voyage, voyage

Recent Entries

9/18/14 06:50 pm

Skatos pa logu, parkā atkal tas mikrosunītis, bet tikai kopā ar onkuli, tantes nav. Sākumā izskatījās, ka onkulis ir viss melnā, svaigi kā atraiņa kārtā, bet tad pamanīju, ka tomēr nē - kājās ir trenūzenes ar kaut kādu baltu svītru. Kaut ko tur ņemas - onka pasper bumbiņu, suns teš pakaļ, nes atpakaļ, vārtās pa zemi; gadās, ka arī onka pats skrien, lai sunim lielāks azarts.

9/17/14 10:05 pm

Selfijs )

9/17/14 07:23 pm

Interesanti, ja pēkšņi pazustu visi šobrīd pastāvošie šķēršļi tam, kur dzīvot, strādāt un darīt pārējās lietas, kas nu kuram svarīgas, tad kuras būtu lielākās migrācijas plūsmas un virzieni?

9/16/14 10:59 pm

Katru reizi, kad stiepju lejā uz misenēm sašķirotos atkritumus (pārstrādājamie un kompostējamie) nodomāju, ka tas ir vienkārši vāks, cik ātri tos maisus var piepildīt divu cilvēku mājsaimniecība. Bet vispār, kopš brīža, kad sāku šķirot, redzu, cik tomēr daudz šķirošana ietekmē, jo tā miskaste, kas ir reāli miskastemiskaste - tā tagad pildās ļoti lēni, bet gan jau varētu vēl lēnāk.
Man ļoti patīk Zviedrija šajā ziņā - interesanti, kā viņi varēja panākt, ka iedzīvotāji ir tādi šķirošanas čempioni.

9/16/14 01:24 pm

Šmugulīgie suķi ir atraduši jaunu mērķi - manu veco skolu (izrādās, ka viens no suķu dzimtas arī ir tajā mācījies).
Vispār, atcerējos vienu epizodi saistībā ar brīvprātīgi obligātajiem ziedojumiem kādā 1998. gadā. Skolas direktrisei bija ienākusi prātā žilbinošā doma, ka bibliotēkai ir nepieciešams televizors, lai rādītu kaut kādas tur mācību filmas. Doma laba, taču izpildījums - kā parasti. Protams, ka vajadzēja lekt augstāk par savu pakaļu un pirkt milzīgāko, lielāko un dārgāko, kas tobrīd bija pieejams, turklāt ne jau uz skolas, bet gan uz skolēnu obligāto ziedojumu rēķina. Naudu ievāca klases audzinātājas. Man liekas, ka kādu reizi vai divas noteikto ziedojumu summu iedevu, bet pēc tam vairs tai huiņai nepadevos un nekādus obligātos meslus audzinātājai no manis ievākt neizdevās. Kaut ko jau šķībi skatījās un kaut ko arī teica, bet neko ar to nepanāca - ja man liekas, ka notiek kaut kas netaisnīgs, man vienalga, lekšu uz ecēšām un plēsīšu kreklu, bet turēšos pie savas taisnības un pārliecības. Skumjākais, protams, tas, ka tas televizors pēc tam lielākoties krāja putekļus.

9/15/14 02:38 pm

Vaitfeisa kalns bija reāli hārdkorīgs, jo ir tikai divas izvēles - vai nu zemākās, ļoti īsās un vieglās trases vai arī garās un ūbergrūtās. Pirmajā dienā, kad mums stāstīja, cik tur augšā viss ir baismīgi, uzbraukt neriskējām - tā vietā tusējām pa tām īsajām kopā ar vēl trim puikām (vecumā no kādiem 8 līdz 12) - Džoniju, Evanu un Džordžu. Džonijs bija labākais braucējs no visiem, kurš pēc īsa brīža piekantējās manam drauga un tad nu viņi arī abi tur pārsvarā čupojās un viens otram izrādījās un iedrošināja uz visādām pārgalvībām, kamēr man viena salīdzinoši garā brauciena laikā, kad nevāji gāza lietus, sanāca braukt kopā ar mazo Džordžu, kurš īsti labi braukt neprata un uz to laiku jau bija noguris un izbesījies - tad nu piemērojos viņa ritmam, cēlu augšā viņa riteni, kad viņš kārtējo reizi nogāzās, uzklausīju visas viņas sūdzības par "my neck is killing me", "i'm so tired" un tikai kādas 1000 reizes viņam teicu "you can do it" "tough is good" un beigu beigās mēs tiešām cauri tam mežam izkūlāmies dzīvi un bijām spējīgi iedot viens otram haifaivus.

Otrajā dienā tomēr bija skaidrs, ka pa mazajām trasēm nebūs aršana, tāpēc kāpām vien gondolā un braucām uz kalna augšu, no kurienes var braukt tikai pa melnajām trasēm. Trases bija tiešām trakas - kaut arī nebija īpaši stāvas, taču ļoti tehniskas - sakņu saknes, akmeņu akmeņi un akmeņu krāvumi, akmeņu un sakņu kombo, šķībumi un greizumi. Diezgan bieži sanāk kāpt nost no riteņa arī tādēļ, ka trases nav zināmas, līdz ar to nezini trajektorijas, pa kurām braukt un tad sanāk tā, ka pabrauc kādu strēķīti, bet tad piebrauc pēkšņi pie kāda akmens vai sakņu krituma, kas vēl īsti nav pa spēkam - kāpju nost un velku riteni uz citu pusi vai citreiz arī jākāpj kāds gabals lejā šā kā tā, jo ir skaidrs, ka nobraukt nesanāks. Un tomēr bija reāli forši, jo man īstenībā vairāk patīk tieši tehniskās trases nevis ātrgaitas līkumu-līkumu šosejas ar tramplīniem. Patīk, ka ir tik grūti, jo pēc tam, kad kaut kas sanāk, ir daudz lielāks prieks, ka kaut ko tādu esmu nobraukusi.
Tags:

9/15/14 02:24 pm


Kārtējās brīvdienas, kārtējais kalns )
Tags: , ,

9/13/14 11:14 pm

Piektdienas vakars, lauki, baars, redneki. Awesome! Un muzons arii forsh un rokjiigs! Jaaiedzer alus un tad jaaiet peec tacos un tad atkal atpakalj peec apiniisha un pie galda futbola.
Smashing pumpkins, pearl jam un veel visaadi labumi!

9/12/14 10:13 am

Paldies, feisbuk un tujaupatszinikas: http://kiinproducts.com/lv/store/

Nu, tagad tikai atliek sēdēt un grābt naudu liekšķerēm! Stāvus bagāti!

"Viss sākās ar Jāzepu. Nebūtu viņa, nebūtu arī manis – dabīga ziedu medus. Nāku no gudras, tradīcijām bagātas ģimenes, kurā vīrieši jau trešajā paaudzē ir bitenieki. Te viss ir pa īstam. Te smejas un smagi strādā, diskutē un izgudro. Un bērniem te ir viena sasodīti laba bērnība." - un kur sievietēm nav vietas.

Un vēl viņi ir latviski līdz nāvei: "Katru dienu mēs veicam izvēles."

9/12/14 09:42 am

Jāieteš kafija, jāpievāc māja, jāielādē telefonā Ņujorkas štata karte, jāpaveic vēl visādi miljons sīki darbi, jo pēcpusdienā jādodas vēl vienā tūrē uz US&A - ķeram downhill sezonu aiz astes un šoreiz laižam uz Whiteface kalna takām, kas atrodas netālu no Leikplasidas.
Bet nu jā, tie attālumi, tie attālumi - ja bez jebkādas aizķeršanās, tad vienā virzienā sanāk braukt 6 stundas. Bet, protams, jāpierēķina vēl kāda stunda sastrēgumu dēļ, lai izkultos ārā no Torontotō un tad gan jau kāda stunda uz robežas, ja būs rinda uz pasu pārbaudi un nopratināšanu (joks, neko daudz jau viņi nepratina, tikai pavaicā, ko plāno darīt, kur taisās palikt, cik ilgi).

9/11/14 01:31 pm

"Monsanto" ir pārstāvniecība vai filiāle Latvijā? Vai arī ir tikai izplatītāji?
Feisbukā pamanīju, ka "Monsanto" sponsorē vienu no Reiņa trases golfa spēles posmiem. Bet vēl smieklīgāk tas, ka šajā posmā piedalījās cilvēks, kurš ir par ekoloģisku dzīvesveidu, pārtiku, kas tīra no indēm un tādā garā.

Lūk, kā reiz iemesls beidzot noskatīties "The world according to Monsanto".

9/11/14 11:27 am - I am not alone!

Viens foršais brīdis tajā nedēļā, kad rakstīju par "Ascendum", bija tas, ka pie ir.lv intervijas ar Gundegu Repši bija komentārs, kas nozīmē tikai to, ka ne tikai man liekas, ka arī inteliģencei vajadzētu mazliet pierauties ar savām šeptītēm:

"SandraJ: Mani kārtējo reizi šokē liekulība - nenormālākā IR žurnālistes A.Burves-Rozītes un valsts amatpersonas rakstnieces G.Repšes liekulība. Patiesībā šo interviju bija vērts likt nevis žurnāla 44. , bet vismaz 4. lapā , jo tā parāda ar ko sākās Zolitūde un mūsu sabiedrības bojāeja - ar sabiedrības galvu - un pirmkārt, jau ar rakstošo - literāro sabiedrības galvu.

Mēs visi saprotam,ka Zolitūdes traģēdija bija kā sekas valstī esošajai korupcijai un labi apmaksāto un priviliģēto valsts amatpersonu bezatbildībai - kopējai bezatbildībai.

G.Repše ir gaidījusi un gaida, ka pēc traģēdijas sabiedrība mainīs šo situāciju. Interesanti - kā viņa to ir iedomājusies - kas sabiedrībai bija jādara,ja viņa pati pārstāv un ir šī korumpētā, bezatbildīgā valsts amatpersona un neko nav darījusi un kā var noprast - darīt negrasās.

Ieejiet VKKF mājas lapā. Vai jūs tajā gūstat priekšstatu par kultūrai piešķirto līdzekļu izlietojumu, par principiem kam un kā tiek piešķirta nauda? Es tādu negūstu. Tur ir miljons jautājumu un labi , ja 100 atbildes.

Kad savus jautājumus rakstiski uzdevu VKKF un nesaņēmu atbildi, piezvanīju viņam. Man viņš atbildēja - bet kās jūs tāda esat,lai mēs jums kaut ko atbidlētu. Jā - kas es esmu - sūds, protams, prasts ziņkārīgs sūds, kas bāž savu smirdīgo degunu, tur kur nevajag. Un tad Repše gaida,ka sabiedrība iebildīs pret korupciju un bezatbildību!!? Kā viņa to ir iedomājusies - lai citi kļūst godīgi, atvērti, finansiāli caurspīdīgi, bet viņai = tam visam nav sīkas vaļas - ziniet. Liekulības paraugstunda!

Ja es kļūdos - izlabojiet mani. Bet - pirms apmēram gada, kad rakstīju to vēstuli, VKKF mājas lapā bija pieejama un izlasāma VKKF ētikas kodeksa deklarācija. Un tajā bija minēts, ka vēlākais divu dienu laikā tiks atbildēts jebkura Latvijas pilsoņa jebkurš jautājums. Kad es Vērpem uzdevu jautājumu - kā tad tā - savā ētikas kodeksā jūs sludiniet vienu - ka atbildēsiet jebkuru jautājumu , bet realitātē jūs vispār neatbildiet,tikai rupji pazmejiet jautātāju, pat to, ka neatbildēsiet - pat to jūs neatbildiet. Uz to man Vērpe atbildēja ,ka šim ētikas kodeksam ir tikai deklaratīvs raksturs. Un šobrīd - šāds ētikas kodekss viņu mājas lapā nav atrodams. Varbūt dziļi kaut kur nobāzts un nokodēts ir - būšu pateicīga, ja kāds man to uzrādīs. Es to šobrīd tur neredzu. Acīmredzot taču traucēja, varbūt vēl kādam radīja nevajadzīgus jautājumus, varbūt sirdsapziņas tramdīja?

Un valsts amatpersona, kura darbojas tādā iestādē, ar labākajām totālo rēžimu darba metodēm - pilnām mutēm žēlojas žunālistei un žurnāliste piekrītoši krata galvu - nu ja - traki, baigi traki, baigie zagļi un korumpanti visapkārt. Piedodiet - ar ko jūs abas dāmas atšķiraties no tiem būvniekiem - ziedojumu devējiem , kuru rokas un nu jau dzīves tieši ir izmērcētas nevainīgās asinīs? Liekulības talantā jūs būvniekus noteikti pārspējat. Gods kam gods.

Deklarēts ,ka priekšroka ir literārās jaunrades darbiem. Paskaitiet, kādas summas aiziet Neputna mākslas albumiem, Ventspils raksntieku mājai, Ikstenas lidojumiem un Ikstenas vīra dalībai konferencē Zviedrijā.

Padomājiet - kā tas nākas,ka valsts amatpersona nevis rīko konkursu - pat ja tikai formālu, bet saņēmusi pašu debesu inspirāciju tūlīt apzvana draugus - jā jā - savus draugus un vienojas par kopēju projektu. Un tāda korumpante žēlojas par korupciju valstī ? Maucības paraugstunda - nepatīk - banojiet mani laukā.

Satori.lv Šlāpins mani izbanoja. Jo satori.lv komentāros es tieši tāpat paudu savu viedokli,ka ASCENDUM ir koruptīvs, noziedzīgs iestādījums un ka satori.lv būtu jāsolidarizējas ar sabiedrību un beidzot jāprasa no valsts amatpersonām atbildība un jāatsakās sadarboties ar ascendum.
Nekas tāds jau nav noticis, jo satori.lv un ascendum tieši tāpat kā Repše un Burve -Rozīte uzskata, ka jāatīrās un jākļūst godīgiem visiem citiem - mēs tikmēr te vēl pazagsim, draugus apdāvināsim, pa pasauli izvizināsimies - bet jūs tur sakārtojaties draudzīgi un taisnīgi.

