katodstars
21 May 2015 @ 11:23 pm
 
Norāvu kārtējam retrosintī aparātam vāku un sāku domāt: "Hmm, izskatās briesmīgi, ar ko lai sāk? Bāc, protams, barošanas bloks, jāieliek tajā normāls konektors, ai, nē, labāk pa fikso pielodēšu vadu lai paskatītu kas šajā bēdu ielejā vispār strādā. Ā, nē, paga, tur uz elektrības ievada uzlodēts papīra kondensators, it kā tie mēdz uzsprāgt aiz sevis aparātā atstājot peļu midzenim līdzīgu čupu. Delfīnam taču kalkulatoru kolekcijā cik reizes tā ir bijis, pats ar pastiprinātājos tā esmu redzējis notiekam. Ai, nez, kas var noiet greizi, šoreiz jau tā nebūs, pielodēšu vadus, aizdomīgo kondensatoru vēlāk aizvietošu."
Spraužu elektrībā - sprādziens un viss aptumst. Haha, un kas tad uzsprāga?
Tā nu ir - ja nu jūti ar pakaļu, tomēr ir vērts pakaļu ar pa reizei paklausīt.
 
 
Current Music: Apoptose - Adrenalin
 
 
katodstars
19 May 2015 @ 11:34 pm
 
Kaut kad man darba mašīnas bagažniekā izbira airsofta lodītes. Nu, ne baigi daudz, bet varētu būt vairāki simti. Sākumā likās pajāt - sabirs kaut kur pa bagažnieka stūriem, iebirs rezerves ritenī un kad izkraušu krāmus no bagažnieka, tad arī lodītes sasūkšu. Pff, kas var noiet greizi? Kad tās bija gana sabirušas zem bagažnieka grīdas sākās ļaunākais (ko gan tobrīd nenojautu). Tās pa spraugām no bagažnieka sabira salona grīdā un sāka birdināties...kaut kur. Un visur. Pie katras kustības. Un jo ilgāk jo vairāk. Pff, nu, gan jau saņemšos visu izsūkt...kaut kad.
Pagājušajā nedēļā manu mašīnu izlēma pārdot. Nu, OK, lodīšu laiks! Tā kā nebraukāju ar žiguli, kuru var apmest uz jumta un visu no grīdas jumtā sabirošo drazu izspārdīt ārā, neko sliktu nenojaušot sāku meklēt kur tad tās ir un sapratu, ka ir tomēr nogājis greizi. Vienu vakaru pēc darba pavadīju pusotru stundu kamēr pa spraugu starp tepiķīgo grīdu un bleķa grīdu ar putekļu sūcējam pieskočotu šļauku medīju lodītes zem viena krēsla. Tās tur bija vairākas saujas. Ripināšanās skaņa braucot palika mazāka, bet tās vēl tur bija. Es tās nevarēju sataustīt, bet tās tur bija. Kolēģis pacēla gaismā ideju, kas ienāca prātā arī man - salipināt lodītes. Viņam esot kaut kāds īpašs auto vasks, kuru sasmērēt kur lodītes ripinās lai tās ielīp un vairs neripinās. Nē, nu sacīts - darīts. Šovakar darba pagrabā ar šprici zem auto krēsla lēju vasku cerot, ka lodītes salips un beigs ripināties. Tomēr arī tas nebija tik efektīvs kā gribētos un sāku meklēt kur vēl varētu būt problēma līdz sapratu cik viegli noraujas aizmugurējais sēdeklis atklājot izsistā stikla paliekas un vēl pāris saujas lodīšu. FAK! Ceļot arā tepiķīgās grīdas stūri viena no tām saujām pabirst zem tā paša sēdekļa, kura apakšu it kā biju iztīrījis. Un te viss sagāja vēl greizāk. Es sēžu uz bruģa ar roku līdz plecam zem mašīnas grīdas, jūtoties kā zirgu proktologs, kurš vecai ķēvei pa vienam lasa ārā simts hemoroīdus un met miskastē. Lai šo ainiņu padarītu vēl reālāku, roka ik reizes to izvelkot no grīdas apakšas paliek aizvien brūnāka no vaska, kuru ar siltu domu zem grīdas salēju iepriekš no otras puses. Vēl, protams, šī ķēve ir saēdusies stikla kubiņus, kuri kopā ar lodītēm rada ļoti patīkami satveramu masu. FAK! Es salasīju visu ko varēju un pat škita, ka ripināšanās ir gandrīz mitējusies un vēl ripojošās paliekas saķeps vaskā.
Tagad ar mašīnu ir tikai viena problēma - tā smird. Pēc tā fakenā vaska.
Esmu sapisienu grand-meistars.
 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis - Untitled
 
 
katodstars
16 May 2015 @ 04:14 pm
 
Akjaa, sovakar Muzeju nakti pec 19 VEF KP no VEF Rapsodijas piedardinas DJ Kuzbas, pie kristaldetektora pults LenorAD un telefonu performanci vadis Dr wtf Katodstars.
 
 
katodstars
04 May 2015 @ 10:16 pm
 
Ha, atkal viens sintīpacients atdzīvināts, šoreiz gan stipri interesantāks par iepriekšējo. Tas ir samērā jauns - 1986. gada, ārēji visai glīts, iemetot aci shēmā arī skaidrs, ka tas būvēts uz mūsdienīgiem elementiem. Saucās РИТМ-2. Tas pat skan, tikai nestrādā dažas funkcijas. Kas gan var noiet greizi?Jā, tiešām, kas var noiet greizi? )
 
 
Current Music: Metallspuerhunde - Kränze
 
 
katodstars
02 May 2015 @ 02:15 pm
Vēstules no frontes  
Šodien pārmaiņas pēc biju aizgājis uz teātri. Dramaturgu teātrī jau uz 18. novembri tika rādīta Toma Auniņa režisēta stundu ilga izrāde "Vēstules no frontes" par Latvijas brīvības cīņām. Arī šajos svētkos šī izrāde tika rādīta. Izrādei pamatā ir brīvības cīņu dalībnieka Jāņa Ķīseļa grāmata par cīņām. Mani īstenībā pārsteidza kā viens cilvēks spēlējot vienīgo lomu var stundas garumā simts gadus senu vēsturi pasniegt tik interesanti un pie viena vēl skatītājus izglītot par vēsturi. Vispār es visiem ieteiktu uz šo izrādi aiziet, bet šodien bija pēdējā reize, kad to rāda. Rudenī it kā atkal būšot.


 
 
katodstars
30 April 2015 @ 11:11 pm
Kārtējā retrospekcija.  
Reiz kaut kādā astotajā klasē ar klasesbiedru nolēmām nodot metālu. Nu, cik nu tajā laikā man bija, salasīju pa kastēm alumīniju (un visu kaut ko, kas likās esam alumīnijs) un tad klasesbiedrs solīja mani aizvest uz viņa slepeno vietu, kur to varēšu nodot. Mēs gājām pa nosacīti nomaļu Juglas mežiņu, kurš atrodas pie ezera starp vairākiem Juglas rajoniem, līdz šķietamas nekurienes vidū nonācām pie diviem sarūsējušiem furgoniem, kuriem arī tā kā bija laiks pašiem sagriezties pa gabaliem sevī. Tie stāvēja pie krūmos ieaugušas betona sētas uz kuras kāds bija uzšņāpis "MetallicA", bet tas "icA" bija rakstīts uz sētas gabala, kurš bija apgāzies. Aiz metāla nodošanas punkta uz betona sētas nejauši bija palicis uzraksts "Metall"
Nu, neko, kad skarbie džeki no mana alumīnija maisiņa izlasīja visādus ne-alumīnija bleķus, es par atlikušo kilogramu dabuju latu. Ko ar to izdarīju, īsti neatceros. Gan jau nopirku saldējumu.
Vispār, varētu to sētas posmu sameklēt, ja tas vēl ir.
--
FB redzēju bildes, kā Strops Parīzē spēlē Polivoksu un palika ļoti priecīgi.
 
