Smile & Shine

Recent Entries

4/25/17 10:49 pm

Jo vairāk es pelnu, jo mazāk saņemu.
#nodokļi

4/22/17 01:51 pm

Es skatījos to Malcolm in the Middle līdz četriem rītā.
Būt pieaugušam - tas ir lieliski!

4/22/17 01:25 am

YES! Es atradu seriālu, kuru binge-watchot!

Malcolm in the Middle!

4/19/17 09:41 pm

Iesāku "Stiklus". Vispirms gribēju izlidināt pa logu dažu pirmo lappušu un tajā valdošo teikumu un teksta uzbūves konstrukciju dēļ. Tāds "a nevar, bļa, to visu mazliet vienkāršāk pastāstīt?"

Bet nu kaut kā ielasījos, līdz trešdaļai tiku, kaut kāda vidusslīnija tam visam stāstam ir. Bet vietām tomēr besīgi - krūtis kā klaipi, ja govs, tad, protams, kaut kāda Zīdaļa (un nekad nekas normāls kā Straume, Irbe vai Daugava) un kas ir klemža, varu iedomāties, bet, lai precizētu, nāktos tomēr pieķerties kaut kādai "Vārdenei".


Es jums saku, ņemiet naudu un pērciet to Veras Volkēvičas "Pļauku", tas ir no romāniem ar vēsturisku fonu krutākais ever latviešu sarakstītais. Vienīgi neesmu lasījusi "Dvēseļu puteni", moš tas tomēr ahujennāks.
Tags:

4/19/17 11:25 am - Sehr Gut

Lieldienu brīvdienas Berlīnē izdevās lieliskas (ja neskaita to, ka aizlidoju uz turieni pusslima un atgriezos gandrīz bez balss)!

Apmeklēju:

- superīgu paikas tirdziņu: https://markthalleneun.de/
- hipsteru artsy-fartsy tirdziņu White Pony: http://www.berlindesignmarket.de/
- Ebreju muzeju: https://www.jmberlin.de/en (briesmīgi skumji un iespaidīgi vienlaicīgi)
- karija desas muzeju (mazs, bet ļoti kruts): http://currywurstmuseum.com/en/
- Botānisko dārzu (tropu mājas bija fantastisch) - vērts kratīties to gaisa gabalu
- ramen restorānu, kur pirmajā apmeklējuma reizē gaidīju uz ielas pusstundu, bet nākamajā vakarā ierados 15 minūtes pirms atvēršanas, lai tikai tiktu iekšā pirmajā vilnī: Cocolo Ramen (Mitte rajonā)
- negaidīti labu indiešu restorānu airbnb māju rajonā
- Gagarina bāra brunch: https://www.facebook.com/BAR-Gagarin-1443769255884593/
- Bauhaus archive - baigi labs, bet daudz par maz

Un vēl - sabiedriskais transports ir ūberkruts un no visiem rajoniem Hackescher Markt man patika vislabāk visādu foršo veikalu dēļ (nauda, auf wiedersehen!)
Tags:

4/19/17 09:33 am

Ha, bet es gan biju uz First Frost!

Pabeidzu lasīt "Jelgava 94". Diezgan inčīgi, galvenokārt tāpēc, ka pati mācījos spīdolenē un daudz kas no aprakstītā bija pazīstams.

Es atceros kā viendien atbraucu mājās nedēļas nogalē(darbdienās ar vecomammu īrējām istabu Jelgavā skolas dēļ), klausījos My dying bride viesistabā (the fields of blood - I left - they mean nothing - to you!) un vecāki virtuvē kaut ko tur murkšķ un sencis saka "viņa taču dzīvo kaut kādā savā pasaulē".

Tas it kā bija OK laiks, bet tagad tomēr ir dahuja labāk.
Tags:

4/15/17 10:27 pm

Divas galvenās lietas Berlīnē paveiktas - currywurst apēsts, žīdu muzejā pabūts.
Lidmašīnā lasīju "Jelgava 94" un ik pa laikam ńirdzu. Žēl, ka jau pusē.

4/11/17 09:54 pm

Pabeidzu "Plikos rukšus" - ja cibā nav, ko lasīt, tad var nopirkt šo grāmatu. Viegli lasās, raita valoda bez liekiem izskaistinājumiem, bet nekāda īpašā pārdzīvojuma nav, turklāt viss vienā čupā, laiki, cilvēki, notikumi, noskaņas un viss pārējais.
Es to lasīju kā interesantu cibas lenti, bet tas arī viss, kas tas ir.
Tags:

4/9/17 01:26 pm - Dvēselei un dirsai

Nopirku Jelgavu 94, Plikos rukšus un Stiklus.
Jāiečeko, par ko viss haips.

Bet nopirku arī superīgas, košas trusenes.

4/9/17 11:03 am

Prīmā vakars & nakts! Biju Veldzē un Vinilbārā, Kalnciema kvartāla nakts aina skaidra.

4/2/17 12:10 am

Ja nevar iekrāmēt, vismaz var apskauties katru mīļu brīdi!
Kaut kāda tāda pliekana tā uzvara.

Bet tas vācu-latviešu-vācu tulks, tas gan bija umurkumurs.

4/1/17 11:12 pm

Omg, tas bokss ir paaraak stresiigs

4/1/17 05:40 pm

Mani nekad nav interesējis bokss, bet es apsveru domu pameklēt, kur internetā paskatīties to Brieža un Huka cīņu. Vai vismaz kaut kādu live tweet feed.

3/30/17 07:52 am

Sojas jogurts. Yum!
NOT. Nekad vairs!

3/29/17 10:51 pm

Tikko lejuplādēju Descendum gada pārskatu.

Acīmredzamais - neticamais, bet beidzot izskatās, ka ir pat tiešām kaut kas darīts ziedojumu piesaistē - kaut arī lielākā daļa ziedojumu joprojām ir no juridiskām personām (~75K EUR), gana daudz naudas ir izdevies piesaistīt arī no privātajiem ziedotājiem (~10.6K EUR).
Turklāt, jurdisko ziedotāju sarakstā vairs nav pēc kultūras izslāpušu celtnieku un ES fondu naudas izkrāpt mēģinātāju.

Šaubīgie tipi šoreiz ziedoja Mākslai vajag kaut kādu dārgu telpu, bet ne tik treknus kumosus kā darbības sākumā - 2013., 2014. gadā (vēlēšanu gads).

Me likes!

Ir tikai viens jautājums - uz kurieni aizgāja treknie ziedojumi?

3/29/17 09:17 pm - Kurš te ir visgalvenākais?

Manā darbā rīko ping-ponga sacensības un vakar uzzinājām savus nejaušos dubultspēļu partnerus.
Šodien aizgāju uzspēlēt ar savējo, viens pret vienu, lai saprastu, kas ir kas.

Vinnēju viņu divas reizes un trešo es speciāli spēlēju pavirši, riskējot, lai viņš vinnētu, jo izskatījās, ka viņš cieš, ka viņu vinnē beibe.

No pozitīvās puses skatoties - viņam nebūs jāspēlē pret mani, bet kopā ar mani :D

3/28/17 07:43 pm

Moto džī pī ir sācies un pirmais posms bija reāli foršs un spriedzīgs.

3/27/17 09:12 am

Atbraucu uz darbu, secināju, ka žaketi esmu atstājusi mājās. Varēšu visu dienu tusēt savā īsroku kreklā.
Pirmdienas.

3/25/17 07:39 pm

Pirmais pārskats ieripojis Lursoftā.

Nekas tāds īpaši aizraujošs fonda "Mākslai vajag telpu" (dārgu) pārskatā par 2016. gadu īpaši nav, izņemot to, ka no kopumā saziedotajiem 104,739.00 EUR 75 tūkstošu ir ziedojis SIA "Ventspils Nafta Termināls".

Pārējie kā parasti - tēti, māsas, vīri, drugāni, ar 54 nogalinātiem cilvēkiem saistītie, par ES fondu krāpšanas mēģinājumu notiesātais, amatpersona no kādas par naudas atmazgāšanu apsūdzētas bankas, utt.

Gaidu nākamo. Vēl tikai 5 darbdienas atlikušas! Jo vai tad godīga politiķa sieva var atļauties neiesniegt gada pārskatu laikā?

Upd. Tomēr nē, var vilkt līdz 30. aprīlim.
Tags:

3/25/17 11:21 am

Pie manas gultas uz naktsgaldiņa stāv riteņa ķēde.

3/25/17 11:14 am

Iesniedzu pieteikumun internetā pārmaksāto nodokļu atmaksai par 2016. gadu.
Tas man aizņēma desmit minūtes. Ja nevajadzētu izmantot google translate, tas aizņemtu piecas.

3/24/17 10:40 pm

Well. Man atkal sanāks lidināties darba dēļ un kolēģe, kura atgriežas no bērna kopšanas atvaļinājuma, jau visu ir, bļin, saplānojusi. Kurā viesnīcā mēs nakšņosim, kurā firmā auto īrēsim.

Un tas, ka es pateicu, ka taisos dzīvot ofisam tuvākajā hotelī un ka man negribas braukt ar auto svešā zemē - to viņa laida gar ausīm.

Lai gan viņa ir OK, man negribas katru vakaru iet ar viņu tusēt, vazāties pa veikaliem un iet kopā broskatīs. Es gribu izvairīties no visādiem bezjēdzīgiem small talkiem.

Es gan norezervēju to viesnīcu, kuru gribēju, bet kā lai tagad pasaka viņu neaizvainojot.

Lūk, tas ir iemesls, kāpēc man tomēr besī saskarē ar sievietēm- es nekad nezinu, kas viņas aizvainos, tas ir kā staigāt pa plānu ledu. Tā gan ir mana problēma, protams.

Un man vispār patīk būt vienai un nebūt atkarīgai ne no viena auto vadīšanas prasmēm un vispār, neielaisties nekādos kompromisos, bet darīt visu pa savam, vienatā.

Meh, meh, meh.

3/19/17 06:40 pm

"Hidden numbers" pagāja pārāk ātri. Lieliska filma!
Tags:

3/18/17 06:09 pm

Šodien mani pārsteidza viens portugālietis, kurš tirgo gan bakaļau, gan čorizo, gan asins desas, gan kūpinātas cūku kājiņas (tās gan izskatījās tādas diezgan nelielas, ne lielākas par 36. izmēru, bet būs nākamreiz jāpamēģina), jo viņš ar pirmo piegājienu man jautāja, vai gadījumā neesmu latviete vai varbūt polietie (par to polieti arī nemaz tik ļoti greizi nav, jo vecāsmammas vecāki bija poļu izcelsmes).
Reāli pirmais gadījums, kad ārzemnieks uzmin manu tautību ar pirmo reizi.

3/18/17 05:58 pm

Cik maksā divi kilogrami kubikos rubikos sagriezts jēra plecs?
Pārāk daudz. 34 EUR.
Jūs labāk priecājieties par Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonu. Es par viņu bieži iedomājos.

3/16/17 07:48 pm

omnomnomnomnomnom - es šodien atklāju speculoos pastu.
Diemžēl.
Tur ir miljons kalorijas. Bet ļoti garšīgas.


3/16/17 04:36 pm

Es nevarēju balsot Nīderlandē notikušajās vēlēšanās un, ja arī varētu, par PVV (Vaildersa partiju) nebūtu balsojusi, bet es kaut kā nesaprotu mediju haipu par to, kā šī populistu partija esot pakāsusi vēlēšanas, iedzīti zemē un kā veselais saprāts ir uzvarējis.

PVV ieguva 20 vietas parlamentā, kas nozīmē to, ka par viņiem nobalsoja daži miljoni. Kā arī tas, ka viņa atbalstītāju skaits ir pieaudzis, jo šajās vēlēšanās viņi ieguva vairāk vietu nekā iepriekšējās.

Manuprāt, tas, ka daži miljoni nobalso par tādu ekstrēmistu kā Vailders ir diezgan fucked up. Tas nozīmē to, ka vairāki miljoni cilvēku vai nu piekrīt viņa idejām, vai ari izmantoja viņa partiju, lai balsotu pret pie varas bijušajam partijām, kuri šos cilvēkus ir ignorējusi, neņēmusi pierē, nelikusies ne zinis par viņu problēmām.

3/11/17 08:21 pm

Selfie time! )

3/10/17 09:48 pm

O, kāds vēlreiz izdevis Veras Volkēvičas "Pļauku"! Vāka dizaini tādi galīgi ne pārāk, bet stāsts ir tiešām lielisks! Par to, kā karš un padomju vara ietekmē un maina cilvēku likteņus. Man bija kaut kādi piecpadsmit, kad šito lasīju, nevarēju atrauties.

3/6/17 08:50 pm - Pasaki man, kas ir tavi draugi...

Zanders rakstās riņķī un apkārt, bet viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc intelektuālā elite (lai kas viņi arī nebūtu) zaudē savu ietekmi ir tas, ka mūsdienās ir daudz vieglāk izsekot tam, no kurienes nāk nauda, par kuriem viņi rīko simpozijus, raksta rakstiņus un ar kādiem cilvēkiem viņi burziņo.

Kāpēc būtu jāņem vērā kāds, kurš, piemēram, iet uz visādu kasieru kāzām vai arī ir spiests dot tribīni un intervēt cilvēku, kurš notiesāts par mēģinājumu izkrāpt ES fondu naudu, lai palīdzētu viņam iztaisīties baltam un pūkainam mākslas mecenātam? Kāpēc būtu jāņem vērā tie, kuri piever acis uz korupciju, interešu konfliktiem, jo pašiem ir tik plikas pakaļas, ka jācīnās par katru nokritušo drupaču? Un neko citu jau negribas, tikai būt tai intelektuālajai elitei. Kādu grāmatiņu uzrakstīt. Vēlams, ar VKKF atbalstu. Uzbliezt kaut kādu sēru un skumju un ciešanu mauzoleju nekurienes vidū un dusmoties, ka tauta neziedo.
Turklāt, tos plikos dibenus cenšas aizsegt ar visādiem gājieniem un atbalstiem gejiem, lesbietēm, transpersonām, feministēm, bēgļiem, kas nu kurā brīdī aktuāli, lai to izmantotu kā džokera kārti vienmēr, kad tiek uzdots jautājums par to, vai nauda tiešām nesmird un cik ilgi var dzīvot dzīvnieku fermā un censties staigāt uz pakaļkājām kopā ar tiem, kuriem tā nauda un vara? Ne ar visiem - tikai ar tiem, ar kuriem izdevīgi.
Powered by Sviesta Ciba