Smile & Shine

Recent Entries

4/23/15 02:04 pm

Tas, kādā veidā ātro kredītu bizness darbojas šobrīd ir pilnīgi nepieļaujami Latvijas gadījumā uz nesamērīgi zemo algu un ieņēmumu fona un arī tādēļ, ka lielākais vairums ātro kredītu klientu pilnīgi noteikti nav tie izglītotākie un apķērīgākie cilvēki un pārējo pilsoņu interesēs būtu viņus pasargāt. Iedzīvotājiem vajadzētu pārstāt mētāties ar "pats vainīgs" bez jebkādas analīzes un iedziļināšanās konkrētajā situācijā, jo ātrais kredīts, manuprāt, ir pēdējais salmiņš, pie kā nabadzībā vai nepaskaužamā finansiālā situācijā esošie slīgstošie ķeras un jo tādu cilvēku vairāk, jo vairāk tas ietekmē arī tos, kuri dzīvo salīdzinoši labāk, jo - jo vairāk nabadzīgo parādnieku, jo arvien mikroskopiskāka iespēja, ka tie varēs atļauties preces un pakalpojumus, kurus sniedz pārējie iedzīvotāji un arī šo iedzīvotāju ienākumi saruks. Tā saruks arī tāpēc, ka palielinoties šiem "paši vainīgi" ātro kredītu parādniekiem, pieaugs šo cilvēku prasīto pabalstu skaits, emigrācija, kā rezultātā cirps no tiem, no kuriem vēl ir, ko nocirpt.
Jo sliktāk ies citiem un jo vairāk šo citu būs, jo sūdīgāk ies arī pārējiem.

Tāpat - var tikai ar nožēlu skatīties kā 4Finance un būvnieki-shēmotāji-kukuļotāji par Jūdasa grašiem (uz viņu ienākumu fona) ir nopirkuši plikdirsainos filozofus un kultūras jomā darbojošos - absolūti nekādas cieņas pret tiem, kas šos grašus pieņēma zinot reālo situāciju. Žēl, ka izglītotie un spriestspējīgie ir tik lētas badmiras. Un ja pat šī sabiedrības daļa ir tik sapuvusi un tajā nav neviena cīnītāja, disidenta un pret straumi gājēja, tad Latvijai nav nākotnes. Tikai tikumība, ātrie kredīti, baznīca, striķis un ziepes.

4/23/15 01:24 pm

Noskatījos The Big Lebowski, bet tā arī dziļo domu nesapratu, par kuru imdb 8.2 vērtējumā iešķiebts.
Droši vien, ka skatījos nepareizā kondīcijā.

4/22/15 06:09 pm - Transports īstā banānu republikā

Braukšana pa koplietošanas ceļiem Dominikānas banānu un platānu republikā bija ekstrēmākais no visiem piedzīvojumiem un ne velti - Dominikānas rep. ir 2. vietā pēc bojāgājušo skaita satiksmes negadījumos uz 100 000 iedzīvotājiem. Lai saprastu, cik ļoti trakāk viņi brauc: līķu skaits ir 41, kamēr Latvijā - 10.8 uz to pašu iedzīvotāju skaitu. Kā arī tur var spēlēt spēli - kurš saskaitīs visvairāk uz kruķiem lēkājošos

Sabiedriskais transports:

motokončo: mopēdi, kuri pilsētelēs šaudās, lien, bāžas un spraucas kā nu šiem ienāk prātā; pamanot cērpjamās aitas ar kūrortu aprocēm (draugs teica, ka tās liek nēsāt, lai tad, ja kādu viesi nogalina, vietējie zinātu, kur līķi nogādāt) jau pa gabalu žestikulē un cenšas pārliecināt sēsties aizmugurē - aizvizinās visur, kur vien vajag. Neskatoties uz road rush briesmām un ķiverestanavbetnevienamjaunav, divreiz izmantojām viņu pakalpojumus - lēti (8km brauciens izmaksāja kādus 2.2 dolārus katram (katrs sēdējām uz sava motokončo, ieķērušies šoferī un/vai bagāžnieka redelē)), bet ne droši, lai gan pilnīgi noteikti drošāk nekā guaguas (sabiedriskie mikriņi). Turklāt, viņi iedeva draugam pašam izmest nelielu līkumu ar to ķīniešu pļerdaku. Motokončo ir pašu vietējo iecienīts pārvietošanās līdzeklis visai ģimenei - nereti var redzēt lielus un mazus trijatā, četratā vai pa piecatā uz tā nelielā sēdēkļa kā zvirbuļus saspiedušos un laižam kaut kur savās gaitā. Viens kolorīts skats bija tāds, kur vīrs pie stūres, sieva aizmugurē - vienā rokā šamai zīdainis, bet otrā - dzīva vista, kuru tur aiz kakla.

guagua: starppilsētu mikriņi, kuriem visiem kā vienam nešaubīgi ir izsniegta license to kill. Ieraugot potenciālo pasažieri viņi pīpina, pa logu vai durvīm izkaras konduktors - vienmēr kaut kāds fiksais džeks, kurš ievāc naudu, noskaidro, kur katram jāizkāpj un organizē pasažieru izvietojumu salonā. Mikriņa logā galamērķa nav - tikai jāpasaka, uz kurieni vajag un fiksais džeks pateiks, vai ir pa ceļam. Uzņemamo pasažieru skaists - bez ierobežojuma - sastrēgumstundās pat netaisa aizvāžamās durvis ciet, jo tajās parasti stāv pasažieri - viena kāja un roka salonā, bet pārējais ķermenis vēdinās vējā (un avārijas gadījumā mīkstina kritienu). Ak jā, aizmirsu piebilst - pārvietojas viņi ar ne mazāk kā uz 130 km/h, lai cik piebāzts ceļš nebūtu. Apdzen ne pārāk pārredzamos līkumos vai pa iedomātu trešo joslu pa vidu starp apdzenamo un pretībraucošo. Ja pa ceļam gadās kāds motokončo, tos nopīpina nost un šie arī pakļaujas (pārsvarā). Reāli vislētākais transports - par 15 km braucienu, lai nokļūtu no vieniem mazpisāniem (starp citu, mūsu pilsēta patiešām bija baigā mauku pilsēta) citos jāmaksā mazāk par dolāru un vakarā - 1.2 dolāri viņu tugrikos (salīdzinājumam - tūristu oficiālie takši, kuri brauc tā, it kā būtu vienīgie satiksmes noteikumus apguvuši plēš 15 dolārus par to pašu ceļa gabalu). Ja grib asas izjūtas un krievu ruletes garšu (nonāksi galā vai būsi pagalam), tad pilnīgi noteikti jāizmēģina, it īpaši laikā, kad turienieši brauc uz/no darba, jo tad gagua nesas īpaši nenormāli, lai nocopētu klientus citām guaguām. Un kad tevi izlaiž no guaguas, tad jāiet meklēt tuvākā frizētava, lai nokrāsotu nosirmojošos matus.

publicos - vieglās automašīnas - vietējo takši vietējiem (un bezbailīgiem tūristiem). Nav īpaši dārgāk par guaguām - 15 km brauciens izmaksā 1.2 dolārus un autovadītāji brauc mazliet lēnāk par guaguām (bet tik un tā pāris reizes acis aizvēru, lai izvairītos no jauniem sirmiem matiem), jo pārsvarā automašīnas jau ir pielasītas pilnas pilsētā a un pasažieri tiek izlaisti pilsētā b un pa ceļam tās nekur īpaši nestājas un citus klientus nemeklē. Vienīgi jārēķinās ar nelielu neērtību - priekšā sēžot tavās delikātajās vietās spriedīsies ātrumkloķis, jo nelikt priekšējā benķī nesēdēt diviem pasažieriem ir sevi necienīt. Un ne mazāk par četriem aizmugurē.

ēzeļi un mūļi - pašai izlaist riksi neizdevās, bet šos arī tikai dziļāk kalnos/pāķos sastapām, kur ceļi ir vienkārši akmeņaini/mālaini bezceļi. Kad bijām apstājušies ar močiem pie vienas bodes, lai kaut ko iedzertu, turpat pie slitas bija piesieti arī mūļi un es iesmēju par vienu jaunu džeku, kurš stāvēja uz soliņa, lai kāptu mūlim mugurā un šis to ņēma pie sirds, kāpa no soliņa nost un ar lielu un slaidu lecienu uzleca tam lopam seglos no līdzenas vietas it kā to būtu visu mūžu vien darījis, haha.
Tags:

4/21/15 06:01 am

Domāju, ka Latvijas prezidenta izvēlē šajos nepārtraukti savilkto jostu gados jāpieiet ar saltu aprēķinu un jāievēl Vaira - otru dzīvokli un auto taču viņai nedos, līdz ar to pēc 4 gadiem (vēlams, astoņiem) nepastāvēs problēma ar prezidenta cienīgas kanurkas meklēšanu, jo to jau viņa ir izvēlējusies pēc saviem pirmajiem 8 gadiem un pēc nākamajiem, ja ievēlēs, Latvijas nodokļu maksātājiem atliks tikai uzsaukt nelielu kosmētisko remontu pašreizējai dzīvesvietai, lai likvidētu Ripša postījumus (ja vien ex-valsts pirmais suns nav nolicis bļodiņu pa šo laiku).

Turklāt, nu ko tā Merkele tur viena pati pa to džeku baru, gan jau viņai kā ēst gribas klaču par labāko štovēto kāpostu recepti vai jaunākajām augsti stāvošu sieviešu ševeļuru sasukām uzsist un this is where Vaira comes in.

4/19/15 05:27 pm

Šķiet, ka pamazām ievelku sevi kosmētikas magnātu pasaulē. Pasūtīju jaunu sejas krēmu ar pretsaules ciparu 30 spf un - bungas un taures, debesu zvani, priekškari un lustras - sejas izkrāsošanas otu komplektu! Taču vēl vairāk man patīk tas, ka var dabūt visādus bezmaksas paraudziņus un šoreiz viens no tiem būs Touche Eclat - ņemot vērā to, cik bieži man sanāk iet uz pasākumiem, kuros vajadzētu ierasties fotošopētā sejā, ar to daudzumu man pietiks visai dzīvei.

Kas tālāk? Joga? Gaļas sautēšana 22h slow cooker-ī? Trīsdesmit astoņi vēlmju un iedvesmas dēļi pinterestā?

4/15/15 09:31 am

Septiņas dienas Dominikānas Republikā - ķermenis ir guvis dažāda līmeņa apdegumus apmēram 70% apmērā, kā arī pārdzīvots sērfings, enduro un kanjonings. Visekstrēmākais gan bija braukšana ar vietējo transportu un braukšana pašai ar moci kopā ar visiem tiem psihajiem dominikāniešiem pa ceļu - vienā krustojumā man bija totāls meltdown ar kliegšanu un žestiem - meksikāņu seriālu zvaigznes nervozi pīpē stūrī.

Bildes )
Tags: ,

4/5/15 03:32 pm

Priecīgas Lieldienas!Sarkanais kāposts & etiķis

4/4/15 02:58 pm

Sarkanais cinfandels ir, seriāls ir, sarkanais kāposts ir, etiķis ir, zilas olas rīt no rīta būs!

4/3/15 09:49 pm

Pats svarīgākais - siltajam laikam iestājoties atcerēties izvairīties no traktorista iedeguma, lai kārtējo reizi neaplauztu iespēju valkāt smukās vasaras kleitas.

4/3/15 06:05 pm

Ļoti aizraujoši: http://www.collectorsweekly.com/fashion

Piemēram, par Frīdas Kalo tērpu stilu: http://www.collectorsweekly.com/articles/uncovering-clues-in-frida-kahlos-private-wardrobe/

4/2/15 01:30 pm

Man mēdz uznākt "jāsāk lietot kosmētika" brīži un vienā no tiem, pirms kādiem 4 mēnešiem, nopirku skaistu sarkanu lūpu spīdumu, kas rezultētos vismaz kaut kādā pieturas punktā manā bāli vienmuļās krāsas sejā. Cik reizes es jau to esmu lietojusi? Vienu reizi, uz 5 minūtēm pie spoguļa vannasistabā, lai secinātu, ka piestāv un tad notīrītu.

Šodien man atkal bija tāds brīdis, lai gan drīzāk, brīdis bija pirms kādām piecām dienām, kad to visu pasūtīju, tikai šoreiz izlēmu necirst robu makā (par tā lūpu spīduma cenu taču var vismaz 2 riepas kameras nopirkt) - samaksāju par smaržām un acu krēmeli (pirmo dzīvē), bet kosmētikas magnātu pasaulē ielūkoties izvēlējos caur bezmaksas produktu paraudziņiem, no kuriem manējo noteikti satricinās bb krēms un šķidrais pūderkrēms. Ar ko to visu sev uzšpaktelēt, to vēl nezinu, bet ar pirkstiem laikam nav košers.

4/1/15 04:45 pm

Šoreiz infografika veidošanā izmantoju Piktochart. Līdzīgs Venngage, taču ir ērtāk lietojams, piedāvā plašāku ikonu bāzi un foršākas infografiku veidnes, tāpēc turpmāk izmantošu šo, ja vien neatradīšu ko labāku.

Links uz lielāku attēluhttps://magic.piktochart.com/output/5330335-makslai-vajag-telpu
Tags:

4/1/15 01:17 am

Uztaisīju pirmo slīcināmo infografiku par Ascendum ziedotājiem (ziedojumu apjoms gan sāk iet uz descendum) izmantojot Venngage, kurā importēju Excelī taisītus pivot chart attēlus. Lai būtu pārskatāmāk, visas summas LVL konvertēju uz EUR. Nākamais infografiks noteikti sanāks labāks. Tas būs par Ascendum brāli - fondu "Mākslai vajag telpu". Stay tuned!Lielāks attēls: https://infographic.venngage.com/publish/38f1d403-daf4-40b0-82f7-01a685e62609
Tags: ,

3/31/15 10:27 am - Nepareiza valūta gada pārskata 6., 7., 8., 9. lapā?

Ascendum profesionāles, lūdzu, pārbaudiet savu šodien iesniegto 2014. gada pārskatu - gada pārskata 5. lapā "Ieņēmumu un izdevumu pārskats par 2014. gadu" minēts, ka pagājušajā gadā Ascendum ir saņēmis ziedojumus 172068 EUR apmērā, taču 6. lapā "Ziedojumu un dāvinājumu pārskats par 2014. gadu" tabulas galvenē norādīts 2014., Ls un saņemtā ziedojumu summa - 172068. Pieņemu, ka "2014., Ls" vietā bija jābūt "2014., Eur"?
Tāpat arī sīkākajā ziedojumu pārskatā par 2014. gadu (7-9.lapa) visas summas norādītas LVL (še tev, eiro, še tev!)
Jocīgi, ka jūsu revidents to nepamanīja.
Tags:

3/30/15 02:51 pm

Starp citu, kāpēc lsm.lv savā Kultūrpolitikas sadaļā neraksta par VKKF naudas sadalījumu pēc pirmā šīgada projektu konkursa un par piešķirtajām naudas summām mērķprogrammām?
Kāpēc nav rakstu par to, ko ir devuši pagājušā gada projekti un mērķprogrammas?

Mans iespaids ir tāds, ka VKKF naudu piešķir projektiem, kuri vienkārši atbilst birokrātiskajām projektu iesniegšanas prasībām, bet netiek ņemts vērā projekta rezultāts un nākamajā gadā tam atkal tiek piešķirti līdzekļi. Kaut vai tas pats Likteņdārzs - nafig atkal tam sprāgušajam zirgam tiek piešķirti 13,000.00 EUR labdarības koncerta rīkošanai? Nu neuzjās tas Likteņdārzs Latvijas iedzīvotāju sirdīs kā tāds Yad Vashem Izraēlā. Likteņdārza projekta pamatā ir prasta godkāre un tāpēc tas arī neaiziet.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba