katodstars
24 August 2015 @ 07:34 am
 
Nu, labi, beidzot varu pastāstīt arī par šo epopeju. Šoreiz ne tik daudz remonts, vairāk pārbūve un uzlabošana. Cilvēks vēlējās savai vecajai bungmašīnai MIDI interfeisu lai būtu iespējams to vadīt no datora vai sekvencera. No retrosintī projektiem šis varētu būt viens no interesantākajiem šobrīd.

 
 
Current Music: Hospitāļu iela - Tas ir tas
 
 
katodstars
23 August 2015 @ 10:19 pm
 
Virs savas darba vietas mājās piekāru daždesmit gadus vecu zīmējumu no kādas rūpnīcas.
Lai tad cirkulis simbolizē izstrādi, kas man ir daļa ikdienas, bet zobrats - ražošanu, kura, kas zina, var būt kādreiz atkal būs mana ikdiena.


 
 
Current Music: Bad Sector - Telemetry
 
 
katodstars
18 August 2015 @ 10:41 pm
 
Iedeva viens cilvēks labot Электроника ПМ-04 pulti uz remontu un profilaksi. Nu, neko, pults kā pults, masīva kā jau Padomju aparāts, bet pat tāda, nez, pēc funkcijām pat visai mūsdienīga. Tā kā jātaisa profilakse, nu, tur jānomaina visi kondensatori, jāpārbauda poči, tas nozīmē, ka viss jājauc ārā. Nezinu kur rodas mans entuziasms, bet ķēros klāt.Te stāstelis turpinās. )
 
 
Current Music: Position Parallele - Pop Mortem
 
 
katodstars
13 August 2015 @ 10:21 pm
 
Ir vasara un darbā brīžiem darāmā ir mazāk kā saprašanas, tā dēļ kaut kā šo pāri palikušo saprašanu izmantojam jaunradei.
Nu, lūk. Tā kā esam nedaudz saspiedušies ar kondicionieru efektivitātes mērīšanu, esam aizgājuši tik tālu, ka mums vajag kaut cik objektīvu āra gaisa temperatūru. Tā kā mana vecmāmiņa ir bijusi meteorologs, zinu, ka temperatūras sensoram jābūt tādā kā ēnainā namiņā ar ribām lai to nekarsētu saule, lai nelītu virsū auksts lietus, nesnigtu sniegs, bet caur namiņu varētu brīvi plūst gaiss, kura temperatūra tiek mērīta. Meklējot kur šādu "namiņu" varētu iegādāt, sapratu, ka tie ir maz pieejami un dārgi. Līdz skatoties to bildes atradu, ka, bāc, cilvēki mājās tos taisa no baltām plastmasas bļodiņām. Nē, nopietni, kaut vai šis vai šis. Vai tad es sliktāks?
Aizgāju uz noliktavu, noņēmu no norakstītas antenas stiprinājumu un devos sirojumos pēc baltiem plastmasas šķīvīšiem. Man veicās Depo augu stendā - dažāda diametra šķīvīši, kurus liek zem puķu podiem izskatījās tieši pēc tā ko vajag! Katrā pa četriem urbumiem vītņustieņiem, vidējiem pa vidu lielāks caurums kur plūst gaisam un stāvēt sensoram. Apakšējā šķīvītī mazs kabeļu ievads ar kuru nostiprināt vadiņu, kura galā ir sensors. Tad ar sauju uzgriežņu visu savilkt kopā. Ā, pareizi, šķīvīšiem nedaudz spīdēja cauri saule, tā dēļ augšējo iekšā izklāju ar foliju. Augšējais šķīvītis uzlīmēts lai nerēgojas ārā riebīgas skrūves un namiņš kaut pirmajā acu uzmetienā neizskatās pēc šķīvīšu čupiņas. Jau šodien to uzstutēju pie masta uz darba jumta un rīt šī mūsu darinājuma rezultāts kopā ar citiem datiem jau zīmēsies grafikos.
Tādas, lūk tehnoizklaides.


