Smile & Shine

Recent Entries

2/22/21 06:47 pm

Starp citu, jums tas Īlons Masks liekas jēdzīgs čuvaks? Man viņš liekas pilnīgākais mērglis sākot jau ar to reizi, kad viņš tviterī nosauca to alā iestrēgušo puiku glābēju par pedo.
Plus, excuse my French, bet tās Teslas ir tik neticami garlaicīgas pēc izskata!
Tikai itāļi prot uzbūvēt kaut ko dvēselei un retu reizi arī japāņi.

2/21/21 07:14 pm

Manā rajonā ir viens ciems, ko sauc Laren, kur vecā nauda dzīvo un visi vazājas apkārt žaketēs. Centrālajā aplī nedēļas nogalē vienmēr pilns ar sīčiem, kuri cenšas safočēt pozerus ar krutiem auto, visādiem lambordžini, ferrari vai arī antīkajiem braucamajiem.
Man daudz labāk patika blakus esošais Blaricum - salmu jumtu nami, veloceliņi meža pavēnī, bruğētu ieliņu labirinti un, protams, dārga kafija, ko iedzert uz soliņa saulītē.

2/21/21 12:50 pm

Pirms kāda laika biju krustcelēs, ko ziest domāšanas un smaidu ievilktajās rievās, kā rezultātā izvēlējos Filorgu. Serums bija OK, bet universālais sejas krēms gan ir ne pārāk, jo līdz galam neiesūcas. Varbūt tas ir vienkārši apliecinājums, ka tas, kas der visam, neder nekam.
No lētākiem brendiem man patīk Yves Rocher, bet nav pārliecības, ka kaut kas no tā visa darbotos.
Pagaidām vēl jāizlieto esošais, bet pēc tam mēğināšu Payot vai Caudalie.
Un vēl es gaidu vasaru, jo nopirku superīgu puķainu jump suit un gaišdzeltenu kleitu.

2/20/21 02:18 pm

Mūsu galā šodien +17. Pilns ar mocikletistiem. Es arī ar savu Nmax 155 izlaidu pa rajonu. Tagad jāizlaiž ar velo pa mežu!

2/17/21 04:43 pm

Kaut arī gaļu tik bieži neēdu, pārsvarā tikai vistu, un pat piena vietā pie tējas sāku liet mandeļu pienu, vegān-krustnešu parādīšanās pie horizonta liek momentā gribēt iekosties asiņainā steikā. Par spīti!

2/15/21 10:26 pm

Pēdējos divos darbos piekopju taktiku, kur savus darba pienākumus pamazām ievirzu tā, lai būtu jādara gandrīz tikai tas, ko man patīk darīt.
Viena no panākumu atslēgām ir uzsākt kaut ko, kas ir noderīgs un ko pamanīs lielie čiekuri; otrs ir izdomāt vai atrast citu, labāku risinājumu, lai tiktu vaļā no kaut kādas huiņas (piemēram, ekseļa reporta ar miljons formulām, kur, ja tikai vējš uzpūš, tā kaut kad aiziet pa pieskari un good luck atrast, kurā siena kaudzē tā adata ir salūzusi); trešais - pārstāt darīt konkrēto lietu (tikai tas nedrīkst būt kaut kas pārlieku svarīgs, protams) un novērot vai kāds raud par tā neesamību vai nē; ceturtais - pamanīt, kas pietrūkst, kur ir vājā vieta un sākt rīkoties, lai to situāciju uzlabotu un kļūtu par ekspertu konkrētajā lietā un, ja kāds grib iešķiebt jaunus pienākumus, tad var atkratīties ar to, ka darba jau ir pilnas rokas.
Un, protams, vislaik jānodarbojas ar mārketingu stāstot, cik viss šis ir noderīgi un vajadzīgi un kā tas mainīs lietas uz augšu. Un labākais ir tas, ka tā ir patiesība, jo darot lietas, kas patīk, interesē un padodas, tur ir daudz lielāks entuziasms un degsme izdarīt labāk un vairāk.

Tā es, piemēram, iepriekšējā darbā kļuvu par Jira ekspertu un adminu, jo nevienam citam negribējās tur iesaistīties, bet es samācìjos, kā viņu lietot un pielāgot un panācu, ka to sāk izmantot arvien vairāk. Tur bija jāpieliek ne mazums pūļu, bet vismaz es nodarbojos ar kaut ko, kas man bija interesanti.

2/15/21 07:32 pm

Tā latviešu politiķu vakcinēšana tikai kārtējo reizi apliecina, cik nevienlīdzīgi cilvēki Latvijā un cik viegli apiet rindu, ja esi kaut kāds sūda politiķis.

Stāvvietu caurlaides, vakcīnas, vienalga. Jūs tur, visi, zūmojiet savā mājdirnē, savukārt politiķi, tie jau nu gan tādā veidā neko nevar risināt un bez vakcīnas nu nekādi!

Ja gribēja popularizēt vakcinēšanos, būtu labāk vakcinējuši Paulu, Dreği, Uļjanu Semjonovu, kaut Ždanoku (mūsējo, joptvai, haha), bet kuru gan iedvesmo blāvais Bērziņš, zemtupelnieks Zatlers vai kaut kāda tur Petraviča! Un pat ja Levits ķelli noliktu, kāds vispār pamanītu viņa trūkumu? Pilnīgi tukša vieta!

Un jo īpaši stulbi tādēļ, ka vakcinēšanas progresa ziņā ir gandrīz pēdējā vietā ES (tikai Bulgārija aiz Latvijas).

2/13/21 06:46 pm

Draugam izdevās mani pierunāt izlaist pa mežu pie esošajiem klimata apstākļiem un, izrādījās, ka pa braukt pa sasnigušām velo takām saulainā dienā ir super skaisti!
Pārsvarā visur saķere bija ideāla, izņemot dažas vietas, kur iepriekš bija dubļi un peļķes, bet, kopumā, superīgi!

Sniegotais brauciens )
Tags:

2/12/21 10:04 pm

Aizšmaucu no darba stundiņu agrāk, lai vēl pa gaismiņu paspētu ar draudzeni paslidot un pirms komamdantstundas mājās pārrasties.
Pa ceļam sanāk braukt gar palieliem ezeriem, šaurais ceļš gar ezermalu noparkots tā, ka vietām jābrauc pretējā joslā, lai garām tiktu. Un kaut arī ledus ir salídzinoši plāns, iespēja paslidot gadās tik reti, ka cilvēki riskē, lai paspētu izbaudīt ziemas priekus pirms viss nākamnedēļ nokūst. Visas slidas un ragavas lokālajā eseskā izpirktas pa tīro :D Bet tā jau ļoti skaisti, saule spīd, ledus klajums.
Ar draudzeni gan slidojām uz kāda kanāla, netālu no viņas mājām. Par laimi, viņas pēda tikai par izmēru lielāka, tā kā varējām izmantot viņas slidas uz maiņām.
Pēc tam vēl paspējām izspēlēt vienu Karkasones partiju un pārrasties mājās precīzi deviņos, kad iestājas komandantstunda.

2/1/21 11:50 pm

Mans lieliskais bf šodien izgāja tehnisko mūsu 19 gadus vecajam ğimenes auto bez neviena aizrādījuma. Kas nav pārāk liels pārsteigums, jo mūsu viesistabā uz žurnālgaldiņa apakšējā plauktiņa vienmēr ir instrumenti, uzpildāmā gāze, smilšpapīri, mērlente un šobrīd arī kaut kādas bremžu uzlikas vai whatvever kas tas ir.
Un reizēm plāniņa vidū tiek noklāts lielais kartona gabals un te notiek skrūvēšanas, eļļošanas, velo pārbūves un citi tādi tehniski darbi. Ticu, ka mūsu landlady aizietu ar sirdi, ja viņa šito ieraudzītu.

1/28/21 11:59 am

Rubrikā "Radi, draugi un sponsori" šodien - uzmini finansējuma saņēmējus SIFeļa izsludinātajiem mediju atbalsta projektiem (jāiesniedz līdz 17.02.2021).


1. Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma - 470k EUR (sabiedriski nozīmīgs saturs) + 66.8k EUR (Latgales reģionam)
2. Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai latviešu valodā diasporai, personām ar invaliditāti un mediju kritikas jomā - 110k

Un, februāra sākumā būs pieejami vēl 717 201 EUR (nacionāla mēroga mediju konkurss).

https://www.sif.gov.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=11151%3AIzsludinati-divi-%E2%80%9CMediju-atbalsta-fonda%E2%80%9D-konkursi-646-886-EUR-vertiba&lang=lv

Respektīvi, Zaigucītis sadalīs 1 364 087 EUR tikai šajā programmā vien. Par 200k vairāk nekā 2020. gadā

Redzēs, cik daudz iešķiebs la.lv, cik RīgaTV24.

Savukārt, "NVO fonds 2021" projektu konkursā apstiprinātyi 87 projekti, kuriem kopā piešķirti 1,391,000 EUR (300k vairāk nekā 2020).

Diemžēl, nevar redzēt summas, bet no radu & draugu organizācijām, finansējums ir piešķirts gan Ascendum, gan fondam DOTS:
https://www.sif.gov.lv/images/Apstiprinasanai-MAC.pdf


Kāda laime, kāda necerēta laime un sakritība, ka tieši Zaiga vada SIF un, pilnīgi nejauši, dala naudu konkursos, uz kuriem piesakās vīŗa partijas sponsoru un draugu biedrības, kuras var ietekmēt sabiedrisko domu sev vai kabatas attīstības partijai vēlamā virzienā!

Bet nu skaidrs, Kabatas attīstība grib, lai kā jau visiem oligarhiem, arī viņiem ir savas info tribīnes, no kurām paust vienīgo pareizo patiesību.
Tags:

1/25/21 11:28 pm

Šovakara izklaides programmā noskatījāmies Navaļņija filmu.
Bez titriem, krieviski. Brīžiem gan kaut ko palaidu garām, jo tomēr tas stāstījums ir diezgan ātrs, bet nu jā.