 
katodstars
25 April 2015 @ 08:54 pm
 
Šoreiz nekas ļoti īpašs, bet ja jau padarīto glabāju šeit, lai iet arī šis. Dabuju visai labi saglabātu Электроника ЭМ-05 ar stāstu, ka vienkārši neskan, bet kad atradu kāpēc neskan, atradās vēl kaudze ar problēmām, kuras nācās novērst mainot pusbeigtas Padomju loģikas, tranzistorus un līdz pēdējam izžuvušus kondensatorus. Kā reizi pēdējās dienas pie manis glabājas arī iepriekš minētais РЦ-02 un vienā rūpnīcā ražotie aparāti kopā rada lielisku tandēmu gan minimal synth, gan harsh noise skaņu radīšanai. Kā reizi pirms āris nedēļām šāds sints bija ss-ā uz pārdošanu, nožīdoju, tagad bišķi škrobe. Lai gan skaņu opcijas nav īpaši plašas, tomēr ar efektiem var izspiest viskautko interesantu.
Bet, OK, laiks doties klausīties vokāli industriālo ansambli "Izsenās metodes".


 
 
Current Music: Empusae - God
 
 
katodstars
19 April 2015 @ 09:15 pm
Slinkums dzen pasauli  
Ai, hah, gan jau esmu iesmējis par cilvēkiem, kuri ir par slinku lai meklētu sava laptopa lādētāju, izlādējoties vienam paņem otru. Bet nu tā kā šībrīža sintīpacients ir par lielu lai ietilptu uz (nenokārtojamā) galda, bet esmu par slinku lai lodstaciju pārceltu tuvāk pacientam tad pacientā beigtās pagājušā gadsimta loģikas mainu ar gāzes lodāmuru. Blāāārgh, instrumentos ir spēks.
 
 
Current Music: LLL - Nošaujies
 
 
katodstars
12 April 2015 @ 02:21 pm
"Nomērīto līkņu stāvums ir mazāks nekā vidēji teorijā apskatītam elementam."  
Es gribētu pastrādāt par laborantu RTK lai varētu redzēt stundentu komentārus pie laboratorijas darbiem. Labākos (ar domu - sviestainākos/universālākos) es saglabātu un kad tie būtu pietiekami savākušies es uztaisītu online random secinājumu ģeneratoru, kur nospied podziņu un dabon apmēram:"Laboratorijas darbā iegūtās zināšanas esmu gatavs izmantot praksē.", "Laboratorijas darbā izmērītais atbilst teorijā apgūtajam", "Novērotās neprecizitātes varam norakstīt uz mēraparātu neprecizitāti vai zudumiem vados", "Tā kā neviens šos secinājumus nelasa tad droši varu apgalvot, ka transformatora serdi izgatavoju no melnalkšņa" un tamlīdzīgu bulšitu.
Bet, jā, šķiet, ka tūlīt būs tik daudz iekrājies darāmā, ka nezināšu ar ko sākt un būs jāpaguļ. Vai, nez, vēlreiz jānoskatās Dragon Ball Z.
 
