katodstars
31 January 2017 @ 07:23 pm
 
Vakar bija sajūta, ka ir visvairāk 80's diena kopš maniem trim pirmajiem dzīves gadiem. Pelēkā dienā, no kasetes skanot Кино, ar kādreiz bandītam piederējušu e34 caur betona daudzstāveņu mikrorajoniem braucu uz pustukšu 80. gadu institūtu, no kura jāaizved papīri uz Rīgas elektromontāžas tehnikumu.
Ik pa laikam esot šādos vecos pustukšos vai pat pamestos institūtos un laboratorijās esmu ievērojis vienu tādu tipisku lietu. Tās ir tādas melnbaltas bildes, kuras izvietotas gaiteņos un kabinetos kā dizaina daļas. Tajās bildēs parasti redzama šī pati iestāde, iestādes sadzīve, laboratorijas vai tehnika. Bet vakar es sapratu, ka šajā 80. gadu īpatnībā iespējams iet vēl tālāk - var taču virs ziņojumu dēļa uzlikt melnbaltu bildi no laboratorijas sadzīves, kur bildes fonā ir redzamas pie sienas esošas melnbaltas bildes ar tehniku.


 
 
Current Music: PolyDROID - Enhance 224
 
 
katodstars
28 November 2016 @ 01:48 pm
Neliedz sev neko  
Kādreiz jaunībā (kas it kā nebija nemaz tik sen) urbu apkārt ar savu sarkano spridzekli, skaļi dārdināju Dope Stars un jutos dzīvs. Pēc tam dzīve visādi pamainījās un sev nosolījos, ka Dope Stars mašīnā klausīšos vien tad, kad daļiņa jaunības būs atpakaļ. Tā vien šķiet, ka drīzumā atkal varēs iegriezt.


 
 
Current Music: Tanz Ohne Musik - Between Our Body Shapes
 
 
katodstars
18 September 2016 @ 12:53 am
 
Un vispār, kādu laiku neesmu rakstījis par laika pazaudēšanas projektiem. Šis skrīnšots par godu Fallouta faniem [info]santech un [info]respirators. Pārejais raksts ir te, forumā. Nelieku visu pilnā garumā, jo negribu tā ņemt un vienkārši pārkopēt rakstu vēl vienā vietā.Fallouta ASCII-artu nospēru no šejienes.
 
 
Current Music: Dope Stars - C-Beams
 
 
katodstars
17 September 2016 @ 10:55 pm
Pistofons  
Vakar bija iespēja dabūt aparātu uz kura gandrīz skaidrā krievu valodā rakstīts PISTOFONS. Tas varētu būt labs papildinājums [info]turbund plānotajam mūzikas instrumentam REKTOFONAM, kuru bija ideja taisīt no rektoskopa.
 
 
Current Music: Herz Jühning - To The Stars
 
 
katodstars
17 September 2016 @ 12:02 pm
Svetlana  
Es reiz gribētu aiziet uz piemājas veikaliņu un paņemt lielu maisu ar cepumiem "Svetlana". Tajā dienā pie kases būtu pārdevēja Svetlana. Viņa gan būtu nedaudz apjukusi un man prasītu vai tas ir zefīrs ko pērku. Un tad es viņai varētu pateikt: "Tie ir cepumi, Svetlana."
 
