Smile & Shine

Recent Entries

9/3/15 10:59 pm

Man jau bija aizdomas, bet tikko pārliecinājos ar google translate - nudien, es dzīvošu Čūsku ielā!

9/1/15 09:17 pm

Dzīvokli Utrehtā vēl atradusi neesmu, toties šodien pastnieks atnesa jaunos, smukos skeitšūzus: https://www.surfdome.com/dc_shoes_-_dc_nyjah_high_shoes_-_grey/blue-204233

Bet es joprojām nespēju atvadīties no iepriekšējiem, kaut arī zolēs jau izdiluši mazi caurumi. Kā lai to izdara, ja tik daudz kopīgu atmiņu 4 gadu garumā!

8/30/15 09:30 am - Foršie sīkumi

Sestdien gāju iečekot foršo Dille & Kamille veikalu - eju pa ielu, domāju, ka tepat jau tam veicim bija jābūt, bet neredzu - varbūt pārcēlies. Piestāju ēnā, iečekoju google kartes un izrādās, ka stāvu tam veikalam blakus, tikai saules un blakusveikala saulessarga dēļ neredzēju izkārtni.
Tags:

8/28/15 09:04 pm

Šodien bija aww brīdis, kad developeru džeki piektdienas sociālajā darba burziņā pienāk un saka, ka šie jau taisās iet bliezt pingpongu un vai es pievienošos. Diemžēl, visu brīvo laiku šobrīd aizņem dzīvojamās platības medības, līdz ar to nācās atteikt, bet cerams, ka nākamnedēļ varēšu atsākt savu nerdy hobiju.

Nākot mājās no paikas bodes ievērtēju, kādas cūkas ir dažas šīs mājas musulmanietes - sēž uz soliņiem, lupī sēmenes, spļauj zemē kaut arī misene turpat blakus. Viņu bērni ņem piemēru no pašām un pa tuvāko un tālāko perimetru izkaisa citus sūdus.

8/20/15 06:59 pm

Interesanti, par cik vai ar ko "Kabatas attīstībai" nopirka Zanderu.

8/19/15 01:31 pm

Viens no tematiem, kas parāda sieviešu savstarpējo draudzīgumu, ir pupu temati. Tiklīdz runa aiziet par tiem, tā notiek mērīšanās un smalki uzbraucieni.

Vēl viena lieta - vai ir atšķirība starp kristībām un krustabām? Tas ir, vai krustabas ir saistītas ar pagāniskajām tradīcijām vai arī bērns tiek kristīts luterāņu/katoļu baznīcā, bet vienkārši "kristības" vairs nav pietiekami košerīgs vārds?

8/19/15 01:26 pm - Bagāžas amerikāņu kalniņi

Drīz arī manas somas šitā ceļos: http://www.schiphol.nl/Reizigers/OpSchiphol/Bagage/BagageVideo.htm

8/18/15 08:11 pm

Mans draugs sirdī ir horderis un robežpārkāpējs - ja viņš ir dzīvojamajā istabā, tad fonā vienmēr ieslēdz Storage Wars vai Border security.

8/18/15 01:12 am

Mēle pār plecu - šorīt agri no rīta devos uz Kicking Horse kalnu braukt pa riteņtrasēm. Šoreiz paspēju nobraukt sešas reizes (kalna vertikālais kritums no kalna virsotnes līdz ciematam ir 1260m, kas ir ceturtais lielākais kalna vertikālais kritums Ziemeļamerikā), kā arī paēst pusdienas augstākajā restorānā Kanādā.

Un re, kādu majestātisku kalna iemītnieku riteņtakas malā satiku )
Tags: ,

8/16/15 11:20 pm

Šogad VKKF ir piešķīris 22,500.00 EUR biedrībai Ascendum (starpdisciplināro projektu sadaļā, bet kopā ir piešķirts vēl vairāk arī citu projektu konkursu/mērķprogrammu ietvaros). Nauda piešķirta divos piegājienos, pēc 1. un 2. konkursa (vēl 1 gaidāms septembra beigās) un projekta nosaukums abos gadījumos identisks - "Interneta žurnāls un viedtālruņu aplikācija "Satori.lv".

Vispirms par pašu aplikāciju:

- pēdējais update - 2014. gada augustā;
- pieejama App Store iTunes un ir piemērota aifonam un aipadam;
- lejuplādējama bez maksas;
- nav pieejams aplikācijas vērtējums (vajag vismaz 5, lai parādītos applikācijas vidējais statistiskais vērtējums)

Aplikāciju izstrādā/uztur 2 uzņēmumi - E-Protect un Happy Moments, abas pieder vienai un tai pašai personai (iečekoju Lursoft, samaksāju ~ 1.5 EUR).

Tagad jautājumi:

- kāpēc izvēlējas aifoniem/aipadiem un nevis androīdiem pieejamu aplikāciju? Ascendum/satori veica aptauju, lai noskaidrotu, ko viņu mērķauditorija lieto vairāk - aifonus vai androīdus? Ja jā, cik cilvēki šajā aptaujā piedalījās? Bet varbūt Ascendum/satori bija kāds foršs paziņa, jauks cilvēks, kurš prot taisīt aplikācijas aifoniem un aipadiem, bet androīdiem ne?

- cik daudzi ir lejuplādējuši šo aplikāciju? (to var atklāt tikai E-protect & Happy Moments).

Ja spriež pēc tā, cik šai aplikācijai ir vērtējumu (kuru ir mazāk par 5, jo savādāk būtu redzams vidējais vērtējums), tad izskatās, ka satori.lv aplikācija uz aifoniem un aipadiem, ko sponsorē Latvijas valsts, ir prieks ļoti niecīgai Latvijas iedzīvotāju daļai un ieguldījums nav atmaksājies. (Protams, es sagaidu, ka pēc šī ieraksta pēkšņi visi kā traki dosies un vērtēs šo aplikāciju un to lejuplādēt uzdos katram Kabatas attīstības biedram, basketbola komandas biedram un roka roku mazgā un acī neknābj biedram).

To, cik liela daļa no šīs piešķirtās naudas aiziet aplikācijas uzturēšanai - to var pateikt tikai Ascendum (vai E-protect un Happy Moments).

Kāpēc lekt augstāk par savu (pliko) pakaļu?
Tags:

8/15/15 04:37 pm

Izskatās, ka, izbaudot savas garās brīvdienas, esmu palaidusi garām kārtējos kumēdiņus Latvijas kultūrtelpā.

Literārais žurnāls "Domuzīme". Tirāža - 1700 eksemplāri (viņu feisīša lapas sekotāju skaits - 670, o_O), lappušu skaits - 72. Plānotais izdošanas biežums - 4 reizes gadā.
Saskaņā ar žurnāla satura redaktores Rudītes Kalpiņas teikto, ar VKKF piešķirto summa 2015. gadā - 19,000.00 EUR pietiek diviem žurnāla izdevumiem.

Daži citāti no raksta tvnet.lv (http://www.tvnet.lv/izklaide/gramatas/550508-iznak_jauns_literarais_zurnals_domuzime), kas mani sajūsmināja:

"Kalpiņa atklāja, ka literārais žurnāls «Domuzīme» izdots, jo šī niša Latvijā ir brīva. Nacionālā mērogā iznāk tikai viens literārs žurnāls - «Latvju teksti», kam vērojama arvien lielāka izaugsme. Viņa skaidro, ka Latvijā literārā vide, kur autoriem publicēt savus stāstus, pēdējos 15 gados ļoti sarukusi."

Niša ir brīva, vēl vairāk, tas ir nebeidzams melnais caurums, kurā mest VKKF naudu. Kā viņa pati saka, žurnāls vajadzīgs autoriem. Vai arī sabiedrībai?

un

"Žurnāla «Domuzīme» pirmajā numurā latviešu oriģinālprozu pārstāv Ingas Žoludes un Jāņa Ezeriņa noveles, un Gundegas Repšes romāna fragments;..."

Komentārs: Jāņa Ezeriņa noveles? Viņš kaut ko jaunu ir uzdrukājis pa tiešo drāti šim žurnālam no aizsaules? Gundega Repše - kur nu bez tās.
Tags:

8/14/15 09:47 pm - Les sans papier

https://www.youtube.com/watch?v=X8AlR3-Pwqg

8/14/15 04:14 pm

The easiest project to finish ahead of time is a two-week diet.

8/13/15 10:22 pm

Patīkami, ka samudrītajai intelektuālai masturbācijai pa vidu ir arī kaut kas infantils jeb "es satori nopirku, es varu pasūtīt mūziku (rakstīt rakstus)": http://www.satori.lv/raksts/9760/Zaiga_Puce/Uz_mebelem_un_sienam_zimet_nav_atlauts

Es uzrakstīšu, un jums nepatiks, bet radīt un audzināt bērnus ir tas pats kas elpot, ēst, dirst, pisties. Nasing spešal. Ir pārāk daudz cilvēku, kas to dara, lai to kaut kā īpaši izceltu un mēģinātu no tā iztaisīt kaut kādu mākslu vai filozofiju vai problēmu.

Kā gan kaut kas tāds, kas iederētos kaut kādā Ievā vai tamlīdzīgā žurnāla izstrādājumā, varētu iziet cauri Satori redakcijai? Lūk kā - esat redzējuši nesenāku Šlāpina fotogrāfiju? Vecs paliek. Un kad tu esi vecs, tu vairs daudz dirsties nevari, lai nezaudētu savu vietu zem saules. Kur nu vēl pateikt Satori īpašniecei, ka viņas raksts ir sūds.

8/13/15 02:09 pm

Vēl tikai 10 dienas, pirms pārceļos atpakaļ uz Nīderlandi. Work, work, work!

8/12/15 06:26 pm

Mana jaunākā atziņa par attiecībām ir tā, ka runāšana ir so overrated un runāt vajag pēc iespējas mazāk - mazāk runā, mazāk interpretāciju, mazāk pārpratumu un beigās ir vienkārši brīnišķīgas attiecības.

8/10/15 01:26 pm

Pārtikas veikalā pie ieejas ir bezmaksas grāmatu un žurnālu paņemšanas-atdošanas plaukts, kur paņēmu divas grāmatas - Middlesex un Peony in Love.
Middlesex latviski, šķiet, iztulkota kā Midlseksa, bet jau pēc pirmās rindkopas ir skaidrs, ka to vajadzēja saukt par Nekatro dzimti vai kaut vai Vidējo dzimti - kā tas iespējams, ka tulkotājs/-ja ir izlasījis/-usi grāmatu, bet nosaukumu iztulkojusi pilnīgi greizi? Es nemaz nerunāšu par Catch 22 iztulkošanu kā Āķis 22 (sist, kamēr vēl mazi).

Enīvei, pēc pirmās nodaļas nometu Vidējo dzimti zem žurnālgaldiņa, jo galīgi nepavilka (galvenokārt tās galvenā varoņa vecmātes Dezdemonas atbaidošā rakstura un līšanas citu dzīvēs dēļ (ko viņa pati uzskatīja par misiju, protams)) un sāku lasīt Iemīlējušos Peoniju, ķīnisko lubeni. Salkans pri salkans stāsts pēc visiem priekšrakstiem, taču mani neatstāj vienaldzīgu visas tās ornamentāļu (ornamentals - tā mūsu mājastēvs dēvē aziātus) paražas, māņticības un sieviešu ciešanas - interesanti lasīt, kā viņi sarežģī savas dzīves un lien no ādas laukā, lai nekad nebūtu laimīgi. . Dzīvi iedomājos tās šausmas, kad, ja esi piedzimusi kā sieviete, tad lielākā dzīves daļa jāpavada citu sieviešu sabiedrībā, turklāt, ņemot vērā, cik nenormāli apspiestas viņas bija, viņās nebija arī empātijas pret nevienu citu - sak, ja es cietu, tad arī tu cietīsi un nekādu atlaižu tev nebūs. Tas, kas man šajā romānā patīk vislabāk ir ieskats viņu uzskatos par pēcnāves dzīvi - kas tur notiek, ar ko spoki nodarbojas, kas šiem pa spēkam un kas nav.

Upd. "Dzimtes" vietā "dzimums".

8/6/15 03:18 pm - Leļļu teātris

Atrodi 5 atšķirības šo "sarunu" jautājumos:

http://www.satori.lv/raksts/9723/Raitis_Hrolovics/Es_radu_istas_lietas

http://www.satori.lv/raksts/9652/Arnis_Balcus/Protams_makslai_vajag_telpu

Haha, brīvais portāls, kurā patstāvīgo domu rausta aiz striķiem.

Izskatās pēc tādas stratēģijas, kuru varētu izmantot Putins - bombī ar vienu un to pašu "vajag muzeju, vajag muzeju, vajag muzeju RTU ēkā", kamēr notic, ka tiešām vajag un tieši RTU ēkā.

Atgādinājums, kurš finansiāli atbalsta Mākslai Vajag Telpu (un kādas ir plānotās izmaksas (izmaksas paņēmu no tobrīd svaigākā propagandas raksta, kad taisīju šo grafiku (kaut kad aprīlī/maijā) :

Tags:

8/4/15 02:51 pm

Vēl dažas dokumentālās filmas, ko vakar noskatījos (paldies, Netflix):

Happy People - stāsts par mednieku dzīvi Sibīrijas ciematā, kur var nokļūt (un no kurienes var izkļūt) tikai ar helīti. Stāsts sadalīts 4 daļās pa gadalaikiem, lai parādītu, kas katrā no tiem aktuāls. Baigi žēl, ka stāstītājs (vācietis ar attiecīgu akcentu anglenē) runā pāri sulīgajiem krievu tekstiem (nē, ne rupjiem, bet nu tam krāšņajam pāķu izteiksmes stilam) nevis izvēlas rādīt subtitrus angļu valodā. Bet kaut ko jau dzirdēt var. Ļoti patika smukie suņi.

Splinters - stāsts par sērferu dzīvi Papua Jaungvinejā - ciemā divi klubi, kuri sacenšas un reizēm izkaujas savā starpā, bet tad parādās cerība uz jaunu, skaistu dzīvi sērfošanas sacensību veidā, kur galvenā balva - ceļojums uz Austrāliju, sērforšanas nometni - and let the drama begin!

Pump - vecais labais storijs par to, kā nabaga amerikāņiem nav iespējas izvēlēties, ko liet savu milzīgo auto bākās un kā ļaunās korporācijas dod naudu politiķiem, lai tas tā turpinātos ilgi un dikti un nebūtu konkurences. Info par to, ar ko darbināt savus auto, kā arī info par to, ka daudzi auto ir piemēroti, lai tos darbinātu gan benzīnu, gan etanolu, ja vien uzhako autoražotāja automašīnai ieprogrammēto info (nelegāli - vai nav kruti, ka tu nevari rīkoties ar savu īpašumu kā vēlies, haha, brīvajā amerikā) vai arī ar vienkāršu papildus fiņķikļušku, ko jebkurš var viegli uzstādīt savam auto (kas arī ASV ir nelegāli, piemēram, autodarbnīcām ar to nodarboties ir aizliegts). Plus vēl apskatīti citi alternatīvie veidi (elektro, biomasa, tad vēl Tesla ar savu akumulatoru).
Tags:

8/3/15 11:54 pm

Keystone Standard Basin Trail )
Tags: ,

8/3/15 07:02 pm

Noskatījos "The True Cost" - dokumentālo filmu par apģērbu ražošanas aizkulisēm, kurās īpaši ieskatīties neviens nevēlas, jo nekā īpaši skaista jau tur nav (atšķirībā no skaistajiem korporāciju code of conduct dokumentiem). Filma aizskar tādas tēmas kā apģērbu šuvēju sliktie darba apstākļi, atalgojums, dabas piesārņošana, cilvēku veselības apdraudējums cenšoties parādīt apģērbu industrijas ēnas pusi.
Īpaši pēdējā pusstunda dod pa nerviem.

Izskatās, ka nekas cits neatliks, kā turpmāk mest līkumu zarām, h&m, viktorijas sekrētiem, gapiem, topshopiem un citām lielajām ķēdēm, kamēr viņu biznesa modelis ievērojami nemainīsies.

http://www.imdb.com/title/tt3162938/
Tags:

8/3/15 01:37 am


It's only rock'n'rocks but I like it )
Tags: ,

8/2/15 06:00 pm


Kalni, puķes, trusenes )
Tags:

7/31/15 07:23 pm

Plus 40 grādi pēc Celsija ir atgriezušies. Taču beidzot esam nobrieduši Keystone Standard Basin riteņtakām. Izskatās, ka būs ļoti skaists brauciens: http://radbike.ca/2012/08/keystone-standard-basin-revelstokebc/

7/31/15 04:51 pm

Nesen man iedeva izmēģināt pneimatisko naglu āmuru - pēc tam, kad vienas naglas vietā sekundes laikā neviļus iešāvu dēlī veselas trīs, ātri vien to elles mašīnu atdevu atpakaļ, jo pārāk dzīvi varēju iztēloties kā nākamajā reizē pie dēļa pienagloju arī kādu no savām pēdām.

7/31/15 03:46 am

Jājiet gulēt.
Bet vispār, uz manis ir joks. Jo šeit visbiežāk mani uzslavē par ko? O jā, par TO.
Par ēst gatavošanu. Un zin' ko izķēra kā karstus pīrādziņus?Manus pirmos mūžā izceptos pīrāgus (šis nozīmīgais notikums atgadījās pirms kāda mēneša un sešām dienām).

Arlabunakti.

7/30/15 11:10 pm

Slinkais bumbierformas suns uzceļ priekškājas uz klubkrēsla un gaida, kad pienākšu un iecelšu tajā viņa pakaļu. Un es eju un ceļu, kas cits atliek.

7/29/15 02:54 pm

Manuprāt, satori.lv publicētā "Mākslai vajag telpu" fonda (MVT) piedāvātā intervija ar fotomākslinieku Arni Balčus, kas pieteikta kā "saruna", drīzāk ir MVT idejas reklāmraksts (pārbūvēt RTU telpas, lai tās būtu piemērotas mākslas muzejam (ko tagad vairs nesauc laikmetīgo, jo to jau būvēs Teterevi & ABLV, bet gan par Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju).

Šo "sarunu" ir grūti uzskatīt par objektīvu, jo:

- Balčus izstādi, kas veltīta Džemmas Skulmes dzimenei, rīko MVT "Vasaras mājā";
- Balčus piedalījās arī MVT veltītā t-kreklu projektā

un uzturēt labas attiecības ar MVT māksliniekam par ļaunu nenāk, tādēļ kāpēc gan nepiedalīties "sarunā", gabals jau nenokritīs.

7/28/15 05:14 pm

Politiskākais aukstākās domas sortāls Latvijā jau atkal par to, ka pareizajiem būvniekiem vajag telpu.
Un plikdirsainie mākslinieki, kuri pateiks jebko, ja vien būs cerība, ka viņu garadarbs reiz karāsies uz nagliņas pie sienas.

Un karāsies jau ar' - pareizajā mājā par pareizo mākslinieci, kura atbalsta būvniekiem vajag telpu iniciatīvu.

"Čau, kā iet? Klau, iedosim tev personālizstādi, bet tu tikai papūt mūsu stabulītē, labi?"

7/28/15 03:50 pm


Kalnu krāsas )
Tags: ,
Powered by Sviesta Ciba