Neprātīgā saprāta balss -
Aprīlis 4., 2022
14:04
[User Picture]

[Link]

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Atceros kā 2015. gadā un arī vēl pavisam nesen visa progresīvā Eiropa lamāja Poliju, ka tā nepietiekoši entuziastiski uzņem Sīrijas '' kara bēgļus'' un visādi nesmuki izrunājās šajā sakarā. Tagad Polija rāda priekšzīmi visai Eiropai, tā ir uzņēmusi jau vairākus miljonus Ukrainas kara bēgļu un būtu gatava uzņemt vēl. Tomēr, pat tik lielai valstij kā Polija ir sava kapacitāte. Arī paši bēgļi ir īsti kara bēgļi, lielākoties sievietes un bērni, kas dodas uz tuvāko drošo valsti. Nevis jauni un spēcīgi tēvaiņi, kas tik ļoti nobijušies no kara, ka šķērsojuši puskontintentu.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Comments
 
From:(Anonymous)
Date:4. Aprīlis 2022 - 18:31
(Link)
Nebeidzu jūsmināties par šo "īsti kara bēgļi, lielākoties sievietes un bērni" momentu. Visi taču ļoti labi zina, ka Zelenskis aizliedza vīriešiem izbraukt, kā dēļ arī bēgļu aina ir tāda, kāda tā ir. Noteikti daudzi tēvi un brāļi dotos līdzi, ja varētu. Tas, ka viņi bija spiesti palikt šķirti no ģimenēm, nav nekas slavējams.
From:[info]windrider
Date:4. Aprīlis 2022 - 20:30
(Link)
Normāls lēmums karastāvokļa un vispārējās mobilizācijas apstākļos. It sevišķi, ja tā ir cīņa uz dzīvību vai nāvi un visas nācijas izdzīvošanu.
Ceri, ka Latvijas situācijā arī varēsi vienkārši sakravāt koferi un aizlaisties?
Tauta, kas nav gatava cīnīties par savu valsti, tādu nav pelnījusi.
Ukraina visai pasaulei šobrīd pierāda, ka viņi savu valsti ir pelnījuši daudz vairāk nekā viena otra ''civilizētāka'' valsts.
From:(Anonymous)
Date:5. Aprīlis 2022 - 07:54
(Link)
Es esmu pret jebkādiem autoritāriem lēmumiem. Cilvēkus nedrīkst ar varu spiest iet karā. Un tieši tā – ja kāds nav gatavs cīnīties, var braukt prom. Ir jau viegli teikt, kā ukraiņi pierāda, ka viņiem rūp un viņi cīnās (tam es absolūti ticu), bet, ja bija vajadzīga vīriešu piespiedu ieslēgšana valstī, lai to pierādītu, tad varbūt tik rožaina tā realitāte nemaz nav.

Atcerēsimies, ka Bučas vīrieši, kurus noslaktēja, bija tieši tajā pašā vecumā, kuriem bija aizliegts izbraukt. Tagad no viņiem noteikti ir vareni cīnītāji un savām ģimenēm/valstij palīgi.
[User Picture]
From:[info]nivelep
Date:5. Aprīlis 2022 - 12:02
(Link)
Paliku uz pauzes pie šī.
"Arī paši bēgļi ir īsti kara bēgļi"

"Bēglis" ir juridisks termins. Un vismaz es neesmu atradis tādu nosacījumu, ka vīrietis nevar būt bēglis, vai arī, ka cilvēks tālāk par pirmo drošo valsti (par šo arī var rasties jautājumi, jo nav skaidras definīcijas) vairs neskaitās bēglis. Ukraiņu bēgļi ir arī Zviedrijā, kas nu nekādi nav pirmā drošā valsts. Un esmu redzējis tv intervijas arī ar ukraiņu vīriešiem, kuri karam sākoties atradās ārpus Ukrainas teritorijas un izvēlējās nevis doties atpakaļ, bet palikt ar ģimenēm drošībā. Viņi ir bēgļi.

Es saprotu tavu domu gājienu un vēlmi ieviest skaidrāku melnbaltumu sarežģītajā pasaulē. Bet tu aizej pa taisno maldu purvā. Iesaku paskatīties Bēgļu konvencijā, tur ir pietiekami skaidri nodefinēts, kas ir bēglis. Un tam nav tieša sakara ar karu.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:5. Aprīlis 2022 - 19:03
(Link)
Windrider posts gan kopumā bija par nepamatoto uzbraucienu Polijai, kuru kultivēja tavi woke koriši. Uzņemt bēgļus ir okej, ja tie tiešām bēg no kara, nevis dodas wellfare medībās un vai kriminālu bandu formēšanā pie pieklājīgajām, vājajām un naivajām eiropas tautām.

Powered by Sviesta Ciba