Sabiedrība ar tik slimu galvu nav dzīvotspējīga, diemžēl. Kā nacionāla, nacionālas valsts sabiedrība noteikti nē."

9/11/14 10:34 am

"4finance" aka smscredit un vivus:
- pagājušajā gadā valdē sēdēja (ceru, ka viņš sēdēs arī vēl kaut kur) Māris Martinsons - to, kuriem politiķiem viņš ir pietuvināts, man nav jāsaka;
- ātro kredītu megalobētāja Fromane (jūs palasiet tos tekstus tajā nebanku kredītdevēju asociācijas mājas lapā - uzreiz liekas, ka ātrie kredīti ir labdarība un galīgi ne sūdīgās ekonomiskās situācijas izmantošana, lai to padarītu vēl sūdīgāku) - kurā partijā viņa sēž arī laikam nav jāsaka;
- Andris Ameriks, kuram pieder akcijas 4finance un kurš dividendēs saņēma pieklājīgu summu - viņa palama, šķiet, arī nav jāatgādina.

O jā, ātros kredītus, tos nevajag nekādi ierobežot. Un tiešām, kāpēc gan? Jo vairāk izmisušu, līdz sasitai silei novestu cilvēku, kuriem vairs nav ko zaudēt, jo tuvāk punktam, kurā beidzot sāks mest ķieģeļus mersedesu stiklos un dedzināt mājas. Droši vien, ka daļa lūgs pabalstus, bet tas ir OK, jo, par laimi, Latvijas sociālais budžets, kā zināms, ir bezizmēra.

9/10/14 12:54 pm

LTV beidzot salaboja to, kas labojums un varēju no rīta, pa gultu vārtīdamās, noskatīties "Viens pret Vienu" ar Spriņģi un Kaimiņu. Beigas gan bija tādas ema-ema-emac-anālākas, tomēr visi tie "no kurienes nauda" un pārējie neērtie jautājumi, ar kuriem viņi uzbrauca viens otram bija vajadzīgi, tikai žēl, ka uz tiem pārāk izsmeļošu atbilžu nebija.
Artusam ir taisnība tajā, ka viņi abi, principā, dara vienu un to pašu (cīnās ar vējdzirnavām, haha), tikai forma smagi atšķiras. Abiem ir līdz brošai tas, kas notiek Latvijā, tikai viens iegulda lielu darbu datu un informācijas analīzē (kaut gan pa vidam iepin arī sirdi plosošos cilvēkstāstus (un tas ir vajadzīgs)), kamēr otrs ar savu skaņo rīkli un neiespringšanu uz vārdu izvēli pasaka "tautas varoņiem" to, ko daudzi šiem gribētu pateikt. Lūk, un ja viņi abi apvienotu spēkus (kas, protams, nekad nenotiks), man liekas tas būtu kruts kombo - Spriņģe piegādātu apstrādātus datus un faktus, ar kuriem Kaimiņš varētu trollēt daudz kvalitatīvāk "tautas varoņus". Tas, ka viņš neizvēlas izteicienus, lieto lamuvārdus un cenšas pazemot atsevišķus indivīdus - man tas personīgi netraucē, drīzāk žēl, ka papildus vēl nevar ar sūdainu mietu uzšaut, bet netraucē tikai tāpēc, ka, manuprāt, 54 cilvēku nejēdzīgā nāve bija pēdējais salmiņš, lai diplomātijas vadzis lūztu. Suņu būda noteikti nav labākais veids, kā risināt problēmas, un tomēr - zinot, ka par korupciju kādu iesēdināt ir tik pat viegli, cik cirvja kātam lapas uzplaucināt, tomēr drusku ir prieks, ka Artuss arī manā vārdā iespļauj sejā tiem shēmotājiem un pašlabuma meklētājiem tādos apmēros, ka jācieš visai valstij. Es domāju, ka ir vajadzīgi gan diplomāti, gan žurnālisti-analītiķi, bet arī pāris žultaini samazgu lējēji par ļaunu nenāk.

9/9/14 07:24 pm

Noskatījos vienu vecu autobiogrāfisku filmu "Serpico" ar Alu Pačino galvenajā lomā. Īsumā - labais policists un sliktie policisti. Īpaši uzrunāja epizode, kur viņa draudzene viņam stāsta pasaku par karali, kuram bija karļvalsts un karaļvalsts vidū bija aka. Taču kādudien ļaunā burve saindēja akas ūdeni, no kuras padzērās visi karaļvalsts iemītnieki un kļuva traki, izņemot karali, kurš no akas nepadzērās. Pēc kāda laika tauta sāka dumpoties un gribēja tikt no karaļa vaļā, jo, viņuprāt, karalis bija sajucis prātā. Tad arī karalis padzērās no akas un tauta uzgavilēja un viņu atkal pieņēma, jo karalis bija atguvis saprātu.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba