voyage, voyage

Recent Entries

8/28/14 01:37 pm

Āķis 22. Kā korumpētā valstī pierādīt, ka kāds nodarbojas ar korupciju?

8/28/14 11:00 am

Nez, ja sāktos karš Latvijas teritorijā, Bērziņš paliktu kājiņās vai ņemtu kājiņas pār pleciem?

8/27/14 11:13 am

Kāds tauriņš varētu noplivināt spārnus un atsūtīt vēja brāzmas uz šo siltumnīcu.
P.S. Paldies, Billij, man jau likās, ka klusums būs vienīgā fona mūzika, ko varēšu paciest.

8/26/14 12:48 pm

Kādudien būs jāuzraksta garāks palags, jo daļa nesaprot, par ko mans iepriekšējais ieraksts, bet pagaidām es varu teikt tikai to, ka, teiksim, arī Lemberga gadījumā ir cilvēku grupa, kuri viņu nenosoda par to, ka viņš shēmo, jo - bungas un taures - viņš taču dod arī pilsētai!
Un te ir tieši tas pats - es uzrakstu, skat, kādi shēmotāji ziedo Ascendum, bet man pretī uzreiz - jā, bet viņi taču ziedo kultūrai! It kā tas kaut kādā veidā mazinātu to, ka viņi nodarbojas ar korupciju in general. Bet, ņemot vērā, ka korupcija Latvijā ir normalizēta parādība, jo visi taču tā dara/ja es/tu būtu viņu vietā tad es/tu arī tā darītu, tas nozīmē, ka ar vienu klaviatūras paklabināšans reizi būs par maz, lai kaut ko mainītu, liktu cilvēkiem padomāt.
Jums nav noriebies dzīvot tādā shēmotāju valstī? Jā, es zinu, jūs teiksiet, ka arī visās pārējās pasaules valstīs ir korupcija. Un? Tas nozīmē, ka pret korupciju nebūtu jācīnās, jānosoda, jāizskauž pat ja tā ir cīņa ar vējdzirnavām?

8/25/14 08:39 pm

Visvairāk man nāk smiekli par to, kā Šlāpins rakstīja Ascendum aizstāvības rakstu (pēc pirmā skandāla ar RE&RE ziedojumu, kura dēļ Ascendum valdes locekles vīram Jurim Pūcem nācās pakāst silto vietu Ekonomikas Ministrijā) - cik viss ir caurspīdīgi, cik cēliem mērķiem nauda tiek izmantota, utt. Bet tas - kādiem mērķiem nauda tiek izmantota - nav īstais jautājums, jo atbilde ir viegli atrodama (Lursoft gada pārskatos). Īstais jautājums ir - kāpēc tieši šie ziedotāji ziedoja biedrībai Ascendum?

Kaut kāda nojausma ir. Skatiet paši.

Ziedotāji un ziedotās summas ir informācija no Ascendum gada pārskatiem, kas pieejami Lursoft datu bāzē. Sagrupēju pēc lielākajām ziedotajām summām. Neiekļāvu anonīmos ziedojumus (kopējā summa pa šiem gadiem ir apmēram 8-9 tūkstoši latu), kā arī ziedojumus, kas bija mazāki par 100 Ls un tādu nebija daudz. Tur kopējā summa varētu būt kādi 300 Ls, nekas daudz. Bet nu jā - Jaunups & Pūce Pūces sievas biedrībai kopš 2011. gada vidus līdz 2013. gada beigām ir savākuši gandrīz pusmiljonu latu no visādiem uzņēmumiem ar šaubīgu reputāciju :D Tagad man būs grūti sagaidīt nākamā gada aprīli, kad būs biedrības pārskats par šajā gadā saņemtajiem ziedojumiem. Domāju, ka varētu būt interesanta lasāmviela.

P.S. Labojums - kļūdījos uzvārdā - jābūt Ščipčinskis (un arī attiecīgi - Ščipčinska). Ā, un tie kursori - tos es kaut kā nepamanīju, kad taisīju printscreen (es te uz Linux čakarējos).

8/24/14 10:10 pm - Politiķi un inteliģence vienā gultā

Smieklīgi - kur Edgars Jaunups iesaistīts, tur, agrāk vai vēlāk, sāk smirdēt. Tagad sāk smirdēt Moduls Rīga par iespējamu šmuglēšanos ar nodoklīšiem. Moduļa priekšnieķelis, savukārt, ir Jaunupeļa drugāns. Es gaidu, kad beidzot vēl kāds izdomās iečekot "Ascendum" 2013. un 2012. gada bilanci, kur uzrādās, kas šiem ir saziedojis un es jums varu pateikt uzreiz - lielākie ziedotāji - Rietumu banka - 90 tūkst. Ls un 4Finance - 100 tūkst. Ls 2 gadu laikā - abi ir saistīti/pazīstami tieši vai netieši ar Jaunupu, Pūci un Repši. Daudzi ziedotāji ir, ak pārsteigums, Repšes partijas biedri. Biedra naudu, kā izskatās, šie samaksāja jau pirms partijas izveides :D

Jā, protams, ka arī Moduls Rīga ir ziedojis "Ascendum", kuram pieder Satori.lv
Jautājums par to, kā Ascendum ir izdevies piesaistīt visādus šādus šmugulētājkantorus - pavisam vienkārši - Jaunupa māsa un Pūces sieva darbojas Ascendumā.

Šovakar esmu pārāk nogurusi pēc braukāšanas ar riteni pa meža takām, bet rīt beidzot saņemšos oglasiķj vesj ziedotāju spisok (jo krievu nauda tur tomēr ir vairumā) ar visiem kārumiem.

Bet tā nu tas ir - satori.lv un pārējā gara gaisma Latvijai tiek nesta ar Jaunupa izdevīgo paziņu/rebju bīdītāju naudu. Man liekas, ka 2014. gada bilance vispār būs īsta bomba.

Kā arī, ak, likteņa aronija - vai nav vienkārši mazliet skumji un bēdīgi, ka dažs labs satori.lv autors ir reizēm bijis spiests izmantot augļošanas kantora aizdevumus, lai nopirktu ēdamo, kamēr augļotāji 4Finance divos gados atmet Ascendumam/satori 100 stabus latos.

Mani vienkārši ļoti interesē, ko Jaunups visiem tiem ziedotājiem ir sasolījis. It īpaši tiem būvniecības uzņēmumiem, kuriem nereti sanāk vinnēt valsts pasūtījumiņus. Vai arī, nez, kāda interese bija Rietumu Bankai un 4Finance - varbūt likumos nav kāds noderīgs teikums vēl ielikts, ko?


P.S. Toties varbūt tiksim pie "MarsiešA hronikām" latviešu gaumē :D

8/22/14 05:12 pm

Karsts, māja smaržo pēc vēršastu buljona, bet korona ar laimi man palīdzēs to visu pārdzīvot!
Kā arī - kārtējo reizi man prasīja uzrādīt dokumentus par mani kādus 10 gadus jaunāks džeks. "Wow, good for you" bija viss, ko viņš izdvesa, kad ieraudzīja manu izlaiduma gadu.

8/20/14 04:53 pm

Man ir jauns blogs (necibā), kurā dalīšos ar tām zināšanām un atklāsmēm, kas man ir atnākušas no kosmosa un feisbuka un kad būs kādi 5 ieraksti, tad ielikšu saiti, lai varat pieslēgties. Vai nelikties ne zinis - brīva izvēle (es gan jūsu vietā pieslēgtos, jo kā gan savādāk jūs zināsiet, kā jums jādzīvo).

8/19/14 11:03 pm - 2007. gadu atceroties

Esmu tik nabadzīga, ka nevaru atļauties dzīvot Latvijā, tāpēc vazājos apkārt pa pasauli.

Kā arī - paldies par statistiku, man pat uznāca žagas. Bet, as you know it, man vienalga, ko par mani runā, galvenais, ka runā.

Yours sincerely,

trollollelle

8/19/14 07:13 pm


Miers )

8/19/14 11:49 am

Man bija nojausma par paralēlās pasaules esamību, bet tomēr, grūti noticēt, ka tā ir tik ļoti TĀDA (pēdējie 2 ieraksti un komentāri): https://www.facebook.com/agenskalnabaptistu.draudze?fref=ts

Viņi izklausās reāli traki, tādi, kuri cenšas viens otru pārspēt, kurš nu izrādīsies diktāks aizlūdzējs. Un kā nu necensties - tā tak nebija kura katra draudzes avs, bet paša mācītājkunga jēriņš. Kurš, kā izskatās, brauca bez ķiveres paļaujoties uz to, ka sargeņģeļi spilvenu paliks apakšā vietā, uz kuras kritīs.

8/18/14 08:50 pm

Inglorious veggies & fruits: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p2nSECWq_PE

8/18/14 03:16 pm

Neesmu gan 8.2 punktu sajūsmā, jo vismaz puse no tiem ir pateicoties tam, kādi aktieri un kādā ampluā tie pēkšņi parādās kadrā, bet otra puse ir par apmēram sešām, bet, goda vārds, lieliskām epizodēm. Negarlaikoja, taču - kā monitoru izslēdzu, tā uzreiz aizmirsu. Ne saviļņojuma, ne pārdomu, ne krokodila asaru.
The Grand Budapest Hotel: http://www.imdb.com/title/tt2278388/

8/17/14 12:05 pm

Šī liekas diezgan forša ceļojumu aprakstu/plānošanas/noderīgu padomu lapa: http://www.travelettes.net/

8/17/14 11:49 am

“Cooling the consumption-driven economy, working less, and consuming less are better for the environment and better for humans, too.”

Raksts: http://psychcentral.com/news/2014/08/11/less-materialism-may-be-good-for-consumers-and-environment/73485.html
Powered by Sviesta Ciba