Fri, Jan. 19th, 2018, 06:26 pm

Komūnā krāmu tirgus šodien:

- "zārks nelietots 30eu" Fotogrāfijā redzamas melnas čībiņas, kas kārtīgi noliktas pavērtajā zārkā.
- "Vēlos nodot labās rokās Vilim Lācim piederējušu rakstāmgaldu. Bildē galds nav pareizi salikts." 10 eiro. (Ļoti skaists, liekas, masīvkoka galds.)
- "150 USD, nedaudz bojāti." Fotogrāfijā redzams, ka dolārus apgrauzušas žurkas. Cena 50 EUR.
- "Ragavas asām izjūtām. Velkamas aiz transpotlīdzekļa." Mašīnas priekšējais pārsegs, kam uzmontēts autosēdeklis.
- "Oriģināla dāvana Valentīna dienā!" Anatomiskā līdzībā veidotas sirds kuloniņš, lakots.

Fri, Jan. 19th, 2018, 04:30 pm

Tātad. Lai gan mani ļoti vilināja Kanārijas, nolēmām, ka tas būs cits brauciens kopā ar kādu, kam ir tiesības. Nopirkām biļetes uz Kubu!
Lai dabūtu vīzu, jābūt nokārtotai palikšanai. Vai kāds ir bijis un var ieteikt kādu casa particular Havanā, kur palikt?
Finansiālie resursi visai ierobežoti.

Wed, Jan. 17th, 2018, 03:15 pm

Klau, AKKA/ LAA attiecas tikai uz filmu izrādīšanu LV, vai ne? Ja es latviešu filmu izrādu ārzemēs, es slēdzu līgumu ar autortiesību turētājiem, un viss?

Sat, Jan. 13th, 2018, 03:31 pm

Nekad man nav bijis mājdzīvnieks, kam tik ļoti patiktu mīļoties kā Žižekam. Viņš var bezgalīgi gulēt pieglaudies un murrāt – parasti viņš šo murrestību dala uz mums abiem, bet, kad es biju aizbraukusi uz Tallinu, Vilks ar Žižonu pārsvarā vienkārši vadīja dienas čučot, jo, nu, kā Tu cilvēks izkāpsi no gultas, ja Tev guļ viens virsū un murrā. Tagad arī, guļ man uz krūtīm, atspiedis pieri pret mani vaigu, apķēris ar ķepiņām kaklu. Vēl viņš saritinājies ļoti atgādina kanēļmaizīti, strīpas kļuvušas intensīvākas. Vakar pat nenoturējos, nopirku kanēļmaizītes.

Vakar aizvedām kaķi uz krogu. Man ļoti gribējās, lai viņš iepazīst vēl kādu vietu bez mājām (vai pārstāj censties izbēgt pa ārdurvīm), un es izmantoju iespēju, kad Bolderāja jau slēdzās ciet, lai viņš var paskraidīties, paošņāties. Kaķim patika. Vilks bija ļoti skeptisks, teica, ka tas ir veltīgs stress, bet man neliekas gan, ka Ž. būtu bijis baigi sastresojies.

Vēl viņš ir aizrautīgs dārzniekzēns. Vilks to formulē kā "arī apstājies pulkstenis divreiz dienā rāda pareizi", Gižona gadījumā, tas izpaužas tā – tad, kad viņš nav pārliecināts, ka liliju gumi ir visa ļaunuma sakne, kas jāizrok no poda un jānobēdzina zem guļamistabas gultas, tad viņš izdara arī dažas tīri labas lietas: izbužinot guļamistabas augu, notrauš tam putekļus, nolupina augiem vecās mizas un, es nezinu, ko viņš dara ar to vienu dīvaino gaļīgo augu, bet viņi regulāri pavada kopā laiku un tas augs ir kļuvis dzīvīgāks.

Fri, Jan. 12th, 2018, 11:31 pm

Kur lai februāra beigās vai martā aizbēg padzīvot siltumiņā?

Mon, Jan. 8th, 2018, 02:46 am

Pagatavoju naksnīgo wok, kurā bija 3 veidu kāposti: latvijas parastie kāposti, savojas kāposti un fermentēti kāposti no Malaizijas. Vēl šis tas tur bija, piemēram saulespuķu sēklas un saulespuķu eļļa sezama sēklu un sezama eļļas vietā, burkāni, marinētas, cietē apviļātas un tad wok fritētas lēcas.

Wed, Dec. 27th, 2017, 04:41 pm
Good old funnies

Kaut kā biju aptuveni iedomājusies, ka attēlus, kur veči siekalojas pakaļ formīgām sievietēm, izdomāja Gunārs Bērziņš padomju laikā. Bet izrādās, ka 30., 40. gadu karikatūrās tas pats, plus vēl uzpeld mājkalpotāja kā tāds vīriešu seksuālās fantāzijas objekts. Un sievietes, kuru galvenā interese ir vīriešu uzmanība, protams, piemēram, atzīst, ka velti atbraukušas uz pludmali, jo neviens vīrietis viņas vēl nav nopētījis. Plus vēl daudz reāli ļauna antisemītisma (piemēram, izsmejošs raksts par to, ka Čaplins ir kropls), un, hm, kādā vārdā gan varētu nosaukt melnādainu sievieti? "Umbatumba" sounds legit, right?

Wed, Dec. 20th, 2017, 10:23 pm

Šodien uzstājāmies ar stendapu LU SZF, bija ļoti forši, jo studenti ir forša publika, kas smējās par melnajiem jokiem, un pēc mums vēl jz lasitajs ļoti jauki muzicēja, fonā projektorā krīto sniegpārsliņām, uz galdiem bija našķi un karstvīns, es gan apēdu tikai vienu mandarīnu un tad sāka sāpēt vēders. Noskaņa bija jauka.
Tagad jāpaēd un tad jāsāk viena no psihopātiskā decembra prasīgākajām lietām, līdz rītdienas četriem jātiek galā ar darbiem skatei. Kopš vakarvakara neesmu daudz pavirzījusies uz priekšu, vienīgais, vakar pabeidzu visus gleznošanas darbus.
Vai kādam ir padoms, kā ātrāk nožāvēt eļļas krāsu vai ideja piecu darbu ar žūstošiem elementiem pārvešanai? Derētu kaut kas līdzīgs daudzslāņu picas kastei. Ir daudz kartona. Vedīšu droši vien ar taksi. Diegi? Zobbakstāmie kociņi? Kūkas šķīvim līdzīgi?
Negribētos patērēt daudz laika konstrukcijas veidošanai, jo man vēl jātaisa darbi zīmēšanā un kompozīcijā.

Mon, Dec. 18th, 2017, 11:27 am

Nez, ko tik daudz Punctum rakstu tabos atvērts? Ko tad es tik gudru visulaik lasu?
Ā, nē, Pinterests. Ziemassvētku figņas.

Fri, Dec. 15th, 2017, 11:56 am

Elektrum: "Gaišus un svinīgus svētkus! E-pats nav saprotams? Spiediet šeit". Reāli liekas, ka pēc "spiediet šeit" sekos Bodžeka stilā izvērsts joka skaidrojums. "Gaišus! Jo mēs jumos dodam elektrību! Sapratāt?! Haha!"

Wed, Dec. 6th, 2017, 04:49 pm
Salvešu elfs II

Šodien, kad pavadu dienu šņaukājoties salvetēs, Žiž uz mani skatās ar tādu maigu skatienu, kurā nevar nolasīt nek citu kā vien "es zināju, ka mēs neesam tik atšķirīgi. Salvetes taču ir awesome!". Viņa apsēstība ar papīriem, jo īpaši mīkstiem, ir atsevišķs stāsts. Tualetes papīru, piemēram, glabājam gaitenī uz plaukta, citādi tas minūšu laikā ir izplosīts. Viņam patīk nēsāt pa dzīvokli saņurcītus čekus un mest tos manos zābakos. Patīk plēst lapas no grāmatām, tās nekad nedrīkst atstāt atvērtas. Par līšanu papīra maisiņos un kastēs, domājams, nav jāstāsta nevienam, kas redzējis kaķi vai kaut vai video ar kaķi.

Wed, Dec. 6th, 2017, 12:16 pm
Salvešu elfs

Kaķis nelika mieru, līda tējā, rāva no rokām sašņauktās salvetes. Paskatījos uz viņu ar nopietnu skatienu. Izvilku no paciņas jaunu salveti un pasniedzu viņam. Milzīgā laimē sakoda no visiem stūriem, izplosīja, beigās murrādams uzgūlās virsū drisku kaudzītei un aizmiga. Šī situācija man atgādināja Harija Potera mājas elfu Dobiju, kuram uzdāvināja zeķi, un tā kā viņam pirmo reizi dzīvē pašam kaut kas piederēja, viņš kļuva brīvs. Žižeks gan nekad nav bijis pārāk efektīvs mājas elfs, drīzāk mājas gremlins.

Sat, Dec. 2nd, 2017, 01:18 am

1781. g. K. Hardera izdotajā „Vidzemes kalendārā” ir ap 70 latviskas cilmes vārdu:
Mīliņš, Mierinš, Laimīts, Gaišuls, Glābiņš, Labdaris, Taisniņš, Dievbītiņš, Klusīte, Žēlīte,
Dārdzīte, Mēlvaldīte, Valde, Skaidrīte u. c. Tautā šiem vārdiem, izņemot Skaidrīti, nav bijusi
piekrišana (Siliņš 1990, 16). Arī mūsdienās, pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
datiem, no šiem vārdiem ir lietots vienīgi Skaidrīte.

/PAULS BALODIS LATVIEŠU PERSONVĀRDU ETIMOLOĢISKĀS SEMANTIKAS TEORĒTISKAIS MODELIS UN TĀ REALIZĀCIJA
PROMOCIJAS DARBS FILOLOĢIJAS DOKTORA GRĀDA IEGŪŠANAI/

Dievbītiņš, though. Vai kāds nemeklē sev dj niku ar vēsturi?

Tālāk:

20. gs. 20.–30. gados Latvijā radās ap 1000 personvārdu. Daļa no tiem bija nevēlami
un nepiedienīgi: Prīma, Dua, Hlorofīla, Dolārs, Lats, Angīna, Anēmija, Hiēna, Arēna,
Tīksma, Maģija u. c. Tāpēc 1935. g. Izglītības ministrija nodibināja īpašu Kalendārvārdu
komisiju personvārdu kataloga izstrādāšanai. (Siliņš 1990, 22)

Thu, Nov. 23rd, 2017, 09:47 pm
Accidentaly brainwashed while thinking about washing clothes

Pēc tam, kad jau nez cik reizes esmu gūglējusi festivāla programmu ar atslēgas vārdiem "Black Night Shorts" un redzējusi uz tiem izlecošo attēlu joslu, es pilnīgi nemanāmi esmu sākusi apsvērt domu, ka melni pidžammas šorti būtu forša lieta, ko paņemt atpakaļ uz festivālu no mājām, žēl, ka man tādu nav.

Sun, Nov. 19th, 2017, 05:23 pm

Nav lūzuma, tikai iekaisis nervs, varēšu braukt uz Igauniju, tikai jāsmērē, jādzer pretiekaisuma zāles un jāliek kompreses. Mīļš paldies visiem, kas piedomāja, pakonsultēja un uzmundrināja.

Sun, Nov. 19th, 2017, 03:57 pm

Un tā šī diena paiet uzņemšanas nodaļā, ar apsēju uz rokas apkārt nēsājas vīrs no Aizkraukles, kas atveda pirkstu baltā polietilēna maisiņā, viņš noiet garām man tieši tad, kad esmu izstāvējusi pirmo rindu un ēdu sviestmaizi (ar vistu. Kļūda, liela kļūda, ja vien neraugās no perspektīvas "cik tuvu veģetārismam es esmu"), man jau grūti paklepot, es ļoti nevēlos atkal satikt sviestmaizi. Vilks ir izturīgs mīļums, bet pacietībai lēnām zūdot, viņš iet pa brīdim ieraut mazliet no blašķes un kļūst arvien uzjautrinātāks par informatīvajiem plakātiem.

Sun, Nov. 19th, 2017, 12:03 am

Sarkanas sveces, balta svece, sarkanas neļķes, sarkans ēdiens, balts vīns, sarkana dāvana no manis mums abiem – Latviešu Buramie vārdi, II sējums, dziedināmie vārdi.

Sat, Nov. 18th, 2017, 02:51 pm
Mani pieci centi patriotisma

Pirms nedēļas biju Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā un iepazinos ar lietišķo mākslu, kas tapa pagājušā gadsimta sākumā un pirmās brīvvalsts laikā, un tā ir ļoti meistarīga, skaista lietišķā māksla, un interesanti ir tas, ka redzot tā laika motīvu, proporciju un stilu saistības, es paskatījos uz Latvijas karogu kā vienu no šī laika dizaina elementiem, kas tas arī bija, un es apjautu, cik karogs īstenībā ir skaists. Ja agrāk šķita, ka lietuviešiem vai igauņiem tomēr ir paveicies ar optimistiskāku krāsu salikumu vai eleganto baltu un melnu, tad tagad es skatos uz LV karogu un domāju, bāc, skaists.

Runājot par muzeju, uz šo gan aizejiet, tie, kas tad vēl nebrauc uz Melnajām naktīm
http://www.lnmm.lv/lv/dmdm/apmekle/pasakumi/6304-dzejas-un-atdzejas-vakars-rits-uzzime-musu-sejas

Wed, Nov. 8th, 2017, 10:56 am

Kaķīškrīze noslēdzās ar vāji gulētu nakti un vetārsta vizīti no rīta, bet beigās viss būs labi, nu ir sašpricēts, nodrošināts priekšdienām un jau tagad apmierināti murrā un nedusmojas vairs uz mani par to, ka viņu turp aizvedu. Pie vainas nebija visdrīzāk tieši kristāli, jo bija jau iepriekš saēdies nepareizās lietas, smiltiņas bija tikai tāds deserts.

Tue, Nov. 7th, 2017, 02:37 pm
Kaķutrauksme!

Iebēru kaķītim kasē jauna smiltis, kristāliskās, viņš uzreiz pieķērās un mēģināja sākt ēst. Izņēmu no mutes un aizvedu uz virtuvi paēst konservu, bet ko tālāk?

Tagad guļ klēpī un murrā, bet man būs arī jāiziet no mājas, un ko tad?

20 most recent