Smile & Shine

Recent Entries

5/28/15 09:25 am

Amsterdamas darbs piedāvāja darbu trešo reizi - šoreiz uz pastāvīgu laiku un izskatās, ka šo piedāvājumu pieņemšu.
Tikai jāiespiež vēl vienas brīvdienas uz Britu Kolumbiju, kur ar riteni vēlreiz pa Klinšu kalniem nodot, pirms pārvācos atpakaļ uz plakanumu. Lai gan - pavisam netālu no plakanuma ir Francija un Itālija un līdz tām nav tik ilgi jālido kā no Torontotō līdz Vankūverai vai Kalgarī.

5/27/15 06:39 pm - Atēdies Aspaziju un Raini

Pēc tam, kad būs noticis šis pasākums: http://pedvale.lv/159/864/ es gribētu redzēt detalizētu izdevumu tāmi.
Kultūrkapitāla fonds tam ir piešķīris 15 tūkstošus eiro.

Pagaidām zināms, ka par 15K (ja vien nav vēl papildus finansējums no kādiem citiem sponsoriem) var dabūt šo:

1) plašu svētku programmu (kas vēl nav šajā lapā publicēta, līdz ar to šobrīd sanāk tikai mirt no ziņkāres);

2) 2 performances, no kurām viena paredz to, ka performances dalībnieki (LV iedzīvotāji, kuri vēlas piedalīties) paši sagatavo tērpu pēc performances iecerētāja norādēm (nekādus lielos ieguldījumus tas gan, par laimi, neprasīs) un tad 10-15 minūtes patēlo kalnus, bet otra paredz to, ka katrs šīs performances dalībnieks nāk ar savu cisu maisu, molbertu, otām, krāsām un glezno rudeni un to visu vada profesionāli mākslinieki.

3) samaksāt buldozeristam, kas palīdz sagatavot augsni "akmens sēklai" (akmens, kas atvests no Šveices, kur Jānis Rainis, galvā spainis, mitinājās (no Aspazijas laikam raustījās, nav nekādi šerpi pantiņi tautā iegājušies)), kas tiks iestādīta 30. maijā un tad mākslinieks O. A. Feldbergs visas vasaras garumā veidos vides mākslas objektu, kuru atklās 3. oktobrī: https://www.facebook.com/pages/Pedvale-Open-Air-Art-Museum/100965273297580

Interesanti, kāds ir iecerētais performanču dalībnieku skaits un pasākuma apmeklētāju skaits un kāds būs reālais? Es ceru, ka vismaz tik pat liels, cik vidēji ir Kritiskās masas velosipēdistu skaits Rīgā (aka velosipēdistu performance "izbesī autovadītājus un gājējus 10 dažādos veidos, jo arī viņi ir lohi").

Piemēram, uz "Rainis peldas Ziedonī" performanci Muzeju naktī ieradās 6 apmeklētājas (skat. Pedvāles feisītī 17. maija ierakstu/foto).
Tags:

5/27/15 02:02 pm - Mosties, svabadais gar!

Man žēl, ka Raiņa un Aspazijas vietā nav Veidenbauma gads. Veidenbaumam ir pārāk bīstamas idejas, domas un uzskati.

Daudz prātīgu cilvēku pasaulē dzīvo:
Tie strādā kā skudras un rūpīgi krāj,
Tie nolād alu, tie nolād sīvo
Un strādā, un krāj, līdz smiltis tos klāj.

Daudz godīgu cilvēku pasaulē dzīvo:
Tie manīgi cita nopelnu slauc,
Ar manšetēm baltām, ar apkakli stīvo
Tie pasaules drūzmā kā valdnieki brauc.

Bet ticīgo muļķu visvairāk ir radīts:
Tie galviņas nodur un dieviņam tic;
Tāds rokas laiza, kad sists tiek un badīts,
Un dieviņam pateic, kad piekrāpj to cits.

Un ārprātīgie ir ceturtā suga, -
Diemžēl, ka viņu tik visai nedaudz, -
Pie sirds kam ķeras šī bēdu luga,
Kas muļķus pie gaismas, pie brīvības sauc.

Vēl: http://www.lirika.lv/work1.php?format=2&file_ref=veidenbaums_dzeja.htm

5/27/15 12:15 am

Noskatījos Mad Max: Fury Road.
Pēc vecajām trim ar Gibsonu, jaunākās filmas lielākā kļūda šķiet Maksi attēlojošā aktiera izvēle. Viņš nebija pietiekami vēss, par maz šarma kā Gibsonam šajā lomā. Tagad, kad esmu redzējusi 4 šīs filmas, viskrutākā man šķiet otrā filma ar Gibsonu - tur ir gan frīcīgais helīša īpašnieks, gan superīgais šņācējrūcējbērns, kā arī emocijas ir mazāk holivudiskas.

Kristians Beils būtu bijis kruts Trakais Maksis.
Tags:

5/26/15 03:42 pm

Pa manu siltumnīcu, lūdzu, mest tikai ar šādiem akmeņiem )
Tags:

5/25/15 09:55 pm - Otrais Karaliskā Ontario muzeja apmeklējums

Galvenais gājiena mērķis bija apskatīt mēneša sākumā izstādīto tērpu un aksesuāru ekspozīciju Viva Mexico!
Taču Karaliskais Ontario muzejs ir tik liels, ka šoreiz atklāju vēl pāris zāles, kuras iepriekšējā 4 stundu apmeklējumā biju palaidusi garām, bet par tām - nākamajā ierakstā.

Tātad, Viva Mexico!
- kaut būtu bijis vairāk to tērpu un aksesuāru, jo viss tik kruts un krāsains, un košs!
- ekspozīciju papildina arī dažādi video gan uz ekrāniem, gan planšetēm, kas piestatītas blakus konkrētam objektam.

Pārsvarā visi video rāda vecus tantukus un onkas, jo jaunie ar kaut ko tik milzīgi lielu pacietību prasošu tā īpaši vairs nenodarbojas.

Piemēram, vienā stāstā rāda vecu kundzi, kura tup mājas pagalmā koka pavēnī uz pīteņa, pie koka zara piesiets aužamā meta gals, savukārt otrs gals piesiets ādas jostai, kuru apmet ap dibenu un tad viss tas mets nostiepjas un var sākties aušana un šīm improvizētajām stellēm, no kurām tur ir saiva, vairāki sprunguļi un tad vēl tas lineālam līdzīgais rīks, ar kuru piesit to diegu pie noaustā gabala. Šādi: https://www.travelblog.org/Photos/4063179

Man patika arī tas onka, kura skaistās šalles ir muzeja ekspozīcijā - tāds labsirdīgs un lādzīgs pēc skata, salmu cepuri galvā, bet tā viņa māja - nabadzīga, kas vēl būtu OK, bet pa stūriem, gar sienām visādi hlami sakrauti pēc striktiem haosa principiem.

Tad viens rullītis bija par to, kā iegūst dabiskās krāsas - no margrietiņām, no sūnām, indigo zilais no kaut kādām ogām, kuras (aizmirsu cik dienas) slapjumā marinē, līdz tās pārvēršas pastā, ar kuru pēc tam krāsot vilnu; kā arī - izmanto kādas īpašas kukaiņu sugas mātītes, no kurām iegūst sarkano un, sajaucot ar kādām citām dabiskām vielām - spilgti violetu un kādu nu tur vēl.

Un, vispēdīgais rullītis bija par dzijas krāsošanu, šķeterēšanu un aušanu rūpnieciskākos apjomos, lai gan viss darbs tāpat primitīvs un manuāls, tikai šiem bija arī stelles, apmēram tādas, kuras redzamas Līvānu muzejā.


Bildes )
Tags:

5/25/15 11:13 am

Aunu kājas, dodos skatīt šo: https://www.rom.on.ca/en/exhibitions-galleries/exhibitions/viva-mexico-clothing-and-culture

5/25/15 12:06 am

Noskatījos Mad Max (1979) un Mad Max 2: The Road Warrior (1981). Otrajā es vienkārši nevarēju atraut acis no tā mazā mežoņbērna, kurš bija vienkārši supersmuks un superstilīgs savās zvērādās, nemaz nerunājot par tiem cute šņācieniem un rūcieniem, ko viņš izdvesa.

5/23/15 09:51 pm

Pirmo dienu uz Zilā kalna downhill trasēm - pārsvarā visi kritumi un citi tehniskie elementi šķita mazāki un vieglāk pārvarami. Progress! Pēdējo, melno trasi braucot, īpaši nestresoju arī tad, kad uzrāvos uz stāvuma, kur braucu diezgan ātri un pakaļējā riepa sāka driftot pa kreisi un pa labi - galvenais bija noturēties trases ietvaros, jo trases diezgan šauras un koku tur arī it nemaz netrūkst. Turklāt, man izdevās nokārtot pārbaudi, kur beigās jālec step-up un beidzot varēju braukt pa tramplīnu trasi. Vasaras beigās ceru, ka varēšu pārlidot pāri "galdiem" kādu divu divriteņu garumā - lecu stabili, bet raustos no ātrākiem ieskrējieniem, lai lektu tālāk un augstāk.

Bet tā džeku bārdu mode ir vnk bvuē. Kaut kādi Gendalfa armijas biedri.
Tags: ,

5/20/15 06:50 pm

Šodienas un vakardienas darbalauks )

5/20/15 01:14 pm

Katrīnas Neiburgas interesēs būtu bijis, ja rakstu par Venēcijas biennāli būtu rakstījis kāds cits nevis Pauls Bankovskis, lai novērstu vismazāko, visniecīgāko šaubu ēnu par objektivitāti. It īpaši ņemot vērā diezgan negatīvo Bankovska vērtējumu par pasākumu kopumā un kontrastējoši labo atsauksmi par Latvijas paviljonu.
Briesmīga pīļu dīķa smaka.

5/20/15 01:00 pm

Liepiņa vadītās Latvijas Nacionālās Operas finansiālie un apmeklētības rādītāji salīdzinājumā ar laiku, kad šo kuģi stūrēja Žagars, ir uzlabojušies. Cik nepatīkami!

5/20/15 12:21 pm

Kaut kā stulbi - par politiku, korupciju un tamlīdzīgām tēmām cibā raksta tikai džeki.

5/19/15 09:41 pm

kros-mežs )

5/19/15 06:19 pm - Grilsezona atklāta!

Izplosījos pa dārzu, izplēsu milzu kaudzi ar pienenēm un citām nezālēm, izgriezu ar nazi arī mazu pleķīti bruģa plātņu šķirbās ieaugušo zāli, kā arī pirmo reizi iekūru lielo gāzes grilu, lai nodedzinātu ribas. Ne savējās, bet cūku.

Vēl jānoķer mājas īpašnieks un jāpalūdz atļauja nohujārīt vienu pāraugušo kļavveidīgo nezāļkoku, kas ieperinājies terases priekšā, kā arī divus nokaltušos krūmus. Viņa hlamiem pilnajā garāžā noteikti ir kāds kaktā pūstošs fuksītis.
Powered by Sviesta Ciba