakaļ filmu, līmēju kopā kadrus un tad pēkšņi, woah, paga, paga, tas taču bija [info]ulvs, kurš mums Kūcvālā pirms nedēļām divām uztaisīja kolektīvo kultūršoku!
 
 
Current Music:  PLOHO - Новостройки
 
 
katodstars
20 July 2015 @ 11:15 pm
 
Hahahaaa, man izdevās bez maz virtuālais remonts! Visādas šitādas lietas kaut kā baigi iepriecina, jo pats sev varu teikt, ka, re, re, kaut ko tomēr māku.
http://klab.lv/users/kjiimikjis/19488.html
--
Šovakara 100 kondensatorus esmu nomainījis, šķiet, ka rīt šo kārtējo sovoku šausmu kasti varēšu likt kopā un tad atkal te bārties par kārtējām lietām kā nevajag kaut ko taisīt.
 
 
Current Music: November Növelet - Changing Mind
 
 
katodstars
19 July 2015 @ 08:59 pm
"Koncerts nevar sākties pirms visi nav iedzēruši HIV pozitīvo ūdeni"  
Aizvakar aizgāju uz to "Bolderāju", kura atrodas Rīgas centrā uz Avotu ielas, pasākumā "HIV pozitīvs" paklausīties mūziku, padzert alu un atdot pāris salāpītos aparātus.
Sen nebiju runājies ar [info]sirena. Kamēr runājāmies, vienā grāmatu plauktā pamanīju grāmatu "No rotaļām uz zināšanām", kas ir tāda 90. gadu eksperimentu grāmata bērniem. Neko, atcerējos bērnību un ņēmu šķirstīt. Pienāca viens puisis mums sēdēt blakus un tā iesaucās "Ē, man šī grāmata bija bērnībā!", tad vēl viens, un kad jau trešais atnāca un pajautāja par bērnības grāmatu, [info]sirena noliekot mākslas vēstures grāmatu nosmējās, ka, klau, kas jums visiem ir ar to stulbo grāmatu? Nekas neatlika, nopirku to par 1€ bērnības vārdā. Kaut kad pamēģināšu uztaisīt saules dzirnavas vai apelsīnu mizas zemūdeni, haha.
[info]nistagms uzstāšanās bija lieliska īstā Brutal Christ garā, bet ritmiņš zem noiza ārprāta un šīberainajiem vārdiem bija tas, kas man citās uzstāšanās bija nedaudz pietrūcis. Pirms otrā uznāciena [info]nistagms man prasīja vai negribu uzspēlēt giču "Bolderājas geju orķestrī". Kad atteicu, ka nemāku, viņš teica, ka tas labi, to arī vajag! Bet nu tā pat atteicu, bāc, kautrējos taču. Zinkā, pat ja ir 10 cilvēki, kuri skatās, tomēr, ja nu ko salaižu dēlī? Tiesa gan, kad sāka spēlēt, tomēr radās kaut kāda kopības sajūta un salikās, ka, bāc, būtu vēl vienu alu izdzēris un somā mistiski būtu mans uzticamais Monotraibs, jā, bez maz varētu pat iesaistīties. Ā, pareizi, arī šoreiz noslēgumā sašķīda mūzikas instruments, šoreiz kaut kāds krišnaītu pseidoakordeons.
Pēc tam sēdēju priekšnampīpētavā meklējot vēl kādu inčīgu grāmatu līdz atradu retrofutūrisma bībeli (nu, vai vismaz psalmus noteikti) - 73. gada grāmatu par to, kā pasaule varētu būt attīstījusies 2000. gadā. Palasīju savas tēmas, nu, tur sakarus,  tehniku, šis tas bija visai precīzi aprakstīts, optiskie sakari it īpaši, lai gan cik zinu, tajā laikā optiskie sakari tikai sāka rasties. Arī to dabuju sev par 1€. Turpinot gaidīt kamēr no manis būs pārliecinoši iztvaikojis alus, tiku ierauts ņūmetāla disenītē, kurā tā no sirds izlēkājos, nez, pirmo reizi pa pāris gadiem.
Beigās kad laidos prom ar kārtējo labojamo aparātu padusē, bārmenis, kurš sevi pirms brīža nosauca par Bolderājas krodzinieku jautāja kas man tas, neko, pāris vārdos pieminēju, ka prieka pēc lāpu visādu vecu hlamāžu no kuras citi kratās vaļā. Uz to saņēmu jautājumu, ka, "ē, klau, Tu neesi tas, kurš tur klabē visu ko salabotu liek?" Tad man bija tāds, hahāāā, fakjēē, mani atpazīst.
Tā pa lielam priekš manas antisocialitātes pasākums bez maz bez pazīstamiem cilvēkiem bija visai aizraujošs.Ā, vispār, pareizi, pirmā reize kad bijām Bolderājā arī bija tur spēlējot [info]nistagms un Brutal Christ pasākumā, kurš uzspēlēti bija veltīts Sātanam. Gribēju, bet piemirsu uzrakstīt, ka, jā, tas bija pasākums, kurā likās, ka redzu vairāk jautrības un patiesu smaidu kā bērnībā baznīcā ejot līdzi mammai.
 
