Wed, Sep. 19th, 2018, 12:21 am
[i]sirualsirual:

man ir blusas

Tue, Sep. 18th, 2018, 08:00 pm
[i]sonnenwende posting in [i]pajautaa:

Čau! Draudzene Vācijā meklē au-pair. Šausmīgi forša (atvērta, jautra un tiešām sakarīga) ģimene ar 2 sīčiem -10 un 8. Svarīgi ir autovadītāja apliecība, jo jāved uz dažiem pulciņiem. Ja zini kādu, kurai (am)interesētu padzīvot Vācijā, mācieties valodu un labi pavadīt laiku, dodiet ziņu.
Oficiālajā au pair nebija neviena no Latvijas, bet viņiem būtu interesanti, jo līdz šim iepazītie letiņi ļoti patika.

Tue, Sep. 18th, 2018, 07:44 pm
[i]sirualsirual posting in [i]iztulko:

kā angliski pateikt ko līdzīgu "paši pūta, paši dega"?

Tue, Sep. 18th, 2018, 03:10 pm
[i]au:

katru rītu Ūpis pamostas, izlien no migas un dodas pasaulē. pasaule - tas ir grāmatplaukts. paņem kādu grāmatu un nāk atpakaļ, ielien pie mums gultā un lasa. kad apnīk, pamodina un aicina skaidrot grāmatā redzēto. es gribētu sākt zīlēt ar šiem viņa gājieniem.
jo
dažreiz viņš atnes ābeci, grāmatu par kaķīšiem vai Stārasti. dažreiz atkal ir pieķēries "mēs, XX gadsimts" sērijai un šķirsta Dunu vai Bogeni. mēdz gadīties, ka izvelk arī kādu enciklopēdiju vai dzejas grāmatu.
bet šorīt! šorīt ievilka gultā Bībeli! Bībeli! kas, ko, mēs pa sapņiem daudz grēkojuši būtu, vai?

Tue, Sep. 18th, 2018, 09:05 am
[i]anonymous:

Sapnī biju uz Vainhausas koncertu.

Tue, Sep. 18th, 2018, 08:29 am
[i]tvarj:

šorīt mūs pieceļoties sagaidīja pamodies un pats pilnībā apģērbies bērniņš. drēbes no skapja bija izņēmusi un skombinējusi pati, no ledusskapja brokastu jogurtu paņēma pati un līdz ar to visu nopelnīja multenes.
brīnumi notiek, fellow vecāki!

Mon, Sep. 17th, 2018, 08:43 pm
[i]dienasgramata:

Trešdien, 12. septembrī, Ventspils Livonijas ordeņa pilī ieradās Valsts policijas pārstāvji, kā apmeklējuma iemeslu minot augu pārbaudi pils dārzā. Livonijas ordeņa pils darbinieki pavadīja Valsts policijas pārstāvjus uz muzeja vēsturisko garšaugu dārzu, kur valsts amatpersonas, apskatot augus – sējas kaņepes, tos izņēma nosūtīšanai uz ekspertīzi. Pils dārzā kopumā aug aptuveni 60 augi – estragons, izops, kliņģerītes, vērmele, lavanda, salvija, t.sk. arī sējas kaņepes.

Mon, Sep. 17th, 2018, 08:25 pm
[i]ingmars: katijai

Atceliet akcīzes nodokli kafijai.

Mon, Sep. 17th, 2018, 08:20 pm
[i]ingmars: inde

Robinsons Krūzo neēda vīnogas, bet taisīja no tām rozīnes, lai nesaindētos ar toksisko vīrišķību.

Mon, Sep. 17th, 2018, 06:27 pm
[i]teja:

man interesantākais zeiļa lietas skaidrojums būtu, ja izrādītos, ka viņš bijis izmantotāja biktstēvs - ir zinājis, bet nav ziņojis.
jo es neticu, ka būtu tāda aizstāvības kampaņa, ja pastāvētu kaut mazākā iespēja, ka viņš pats vainojams šajā noziegumā.
valsts un kat.bazn. likumu sadursme?
cik zinu, liecināt nedrīkst spiest tikai pirmās pakāpes radiniekus.
vai arī Krimināllikumā ir kāds īpašs izņēmums biktstēviem?

Mon, Sep. 17th, 2018, 03:22 pm
[i]ingmars: ?????

Un jūs pērkat šo par nodokļu maksātāju naudu?

Mon, Sep. 17th, 2018, 01:30 pm
[i]au: homo novus

es visu laiku gribēju pateikt, cik ļoti man patika Homo Novusā redzētā igauņu "Darbnīca". tā bija lieliska lieliska izrāde, kas dekonstruē visu, un atstāj brīnumainu pēcgaršu, kurā dominē "nekam nav jēgas", bet tādās saldās noskaņās.
un cik šī bija jauka, tik "Kā saka daba" bija briesmīga, es atļāvos aiziet prom pa vidu, jo tas nebija līdz galam profesionāli (esmu dzirdējusi daudz labākus dabas attēlojumus ar cilvēka balsi, man nelikās - "ak, putniņš dzied, o, bet tas taču cilvēks!" man likās - "ak, cilvēks dzied, izliekoties, ka ir putniņš!"), kā arī es pilnībā nespēju izturēt sliktu skatuves kultūru. netīras zeķes, mobilos telefonus, atstātus kabatās, nekoptu apģērbu. tas viss izskatījās pēc slikta balagāna.

"esi sveicināta, bezjēdzība" bija jauka, piemīlīga, manuprāt, vecišķi teatrālie līdzekļi, bet izrāde aizrāva. ā, un kas vēl? protams, brīnumainais "Nezināmais nezināmais" - ak, forma! ak, partitūra! ak, vietas pielāgojums!

Mon, Sep. 17th, 2018, 12:43 pm
[i]deloveja_kundze:

šodien iksemestra doktorantu sēde, kur jāapstiprina individuālie plāni un tā.
šodiena iezīmē arī to, ka es nu jau esmu mācījusies 21 gadu no vietas, sākot no pamatskolas ar īsu pārtraukumu pa vidu, kas gan nebija īpaši ilgs, kāds pusgads.

un pirms kāda laika es arī beidzot sapratu, kāpēc pēc būtības studēju doktorantūrā: tāpēc, lai tad, kad lidoju vai kaut kur iečekojos, varu izvēlēties nevis mrs vai ms, bet dr kā savu uzrunas formu. ā, un parakstīt epastus kā Dr. Aņa Delovejevna arī būtu labi.

Mon, Sep. 17th, 2018, 11:38 am
[i]sirualsirual:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/partijas-iesaistas-priestera-zeilas-atbalsta-kampana.a292579/

Tāpat vēstules tekstu parakstījis arī Saeimas frakcijas vadītājs un “Latgalīši” dibinātājs Jānis Urbanovičs. Viņš šonedēļ nav sastopams, bet sazvanīts apraksta sazvērestības teoriju, par kādu pret kristiešu noskaņoto organizāciju tīklu, kas aptverot visu Eiropu:

“To ir organizējusi nevalstiskā organizācija, kura prot vadīt visu šo valsti, valdību, Iekšlietu ministriju ar mērķi diskreditēt visus kristīgos, un katoļus tajā skaitā. Tā ir provokācija visas Eiropas globālā mērogā, lai kur brauktu pāvests, tur arī skandāli.”

bejcot mums ir savs Orbanovičs

Mon, Sep. 17th, 2018, 10:52 am
[i]ingmars: BST

Bone smash theory.

Mon, Sep. 17th, 2018, 09:02 am
[i]unpy: Plaša patēriņa preču mārketingu vērotāja piezīmes.

Vakar ienāca prātā iegādāties Windows 10. Šķiet, kas gan mūsdienās varētu būt vienkāršāk, taču izrādījās, ka teju vai viss. Ar lielu interesi uzzinātu, kas ir novedis kompānijas Microsoft mārketologus līdz, piemēram, šādam preču klāstam. Nu, neko, atsvaidzināju zināšanas par to, ar ko atšķiras OEM no retail, tiesa, tajā, ar ko atšķiras Pro no Home, neiedziļinājos, jo paša Microsoft lapā labi var redzēt, ka viņu valodā "Pro" ir "pamuļķis", bet "Pro for" ir "absolūts stulbenis".

Mon, Sep. 17th, 2018, 12:03 am
[i]pelnufeja:

Tā ir, brīvība ir grūta un neērta, un nereti vientuļa. Bet melošana sev vai iekšējas nāves sajūta ir daudz mokošākas.
Domāju, piemēram, par to, kā tas ir, ka es pieņemu lēmumu aiziet no feministiska projekta, kura idejai es it kā ļoti ticu, bet par kuru man ilgstoši nemaksā un kura ietvaros man nāktos upurēt savu profesionālo un personisko integritāti, un izlemju darīt kaut ko it kā pilnīgi neracionālu. Lai gan atkarīgs droši vien no tā, kā definē racionalitāti. Un, kā jau kāda cibiņa te bija trāpīgi formulējusi, ja cilvēks dzīvē nedara to, ko viņš patiešām grib darīt, nav nekāda iemesla neiet un tūlīt pat nepakārties. Turklāt iespēju darīt to, ko grib, dzīvē nemaz nav tik daudz, un tās neizmantot šķiet muļķīgi. Un es to cilpu ap kaklu sāku just diezgan ātri, ja daru kaut ko, kas "man nav jādara".
Ir joprojām diezgan skaļa un klātesoša aizvainota mazas meitenes balss, kas činkst, ka tas ir tik negodīgi, ka es mūžigi pamanos sapīties ar cilvēkiem, kuri mani neciena. Bet, skaidrs, ka tur ir arī otra puse - es pati pret sevi mēdzu izturēties veidos, kas nekādi nav nosaucami par cieņpilniem (un līdz ar to diemžēl noteikti es tā izturos arī pret citiem, jo citādi jau šajā universā nav iespējams). Vēl ir trešā puse: kā tad es varu iemācīties pret sevi un citiem izturēties cieņpilnos veidos, ja es neesmu tos diez ko daudz redzējusi? Un tas tiešām šķiet negodīgi. Kā es varu zināt, kā ir pareizi, ja es māku tikai nepareizi?
Droši vien atliek tikai mēģināt un pamazām intuitīvi taustīties pretī veselīgākiem, mazāk destruktīviem scenārijiem. Es to jau daru. Bet tas ir lēnām un ilgi.
Un laikam, ja tagad izslēdzam tādus ārējus un prozaiskus iemeslus, kas gan arī ir ļoti būtiski, tad tā lieta, kas man ir visvairāk traucējusi iet tajā, ko es gribu, virzienā, ir kauns. Kauns par visādām stulbām rīcībām un izvēlēm, neapdomību. Kauns par to, ka es esmu dumja. Ka es uzticos cilvēkiem, kuri to nav pelnījuši. Kauns par to, ka es neprotu un man nesanāk lietas. Kauns par to, ka es nespēju realizēt citu gaidas. Ka es nespēju realizēt pati savas gaidas. Ka es esmu kļūdījusies. Ka es esmu neglīta. Ka citi cilvēki ir labāki par mani. Utt. utml. No kauna izaug visaptverošā pārliecība, ka citi mani slepeni (vai reizēm pavisam atklāti) apsmej un ienīst. Ar to kaunu ir tik mežonīgi grūti dzīvot. Un kauns likumsakarīgi gandrīz vienmēr noved pie jaunām rīcībām, izvēlēm un apstākļu sakritībām (?), kas liek just arvien lielāku kaunu. Es reizēm gandrīz fiziski nevaru paelpot no tā, cik ļoti man ir par sevi kauns.
Es īsti nemāku nosaukt vārdā tos mazos solīšus, kas pavisam lēni un pamazām ved no briesmīgā kauna ārā. Varbūt tie ir zemākie punkti. Varbūt tā ir apzināta izvēle. Varbūt nejaušība. Es nezinu. Visticamāk, viss kopā.
Šis joprojām ir ļoti, ļoti trausls punkts, kurā būt. Un man joprojām ir tāda sajūta, it kā kāds iekšējā audumā būtu izplēsis milzīgu caurumu. Varbūt es pati? Un man tagad ir ar to plīsumu jādzīvo. Varbūt vienmēr būs.
Bet punktā, kurā es atrodos tagad, es spēju elpot. Un es speru soļus tajā virzienā prom no izvēļu izdarīšanas, lietu teikšanas/neteikšanas, jo bail vai kauns. Un es zinu, ka būs kritieni atpakaļ. Un tumsa. Un visādas grūtas lietas. Un daudz sāpju. Ja no kauna vēl varbūt kaut kādā nākotnes punktā šķiet kaut cik ticami, ka varbūt varētu atbrīvoties, tad no sāpēm diez vai. Jo dzīve tāda ir, īpaši, ja ir tik plāna āda. Bet dzīvi taču var uztvert kā sasodītu lauka pētījumu. Atceroties gan kādu akad. avotu, ko pēdējā laikā daudz citē dažādi cilvēki, dzīve ir tāds lauka darbs, kas salauž sirdi. Bet lai jau, citādi vēl var gadīties, ka vienu dienu nāksies attapties, ka esi kļuvis par briesmoni, kas neko nespēj just.

Sun, Sep. 16th, 2018, 06:24 pm
[i]vilibaldis:

Laba čellista saspēlē ar instrumentu ir kaut kas no seksa.
Vakarvakara Cēsu lielkoncerts sasildīja ne pa jokam.

Sun, Sep. 16th, 2018, 03:35 pm
[i]honeybee:

Akdies, kā es esmu nolikusies ar "nav laika slimot", galnais tagad vismaz nepaņemt neko jaunu virs normas nākamnedēļ.

Sun, Sep. 16th, 2018, 02:28 am
[i]saccharomyces: kultūra un uzdzīve

šodien bija laba diena.

nejauši nokļuvu operā, kur katrā starpbrīdī dzērām šampi, jo izrāde bija diezgan, emm, ne-pārāk-lieliska dažā ziņā. tad pēkšņi sapratu, ka par tādu naudu jau mierīgi var nopirkt pudeli, bet arī, ka izrāde beigsies jau pēc desmitiem - un neticamā kārtā man izdevās savervēt [info]vakardiena, lai nopērk mums pudeli šampanieša, ko tad pēc operas saņēmām un izdzērām. tad aizgājām uz autentiku skaņu meža pre-party izdejoties, un tagad es ļoti labā noskaņā dodos mājup. protams, ideāli būtu, ja šis būtu piektdienas vakars, un man būtu divas, nevis viena brīvdiena, bet visādi citādi esmu ļoti apmierināta.

20 most recent