 
Current Music: Mind Shredder
 
 
katodstars
03 April 2015 @ 09:43 pm
 
Es šodien atkal kaut ko salaboju! Šoreiz ko netipiskāku - ne telefoncentrāli, ne sintiņu, pat ne kādu sakaru iekārtu un pat ne īsti salaboju, nē, drīzāk ar nelielu bakstīšanos palaidu pēc gadu divu dīkstāves, bet rezultāts bija nēēēreāli uzjautrinošs un pacilājošs.
Kas tad šoreiz? )
 
 
katodstars
30 March 2015 @ 11:34 pm
D-I-S-C-O  
Šodien atkal ietrāpīju laboriņā, kurš man nebija jāpilda un kamēr kolēģi pētīja loģiskos elementus, piesēdu es ar pie maketa un saslēdzu savu shēmu. Kad pienāca skolotājs un prasīja WTF, ko es daru, cipariņiem skaitoties un lampiņām skrienot pateicu, ka esmu saslēdzis diskotēku


Un vispār mikroelektronikas laboratorijā uz plaukta sakrautas ļoti prikolīgas lampas, kuras agrāk mācoties nemācēju novērtēt. Kaut vai TV testa tabulas ģenerēšanas lampa ЛИ-22 un rentgenlampa ar visu motoru.
 
 
katodstars
29 March 2015 @ 11:24 pm
 
Es jau te reiz čīkstēju, ka varētu vienu sovjetu skaņu verķi pārtaisīt uz mūsdienu detaļām. Kaut kā tā ideja aizķērās, paņēmu no paziņas šo aparātu, pielaboju pāris sīkumus un pa vakariem sēžot šķiet, ka deviņās rūtiņu lapās ir iespiesta visa aparāta būtība. Tagad tik jāpārzīmē viss normāli pirms saīsinājumi un apzīmējumi no prāta nav izkrituši. Tad nu tagad jādomā vai ir vērts ko darīt tālāk vai drīzāk - kā to darīt tālāk, hehe. Tā kā, re, [info]kuzbas, pēc gadiem diviem Tava ideja tomēr sāk dzīvot.
Bet nu pāris lietas mani pārsteidza gan. Tā iedomājoties sevi šī aparāta radītāja prātā - āā, hmm, ciparu salīdzināšanas mikroshēmas ir dārgas/deficīti? Vai vnk aizņem daudz vietas uz plates, kura ir knapi aizpildīta, jo bija jātaisa tik ļoti plati celiņi, lai rūpnjīca netaisītu brāķi? Risinājums, ēēēmm, nē, rešēņie - ņemam mums vajadzīgo ciparu signālu, pārveidojam analogajā, salīdzinam analogi un rezultātu izmantojam ciparu vadībai. WTF1.
Saciparotā skaņa jau kaut kur ir jāglabā, nu, loģiski, izmantojam operatīvo atmiņu, bet ieliekam šo atmiņu reizes septiņas lielāku kā vajag un tās vadības ķēdi uztaisam tādu, ka tā no trim baitiem divus izlaiž. Kāpēc? Tāpēc, ka, redz, var. Un laikam arī tāpēc, ka sovjetiem vnk citu operatīvo atmiņu nebija, tādas pat likās Spektrumu klonos, EC, Bekās un kur tik vēl ne. WTF2
Un galvenais - nedodam līdz aparātam shēmu lai neviens neuzzina, muahaha (ļaunie smiekli).


 
 
Current Music: RC-02 reverbots Monotraibs
 
 
katodstars
24 March 2015 @ 10:17 pm
 
Iespiedplates projektēšanas stadijas:
1. Bļa, kāds mudžeklis, kā lai šito sakārto?
2. OK, šim izkārtojumam ir loģika un forma, kā lai atrod korpusu?
3. Bāc, nez, šitajā korpusā to visu var sabāzt?
4. Bļa, nevar.
5. Ā, nē, var gan.
6. Ē, paga, no kurienes radās brīvā vieta?
7. Ko lai vēl te iebāž lai neizskatās pustukšs?

Ja būtu ātrāk par šo iedomājies, būtu arī ilustrējis, haha.