 
Current Music: Mind In A Box - 8 Bits
 
 
katodstars
16 July 2015 @ 02:39 pm
 
Vakar no rīta saņēmu trakumā pasūtītu Bakterielle Infektion mūzikas CD. Braucot uz darbu skanot sen nedzirdētajai mūzikai padomāju, ka nu, bāc, varētu ik mēnesi pa vienam oriģinālajam mūzikas CD pasūtīt. Ir taču tik daudz mūzikas, kas priecē sirdi un ausi, tas būtu gan preikš paša forši, ka ir oriģinālie diski, gan arī gan jau māksliniekam kaut kas no tā atlec. Abas patronu kastes, kurās glabāju diskus varētu pārvietot tam paredzētā plauktā ar vietu gan kasetēm, gan, kas zina, arī platēm, jo interesanta mūzika pamazām ienākas bez maz visos formātos. Vispār, jā, vajadzētu sataisīt normālu mūzikas stūri.
Par to pašu turpinot, aizvakar vakarā uz brīdi biju piestājis kāda mūziķa un mūzikas kolekcionāra dzimenē, kurā skanēja mūzika no platēm. Kāds viņam uzdāvināja Kraftwerka plati, kura tika uzreiz nolikta goda vietā. kad beidzās skanošā plate un kāds prasīja ko lai uzliek tālāk, lielākā daļa klātesošo parādīja uz Kraftwerka plati. Tas jau vien norāda, ka brīvo laiku pavadu ar normāliem cilvēkiem, haha. Tad nu nācās pakavēties kamēr tā noskanēja.
Vispār šī ir diezgan forša nedēļa ar cerību, ka nākošā būs vēl foršāka.
 
 
Current Music: Bakterielle infektion - Wegen Dir
 
 
katodstars
05 July 2015 @ 10:09 pm
 
Sēdēju vakarā lāpīju vienu briesmīgu ērģeli un spektrā skatījos vai taustiņiem normāli visas frekvences ieslēdzas. Apnika, noliku malā, ebt spektrs turpināja zīmēties un rādīja to skanošajai mūzikai, pa brīdim sazīmējot visai glītas faktūras. Un tad kaut kā iedomājos, ka, jā, ja nu kādreiz saņemšos arī pats kādu muzonu uztaisīt, varētu būt kāds skaņudarbs, kura spektrā paslēpta kāda bildīte, uzrakstiņš, nez, simbols.
Ā, un tad atcerējos šo, žēl, ka bilde pazudusi un video kur tas bija uzfilmēts arī nevaru atrast, bet tā pat piedūriens:
Radiohuligāni krievu militārās raidstacijas spektrā iezīmē vārdu ХУЙ
 
