katodstars
06 May 2016 @ 03:07 pm
Think binary  
Reiz dzirdēju apr programmētāju, kuram uz rokas par godu programmēšanas valodai "Assembler" bija uztetovēta viena no pamata komandām - MOV. Man šķiet, ka man piemērots tetovējums varētu būt ar XOR komandu. Sazin cik reizes tā man ļāvusi saīsināt programmas meklējot kaut kādas atšķirības. Cieņa binārajai loģikai.

 
 
Current Music: ļurīga popsa no otra ofisa gala
 
 
katodstars
26 April 2016 @ 09:13 pm
 
Šodien brīnumainā kārtā pasniedzēju labvēlības dēļ pabeidzu ceturto no pieciem semestriem koledžā. Tas, protams, ir lieliski, bet viena cita lieta mani pārsteidza.
Šajā semestrī bija vairāki reāli stulbi priekšmeti. OK, subjektīvi priekš manis stulbi, piemēram, psiholoģija un ekonomika. Un tajos bija jātaisa visādi darbi, it īpaši ekonomikā, fūj. Bija visai grūti to visu izmocīt, pat ne slinkuma ziņā grūti, bet bija grūti tos piespiest sevi pat fiziski darīt. Nomāktības mākonis pār mani vilkās sazin cik ilgi pirms sesijas, tos darbus taisīt knapi saņēmos pirms sesijas, tie mani nomāca visu sesiju un šodien jau nedēļu pēc sesijas beidzot esmu iesniedzis, nu, ne visu, bet vērtējumu (cik nu labu) dabujis visur. Vismaz pēdējo mēnesi nebija prieka ari darīt neko citu. Un šodien, nu, nezinu, pēkšņi viss ir OK, atkal ir motivācija turpināt kaut kādus savus projektus, kaut ko lāpīt, darīt, pat komunicēt. Un tā pēkšņi. Ahh, nez kā dēļ tā, cilvēks ir tik interesants, es to nesapratīšu nekad, jo psiholoģijā dabuju 5.
 
 
Current Music: Bakterielle Infektion - Actors on Stage
 
 
katodstars
12 April 2016 @ 12:02 am
Visādas mazas lietiņas  
Tā kā skolā sākusies panika, paniski taisu iekavētos darbus. Vienu darbu pa pusei uztaisu, uzrakstu kursabiedram lai atsūta kas ir darbā otrs uzdevums. Šis atbild, ka, ā, vispār tas bija darbs grupā uz vietas,  Tu nebiji lekcijā, pierakstījām Tevi grupā un tas darbs Tev jau ir ieskaitīts. Zašibis kursabiedri.
--
Uzliku skanēt Kraftwerka ierakstu Computerwelt un rakstīju savu pirmo programmu priekš Robotrona. Vispār jau ar savu Z80 proci tas ir tāds vārgs Spektrums iebāzts monstrālā kastē.
--
Ieminējos kolēģim par vēl vienu retrokompīti koferī, kuru bez maz nejauši dabuju brīvdienās. Kolēģis iefanoja par to un lūdza atnest parādīt dzīvē. Ņemot vērā inženieru nodaļu ar visām retrocompūtinga un car-fag grabažām, tur saveidojies tāds kā oldfartu stūris, kurā pietrūkst vien netīrs dīvāns un ledusskapis ar alu. Muzons, liels televizors un palma jau ir.
--
Vēl fiksi pabeidzu lāpīt vienu skaņas aparātu, paspaidīju, sapratu, ka kļūdoties ar skaņām, delay ir tāds ļaunatminīgs efekts, kurš spēlētāju baksta par pagātnes kļūdām.
 
 
Current Music: Kraftwerk - Radioland
 
 
katodstars
07 April 2016 @ 11:49 pm
 
Woah, biju domājis, ka paies ilgāks laiks un skarbāka cīņa lai šis no pelējuma apsēsta pagraba izvilktais zaurs pie manis sāktu izrādīt jebkādas loģiskās dzīvības pazīmes. Nē, nu OK, vēl jau tikai iziets specifisks RAMtests, līdz OSa un kādas programmas palaišanai un citām izvirtībām tālu. Bet sev vienmēr esmu gribējis īsto, veco kompi ar zaļo ekrānu, un te nu tas man ir. Vispār apbrīnoju vācu tehnikas fanātus. Atliek paprasīt forumā, šie atsūta atmiņu imidžus, diskešu failus, plus iedod linku uz viņu slepeno lapu, kurā ir vairāki simti ar specifiskiem servisa dokumentiem, shēmām, bukletiem priekš vācu retrokompīšiem. Plus ir bildes no tā, kā šie no kāda veca skaitļošanas centra velk ārā lentu draivus un cietos diskus tādos normālu skapīšu izmēros.


