ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2025-02-25 08:09:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Aizmirsa galveno
Viņi te domā kur ņemt līdzekļus

https://www.tvnet.lv/8198418/eiropai-jabrunojas-bet-ka-to-finanset

plāno visādas aizņemšanās shēmas utt

Bet var darīt to ko tagad ASV dara - atbrīvoties no visa liekā balasta. Saprast kas ir valstu stratēģiskās jeb kritiskās struktūras - rūpniecība, enerģētika, transports, sakari, izpēte, medicīna, aizsardzība. Tajā investēt. Viss pārējais- privāti.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]iive
2025-02-25 09:31 (saite)
Aha, jā, izglītība un kultūra kā provātas intereses, tas tiešām stiprinās valsts vērtības un identitāti.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 09:40 (saite)
Izglītība (skolas, augstskolas) pieder pie izpētes, t.i. zinātnes, attiecībā uz kultūru - nav skaidrs kāpēc tā nevar pašfinansēties, cik es saprotu piemēram cilvēki kuri uztaisīja labu animācijas filmu tagad par naudas trūkumu nesūdzas, tauta filmu skatās, maksā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]honeybee
2025-02-25 11:04 (saite)
lielākā daļa naudas aiziet tiem, kuri ieguldīja filmā lielāko daļu naudas.
t.i., ne Latvijas pusei šajā kopražojumā.

šajā gadījumā pie frāzes "cik es saprotu" vajadzēja apstāties un atcerēties, ka lai nu kas, bet kultūras finansēšana un menedžments pilnīgi noteikti nav Tavs ekspertīzes lauciņš, tātad, visticamāk, nesaproti

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 11:32 (saite)
Es no autoru intervijas saprotu ka viņiem tagad ir pietiekami līdzekļu lai domātu par nākamajām filmām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]honeybee
2025-02-25 12:22 (saite)
Tu taču saproti nepateikto frāzi? Ka cilvēkiem faktiski ir jāuztaisa kaut kādu supergrāvēju, kas norauj n-tās balvas pasaules līmenī, lai viņiem būtu "pietiekami līdzekļu, lai domātu par nākamajām filmām". Un ka visiem pārējiem de facto līdzekļu jau tā nepietiek. Ka "omg man actualy ir nauda, lai domātu par nākamajām filmām" ir absolūti ekskluzīvs izņēmuma stāvoklis. Es nesaprotu, kādā veidā Tev šķiet, ka tas ir labais piemērs.

Vai arī ar "ciktāl es saprotu" Tu patiesībā biji domājis nevis "hm, var gadīties, ka nesaprotu", bet gan "es tā saprotu, tātad tā ir, tātad nav jādomā vispār"?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 09:54 (saite)
Vispār man šķiet ka tas strādā apmēram šādi: Valsts maksā tiešām lielas naudas inženieriem, pētniekiem, kvalificētiem strādniekiem, ārstiem, operatoriem utt - cilvēkiem no kuriem sastāv stratēģiskais/ kritiski nepieciešamais personāls. Šie cilvēki ir radoši, viņiem tāpat vajag kultūru. Nu un tad tiek finansēta tāda kultūra kādu šiem cilvēkiem vajag. Viņi paši arī finansē tātad. Tādā ziņā - privātas intereses.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]black_robin
2025-02-25 10:24 (saite)
Lai nesanāk tā, ka valsts daudzveidības pieskatītājiem maksā vairāk kā ārstiem

https://www.msn.com/en-gb/news/uknews/diversity-staff-offered-double-the-salary-of-junior-doctors-by-the-nhs-despite-streeting-slamming-misguided-agendas/ar-AA1z7kLa?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=0befe88f93d84960b2af69122a238b8a&ei=42

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 11:31 (saite)
Tas ir tas ko viņi tagad ASV labo

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2025-02-25 11:02 (saite)
Te diezgan spilgti parādās, ka tava nostāja sociālās politikas jautājumos ar gan ļoti tuvredzīga, gan balstīta tikai tavās privātajās preferencēs, nevis kopējās situācijas analīzē.

Apstākļos, kad valstij ir "jāpievelk josta" un jādomā par drošību un pastāvēšana, tieši lielākā daļa zinātnes, principā gandrīz visi fundamentālie pētījumi ir pirmā lieta, kurai var nogriezt finansējumu. Kādēļ? Fundamentālie pētījumi ir vērtīga lieta, taču tomēr tā ir greznība, ko var atļauties pārtikusi valsts miera laikā. Eksakto zinātņu jomu pārstāvji māk ļoti labi izspēlēt to PR, ka *plašs žests* ķimiķi ir vajadzīgi, jo izgudro zāles, un fiziķi ir vajadzīgu, jo rada jaunas tehnoloģijas, bet mēs abi ļoti labi zinām, ka absolūtajā vairumā gadījumu tie visi fundamentālie pētījumi ir with a minimal impact un tās publikācijas izlasa varbūt daži desmiti cilvēku, kuri paši urbjas tajā virzienā. Fundamentālā zinātne nenes tūlītēju rezultātu, tas ir ilgtermiņa ieguldījums ar zemām atmaksāšanās garantijām. Tā kā - ja jau "jāpievelk josta", tad varbūt labāk, lai OrgSintēzes institūts sameklē sev privātus investorus, nevis barojas no publiskā finansējuma?

Ar kultūras jomu ir interesantāk. Tādai Francijai vai Itālijai patiešām šobrīd nebūtu prioritāte ieguldīt kultūrā, jo tāpat jau visi zina, ka tās ir augstās kultūras valstis un civilizācijas šūpulis. Bet Latvijai gan ir jāiegulda kultūras cilvēkos, lai veidotu civilizētas Eiropas valsts tēlu. Atceries, es jautāju, kādēļ lai tāda Spānija vai Francija nāktu aizstāvēt Latviju? Nu lūk, nenāks aizstāvēt, ja būs priekšstats par Latviju kā par atpalikušu, nesaprotamu post-padomju valstisku veidojumu, kuras nonākšana atpakaļ Krievijas impērijā nebūtu liels zaudējums Eiropai. Zīmīgi, ka pirms trim gadiem, kad Krievija iebruka Ukrainā un sāka bombardēt Kijivu, amerikāņi internetos bieži izteica savu pārsteigumu, ka tā pilsēta taču izskatās pēc Eiropas! Krievija ir iebrukusi Eiropas valstī! Lūk, Ukrainas valsts viņiem līdz tam bija kaut kāds abstrakts valstisks veidojums Austrumeiropā, kaut kāda mazā Krievija, kur cilvēki gan jau, ka ir atpalikuši un nabadzīgi, bet tā taču nav īstā Eiropa, kā Francija, Itālija, Austrija. Bet video un attēli no Kijivas, skaistās 19.gs. celtnes pilnīgi izmainīja šo mentālo kartēšanu. Tādēļ arī Latvijai šobrīd ir īpaši svarīgi kopt savu tēlu kā civilizētai Eiropas valstij, lai būtu cerība, ka rietumeiropiešu acīs Latviju būtu vērts aizstāvēt.

Jeb, īsumā: OrgSintēzes institūta ķimiķu darbošanās nekādi nepalīdz nodrošināties pret Krieviju, savukārt KKF stipendiāti ir mūsu galvenā cerība, lai iekarotu Rietumeiropas sabiedroto sirdis.

P.S. Tālākās diskusijās neielaidīšos, man tam šodien nav laika.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 11:37 (saite)
+ vēl viena sīka piebilde, man šķiet ka labāka stratēģija ir nevis radīt tēlu un būt pievilcīgam, bet reāli attīstīt savas spējas lai būtu nevis upuris kam jāpalīdz bet pilnvērtīgs aizsardzības sistēmas elements. LV gadījumā tas nozīmē izvērst tāldarbības radaru un PGA sistēmas, attiecīgi piedalīties to izstrādē un ražošanā, piedalīties līdzvērtīgi iepriekš minētajā nukleārās neatkarības attīstīšanā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 11:40 (saite)
/varbūt labāk, lai OrgSintēzes institūts sameklē sev privātus investorus, nevis barojas no publiskā finansējuma?
//

Pirmkārt viņš to arī dara, FLPP ir mazs % no vajadzīgā. Otrkārt tam plašajam žestam vispār ir taisnība jo pie ``aukstā kara`` situācijas uzvar tā valsts vai alianse kas turpina fundamentālos pētījumus, labi saprotams kāpēc. Viens no iemesliem [ne vienīgais bet būtisks] kāpēc PSRS tik ātri noklājās bija kopēšanas pieeja. Nostādne priekš kam mums ieguldīt fundamentālajā izpētē ja mēs varam no citām valstīm nošpikot. Viens no spilgtajiem piemēriem - IBM 360 kloni savu skaitļotāju izstrādes vietā. Kam tagad ir labāka datortehnika, sķiet ir vispārzināms. Bet sākuma līmenis bija vienāds.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 16:37 (saite)
Tu runā par ilgtermiņa rezultātiem, bet par to taču nav runa. Tu nevari noliegt, ka fundamentālie pētījumi dod principā nekādus rezultātus īstermiņā. Un ja jau tu runā par to, ka vajag atbrīvoties no visa liekā balasta, tad jā, atvaino, fundamentālie pētījumi ir pirmie, no kuriem var atbrīvoties, un tas pat neatstās nekādas jūtamas sekas ne sabiedrībā, ne valsts ekonomikā. Nu, un tad pēc kādiem 10 gadiņiem, kad ģeopolitiskā situācija ir nostabilizējusies, tad Lv atkal varēs atļauties šo greznību.
(Starp citu, tā nav mana nostāja, ka ir jānogriež finansējums, tā ir tava nostāja. Es tikai tavu nostāju apskatu no sabiedrības interešu, nevis tavas personīgās gaumes skatupunkta.)

"Pirmkārt viņš to arī dara, FLPP ir mazs % no vajadzīgā."

Tādā gadījumā tīri praktiskas dabas jautājums, kur OSI publicē informāciju par privātā sektora finansētajiem projektiem? Jo sadaļā projekti es saskaitīju 26 projektus un visiem ir publiskais finansējums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 16:43 (saite)
Mūsu pašreizēja situācija ir diezgan ilgtermiņa. Rietumu pasaules aukstais karš ar Krieviju un Ķīnu. Līdzīgi kā bija PSRS - rietumu aukstais karš kurš beidzās ar PSRS sabrukumu. Tas ir jautājums vismaz par dekādēm.

/Nu, un tad pēc kādiem 10 gadiņiem, kad ģeopolitiskā situācija ir nostabilizējusies, tad Lv atkal varēs atļauties šo greznību. /

Un būs permanents autsaideris kurš galīgi nevienam vairs nebūs vajadzīgs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 16:54 (saite)
Nē, nu kāpēc - veiksmīgi piesaistīs privāto finansējumu un turpinās attīstīties! Man nav skaidrs kāpēc nevarētu pašfinansēties. Es tā saprotu, no tevis teiktā, ka tie 26 OSI projekti, piemēram, jau tagad esot niecīgs procents no OSI piesaistītā finansējuma. Nu bet tad taču vispār lieliski! Tad jau OSI pat paši nejustu, ja tas niecīgais finansējums tiks novirzīts drošībai!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:02 (saite)
Ļoti labi ja novirzītu drošībai. Ko nozīmē drošībai? Raķešu degvielas, antiradaru pārklājumi, radiocaurspīdīgie materiāli, advancēti luminofori, radiprotektori, pretvīrusu preparāti, multirezistences dzēsēji un tā tālāk. Daudzas interesantas lietas. Ir ko pētīt. Priekš kam ir valsts? Cita starpā priekš tam lai uzturētu tos virzienus kurus vajag bet kuri nedod komerciālu peļņu. Kas tas ir? Aizsardzība, drošība, kosmoss, fund. pētījumi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 17:08 (saite)
Kurš no tiem 26 OSI projektiem ir jebkādā veidā saistīts ar tevis uzskaitītajām tēmām? Man šķiet, ka neviens.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:13 (saite)
Nu un? Ir kapacitāte sākt jaunus.

Turklāt vajag uzmanīgāk lasīt, es tagad neiedziļināšos visos bet piemēram

//Projekta virsmērķis ir attīstīt valsts biomedicīnas pētniecības platformu//

ir ļoti labi redzams arī aizsardzības potenciāls, jo protams labāk aizsargāta ir tā valsts kurā ir piemēram sagatavotas laboratorijas jaunu patogēnu analīzei

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 17:18 (saite)
Ok, tad es tā saprotu, ka tas balasts, par ko tu runā savā ierakstā, ir visi fundamentālie pētījumi, kuri nu nekādi nevar tikt implementēti valsts drošībā un aizsardzībā. OSI gadījumā mēs varam aiz matiem pievilktu vienu no 26 projektiem. Tad pēc tava ierosinājuma sanāk, ka no pārējiem 25 vajag ar steigu atbrīvoties, kā jau no liekā balasta, un lai taisa pētījumus militāristiem, vai arī lai meklē iespējas pašfinansēties. Nē, nu manuprāt briesmīgi, bet tas ir tas, ko tu ierosini.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:25 (saite)
Praktiski visi fundamentālie pētījumi var tikt implementēti valsts drošībā un aizsardzībā. Piemēram FAR - fāzētie antennu režģi kas ir visu mūsdienu radaru pamatā sākās no visai abstraktas matemātikas, pašreizējie abstraktie pētījumi autonomo sistēmu kibernētikā, atpazīšanas un mācīšanās algoritmos dos neko citu kā kaujas robotus utt.

/OSI gadījumā mēs varam aiz matiem pievilktu vienu no 26 projektiem/

Nē Hedera, tas vnk bija pirmais uz ko es paskatījos :D

Nu labi paskatīsimies pofigā vēl kko:

Projekts Nr. lzp-2024/1-0366 Ķīmiski modificētas hialuronskābes hidrogēli uzlabotai kaulu dzīšanai, izmantojot lokālu metabolītu piegādi (MetaGEL) (2025 -2027)

Kara lauka ķirurģija ļoti nepastarpināti

Projekts Nr. lzp-2024/1-0364 Pašagregējošos stirilpiridīnija un tā aza-analogo fluorescējošo zondu uzvedība liposomās kā bioloģisko membrānu modeļos (LipAgrStyrPro) (2025 -2027)

ķermeņa augmentācija, uzlabota veida šūnas - drusku attālāk bet sakars ar superkareivjiem.

Un tā tālāk.

Nevajag protams pārprast, tam visam galvenokārt ir ārpus - aizsardzības pielietojumi, bet jebkas no tā spēcina valstu aliansi kura to pēta.


(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 17:34 (saite)
Mhm, tu aizgāji tajā *plašais žests*, par ko es jau pateicu pirmajā komentārā: Eksakto zinātņu jomu pārstāvji māk ļoti labi izspēlēt to PR, ka *plašs žests* ķīmiķi ir vajadzīgi, jo izgudro zāles, un fiziķi ir vajadzīgi, jo rada jaunas tehnoloģijas, bet mēs abi ļoti labi zinām, ka absolūtajā vairumā gadījumu tie visi fundamentālie pētījumi ir with a minimal impact un tās publikācijas izlasa varbūt daži desmiti cilvēku, kuri paši urbjas tajā virzienā.

Kā jau teicu sākumā - tava nostāja sociālās politikas jautājumos ir balstīta tikai tavās privātajās preferencēs, nevis kopējās situācijas analīzē. Un tādēļ tu saki, ka kultūras joma lai pašfinansējas, kamēr fundamentālajos pētījumos gan vajag ieguldīt publisko finansējumu, kas varbūt atmaksāsies ļoti nekonkrētos veidos pēc gadu desmitiem.

Tā kā saruna ir nonākusi atpakaļ pie sākuma argumentiem, tad no otra riņķadanča atklanos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:43 (saite)
/ka absolūtajā vairumā gadījumu tie visi fundamentālie pētījumi ir with a minimal impact un tās publikācijas izlasa varbūt daži desmiti cilvēku, kuri paši urbjas tajā virzienā./

Šitā ir drusku cita tēma, bet arī svarīga, kā zināms offtopi ira welcomēti tāpēc skaidroju: Jā publikāciju ir par daudz, prakse kur publikācijas ir `` nodevumi`` ir kaitīga un par tās apturēšanu tiek domāts jo pie šāda rasklada pētnieki histēriski raksta publikācijas [ arī tad kad vēl īsti nav ko publicēt] lai varētu atskaitēs ierakstīt, tas ir atkal jautājums par birokrātijas samazināšanu un to vajag darīt. Aizdirš laiku ar bezgalīgu noformēšanu un recenzēšanu tā vietā lai pētītu lietas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 17:53 (saite)
Tev, btw, nav man nekas jāskaidro, es ļoti labi zinu zinātnes virtuvi. Arī to, ka īstenībā ir tieši pretējā problēma ar publikācijām: to nav par daudz, bet pārāk slinki tiek publicēti negatīvi pētījumu rezultāti, jo ar tādām publikācijām ir grūtāk pieprasīt nākamo finansējumu. Un tas nav offtopiks, bet tas ir tieši par tēmu: fundamentālie pētījumi ir laikietilpīgs process, kas visbiežāk dod negatīvus rezultātus. Tādi high impact atklājumi ir reti un izņēmumu kārtā. Kad OSI pēdējo reizi ir izgudrojuši zāļu vielu, kas nonākusi līdz aptiekām? Vairumā gadījumu notiek urbšanās vienā specifiskā tēmā, kuras praktiskais pielietojums nav garantēts, un dažreiz pat nav vispār vēl atklāts. Taču eksaktie taisa PR ar saviem *plašajiem žestiem*, kā tu šeit to ļoti labi nodemonstrēji. Nē nu, taisi PR, man nav žēl finansējuma zinātnei, bet ja tu aicini nogriezt finansējumu kultūrai, tad es norādīšu gan, kurš te ir pirmais balasts, kuru var mierīgi atmest bez ietekmes uz sabiedrību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:58 (saite)
Es atbildēju par zinātni
Tu atbildēji par kultūru tikai ka tā ir reklāma. Ir vēl kaut kas?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 18:04 (saite)
Latvijas zinātne nekādu militāro infrastruktūru nezbūvēs, navajag fantazēt.

Savukārt katru reizi, kad ar KKF finansējumu Latvijas kultūras darbinieki piedalās pasākumos Rietumeiropā, tas sniedz lielāku ieguldījumu valsts drošībā nekā visi tie 26 OSI projekti kopā. Sorry, bet tā tas ir, zinātne ir izteikti nišas lieta, un ir naivi domāt, ka Latvija spētu aizstāvēties pret Krieviju bez Eiropas kā sabiedrotajiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:08 (saite)
/Latvijas zinātne nekādu militāro infrastruktūru nezbūvēs, navajag fantazēt. /

Kāpēc ne?

Zini ko izveidoja šis džeks?

https://lv.wikipedia.org/wiki/Konstant%C4%ABns_Po%C4%8Ds

Šo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Airborne_early_warning_and_control

Konkrēti E-3 radara dizaina pamatus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 18:13 (saite)
*plašs žests* Fiziķi izgudro tehnoloģijas!!! *piesauc latviešu zinātnieku, kurš miris pirms 30 gadiem*

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:14 (saite)
Kas man tev tagad jāveic izsmeļošs pārskats par LV izcelsmes zinātniekiem un viņu veikumu pēdējās dekādēs? Tu te visu laiku ziņo kā tev nav laika, vot man arī te 2 zūmi paralēli iet un studenti gaida, tā ka sorry, meibī kautkad :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 18:18 (saite)
Nu es ciboju, kad man tam ir brīvs laiks. A tu, izrādās, cibo, kamēr studenti tevi gaida! Privātā augstskola? Vai tomēr publiskais finansējums, ko?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:19 (saite)
Nē vairāki monitori uz galda un studenti raksta patstāvōgo, tūlīt beigs :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:09 (saite)
/ Sorry, bet tā tas ir, zinātne ir izteikti nišas lieta, un ir naivi domāt, ka Latvija spētu aizstāvēties pret Krieviju bez Eiropas kā sabiedrotajiem. /

Nu lūk, nonācām pie būtiskā.

Ja zinātne paliks nišas lieta - te būs Krievija. Pēc tam ķīna. Danco vai nedanco. Tas ir vienalga.

Tik vienkārši.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:00 (saite)
/Vairumā gadījumu notiek urbšanās vienā specifiskā tēmā, kuras praktiskais pielietojums nav garantēts, un dažreiz pat nav vispār vēl atklāts./

Ne gluži. Visbiežāk ķīmiskajā sintēzē notiek paņēmienu izveidošana. Jaunas reakcijas, zināmo jauni pielietojumi. Tas ir kā jauna veida instruments, pēc tam var lietot ļoti daudz kam kur vajag līdzīga vaida vielas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 17:45 (saite)
Un okej.

Valsts finansēti fund pētījumi atmaksāsies pēc dekādēm netiešos veidos.
Valsts finansēta kultūra atmaksāsies - kā? [Es nesaku ka nekā bet prasās kkādi piemēri, OK tur bija viens par kultūru kā reklāmu, viņi paskatās un saka OK šitie ir forši šos sargāsim]

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 18:00 (saite)
Nu ja. Man ļoti žēl, ka tā pasaule strādā, bet skarbā realitāte ir tāda, ka pat tāds low class balagāns kā ikgadējā dalība Eirovīzijā sniedz nesalīdzināmi lielāku ieguldījumu Latvijas tēla un atpazīstamības veidošanā kā viss OSI kolektīvs kopā. Kad Makronam vajag pārdot saviem vēlētājiem ideju par vienoto Eiropu, tad par tādu OSI neviens nav dzirdējis, savukārt Latvija Francijas publikai ir labi zināma kā Eiropas valsts ne tikai, bet arī pateicoties Eirovīzijai.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:05 (saite)
Bet ko nozīmē `` latvijas tēls`` ja speciālisti zina kas kurā teritorijā ir jāizvieto un kas kuros laboros notiek. Vot ar šādu tēlu veidošanu var nodarboties esnez hobija līmenī. Es nesaku ka vajag aizliegt bet tas ir nu tā, margināli. Aukstā kara apstākļos Makrons tāpat domās nevis nevis par tēlošanu bet par to ko viņam saka viņa militāristi un ko viņiem vajag.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2025-02-25 18:10 (saite)
Nu paklau, es taču tev tagad nesākšu kā pamatskolā skaidrot, kā strādā politika. Makrons nav karalis, vēlēšanas Francijā notiek, labējie spēki arī tur gūst popularitāti, un šobrīd visi R-eiropas labējie spēki seko ASV piemēram par novēršanos no sabiedrotajiem un attiecību atjaunošanu ar Krieviju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 18:11 (saite)
Bet tajā pašā laikā nav izslēgts ka šie labējie spēki novērtē bruņošanās un militāri rūpniecisko kompleksu, kā arī militārās sadarbības nozīmi?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 19:27 (saite)
/Nu paklau, es taču tev tagad nesākšu kā pamatskolā skaidrot, kā strādā politika. Makrons nav karalis, vēlēšanas Francijā notiek/

Un atkal: Jā, šie ir demokrātijas trūkumi. Kā novērst, saglabājot priekšrocības? Modificējot demokrātiju. Kā modificēt? Nu tur ir vairāki varianti jau iepriekš apspriesti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 19:25 (saite)
//Nu ja. Man ļoti žēl, ka tā pasaule strādā//

Nevis "pasaule" bet demokrātija, nevajag jaukt sūdīgi iekārtotu sabiedrību ar dabas likumiem, un jā tagad tu saproti kāpēc es neesmu stāvā sajūsmā par demokrātiju bet redzu viņas pielietojamības robežas?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2025-02-25 13:48 (saite)
Daudz žēlabaina kakūdeņa par dibersitātes aģitpropa apgriešanas briesmām. Ko, arī no USAIDS siles dzēri?
Paldies, bet cilvēki nemaksā nodokļus, lai par to apmaksātu leģionus parazītaktīvistu, kas skalos viņiem un viņu bērniem smadzenes ar trockītu smadzeņindi. Protams, gana labs šits, ar ko zombēt cilvēkus, lai viņi viens otru nīst uz identitātes pamata un labrāt izkautu viens otru kārtējā (((karā))).

Īsāk sakot, learn to code.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 14:56 (saite)
Man šķiet ka tu drusku atkārtojies un vēl man šķiet ka tava analīze ir diezgan virspusēja, vienmēr atceramies ka ceļš ir šaurs un grāvis ir abās pusēs

šitas

/lai viņi viens otru nīst uz identitātes pamata un labrāt izkautu viens otru kārtējā karā/ tādā pašā mērā ir arī par reliģijām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2025-02-25 19:27 (saite)
Īdētāji par Trampa DOGE reformām aka trockistu/lisenkoistu čistku no sistēmas (viena no lietām, kur viņš dara Dieva darbu), pamatā ir parazīti, kas paši šai sistēmai piesūkušies gadiem, ja ne desmitgadēm. Arīdzan Latvijā. Jāmin, ka USAIDS strādā ciešā sazarojumā ar sorosu, geitsu, rokfelleru utml. fondiem, kas savukārt uztur simtiem sabotieru NGO un tinktanku visā pasaulē. Tajā skaitā dučiem dažādu zaļo grētu pulciņus.

Vācija u.c. Rietumu valstis, tajā skaitā pašas ASV, daudz nozīmīgāk cietušas no iekšējās sabotāžas caur šādām operācijām, nekā sadomātiem bubuļiem no Ķīnas vai Krievijas. Un tā nav hipotēze.

Ja spēj uzturēt uzmanību ilgāk par dažām sekundēm un ir laiks fonā paklausīties, šeit labs izklāst kā aptuveni darbojas tādi deep state konglomerāti kā AIDS. Tas, ko Hedera un viņas šlaka gauži raud ir pilnīgs bs un pati to labi demonstrējusi ar savu ultra woke retoriku šepat cibā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 19:35 (saite)
OK, tur ir zināma taisnība, es tikai nepiekritīšu ka ir konkrēti ļaunīši geitsu, sorosu un rokfelleru personās, ir drusku sliktāk - ir amorfs veidojums - aizstājējideoloģija kas ir zināma kā the catedral. Un te ir tieši šis pats efekts kā ar reliģijām - ja kristietība pielietojot jēdzienus par mīlestību un žēlsirdību izveidoja diezgan monsrtrozas struktūras, tāpat ļeņinisms un maoisms ekspluatējot vienlīdzības, brālības un taisnīguma jēdzienus izveidoja totalitārismus - tad šis darbojas līdzīgi - pielietojot jēdzienus par vienlīdzību, empātiju, iekļaušanu izveidoja šo pakļaujošo struktūru.

Viena piebilde: Fanātiskie šīs ideoloģijas nesēji kuri reprezentēti šeit ir ingmārs, slikts, zazis, basta. Pārējie kā antiprojekcija, hedera, gedymin ir saprātīga opozīcija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2025-02-25 20:34 (saite)
OK, tur ir zināma taisnība, es tikai nepiekritīšu ka ir konkrēti ļaunīši geitsu, sorosu un rokfelleru personās, ir drusku sliktāk - ir amorfs veidojums - aizstājējideoloģija kas ir zināma kā the catedral. Un te ir tieši šis pats efekts kā ar reliģijām - ja kristietība pielietojot jēdzienus par mīlestību un žēlsirdību izveidoja diezgan monsrtrozas struktūras, tāpat ļeņinisms un maoisms ekspluatējot vienlīdzības, brālības un taisnīguma jēdzienus izveidoja totalitārismus - tad šis darbojas līdzīgi - pielietojot jēdzienus par vienlīdzību, empātiju, iekļaušanu izveidoja šo pakļaujošo struktūru.

Viena piebilde: Fanātiskie šīs ideoloģijas nesēji kuri reprezentēti šeit ir ingmārs, slikts, zazis, basta. Pārējie kā antiprojekcija, hedera, gedymin ir saprātīga opozīcija.


Ar šo tu tikai kārtējo reizi parādi kā esi tipiskais subversīvais žīds, kurš spēlē visās pusēs. Pats arī nu jau droši manifestē, ka esi luciferiānis un atbalsti arī citus tādus aka bērnu upurētājus vecajiem dieviem, cilvēka ienaidniekus. Gief me moar blood liebel.
Tikai nesaprotu nah tu vēl arvien postē cibā, it īpaši ar tagad atslēgtajiem leitestiem. Tev čivinātavā konts ir?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 20:41 (saite)
Priekš kam man tie leitesti, tur vnk čupa drazas bija, kā redzams sarunāties var arī bez viņiem, ja akurāt gribas apskatīties kas ko pēdējais ierakstījis tad lieto šito

http://klab.lv/stats.bml

skatās recent updates, tas pats vien ir tikai bez miskastes.

Also to ka visādi reliģiski fanātiķi ir cilvēku ienaidnieki es vienmēr esmu teicis un pilnībā šim piekrītu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2025-02-25 21:05 (saite)
Recent apdeits rāda tikai pēdējos 10 ierakstus.

Nu jā un, jūs, sātanisti/žĪdi/whatever esat lielākie tās ienaidnieki, jo vienīā reliģija, kuras mērķis ir visas cilvēces iznīcināšana.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 21:09 (saite)
Nu tad tas ir garām adresei, lai kas es esmu mans mērķis ir zinātniski tehniskais progress, kas galīgi neklapē ar cilvēces iznīcināšanu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 21:13 (saite)
Recent apdeits rāda tikai pēdējos 10 ierakstus.

Var lietot arī šo, persona ar gaaaaaru friendlisti


http://klab.lv/users/sirdna/friends

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 20:43 (saite)
/ Tev čivinātavā konts ir?/

Nea, sc ir maza jauka runātava, darīt man nav ko kā tupēt lielajos soctīklos, nuinah, es neesmu smārtfonā un soctīklos tupījošs drons, to mēs cilvēkiem atstājam :P

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2025-02-25 21:05 (saite)
Nu vismaz kaut kāds pluss ar tevi, ja nemelo.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2025-02-25 20:46 (saite)
/Ar šo tu tikai kārtējo reizi parādi kā esi tipiskais subversīvais žīds, kurš spēlē visās pusēs. /

Tu jau arī :)

Piemēram TA situācijā tu esi palestīnas pusē kopā ar kreisajiem bet citur atkal labējo nacionālistu pusē. Narkotiku legalizācijas jautājumā tu biji kreiso pusē [ ja neesi mainījis domas], abortu jautājumā atkal labējo pusē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2025-02-25 21:12 (saite)
Es esmu savā pusē. Dihotomija starp kreisajiem/labajiem ir židoloģijas produkts, lai rīdītu cilvēkus. Piemēram miljoniem niggeru ievešana Eiropā bez vietējo piekrišanas ir žīdu politika. Pašam žīdam nav nekādas ideologīajs, viņš vienkārši ienīst balto cilvēku, bet tos, kas vaino viņu par šo politku, apsaukā par "labējo" vai "kreiso" "ekstēmistu" atkarībā no tā kādus argumentus kurš izmanto (kultūra, nācija, ekonomika, darba tiesības).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2025-02-25 21:16 (saite)
Bingo.

Es arī esmu savā pusē.

Tehnokrāts.

Ne labais, ne kreisais, bet ortogonāli.

Jā lielā mērā visa šī kreisošanās - labošanās ir politisks psiops, bet nu ērtības dēļ šo spektru lieto apzīmējot cilvēku uzskatu komplektus

P.S. To ka ortogonāli var redzēt pēc tā, ka man brauc virsū visi, no visa spektra, gnidrologs arī. Tā nav žēlošanās, tas ir OK un reizēm jautri.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?