tas ir absurds ([info]mazeltov) rakstīja,
@ 2018-03-18 18:28:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Man ir hiperrakstīgs noskaņojums, visticamāk, aprītā 100 gr šokolāde pie vainas, bet to nevar turēt zem pūra.

Tātad, man ir kolēģe, kurai pirms gandrīz diviem gadiem piedzima bērns. Un tad, kad viņa bija stāvoklī un arī tagad, reizēs, kad viņai kaut kas nedalec vai viņa kaut ko aizmirst vai sapiš, viņa saka: "I have mum's brain". Ko viņa skaidroja ar to, ka esot stāvoklī, bērns piesavinājās daļu viņas smadzeņspēju. Izklausās pēc diezgan lielas huiņas, ja kāds man pajautātu vai tā ir huiņa.
Un arī diezgan bēdīgs attaisnojums, lai nevajadzētu uzņemties atbildību par pašas nekompetenci vai kļūdām.

Pirmkārt, nafig?
Otrkārt, šādas runas tikai nostiprina uzskatus, ka sieviešu galvenais uzdevums ir mainīt pamperus, šmorēt, emocionāli balstīt ar aspergeru sirgstošos no Marsa un viņu otpriskus un mājdzīvniekus un ka viņas nevajag likt vadošos amatos, jo viņas nav pietiekami gudras un vadīt spējīgas. Nafig šaut pašas kājā?
Treškārt, man tas liek domāt ļaunas domas, iz sērijas "izskatās, ka tu esi nolemta rīt manus karjeras putekļus, ja jau tevi ir piemeklējušas mammas smadzenes".


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mansgan
2018-03-18 19:45 (saite)
ļaunas domas > reālas/patiesas domas

(Atbildēt uz šo)


[info]kisswithafist
2018-03-18 19:49 (saite)
man šķiet, ka viņa vienkārši attaisnojas par zemāko veiktspēju, kas ir diezgan loģiska, ja sīkie, piem, visu nakti nav ļāvuši gulēt, slimi vai vēl tur kas. stulbi, bet ar šo, plus mājas darbiem, joprojām vairāk jādīlo sievietēm nekā vīriešiem (man gan prieks redzēt ģimenes lokā pozitīvos piemērus, kur no dārziņa ņem ekskluzīvi sencis vai mājās ar slimu sīci sēž uz maiņām)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-18 20:03 (saite)
Viņa strādā 100% no mājām; dārziņš ir kādu 10 min attālumā (kājām ejot, pat auto nevajag), vīrs arī ir un palīdz. Tā kā no tā viedokļa viņai viss izskatās sorted. Kā ir iekšā - nezinu, neinteresē.
Man vnk besī tas "I have mum's brains" attaisnojums. Nenoliec sevi un citas sievietes, kuras ir mammas un kuras necieš no kaut kāda mum's brains sindroma.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kisswithafist
2018-03-18 20:04 (saite)
ā, nu tad jā, lose

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]dumshputns
2018-03-19 10:44 (saite)
Babybrain ir pierādīts process. Tāpat kā smadzenes tiek “apcirptas” un pielāgotas pubertātē, arī kļūstot par mammu tās mainās. Divi gadi ir aptuvenais pārmaiņu laiks, un ir domāts lai pielāgotu smadzenes advancētam “theory of mind”. Kā jau visi ieguvumi, par to ir jāsamaksā, un tas ir tas, par ko runā Tava kolēģe.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-19 11:56 (saite)
Tas notiek ar visām mātēm vai nē? Un tas "mum's brain" kaut kādā brīdī beidz darboties vai arī sieviete paliek ar mum's brain uz visu dzīvi?
Vispār, darbdevējs ir sūdīgā situācijā -ja komandā ir tikai mammas, tad bizness var aiziet pa burbuli, jo visas ierobežo mum's brain - nevar kaut ko atcerēties, visu laiku par bērniem jādomā. (OK, es te ironizēju, bet gan jau toč būs kāds vīrietis, kurš paņems komandā vairāk vīriešus, lai nevajadzētu dīlot ar mum's brains skartajām).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dumshputns
2018-03-19 12:06 (saite)
Tām pārmaiņām ir arī zināmi ieguvumi, kas ilgtermiņā uzņēmumu noteikti var ietekmēt pozitīvi, kad ir sapratne to pielietot. Pētījums saka, ka 80% sieviešu pamana izmaiņas.
Tāpat kā jaunības ignorancei ir sava specifika, ko citā plauktiņā esošie var tiesāt, arī māmiņām ir sava specifika. Sadzīvošanas un sadarbības vārdā ir izdevīgi atšķirības izprast un iegūt no spēju dažādības.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-19 12:29 (saite)
Kādi varētu būt tie ieguvumi darbā no šī fenomena? Kādā veidā mum's brain var dot pievienoto vērtību darbdevējam vai kolēģiem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dumshputns
2018-03-19 13:49 (saite)
"Theory of the mind" - paaugstināta spēja redzēt citos "citu", nevis "sevi". Tas ļauj labāk atpazīt citu īpašās spējas un nespējas, tās pieņemt un menedžēt. Protams, ka tas, cik katra spēj to izmantot, ir pašas talantu un situācijas ziņā. Kā jau visiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-19 14:10 (saite)
So, ja tu neesi dzemdējusi, tad šīs spējas nav vai nav tik izteikta? Really?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dumshputns
2018-03-19 14:17 (saite)
Šī spēja nobriest visvēlāk, visiem. Gan jau atkarīgs no katra atšķirīgās situācijas un talantiem. Un arī māmiņām atkarīga no tāteikt, “izejas punkta”. Bet ko lai saka, labs jautājums, gan jau ir arī apkārtceļi šo spēju attīstīšanai.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]krii
2018-03-18 20:17 (saite)
:)
Oi, situācijā, kad nav neviena, kuram aizbildināties ar "estačuesmumāte!!!!" visām šitām dūdiņām pēkšņi uzrodas arī funkcionējošs smadzeņu komplekts. Nu, vai arī skarbā izdzīvošanas skola viņas aprij un izkakā.

Katrā ziņā - es pazīstu pietiekami daudz sieviešu, kuras nedz grūtniecība, nedz maternitāte nav padarījusi stulbākas, un kuras ar savām "mum's brain" ir spējušas gan disertācijas uzrakstīt & aizstāvēt, gan biznesā večiem pogas izgriezt. Tā ka par laimi - universālas sakarības šeit nav.

(Atbildēt uz šo)


[info]_re_
2018-03-18 20:38 (saite)
novēroju pie sevis, ka grūtniecības laikā parādījās kaut kādi īslaicīgās atmiņas gļuki, kā arī nespēja pieņemt lēmumus triviālos jautājumos. no dalīšanās pieredzē zinu, ka tā mēdz būt. un, protams, mēdz arī nebūt. grūtniecībai beidzoties šie 'sindromi' izzuda.
tas, ko gribēju teikt - smadzeņu darbība tiešām mēdz pamainīties, bet ne paliekoši, imho. vai kolēģe to lieto pamatoti vai joprojām pamatoti, tas viņas ziņā.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)

kaut kā tā
[info]polija
2018-03-18 20:49 (saite)
Es neteiktu, ka tas uzreiz izzūd pēc dzemdībām, kgan PĒC tur sākās negulētās naktis un citi vājprāti, kur vispār neko nevar atcerēties (kā es ņirdzu tolaik, ka smadzenes tak miegā apstrādājot info, nu tur noliek atmiņu "plauktos", ja nav miega - nav arī atmiņu, tpc cilvēki pēc pirmā bērna vispār IR gatavi otrajam :D)..
Bet jā - tas ir zinātniski pierādīts, ka smadzenes tas viss ietekmē arī drusku. Tas, protams, cik lielam bērnam jau to vēl piesauc, ir cits stāsts. Bet nu ja bērns NEiet kādu dienu tai dārziņā, tad es vispār nesaprotu, kā var pastrādāt, jo nu rausta tāds sīks nemitīgi, sāc domāt par vienu, izsit no domas, pēcāk tiešām aizmirsti, utt.. Bet nu tas nav "mums brain" - tas drīzāk "too much distraction" vai tml..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: kaut kā tā
[info]mazeltov
2018-03-18 21:40 (saite)
Bērnam maijā būs divi gadi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: kaut kā tā
[info]polija
2018-03-19 06:57 (saite)
almost same here. :D Katrā ziņā kā jau rakstīju - drīzāk tas distraction variants, kā arī fakts, ka varbūt vēl saistībā ar bērnu 100 un viena lieta jāpatur prātā, jāatceras..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: kaut kā tā
[info]mazeltov
2018-03-19 14:14 (saite)
Jā, it kā citiem cilvēkiem nevarētu būt citas lietas, kas jāpatur prātā (par suni, kopjamu radinieku, finansiālām problēmam, veselības problēmām). Neredzu, kāpēc bērns būtu jāpaceļ kaut kā virs tā, tā, it kā tas ir attaisnojošāks par jebkuru citu distraction.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]nova
2018-03-18 20:50 (saite)
Bet ta tas ir. Jo sīkbērnu vākšanas periodā pastiprināti darbojas konkrēti smadzeņu centri,savukārt citi pa to laiku stipri atpūšas. Nekad neaizmirsīšu,kā man gāja darba intervijā pēc pirmā bērna,kad man pajautāja nosaukt grāmatvedības programmas,bet man galva - kā izslaucīta. Labā ziņa ir,ka tas pāriet. Ja atsāc strādāt,tad apmēram pusgada laikā. Ja kādai nepāriet,tad viņa nav bijusi gudra arī pirms bērna.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-18 21:45 (saite)
Tev liekas, ka "pēkšņi izkrita no prāta" ir kaut kas ekskluzīvi tikai mātēm piemītošs? Tā gadās daudziem cilvēkiem. Manuprāt, tas, ka sieviete ir māte, nav jāizmanto attaisnojums jebkurā dzīves situācijā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dumshputns