 
Current Music: Mind.In.A.Box - Lightforce
 
 
katodstars
27 August 2016 @ 05:30 pm
LG-50  
Dabūju lāzeri. Nu, ne tādu kabatā glabājamu, bet tādu, kuru kraujot mašīnā nācās nolaist sēdekli. Izkrāvu garažā, apskatīju sīkāk un nedaudz aplauzos. Cerēju, ka būs kaut kas no redzamā diapazona lāzeriem, kaut vai tā dēļ, ka pats jau ieslēgts izskatās episki, tomēr pēc internetā salasītā izskatās, ka tas ir 50W CO2 infrasarkanais lāzers, kurš ir kā mūsdienu metālgriešanas lāzera mazais brālis. Lai gan ar to varētu dedzināt lietas, tomēr nav ļoti interesants. Lai gan, paga, es varētu būt super tehnoloģisks rajončika riepu "dūrējs", to varētu nolikt ceļmalā nedaudz virs zemes līmeņa un skatīties kā cilvēki ieejot starā pēkšņi sāpēs palecas, varētu arī pagriezt pret pļaviņu liekot vienā līnijā saļimt kaķēniem, uz sētām zīmēt "šķēres" arī būtu iespējams nemaz neesot pie šīs sētas, tas varētu būt superstilīgs bongs, kurš ar samazinātu jaudu pats karsē pīpējamo materiālu un dūmi tiek vilkti caur dzesēšanas kanālu ap stiklu iekļauto kvēlojošo gāzi, varētu piedāvāt pagrīdes lāzerprocedūras, kuras sekas varētu vien labot maisiņš galvā. Pilna pasaule iespējām, galvenais būt inovatīvam. Šī lāzera stars palīdzēs izkļūt no kastes lai varētu domāt ārpus tās.
 
 
Current Music: Apoptose - Violet Silence
 
 
katodstars
16 August 2016 @ 10:08 pm
Sen uz galda nav stāvējis nekas radioaktīvs.  
Reiz rakņājoties pa sava hlambara krāmu kastēm atradu vairākus ļoti vecus, bet jutīgus un nelietotus radiācijas sensorus. Ņemot vērā kādreizējo aizraušanos ar radiācijas mērīšanas tehniku, nolēmu, ka, eu, ja jau svarīgākā detaļa ir te pat rokā, varētu uztaisīt apkārtējās vides radiācijas fona monitoringu. Pat piemērota vieta nebija tālu jāmeklē - mums taču blakus darbam uz jumta ir eksperimentāla "meteostacija", kuru pa laikam izmantojam visādu sviestainu ideju pārbaudīšanai dzīvē.


Te tālāk ir stāstelis par mērītāju un radiāciju. )
 
 
Current Music: Ramītis
 
 
katodstars
29 July 2016 @ 09:30 pm
 
Pakļaujoties sava apdzīvotā rajončika spiedienam, bet reizē vēloties būt aristokrātisks, es nolēmu ieiet piemājas veikalā Boozie lai nopirktu vīnu ar prasībām.
Mani svešvalodā uzrunāja kāda dāma, kura ... acīmredzot nevēlējās šovakar būt diži aristokrātiska.
-Klau, palīdzi, lūdu, cik šai bundžai ir grādu? Es bez brillēm neredzu!
-Ā, nu te ir četrarpus grādu.
-Bet šitai bundžai?
-Pieci! Vispār ja nu kas, re, uz cenu zīmēm arī rakstīts.
-Ā, bet, paga, kurai no šīm bundžām ir visvairāk grādu?
-Nu, šitai ir septiņi, vairāk nevienai nemanu.
...
Beigās sarkanvīna vietā nopirku kaut kādu mistisku caurspīdīgu dzērienu, kas garšo pēc tējas ar balzāmu. Dzīves padiršanai būs OK.
--
Šodien ar kolēģi runājām, ka varētu samesties un nopirkt bembi, bet tad aplauzāmies pie tā, kuram tad beigās tas būs un kuram būs kuram jāatdod piķis.
--
Pēc tam uztaisīju radiācijas mērītāju.
 
 
Current Music: Fad Gadget - Back to Nature
 
 
katodstars
08 July 2016 @ 08:41 pm
Snobs  


Ai, nez, nevaru nopriecāties. Jā, es var būt esmu instrumentu snobs, bet tomēr labāk nopērku lietotu, bet krutu instrumentu, nevis jaunu, bet līdz galam nenostrādātu lētu Ķīnas sūdu. Atnāca šodien papildinājums "ģimenītei". Vismaz tagad, kad vajadzēs lāpīt kādu analogās skaņas lietu vai uz 8080 procesora bāzētu sistēmu, nevajadzēs vairs domāt kā to caur pakaļu to nobarot. Jāiztirgo visi krāmi un jāapgreidojas no miskastes uz laboratoriju. Vēl kādus trīs aparātus vajag un būs jau tīri OK. Jējējē.
 
