smadzeņu darbības blakusprodukts
2% and falling 
7th-Nov-2013 03:05 pm
Tātad jūzeris cīrulēns sūdzējās par to, ka viņu aptaisīja Aves klases pārstāvis un demonstrēja statistiku, ka, ja pavada visu dienu laukā, tad iespēja, ka putns tevi aptaisīs ir 15%. Es nezinu, kur viņš šo statistiku rāva, jo nu... es esmu aptaisīta no putniem šķiet divreiz savā dzīvē un nejūtos ar īpaši mazu projekciju uz horizontālās plaknes, bet summējot savu ārpustelpu atrašanos kādi pāris gadi varētu būt (norēķinot nost bērnības skraidīšanu pa pagalmiem, kad aptaisīšanu varētu arī neatcerēties). Attiecīgi, man būtu jābūt aptaisītai vismaz 150 reizes. Tā kā s*** tā jūsu statistika!

Toties šī kunga aprēķini man šķiet daudz reālāki. Tāpat arī es papūlējos aptuveni aplēst laiku, kāds nepieciešams, lai uztaisītu guļošam cilvēkam un stavošam cilvēkam. Pieņemot, ka cilvēka vidējais virsmas laukums ir 1.8 m^2 un guļoša cilvēka projekcija ir 40% no viņa virsmas laukuma, tad vidēji periods ar kuru putns uztaisīs nekustīgi guļošam cilvēkam ir 144 dienas un stāvošam (pieņemot, ka horizontālās virsmas projekcija atbilst 1 A4 lapai) 4,68 gadi. Tomēr pilsētās putni mēdz pārvietoties baros, tādēļ šādi tīri matemātiski aprēķini varētu būt nepatiesi.

Tāpat, lai empīriski pārbaudītu šos datus, varētu nomazgāt kādu pieminekli un ik pa brīdim veikt inspekciju, bet ar pieminekļiem ir problēma, ka viņi atrodas parkos un tādēļ ir pakļauti augstākam putnu blīvumam kā vidējais pilsonis. Ideālais putnu apkakāšanas biežuma aprēķina algoritms vēl tiek meklēts!
Comments 
7th-Nov-2013 04:15 pm
man liekas, tu no nepareizā gala sāc. tev jāuztaisa pilsētas biotopu karte un pilsēta jāsadala ķēzāmzonās. jo ir vietas, kur tev gadiem ilgi neviens neuzķēzīs, kamēr zem tiem kokiem gar lv banku maza varbūtība vispār iziet cauri neapķēzītam.
(kaut kad jaunībā tos kokus gribēja nozāģēt ķēzīšanas dēļ, bet zaļie sakāpa kokos un neļāva (man arī bija uzaicinājums sēdēt kokā, bet bija citas svarīgas lietas tai laikā))
7th-Nov-2013 04:35 pm
ai, bet tad jākartē arī ikdienas maršruti un tamlīdzīgi. Sfēriska zirga vakuumā aprēķini ir vienkkāršāki un savā ziņā arī daiļāki.
7th-Nov-2013 05:09 pm
sfēriskā zirga risinājums ir nemirstīgajā padomā, kas regulāri jādod studentiem par to, kas jāraksta ievadā: "sašaurini tēmu!" citiem vārdiem, vajag mērīt šo pasākumu noteiktās ģeogrāfiskās robežās -- piemēram, Rīgā. praktiskos eksperimentus arī būs reālistiskāk -- katram cibiņam pa teritorijas segmentam.
7th-Nov-2013 05:16 pm
nu pag, mēs te tagad spriedelējam vai darbu rakstam?
7th-Nov-2013 05:40 pm
daudzi augstas raudzes spriedelējumi jau, kā zināms, ietver tēzi, ka par šo gan vajadzētu uzrakstīt. tāpēc nemēģiniet mani ievilināt viltus dihotomijas slazdā, ja.
7th-Nov-2013 06:40 pm
tur vēl jāpiesaista algoritms, pēc kura baloži baltās mašīnas aptaisa melnas, bet melnās- baltas
7th-Nov-2013 08:02 pm
nu, otru krāsu vienkārši nevar redzēt, jo baloža, ēm, darbības pēdas ir melnbaltas
This page was loaded May 4th 2024, 11:54 pm GMT.