Neprātīgā saprāta balss Below are the 20 most recent journal entries recorded in the "Bezjēgas orākuls" journal:

[<< Previous 20 entries]

Jūlijs 27., 2020
13:23
[User Picture]

[Link]

Pēdējās trīs dienas pirms atvaļinājuma šogad ir īpaši grūtas. Darba pāri galvai un nezin kā visu paspēt līdz trešdienas vakaram. Arī atvaļinājuma pirmā nedēļa jau pilnībā saplānota un aizņemta. Sāk aizpildīties arī otrā. Šovasar laiska atpūta pie jūras nesanāks, vienas vienīgas aktivitātes.

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 24., 2020
14:42
[User Picture]

[Link]

Zviedrijā sākuši pastiprināti pētīt līdz šim vecāko zināmo rūnakmeni. Tā ierakstu nav viegli atšifrēt, bet principā tur atklājas ļoti fascinējošs stāsts. Par agrā vikingu laikmeta skandināvu mītiem, mitoloģisko domāšanu kopumā un šajā pasaules uzskatā mītošo laužu priekšstatiem par laiku un telpu. Man tas šķiet ļoti interesanti.
https://www.archaeology.org/issues/388-2007/digs/8773-digs-sweden-runestone

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 13., 2020
08:43
[User Picture]

[Link]

Ļoti žēl par Paulu Bankovski. Man ļoti patika viņa romāns ''18''. Arī viņa žurnālista laika slejas bija interesanti lasīt.
Vienīgā personīga saskarsme gan bija tikai pērn rudenī kādā mājas ballītē Āgenskalnā, kur apmainījāmies ar dažām asprātībām.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 6., 2020
17:11
[User Picture]

[Link]

Daudzi restauratori un arhitekti cīnās, lai atjaunojot kādu vēsturisku ēku, pilnīgi viss būtu autentisks, laikmetam atbilstošs un kvalitatīvs. Reālā dzīvē bieži vien izvēles ir tikai divas un krietni vienkāršākas. Vai nu ēkai tiks uzlikts jumts (vēsturiski pilnīgi nepareizs un lēts) un tā tiks saglabāta, vai arī netiks uzlikts nekas un tā sapūs. Rezultātā, kā vienmēr dabūjam pa galvu no abām pusēm. No vieniem par to, ka atļaujam būvēt un saskaņojam pilnīgus mēslus, bet no otriem par to, ka uzstādām neizpildāmas prasības. Grozies kā gribi, bet kāds vienmēr paliks neapmierināts.

Mūzika: Широкий Лан
Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 16., 2020
13:44
[User Picture]

[Link]

Atgriežamies pie mūzikas. Neticami, bet izdevās iekš youtube atrast leģendārās latviešu death metal grupas ''Remains'' vēl leģendārāko 1995. gada albumu ''Kā mūžība''. Tolaik izdotā kasete šodien ir tāds retums, ka atrodama vien rūdītāko melomānu un kolekcionāru krājumos. Ieraksts kvalitātes ziņā pilnīgs andergraunds, tu vienkārši uzreiz, ar visām maņām, sajūti ka ir 1995. gads. Muzikāli šie čaļi diezgan neslēpti atdarina tā brīža dzīvos death metal klasiķus no Floridas grupu ''Death'' un Čaku Šuldineru personīgi. Un dara to diezgan profesionāli, lai gan Šuldinera progresīvos rifus atdarināt ir ļoti grūti. Pat dziesmu nosaukumi ir piemeklēti, lai līdzinātos ''Death'' slavenāko albumu hītiem. Nemaz nerunājot par grupas logotipu un līdzīgas tematikas dziesmu tekstiem.
Latvijas mūzikas vēsturē šis varētu ļoti nozīmīgs ar to, ka pirmo reizi kāda latviešu underground grupa skanējuma ziņā ir līdzvērtīga vispāratzītiem pasaules stila paraugiem. Turklāt viss albums ir latviski.
Var noklausīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=6fAbthdeLdE&t=1s

Manuprāt, sajūtu ziņā ļoti labi iet kopā ar grāmatu ''Jelgava 94''. Ar filmu gan nē.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 15., 2020
11:19
[User Picture]

[Link]

Parunāšu arī es par ASV. Ir skaidrs, ka rasisma problēma ASV joprojām ir aktuāla, it sevišķi D štatos. Arī Policijas darba metodes (it sevišķi aizdomās turamo aizturēšanas laikā) ir bēdīgi slavenas visā pasaulē. Šajā ziņā Floids bija tikai dzirkstele pulvera mucā. Protams, ka viņš nebija eņģelis un agrāk jau vairākkārt sodīts, bet tas neattaisno policistu rīcību, kas viņu brutāli piebeidza visu acu priekšā. Tajā pašā laikā paši nemieri nav nekas jauns. Rasu naida inspirēti nemieri ASV atkārtojas regulāri un cikliski (~ ik pēc 30 gadiem). Tātad faktiski katra paaudze saskaras ar šo problēmu un ir spiesta paust savu viedokli radikālā formā. Līdz ar to šoreiz pie vainas nav kreiso radikāļu provokācijas (viņi gan izmanto situāciju), jo problēma ir reāla un ilgstoša. Arī veikalu grautiņi ir jebkuru plašu nemieru blakusprodukts ar ko jārēķinās.

Daudz trakāki ir t.s. ''pieminekļu grautiņi'' ASV un tagad jau arī Eiropā. Tie rāda pilnīgu sabiedrības neiedziļināšanos vēsturē un rasisma jēdziena vulgarizēšanu. Ja reiz kādam vēsturiskam personāžam (baltajam) ir uzstādīts piemineklis, tātad viņš noteikti ir bijis rasists. Mūsdienu priekšstati par rasismu tiek attiecināti uz daudzus gadsimtus senām personām. Kliedzošākais gadījums ir no Lielbritānijas par apķēpāto Roberta Brūsa pieminekli. Pirmais Skotijas karalis, kas izcīnīja Skotijas neatkarību dzīvoja 14. gs. Tātad faktiski dziļu viduslaiku Eiropas valdnieks izrādās rasists. Nerunāšu nemaz par galēji stulbiem piemēriem Ēģiptes piramīdu un mūsu pašu Rūjienas saldējuma sakarā.
Brīnos, kāpēc neviens nav pieķēries Romas impērijai. Tās ekonomika tiešām balstījās lielā mērā uz vergu darbu un sabiedrībā valdīja konsekvents dalījums starp romiešiem un barbariem. Tā laikā lielie zemes īpašnieki un latifundisti pēc vergu daudzuma pārspēja visus jauno laiku Amerikas plantatorus.

Tomēr pati bīstamākā ir tendence agresīvi apkarot pretējo viedokli. Turklāt nevis tikai apkarošana, bet pat mēģinājumi aizliegt to vispār paust. Tas demokrātijai ilgtermiņā ir daudz bīstamāk nekā agresīvi grautiņi.

Tags:

(13Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 26., 2020
14:03
[User Picture]

[Link]

Latvijas paradokss. Krīzes laikā strauji pieaug bezdarba līmenis. Veselas nozares sēž dīkstāvē. Tajā pašā laikā lauksaimniecībā katastrofāli trūkstot darbaspēka un ir pat apdraudēta ražas novākšana rudenī. Avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/darbinieku-trukums-lauksaimniekus-dara-bazigus-par-iespejam-pilniba-novakt-razu.a361288/

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 21., 2020
12:07
[User Picture]

[Link]

Visi lamā no panckām ārā Zviedriju par viņu šķietami vieglprātīgo pieeju Covid apkarošanai.
Tajā pašā laikā atskan arī pretēji viedokļi (piemēram šis: https://www.foreignaffairs.com/articles/sweden/2020-05-12/swedens-coronavirus-strategy-will-soon-be-worlds), kas uzskata ka ilgtermiņam tas ir vienīgais jēdzīgais koeksistences veids ar vīrusu. Arī PVO nesen pauda, ka Zviedrijas pieeja daudzējādā ziņā atbilst ''jaunajai normālībai'', kas iestāsies pēc pirmā pandēmijas šoka beigām.

Nesen dzirdēju arī interviju ar kādu zviedru ārstu. Viņi paši bija gatavojušies daudz augstākai mirstībai. Vismaz Itālijas līmenī. Tā kā pašreizējie rādītāji (kas ir augsti uz ziemeļvalstu fona) jau ir ļoti labi salīdzinot ar prognozēto. Kamēr nav zāļu vai derīgas vakcīnas, visas valsts mēroga karantīnas ir tikai epidēmijas izstiepšana laikā. Kā redzams, tad pat bagātas Eiropas valstis to nevar atļauties ilgāk par 3-4 mēnešiem.

Es domāju, ka patiesos rezultātus un to, kuras valsts stratēģija tad bija tā pareizākā, mēs redzēsim tikai pēc dažiem gadiem. Visas ekonomiskās problēmas un krīzes radītās sekas uz sabiedrību varēs pilnībā novērtēt tikai ilgtermiņā.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 6., 2020
14:51
[User Picture]

[Link]

Parādās aizvien vairāk informācijas par to, ka Covid klejojis pa Eiropu jau vismaz kopš pērnā novembra. Ar šo informāciju fonā, vairāku paziņu apgalvojumi, ka viņi šo vīrusu ir pārslimojuši jau ziemā, vairs nešķiet tik neticami. Sievas brāļa ģimene ziemā vairākas nedēļas netika galā ar riebīgu vīrusu, kam galvenie simptomi bija temperatūra un klepus, kas nepāriet nedēļām. Vēl viens paziņa ziemā, pēc atgriešanās no Itālijas, pēkšņi saslima ar plaušu karsoni. Arī mums meita februāra vidū atnesa no bērnudārza nejauku vīrusu, ko atšķirīgā intensitātē, visi izslimojām. Viņai pašai tas bija vissmagāk un izvērtās kā bronhīts ar komplikācijām trīsarpus nedēļu garumā. Turklāt meita noturējās teju visilgāk, jo dienā pirms saslimšanas grupiņā bija vairs tikai 3-4 bērni.

Nez kas atklātos, ja analīzes būtu sākuši taisīt jau ziemā.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 30., 2020
15:01
[User Picture]

[Link]

Acīm redzamais neticamais: https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/kulturas-ministrija-atbrivo-no-amata-brivdabas-muzeja-direktori-ilzi-millersoni.a357928/ Nedaudz nesaistīti, bet FB mesendžerī ir neliels čatiņš, kur pulcējas bijušo muzeja darbinieku grupiņa. Pāris reizes gadā satiekamies uz vakariņām pie savas direktores. Tā nav šī, bet viņas kādreizējā vietniece, kas īsu brīdi 2014. gada vasarā bija apstiprināta arī direktores amatā. Ļoti gudra un progresīva sieviete, kas no mums bija izveidojusi diezgan labu komandu. Žēl, ka mums bija ļoti maz laika sevi pierādīt. Tas bija ļoti radošs un progresīvs periods pēdējo gadu muzeja dzīvē. Ar Millersones atgriešanos amatā 2014. gada vasaras beigās šī komanda lēnām sāka jukt. To vēl pastiprināja, viņas varaskārā un neslēpti agresīvā jaunā vietniece. Šobrīd neviens no šiem cilvēkiem vairs nestrādā muzejā. Tomēr, īslaicīgā direktore joprojām ir esošo un bijušo muzeja darbinieku cienīta un atzīta. Zinu, ka dažs labs no pašiem vecākajiem muzeja darbiniekiem reizēm viņai piezvana, lai vienkārši parunātos un pastāstītu, kas jauns.