Latvijā jau tāpat. Mērogi gan citi, princips un ietekme uz parasto iedzīvotāju labklājību tāda pati. Puze, Mākoņi. Un kur nu izskaitīt tos apkārt, korupcijas 5. lokā orbitējušos visādus sīkos kabatcaurlaižzaglēnus. Biedrību un fondu taisītājus. Ğimenes un citu noderīgo sieviešu amatos iebīdītājus. Biznesa atkritumus. Tas ir, atkritumu biznesmeņus, utt., u.tjpr.

1/25/21 11:15 pm

Ja gribat redzēt varonīgos holandiešu "protestētājus", meklējiet tviterī #avondklokrellen
Tur ir tie lielākie cietēji, kuri dauza veikalu skatlogus, zog, dedzina, demolē policijas auto, utt.
Labi, ka dzīvoju laukos, kur vidējais vecums 5km rādiusā ir kādi 73 gadi. Tie diez ko tālu bruğakmeni aizsviest nevar.

1/24/21 03:24 pm

Iesaku: dokumentālo filmu The Dissident par žurnālista Džamala Kašogi slepkavību Saūda Arābijas vēstniecībā Turcijā.
https://m.imdb.com/title/tt11382384/
Tags:

1/16/21 08:03 pm

Kas ir jūsu guilty pleasure no ikdienišķām lietām, kam tērējat salīdzinoši daudz?
Manējais ir kafija & tēja.

Mīļākās tējas - japāņu genmaiča (zaļā, ar uzpufinātiem/grauzdētiem? rīsu graudiem vakaros), Čaraideo, broken orange pekoe no Indijas (drupināta?, maiga melnā tēja, ideāla pa dienu ar pienu).
No kafijas mīļākā ir speciāls arabikas maisījums no Centrāl- un Dienvidamerikas, un Ugandas robusta pupiņām. Pērku samaltu priekś itāļu espresso kanniņas (tādas kā bialetti moka). Ik pa laikam nopērku kādu citu, bet šī ir vnk nepārspējama. Nav tās skābenās garšas, kas ir daudzām citām vai duļķu vai neīstā stipruma. Diena nav pa īstam sākusies, ja neesmu šito iedzērusi.

1/11/21 09:29 pm - Var tomēr vecam sunim jaunus trikus iemācīt!

Man jau sāp žokļi no runāšanas šodien. Visa diena pavadīta skaipā mītiņos un problēmu risināšanās. Lai kaut kā atietu, izgāju pagalmā un pagrābu lapas, jo rīt zaļo atkritumu izvešanas diena.

Kamēr es tur grābos, mana astoņdesmitgadīgā landlorde izstāstīja savas nedienas ar dokumentu skenēšanu un mapju izveidošanu, un es piedāvāju palīdzēt ieviest kārtību ne tikai pagalmā, bet arī viņās datorā. Vispār, viss tomēr sākās ar to, ka viens no mūsmāju penšiem (viņa, vai tas otrs opis) bija sametis zaļo atkritumu urnā papīrus nevis dārza atkritumus, tad, pirms sāku grābt lapas, sākumā ieviesām kārtību miskastu konteineru saturā.

Oh boy. Divas stundas, bet arī Augeja staļļi uz desktopa tika satīrīti un visi mani viedie padomiņi pierakstīti.

Un, es viņai iemācīju kā:

1) izveidot mapi
2) kā uz turieni pārvietot failus pa vairākiem kopā (viņa tos vilka par vienam un es iekšēji miru uz to skatoties)
3) kā apskatīt failus dažādos izkārtojumos (item/detail/gallery view, etc)
4) kā automātiski sašķirot mapes uz desktopa pēc nosaukuma/tipa/etc.,
5) kā pievienot mapi ar failiem epastam
6) kā apskatīt, cik liels ir faila izmērs
7) kā ieskenēt dokumentu, kurā ir vairāk par vienu lapu (viņai bija jāieskenē 30 lapas un viņa katru skanēja kā atsevišķu dokumentu)
8) kā pārvietoties pa savu datoru (desktops, dokumenti, utt)

Tad viņa atklāja, ka viņai ir arī Ekselis, bet es teicu, ka no tā viņai labāk turēties pa gabalu. Bet pie sevis tomēr prātoju, nez cik ilgs laiks būtu nepieciešams, lai iemācītu viņai kā uztaisīt pivot tabulu :D

Great success neskatoties uz to, ka viņai ir Mac (un vairāk par 80 gadiem), bet es esmu born & bread Windows lietotāja, un, vēljovairāk - viņas programma ir holandiešu valodā, bet es tomēr izfiškoju, kas ir kas.

Vispār, visā visumā un kosmosā, es noteiktu būtu lieliska skolotāja, man patīk un padodas citiem visu ko izskaidrot (it īpaši par visādām tur sistēmām un procesiem, kur es jūtos kā zivs ūdenī), bet es izvēlējos naudu, protams. Jo kā gan savādāk es varētu izklaidēties pasūtot 4 džemperus, no kuriem 3, kuri neizturēs skaistumkonkursu, sūtīt atpakaļ, lai piemestu savu pagali klimata krīzes ugunskuram.

1/9/21 06:28 pm

Mans pēdējais mēğinājums nopirkt skaistu vilnas džemperi. Pasūtīju 4, ceru, ka viens būs īstais.
Pēc šopaholisma lēkmes izgāju 3h pastaigā pa mežu. Bija lieliski, jo beidzot bija saulains un telefona baterija arī tomēr izvilka, lai varētu klīst apkārt ar mūziku ausįs.

1/8/21 03:40 pm

Tiem, kuriem patīk dati, grafiki, tabulas, šis ir kruts Covid-19 analīzes resurss.

Piemēram, šajā kartē ar krāsu atspoguļo ierobežojumu stingrību (var pārslēgties arī uz grafiku un izvēlēties konkrētu valsti(s)):

https://ourworldindata.org/grapher/covid-stringency-index?stackMode=absolute&time=2020-12-23®ion=World

Kā arī, zemāk zem tās kartes ir saites uz vēl daudziem un dažādiem grafikiem un info.

Šī arī ir kruta, kur var čekot vakcinācijas progresu Eiropā (un, starp citu, LV neizskatās tik sūdīgi uz vispārējā fona):

https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer?tab=map&zoomToSelection=true&country=BRA~IND~KOR®ion=Europe&vaccinationsMetric=true&interval=total&hideControls=true&perCapita=true&smoothing=0&pickerMetric=location&pickerSort=asc

1/5/21 12:46 am

Šodien ciems bija pilnīgā depresijā. Ielas tik tukšas it kā cilvēki būtu sākuši ievērot ieteikumu bez liekas vajadzības apkārt neklīst un nešērot 5G starojumu. Vai kovidu. Vai stulbumu.
Bet, visdrīzāk, kā ar slapju trauklupatu pa seju, daudziem iesita fakts, ka šodien ir pirmā darbdiena pēc 10 dienu gastrolēšanas starp gultu, ledusskapi un dīvānu. Jā, man arī. Tas bija skarbi.

1/1/21 01:12 pm

Sagaidīju, kā parasti, ļoti mierīgi - tikai piekārtoju māju, izgludināju svētku galdautu, bija inspo - kaut ko arī uzšmorēju, pa vidam uzspēlējām dažas Ticket to ride online partijas ar draugiem + the Office maratons + nedaudz Top 2000 (viena NL radio tradīcija, kur šie atskaņo top 2000 sabalsotās dziesmas - 24/7 no xmasiem ar kulmināciju 31.12. pusnaktī (parasti - Bohemian rhapsody)) un tad jau 00:00 bija klāt!
Izgāju dārzā nodedzināt brīnumsvecītes un tad atpakaļ migā!
Jāizdzer kafija un jāiet garā pastaigā.

12/29/20 12:13 pm - Vēl viens kovida upuris

Pārdod bordeli: https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/centre/emdng.html

Guļamistaba ar spoguli, sauna, džakuzi, virtuve, kur suteneriem un taksistiem iedzert kafiju. Viegli notīrāmi ādas dīvāni.

12/27/20 12:40 pm

Es nezinu, kuros datumos manā bērnībā mājās parādījās eglīte pirms deviņdesmitajiem. Es nedomāju, ka tas ir svarīgi, jo man bija prieks saņemt dāvanas un svinēt neatkarīgi no datuma.

Vislabāk es atceros to, ka man patika ar krāsainām spuldzītēm izrotātās vecāsmammas mājas pagalma egles ārā. Un to, ka uz Jaungada atnākšanu bija jāskraida apkārt pa visu māju un, ja paveicas, tad kaut kur varēja redzēt raķešu atblāzmu no kāda tālāka ciema vai pat kādu vientuļu signālraķeti - sarkanu vai zaļu, izšautu no kādas tuvākas kaimiņmājas.
Es neatceros dāvanas, izņemot vienu - grāmatu "Gulivera ceļojumi", kuru ļoti gaidīju un arī saņēmu.

P.S. Vēl dažas lietas, ko atceros - pušķainās krepapīra končas (Serenāde?) un kaut kāds diezgan sidraba lietiņš egles greznošanai, kas bija no alumnīja vai kaut kā tāda.

12/26/20 11:57 am

Ko es noskatījos Ziemassvētkos - Joker un Hustlers.
Neiesaku nevienu.

Ziemassvētku vakarā noskatījos jau redzēto Top gun - ideāla xmas filma!

Šodien plānā tā filma ar elfu - Emīliju Klārksoni.

12/26/20 11:41 am

Tātad, ko es pasniedzu galdā Ziemassvētku vakarā: kūpināta makrele ar sakapātu sīpolu + majonēzi uz rupjmaizes, otrajā - mīkstais kazas siers apviļāts sinepju graudiņos un fuete + vīns, un saldajā - smalki cepumi ar šokolādes un apelsīnu garšu no smukas bundžas. Fonā sautējās skābi kāposti, ko ēst Ziemassvētkos.

Tādi ir Ziemassvētki, kad no kamiešiem ir izdevies nopurināt važas, ar kurām senči tevi ir pieķēdējuši pie plīts 2 dienas, jo tā vajag, tā piedienas, tā cilvēki dara, deviņi ēdieni, utt. :D

Es varētu sniegt lekcijas par laiskošanos.

