katodstars
20 December 2014 @ 03:41 pm
Pats augstākais karogmasts.  
Es nezinu, var būt esam visai maz cilvēki, kam kas šāds šķiet episki, bet, jā, šis, manuprāt ir ļoti episki un, manuprāt, šim notikumam vajadzēja būt plašāk izziņotam.
Televīzijas tornī Zaķusalā uzvilkts Latvijas valsts karogs.


 
 
katodstars
14 December 2014 @ 08:13 pm
Brutālais pacients.  
Kad rakstīju par Polivoksa remontu, komentāros pieteicās [info]nistagms, kuram ar retrosintiņš noplīsis. Kā izrādījās, šis sintiņš ir visai episka elektriskā ērģele Лель - 22. Kad mēģināju to ieslēgt, iedegās gaismiņa, bet nekas cits nenotika. Tad ir tikai divi gadījumi - saplīsis kas neliels, kas ietekmē visu, vai saplīsis kas globāls. Šis nebija no tiem pirmajiem gadījumiem.Lasīt tālāk visu sapisienu )
 
 
Current Music: BRUTAL CHRIST!
 
 
katodstars
15 November 2014 @ 04:31 pm
 
Dabuju Электроника ФЛ-01 - Padomju laika flendžera skaņu efektu. Cilvēkam tas beigts mētājās plauktā, iedeva man, sak, viņam no tā jēgas nav, var būt es salāpīšu un man pašam noderēs.
Vienā dienā atrauju vaļā, salodēju aprautos vadus, slēdzas iekšā, bet tā pat neskan. Neko, pētu pa solim uz priekšu, izrādās nosprāgušas divas mikroshēmas, no kurām viena - КА528БР2 ir ļoti specifiska un nedabonama. Meklēju ārzemju analogus, o, atradās - SAD1024. Bet tā izrādās retrovitagefancy analogās aiztures mikroshēma, kuru atradu tikai ebayā par ... $122 pāri (un izsole vēl nav beigusies). Iemetu arī es flendžeri plauktā ar domu "gan kādreiz".
Vakar pēkšņi iedomājos, bāc, kas man liedz analogo aizturi uzprogrammēt? OK, efekts būs vairāk "ciparisks", bet arī oriģinālā shēma nebija tīri analoga un tīri analogu flendžeri vispār var panākt tikai ar diviem lenšu maģiem. Pie tam izrādījās, ka remontam visi materiāli pat ir pa rokai.
Pusi šodienas pavadīju bakstoties un tagad man ir strādājošs flendžeris. OK, tur ir vēl visādi trokšņi, kurus gribētos novērst, jāieliek normāli konektori, tomēr atkal prieks par to, ka izdevies atdzīvināt ko inčīgu.
Ja nu kādam interesē - te nometu kodu priekš ATTiny1634, kuru izmantoju kā aizvietotāju analogajai aizturei КА528БР2.


 
 
Current Music: VSKB
 
 
katodstars
09 November 2014 @ 09:43 pm
 
Krankvālā ievēroju, ka Stropam nav līdzi viņam raksturīgais Polivokss, bet vairāki savādāki sinti. Kā izrādījās, kaut kas izskaņojies, kaut kas nestrādājot kā vajaga un tā. Nu, neko, pieteicos idejas vārdā izlīdzēt, lai episks instruments neaiziet postā.
Pusotru mēnesi sints stāvēja pie manis - pa vakariem uzlaboju noskaņošanu, noskaņoju, salāpīju VCA bloku, uztaisīju trūkstošo panelīti priekšā, sagādāju trūkstošos kloķīšus, kājiņas un bloku stiprinājumu, salīmēju izlausto taustiņu. Šodien aizvedu saimniekam, viņš priecīgs, ka instruments dzīvs, es priecīgs, ka to kādreiz atkal varēs redzēt kādā pasākumā.
Vecajiem Padomju sintiem tomēr ir kaut kāda sava dzirkstelīte iekšā, nav viss pēc viena principa būvēts kā mūsdienu aparātiem. Žēl, aparātu no tā laika tik maz saglabājies un man pašam maz laika priekš tiem.
Bilde no aparāta pirms remonta, žēl, piemirsu nofočēt pēc tam.

