katodstars
01 October 2015 @ 08:31 pm
No vienkāršības atkāpties nedrīkst.  
Reizēm iedomājos par tādu paradoksu, kuru novēroju arī pats uz sevis - jo cilvēks kļūst tehniskāks, jo sarežģītāk cilvēks mēģina atrisināt dažādas tehniskas problēmas, jo par vienkāršiem problēmu iemesliem un risinājumiem iedomājas aizvien mazāk.
--
Darbā pāris mēnešus brīnijāmies kā dēļ vienā servertelpā karst kāds maģistrālais aparāts, lai gan citas iekārtas tur pat blakus bija normā. Nu, neko, sākām domāt, kas pie vainas, pieņēmām, ka karstums tur var nākt no sienas, no griestiem (telpa atrodas ēkas augšā dienvidos), durvīm, no citas iekārtas un tā. Nu, neko, nolēmām, ka jātaisa Pētījums. Mērīsim temperatūru visādos telpas punktos - griestus, sienu, durvis, kāpņutelpu un ko tur vēl. Sēdēju dienu, uzrakstīju pitonskriptu priekš sava universālā instrumenta Raspberry Pi, kurš lasa čupu termosensoru un tos tad tīklā var lasīt caur SNMP un likt grafikos. No pagātnes vāceles izvilku vienu savu termosensora dizainu, sataisīju sensorus, salīmēju tos pa telpas punktiem, pieliku grafikos un sāku gaidīt.
--
Kāpēc es sākumā minēju to par risinājumu sarežģīšanu? Jo kad jau kādu laiku zīmējās grafiki, bet karšanas avotu īsti nevarējām no tiem saprast, kaut kam citam nosprāga ventilators un to mainot iedomājos, ka, hmm, var būt tam karstošajam aparātam jāizpūš putekļu filtrs? To izdarot, temperatūra nokritās par, ehmm, 25 grādiem un palika normā. Tik vien. Pēc tam pāris dienu laikā atrisinājām vēl vairākas "mistiskas" ieilgušas temperatūras problēmas. 
 
