Smile & Shine

Recent Entries

7/31/15 07:23 pm

Plus 40 grādi pēc Celsija ir atgriezušies. Taču beidzot esam nobrieduši Keystone Standard Basin riteņtakām. Izskatās, ka būs ļoti skaists brauciens: http://radbike.ca/2012/08/keystone-standard-basin-revelstokebc/

7/31/15 04:51 pm

Nesen man iedeva izmēģināt pneimatisko naglu āmuru - pēc tam, kad vienas naglas vietā sekundes laikā neviļus iešāvu dēlī veselas trīs, ātri vien to elles mašīnu atdevu atpakaļ, jo pārāk dzīvi varēju iztēloties kā nākamajā reizē pie dēļa pienagloju arī kādu no savām pēdām.

7/31/15 03:46 am

Jājiet gulēt.
Bet vispār, uz manis ir joks. Jo šeit visbiežāk mani uzslavē par ko? O jā, par TO.
Par ēst gatavošanu. Un zin' ko izķēra kā karstus pīrādziņus?Manus pirmos mūžā izceptos pīrāgus (šis nozīmīgais notikums atgadījās pirms kāda mēneša un sešām dienām).

Arlabunakti.

7/30/15 11:10 pm

Slinkais bumbierformas suns uzceļ priekškājas uz klubkrēsla un gaida, kad pienākšu un iecelšu tajā viņa pakaļu. Un es eju un ceļu, kas cits atliek.

7/29/15 02:54 pm

Manuprāt, satori.lv publicētā "Mākslai vajag telpu" fonda (MVT) piedāvātā intervija ar fotomākslinieku Arni Balčus, kas pieteikta kā "saruna", drīzāk ir MVT idejas reklāmraksts (pārbūvēt RTU telpas, lai tās būtu piemērotas mākslas muzejam (ko tagad vairs nesauc laikmetīgo, jo to jau būvēs Teterevi & ABLV, bet gan par Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju).

Šo "sarunu" ir grūti uzskatīt par objektīvu, jo:

- Balčus izstādi, kas veltīta Džemmas Skulmes dzimenei, rīko MVT "Vasaras mājā";
- Balčus piedalījās arī MVT veltītā t-kreklu projektā

un uzturēt labas attiecības ar MVT māksliniekam par ļaunu nenāk, tādēļ kāpēc gan nepiedalīties "sarunā", gabals jau nenokritīs.

7/28/15 05:14 pm

Politiskākais aukstākās domas sortāls Latvijā jau atkal par to, ka pareizajiem būvniekiem vajag telpu.
Un plikdirsainie mākslinieki, kuri pateiks jebko, ja vien būs cerība, ka viņu garadarbs reiz karāsies uz nagliņas pie sienas.

Un karāsies jau ar' - pareizajā mājā par pareizo mākslinieci, kura atbalsta būvniekiem vajag telpu iniciatīvu.

"Čau, kā iet? Klau, iedosim tev personālizstādi, bet tu tikai papūt mūsu stabulītē, labi?"

7/28/15 03:50 pm


Kalnu krāsas )
Tags: ,

7/28/15 01:26 am

Uzbraucu/uzstūmos kalnā. 8 km. Atkal.

Bet lejā braukt bija ļoti forši )
Tags: ,

7/26/15 08:55 pm

Šodien secināju, ka ja par daudz aizraujos un ieskrienos, tad esmu spiesta nobraukt arī tos takas posmus, kur iepriekš kāpu no riteņa lejā un stūmos pāri, jo apstāties nevar un nākas vienkārši plaši ieplest acis un šaut tām visām saknēm un kritumiem stāvumā pāri. Un kārtējo reizi nākas secināt, ka acis izbīstas vairāk nekā pēc tam uz tā riteņa tos šķēršļus sajūti. Bieži vien pēc tam sanāk nodomāt "no kā gan es tur baidījos?".
Ļoti patīk mans ritenis - pagājšnedēļ ietestēju vienu šīgada jauno, kruto un vieglo x country riteni, bet nē, ņekaķit - manējais, kaut arī smagāks un gandrīz 10 gadus vecāks, tomēr ir viens lielisks dranduļecs. The One. Foršākā dāvana no drauga ever. Uzreiz pēc viņa paša.

