Smile & Shine

Recent Entries

2/28/15 12:52 pm

Mājas saimnieki vasaras pavada netālu esošajā kempingā, par kuru arī paši rūpējas - uztur kārtībā, iekasē vajadzīgās maksas no citiem atpūtniekiem un sezonas beigās iesniedz atskaites valsts iestādēm. Līdz šim Kima visus datus apkopoja uz papīra un tad sezonas beigās visu skaitīja un taisīja tabulas. Un tad ierados es un atklāju viņai ekseli, hahā! Mums jau ir bijuši vairāki ekseļa seansi, kuru laikā nolienam augšstāvā pie datora un izklaidējamies ar pivot tabulām un grafikiem, kamēr džeki čurn lejā uz dīvāniem un sacenšas, kurš būs labāks dīvānkartupelis.
Ļoti forša sajūta redzot, cik ļoti viņa priecājas par to, ka turpmāk datu apstrāde atskaišu iesniegšanai vai sezonu salīdzināšanai apmeklējumu/ieņēmumu ziņā aizņems daudz, daudz mazāk laika.
Man vēl jāuztaisa neliels manuālis, lai viņai ir, kur ieskatīties, ja kaut kas aizmirstas.
Tags:

2/25/15 03:59 pm

Kopā ar mājas saimnieci Kimu aizgājām līdz pilsētas otro roku veikaliem - viens ietirgoto naudu ziedo baznīcai, bet otrs - slimnīcai. Vēl biju foršā lietoto grāmatu veikalā - uz to būs jāaiziet vēlreiz, lai iemūžinātu mājīgo atmosfēru.
Iztērēju 3.5 dolārus - 2 dolārus par 1976. gadā izdotu Walt Disney Comic Digest ar Mikimausu un 1.5 dolārus par skinny džinsenēm, jo man ir tikai vienas valkājamas bikses un vajag kaut ko kājās velkamu, kamēr pirmās veļasmašīnā.

Šovakar vakariņās iesim uz wings night (3.5 dolāri par groziņu). Rīt jādodas paciest uz kalnu un pašļūkt pa ledu, savādāk var gadīties attapties Bingo hallē no bezdarbības.

2/23/15 02:44 pm

Ņemot vērā neciešamos apstākļus uz kalna snovošanai, draugs kļuva par Revelstoukas fatbike downhill pionieri. Atgriezās mājās ar laimīgu smaidu sejā.

Video:http://youtu.be/X--b3Y-bWuU2/19/15 03:41 pm - Viss tikai par bērniem

Kuri ir pirmie divi visbiežāk lietotie lietvārdi Latest Posts laikaposmā no 2015. gada 18. februāra 23:06 un 2015. gada 20. februāra 01:19 pēc Latvijas laika?

Tie ir: viss un bērns.

Pārējie biežāk lietotie vārdi (nospiedošā vairumā) ietilpst citās vārdšķirās: partikulas, saikļi, vietniekvārdi, darbības vārdi.

Datu analīzei izmantoju šo: http://www.online-utility.org/text/frequent_words.jsp

2/15/15 09:14 pm

Pirms pāris dienām, aiz neko darīt, kamēr sēdēju gondolā un braucu lejā uz ciemu, uzēdu sniegu, kas bija sakrājies uz sniega dēļa.
Tagad dzeru karstas tējas un ceru, ka temperatūra man būs tikai šovakar.

2/12/15 10:02 pm

Revy )
Tags: ,

2/11/15 11:09 pm - Ieraksts par ēdienu, sitiet krustā

Viesmīlīgie māju saimnieki paprasīja vai varu pagatavot kādu latviešu ēdienu. Pagatavoju rosolu. Visiem garšoja.

2/11/15 11:12 am

Pirmā diena uz kalna Revelstoukā: apmācies, smags pūderis. Uz pusdienlaiku sāka smidzināt lietus. Izmēģināju arī jauno gore-tex tērpu - reāli labs - ērti kustēties, viegls, slapjums klāt netiek. Īpaši labi tad, kad vārties pa sniegu un jātiek augšā - vecajā (smagajā un biezajā) tērpā būtu bijis daudz grūtāk.

Pa trasi nebraucu gandrīz nemaz, tikai cauri mežam, kur vēl var atrast diezgan daudz neizbraukātu sniegu. Vienā no nobraucieniem, kā parasti, sekoju draugam, un attapos uz baisa stāvuma. Neko, paraudāju, draugs noņēma dēli un nodemonstrēja meistarklasi šļūkšanā lejup uz pakaļas un man atlika tikai atkārtot. Nekas traks nebija, jo nebija ledains, sniegs bija ķepīgs un bremzīgs un stāvums ātri beidzās. Bet paciest taču vajadzēja! Pa smago sniegu grūti sagriezt dēli, bet kopumā - forši.

Bet nu jā, no trim nedēļām, kopš draugs ir šeit, braucamas ir bijušas kādas 3-4 dienas. Kaut kāda neziema te uznākusi - migla, silts, brīžiem lietus, reti snieg. Pārējos Klinšu kalnu kūrortos tik pat sūdīgi apstākļi, izņemot Bānfu, kur mazliet labāk, jo tas kūrorts atrodas augstāk.
Tags: ,

2/9/15 01:33 pm - Sadzīves aina

Sēžu uz dīvāna pie darba laptopa. Kuras kamīns. Skan "Born in the USA". Klēpī man guļ balts 17 gadus vecs kaulains, akls, nedzirdīgs žurkas lieluma pūdelis. Pa kreisi no manis klubkrēslē sēž mājas saimnieks Kevins vecumā ap 55-60. Mugurā viņam ir zaļš T-krekls ar uzrakstu "Kiss me I am Irish". Viņam blakus ir iekārtojies mājas otrais suns, šnaucers. Kevins šobrīd izšuj krustdūrienā. Bet vēl viņš mēdz iet medībās šaut lāčus, stirnas, briežus, bet tikai tik daudz, cik var paši apēst. Nekad nešauj dzīvniekus trofeju dēļ.

2/9/15 08:27 am - Rest in snow

Izskatās, ka pēc izkāpšanas galamērķī, ieraugot divarpus nedēļas neredzēto dzīvesbriedi, esmu pabāzusi savu Sony Ericsson garām kabatai ciema benzīntankā. Ja tā, tad telefons ir izmircis sniegūdenī un tam jau kādas 100 reizes ir pārbraukts pāri ar pikapiem.
Tagad sāp sirds - tas bija lielisks modinātājs pēc tam, kad atteicos no visiem telefonsakariem. Tā kā bez mobilo sakaru funkcijas telefonu turēju lidmašīnas lidojuma režīmā, baterija turējās kādas 5 dienas vismaz. Nu gluži kā slavenā Nokia!

2/8/15 08:21 pm - Beautiful British Columbia

Sestdien cēlos un vēlos ārā no gultas jau pustrijos naktī un galamērķī biju pēc nieka 17 stundām. Toties tagad, kad sēžu pie galda, aiz loga redzu kalnus.

2/5/15 10:02 pm

Pēc darba dunas izskaņas aizgāju uzspēlēt ceturtdienas galda tenisu ar saviem penšu korišiem un Kens (OK, viņš vēl nav pensis, kaut kur starp 45-50), ieraugot mani pie horizonta, pameta kruto ping-ponga partneri pie galda stāvot un gaidot (bet viņa ir reāli laba spēlētāja - viņa ir no tās grupas, no kuras nevienam neuzdrošinos prasīt uzspēlēt ar mani), steidza pie somas, no kuras izvilka tenisa raketi - dāvanu man! Tikai tāpēc esot atnācis, lai to atdotu, jo šī man bija pēdējā spēle pirms braucu snovot uz BC un atgriežos tikai martā.
Mī šokā! Jau uzreiz jūtams, ka rakete laba, kad paņem rokā, bet, kad pamanīju, ka arī oglekļa šķiedras (speciāli dēļ tevis, Ingmār, lai tu atkal nepiesietos - oglekļa šķiedra nevis karbons!) smalkais vārds tur ir virsū, tad sapratu, ka sūdi vagā, jo pārāk kruta un dārga tā dāvana. Tāda, kas jauna maksā ap 120 bakšiem (vai vairāk, atkarībā no tā, ar kādām gumijām aplīmēta). Plus promejot vēl uzdāvināja arī labās pinponga bumbiņas. Labi, ka biju paņēmusi līdzi grāmatu, kuru jau sen biju plānojusi viņam uzdāvināt, vismaz bija kaut kas, ko iedot pretī. Tad viņš vēl divas reizes ar mani uzspēlēja/patrenēja un tad aizgāja dziedāt uz savu baznīcas kori. Bet nu jā, pilnīgi negaidīts un ļoti jauks žests no viņa puses.
Tags:

2/3/15 10:08 pm - Nerdy ping-pong

Aizgāju izsist no sevis darbdienu ar galda tenisu. Šodien bija arī ūberaktīvais Kens, kurš man atkal iedeva savu kruto raketi un abas stundas veltīja, lai es varētu uzlabot savus sitienus ar atvēzienu. Rekords pagaidām ir 6 smash pēc kārtas.
Vēl es vienbrīd attapos triju penšu ielenkumā, jo Kens un vēl viens cits ķīnietis (kurš runā acīmredzami un ausīmdzirdami joprojām ķīniski, bet ar angļu akcentu, un tāpēc es saprotu apmēram 25%, ko viņš saka un pārējo uzminu) un puskurlais krievu onka izdomāja, ka viņiem ir laiks dot man padomus, turklāt vienlaicīgi, vienam otru pārtraucot - kā turēt raketi, kā griezties, kur pie galda stāvēt un kā mājās pie spoguļa trenēties vicinājumos ar raketi. Droši vien saredz manī potenciālu un grib dalīties savos ķīniešu pingponga kultūras noslēpumos, haha. Laikam būs jāgādā krutāka rakete.
Tags:

2/3/15 05:20 pm

Lasu Valsts Kontroles ziņojumu par Kultūras ministrijas un VKKF darbību: http://www.lrvk.gov.lv/uploads/reviziju-zinojumi/2014/2.4.1-23_2014/revizijas-zinojums_16-01-2015_km.pdf

"VKKF nav izstrādāta dotāciju izlietojuma uzraudzības kārtība, kā rezultātā pastāv risks, ka dotāciju izlietojuma uzraudzības process būs subjektīvs." YOU DON'T SAY! Vienīgais cilvēks, kurš to ir centies pētīt un uzraudzīt, biju es (paldies man par to, bija tiešām izklaidējoši, such hate, much page views).

Vēl es varu pateikt to, ka Valsts Kontrole nejēdz uztaisīt normālus grafikus (izņemot tādus, kas atspoguļo datus no sērijas "vidējā temperatūra slimnīcā". Kā arī - viņi prot konstatēt, ka VKKF ir ekspertu komisijas, sitam plaukstas, cik lieliski, tikai aizmirst papētīt ekspertu komisijas putniņus un kā atrašanās komisijā ik pa laikam korelē ar piešķirto finansējumu no VKKF pašiem ekspertiem vai viņu vīriem, uzņēmumiem, kolēģiem, draugiem no biedrībām, kurās šie darbojas, utt.

Vienvārdsakot, visi stulbi, es - gudra.
Tags:

2/3/15 06:16 am

Pēcpusdienā izrāpos no sava pagraba dienasgaismā un ko es redzu - sniegu līdz celim un pie mūsmājām vienīgajām vēl nekas nav izšķūrēts, kamēr apkārt kaimiņi, kurš ar lāpstu, kurš ar sniega pūtēj-frēzi (es nezinu, kas tas par hibrīdu, bet tas ir sniega pūtēja un stumjamas šķūres-frēzes apvienojums), kurš ar sniega šķūri, ko savam pikapam priekšā pielicis. Tik iedvesmojoši, ka pēc kafijas un sviestmaizes arī man gribējās pa sētu paplosīties - aizgāju pie kaimiņa palūgt lāpstu un tad kādu stundu haffoju un paffoju pa mūsmājai pieguļošo placdarmu.
Powered by Sviesta Ciba