Te neredzamie elektroni ietriecas luminoforā un kļūst redzami pāris skatītājiem. [entries|friends|calendar]
katodstars

[ website | Bunkerkom ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

Tikai enžinegriem. [28 Mar 2014|11:15pm]
Šodien pēc sarunas par lāzergriešanu kolēģis iedeva šo linku. Viena no retajām reizēm kad balsī smējos darbā. Tur lielākā daļa tehnisko ierakstu ir visai prikolīgi. Es gan neatbalstu tādu pieeju darbiem, bet zinot kā ir būt rūpnīcā, palasīt kā iet citiem ir visai smieklīgi.
http://dihalt.ru/poslednij-geroj-truda-chast-14h.html
upd:
Šis vienkārši nones jumtu:
http://dihalt.ru/poslednij-geroj-truda-chast-0eh.html
post comment

1485000Hz [21 Mar 2014|09:38pm]
[ music | Kraftwerk - Radioland ]

Kad Naba pazuda no viļņiem, likās, ka būs jāpāriet uz diskiem auto vai pleijerīti kad veloponijam tiks uzvilktas jaunas gumijas kurpītes. Bet nē. Ne tik sen palīdzēju iedarbināt kādu RRR aparātu lai uz tā varētu klausīties plates un radio. Tiesa gan, vienīgais radio latviski ko tas var uztvert ir vidējos viļņos raidošais Merkurs, kuru toreiz arī paklausījāmies. Ieklausoties cik šīberīgi nacionālistisks raidījums tovakar tur bija, nolēmu, ka tas radio jāklausās biežāk. Mjā, kā atklājās šī radio viesis vairākas reizes ir bijis pat [info]aivars_666, kas tomēr ko nozīmē. Un tā nu ik vakaru atceļā no darba klausos ko šovakar interesantu atnesīs vidējie viļņi.
Šorīt bija lieliska vintidž latviešu mūzika, acīmredzot, no kādas gramafona plates ierakstīta.

"Ir labi, ja sieviņai uzticēt var,
Ir labi, ja viņa tev uzticas ar,
Jo labāk ir citam, lūk, ragus še likt,
Ne pašam par raglopu nemanot tikt."


Jā, spriežot pēc šī, pa 100 gadiem laikam mainījusies ir tikai tehnoloģija, cilvēka iegribas paliek tās pašas vien, hehe.
Bet es pat nezinu, no to dziesmu vārdiem man atbilstošākais ir šis:

"Lodē šodien, lodē rīt,
Lai tie lati ķešā krīt."


Un šis ar nebūt nav slikts:

"Varen’ veikli kavalieri,
Ir tie radio amatieri,
Viļņus īsus, viļņus garus,
Laiž tie darbā ik vakarus.

Piedz.
Bulvārī bez antenas
Tie pie meičām pieslēdzas."


Ja kāds netic, ka tas ir no pagājušā gadsimta sākuma dziesmām tad lai ielūr šeit vai šeit. Pārējām dziesmām gan vārdus neatceros, bet par to šiem ierakstiem digitāli es dvēseli atdotu.

post comment

Virtuāls metro ciparpaku vagoniem. [08 Mar 2014|09:13pm]
[ music | Ramītis. ]

