Adon ([info]lord) rakstīja,
@ 2020-06-29 16:13:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:tāpatvien

par rakstniekiem
interesanti, kā pēdējos gados ir mainījusies mana attieksme pret "rakstniekiem"... kādreiz cilvēks, kurš izdevis vismaz grāmatu, kaut vai uz printera nodrukājis (kur nu vēl uz rakstāmmašīnas), manās acīs bija Nīčes pārcilvēks, etalons, elks, kāds, kas ir nesasniedzams... un tad es sāku strādāt nozarē, kur pēkšņi izrādās, ka katra otrā mājsaimniece ir vismaz viena bestsellera (ne vienkārši grāmatas, bet tieši BESTSELLERA) autore... visādi kouči, mārketinga guru, dārzniecības speciālisti, nirvānā dzīvojoši jogi un citi frīki, kuri rakstiskā komunikācijā dažkārt nevar salikt kopā divus vārdus, lai tie nodotu kaut kādu jēgu, visi ir bestselleru autori... un tagad, kad man kārtējā kundze jau pavisam cita darba kontekstā uzraksta "bla-bla-bla, mana jaunā grāmata būs par burāšanu, vai jūs varētu atsūtīt kādas bildes", es nespēju izjust neko, izņemot nicinājumu... neforši, man tā nepatīk...


P.S. bildes, es, protams, vienmēr ļauju izmantot... bet intervijas atsaku un bildēm atsauces likt arī neļauju...(Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2020-06-29 16:38 (saite)
Man laikam lielākais trieciens bija saprotot, ka daudzi (bet ne visi) rakstnieki kopumā ir vienkārši nejauki un neciešami cilvēki ar milzu ego problēmām. Profesiju, kuru vajadzētu pārstāvēt empātiskiem, atvērtiem cilvēkiem, kuri ar vārda spēku padarītu pasauli labāku un iekustinātu lietas, izrādās, pārstāvēja ļoti daudzi, kuri rakstniecību izmanto savas personīgās pašapziņas celšanai un skumju apdziedāšanai, bet ne risināšanai. Un kuri tiešām uzskata, ka viņi drīkst, jo ir rakstnieki.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 16:40 (saite)
jā, tas arī, bet cilvēki, ar kuriem es saskaros, vienkārši banāli taisa naudu ar to, nereti absolūti neiespringstot par uzrakstītā saturu un kvalitāti...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2020-06-29 16:53 (saite)
Vienmēr interesanti tevi palasīt. Es tagad gribu kļūt par rakstnieku. Mans plāns gan nav rakstīt bestsellerus, bet pavisam praktiskas lietas medicīnas nozarē (medical writer) – zāļu instrukcijas, kas paredzētas profesionāļiem un pacientiem, varbūt kādus pētījuma apskatus utml. Ir skaidrs, ka vēl neesmu gatavs un daudz jāmācās. Nu redzēs, kā ies.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 17:07 (saite)
nu, tas, ko es redzu man apkārt esošajās realitātēs - rakstīt var absolūti jebko, jo šaurāka specializācija (atskaitot, koučus, protams), jo lielāku ciparu var likt virsū, bet protams, ne latviešu valodā... nu jā, jāatrod mērķa tirgus, bet cilvēki apbrīnojami viegli škiras no naudas redzot pretī smuki uzdizainētu pdfiņu par interesējošu tēmu... un, arī no tā ko es redzu, cilvēkus galvenokārt interesē kā nopelnīt naudu, humanitārie trendi (visas tās vegānu, glutēnnepanesamības, dabas aizsardzības, liberālisma idejas), kā dzīvot ilgi un laimīgi un saskaņā ar universu (šeit ir visi biohakeri, meditētāji un pārējie prānēdāji)... pārējās jau specifiskas intereses... medicīnas tēma šodien pieprasīta divos virzienos - visvairāk dažādas "tradicionālās" pūšļošanas un homeopātijas un tagad jau arvien vairāk cilvēki sāk interesēties arī par evidence based medicine

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-06-29 17:34 (saite)
Kamēr cilvēkam ar veselību ir puslīdz normāli, tikmēr ir interese par visu tādu figņu. Kad jau ir nopietnas problēmas, kā sirdstrieka vai diabēts, tad gan parādās vajadzība lasīt arī kaut ko “uz pierādījumiem balstītu”.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 17:37 (saite)
nez, man atkal kaut kā vairāk izskatās, ka tikko "ārsti nepalīdz", aidā jūriņā un iet visa tradicionālā figņa

