Fri, Aug. 19th, 2022, 07:56 pm
[i]zivs posting in [i]pajautaa:

Jaunates dārzā šodien mūzikas, gaismas un kustības notikums "Glāss. Einšteins. Locītavas"
Bet gudri nav pateikts cikos (un līdz cikiem). Varbūt kāds zina? Plz.

Fri, Aug. 19th, 2022, 01:50 pm
[i]ctulhu: Vajadzības un vēlmes

Zazis savā komunisma aprakstā pieturas pie koncepta ``katram pēc viņa vajadzībām``

Kad Zazis tika iepazīstināts ar manu vajadzību sarakstu viņš pēkšņi izdomāja ka tās neesot vajadzības bet vēlmes.

Līdz ar to jautājums: Kā mēs atšķiram vajadzības no vēlmēm?

Sanāk ka ja nemācēsim atšķirt - komunismu neuzcelsim :D

Fri, Aug. 19th, 2022, 01:36 pm
[i]ctulhu: Pārsmieties

Krievu jūtūbā ir vesela dvižuha ņirgāties par telefonkrāpniekiem. Viņi sacenšas: Jo ilgāk notur to mudaku uz vada, jo labāks rezultāts.

Fri, Aug. 19th, 2022, 01:02 pm
[i]sramgni: kas par skaņu

Kas tā par skaņu ārā?

Fri, Aug. 19th, 2022, 12:07 am
[i]pelnufeja posting in [i]pajautaa: putekļu sūcējs

Kādu putekļu sūcēju jūs ieteiktu iegādāties, ja būtiski faktori ir: aizņem maz vietas (vēlams, slotas tipa), viegli to iztīrīt, bet arī pats putekļu sūcējs tomēr ir gana jaudīgs?

Thu, Aug. 18th, 2022, 08:17 pm
[i]ctulhu: Strādājošs komunisms, ikdienas aina:

Strādājošs komunisms.

Es: šašliku gribas....

Komisārs Zazis: Tā nav vajadzība, tā ir izlaidīga vēlme. Še tev standarta augu masas brikete, pudele ūdens un vitamīnu tablete. Nākamā deva rīt. Apkārt marš!

Hmjā laikam es šito raskladu negribēšu, tagad es aizeju nopērku šašliku.... Par naudu. Kapitālismā.

Thu, Aug. 18th, 2022, 07:20 pm
[i]krii:

Ja var sēdēt un laiski tempt sidru/baltvīnu/minerālūdeni utml., rezignēti vērojot ļaužu rosību un puķu ziedēšanu, tad šis laiks ir dievu izredzētība, goda vārds.
Bet kā lai pastrādā, sasodīts, kā lai pastrādā...

Thu, Aug. 18th, 2022, 05:13 pm
[i]ctulhu: Iespējamais risinājums

Adirred saka ka viena no demokrātijas problēmām esot sekojoša:

//Tā nu ir, ka krietna daļa cilvēku, kuri ir gudri un apdāvināti, izvēlas neiet politikā. Un to var saprast. Savukārt krietna daļa politikā gājēju ir uzmanību alkstoši, varaskāri egocentriķi. //

Bet tad jau sanāk ka tieši šo te parciāli risina izglītības cenzs. Tieši šiem mazāk gudrajiem / apdāvinātajiem bet varaskārajiem būs grūtāk tur tikt iekšā. Pareizs filtrs.

Iespējama ka tas strādā 2 līmeņos, jo ja vide tajās politikas aprindās kļūs vairāk intelektuāla - piemērota gudriem apdāvinātiem cilvēkiem tad viņi vairāk arī tur piedalīsies. Ja viņi vairāk tur piedalīsies, vide kļūs mazāk piemērota prastiem varaskāriem egocentriķiem. Izskatās pēc pašuzturoša procesa.

Thu, Aug. 18th, 2022, 05:01 pm
[i]au: par karstumu

mani bērni kopš svētdienas pēcpusdienas nav ne reizi uzvilkuši kaut vienu apģērba gabalu.
četras diennaktis plikuma.
rotaļlieta uz izķeršanu - dārza šļūtene.

Thu, Aug. 18th, 2022, 03:40 pm
[i]sramgni: saras

Asaras rit pāri maniem vaigiem.

Thu, Aug. 18th, 2022, 02:41 pm
[i]lilja_brik:

Oh, where is romeo. I have lost myself; i am not here: this is not romeo he's some other where

Thu, Aug. 18th, 2022, 12:13 am
[i]dienasgramata:

DELFI. Apprecējusies arhibīskapa Jāņa Vanaga daiļā meita

Wed, Aug. 17th, 2022, 10:10 pm
[i]vilibaldis:

Biju nakts tirgū, par desmitnieku sapirku tomātus, ķiplokus utt., tā ka knapi var pastiept. Rīt jāsaliek tomātu zapte.
Un es vēl bēdājos, ka mums te nekas neaug. Ņemtne pilnīgi nerentabla.

Wed, Aug. 17th, 2022, 05:05 pm
[i]sramgni: $$$$$$$$$$$$

Priecīgu Zemes stundu.

Wed, Aug. 17th, 2022, 05:00 pm
[i]sramgni: tnt

Es vēl nezinu, ko domāt par Tenshi no Tamago, pagaidām ieliku 8.

Wed, Aug. 17th, 2022, 04:57 pm
[i]sramgni: filma

Man patīk filma Starship Troopers, tādēļ es fantazēju par iekārtu, kurā balsstiesības ir tikai cilvēkiem, kuri kalpojuši militārajā dienestā.

Wed, Aug. 17th, 2022, 03:26 pm
[i]au:

es biju tā savā galvā iedomājusies, ka no nākamā gada testēsim "no 1.jūnija līdz 31.augustam laukos", lai jau pēc diviem gadiem noteikti noteikti tā dzīvotu. hahaha, tad bērni ies skolā un tūlīt ņems un saīsinās brīvlaiku..

(es saprotu argumentus par labu, bet es tā egoistiski gribu, lai maniem bērniem ir šis garais brīvlaiks - izventilēties, atpūsties, garlaikoties)

Wed, Aug. 17th, 2022, 02:04 pm
[i]ctulhu: Turpinājums par kompetenci.

Tā kā manā iepriekšējā topikā komentāri kolapsēja un pie Adirred ir neērti debatēt jo skrīnošana, es izteikšu savus apsvērumus šeit.

Pretarguments man no Adirred, Hederas un Begemota ir sekojošs [te lieku Hederas tekstu, jo tas koncentrēts, pārējie 2 pēc jēgas ir tas pats]

// Idejas ierobežot balstiesības, šķirojot pēc kaut kādiem abstraktiem saprātīguma rādītājiem, vispār ir antidemokrātisks sentiments. Kā zināms, augstākā izglītība negarantē saprātīgumu, tāpat kā augstākās izglītības trūkums negarantē stulbumu. Vēsturē jau pietiekami ir bijušas šādas ne-da-demokrātijas, un tas vienmēr beidzas ar to, ka marginalizētās grupas aģitē par balstiesībām. Patiešām neredzu lielu atšķirību starp to, vai arbitrārais saprātīguma rādītājs ir augstākā izglītība, vai zeme īpašumā, vai krāniņš starp kājām.

Kas attiecas uz vēlēšanu kandidātu izglītību - es vēl varbūt pavilktos uz diskusijām par to, ka ministriem vajadzētu izglītību vai darba pieredzi attiecīgajā jomā. Bet vispārīgi deputātiem noteikt augstāko izglītību par obligātu - skat. iepriekšējo rindkopu. //

Tātad mani iebildumi:

Iebildumi ir tajā, ka tas ir jautājums par kompetenci. Vadīt valsti ir prasme, profesija, tāpat kā vadīt jebko citu - fabriku, automobili, kuģi, vilcienu, skolu, laboratoriju utt. Prasme sastādās no vispārējiem skilliem vadīt + zināšanām / izpratnes par konkrēto objektu/ jomu , šajā gad. valsti. Ja neprot vadīt - rezultāti ir slikti un ir slikti visiem apkārtējiem. Ja tu nemāki vadīt auto tu apdraudi pārējos satiksmes dalībniekus un savus pasažierus. Ja tu nemāki vadīt valsti tu apdraudi tās pilsoņus/ iedzīvotājus un apkārtējās valstis.

//Patiešām neredzu lielu atšķirību starp to, vai arbitrārais saprātīguma rādītājs ir augstākā izglītība, vai zeme īpašumā, vai krāniņš starp kājām.// - Doma ir tāda, ka ne īpašumi ne dzimums ne rase nenosaka labāku galvu/ būšanu gudrākam. te jautājums ir tikai par to vai izglītība to nosaka. Es domāju ka statistiski nosaka. Labi, starp karavīriem un sportistiem droši vien arī ir daži ar protekciju un korupciju tur tikuši vārguļi bet vidēji viņi ir spēcīgāi par kopējo līmeni. Te tas pats.

Wed, Aug. 17th, 2022, 09:35 am
[i]teja:

vērmele ir tik rūgta, ka sāp, un tas ir labi.

20 most recent