Neprātīgā saprāta balss Below are 20 entries, after skipping 20 most recent ones in the "Bezjēgas orākuls" journal:

[<< Previous 20 entries -- Next 20 entries >>]

Novembris 15., 2021
16:31
[User Picture]

[Link]

Man gribas izcelt arī vienu labu lietu, kas ir Baltkrievijā. Tā ir smagā grupa Znich, kas spēlē jau kopš 1990.gadiem. Konsekventi baltkrievu valodā. Šitādi pagrīdes mūziķi un folkloristi šodien Baltkrievijā ir vienīgie, kas vēl mēģina uzturēt baltkrievu valodu pie dzīvības. Ja ne savādāk, tad vismaz paši savā ''burbulī''.

Vairākus gadus sens, bet skarbs klips par karu un Donavu. Iemontējot klipā kadrus no Ukrainas kara frontēm (no līdz šim karstākās kara fāzes), grupa neslēpj savas simpātijas: https://www.youtube.com/watch?v=Xt9vK0RgXiQ&list=RDEMYpTjIcqNn-_uK5gB-w9gAw&start_radio=1

Te kaut kas skaistāks: https://www.youtube.com/watch?v=EAubD-2kRxk

Mūzika: Znich - Ой, над ракою
Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Novembris 9., 2021
09:00
[User Picture]

[Link]

Situācija uz Polijas - Baltkrievijas robežas ir diezgan nepatīkama un bīstama. Diezgan mērķtiecīgi tiek provocēta apšaude un vēlams ar līķiem. Kas sekos pēc tam neviens nezin. Katrā ziņā iespējams ir viss.
Pārsteidz arī Vācijas pozīcija, kas šoreiz sliecas atbalstīt Poliju. Laikam tiešām kopš 2015.gada situācija un izpratne par lietām pasaulē ir mainījusies.

Vienu gan es nesaprotu. Ja visi tiek migrantu tūkstoši, kas tagad sēž pie ugunskuriem Baltkrievijas mežos grib nokļūt Vācijā, kāpēc viņi nemēģināja to izdarīt legālā ceļā? Ja varēja atļauties aviobiļeti no Bagdādes uz Minsku, tad var atļauties arī pārsēsties legālā transportā uz Berlīni. Sēdētu tagad mierīgi kādā siltā Berlīnes bēgļu centrā nevis rītu asaru gāzi un bruktu virsū poļu robežsargiem slapjā un aukstā mežā!

Tags:

(29Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Novembris 8., 2021
10:08
[User Picture]

[Link]

Starp citu, tas Rīgas Valdorfskolas gadījums drusku pārsteidz. Pozitīvi pārsteidza daudzu vecāku paustā gatavība mainīt skolu lielā nevakcinēto pedagogu skaita dēļ. Kaut kā bija radies priekšstats, ka Valdorfskolās pulcējās sabiedrības daļa ar diezgan alternatīviem uzskatiem daudzās jomās.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Oktobris 27., 2021
15:24
[User Picture]

[Link]

Covid pozitīvas ģimenes statusā nodzīvota nedēļa. Sievai pirmās divas dienas bija diezgan smagas, diennakti temperatūra grozījās ap 38 un liels nogurums. Tagad jau ir gandrīz labi, tikai klepus vēl nav pilnīgi pārgājis. Meita ir vesela jau sen. Man pašam bija tikai neizteikti saaukstēšanās simptomi un ožas pazušana vienā brīdī, kas vēl nav atgriezusies.
Nenoliedzami daudz smagāk par covidu ir sēdēt četrās sienas 24/7. It sevišķi vienistabas dzīvoklī. Tur tiešām var prātā sajukt jau pēc trim dienām. Labi, gan ka tagad kādu laiku nevajadzēs domāt par trešajām potēm.

