Smile & Shine

Recent Entries

1/29/15 09:43 pm

Šovakar bridu pa mirdzošu sniegu kādu pusstundu, lai beidzot ieēstu tonkotsu ramen.

Tags:

1/29/15 02:21 pm

Lejuplādēju un palasīju EXPO iepirkuma nolikumu: http://85.254.134.201/images/modules/items/Metu_konkurss_Sarunu_procedura_EXPO2015_grozits_07082013.pdf

Metu konkursa pretendentiem savā piedāvājumā bija jāiesniedz arī izmaksu tāme - skatīt 4. punktu un 4.5. apakšpunktu.

Tātad, visiem žūrijas locekļiem (skatīt 6. punktu nolikumā par žūriju, kuras priekšsēdētājs bija Juris Pūce) tā kā vajadzēja ar tāmi iepazīties, vai ne?

Tāpēc mulsinoši liekas Pūces teiktais delfiem, ka: "Paspēju piedalīties konkursa metu izskatīšanā, bet, kādas tieši izvēlētajiem kandidātiem bija finanšu tāmes, nezinu, tas jājautā Ekonomikas ministrijai, tajā laikā amatu jau biju pametis," portālam "Delfi" saka Pūce: http://www.delfi.lv/news/national/politics/expo-skandals-rikotaji-noliedz-skerdesanu.d?id=45490696

Jautājumi:

1) vai metu konkursā tika iesniegtas tāmes(nolikumā taču tā tika prasīta)? Ja iesniedza, tad kā ir iespējams, ka Pūce ar uzvarējušo pretendentu (ar kuriem EM pēc tam turpināja sarunu procedūru) tāmēm neiepazinās, ja jau viņš bija tas, kurš vadīja šī konkursa žūriju? Jo Pūce bija amatā no šī konkursa izsludināšanas līdz rezultātu paziņošanas brīdim (30.09.2013.) un vēl mēnesi pēc tam. EM viņš bija pametis trīs nedēļas pirms tika noslēgts līgums ar komandītsabiedrību Expo2015, bet ne metu konkursa laikā, kad tika izvēlēti un paziņoti uzvarētāji, ar kuriem turpina sarunu procedūru par līguma slēgšanu.

Upd. - Ar metu konkursā iesniegto tāmi (kā tomēr atklājās) viņš bija iepazinies, bet ar finansu tāmi kā EM sekretārs ne - finanšu tāmes metu konkursa uzvarētāji iesniedza 9. decembrī - Pūce bija prom no 27. novembra.

Attiecībā par metu konkursā iesniegto tāmi - konkursa žūrijai bija pienākums pēc šīm tāmēm novērtēt vai projekts ir reāli realizējams par tādu naudu vai nav (10 punktus (augstākais vērtējums) varēja dabūt tad, ja žūrijai "Ir pārliecība par iespēju realizēt Meta piedāvājumu par dalībnieka piedāvāto aptuveno līgumcenu, kas nepārsniedz Nolikumā noteikto maksimālo līgumcenu."). Interesanti, cik punktus saskaņā ar šo kritēriju piešķīra komandītsabiedrībai.


2) vai slēdzot līgumu ar komandītsabiedrību Expo2015 viņu finansu tāme, parakstot līgumu, atšķīrās (izmaksu ziņā) no tās, kuru viņi iesniedza metu konkursā? (šis joprojām aktuāls jautājums).


Vēl, kas mani fascinē: nolikumā minēts, ka:

"Metu piedāvājumiem jābūt izstrādātiem, ievērojot Latvijas ekspozīcijas Expo Milano 2015 realizācijas kopējo investīciju budžetu (ieskaitot PVN):
1) maksimāli pieļaujamās investīciju izmaksas – 1 700 000 LVL;
2) maksimāli pieļaujamās paviljona ekspluatācijas izmaksas – 1 600 000 LVL.
Minētajā investīciju budžetā ir ietvertas maksimālās kopējās projekta realizācijas izmaksas būtiskākajās izmaksu pozīcijās, tai skaitā būvniecības izmaksas, kas nav šī iepirkuma priekšmets."

Līgumu ar komandītsabiedrību Expo 2015 noslēdza par 2 353 813 latiem (jeb 3 349 174 eiro), ieskaitot PVN. Būvniecībai palika mazliet zem miljona. Īpaši fascinējoši tāpēc, ka RBS Skals paprasīja tos 6.02 milj. EUR, bet Paolo Beltrami S.p.A" - 6,22 miljonus EUR. Njā, alkatība mazliet iegrieza.

