Smile & Shine

Recent Entries

9/26/16 08:23 am - Nacionālās ceļu kultūras īpatnības

Vakar braucu pa Talsu - Rīgas šoseju P128, kur notiek ceļu remonts un ir diezgan gari gabali, kur ir palikusi tikai viena josla, līdz ar to jāgaida pie luksofora, kamēr pretējā virzienā braucošā kolonna aizbrauc un iedegas zaļais. Un tad kāda brīdī stāvošajai kolonnai garām panesas džips un, neskatoties, ka joprojām deg sarkanais, brauc tik tālāk pa to vienu palikušo joslu.

Nu kā, kā tas var būt, ka pietiek tikai ar divām dienām Latvijā, lai redzētu kaut ko tādu, ko pāris gadu laikā neesmu redzējusi nevienā Rietumvalstī?

Es neticu, ka tajā džipā kāds mira nost un tāpēc bija tik kliedzoši jāpārkāpj noteikumi. Es domāju, ka tur visu izšķir ļoti šaura piere, mikroskopisks krāns, un nez no kurienas izvilkta vienlīdzīgākuma sajūta.

9/23/16 08:47 am

Vakariņās ēdu kartupeļus ar siļķi, soļanku un pat apmeklēju "Labieti" un iedzēru "Virsaiti"!

9/19/16 12:03 pm

Svētdiena: - 6:00 no rīta cēlos; - 11:30 biju pie kases Vinterbergas kalnā - 11:35 sāku braukt pa downhill trasēm ~ 17:00 beidzu braukāties - 21:30 pārrados mājās


MTB )
Tags: ,

9/13/16 05:51 pm

Diezgan besīgi, ja deguns tek kā krāns, aiz loga trīsdesmit grādi un piecu minūšu attālumā ezers, kurā beidzot atklāt peldsezonu.
Tad atliek padarīt ciešanas vēl dziļākas un stāvēt pie pannām un kastroļiem.
Bet neaizmirsīsim arī par pozitīvo - aiz loga skaisti zaļi ozoli, bet ja piedomā kādus 60 metrus uz sāniem, tad arī kapi.

9/11/16 11:20 pm

Jē, lielisks vakars - pēc downhill pasaules čempionāta noskatīšanās ielikām somā vīnu, glāzes, pledu, saldējumu un aizmināmies līdz De Hāra pilij. Korķuviļķis mājās uz klavierēm, bet kopā ar Makgaiveru tā nav problēma - sitot ar vīna pudeles dibenu pret ozolu, korķis padevās itin drīz un izlīda laukā ātri vien. Pēc tam pastaigājām pa parku, piesēdām uz soliņa risināt mūsu kārtējās intelektuālās sarunas (haha), skatījāmies uz briedīšiem līdz viens pienāca pie žoga un ļāvās bužināties un glaudīties. Tas vienkārši bija Bembijs ar lieko svaru.

9/10/16 07:42 pm

Iečekoju otro roku mēbeļ- un mantu uteni, izbraukājos ar veikbordu Down Under kabeļparkā, apmeklēju rajona (arts &) crafts alusdarītavu.
Tajā Down Under ūdens atrakciju parkā piedāvā arī sērfa vilni, būs kādreiz jāizmēģina: https://youtu.be/zExdABY57xY
Tagad jāiedzer alus un jānoskatās kāda Japanology sērija.

9/5/16 06:21 pm

Šodien atļāvos būt vācēja. Nopirku guļamistabai plauktu, uz kura turēt monitoru guļamistabas kinozālei (6.5 EUR) un paķēru arī IKEAs ražotu spilven-paplāti par 1 EUR, uz kura turēt laptopu vai brokastis gultā (tikko iečekoju - jauns maksā 14.99 EUR).
Tagad vienīgā škrobe, ka vakar, kad biju to utubodi iečekot, nepaķēru par 40 centiem foršu plastmasas groziņu vannasistabai, kur samest biežāk lietotos krēmeļus un acu kosmētikas noņēmēju un tamlīdzīgas lietas, jo šodien vairs tā groziņa nebija.

This is how I stay rich. Un vēl arī tas, ka dabai draudzīgāk, ja citiem nevajadzīgas mantas tiek pie otras dzīves. Plus, krupītis nedušīs, ja nu naksies pēc tam visu izmest. Lai gan, man šķiet, ka tad, kad vairs nevajadzēs, es visu vienkārši aizvedīšu atpakaļ uz to pašu veikalu, lai tās mantas uzņem vēl vienu riņķi īpašnieku maiņā.

9/5/16 12:03 pm

Biju vakar Dong Hujā. Jā, atbilst nosaukumam. Vairāk neiešu. Vismaz ne tik ilgi, kamēr neiemācīšos holandiešu valodu, jo angliski viņi īpaši nesaprot, līdz ar to sanāca daži pārsteigumi. Man gan bija aizdomas, ka tā varētu notikt, līdz ar to biju apņēmusies ēst, lai ko man arī atnestu.
Bet vispār, mans spriedums ir tāds, ka šeit vajag vairāk ķīniešus un japāņus, jo līdz šim nav sanācis dabūt ne garšīgu ramen, ne ķīniešu fast-food kastītē. Un bieži vien nav pietiekami ass.

9/4/16 04:02 pm

Un šis ciemats ir tik holandisks un pāķisks, ka vīri nāk ieraut kādu mēriņu un iekost ķīniešu vakariņas dzeltenās koka tupelēs. Vismaz viens.
Citi pozitīvi bonusi: ezers un pludmale kādu 5 minūšu attālumā, De Haar cietoksnis - 11 minūšu ar velo attālumā.

Mana skaistā un mierpilnā lauku dzīve nedēļu nogalēs var sākties.

9/4/16 11:09 am

Esmu pārvākusies uz nelielu ciemu 10 minūšu vilciena brauciena attālumā no Utrehtas un man te ļoti patīk (jau veselu dienu).
It īpaši ķīniešu restorāns Dong Hui. Tas ir manā must-visit sarakstā ar numuru 1!

8/29/16 08:43 pm

Ieraudzīju brālēna rakstīto feisbukā: "Kas mūsdienās ir miljons - četras dienas, ko art!"

8/28/16 11:24 pm - Rīti ir so overrated

Pēcpusdiena un vakars bija necerēti produktīvs - pastrādāju divarpus stundas papildinot JIRA rokasgrāmatu un pēc tam noskatījos vairākas Japanology Plus sērijas - par onseniem, rāmen un šogi spēli. Iešu gulēt zinošāka nekā pamodos.

8/28/16 01:57 pm

Svētdienas ir tik foršas. Pamosties no rīta no koku šalkoņas un pērkona spērieniem, aizvērt logu, pagriezties uz otriem sāniem un nogulēt vēl kādu stundu.
Tad ietīties rītakleitā, pagatavot kafiju, omleti ar sieru un brokastot uz balkona.
Ieiet dušā, sakārtot māju.
Tagad tas posms, kad jāpagatvo vēlās pusdienas un jāizlemj, ko tādu foršu noskatīties.
Vakardienas programmā bija youtube pieejamais McQueen and I - vispār, ļoti nomācošs stāsts.

8/27/16 08:18 pm

Ar dzīvokļa biedreni uzvilkām peldkostīmus un aizlaidām sauļoties uz Amsterdamas "mežu" pie ezera. Pēc tam aizgājām iedzert kokčikus un kaut ko iekost piemājas japāņu ēstuvē. Tagad laiks skatīties visādas dokumentālās filmas un čillot tālāk.

8/26/16 07:21 pm

Man liekas, ka burkini aizlieguma dēļ hidru nēsātāji nervozi pīpēja stūrī.

8/23/16 10:37 pm

Ā, un es šodien caur biroja logu redzēju debesīs lidmašīnu, kuru pavadīja divi iznīcinātāji.
Izrādās, ka nevis nolaupīta, bet gan nīderlandiešu olimpieši atgriežas mājās no Rio un iznīcinātāji šos sagaida/pavada/apsargā:

https://www.facebook.com/KLM/videos/10153909457075773/

8/23/16 08:48 pm

Bet zin, kas būtu vissmieklīgāk? Ja es varētu pārliecināt mammu uzņemt savā mājā bēgļu pāri (un pārliecināt bēgļu pāri), kuriem es varētu maksāt par to, lai viņi strādā mammas mājā lauku darbus - mēž kūti, slauc govis, palīdz rudens sējas darbos. Viņiem būtu jumts virs galvas un piķis ik mēnesi, savukārt mammai - palīgi smagajos darbos.

Prīmā integrācijas eksperiments, ne? Labākais realitātes šovs LV!

8/23/16 08:19 pm

Bet vispār, Amsterdamā šonedēļ 25-30 grādi katru dienu, pat IRL no cepiena neizvairīties.

8/22/16 10:49 pm - GRATIS

Nē, es nespēju noskatīties kā sviežpaveltipakaļ grupā dod prom visādus skapjus, kumodes, krēslus, galdus un aizkarus, bet esmu sev uzlikusi hordera liegumu pirms aizvācos tuvāk tam mantu sadales epicentram, lai nav tik daudz loģistikas laikā un bendžā jātērē.

8/22/16 08:11 pm - Pārkopēts no Latest posts, moped ņe moj

No Latest posts, izcēlums mans:
"Nedomāju, ka tāda esmu vienīgā. Nodzīts, noguris cilvēks, kurš diezgan slikti tiek galā ar izdzīvošanas jautājumiem. Strādā, kā minimums, trīs slodzes - pamatdarbs (lai iet stāžs un sociālais nodoklis), minimikroskopiskais savs bizneselis, un darbs, kas ir mājsaimniecība. Ar savu mūždien pielabojamo dzīvojamo īpašumu, ar vecu mašīnu, sūdīgu veselību, jo nevar atļauties ne tik daudz atpūtas, cik vajadzētu, ne tik līdzekļu, lai savestu sevi kārtībā. Ar māti, kura ēd nervus, ar ne ideālo personīgo dzīvi.
Man ir žēl to, kam ir vēl sliktāk. Protams, ka žēl. Bet es jau sen vairs nemetu kapeikas ubagiem un neskrienu palīgā vientuļiem pensionāriem. Kad biju maza, gan ubagiem metu kapeikas, gan pensionāriem palīdzēju. Kāpēc tagad vairs to nedaru?

Jo saprotu, ka, ja metīšu kapeikas visiem ubagiem, tad aiz pēdējā ubaga rindas galā varēšu sēsties pati. Un nevaru arī paņemt vienu tādu ubagu pie sevis uz dzīvi - arī tas beigsies identiski. 
Un man vairs sen nav spēka vientuļiem pensionāriem. Es biežāk esmu slima, nekā vesela, jau gadiem ilgi. Mana dzīve jau tā apmēram 50% nomodā pavadītā laika sastāv no sīkiem pakalpojumiem citiem - aizved, atved, palīdzi, nokārto, nomaksā, nopērc, aizdod mašīnu, pagatavo ēdienu, izmazgā drēbes, sarunā manā vietā, atbrauc palīgā. 
Es neskrienu glābt patversmes suņus un kaķus, jo jau viens mans suns man mēnesī izmaksā virs 100 eiro, kā gan lai izglābju vēl kādu? 
Neziedoju nepazīstamu cilvēku ārstēšanai, jo man nav pietiekami naudas, lai izārstētu pati savas hroniskās un akūtās kaites. Un draudzenei, kurai vajag 3000 eiro operācijai, es arī nevaru nekādi palīdzēt, jo man nav to 3000. Un, ja būtu, prātīgāk to summu būtu iztērēt savā labā, jo vajadzību ir ļoti daudz, turklāt ļoti nozīmīgu vajadzību.

Visa augstākminētā nepalīdzēšanas pakete ir norma cilvēkam, kam pietrūkst gan laika, gan naudas, lai dzīvotu kvalitatīvu dzīvi. Ar "kvalitatīvu" es domāju - 8 stundas dienā strādā, pāris stundas veltī hobijam, rūpējas par veselību, kad ir noguris, tad atpūšas.

Un te nāk leģions. Dažādas - gan valsts, gan privāti ierosinātas akcijas: Dzīvnieku un cilvēku patversmes, cilvēki ar steidzami nepieciešamām operācijām, nodegušas mājas, ubagi, bezpajumtnieki, sievietes, kas cieš no vardarbības, bāreņi, badacietēji, bēgļi. Un žmiedz manu pēdējo kripatu pašsaglabāšanās instinkta, sakot, ka kādam ir vēl sliktāk, lai taču es dalos. Ka vajag visiem dot, jo, savādāk - kas es par cilvēku, ka man tuvākā nav žēl.

Ziniet, ir žēl. Un ļoti pat žēl. Vēl jo žēlāk tāpēc, ka es tiešām nejūtos droša par nākamo dienu, mēnesi, gadu. Iespējams, ka brīdī, kad beidzot, knapinādama eiro pie eiro, būšu izgājusi visus nepieciešamos izmeklējumus, arī man būs nepieciešama steidzama operācija par astronomisku summu. Iespējams, ka pat pirms tā laika es būšu jau tiktāl nodzinusies, ka izmisumā pametusi pamatdarbu izcili neveselīgos apstākļos, un mana rocība samazināsies vēl uz pusi. Kas tik nevar notikt, bet visu apdrošināt es nevaru. Īstenībā - neko nevaru.

Tāpēc es uzskatu, ka šīs te kampaņas, kas tiek apmaksātas no tādu kā es kabatas (jā, arī ES budžets rodas no kaut kā, nevis zila gaisa un gribēšanas) un, kurās mani noliek vainas apziņas donora pozā, ir pretīgas un noziedzīgas manipulācijas, kas cilvēkos iznīcina pēdējās pašsaglabāšanās instinkta drupačas.

Zini, Latvija, liec man mieru ar saviem bēgļiem. Manis pēc lai viņi te dzīvo, vairojas un ievieš kaut cilvēkēdāju likumus pēc vēl divām paaudzēm. Vienkārši - liec man mieru, tev ir budžets un resursi, ar ko šos bēgļus pieņemt un uzturēt - uzturi uz veselībām. Neprasi man vispār nekādu manu viedokli šai jautājumā, tu taču sen esi izlēmusi visu mūsu vietā, ko vēl tu gribi? Lai es, vienkārši, atdodu tev pilnīgi visu, uzrakstu sev uz pieres "es mīlu visus bēgļus" un pakaros, tevi slavinādama par pareizo lēmumu? Jo tā būs cēli un skaisti, ja?
Tikai, no tā "pilnīgi visa", ko es Tev varētu atdot, tu pat vienu bēgli nepadarīsi laimīgu.

Ja es varētu atļauties vienu nelaimes putnu izmitināt pie sevis un par viņa labklājību pienācīgi parūpēties, tici man, tev tas man nebūtu ne jāatgādina, ne jālūdz."

8/21/16 09:12 pm - Hobo life

Tā kā septembra sākumā pārvācos, sapakojām lielāko daļu mantas - 70%, ja ne visi 80% ir riteņi, snovbordi, ekipējums, snova/velo/mx apģērbs, vesels sieks ar ķiverēm, instrumenti, rezerves daļas.
Nē, nu nafig meklējām dzīvokli, ja mums patiesībā vajag vienkārši garāžu.

8/18/16 10:19 pm

Nākamajā ceļojumā varēšu paņemt līdzi visu drēbju skapi: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3744942/Watch-former-Bond-girl-cram-incredible-130-items-small-hand-luggage-bag-fits-FIVE-pairs-shoes.html?ito=embedded

8/9/16 12:31 am

Draudzība ar sievietēm - tas pilnīgi noteikti nav man.

8/8/16 09:52 pm

Kādā komentārā interneta plašumos pamanīju saiti uz Jāpānas izzināšanai veltītu dokumentālo sēriju sarakstu: http://japanology.tv/
Meklēju pa vienai youtube un skatos.
Jo kādudien es pilnīgi noteikti uz turieni aizlidošu. Un ceru, ka vismaz kādu mēnesi.

Upd. Protams, aklā vista, es, uzreiz nepamanīju, ka pie gandrīz pie katras sērijas sarakstā ir arī play poga, zem kuras jau ir saite uz video.

8/8/16 11:54 am

Likteņdārzam kārtējā ziedojumu vākšanas akcija - labdarības koncerts.

Tātad, Likteņdārzs ir vieta, kas veltīta Padomju režīma represēto cilvēku atcerei. Respektīvi, vieta, kur it kā pēc tingeltangeļiem neprasās, līdz ar to pārsteidz, ka papildus koncertam tur vēl bija vizināšanās ar laivām, kā arī (šis man liekas reāli labākais) - hennas un ziepju darbnīca un dejas nodarbība.

Nē, nu moš viņi ar hennu zīmēja numurus uz rokām un ziepes taisīja tādas kā uz Vorkutu nosūtītie. Te var sarkastiski izteikties stundām. Tie, kuri to vietu apmeklē savu kāzu laikā - droši vien, ka bija grūti izlemt uz kurieni gan doties- Brāļu kapiem, Salaspils memoriālu vai Likteņdārzu.

Interesanti, Izraēlā cilvēki arī iekļauj Yad Vashem savā kāzu maršrutā?

8/7/16 11:25 pm

Insurgent - wannabe Hunger games, tikai reāli garlaicīga un gandrīz visi varoņi galīgi nedacepti, lai spētu saprast viņu motīvus.

Fifty shades of Grey - izbaudīju visus piecdesmit šausmīgās tēlošanas toņus; džeks nemitīgi atkārto, ka nav romantisks un visu laiku dara kaut ko romantisku; Dakotai galīgi neizdodas tēlot izbīļus.

How to be single - riktīgs sūds izņemot vienu lielisku mesidžu pie kura pilnīgi asara izspiedās.

Nākamais rindā - the Lobster.

Svētdienās, ja ir mana kārta, šrubēju māju un tad izbaudu to, kā kurp vien vēršu skatienu, tas neaizķeras pat ne aiz viena putekļa. Bet sākot no rītdienas līdz svētdienai aina dramatiski mainīsies uz tādu, par kuru mana mamma teiktu "te jau tikai čūsku trūkst".
Tags:

8/7/16 11:18 am

Pēc pēdējo dienu šķēpu laušanām cibā atcerējos par šo Homeopathic A&E: https://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

8/6/16 05:15 pm

Bāc, es zināju, ka augustā ir praids pilsētā un gribēju noskatīties peldošo platformu tusiņu.
Tikai man likās, ka tas viss ir augusta beigās, taču izrādās - šodien. Un platformas esmu nokavējusi :(
Vismaz nenokavēju jaunas kurpes.

Jā, toties centrā diez vai šobrīd ir, kur apgriezties, kā arī - kaut kā pūļi dažu labu nesenu notikumu dēļ neliekas īpaši droša vieta, kur atrasties.

8/6/16 12:52 am - That's not our deal, that's not our deal

https://www.youtube.com/watch?v=c4eMKgEqvtY

8/2/16 10:09 pm

Aiz loga esošajā parkā nereti redzami zaķi. Pārsvarā pelēkbrūnie, bet ir arī viens afroamerikānis.
Powered by Sviesta Ciba