Vienā lietā tomēr Gobzemam ir taisnība. Ir ļoti grūti atrast info par to, kas ir jādara, ja tu esi covid pacients un ārstējies mājās. Tāda sajūta, ka tie slimnieki nevienam neinteresē. Vienkārši sēdi un gaidi vai kļūs sliktāk vai labāk. Arī ģimenes ārstes māsiņa ar kuru bija visa komunikācija tikai iztaujāja par vakcinācijas statusu, simptomiem un inficēšanās vietu. Par kaut kādu ārstēšanās procesu vai simptomu atvieglošanu vajadzēja jautāt speciāli.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Oktobris 19., 2021
13:36
[User Picture]

[Link]

Klātienes mācības un pēdējo nedēļu trakomāja skolā sievai noslēgušās ar treknu punktu - Covid pozitīvu testu. Principā, redzot kas apkārt notiek, tas bija tikai laika jautājums. Priekš vakcinētās salīdzinoši smagi simptomi. Visas brīvdienas nogulēja ar temperatūru, klepu un nespēku, tagad jau paliek labāk. Noteikti stress un nogurums bija pastiprinoši apstākļi. Paralēli visam no slimība gultas joprojām jāraksta e-klasē vēstules, jāskaidro vecākiem testēšanas un karantīnas kārtība utt.
Piedevām arī meitai bērnudārza grupiņā ir covid gadījums. Meitai vakar uzleca temperatūra, šodien uztaisījām testu un gaidām.

Es vienīgais vēl pagaidām esmu bez simptomiem un drīkstu legāli iziet ārā no dzīvokļa. Rīt taisu testu. Pirmo reizi, starp citu.

Tā lūk. Kamēr daudzi paziņas pa Kanārijām, Maltām un Parīzēm, tikmēr mēs Kovidā!

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Oktobris 7., 2021
11:09
[User Picture]

[Link]

Pirmo reizi, kopš esam precējušies, redzu sievu tik nogurušu, pārstrādājušos un bezcerīgu. Sava loma tur protams ir arī visam Covid trakumam skolā, bet galvenās vainīgās šoreiz esot divas piektās klases, kas esot pilnīgi mežoņi.
Pirmo reizi arī, kopš esam precējušies, tiek pieļauta doma par profesijas maiņu. Neskatoties uz to, ka skolas vadība un arī visādās komisijas neskaitāmas reizes ir viņu slavējušas un lielījušas par lielisku kontaktu ar bērniem un labi sagatavotām stundām. Viņam ir no tām, kura šobrīd pat neiebilstu pret attālinātām mācībām, jo būtu iespēja atvilkt elpu un mežoņu savākšana jau būtu vecāku atbildība.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 21., 2021
15:03
[User Picture]

[Link]

“US no longer has any great interest in the outdated behemoth that is Nato. Nor does it harbour any particular loyalty to those who have stood by its side.”

Diezgan skaļi teikts. It sevišķi, ja to publicē BBC nevis kāds margināls portāls. Avots:https://www.bbc.com/news/world-europe-58614229

Vispār šī Lielbritānijas, Austrālijas un ASV alianses un Francijas uzmetiena ģeopolitiskā nozīme vēl nav pilnībā novērtējama. Latvijas pīļu dīķī arī reti kuru interesē ko tur lielvaras izlēmušas otrā pasaules malā. Žēl, ilgtermiņā tas var ietekmēt arī mūsu dzīvi.

Tags:

(8Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

11:29
[User Picture]

[Link]

Sievas skola ir slavena. Viena no labākajām mūzikas vidusskolām Latvijā. Teju visi krutākie šodienas mūziķi ir šīs skolas absolventi. Arī vecāki tā domā, tāpēc sūta tur savus bērnus. Bet tam ir vairākas blaknes. To sieva šogad izjūt smagāk kā citus gadus un jau septembra vidū jūtas pārstrādājusies. Daudzi jau mājās pasludināti par brīnumbērniem, ģeniāliem mūziķiem un turpina tā uzvesties arī skolā. Uzskata, ka ir tik ģeniāli, ka vispārizglītojošajos priekšmetos var gulēt vai vispār tos neapmeklēt. Neklausa nevienu skolotāju, kas mēģina ko aizrādīt mazajam ģēnijam. Jau 5. klasē draud skolotājam ar tiesu darbiem utt.

Vēl arī viens otrs skolnieks ar reālu diagnozi, kas kādreiz būtu mācījies speciālajā skolā, bet tagad ir vienā klasē ar pārējiem. Ir taču iekļaujoša izglītība un mūzika ir vienīgais, kas viņu saista šajā dzīvē. Tomēr, klases darbu tas pamatīgi dezorganizē un bieži pat traucē.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 20., 2021
14:34
[User Picture]

[Link]

Brīvdienu divvientulīgais laivu brauciens pa Gauju beidzās ar smuku apgāšanos, piespiedu peldi un noslīcinātiem telefoniem. Nedaudz kremt, ka mūs pievarēja salīdzinoši nelielās krācītes pie Ķūķu klintīm, nevis piemēram Amata. Arī sievai, ar visu viņas lielo laivošanas pieredzi, tā bija pirmā reize.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 10., 2021
09:06
[User Picture]

[Link]

Interesanti, bet arī skumji ir vērot savu vecāku transformāciju 30 gadu garumā no atmodas laika ideālistiem līdz valsti teju nicinošiem antivakseriem šodien.
Galvenā ideoloģe tur ir māte un tēvs, dažādu apstākļu dēļ, klusējot viņu atbalsta.
Savulaik diezgan cietusi no Latvijas medicīnas sistēmas ar vairākkārtēji nepareizi uzstādītām diagnozēm un sekojošu neatbilstošu ārstēšanu viņa sāka meklēt palīdzību austrumu medicīnā un filozofijā. Šķiet, ka to arī atrada, jo jau diezgan daudz gadu ir aktīvi praktizējoša ķīniešu cigun vingrošanas instruktore un lielu veselības problēmu vairs nav bijis.
Tur ļoti liela nozīmē ir kustībām un elpošanai. Tāpēc vissmagāk viņas uzticību valsts varai iedragāja pērnā gada mājsēdes un organizēto sporta aktivitāšu aizliegumi. Viņas uzskatos, sēdēt četrās sienās un baidīties iziet ārā cilvēku veselībai bija daudz kaitīgāk nekā kovids. Savukārt sportošanas aizliegums vispār ir apzināta sabiedrības veselības graušana (uzreiz paceļas jautājums, kam tas ir izdevīgi?).
Protams, ka lielu lomu spēlēja arī fakts, ka viņas radu un paziņu lokā visi kovid slimnieki izslimoja ar ļoti viegliem vai vispār bez simptomiem. Pat cilvēki no t.s. riska grupām. Līdz ar to, joprojām uzskata, ka kovid bīstamība ir pārspīlēta.

Līdz ar to, mana māte šobrīd ir gatava balsot par jebkuru partiju, kura sola pārtraukt šo ''vājprātu''. Pat par Šleseru vai Ždanoku, ja tā to solītu. (Gobzemu gan uzskata par slimu cilvēku) Nezinu kādi spēki viņu varētu piespiest vakcinēties...Par šo tēmu pēdējā laikā cenšamies nerunāt.

Mūzika: Heilung - Traust
Tags:

(8Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Augusts 31., 2021
13:32
[User Picture]

[Link]

''Manā skatījumā – nekas labs mūs ne tuvākā, ne vidējā, ne tālākā termiņā nākotnē negaida." (A. Kaktiņš).

Pēdējā pusgada laikā sociologs Kaktiņš sācis izrunāties. It sevišķi visādos TV24. Kāds jau viņu noteikti pasludinājis par prātu izkūkojušu margināli, kuru nav vērts ņemt par pilnu. Tā pēdējā laikā notiek ar visiem, kas mēģina apšaubīt valdības darba kvalitāti vai kursa pareizību.

Man arī šķiet, ka viņš zīmē pārāk drūmu ainu. Tomēr, ņemot vērā viņa amatu, viņš ir uzskatāms par cilvēku, kura rīcībā ir ārkārtīgi daudz informācijas. Ja kāds tiešām zina patieso sabiedrības noskaņojumu, tad tas ir viņš.

Mūzika: Burzum - Dauði Baldrs
Tags:

(14Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Augusts 18., 2021
10:12
[User Picture]

[Link]

ASV, 20 gadu laikā, Afganistānā iegrūda ap triljonu USD nodokļu maksātāju naudas, apmācīja un apbruņoja armiju ar lietām, kas nav pat daudzu ASV Eiropas sabiedroto rīcībā un viss tas sabrūk nepilna mēneša laikā kā kāršu namiņš. To nevar nosaukt savādāk kā par izgāšanos. Ne tik daudz militārā, cik politiskā līmenī. Mēs vēl nezinām kāds kaitējums būs nodarīts ASV reputācijai un uzticama sabiedrotā tēlam.
Visi tie amerikāņu bruņojuma un tehnikas kalni, kas krita Taleban rokās, daudz noderīgāki būti bijuši, piemēram Ukrainā.