7/26/15 02:53 pm


Vakars uz ezera ne, bet kalna )
Tags: ,

7/25/15 07:17 pm

Izlasīju rakstu kanādiešu nedēļrakstā "Maclean's" par dažādu prestižo balvu proporcionālo sadalījumu. Procentuāli vismazākā iespēja saņemt balvu ir ja esi rakstniece - sieviete un tavas grāmatas varone ir sieviete. Mazliet labākas izredzes, ja esi vīrietis un raksti par sievietēm. Tad - sievietes, kuras raksta par abiem dzimumiem. Tad - sievietes, kuras raksta par vīriešiem. Bet lielo vairumu Puliceru, Man Bukeru un Gilleru līdz šim ir dabūjuši vīrieši, kuri raksta par vīriešiem. Pulicera balva nekad nav piešķirta sievietei, kuras grāmatas galvenā varone ir sieviete.
Būtu interesanti izpētīt situāciju Latvijā (skatoties uz Latvijā esošajām balvām, kuras piešķir rakstniekiem).

Upd. Tika apskatīti kanādiešu autori.

Upd2. Žurnāla raksts un oriģinālais raksts: http://nicolagriffith.com/2015/05/26/books-about-women-tend-not-to-win-awards/ atšķiras. Piemēram, Žurnāla raksts neņēma vērā "unsure" gadījumus no Nikolas Grifitsas raksta.

7/22/15 07:01 pm

Noskatījos [info]kbrgs_ ieteikto dokumentālo filmu Miss Representation </span>http://www.filmsforaction.org/watch/miss_representation/

Forši noformulēts un parādīts tas, par ko negribas skaļi runāt, jo tad uzreiz nosauks pasaulē neseksīgākajā vārdā - feministe.

Tas, kas man šajā filmā vislabāk patika - gana daudzie piemēri/pieredzes, kur sievietēm, ja viņas izlemj sekot karjerai politikā, žurnālistikā, uzņēmējdarbībā, pro sportā utt., ir bieži jāsaskaras ar to, ka vispirms vērtē viņu izskatu nevis to, ko viņas saka vai dara. Vai arī apšauba viņu darbspēju, vadītspēju, jo "sievietes taču ir emocionālas". Tāpat arī tas, ka sieviete, ja viņa grib, lai viņu ņemtu pierē, nedrīkst kļūdīties, jo tad viņu noēdīs bez sāls, kamēr džekiem kļūdas piedod daudz vieglāk. Ja kļūdās vīrietis = katrs taču var kļūdīties, ja kļūdās sieviete = viņas vieta ir virtuvē nevis biznesā/politikā.

Un vēl - šī filma nebūt nenozīmē, ka mediji čakarē tikai sievietes - arī vīriešiem mediji uzspiež visādus štampus un es labprāt noskatītos dokumentālo filmu arī par to.Tags:

7/22/15 12:48 am


Dārzs ar skatu uz kalnu )
Tags:

7/21/15 03:52 pm


we are eating very bad here )
Tags:

7/21/15 03:26 pm

Un es galīgi nekautrēšos uzrakstīt, ka šī lapa, ļoti ticams, tapa arī manu cibas ierakstu dēļ par VKKF piešķirto naudu un informācijas trūkumu par atbalstītajiem projektiem: https://www.facebook.com/pages/Latvijas-zelta-pods/1615478372075012?sk=timeline

Šim konkrētajam projektam ir piešķirti 20 tūkstoši eiro.
Pirms tam nebija nekādas papildu informācijas par to, ko tad šis projekts ietver, savukārt tagad aina ir daudz skaidrāka: "Top latviešu tradicionālās kultūras mantojuma pētniecības projekts "Latvijas zelta pods", kas veltīts Latgales podniecībai, tās tradīcijai gan vēsturiski, gan mūsdienās.
Projekta rezultātā tiks izdota grāmata un klajā laists trīsdaļīgs filmu cikls par Latgales podniekiem, pašiem podiem un arī podu mīļotājiem.
Projekts top ar Valsts Kultūrkapitālfonda finansiālu atbalstu." (no Latvijas zelta poda facebook lapas).
Tags:
Powered by Sviesta Ciba