Augstākminētā ziņa vakar izsauca nelielu prieku, bet arī lielas bažas. Iepriekšējais mēģinājums 2014. gadā jau beidzās ar fiasko un daudzu darbinieku cerību sagraušanu. Atliek cerēt, ka ministrija šoreiz tiešām ir nopietni sagatavojusies. Turklāt vietā noteikti jānāk cilvēkam no malas, kas ar svaigu skatu izmēž visus mēslus un būvē muzeju faktiski no jauna. Visvairāk žēl pašu muzeju, kas šo peripētiju rezultātā ir nolaists līdz kliņķim un brutāli pūst.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 20., 2020
16:39
[User Picture]

[Link]

Līdz šim manā draugu un paziņu ''burbulī'' pašreizējā krīze lielu finansiālu skādi nav nodarījusi. Lielākajai daļai darba apjoms palicis nemainīgs vai pat ievērojami pieaudzis. Tomēr pakomunicējot ar cilvēku, kas strādā masu pasākumu nodrošināšanas jomā, paveras pavisam cita aina. Tur valda niknums un depresīvas sajūtas, jo nav nekādu cerību uz darba atsākšanu pārskatāmā nākotnē. Pat ja tiešām maija beigās viss beigsies, tad masu pasākumi noteikti būs paši pēdējie kurus atļaus rīkot.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 14., 2020
15:27
[User Picture]

[Link]

Šis laiks ieies vēsturē ar to, ka pirmo reizi visā 2000 gadu garajā kristietības vēsturē, lieldienās baznīcas kristiešiem ir bijušas slēgtas. Pat dziļākajos padomju ateisma gados pilnībā slēgt baznīcas neizdevās.

Arī vietējā mērogā ir zīmīgs notikums. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs vienmēr, pamatoti, lepojās, ka savas pastāvēšanas laikā nav bijis apmeklētājiem slēgts nevienu dienu. Pat visus kara gadus. Pat trauksmainajās okupācijas varu maiņas dienās muzejs bija atvērts. Un tagad tas ir slēgts jau mēnesi.
Tas man liekas nepareizi, jo brīvdabas muzeja specifika ir ļoti tālu no šaurām telpām un drūzmēšanās. It sevišķi tāpēc, ka parki nav slēgti. Pat LU botāniskais dārzs ir atvērts (tikai palmu māja ciet). 70 ha. lielā teritorijā mierīgi varētu organizēt apmeklētāju plūsmu un skaitu, lai izvairītos no pūļiem, bet tajā pašā laikā nodrošinot sabiedrībai vēl vienu vietu kur pabūt dabā. Šoreiz atkal ir iets vieglākais ceļš...

Tags:

(8Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 6., 2020
14:08
[User Picture]

[Link]

Vienmēr esmu cienījis somus un tagad jo īpaši: https://www.nytimes.com/2020/04/05/world/europe/coronavirus-finland-masks.html?ref=oembed Visaptverošā valsts aizsardzība, tās oriģinālajā izpausmē, iekļauj arī medicīnu un stratēģisku valsts rezervju esamību.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

11:52
[User Picture]

[Link]

Visam mērim pa vidu izlasīju Timura Vermeša 2012. gada romānu ''Viņš ir atkal klāt''. Ļoti dzēlīga satīra, kur galvenajā lomā ir Hitlers, kurš pēkšņi ir pamodies mūsdienu Berlīnē, kādā pamestā būvlaukumā. Varam sekot līdzi Hitlera gaitām un jaunās pasaules iepazīšanai. Izmantojot savas oratora dotības viņš ir apņēmības pilns turpināt savulaik iesākto. Jau neticami ātri atrodot draugus un atbalstītājus viņš sāk strādāt lielā Vācijas TV kompānijā un pat vada savu raidījumu. Tomēr, ir viena problēma. Šajā pasaulē viņu visi uzskata par Stand Up komiķi, lai arī ļoti reālistisku. Viss. Par sižetu vairs neko neteikšu.

