Smile & Shine

Recent Entries

11/24/15 06:57 pm

Karoč, dzīve nav tikai darbs, nedēļas nogali pavadīšu kalnos. Ceru, ka tur to pavadīs arī sniegs, kuru man gludināt ar savu dēli.

11/23/15 08:28 pm - S ļehkim parom

Mums ir viena ārdurvju atslēga uz diviem, tāpēc vakaros zvanu pie durvīm, bet dzīvesbriedis ielaiž no dzīvokļa augstumiem, nospiežot attiecīgu domafona pogu.
Zvanu šovakar pie durvīm, bet neviens nelaiž namiņā. Zvanu draugam uz mobilo, prasu, kāpēc nedzird, ka es, kling-klang, esmu klāt. Izskatās, ka domofons saplīsis, jo mani zvana pogas spiedieni nekādā veidā netiek pārraidīti. Kamēr draugs kāpj lejā, kaimiņš ar atslēgu ver veļā durvis un es ieeju iekšā kopā ar šo un uzbraucu līdz savam stāvam, pukojoties, ka draugs nevar izkasīties. Piezvanu pie durvīm, lieku atslēgu atslēgas caumurā, kad pēkšņi atsprāgst durvis un tur priekšā kaut kāda sveša beibe un priekšnams, kas galīgi neizskatās pēc manējā (ja nu vienīgi pa dienu būtu izveiktas ekstremālās pārvērtības (gan priekšnamam, gan dzīvokļa biedrenei (ieskaitot rasi)).
Bet nu māja, toč, tāda pati, trepju telpa tādi pati, lifts tāds pats, pat pirmajā stāvā piekārtā glezna pie ieejas tāda pati, bet ielas nosaukums, lūk, tas gan bija pilnīgi cits! Autopilotā iegriezos vienu pagalmu pirms īstā un godam nopelnīju dienas lašaras titulu.

11/22/15 09:39 am

Mana iekšējā dieviete kaut kur sakņupusi tup ar neizraustītām uzacīm un vaļā nepalaistu sievišķo enerģiju - lūdzu, iesakiet foršus online sieviešu saitus/blogus angļu valodā, kur būtu visādi raksteļi par karjeru, mājas iekārtošanu, par ko tagad ir moderni ciest, utt. Tas nekas, ja tur daudz visādu cakainu vārdu un iedvesmojošu biužuku, es pārcietīšu.

11/16/15 06:55 am

Vai lidmashiinas rokasbagaazhaa var panjemt mammas vasaraa lasiitaas un peec tam sasaldeetaas gailenes un murkjeljus?
Jep, var.
Bet vispaar ataa.

11/13/15 09:41 pm

Man jau gribas mājās. Azotē.

11/12/15 02:14 am

Bet es shonakt gulju zem Riigas debesiim! Ar diviem uzhavniekiem ribaas! Riit - uz paakjiem!

11/11/15 06:35 pm

Nu, saakam sarunas par teemu cik ljoti mums patiik/riebjas/pofig Ziemassveetki? Peedeejais laiks saakt.

11/7/15 02:53 pm

Biju foršajā siera veikalā - katram apciemojamajam tiks pa mini-ritulim.
Jāiesaiņo māsasbērniem domātās dāvanas, jāveic somas testa sapakošana pēc airbaltic drakoniskajiem kanoniem un tad jau būšu gatava braukt uz Latviju četras dienas pēc kārtas štopēt māgā karbonādes, kokletītes, sālītas un marinētas sēnes, rosolu, siļķi kažokā un citas Latvijas lauku svētku galdu-vulgaris neatņemamas sastāvdaļas.

Rīt toties iejūgsim bērīti un brauksim uz Ģenti. Varbūt jāapsakata arī tas sasodītais altāris, par kuru tik daudz dzirdēts mākslas/kultūrvēstures stundās.

11/6/15 08:52 pm

Esmu trešo reizi kļuvusi par transportlīdzekļa īpašnieci - visas reizes auto de facto piederēja kādam citam, bet mani, dažādu iemeslu dēļ, ir vajadzējis kā de jure īpašnieci.
Pirmajā reizē man piederēja no salona izstumts mocis, pēc tam vecs bembis un tagad vecs ģimenes auto. Vienvārdsakot, ar katru nākamo transportlīdzekli tikai degradācija.

Man nu pieder senils Renault Scenic, jo Renault Scenic der ne tikai mammučiem un papučiem ar diviem bērniem un labradoru, bet arī diviem raspizģajiem ar daudz velosipēdiem un sniegadēļiem, kurus iekraut auto bērnu un labradora vietā.

Proost (paceļu Affligem)!

11/1/15 10:32 pm

Kā apģērbties, lai dibens neizskatās pārāk seksīgi kolēģu sieviešu acīs un viņas mani nesāktu ienīst vēl vairāk nekā pēc tā viena rīta, kad es brokastīs ēdu marcipānu, kamēr viņas ir uz diētas un iet uz sporta zāli.

11/1/15 02:03 pm

Nu ir dāvana sagādāta arī vecākajai māsasmeitai - audeklu rāmīši, akrila krāsu komplekti un otas (zinu, ka viņai patīk gleznot). Tagad tikai tās krāsu tūbiņas cauri lidostas kontrolei dabūt (mililitros pilnīgi noteikti ierakstās, cerams tik, ka nav aizliegtas kā tādas).

Vispār, ja man jāiet iepirkties, tad daudz labāk par Amsterdamas pārpludināto centru man patīk Amstelvēna - velecoliņš līdz turienei ir tukšs, nav tūristu (tikai es un vēl daži) un tautas kā tādas ir daudz mazāk un ir visādi foršie veikali, piemēram, nereāli kruts siera veikals ar foršu pārdevējonku, kur tiešām liekas, ka tie sieri ir daudz īpašāki un labāki un no dažādiem ražotājiem nekā Amsterdamas tūristu siera veikali, kur viss liekas tāds diezgan vienveidīgs. Tāpat - ja gadās saulains laiks, tad dabūt labu galdiņu piesaulē foršā kafejnīcā Amsterdamā ir gandrīz mission impossible, ja tā diena nav iesākusies bez izteikta fortūnas atbalsta.
Ir gan vietas un lietas, kas man Amsterdamā patīk, bet iepirkties parastajās lupatu un mantu bodēs gan tur ir pilnīga nāve un centru es tagad dēvēju par Mordoru.

10/31/15 06:32 pm

Man patīk būt pieaugušai - tagad varu izdzīvot perfekto bērnību - kad ir tik daudz foršu lietu, ko pasākt un ko neviens nevar aizliegt vai darīt to, kam nebija naudas un iespēju toreiz, beta bērnībā.
Šodien nēsājos ar riteni pa bmx zemes tramplīnu trasi - dažas reizes arī sanāca normāli tiem galdiem pārlekt.

10/27/15 10:32 pm

Amsterdamas rudens/ziemas jakas krīze atrisināta ar šo praķi: http://shop.protest.eu/nl/product/miracle-a-long-coat4;pgid=bItMST6Z3gVSR00kRt2OfLXI0000BbzNV3NI;sid=-J6GofUSpJeFoaM9FciNufYYMT8XFjyzaSk=

10/23/15 11:18 am

"Pēdējā laikā tikai darbs un mājas" teica mazeltov, kad bija 3 dienas pastrādājusi darbā pēc 5 dienu brīvdienām.

10/20/15 10:38 pm

Vajag rudens mēteli. Lokālais širpotreba zīmols piedāvā vai nu mēteļus, kurām apkakles atgādina tās suņiem galvā maucamās piltuves, lai šie neēd sūdus, vai nu tās spalvām pildītās stepētās miskastmaisu pufenes, kuras rotā sintētiskiem spalvu kumšķiem rotāti kapuči.
Bet nu tērēt daudz negribas, jo ja nu atkal ir jāpārceļas uz kādu kontinentu, tad drēbes-vulgaris atkal kapitulēs hobijdrēbju, apavu un mantu priekšā. Un par maz arī nē, jo tad atkal sirdi grauž tas, ka izmetot tā drēbe neizšķīdīs un nepazudīs kā aktīvo vielu molekulas kāpinātajos homepoātiskajos preparātos.

10/17/15 05:17 pm

Saules pielieta diena un klajums ar pūderi, kur vēl gana daudz vietas vilkt jaunas svītras. Ko vēl vairāk vajag.
Rīt gan laikam mauksim ar riteņiem.
Jo kāpēc gan ne.