OK, pietiks rakstīt sviestu.
Paturpinot par Raspberry Pi kompīti - šķiet, ka man priekš sevis ir izdevies paliels solis linux laušanā. Izdevās izveidot visai drošu veidu kā avenei tikt attālināti klāt principā nezinot tās tīkla parametrus. Doma ir tāda, ka man ir avene, kurai var būt dinamiska mobilā interneta adrese vai pat tā var stāvēt aiz kāda rūtera bez iespējas uztaisīt portforwardu uz to, bet vajag no ārpasaules tikt klāt. Iesākumā izmēģināju vienkāršu revero SSH tuneli caur savu serveri ar statisko IP un pēc nelielas kļūdas atrašanas tas arī strādāja! Tiesa gan, kas notiek, ka SSH konekcija no avenes uz serveri apraujas? Sāku jau domāt kādu skriptu, ar kuru to noskaidrot un konekciju atjaunot, bet meklējot materiālus atradu jau gatavu risinājumu - autossh paka, kuru uzliekot un palaižot autossh komandu ar tipiskiem ssh parametriem + vēl dažiem sīkumiem konekcija atjaunojas lai kā es mēģinātu to salauzt - restartēju serveri, rāvu nost strādājošu 3G modemu no avenes,  visādi restartēju pašu aveni, bet pēc laiciņa SSHojoties uz servera adresi specifiskā portā iekļuvu atpakaļ avenē. Lieliski, slēdzoties pie sava servera, es varu tikt avenē lai vai kā tā būtu tikusi pie tīkla! Tiesa gan, gadījumam, ja nu tunelis tomēr aizgrūzt, uztaisīju plānu B - avene esot pie tīkla ik pa pusstundai uz FTP uzmet failu ar 3G modema IP adresi lai varētu tai pieslēgties pa tiešo. Lai gan ikdiena paiet tīkla štābā, tomēr esot tur dzelžu cilvēkam, šis priekš manis ir sasniegums.
Tālāk - drošs skripts mehānikas vadīšanai caur GPIO un laika sinhronizēšana no GPS.

Kā dēļ es to rakstu? Cerot, ka kādam noderēs.

3 comments|post comment

[08 Mar 2014|08:00pm]
Kad biju mazs, bieži ar mammu staigājām pa Umurgas ielu, kur reiz prasīju mammai kā dēļ vieni vārtiņi ir tā apzīmēti. Pēc mammas vārdiem uz vārtiņiem bija uzzīmētas šķēres. Visu mājupceļu man nebija skaidrs kā dēļ kāds uz saviem vārtiņiem ir zīmējis šķēres! Centos to visādi uzzināt no mammas, bet viņa neteica.
Bet patiesībā jau uz vārtiņiem bija uzzīmēts krāns.
3 comments|post comment

Indi no zālēm atšķir vienīgi deva [08 Mar 2014|09:13am]
[ music | BLACKHOLEPIT ]

Patiesībā tas sākās ar šo te rakstu. It kā atvēru, nobrīnījos gan par autora paranoju, gan par portālu, kurš publicē tik bezsaturisku rakstu. Kā izrādījās, [info]remedia arī bija lasījusi šo rakstu un sāka man stāstīt par tā komentāriem no medicīnas studiju viedokļa. Viņa meklēja informāciju par rakstā minēto E621 un pieņemu, ka uzdūrās lūk šim rakstam, kurš uz ārbaudāmiem zinātniskiem pamatojumiem pierāda ... pretējo - E621 - nātrija monoglukamāts ir viela, kas jebkādos normālos apstākļos piedalās nervu darbībā.
Skatoties E vielu paranoiķu lapelē tur sarakstā zaļi atzīmēta ir gan etiķskābe, gan citronskābe un pat SĀLSSKĀBE! HAHAHA! Bet karamele nav zaļa, nē, NOST AR KARAMELĒM! Tiesa gan, man nav ne vēlmes, ne arī pietiekamu zināšanu lai ietu caur visām E sarakstā esošajām ķīmiskajām vielām un meklētu zinātniskus pamatojumus šo vielu kaitīgumam/labumam. Bet nekad vairs tukša runāšana par E vielām un to VISU kaitīgumu man neliks novērsties no kāda konkrēta produkta.
Protams, ir cita lieta - pārtikas izejvielas un izgatavošanas tehnoloģija, kas balstīta uz lētāku un ražīgāku ražošanu, jā, pieņemu, ka tas ne vienmēr ir par labu garšai.
Katrā ziņā ja man kāds vēlreiz teiks "Ewwww, te ir tik daudz E vielas, es to neēdīšu!", man būs iemesls par šo cilvēku smieties.

Un tagad es braukšu pēc bērnu gultiņas, cerot, ka man ar [info]remedia izdosies izaudzināt racionāli domājošu meitu, kura tā pat kā mēs nebaidīsies paranoiķus un konspilohus sūtīt clirst. Un atpakaļceļā es noteikti nopirkšu Talsu Rituļa sieru, iepriekš pārliecinoties, ka tajā tiešām ir E621.
Un vēl pēkšņi atcerējos kādu te pat klabē notikušu diskusiju, kurā kāda paranoiskā māmiņa centās visiem iestāstīt, ka mikroviļņu krāsns kustina molekulas mainot ēdiena uzbūvi (LOL1) un jonizē ēdienu (MEGALOL2). Tādā, lūk, pasaulītē dzīvojam.

15 comments|post comment

Uļica Dzelzavas sjemģesjatķ četiri, žoltij dom vozļe doma mebeļi. [27 Feb 2014|11:39pm]
[ music | Subheim - When Time Relieves ]

Bija reiz man kolēģis (es pat īsti nezinu vai viņš bija kolēģis), kurš dzīvoja Ķengaragā. Viņš nāca pieņemt zvanus, bet pārējā laikā sēdēja krievu delfos un rakstīja atklāti konspiroloģiskus, antisemītiskus un pret valdību vērstus komentārus. Šķita, ka tas viņa dzīvi padara piepildītu. Un viņu kaitināja, ka Ķengaragā viņa mājas liftā kāds ierakstījis ПИДАРАС. Viņš šo uzrakstu bija ievērojis arī citur šajā rajonā. Tā dēļ viņa skatījumā Ķengaragam bija jauns nosaukums - ПИДАРАГС.
--
Un vēl tur figurēja nabadzīgs vīrs vārdā Vladimirs, kuru cilvēki sauca par peģiku. Lai gan man tas likās netaisni, jo viņš likās neveiksmīgs, bet krietns Padomju vīrs, tomēr beigās izrādījās, ka viņš tiešām ir Peģiks. Tas bija viņa uzvārds.
--
Un vēl tā patinot atpakaļ šķiet, ka tajā darbnīcā epizodiski strādāja lērums visādu neaizmirstamu cilvēku - policists, kurš montēja kāzu video un reiz nemākulīgi lādējot akumulatorus izspridzināja caurumu piekaramajos grieztos, jurists, kurš laboja CD atskaņotājus un ierēca par cilvēku, kurš tur esot mēģinājis radīt mūžīgo dzinēju no Padomju TV, superticīgs latvietis - sektants, kurš ticības vārdā bija nomainījis vārdu, ikdienā strādāja par krāvēju un pa reizei kaut ko laboja par pāris latiem. Un to visu vadīja ukraiņu onkulis, kurš fanoja par indiešu dieviem, strādāja līdz vēlam vakaram un kad kaut kas nesanāca, dedzināja vīraku līdz sanāca. Un vēl bija bezpajumtnieki, kuri ik pa laikam no miskastēm atnesa kaut kādus tarakāniem pilnus rādžukus un par to pretī prasīja divdesmit sanārus. Tādas, lūk, atmiņas par manu pirmo darbu.

2 comments|post comment

Dators Tavā kabatā! [19 Feb 2014|05:50pm]
Tā jau forša mantiņa ir mazais kompītis Raspberry-Pi. Darbā izmantojam RPi kā attālinātu diagnostikas tūli, kolēģi stāsta par saviem mediacentru, videonovērošanas un citiem projektiem uz RPi. Man ar top viens projekts, kur šo izmantot un šodien kā reizi esmu iegādājis savu pirmo trū-linux kompīti, hehe. Bet ir viena lieta, kas man tajā nedaudz nepatīk - mārketings.
Dators Tavā kabatā tikai par $25! Visai vilinoša cena. Bet tā ir ražotāja cena RPi A platītei bez Etherneta.
ŌŌŌKei, paskaitām ko mums vajag normālai sākuma lietošanai. $25=~18Eur. Es izmantoju Farnell katalogu un Baltelectron kā viņu oficiālo pārstāvniecību Latvijā. Man nepieciešams B modelis, kurš Farnell lapā rādās kā sākot ar $35. Attiecīgi atbraucot uz Latviju tam pieskaitās vēl kaut kas klāt, pieskaitās nodoklis un tas jau man reāli maksā 38Eur. Un tas jau ir $52. Divreiz vairāk kā solīts skaistajā reklāmā.
OK, ko tur ņemties, kompītis ir klāt, slēdzam iekšā! Ēēmm...dēm. Nav jau pie kā. Vajag barošanas bloku. Ja jau visu pie viena tad arī to ņemu Fārnelī. Piedāvājumā ir ļoti sakarīgs baroklis par 3,86Eur + PVN.
Viss lieliski, pieslēdzu, gaismiņas iedegas, bet...nekas. Akjā! Kur tad stāv OS? Vajag arī atmiņas karti. Manā gadījumā gan šo uzdevumu pilda uz ielas atrasta 8GB SD karte, bet ja to būtu jāpērk, tie būtu vēl 4Eur. Šeit ir vēl viena nianse, kas man RPi besī ārā - tam rēgojas ārā SD karte. To varētu risināt īpaša pāreja, kuru kādā brīdī piepirkšu klāt.
Tagad saspraužu visu savākto un nu man ir funkcionējošs mini kompītis uz galda pie noteikuma, ka vai no piespraužos pie tīkla un strādāju tajā attālināti caur SSH vai pielieku klāt monitoru, klavieri un peli (kas, protams, attiecīgi vēl maksā klāt). Bet kas notiek ar pliku, ieslēgtu plati uz galda? Protams, tiek parauts aiz vada, plate uzslīd uz kāda bleķa gabala un ar to viss ir slikti. Attiecīgi - pieskaitām 6,19Eur par korpusu.
Kopā sanāk kaut kas tuvu pie 60Eur, kas ir $75 un tas jau ir 3x dārgāk kā sākumā piesolīts. OK, ar līdzīgu komplektāciju ir pieejams arī starterkits, kuram gan jāpieskaita arī nodoklis un tas pats vien sanāk.

Par aparātiņa uzdevumu gan pastāstīšu citreiz, hehe.
1 comment|post comment

[12 Feb 2014|09:15pm]
[ music | Fairlight Children - Before you Came Along ]

Šodien darbā muļķojāmies gar CNC un no HDD magnētiskā diska izgriezām ripiņu. Kad kāds prasīja priekš kam mēs to darām, kolēģis atbildēja, ka taisām savas monētas. Un kā zibens spēriens - eu, mēs taču tikko uztaisījām īstu, taustāmu BITCOINU!

5 comments|post comment

DAVAJ, TĒVZEME, BĻEĢ! [26 Jan 2014|12:52am]
[ music | ]

Klubs Depo. Dārdina Clemlauzis. Starp skaņudarbiem kāds pie skatuves nokliedzas "DAVĀJ!"
Celmlauzis palaiž skaņudarbu un robota balsī iebrēc mikrofonā "DAVĀJ! DAVĀJ! DAVĀJ!" un pasniedz mikrofonu bļāvējam no pūļa.
Robota balsī klubu pāršalc "BĻĀĢ!"
Pēc mirkļa šai pat robota balsī Celmlauzis sāk dziedāt:
"Es mīlu Tevi
Tu mana Latvija
Tu mana tēvzeme
..."

Un klubu pāršalc histēriski smiekli.

Tā brīža dēļ vien bija vērts iet.

1 comment|post comment

[25 Jan 2014|09:25pm]
Tā jau man pilnīgi nav nekas pret eiro ieviešanu, es pat gaidu to brīdi kad nekur vairs nebūs cenas latos, lai arī pats reiz beigtu veikalos pusapzināti referencēties pēc tām. Vienīgais sliktums ir sludinājumi. Cilvēks it kā gribētu kaut ko pārdot par 5Ls, bet nav jau vairs latu. Likt 5€? Ai, nē, tā kā par maz - 3,5Ls. Likt 7€ - patizls cipars, tad jau liks 10€. Tā nu hlams var brīžiem būt nedaudz sadārdzinājies.
1 comment|post comment

[23 Jan 2014|11:32pm]
[ music | Kraftwerk - The Robots ]

Lai slavēts CNC! Šodien uzražoju vēl pēdējās pāris skrūvīšu sagataves priekš pirmās Latvijas laika telefonu ciparripu atjaunošanas. Tālāk - uztaisīt vītni, noniķelēt un skrūvēt kopā svaigi krāsotas ripas!

4 comments|post comment

[21 Jan 2014|02:16pm]
Vakar uzkāpu uz darba jumta pareizajā laikā un tur saule atdzīvinājusi VEF torņa burtus.


8 comments|post comment

Nūģi atkal mēra GPS. [19 Jan 2014|09:39pm]
5dienas vakarā uzstutēju GPS antenu uz jumta lai pa brīvdeinām ierakstītu tās uztvertos līmeņus. Atkal interesanta bilde. Šoreiz antena cieši blakus antenu mastam, atkal DA pusē. Šoreiz DA virzienā ir ļoti laba uztveršana, bet uz ziemeļiem un ziemeļrietumiem (tajā pusē, kur masts) ir stipri sliktāka uztveršana. Pie tam šī zemāk redzamā grafika zīmējumu polārajās koordinātās uzliekot uz kartes, šķietamā "uztveršanas cauruma" virziens sakrīt ar virzienu, kurā antenai ir traucējošais masts. Lai izslēgtu sakritības iespēju, rīt no rīta pārstutēšu antenu pretējā pusē un atkal uz dienām divām uzlikšu ierakstīties lai pārliecinātos cik lielu kaitējumu uztveršanai nodara šķietami nekaitīga caurule (masts) tieši blakus GPS antenai.Bet vispār šitādas lietas darot ik pa brīdim pārņem tāda jokaina sajūta - eu, šīs švīkas taču parāda kā satelīti tur tālu lido apkārt mūsu ZEMESLODEI un pierāda, ka satelīti nelido pāri poliem un ko vēl ne. Un tad paliek jocīgi - it kā viss tik liels, bet te pat uz delnas.
post comment

Nūģi mēra GPS. [16 Jan 2014|10:47am]
Te ar kolēģi reiz runājot par GPS un traucējumiem radās ideja, ka varētu uztaisīt softiņu, kurš saņemot datus no GPS uztvērēja analizētu satelītu virzienus un to signālu līmeni un to attēlotu grafikā. Vakardien meklējot par tēmu materiālus uzdūros jau gatavam softiņam, kas tieši to arī dara. Nu, neko, ko tur daudz - nometu antenu uz palodzes, pieslēdzos GPS uztvērējam un uzliku lai zīmējas bildīte. Satelīti gan lido kaitinoši lēni, bet pēc 20 stundu zīmēšanas ieguvām šādu bildi:
(X ass - satelītu azimuts, Y ass - satelītu lenķis virs horizonta, punkta gaišums - signāla līmenis)


Darba logs man ir D-DA virzienā. Patiesībā visai negaidīti, ka līmeņu atšķirību var saprast tik labi - kā reizi simetriski D-DA virzienā ir sazīmēts visspēcīgākais signāls, uz malām tas manāmi nokrītas droši vien mājas sienu dēļ. Vēl viņš kaut ko ir sagrābstījis no pretējā virziena - pieņemam, ka tas ir logs telpas otrā pusē vai kādi atstarojumi. Vēl nebija skaidrs kā dēļ orbītas ir tik ļoti uz dienvidiem, bet Klusums to labi pamatoja ar to, ka pāri poliem jau satelīti nelido un tā kā esam visai uz ziemeļiem, visai labi var redzēt, ka ziemeļu daļa ir neaplidota. Ceru vēl pa šo nedēļu te pat uz jumta uzlikt vienu aparātu ar GPS uztvērēju un tad jau pirmdien paskatīt ko šis būs ierakstījis.
post comment

[29 Dec 2013|02:48pm]
[ music | Ēnu Kaleidoskops - Kaķīšu Tētis ]

Skanošā Ēnu Kaleidoskopa dziesma par kaķīšu tēti atgādināja kā reiz dzenoties no Priekules uz Dzeldu ar pilnu auto sakaru tehnikas, piezvanīja [info]turbund un pateica, ka Sliežonis esot pazudis un pēc mirkļa pa radio Naba sāka skanēt tieši šī dziesma. Tad man palika ļoti, ļoti skumīgi.
Bet beigās Sliežonis atradās un vairs nevar tā aizbēgt.

post comment

ПОНГ-ПО-РУССКИ [26 Dec 2013|10:28pm]
Kā izskatās, Padomju savienība ir ne tikai veiksmīgi no rietumiem klonējusi visādas nopietnas mikroshēmas, bet pat Ponga kontrolieris pārspiests un vēl mūsdienās dabonams. Lai gan mana tēma ir telefoni, tomēr šo mikroshēmu gan gribētos sagādāt pāris eksemplārus - tā pat vien, ja nu reiz uznāk trakums uzlodēt gandrīz īstu PONGu.

http://zx.pk.ru/showthread.php?t=10363
3 comments|post comment

Komēta nāk! [26 Dec 2013|09:49pm]
"Sveiks!", Snifs sacīja. "Es atradu kādu pavisam īpašu ceļu. Tas izskatās bīstams."
"Cik bīstams?", trollītis Mumins vaicāja.
"Es pat gribētu teikt - briesmīgi bīstams.", mazais dzīvnieciņš nopietni atbildēja.
"Tad mums jāpaņem līdzi sviestmaizes.", trollītis Mumins noteica. "Un pudele ar sulu."

--

Pamanot plauktā "Komēta nāk" grāmatu, bērnības vārdā to izlasīju.
2 comments|post comment

Plakanslīpēšanās. [22 Dec 2013|12:12am]
[ music | Ēnu kaleidoskops & Claustrum ]

Iedomājies šādu ainiņu - Tu 47. gadā ej pa VEFa metālapstrādes cehu un tur ir tā meitene, kura stāv pie dzirksteļojošas plakanslīpmašīnas un skatās uz Tevi ar to "Klau, pēc maiņas paslīpēsimies plakaniski tā, ka dzirksteles šķīst, līdz spēki būs galā?" skatienu. Uhh, tā tik bijusi dzīve 40. gados VEF cehos!
(Bet reālajā bildē tās meitenes skatienu varēja daudz labāk saskatīt).


4 comments|post comment

[17 Dec 2013|03:39pm]
[ music | Rammstein - Rosenrot ]

Šodien braucot uz Zolitūdi skatīties antenas, nejauši braucu garām traģiskajai Maksimai. Dzīvē tā šķiet mazāka kā portālu bildēs. Bet nelaimes sajūta gan ir manāmi lielāka esot tur blakus.


3 comments|post comment

[30 Nov 2013|12:30am]
[ music | LLL-Tās Ir Beigas ]

Šodien bija varen episka diena. Sākumā ar [info]kuzbas,[info]lenorad un [info]almighty_j ielaist nagus šrotā, izcelt centrāli "Cīrulītis", vēl vienu KATSa modifikāciju ar svaigām iekšām, EllesRakstītāju, VEF taksofonu un vēl čupu ar lietām, kuras izkraujot garažā uz lentinieka klausīties valsi un (gandrīz) instrukciju kā telefonistei klausīties citu sarunas. Ar pierastu jautrības devu tika pārvesta [info]kuzbas un [info]lenorad iedzīve. Un tad vēl paniski pārvest koordinātu centrāli un vakarā dzerot alu no lentas klausīties LLL ierakstu "Agonija", kas ir mans un [info]kuzbas favorīts no viņu daiļrades.
Lieliska diena. Un tās sejas! Paskatieties uz tām priecīgajām sejām!

Un fočēja [info]lenorad.

2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]