12/23/20 07:41 pm

Kā jūsu Ziemassvētki atšķiras no jūsu vecāku/bērnības Ziemassvētkiem?

Manējie:

- nav ciemiņu, miers un klusums ūber alles;
- galds nelūzīs, bet pagatavošu kaut ko citu, ne ko parasti;
- nav dāvanu pašiem, jo bāc, jau tā pilna māja ar mantām, CIK VAR (bet šis ir arī no labas dzīves). Vispār jau var, bet nav iespringuma par konkrēto datumu. Man vairāk patīk dāvināt, īpaši māsasbērniem.

Vispār, esmu sirdī grinčs, lai gan izrotāt māju man patīk. Šogad gan nav eglītes, jo visur ir TEPIĶIS. Toties ir mājīgs xmas dīvāniņš.
Secināju, ka šo foto var izmantot arī acīguma pārbaudei - cik sniegadēļus vari saskaitīt šajā attēlā?


Xmas dīvāns )

12/20/20 12:14 pm

Man šis gads ir bijis ļoti labs, jo vienīgais, kā šī pandēmija mani ietekmēja - nevarēju tik daudz ceļot, bet tāpat sanāca pavadīt visu augustu kalnos, Francijā, kad arī restorāni un viss pārējais bija vaļā.
Turklāt pandēmija atnesa to, kam vajadzēja būt notikušam jau sen - attālināto darbu no mājām.

Tāpēc galīgi nevēlos sūdzēties, it īpaši lasot par šādām bēdu ielejām:
https://www.theguardian.com/world/2020/dec/19/us-millions-financial-misery-during-holiday-season

Es nesaprotu, kāpēc nav protestu par ekonomisko situāciju, bet kaut kādu masku valkāšanu, kas ir tīrākais sīkums, ja salīdzina ar situāciju, kur drīz vai jau nepietiek jumtam virs galvas un pārtikai.

12/18/20 03:09 pm

Nopirku 3 dāvanas, izsūtīju 9 apsveikumus, sakarināju dzīvojamajā istabā Ziemassvētku spīduļus pie logiem (kompozīcija neskarta saglabājusies kopš pagājušajiem svētkiem, bija tikai no kastes jāizņem) un atnesu no dārzniecības Ziemassvētku zvaigzni un amarilli.
My job is done here.

12/10/20 07:15 pm

Šovakar beidzot sanāca iegriezties vienā stūra veicī, kas no malas izskatās diezgan necils, bet tur ir labākais dārzeņu, augļu, sēņu, sieru piedāvājums ciemā, turkāt cenas arī daudz labākas nekā apītī (rimčika ekvivalents). Tagad iepirkšos tikai tur. Velkot groziņu, uz grīdas nokrita divi āboli, kurus uz svariem nemaz neuzlika, jo sasitušies tak. Sīkums, bet patīkami, lai gan teicu, ka var mierīgi svērt.

Ā, par veičiem runājot, te ir viena pārtikas veikala ķēde Jumbo. Ikreiz, kad ieraugu vai iedomājos, tā galvā vienlaicīgi sāk skanēt "jājojekokodžambojājöjē!". Katru reizi.

12/10/20 03:12 pm

Runājot par pozitīvajām "sēdi mājās un nekur neej" (izņemot veikalu un reizēm uz mežu pastaigāt) blaknēm - arvien mazāk gadījumu, kad nākas izmest kādu pārtikas produktu, kuru nepaspēju pagatavot.
Kā arī lielais garšvielu grozs beidzot sācis plakt un pieclitrīgajā eļļas bačokā jau arī pēdējais puslitriņš tik šļunkājas.

Ā, pirmo reizi pa piecarpus gadiem kopš mītu Plakanzemē, pagatavoju kartupeļu biezeni ar vietējo iecienīto zaļbarību (Cichorium endivia). Nu tā, ēst var, dienišķo kaloriju devu uzņemti šodien, bet kāpēc maitāt brīnišķīgo kartupeļu garšas simfoniju, man nav skaidrs.

12/9/20 11:28 pm

Ja gribat viegli pārskatāmus un analizējamus datus par VKKF piešķirto finansējumu mērķprogrammās un projektu konkursos, šeit varat lejuplādēt xls failu: http://www.filedropper.com/vkkffinansejums20142020-copy

Izvēlējos anonīmu failu apmaiņas lapu, tā kā ņemiet par labu. Spiediet uz download, ievadiet attēlā redzamo skaitļu/burtu kombināciju un varat sākt sērfort un pivot-tabulēt uz nebēdu :) Pāris vienkāršas uztaisīju.

Disclaimer: es negarantēju, ka man izdevās apkopot 100% visu no šīm divām kategrojām, bet domāju, kādi 98% tur ir. Tieši mērķprogrammas ir tik daudz un dažādas, ka varbūt kādu tomēr palaidu garām.
Tags:

12/2/20 05:21 pm

Ilmāra treknie gadi VKKF finansējuma saņemšanā - 2016. un 2020.

Protams, pilnīgākā sakritība, ka līdz 2016. gada maijam Literatūras nozares eskpertu komisijā bija viņa ex-sieva, bet no 2020. gada maija - ascendum/satori laiku biedrene un Latvijas profesionālākā māsa Dace.
Nu un starpdisciplinārajos arī varētu būt bijuši kādi labvēlīgākai attīstībai pūtoši vēji.

Šekeļu pārskats )
Tags:

12/2/20 01:06 pm - Dots devējam atdodas!

Ko fonds Dots ir (sa)ņēnis un devis? Tas pats fonds, kas atbalsta arī Descendum. P.S. Ijabs DOTajā (ex-Sorosa fonds-Latvija) kādu laiku šiverēja par valdes priekšsēdētāju (2014.-2019. saskaņā ar wikipedia, jo, protams, LinkedIn viņam ir diezgan spartisks, ja tā var teikt).

No VKKF fonds Dots ir saņēmis 102 tūkstošus EUR laikaposmā no 2015-2020. gadam. 
Visvairāk - 2019. un 2020. gadā, sarunu festivālam Lampa. Viena no programmas naglām ir politiķu cepiens. 

Kas man liekas jauki - katru gad' no jauna jēzus jau nu nē, bet kāds kabatas attīstības politiķis uz skatuves (vai pat pa divi) nāk!

2016. gadā - Viņķele, Bondars
2017. gadā - Pabriks 
2018. gadā - nebija cepiena? nevaru atrast (zinu, līkas rokas, droši vien)
2019. gadā - Pavļuts + B.Rubesa politiķu disko
2020. gadā - Pūce + politiķu disko K. Baumane

Teiksim tā, salīdzinot ar citām partijām, kabatniekiem kaut kā baigi veicas ar nokļūšanu starmešu gaismā.

Gandrīz vai varētu likties, ka Attīstībai/Par bez maz kaut kā ir sarunājuši vietu progmmiņā, jo, kā jau zināms, nav sliktas reklāmas!

VKKF piešķirtais )
Tags:

12/1/20 06:01 pm - Pūču ģimenes pisniss

In other news. Abām rokām, abām rokām grāb!

Lieliski, kamēr Jurčiks šeptē VARAM (kopš 2019. gada sākuma), kas uzrauga SIFeli (VARAM pārstāvis padomē - ministrs), tikmēr Zaigojošā  savā Ascendumā uzņem SIFeļa piešķirto finansējumu (un arī pirms tam). Kad apnīk tikai saņemt, tad aizrotē uz SIF direktrises krēslu, lai izbaudītu arī piešķiršanas prieku, turklāt diezgan brangi - lielākais Ascendum iešķiebtais finansējums ir 2020. gadā.


Starp citu, reāli cool ir tas, ka finansējums ir piešķirts ziedošanas kampaņas izstrādei - tā, nodokļu maksātāji, jūs samaksājāt par reklāmu, lai satori/ascendum izvilktu no jūsu kabatām vēl vairāk. BRAVO!

Gandrīz 100k )
Tags:

12/1/20 04:37 pm

Beidzot apkopoju VKKF mājas lapā pieejamos datus par piešķirto finansējumu visās mērķprogrammās un regulārajos projektu konkursos. Kaut gan es ļoti centos, iespējams, ka varbūt kaut kas minimāli ir palaists garām, jo tās mērķprogrammas ir sasodīti daudz (it īpaši 2020. gadā saskaldītas kā mati) un mēdz mazliet mainīties katru gadu. Manuprāt, Ascendum un tajā strādājošie ir mūžīgā interešu konfliktā un atspoguļo ļoti vienpusēju viedokli caur savu tribīni satori.lv un izmanto to konkrētas partijas atbalstam, popularizēšanai.

Tā runāja Ekselis )
Tags:

11/30/20 09:55 pm - Pastāvīgi vienpusēja doma pēc Pedgara stabules

Tātad, Ascendum laikaposmā no 2014-2020. gadam ir iekāsis no VKKF 460K, kas viņus ir ierindojis top 20 VKKF atbalstītāko organizāciju vidū šajā laikaposmā (finansējums no mērķprogrammām + regulārajiem nozares projektu konkursiem). Rīt būs arī grafiks.
Lauvas (bet varbūt būtu jāsaka - pūces) tiesa no tā visa ir aizgājusi satori - apmēram 375k (uzturēšanai un visu to garadarbu izdošanai, ieskaitot to ar ždanoku), tad vēl kādi 70k ir iebiruši Ascendum darbības nodrošināšanai un visbeidzot šādi tādi krikumi.

Tad vēl visa tā lieliskā rotācija - Antonija pastrādā satori/ascendum, tad pasēž VKKF, padala finansējumu, Dacīte tāpat. Ilmārs arī kādu laiku starpnozarē pasēdējis, kā atradu kaut kur internetos. Šobrīd, piemēram, Literatūras nozares ekspertu komisijā ir gan Dace, gan partijas biedre Iveta. Ivetiņa ir arī starpdisciplināro nozaru ekspertkomisijā, kā reiz tajā, no kurienes Ascendum iekāš lielāko piķi. Manuprāt tas, ka Ivetas ir Latvijas Kārenas ar šo nostiprinās arvien vairāk.
Nauda nāk kā pa reni (arī no SIFeļa, uz kuru zvīgojošā zaigojošā aizvācās), tā kā iesaku pieturēt savus jūdasa grašus un neziedot, viņi prot apgūt visu, kas vien apgūstams, varētu teikt, ka pat bezmaksas stāvvietas caurlaidi nesmādēs, ja vien būs izdevība.

Vienvārdsakot, dārgie kultūras jomas darbinieki un pastalnieki, kuriem VKFF nav piešķīris gandrīz pusmiljonu - ceru, ka jums patika satori (atgādinu - 375k 6 gadu laikā no VKKF) bezzobainā intervija ar Viņķeli, jo Kabatas attīstība laikam tomēr nevar atļauties katram savam partijniekam uzsaukt dārgu baltmazgāšanas mediju.
Tags:

11/28/20 06:28 pm

Man paslīdēja maks un es nopirku samtainu, melnu mājas pumas tērpiņu.
Cheers!
https://eu.triumph.com/homewear-nightwear/10199584.html?color=0004_Black&cgid=500000

11/28/20 12:33 pm

Vai jūs uztrauktu, ja satori.lv, mākslai vajag telpu, fonds dots piederētu Ušakova sievai vai Stepaņeko vīram?
Vai jums liekas, ka tas, ka šādas organizācijas ir vienas konkrētas partijas pastarpinātā kontrolē ir izdevīgi tiem, kuri strādā un darbojas Latvijas kultūrvidē?
Vai jums nešķiet, ka dažiem labiem projektiem atbalsts caur Ascendum vai Mākslai vajag telpu tika tādēļ, ka kādam ar kādu ir laba draudzība?
Vai jūs domājat, ka tad, ja publiski ar savu vārdu, uzvārdu vēlētos uzsākt diskusiju par šo tēmu, jūsu "karjeru" kultūrjomā tas nekādi neietekmētu?
Vai tas, ka Ļaunupa māsa un vēl kāda partijas biedre ir vienas VKKF nozares komisijā palielina vai samazina jūsu iesniegtā projekta izredzes uz finansiālu atbalstu?

Think again.

11/28/20 12:27 pm

Pūces sievai pieder Ascendum (satori.lv). Jaunupa sievai pieder Mākslai vajag telpu.
Ascendum strādā kāds Ščipčinskis (projektiņus bīda). Mākslai vajag telpu izstāda kādas Rukšānes gleznas (VKKF atbalsts 2000. gadā šai izstādei - 4000 EUR).

Gan biedrība, gan fonds saņem finansējumu no VKKF. Lieliski, par nodokļu naudu atlec labumiņi Kabatas attīstības sponsoru ģimenes plašajai saimei!

11/28/20 11:59 am

Vai te ir kāds, kuram ir Lursoft abonements un kurš varētu man atsūtīt izziņas par 4 uzņēmumiem (gada pārskati un vēsturiskie dati (īpašnieki/valde)?

11/25/20 05:12 pm

Apskatīju Deep White mājas lapu. Attēls no viņu mājas lapas, komentāri - mani.


black black black )

11/25/20 03:40 pm - O, bloks tviterī jau tik drīz!

Jūs domāsiet - skaudība, bet nē, es, kā feministe, svinu citu sieviešu sasniegumus!

Par Daci! )
Tags:

11/25/20 01:15 pm

Poll #21398 Lokalizējam Kārenu
Open to: All, results viewable to: All

Kā lokalizēt Kārenu Latvijas sabiedrībā?

View Answers

Karīna
0 (0.0%)

Svetlana
2 (25.0%)

Jūlija
2 (25.0%)

Iveta
3 (37.5%)

Cits
1 (12.5%)

Cits variants

View Answers


Te var ielūkoties populārākajos vārdos laikaposmā no 1920 - 2015. gadam, iedvesmai: https://vardi.csb.gov.lv/?mainID=1&subID=0

Izrādās, ka Svetlanas un Ivetas potenciāls ir diezgan liels!

11/22/20 10:53 pm

Lielisks vakars tviterī pēc sižeta "De facto" par Pūces un Jaunupa rebēm.

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/22.11.2020-la-finansu-skandals-pretrunigas-versijas-par-politiku-tiksanos-k.id203052/

Cerams, ka pēc šī lidos visi, ne tikai pūces :)
Tags:

11/19/20 09:04 pm

Pārmaiņas pēc izvēlējos ieskatīties "Progresīvo" ziedotāju un biedru naudas maksātāju sarakstos, jo pēdējās Saeimas vēlēšanās balsoju par šo partiju. 

Ieskatījos un nevīlos (lai gan es neviļos arī apskatot Kabatas attīstības un Descendum lietas, tikai - citu iemeslu dēļ, hāhā)!

Vienīgais, kas mani pārsteidza bija Putņa pazušana no horizonta un man šobrīd slinkums meklēt, kas tur notika. 

 Tātad, datu avoti: 

https://www.knab.gov.lv/lv/db/donations/
https://www.knab.gov.lv/lv/db/subscriptions/
+ google/LinkedIn, lai ātri atrastu info par top 10 ziedotājiem

Dati par laikaposmu no 13.12.2017. - 15.10.2020.

Nevar ne salīdzināt ar to zaņķi, kas paveras Kabatas attīstītāju atbalsta rindās.

Maziņš graficiņš )

11/19/20 05:17 pm

Esmu galīgi pametusi novārtā Descendum biedrību, kurā par projektu vadītāju strādā tāds Jēkabs Ščipčinskis. Viņam, droši vien, galīgi nav nekādas saistības ar vienu no lielākajiem Kabatas attīstības ziedotājiem Aināru Ščipčinski.

Interesanti, kādus projektus viņš varētu vadīt? Vai tie varētu būt, piemēram, finansējuma piesaiste no VKKF, lai satori varētu samaksāt saviem galma stabulētajiem par pareizu politisko un kultūr(istisko) mesidžu (un ko nevar ieskaitīt kādas partijas izdevumos)? Vai arī ziedojumu vākšana no sponsoriem, kuri darbojas jomās par kurām ir atbildīga kāda ministrija vai kāds fonds?

Ļoti interesanta, tāda, biedrība!

11/19/20 03:06 pm

Gobzems ir pilnīgākais losis, bet šis gan ir, kā, iespējams, sacītu Juris Cūce, lielisks joks kā iegūt īpašumā dzīvokli uz Barona ielas un par ko Gobzems ir ierakstījis savā tviterī.
Caurlaides ir sīka vienība.

Long story short: izskatās, ka Cūču ģimene ir pa_leeto iegādājusies dzīvokli 2018. gadā no Latvijas Universitātes un kredītu dabūjusi no Rietumu Bankas (kura ir dāsni ziedojusi Ascendumam (man jāatrod savi vecie ekseļi, lai pateiktu tieši cik, bet esmu 100% pārliecināta, ka šī banka bija lielo ziedotāju sarakstā kopā ar visiem būvniekiem)). Just for fun - no Barona ielas 46 līdz Descendum birojam Ģertrūdes ielā ir 4 minūtes kājām.

Jā, rakstiet vien Satori, varbūt uzaicinās jūs ciemos uz Baruona ielu, kur varēsiet sisties par o izrunu, Viņķeles vārdiem izsakoties. Varbūt pat Juris izstāstīs kādu joku!

biužas no tvīta )
Tags:

11/19/20 02:26 pm

Viņķele jau bija saviņķelējusies, kad šo rakstīja tviterī? Varbūt sajauca ar Lieldienām, kad sitas ar olām (vai uolām)?

"Brīvas valsts dzimšanas dienā - lai ir iespēja sašust par vārda novembris izrunu, sisties par to ar sparu svētku dienā, sašust un oponēt. Lai vienlaikus esam spējīgi pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību un rīkoties lielākās lietās. Par visu ģimeņu tiesībām un par brīvu Latviju!"


Vispār, ja jau veselības ministre, tad labāks piemērs būtu bijis sišanās par "kovids" izrunu. Mēģinu iedomāties situācijas, kurās sitas ar sparu:

- demokrātu lumpeni vs republikāņu lumpeni balsu skaitīšanas laikā Pensilvānijā;

- situācija pēc plkst. 21:00 vakarā 9. maijā pie Uzvaras pieminekļa;

- bomžu razborkas pie Centrāltirgus.

Domāju, ka frāze, kuru viņa meklēja, bet neatrada bija "karsti diskutēt, sašust un oponēt par vārda novembris izrunu".

11/18/20 04:28 pm

O, es biju palaidusi garām vēl vienu Ļaunupa kabatu, Izaugsme saucas.
Attīstība, izaugsme. Jocīgi tikai, ka šie vārdi nav sinonīmu rindā pie korupcijas un zagšanas. Bet varbūt viņiem kaut kādas citas grāmatas, ja.

Man te atkal visi grafiki jāpārtaisa, kā arī jāpievieno biedra naudas, savādāk kaut kāds žurnālists tviterī ir baisi uz to iesprindzis.

Izrādās, ka 2018. gadā Izaugsme kļuva par trešo riteni A/P apvienībā, bet joprojām nav uzkalpojušies līdz savam burtam apvienības nosaukumā, kas tad skanētu "API", bet tā kā tas ir pārāk tuvu vārdam appist, pieļauju, ka Ļaunups negribēja būt tik tiešs.

http://partijaizaugsme.lv/lv/par-partiju/par-mums

Bet, kas mani absolūti fascinēja Izaugsmes mājas lapā, ir viens no viņu mērķiem (vai, kā viņi paši raksta, Mērķiem): Cilvēka drošumspēja

Vai tu esi padomājis par savu drošumspēju?

Un, es teiktu, ka viņiem ir jāiegulda nopietni līdzekļi gramatikas izaugsmē, piemēram:

"Izaugmes`s deputāti novados un Saeimā" - vai šo varētu dēvēt par langļu valodu (nejaukt ar latgaļu)?

Galvenais, protams, lai viņi paši saprot, ko savā lapā sarakstījuši.
Tags:

11/17/20 11:23 am

Dāsnajam Ivaram šodien dzimene.

Tags:

11/17/20 11:08 am

LA, PAR, A/PAR saņemtie dāvinājumi

Jā, te ir grafiki un tabulas )
Tags:
Powered by Sviesta Ciba