katodstars
26 February 2015 @ 11:10 pm
 
Tā pat kā [info]almighty_j es ar šovakar remontēju aparātus. Vnk uznāca tāds, ē, man taču ir čupa ar beigtu, bet potenciāli normālu audio aparatūru, kā dēļ to beidzot nesākt pārstrādāt naudā? Nu, neko, sāku ar mikserpulti, kurai beigti divi kanāli. Nedaudz pabakstot ar taustu pa plati, paliek skaidrs, ka problēma ir šo divu kanālu slaideros. OK, nu nav liela bēda, gan jau tos slaiderus var dabūt, vien aizdomīgi tas, ka pults samērā nesena, visi slaideri kustas bez kādas čerkstēšanas, bet divi - pilnīgi klusi. Nedaudz pievērsa uzmanību tas, ka korpusā ir tādi kā plastmasīgi - papīrīgi aplīši, kuri manāmi nav no pults nākuši. Jau taisoties vilkt ārā lielo plati lai saprastu kādi tad slaideri jāmeklē vietā, pamanu vienu aplīti arī vienā slaiderī. Ē, paga, vēl viens un vēl. Kā izskatās, kāds tusiņā ir šāvis plaukšķenes, to saturs sabiris pultī, diviem slaideriem ticis zem kontaktiem un licis visam apklust. Haha, vienam slaiderim tos izvilku ārā caur priekšpaneli, otram gan nenācās tik viegli, nācās tomēr raut nost visus 100500 kloķīšus un lodēt ārā un izjaukt poci lai izvilktu vienu aplīti. Nu tik atliek salikt kopā un tikt no tās vaļā.
Tā nu ir, divas mācības kārtējo reizi apstiprinās - gan tas, ka remontos redzēsi tādus brīnumus kādi pat sapņos nerādās un tas, ka lētā gala aparatūrai tomēr visādas tizlas situācijas var būt liktenīgas. Dārgākai pultij ap slaideriem būtu mīksta maliņa, kas neļautu nekam tajos sabirt, bet te - viss vaļā, kaut baro ar auzām.
 
 
katodstars
20 February 2015 @ 03:41 pm
 
Tā jau ir, bāc, sēdi, besies darbu nomākts, tad auzbrauc līdz SAF tehnikai, dabon ekskursiju pa ražošanas telpām un visas iedomātās problēmas kā ar roku noņemtas.
 
 
Current Music: Das Ich - Sodom und Gomorra
 
 
katodstars
16 February 2015 @ 08:24 am
 
Šorīt patīkami pārsteidza, ka Radio Naba pirmais oficiāli izskanējušais skaņudarbs jaunajā frekvencē bija Kraftwerk - Radioactivity. Un kā izrādās, tas ir pirmais skaņudarbs, kurš vispār skanējis Nabas frekvencē. Hehe, mazās lietiņas padara dienu gaišāku.
 
 
katodstars
10 February 2015 @ 11:38 pm
Kolēģis iedeva.  
Muahaha, pirms nedēļas izlaistais Raspbery-Pi 2, par kuru radītāji pirkstiem gaisā stāstīja, ka nu tik būs sešreiz lielāka jauda izrādās jūtīgs pret UV gaismu no ksenona zibspuldzēm jeb vienkārši - karās, ja to fočē ar kaut cik pro kameru. Šis piedūriens gan ne tuvu nav tik labs kā fočēšana ar Spektrumu, kuram norauts viena RAMa čipa vāciņš.
Gara tēma par RPi2 gļuku angliski.
Īss apraksts krieviski.
 
