Neprātīgā saprāta balss -
Novembris 17., 2021
10:23
[User Picture]

[Link]

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pēc dokumentālās filmas ''Homo Sovieticus'' noskatīšanās paliek druku baisi un sāk mākt sliktas priekšnojautas. Par Latviju un visu bijušo Padomju bloku viss ir skaidrs. Padomju cilvēks joprojām ir dzīvs un tāds būs vēl daudzas desmitgades. Tam jau vairs nav pat sakara ar piedzimšanu un dzīvošanu padomju apstākļos. Tas ir domāšanas un uzvedības modelis, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē.

Savukārt filmas beigās rādītie piemēri no Vācijas liek apšaubīt tēzi par VDR sabrukumu un tā apvienošanu ar Rietumvāciju. Varbūt ir otrādi un Rietumvācija tika pievienota Austrumvācijai? Kā savādāk izskaidrot Ļeņina pieminekļu atklāšanu Vācijā, grandiozas 9. maija svinības un vācu pensionāru aktīvu iesaisti Putina baikeru klubiņā. Pirms 30 gadiem visi cerēja, ka rietumu kultūra pārņems visu bijušos Austrumu bloku un ātri uzvarēs. Tagad izskatās, ka tā vietā, padomju domāšana un ideoloģija pa dažādiem ceļiem nokļūst rietumos. Tur viņai ir auglīga augsne, jo vārdos jau viss skan skaisti un rietumeiropiešiem nav nekādas imunitātes pret to!

Filmu vēl kādu laiku varēs noskatīties replay.lsm. Iesaku.

Mūzika: Therion- The siren of the woods
Tags: ,

(6Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Comments
 
[User Picture]
From:[info]nivelep
Date:17. Novembris 2021 - 12:13
(Link)
Interesanta tēze. Vai tādā gadījumā šo "austrumizāciju" var attiecināt arī uz ziemeļvalstīm, piemēram, Zviedriju?
From:[info]windrider
Date:17. Novembris 2021 - 12:28
(Link)
Nezinu un negribu īpaši spekulēt. Zinu tikai, ka Zviedrijas labklājības valsts modelis ir gana sens. Daudzas sociālisma idejas tur īstenotas dzīvē jau pirms pusgadsimta vai vēl agrāk. Galīgi nepārzinu Zviedrijas apstākļus, bet pieļauju, ka mūsdienu globalizētajā pasaulē un ar sociālo tīklu palīdzību arī Zviedrijā ienāk jaunā neomarksisma ideoloģija no rietumeiropas.
[User Picture]
From:[info]nivelep
Date:17. Novembris 2021 - 14:16
(Link)
Jā, bet sākot no astoņdesmito gadu otrās puses ir notikusi visnotaļ plaša liberalizācija. Un tā ir turpinājusies vēl pavisam nesen - teiksim, no sistēmas ar vienu valsts aptieku uz brīvu aptieku tirgu pārgāja tikai 2009.gadā.

Kādas neomarksisma idejas tu minētu kā piemērus?
From:(Anonymous)
Date:17. Novembris 2021 - 16:24
(Link)
Kritisko rasu teoriju, intersekcionālo feminismu.
[User Picture]
From:[info]nivelep
Date:17. Novembris 2021 - 16:41
(Link)
Kaut kā šito neesmu baigi Zviedrijā manījis.
[User Picture]
From:[info]special_k
Date:17. Novembris 2021 - 13:43
(Link)
ieintriģēji, noskatīšos
Powered by Sviesta Ciba