 
 
Current Music: Blackholepit - Gradients
 
 
katodstars
17 March 2016 @ 11:54 pm
 
Tā jau laikam ir, ka lietas mīl atkārtoties. Aizgāju uz skolu, bet izrādās, ka es sava tehniski atpalikušā pogu telefona dēļ nesaņemu kurasbiedru whatsapp ziņas, attiecīgi nezinu kas tur kā pārcelts un izrādās, ka nav pirmā lekcija. Negribējās nīkt uz vietas, nolēmu vienu salabotu mūzikas aparātiņu aizvest paziņam. Tā kā palika vēl laiks, atmetu pretcilvēcību un nolēmu piekāpt arī pie pozitīvā vecā skaņu tehniķa, kurš tur pat netālu vien dzīvojās. Skaņošanas telpā esošais grautiņš pa slānim palicis mazāks, atklājot aizvien jaunus kultūrslāņus. Tomēr interesantākais ir tas kultūrslānis, kurš nav tā uzreiz redzams - lietas, ko pieredzējušais cilvēks var pastāstīt. Nosēdināja mani uz ķeblīša un prasīja lai pastāstu kas tad jauns. Nu, tā kā neesam īpaši pazīstami, apmulsu, nezināju ko stāstīt, ieminējos par ērģeli, kuru tikko biju salabojis un kuru vakarā gribēju atdot saimniekam, ieminējos, ka esmu iedarbinājis viņa iepriekšējā reizē iedāļāto atbalss bloku un tad arī viņš sāka stāstīt. Minēja par dažādiem aparātiem, kurus savā dzīvē lietojis apskaņošanai - gan par visvisādām neiedomājamām skaņu pultīm tur pat rādot šo pulšu blokus kā piemērus, gan, piemēram, kā spēlējuši pasākumus izmantojot pārbūvētus lampu pastiprinātājus no vilcieniem, pa kuriem iepriekš ir apziņotas stacijas. Stāstīja kā tumbām virknē esot spuldzes slēguši lai pastiprinātājus nepārslogotu un pie skaļākas mūzikas šīs spuldzes kalpojušas arī kā gaismas mūzika. Minēja arī kaut kādu skapīša izmēra monstrālu astoņu galvu (!) lentu reverbu, kuru esot kādreiz izmantojis studijā. Stāstīja arī par atbalss radīšanu izmantojot magnētisku disku, par to man bija pirmā dzirdēšana. Turpinot par atbalss efektiem runāt, viņš no skapja izvilka Alesis ciparu efektu, stāstīja par to un tad beigās teica lai taču nopērku to no viņa, jo labs tas, kas prom no skapja. Par atbalsīm runājot no kaut kurienes uzradās taustāma atsperu reverba daļa un pēc brīža arī tā tika uzlikta čupā ar Alesis. "Ai, ņem šito ar". Uz milzu pults paliekām demonstrējot stāstīja kā agrākos laikos esot rīkojušies pilnīgi analogā studijā. Pultij esot bijis pieslēdzams tieši tai paredzēts 16 celiņu (!) maģis priekš studijas ieraksta. Par rakstīšanu arī minēja, ka jāņem vērā arī cilvēku uzvedība pie ieraksta. Minēja gadījumu ar kaut kādu orķestri, kad viņš ierakstījis arī mēģinājumu pirms rakstīšanas. Rakstot jau "tīrajā", mūziķi esot satraukušies un visu laiku ilgas stundas kļūdījušies spēlējot. Dienas beigās devis klausīties visus ierakstītos variantus un tieši mēģinājums esot bijis tas labākais. Rādīja uz savu darba galdu, teica, ka ar visu šo pārvākšanos nav laiks normāli salikt kaut kādu remontējamo skaņu pulti kopā. Gribētos palīdzēt tādam lādzīgam cilvēkam, bet nezinu kā.
--
Akjā, atcerējos arī vēl vienu stāstu no iepriekšējās reizes. Otrs cilvēks, kuru zinu bišķi ilgāk, minēja, ka ir strādājis kādā laboratorijā Padomju laikos. Tā kā daudzi materiāli esot bijuši deficīts, pat pētniecības iestādē ir nācies improvizēt. Attiecīgi, bija vielas vai paraugi, kuri tika glabāti ... prezervatīvos. Viņš aprakstīja aptiekāra neizpratni, kad viņš esot no darba paņēmis vairākus desmitus rubļu un aptiekā prasījis par visu summu iedot prezervatīvus, kuri tanī laikā esot maksājuši dažas kapeikas. Un vēl zīmogu uz čeka paprasījis, lai oficiāli. Pēc tam savā darba vietā prezervatīvus salicis arhaiska osciloskopa "vizierī", kas bija tāds kā padziļš gumijas skatīklis pie ekrāna. Un kad kāds nācis prasīt prezervatīvus, uz mirkli ieslēdzis skaļi tarkšķošo oscili un izlicies, ka tas ir kases aparāts, kurš pagrabot prasītājam izdod vienu prezervatīvu. Paraugu glabāšanai.
 
 
Current Music: Feindflug - 5.45 Uhr
 
 
katodstars
17 March 2016 @ 01:42 am
 
Salāpīju vēl vienu pašmāju "zārku" - RMIF erģeli "Pērle". Iedeva ar tādu pāsu domu kā parasti - kaut kas neiet, skan šķībi, jāsaved tehniskā kārtībā lai var taisīt mākslu. Cilvēks stāstīja kā šo smago instrumentu, kurš pēc izskata taisīts pēc Padomju sekciju labākajām tradīcijām, divatā veduši trolejbusā uz konci un tur tante to sajaukusi ar bērnu zārku.Te tālāk ar bišķi )
 
 
Current Music: Apoptose - Violet Silence
 
 
katodstars
12 March 2016 @ 12:54 am
 
Ne īpaši sen pēcpusdienā aizgāju uz lekcijām un sapratu, ka, bāc, pareizi, pirmās lekcijas jau nav. Biju domājis pasēdēt uz Dominas jumta ar alu gaidot lekciju, bet pirms tam piezvanīju netālu dzīvojošam paziņam, kuram vajadzēja atdot kaut kādu sīkumu, kurš mašīnā mētājās. Kā izrādījās, viņš nebija uz vietas mājās, bet bija netālu pie sava paziņas - prikolīga, veca skaņotāja, kuram palīdzēja strādāt viņa jau sazin cik desmitus gadu apdzīvotajā skaņotāja telpā. Precīzāk sakot gan - tajā brīdī viņi kāva nost skaņu pulti. Metrus divus platu, savus 30 gadus vecu skaņu pulti pie kura šis skaņotājs bija nostrādājis gadus, nu, nez, 30. Ieraugot grautiņā pārvērsto skaņotāja telpu uz brīdi apstulbu un tad man paskaidroja - nu, mums te viss jāizvāc, ja nu kas, mums te būs "garage sale" ar visādu hlamu, ja gribi, vari ska'tit kas patīk un nosaukt cenu. Tad sapratu, ka nebūšu ne uz otro, ne arī citām lekcijām, tā vietā klausoties lekcijas par skaņu tehniku un vecajiem laikiem.
Interesnti bija uzzināt, ka skaņu (un kino) lentas tiek ražotas nevis kā lenta, bet gan kā plats "palags" vajadzīgajā lentas garumā (līdz pat kilometram), kurš pēc tam tiek sagriezts pa strēmelēm un satīts uz spolēm kā jau gatavā lenta. Padomju laikos esot bijis ļoti grūti dabūt lentas, it īpaši jaunas. Stāstīja, ka reiz kaut kur brīnumaini dabujis vairākas kastes ar jaunām lentām, bet tad sparatis, ka rakstot peld līmenis, aizvedis radio cilvēkiem, bet tie pamanījuši un nosmējušies, ka tās taču viņu norakstītās brāķainās lentas. Stāstīja kā Padomjlaikā lielajam radiopirātam Lapinskim (Latvijas pēdējā dzīvā AM radio uzturētājam) esot palīdzējuši kopēt ierakstus kasetēs un lentēs lai pēc tam tos pārdotu. Stastīja kā lentu deficīta dēļ priekš ierakstiem ņēmuši vecas lentas no neredzīgo pansionāta, kurās esot bijušas sarakstītas "audiogrāmatas" neredzīgajiem cilvēkiem un tad tajās rakstījuši ierakstus. No tā laika palikušās lentas dabuju sakraut četros lielos miskastes maisos un aizvedu čomam - mūziķim, kurš bija starā, ka būs materiāls no kā atlasīt lietas ierunātus gabalus priekš mūzikas. Pārskatot kaudzē sakrauto hlamu pamanīju Лель - РЦ skaņas efektu, kuru arī dabūju ievilkt nāsī ar norunu, ka savedīšu kārtībā. Salasīju vēl šādus tādus sīkumus ar stāstu - glītu mikrofonu, pie kura runājis arī LPSR ģenerālsekretārs Augusts Voss, dažas puscollīgās magnētiskās lentas, kripatu no lielās skaņu pults. Pa stūriem bija sakasāms aplasīts māstermaģis Mechlabor STM-610, bet nu ehh, lai paliek, tā pat man par daudz jau ir atjaunojamo aparātu uz kakla.
Kad gribēju no viņiem nopirkt pajauktās pults goniometru, to nedabūju, bet ar manu jautājumu pietika lai noklausītos vēl vienu interesantu lekciju par lenšu magnetofonu regulēšanu. "Palaižot no pareizi ierakstītas testa lentas kalibrētu signālu, uz abiem skaņas kanāliem signālam jābūt vinādam, attiecīgi, goniometram ir jārāda glīta vertikāla svītriņa. Bet ja šī svītriņa sāk vērties vaļā kā veca peža, tad ir skaidrs, ka kaut kur rodas fāzu nobīde un ir jāregulē paša magnetofona galva vai kāds no skaņas kanāliem". Tā jau ir, izstāsti jaunietim saprotamā valodā, to tad arī atcerēsies, hehe.
--
Tur vienā brīdī uz abiem stāstniekiem sāka tik glīti spīdēt saule, tā kā filmās, kad rāda vecus viedus cilvēkus. Tas nu bija viens no brīžiem, kuros gribētos lai varētu pilnīgi nevienam nezinot uztaisīt bildi un ielikt to kādā savā nevienam nezināmo bildīžu mapītē.
 
 
Current Music: Depeche Mode - Policy Of Truth
 
 
katodstars
12 March 2016 @ 12:08 am
Digitālais pārsteigums.  
Piekāpu šodien pie viena no tehnolūžņu dīleriem samainīt kasti ar neinteresantām radiolampām pret kaut ko interesantāku. Pamanīju viņam plauktā kaut ko līdzīgu vecam kompīša strīmerim (aparātam, kurš glabā datus tādā kā īpatnējā kasetītē). Neko, pasitu padusē un devos mājup.


Bat kas tad tas ir? )
 
 
Current Music: Stillborn Diz - Damned Soul of Island
 
 
katodstars
17 January 2016 @ 04:47 pm
Labais piemērs  
Var būt kādā brīdī uzrakstīšu arī par pēdējā laikā kārtējiem labotajiem Padomju ražojumiem, kuru vieta bija atkritumos tikko pēc uzražošanas. Tomēr šoreiz pastāstīšu par aparāta profilaksi, kurš būs labais piemērs.Te tālāk ir stāstelis par remontu. )
 
 
Current Music: Astrowind - Lost And Found On The Moon
 
 
katodstars
10 January 2016 @ 05:06 pm
 
Salāpīju vēl vienu RMIF TI-3 sintiņu. Patīk man šie aprāti un viss. Šis pēc saimnieka stāstītā bija bez maz no miskastes paglābts. Pēc stāsta likās līdzīgi miris kā iepriekš labotais - taustiņi strādā randomā, izdod dīvainas skaņas, ir pilnīgi nelietojams. Es pat to neslēdzu iekšā kad tas nonāca pie manis, taisīju vaļā uzreiz. Šoreiz gāja ātrāk kā ar iepriekšējo, jo bija detaļu rezerve un aptuveni jau esmu sapratis kā tam jāstrādā. Šajā aparātā es pirmo reizi redzēju operāciju pastiprinātāju, kurš bija aizgājis ar liesmām, aiz sevis atstājot arī krāteri uz plates. Atjaunojot šo izdegušo caurumu un novēršost beigto kondensatoru defektus, sintiņš jau aptuveni sāka skanēt. Vēl pāris mikroshēmu nomaiņa un aparāts kļuva pilnīgi funkcionāls. Tizli tikai, ka tik sarežģītam aparātam nav nekādas shēmas un sīkākas dokumentācijas par lietošanas manuāli, kurā izpaliek svarīgas lietas arī par lietošanu.
Te vienīgi varētu iesmiet par kārtējo uzskatāmo Padomjlaika ražošanas izpausmi. Lūk, jānomaina kondensators. Paskatos plates augšā, pluss uz vienu pusi, plates apakšā - uz otru pusi. OK, kur kondensatoram uzdrukāts pluss? SĀNOS, BĻEĢ!


Beigās nosplāvos un nopirku sev arī TI-3. Viņš ir tik beigts, ka ir skaists. Ierakstīju kādas 10 minūtes ar ārprāta ainvām, kuras viņš dod ārā vēl neremontēts. Jā, patīk man šis aparāts. Varēs papētīt sīkāk kā tad tas ir uzbūvēts.
 
 
Current Music: Rammstein - Jeder Lacht
 
 
katodstars
09 January 2016 @ 12:58 am
Future bike simulator  
Iemainīju čomam elektronisku drazu pret oldschool monitoriņu no kaut kāda Padomju kompīša. Iepūtu šamā jaunu dzīvību un piemānīju pie sava noputējušā Spectruma. Jāuzliek vēl muzīka no kasetes, japalaiž spēlīte un jāsajūtas kā gadus 15 atpakaļ.
Te ir kāds, kurš atceras spēlītes no kasetēm pie televizora?


 
 
Current Music: Clan Of Xymox - She's Dangerous
 
 
katodstars
06 January 2016 @ 09:11 pm
 
Šodien piekāpu pie čoma ieliet sevī vienu alu. Viņš dzīvo blakus darbam, aizskrēja kaut ko fiksi izdarīt, tikmēr sēdējām dzīvoklī ar viņa bračku, kuru nebiju redzējis gadus septiņus un runājām sviestu. Piedūrāmies par kaut kādiem video youtubē. Pēc kāda laika zvana čoms un mūs lamā daudz rupjiem vārdiem. Izrādās šim uz darba kompi no mājām atvērts teamvieweris, viss sviests ko skatamies, šim darbā skaļi uz tumbām skanējis līdz kolēģi šo saukuši prasīt kas notiek
Pēc tam meklējot kaut kādus programmu materiālus pa mapēm šis uzduras kaut kādai arhaiskai mapei...kurā ir mape par PICiem un QBasicu...kurās...kurās...bāc, ir vairāk kā 10 gadus vecas mūsu rakstītas programmas, tai skaitā mana RAĶEŠU PALAISTUVE! Un tā programma pat palaižas un, emm, mēģina kaut ko darīt! Bāc, būs jāsagādā kaut kāds miskastīgs kompis kuram uzlikt win98, pie LPT piekarināt pāris mikroshēmas un atkal palaist kādu raķetīti no tās.--
Un tad viņa bračka prasīja "Eu, klau, Tev ir liels 3D TV, kā ir skatīties uz tā pornu? Nav tā, ka pupi pa seju sitas, ne?" Nu, neko, pārbaudījām.
 
 
Current Music: Dope Stars Inc. - Omegadrones
 
 
katodstars
17 December 2015 @ 09:45 pm
 
Izniekojot vakaru pēkšņi ieslēdzās apzinība un uznāca tāds, eum nē, nu vajadzētu kaut ko izdarīt. Ieeju serverī lai atjaunotu vienu no šodien pazaudētajiem skriptiem, slēdzos starp screeniem meklējot kurā lai raksta un tur, fāāāk, vienā kā reizi vaļā tas skripts, kuru gribēju atjaunot. Uzsist tik ^O un viss padarīts, haha. Var turpināt izniekot vakaru. Vai rakstīt otru pazudušo skriptu.
 
 
Current Music: Thinner - Curriculum Vitae
 
 
katodstars
17 December 2015 @ 01:54 pm
 
Līku roku dēļ nejauši norāvu podā visādu testa skriptu mapi uz sava servera un aplauzos, ka no vairākiem backupiem, šī mapīte ne lokāli, ne remoutē nekopējās. Nē, nu nav jau liela bēda, no visas tās sarakstītās miskastes tikai kaut kādi trīs bija reāli vajadzīgi un, ai, lai tur vai kas, uzrakstīšu pa jaunam, gan jau uzrakstīšu labāk vai vismaz savādāk.
Bet par šo es iedomājos, ka kopš vispār sāku kaut ko kodēt, nu jau gadus, nez, 13 vai vairāk atpakaļ, vajadzēja izdomāt vienu konkrētu uzdevumu, kuru periodiski, nu, piemēram, reizi pusgadā uzrakstu no nulles. Neko sarežģītu, kaut kādu digitālo termometru, soļu motora vadībiņu, raķešu palaistuvi* vai ko līdzīgā [ne]līmenī. Visus šos uzkodētos variantus saglabāt un tad laika gaitā varētu paskatīt uz kādām platformām tik nav kodēts, kā attīstījies stiliņš, zināšanas, attieksme. Ja būtu to darījis, man droši vien būtu ciparu termometru sources QBasicā uz DOSa, uz visādiem PICiem ASMā, uz pulka AVRu ASMā un C, kaut kas uz CPLD vai FPGA, nu jau arī dažādās platformās (Linksys, RPi, Edison) uz Linuxa, var būt uz 8080 un ņemot vērā neracionālās idejas, tas nākotnē varētu būt arī uz Iskras vai Robotrona. Var būt sākt tagad?
--
*Raķešu palaistuve bija viens no pirmajiem maniem reālajiem uzprogrammētajiem dzelžiem, tā bija pie 378h adreses LPT porta piespraužama maketplate ar astoņām digitālajām izejām un astoņām digitālajām ieejām, kas tika organizēts caur pāris loģiskajām mikroshēmām. Pie izejām bija mazas spuldzītes ar nosistiem stikliņiem, kuras strādāja kā vienreiz lietojami elektriskie "sērkociņi" mazu raķetīšu palaišanai. Ieeju bonuss - pēc kvēldiegu pretestības (vai pārrāvuma) es varēju redzēt kuras raķetītes ir bijušas palaistas un kuras vēl laižamas. Dzīvojot daudzstāvenes augšējā stāvā bija jautri šaut raķetītes aiz loga spaidot podziņas uz kompja laikā kad internets vēl nebija pašsaprotams. Tas viss strādāja uz Win98 no QBasica DOS režīmā. Forši toreiz bija.
 
 
Current Music: Dr. WHO Theme compilation
 
 
katodstars
29 November 2015 @ 05:50 pm
 
Vispār baigi forši, ka vakar Claustrumieši spēlēja savus ritmiskos gabalus, ne pārdomu mūziku. Nē, protams, gaumes jautājums, bet nu noiziņš tomēr kaut kā man ir tuvāks par baznīcai pietuvinātu mūziku. Nē, nu kas zin, var būt paaugšos un domāšu pretēji.
--
Un šodien pa seniem laikiem atcerējos cik tomēr ir forši ar statisku urbi iebakstīt rotējošā metālā. čīkčīkčīkčīkčīk
--
Šādu tādu cēlmetāla drazu iemainīju pret mazu VEF ražotu centrālīti, tādā stāvoklī, ka ieslēdz un kar muzejā pie sienas. Jānotrauš vien putekļi un EPROMu saturs jāsaglabā nākošajām paaudzēm. Šito varētu VEF muzejam pēc rekonstrukcijas uzdāvināt.
--
Un vēl vakar bezseguma plāniem radās visai precīza skice. Šitādām lietām, kuras ļoti gribas, parasti izdomājot visu pa sīkumiem, pārējais viss pats atnāk gatavs. Nedrīkst tik stāvēt uz vietas. Bet nu jāuzmanās, cik nu vairs drīkstu uz sevi sagrābties. Ne īpaši produktīvas, ne visai veselīgas, bet visai pozitīvas brīvdienas.
 
 
Current Music: Audioscope - Lasting
 
 
katodstars
27 November 2015 @ 02:04 pm
 
Pēc inženieru gala reorganizācijas, kolēģis ieteica mūsu stūrī nolikt krājkasīti, kurā katrs iemet monētiņu kad nolamājas. Pēc brīža rūterim mainot proci, sapratu, ka es garantētu konstantu šīs kasītes pildīšanos.
 
 
Current Music: Ozols & Kodek - Atpakaļ Nākotnē
 
 
katodstars
17 November 2015 @ 06:02 pm
 
Vispaŗ, jā, pāragri, bet, hmm, priecīgus ziemīšus, jā.
BZZT BZZT

 
 
katodstars
13 November 2015 @ 08:08 pm
 
Šī bija viena varenlieliska piektdiena - trīspadsmitais. Pēkšņajā brīvdienā dabuju pāris interesantus instrumentus, iepriecināju kādu kolekcionāru ar retu eksponātu un kaut kad laikam būs pasākums jāuztaisa.
 
 
katodstars
12 November 2015 @ 11:12 pm
Muzikālā apmātība  
Tā bija nakts vēl dzīvojot Juglā, kad sievietei naktī vēru kaklarotiņu no apvīlētiem zobratiem un jūras frekvenču kvarca rezonatoriem. Tas bija kādos trijos naktī, kad Nabā sāka skanēt kāds skaņudarbs, kuru iepriekš nebiju dzirdējis, bet sapratu, ka, jā, lūk, TUR kaut kas ir. Vēlāk noskaidroju, ka skanēja Bad Sector - Ampos. Tad arī sāku meklēt vairāk viņa daiļrades un atklājās daudz kas interesants - mūzikā izmantotas kosmosa sakaru skaņas (Kosmodrom), ieraksti no medicīnas tehnikas (Dolmen Factory), kā arī visādi citi tehniski piesitieni.
Šodien meklējot jaunu muzīku, kuru klausīties, pamanīju, ka Badsectoram ir jauns ieraksts - Cephus. Nolēmu paklausīties un tā nedaudz apsēdos - mūzika būvēta uz ierakstiem no Padomju un ārzemju spiegu (?) radiostacijām, kurās pa laikam parunā neko neizsakošus vārdus un ciparus, kurus saprot tikai tie, kam tie paredzēti. Pāris skaņudarbos izmantoti arī ieraksti no UVB-76, kas ierakstu padarīja vēl episkāku. Šī ieraksta pasūtījums viennozīmīgi ir pirmais ko apmaksāšu no nākošās algas. Nereāli ceru, ka organizatori beigs vilkt garumā viņa koncerta organizēšanu Latvijā, kā nekā tas tiek solīts jau kopš pavasara.
Kādreiz man būs nepaklausīgs suņuks, kuru sauks Sektors. Un kad viņš taisīs cūcības es viņu saukšu par Slikto Sektoru.
--
Rīt būs jāiet runāties par nopietnām lietām, nez, laikam pat žakete jāuzvelk lai kaut kā maskētu mana pajolīgā panķeļa paskatu. Jāsaņemas sarakstīt iekrātie darbi skolai, pārdot koordinātu centrāli un nofinišēt vairākus labojamos mūzikas aparātus. Vienu savu ērģeli sarunāju samainīt uz nostāstiem apvītu Padomju ciparu sintiņu, tagad tik jāsarauj atrestaurēt arī vizuāli. Ahh, pasaulē viss notiek, tas ir lieliski.
 
 
Current Music: Bad Sector - Jimena
 
 
katodstars
08 November 2015 @ 03:45 pm
 
Vēl aizvien turos pie apņemšanās ik mēnesi pasūtīt pa vismaz vienam oriģinālajam ierakstam ar kādu tīkamu mūziku. Šie pēdējie divi guvumi tā kā būtu liekami goda vietā. Pēdējais dabūtais pārspēja cerības arī vizuāli - īsts, divdaļīgs, perfekti salocīts, ar skābi apkodināts misiņa vāciņš. Tādu tiešām prieks turēt rokā. Un prieks klausīties.