Current Music: Herz Jühning - Opisthotonus
 
 
katodstars
27 September 2015 @ 02:11 pm
AKT 15  
Līdzīgi kā Rīgā reizi gadā notiek Baltā nakts, kad šajā naktī dažādās pilsētas vietās notiek dažādas mākslinieku performances, Liepājā ar līdzīgu konceptu notiek pasākums Akti Naktī. Tā kā aktā Nr 15 pazīstami cilvēki spēlēja industriālo mūziku, plus pasākums notika vecā bunkurā, nolēmām doties turp paklausīties šo to sen nedzirdētu.
Pirmkārt jau vieta bija visai lieliska. Ne īpaši liela, veca Padomju laika bumbu patvertne, kurā kādreiz bijis vietējais pagrīdes klubiņš. Tagad laikam gan bunkuriņš stāv tukšs. Vieta ļoti atmosfēriska, it īpaši, jo atmiņas no Rīgas industriāļu kluba "Bunkurs", Preses nama bumbu patvertnē ir vēl visai siltas. To atgādināja ne tikai pati vietas aura, bet arī projecija uz baltās grubuļainās sienas, pie basiem grabošās ventilācijas caurules, pelējuma smarža ieejas gaitenītī... Pasākumu apmeklēja visdažādākie random cilvēki, brīžiem pat ar bērnu ratiņiem iestūrēja bunkurā, apgriezās un brauca prom. Laikam apmeklējot citus mākslas pasākumus pilsētā, dusmīga mūzika piedūmotā pagrabā viņiem likās, emm, neatbilstoša. Vēl viens pluss šādam pasākumam - tas ir tālu no Rīgas, principā nebija tādu paliekošu krānu, kuri atnākuši jau pārdzertu mūli un neiet prom, cilvēki pārsvarā mierīgi vēroja notiekošo vai arī bija krāni tikai uz brīdi un aizgāja prom uz citu aktu.
Pirmais spēlēja Tankists, nedaudz pārsteidza, ka tipiski nomāktības pilno uzstāšanos nobeidza uz visai vienkāršas un pat šķietami pozitīvas nots. Kamēr uz skatuves tika uzkrauti Autogēna aparāti, skatītājus ar visai vienkāršu performanci izklaidēja Pain[pro]test, viens otrā durot āķus, adatas un tricinot ar elektrošoku. Šajā brīdī pat interesantāk par performanci bija paskatīties uz random apmeklētāju sejām, kuri laikam īpaši nebija gaidījuši ko tādu. Vienai meitenei bija īpaši šausmās savilkta seja, kuru ik pa brīdim viņa paslēpa aiz šalles, cits čalītis stāvēja sastindzis ar sejas izteiksmi "emm, paga, es tiešām redzu...to ko es redzu?", cita vecmāmiņa projām ejot esot teikusi, ka tas ir trakākais, kas šovakar redzēts. Nu, un tad uzstājās Autogēns.
Akjā, pareizi, Autogēnu laikam biju redzējis vienu reizi otrajā pasākumā kurš notika Preses nama bunkurā, kur viņi savu mūziku papildināja ar caur efektiem laistām skaņām, kuras radās...caur gaļu laižot elektrību un uz skatuves cepa cūkas sirdi to dalot apmeklētājiem. Atšķirībā no tā koncerta, kas bija izteikti melns, šis bija pat visai pozitīvs. Pārsteidza sākumā, ka zibspuldzes zibināšana jūtami spēžas virsū uz skaņas, bet tad pieleca - ak, pareizi, es taču viņiem priekš šī pasākuma biju nedaudz nomodificējis veca kinoprojektora pastiprinātāju ar fotoreizinātāju, kura izdoto skaņu laižot caur efektiem viņi izmantoja uzstājoties. Jā, protams un pēc brīža Plazma vicinot lukturīšus un spīdinot tos fotoreizinātājā mūzikai piedeva savu dzīvīgumu. Protams, neiztika arī bez teātrālākām odziņām, kad viņi viens otram tur pat uz skatuves iedur katetru, patecina glāzē asintiņu, iedzer, aplaistās, un kā mežoņi turpina uzstāšanos. Kaps uz skatuves dejoja skatītājos pūšot ugunsdzēšano un atkal ar lukturīšiem mocot fotoreizinātāju un vēl pēc brīža Plazma no pagaldes izvilka man pazīstamu defibrilatoru un aicināja skatītājus saņemt pa uzšāvienam rokā ar mazāko jaudu. Uz to gan pieteicās tikai daži drosminieki, kamēr citi pasākuma viesi turpināja izbrīnīti noskatīties notiekošajā. Akjā, vēl nedaudz pat saskumdināja, ka viņi spēlēja arī skaņudarbu Bunkergang, kurš tika rakstīts un filmēts Preses nama bunkurā tā pašā plaukumā.
Nu un pēdējais nodārdināja SKD šoreiz jau pats ar savu mūziku, kura ir manāmi ritmiska, bet tomēr skarba un pavelkoša, tas arī baigi patika. Viss pasākums bija nereāli labs. Lielisks pasākumu pilnā rudens noslēgums.
Un tad garais atpakaļceļš naktī, kad miega slāpēšanai skaļa mūzika mijās ar enerģijas dzēriena straumi. Beidzot vajadzētu arī tā kā kustēt no Ogres uz Rīgu lai šodien pacenstos kaut cik nonākt finiša taisnē ar vienu ērģeli, jo, bāc, ar notikumu un pienākumu pārsātināto ikdienu esmu iekrājis rindu ar oldschool aparātiem uz remontiem, ahh.

 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis
 
 
katodstars
25 September 2015 @ 10:58 pm
EDI - part 1.5  
Saņēmos piecelt pakaļu un aiziet pastaigāt pa Zinātnieku nakti. Negribot pērties pa cilvēku baru, atliku anatomikuma apmeklējumu un nosliecos par labu Teikas instutūtu rajoniņa apmeklēšanu. Pirmkārt, Organiskās Sintēzes instutūtu, jo tajā saista zinātne, dažas foršas atmiņas un cilvēki, otrkārt - Elektronikas un Datorzinātņu institūtu, jo zinātne, elektronika un kompīši.
Sākumā aizgājām uz OSI, kur abi ar [info]remedia kautrējāmies ko jautāt, bet man kā ne - ķīmiķim pat īsti nebija ko jautāt, vairāk likās interesanti paklausīties ko stāsta citiem. Reakciju demonstrācijas lika cerības, ka būs interesantākas, bet tās vairāk bija paredzētas bērniem, kuriem rotaļas ar šķidru slāpekli ir kas jauns un neredzēts. Nekas, gājām tālāk ap stūri uz EDI.
EDI iesākumā atkal kautrējāmies runāties, bet šoreiz tomēr saņēmāmies ko jautāt. Pirmā lieta pie kā piestājām bija tur pat EDI izstrādāts plaukstas asinsvadu skeneris, kurš potenciāli var aizvietot pirkstu nospiedumu skenēšanu ar dažādām priekšrocībām. Jā, bija visai interesanti, ka tā pa gabalu var nofotografēt plaukstā iekšā esošos asinsvadus. Cilvēks arī tā interesanti un plaši izstāstīja par šo tehnoloģiju un kā izrādās viņiem plaukstas skeneris stāvot testa režīmā pie durvīm uzstādīts. Kamēr runājām par asinsvadiem, aiz mūsu mugurām braukājās apmeklētāju vadīts tancīgs kāpurķēžu robots.
Tālāk runājoties ar cilvēku, kurš apkalpoja lāzerskenēšanas iekārtu, kura skenēja telpu, kurā atrodamies, mums aiz muguras, apmeklētāju izsaucienu pavadīts pacēlās neliels droniņš, kuru vēlāk apmeklētāji arī varēja palidināt. Es arī tā kā gribēju, bet uz to bez maz rinda stāvēja un tā arī neizdevās to pamēģināt lai nebūtu jāgaida. Infrasarkanā filmēšana nelikās nekas neredzēts, tomēr tai blakus stāvošā cilvēku kustību atpazīšana gan likās nereāli piedūrīga. Man gan ar cilvēku, kurš pie šīs ekspozīcijas stāvēja īsti nebūtu par ko runāties, bet viena no demonstrējamajām analīzēm atgādināja novienkāršotu (cik nu tas iespējams), senu Kraftwerk skaitļotājgrafiku un, protams, uzreiz vēl solīti tālāk - hmm, vai var būt šo cilvēku savedot kopā ar kādu no čomiem - mūziķiem kādreiz sanāktu kādas interesantas realtime vizualizācijas kādā koncertā? Bet tas ta - negāju runāties lai nedomā, ka esmu kāds no ielas iemaldījies panks, kurš no tehnikām neko nejēdz. Ja būs reāla ideja, var būt ir vērts piedāvāt sadarbību. Vienā brīdī [info]remedia man iebakstīja sakot, "ē, klau, paskat, tā taču [info]lea!", pēc brīža viņa man iebakstīja lai parādītu, "ē, klau, paskat kas tur uz lapiņas!". MUZEJA APMEKLĒJUMS. Ā, pareizi! EDI taču ir savs muzejs stiklotā telpā, pie kuras pirms gadiem diviem labu brīdi stāvēju piespiedis seju, kad JDat reiz mani uzaicināja paciemoties Hackerspeisā.
Protams, divas reizes nebija jāsaka un pēc mirkļa jau bijām muzejā. Muzeja ekskursiju vadīja cilvēks, kurš acīmredzami bija lielu savu dzīves daļu ir pavadījis strādājot EDI un muzejā esošo tehniku aprakstīja lietojot "mēs", jā, kas nozīmēja, ka viņš ir piedalījies šo aparātu radīšanā. Kā viņš stāstīja, institūtu rajoniņā viņi Padomjlaikā ir radījuši paši savu datortīku, vienu no pirmajiem Padomju savienībā, caur viņu radītajiem "modemiem" (kuri muzejā bija tādi, nu normāla tower kompīša izmērā) esot pa telefona līnijām savienojuši skaitļotājus vairākās Padomju savienības vietās un pat ar līniju uz Ameriku. Viņš rādīja bildes no Padomju laikiem ar cilvēkiem pie tā laika kompīšiem un roku rasētām shēmām. Stāstīja, ka projektējuši dažādas ciparu iekārtas priekš VEFa, taisījuši militāristu pasūtījumus. Pamanīju, ka nāk vēl ameklētāji, sīkais šmurgulis arī sāka ņemties un sarunāju, ka citā reizē šo ekskursiju muzejā un ne tikai varētu arī turpināt. Tik lieliski, ka nolēmām doties apmeklēt tieši šo vietu. Brīžiem skatoties ko tik uz vietas neizstrādā man bija tāds fāāāāk, bāāāāc, noooopietni, cilvēki taisa TO te uz vietas? Reizēm jau ikdienā sadomājos tā, ka ehh, nevajadzētu iesprūst uz visu mūžu lāpot aparātus, vajadzētu arī ko paliekošu uztaisīt, lai tas kalpotu cilvēcei un var būt arī nonāktu kāda muzeja vai kolekcija plauktā.

Un bildes, to nav, jo viss likās tik interesants, ka aizmirsu. Vienā brīdī muzejā gribēju [info]remediai iebakstīt, ē, klau, nofočē eksponātus, bet aizmirsu. Gan citreiz.
 