 
Current Music: SITD - Snuff machinery
 
 
katodstars
03 June 2016 @ 08:26 pm
"Kad dators uzkāpa uz galda un ielīda kabatā, tad tas man vairs nepatika"  
Biju te vienā dienā pikāpis LU skaitļošanas muzejā pagrābstīties gar īstu CM1420 kompīti (bildē), uzzināt ko vairāk par viņa datu nesējiem, saprast CM5400 cietā diska reālos izmērus (4MB, 70kg, LOL), paskatīties kā tas īsti izskatās iekšā un kopā ar līdzi paņemto cilvēku, kurš uz šāda aparāta ir nostrādājis 90-o sākumu parunāt par niansēm kā tad bija uz tāda aparāta ikdienā strādāt.
Nedaudz saskumdināja, ka pēc muzeja vadītāja vārdiem mēs bijām šogad otrie, kas vispār par muzeja apmeklēšanu interesējās. Tas tomēr ir psc, OK tajā vietā nav tik daudz visādas saprātīgu izmēru tehnikas kā Siguldas datorkolekcionāram Mihailam, bet tā pat, viņiem ir dažādas unikālas lietas no stipri veciem skaitļošanas sākumiem Latvijā. Plus tā vieta ir pašā Rīgas centrā, bet par to neviens nezina. Bet laikam jau muzeja uzturēšana un popularizēšana nav viņu prioritāte, plus tiem pāris cilvēkiem gados, kas to visu vēl uztur laikam nav spēka darīt ko vairāk kā saglabāt to, kas jau ir saglabāts. Būtu forši, ja arī tas tehniskais muzejs iedzīvotos tādā aktīvā vadītājā kāda ir VEF muzejam kopā ar jaunām asinīm kā tehnisko atbalstu.


 
 
Current Music: Vita Noctis - Hade
 
 
katodstars
06 May 2016 @ 03:07 pm
Think binary  
Reiz dzirdēju apr programmētāju, kuram uz rokas par godu programmēšanas valodai "Assembler" bija uztetovēta viena no pamata komandām - MOV. Man šķiet, ka man piemērots tetovējums varētu būt ar XOR komandu. Sazin cik reizes tā man ļāvusi saīsināt programmas meklējot kaut kādas atšķirības. Cieņa binārajai loģikai.

 
 
Current Music: ļurīga popsa no otra ofisa gala
 
 
katodstars
26 April 2016 @ 09:13 pm
 
Šodien brīnumainā kārtā pasniedzēju labvēlības dēļ pabeidzu ceturto no pieciem semestriem koledžā. Tas, protams, ir lieliski, bet viena cita lieta mani pārsteidza.
Šajā semestrī bija vairāki reāli stulbi priekšmeti. OK, subjektīvi priekš manis stulbi, piemēram, psiholoģija un ekonomika. Un tajos bija jātaisa visādi darbi, it īpaši ekonomikā, fūj. Bija visai grūti to visu izmocīt, pat ne slinkuma ziņā grūti, bet bija grūti tos piespiest sevi pat fiziski darīt. Nomāktības mākonis pār mani vilkās sazin cik ilgi pirms sesijas, tos darbus taisīt knapi saņēmos pirms sesijas, tie mani nomāca visu sesiju un šodien jau nedēļu pēc sesijas beidzot esmu iesniedzis, nu, ne visu, bet vērtējumu (cik nu labu) dabujis visur. Vismaz pēdējo mēnesi nebija prieka ari darīt neko citu. Un šodien, nu, nezinu, pēkšņi viss ir OK, atkal ir motivācija turpināt kaut kādus savus projektus, kaut ko lāpīt, darīt, pat komunicēt. Un tā pēkšņi. Ahh, nez kā dēļ tā, cilvēks ir tik interesants, es to nesapratīšu nekad, jo psiholoģijā dabuju 5.
 
 
Current Music: Bakterielle Infektion - Actors on Stage
 
 
katodstars
12 April 2016 @ 12:02 am
Visādas mazas lietiņas  
Tā kā skolā sākusies panika, paniski taisu iekavētos darbus. Vienu darbu pa pusei uztaisu, uzrakstu kursabiedram lai atsūta kas ir darbā otrs uzdevums. Šis atbild, ka, ā, vispār tas bija darbs grupā uz vietas,  Tu nebiji lekcijā, pierakstījām Tevi grupā un tas darbs Tev jau ir ieskaitīts. Zašibis kursabiedri.
--
Uzliku skanēt Kraftwerka ierakstu Computerwelt un rakstīju savu pirmo programmu priekš Robotrona. Vispār jau ar savu Z80 proci tas ir tāds vārgs Spektrums iebāzts monstrālā kastē.
--
Ieminējos kolēģim par vēl vienu retrokompīti koferī, kuru bez maz nejauši dabuju brīvdienās. Kolēģis iefanoja par to un lūdza atnest parādīt dzīvē. Ņemot vērā inženieru nodaļu ar visām retrocompūtinga un car-fag grabažām, tur saveidojies tāds kā oldfartu stūris, kurā pietrūkst vien netīrs dīvāns un ledusskapis ar alu. Muzons, liels televizors un palma jau ir.
--
Vēl fiksi pabeidzu lāpīt vienu skaņas aparātu, paspaidīju, sapratu, ka kļūdoties ar skaņām, delay ir tāds ļaunatminīgs efekts, kurš spēlētāju baksta par pagātnes kļūdām.
 
 
Current Music: Kraftwerk - Radioland
 
 
katodstars
07 April 2016 @ 11:49 pm
 
Woah, biju domājis, ka paies ilgāks laiks un skarbāka cīņa lai šis no pelējuma apsēsta pagraba izvilktais zaurs pie manis sāktu izrādīt jebkādas loģiskās dzīvības pazīmes. Nē, nu OK, vēl jau tikai iziets specifisks RAMtests, līdz OSa un kādas programmas palaišanai un citām izvirtībām tālu. Bet sev vienmēr esmu gribējis īsto, veco kompi ar zaļo ekrānu, un te nu tas man ir. Vispār apbrīnoju vācu tehnikas fanātus. Atliek paprasīt forumā, šie atsūta atmiņu imidžus, diskešu failus, plus iedod linku uz viņu slepeno lapu, kurā ir vairāki simti ar specifiskiem servisa dokumentiem, shēmām, bukletiem priekš vācu retrokompīšiem. Plus ir bildes no tā, kā šie no kāda veca skaitļošanas centra velk ārā lentu draivus un cietos diskus tādos normālu skapīšu izmēros.


 
 