 
 
katodstars
23 March 2015 @ 09:48 pm
 
Es jau steidzos braukt uz skolu, kad kolēģis man vēl aiz muguras sauca, ka ēēē, paga, paga, te ir labumi! Pagriežos - tur šis stāvvietas vidū no montieru busiņa izkrāvis čupu ar mistiskiem, āmuru apglāstītiem serveriem un ko tik vēl ne. "Karoč paņem šo pie sevis sašķiro, paskati ko gribi paturēt, atnes kaut ko man ar pārējo kaut ko izdari". Ā, OK, haha, pēc dažām stundām tādā pat čupā to visu sakrauju garažas stūrī. Nu, tajā stūrī, kas izveidojies no citām lietām, kas saliktas stūrī no lietām, kuras saliktas garažas stūrī. Iznīcībā ir kaut kāda maģija, kad sēdi dienām, nedēļām atdzīvinot un radot smalkas lietas, kuras būvētas no elementiem izmēros zem milimetra, tad reizēm paveras vaļā un sagribas kaut ko no tā visa iznīdēt. Tā nu fonā skanot "Instrumental Rape" no Krankvāla kasetes, pārīti ar aparātiem sadalīju ar pusmetrīgu kirku. Lai vai kā man patiktu radīt, man nereāli patīk postīt. Līdzīgi kā jaungadā pie [info]kuzbas laukos, kad skumstot par manu milzu mantu čupu mums nonesa jumtu un daļu no lielajām lietām sasitām lupatās, kurš ar skrūvatslēgu, kurš ar cirvi, kurš ar lampas kāju, bet ar mazākajām lietām uzkurinājām krāsni. Respiratori degot smird riebīgāk kā degoši modemi, bet gāzmaskām sadeg pat alumīnija filtri, nākošajā rītā atstājot vien skumīgus skārda acu rimbuļus skatamies debesīs no pelniem. Beigās visiem bija jautri.
Un vispār matemātikā šodien mācīja noteikto integrāli, kas ir nereāli forša tēma, vēl foršāka kā man likās, ka integrāļi būs. Es tos zīmēju ar zaļu pildspalvu.
 
 
Current Music: Fuck Buttons - Stalker
 
 
katodstars
15 March 2015 @ 11:40 pm
Atbalstiņas no 70-tajiem.  
Es te atkal kaut ko salaboju. Nesen Elfas forumā kāds cilvēks piedāvāja čupu ar lentiniekiem, tajā čupā pašā apakšā stāvēja lentas reverbs ЭХО-1. Protams, man uzreiz - O, VAJAG! Pēc pāris dienām jau tas bija pie manis. Nedaudz saskumdināja reverba stāvoklis - cerēju, ka glabājoties kopā ar citiem aparātiem, tas būs rūpīgi kopts, bet realitātē tas oda pēc veca bunkura, tajā bija kukaiņu paliekas un pelējums, nogriezts vads un trūka vāks. Aparāts vienkāršs kā zābaks, bet visādi sīkumi remontā paņēma padaudz laika - protams, bez domāšans visi elektrolītiskie kondensatori miskastē un vietā jauni. Bet tas būtu mazākais. Lenti velkošā toņvārpsta bija ļoti sarūsējusi, piespiedējs ciets kā akmens, vairāki rullīši negriezās. Attiecīgi, nācās mainīt rullīšu gultnīšus un tā kā nekādu rezerves daļu šim aparātam nav, uzmanīgi apdrēmelēju piespiedējrullīti un tas kļuva pareizi gumijīgs, toņvārpsta arī lai gan ar defektiņiem no rūsas, tomēr notīrīta, sasmērēta un nomainītiem filciņiem lentu stabili vilka uz priekšu. Salaboju ierakstīšanu, nomainīju konektorus, saskrūvēju kopā un priecājos. OK, trūkst gan metāla vāks, gan plastmasas uzlika ap galvām, bet tā kā aparāts ne tuvu nav pirmā svaiguma tad arī uz to gādāšanu/taisīšanu neiespringu.
Protams, pats ar to paspēlējos palaižot sintiņu cauri, ar šo var iegūt tādu īsti 70's kosmo laikmeta atbalsi. Sajūtas kā klausoties sondtreku no retrofutūristiskas Padomjlaika filmas par pilsētām kosmosā, raķetēm un mīlestību. Šodien aparātu aizvedu potenciālajam jaunajam īpašniekam. Man reāli patīk skatīties kā cilvēki, kas pieprot savu lietu rīkojas ar instrumentiem. Mūziķim prasīja vien dažas minūtes lai ar sintiņu un reverbu kosmiskās skaņas paceltu augstākā līmenī. "Ahujennais!" viņš teica par aparātu. Tas, ka mūziķis atzīst salaboto instrumentu ir otrā labākā lieta, kas priecē pēc aparātu remontiem. Pirmā ir tad, kad salaboto aparātu redzu kādā koncertā priecējam publiku.
Akjā, ja nu kādam šķiet WTF kas tas vispār ir, tad aparātā ir 2m lentas, kura iet uz rinķi, skaņa lentā vienā vietā tiek ierakstīta un piecās vietās nolasīta, pēc tam šos piecus ierakstus summējot kopā un iegūstot atbalsis un vēl "lentas skaņu".Vispār šim būs arī turpinājums, pats priekš sevis modernizēju šī aparāta jaunāku modeli, kaut kad rakstīšu par divu Elektronikas sintu restaurāciju, kad vēl šo to apdarīšu, ceru pieķerties beigtam Latvijā ražotajam RMIF TI-3 un gan jau būs vēl.
 
