voyage, voyage

Recent Entries

10/19/14 12:17 am

Domāju, ka lielākā problēma kultūrā ir tā, ka sfērā darbojošies vienkārši nav gatavi jautājumam "un kāds no tā ir labums?". Izrādās, ka Starptautiskajā Raktsnieku un tulkotāju mājā kopā ir ieguldīti apmēram 200,000.00 LVL kopš 2007. gada un tomēr - ko tādu diženu tas nams ir atnesis Latvijas valstij? Pēc apmeklētāju saraksta redzams, jā, apmēram 450 rakstnieki/tulki tur ir paviesojušies 7 gadu laikā, bet kur ir, piemēram, to nenovērtējamo romānu vai tulkojumu saraksts, kas tapis pateicoties šim nekustamajam īpašumam ar Pegazu kā pievienoto vērtību? Izstaigājot mājas lapu krustu šķērsu, uz šo jautājumu (pašu galveno) atbildes, diemžēl, nav.

Rakstnieku un tulkotāju mājas mājas lapā publicētajā programmā minētie mērķi ir:
- dot iespēju literātiem, tulkotājiem un pētniekiem strādāt radošu darbu, atrodoties rezidencē;
- sekmēt radošos procesus Latvijas literatūrā; - veicināt augstvērtīgu literatūras oriģināldarbu tapšanu;
- sekmēt literatūras tulkošanas procesu attīstību, literāro tulkojumu radīšanu no un uz latviešu valodu;
- sekmēt tulkotāju tālākizglītību un profesionālo specializāciju; - radīt priekšnoteikumus un vidi produktīvam radošajam (rakstniecības un tulkošanas) darbam;
- iniciēt un organizēt literatūrai un literatūras tulkošanai veltītus starptautiskus seminārus, konferences, darbnīcas;
- bagātināt vietējo kultūras areālu, veidojot sarīkojumus un tikšanās ar rakstniekiem.

Būtu lieliski uzzināt, kā viņiem ar to visu ir veicies.

VKKF piešķirtais finansējums Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai, sagrupēts pēc piešķirtā finansējuma apjoma:
P.S. Varbūt kāds var ieteikt arī to, kā ielikt ekseli cibā bez čakara ar skrīnšotiem, lai uztaisītu bildes jpg formātā.
Tags:

10/17/14 11:44 pm

Viens laimīgs brīdis manā dzīvē: http://events.actioncambysony.com/Share/27/33170/33170_110731123137609/11

10/16/14 10:49 am

Astonjkaajis dalaas.
lursoft.lv - mekleetaajaa iedrukaajam re&re un minam, cik uznjeemumu paraadiisies. Apmeeram 5 grupas uznjeemumi regjistreeti 2014. gadaa.

Izlasiiju arii Lursoft paarskatu par buuvnieciibu 2013. gadaa. Lielaakais apgroziijums un lielaakaa peljna - tur ir iekshaa visi RE&RE, Archeri un Skonto Buuves. Savukaart ne smakas no vinjiem nav topaa "lielaakie buuvnieciibas uznjeemumi peec darbinieku skaita". Logjiski, ka nav. Jo savas mazaakaas piedaavaajuma cenas vinji iznes uz apakshuznjeemeeju pleciem (liidz 70% darbu apjoma), kuri saviem darbiniekiem maksaa aploksnee. RE&RE driizaak ir juristu, ne buuvnieciibas uznjeemums.

10/15/14 10:55 pm

Hahaha: http://www.adme.ru/svoboda-narodnoe-tvorchestvo/yumor-bez-shablonov-757910/?image=8421210&utm_campaign=art-images-share#image8421210

10/15/14 12:04 am

Tas Jānis Zūzens - izspļauts runcis Bazilio :D http://www.tvnet.lv/online_tv/42800-laikmetigas_makslas_muzejam_jabut_gatavam_lidz_latvijas_100gadei

Un, ja atceramies, tad "Mākslai vajag telpu" kadri spiež uz to, ka muzejam jābūt Kaļķu 1, RTU telpās, un ir diezgan skaidrs, kāpēc, jo minētajā sižetā kultūras ministre saka, ka šajā gadījumā finansējuma modelis ir gandrīz tikai valsts nauda :)

A ko tik nevar par valsts naudu uzcelt, ne? Zelta tiltus, grandiozas biblenes, kapitāli remontēt skolas (kuras kapitāli atkal jāremontē jau pēc pusgada) un, protams, naudas pili - VID jauno ēku.