Current Music: Blackholepit - Gradients
 
 
katodstars
17 March 2016 @ 11:54 pm
 
Tā jau laikam ir, ka lietas mīl atkārtoties. Aizgāju uz skolu, bet izrādās, ka es sava tehniski atpalikušā pogu telefona dēļ nesaņemu kurasbiedru whatsapp ziņas, attiecīgi nezinu kas tur kā pārcelts un izrādās, ka nav pirmā lekcija. Negribējās nīkt uz vietas, nolēmu vienu salabotu mūzikas aparātiņu aizvest paziņam. Tā kā palika vēl laiks, atmetu pretcilvēcību un nolēmu piekāpt arī pie pozitīvā vecā skaņu tehniķa, kurš tur pat netālu vien dzīvojās. Skaņošanas telpā esošais grautiņš pa slānim palicis mazāks, atklājot aizvien jaunus kultūrslāņus. Tomēr interesantākais ir tas kultūrslānis, kurš nav tā uzreiz redzams - lietas, ko pieredzējušais cilvēks var pastāstīt. Nosēdināja mani uz ķeblīša un prasīja lai pastāstu kas tad jauns. Nu, tā kā neesam īpaši pazīstami, apmulsu, nezināju ko stāstīt, ieminējos par ērģeli, kuru tikko biju salabojis un kuru vakarā gribēju atdot saimniekam, ieminējos, ka esmu iedarbinājis viņa iepriekšējā reizē iedāļāto atbalss bloku un tad arī viņš sāka stāstīt. Minēja par dažādiem aparātiem, kurus savā dzīvē lietojis apskaņošanai - gan par visvisādām neiedomājamām skaņu pultīm tur pat rādot šo pulšu blokus kā piemērus, gan, piemēram, kā spēlējuši pasākumus izmantojot pārbūvētus lampu pastiprinātājus no vilcieniem, pa kuriem iepriekš ir apziņotas stacijas. Stāstīja kā tumbām virknē esot spuldzes slēguši lai pastiprinātājus nepārslogotu un pie skaļākas mūzikas šīs spuldzes kalpojušas arī kā gaismas mūzika. Minēja arī kaut kādu skapīša izmēra monstrālu astoņu galvu (!) lentu reverbu, kuru esot kādreiz izmantojis studijā. Stāstīja arī par atbalss radīšanu izmantojot magnētisku disku, par to man bija pirmā dzirdēšana. Turpinot par atbalss efektiem runāt, viņš no skapja izvilka Alesis ciparu efektu, stāstīja par to un tad beigās teica lai taču nopērku to no viņa, jo labs tas, kas prom no skapja. Par atbalsīm runājot no kaut kurienes uzradās taustāma atsperu reverba daļa un pēc brīža arī tā tika uzlikta čupā ar Alesis. "Ai, ņem šito ar". Uz milzu pults paliekām demonstrējot stāstīja kā agrākos laikos esot rīkojušies pilnīgi analogā studijā. Pultij esot bijis pieslēdzams tieši tai paredzēts 16 celiņu (!) maģis priekš studijas ieraksta. Par rakstīšanu arī minēja, ka jāņem vērā arī cilvēku uzvedība pie ieraksta. Minēja gadījumu ar kaut kādu orķestri, kad viņš ierakstījis arī mēģinājumu pirms rakstīšanas. Rakstot jau "tīrajā", mūziķi esot satraukušies un visu laiku ilgas stundas kļūdījušies spēlējot. Dienas beigās devis klausīties visus ierakstītos variantus un tieši mēģinājums esot bijis tas labākais. Rādīja uz savu darba galdu, teica, ka ar visu šo pārvākšanos nav laiks normāli salikt kaut kādu remontējamo skaņu pulti kopā. Gribētos palīdzēt tādam lādzīgam cilvēkam, bet nezinu kā.
--
Akjā, atcerējos arī vēl vienu stāstu no iepriekšējās reizes. Otrs cilvēks, kuru zinu bišķi ilgāk, minēja, ka ir strādājis kādā laboratorijā Padomju laikos. Tā kā daudzi materiāli esot bijuši deficīts, pat pētniecības iestādē ir nācies improvizēt. Attiecīgi, bija vielas vai paraugi, kuri tika glabāti ... prezervatīvos. Viņš aprakstīja aptiekāra neizpratni, kad viņš esot no darba paņēmis vairākus desmitus rubļu un aptiekā prasījis par visu summu iedot prezervatīvus, kuri tanī laikā esot maksājuši dažas kapeikas. Un vēl zīmogu uz čeka paprasījis, lai oficiāli. Pēc tam savā darba vietā prezervatīvus salicis arhaiska osciloskopa "vizierī", kas bija tāds kā padziļš gumijas skatīklis pie ekrāna. Un kad kāds nācis prasīt prezervatīvus, uz mirkli ieslēdzis skaļi tarkšķošo oscili un izlicies, ka tas ir kases aparāts, kurš pagrabot prasītājam izdod vienu prezervatīvu. Paraugu glabāšanai.
 
