Brīvie pilsoņi Below are the 25 most recent friends journal entries:

[<< Previous 25 entries]

Aprīlis 18., 2021
09:57
aborigens
[User Picture]

[Link]

tie kuru dabā ir nepiekrist, vienmēr atradīs veidu kā atrauties no vispārējā sabiedrības virziena un iet savu ceļu. kamēr tie kuru dabā būtu bijis piekrist un iekļauties, ir postmodernisma atspārdīti.

Post-truth is an adjective defined as ‘relating to or denoting circumstances in which objective facts are less influential in shaping public opinion than appeals to emotion and personal belief https://languages.oup.com/word-of-the-year/2016/

As philosopher Lee McIntyre argues, the logic and core arguments of postmodern thought were adopted also by right-wing populists and alt-right activists: “Even if right-wing politicians and other science deniers were not reading Derrida and Foucault, the idea made its way to them: science does not have a monopoly on the truth. It is therefore not unreasonable to think that right-wingers are using some of the same arguments and techniques of postmodernism to attack the truth of other scientific claims that clash with their conservative ideology”

Un tad vēl ir tāds džeks Arnolds Eizers, kas 2015. gadā centās ieviest Postmodern Stress Disorder, diemžēl, nekas pārlieku izstrādāts, tik vien kā nosaukums stilīgs. Ķipa salasies medijus, saskaties vardarbīgas bildītes un no tā ej šaut cilvēkus. "Could lead to many false positives". Es drīzāk gaidītu, ka šādu saikni varētu meklēt saistībā ar panikām un depresijām.

(25Izteicās | Gribas izteikties)

Aprīlis 17., 2021
16:09
honeybee
[User Picture]

[Link]

Vakar piemēram man bija 37.2, man bija skaidrs, ka es mirstu, nekāda datora, guli un lasi.
37.9 temperatūra acīmredzot nāk ar "es mirstu, bet lielākoties tāpēc, ka esmu impostors, kas nemāk darīt zinātni tāpēc man tagad jādara zinātne"

Bet vispār šis gads-ar-astīti, kurā man nav bijis sezonālās gripas, ir padarījis mani par totālu nīkuli. Agrāk taču bija tāds "yeah fine iedzer theraflu un mauc uz priekšu, tev taču patīk pseidoefedrīni", tagad sirgstu un ciešu kā tāds vīrieša stereotips.

(Gribas izteikties)

09:56
ingmars
[User Picture]

[Link]

Astra Z
Izstāvēju rindu, saņēmu pirmo poti pret COVID-19. Otrā pote pēc 12 nedēļām.

(3Izteicās | Gribas izteikties)

07:26
ingmars
[User Picture]

[Link]

Cov
Stāvu garā rindā uz vakcināciju pret COVID-19.

(3Izteicās | Gribas izteikties)

Aprīlis 16., 2021
21:55
honeybee
[User Picture]

[Link]

Es kaut kā pamanījos uztaisīt stundu garu zoom interviju. Kas, man šķiet, pat ir laba intervija.

Bloody AZ, no vienas puses, forši, ka novakcinējos, no otras, visa diena padirsta un nav pārliecības par rītdienas produktivitāti.
Bet nu tas chillax kas iestājās uz visu dienu totāli ir sāpošo muskuļu un lauzošo kaulu vērts. Noteikti ir cilvēki, kas šito dabū ar kaut kādām zālēm vai narkotikām? Un kāpēc man bija jānodzīvo līdz 40 gadiem, lai iedomātos, ka forši ir nevis "oooo mainīts apziņas stāvoklis", bet gan "oooo, visu dienu sēdi un lasi grāmatu nevis histēriski rosies"?

(Instinktīvi ieliku šo te uz friends only, bet tad sapratu, ka var vnk izdzēst vienu sensitīvu teikumu, so take that, "ja tev liekas ka es esmu uzmācīgs un kaitinošs, raksti zem atslēgas" personāži)

(3Izteicās | Gribas izteikties)

16:23
klusums
[User Picture]

[Link]

Es nu jau vairākas dienas netieku vaļā no domas, ka cilvēki mani ienīst, es cilvēkiem nepatīku. Un vispār jau ir tā, ka ne vienmēr esmu sociāli izveicīga, mēdzu kaut ko sačakarēties, izturēties dīvaini vai nepiemēroti. Nemāku (vai arī nav atbilstoši/pieklājīgi) interesēties par lietām, kas interesē otrā, bet izrādīt interesi par to, kas neinteresē arī ne vienmēr izdodas. Es nemāku lasīt cilvēkus, bet vēl ļaunāk ir tas, ka viņi melo un slēpj savas emocijas, tāpēc īsti uztrenēt savu spēju lasīt cilvēkus es arī nevaru. Nu jā, un rezultātā es cilvēkiem nepatīku, to ka ienīst mani, nu tas jāatzīst ir pārāk skaļi teikts, pat, ja tā jūtos. Man pat īsti netraucē sajūta, ka es nekur neiederos, to ir salīdzinoši vieglāk pārdzīvot.

(5Izteicās | Gribas izteikties)

12:29
honeybee
[User Picture]

[Link]

Vakardienas noguruma līmenis: uz kārtējo bērna sūdzību par kaut ko atbildēju ar izjustu "Bļēzus!"

(4Izteicās | Gribas izteikties)

Aprīlis 15., 2021
20:29
honeybee
[User Picture]

[Link]

Jaunais netaktiskais veids, kā pajautāt sievietei viņas vecumu: "Tu vakcinēties iesi?"

(1Izteicās | Gribas izteikties)

14:46
ingmars
[User Picture]

[Link]

no need for a nanny
Es atbalstu pilngadīgu cilvēku tiesības izvēlēties riskēt ar savu dzīvību un veselību, kā arī darīt ar savu ķermeni to, ko viņi vēlas. Cilvēka dzīvība un ķermenis pieder viņam pašam.

(17Izteicās | Gribas izteikties)

11:28
ingmars
[User Picture]

[Link]

piedzīvojums
Divi čehu studenti aizbrauc uz Amsterdamu un pa abiem apēd vienu brauniju.

(2Izteicās | Gribas izteikties)

10:37
ingmars
[User Picture]

[Link]

nope
Man nav īpaša viedokļa, piemēram, par BLM kustību, jo es dzīvoju Latvijā, nepavadu laiku ASV centrētos atbalsu kambaros un, kad domāju par politiku, tad manas domas pārsvarā ir par Latvijas un ES politiku. Manuprāt, daudzi ir pamanījuši tendenci internetā atrodamo amerikāņu politisko diskursu tieši piemērot vietējām vajadzībām, kā rezultātā cilvēki iesaistās karstās diskusijās par lietām, kuras ir aktuālas vienīgi tālu pāri okeānam. Es tajā nepiedalīšos, paldies, lai citi iet un spēlē "antifa pret alt-right".

P.S. Es ilgi neesmu dzirdējis kaut ko tik stulbu kā "vakcīna pret narkotikām". Mums nākotnē vajag arī vakcīnu pret vispārēju jautrību, lai cilvēki negūtu traumas, lecot uz galvas ūdenī, un nebrauktu pārgalvīgi ar auto.

(17Izteicās | Gribas izteikties)

Aprīlis 14., 2021
21:31
klusums
[User Picture]

[Link]

Izvēle - rīt slikta atzīme vai arī tagad(!) sāku mācīties. Man riebjas upurēt savu miegu. Man arī besī, ka es esmu tāda nejēga, kas laicīgāk to nespēja izdarīt un joprojām jūtas kā nejēga, kas visu tikai sačakarēs nevis sagrābs kaut ko pēdējā brīdī. Un vēl kursadarbs... viss būtu labi, ja man būtu vēl kādas divas nedēļas laika, bet pirmdien ir melnrakstam jābūt gatavam (kas principā ir pabeigts darbs un tad vadītājs izvērtē vai tur vispār ir kas jēdzīgs un vai visu pārrakstīt līdz nodošanas laikam). Nu... ja melnrakstu nenodod laicīgi, tad ir mīnus viena balle nevis beigta balle. Un rīt kontroldarbs, ja nemaldos pie šī pasniedzēja vajadzēja būt sekmīgai atzīmei kontroldarbā, ja ne, jāpārraksta, kas prōtams ir problēmu atlikšana uz vēlāku, bet... man jau laikam jāsamierinās, ka es nevaru kā "visi" un "kā man šķiet pareizi". Un pat ja būs tizla atzīme un nebūs jāpārraksta, nu akdievs! Man lielākoties ir labas atzīmes. Maģistros es tikšu, ja pat neiropsiholoģijā būs kaut kas viduvējs vai pat četri.

[aiziet paskatīties savas atzīmes]
"Vidējā svērtā atzīme A un B daļas kursiem = 8.476". Gribas uzreiz par tām zemākajām (2x7) atzīmēm besīties. Kognitīvo psiholoģiju uz leju pavilka tas, ka man uznāca melnie uz eksāmenu. Un kritiskā domāšana - man nebija iespējas apmeklēt nevienu lekciju un lielāko daļu semināru + tas, ka nespēju daiļi un kritiski izteikties gala esejā. Daļēji, jo nezināju ko, ko no manis sagaida, bet es neesmu arī tik daiļrunīga or smth. Anyway... norakstāma neesmu. Mans gala mērķis nav labas atzīmes, bet gan pabeigti maģistri, lai varu strādāt jomā. Jā, zināšanas ir būtiskas, bet augstskola nav vienīgais un ar augstskolu arī nekas nebeigsies, es pat nedomāju kursus, lai kļūtu par terapeitu, bet tas, ka regulāra izglītošanās ir *būtiska* arī tad, kad ir pabeigts ar papīru. Es domāju, ka man nekad nepazudīs vēlme (un cenšanās) būt labākai, kā esmu. Tas pat mierina.

Jebkurā gadījumā šobrīd svarīgākais - savākt savus nervus. Atzīmes ir indikators cik labi man tas izdodas. Ok, tagad ir meh, jā, es netieku galā, bet tas praktiski jau ir pagātnē. Svarīgākais ir šeit un tagad, nav vērts pārmest sev par pagātni. Ir jāsavāc savi nervi tagad. Man ir pat labi rīki, kas darbojas. Un nervu savākšana ir labākais un gudrākais, ko es sev varu nodarīt. Un miegs, lai tiek man arī tas miegs, ko nu vairs. Negribu sevi sodīt, labāk satikšos ar sekām. Svarīgi ir turpināt censties.

(Gribas izteikties)

09:44
10m_zem_uudens
[User Picture]

[Link]

un šorīt, 14. aprīlī, aprit 6 gadi, kopš golfiņam pārsprāga riepa tieši pirms salu tilta, dodoties uz ltv1 rīta tiešraidi. bija kādas 20min palikušas. paspēju, ieskrienot pa tiešo tiešraidē (kur, nu, vēl tiešāk). golfiņā palika arī mans pirmais un pēdējais ūdens gliemezis galileō. aizgāja ar nerviem.

(Gribas izteikties)

07:50
10m_zem_uudens
[User Picture]

[Link]

tajā brīdī, kad ļoti tuvs draugs ir zudis putnistu valstībā, gribot-negribot, arī tu tur iešļūc. kādreiz dzīvē bija tā, ka nekā garlaicīgāka par putnu vērošanu nevar būt. dažādas formas, ātruma un ādas biezuma dzīvniekus varēju ilgi gaidīt, bet putnus nē. iešļūkšana sākās ar pundurpapagaiļiem mājās, bet tagad jau dažreiz pēc skaņas, dažreiz pēc izskata zinu dažādus vanagus, klijānus, ķīvīti, dziedātājstrazdu, melno strazdu, zvirbuļus, dažādas meža zosis, niedru stērsti, lauci... (vārnveidīgos jau īsti nevar skaitīt, jo tos visi zina). pat sanācis pieķert kādu retāku (melngaves zosi). laif, vat du jū nōu.

Tags:

(Gribas izteikties)

07:48
10m_zem_uudens
[User Picture]

[Link]

tas, ka alkohōla ietekmē izdodas pastrādāt visādas vairāk vai mazāk aprēķināmas muļķības un drosmības - tas ir zināms. bet, vai zinājāt, ka divām krūzītēm šķīstošās kafijas ir ļoti līdzīgs efekts? ;D

(Gribas izteikties)

10:45
ingmars
[User Picture]

[Link]

igaunijas modelis
Varbūt mēs jau dzīvojam Igaunijā?

(4Izteicās | Gribas izteikties)

10:38
ingmars
[User Picture]

[Link]

manas domas
Es domāju, ka pēc visa, kas noticis, extranjero ir jāizdzēšas no cibas.

(5Izteicās | Gribas izteikties)

Aprīlis 13., 2021
22:24
honeybee
[User Picture]

[Link]

Jeij pavasaris klāt, tas ir briesmīgi un exciting vienlaikus

Un šis ir, iespējams, pirmais pavasaris, kad es esmu pārāk veca visādiem kreņķiem par to, ka nevar dabūt to, ko gribas, (jo sobstvenno nezinu, ko gribas, kas varētu būt daļa no iemesla, kāpēc nevar dabūt ^.^) es vispār daudz kam esmu par vecu, which is very nice

Mūzika: Xiu Xiu - Sad Pony Guerrilla Girl

(Gribas izteikties)

16:32
dzhindzhera
[User Picture]

[Link]

ģimenes pasākumi jeb katram savi tarakāni
Kaut kā sūdīgi domājas vispār. Laikam caurums kājā un kovids. Kaut kāds besis, bet aiz ko, velns zina. Varētu šovakar aiziet ātrāk gulēt, bet figu sanāks, zaķa mammai dzimšanas diena, vakarā jādodas ēst kūkas.

Un mani vecāki vakar uztaisīja problēmu no nekā. Abu vecāki vēl nav bijuši sapazīstināti, jo kovids un visu laiku teica, vēlāk. Un manējie apvainojās, ka nav uzrīkota kārtīga vecāku sapazīstināšana, un ka bija doma, ka varētu viņus vienu tram atrādīt manā dzimšanas dienā. Tad sākās, neesot mums abiem nopietnu nolūku un tā neviens nedarot, vajagot atsevišķi kā pienākās pēc visiem priekšrakstiem. Bērnu dārzs, kr4. Vispirms nekas neder un tagad ir jātaisa drāma. Vispār nekas nebūs. Ja grib satikties, lai paši tad rīko. Do lampočki. Neesam arī mazie bērni, un vispār mums abiem drīz pensijā jāiet.

(6Izteicās | Gribas izteikties)

16:04
klusums
[User Picture]

[Link]

Turpinu (caur piespiešanos un ar prokrastinēšanu) strādāt ar vizualizācijām un pārliecībām. Jāsaka, visai interesanti. Dažas pārliecības ir smagas un grūti kustināmas, kuras vienā dienā nevar paveikt (Piem, man neizdosies, esmu sliktākais cilvēks zemes virsū un cilvēki mani ienīst), citas atkal atrisināmas pāris minūšu laikā. Nezinu vai ir vērts īpaši pierakstīt kāds ir bijis ceļš cauri pārliecībām, kad tās ir atrisinātas, tās kļūst tik garlaicīgas un nekādas, ar katru šūnu jūtu, ka nav par mani. Turklāt ar savu woo woo metodi es tās varu atrast pāris minūšu laikā gandrīz vienmēr. Bet tomēr reizēm gribas brīnīties.

Piemēram tagad, kad es mēģinu sevi pārliecināt, ka man izdosies lietas, to atrisinot man nākamajā dienā tāpat bija milzu trauksme un nekas negāja uz priekšu. Un izrādās man ir bail no tā, ka man izdosies. Un kāpēc? Un te seko visas sliktās pasaules lietas - mani nicinās, mani nemīlēs, no manis novērsīsies utt. Vēlāk to pašu varēju attiecināt arī uz darīšanu kā tādu, ne tikai izdevušos darīšanu. Pie pozitīvajām afirmācijām un vizualizācijām pilnīgi galva sāpēja. Jā, nav nekās jaunums, ka man uz darīšanu ir klemme, bet šie teksti neviļus liek domāt no kurienes tas. Par to paliek smagi un domīgi, kaut gan konkrēti nekā sakāma nav.

Varbūt beidzot man man pagātne paliek pagātnē. Kā izbalējušas bildes. Īstenībā pat pāris dienas atpakaļ es liku pārliecību, ka pagātne ir pagātnē, es esmu šeit un tagad. Laikam pagājusi arī uz vēlāku pagātni, jo tā jau tas bija kā pozitīvā pārliecība pašpārmetumiem, ka divas dienas esmu izniekojusi nespējot saņemties. Tā ir jauka apziņa, ka pagātne ir pagātnē, es jau sen tā uzskatu, bet nekad nebija tik dziļas pārliecības par šo.

(Gribas izteikties)

13:13
honeybee
[User Picture]

[Link]

Vakar tātad "veicu izpēti", uz divām izdzērām šampanieti un pudeli balzama, pa ceļam mājās sasmīdināju taksistu, aizgājām pie Daugavas uzpīpēt. Mazuzticami avoti ziņo, ka pirmo daļu sejā nevarot redzēt. Droši vien taksists Klāvs pie vainas. ^.^

(Gribas izteikties)

13:10
bljanna
[User Picture]

[Link]

mca
Paldies jums visiem. Es uzzināju, ko nozīmē "doxing".

Tags:

(7Izteicās | Gribas izteikties)

11:39
honeybee
[User Picture]

[Link]

Ja tu esi situācijā, kurā ārēju apstākļu dēļ tiek apdraudēti daudzi cilvēki, piemēram, visa latvju nācija un viņu nemirstīgās dvēseles, un vari paraut sviru, lai viņu vietā apdraudētu nelielu skaitu cilvēku, piemēram, tos cilvēkus, kas grib kļūt par dzīvesbiedriem, "pareizā atbilde šajā mākslīgajā dilemmā ir: nepieskarties svirai. Sviras paraušana padara parāvēju līdzvainīgu". (Galv. red. citāts izrauts no konteksta, bet, manuprāt, ne dramatiski. Pirmajā teikuma daļā savukārt lietots pārspīlējums, manuprāt, diezgan dramatisks.)

(3Izteicās | Gribas izteikties)

11:26
ingmars
[User Picture]

[Link]

ok
Ir vairāk nekā skaidrs, ka mēs neiegājām galinātājā.

(3Izteicās | Gribas izteikties)

10:59
ingmars
[User Picture]

[Link]

gnar
Jūs, piemēram, zinājāt, ka skeitbordings ir grūts?

(5Izteicās | Gribas izteikties)

[<< Previous 25 entries]

Powered by Sviesta Ciba