Ticiet man, šito tagad skandēs rītā vakarā un skat, nudien, nepaies ne 3.5 gadi un 40-50 ļimoni un būs vēl viena gaismas pils par lumpeņu naudu.

ABLV bankas parādīšanās pie horizonta arī ne par ko labu neliecina.

10/10/14 10:02 pm

Vispār, Valsts Kontrolei derētu pakratīt visus tos fondus un biedrības, lai nenotiek tāpat kā ar šo: http://www.diena.lv/sabiedriba/bankovskis-kulturas-fonds-ir-jasledz-635386?cp=1#comments

Dažas labas biedrības man atgādina, piemēram, kosmētikas ražotājus, kaut vai Avon, kurš uz atsevišķiem produktiem uz etiķetēm drukā rozā lentīti (cīņai pret krūts vēzi), kaut arī pats produkts satur vielas, kas var potenciāli šo vēzi izraisīt. Bet kas notiktu, ja pret to sāktu protestēt? Protestēt pret Avon liekulību? Ļoti daudz nosodošu skatienu un vārdu, jo kā gan tā var - no katra pārdotā sūda ar indi, kam uzlikta rozā lentītes etiķete taču aiziet 1 cents krūts vēža pētniecībai un tu esi kaut kāds monstrs, ja redzi kaut ko negatīvu tajā! Un voila - birka, ka esi pret krūts vēža ārstniecību ir piešūta.

Un tieši tāpat es skatos uz Ascendum - viņiem ir it kā labi projekti un mērķi un nodomi, bet es nespēju nedomāt par to, ka Ascendum neoficiālais krusttēvs ir Edgars Jaunups un Juris Pūce un viņu būvnieku-draugu-paziņu brandža un pārējie reputācijas spodrinātāji savu morāli neglaimojošo biznesu dēļ.

Bet tas, kas man liekas visnežēlīgākais saistībā ar to visu - Edgars Jaunups un Juris Pūce, kuri it kā ir tā pirmā paaudze pēc padomju laikiem - viņi neko nemainīja - viņi ir tādas pašas salauztas skrūves, kuru dēļ mehānisms "Latvija" joprojām darbojas greizi, krakšķēdams un brakšķēdams un nav iespējams noteikt, ar ko vispār sākt, lai to vispār salabotu.

Ascendums ir aisberga redzamā, baltā, gaišā daļa, taču tam apakšā ir Sistēma, kuras dēļ sociāli neaizsargātākajām grupām tiek pamestas kaut kādas žēlastības dāvanas (pie tam vēl uzdiršot vecākiem, ka šie neved bērnus uz teātra izrādēm un vijoļkoncertiem un neradina šos pie kultūras (nemaz neiedomājoties, cik daudziem vecākiem vispār ir grūti galus savilkt kopā, lai bērnus kaut vai tikai pabarotu, apģērbtu un skolā palaistu, kur nu vēl tādas ekstras kā teātris), kamēr "papīra" būvnieki (kuri 70% darbu var nodot apakšuzņēmējiem) paņem sev (nevis nopelna, bet paņem) lielākos kumosus un pat 54 līķi viņiem neko nespēj nodarīt. Jo viņi taču ir ziedojuši augstam mērķim vismaz tik, cik melns aiz naga (mikrobam)!

10/10/14 08:08 pm

Šim pro vienmēr ir reāli skaisti video, gan daba, gan viņa triki (it īpaši tas, kur viņš iebrauc ar priekšējo riepu drāšu žogā un apmet kontrolētu kūleni tiekot tam žogam pāri): http://www.extremesport.tv/danny-macaskill-the-ridge/

Un tas ir Skotijā! Savukārt fragments 3:40 - 4:20 ir MUST see. Es pat bez riteņa tur nevarētu uzrāpties.

10/6/14 08:08 pm - Kas šodien tabulā?