 
 
katodstars
06 November 2014 @ 11:18 pm
 
Šodien no darba atprasījos ātrāk lai sagatavotos VEF muzeja rīkotā mazpasākumiņā cilvēkiem stāstīt par telefonu vēsturi un rādīt kā kādreiz strādāja telefonu tīkls pirms vēl bija ieviestas ciparripas. Tas gan nebija tik oficiāls pasāciens kā divus gadus senā CA lekcija, bet neoficiālums beigās likās, ka visus nedaudz tā kā sačomoja. Pa muzeju bijām izvilkuši nelielu telefonu tīklu ar armijas komutatoru centrā, caur to varēja zvanīties no viena muzeja eksponāta uz citu. Viens no pasākuma apmeklētājiem - astoņgadīgs puika uzdeva daudz interesantus jautājumus un pēc viņa iniciatīvas beigās pat uztaisījām "telefonu" no divām papīra glāzītēm un striķīša starp tām. Bija atnācis arī kāds interesants cilvēks - bijušais VEF darbinieks, kurš iesaistījās stāstos un beigās mums arī pastāstīja šādus tādus interesantus notikumus no viņa darba laika. Kā izrādās viņš jau neatkrības laikā licis arī radiolinkus, stāstīja par vietu, kurā links starp punktiem pa reizei zudis, jo linka starā ir ... braukājis kuģis.
Vēlreiz paldies, [info]lenorad, [info]kuzbas un klusumz par kompāniju! Bija gan interesanti, gan jautri!
Pēc divām nedēļām VEF muzejā būs vēl viens pasākums par telefoniem, jāpacenšas līdz tam savest kārtībā automātisko centrāli, lai varētu zvanīties starp telefoniem ar ripu un var būt pat iedarbināt [info]kuzbas sapnīti - VEF taksofonu.
 
 
Current Music: Knauzers - Melnā Sāga
 
 
katodstars
30 October 2014 @ 09:22 pm
Kas gan ir aukstas rokas, galvenais, lai nav auksta sirds.  
Šorīt jau izejot ārā likās, ka kaut kas nav kā parasti - viss bija burtiski oranžīgā miglā. Mjā, ierastā pikpik vietā no mašīnas atskanēja pikpikpik. Neaizslēdzu? Ā, nē, nav tik traki, aizslēdzu, vnk naktī nostrādājusi signalizācija brīdī ... kad kāds izblieza divus logus un no salona nozaga [info]lenorad segu, [info]remedia šalli, 56K iezvanpieejas modemu, dažus vadus un servisa grāmatiņu. O, tas tik kādam ir bijis guvums! It īpaši netīrā sega un arhaisks modems. Tad tizla policiste, kas negrib rakstīt aktu un to rakstot stāsta kāds esmu lohs, ka mašīnā atstāju lietas (akjā, piedod, nezināju, ka Ķengaragā ir tādi datorvēstures fani, kas 10 gadus veca modema dēļ iepiš logā āmuru). Biju jau gandrīz atbrīvojies no stereotipiem par Ķengaragu. Bet jāstrādā jau ir, aiztinu logus ar burbuļplēvi, aizbraucu uz torni savākt dažas grabažas. Atbraucu atpakaļ, burbuļplēves dēļ vienu pusi neredzu un jau trešajā vietā ieskrambāju pakaļējo bamperi. Vakarā rakstot apdrošināšanas visu ierakstīju kā divus negadījumus, ka nozīmē - divas reizes jāmaksā pašrisks. Bet, nekas, pats jau vien pie tā esmu vainīgs. Tik stulbi, ka turpmāk būs jāmaksā arī par stāvvietu, lai tāds sviests neatkārtotos. Ja vien man paliks darba auto.
--
Vakarā vēl pamanīju, ka SAF tehnika meklē plašu projektēšanas inženieri. Palika kaut kā skumīgi. Bāc, (manuprāt) atbilstu gandrīz visām prasībām, pie tam zinot SAF vēsturi un ikdienā apgrābstot SAF mūsdienu iekārtas, SAFs man šķiet kā viena no THE vietām, kurā gribētos strādāt. Un vēl viens no SAFa THE cilvēkiem ir DL, kuram esmu "biggest fan". Bet OK, man jau tā pat ir (iespējams pat pārāk) laba vieta, kurā strādāt to, kas reāli patīk. Pie tam es esmu vairāk kā gadu ikdienā zīmējis plates, man tomēr gribas ne tikai blenzt ektrānā, bet arī izkustēties, regulāri padarīt melnos darbus un kaut kur aizbraukt, kas šobrīd ir plus mīnus perfektā līdzsvarā.
--
Bet vispār aiztinot vienu pusi ar burbuļplēvi nav jāsatraucas par zagļiem, atnāk zaglis, sāk spaidīt burbulīšus, puk, puk, puk un aizmirst, ka gribēja ko zagt.
--
Īstenībā jau nav tik slikti, ir tik daudz ko interesantu darīt, plus nākošnedēļ cilvēkiem jāstāsta par telefonu vēsturi un kaut kad rezonanses krāsnī jācep grauzdiņi.
 
 
katodstars
10 October 2014 @ 10:10 pm
Vējamāt, cīņai sveiks.  
Mēs te skatamies multeni, kurā punduris (?) nonāk pie sadista, kurš šamējam iepiš rokā adatu "līdz acij", iebāž viņa roku krāsnī un beigās vēl notecina suliņu kā bērzam. Kas ir trakākais šajā? Uz to visu noskatās teleportēties spējīgs hardcore BDSM fetišists, kurš pundurim par performaci piešķir halucinogēnu gredzenu. ПРУФЛИНК
Man tas sadists kaut kādu cilvēku reāli atgādina bet nezinu kuru. Un vēl kaut kā šo skatoties prātā nāk reize, kad no kolbas dzerot Sambuku, fonā skanot Lustmord, skatījāmies multeni Bruņurupuči (kuru gan tīklā vairs nevaru atrast). Tā bija visai tumša skarbne. Latviešu multenes vispār laikam ir šizīgas līdz kaulam.
--
Šī bija skarba nedēļa. Viens Nr1. uzdevums mijas ar citu līdz tuvam deadlinam jāizvāc kāda noliktava, skriešana, plēšanās uz pusēm un vēl nedēļas beigās pasākums ar socializēšanos. man šķiet, ka esmu pelnījis kādu šķidru mierinājumu, uz kuru gan tieku ierobežots, grr.
--
Un šīs dziriņas garša laikam vienmēr atgādinās dzīvi šizomidzenī Visvalža ielā, Kebabnīcu, [info]turbund mūžam skarbo ūdenspīpi un trīs skaņudarbus, kurus cerēju laika gaitā paplašināt līdz kādiem desmit un visiem tur mītošajiem uzdāvināt izlasīti ar atlasītām bildītēm uz vākiem zem nosaukuma Visvalža Ielas Tautas Republika ar blakus pagalma dzirnaviņām uz vāka. Bet tā arī nesanāca, bišķi pašķīdām un vispār mūs no tā mitekļa izmeta.
Lai dzīvo vecie laiki, lai lieliski ir jaunie!

[bildē pietrūkst kaut kas muzikāls, kas ar bija daļa veco laiku]
 
 
Current Music: Ashley Eriksson - Island Song [Adventure Time end theme]
 
 
katodstars
03 October 2014 @ 09:59 pm
 
Kaut kā pēkšņi atausa prātā tas koncerts Čomskī, kad haotisko mūziku spēlējošie puiši pirms koncerta (?) sākuma visiem izdalīja Hesburgera kuponus un paziņoja, ka tie ir dziesmu vārdi. Tad man nācās skatīties visšizīgāko uzstāšanos vispār, kurai var būt stāv blakus tikai Tankista gabalu griešana no sevis un ēšana uz skatuves pie mūzikas ar vārdiem "mēs esam tas, ko mēs ēdam".
Āhh, blārgh.
 
 
Current Music: Letarģija
 
 
katodstars
25 September 2014 @ 10:28 pm
 
Atceros, kā VEF torņa pulkstenim taisot varības skriptu, līdz vēlām nakts stundām būros pa pitonu, lai saprastu kā nianses saprogrammēt tā, kā gribas. Pa retam kādu ašo ideju pulksteņa skriptā pielaboju arī darba laikā. Tagad ļoti līdzīga līmeņa projekts pitonā jātaisa darbam un pulksteni programmējot apgūtais ir nenovērtējami noderīgs. Ja nu es kādreiz būšu kādam priekšnieks (par ko es ļoti šaubos) tad ļaušu pa reizei padotajiem padarīt ko savu - ja nu tas darbiniekam atnāk atpakaļ kā darbā pielietojamas zināšanas, kā man tas ir tagad.
 
 
katodstars
18 September 2014 @ 09:23 pm
Viena no labākajām vietām.  
Kolēģi kādu laiku runāja par kādu telekomunikāciju noliktavu, kuru saukāja par bunkuru. Nesapratu un arī īsti neiedziļinājos. Šodien man uz to bija jāaizbrauc un kur tā atrodas? BUMBU PATVERTNĒ.
 
 
katodstars
14 September 2014 @ 06:03 pm
Svētdienas nekodarīt.  
Bāc, es aiz neko darīt uz sava galda esmu uzbūvējis pusi dial-up līnijas. Jāsavāc no darba mans otrs modems, jāuzbaksta dialup serveris un jāmēģina uztaisīt pilnu līniju, lai zinātu kā tad bija internetot 90. gados, hehehe. Sīkāks stāsts būs kad tas viss strādās.
 
 
Current Music: Enigma THC
 
 
katodstars
11 September 2014 @ 10:42 pm
 
Atceros, kā pirms gandrīz diviem gadiem, kad sāku strādāt tīklos, kolēģis stāstīja, ka pa reizei testējot radiosakaru aparatūru šo to ieslēdzot un testējot tur pat ofisā starp galdiem. Tad likās wooow, es strādāšu ofisā, kurā mēdz parādīties vēl neapgūti dzelži.
--
2 gadus vēlāk: "Ē, klau, Katodstar, aizbrauc rītdien [turp] un savāc SAFus, sašķiro, kas der, notestē, salāpi, kas beigts!" Drīz vien manā tehnostūrī blakus testa bāzes stacijai un GPS testa setupam tika atvesti ratiņi pilni ar pavecu Latvijā ražotu SAF aparatūru, ar kuru starot pār ofisam varēšu kādu nedēļu no vietas un bez maz savā stūrī gribas uzsliet mastu testiem (vai var būt vienkārši episkumam).


 
 
katodstars
16 August 2014 @ 10:28 pm
 
Kad vakara panīkums pār mani ņēma virsroku, [info]remedia ieteica pa seniem laikiem kopā dzert alhōlu un izvilka no skapja manis aizmirstu tilpumu ar brūno. Tagad meš abi dzeram kokteili "Emulsija". Tā tik ir sieviete.
Tā nu situācijas snapšots:
Mēs abi spēlējam Angry birds un es viņai paralēli ar pirkstu bakstot kartē stāstu stāstus par to, kā gāja ārpus mācībām koledžā: "Te mēs apgāzām plostu (es tad vēl nemācēju peldēt) un pēc tam visi saģērbušieses tikai siltajās garajās armijas apenēs ar akumulatoru un lampu uz mocīša bez motora gājām meklēt kurpi grāvī", "Te es nopirku savu mocīti. Tad vēl nemācēju braukt ar to", "Te es tanī pat dienā pirmo reizi avarēju ar mocīti".
--
Un vēl pie viena.
Bija tolaik viens reāli sakarīgs kursabiedrs, kurš līdz niansēm saprata elektroniku. Bet sociālos priekšmetus nīda tā pat kā es. Tad nu reiz kādā literatūras kontroldarbā šams bija iezīmējis puķi. Kad skarbā skolotāja šos kontroldarbus vērtēja visiem priekšā, kā vakar atceros:
"Jums, L, kontroldarbs uz trīs sanācis, bet par to puķi beigās..."
No blakus solā sēdošā L atskan klusināts "Jess!!"
"Divi."
Telpā atskan klusināti smiekli.
--
Bet beigās čalis uztaisīja savu interneta firmu, kurā bezvadu internetu dalīja caur cantenām (links izpratnei), sapirka daudz pareizā izmēra alus bundžas un lai fiksi iztukšotu bundžas uztaisīja dzerstiņu ar norunu, ka bundžas netiek traumētas. Bet var būt tā ir tikai leģenda, žēl, ka ar to čali kontakts aprāvies.
 