 
 
Current Music: Ecoscreen - Last Wave
 
 
katodstars
11 August 2015 @ 10:58 pm
 
Ai, jau otro vakaru mēģinu uzrakstīt par viena aparāta remontu, bet, nez, nesanāk ar pietiekami maz lamu vārdiem.
Šodien biju aizbraucis pie interesanta cilvēka, no kura dabuju 8bit perfolentas lasītāju kādai šīberainai idejai. Kā izrādījās viņš ir strādājis par sakarnieku gāzes industrijā, stāstīja par analogajām centrālēm, par to kā dispečeri iesākumā nīduši automātiskās datu pārraides sistēmas, jo tās viņiem atņēmušas darbu, par to, ka Latvijā vēl aizvien tekstilrūpniecībā strādā iekārtas, kurām programmu nolasa no perfolentām. Kad pamājot uz antenu pie viņa mājas jautāju vai viņš ir radioamatieris un klausās citu valstu raidītājus, viņš teica, ka nē, tik daudzus gadus esot ar sakariem saistītam, viņš jau ir radioprofesionālis.
--
Darbā turpinām izvirtības ar temperatūras un patēriņu mērījumiem, bāc, jo vairāk mēram, jo vairāk šķiet, ka pietrūkst dati, vairāk jāmēra. Ir ļoti interesanti, brīžiem pat brīnos kā paralēli visam ne tik interesantam darāmajam atliek laiks vēl darīt šādu jaunradi. Gan jau kādreiz arī par šo būs garš palags, haha.
 
 
Current Music: Antireality - Karantine Kommandos
 
 
katodstars
10 August 2015 @ 11:20 pm
 
Pa retam mana diena aiziet ar šitādu uzparikti piestājot Rīgas visneiedomājamākajās vietās un mulsinot garāmgājējus. Reiz pat gribēju ar to kāpt pamestā daudzstāvenē, bet, ehh, noraustījos no potenciāliem iemītniekiem. Ceturtdien ar to izbraukāju to rajonu starp Ziepniekkalnu un Daugavu, tur patiesībā ir ļoti jauka vieta ar daudz zaļuma, Bišumuiža, krastmala, dīvaini namiņi, dīzeļmucas meža vidū un kas vēl ne. Tā nu ir, ik pa laikam sanāk iemaldīties šķietami vēl neatklātās pilsētas nomalēs.
 
 
Current Music: Post Festum - Amorf
 
 
katodstars
04 August 2015 @ 10:22 pm
 
Hahaha, lietotāja [info]po profilā atradu perfektu bildīti, kas mani varētu raksturot visu manu apzinīgo mūžu.

 
 
Current Music: The March Of The Innocent - Cape Sidereal vs CountessM
 
 
katodstars
03 August 2015 @ 10:27 pm
Sen nav bijis normāls tehnoposts.  
Tā kā tagad vasara, brīvāks un silts, saņēmāmies ar kolēģi noliktavā izjaukt pa metāliem visus norakstītos aparātus, piekrāvām busu un aizvedām uz miskasti. Kad lūžņu piķis jau sildīja kabatu, izmetu loku gar THE vietas kastēm, kurās piekrauts visdīvainākais hlams - akumulatori, mātesplates, nodedzināti vadi, hanteles, viss iespējamais ko vien var nodot diezgan patumšā metāla/tehnikas pieņemšanas punktā. Acis piesaistīja viena platīte ar gaismas diodēm, kurā bija arī viss pārējais lai bez kādas bēdas šīs diodes varētu brīvi vadīt. Neko, izprasīju šo platīti, esot atpakaļ ofisā par platīti aizmirsu.
Vienā pusdienlaikā atcerējos, ka, eu, man taču ir Rasberijs, ar kuru varētu visai brīvi vadīt šīs gaismas diodes. Challenge accepted! Daždesmit minūtes ar testeri un ir skaidrs kā draivermikroshēmas savienotas ar LEDiem. Nevajadzēja pat lodāmuru ieslēgt lai saspraustu platīti ar Rasberiju. Nedaudz bija jāpabakstās lai dabūtu no Rasberija ārā signālus, bet kad tas izdevās, tālāk aizgāja ātri - draiveri uz plates vadījās vienkārši un paklausīgi, skripts LEDu vadīšanai sanāca vienkāršs un pārskatāms. Vēl pēc brītiņa uzkodētajam "draiverim" piekodēju klāt skrejošo gaismiņu. OK, sviestains zibens projekts ir uztaisīts, ko tālāk?Ā, pareizi! Nu, kā, ikdienā labojot un bakstot tīkla aparātus, ir iegājies, ka ofisa tīklā man ir savs nerakstītais apgabals - 60. - 80. adrese. Bet tā kā es parasti aizmirstu kas man ir ieslēgts, kas tīklā pieejams un kuras adreses brīvas lai tās piešķirtu kastei, kurai tikko nomirt nav bijis ļauts, man taču varētu būt monitorings, kurš rāda kas kurā brīdī ir pieejams. Sacīts - darīts. Daži mēģinājumi ar nmapu skenēt savu apgabalu, no atgrieztā rezultātā tiek paņemts kuras adreses tad ir sasniedzamas un tas vienkārši tiek rādīts uz gaismiņām. Katrai gaismiņai sava adrese. Pieskočoju monitora malā un pieliku sarakstu kas kurai gaismiņai atbilst. Tā, nu, lūk, man arī darbā ir savs monitorings, pat sajutos kā operatīvs inženieris, kuram sēžot pie pogām vienmēr viss strādā.
Vispār es varētu arī savu Pitonā rakstīto skriptu iepostēt te, bet, nu, nez, pieņemu, ka Pitonā ne tik labi māku skriptus rakstīt, atnāks kāds programmētājs, noreidžos mani un būs jāatgriežas nodurtu galvu savā mirušo aparātu čupā ne vairs kā inženierim - varonim sirdī. Nē, nu labi, ja nu kādam interesēs, iepostēšu.
 
 
Current Music: Doric - The Suspect
 
 
katodstars
01 August 2015 @ 11:29 pm
 
-Es varētu pamēģināt izžāvēto liepziedu tēju, ja nu tā būs mierīgāk gulēt.
-Jā, pamēģini gan, kā nekā šonakt trijos Tu mani modināji sakot, ka iesi aizvērt logu, jo pa to lien iekšā peles un staigā pa palodzi.
--
Bāc, ja es atcerētos kaut pusi no sviesta ko daru pa miegam.
 
 
katodstars
22 July 2015 @ 02:16 pm
 
Sēžu servertelpā, skrūvēju aparātus, spraudelēju vadiņus, spīdinu lāzerīti, prātā tinu atpakaļ filmu, līmēju kopā kadrus un tad pēkšņi, woah, paga, paga, tas taču bija [info]ulvs, kurš mums Kūcvālā pirms nedēļām divām uztaisīja kolektīvo kultūršoku!
 
 
Current Music:  PLOHO - Новостройки
 
 
katodstars
20 July 2015 @ 11:15 pm
 
Hahahaaa, man izdevās bez maz virtuālais remonts! Visādas šitādas lietas kaut kā baigi iepriecina, jo pats sev varu teikt, ka, re, re, kaut ko tomēr māku.
http://klab.lv/users/kjiimikjis/19488.html
--
Šovakara 100 kondensatorus esmu nomainījis, šķiet, ka rīt šo kārtējo sovoku šausmu kasti varēšu likt kopā un tad atkal te bārties par kārtējām lietām kā nevajag kaut ko taisīt.
 