2018-03-19 12:12 (saite)
Ir nepierasti pēkšņi būt aizmāršīgai, kaut arī tas notiktu reizi nedēļā, pirms grūtniecības varbūt nenotika nemaz? Tas ir kā braukt ar jaunu mašīnu. Kamēr iemācās, var sajukt, kur ventilatora poga un kur - radio. Tāpat kā ar jaunu mašīnu, bremzes ar gāzi jau nesajauks, bet gabarītus, piemēram, iemācīties, vajag laiku.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mazeltov
2018-03-18 21:51 (saite)
Redz, man ir viena cita kolēģe, kuras komandā ir kādi 8 citi cilvēki. Viņai ir arī divi bērni, viens kaut kāds 2-3 gadnieks un otrs kaut kādi 5-6, īsti nezinu. Un viņu es nudien apbrīnoju, kā viņa var visu paspēt darbā un vēl otro slodzi mājās. Viņa, atšķirībā no mana tīma kolēģes nekad nav pieminējusi "mum's brains". Vnk darbs ir darbs, katrs cīnās par vietu zem saules. Džeku starpā nevienu nepiš, cik kuram otram džekam bērnu un es domāju, ka pasaulē vēl nekad nav izrunāti vārdi "I don't remember anything you told me a minute ago because I have dad's brains".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-18 22:23 (saite)
Upd. Tas ir, viņa ir tās 8 cilvēku komandas vadītāja.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]polija
2018-03-19 07:04 (saite)
kā jau minēja - tas ir saistībā ar hormoniem vai tml. KAUT KO, kas ir saistībā ar visu to grūtniecības, zīdīšanas, u.tml. padarīšanu.. Tāpēc dad`s brain tur zini vispār ņepričom. Ķip smadzenes kkā pārslēdzas režīmā "kas ir svarīgs/vajadzīgs bērnam" un pārējais vnk tāda sajūta, ka tiek nolikts tālākos plauktos. Man tikai šobrīd (arī bērnam būs 2i gadi vasarā, sķiet, ka sāku atcerēties lietas, ko pirms 3 gadiem uzskatīju par vispārzināmām un manai saprašanai pašsaprotamām. Kaut vai saistībā ar programmēšanu n`stuff..
Noteikti daļēji to vēl var saistīt ar faktu, ka kkādu tur laiku pirms un pēc bērna piedzimšanas, sieviete (pārsvarā jau ar bērnu paliek sieviete) ir nodarbojusies ar kko pavisam citu (bija kkur labs raksts par bērna kopšanas "atvaļinājumu", kur tu nostrādājies 24/7 ar mazu aurojošu bosu, kuram visu vajag "tagad") - ķip tāds pilnīgi nesaistīts darbs, kas reāli prasa visus resursus. Un tad piepeši ielekt atpakaļ vecajā vai kaut kamī pavisam jaunā - tas arī tā..
Bet nu, protams, ja ir svarīgas lietas, kuras nevar nekādi atcerēties, tad varbūt jāpieraksta vai jāmaina darbs.. Kolēģi jau pie tā NAV vainīgi, galu galā..

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]nova
2018-03-19 07:28 (saite)
Ja sieviete ar zīdaini paralēli arī turpina strādāt,kaut vai uz pusslodzi,tad nav nekādu noviržu, bet ja pusotru gadu no vietas ir tikai un vienīgi viss ar bērnu saistītais,galīgi nesaskaroties ar darba lietām, ir tā,kā es te saku no savas dubultās pieredzes. Atgriežoties darbā,nevar no pirmās dienas strādāt tikpat ātri un produktīvi. Protams, svarīga arī darba specifika. Pieņemu, ka,piemēram, šuvējai atgriezties darbā ir vieglāk nekā datu analītiķei

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mazeltov
2018-03-19 11:57 (saite)
Šī nav pirmā diena, viņa jau gandrīz gadu ir atpakaļ darbā, bet par mum's brains es dzirdu kopš viņa bija stāvoklī.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?