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-06-29 17:40 (saite)
Ha, ha! Ārsti nepalīdz divos gadījumos – (1) kad mirst nost, un (2) kad nav nekādu nopietnu problēmu. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 17:45 (saite)
apskaties, cik tautas no tā paša vēža ārstējas ar "tradicionālajām" metodēm, nu, lai tālu nav jāstaigā, skaļāgais gadījums Džons Lenons, tfu, Stīvs Džobs... ko nu runāt par tiem pat Latvijas laukiem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-06-29 18:29 (saite)
Stīvs Džobs ir 1. kategorija.

Jā, viņš izmantoja arī netradicionālās metodes, bet tas nav tā, ka mēs varam būt droši, ka ja viņš būtu uzreiz ņēmis ārstu piedāvātās terapijas, tad vēl tagad būtu dzīvs. Aizkuņģa dziedzera vēzim ir sūdīgi rezultāti jebkurā stadijā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]heda
2020-06-29 22:45 (saite)
Vairāki, savstarpēji nesaistīti cilvēki, stāstījuši, ka savām kaitēm labākos kompleksos risinājumus atraduši ar konkrētām slimībām slimojošo biedrībās un apvienībās, tur cilvēki dalās gan ar informāciju, pie kura speciālista vērts iet, gan ļoti specifiskiem padomiem un ieteikumiem, jo viss uz pašu ādas pārbaudīts. Bet rakstiski no tā visa entuziasti apkopo tikai ļoti nelielu daļu. Tā varētu būt interesanta niša.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 22:48 (saite)
Latvijā par šādām grupām nav dzirdēts, bet nedaudz tālāk uz rietumiem diezgan izplatīta parādība... vispār, visa veida atbalsta un hobiju grupas, sākot ar krūts audzēja slimnieču atbalsta grupām un beidzot ar kokerspanieļu īpašnieku pastaigu klubiem... mja, var jau būt, ka šeit ar kas tāds ir, bet nav gadījies saskarties

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2020-06-30 22:25 (saite)
Šis ir ārkārtīgi būtiski. Vecais modelis, kad ārsts autoritatīvi pavēl un pacients bez ierunām un izpratnes ievēro, nav optimāls. Šodien vēlamies, lai ārsts ir kā konsultants nevis pavēlētājs, savukārt pacienta izpratne par savu slimību un terapiju ir ārkārtīgi būtiska. Neapšaubāmi, vislabāk to var gūt ar tiem, kam ir līdzīga pieredze un intereses.

Latviski to apzīmē ar jaunvārdu līdzestība, un manuprāt tas ir ļoti veiksmīgs darinājums. Pat angliskais (compliance vai adherance) saglabā šo varas hierarhiju. Līdzestība nedaudz aizņemas no līdzjūtība, gan no līdzvērtīgi (ārsts kā draugs vai padomdevējs ar vienādu statusu), gan arī ka pacientam jādomā līdzi par savām problēmām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]heda
2020-06-30 23:20 (saite)
Tiešām ļoti veiksmīgs darinājums, nebiju šo vārdu dzirdējusi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]bumsiic
2020-06-29 17:37 (saite)
Vai, gadījumā,nav tā,ka ar paškritikas trūkumu slimo arī citos mākslas veidos?Teātrī?Glezniecībā? Un tas pats attiecas, manuprāt,pret kvalitātes latiņu.Aktieris var nošvepstēt uz skatuves tekstu tā,ka tu nesaproti ne vārda...bet tauta pērk biļetes...bet švepstētājs ir Aktieris,pie tam, skaitās izcils...

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-29 17:39 (saite)
radoši cilvēki jau emocionāli, tas jau normāli :D ja cilvēks paškritisks, grūti kļūt par kaut ko... daudz jāstrādā... vieglāk ir apzināties sevi kā ģēniju un aidā jūriņā

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]melora
2020-06-30 09:18 (saite)
Kas tā par jomu, kurā apkārt spieto rakstītkārotāji?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2020-06-30 10:59 (saite)
izklausīsies nedaudz dumi un neintuitīvi, bet online mārketinga instrumenti...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?