Tags:

(4Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Augusts 6., 2021
21:11
[User Picture]

[Link]

Šogad pirmo reizi mūžā sajutos kā neizstājams darbinieks. Priekšniece palūdza plānoto atvaļinājumu pārcelt par vienu nedēļu vēlāk, lai es varētu noorganizēt lielu iestādes izbraukumu uz vairākiem objektiem Sēlijā. Neviens cits to nespēšot tik labi izdarīt. No vienas puses patīkami, bet no otras puses, dzīve rāda, ka nav neaizvietojamu darbinieku. :D

Mūzika: Wardruna - Lyfjaberg (Healing Mountain)
Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 29., 2021
14:11
[User Picture]

[Link]

Pēc mūsu sportistu panākuma tagad Elbakjans tiek pasludināts par 3x3 basketbola tēvu Latvijā. It kā pirms tam nekas nebūtu bijis. Manā pamatskolas laikā to sauca par ''strītbolu'' vai latviskojot par ''ielu basketbolu''. 90.gados tas ienāca Latvijā un bija nereāli populārs. Es atceros turnīrus Rīgā ar vairāku simtu komandu dalību, lielo turnīru seriālu ''Bruģa bumba'' pa visu Latviju. Es mācījos skolā ar basketbola novirzienu un arī mēs bieži starpbrīžos vai brīvstundās močījām basīti pēc strītbola noteikumiem, jo bieži nepietika spēlētāju klasiskajam basim.
Tagad sanāk, ka Elbakjans savā getto ir izgudrojis strītbolu.
Kaut gan, nevar noliegt, ka pēdējos padsmit gados šis sporta veids bija zaudējis savu kādreizējo popularitāti. Viens otrs jaunietis tikai olimpisko spēļu sakarā vispār uzzināja par tāda sporta veida eksistenci.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 28., 2021
15:57
[User Picture]

[Link]

Manuprāt, visa pašreiz ļoti augstos toņos aizgājušā konfliktā starp ''vakcinētajiem'' un ''nevakcinētajiem'' pamatā ir divi atšķirīgi domāšanas modeļi. Nosacīti racionālais, zinātnē un loģiskos spriedumos balstītais, kā arī emocionālais, intuīcijā un ''sirdsbalsī'' balstītais. Un tie ir diametrāli pretēji modeļi, kuri principā nepārklājas. Jau bez visa kovida šīm abām grupām ne vienmēr izdevās atrast kopīgu valodu. Vienkārši katra pasauli redz savādāk.

Tags:

(5Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 26., 2021
16:09
[User Picture]

[Link]

Vēl viens ikdienas darba aspekts un liels prieks, ka tur tomēr process virzās uz pozitīvu rezultātu: https://www.la.lv/nevienam-vel-nepieder-bet-iemileta?fbclid=IwAR1fCkwUN7gIdhOANw6B7Ixx_VFDE593E5typH2Bcf2I6RqvM-kSuF1yREk
Var tikai apbrīnot vietējo lauku iedzīvotāju entuziasmu, pilsonisko aktīvismu, pozitīvo attieksmi un lojalitāti dzimtajai vietai. Laukos tādi cilvēki tomēr ir diezgan liels retums. Protams, situācija, ka piemineklis brūk tikai birokrātisku iemelsu dēļ ir absurda pašā saknē. Tāpat kā ''bezsaimnieka mantas'' eksistēšana Latvijā 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas...

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 23., 2021
17:19
[User Picture]

[Link]

Noskatījos filmu ko jau sen biju vēlējies izdarīt. Igauņu 2015. gada kara grāvēju ''1944'''. Jāsaka, ka esmu iespaidots un patīkami pārsteigts. Vispirms jau ļoti kvalitatīvs un vēsturiski korekts gabals. Ieroču un uniformu precizitāte apbrīnojama, kauju skati ļoti reālistiski.

Arī sižets ir emocionāls un saistošs. Sākumā darbība noris 20. Waffen SS (Igauņu) divīzijas karotāju pozīcijas Narvas Zilajos kalnos 1944. gada vasarā. Kaujas, kas bija ļoti asiņainas un igauņiem ļoti svarīgas, jo noturot fronti viņi attālināja brīdi, kad Igaunijas teritorijā atkal atgriezīsies Sarkanā armija.
Aptuveni filmas vidū, darbība pārmetas uz pretējo nometni, uz igauņu vienībām Sarkanās armijas sastāvā. Tādējādi abas puses tiek noliktas pilnīgi līdzvērtīgās pozīcijās, abās pusēs igauņi ir ierauti svešā karā un cenšas izdzīvot. Filmā faktiski ir divi galvenie varoņi, abi ir ļoti līdzīgi un ļoti līdzīgi arī beidz savas gaitas.

Man patika. Igauņi kārtējo reizi izceļas ar drosmi, jo filmu par saviem tautiešiem, kas karojuši kopā ar nacistiem, ne katra nācija spēj uztaisīt. Turklāt bez nevajadzīgas nomelnošanas vai glorificēšanas. Mēs joprojām baidāmies par viņiem runāt kino valodā.

Treileris:https://www.youtube.com/watch?v=wDMzeKymx78

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 19., 2021
23:10
[User Picture]

[Link]

Starp citu, par kādu tiesiskumu un likuma varu mēs varam runāt Latvijā, ja valsts institūcija var 30 gadus nepildīt pašas valsts likumā noteiktās prasības. https://www.lsm.lv/raksts/kultura/maksla/stasts-par-empatiju-valts-ernstreits-radijis-libiesiem-veltitu-makslas-objektu.a413470/ Pie tam pilnīgi bezsakarīgi atrakstoties un tērējot savus resursus stulbu vēstuļu rakstīšanā.
Labā roka nezin ko dara kreisā? Vai varbūt ērtāk ir neredzēt to ko negribas redzēt?

Mūzika: Summoning - The Wandering Flame
Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 7., 2021
23:19
[User Picture]

[Link]

Darbā beidzot ir jauna kolēģe un pēc pusgada pauzes nodaļa atkal ir pilnā štatā. Dzimusi 1998.gadā, padsmit gadus jaunāka par mani. Uz viņas fona beidzot sajutos teju vai vecs krabis. Jau iedomājos, ka viņai izskatos pēc sirmot sākuša onkuļa.
Pilnīgi cita paaudze, ārpus darba lietām grūti atrast sarunu tematus. Vēsturniece no fakultātes, ar noslieci uz arheoloģiju, bet veseli sarunu tēmu bloki viņai neko neizsaka. Piemēram, 90. gadu pieredzes un folklora, pat 2000.gadu sākums, kad sākās mana puslīdz patstāvīgā dzīve viņai ir tumša bilde.
Bet nu gan jau būs labi. Esmu neoficiāli nozīmēts par viņas ''darbaudzinātāju'' tāpēc gan jau kopīgu valodu atradīsim.

Mūzika: Liholesie - Visions quest
Tags: ,

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 5., 2021
15:28
[User Picture]

[Link]

Kāds vakcinācijas entuziasts mani varētu apgaismot. Ja es un vēl 20 vakcinēti cilvēki aizejam uz teātri, kafeni vai jebkuru citu publisku vietu, mēs varam tusēt bez maskām un bez citiem ierobežojumiem. Tikko kā parādās viens nevakcinētais, tā uzreiz visiem maskas, divi metri un visas pārējās mantras. Kurš kuru šeit apdraud? Vakcinētie nevakcinēto tā kā nevarētu apdraudēt, jo vakcīna taču krietni samazinot pārnesi. Nevakcinētais vakcinētos arī nevarētu apdraudēt, jo vakcīna taču 100% strādājot. Vienīgie, kas var viens otru apdraudēt ir nevakcinētie, bet tad viņi arī var staigāt maskās...

Tags:

(26Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

[<< Previous 20 entries -- Next 20 entries >>]

Powered by Sviesta Ciba