Un vēl "nedaudz" tas, ka EM būvniecības iepirkuma konkursu izsludināja tikai nieka 10 mēnešus pēc tam (23.09.2014.), kad bija noslēgusi līgumu ar komandītsabiedrību Expo2015 (27.12.2013.).
Tags:

1/28/15 07:15 am

Iečekoju korejiešu ēstuvi (jo ramen zupas otrdienās ir ciet). Tāpat kā tajā, kuru apmeklēju pagājušajā nedēļā, arī šajā gar sienām izlīmētas ēdienkartes lapas hieroglifos bez angliskā atšifrējuma. Goda vietā pie sienas piekārta plastmasa uz kuras uzdrukāta kritika par šo restorānu no kādas Toronto avīzes. Kritika nav glaimojoša. Tajā bija minēts arī tas, ka iestādē neviens nerubī angliski (tas nebija īpaši mainījies).
Tā kā pulkstenis bija apmēram trīs, tad īpaši daudz launagotāju nebija izņemot trīs gangnam style jauniešus no kuriem viens džeks bija tērpies melnā pieguļošā treniņtērpā (bikses beidzās kaut kur virs potītēm) ar zelta krāsas rakstiem un tāda paša stila kedām. Meitenei bija mugursoma ar lielām zelta krāsas kniedēm, laikam centās pieskaņoties stilīgajam čomakam.
Vēl beidzot aizgāju uz pingpongu un visu vakaru spēlēju ar vienu krievu onku - uz beigām man likās, ka šis aizies ar sirdi, jo viņam nācās skriet un lekt pakaļ manām sistajām bumbiņām. Ceru, ka ceturtdien parādīsies spēles laukumā. Toties ķīnieši gan tur spēlē kā dievi, ar izklupieniem un izsaucieniem.


Korejiskās pusdienas )
Tags:

1/27/15 08:31 am

Kad draugs aizbrauc, parādās mana īstā daba ēšanas ziņā - ēdienkartē parādās ēdieni pa taisno no konserviem, cīsiņi pa taisno no iepakojuma, salāti pa taisno no salātu bļodas vai arī - divreiz dienā ēdu kartupeļu biezeni ar sviestu (potatoe potato ir mans viss). Bet šodien es beidzot aiziešu līdz ramen zupām.
Un mans garadarbs sāk ceļot tviterī - prieks, ja tavu figņu novērtē, piemēram, apbrīnojamās spējas uzvilkt neticami trīcošas kontūras, lai izgrieztu vajadzīgo no attēla un izkrāsot balto fonu ar flõmīti - sajūtas gluži kā bērnībā, kad esi krāsojamo grāmatu iesācējs un tad reizēm gadās, ka flõmīts ir pāri līnijām un tu domā, bāc, kā nu man tā gadījās.

1/26/15 05:28 pm

Rīgas Cirks

1/25/15 01:27 pm

Vakar atradu foršu rīku, ar kuru veidot notikumu hronoloģijas grafikus.

EXPO skandāls mani iedvesmoja uz pirmā notikumu hronoloģijas grafika izveidi: http://www.dipity.com/raiva/EXPO2015-s-ga/

Uzbraucot ar kursoru uz reģistrētajiem notikumiem ir pieejams sīkāks apraksts, kā arī saite uz resursu internetā (dibināšanas gadus varat pārbaudīt Lursoft.lv).

Vai varat ieteikt bezmaksas inforgrafika templeitu, ar kuru uztaisīt šāda veida grafiku smukāk? Grafika piemērs:


Tags:

1/23/15 10:02 pm

Šīvakara žūrfiksa programma ir atklāta - taisīju vaļā prosecco, korķis uzlidoja griestos un izdauzīja lampiņu. Proost!

1/23/15 05:51 pm

Varbūt jau esmu iepriekš rakstījusi par šiem diviem latviešu keksiem (labi, keksu un kekseni), kuri dzīvo Kanādā, bet mēdz vazāties apkārt pa pasauli un pierakstīt & parādīt savus piedzīvojumus: http://www.izaicinajums.com/
Tags:

1/23/15 08:18 am

Kāpēc iznest miskasti ir stereotipisks vīrieša pienākums? Kāds ir pamatojums?

