Sat, Jul. 20th, 2019, 08:29 am
[i]honeybee:

Tbh man šķiet, ka jebkādas attiecības balstīt uz domas, ka a) otrs mainīsies b) otrs nemainīsies ir setting yourself up for a fail.

Un arī "attiecības ir darbs" ir overrated vai vismaz misinterpreted; lielāko daļu laika šis darbs ir pieturēt muti, paklausīties un pasēdēt uz savām nemierīgajām roķelēm, lai tās nesāk kaut ko darīt lietas labā.

Un ir daudzas īpašības, ko cilvēki uzskata par labām un izkopjamām primāri tāpēc, ka paši nevar citādi (kas nenozīmē, ka tās ir sliktas īpašības, bet nenozīmē arī to, ka pretējā īpašība būtu slikta).

Es nezinu. Varbūt visus šos sarežģītos vienādojumus vajag risināt tā, ka atrodi to vienu lietu, ko toč nevar mainīt, lai cik ļoti arī negribētu/necenstos, un tad piņķerēt vaļā no turienes, wherever it takes you.

Sat, Jul. 20th, 2019, 12:42 am
[i]mindbound:

Insightful: Common statistical tests are linear models.

Fri, Jul. 19th, 2019, 10:05 pm
[i]mindbound:

Sapienti sat: /ˈtɛstɪkliːz/

Fri, Jul. 19th, 2019, 09:46 pm
[i]miligrami: Par mūziku

Kamēr īsti nav ko teikt, varētu atkal paspamot mūziku. Apņemos uz kādu laiku katru nedēļu iemest šajā pleilistē desmit skaņdarbus, kuru vienojošais mērķis būtu tikai manās nevārdiskotās nojausmās balstīts. Varbūt kādam tur būs kaut kas jauns, bet es tikmēr varēšu atcerēties to, ko biju aizmirsusi. Gandrīz tā kā tie discover weekly algoritmi, tikai šoreiz tas būs mans mākslīgais un cilvēcīgais intelekts, kas rezonēs arī citviet, ne tikai jūsu gaumes atbalss kambaros.

Spotify: 10 tracks, selected by a human.

Fri, Jul. 19th, 2019, 09:01 pm
[i]ingmars: Heinz

Legend has it that Henry John Heinz invented ketchup by adapting a Chinese recipe for so-called Cat Sup, a thick sauce made from tomatoes, special seasoning and starch. Food engineer Werner Stoll of the Heinz company is positive: "H.J. Heinz invented ketchup."

Fri, Jul. 19th, 2019, 07:04 pm
[i]avralavral:

Paturpinot mūsu spilgto laikabiedru sarakstu, rīt lidošu uz Vāciju paklausīties Kitu Fainu (aiz neko darīt, tāpat vien). Lielu zvaigzni mūsdienu analītiskajā metafizikā
https://philpapers.org/s/kit%20fine

Fri, Jul. 19th, 2019, 07:00 pm
[i]avralavral:

"Congratulations to St. Thomas More on his victory."

“Only 1% of people aged 18-24 identify as Church of England” https://www.theguardian.com/world/2019/jul/11/uk-secularism-on-rise-as-more-than-half-say-they-have-no-religion

#Catholic jokes

Fri, Jul. 19th, 2019, 03:57 pm
[i]au: aizmirstas dejot

vakar Tallinas kvartālā pie Tu Jau Zini Kur bāra Zane man saka -
- Nu, ejam izkustināt gurnus?
Uz ko es -
- Es gurnus kustinu tikai kopā ar ergosomu!

Fri, Jul. 19th, 2019, 03:23 pm
[i]krii:

Reizēs, kad gribas būt ļoti solidārai ar sievietēm, kuras jūtas nelaimīgas savās attiecībās, piespiežu sevi atcerēties dažus labus senus vīriešu dzimuma draugus, kuru attiecības arī nav visai veiksmīgas. Un uzreiz man top skaidrs, kāpēc es neesmu solidāra ar viņu sievām vai draudzenēm.

Fri, Jul. 19th, 2019, 01:07 pm
[i]telefontubbie posting in [i]pajautaa: dziesmas vārdi igauņu val.

Agent M dziesma Läti hümn (tulkojumā Latvijas himna), par ko tur dzied? Vienkārši interesē. Dziesma ir apmēram 4 minūtes gara nevis 10
ekur var noklausīties:
https://www.youtube.com/watch?v=k6KpU0t2ATc

Fri, Jul. 19th, 2019, 10:28 am
[i]dienasgramata:

ko es šonakt sapņoju:

Es redzēju māju no bambusa, tādu brūnu un slapju, tajā dzīvoja tumšādaini un kaili vīrieši. Tā atradās kaut kur Lido Vērmanīša vietā (man bieži sapņos rādās Tērbatas un Elizabetes krustojums kā tāda arhetipiska Rīgas kvintesence), mēs to saucām par šrilankiešu māju un gājām skatīties, kā viņi mazgājas, laistot sev virsū ūdeni no brūnām koka krūkām. (mēs - baltie pamatnācijas pārstāvji ar videokamerām) Un vēl viens ļoti specifisks sapnis (tie visi gan bija savstarpēji saistīti) - Dace Bargā man lūdz palīdzēt sarunāt, lai viņai atļauj nofilmēt kaut kādam kino projektam, kā apkopēja ar putekļsūcēju sūc LNB priekštelpu, es bibliotēkā iekuļos kaut kādā prezentācijā augšstāvā, kur satieku Andreja Žagara meitu (!), kas vairāk izskatījās pēc Elīnas Bākules-Veiras un pārmeta man, ka es kaut kādā rakstā esot apgalvojis, ka viņu suns esot nošauts, taču tā neesot patiesība, viņš esot miris dabīgā nāvē. Es taisnojos, ka tā noteikti ir kaut kāda kļūda tulkojumā, es lasīju par to ārzemju presē un tur bija minēts kaut kāds "sprādziens smadzenēs", droši vien domāts insults, bet es to biju sapratis kā šāvienu galvā, nu, atvaino, es saku, bet ar acīm meklēju, kur tā apkopēja ar putekļsūcēju, un tad vēl man piesienas Roberts Putnis, kurš kļuvis par Satori galveno redaktoru un grib kaut kādu padomu, bet es saprotu, ka man kabatā ir palicis vakardienas saldējums, kas izkusis, tad es pamodos.

Fri, Jul. 19th, 2019, 09:24 am
[i]teja:

Vai nav tă ka es parasti no šī mirkļa vēlos vairăk nekă tas ir

Thu, Jul. 18th, 2019, 11:42 pm
[i]ctulhu: PGM in Action

Nu ja Gnidrologs par dragkvīniem, zviedriju, vāciju un melnādainiem noziedzniekiem, tad es par tām vērtībām kuras Gnidrologs aizstāv:

https://tvrain.ru/teleshow/videooftheday/bolnye_podozhdut_v_sergievom-489814/?fbclid=IwAR3DyPynqm2_Z_X3bDv5oOiOlboBglWzl1dWSQWIH4YhUF4X9_CAGN6m2Tc

Simetrijai tā sacīt :)

Thu, Jul. 18th, 2019, 10:21 pm
[i]krii:

Izlasīju Zebra "Māru". Iespaidi vēl jāpārdomā.
Palasīju recenzijas, un mani nokaitināja Žoludes apgalvojums, ka prologs rada intrigu, kurš romānā nomirs. Nav tur nekādas intrigas, prologa bēru ainā viss ir izklāstīts tik skaidri un nepārprotami, ka nepārprotamāk nevar. Recenzijas apstulbināta pārlasīju prologu vēlreiz un meklēju kādu kaut mazāko pēdu jaukšanas mēģinājumu, kāpēc lai kādam rastos vēl varianti bez vienīgā patiesā. Neatradu.
Tā Žolude ir stulba, vai?

Thu, Jul. 18th, 2019, 09:37 pm
[i]krii:

Vakar mums ar seru Ričmondu sanāca paviesoties vairākos apkaimes krogos, un jāatzīst, ka viņš joprojām ir labs bārgājienu pavadonis. Varbūt būtu vēl labāk, ja viņš tik uzstājīgi nealktu sēdēt man klēpī un neizliktos par nestandarta čivavu.

Thu, Jul. 18th, 2019, 08:49 pm
[i]kisswithafist posting in [i]iztulko:

Kādam ir varianti, kā latviski tulkot resting bitch face?

Thu, Jul. 18th, 2019, 06:27 pm
[i]belmondo: tā runāja tustra lustra pirms 10 gadiem

Cilvēki, kas ilgstoši neatbild uz e- pastiem rada manī sajūtu par kaut kādu īpašu pasauli, kur viņi pārvietojas mežonīgā ātrumā ar milzīgām kafijas krūzēm rokās. Pārvietojas viņi pa alejām, kuru malās stāv daudzkrāsaini ļaudis ar MILZĪGIEM PIEDĀVĀJUMIEM. Viņi bārsta jokus un vakarā iet uz prezentācijām. Naktīs kaislīgi mīlējas, neizslēdzot mobilos telefonsu, bet pāri partnera plecam paskatoties ekrānā, kad tas zvana. No rīta viņi ir uz strīpas par spīti tam, ka vakarā izdzēruši divus galonus vīna un vēl viskiju pa virsu.
Kaut gan var jau būt, ka viņiem ir depresija vai interneta gavēnis. Zvanīt es šiem cilvēkiem nesaņemos, jo tas, ka viņi neceļ klausuli paspilgtina to, citas, man neaizsniedzamās pasaules sajūtu vēl vairāk.
Šeit es nerunāju par romantiskiem kontaktiem, protams, jo tajos jau var ar cilvēku izdarīties, kā nu lielā dvēsele atļauj.

Thu, Jul. 18th, 2019, 03:23 pm
[i]belmondo: lamāšanās mūzika

Es esmu tikusi līdz tai jobanajai bordeļa ainai, es lūdzu atvainot par lamāšanos, jo tagad man kaut kā tas ir jāuzraksta un tas nav manos niecīgajos spēkos. Šobrīd tur man ir sarakstīts tik daudz, ka par daudz un par daudz. Un pārāk par mani. Nevis par viņu. Un viņu. Un viņu.

Šodien pie jūras bija tik bieza migla, ka varēja griezt ar nazi. Un uznāca vienā mirklī. Glābēji gāja ar tiem sarkanajiem priekšmetiem kā baywatch un lamajās savās rācijās. Dabas stihija bļin, viņi teica. Cerams, ka drīz beigsies. Un tad viens no viņiem stāvēja tuvu pie krasta, iepletis kājas un vēroja. Tomēr aizkustinoši, ka rūpējās. Kaut lamājoties.

Viens no maniem mīļākajiem filmu kadriem ir tas, kur Fellinī filmā, laikam "Intervija", krāsotāji krāso paviljonā debesis un arī šaušalīgi lamājās. Pošol v žopu vai kaut kā tamlīdzīgi.

https://www.youtube.com/watch?v=Bd78aT7-RXU

Thu, Jul. 18th, 2019, 03:07 pm
[i]saccharomyces:

..
Every day
I see or hear
something
that more or less
kills me
with delight,
that leaves me
like a needle
in the haystack
of light.
It was what I was born for -
to look, to listen,
to lose myself
inside this soft world -
to instruct myself
over and over
in joy,
and acclamation.
Nor am I talking
about the exceptional,
the fearful, the dreadful,
the very extravagant -
but of the ordinary,
the common, the very drab,
the daily presentations.
Oh, good scholar,
I say to myself,
how can you help
but grow wise
with such teachings
as these -
the untrimmable light
of the world,
the ocean's shine,
the prayers that are made
out of grass?

//Mary Oliver

20 most recent