 
Current Music: PRODIGY
 
 
katodstars
30 July 2014 @ 05:41 pm
Raššan bīznes  
Atplēsu darbā vaļā vienu vienu ciparu centrāli, kura kaut kādu kļūdu sākusi rādīt. Atslēgteikums - centrāle ražota Krievijā. Kļūdas risinājums vienkāršs - ventilators nosprūdis, no atvilktnes izvelku piemērotu ventilatoru, nobrīnos par dīvaino ventilatora stiprinājumu, par nosaukuma plāksnīti, kura atgādina plāksnīti no elektromotora, par askētisko gravēto paneli, bet tad atceros - Krievija. Tā tīri intereses pēc apskatu kā tad aparāts uzbuvets, nu, tur 80386 procītis - ai, nostaļģija, bija man reiz kompītis ar tādu pat procesoru, helikopterīšus uz tā spēlēju. Tālāk tur centrālē visas vajadzīgās lietas, RAMs, CPU, ciparu kanālu transīveri, bet kur...glabājas programma priekš CPU? Skatos uzmanīgāk - nē, otra plates pusē nav, nē, nav atsevišķa bloka ar FLASHiem. Bet uz plates ir 48T128 RAMs ar iebuvetu bačeni, kas ir vienīgā vieta, kur programma glabajas. Tas tik ir biznesa plāns - Tu ieliec programmu tādā RAMā, pēc gadiem beidzas bačene, programma pazūd, ļautini nesaprotot, kas notiek, biezā slānī nes uz remontu "beigtos" aparātus. Nu, neko, lai nodrošinātos pret dienu X, nolasīšu šo RAMu un saturu došu pasaulei, lai citi neuzkāptu uz šī grābekļa.
Sviests. nekad nevar zināt cik smalki kāds Tevi gribēs appist.
 
 
katodstars
20 July 2014 @ 12:29 pm
TCHERNOBYL-HARRISBURG-SELLAFIELD-FUKUSHIMA  
Hah, nu ir viens ķeksis dzīvē izdarāmo lietu sarakstā vēl pievelkams klāt. Kraftwerks redzēts dzīvajā. Manuprāt, koncerts bija sanācis ļoti labi, tika spēlēti labākie skaņudarbi no visa Kraftwerk pastāvēšanas laika. Un lielākais prieks bija par "The Robots", "Das Model" un, protams, "Radioactivity". Kā reiz [info]kuzbas teica, ka nu jau viņi var arī Fukušimu minēt "Radioactivity" sākumā. Un, haha, jā, tā arī notika! 3D projekcijas bija kas neredzēti episks. It īpaši tas brīdis, kad "Space lab" laikā likās, ka no ekrāna pūlī ielido kosmosa kuģis.


Par pašu festivālu. lai vai kā daži par to smietos kā par overpriced hipsteru festivālu, tomēr tajā tik tiešām bija jauka un pozitīva atmosfēra. Plaša teritorija mežā pie jūras, daudz jauku cilvēku, garšīgs ēdiens un, protams, mūzika. Krievu valodu atceros dzirdējis vien trīs reizes - vienreiz pūlī, vienreiz "Bērnu rīts" uzstāšanās laikā no plates un vēl vienu reizi, protams, Kraftwerka robotos.
 
 
katodstars
11 July 2014 @ 09:17 pm
Negaidītā ekskursija.  
Sadomājām te ar vienu domubiedru aizbraukt līdz Radio Merkurs raidītāja antenām. Nu, tur pastaigāt apkārt gar sētu, pamēģināt detektorutvērēju, uztaisīt kādu bildi un doties mājup. Piebraucam pie vietas X, kurā vēl aizvien ir tās pašas antenas, kuras no bērnības atceros garāmbraucot. Tur pat pie sētas gar ēku staigā kāds onkulis, kurš mums sāka jautāt kur tad mēs staigājamies. Neko, sākām stāstīt, ka meklējam kur ir Merkura antenas, gribējām paskatīties, uzzināt ko jaunu. Vārdu pa vārdam izrādījās, ka šajā teritorijā esot radioamatieru biedrība "Imanta", ka šajās brīvdienās te pat notikšot sakaru sacensības, kuru citi dalībnieki varētu būt no visas pasaules. Bet nu tā īpaši draudzīgs tas onka nebija. Kad gribējām jau doties tālāk gar sētu, parādījās vēl viens onkulis, kuram pirmais pateica, ka, redz, jaunieši par Merkuru interesējas. Viens no viņa pirmajiem jautājumiem mums - "Vai raidītājus arī gribiet apskatīt?" Vai tad mums divreiz jāprasa?
Tā nu sākās negaidītā ekskursija. Kā izrādījās, raidītājs atrodas teritorijā, kura agrāk ir bijusi kā viens no Padomju laika jūras navigācijas sistēmas raidītāju punktiem. Sistēmas princips pamatā ir līdzīgs kā GPS, tikai satelītu vietā tiek izmantotas zames raidītāju stacijas. Tuvākās divas stacijas ir bijušas Tallinā un Kaļiņingradā, Rīgas stacija ir bijusi galvenā starp šīm un devusi korekcijas signālus pārējām. Teritorija ir interesanta arī ar to, ka visā tās pāris hektāru platībā ir ierakts vara siets, kurš strādā kā elektrisks pretsvars antenām. Agrāk teritorijā ir bijuši četri antenu masti, starp kuriem ir bijusi novilkta navigācijas sistēmas antena, bet laika gaitā divi ir noņemti un nu starp atlikušajiem diviem ir novilkta Merkuru raidošā antena. Kā izrādās šī antena ir paša Jura Lapinska taisīta no diviem paralēliem trolejbusa vadiem un tai signāls no fīdera tiek pievadīts pa divem lokaniem zemējuma vadiem. Cilvēks, kurš mums tur visu rādīja, teica, ka nu ne viss te ir pareizi uztaisīts, bet tas strādā un neviens to neaiztiek. Uz paša antenas pievada ir maza neona gaismiņa, kuru tumsā var redzēt spīdot. Iesākumā Merkurs esot raidījis no Ulbrokas raiostacijas romba formas antenas, kuru uzspridzināja 2010. gadā. Cilvēks vēl pastāstīja daudz interesantas lietas, viena no interesantākajām bija iepriekš minētās jūras navigācijas sistēmas indikācijas bloks. Protams, tajā laikā (50 - 80. gadi) nebija plaši pieejamas skaitļošanas sistēmas, kuras spētu no uztvertajiem signāliem parādīt precīzu atrašanās vietu, tā dēļ to darīja cilvēks. Uz indikatora ir trīs "pulksteņi", katram ir sava "krāsa". Nolsaot katras "krāsas" vērtību, cilvēks skatās speciālā kartē ar katras krāsas lokiem un pēc to vērtību krustošanās vietām uzzina savu atrašanās vietu. Sarežģīti, bet tas strādāja!
Minētais navigācijas indikators ПИРС-1М. Katra pulksteņa vidū ir tam atbilstošās krāsas punkts.


It kā nofočēju arī Merkura raidītāju, bet tas lai paliek ārpus publiskās telpas. Lai nofočētu antenas biju pārāk sapriecājies par notiekošo, hehe.
Ak, jā, un vēl - mans detektoruztvērējs izgāzās, tā nu iet, ja nepārbauda visu pirms reālās izmēģināšanas.
 
 
Current Music: Apoptose
 
 
katodstars
09 July 2014 @ 07:34 pm
Weller Pyropen Piezo rīvjū.  
Ik pa laikam nākas strādāt visai urbāni mežonīgās vietās - uz jumtiem, kādā kabeļu trasē, mašīnā utt. Lieta, kura šajos darbos reizēm rada dir...galvassāpes ir lodēšana, jo lodstacija tomēr ir galda instruments un ir ķēpa to vazāt līdzi pilsētas/rūpnīcu plašumos, it īpaši, ja rokas stiepiena attālumā nav elektrības rozete. Atbilde - gāzes lodāmurs, par kura iegādi biju domājis jau pāris gadus. Kādu brīdi apdomāju Dremel Versatip, bet beigās iegādājos Weller Pyropen Piezo, jo Weller WS81 lodstacija nav vēl pievīlusi. Tā kā tam komplektā ir gāze, tas tika sūtīts kā bīstama krava, tā dēļ solītās vienas dienas piegādes vietā bija piecas. Bet tas nekas. Tā kā realitātē biju apgrābstījis tikai Weller WP60K, pirmais pārsteigums bija par lodāmura izmēru - tas ir reizi pusotru lielāks kā gaidīju. Nu, jā, hehe, uz ekrāna bildēs viss izskatās vienāds un reālos izmērus nočekot neiedomājos. Uzreiz skaidrs, ka tas nebūs miniatūrs bezvadu lodāmuriņš, kuram mētāties somā, lai būtu lodēt gatavs esot jebkur. Kādēļ izvēlējos tieši šo? Pirmkārt jau kastītes dēļ, kurā pie viena varētu glabāt citas lodēšanas lietas - alvu, kusni, lodāmura uzgaļus. Pie tam kastītē nāk līdzi švammīte liekās alvas noslaucīšanai un lodāmura paliktnis. Bez lodēšanas uzgaļa līdzi nāk arī uzgalis, lai lodāmuru varētu izmantot kā fēnu karsēšanai un vēl papildus fēna uzgalim klāt nāk karstuma reflektors, kurš ļauj ērtāk uzkarsēt uz vadiem liekamās izolācijas. Komplektā nāca arī gāze Weller baloniņā, bet drīkst izmantot arī butāna gāzi, ar kuru pilda šķiltavas.

Te tālāk ir vēl burti un bildītes. )
 
 
katodstars
30 June 2014 @ 04:38 pm
 
Šodienas atklājums - pulverkrāsotāji KnK Coating. Gribēju te dažus bleķus nokrāsot lai ievilktu prodžektu pārvērstu naudā, sazvanījos, tur laipni atbild latviski, izstāsta kur jābrauc. Aizvedu detaļas, viņiem plašs, tīrs, kārtīgs cehs, liela krāsu izvēle, IMHO sakarīgas cenas. Ceru, ka arī kvalitāte būs līmenī, tad pie viņiem aizvedīšu arī atjaunojamo telefonu korpusus un centrāļu daļas, kas varētu labi kickstartot vairākus iesūnojušus atjaunošanas projektus.
 
 
Current Music: Dope Stars - Theta Titanium
 
 
katodstars
23 June 2014 @ 09:27 pm
Šokolādes desa.  
Šī laikam ir vislabākā šokolādes desas recepte, kuru zinu:
"Recepte ir šāda - paciņa sviesta, glāze cukura, 2 olas, kakao pulveris pēc garšas, cepumi - vismaz divas paciņas, bet drošībai labāk paņemt vēl vienu. Marmelāde, rieksti, rozīnes, uzgriežņi un skrūves - pēc vēlēšanās.
No sākuma samaisa sviestu ar cukuru - jo ilgāk, jo labāk, lai cukurs pakūst, tad pievieno olas, kakao pulveri tik daudz, lai ir kaut kāda garša. Tad liek klāt sadrupinātus cepumus un vēlamās piedevas, kamēr masa ir tāda, ka saiet lielā "klucī", bet nav pārāk sausa. Šito grūti paskaidrot, pēc kādiem pāris mēģinājumiem parasti top skaidrs, cik daudz cepumu vajag, lai nebūtu pļura un arī nelūztu gabalos. Pēc tam uz cepamā papīra vai svietspapīra vai kāda cita materiāla, kas nemirkst, izveido vēlamo "desas" formu, satin cieši, liek ledusskapī un kādas pāris stundas to apliek ar elektrisko žogu, lai rīmas netiek klāt. tas arī viss :)"
 
 
katodstars
05 June 2014 @ 10:07 pm
 
Nopirku šodien miniatūru USB WiFi adapteri. Funkcionāli viss lieliski. Tizli tikai tas, ka tā iepakuma tilpums ir vismaz 150x (nepārspīlējot) lielāks par pašu adapteri. Dīvainā kārtā uz kastītes rakstīts "Green" un līdzi nāk CD. Nez, IMHO mūsdienās tomēr uz to vajadzēja ietaupīt. Ja jau uz kasīttes raksta, ka pasaulē mazākais adapteris, to arī ar iepakojumu varētu izcelt. Bet, nē, tad nevarētu salikt tik daudz uzrakstus uz kastītes. Mjā.
 
 
Current Music: Linkin Park - par godu bērnībai.