Jāsaka, ka no sākuma viss šķita ļoti grotesks un diezgan grūti lasāms, bet ap grāmatas vidu aizgāja. Jāpiekrīt kādam komentētājam, ka grāmatas sākumā vēl gribas smieties par Hitleru, bet grāmatas beigās jau tu aptver, ka smejies kopā ar Hitleru. Tur ir globāla mēroga groteska, ironija un satīra, kas vērsta nevis pret Hitleru, bet galvenokārt pret mūsdienu pasauli, it sevišķi pret izklaides industriju. Hitlers ir tikai spilgts tēls, kas to visu izcili paspilgtina. Neiztrūkst jau gan arī politiskais aspekts. Hitlers no panckām izlamā tā brīža (2012. gada) vislabējāko vācu legālo partiju NPD, nosaucot to par ''nekam nederīgu salašņu bandu, kur godīgam vācietim nav ko meklēt'', Hitleru nosauc par ''žīdu cūku'' un uz ielas piekauj vācu skinhedi, Hitlers intervijā žurnālam ''Bild'' uzņemas atbildību par holokaustu utt. Tā vien šķiet, ka autors izvēlējies Hitlera tēlu arī tāpēc, lai pats varētu izteikties drusku politnekorektāk.

Kopumā darbs ir ļoti aktuāls mūsdienu demagoģijas laikmetā. Daudzi prasmīgi oratori var manipulēt ar pūli, spiest uz sabiedrības vājajām vietām, trūkumiem un audzēt sev atbalstu. Tikmēr valdošā vara un sabiedrības, šķietami, domājošā daļa viņus uztver kā klaunus vai ākstus un neņem par pilnu. Kamēr vienā brīdī jau ir par vēlu. Ar īsto Hitleru un viņa kustību jau savulaik bija tieši tāpat.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 2., 2020
15:55
[User Picture]

[Link]

Kopš sieva strādā attālināti viņa mājās vairs vispār nenāk. 12-14 stundu gara darbadiena skolotājiem tagad ir norma. Paralēli tam visam vēl jāpiestrādā par bērnudārza audzinātāju un jānodarbina meita. Tomēr, tagad vismaz var strādāt ar vīna glāzi uz galda un tas drusku atvieglo to visu. :D
Un vēl nesen nospriedām, ka beidzot no mūsu profesijām ir kāds finansiāls labums. Vismaz kaut cik droši un regulāri ienākumi uz daudzo brūkošo nozaru fona...Par sevi gan ilgtermiņā neesmu tik drošs. Iepriekšējās krīzes pieredze rāda, ka kultūras nozare ir viena no pirmajām kuru finansiāli apgriež. Turklāt ļoti pamatīgi. Daudzās sfērās joprojām finansējuma vai algu līmenī nebija atjaunots ''trekno gadu'' līmenis. Pārskatāmā nākotnē jau arī laikam netiks...

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Marts 30., 2020
16:42
[User Picture]

[Link]

Nesen te R-Eiropā bija šoks un sašutums, ka Itālijā ārsti šķiro pacientus un daļu atstāj gaitenī nomirt. Civilizētam Eiropas civilistam principā nav saprotams un pieņemams fakts, ka ārsts var arī kādam atteikt palīdzību. Tomēr globālas krīzes apstākļos, kad slimnīcas darbojas ārkārtas apstākļos tas nav nekas neparasts. Pasauli pārņēmusī pandēmija aizvien biežāk tiek raksturota kā karš ar neredzamu ienaidnieku. Militārajā medicīnā ievainoto šķirošana ir visa pamats. Smagāk cietušie vispirms, vieglāk ievainotie pagaida vai pārsien viens otru. Līdz ar to, ja slimnīcas strādā šādā ārkārtējā, faktiski kara stāvoklim pielīdzināmā režīmā, tad arī tiek izmantotas attiecīgas metodes. Mediķiem visā pasaulē šobrīd ir ierobežoti resursi un ierobežotu resursu apstākļos jāizdara daudz smagas izvēles. Būtu gan bijis ideāli, ja pašā sākumā sabiedrībai tiktu skaidrots pēc kādiem principiem krīzes apstākļos darbosies ārsti, kam un kādā secībā tiks sniegta palīdzība utt. Tad varētu iztikt bez nevajadzīga sašutuma un šokēšanās.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Marts 26., 2020
16:10
[User Picture]

[Link]

Visa šī pandēmija un pulcēšanās ierobežojumi mūsu ģimenē vairāk skāruši sievu. Viņas grafiks ir ļoti saspringts. Nemitīgi mēģinājumi ar ''Dandariem'', koncerti un dalība festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs, arī vienkāršas haltūras. Mana sabiedriskā dzīve uz tā fona izskatās diezgan nožēlojami un savi nedaudzie pasākumi kalendārā jāatzīmē vismaz mēnesi iepriekš. Es jau gan īpaši nepārdzīvoju, jo tik un tā pirms 10 gadiem atmetu visu lieko un atstāju tikai tās lietas, kas mani tiešām interesē un sagādā prieku. Un arī starp tām jau notiek prioritāšu pārbīde.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Marts 24., 2020
10:17
[User Picture]

[Link]

Vakar pabraukāju pa Zemgales laukiem. Tur cilvēkiem dzīve turpinās. Lielzemniekiem darba pilnas rokas, kuru katru brīdi jāsāk sēja (daži jau ir sākuši), lauksaimniecības tehnika pārvietojas pa visiem ceļiem un nekādi vīrusi to neaptur. Piecos pēcpusdienā arī Bauskas šosejā ir teju nepārtraukta auto plūsma (vairāk gan brauc ārā no Rīgas). Tas liecina, ka pagaidām ekonomika nav pilnībā apstājusies. Lauksaimniekus vīrusa radītās problēmas nav sevišķi ietekmējušas. Vismaz pagaidām.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Marts 18., 2020
11:57
[User Picture]

[Link]

Vakardienas saulainajā pēcpusdienā ventilējot plaušas Šampēterī sanāca ielūrēt vienas otras mājiņas pagalmā. Tur, par spīti mērim, viss notiek. Šašliks, aliņš, regejs un dārza darbi.

Bet ja nopietni, tad jāpiekrīt tiem, kas uzskata, ka pēc šīs krīzes pasaule būs savādāka. Jautājums tikai vai labāka vai sliktāka. Kādu laiku jau tiek runāts par liberālās demokrātijas krīzi un pašreizējie procesi to lielā mērā apstiprina.
Par pasauli nezinu, bet Eiropa sevišķi labi neizskatās. Pandēmijas ietekmē visa Eiropas vienotība ir izrādījusies tikai tukša skaņa. Katrs par sevi, katrs glābjas kā māk. Arī demokrātijas un cilvēktiesību ievērošana līdz pēdējam brīdim izklausās cēli, bet šoreiz nenāk par labu. Epidēmiju var apkarot nevis ar lūgumiem vai acinājumiem, bet ar pavēlēm un rīkojumiem. Galu galā tā ir viena no ārkārtas stāvokļa priekšrocībām. Vienkāršotas procedūras, saīsināta komandķēde un plašākas pilnvaras atbildīgajiem dienestiem. Paļauties uz līdzcilvēku godaprātu un apzinīgumu kopumā diezgan nihilistiskajā Latvijas sabiedrībā ir bīstami.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Marts 16., 2020
15:22
[User Picture]

[Link]

Brīvdienās sanāca jauki patverties no vīrusa sniegotā Vidzemes nekurienē. Pabaudīt pēdējos ziemas priekus pavasarī. Savukārt šodien atpakaļ Rīgā un jāsecina, ka tik tukšu Vecrīgu savā mūžā vēl neesmu redzējis. Iestādē darbs nav apstājies, jo svēto dokumentu apriti un lietvedības termiņus nekādi vīrusi neatceļ. Tomēr strādājam tādā dežūrrežimā uz maiņām un plānojam aktīvi apsekot vientuļos pieminekļus. Labāk vēdināt plaušas staigājot pa mežiem un laukiem nekā Vecrīgas birojā.
Savukārt iestādes datorists nav gulējis jau otro diennakti izmisīgi mēģinot radīt iespēju, vismaz daļēji, ikdienas darbu veikt attālināti. Šajā jomā valsts pārvalde pamatīgi atpaliek pat no izglītības nozares, nemaz jau nerunājot par IT sfēru.

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

[<< Previous 20 entries]

Powered by Sviesta Ciba