 
Current Music: Feindflug - 5.45 Uhr
 
 
katodstars
17 March 2016 @ 01:42 am
 
Salāpīju vēl vienu pašmāju "zārku" - RMIF erģeli "Pērle". Iedeva ar tādu pāsu domu kā parasti - kaut kas neiet, skan šķībi, jāsaved tehniskā kārtībā lai var taisīt mākslu. Cilvēks stāstīja kā šo smago instrumentu, kurš pēc izskata taisīts pēc Padomju sekciju labākajām tradīcijām, divatā veduši trolejbusā uz konci un tur tante to sajaukusi ar bērnu zārku.Te tālāk ar bišķi )
 
 
Current Music: Apoptose - Violet Silence
 
 
katodstars
12 March 2016 @ 12:54 am
 
Ne īpaši sen pēcpusdienā aizgāju uz lekcijām un sapratu, ka, bāc, pareizi, pirmās lekcijas jau nav. Biju domājis pasēdēt uz Dominas jumta ar alu gaidot lekciju, bet pirms tam piezvanīju netālu dzīvojošam paziņam, kuram vajadzēja atdot kaut kādu sīkumu, kurš mašīnā mētājās. Kā izrādījās, viņš nebija uz vietas mājās, bet bija netālu pie sava paziņas - prikolīga, veca skaņotāja, kuram palīdzēja strādāt viņa jau sazin cik desmitus gadu apdzīvotajā skaņotāja telpā. Precīzāk sakot gan - tajā brīdī viņi kāva nost skaņu pulti. Metrus divus platu, savus 30 gadus vecu skaņu pulti pie kura šis skaņotājs bija nostrādājis gadus, nu, nez, 30. Ieraugot grautiņā pārvērsto skaņotāja telpu uz brīdi apstulbu un tad man paskaidroja - nu, mums te viss jāizvāc, ja nu kas, mums te būs "garage sale" ar visādu hlamu, ja gribi, vari ska'tit kas patīk un nosaukt cenu. Tad sapratu, ka nebūšu ne uz otro, ne arī citām lekcijām, tā vietā klausoties lekcijas par skaņu tehniku un vecajiem laikiem.
Interesnti bija uzzināt, ka skaņu (un kino) lentas tiek ražotas nevis kā lenta, bet gan kā plats "palags" vajadzīgajā lentas garumā (līdz pat kilometram), kurš pēc tam tiek sagriezts pa strēmelēm un satīts uz spolēm kā jau gatavā lenta. Padomju laikos esot bijis ļoti grūti dabūt lentas, it īpaši jaunas. Stāstīja, ka reiz kaut kur brīnumaini dabujis vairākas kastes ar jaunām lentām, bet tad sparatis, ka rakstot peld līmenis, aizvedis radio cilvēkiem, bet tie pamanījuši un nosmējušies, ka tās taču viņu norakstītās brāķainās lentas. Stāstīja kā Padomjlaikā lielajam radiopirātam Lapinskim (Latvijas pēdējā dzīvā AM radio uzturētājam) esot palīdzējuši kopēt ierakstus kasetēs un lentēs lai pēc tam tos pārdotu. Stastīja kā lentu deficīta dēļ priekš ierakstiem ņēmuši vecas lentas no neredzīgo pansionāta, kurās esot bijušas sarakstītas "audiogrāmatas" neredzīgajiem cilvēkiem un tad tajās rakstījuši ierakstus. No tā laika palikušās lentas dabuju sakraut četros lielos miskastes maisos un aizvedu čomam - mūziķim, kurš bija starā, ka būs materiāls no kā atlasīt lietas ierunātus gabalus priekš mūzikas. Pārskatot kaudzē sakrauto hlamu pamanīju Лель - РЦ skaņas efektu, kuru arī dabūju ievilkt nāsī ar norunu, ka savedīšu kārtībā. Salasīju vēl šādus tādus sīkumus ar stāstu - glītu mikrofonu, pie kura runājis arī LPSR ģenerālsekretārs Augusts Voss, dažas puscollīgās magnētiskās lentas, kripatu no lielās skaņu pults. Pa stūriem bija sakasāms aplasīts māstermaģis Mechlabor STM-610, bet nu ehh, lai paliek, tā pat man par daudz jau ir atjaunojamo aparātu uz kakla.
Kad gribēju no viņiem nopirkt pajauktās pults goniometru, to nedabūju, bet ar manu jautājumu pietika lai noklausītos vēl vienu interesantu lekciju par lenšu magnetofonu regulēšanu. "Palaižot no pareizi ierakstītas testa lentas kalibrētu signālu, uz abiem skaņas kanāliem signālam jābūt vinādam, attiecīgi, goniometram ir jārāda glīta vertikāla svītriņa. Bet ja šī svītriņa sāk vērties vaļā kā veca peža, tad ir skaidrs, ka kaut kur rodas fāzu nobīde un ir jāregulē paša magnetofona galva vai kāds no skaņas kanāliem". Tā jau ir, izstāsti jaunietim saprotamā valodā, to tad arī atcerēsies, hehe.
--
Tur vienā brīdī uz abiem stāstniekiem sāka tik glīti spīdēt saule, tā kā filmās, kad rāda vecus viedus cilvēkus. Tas nu bija viens no brīžiem, kuros gribētos lai varētu pilnīgi nevienam nezinot uztaisīt bildi un ielikt to kādā savā nevienam nezināmo bildīžu mapītē.
 
 
Current Music: Depeche Mode - Policy Of Truth
 
 
katodstars
12 March 2016 @ 12:08 am
Digitālais pārsteigums.  
Piekāpu šodien pie viena no tehnolūžņu dīleriem samainīt kasti ar neinteresantām radiolampām pret kaut ko interesantāku. Pamanīju viņam plauktā kaut ko līdzīgu vecam kompīša strīmerim (aparātam, kurš glabā datus tādā kā īpatnējā kasetītē). Neko, pasitu padusē un devos mājup.


Bat kas tad tas ir? )
 
 
Current Music: Stillborn Diz - Damned Soul of Island
 
 
katodstars
17 January 2016 @ 04:47 pm
Labais piemērs  
Var būt kādā brīdī uzrakstīšu arī par pēdējā laikā kārtējiem labotajiem Padomju ražojumiem, kuru vieta bija atkritumos tikko pēc uzražošanas. Tomēr šoreiz pastāstīšu par aparāta profilaksi, kurš būs labais piemērs.Te tālāk ir stāstelis par remontu. )
 
 
Current Music: Astrowind - Lost And Found On The Moon
 
 
katodstars
10 January 2016 @ 05:06 pm
 
Salāpīju vēl vienu RMIF TI-3 sintiņu. Patīk man šie aprāti un viss. Šis pēc saimnieka stāstītā bija bez maz no miskastes paglābts. Pēc stāsta likās līdzīgi miris kā iepriekš labotais - taustiņi strādā randomā, izdod dīvainas skaņas, ir pilnīgi nelietojams. Es pat to neslēdzu iekšā kad tas nonāca pie manis, taisīju vaļā uzreiz. Šoreiz gāja ātrāk kā ar iepriekšējo, jo bija detaļu rezerve un aptuveni jau esmu sapratis kā tam jāstrādā. Šajā aparātā es pirmo reizi redzēju operāciju pastiprinātāju, kurš bija aizgājis ar liesmām, aiz sevis atstājot arī krāteri uz plates. Atjaunojot šo izdegušo caurumu un novēršost beigto kondensatoru defektus, sintiņš jau aptuveni sāka skanēt. Vēl pāris mikroshēmu nomaiņa un aparāts kļuva pilnīgi funkcionāls. Tizli tikai, ka tik sarežģītam aparātam nav nekādas shēmas un sīkākas dokumentācijas par lietošanas manuāli, kurā izpaliek svarīgas lietas arī par lietošanu.
Te vienīgi varētu iesmiet par kārtējo uzskatāmo Padomjlaika ražošanas izpausmi. Lūk, jānomaina kondensators. Paskatos plates augšā, pluss uz vienu pusi, plates apakšā - uz otru pusi. OK, kur kondensatoram uzdrukāts pluss? SĀNOS, BĻEĢ!


Beigās nosplāvos un nopirku sev arī TI-3. Viņš ir tik beigts, ka ir skaists. Ierakstīju kādas 10 minūtes ar ārprāta ainvām, kuras viņš dod ārā vēl neremontēts. Jā, patīk man šis aparāts. Varēs papētīt sīkāk kā tad tas ir uzbūvēts.
 
 
Current Music: Rammstein - Jeder Lacht