 
Current Music: Mind Abyss - Alive
 
 
katodstars
20 September 2015 @ 08:52 pm
Izpalīdzīgā cilvēka lāsts.  
Man ļoti patīk palīdzēt idejas vārdā, it īpaši draudzīgiem cilvēkiem, kuri dara mazbudžeta tehniski - idejiski - muzikālas lietas, kuras arī mani piedur pēc tam klausīties vai apmeklēt. Reizēm tam ir arī tumšā puse - ja diena ir pavadīta kraujot lietas, stutējot skatuves fermas, velkot vadus, slēdzot gaismas, tad pasākums pēc šīs dienas īpaši neievelkas, jo pa dienu aizgājis tik daudz spēka lai vakarā ātri vien nepārvarami sagribētos gulēt. Tā bija Naktsmaiņā V, kad pēc skatuves montēšanas un panikainas gaismu vienošanas noskatījos vien četru mākslinieku uzstāšanās. Nākošajā dienā biju atpakaļ lai kopā ar pēdējām izspūrušajām, pasākumu pārdzīvojušajām tumšajām dvēselēm jauktu nost iepriekš samontēto. Tā bija arī vakar Krankvālā II, kad pusi dienas tika tīrītas telpas, vilkti vadi, nesāti veci rādžuki kā dekorācijas un darbinātas iepriekš gatavotās vizualizācijas. Arī vakar vien līdz pusnaktij novilku un devos mājup gulēt lai nākošajā rītā vāktu nost visu godam nostrādājušo. Bet tas, ko redzēju, tas patika un ļoti labprāt būtu palicis līdz absolūtam spēku izsīkumam un tur pat vien noplīsis.
Akjā, vēl piedūra, ka dabuju Bēdu Vēstneša CDR "oriģinālo" ierakstu. Un vēl tur bez mana sīkā šmurguļa bija arī citi bērni, visi kopā tur draudzīgi ņēmās un pēc cilvēku reakcijām šķiet, ka tādos mājīgos pasākumos bērni īpaši nav traucēklis.

foto: [info]nistagms

 
 
Current Music: SHAKHTYOR - Solaris
 
 
katodstars
14 September 2015 @ 09:26 pm
 
Baigi piedūra, pēkšņi atcerējos, ka čomam uz muguras ir skarbs viņa skaņotāja profesijai atbilstošs tetovējums - uz muguras sākot no sprandas rindā uz leju sazīmētas XLR ligzdas līdzīgi kā cilvēkiem Matrixā. Jā, man reāli patīk, ka cilvēki par savu nodarbošanos tā aizraujas, ka to pastāvīgi gatavi atzīmētt arī uz sevis. Vispār es ar ko tādu jau sen kā gribētu, bet tad labi jāizdomā kā lai tas neizskatās pārāk leimi un nav tikai plika bilde, bet ir arī kāda dziļāka nozīme, kuru ne katrs pamanītu.
--
Bet vispār tagad pēc apslimotas dienas, pavadītas pie kompīša buroties pa svešu programmu un to kodējot pēc savām vajadzībām, pēc piecām stundām skolas solā sēžu servertelpā un gaidu zvanu kad atbrauks cilvēks te kaut ko padarīt. Pārgurums. Plus vēl pasākumam dzelži mājās jāgatavo. Nekas, kapā atpūtīšos.
 
 
Current Music: DŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽ
 
 
katodstars
09 September 2015 @ 11:20 pm
 
Gribēju dabūt izlasi "Strāvoklis", kurā dažādi mūziķi taisījuši mūziku ar Raiņa vārdiem, dažus gadus atpakaļ izdota te pat Latvijā. Tāda nedaudz ironija - uz vietas nekur neatradu, nevienam nebija, nācās pasūtīt no Lietuvas disku veilakiņa, kura darbinieki kā reizi kad pasūtīju bija dzīvojušies pa festivālu tik ilgi, ka es jau sāku satraukties vai maz dabūšu sen kāroto disku. Pa lielam šo gribēju jo diskā ir Rosewater izpildītais "Svētvakars" arī STandART un KODEK tur izpildījuši pa dziesmiņai, tomēr noklausoties ievēroju, ka nemaz visu ierakstu dzirdējis neesmu un tajā ir visai daudz tīkamu skaņudarbu. Plus izrādījās, ka diskam nāk līdzi arī plakātiņš.
Nākamais jau ceļā pie manis ir Badsectora ieraksts Xela metāla vāciņā, uz kura nedaudz ceru dabūt paša izpildītāja parakstu kad nu kāds saorganizēs Badsectora konci Rīgā.
Tā kā savu solījumu par oriģinālo ierakstu katru mēnesi es turu.
 
 
Current Music: STandART - Korozija
 
 
katodstars
03 September 2015 @ 01:20 pm
 
Sēžot centrālās servertelpas stūrī, stampājot mutē picu, caur aparātu gārgšanai var pat saklausīt mūziciņu no kompīša. Tādi, lūk, reizēm gadās pusdienlaiki.
 
 
Current Music: Total Control - Paranoid Video
 
 
katodstars
24 August 2015 @ 07:34 am
 
Nu, labi, beidzot varu pastāstīt arī par šo epopeju. Šoreiz ne tik daudz remonts, vairāk pārbūve un uzlabošana. Cilvēks vēlējās savai vecajai bungmašīnai MIDI interfeisu lai būtu iespējams to vadīt no datora vai sekvencera. No retrosintī projektiem šis varētu būt viens no interesantākajiem šobrīd.

 
 
Current Music: Hospitāļu iela - Tas ir tas
 
 
katodstars
23 August 2015 @ 10:19 pm
 
Virs savas darba vietas mājās piekāru daždesmit gadus vecu zīmējumu no kādas rūpnīcas.
Lai tad cirkulis simbolizē izstrādi, kas man ir daļa ikdienas, bet zobrats - ražošanu, kura, kas zina, var būt kādreiz atkal būs mana ikdiena.


 
 
Current Music: Bad Sector - Telemetry
 
 
katodstars
18 August 2015 @ 10:41 pm
 
Iedeva viens cilvēks labot Электроника ПМ-04 pulti uz remontu un profilaksi. Nu, neko, pults kā pults, masīva kā jau Padomju aparāts, bet pat tāda, nez, pēc funkcijām pat visai mūsdienīga. Tā kā jātaisa profilakse, nu, tur jānomaina visi kondensatori, jāpārbauda poči, tas nozīmē, ka viss jājauc ārā. Nezinu kur rodas mans entuziasms, bet ķēros klāt.Te stāstelis turpinās. )
 
 
Current Music: Position Parallele - Pop Mortem
 
 
katodstars
13 August 2015 @ 10:21 pm
 
Ir vasara un darbā brīžiem darāmā ir mazāk kā saprašanas, tā dēļ kaut kā šo pāri palikušo saprašanu izmantojam jaunradei.
Nu, lūk. Tā kā esam nedaudz saspiedušies ar kondicionieru efektivitātes mērīšanu, esam aizgājuši tik tālu, ka mums vajag kaut cik objektīvu āra gaisa temperatūru. Tā kā mana vecmāmiņa ir bijusi meteorologs, zinu, ka temperatūras sensoram jābūt tādā kā ēnainā namiņā ar ribām lai to nekarsētu saule, lai nelītu virsū auksts lietus, nesnigtu sniegs, bet caur namiņu varētu brīvi plūst gaiss, kura temperatūra tiek mērīta. Meklējot kur šādu "namiņu" varētu iegādāt, sapratu, ka tie ir maz pieejami un dārgi. Līdz skatoties to bildes atradu, ka, bāc, cilvēki mājās tos taisa no baltām plastmasas bļodiņām. Nē, nopietni, kaut vai šis vai šis. Vai tad es sliktāks?
Aizgāju uz noliktavu, noņēmu no norakstītas antenas stiprinājumu un devos sirojumos pēc baltiem plastmasas šķīvīšiem. Man veicās Depo augu stendā - dažāda diametra šķīvīši, kurus liek zem puķu podiem izskatījās tieši pēc tā ko vajag! Katrā pa četriem urbumiem vītņustieņiem, vidējiem pa vidu lielāks caurums kur plūst gaisam un stāvēt sensoram. Apakšējā šķīvītī mazs kabeļu ievads ar kuru nostiprināt vadiņu, kura galā ir sensors. Tad ar sauju uzgriežņu visu savilkt kopā. Ā, pareizi, šķīvīšiem nedaudz spīdēja cauri saule, tā dēļ augšējo iekšā izklāju ar foliju. Augšējais šķīvītis uzlīmēts lai nerēgojas ārā riebīgas skrūves un namiņš kaut pirmajā acu uzmetienā neizskatās pēc šķīvīšu čupiņas. Jau šodien to uzstutēju pie masta uz darba jumta un rīt šī mūsu darinājuma rezultāts kopā ar citiem datiem jau zīmēsies grafikos.
Tādas, lūk tehnoizklaides.