 
katodstars
10 February 2015 @ 09:06 pm
 
Skolā šodien bija iespēja pēc vieslekcijas pagrābstīties gar pro karstā gaisa lodēšanas aparatūru Martin un JBC lodāmuriem. Man tā bija visai unikāla pieredze gan pielikt roku aparatūrai, kuru sev diez vai kādreiz varēšu atļauties un apjaust kā ir strādāt ar īstu profesionāļu aparatūru. Un, jā, parunāties angliski ar cilvēkiem arī nenāk pa skādi. Mani pat saprot.
Pāris atziņas.
1. Tas, ko mēs darbā daram ar pašu salasītu aprīkojumu ir absolūta pornogrāfija, kas ir pēc iespējas jāuzlabo. OK, tas, ka mums ir bijuši tikai pāris feili lodējot ar mūsu IR/hotair "risinājumiem" nozīmē tikai to, ka daram to uzmanīgi, tomēr nevar paļauties, ka riskējot kā tagad vienmēr viss sanāks.
2. Kopš beidzu RTK pirms gadiem, nez, astoņiem, labortorijas ir stipri izmainījušas uz labo pusi. Vairs nav katlu lodāmuri, katrā vietā ir lodstacija, gaisa atsūkšana, ciparu oscilis, signālģenerators un barošanas bloks, kas to laboratoriju padara jau pat ļoti lietojamu priekš entry level apmācības.
3. Šo divu dienu iespaidus kopā savelkot, tagad droši varu sūtīt dirst indigo bērnus, kuri stāstīs, ka Latvijā jau neko nemāca, izglītības sistēma ir dirsā un laimes zeme ir ārzemēs. Ja man pilnīgi aprīkotā laboratorijā cilvēks no Vācijas ļauj rīkoties ar 9K vērtu aparatūru, neredzu kā dēļ lai kaut kas nebūtu kārtībā.
 
 
Current Music: Twins Natalia - Scary Monster
 
 
katodstars
04 February 2015 @ 11:37 pm
 
Vakar izrādījās, ka viens no pasniedzējiem būs bijušais SAFa inženieris, šodien izrādās, ka citu priekšmetu pasniegs visai piedūrīgs izbijis radio Merkurs darbonis. Ojē, šim jābūt labam semestrim.
 
 
katodstars
03 February 2015 @ 09:56 pm
 
Nu, ko pirmais semestris nolauzts. Un tēma kļūst stipri interesantāka. Tā kā mikroelektronikas lekcija, kura man it kā nebūtu jāapmeklē ir ielikta dienas vidū, eju arī uz to. Un kā jau vienmēr - lai cik par tēmu ko zinātu, vienmēr, vienmēr var uzzināt ko jaunu un interesantu.
Šodien pirmā lekcija raidītājos. Pasniedzējs man nezināms, iepazīstina sevi kā cilvēku ar lielu darba stāžu gan izstrādē, gan ražošanas vadīšanā. Nu, neko, forši, lekciju stils arī interesants, tā kā vairāk saruna ar kursu, parādīja kaut kādu samērā modernu pajauktu radio raidīšanas statni, deva apkārt detaļas aptaustīt, starp kurām bija arī kāda maza platīte, kuru it kā nedaudz atpazinu. Kad viss nonāca atpakaļ pie pasniedzēja, kāds kaut ko jautāja par to platīti un viņš atbildēja pieminot, kaut ko par projektēšanu. Tad man palika ļoti interesanti. Vārds pa vārdam un izrādījās, ka man raidītājus māca bijušais viens no galvenajiem SAF Tehnika CFM sērijas datu linku modemu projektētājiem. Fokken EPIŠH. Uz nākošo nedēļu aiznesīšu viņam sauju uzskates materiālu, lai var parādīt arī kādas modernākas komponentes un pēc lekcijas paprašņāšu arī kaut ko par SAF CFM.
Vēl vakar bija lielisks brīdis, kad augstākajā matemātikā sākās integrāļi. Vienmēr man likās, ka brīdī kad mācas integrāļus, tad pa īstam nākas iebraukt matemaģijā, tfu, tas ir, matemātikā. Man tas brīdis ir pienācis.
Man patīk mācīties.
---
Akjā, kā izrādās, mana kursabiedrene lodē šautuvju automātiku.
 
 
Current Music: Fauna - The Hunt
 
 
katodstars
01 February 2015 @ 09:28 pm
Kad bērnībā mājās nesu lietas, mamma mani sauca par hļupiku.  
Pirms rīt uzticīgi kalpošu radiosakariem, šodien centīgi cīnu savu virtuālo cīņu. Vispār komentāros šo to nevarēju atbildēt, piemēram, par induktīvajām krāsnīm. Būs šis tas jāpamācās.
Mīti un patiesība par elektromagnētisko starojumu Zaķusalā.
 
 
katodstars
01 February 2015 @ 07:39 pm
Atpakaļ pagātnē  
Reiz kursabiedrs ar bračku kaut kur bija aizņēmušies ūdenspīpi un nu domājām, ka nu tik pīpēsim. Bet neviens jau nemācēja pīpēt ūdenspīpi, jo par to zinājām tikai to, ka tas ir kruta. Gājām pirkt tabaku, bet nebija ūdenspīpes tabakas, tā dēļ nopirkām tinamo. Ko darīt ar to arī nezinājām, noņēmām no pīpes to keramisko figņu, sabakstījām pilnu ar tabaku, uzspraudām atpakaļ un tad tajā ielikām ogli. Nekādas folijas. Kaut kā jau to šausmu mēs pīpējām un jutāmies kruta.
Pie tā paša kursabiedra taisījām tusiņus šķūnītī, kura stūrī nolikām S-90 tumbas, uz tām paštaisīts pastiprinātājs un tur pat uz kaut kādas kastes kompītis ar CRT monitoru un Winampu. Ienesām vēl soliņu, trekterējām Pilzenieku no bamšļa, sūdzējāmies par to cik grūta dzīve un aiztikām meitenes. Un nevajadzēja ne PN bunkuru, ne peldošu baržu, pietika ar šķūnīti lai būtu tusiņš. Žēl, ka uz sitiena pa rokai nav neviena bilde.
--
Reiz vēl TV darbnīcā strādājot tīrījām noliktavu un biju izjaucis bez maz 20 monitorus. Tukšos korpusus metām ārā tur pat pagalmā Mahimas konteinerā. Kad tos krāmēju konteinerā pie manis pienāca dīvians onka un fiksi, naidīgi noskaldīja: "Pirms 1000 gadiem aizmetām akmens cirvi, tagad metam ārā kompjūterus! Kas būs tālāk?" un aizgāja prom.
 
 
Current Music: Herz Juhning - Messiah
 
 
katodstars
20 December 2014 @ 03:41 pm
Pats augstākais karogmasts.  
Es nezinu, var būt esam visai maz cilvēki, kam kas šāds šķiet episki, bet, jā, šis, manuprāt ir ļoti episki un, manuprāt, šim notikumam vajadzēja būt plašāk izziņotam.
Televīzijas tornī Zaķusalā uzvilkts Latvijas valsts karogs.


 
 
katodstars
14 December 2014 @ 08:13 pm
Brutālais pacients.  
Kad rakstīju par Polivoksa remontu, komentāros pieteicās [info]nistagms, kuram ar retrosintiņš noplīsis. Kā izrādījās, šis sintiņš ir visai episka elektriskā ērģele Лель - 22. Kad mēģināju to ieslēgt, iedegās gaismiņa, bet nekas cits nenotika. Tad ir tikai divi gadījumi - saplīsis kas neliels, kas ietekmē visu, vai saplīsis kas globāls. Šis nebija no tiem pirmajiem gadījumiem.Lasīt tālāk visu sapisienu )
 
 
Current Music: BRUTAL CHRIST!
 
 
katodstars
15 November 2014 @ 04:31 pm
 
Dabuju Электроника ФЛ-01 - Padomju laika flendžera skaņu efektu. Cilvēkam tas beigts mētājās plauktā, iedeva man, sak, viņam no tā jēgas nav, var būt es salāpīšu un man pašam noderēs.
Vienā dienā atrauju vaļā, salodēju aprautos vadus, slēdzas iekšā, bet tā pat neskan. Neko, pētu pa solim uz priekšu, izrādās nosprāgušas divas mikroshēmas, no kurām viena - КА528БР2 ir ļoti specifiska un nedabonama. Meklēju ārzemju analogus, o, atradās - SAD1024. Bet tā izrādās retrovitagefancy analogās aiztures mikroshēma, kuru atradu tikai ebayā par ... $122 pāri (un izsole vēl nav beigusies). Iemetu arī es flendžeri plauktā ar domu "gan kādreiz".
Vakar pēkšņi iedomājos, bāc, kas man liedz analogo aizturi uzprogrammēt? OK, efekts būs vairāk "ciparisks", bet arī oriģinālā shēma nebija tīri analoga un tīri analogu flendžeri vispār var panākt tikai ar diviem lenšu maģiem. Pie tam izrādījās, ka remontam visi materiāli pat ir pa rokai.
Pusi šodienas pavadīju bakstoties un tagad man ir strādājošs flendžeris. OK, tur ir vēl visādi trokšņi, kurus gribētos novērst, jāieliek normāli konektori, tomēr atkal prieks par to, ka izdevies atdzīvināt ko inčīgu.
Ja nu kādam interesē - te nometu kodu priekš ATTiny1634, kuru izmantoju kā aizvietotāju analogajai aizturei КА528БР2.


 
 
Current Music: VSKB
 
 
katodstars
09 November 2014 @ 09:43 pm
 
Krankvālā ievēroju, ka Stropam nav līdzi viņam raksturīgais Polivokss, bet vairāki savādāki sinti. Kā izrādījās, kaut kas izskaņojies, kaut kas nestrādājot kā vajaga un tā. Nu, neko, pieteicos idejas vārdā izlīdzēt, lai episks instruments neaiziet postā.
Pusotru mēnesi sints stāvēja pie manis - pa vakariem uzlaboju noskaņošanu, noskaņoju, salāpīju VCA bloku, uztaisīju trūkstošo panelīti priekšā, sagādāju trūkstošos kloķīšus, kājiņas un bloku stiprinājumu, salīmēju izlausto taustiņu. Šodien aizvedu saimniekam, viņš priecīgs, ka instruments dzīvs, es priecīgs, ka to kādreiz atkal varēs redzēt kādā pasākumā.
Vecajiem Padomju sintiem tomēr ir kaut kāda sava dzirkstelīte iekšā, nav viss pēc viena principa būvēts kā mūsdienu aparātiem. Žēl, aparātu no tā laika tik maz saglabājies un man pašam maz laika priekš tiem.
Bilde no aparāta pirms remonta, žēl, piemirsu nofočēt pēc tam.

 
 
katodstars
06 November 2014 @ 11:18 pm
 
Šodien no darba atprasījos ātrāk lai sagatavotos VEF muzeja rīkotā mazpasākumiņā cilvēkiem stāstīt par telefonu vēsturi un rādīt kā kādreiz strādāja telefonu tīkls pirms vēl bija ieviestas ciparripas. Tas gan nebija tik oficiāls pasāciens kā divus gadus senā CA lekcija, bet neoficiālums beigās likās, ka visus nedaudz tā kā sačomoja. Pa muzeju bijām izvilkuši nelielu telefonu tīklu ar armijas komutatoru centrā, caur to varēja zvanīties no viena muzeja eksponāta uz citu. Viens no pasākuma apmeklētājiem - astoņgadīgs puika uzdeva daudz interesantus jautājumus un pēc viņa iniciatīvas beigās pat uztaisījām "telefonu" no divām papīra glāzītēm un striķīša starp tām. Bija atnācis arī kāds interesants cilvēks - bijušais VEF darbinieks, kurš iesaistījās stāstos un beigās mums arī pastāstīja šādus tādus interesantus notikumus no viņa darba laika. Kā izrādās viņš jau neatkrības laikā licis arī radiolinkus, stāstīja par vietu, kurā links starp punktiem pa reizei zudis, jo linka starā ir ... braukājis kuģis.
Vēlreiz paldies, [info]lenorad, [info]kuzbas un klusumz par kompāniju! Bija gan interesanti, gan jautri!
Pēc divām nedēļām VEF muzejā būs vēl viens pasākums par telefoniem, jāpacenšas līdz tam savest kārtībā automātisko centrāli, lai varētu zvanīties starp telefoniem ar ripu un var būt pat iedarbināt [info]kuzbas sapnīti - VEF taksofonu.
 
 
Current Music: Knauzers - Melnā Sāga
 
 
katodstars
30 October 2014 @ 09:22 pm
Kas gan ir aukstas rokas, galvenais, lai nav auksta sirds.  
Šorīt jau izejot ārā likās, ka kaut kas nav kā parasti - viss bija burtiski oranžīgā miglā. Mjā, ierastā pikpik vietā no mašīnas atskanēja pikpikpik. Neaizslēdzu? Ā, nē, nav tik traki, aizslēdzu, vnk naktī nostrādājusi signalizācija brīdī ... kad kāds izblieza divus logus un no salona nozaga [info]lenorad segu, [info]remedia šalli, 56K iezvanpieejas modemu, dažus vadus un servisa grāmatiņu. O, tas tik kādam ir bijis guvums! It īpaši netīrā sega un arhaisks modems. Tad tizla policiste, kas negrib rakstīt aktu un to rakstot stāsta kāds esmu lohs, ka mašīnā atstāju lietas (akjā, piedod, nezināju, ka Ķengaragā ir tādi datorvēstures fani, kas 10 gadus veca modema dēļ iepiš logā āmuru). Biju jau gandrīz atbrīvojies no stereotipiem par Ķengaragu. Bet jāstrādā jau ir, aiztinu logus ar burbuļplēvi, aizbraucu uz torni savākt dažas grabažas. Atbraucu atpakaļ, burbuļplēves dēļ vienu pusi neredzu un jau trešajā vietā ieskrambāju pakaļējo bamperi. Vakarā rakstot apdrošināšanas visu ierakstīju kā divus negadījumus, ka nozīmē - divas reizes jāmaksā pašrisks. Bet, nekas, pats jau vien pie tā esmu vainīgs. Tik stulbi, ka turpmāk būs jāmaksā arī par stāvvietu, lai tāds sviests neatkārtotos. Ja vien man paliks darba auto.
--
Vakarā vēl pamanīju, ka SAF tehnika meklē plašu projektēšanas inženieri. Palika kaut kā skumīgi. Bāc, (manuprāt) atbilstu gandrīz visām prasībām, pie tam zinot SAF vēsturi un ikdienā apgrābstot SAF mūsdienu iekārtas, SAFs man šķiet kā viena no THE vietām, kurā gribētos strādāt. Un vēl viens no SAFa THE cilvēkiem ir DL, kuram esmu "biggest fan". Bet OK, man jau tā pat ir (iespējams pat pārāk) laba vieta, kurā strādāt to, kas reāli patīk. Pie tam es esmu vairāk kā gadu ikdienā zīmējis plates, man tomēr gribas ne tikai blenzt ektrānā, bet arī izkustēties, regulāri padarīt melnos darbus un kaut kur aizbraukt, kas šobrīd ir plus mīnus perfektā līdzsvarā.
--
Bet vispār aiztinot vienu pusi ar burbuļplēvi nav jāsatraucas par zagļiem, atnāk zaglis, sāk spaidīt burbulīšus, puk, puk, puk un aizmirst, ka gribēja ko zagt.
--
Īstenībā jau nav tik slikti, ir tik daudz ko interesantu darīt, plus nākošnedēļ cilvēkiem jāstāsta par telefonu vēsturi un kaut kad rezonanses krāsnī jācep grauzdiņi.
 
