Smile & Shine

Recent Entries

12/9/16 04:30 pm

Sekojot cibas mahačiem par ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem es mazliet iesmīnēju par šo: Klintones atbalstītāji bļauj, ka Klintone ir tautas prezidente, jo viņa saņēma Popular vote.

Vēlēšanās piedalījās 56.9% balsstiesīgo un, rupji skaitot, puse nobalsoja par Trampu, puse par Klintoni, respektīvi - 28% balsstiesīgo par Trampu un 28% par Klintoni.

Ir pilnīgi pohuj, kurš uzvar, jo jebkurā gadījumā jebkuru no viņiem ievēl balsstiesīgo mazākums: 28% par, 28% pret un pārējie kas neatnāca - tos nevar pieskaitīt ne vienam, ne otram kandidātam.

Viņi abi ir totāli mēsli, katrs savā aizraujošajā veidā, bet neviens no viņiem nav tautas prezidents, abas karojošās puses var par to aizmirst.

12/9/16 09:36 am

Vakar beidzot saņēmos, uzrakstīju apsveikuma kartiņu un šodien iešu uz pastu, lai nosūtītu Ziemassvētku dāvanu, kuru biju nopirkusi pagājušajā gadā, bet biju noslinkojusi nosūtīt.
Man ir arī viena pastkarte, kuru domāts sūtīt pavasarī - ļoti tālredzīgi neuzliku datumu. Nu neko, tagad gaidu martu, kad varēs nosūtīt.

11/30/16 10:04 am

Vakar aizgāju kopā ar dzīvokļa biedreni uz š'bam (sh'bam) nodarbību.
Forši izlēkājos un izgorījos. Laikam būs jāiet vēl.

11/27/16 06:19 pm

Jūrā šodien daudz roņu ar sērfa dēļiem.

11/27/16 12:12 pm

Pēc pirmo divu sēriju Grand Tour noskatīšanās ir divējādas sajūtas: it kā jau ir forši, džeki joko ierastajās sliedēs un nav neērti skatīties.
Bet tās ir tikai pirmās divas sērijas un šovs vēl izskatās sevis meklējumos. Tāpat - pietrūkst Stiga, slavenību intervijas un sacenšanās braucot pa apli saprātīgas cenas auto.
Viss tāds mazliet haotisks, daudzas it kā foršas, bet īpaši nesaistītas lietas ir samestas kopā. Un man drausmīgi nepatīk tas viņu sacīkšu braucējs, jo viņš neprot jokot.

11/25/16 06:03 pm - VKKF nebeidz pārsteigt jeb mazās stratēģijas mūsdienu realitātei my ass

Kā jums šķiet, cik naudas ir piešķīris VKKF šim projektam (VKKF Latvijas valsts mežu mērķprogrammas 2016. gadam, Vidzemes kultūras programma)

http://manistenav.lv/index.html

Es varu atbildēt: 2900 EUR.

Kā to atrast:

1. Sameklē finansēto projektu sarakstu (kas, protams, VKKF mājas lapā nav īpaši viegli izdarāms (man šķiet, ka zinu, kādēļ):

http://jauna.vidzeme.lv/upload/VKP_2016_pieteikumu_saraksts_ATBALSTITIE_majas_lapai.pdf

2. Meklē "manistenav" un biedrību Rucka - neko nevar atrast

3. Sāc ieguglēt neko neizsakošus atbalstīto projektu nosaukumus: Mazās stratēģijas mūsdienu realitātei, pirmais rezultāts http://www.rucka.lv/lv/1693-2/

4. BINGO!
Tags:

11/20/16 08:01 pm - Kino

Fantastic breasts and where to find them

11/19/16 09:50 pm

Man nekad nav paticis Rīgas melnais balzams, bet upeņu versija ir tīri tā neko. It īpaši, kad esmu ieritinājusies gultā, blakus mīļais un ekrānā sniega leopardi nodarbojas ar brutālu seksu seriālā "Planet Earth".

Vēl es šodien biju skatīties Red Bull Knock Out - vairāki simti motokrosistu sacenšas supergarā trasē Ševeninhenas pludmalē pie Hāgas 1h 45 min ilgumā - var tikai apbrīnot tos, kuri spēj to visu izturēt, jo, pēc pieredzes, braukt pa smiltīm nav gluži pastaiga pa pļavu, kur nu vēl tādā ātrumā, kādā brauca līderi.