1/22/15 07:44 pm

Vakar bija gara diena, kas sākās trijos naktī, jo cēlos un vēlos, lai palīdzētu draugam aizstiept trejādu snovborda dēļu maisu līdz pieturai, jo šis aizdevās uz Kanādas otru galu uz piecām nedēļām močīt pa kalniem.
Man vēl divas nedēļas jāpašī no Toronto, bet tad es ar', tad es ar' došos sniegu gludināt un pohuj man būs viss, jā!

1/21/15 10:55 am

Klausos priekšnieces uz Ziemassvētkiem uzdāvināto Anouk albumu "Paradise and back again". Mierīgs un labs.

Places to go: https://www.youtube.com/watch?v=D23i9lFPUwM

1/21/15 09:01 am

Vakardien atklāju, ka kājum-gājuma attālumā ir ramen zupu ēstuve - yay! Tā gan otrdienās ir ciet, tāpec tika testēta korejiešu ēdnīca, kur pasūtīju zupu, bet pirms tās, pavisam negaidīti, sastiepa daudzus mazus šķīvīšus ar visādām uzkodām - kimči asajā mērcē un kimči bez mērces, sēņu strēmelītes, marinētus kartupeļus un vēl kaut ko marinētu/skābētu. Zupas šķīvji arī gluži kā pieklājīga izmēra katli. Tās it kā mazliet apskretušās, bezstila skartās ēstuves ir viena no lietām, kas man te Toronto patīk. Tāpat arī tie visi vidējo austrumu pārstāvju operētie veikali, kur viss sakrauts kaudzēs un grēdās bez pretenzijām uz produktu izvietojumu, kā arī tas, ka gaļas izcirtēji strādā turpat aiz letes un vienmēr var paprasīt, lai gaļu sagriež tādos vai šitādos gabalos.

1/20/15 07:29 pm - Feniņa pisēji

Šodien visi ēda Zani. Domāju, nez, par ko. Un izdomāju. Par to, ka cilvēkus padara traku doma, ka viņai tas gājiens varētu arī izdoties, tāpēc internetos iet vaļā viss tas heits ar putām uz lūpām, kas liks kārtīgam epileptiķim nervozi kratīties stūrī. Jo bāc, citi strādā mēles pār plecu izkāruši, lai nomaksātu savu auģika un dzīvokļa kredītu, bet kaut kāda gaisagrābsle izdomājusi dabūt naudu par skaistām acīm un rakstiņiem. Uguns faking pakulās! Ir taču skaidrs, ka naudu Latvijā var prasīt tikai tad, ja tu esi a) nabadzīgs bērns; b) slims bērns; c) kaķis/suns bezpajumtnieks, d) cita tipa piemīlīgais sērdienītis (bet izņemot no vardarbības cietušās sievietes un penšus, jo tie nav ne košers, ne mūsu nākotne).

Mans sapnis vispār ir tāds, ka man maksā par to, ka es esmu. Ka es guļu līdz 12 dienā. Ka es snovoju, riteņoju, pingpongoju, veikoju, skeitoju, vazājos pa restorāniem, strādāju brīvprātīgo darbu.

1/20/15 08:20 am

Mūsu pagrabstāvā ir kopumā divi mitekļi - vienu apdzīvojam mēs, bet blakus dzīvo spāniski runājošu jauniešu pāris. Džeks tāds liels bifeļveidīgs lācis, bet beibe tāda maza knīpa. Taču viņa ir tāds motorzāģis! Vismaz mans draugs tagad zina, ko nozīmē zāģēšana būdams spiests klausīties to, kas reizēm tur notiek aiz sienas (t.i., nevar jau nedzirdēt).
Tagad ir 8:21 no rīta un izskatās, ka pirmais, ko beibe iedarbināja viņiem pamostoties, bija nevis kafijas automāts, bet gan "družba".

1/19/15 06:04 pm

Noskatījos foršu BBC Two dokumentālo raidījumu "The men who made us spend" par "piedzimsti-pērc-pērc-pērc-pērc-mirsti": http://videoneat.com/documentaries/3513/men-made-us-spend

Jā, protams, ka tur noliek IKEA un Apple, bet ko citu jūs gaidījāt?

Kopā 3 sērijas zem tās saites.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba