Neprātīgā saprāta balss Below are the 20 most recent journal entries recorded in the "Bezjēgas orākuls" journal:

[<< Previous 20 entries]

Septembris 17., 2018
09:41
[User Picture]

[Link]

Jau kādu laiku tēvs ir pametis gan banku nozari, gan valsts pārvaldi un sācis nodarboties ar to, kas tiešām patīk, proti - tūristu gids Vecrīgā. Lai arī oficiāli vada bezmaksas ekskursijas jeb t.s. ''Free tour'' vienīgie, kas to uztver burtiski ir ārzemju studenti. Parasti visi kaut ko samaksā. Vasarās ikdienas peļņa grozās ap 100 Eur. dienā, bet šīs vasaras rekords ir vairāk kā 200 Eur. dienā. Redzot, kā tēvs stāstot pekstiņus tūristiem, pelna dzīvu naudu arī es esmu dažādu ideju pārņemts. Lai arī mani ik pa laikam mēģina iebīdīt turpat, kaut kā uz klasiska gida lomu īpaši nevelk. Bet domas par kaut ko nopietnāku - par tūrisma firmiņas izveidi gan ir radušās.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 13., 2018
12:11
[User Picture]

[Link]

Skatoties dzīvokļu īres cenas Rīgā, gan arī cenas visādos jaunajos projektos un pierīgas privātmājās vienmēr aizdomājos kur tie cilvēki strādā un kāda viņiem ir alga, ja var atļauties to iegādāties.
300 un vairāk Eur. par dzīvokļa īri hruščovkā nu galīgi nav jauki nerunājot jau nemaz par jaunajiem projektiem.

Ārpus LielRīgas gan paveras cita aina. Nesen internetā redzējām sludinājumu un mājās spriedām, ka par dažiem tūkstošiem mierīgi var atļauties nopirkt lauku māju ar zemi Ciblas novadā, ja vien tur būtu ko darīt.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 7., 2018
15:11
[User Picture]

[Link]

Šī būs jau otrā sezona kad piedalos ''Prāta spēlēs''. Komandā kur divi biedri ir paziņas no tālās un matainās jaunības. Kārtējais pieradījums mazajai pasaulei, jo viens no šiem paziņām ir tagadējās darba kolēģes dēls. Viņa arī pamudināja atjaunot pazīšanos. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šis arī kādu laiku mācījies kursu zemāk vēsturniekos un tagad vasarās reizēm ir kļuvis par tuvu kaimiņu manā piejūrā.

Bet vispār mums tur veicas diezgan labi. Visi esam baigie gudrinieki un savā kārtā regulāri tiekam trijniekā, bet kopvērtējumā stabili turamies pirmajā desmitniekā.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Augusts 13., 2018
09:52
[User Picture]

[Link]

Pirmais laivu brauciens manā mūžā sekmīgi aizvadīts. Nedaudz pārsteidzoši, ka līdz šim bija sanācis izsprukt no dalības tādā, jo šķiet, ka laivojuši ir pilnīgi visi. Tāds iesācēju maršruts par Rindu/Irbi ko nobraucām divās dienās, lai gan teorētiski var izbraukt arī vienā. Nekad nebiju domājis, ka upē var būt tāda drūzma un vietām pat nelieli laivu sastrēgumi. Ja sestdien bija ideāls laivošanas laiks, tad svētdien nelielu asumiņu piemeta lietusgāzes un spēcīgais vējš. Līdz jūrai beigās no visas kompānijas sadūšojās aizbraukt tikai viena laiva.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Augusts 8., 2018
18:46
[User Picture]

[Link]

Kaut kā darbā aizvien biežāk sāk piemeklēt tā sajūta ar ko cīnījos muzejā visus pēdējos gadus. Savdabīga vientulība, jo apkārt nav neviena manas paaudzes, līdzīgi domājuša cilvēka ar ko varētu ne tikai runāt visādas muļķības, bet arī pārrunāt profesionālus jautājumus bez mūžīgā cinisma piedevas. Tās vecenes, kā kolēģes nav sliktas, bet ciniskas līdz riebumam. Netic nekam un nevienam. Turklāt nostrādājušās kopā tik daudzus gadus, ka pazīst viena otru kā raibus suņus. Es savukārt tik dziļi viņu personīgajās dzīvēs negribu iedziļināties, tāpēc parasti klusēju tikko sākas kārtējās klačas par mājas dzīvi, veselību vai kurš atkal nomiris.

Nav jau tā, ka man darba vietā vispār nebūtu neviena paziņas. Ir, pat vairāki kursabiedri, bet reģionālās nodaļas specifika ir tāda, ka ikdienā saskare ar viņiem sanāk tik reta, ka īsti nejūt. Kopumā jau nav mirstamā vaina, bet darbaprieku drusku mazina...

Mūzika: Obtest
Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 30., 2018
11:35
[User Picture]

[Link]

Darba darīšanās, industriālā mantojuma sakarā, sanāca tikties ar vienu NBS pulkvedi. Pārsteidzoši sakarīgs un viens no retajiem tāda ranga virsniekiem kuru tiešām var saukt par inteliģentu. Cik ir dzirdēts, tad arī armijas cilvēki viņu slavē. Padoto cieņa ir diezgan reta parādība Latvijas armijā, tāpēc laikam nav brīnums, ka šis pulkvedis ir aizrotēts darbā uz salīdzinoši maznozīmīgu kartogrāfijas kantori, lai nemaisa gaisu štābos.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 27., 2018
09:40
[User Picture]

[Link]

Klasisks gadījums. Darbs tevi izvēlas dalībai starptautiskā trīs dienu seminārā, kas tiešām varētu būt interesants un vērtīgs turpmākajai karjerai. Bet tajā pašā laikā tu esi plānojis tajā laikā doties atvaļinājumā un jau nopircis biļetes romantiskam kruīzam divatā. Neraža.

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 25., 2018
15:24
[User Picture]

[Link]

Nesaprotu tos dažus trakos latgaliešus, kas internetā gāna Latviju un apsūdz to ''latgaļu etnocīdā''. Ar šādiem apgalvojumiem ieguvēja ir tikai viena valsts un tā noteikti nav Latvija.

Turklāt apgalvojums ir absurds jau pašā saknē. Manuprāt, nekad visā Latgales vēsturē tai no valsts puses nav pievērsts tik daudz uzmanības kā pēdējos gados. Reizēm pat pārāk daudz. Ja tu kādām visu laiku klārē, ka viņam ir ''neskaidra lojalitāte'' un ka viņš dzīvo tikai Krievijas informācijas telpā, tad beigās tas kāds tā arī tiešām sāk justies.

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 17., 2018
16:40
[User Picture]

[Link]

Atvaļinājums beidzies tieši tad, kad karstuma vilnis sasniedzis Latviju. Bet bija labi arī tāpat. Trakā dziesmu svētku nedēļa pagājusi svētku dalībnieka atbalsta personas lomā un nogurums tāds pats kā pašam piedaloties.
Par spīti dažādām pēdējā brīža tehniskajām ķibelēm sanāca paceļot arī pa Somiju. Skaista zeme, ar diezgan mežonīgu dabu un klintīm. Domāšanas un sakārtotības ziņā pilnīga Eiropa, bet ne tik radikāls variants kā Zviedrija. Patika, ka somi prot laiski atpūsties un baudīt dzīvi ne sliktāk kā d-eiropieši, bet dara to ļoti pārdomāti un neuzbāzīgi. Īsās ziemeļu vasaras priekšrocība ir tā, ka tās pavadīšana tiek rūpīgi plānota un izbaudīta.
Protams, cenas liek noelsties, bet tam bijām gatavojušies. Līdzi bija paņemts gan ēdamais, gan arī šmiga un pašā Somijā izņemot nakšņošanu maksāt vajadzēja par saldējumiem (diezgan daudziem) un vienreiz degvielas uzpildi. Nu labi, dažus somu aliņus arī vajadzēja pagaršot par spīti cenai. Jāsaka gan, ka pilno ceļojuma grāmatvedību vēl neesam sarēķinājuši.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 19., 2018
15:45
[User Picture]