10/16/15 03:29 pm

Vakar sāku jodelēt ar dēli pa ledāju Austrijā. Dienas beigās snieks snāka snikt tik intensīvi, ka nebija iespējams saprast, vai stāvi uz vietas vai joprojām slīdi uz priekšu, toties šodien no rīta astoņos beidzot varēja izbaudīt pūderi līdz celim. Žēl tikai, ka saule nespīdēja, viss miglains, bet tik un tā - nereāli forši!

Vakardiena uz kalna

10/5/15 10:47 am

Kolēģes šorīt ierēc:

A"When we talk too much, mazeltov puts on headphones and listens to music"
B "And she listens to some heavy metal"
C "Yeah, she says she need to concentrate and then puts on Metallica very loud"

10/4/15 08:03 pm

Tātad, grandiozais 12 tūkstošu eiro pasākums ir noslēdzies un laiks izdomāt, kāds būs nākamais ģeniālais darbs, kam prasīt valsts naudu:
http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/pedvale-tapis-rainim-un-aspazijai-veltits-piemineklis.a148607/

Sākumā, redzot cilvēku baru likās, hei, bet nu nav nemaz tik slikti, apmeklētāju pulks ir diezgan liels ņemot vērā dislokācijas vietu; taču tad atcerējos - puse tak ir pasākumam nolīgtais koris (vai divi). Un, ja spriež pēc Dziesmu un/vai deju svētkiem, tad korim parasti seko koristu radinieki.

Būt par mākslinieku - jā, tas ir darbs, bet kaut kā stulbi, ka lielākais pasūtītājs ir tikai un vienīgi valsts.

10/4/15 07:46 pm

Aizbraucu līdz Amsterdamas centram un uzreiz atcerējos, kāpēc man tā patīk dzīvot ārpus centra.
Aiz loga iekšpagalms-miniparks ar divām lieliem kokiem. Sētā tusē gārņveidīgais radījums (jo turpat blakus lielais parks un kanāls), dzeņi, zaļie papagaiļi, vāveres, žagatas.

10/2/15 10:13 am

Dzīve ar boifrendu, kuram ir ekstrēmi hobiji: parasti viena no pirmajām lietām, ko no rīta pārbaudu - cikos draugs pēdējo reizi ielogojies feisbukā.
Jo tā es zinu, ka viņš ir sveiks un vesels pēc ikdienas downhill braucieniem un lāči šo arī nav apēduši (viņi tagad ziemas guļai gatavojas).

10/1/15 09:07 am - Indīgās dabas veltes un kā sadzīvot ar aukstumu - tikai 148K EUR

So, kas nu mums ir ieplānots: 148K EUR (nauda no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda) par

"Padziļinātas informācijas sagatavošana un sniegšana patvēruma meklētājiem atbilstoši KM izstrādātai integrācijas programmai par sociālās dzīves aspektiem, kultūru, valsts iekārtu, Latvijā dzīvojošām tautībām, reliģiju, likumiem, sodiem (tajā skaitā aizliegta vardarbība pret sievieti (laulības pārkāpumu gadījumos neseko sankcijas), pret bērniem (aizliegti noziedzīgi rituāli, kropļošana)), dabu (Latvijā indīgas dabas veltes, dzīvnieki, kā sadzīvot ar aukstumu). Atbilstoši PM uzņemšanas procedūrai KM sadarbībā ar LM, TM, NVO Nodrošināta iespēja personai iegūt informāciju, lai pilnvērtīgi izmantotu savas tiesības, pildītu pienākumus un orientētos Latvijas apstākļos."

423.20 x 350 cilvēki (2016. g)
423.20 x 181 cilvēks (2017. g)

Es saprastu, ja tas izmaksā dažus K, OK, 10 K uztaisīt garāku brošūru par tēmu, savukārt pēc viņu aprēķiniem 423.20 x 350 cilvēki izskatās, ka priekš katra bēgļa taisīs nez kādu padziļināto Latvijas analīzi.

Bļaģ! (tīri tā, ejot kopā ar straumi)

9/30/15 10:28 pm

Mana pēdējā nakts Utrehtā (bet varbūt atgriezīšos, kurš gan zina), tāpēc es izdarīju to. Aizgāju uz mošeju!
Konkrēti uz mošejas pirmo stāvu, kur ir ierīkota kebabu ēstuve un turku kafijotava un kur pie galdiņiem sēž baltīši un lakatiņīši visi draudzīgi kopā (lokālā vara piespieda mošejas ēku izmantot arī kaut kam praktiskam). Tikai nevis tāda parastā, bet tāda moderna, gaiša, kur daudz kas automatizēts, piemēram, kases, kur naudu dod nevis rokā, bet gan ieliec banknoti banknošu spraugā, kur to iesūc iekšā neremdināmais kapitālisms, bet monētas ieber blakus esošajā melnajā caurumā.

Turku fāstfūds kā jau turku fāstfūds - labāks nekā donaldi, kingi, utt., taču pats labākais bija mazais ķopsītis turku kafijas, karstās smiltīs uzvārītais - ar duļķēm un patīkamo koka garšu un pasniegtu skaistā krūzītē ar apakštasīti. Un arī turku beibes, kas to kafiju taisīja bija tādas foršas.

Ar Vouteru iesmējām, ka šis ir lielisks gājiens - sākumā pabarot un tad, kad visi ir apmierināti (piemēram esmu briesmīgi grumpy un činkstīga, ja esmu izsalkusi), tad jau vieglāk Korānu rokās iespiest un uz otro stāvu pie Allāha aizvilināt.

9/30/15 12:23 pm

Indikatīvais rīcības plāns (lejuplādēt no dokumentu sadaļas): http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40369238&mode=mk&date=2015-09-29

Visvairāk besī pat ne naudas apmērs, kas ieplānots, bet tas, ka to naudu kārtējo reizi dabūs vienlīdzīgākie, it īpaši būvniecībā, kur lielākais piķis apgrozās.

9/30/15 11:31 am

Tas ir diezgan aizraujoši, ka cilvēki steidz klupt krāgā apgalvojot, ka tad, ja es nedzīvoju Latvijā, es nedrīkstu neko teikt par tur notiekošo. Vai tad, ja es esmu imigrante, es nedrīkstu neko teikt par citiem imigrantiem. Vai bēgļiem. Vai arī - ja es nerakstu peršas un neeju uz simpozijiem, tad es nedrīkstu teikt neko par VKKF naudas sadales procesiem.
Viņi to domā nopietni?

9/29/15 11:13 pm - Umurkumuri un kumēdiņi

Par aktualitātēm gara gaismas nesēju pasaulē

VKKF publicējusi atskaišu sebotāju sarakstu un viens projekts arī no šobrīd nežēlastībā kritušā LLC:

2014-4-LIT027 Latvijas dalība Horvātijas festivālā "Review of Small Literatures" Latvijas Literatūras centrs, biedrība Juta Pīrāga 2000.00 EUR

Pēc līguma numura spriežot - 2014. gadā atbalstīts projekts.

Starp citu, pamēģiniet ieguglēt croatia vai zagreb + review of small literatures :) Ekzaktlī. Čiks. Čušs. Bet 2000 EUR - traļi-vaļi.

Te arī pārējie luņa laidēji: http://www.vkkf.lv/#2630

Kopējā projektiem piešķirtā finansējuma summa, par kuriem atskaites nav iesniegtas laikā: tikai 234,062.00 EUR.

Kā parasti, man ir jautājumi:
- cik ilgi gaida atskaites;
- ja atskaite tā arī netiek iesniegta, VKKF pieprasa naudu atpakaļ?
- cik liela ir neatgūtā/norakstītā/veltīgi izšķiestā naudas summa, kopš VKKF darbojas?
Tags:

9/29/15 10:48 pm

Mucenieku ēkas un katlu mājas pārbūve - ieplānoti ~1.7 miljoni eiro. Protams, ka no valsts budžeta, ne ES piešķirtajiem līdzekļiem programmā "nauda seko bēglim".

Tāpat arī multifunkcionālais centrs par 800 K + Mucenieku sporta stadiona rekonstrukcija, sporta vides labiekārtošana par 300 K - tas arī no valsts budžeta.

Un kad Mucenieki būs uzbūvēti, tad paprasīs vēl dažus simtus atsūtīt, lai atkal ir, ko būvēt.

Bēgļu nometnēm naudu acīmredzami vieglāk no valsts budžeta izplēst nekā laikmetīgās mākslas muzejam. You know, gleznām grūti piešūt ciešanas un kaunināt par neētisku rīcību, ja negribam gleznas integrēt sabiedrībā.

Bet vispār, jācer, ka drīzumā plāna oficiālo versiju varēs atrast valsts iestāžu nevis Lapsas žultsakmeņlauztuvju lapā.

9/29/15 09:43 pm

Viens no Voutera kolēģiem ir irānis, kuram kādreiz ir bijis bēgļa statuss - tad, kad viņam bija septiņi gadi, taču vēl pavisam nesen ar viņu atgadījās lūk, kas.
Džeks sēž mašīnā un gaida, kad varēs iet uz darba interviju uz to pašu darbu, kurā tagad strāda Vouters. Taču pēkšņi viņa auto aplenc policija un tēmē uz viņu ar pistolēm. Par laimi, viņš neko arī nav pretojies, ļāvies noguldīties uz zemes, saslēgt rokas, utt. Izrādās, kāds bija policijai paziņojis par arābu vīrieti, kas sēž mašīnā ar ieroci. Policijā gan viņam esot atvainojušies, taču neko vairāk. Tikai pateikuši, ka pareizi darījis, ka nepretojies, jo policijai bija atļauts viņu nošaut, ja nu kas. Irāņu džeks, pēc visa pārdzīvotā, tomēr ieradies uz interviju. Bosam gan radušās šaubas, jo intervējamais kaut kāds tāds sastresojies licies, bet, ņemot vērā pirmo interviju, tomēr šo pieņēmuši.

Un it kā jau ir stulbi, ka aizspriedumu dēļ notiek kaut kas tāds, bet, diemžēl, pieredze ar likumpārkāpējiem, diemžēl, ne-baltīšu vidū ir tāda, kāda tā ir.

Svētdien, savukārt, redzēju vienu musulmaņu beibi, kurai viena sejas puse bija sakropoļota. Ar skābi. Tas arī no aizspriedumiem atteikties īpaši nepalīdz.

9/28/15 12:25 am

Gribas kvalitatīvi nokaukties?
Skaties War horse!
Aktierspēle diezgan nebaudāma, vismaz cilvēku izpildījumā, bet zirgs ir tiešām labs.
Tags:

9/27/15 07:52 pm

Vakardienas burziņa trīs pitstopi:
- Utrehtas metāla šķūnis;
- Utrehtas blūza pagrabs;
- Utrehtas hip-hop, dance, trance klubs.

Turklāt, tā kā vienam no riteņiem saplīsa ķēde, tad transfērus pavadīju sēžot uz riteņa bagāžnieka, kamēr Vouters cītīgi mina pedāļus. Labi, ka dibens gana liels un mīksts, bet tik un tā bagāžnieka režģis īpaši ērts nebija. Lai gan ērtāks nekā riteņa stūre, uz kuras mani reizēm ir vedis dzīvesbriedis, jo mūsu riteņiem bagāžnieka nav vispār.

Pirmo koncertu apmeklēja gandrīz tikai džeki. Tie, kuri nespēj novilkt Panthera kreklus un nogriezt garos matus, kad ir sasnieguši apmēram 22 gadu vecumu un izaug par kaut kādiem gendalfiem kirzas zābakos, taču ir tādi diezgan lādzīgi.

Blūza pagrabs bija visforšākais mūzikas un atmosfēras dēļ. Vecs melnais onka pie mikrofona, līdz ar to bija ideāli.

Superstilj diskotēka bija truls bum-bum-bum līdz četriem rītā, taču apmeklētājiem pie biļešu nopirkšanas izdala kuponu ar 3 vēlēšanu biļeteniem, lai ik pēc 15 minūtēm būtu iespēja mainīt mūzikas stilu uz kādu citu, ja vien tava izvēle atbilst vairākuma izvēlei. Tik lipīgu dejas grīdu no izlaistītajiem aliem vēl nekad nebiju piedzīvojusi.

Teiksim tā, kad es izeju ietusēt, tad es IZEJU IETUSĒT (apmēram reizi pusgadā). No gultas izrāpos sešos vakarā, galva sāp joprojām.
Powered by Sviesta Ciba