 
katodstars
15 March 2015 @ 01:24 am
Oceanpath  
Čoms aicināja beidzot atnākt uz viņa grupas konci. Kā nekā vairākas reizes jau aicinājis, beidzot aizgāju uz konci Melnajā Piektdienā, kur viņi kā iesildošā grupa spēlēja. Neko, baigi forši, lai gan ikdienā gotmetālu (OK, varu kļūdīties ar stiliem) īpaši vairs neklausos, tomēr bija baigi baigi forši. Kad pēdējoreiz viņu redzēju ar ģitāru, knapi kaut ko sāka, priecājās, ka kaut kas sanāk, tagad prieks redzēt, ka tik tālu aizgājis. Teica, ka parasti jau konči nav lieli, bet ir pat Kongresu namā spēlējuši 1,5K cilvēkiem. Kā reiz teica [info]kaarl: "mīļie latvieši, spēlējiet ģitāras un dibiniet grupas!"


 
 
Current Music: Oceanpath - Dark Day
 
 
katodstars
12 March 2015 @ 11:44 pm
 
Šodien gribot izvēdināt galvu, nomainīju ritenim abas kameras un atklāju velosezonu. Tiesa gan arī pārliecinājos, ka "riepa uzsprāga" nav tikai metafora, bet tas tik tiešām var notikt ar milzu blīkšķi, kad pēkšņi kamera randomā izlien no riepas un izlaiž spontānu, talka pilnu izelpu. Kā dēļ tas notika tikai pēc nobrauktiem 10km es nezinu, haha.
Pasēdēju pie seeen neredzēta sena čoma viņa printerbunkurā, skatījām senas bildes, kur ne man ne viņam nav matu, modificēju viņa žurku slazdu un viņam neredzot viņa P-CADā no konektoriem uzzīmēju milzu svastiku.
 
 
katodstars
12 March 2015 @ 10:10 am
 
Bāc, es nesaprotu, kurā brīdī no praktiskajiem sakariem - tēmas kura reāli interesē, nemainot darbu, esmu kļuvis par cilvēku, kas instalē aparatūru transportlīdzekļos? Reāli tāda sajūta, kā būtu atgriezies gadus trīs - piecus atpakaļ, kad nebija varianti, lai izdzīvotu bija jādara lietas, kuras varēja dabūt, vēlās naktīs, bez motivācijas, bez kāda nākotnes redzējuma, runājot ar cilvēkiem, ar kuriem negribu runāt. Vienīgā atšķirība, ka vadītāji nav histēriķi, kurus interesē tikai nauda. Un šo visu pavada (iespējams, manis uzpūstu) neveiksmju sērija. Es nekad mūžā vairs neuzņemšos projektus saistītus ar sabiedrisko transportu. Trīs man tādi bijuši, visi trīs mani dzinuši bedrē. Tas, ka man ir kaut kāds backgrounds atsevišķos darbos nenozīmē, ka es šos darbus labprāt veicu, ir daudzi darbi, kurus esmu darījis un tā dēļ zinu, ka es tos noteikti negribu darīt.

Šodien viss vienalga. Stulbi.
 
 
katodstars
08 March 2015 @ 12:23 am
 
Tā kā cilvēki pa laikam apjautājas par kādu retrosintī aparātu remontu, pastāstīšu par vēl pāris aparātiem, kurus laboju jau visai pasen.

Formanta Mini.
Šim gan defekts nebija nekas ļoti īpašs, tas bija tik sen, ka vairs neatceros. It kā jauns iepakojumā, bet nestrādā - tipisks Padomjlaika izstrādājums. Laikam kondensatoru vaina, vads nolūzis, opamps izbliezts vai kas tāds. Un ar vadāmo filtru kaut kāda dizaina problēma bija. Bet šo pieminu pirmkārt jau jo tas ir reāli piedūrīgs - tas ir 80. gadu Padomjlaika ciparu (!) keytar tipa sintiņš ar tipisko Padomju blāvo 7segmentu indikatoru samplu numura attēlošanai. Iekšā rinda ar K537RF2 samplu glabāšanai. Riktīgs kosmo dizains. Un skaņas, jā, tās bija ļoti īpatnējas un padomiski lo-fi-iskas, diez vai šim aparātam ir kāds ārzemju analogs. Ar šo man sākās mīlestība pret Padomjlaika sintiņiem un sāka augt vēlme arī ko darīt pašam, atceroties ļoti seno epizodisko mūzikas skolas apmeklēšanu. Kādreiz laikam palūgšu šo aparātu tīri paspaidīt. Un vispār lai gan tieši šis sintiņš parādās uzstājoties VSKB, nez kā dēļ "keytar" vispār man saistās ar Zladu, hehe.Eu, re, te ir vēl! )
 
 
Current Music: Blanck Mass - Dead Formant
 
 
katodstars
02 March 2015 @ 09:50 pm
 
Kamēr sēdēju laboratorijas darbā, kurš man nebija jāpilda, uznāca vēlme ko foršu uzprojektēt. Tad atausa prātā [info]kuzbas reiz ieteiktā ideja noklonēt krievu visai sviestaino (ar ko tas arī ir stilīgs) atbalss procesoru Электроника РЦ-02. Bet nu ne tā vienkārši noklonēt  ar visiem tā brīnuma lo-fi komponentiem, trasēšanas gļukiem un fona trokšņiem, bet saglabājot lo-fi-iski neparedzamo skanējumu to uzbūvēt no mūsdienīgiem komponentiem ar labi projektētu plati bez maz Korg Monotron izmēros.  Nez, pilnīga iespēja, ka tas arī tā paliks idejas, blokshēmas vai koceptuālas programmas skeleta veidā, bet kas zina - kad pielikšu punktu dažiem citiem 80. gadu skaņu aparātiem, varētu pieķerites arī šim. Kā reizi meklēju ko pēc diviem gadiem taisīt kvalifikācijas darbā, šis varētu būt labs kandidāts, it īpaši, ja to uztaisa laicīgi.
--
Akjā, bāc, pavisam nejauša telefonzvana rezultātā uzzināju, ka jau drīz vienā koncī spēlēs divi no maniem iecienītākajiem mūziķiem, kuri savos skaņudarbos apspēlē visai tehniskas tēmas. Jēj.
 
 
Current Music: Sabaton - Screaming Eagles