Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Jun. 22nd, 2018 08:11 am

Pēc katra vasaras brīvlaika skolas un sociālie dienesti ziņo par mazgadīgām meitenēm, kuras neatgriežas skolas solā, bet aizvestas uz ārzemēm un varmācīgi izprecinātas. Labo cilvēku iestādes parasti plātīja rociņas, bet tagad beidzot esot atrasts risinājums - karote apakšbiksēs. Īsumā - meitene, kura baidās, ka viņu varmācīgi izprecinās ieliek biksītēs tējkaroti, lidostas drošības skaneri signalizē, darbinieki pamana karoti, saprot, kas ar to vēstīts, un parūpējas par nelaimīgo.
Kāda nekaunīga blogere šo metodi notestēja, tomēr viņas karoti diemžēl neviens nepamanīja, laikam nepareiza karote vai apakšbikses gadījās, bet labajiem cilvēkiem viss noteikti būs citādāk.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/vmPy2L/fler-barn-utsatts-for-tvangsaktenskaphttp://katerinamagasin.se/tvangsgifte-skeden-trosan-fungerar-inte-ger-inget-utslag-sakerhetskontrollen/

Tags:

10 comments - Leave a comment

Jun. 16th, 2018 12:17 pm

Kāds izvarotājs un cilvēku nolaupītājs sāka ierasties skolā un pasēdēt dažādās stundās. Sākumā neviens neiedrošinājās būt "rasists" un noskaidrot, kāpēc klasē atrodas nepiederoša persona, bet pēc tam reğistrēja kā skolnieku - vienu no daudziem citiem bērniņiem.

https://www.expressen.se/nyheter/qs/last-night/last-night-in-alvesta/

Tags:

15 comments - Leave a comment

Jun. 14th, 2018 05:58 pm

"Zviedru jauniešiem" jauna rotaļa - akmeņu mešana no viaduktiem. Mediji to maigi sauc par bīstamu "spēli".

Pirms pāris nedēļām vīrietis, kura auto apmētāja ar akmeņiem, apstājās un zvanīja policijai. Viņu nošāva. Aizturēto šāvēju gan mediji nez kāpēc vairs nedēvē par rotaļnieku.

https://www.expressen.se/nyheter/ida-24-varnar-for-ungdomarnas-farliga-lek-inte-ett-pojkstreck/
https://www.sydsvenskan.se/2018-05-31/23-aring-anhallen-for-mordet-pa-kroksback

Tags:

11 comments - Leave a comment

Jun. 14th, 2018 09:20 am

Vides partija, kura kreisumā mēģina pārspēt Kreiso patiju un svētumā Romas pāvestu, grib aizliegt Stokholmas benzīntankiem tirgot benzīnu un dīzeli, pilnīgs aizliegums būšot spēkā no 2030.g.
Upd. Dažus mēnešus agrāk Kreisā partija (tā pati, kas sūtīja naudu Austrumukrainas prokrieviskajiem kaujiniekiem) jau ierosinājusi no 2025.g. aizliegt auto, kuru dzinēji darbojas ar benzīnu vai dīzeli, pārdošanu.

2 comments - Leave a comment

Jun. 10th, 2018 05:46 pm

Kad jau šķita, ka nekas vairs nepārsteigs un naivistus tēlojoši nelieši importētās noziedzības "apkarošanā" iztērējuši visas absurda rezerves - no pretizvarošanas aprocēm ar uzrakstu "Negrābsties" līdz policistu kafijošanai ar priekšpilsētu bandām, kā vecis no lādītes izlēca bijušais premjerministrs Fredriks Reinfelds, kurš prezentēja sava jaunā, smagā darba Drošības komisijas priekšsēdētāja amatā augļus, paziņojot, ka tagad katram namsaimniekam, uzņēmumam un iedzīvotājam vajadzētu uzņemties atbildību un mazināt kriminalitāti viņa savelkomētajos rajonos, piemēram, rajoni kļūšot daudz drošāki, ja tur pastaigāšoties māmiņas, jo viņu tuvumā noziedznieki negribot atrasties. Bet māmiņām vajadzēšot tualetes, savukārt tualetēm budžeta līdzekļus utt. tādā garā. Lai lieki nesatrauktu pilsoņus un attīstītu jaunrunu, priekšpilsētu bandu rūpalus komisija dēvē par "noziegumiem pret dzīves kvalitāti".
Ierosināts arī dibināt zinību centru, lai šīs gudrības neietu zudībā.

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/XwLXQm/reinfeldt-narvarande-mammor-ger-trygghet

Tags:

21 comments - Leave a comment

Jun. 6th, 2018 10:42 am Zviedrijas Nacionālā diena

Ļoti gribētos zināt, ko Ingmars Bergmans teiku par šo laiku. Klusētu? Ironizētu? Runātu skaidru valodu? Intervijās viņš nekad nebija caur puķēm runātājs, un mīlēts arī nebija, bet ļoti cienīts un bijāts gan.
Bergmana simtgadei par godu Filmu institūts (tas pats, kura vadītāja draud 2020.g. finansēt tikai sieviešu radītu kino) finansējis sešas "Bergman Revisited" īsfilmas, kurās daudz formālu satura atsauču un vāju formas atdarinājumu gaismās, ēnās un tuvplānos, bet līdz garam un pat ne burtam netiek. Savukārt filmu apskatnieki aizrunăjas līdz tam, ka Bergmana filmu tematika vairs neesot aktuāla, un, piemēram, triloğija par Dieva klusēšanu esot pubertāla.

Tags:

5 comments - Leave a comment

Jun. 5th, 2018 04:29 pm

Daži sekulārās izglītības sistēmas jaunumi humanitārajā lielvarā (tikai no pēdējās nedēļas ziņu straumes).
Kontrolējošās institūcijas Norčēpingā nezina, ko iesākt ar bērnudārzu, kurā neviens darbinieks neprot zviedru valodu.

Kādā Gēteborgas bērnudārzā darbinieki filmējuši meiteni un sūtījuši video vecākiem, lai tie būtu droši, ka bērndārzniece nenoņem musulmaņu lakatu.

Kufijots vīrs meklē darbiniekus jaunai musulmaņu skolai Jēvlē, darbu meklējošām
sievietēm iesaka vērsties pie viņa caur vīru vai citu pārstāvi, jo personīgi vērsties pie vīrieša nepieklājas.

Kādā Mērštas skolā sadurts skolnieks, dūrējs turpina mācīties tajā pašā skolā un klasē, esot saņēmis augstāko iespējamo sodamēru - brīdinājumu. Darbinieki saka, ka šajā situācijā nejūtoties ērti. 

http://nt.se/nyheter/norrkoping/ingen-i-personalen-kunde-svenska-om5307212.aspx
https://samtiden.nu/2018/06/forskolepersonal-hederskontrollerar-barn/
https://facebook.com/story.php?story_fbid=10155616556795686&id=519550685
http://www.marsta.nu/startsidan/hogg-skolkamrat-men-far-ga

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 30th, 2018 06:57 pm

Lietuviešu filma "Emīlija no Brīvības alejas". Filma viduvēja un patētiska, bet caurviju jautājums uzdots meistarīgi - cik liela nozīme brīvības idejas paušanā ir paudēja personībai? Vai nodevēja un gļēvuļa sludinātā brīvība kļūst nevērtīga un nožēlojama? Neliels spoileris - filmas galvenā varone Emīlija kā lielāko dārgumu glabā burtnīcu ar poēmu brīvībai, kuru atradusi pie sava nošautā tēva, līdz uzzina, ka poēmu sarakstījis nevis tēvs, bet viņa nodevējs un slepkava.
Varbūt mazie bērniņi krustcelēs un kangar-tu-pats-esi-varonis-tautai ir tiešām vispatiesākā vēlēšanās nomazgāties, kuru tīrajiem nesaprast?

Tags:

3 comments - Leave a comment

May. 24th, 2018 07:47 pm

Priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros sociāldemokrāti dalot 16 gadīgiem ğimnāziju audzēkņiem prezervatīvus ar uzrakstu "Sajūti sevī sociķi".
https://mobile.twitter.com/katjanouch/status/999623553782861824/photo/1
Savukārt videoreklāmas projektā animēts sociķu premjerministrs desu kioskā izvēlas desu un stāsta, ka izvēlas drošību, integrāciju, kriminalitātes samazināšanu utt.
https://toklandet.wordpress.com/2018/05/23/s-valfilmside-stefan-lofven-koper-kokt-korv-med-brod-och-dagdrommer/amp/?__twitter_impression=true

4 comments - Leave a comment

May. 21st, 2018 08:02 pm pakļaušanās 2018

Jaunums izglītojošo brošūru plašajā klāstā - "Jūties labi ramadānā. Fakti un labi padomi". Publicējusi pašvaldības iestāde - Örebro lēņa pārvalde. Visi padomi sakņoti islāma burtā un garā, pat slimajiem ieteikts nevis doties pie ārsta, lai noskaidrotu, vai badošanās nav bīstama viņu veselībai, bet pie allāha likumu pārzinātājiem. Bērnus zīdošām mātēm pašvaldības iestāde vēsta, ka dažreiz var piemērot izņēmumus, bet gadījumā, ja viņas atbrīvos no pienākuma badoties, viņas būs allāha parādnieces, un parādu jāatlīdzina badojoties citreiz vai ziedojot naudu mošejai.
Kā jau ierasts, pēc nepatīkami lielās sabiedrības uzmanības links uz brošūru pārvaldes mājas lapā pēkšņi pārstājis darboties, bet šeit to reklamē Örebro mošeja - http://orebromoske.se/ma-bra-under-ramadan-2/
Meinstrīma presi šis stāsts, protams, neinteresē ne mazākajā mērā.

Tags:

Leave a comment

May. 20th, 2018 09:12 am

Rolands Kalniņš uz Kannu jahtu fona: "Zināt, es jūtu gandarījumu, bet tas nav par tā laika aizliegumu, jo mums kaut kāds sarūgtinājums bija, bet tolaik es jutos labāk nekā tie cilvēki, kas realizēja aizliegumu."
Kur iemācās tādu gaišumu un mieru?
Neprotu nedusmoties, domājot par viņa sakropļotajām un nenotikušajām filmām, kuras nozaga mums visiem.

http://straume.lmt.lv/lv/filmas/latvijas-filmas/rolands-kalnins/1000732

Tags:

12 comments - Leave a comment

May. 10th, 2018 10:37 am

Kārtējais Temīdas stāsts -
Vecāki aizbrauc iepirkties, pēc brīža saņem sms no mājās palikušās 16 gadīgās meitas:
"Brauc mājās. Ātri. Pirms viņš mani izvaro. Ātri!!!" Meita, izrādās, ielūgusi ciemos divus integrējamos nabadziņus. Kad vecāki pārrodas, viss ir noticis un beidzies. Tiesa piespriež 2 mēnešu sodu vienam, 60 stundas otram.
http://www.friatider.se/mardr-mslika-smset-fr-n-dottern-kom-hem-snabbt-innan-han-v-ldtar-mig

Tags:

13 comments - Leave a comment

May. 10th, 2018 08:53 am pakļaušanās 2018

Klippan pašvaldības finansētas organizācijas "Klippans jaunie musulmaņi" rīkotā priekšlasījumā lektors vēsta: "Mēs esam Zviedrijā vienīgi, lai izplatītu islāmu. Nevajag pat 20 gadus, lai Zviedrija kļūtu par islāma valsti." Ar šo vēsti un lekcijas video organizācija lepojās arī feisbukā, bet pēc lielas sociālo mediju uzmanības aizvāca. https://www.svegot.se/2018/05/04/vi-ar-i-sverige-endast-for-att-sprida-islam/

Växjö policija izdevusi atļauju piektdienās no skaļruņiem saukt īstenticīgos uz mošejām, atļautais skaļums 110 decibeli (sāpju slieksnis ir 120 db). Labticīgie nodokļu maksātāji brīnās, ka šādai izklaidei darba dienā un darba laikā tik liels pieprasījums. Vakar arī Brīvo moderātu studentu biedrība (vecākā politiskā studentu biedrība) iesniegusi policijai pieprasījumu atļaut 110 decibelu skaļumā "sludināt mūsu ideoloğisko brīvības vēsti, lai radītu jaunas, fantastiskas iespējas sabiedriskās domas veidošanā". Redzēsim, cik atsaucīga būs policija šoreiz.

Tags:

7 comments - Leave a comment

May. 8th, 2018 05:24 pm

Ceturtdien mājupceļā no skolas mazgadīgu meiteni izvaroja trīs vīrieši, policija joprojām atsakās izpaust meklēto izvarotāju pazīmes.

Televīzijas rīkotās politisko partiju debatēs svētdienas vakarā tika diskutēts par noziedzības pieaugumu,  tajā skaitā izvarošanām. Lūk, ko uz oponenta jautājumu atbildēja humanitārās lielvaras humānais premjerministrs (subtitri angliski, šoreiz fonā spurdz pat valsts televīzijas politkorektā publika) - https://youtube.com/watch?v=MPm0wG-8EUE
Korektās, iekļaujošās instrukcijās ieinteresēti pilsoņi iesaka, ka pienācis laiks izdot izglītojošu brošūru "Informācija tev, kas izvaro bez kolektīvā līguma".