 
Current Music: November Növelet - Changing Mind
 
 
katodstars
19 July 2015 @ 08:59 pm
"Koncerts nevar sākties pirms visi nav iedzēruši HIV pozitīvo ūdeni"  
Aizvakar aizgāju uz to "Bolderāju", kura atrodas Rīgas centrā uz Avotu ielas, pasākumā "HIV pozitīvs" paklausīties mūziku, padzert alu un atdot pāris salāpītos aparātus.
Sen nebiju runājies ar [info]sirena. Kamēr runājāmies, vienā grāmatu plauktā pamanīju grāmatu "No rotaļām uz zināšanām", kas ir tāda 90. gadu eksperimentu grāmata bērniem. Neko, atcerējos bērnību un ņēmu šķirstīt. Pienāca viens puisis mums sēdēt blakus un tā iesaucās "Ē, man šī grāmata bija bērnībā!", tad vēl viens, un kad jau trešais atnāca un pajautāja par bērnības grāmatu, [info]sirena noliekot mākslas vēstures grāmatu nosmējās, ka, klau, kas jums visiem ir ar to stulbo grāmatu? Nekas neatlika, nopirku to par 1€ bērnības vārdā. Kaut kad pamēģināšu uztaisīt saules dzirnavas vai apelsīnu mizas zemūdeni, haha.
[info]nistagms uzstāšanās bija lieliska īstā Brutal Christ garā, bet ritmiņš zem noiza ārprāta un šīberainajiem vārdiem bija tas, kas man citās uzstāšanās bija nedaudz pietrūcis. Pirms otrā uznāciena [info]nistagms man prasīja vai negribu uzspēlēt giču "Bolderājas geju orķestrī". Kad atteicu, ka nemāku, viņš teica, ka tas labi, to arī vajag! Bet nu tā pat atteicu, bāc, kautrējos taču. Zinkā, pat ja ir 10 cilvēki, kuri skatās, tomēr, ja nu ko salaižu dēlī? Tiesa gan, kad sāka spēlēt, tomēr radās kaut kāda kopības sajūta un salikās, ka, bāc, būtu vēl vienu alu izdzēris un somā mistiski būtu mans uzticamais Monotraibs, jā, bez maz varētu pat iesaistīties. Ā, pareizi, arī šoreiz noslēgumā sašķīda mūzikas instruments, šoreiz kaut kāds krišnaītu pseidoakordeons.
Pēc tam sēdēju priekšnampīpētavā meklējot vēl kādu inčīgu grāmatu līdz atradu retrofutūrisma bībeli (nu, vai vismaz psalmus noteikti) - 73. gada grāmatu par to, kā pasaule varētu būt attīstījusies 2000. gadā. Palasīju savas tēmas, nu, tur sakarus,  tehniku, šis tas bija visai precīzi aprakstīts, optiskie sakari it īpaši, lai gan cik zinu, tajā laikā optiskie sakari tikai sāka rasties. Arī to dabuju sev par 1€. Turpinot gaidīt kamēr no manis būs pārliecinoši iztvaikojis alus, tiku ierauts ņūmetāla disenītē, kurā tā no sirds izlēkājos, nez, pirmo reizi pa pāris gadiem.
Beigās kad laidos prom ar kārtējo labojamo aparātu padusē, bārmenis, kurš sevi pirms brīža nosauca par Bolderājas krodzinieku jautāja kas man tas, neko, pāris vārdos pieminēju, ka prieka pēc lāpu visādu vecu hlamāžu no kuras citi kratās vaļā. Uz to saņēmu jautājumu, ka, "ē, klau, Tu neesi tas, kurš tur klabē visu ko salabotu liek?" Tad man bija tāds, hahāāā, fakjēē, mani atpazīst.
Tā pa lielam priekš manas antisocialitātes pasākums bez maz bez pazīstamiem cilvēkiem bija visai aizraujošs.Ā, vispār, pareizi, pirmā reize kad bijām Bolderājā arī bija tur spēlējot [info]nistagms un Brutal Christ pasākumā, kurš uzspēlēti bija veltīts Sātanam. Gribēju, bet piemirsu uzrakstīt, ka, jā, tas bija pasākums, kurā likās, ka redzu vairāk jautrības un patiesu smaidu kā bērnībā baznīcā ejot līdzi mammai.
 
 
Current Music: Mind In A Box - 8 Bits
 
 
katodstars
16 July 2015 @ 02:39 pm
 
Vakar no rīta saņēmu trakumā pasūtītu Bakterielle Infektion mūzikas CD. Braucot uz darbu skanot sen nedzirdētajai mūzikai padomāju, ka nu, bāc, varētu ik mēnesi pa vienam oriģinālajam mūzikas CD pasūtīt. Ir taču tik daudz mūzikas, kas priecē sirdi un ausi, tas būtu gan preikš paša forši, ka ir oriģinālie diski, gan arī gan jau māksliniekam kaut kas no tā atlec. Abas patronu kastes, kurās glabāju diskus varētu pārvietot tam paredzētā plauktā ar vietu gan kasetēm, gan, kas zina, arī platēm, jo interesanta mūzika pamazām ienākas bez maz visos formātos. Vispār, jā, vajadzētu sataisīt normālu mūzikas stūri.
Par to pašu turpinot, aizvakar vakarā uz brīdi biju piestājis kāda mūziķa un mūzikas kolekcionāra dzimenē, kurā skanēja mūzika no platēm. Kāds viņam uzdāvināja Kraftwerka plati, kura tika uzreiz nolikta goda vietā. kad beidzās skanošā plate un kāds prasīja ko lai uzliek tālāk, lielākā daļa klātesošo parādīja uz Kraftwerka plati. Tas jau vien norāda, ka brīvo laiku pavadu ar normāliem cilvēkiem, haha. Tad nu nācās pakavēties kamēr tā noskanēja.
Vispār šī ir diezgan forša nedēļa ar cerību, ka nākošā būs vēl foršāka.
 
 
Current Music: Bakterielle infektion - Wegen Dir
 
 
katodstars
05 July 2015 @ 10:09 pm
 
Sēdēju vakarā lāpīju vienu briesmīgu ērģeli un spektrā skatījos vai taustiņiem normāli visas frekvences ieslēdzas. Apnika, noliku malā, ebt spektrs turpināja zīmēties un rādīja to skanošajai mūzikai, pa brīdim sazīmējot visai glītas faktūras. Un tad kaut kā iedomājos, ka, jā, ja nu kādreiz saņemšos arī pats kādu muzonu uztaisīt, varētu būt kāds skaņudarbs, kura spektrā paslēpta kāda bildīte, uzrakstiņš, nez, simbols.
Ā, un tad atcerējos šo, žēl, ka bilde pazudusi un video kur tas bija uzfilmēts arī nevaru atrast, bet tā pat piedūriens:
Radiohuligāni krievu militārās raidstacijas spektrā iezīmē vārdu ХУЙ
 
 
Current Music: Gold Zebra - Trans Desert
 
 
katodstars
25 June 2015 @ 07:47 pm
 
Vienmēr, kad biju pie viena cilvēka, redzēju viņam pie sienas piekārtu Latvijā ražotu RMIF TI-3 pusciparu sintiņu.  Pie sienas tas karājās, jo bija saplīsis, kāds cilvēks esot to atteicies labot un tā tas arī nonācis pie sienas kā dekors. Tā nu reiz viņam aiznesot citu salabotu sintiņu, nodomāju, ka jābeidz reiz siekaloties un jāļaujas izaicinājumam. Paņēmu sintiņu pie sevis cerībā tomēr tikt ar to galā.
Protams, uzreiz gribot tam sadot pa pakaļu, norāvu vāku un, emm, pats bišķi apsēdos uz pakaļas. Sints ir visai sarežģīts, viena plate ir līdzīga novienkāršotam ZX Spectrum kompītim, divas plates signāla ģenerēšanai, divas plates signāla apstrādei un vēl divas plates ar pogām un to vadību. Šitik sarežģītu retrosintu vēl nebiju vēris vaļā. Reāli es biju sacerējies, ka būs jāmeklē nopietnas problēmas ciparu daļā, līdzkaulam jāizkož analogā daļa (kas NAV vienkārša), bet diemžēl (vai par laimi, haha) bija viens defekts barošanā, vairāki beigti kondensatori analogajās platēs (bez jautājuma gan nomainīju tos visus), un vēl pāris sīkumi. Nācās gan pārzīmēt daļu vienas plates shēmas lai saprastu kā tā strādā.
Bet, protams, viss nav tik spoži kā gribētos. Lai gan liekas, ka RMIF būtu ražojuši tikai lieliskas lietas, bet, ehh. Nu, kaut vai pats korpuss. Es, protams, saprotu, ka koku arī mūsdienās izmanto kā mūzikas instrumentu dekoratīvu materiālu, bet, bāc, šim iekšā vairākās vietās bija ekonomēts metāls un ielikts koks. Nē, reāli tā vietā lai izlocītu trīs bleķīšus zem taustiņiem, tur ielikti trīs kociņi kā distanceri. Sānos arī mistiski dēlīši. Kad liku visu kopā, atklājās, ka korpusā vienā vietā paliek šķirba. Kāpēc? Jo vienai detaļai stūrītis spiežas pret otru detaļu. Nācās vēl to piezāģēt ar juvelierzāģi. Starp platēm tipiskie Padomjlaika konektori, kuri jāpārbauda katru reizi pēc to spraušanas vai kāds kontakts nav izgājis ārā no savas vietas. Plus tie laikam nav bijuši vajadzīgajā platumā, neglīti piekniebti cik garus vajag. Kādam kondensatoram plusa marķējums plates augšā vienā pusē, apakšā - otrā. Ej nu saproti kā tas jālodē atpakaļ. Taustiņi brāķaini, vienam to lejot palikusi maliņa, kura reizēm ķeras pie blkaus taustiņa. Bet sliktākais - programmas gļuki, pie kuriem gan pierodot sintiņš klausa un skan pat visai interesanti, bet tomēr kauns, ka RMIFs tomēr masveidā palaidis pasaulē aparātus ar nepārbaudītām programmām.
Īstenībā pats sev arī tādu sintiņu gribētu lai varētu to izpētīt sīkāk. Visai interesants tomēr hibrīds starp ciparu un analogo tehniku un gan jau tur būtu gan ko iemācīties gan uzlabot.
Vispār par šo nedrīkst nepieminēt dtech.lv lapu, kurā cilvēks (kurš ja nekļūdos RTK mācījās dažus kursus virs manis) ielicis visai daudz informācijas. Gribēju pat viņam uzrakstīt par tēmu, bet, ehh, inženiera lepnums - ja nu kādam kas jāprasa tad pašam sev jāatzīst, ka nesanāk, haha.