11/16/16 03:27 pm

Šis ir viens varen aizraujoši-izklaidējošs raksts: https://aeon.co/essays/you-don-t-have-to-be-stupid-to-work-here-but-it-helps

11/13/16 07:21 pm - Hey baby

https://www.youtube.com/watch?v=nvlTJrNJ5lA

11/11/16 10:04 pm

Lai atgūtos no tā drausmīgā diltantisma iepriekšējā ierakstā, nācās noskatīties kaut ko iedvesmojošu: https://youtu.be/iGqo7e-FN0s

https://en.wikipedia.org/wiki/Max_Zorn_(artist)#Career

11/11/16 09:23 pm

Pēc to datu ievākšanas un sakārtošanas es iečekoju (cik nu iespējams iečekot internetā) dažu atbalstīto mākslimieku darbus.

Piemēram, Diāna Tamane. ~90% no piešķirtās VKKF naudas ir studiju maksas segšanai Ģentē un Briselē. Pieņemu, ka to viņai piešķīra, jo viņas darbi liecināja par kādu milzu potenciālu?

Apskatīju viņas mājas lapu un uzmanību pievērsa šis darbs: http://www.dianatamane.com/_/family-portrait/ Un tajā pat mirklī es atcerējos par šo: http://www.nytimes.com/interactive/2014/10/03/magazine/01-brown-sisters-forty-years.html?_r=0

Arī viņas youtube lapā ir vien 2 video ar niecīgu skatījumu skaitu: https://www.youtube.com/channel/UCNgyhVKoGM1QpnL8P2PKCtw

Varbūt jāpastudē vēl, ja nu tomēr kaut kas sanāk. VKKF atbalstīs.
Tags:

11/11/16 12:30 pm

" Spriest par to, cik liet vai nelietderīgi ir Ojāra Feldberga akmeņi, gan neklātos cilvēkam bez jebkāds sajēgas par mākslu." klusais_okeans

Laipni lūdzam Ziemeļkorejā!

11/10/16 09:18 pm - VKKF finansējums projektu konkursiem vizuālās mākslas nozarē 2006 - 2016

Izmantoju Valsts Kultūrkapitāla fonda mājas lapā publicētos datus, lai apkopotu informāciju par projektu konkursos piešķirto finansējumu vizuālās mākslas nozarē laikaposmā no 2006 - 2016. gadam. Laikaposmā no 2006. - 2013. gadam summas bija norādītas LVL, bet no 2014. - 2016 - EUR.  

Vizuālās mākslas nozarē finansētākās organizācijas pēdējo 10 gadu laikā (2006 - 2016) 


Neputnam lielākā pļauja uz vizuālās mākslas žurnālu "Studija" un "Fotokvartāls" rēķina. Vispār, ja vēl pieskaita "Neputna" ieņēmumus no literatūras nozarē iesniegtajiem projektiem, gan jau arī starpdisciplinārajā nozarē un gan jau ir ierausts arī citās nozarēs, iespējams, ka varētu būt viena no VKKF finansiāli atbalstītākajām organizācijām.
 
Vizuālās mākslas nozarē finansētākie individuālie projektu iesniedzēji pēdējo 10 gadu laikā (2006 - 2016)


Sandra Krastiņa ir VKKF direktora Edgara Vērpes sieva - 33. finansiāli atbalstītākā individuālā projektu iesniedzējā no apmēram 610 projektu iesniedzējiem pēdējo desmit gadu laikā.  Vērpe ir bijis VKKF direktors pēdējos 10 gadus un arī pirms tam. 

Ojārs Feldbergs - tas arī labais frukts, izskatās, ka piesaka projektus cik vien daudzās nozarēs iespējams. Es joprojām atceros viņa nozīmīgo akmens sēklas stādīšanas projektu :D Kur nu es, visa Latvija to ievēroja un uzreiz tapa kulturāli daudz bagātāka. Turklāt sniedz projektus gan individuāli, gan caur SIA "Pedvāle"

Tags:

11/9/16 09:39 pm

Turpinot par vērpējiem.

Gundars Vērpe, arhitekts, Edgara Vērpes, VKKF direktora, dēls.

Gundars Vērpe itin bieži blogo vietnē http://www.a4d.lv/lv/blogi/gundars-verpe/

Šī vietne pieder Arhitektūras veicināšanas fondam. Redaktors - Artis Zvirgzdiņš.

Zvirgzdiņa un G. Vērpes orbītas pārklājas ne tikai A4D, bet arī caur RISEBA.

Artis raksta projektus un pieprasa naudu VKKF, kur tos, protams, atblsta:

Skatīt projektu konkursos - dizains un arhitektūra - finansētie projekti

2016. gadā:
3200 EUR piešķirti A. Zvirgzdiņam iesniegtajam projektam "Arhitektūras portāla A4D redaktora pienākumu veikšana"
2600 EUR piešķirti A. Zvirgzdiņa iesniegtajam projetam "Arhitektūras platformas A4D tehniskie uzlabojumi"

2015.
1800 EUR - Arhitektūras portāla A4D papildināšana

2014.
1800 EUR Radošā stipendija arhitektūras portāla A4D redaktora pienākumu veikšanai

2013.
900 LVL A4D sarunas - videointervijas ar Latvijas arhitektiem
1000 LVL: Radošā stipendija arhitektūras portāla A4D redaktora pienākumu veikšanai
500 LVL: Grāmatas "Piekrastes arhitektūra" manuskripta sagatavošana un dizains (šo gan iesniegusi I. Zībārte no šī fonda)

2012.
1800 LVL: Radošā stipendija Arhitektūras portāla A4D redaktora pienākumu veikšanai

Utt.
Tags:

11/8/16 10:03 pm

Lasīju interviju oktobra "Lilit" žurnālā ar gleznotāju Sandru Krastiņu. Tad nu, uzzinot, ka viņas vīrs ir Edgars Vērpe (VKKF direktors), protams, iečekoju 2016. gada finansēto projektu sarakstu vizuālās mākslas nozarē.

Bet protams, ko gan es gaidīju.

Jā, es zinu, ka Edgars noteikti nebija komisijā, kura lēma, atbalstīt viņa sievas projektu vai nē.
Un jā, es apzinos, ka Edgars, ļoti iespējams, neizgāztu savas dusmas un izdevīgā gadījumā neatriebtos padotajiem, ja tie nebūtu atbalstījuši viņas sievas projektu.
Un jā, es apzinos, ka var arī nebūt tā, ka Edgars mājās Sandrai iesaka, kam pievērst uzmanību, projektu iesniedzot (kaut vai birokrātiskajām prasībām) lai to nenoraidītu.
Un jā, es apzinos, ka Latvija ir baigi mazā, turklāt daudzi emigrējuši un līdz ar to pīļu dīķis raujas arvien ciešāk kopā un nevar izvairīties no tiem radiem un draugiem jau nekur vairs.

Un tomēr. Un tomēr es domāju, ka tad, ja tu saņem naudu valsts iestādē vai prasi no valsts iestādes naudu, tad tev ir jāizvairās no situācijām, no kurām var kaut vai tikai uzvēdīt mazākā interešu konflikta vai favorītisma smaka (radniecības vai cīši lobas droudzybas dēļ).

Un protams, protams, es zinu, ka visi mākslenieki, dancotāji, teijātera spēlētāji, spalvu dīdītāji, utt., utjpr. ir mūžīgā badā un ir kopjama un saudzējama suga ne tā kā tie pretīgie lauksiemnieki, kuri ar savām viensētām dzen Latviju kapā un drīz atstās arī bez svaiga gaisa, jo vēl lopkautuvē nenodotās govis visu piepirdīs.

Upd. Papildus lasāmviela
http://m.pietiek.com/raksti/rakstnieku_organizacija_atgriezas_padomjlaiku_raganu_medibas

http://news.lv/Latvijas_Avize/2010/08/26/paradizes-atslegu-turetaji
Tags:

11/6/16 08:29 pm

Nedēļas nogalē Utrehtā bija reģiona alus fests, kur varēja klīst pa kroģeļiem un tresīt alutiņu no nelielām glāzītēm.
Pie viena bāra sēžot un dzerot UPA (Utrecht's Pale Ale) mūs uzrunāja džeki tērpušies t-krekļos, kas nesa alus brūža vārdu, lai uzzinātu, ko mūsu garšas kārpiņas saka par viņu izstrādājumu. Es teicu, ka nav gana rūgts, uz ko viņi bilda, ka esot gribējuši apvienot labāko no IPA un Weissbier. Kā rezultātā tas garšoja pēc ne šī, ne tā.
Jebkurā gadījumā, bija ļoti forši, jo degustāciju sākam trijos dienā, līdz ar to bijām mājās uz panorāmu un nenokavējām savu vistu gulētiešanas laiku. Nu labi, noskatījāmies vienu foršu filmu par snovošanu (Eternal beauty of snowboarding) un pēc tam dokumentālo "Before the flood" ar Di Kaprio.

