smadzeņu darbības blakusprodukts
kaukādas kosmiskās šausmas, goda vārds! (c) rediiss 
4th-Mar-2011 01:08 pm
Tā kā es šodien esmu neizgulējusies un nīgra, tad izvilkšu no saviem atmiņu apcirkņiem vēl pāris neomolīgas epizōdes.

Bija National Geografic sērija par parazītiem. Tā atstāja dziļu iespaidu uz manu psihi. Te daži izlasīti fragmenti, kur visi parazīti nodarbojas ar zombēšanu.

videō par citiem skudru zombētājiem
videō par zombētiem gliemjiem. Manā skatījumā visbaisākā. Nav ieteicama ēšanas laikā

Kad bijām praksē, mums kursabiedrs noķēra tauriņa kāpuru un ielika burciņā, lai paskatītos kā viņš iekūņosies un izšķilsies tauriņi. Tā kā no punkta mežs līdz punktam prakses māja tauriņš tika nogādāts sērkociņkastiņā ar uzrakstu Sports, tad kāpurs tika nokristīts par Sportu. Pēc pāris dienām publiku pāršalca vēsts - kūņojās! Un, patiesi, no kāpura nāca ārā zīdaini pavedieni. Tomēr no šiem pavedieniem neizveidojās kūniņa, bet gan no kāpura sāka līst ārā citi kāpuriņi, kas ātri vien iekūņojās. Nosaucām tos par sports prim (matemātiku mēs jau bijām apguvuši) un no pasniedzēja noskaidrojām, ka tie ir parazītisko jātnieciņu kāpuri.

te NatGeo dod ieskatu kā šis process izskatās no iekšām

Viss, vairs preteklības nestāstīšu! Lai jauka piektdiena.
Comments 
4th-Mar-2011 01:36 pm
Ir jau arī mums glu;zisadzīviski tuvi parazīti ar saviem lieliskajiem, dzeltenās preses cienīgiem dzīves cikliem...(sapņaini) trihinellas, lenteņi, cērmes, ek...
4th-Mar-2011 01:58 pm
žēl ka tie gliemežtārpi spirtā zaudē savu jauko zaļo krāsu. man vairāki dzintargliemeži no Kolkas ir iespirtoti ar tiem parazītiem...
4th-Mar-2011 02:00 pm
viņi ir arī LV? es tak tagad gulēt nevarēšu...

Nez kāpēc pasniedzēji noklusē šo brīnumu eksistenci
4th-Mar-2011 02:06 pm
nu tad, kad es viņus Kolkā ievācu,- es studentiem parārādīju gan os gliemežus ar šiem tārpiem, gan pēc tam arī izpreparētus tārpus vēl dzīvus pirms iespirtošanas. Laikam Tu nebiji tajā gadā, kad es viņus atradu ;o)
4th-Mar-2011 02:09 pm
Laikam gan. Es tādus lopus nebūtu aizmirsusi. Manā gadā bija nenogalināma bute, kas pat pēc smadzeņu izgriezšanas raustījās.

A viņi pulsē tikpat uzskatāmi kā tajā filmiņā? Tas laikam man likās visiespaidīgākais.
4th-Mar-2011 02:20 pm
tik pat uzskatāmi. bet dzīvē neizskatās tik iespaidīgi. tas gliemezis ir apm 1 cm liels. tai filmiņā ir pamatīgi palielināts, bet binokulārā skatoties ir tieši tā.

praksē jau parasti ir jānosaka sugas, ko atrod, bet lekcijās es stāstu tikai par gliemežiem, kad pats studēju, tad par parazītiem Vismanis stāstīja, bet tikai par zivju. kas tagad par parazītiem runā - nezinu. bet tā kā dzintargliemežiem sugu var noteikt tikai preparējot, tad regulāri gadās atrast kādu ar tiem tārpiem. parasti ir tikai viens.
4th-Mar-2011 02:37 pm
Kad es studēju (un tas arī bija laiku atpakaļ) īss ieskats parazitoloģijā bija kopā ar ihtioloģiju. Nu, tur parasti no loma tika izvilktas zivis, kurās Vienmēr ir, un demonstrēts stjūdentiem.


4th-Mar-2011 02:23 pm
omg, mani sāk citēt!!11 =)
7th-Mar-2011 12:03 am
This page was loaded May 3rd 2024, 1:57 am GMT.