Tabulā redzami veiksmīgākie individuālo projektu iesniedzēji (bez organizāciju starpniecības) Projektu konkursos Literatūrā laikaposmā no 2007. līdz 2014. gadam. 2014. gada skaitļi nav apaļi, jo, kā parasti, esmu pārveidojusi EUR piešķirtās summas uz tām ekvivalentām summām LVL.

Ar dzeltenu atzīmētās personas ir darbojušās īsāku vai ilgāku laiku Literatūras ekspertu komisijā (tā, kas vērtē iesniegtos projektus), bet - ne obligāti tad, kad šīs pašas personas ir saņēmušas finansiālu atbalstu no VKKF.

Tabulas beigās norādīta attiecīgajā gadā piešķirtā summa visiem atbalstītajiem individuālo projektu iesniedzējiem (ne tikai top 20). Pēdējie trīs gadi - treknākie.

Šie projekti ir pārsvarā romāna sarakstīšana, dzejoļu krājuma sastādīšana/sarakstīšana, tulkojumi. Taču minētās summas neiekļauj visu konkrētajai personai piešķirto finansējumu, jo citi projekti ir organizāciju, piemēram, grāmatizdevēju iesniegtie un VKKF finansiāli atbalstītie projekti, kuri paredz grāmatas izdošanu konkrētai personai, līdz ar to, lai aprēķinātu reālo rakstnieku ieguvumu, atsevišķi jāmeklē (diemžēl - manuāli, tāpēc pagaidām to neuzņemos, jo nav tik daudz laika) viņu pieminētie vārdi organizāciju iesniegto projektu nosaukumos + radošie braucieni. Par radošajiem braucieniem gan tabula būs, bet kaut kad vēlāk.

Lūk:VISAS SUMMAS NORĀDĪTAS LATOS.
Tags:

9/30/14 04:17 pm

Kam pieder SIA "Apostrofs"?
Saskaņā ar Lursoft datiem - 50% pieder Liānai Bokšai un otri 50% - Jānim Ogam; abi ir arī valdes locekļi šajā uzņēmumā.

Starp citu, tas tabulā minētais projekts "Skatiens" - šajā CD Liāna Langa ir ierunājusi savus dzejoļus (lai gan tur ir arī vēl daži, kuri dzied tautasdziesmas un muzicē).

Kas ir Jānis Oga? Jānis Oga ir Latvijas Literatūras centra un apgāda "Mansards" direktors, kura iesniegtos projektus (Latvijas Literatūras centra vārdā) VKKF ir atbalstījis ar 196,427.00 LVL + 99,000.00 EUR laikaposmā no 2008. līdz 2014. gadam un tādējādi Ogu Jānis ir vinnējis arī pirmo vietu kā finansējuma ievācējs. Arī "Mansardam" nav gājis pārāk slikti - literatūras konkursos "Mansards" ieņem piekto vietu kā VKKF finansētākā organizācija laikaposmā no 2008. līdz 2014. gadam.

Just business.


http://klab.lv/users/mazeltov/2280726.html

9/30/14 03:12 pm

Jūs jau klausāmgrāmatu nopirkāt?+ vēl Apostrofs saņem atbalstu par klausāmgrāmatu "Aivars Neibarts. Bumbulītis un Ņukucītis", Apostrofs, SIA, projvade: Baiba Koemeca summa: 2108.41 Ls (3,000.00 EUR), 2014. gads.

"Izdevniecība „Apostrofs" dibināta 2008. gadā ar nolūku veicināt literatūras un izglītojošu sacerējumu pieejamību bērnu un pieaugušo vidū, izdodot audio grāmatas sērijā „Klausāmgrāmata". Tās domātas aktīviem un inteliģentiem literatūras interesentiem, kuri grāmatas labprāt lasa un klausās." (no šejienes: http://www.easyget.lv/kultura/read/31288/ )
Tags:

9/29/14 11:47 am

Jā, un vēl - tie, kuri man bāž acīs, ka draudzībiņas un pazīšaniņās un radniecībiņas neko nepierāda - tieši to pašu retoriku izmanto Edgars Jaunups - neko nezinu, viss sakritības, nejauši gadījās, ka klasesbiedri un kursabiedri tiek visādos amatos. Tas pats Juris Pūce, kurš tika iebīdīts Ekonomikas ministrijā - varbūt jāatgādina, ar kādu skandālu viņam no turienes bija jāaiziet un kas bija skandāla pamatā?

Un vēl tā foršā replika no A. Kaimiņa Jaunupam par to, ka Jaunups vienmēr savas dzīves sievietēm atrod siltas vietas. Jā, starp citu, ja vien Daces Jaunupes-Bargās LinkedIn profils nav kāda ļaunā lumpeņa izveidots un sadzejots - saskaņā ar to VEF Rīga basketbola klubā, kurā Jaunups ir patszinietkas, par projektu asistenti kopš 2007. gada strādā (vai strādāja, ja nu tas LinkedIn nav apdeitots) tieši māšuks Dačuks.

Kā arī - Jaunupa draudzenīte Katrīna Leiškalne, ar ko viņa nodarbojas? Darbojas fondā "Mākslai vajag telpu" (kuru plāns ir panākt, ka tiek realizēta RTU ēkas Kaļķu ielā pārbūve par 25 miljoniem eiro, kurā ierīkot Laikmetīgās mākslas muzeju) un šī fonda pasākumus atbalsta arī "Ascendum". Biedrība, kurai ziedo arī visādi būvnieki :D

Pie Mākslai vajag telpu fonda atbalstītājiem arī var visādas anekdotes izlasīt, piemēram: "Būvniecības uzņēmuma SIA „Arčers" filozofija ir inteliģenta, ilgtspējīga būvniecība. Atbalsta projektu „Mākslai vajag telpu”"

http://www.makslaivajagtelpu.lv/atbalstitaji

Inteliģenta būvniecība :D

Bet nu viss jau ir tikai nejaušas sakritības, vai ne?

9/29/14 11:20 am

Interesanti, kurš tiesā pārstāvēja SIA "Karogs 3", kuri pirmie publicēja Bargā dzejolīti?

Kādreizējais Grūtupa biroja advokāts Erlens Kalniņš.

Kuri ir vēl šī advokāta klienti? Piemēram, saskaņā ar presē publicēto, Rīgas Domes Juridiskā pārvalde ir noslēgusi 6 līgumus (par 252 tūkstošiem eiro) ar Erlenu Kalniņu, kurš ir domes pilnvarotais advokāts Zolitūdes traģēdijas lietā.

Tātad, pāris jautājumi:

1) cik šī advokāta pakalpojumi izmaksāja SIA "Karogs 3" (SIA "Karogs 3, starp citu, ir otra finansētākā organizācija no VKKF (skat. tabulu parfinansētākajiem projektiem literatūrā skatoties uz laikaposmu no 2007. līdz 2014. gadam))?;

2) bet, daudz svarīgākais jautājums - kurš šo advokātu viņiem ieteica? (diemžēl, uz daudziem svarīgiem jautājumiem atbildes, kā parasti, nebūs).
Tags:

9/28/14 11:09 pm - Fast & furious

Izbraukājos ar moci pa mežu, pa single-trailiem, augšā, lejā. Moča stūre ir ievērojami platāka un masa daudz lielāka nekā ritenim, savukārt uz takām vietām ļoti asi līkumi un koki ļoti tuvu. FUN! Bet ko gan es nedarīšu, lai dabūtu organismā kārtējo adrenalīna devu. Čipmanki, tiklīdz izdzird močus, paliek absolūti traki un kā pašnāvnieki nemitīgi nesas pāri takām astes gaisā sacēluši.

Savukāt šodien braucu ar riteni pa kalnu bez apstājas no 11 rītā līdz 6 vakarā. Viena trase bija ūberātra, ar salīdzinoši gariem ātrumposmiem, kas mijas ar nelieliem pakalniem un nelieliem table top džampiem un par to izbraukājos no sirds un no rajona, tā, ka vējš tikai švīkst gar ausīm. Vēl mani pierunāja braukt pa vienu melno trasi, kuras sākumā bija tilts ar asu pagriezienu, pēc kura tās dēļu veidojums iet strauji lejup un beidzas gaisā, līdz ar to sanāk nolekt kādu 50 cm augstu drop-u un pirms tā baigi bremzēt nevar. Gadījums, kad vienā brīdī iestājas point of no return un tad viss - atliek tikai paļauties uz to, ka pēc drop-a sanāks savākties un ierakstīties līkumā un neietesties kokā vai arī pašas draugā, kurš stāvēja pagrieziena galā, lai mani ar visu riteni noķertu gadījumā, ja es taisītos iet pa pieskari. Taču es savācos. Otreiz gan to trasi braukt negribēju. Centos būt arī ļoti lecīga, tādēļ šodien kontā arī pārsista pakaļējā riepa.
Tags: ,

9/27/14 10:14 am

Ņemot vērā tik aktuālo privātās dzīves neaizskaramības tēmu.

Pēc piecu gadu tiesāšanās par goda un cieņas aizskārumu, kuru ierosināja dzejniece Anita Draguna pret Rihardu Bargo, Draguna kapitulēja 2012. gadā. Toties Ilmārs Šlāpins uz karstām pēdām iesniedza projektu "Riharda Bargā grāmatas "Tenkas" izdošana" VKKF, kas tika atbalstīts ar 1500 LVL (skat. 2012. gada 3. konkurss). Respektīvi, tas nekas, ka kādam cilvēkam ar šo augstvērtīgo dzeju ir nodarītas sāpes.

Kāpēc tieši "Ascendum" bija tie, kuri izdeva šo grāmatu? Neviens cits negribēja, vai*? Toties labi, ka kopš 2012. gada februāra (pēc LinkedIn datiem) Riharda Bargā, kā noprotu, brāļasieva Dace Jaunupe-Bargā strādā satori.lv, Ascendum īpašumā (pēc LinkedIn datiem). Protams, ka Dačukiņš pats nevarēja būt šī projekta vadītājs un iesniedzējs, jo tad tas būtu izskatījies šādi: "Riharda Bargā grāmatas "Tenkas" izdošana", projekta iesniedzējs: Dace Jaunupe-Bargā. Ne pārāk smuki, ne?

Protams, ir baigi kruta, ka pati Ascendum šlaka var izdot grāmatu, kuras autors tiesā par goda un cieņas aizskārumu vinnē, jo rakstnieki var, acīmredzot, vervelēt dajebko.

Jauki, ka ir tāds Ascendum, savādāk līdz Latvijas iedzīvotājiem nebūtu nonācis šis sulīgais (bet varbūt sapuvušais?) gara auglis, kuru atbalstīja VKKF Literatūras ekspertu komisija. Bet "Privātā Dzīve", "Kas Jauns" un tamlīdzīgu izdevumu jau nekad nevar būt par daudz, ne?

* Sarp citu, neviens cits tiešām negribēja izdot: "Es biju iestrēdzis tajā tenku grāmatā, kuru neviens negribēja izdot, bet man pašam jau tā bija pārvērtusies par tādu kā meditācijas formu – ik pa laikam kaut ko pierakstīju klāt, kaut ko izņemēmu ārā, kaut ko palaboju, kaut ko atlaboju no iepriekš labotā atpakaļ , un man bija procesa un aktualitātes sajūta, bet tas viss attiecās tikai uz mani pašu," stāsta Rihards Bargais." No delfi raksta: http://www.delfi.lv/kultura/news/books/pec-piecu-gadu-tiesasanas-izdota-riharda-barga-gramata-tenkas.d?id=42862782#ixzz3EWiIADpQ
Tags:

9/26/14 02:13 pm

Viens ļoti interesants veidojums ir SIA "Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja" (Ventspilī), Noras Ikstenas ideja, kas īstenota dzīvē. Apkopojot datus par laikaposmu 2007 - 2014. gads, šī māja ir ceturtā visvairāk VVKF finansētā organizācija (Konkursi-Projektu konkursi-Literatūra).

Ar ko viņi tur nodarbojas? Bohēmo, raksta grāmatas, iet uz pirti pāri ielai, izmanto kā kāzu vietu (šeit var izlasīt interviju ar Rakstnieku mājas saimnieci: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/28615/andra-konste-ar-rakstniekiem-jutos-ka-tinu-mamma

Nē, nu super, man prieks, ka rakstniekiem ne tikai dod naudu grāmatas sarakstīšanām, izdošanām, radošajiem braucieniem, bet vēl arī viņiem ir sava burziņu māja, kurai apkārt, acīmredzot, Pegazs lidinās.Viss, brīvdienas, jāatpūšas.
Powered by Sviesta Ciba