 
 
Current Music: Ecoscreen - Last Wave
 
 
katodstars
11 August 2015 @ 10:58 pm
 
Ai, jau otro vakaru mēģinu uzrakstīt par viena aparāta remontu, bet, nez, nesanāk ar pietiekami maz lamu vārdiem.
Šodien biju aizbraucis pie interesanta cilvēka, no kura dabuju 8bit perfolentas lasītāju kādai šīberainai idejai. Kā izrādījās viņš ir strādājis par sakarnieku gāzes industrijā, stāstīja par analogajām centrālēm, par to kā dispečeri iesākumā nīduši automātiskās datu pārraides sistēmas, jo tās viņiem atņēmušas darbu, par to, ka Latvijā vēl aizvien tekstilrūpniecībā strādā iekārtas, kurām programmu nolasa no perfolentām. Kad pamājot uz antenu pie viņa mājas jautāju vai viņš ir radioamatieris un klausās citu valstu raidītājus, viņš teica, ka nē, tik daudzus gadus esot ar sakariem saistītam, viņš jau ir radioprofesionālis.
--
Darbā turpinām izvirtības ar temperatūras un patēriņu mērījumiem, bāc, jo vairāk mēram, jo vairāk šķiet, ka pietrūkst dati, vairāk jāmēra. Ir ļoti interesanti, brīžiem pat brīnos kā paralēli visam ne tik interesantam darāmajam atliek laiks vēl darīt šādu jaunradi. Gan jau kādreiz arī par šo būs garš palags, haha.
 
 
Current Music: Antireality - Karantine Kommandos
 
 
katodstars
10 August 2015 @ 11:20 pm
 
Pa retam mana diena aiziet ar šitādu uzparikti piestājot Rīgas visneiedomājamākajās vietās un mulsinot garāmgājējus. Reiz pat gribēju ar to kāpt pamestā daudzstāvenē, bet, ehh, noraustījos no potenciāliem iemītniekiem. Ceturtdien ar to izbraukāju to rajonu starp Ziepniekkalnu un Daugavu, tur patiesībā ir ļoti jauka vieta ar daudz zaļuma, Bišumuiža, krastmala, dīvaini namiņi, dīzeļmucas meža vidū un kas vēl ne. Tā nu ir, ik pa laikam sanāk iemaldīties šķietami vēl neatklātās pilsētas nomalēs.
 
 
Current Music: Post Festum - Amorf
 
 
katodstars
04 August 2015 @ 10:22 pm
 
Hahaha, lietotāja [info]po profilā atradu perfektu bildīti, kas mani varētu raksturot visu manu apzinīgo mūžu.

 
 
Current Music: The March Of The Innocent - Cape Sidereal vs CountessM
 
 
katodstars
03 August 2015 @ 10:27 pm
Sen nav bijis normāls tehnoposts.  
Tā kā tagad vasara, brīvāks un silts, saņēmāmies ar kolēģi noliktavā izjaukt pa metāliem visus norakstītos aparātus, piekrāvām busu un aizvedām uz miskasti. Kad lūžņu piķis jau sildīja kabatu, izmetu loku gar THE vietas kastēm, kurās piekrauts visdīvainākais hlams - akumulatori, mātesplates, nodedzināti vadi, hanteles, viss iespējamais ko vien var nodot diezgan patumšā metāla/tehnikas pieņemšanas punktā. Acis piesaistīja viena platīte ar gaismas diodēm, kurā bija arī viss pārējais lai bez kādas bēdas šīs diodes varētu brīvi vadīt. Neko, izprasīju šo platīti, esot atpakaļ ofisā par platīti aizmirsu.
Vienā pusdienlaikā atcerējos, ka, eu, man taču ir Rasberijs, ar kuru varētu visai brīvi vadīt šīs gaismas diodes. Challenge accepted! Daždesmit minūtes ar testeri un ir skaidrs kā draivermikroshēmas savienotas ar LEDiem. Nevajadzēja pat lodāmuru ieslēgt lai saspraustu platīti ar Rasberiju. Nedaudz bija jāpabakstās lai dabūtu no Rasberija ārā signālus, bet kad tas izdevās, tālāk aizgāja ātri - draiveri uz plates vadījās vienkārši un paklausīgi, skripts LEDu vadīšanai sanāca vienkāršs un pārskatāms. Vēl pēc brītiņa uzkodētajam "draiverim" piekodēju klāt skrejošo gaismiņu. OK, sviestains zibens projekts ir uztaisīts, ko tālāk?Ā, pareizi! Nu, kā, ikdienā labojot un bakstot tīkla aparātus, ir iegājies, ka ofisa tīklā man ir savs nerakstītais apgabals - 60. - 80. adrese. Bet tā kā es parasti aizmirstu kas man ir ieslēgts, kas tīklā pieejams un kuras adreses brīvas lai tās piešķirtu kastei, kurai tikko nomirt nav bijis ļauts, man taču varētu būt monitorings, kurš rāda kas kurā brīdī ir pieejams. Sacīts - darīts. Daži mēģinājumi ar nmapu skenēt savu apgabalu, no atgrieztā rezultātā tiek paņemts kuras adreses tad ir sasniedzamas un tas vienkārši tiek rādīts uz gaismiņām. Katrai gaismiņai sava adrese. Pieskočoju monitora malā un pieliku sarakstu kas kurai gaismiņai atbilst. Tā, nu, lūk, man arī darbā ir savs monitorings, pat sajutos kā operatīvs inženieris, kuram sēžot pie pogām vienmēr viss strādā.
Vispār es varētu arī savu Pitonā rakstīto skriptu iepostēt te, bet, nu, nez, pieņemu, ka Pitonā ne tik labi māku skriptus rakstīt, atnāks kāds programmētājs, noreidžos mani un būs jāatgriežas nodurtu galvu savā mirušo aparātu čupā ne vairs kā inženierim - varonim sirdī. Nē, nu labi, ja nu kādam interesēs, iepostēšu.
 
 
Current Music: Doric - The Suspect
 
 
katodstars
01 August 2015 @ 11:29 pm
 
-Es varētu pamēģināt izžāvēto liepziedu tēju, ja nu tā būs mierīgāk gulēt.
-Jā, pamēģini gan, kā nekā šonakt trijos Tu mani modināji sakot, ka iesi aizvērt logu, jo pa to lien iekšā peles un staigā pa palodzi.
--
Bāc, ja es atcerētos kaut pusi no sviesta ko daru pa miegam.
 
 
katodstars
22 July 2015 @ 02:16 pm
 
Sēžu servertelpā, skrūvēju aparātus, spraudelēju vadiņus, spīdinu lāzerīti, prātā tinu atpakaļ filmu, līmēju kopā kadrus un tad pēkšņi, woah, paga, paga, tas taču bija [info]ulvs, kurš mums Kūcvālā pirms nedēļām divām uztaisīja kolektīvo kultūršoku!
 
 
Current Music:  PLOHO - Новостройки
 
 
katodstars
20 July 2015 @ 11:15 pm
 
Hahahaaa, man izdevās bez maz virtuālais remonts! Visādas šitādas lietas kaut kā baigi iepriecina, jo pats sev varu teikt, ka, re, re, kaut ko tomēr māku.
http://klab.lv/users/kjiimikjis/19488.html
--
Šovakara 100 kondensatorus esmu nomainījis, šķiet, ka rīt šo kārtējo sovoku šausmu kasti varēšu likt kopā un tad atkal te bārties par kārtējām lietām kā nevajag kaut ko taisīt.
 
 
Current Music: November Növelet - Changing Mind
 
 
katodstars
19 July 2015 @ 08:59 pm
"Koncerts nevar sākties pirms visi nav iedzēruši HIV pozitīvo ūdeni"  
Aizvakar aizgāju uz to "Bolderāju", kura atrodas Rīgas centrā uz Avotu ielas, pasākumā "HIV pozitīvs" paklausīties mūziku, padzert alu un atdot pāris salāpītos aparātus.
Sen nebiju runājies ar [info]sirena. Kamēr runājāmies, vienā grāmatu plauktā pamanīju grāmatu "No rotaļām uz zināšanām", kas ir tāda 90. gadu eksperimentu grāmata bērniem. Neko, atcerējos bērnību un ņēmu šķirstīt. Pienāca viens puisis mums sēdēt blakus un tā iesaucās "Ē, man šī grāmata bija bērnībā!", tad vēl viens, un kad jau trešais atnāca un pajautāja par bērnības grāmatu, [info]sirena noliekot mākslas vēstures grāmatu nosmējās, ka, klau, kas jums visiem ir ar to stulbo grāmatu? Nekas neatlika, nopirku to par 1€ bērnības vārdā. Kaut kad pamēģināšu uztaisīt saules dzirnavas vai apelsīnu mizas zemūdeni, haha.
[info]nistagms uzstāšanās bija lieliska īstā Brutal Christ garā, bet ritmiņš zem noiza ārprāta un šīberainajiem vārdiem bija tas, kas man citās uzstāšanās bija nedaudz pietrūcis. Pirms otrā uznāciena [info]nistagms man prasīja vai negribu uzspēlēt giču "Bolderājas geju orķestrī". Kad atteicu, ka nemāku, viņš teica, ka tas labi, to arī vajag! Bet nu tā pat atteicu, bāc, kautrējos taču. Zinkā, pat ja ir 10 cilvēki, kuri skatās, tomēr, ja nu ko salaižu dēlī? Tiesa gan, kad sāka spēlēt, tomēr radās kaut kāda kopības sajūta un salikās, ka, bāc, būtu vēl vienu alu izdzēris un somā mistiski būtu mans uzticamais Monotraibs, jā, bez maz varētu pat iesaistīties. Ā, pareizi, arī šoreiz noslēgumā sašķīda mūzikas instruments, šoreiz kaut kāds krišnaītu pseidoakordeons.
Pēc tam sēdēju priekšnampīpētavā meklējot vēl kādu inčīgu grāmatu līdz atradu retrofutūrisma bībeli (nu, vai vismaz psalmus noteikti) - 73. gada grāmatu par to, kā pasaule varētu būt attīstījusies 2000. gadā. Palasīju savas tēmas, nu, tur sakarus,  tehniku, šis tas bija visai precīzi aprakstīts, optiskie sakari it īpaši, lai gan cik zinu, tajā laikā optiskie sakari tikai sāka rasties. Arī to dabuju sev par 1€. Turpinot gaidīt kamēr no manis būs pārliecinoši iztvaikojis alus, tiku ierauts ņūmetāla disenītē, kurā tā no sirds izlēkājos, nez, pirmo reizi pa pāris gadiem.
Beigās kad laidos prom ar kārtējo labojamo aparātu padusē, bārmenis, kurš sevi pirms brīža nosauca par Bolderājas krodzinieku jautāja kas man tas, neko, pāris vārdos pieminēju, ka prieka pēc lāpu visādu vecu hlamāžu no kuras citi kratās vaļā. Uz to saņēmu jautājumu, ka, "ē, klau, Tu neesi tas, kurš tur klabē visu ko salabotu liek?" Tad man bija tāds, hahāāā, fakjēē, mani atpazīst.
Tā pa lielam priekš manas antisocialitātes pasākums bez maz bez pazīstamiem cilvēkiem bija visai aizraujošs.Ā, vispār, pareizi, pirmā reize kad bijām Bolderājā arī bija tur spēlējot [info]nistagms un Brutal Christ pasākumā, kurš uzspēlēti bija veltīts Sātanam. Gribēju, bet piemirsu uzrakstīt, ka, jā, tas bija pasākums, kurā likās, ka redzu vairāk jautrības un patiesu smaidu kā bērnībā baznīcā ejot līdzi mammai.
 
 
Current Music: Mind In A Box - 8 Bits
 
 
katodstars
16 July 2015 @ 02:39 pm
 
Vakar no rīta saņēmu trakumā pasūtītu Bakterielle Infektion mūzikas CD. Braucot uz darbu skanot sen nedzirdētajai mūzikai padomāju, ka nu, bāc, varētu ik mēnesi pa vienam oriģinālajam mūzikas CD pasūtīt. Ir taču tik daudz mūzikas, kas priecē sirdi un ausi, tas būtu gan preikš paša forši, ka ir oriģinālie diski, gan arī gan jau māksliniekam kaut kas no tā atlec. Abas patronu kastes, kurās glabāju diskus varētu pārvietot tam paredzētā plauktā ar vietu gan kasetēm, gan, kas zina, arī platēm, jo interesanta mūzika pamazām ienākas bez maz visos formātos. Vispār, jā, vajadzētu sataisīt normālu mūzikas stūri.
Par to pašu turpinot, aizvakar vakarā uz brīdi biju piestājis kāda mūziķa un mūzikas kolekcionāra dzimenē, kurā skanēja mūzika no platēm. Kāds viņam uzdāvināja Kraftwerka plati, kura tika uzreiz nolikta goda vietā. kad beidzās skanošā plate un kāds prasīja ko lai uzliek tālāk, lielākā daļa klātesošo parādīja uz Kraftwerka plati. Tas jau vien norāda, ka brīvo laiku pavadu ar normāliem cilvēkiem, haha. Tad nu nācās pakavēties kamēr tā noskanēja.
Vispār šī ir diezgan forša nedēļa ar cerību, ka nākošā būs vēl foršāka.
 
 
Current Music: Bakterielle infektion - Wegen Dir