 
katodstars
10 October 2014 @ 10:10 pm
Vējamāt, cīņai sveiks.  
Mēs te skatamies multeni, kurā punduris (?) nonāk pie sadista, kurš šamējam iepiš rokā adatu "līdz acij", iebāž viņa roku krāsnī un beigās vēl notecina suliņu kā bērzam. Kas ir trakākais šajā? Uz to visu noskatās teleportēties spējīgs hardcore BDSM fetišists, kurš pundurim par performaci piešķir halucinogēnu gredzenu. ПРУФЛИНК
Man tas sadists kaut kādu cilvēku reāli atgādina bet nezinu kuru. Un vēl kaut kā šo skatoties prātā nāk reize, kad no kolbas dzerot Sambuku, fonā skanot Lustmord, skatījāmies multeni Bruņurupuči (kuru gan tīklā vairs nevaru atrast). Tā bija visai tumša skarbne. Latviešu multenes vispār laikam ir šizīgas līdz kaulam.
--
Šī bija skarba nedēļa. Viens Nr1. uzdevums mijas ar citu līdz tuvam deadlinam jāizvāc kāda noliktava, skriešana, plēšanās uz pusēm un vēl nedēļas beigās pasākums ar socializēšanos. man šķiet, ka esmu pelnījis kādu šķidru mierinājumu, uz kuru gan tieku ierobežots, grr.
--
Un šīs dziriņas garša laikam vienmēr atgādinās dzīvi šizomidzenī Visvalža ielā, Kebabnīcu, [info]turbund mūžam skarbo ūdenspīpi un trīs skaņudarbus, kurus cerēju laika gaitā paplašināt līdz kādiem desmit un visiem tur mītošajiem uzdāvināt izlasīti ar atlasītām bildītēm uz vākiem zem nosaukuma Visvalža Ielas Tautas Republika ar blakus pagalma dzirnaviņām uz vāka. Bet tā arī nesanāca, bišķi pašķīdām un vispār mūs no tā mitekļa izmeta.
Lai dzīvo vecie laiki, lai lieliski ir jaunie!

[bildē pietrūkst kaut kas muzikāls, kas ar bija daļa veco laiku]
 
 
Current Music: Ashley Eriksson - Island Song [Adventure Time end theme]
 
 
katodstars
03 October 2014 @ 09:59 pm
 
Kaut kā pēkšņi atausa prātā tas koncerts Čomskī, kad haotisko mūziku spēlējošie puiši pirms koncerta (?) sākuma visiem izdalīja Hesburgera kuponus un paziņoja, ka tie ir dziesmu vārdi. Tad man nācās skatīties visšizīgāko uzstāšanos vispār, kurai var būt stāv blakus tikai Tankista gabalu griešana no sevis un ēšana uz skatuves pie mūzikas ar vārdiem "mēs esam tas, ko mēs ēdam".
Āhh, blārgh.
 
 
Current Music: Letarģija
 
 
katodstars
25 September 2014 @ 10:28 pm
 
Atceros, kā VEF torņa pulkstenim taisot varības skriptu, līdz vēlām nakts stundām būros pa pitonu, lai saprastu kā nianses saprogrammēt tā, kā gribas. Pa retam kādu ašo ideju pulksteņa skriptā pielaboju arī darba laikā. Tagad ļoti līdzīga līmeņa projekts pitonā jātaisa darbam un pulksteni programmējot apgūtais ir nenovērtējami noderīgs. Ja nu es kādreiz būšu kādam priekšnieks (par ko es ļoti šaubos) tad ļaušu pa reizei padotajiem padarīt ko savu - ja nu tas darbiniekam atnāk atpakaļ kā darbā pielietojamas zināšanas, kā man tas ir tagad.
 
 
katodstars
18 September 2014 @ 09:23 pm
Viena no labākajām vietām.  
Kolēģi kādu laiku runāja par kādu telekomunikāciju noliktavu, kuru saukāja par bunkuru. Nesapratu un arī īsti neiedziļinājos. Šodien man uz to bija jāaizbrauc un kur tā atrodas? BUMBU PATVERTNĒ.
 
 
katodstars
14 September 2014 @ 06:03 pm
Svētdienas nekodarīt.  
Bāc, es aiz neko darīt uz sava galda esmu uzbūvējis pusi dial-up līnijas. Jāsavāc no darba mans otrs modems, jāuzbaksta dialup serveris un jāmēģina uztaisīt pilnu līniju, lai zinātu kā tad bija internetot 90. gados, hehehe. Sīkāks stāsts būs kad tas viss strādās.
 
 
Current Music: Enigma THC