Smile & Shine

Recent Entries

8/29/16 08:43 pm

Ieraudzīju brālēna rakstīto feisbukā: "Kas mūsdienās ir miljons - četras dienas, ko art!"

8/28/16 11:24 pm - Rīti ir so overrated

Pēcpusdiena un vakars bija necerēti produktīvs - pastrādāju divarpus stundas papildinot JIRA rokasgrāmatu un pēc tam noskatījos vairākas Japanology Plus sērijas - par onseniem, rāmen un šogi spēli. Iešu gulēt zinošāka nekā pamodos.

8/28/16 01:57 pm

Svētdienas ir tik foršas. Pamosties no rīta no koku šalkoņas un pērkona spērieniem, aizvērt logu, pagriezties uz otriem sāniem un nogulēt vēl kādu stundu.
Tad ietīties rītakleitā, pagatavot kafiju, omleti ar sieru un brokastot uz balkona.
Ieiet dušā, sakārtot māju.
Tagad tas posms, kad jāpagatvo vēlās pusdienas un jāizlemj, ko tādu foršu noskatīties.
Vakardienas programmā bija youtube pieejamais McQueen and I - vispār, ļoti nomācošs stāsts.

8/27/16 08:18 pm

Ar dzīvokļa biedreni uzvilkām peldkostīmus un aizlaidām sauļoties uz Amsterdamas "mežu" pie ezera. Pēc tam aizgājām iedzert kokčikus un kaut ko iekost piemājas japāņu ēstuvē. Tagad laiks skatīties visādas dokumentālās filmas un čillot tālāk.

8/26/16 07:21 pm

Man liekas, ka burkini aizlieguma dēļ hidru nēsātāji nervozi pīpēja stūrī.

8/23/16 10:37 pm

Ā, un es šodien caur biroja logu redzēju debesīs lidmašīnu, kuru pavadīja divi iznīcinātāji.
Izrādās, ka nevis nolaupīta, bet gan nīderlandiešu olimpieši atgriežas mājās no Rio un iznīcinātāji šos sagaida/pavada/apsargā:

https://www.facebook.com/KLM/videos/10153909457075773/

8/23/16 08:48 pm

Bet zin, kas būtu vissmieklīgāk? Ja es varētu pārliecināt mammu uzņemt savā mājā bēgļu pāri (un pārliecināt bēgļu pāri), kuriem es varētu maksāt par to, lai viņi strādā mammas mājā lauku darbus - mēž kūti, slauc govis, palīdz rudens sējas darbos. Viņiem būtu jumts virs galvas un piķis ik mēnesi, savukārt mammai - palīgi smagajos darbos.

Prīmā integrācijas eksperiments, ne? Labākais realitātes šovs LV!

8/23/16 08:19 pm

Bet vispār, Amsterdamā šonedēļ 25-30 grādi katru dienu, pat IRL no cepiena neizvairīties.

8/22/16 10:49 pm - GRATIS

Nē, es nespēju noskatīties kā sviežpaveltipakaļ grupā dod prom visādus skapjus, kumodes, krēslus, galdus un aizkarus, bet esmu sev uzlikusi hordera liegumu pirms aizvācos tuvāk tam mantu sadales epicentram, lai nav tik daudz loģistikas laikā un bendžā jātērē.

8/22/16 08:11 pm - Pārkopēts no Latest posts, moped ņe moj

No Latest posts, izcēlums mans:
"Nedomāju, ka tāda esmu vienīgā. Nodzīts, noguris cilvēks, kurš diezgan slikti tiek galā ar izdzīvošanas jautājumiem. Strādā, kā minimums, trīs slodzes - pamatdarbs (lai iet stāžs un sociālais nodoklis), minimikroskopiskais savs bizneselis, un darbs, kas ir mājsaimniecība. Ar savu mūždien pielabojamo dzīvojamo īpašumu, ar vecu mašīnu, sūdīgu veselību, jo nevar atļauties ne tik daudz atpūtas, cik vajadzētu, ne tik līdzekļu, lai savestu sevi kārtībā. Ar māti, kura ēd nervus, ar ne ideālo personīgo dzīvi.
Man ir žēl to, kam ir vēl sliktāk. Protams, ka žēl. Bet es jau sen vairs nemetu kapeikas ubagiem un neskrienu palīgā vientuļiem pensionāriem. Kad biju maza, gan ubagiem metu kapeikas, gan pensionāriem palīdzēju. Kāpēc tagad vairs to nedaru?

Jo saprotu, ka, ja metīšu kapeikas visiem ubagiem, tad aiz pēdējā ubaga rindas galā varēšu sēsties pati. Un nevaru arī paņemt vienu tādu ubagu pie sevis uz dzīvi - arī tas beigsies identiski. 
Un man vairs sen nav spēka vientuļiem pensionāriem. Es biežāk esmu slima, nekā vesela, jau gadiem ilgi. Mana dzīve jau tā apmēram 50% nomodā pavadītā laika sastāv no sīkiem pakalpojumiem citiem - aizved, atved, palīdzi, nokārto, nomaksā, nopērc, aizdod mašīnu, pagatavo ēdienu, izmazgā drēbes, sarunā manā vietā, atbrauc palīgā. 
Es neskrienu glābt patversmes suņus un kaķus, jo jau viens mans suns man mēnesī izmaksā virs 100 eiro, kā gan lai izglābju vēl kādu? 
Neziedoju nepazīstamu cilvēku ārstēšanai, jo man nav pietiekami naudas, lai izārstētu pati savas hroniskās un akūtās kaites. Un draudzenei, kurai vajag 3000 eiro operācijai, es arī nevaru nekādi palīdzēt, jo man nav to 3000. Un, ja būtu, prātīgāk to summu būtu iztērēt savā labā, jo vajadzību ir ļoti daudz, turklāt ļoti nozīmīgu vajadzību.

Visa augstākminētā nepalīdzēšanas pakete ir norma cilvēkam, kam pietrūkst gan laika, gan naudas, lai dzīvotu kvalitatīvu dzīvi. Ar "kvalitatīvu" es domāju - 8 stundas dienā strādā, pāris stundas veltī hobijam, rūpējas par veselību, kad ir noguris, tad atpūšas.

Un te nāk leģions. Dažādas - gan valsts, gan privāti ierosinātas akcijas: Dzīvnieku un cilvēku patversmes, cilvēki ar steidzami nepieciešamām operācijām, nodegušas mājas, ubagi, bezpajumtnieki, sievietes, kas cieš no vardarbības, bāreņi, badacietēji, bēgļi. Un žmiedz manu pēdējo kripatu pašsaglabāšanās instinkta, sakot, ka kādam ir vēl sliktāk, lai taču es dalos. Ka vajag visiem dot, jo, savādāk - kas es par cilvēku, ka man tuvākā nav žēl.

Ziniet, ir žēl. Un ļoti pat žēl. Vēl jo žēlāk tāpēc, ka es tiešām nejūtos droša par nākamo dienu, mēnesi, gadu. Iespējams, ka brīdī, kad beidzot, knapinādama eiro pie eiro, būšu izgājusi visus nepieciešamos izmeklējumus, arī man būs nepieciešama steidzama operācija par astronomisku summu. Iespējams, ka pat pirms tā laika es būšu jau tiktāl nodzinusies, ka izmisumā pametusi pamatdarbu izcili neveselīgos apstākļos, un mana rocība samazināsies vēl uz pusi. Kas tik nevar notikt, bet visu apdrošināt es nevaru. Īstenībā - neko nevaru.

Tāpēc es uzskatu, ka šīs te kampaņas, kas tiek apmaksātas no tādu kā es kabatas (jā, arī ES budžets rodas no kaut kā, nevis zila gaisa un gribēšanas) un, kurās mani noliek vainas apziņas donora pozā, ir pretīgas un noziedzīgas manipulācijas, kas cilvēkos iznīcina pēdējās pašsaglabāšanās instinkta drupačas.

Zini, Latvija, liec man mieru ar saviem bēgļiem. Manis pēc lai viņi te dzīvo, vairojas un ievieš kaut cilvēkēdāju likumus pēc vēl divām paaudzēm. Vienkārši - liec man mieru, tev ir budžets un resursi, ar ko šos bēgļus pieņemt un uzturēt - uzturi uz veselībām. Neprasi man vispār nekādu manu viedokli šai jautājumā, tu taču sen esi izlēmusi visu mūsu vietā, ko vēl tu gribi? Lai es, vienkārši, atdodu tev pilnīgi visu, uzrakstu sev uz pieres "es mīlu visus bēgļus" un pakaros, tevi slavinādama par pareizo lēmumu? Jo tā būs cēli un skaisti, ja?
Tikai, no tā "pilnīgi visa", ko es Tev varētu atdot, tu pat vienu bēgli nepadarīsi laimīgu.

Ja es varētu atļauties vienu nelaimes putnu izmitināt pie sevis un par viņa labklājību pienācīgi parūpēties, tici man, tev tas man nebūtu ne jāatgādina, ne jālūdz."

8/21/16 09:12 pm - Hobo life

Tā kā septembra sākumā pārvācos, sapakojām lielāko daļu mantas - 70%, ja ne visi 80% ir riteņi, snovbordi, ekipējums, snova/velo/mx apģērbs, vesels sieks ar ķiverēm, instrumenti, rezerves daļas.
Nē, nu nafig meklējām dzīvokli, ja mums patiesībā vajag vienkārši garāžu.

8/18/16 10:19 pm

Nākamajā ceļojumā varēšu paņemt līdzi visu drēbju skapi: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3744942/Watch-former-Bond-girl-cram-incredible-130-items-small-hand-luggage-bag-fits-FIVE-pairs-shoes.html?ito=embedded

8/9/16 12:31 am

Draudzība ar sievietēm - tas pilnīgi noteikti nav man.

8/8/16 09:52 pm

Kādā komentārā interneta plašumos pamanīju saiti uz Jāpānas izzināšanai veltītu dokumentālo sēriju sarakstu: http://japanology.tv/
Meklēju pa vienai youtube un skatos.
Jo kādudien es pilnīgi noteikti uz turieni aizlidošu. Un ceru, ka vismaz kādu mēnesi.

Upd. Protams, aklā vista, es, uzreiz nepamanīju, ka pie gandrīz pie katras sērijas sarakstā ir arī play poga, zem kuras jau ir saite uz video.

8/8/16 11:54 am

Likteņdārzam kārtējā ziedojumu vākšanas akcija - labdarības koncerts.

Tātad, Likteņdārzs ir vieta, kas veltīta Padomju režīma represēto cilvēku atcerei. Respektīvi, vieta, kur it kā pēc tingeltangeļiem neprasās, līdz ar to pārsteidz, ka papildus koncertam tur vēl bija vizināšanās ar laivām, kā arī (šis man liekas reāli labākais) - hennas un ziepju darbnīca un dejas nodarbība.

Nē, nu moš viņi ar hennu zīmēja numurus uz rokām un ziepes taisīja tādas kā uz Vorkutu nosūtītie. Te var sarkastiski izteikties stundām. Tie, kuri to vietu apmeklē savu kāzu laikā - droši vien, ka bija grūti izlemt uz kurieni gan doties- Brāļu kapiem, Salaspils memoriālu vai Likteņdārzu.

Interesanti, Izraēlā cilvēki arī iekļauj Yad Vashem savā kāzu maršrutā?

8/7/16 11:25 pm

Insurgent - wannabe Hunger games, tikai reāli garlaicīga un gandrīz visi varoņi galīgi nedacepti, lai spētu saprast viņu motīvus.

Fifty shades of Grey - izbaudīju visus piecdesmit šausmīgās tēlošanas toņus; džeks nemitīgi atkārto, ka nav romantisks un visu laiku dara kaut ko romantisku; Dakotai galīgi neizdodas tēlot izbīļus.

How to be single - riktīgs sūds izņemot vienu lielisku mesidžu pie kura pilnīgi asara izspiedās.

Nākamais rindā - the Lobster.

Svētdienās, ja ir mana kārta, šrubēju māju un tad izbaudu to, kā kurp vien vēršu skatienu, tas neaizķeras pat ne aiz viena putekļa. Bet sākot no rītdienas līdz svētdienai aina dramatiski mainīsies uz tādu, par kuru mana mamma teiktu "te jau tikai čūsku trūkst".
Tags:

8/7/16 11:18 am

Pēc pēdējo dienu šķēpu laušanām cibā atcerējos par šo Homeopathic A&E: https://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

8/6/16 05:15 pm

Bāc, es zināju, ka augustā ir praids pilsētā un gribēju noskatīties peldošo platformu tusiņu.
Tikai man likās, ka tas viss ir augusta beigās, taču izrādās - šodien. Un platformas esmu nokavējusi :(
Vismaz nenokavēju jaunas kurpes.

Jā, toties centrā diez vai šobrīd ir, kur apgriezties, kā arī - kaut kā pūļi dažu labu nesenu notikumu dēļ neliekas īpaši droša vieta, kur atrasties.

8/6/16 12:52 am - That's not our deal, that's not our deal

https://www.youtube.com/watch?v=c4eMKgEqvtY

8/2/16 10:09 pm

Aiz loga esošajā parkā nereti redzami zaķi. Pārsvarā pelēkbrūnie, bet ir arī viens afroamerikānis.

7/27/16 10:02 am

Nevarēju noturēties )

7/25/16 12:58 pm

Vakar bija ideāla diena riteņbraukšanai:
- pēc nakts lietus trases nebija putekļainas, bet nebija arī peļķu;
- nebija pārāk karsts, līdz ar to nemiru nost pilnajās bruņās;
- nobraucu akmens sienu, jeij!
- esmu riktīgi uzkačājusies braukt pa līkumainajiem posmiem - dragāju kā traka un beidzot ir tā, ka man jasāk bremzēt, jo priekšā ir lēnāki (džeki!);
- redzēju kā gaļas govju bars skrien lejup pa kalnu, lielisks skats!

Bet nu lai viss nebūtu tāda avene, uz vienas trases lidoju, jo par daudz sabremzējos, izslīdēja priekšējais rats un gar zemi gan - pašai nekas, bet jaunās kaskas nags ieplaisāja; kas arī nebūtu nekas drāmīgs, bet tā ķivere man bija galvā tikai trešo dienu. Tagad jāpasūta jauns un jāšķiras no kādiem 30-40 EUR.

Un dienas noslēgumā vēl restorāns.

Tagad gan - work, work, work!

7/24/16 09:46 am

Gatavojos trešajai downhill dienai. Pirmajās divās trāpīju lietusgāzēs dienas beigās, kad pārrodies mājās kā slapja kalnu žurka. Cerams, ka šodien mākoņus izdosies izprast labāk.
Šodien turpināšu mācīties lekt arvien tālāk un mazāk bremzēt pirms table-top uzmetieniem.
Un vēl man šodien jānobrauc pa to vienu akmens sienu, pa kuru bez bruņām bail braukt, lai gan nekas traks jau tur nav. Tieši tāpat kā todien, kad pēkšņi pamanīju, ka priekšā ir drops, bet bija par vēlu sabremzēties, līdz ar to nācās vienkārši atlaist bremzes un braukt pāri un pēc tam sajust adrenalīna šotu.

7/23/16 10:20 am

Šopēcpusdien gar mūsu šalē brauks/finišēs Tour de France riteņbraucēji.
Tikmēr jāvelk mugurā bruņas un jādodas riteņot pa kalnu.

7/21/16 10:00 pm

Bet nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst ielikt somā astoņus riteņu bremžu klučus un jauno ķiveri.

7/21/16 09:57 pm

Man ir jāsakravā soma, jo rīt agri jābūt lidostā, bet ir slinkums.
Jā, ne tā kā pirms pirmā lidojuma dzīvē, kad viss jau nedēļu iepriekš tika saplānots, sakravāts un trejdeviņi modinātori salikti, lai tikai nenogulētu reisu un pase vismaz 7x pirms iziešanas no mājas pārbaudīta, vai ir somā ielikta.

7/20/16 11:12 pm

O, gribu redzēt šo: https://www.youtube.com/watch?v=UZ4WBlveGfw
Man patīk beigu epizode ar pūdeli

7/20/16 10:45 pm

Theresa May or May not leave the EU.

Jā, tiešām lieliski - Terēza nav noskaņota strēbt karstu savārīto sūdu zupu un kurš gan pēc pieciem mēnešiem vispār atcerēsies, ka vajag brexitu iedarbināt.

Pieļauju, ka Terēza, gatavojoties tam brīdim, kad tiksies ar Angelu, small talk topikus smēlās šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=GqH21LEmfbQ

7/19/16 11:39 pm

Totāli patīk spridzināt Candy Crush un Cookie Jam.

7/19/16 11:04 pm

Man nepatīk cilvēki kā tādi. Taču es netaisos viņiem skriet virsū ar nazi, dakšu, sirpi vai āmuru. Vai roratslēgu. Un es pat neesmu ticīga, līdz ar to mani nevajadzētu no tā atturēt itin nekas, ne dieva, ne allāha, ne šivas miermīlīgais vārds.
Tas veselais saprāts mani novedīs kapā!
Powered by Sviesta Ciba