Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Mar. 22nd, 2019 08:06 am biedrošanās 2019

Zviedrijas Likumdošanas padome noraida priekšlikumu kriminalizēt sadarbību ar teroristu organizācijām. Tas nepieļaujami ierobežošot biedrošanās brīvību.
https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=83&artikel=7180342

Savukārt Stokholmas Sociālās valdes priekšsēdētājs stāsta, kā cīnīsies ar kriminālistiem, diskutējot vīrieša lomu sabiedrībā un vedot skaidrojošas sarunas, bet ar IS teroristiem strādās, zvanot un sūtot vēstules.
https://www.youtube.com/watch?v=vFXW-gHCXFk
https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=WfieZhcuFs8

Izpētot 29 kaujinieku gaitas pēc karadarbības zonas atstāšanas atklājies, ka 13 no viņiem jau ir iesaistīti kādā vai vairākos noziegumos pēc atgriešanās Zviedrijā.
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/flera-is-anhangare-domda-for-grova-brott-efter-hemkomsten

Lai statistika izskatītos mazliet labāka, pētāmajai grupai tika pievienotas arī 12 atgriezušās sievietes, kuras gan IS rindās parasti nav kaujinieces, bet "tikai" pieskata seksa verdzenes un gādā par citām atbalsta funkcijām.

Tags:

8 comments - Leave a comment

Mar. 19th, 2019 08:00 pm

VPN vairs nav ikdienas nepieciešamība tikai Irānā, Ķīnā un tamlīdzīgās valstīs. Šodien, klikšķinot uz kāda amerikāņu linka, tika pavēstīts: "It appears that you are trying to access our website from a location in the European Union, which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR). Unfortunately, because of this regulation we cannot provide access at this time. We appreciate your understanding."

Tags:

4 comments - Leave a comment

Mar. 19th, 2019 07:19 pm

Lundas pilsētas parkā pirmdienas vakarā, piedraudot ar pistoli, aplaupītas 11 personas. Policija atsakās nosaukt noziedznieku pazīmes, bet vietējie parku nodēvējuši par Zviedru galdu.

Tags:

5 comments - Leave a comment

Mar. 8th, 2019 09:41 am Garas pamācības dzīvošanā

Turpinot infantilizējošu rakstu sērijas, zviedru meinstīma gigants "Dagens Nyheter" saviem lasītājiem piedāvā jau sagatavotu, vien izdrukājamu, aizpildāmu un ar parakstu apstiprināmu līdztiesības kontraktu - līgumu par to, kas kuram darāms mājsaimniecībā, lai lasītāju mājās valdītu vienlīdzība. Izdrukājams šeit https://www.dn.se/ekonomi/jobb-karriar/ladda-ner-och-skriv-ut-ett-eget-jamstalldhetsavtal/, ja kādam ir vēme DN atalgot par šo svētīgo rūpi.
Par laimi vai nelaimi šāda veida pamācības padoma kāriem līdzpilsoņiem ir tikai svaigā veidā lietojams produkts, tam visai nesens piemērs bija pēkšņās atklasmes, ka šodienas zviedru trīsdesmitgadnieku audzināšanas metodes bijušas pavisam aplamas. Šo metožu "māte" - rakstniece un publiciste Anna Vālgrēna, deviņu bērnu mamma, kura līdz pat divtūkstošo gadu sākumam bija karaļvalsts viedākās mātes statusā un kuras padomi arī medijos sludināti kā nekļūdīgi, pēkšņi izrādījusies briesmone, kuru nīst pašas meita, bērnību pareizas audznāšanas astākļos aprakstot sirdi plosošā grāmatā. Pati Anna noskuma par bērnu un zviedru tautas nepateicību un pārcēlās uz Indiju, kur esot atradusi savu īsto ģimeni.

Tags:

8 comments - Leave a comment

Mar. 6th, 2019 09:27 pm kad nekas vairs nevar pārsteigt

Trīs mēnešus pēc tam, kad dānietei un norvēģietei Marokā vietējie tēvaiņi pārgrieza rīkles, laikraksts "The Independent" Maroku iesaka kā pirmo jaukāko ceļojumu alternatīvu sievietēm. Raksta autore ir sieviete, un rakstā nav atrodamas norādes, ka teksts par "breaking down barriers, fostering discussion and creating immersive local experiences" būtu smalka paņirgāšanās. Autore laikam no tīras sirds cenšas palīdzēt jauki atzīmēt starptautisko sieviešu solidaritātes dienu.

https://www.independent.co.uk/travel/activity-adventure/international-womens-day-2019-best-trips-holidays-female-solo-travel-a8803831.html

http://www.informationliberation.com/?id=59889

Tags:

4 comments - Leave a comment

Mar. 3rd, 2019 12:55 pm

"Pat savā labākajā izpausmē tā ir laķētā Rietumu tipa sabiedrība ar pa­reizo smaidu, ar aizliegtām sarunu tē­mām, ar... Padomā, cik drausmīgi garlaicīga būtu pasaule, kurā visi, ab­solūti visi ievērotu pareizo toni!"
1994.g.

2 comments - Leave a comment

Mar. 2nd, 2019 10:09 pm

"Šobrīd jūs esat Latvija."

"Sarkanais mežs" krietni labāks, nekā bija cerēts, skaudrs, lakonisks.
Tas, ka mums ir tik daudz labu aktieru, vienmēr iepriecina, bet Jēkabs Reinis šoreiz ir īpašs. (Atradu "Zītaru dzimtā" epizodi, kurā Jāņa Reiņa spēlētais Miķelis dodas karā, tā pati stāja... laiks ir tik nežēlīgs.)

Tags:

Leave a comment

Feb. 28th, 2019 08:23 pm

Соломон Волков: (..) Вы знаете, когда меня спрашивают, как определить Барышникова, я всегда говорю – это лирический герой Бродского. Это персонаж из стихов Бродского. И на этом, в частности, основывалась их дружба. Мироощущение Барышникова чрезвычайно соответствовало художественному миру Бродского. Поэтому они могли быть друг с другом откровенны.

Александр Генис: Именно поэтому так удачен этот спектакль. Вы говорите, что Барышников – закрытый человек, но я никогда в жизни не читал такого подробного, откровенного и глубокого интервью, которое Барышников дал Улдису Тиронсу из журнал Rīgas Laiks. Это рижский журнал, который выходит на латышском и на русском языках, на мой взгляд, это лучший интеллектуальный журнал на русском языке сегодня.

Соломон Волков: Мне была оказана такая честь: интервью со мной там было помещено.

Александр Генис: И мне.

Соломон Волков: Славно, что мы с вами побывали на страницах журнала. Это замечательное издание.

Leave a comment

Feb. 24th, 2019 02:15 pm Šīgada Oskari

"-You lived so long you lost your filter.
- Never realized I had one.”
Aktieris - Īstvuds ("Narkodīleris" / "The Mule") joprojām ir pats dziļdomīgākais vientuļnieks prērijā, ar katru filmu kļūstot viedāks un trauslāks, un katrs skatiens un vārds ir vietā ne tāpēc, ka tāds jau viņš ir, bet tāpēc, ka liels aktieris.
Tomēr nesaprotamu iemeslu dēļ Īstvuds nav nominēts. No nominētajiem - Viljams Defo ("Pie mūžības vārtiem" / "At Eternity's Gate").

Aktrise - Olīvija Kolmane, kura pirms dažiem gadiem bija satriecoša, bet nenovērtēta "Tiranozaurā". Aktrise otrā plāna lomā - Emma Stouna, bez viņu saspēles Kolmanes loma nebūtu tik iespaidīga, jo viņas abas ir kā otras spoguļattēls mazliet greizā spogulī, kaut varētu būt arī māsas vai māte un meita, bet tad tas būtu cits stāsts, jo nebūtu tā jānoņemas ar trušiem.
Arī vieglu apreibuma sajūtu radošais "zivs acs" objektīva leņķis var atbilst gan uz kājām nestabilās karalienes skatiena leņķim, gan favorītes Abigeilas galma spožuma aizmiglotajam skatpunktam.

Labākā filma - "The Favourite", bez kuras šīgada Oskaru raža būtu ļoti bēdīga, tā izceļas kā profesionāla augstākās klases konditora veidota torte starp namamāšu sačubinātām bulciņām - sākot ar kameras plato leņķu radīto vienlaicīgas klaustrofobijas un plašuma ilūziju, pazaudējot vientuļos mazos cilvēkus milzīgajās telpās, līdz tēmu daudznozīmībai - spēlējoties ar 17.gs. holandiešu gleznu, 18.gs. britu galma un mūsdienu politikas tēmu tekstūrām un ieskatoties aiz oderes varai, kurā šoreiz nevis testosterona, bet estrogēna pārpilnība.
Sev tik īpašo dzīvnieku tēmu Lantims šoreiz lakoniski reducējis tikai līdz dažām alegorijām - katram, atbilstoši savai samaitātības pakāpei, ļauts minēt, kāpēc karalienes favorīti ir truši, bet premjerministra - pīles. Vēl tērpi, dekorācijas un grims - absurdi, komiski, skumji, un tieši tādās proporcijās, lai gribētos vēl, piemēram, ilgāk apbrīnot karalienes karavadones bruņas.
Un visam caurvijus ironiski bezcerīgais: "We must fight for… what we fight for".

The  Favourite

Operators - Robijs Raiens ("The Favourite"), pievilcīgās dabiskās gaismas atklātajā nepievilcīgajā pasaulē viņa kameras horeogrāfiskās kustības ir kā nebeidzamu patīkamu pārsteigumu straume.