[Link]

Viens no maniem mīļākajiem mūziķiem jau vairākus gadus ir čalis no Maskavas ar skatuves vārdu ''Senmuth''. Ik pa laikam paskatos ko šis ir jaunu saražojis. Tas ir multinstrumentālists ar fenomenālu radošo enerģiju, kas jau vairāk kā 10 gadus katru gadu izdod vairākus albumus (laikam gan tikai elektroniski) un tie visi ir bez maksas lejupielādējami viņa mājas lapā. Ar spēcīgu noslieci uz vēsturi, visādām senām civilizācijām un reliģijām viņa mūzika ir ļoti tematiski dažāda. Albumi ir konceptuāli, parasti veltīti kādai konkrētai civilizācijai vai filozofiskai problēmai. Visvairāk viņu interesē senā Ēgipte, bet ir arī Persija, senā Indija, Japāna un pat D-Amerikas senās civilizācijas, kosmoss un metafizika.
Muzikāli tur ir tikpat liels sajaukums, lai gan pamatā tur apvienoti divi virzieni - metāls un industriālā mūzika kuru proporcijas katrā albumā atšķiras. Ir arī tīri elektroniski, ambienti albumi un ir arī kartīgas ģitāras. Retu reizi parādās arī vokāls.
Man vispār negribētos viņu ielikt kādā konkrētā plauktiņā, bet ja nu tomēr tad tā ir eksperimentālā mūzika šī vārda vistiešākajā nozīmē. Viņš eksperimentē nemitīgi, pat viena albuma ietvaros.
Ir daudzas grupas kuras ar laiku sāk skanēt vienādi, nespējot ienest kaut ko jaunu savā skanējumā kļūst garlaicīgas. Šeit katrs albums ir pilnīgi savādāks.

Diezgan daudz no viņa var paklausīties šeit (diskogrāfija gan ir nepilnīga):https://senmuth.bandcamp.com/music
Viņa mājas lapā kurā tad gan ir viss jau kopš 2004. gada:http://www.senmuth.com/

Mūzika: Senmuth - Giza cave system
Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 18., 2018
08:57
[User Picture]

[Link]

Laikam esmu jocīgs autovadītājs, jo nekad neesmu pastiprināti sekojis līdzi degvielas cenām un tās svārstībām. Jābrauc tad kad jābrauc un benzīns maksā tik cik viņš maksā. Ar savu mašīnu braucu praktiski tikai nedēļas nogalēs un citās brīvdienās un, ja nav nestandarta maršrutu tad uzpildu bāku reizi mēnesī, savukārt darba auto ir piesaistīts vienai konkrētai degvielas kompānijai.
Apbrīnoju tos benzīngalvas, kas zin no galvas visu Latvijas degvielas uzpildes staciju cenas un seko līdz to svārstībām tikpat aktīvi kā biržu brokeri.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 14., 2018
16:41
[User Picture]

[Link]

Starp citu, gatavojoties Rakstniecības muzeja organizētajai pastaigai pa romāna norises vietām Pārdaugavā ar paša autora dalību, sieva beidzot izlasīja ''Svina garšu''. Tas beidzās ar sēdēšanu virtuvē, vīna dzeršanu un komplicētu diskusiju par Latvijas žīdiem, holokaustu un cilvēka dabu vispār...

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

11:00
[User Picture]

[Link]

Vakar redzēju jaunāko pašmāju vēsturisko gabalu ''Baltu ciltis''. Vispār jau labi. Filmas formāts faktiski ir vienīgais iespējamais, lai noturētu interesi un nepārvērstos par aizmidzinošu stāstāmgabalu ar daudzām runājošajām galvām un dabasskatiem. Ar visu to vēsturi īpaši nepārzinošam cilvēkam tas ir ļoti koncentrēts un blīvs informācijas apjoms, ko varētu būt grūti pilnībā sagremot.
Daudz labas datorgrafikas, bet animācijas gan šķita drusku pārāk bērnišķīgas un neiederīgas kopējā filmas tēlā.
Faktoloģiski jau nav kur īpaši piekasīties, scenārijs ir ticams un teorētiski tāds ceļojums bija iespējams. Tomēr drusku mulsināja tā daudzsievības īpašā izcelšana, kas ir tāda ļoti slidena lieta. Lasot avotus nekādas norādes tā kā neesmu pamanījis izņemot dažus netiešus mājienus. Kristiešu autori jau nebūtu vilcinājušies šo faktu izmantot savā labā.

Kopumā jāpiekrīt vienam no filmas ekspertiem Prof. J. Urtānam, ka arī mana iztēlotā un izsapņotā tā laikmeta pasaule ir diezgan tuva filmā redzamajai.

Tags:

(4Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 4., 2018
11:42
[User Picture]

[Link]

Pārliecinātiem vegāniem šo ierakstu nelasīt!

Brīvdienās pirmo reizi sanāca piedalīties īstās cūku bērēs un nevis kaut kur dziļi laukos, bet tepat pierīgā. Pirms tam biju lasījis etnogrāfiskus aprakstus un redzējis līdzīga pasākuma fotofiksāciju no A-Z, bet nu esot klāt jau viss izskatās savādāk. Nebija gan sevišķi etnogrāfiski, drīzāk tādā kolhoza stilā, veco kolhoznieku vadībā. Man kā iesācējām gan ļāva piedalīties tikai pie svilināšanās un galaprodukta pārvietošanas uz pagrabu. Vispār jau interesanta pieredze, lai gan nekā skaista jau tur protams nav. Paši veči gan arī to kādu laiciņu nebija darījuši un tāpēc viss negāja tik gludi kā plānots, bet procesu pavadošās sarunas gan bija ļoti etnogrāfiskas, sākot ar to kur un kā labāk jādur, lai viss beigtos ātri un beidzot ar dažādu piedzīvojumu atminēšanos, kur nez kāpēc dominē cūkas, kas procesa vidū pamostas un skrien prom.
Neiztrūka arī slavenais procesa noslēgums ar degvīna dzeršanu.

Kopumā kā jau es minēju, nekas patīkams, bet no kultūrvēstures un antropoloģijas viedokļa ļoti vērtīga pieredze. Kaut gan otreiz piedalītos sevišķi nekāroju. Ir gan aizdomas, ka nāksies.

P.S. 1. pasaules kara laika krievu šautenes durklis arī pēc 100 gadiem veiksmīgi pilda savu baiso uzdevumu.

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 1., 2018
13:59
[User Picture]

[Link]

Viens no labumiem, ka sieva pieder pie pašpasludinātās ''folkloras elites'' ir iespēja tikt uz ''Tautumeitu'' pirmā albuma prezentāciju ''Dailē'' ar ielūgumu. Vispār bija labi, lai gan par daudz runu un apsveikumu, un par maz mūzikas. Diezgan ņiprs postfolks, turklāt ar uzsvaru uz ''post''. Dažām dziesmām, lai gan ir autentiskie folkloras teksti, tomēr to interpretācija ir pilnīgi savādāka. Konkrēti dziesma ''Pāde'', kas ir jauka bērna krustabu dziesma, bet videoklipā un arī diska bukletiņa tekstuālajā aprakstā tā ir pagriezta pavisam citā rakursā. Nevar teikt, ka tas rakurss ir pilnīgi nepareizs, bet tā ir pilnīgi savādāka šķautne un būtībā dziesmai tiek piešķirta pavisam cita jēga.

Redz kur: https://www.youtube.com/watch?v=8-su8wOeug8 Ir tur kaut kas no krustabām palicis vai nē?

Lai nu kā, noteikti ir vērts pasekot ko vēl viņas radīs, jo muzikāli jau pavisam forši.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 30., 2018
09:06
[User Picture]

[Link]

Dabūt pastūrēt ''Latvijas valsts mežu'' apvidus auto (pat ja tā ir Dacia) tomēr ir patīkami. Izdevās piekļūt piemineklim uz pusi tuvāk nekā būtu izdevies ar darba pilsētas mazauto. Viens no pašreizējās darba vietas absurdiem. Labi zinot, ka aptuveni puse kultūras pieminekļu neatrodas asfaltētu ceļu malās, kā galvenais transports tiek izvēlētas japāņu pilsētas mazmašīnītes ar kurām iebraukt mežā ir paliels izaicinājums.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 25., 2018
14:37
[User Picture]

[Link]

http://www.delfi.lv/news/arzemes/nato-vadita-koalicija-netiesi-radijusi-virkni-jaunu-afganistanas-karakungu-liecina-asv-zinojums.d?id=50063911

Nu redz, beidzot arī paši amerikāņi atzīst, ka ideja dažu gadu laikā radīt brīvu, demokrātisku un rietumniecisku sabiedrību tādā pusfeodalā, daudzu cilšu un klanu pārvaldītā valstī kā Afganistāna, bija kļūda. Diez vai kāds kādreiz saskaitīs cik miljardi tur ir pazaudēti.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 18., 2018
09:44
[User Picture]

[Link]

Latvijas 100 gades filmu programma ir viens no labākajiem simtgades projektiem. Top ļoti kvalitatīvs kino, kas varētu iedod jaunu grūdienu visai Latvijas filmu industrijai. Tas ir arī labs iemesls aiziet uz kino pašiem. Piemēram, nesen bijām uz ''Billi''. Filma laba. Manuprāt viens no labākajiem attiecīgā laikaposma attēlojumiem Latviešu kino. Ekranizētās atmiņu epizodes ir rūpīgi atlasītas, lai veidotu visaptverošāku priekšstatu par strādnieku un viņu bērnu dzīvi Grīziņkalnā 30.gadu nogalē. Belševicas triloģija vispār ir ļoti pateicīga ekranizēšanai, jo tā ir pārpilna dažādu sīku sadzīvisku detaļu tajā pašā laikā nezaudējot kopainu un atmosfēru. Varbūt kādreiz kāds pieķersies arī pārējām divām daļām.

Aizdomājos arī par sava vectēva stāstiem par dzīvi turpat netālu, Hospitāļu un Zirņu ielas stūrī, uzreiz pēc atgriešanās no Krievijas 20.gadu pašā sākumā. Strādnieku dzīves apstākļi bija diezgan līdzīgi visu Latvijas neatkarības laiku, bet uzreiz pēc kara tie bija īpaši grūti, jo trūka praktiski visa. Vectēva ģimenē dzīve sāka uzlaboties tikai 30. gadu vidū, kad vecvectēvs sāka strādāt ''Vairogā'' par brigadieri, vectēvs atļāvās uzsākt studijas un ģimene pat dažas vasaras varēja atļauties īrēt vasarnīcu Asaros. Tad protams nāca nākamais karš un viss sākās no jauna...

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 14., 2018
10:51
[User Picture]

[Link]

Izrādās arī gandrīz 10 gadus pēc fakultātes absolvēšanas ir iespēja tikt uz kursabiedru kāzām. Neesmu bijis uz daudz kāzām, bet šīs bija ļoti skaistas un omulīgas. Varbūt tāpēc, ka nebija otrā rīta neģīmju un paģiru, jo gluži kā pasakā, īsi pirms pusnakts visiem bija jādodas prom.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 8., 2018
09:17
[User Picture]

[Link]

Radās doma, ka varbūt tai sabiedrības daļai (it kā izglītotai un progresīvai), kas ļoti kategoriski iestājas pret valsts bērnudārzu un skolu piedāvājumu tas iezīmē arī kādas dziļākas problēmas viņu pašu attiecībās un attieksmē pret valsti. Piemēram, bieži netiek pat apsvērta doma, ka bērns varētu apmeklēt ''parastu'' valsts dārziņu, bet tiek meklēti visādi alternatīvi risinājumi. Uzskats, ka viss ko piedāvā valsts ir slikts pēc definīcijas tomēr ir ļoti neproduktīvs un aizvainojošs attiecībā pret tiem, kas godprātīgi strādā šajā sistēmā un dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas.

Tags:

(9Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

[<< Previous 20 entries]

Powered by Sviesta Ciba