Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Jan. 18th, 2018 07:49 am

Mežonīgi gan tie vikingu pēcteči priekšpilsētās kļuvuši un butiski pāris nedēļu laikā, jo pims tam taču bija tikai saule, miers, festivāls un wälkommen - "Swedish PM does not rule out use of army to end gang violence"
https://www.reuters.com/article/us-sweden-violence/swedish-pm-does-not-rule-out-use-of-army-to-end-gang-violence-idUSKBN1F629L

Leave a comment

Jan. 14th, 2018 02:05 pm "Sauc mani savā vārdā" / "Call me by your name"

"We rip out so much of ourselves to be cured of things faster than we should that we go bankrupt by the age of thirty and have less to offer each time we start with someone new. But to feel nothing so as not to feel anything - what a waste!"

Īstā filma ziemeļu janvārim - juteklisks stāsts par pirmās mīlestības vasaru, pieaugšanu un nepiepildāmām alkām pavedinošas mūzikas pavadījumā.

Gvadanjīno pēc vītuši blāvā "A bigger splash" atguvis maigi uzstājīgo enerģētiku, kas padarīja īpašu viņa "I am love".

Call me by your name

Tags:

Current Music: Sufjan Stevens - Visions of Gideon

2 comments - Leave a comment

Jan. 6th, 2018 11:18 am

Vakar kursu pārtraukumā blakus apsēdās vīrietis no citas nodaļas un sāka telefonā skatīties skaļu ielu demonstrācijas video, tūlīt arī pieklusināja skaņu un atvainojās. Teicu, ka netraucē, mazliet parunājām par kursiem, un tad viņš sāka stāstīt, ka skatītais video ir no demonstrācijā Irānā, ka viņš pats reiz septiņpadsmitgadīgs jau piedalījies demonstrācijās pret šahu,bet tad pie varas nākuši mullas, demonstrējuši arī pret tiem, bet tas vairs neko nav līdzējis un nācies bēgt.
Un tagad vinš zvanot saviem brāļu bērniem Irānā un stāstot, lai tikai nekur nepiedalās, bet viņi jau neklausoties. Un viņš jūtoties vainīgs gan par to, ko toreiz pats septiņpadsmitgadīgs, gan par to, ka tagad saka, lai nepiedalās un neriskē ar sevi.
Demonstrācijas esot ļoti antiislāmiskas, bet rietumu mediji pārsvarā par to klusējot, un pagaidām vienīgais demonstrantu panākums esot tas, ka policija vairs neapcietina sievietes par neislāmisku apģērbu, jo nepiedienīgi ģērbto kļuvis pārāk daudz.

7 comments - Leave a comment

Jan. 5th, 2018 05:15 pm naivitāte 2018

Viena no kaismīgākajām sociāldemokrātu morālistēm un velkamistēm sociālajos portālos brīnās, kāpēc viņas pagalmā jau nedēļu stāv sadedzināts auto. Vēlētāji sacenšas neviltotā sajūsmā, sveicot viņu ar pamošanos.

3 comments - Leave a comment

Jan. 1st, 2018 12:31 pm

Persiešu sievietes pirms islāmistu apvērsuma

pirms

Un, protestējot pret apvērsumu, tikai tas neko nelīdzēja

sievietes

26 comments - Leave a comment

Dec. 28th, 2017 10:56 pm uzzinu pēdējā?

Vai Lešinska "Kalpības gadi" tiešām Latvijā nekad netika izdoti un diskutēti? Uzjautrinoši un baisi lasīt, cik daudzi tagad naivi? izbrīnīti par tur rakstīto.

11 comments - Leave a comment

Dec. 21st, 2017 07:03 am Temīda 2017

Pirms mazliet vairāk kā gada kāda no-go rajona kāpņutelpā tika izvarota sieviete. Advokāte, kura ar šāda tipa noziegumu upuru aizstāvību nodarbojas 25 gadus, apgalvo, ka tā ir baisākā grupveida izvarošana, ar kādu viņai nācies strādāt. Izvarošana ilgusi četras stundas, iesaistīti 10-20 vīrieši, no tiem apsūdzība tika izvirzīta pret pieciem. Otrdien visi pieci tika attaisnoti - pats seksuālo darbību fakts esot pierādīts pat ar spermas paraugiem, bet apsūdzētie snieguši pretrunīgas liecības, policija nepareizi dokumentējusi, un tāpēc nevarot pierādīt, ka seksuālās darbības bijušas vardarbīgas, nevis brīvprātīgas.
Malmē neilgā laikā notikušas trīs grupveida izvarošanas, pēdējā no tām 17 gadīga meitene tikusi arī spīdzināta. Nevienā no trijiem gadījumiem policija neizpauda meklējamo noziedznieku pazīmes, toties daudz laika veltīja dodot padomus pilsētas sievietēm - viendien sakot, ka jāturpina dzīvot kā parasti, nākamajā, ka vakaros vienām nevajadzētu staigāt, bet trešajā, ka otrajā reizē paustais bijusi vien neveikla izteikšanās un lai jau staigājot gan vienas.
Tikmēr seksuālo noziegumu komiteja vairāk kā gadu darbojusies ap priekšlikumu valdībai no likumdošanas izņemt vārdu izvarošana un aizvietot to ar "seksuāla izmantošana", jo ne visi seksuālie noziegumi notiekot pielietojot vardarbību. Daži mediji pauduši, ka šo "ekspertu" priekšlikumu valdība gan noraidīšot, bet oficiāla apstiprinājuma tam vēl nav.
Meinstrīma laikrakstu pirmajās lapās šīs tēmas nav redzamas, jo tās jau kuro nedēļu aizņem sašutušas kundzes, kurām viņuprāt Zviedru akadēmija noskaudusi kādu posteni vai nomināciju.
https://nyheter24.se/nyheter/inrikes/900118-fem-man-friades-har-ar-allt-om-den-grova-valdtakten-i-fittja
https://www.expressen.se/kvallsposten/gruppvaldtagna-flickan-utsatt-for-tortyrliknande-misshandel/
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-sexualbrottsutredning-presenteras
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=83&artikel=6844158

10 comments - Leave a comment

Dec. 16th, 2017 03:55 pm

How to fake like you are nice and caring person -

Magnolia

Tags:

Leave a comment

Dec. 16th, 2017 01:48 pm mazliet laba ziemeļvalstu kino

"Borgs un Makinrojs"/"Borg" - filma par slavenāko zviedru tenisistu Bjērnu Borgu. Sverirs Gudnasons ir patiešām fantastisks Borga lomā, un arī laikmeta attēlojums ļoti ticams - paziņa, kurš ir sens Borga fans, teica, ka skatījies filmas fragmentus un gaidījis, kad tad beigsies dokumentālie kadri un sāksies filma, līdz sapratis, ka nekas no redzētā nav dokumentāls.

Borg


"Kraukļi"/"Korparna" - dziļi tumša filma par sevi nīstošiem cilvēkiem bez ticības un cerībām vientuļos laukos. Ja Ingmars Bergmans lauku saimniecības būtu nīdis tikpat ļoti kā mācītājmājas, tad noteikti būtu uzfilmējis ko līdzīgu.

Korparna


"Nezināmais kareivis"/"Tuntematon sotilas" - Veines Linnas slavenā romāna trešā ekranizācija. Stāsts par Turpinājuma karu 1941.-1944.g. un somu vīriem tajā. Secināju, ka Maimas Grīnbergas tulkojums ir ļoti izlutinājis, jo zviedru tulkojumā daļa kolorīta bija pazudusi. "Nezināmais kareivis" ir viena no Zviedrijā skatītākajām pēdējo nedēļu filmām, kaut varētu šķist, ka kuram gan Ziemsvētku gaidīšanas laikā interesē politnekorekta filma par kaimiņvalsts spēku, smiekliem un izmisumu.

Tuntematon sotilas

Tags:

2 comments - Leave a comment

Dec. 9th, 2017 11:13 pm pakļaušanās

Vakar Malmē: "Mēs izsludinām intifādu no Malmes. Mēs gribam atpakaļ savu brīvību un šausim ebrejus." Vai kādu tas uztrauc? Ne pārāk, jo demonstrētāji un bļāvēji nav nekādi "fašisti", bet kulturāli bagātinātāji, kuru balsu miermīlīgumu var dzirdēt audio failā -
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=96&artikel=6839254
Ebreju biedrība jau par ceturtdien notikušo demonstrāciju, kurā skandēts "Khaybar, Khaybar, ō jūdi, Muhameda armija atgriezīsies" (atsauce uz Muhameda svēto karu pret jūdiem Khaibarā), ziņojusi policijai. Pēc tam arī policija reaģējusi - sākusi izmeklēšanu par abām demonstrācijām bet galvenokārt plāta rociņas - vispirms teica, ka notikuma vietā policijas nemaz nav bijis, tagad, ka patruļa bijusi, bet neko neesot varējuši darīt, jo nesaprotot arābiski.
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=96&artikel=6839523

Kultūras jaunumos - daži Stokholmas kinoteātri jaunāko zviedru filmu "Solsidan" demonstrē ar subtitriem arābiski.

1 comment - Leave a comment

Dec. 5th, 2017 07:45 pm kultūras jaunumi

Tik tālu nu esam - policijai tiek ziņots par bērnudārzu un bibliotēku, kurā bērniem atskaņota necenzēta Astrīdas Lindgrēnas "Pepija Garzeķe". Viens no ziņotājiem (gaitenī noklausījies, ko bērni klausās) apgalvo, ka, atskaņot to bērniem, ir tas pats, kas sagrābt bērnus kā ķīlniekus.

https://www.expressen.se/gt/pippi-sagan-polisanmaldes-efter-forskolans-sagostund/
https://www.expressen.se/gt/luis-ilska-mot-pippi-besviken-och-krankt/

22 comments - Leave a comment

Dec. 2nd, 2017 08:52 am akadēmiskā brīvība 2017

"The department’s goal, set by the board and approved by the academic board, is that the proportion of female authors must never fall below 40 percent of the reading lists. A course like Erik Ringmar’s—”Modern society and its critics“—which focuses on original texts from around the turn of the last century, immediately gets into trouble since fascism in the 1930s wasn’t exactly a bastion of gender equality. So Ringmar’s reading list contained too few female reactionaries for the board to be satisfied. He tried to resolve this by including anarchism as another violent political response to modernity (although it was not really the original idea of the course), and unlike female fascists, their anarchistic counterparts actually wrote a great deal. But even so, the proportion of female authors on the course’s reading list only reached 15 percent.
[..]
It doesn’t stop there. According to the department’s action plan for gender equality, all teaching staff are required to take a mandatory “Gender and Diversity in Education” course, taught in the Faculty of Social Sciences.
All of this is guided by the underlying principle that it is not just about recruiting more women, it is about getting the right kind of gender perspectives which are influenced by the postmodernist and poststructuralist theories dominant within the humanities. While these perspectives may be interesting in some contexts, they are usually strongly ideological and almost always impossible to falsify."
http://quillette.com/2017/11/14/academic-freedom-threat-sweden/
Te raksts par tēmu vāciski "Domāšanas bioloģizācija" -
http://www.sueddeutsche.de/kultur/geschlechterdebatte-die-biologisierung-des-denkens-1.3752213

3 comments - Leave a comment

Nov. 15th, 2017 06:14 pm kino un dzīve

Kannu kinofestivāla laureāti, Rūbena Estlunda filmu "The Square" tagad rāda arī Rīgā, tiešām iesaku - izcils kino un, izrādās, savā ziņā pravietisks stāsts.
Sarkastiskā filma sākas ar epizodi, kurā pie pils tiek brutāli demontēta sena statuja, lai dotu vietu tukšam četrkantainam laukumam - "vietai humānām vērtībām, brīvai zona, kur valda uzticēšanās un rūpes".
Pēdējo pāris nedēļu laikā pāris norūpējušies personāži, kuri šoreiz darbojas ārpus filmas, bet tikpat labi iedomājami arī kā Estlunda filmas varoņi, nākuši klajā ar aicinājumu Zviedrijas kungam un karalim Kārlim Gustavam demonstrēt sekošanu līdzi laikam un beidzot taču novākt grieķu mitoloģijas tēlu skulptūras, kuras atrodas pie reālās Stokholmas pils un izplata "varmācības un nevienlīdzības vēsti".

The Square


Vēl oriģinālākas vasaras sākumā bija citas aktīvistes, kuras, demonstrējot nepatiku pret zirgu statuju mugurās sēdošajiem patriarhiem, galopēja pa vecpilsētas ielām, pašas tēlodamas zirgus.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=zXnzCqZLX2o

Tags:

2 comments - Leave a comment

Nov. 11th, 2017 12:38 pm toreiz un tagad

Lasu grāmatu par igauņu čekistiem "Perfektā teikuma nāve" (liels paldies [info]lemurs par ieteikumu un tulkojušai cibiņai par tulkojumu!):
"Pietiek, - Vinkels teica. - Netēlojiet muļķi. Mēs zinām, ka tam ir jābūt mūsu darbiniekam. Mēs zinām, ka jūs zināt, kurš tas ir. Mēs abi zinām, ka galu galā jūs man to pateiksiet tik un tā. Tad kāpēc mums tērēt vienam otra laiku?
Karls nopūtās.
Oficiāli viņš mirs pēc astoņiem gadiem no aknu slimības, ko būs izraisījusi pārmērīga alkohola lietošana.
Bet īstenībā - tagad." (R.Rauds)

Kad un kur iestājās šāda veida nāve tiem latvju vīriņiem, kuri šonedēļ stāsta, ka čekistu lietas slēpjamas, lai neaizskartu viņu personīgo dzīvi?

Leave a comment

Oct. 28th, 2017 04:02 pm kultūras jaunumi

Stokholmas ievērojamākais teātris Dramaten, kuru ilgus gadus vadīja Ingmars Bergmans, pievērsies modernitātēm, atvēlot savu skatuvi izrādei-dramatizētai lekcijai, kuras mērķis esot islāmofobijas mazināšana. Režisore lēmusi, ka musulmaņu viedokli šajā "antirasistiskajā pasākumā" pārstāvēs un par zviedru islāmofobiju žēlosies vīrs, kuram ir ilgstoša saistība ar islāmisma ekstrēmistiem, kurš piedalījies islāmistu dawah misijas Zviedrijas atzara darbības organizēšanā (kustības mātes organizācija iERA cita starpā sludina, ka homoseksuālistus jānomētā ar akmeņiem).

http://www.gp.se/n%C3%B6je/kritiserad-debatt%C3%B6r-p%C3%A5-dramatens-scen-1.4741086
https://timbro.se/smedjan/dramaten-ska-inte-vara-plattform-ar-extremister/

5 comments - Leave a comment

Oct. 21st, 2017 03:49 pm

Vīlos Agneškas Holandas "Pokot (Spoor)". Vai tās ir bailes savu vēstījumu nepaust pietiekami skaidri, kas liek taisnas un bargas tiesas spriešanai atvēlēt neproporcionāli lielu filmas daļu? Končalovska "Рай (Paradise)" tas pats - puse filmas laika atvēlēta stāstam, otra puse burtiskai šķirošanai, kuru sūtīt uz debesīm, kuru uz elli. Agrāk viņu filmās šādu baiļu nebija.

Tags:

4 comments - Leave a comment

Oct. 21st, 2017 03:38 pm Jauna pastmarka vēstulei no Zviedrijas 2017

Sverige brev

7 comments - Leave a comment

Oct. 18th, 2017 05:22 pm #MeToo feminisma lielvarā jeb "labestības" banalitāte 2

Kāds afgāņu patvēruma meklētāju kustības pārstāvis, kuru, reklamējot pozitīvu integrāciju, intervējusi televīzija, radio, daudzi laikraksti, kurš pozējis kopā ar valsts premjerministru, piedalījies dažādos forumos kopā ar politiķiem un publiski paudis, cik likumpaklausīgi ir viņa pārstāvētie, notiesāts par seksuālu uzmākšanos 14 gadīgai meitenei. Vardarbība notikusi Zviedrijas baznīcas rīkotā kofirmācijas nometnē, kurā vīrietis darbojies kā brīvprātīgais un varējis brīvi dzīvoties pa meiteņu guļamistabām. Pēc tam, kad meitene un viņas draudzene nometnes vadībai ziņojusi par notikušo, nometnes vadība nav uzskatījusi par vajadzīgu pat informēt meitenes vecākus, par iesniegumu policijai nerunājot.
Pēc tam, kad sociālajos tīklos pirms dažām dienām parādās ziņa par to, ka vīrietis notiesāts, dažāda vecuma sieviņas sūta NOTIESĀTAJAM sirsniņas un apkampienus instagramā un feisbukā, raksta: "Mīļais, tu..., visu mīlestību tev..., spēku tev..., esmu tik bēdīga un dusmīga par to, ko tev nācies pārciest..., mazas meitenes ar garām skropstām var puišiem radīt elli, mazliet asaru un zobu griešanas mēdz meitenēm līdzēt..." utt.utjpr. un pat: "Tu esi īsts feminists."
http://katerinamagasin.se/ladies-problem-om-det-ohemula-gullandet-med-en-domd-sexbrottsling/
https://www.facebook.com/tino.sanandaji/posts/10155082012063231
Ne mirkli nešaubos, ka tās pašas sieviņas šonedēļ dalās ar aizkustinošiem #MeToo, atkal cenšoties viena otru pārspēt.

12 comments - Leave a comment

Oct. 14th, 2017 10:52 am "labestības" banalitāte 2017

Traģikomisks un baiss video par "labo" sieviņu, kura relativizē daudzsievību, ar šuneli vienā un cilvēku bez runas tiesībām otrā azotē.
https://twitter.com/hanifbali/status/918393498084298752

- šis video ir fragments no nīderlandiešu dokumentālā raidījuma par Skandināviju, tālāk ir arī poligāmista otrās sievas mājas apciemojums u.c.. Neskatoties uz ilgo absurda vērošanas pieredzi, nācās pārliecināties, vai reportieris Jan Leyers un pārējie raidījumā redzamie ir reālas personas, jo ļoti gribējās ticēt, ka tas ir tikai teātris.

15 comments - Leave a comment

Oct. 10th, 2017 06:25 pm kulturālā bagātināšanās no šūpuļa līdz kapam

Pirms dažām nedēļām tika pieņemts lēmums, ka personālam Malmes slimnīcas dzemdību nodaļā jānēsā trauksmes signalizācija, jo apmēklētāji, kuriem kaut kas nepatīk, mēdzot draudēt fiziski izrēķināties vai pat nogalināt.

Pirms dažām dienām tika pieņemts lēmums, ka visus Malmes kapsētu darbiniekus jāapmāca, kā izturēties, ja bēru viesi ir bruņoti, jo bruņoti bēru viesi ložu necaurlaidīgās vestēs esot arvien plašāk izplatīta parādība.

Savukārt tiem, kuri vairs nav dzemdību nodaļā un vēl nav kapos, var nepalaimēties tikt izklaidētiem ar kādu no kārtējām bandu kaujām vai jaunu "rotaļu", kura Malmē un Lundā zināma kopš augusta - radījums no garāmbraucoša auto sagrābj aiz rokas kājāmgājēju un velk līdzi, vienlaikus filmējot. Par šo noziegumu aizturētas vairākas personas, bet laikam tāpēc, lai rotaļniekus pārāk nedemonizētu, laikraksts viņus (tajā skaitā 19 gadīgos) patronāli dēvē par padsmitniekiem.

https://www.expressen.se/kvallsposten/barnmorskor-i-malmo-tvingas-att-bara-larm/
https://www.sydsvenskan.se/2017-10-08/fler-bevapnade-begravningsbesokare-kyrkogardspersonal-utbildas
https://www.sydsvenskan.se/2017-10-08/ytterligare-tva-anhallna-for-de-livsfarliga-bilslapningarna-polisen-bekraftar-att-daden-filmats

6 comments - Leave a comment

Back a Page