 
 
Current Music: Doric - Over Mentality
 
 
katodstars
17 June 2015 @ 12:09 am
 
Šovakar klausos šos un jūtu, ka klausīšos viņus visu rītdienu.
soundcloud.com/denovomutans
--
Ahh, jā, it kā atvaļinājums, bet viss tik ļoti saplānots, ka nez cik vairs atliks atvaļināties.
Bet nu, nekas, vismaz ir laiks saraut divu visai episku retrosintu remontus un tos pirms atdošanas nedaudz pagrabināt. Tā kā drīz atkal rakstīšu par aparātiem.
 
 
Current Music: CountessM & Denovomutans - Wasteland
 
 
katodstars
28 May 2015 @ 12:13 am
Kuzucuk + Konstrukcija Vinilbārā  
It kā Vinilbārs bija sazin cik reizes dzirdēts, bet nebija ne jausmas ne kur tas atrodas, ne kā tas izskatās. Bet tā kā šovakar tajā spēlēja Konstrukcija, to nedrīkstēja palaist garām. Pasākums bija negaidīti jauks. Kuzucuk nospēlēja savus jautros un minimālistiskos meldiņus, Konstrukcija brīžiem nonesa jumtu ar savu dzīvo uzstāšanos. Kas pārsteidza - pasākumā nebija neviena kretīna, nu, tas ir, kāds acis aizlējis dejotājs, kāds skaļš mūzikas superkritiķis, mūžam neapmierināta blondīne vai kāds cits pasākuma garu bojājošs ambālis. Otra lieta - bija mūziķu sievas, suņi, bija viņu bērni un tie netraucēja, bet priecājās par savu tētu uzstāšanos vai vienkārši spēlējās ar citiem. Reti silts pasākums un visi smaidīgi. Un apmeklētāju vidū bija bez maz visa elektroniskā undergrounda "elite". Kaut šādi pasākumi būtu biežāk.
Prieks arī par to, ka uz skatuves pamanīju pārīti manis lāpītu aparātu, par to jau lielākais prieks, ka redzu tos pēc tam cilvēkiem koncertā sagādājot prieku.
Haha, un vēl gaidot rindā uz tualeti nejauši iepazinos ar Kuzucuka dziedātāju.

Griež galvas
Video kameras
Pie visām
Dzīvokļu durvīm

 
 
Current Music: Konstrukcija - Jaunceltne
 
 
katodstars
21 May 2015 @ 11:23 pm
 
Norāvu kārtējam retrosintī aparātam vāku un sāku domāt: "Hmm, izskatās briesmīgi, ar ko lai sāk? Bāc, protams, barošanas bloks, jāieliek tajā normāls konektors, ai, nē, labāk pa fikso pielodēšu vadu lai paskatītu kas šajā bēdu ielejā vispār strādā. Ā, nē, paga, tur uz elektrības ievada uzlodēts papīra kondensators, it kā tie mēdz uzsprāgt aiz sevis aparātā atstājot peļu midzenim līdzīgu čupu. Delfīnam taču kalkulatoru kolekcijā cik reizes tā ir bijis, pats ar pastiprinātājos tā esmu redzējis notiekam. Ai, nez, kas var noiet greizi, šoreiz jau tā nebūs, pielodēšu vadus, aizdomīgo kondensatoru vēlāk aizvietošu."
Spraužu elektrībā - sprādziens un viss aptumst. Haha, un kas tad uzsprāga?
Tā nu ir - ja nu jūti ar pakaļu, tomēr ir vērts pakaļu ar pa reizei paklausīt.
 
 
Current Music: Apoptose - Adrenalin
 
 
katodstars
19 May 2015 @ 11:34 pm
 
Kaut kad man darba mašīnas bagažniekā izbira airsofta lodītes. Nu, ne baigi daudz, bet varētu būt vairāki simti. Sākumā likās pajāt - sabirs kaut kur pa bagažnieka stūriem, iebirs rezerves ritenī un kad izkraušu krāmus no bagažnieka, tad arī lodītes sasūkšu. Pff, kas var noiet greizi? Kad tās bija gana sabirušas zem bagažnieka grīdas sākās ļaunākais (ko gan tobrīd nenojautu). Tās pa spraugām no bagažnieka sabira salona grīdā un sāka birdināties...kaut kur. Un visur. Pie katras kustības. Un jo ilgāk jo vairāk. Pff, nu, gan jau saņemšos visu izsūkt...kaut kad.
Pagājušajā nedēļā manu mašīnu izlēma pārdot. Nu, OK, lodīšu laiks! Tā kā nebraukāju ar žiguli, kuru var apmest uz jumta un visu no grīdas jumtā sabirošo drazu izspārdīt ārā, neko sliktu nenojaušot sāku meklēt kur tad tās ir un sapratu, ka ir tomēr nogājis greizi. Vienu vakaru pēc darba pavadīju pusotru stundu kamēr pa spraugu starp tepiķīgo grīdu un bleķa grīdu ar putekļu sūcējam pieskočotu šļauku medīju lodītes zem viena krēsla. Tās tur bija vairākas saujas. Ripināšanās skaņa braucot palika mazāka, bet tās vēl tur bija. Es tās nevarēju sataustīt, bet tās tur bija. Kolēģis pacēla gaismā ideju, kas ienāca prātā arī man - salipināt lodītes. Viņam esot kaut kāds īpašs auto vasks, kuru sasmērēt kur lodītes ripinās lai tās ielīp un vairs neripinās. Nē, nu sacīts - darīts. Šovakar darba pagrabā ar šprici zem auto krēsla lēju vasku cerot, ka lodītes salips un beigs ripināties. Tomēr arī tas nebija tik efektīvs kā gribētos un sāku meklēt kur vēl varētu būt problēma līdz sapratu cik viegli noraujas aizmugurējais sēdeklis atklājot izsistā stikla paliekas un vēl pāris saujas lodīšu. FAK! Ceļot arā tepiķīgās grīdas stūri viena no tām saujām pabirst zem tā paša sēdekļa, kura apakšu it kā biju iztīrījis. Un te viss sagāja vēl greizāk. Es sēžu uz bruģa ar roku līdz plecam zem mašīnas grīdas, jūtoties kā zirgu proktologs, kurš vecai ķēvei pa vienam lasa ārā simts hemoroīdus un met miskastē. Lai šo ainiņu padarītu vēl reālāku, roka ik reizes to izvelkot no grīdas apakšas paliek aizvien brūnāka no vaska, kuru ar siltu domu zem grīdas salēju iepriekš no otras puses. Vēl, protams, šī ķēve ir saēdusies stikla kubiņus, kuri kopā ar lodītēm rada ļoti patīkami satveramu masu. FAK! Es salasīju visu ko varēju un pat škita, ka ripināšanās ir gandrīz mitējusies un vēl ripojošās paliekas saķeps vaskā.
Tagad ar mašīnu ir tikai viena problēma - tā smird. Pēc tā fakenā vaska.
Esmu sapisienu grand-meistars.
 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis - Untitled
 
 
katodstars
16 May 2015 @ 04:14 pm
 
Akjaa, sovakar Muzeju nakti pec 19 VEF KP no VEF Rapsodijas piedardinas DJ Kuzbas, pie kristaldetektora pults LenorAD un telefonu performanci vadis Dr wtf Katodstars.