Tags:

9 comments - Leave a comment

May. 4th, 2018 10:24 pm

Sieviete par savu, bērnu un citu sieviešu drošību:

"Do not come and say that it has always been so. The night was once mine, but it is no longer. I switch from high heels to sneakers, I can run in them if I’m chased, and I try not to get too upset when I reflect on my new reality.
No, the night is no longer mine.
Can it ever be again, here in Sweden?"

http://katerinamagasin.se/no-night-no-longer-mine/

Šī bloga autore ir Čehijā dzimusi, Zviedrijā augusi rakstniece, kura savā jaunākajā grāmatā "Zviedrijas attēls" ("Bilden av Sverige") apraksta, kā viņa no populāras labo cilvēku smalko aprindu dāmas vienā vakarā kļuva par persona non grata. Viņas grēks bija intervija Čehijas televīzijai, kurā viņa atbildēja uz žurnālista jautājumiem par no-go rajoniem, noziedzības un nedrošības pieaugumu.
Kopš tās intervijas ir pagājis gads, "labie, pareizie" cilvēki viņu joprojām vajā burtiski ik dienas, mērķtiecīgi panākuši, ka viņai vairs nav vairāku ienākumu avotu.

Tags:

6 comments - Leave a comment

May. 1st, 2018 02:44 pm

Valpurğu nakts turpinājums - soļošana zem sarkaniem karogiem
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/jonkoping/forstamaj-tag-i-full-gang-i-lanet
Kāda Stokholmas bibliotēka bija nofotografējusi grāmatplauktu ar grāmatām par sarkano genocīdu un ielikusi feisbukā, šodien attēls no viņu lapas izņemts un tās vietā ievietota atvainošanās par pārpratumu.
https://twitter.com/ZannoJ/status/990976977447325696/photo/1

Tags:

3 comments - Leave a comment

Apr. 28th, 2018 10:06 am

Vēlēšanu gadā politikas vēji maina virzienus ļoti ātri - sociāldemokrāte Stokholmas mēre, kura tikai pirms dažiem mēnešiem vaimanāja, ka Norvēğijas migrācijas ministre, runājot par noziedzības pieaugumu Zviedrijā, nomelno viesmīlīgo kaimiņvalsti, tagad presē jautā vēlētājiem: "Vai tu izturēsi noziedzības vilni, ja nodokļu samazinātāji pārņems varu?"
(Pēdējā diennakts kriminālziņās: grupveida izvarošana parkā, 8 gab. aizturēti pēc nažu cīņām un šaudīšanās, kārtējam nabadziņam par 12 gadīgas meitenes izvarošanu piespriesti 6 mēneši, blakus riteņbraucēju celiņam atrasts sadurts cilvēks, vēl viena šaudīšanās.
Ceturtdien savukārt kārtējais "balkona līgavas" gadījums - sievietes mēdz krist no balkoniem, kad sagādājušas kādas problēmas ğimenei vai negrib precēt dzimtas izvēlēto vīru, tā ir pāris desmitgades sena "zviedru tautas" paraža.)
https://mobile.twitter.com/Merlin3ks/status/989807986167177216/photo/1

Tags:

6 comments - Leave a comment

Apr. 25th, 2018 06:05 pm

Tiek tiesāti pāris kārtējie izvarotāji, meinstrīma medijā tas aprakstīts, ievērojot visus nepārkāpjamos politkorektuma likumus, bet šoreiz beigās ļoti empātiska piebilde, ka kungi diemžēl nevarēs piedalīties izvarotāju probācijas programmā, jo tā pieejama tikai zviedriski.
Vai to rakstījis īsts vientiesis vai kāds, kurš beidzot mācās runāt caur puķēm?

Tags:

13 comments - Leave a comment

Apr. 22nd, 2018 12:44 pm

Viena no īpašībām, par kurām zviedrus no tiesas mīlu, ir pavasara un vasaras svinēšana un daudzināšana pilnīgi visur - sarunās, intervijăs, privāti un medijos. Te ir pavasara uzrunas un ugunskuri Valpurğos, pavasara un vasaras dziesmas un grāmatas, ēdieni, dzērieni un mājokļu interjeri. Un jau tagad sāk spriest par to, kas šovasar būs "vasaras mocītājs" - atskaņotākā vasaras dziesma.
Sabiedriskă televīzija bija nolēmusi šogad neraidīt Valpurğu pavasara dziesmas vīru kora izpildījumā, jo esot pienācis laiks dažādot atspoguļojamās tradīcijas, bet skatītāju sašutums piespieda šo lēmumu mainīt.
https://youtube.com/watch?v=Pwo5qWQ7zKE

2 comments - Leave a comment

Apr. 8th, 2018 05:45 pm Par stāju

Stāja

Vakar bija Stokholmas terorakta gadadiena, labie cilvēki stāstijuši, ka terorisma apkarošanai vajag vairāk mīlestības.

10 comments - Leave a comment

Back a Page