 
Current Music: Gold Zebra - Trans Desert
 
 
katodstars
25 June 2015 @ 07:47 pm
 
Vienmēr, kad biju pie viena cilvēka, redzēju viņam pie sienas piekārtu Latvijā ražotu RMIF TI-3 pusciparu sintiņu.  Pie sienas tas karājās, jo bija saplīsis, kāds cilvēks esot to atteicies labot un tā tas arī nonācis pie sienas kā dekors. Tā nu reiz viņam aiznesot citu salabotu sintiņu, nodomāju, ka jābeidz reiz siekaloties un jāļaujas izaicinājumam. Paņēmu sintiņu pie sevis cerībā tomēr tikt ar to galā.
Protams, uzreiz gribot tam sadot pa pakaļu, norāvu vāku un, emm, pats bišķi apsēdos uz pakaļas. Sints ir visai sarežģīts, viena plate ir līdzīga novienkāršotam ZX Spectrum kompītim, divas plates signāla ģenerēšanai, divas plates signāla apstrādei un vēl divas plates ar pogām un to vadību. Šitik sarežģītu retrosintu vēl nebiju vēris vaļā. Reāli es biju sacerējies, ka būs jāmeklē nopietnas problēmas ciparu daļā, līdzkaulam jāizkož analogā daļa (kas NAV vienkārša), bet diemžēl (vai par laimi, haha) bija viens defekts barošanā, vairāki beigti kondensatori analogajās platēs (bez jautājuma gan nomainīju tos visus), un vēl pāris sīkumi. Nācās gan pārzīmēt daļu vienas plates shēmas lai saprastu kā tā strādā.
Bet, protams, viss nav tik spoži kā gribētos. Lai gan liekas, ka RMIF būtu ražojuši tikai lieliskas lietas, bet, ehh. Nu, kaut vai pats korpuss. Es, protams, saprotu, ka koku arī mūsdienās izmanto kā mūzikas instrumentu dekoratīvu materiālu, bet, bāc, šim iekšā vairākās vietās bija ekonomēts metāls un ielikts koks. Nē, reāli tā vietā lai izlocītu trīs bleķīšus zem taustiņiem, tur ielikti trīs kociņi kā distanceri. Sānos arī mistiski dēlīši. Kad liku visu kopā, atklājās, ka korpusā vienā vietā paliek šķirba. Kāpēc? Jo vienai detaļai stūrītis spiežas pret otru detaļu. Nācās vēl to piezāģēt ar juvelierzāģi. Starp platēm tipiskie Padomjlaika konektori, kuri jāpārbauda katru reizi pēc to spraušanas vai kāds kontakts nav izgājis ārā no savas vietas. Plus tie laikam nav bijuši vajadzīgajā platumā, neglīti piekniebti cik garus vajag. Kādam kondensatoram plusa marķējums plates augšā vienā pusē, apakšā - otrā. Ej nu saproti kā tas jālodē atpakaļ. Taustiņi brāķaini, vienam to lejot palikusi maliņa, kura reizēm ķeras pie blkaus taustiņa. Bet sliktākais - programmas gļuki, pie kuriem gan pierodot sintiņš klausa un skan pat visai interesanti, bet tomēr kauns, ka RMIFs tomēr masveidā palaidis pasaulē aparātus ar nepārbaudītām programmām.
Īstenībā pats sev arī tādu sintiņu gribētu lai varētu to izpētīt sīkāk. Visai interesants tomēr hibrīds starp ciparu un analogo tehniku un gan jau tur būtu gan ko iemācīties gan uzlabot.
Vispār par šo nedrīkst nepieminēt dtech.lv lapu, kurā cilvēks (kurš ja nekļūdos RTK mācījās dažus kursus virs manis) ielicis visai daudz informācijas. Gribēju pat viņam uzrakstīt par tēmu, bet, ehh, inženiera lepnums - ja nu kādam kas jāprasa tad pašam sev jāatzīst, ka nesanāk, haha.


 
 
Current Music: Doric - Over Mentality
 
 
katodstars
17 June 2015 @ 12:09 am
 
Šovakar klausos šos un jūtu, ka klausīšos viņus visu rītdienu.
soundcloud.com/denovomutans
--
Ahh, jā, it kā atvaļinājums, bet viss tik ļoti saplānots, ka nez cik vairs atliks atvaļināties.
Bet nu, nekas, vismaz ir laiks saraut divu visai episku retrosintu remontus un tos pirms atdošanas nedaudz pagrabināt. Tā kā drīz atkal rakstīšu par aparātiem.
 
 
Current Music: CountessM & Denovomutans - Wasteland
 
 
katodstars
28 May 2015 @ 12:13 am
Kuzucuk + Konstrukcija Vinilbārā  
It kā Vinilbārs bija sazin cik reizes dzirdēts, bet nebija ne jausmas ne kur tas atrodas, ne kā tas izskatās. Bet tā kā šovakar tajā spēlēja Konstrukcija, to nedrīkstēja palaist garām. Pasākums bija negaidīti jauks. Kuzucuk nospēlēja savus jautros un minimālistiskos meldiņus, Konstrukcija brīžiem nonesa jumtu ar savu dzīvo uzstāšanos. Kas pārsteidza - pasākumā nebija neviena kretīna, nu, tas ir, kāds acis aizlējis dejotājs, kāds skaļš mūzikas superkritiķis, mūžam neapmierināta blondīne vai kāds cits pasākuma garu bojājošs ambālis. Otra lieta - bija mūziķu sievas, suņi, bija viņu bērni un tie netraucēja, bet priecājās par savu tētu uzstāšanos vai vienkārši spēlējās ar citiem. Reti silts pasākums un visi smaidīgi. Un apmeklētāju vidū bija bez maz visa elektroniskā undergrounda "elite". Kaut šādi pasākumi būtu biežāk.
Prieks arī par to, ka uz skatuves pamanīju pārīti manis lāpītu aparātu, par to jau lielākais prieks, ka redzu tos pēc tam cilvēkiem koncertā sagādājot prieku.
Haha, un vēl gaidot rindā uz tualeti nejauši iepazinos ar Kuzucuka dziedātāju.

Griež galvas
Video kameras
Pie visām
Dzīvokļu durvīm

 
 
Current Music: Konstrukcija - Jaunceltne
 
 
katodstars
21 May 2015 @ 11:23 pm
 
Norāvu kārtējam retrosintī aparātam vāku un sāku domāt: "Hmm, izskatās briesmīgi, ar ko lai sāk? Bāc, protams, barošanas bloks, jāieliek tajā normāls konektors, ai, nē, labāk pa fikso pielodēšu vadu lai paskatītu kas šajā bēdu ielejā vispār strādā. Ā, nē, paga, tur uz elektrības ievada uzlodēts papīra kondensators, it kā tie mēdz uzsprāgt aiz sevis aparātā atstājot peļu midzenim līdzīgu čupu. Delfīnam taču kalkulatoru kolekcijā cik reizes tā ir bijis, pats ar pastiprinātājos tā esmu redzējis notiekam. Ai, nez, kas var noiet greizi, šoreiz jau tā nebūs, pielodēšu vadus, aizdomīgo kondensatoru vēlāk aizvietošu."
Spraužu elektrībā - sprādziens un viss aptumst. Haha, un kas tad uzsprāga?
Tā nu ir - ja nu jūti ar pakaļu, tomēr ir vērts pakaļu ar pa reizei paklausīt.
 
 
Current Music: Apoptose - Adrenalin
 
 
katodstars
19 May 2015 @ 11:34 pm
 
Kaut kad man darba mašīnas bagažniekā izbira airsofta lodītes. Nu, ne baigi daudz, bet varētu būt vairāki simti. Sākumā likās pajāt - sabirs kaut kur pa bagažnieka stūriem, iebirs rezerves ritenī un kad izkraušu krāmus no bagažnieka, tad arī lodītes sasūkšu. Pff, kas var noiet greizi? Kad tās bija gana sabirušas zem bagažnieka grīdas sākās ļaunākais (ko gan tobrīd nenojautu). Tās pa spraugām no bagažnieka sabira salona grīdā un sāka birdināties...kaut kur. Un visur. Pie katras kustības. Un jo ilgāk jo vairāk. Pff, nu, gan jau saņemšos visu izsūkt...kaut kad.
Pagājušajā nedēļā manu mašīnu izlēma pārdot. Nu, OK, lodīšu laiks! Tā kā nebraukāju ar žiguli, kuru var apmest uz jumta un visu no grīdas jumtā sabirošo drazu izspārdīt ārā, neko sliktu nenojaušot sāku meklēt kur tad tās ir un sapratu, ka ir tomēr nogājis greizi. Vienu vakaru pēc darba pavadīju pusotru stundu kamēr pa spraugu starp tepiķīgo grīdu un bleķa grīdu ar putekļu sūcējam pieskočotu šļauku medīju lodītes zem viena krēsla. Tās tur bija vairākas saujas. Ripināšanās skaņa braucot palika mazāka, bet tās vēl tur bija. Es tās nevarēju sataustīt, bet tās tur bija. Kolēģis pacēla gaismā ideju, kas ienāca prātā arī man - salipināt lodītes. Viņam esot kaut kāds īpašs auto vasks, kuru sasmērēt kur lodītes ripinās lai tās ielīp un vairs neripinās. Nē, nu sacīts - darīts. Šovakar darba pagrabā ar šprici zem auto krēsla lēju vasku cerot, ka lodītes salips un beigs ripināties. Tomēr arī tas nebija tik efektīvs kā gribētos un sāku meklēt kur vēl varētu būt problēma līdz sapratu cik viegli noraujas aizmugurējais sēdeklis atklājot izsistā stikla paliekas un vēl pāris saujas lodīšu. FAK! Ceļot arā tepiķīgās grīdas stūri viena no tām saujām pabirst zem tā paša sēdekļa, kura apakšu it kā biju iztīrījis. Un te viss sagāja vēl greizāk. Es sēžu uz bruģa ar roku līdz plecam zem mašīnas grīdas, jūtoties kā zirgu proktologs, kurš vecai ķēvei pa vienam lasa ārā simts hemoroīdus un met miskastē. Lai šo ainiņu padarītu vēl reālāku, roka ik reizes to izvelkot no grīdas apakšas paliek aizvien brūnāka no vaska, kuru ar siltu domu zem grīdas salēju iepriekš no otras puses. Vēl, protams, šī ķēve ir saēdusies stikla kubiņus, kuri kopā ar lodītēm rada ļoti patīkami satveramu masu. FAK! Es salasīju visu ko varēju un pat škita, ka ripināšanās ir gandrīz mitējusies un vēl ripojošās paliekas saķeps vaskā.
Tagad ar mašīnu ir tikai viena problēma - tā smird. Pēc tā fakenā vaska.
Esmu sapisienu grand-meistars.
 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis - Untitled
 
 
katodstars
16 May 2015 @ 04:14 pm
 
Akjaa, sovakar Muzeju nakti pec 19 VEF KP no VEF Rapsodijas piedardinas DJ Kuzbas, pie kristaldetektora pults LenorAD un telefonu performanci vadis Dr wtf Katodstars.
 
 
katodstars
04 May 2015 @ 10:16 pm
 
Ha, atkal viens sintīpacients atdzīvināts, šoreiz gan stipri interesantāks par iepriekšējo. Tas ir samērā jauns - 1986. gada, ārēji visai glīts, iemetot aci shēmā arī skaidrs, ka tas būvēts uz mūsdienīgiem elementiem. Saucās РИТМ-2. Tas pat skan, tikai nestrādā dažas funkcijas. Kas gan var noiet greizi?Jā, tiešām, kas var noiet greizi? )
 
 
Current Music: Metallspuerhunde - Kränze
 
 
katodstars
02 May 2015 @ 02:15 pm
Vēstules no frontes  
Šodien pārmaiņas pēc biju aizgājis uz teātri. Dramaturgu teātrī jau uz 18. novembri tika rādīta Toma Auniņa režisēta stundu ilga izrāde "Vēstules no frontes" par Latvijas brīvības cīņām. Arī šajos svētkos šī izrāde tika rādīta. Izrādei pamatā ir brīvības cīņu dalībnieka Jāņa Ķīseļa grāmata par cīņām. Mani īstenībā pārsteidza kā viens cilvēks spēlējot vienīgo lomu var stundas garumā simts gadus senu vēsturi pasniegt tik interesanti un pie viena vēl skatītājus izglītot par vēsturi. Vispār es visiem ieteiktu uz šo izrādi aiziet, bet šodien bija pēdējā reize, kad to rāda. Rudenī it kā atkal būšot.


 
 
katodstars
30 April 2015 @ 11:11 pm
Kārtējā retrospekcija.  
Reiz kaut kādā astotajā klasē ar klasesbiedru nolēmām nodot metālu. Nu, cik nu tajā laikā man bija, salasīju pa kastēm alumīniju (un visu kaut ko, kas likās esam alumīnijs) un tad klasesbiedrs solīja mani aizvest uz viņa slepeno vietu, kur to varēšu nodot. Mēs gājām pa nosacīti nomaļu Juglas mežiņu, kurš atrodas pie ezera starp vairākiem Juglas rajoniem, līdz šķietamas nekurienes vidū nonācām pie diviem sarūsējušiem furgoniem, kuriem arī tā kā bija laiks pašiem sagriezties pa gabaliem sevī. Tie stāvēja pie krūmos ieaugušas betona sētas uz kuras kāds bija uzšņāpis "MetallicA", bet tas "icA" bija rakstīts uz sētas gabala, kurš bija apgāzies. Aiz metāla nodošanas punkta uz betona sētas nejauši bija palicis uzraksts "Metall"
Nu, neko, kad skarbie džeki no mana alumīnija maisiņa izlasīja visādus ne-alumīnija bleķus, es par atlikušo kilogramu dabuju latu. Ko ar to izdarīju, īsti neatceros. Gan jau nopirku saldējumu.
Vispār, varētu to sētas posmu sameklēt, ja tas vēl ir.
--
FB redzēju bildes, kā Strops Parīzē spēlē Polivoksu un palika ļoti priecīgi.
 
 
katodstars
25 April 2015 @ 08:54 pm
 
Šoreiz nekas ļoti īpašs, bet ja jau padarīto glabāju šeit, lai iet arī šis. Dabuju visai labi saglabātu Электроника ЭМ-05 ar stāstu, ka vienkārši neskan, bet kad atradu kāpēc neskan, atradās vēl kaudze ar problēmām, kuras nācās novērst mainot pusbeigtas Padomju loģikas, tranzistorus un līdz pēdējam izžuvušus kondensatorus. Kā reizi pēdējās dienas pie manis glabājas arī iepriekš minētais РЦ-02 un vienā rūpnīcā ražotie aparāti kopā rada lielisku tandēmu gan minimal synth, gan harsh noise skaņu radīšanai. Kā reizi pirms āris nedēļām šāds sints bija ss-ā uz pārdošanu, nožīdoju, tagad bišķi škrobe. Lai gan skaņu opcijas nav īpaši plašas, tomēr ar efektiem var izspiest viskautko interesantu.
Bet, OK, laiks doties klausīties vokāli industriālo ansambli "Izsenās metodes".


 
 
Current Music: Empusae - God
 
 
katodstars
19 April 2015 @ 09:15 pm
Slinkums dzen pasauli  
Ai, hah, gan jau esmu iesmējis par cilvēkiem, kuri ir par slinku lai meklētu sava laptopa lādētāju, izlādējoties vienam paņem otru. Bet nu tā kā šībrīža sintīpacients ir par lielu lai ietilptu uz (nenokārtojamā) galda, bet esmu par slinku lai lodstaciju pārceltu tuvāk pacientam tad pacientā beigtās pagājušā gadsimta loģikas mainu ar gāzes lodāmuru. Blāāārgh, instrumentos ir spēks.
 
 
Current Music: LLL - Nošaujies
 
 
katodstars
12 April 2015 @ 02:21 pm
"Nomērīto līkņu stāvums ir mazāks nekā vidēji teorijā apskatītam elementam."  
Es gribētu pastrādāt par laborantu RTK lai varētu redzēt stundentu komentārus pie laboratorijas darbiem. Labākos (ar domu - sviestainākos/universālākos) es saglabātu un kad tie būtu pietiekami savākušies es uztaisītu online random secinājumu ģeneratoru, kur nospied podziņu un dabon apmēram:"Laboratorijas darbā iegūtās zināšanas esmu gatavs izmantot praksē.", "Laboratorijas darbā izmērītais atbilst teorijā apgūtajam", "Novērotās neprecizitātes varam norakstīt uz mēraparātu neprecizitāti vai zudumiem vados", "Tā kā neviens šos secinājumus nelasa tad droši varu apgalvot, ka transformatora serdi izgatavoju no melnalkšņa" un tamlīdzīgu bulšitu.
Bet, jā, šķiet, ka tūlīt būs tik daudz iekrājies darāmā, ka nezināšu ar ko sākt un būs jāpaguļ. Vai, nez, vēlreiz jānoskatās Dragon Ball Z.
 
 
Current Music: Mind Shredder
 
 
katodstars
03 April 2015 @ 09:43 pm
 
Es šodien atkal kaut ko salaboju! Šoreiz ko netipiskāku - ne telefoncentrāli, ne sintiņu, pat ne kādu sakaru iekārtu un pat ne īsti salaboju, nē, drīzāk ar nelielu bakstīšanos palaidu pēc gadu divu dīkstāves, bet rezultāts bija nēēēreāli uzjautrinošs un pacilājošs.
Kas tad šoreiz? )
 
 
katodstars
30 March 2015 @ 11:34 pm
D-I-S-C-O  
Šodien atkal ietrāpīju laboriņā, kurš man nebija jāpilda un kamēr kolēģi pētīja loģiskos elementus, piesēdu es ar pie maketa un saslēdzu savu shēmu. Kad pienāca skolotājs un prasīja WTF, ko es daru, cipariņiem skaitoties un lampiņām skrienot pateicu, ka esmu saslēdzis diskotēku


Un vispār mikroelektronikas laboratorijā uz plaukta sakrautas ļoti prikolīgas lampas, kuras agrāk mācoties nemācēju novērtēt. Kaut vai TV testa tabulas ģenerēšanas lampa ЛИ-22 un rentgenlampa ar visu motoru.
 
 
katodstars
29 March 2015 @ 11:24 pm
 
Es jau te reiz čīkstēju, ka varētu vienu sovjetu skaņu verķi pārtaisīt uz mūsdienu detaļām. Kaut kā tā ideja aizķērās, paņēmu no paziņas šo aparātu, pielaboju pāris sīkumus un pa vakariem sēžot šķiet, ka deviņās rūtiņu lapās ir iespiesta visa aparāta būtība. Tagad tik jāpārzīmē viss normāli pirms saīsinājumi un apzīmējumi no prāta nav izkrituši. Tad nu tagad jādomā vai ir vērts ko darīt tālāk vai drīzāk - kā to darīt tālāk, hehe. Tā kā, re, [info]kuzbas, pēc gadiem diviem Tava ideja tomēr sāk dzīvot.
Bet nu pāris lietas mani pārsteidza gan. Tā iedomājoties sevi šī aparāta radītāja prātā - āā, hmm, ciparu salīdzināšanas mikroshēmas ir dārgas/deficīti? Vai vnk aizņem daudz vietas uz plates, kura ir knapi aizpildīta, jo bija jātaisa tik ļoti plati celiņi, lai rūpnjīca netaisītu brāķi? Risinājums, ēēēmm, nē, rešēņie - ņemam mums vajadzīgo ciparu signālu, pārveidojam analogajā, salīdzinam analogi un rezultātu izmantojam ciparu vadībai. WTF1.
Saciparotā skaņa jau kaut kur ir jāglabā, nu, loģiski, izmantojam operatīvo atmiņu, bet ieliekam šo atmiņu reizes septiņas lielāku kā vajag un tās vadības ķēdi uztaisam tādu, ka tā no trim baitiem divus izlaiž. Kāpēc? Tāpēc, ka, redz, var. Un laikam arī tāpēc, ka sovjetiem vnk citu operatīvo atmiņu nebija, tādas pat likās Spektrumu klonos, EC, Bekās un kur tik vēl ne. WTF2
Un galvenais - nedodam līdz aparātam shēmu lai neviens neuzzina, muahaha (ļaunie smiekli).


 
 
Current Music: RC-02 reverbots Monotraibs