Bet jā, rūgtie IPA ir štelle, iesaku!

11/3/16 10:59 pm

Šo būs grūti sagaidīt: http://www.marieclaire.com/culture/news/a23377/beauty-and-the-beast-photos/

11/1/16 11:31 pm

Man patīk vakaros nākt mājā pa mazajām, laternu apgaismotajām ieliņām mūsu ciemā; visur sabirušas krāsainas lapas un tā kā mans iecienītais maršruts ved gar diezgan sen būvētām mājām un pāri romantiskam baltam tiltiņam pār kanālu, tad katru vakaru ir sajūta, ka esmu kaut kādā Harija Potera pasaulē un tūlīt no kāda pakšķa izlīdīs kāds burvis vai no kāda zara uzūjinās pūce.
Vakar tā arī notika, jo satiku vienu spoku un divas raganas - ap 10 gadus vecas.

10/29/16 09:10 pm

Noskatījos Bridget Jones baby un tad aizgāju vakarińās ar mīło uz itāłu restorānu. Tagad moto gp catch-up.
Lieliska diena!

10/27/16 10:43 pm

Beidzot mājās! +10 un Leffe. Vēl tikai jāsaņem spēki un jātiek līdz dušai.

10/27/16 11:32 am

Mans lidojums atpakał uz AMS kavējas - waaaaaaaaait for it - 2 dienas!
Bezmaksas kuponi aiziet vīnā.

10/25/16 07:25 pm

Pirmo reizi piedzīvoju iestrēgšanu lidostā - slikti laikapstākłi, łotenes nevar nolaisties. Viens reiss atcelts, redzēs vai sekos arī pārējie.

10/24/16 11:20 pm

Šodien okeāns parādīja savu spēku - milzīgi viļņi - fonā, savukārt iekšā vai ārā raujoši - pludmales līmenī; pēc tam, kad viens mani ierāva iekšā un milzīgs vilnis pārgāzās pāri, tad nākamajos iekšā bridienos biju daudz piesardzīgāka. Un nemaz nebiju dziļi - ūdens līdz dibenam, bet spēks tāds, ka saproti, ka no mutuļojošā pretim nākošā smilšu-ūdens kokteiļa neizbēgt - atlaidu dēli un tad tas viss gāzās pāri. Nemaz negribas iedomāties kā ir tur, kur lūza un ar skaļu būkšķi smiltīs triecās vēl milzīgākie viļņi. Šodien okeānā paliku gandrīz pati pēdējā - kad līdu laukā no ūdens, tad biju palikusi vienīgā, bet tad ieraudzīju vēl divus nenormālos, kuri vēl līda iekšā mutulī.

Bet kopumā, bija super, turklāt nevienu reizi nevilku hidru - tikai rash guard kreklu un peldtrusenes (97% velk hidras).


Pāris bildes ar laimīgo izdzīvotāju )

10/23/16 10:26 pm

Kad ir laiks posties mājās? Kad pežas ezis sāk durties cauri peldtrusenēm.
Bet vispār, kosmētiku nelietoju it nemaz, jo tāpat viļņi visu noskalos, staigāju apkārt brīva un sāļa.

10/23/16 07:30 pm

Iztrakojos ar dēli pa viļņiem, uzēdu zivis, tad uztrakoju vēl. Man laikam iepatikās.

10/22/16 09:25 pm

Draugs, uzklājot alvejas gelu man uz muguras, bija lakonisks: "50 shades of red".

10/22/16 09:03 pm

surf )

10/21/16 08:24 pm

Uzrāpos vulkānā )

10/20/16 09:18 pm

Katru dienu apdeg jauni ķermeņa rajoni - šodien- kājas.
Powered by Sviesta Ciba