Filma svešvalodā - Pāvela Pavļikovska "Aukstais karš" / "Zimna wojna". Dekoratīva sterilitāte nav tas, kas man patīk kino, bet šoreiz, jo īpaši noslēguma epizodē, ir tā kino bauda un vilkme, kādēļ vispār vērts skatīties kino. Arī neizpratne par stāsta fragmentārismu pazuda, saprotot, ka scenārijs veidots kā šķirstot vecāku fotoalbumu. Telpu starp spilgtajiem momentuzņēmumos fiksētajiem mirkļiem - būtībā visu viņu dzīvi - nākas aizpildīt minot un iztēlojoties pašai.

Cold war

Tags:

11 comments - Leave a comment

Feb. 23rd, 2019 11:30 am

Lieliski latviešu režisora Laura Beinerta komēdiju skeči

https://www.youtube.com/user/laurisbeinerts/videos

"Eksperts"

Tags:

6 comments - Leave a comment

Feb. 21st, 2019 08:11 am

Labie cilvēki sākuši ļoti uztraukties par Islāma Valsts kareivjiem, kuriem Sīrijā vairs neklājoties jauki un griboties mājās... Par tiem, kuri jau atgriezušies un nevis tiek tiesāti, bet nokļūst sociālo dienestu kundzīšu aprūpē jau rakstīju, bet tagad arī izturīgākie un centīgākie jau esot noguruši no ilgstošiem aplenkumiem un meklējot ceļus, kā nokļūt atpakaļ Eiropā. Īpaši svarīgi esot, lai diskusijā tiktu ievērots labais tonis, piemēram, moderātu politiķis Hanifs Bali, kurš kaujinieku līdzbraucējas un atbalstītājas nosaucis par mātītēm, tiek bargi kritizēts, pasludinot viņa tviterkontu par šīs tēmas lielāko problēmu.
Bailes no sliktā toņa var saprast, jo labo cilvēku sirdsapziņa attieksmē pret IS sen nav tīra - gan izvēloties nekriminalizēt sadarbību ar teroristu organizācijām, gan citādi rūpējoties par IS darboņu labturību - piemēram, viens no Zviedrijā populārākajiem IS kaujiniekiem, Mikaels Skromū (konvertējoties islāmā kļuvis par Abdul Samad al Swedi), kurš tagad atrodoties kurdu aplenkumā, 2014.g. pievienojās Islāma Valsts kaujiniekiem, vienlaikus turpinot saņemt Zviedrijas sociālos pablstus un sociālajos tīklos atzinīgi atzīmējot: "Zviedrijas valsts apmaksāja manu gloku un kalašņikovu."

https://twitter.com/SofieLowenmark/status/1097762590774751232?ref_src=twsrc%5Etfw
https://www.expressen.se/gt/svensken-stred-for-is---fick-barnbidrag-fran-staten/

Tags:

2 comments - Leave a comment

Feb. 12th, 2019 08:07 am 24 stundas

Nakts no sestdienas uz svētdienu - sprādziens kāda daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā Malmes kulturāli bagātinātajā Rosengorda rajonā. Policija ziņo, ka tas, iespējams, esot brīdinājums.
Svētdienas pēcpusdiena - sprādziens dzīvoklī Vorbergā, policija uzskata, ka notikusi pašuzspridzināšanās un vēsta, ka "notikušajā neiesaistītajiem nav nekāda iemesla baidīties".
Svētdienas vakars - sprādziens Stokholmas dienvidos, Elvšē.
Nakts no svētdienas uz pirmdienu - sprādziens pie dzīvojamās mājas Landskrūnā, policija uz to raugoties nopietni.

Politkorektie mediji vārdu sprādziens un spridzināšana vietā arvien biežāk izvēlas lietot vārdu eksplozija, bet īpaši smalkjūtīgie, attīstot jaunrunu, to jau sākuši dēvēt vienkārši par detonāciju.

Tags:

14 comments - Leave a comment

Feb. 10th, 2019 02:36 pm "Kondoru kalve"

"Kondoru kalve" ironiski, lakoniski un aizraujoši vēsta par pasauli - gan reālo, gan mākslā un domās pašradīto - kā dīvainu, mīklainu un skaistu vietu. Fišera izstādē gan tā skatāma vēl tikai šodien, un "Splendid Palace" bija tikai pirmizrādes seanss, bet, cerams, tiks rādīta vēl.

Kondoru kalve

Tags:

Leave a comment

Jan. 25th, 2019 08:24 am

Burvīgie, "godīgie" zviedru meinstrīma mediji, runājot par Venecuēlu, konsekventi izvairās lietot dažu tik mīļoto vārdu "sociālisms", tā vietā lieto "dziļas strukturālas problēmas" un citus tēlainus apzīmējumus. Tie paši mediji pirms dažiem gadiem sajūsmināti vēstīja par 21.gadsimta sociālismu Venecuēlā un Ugo Čavesu sauca par Latīņamerikas varoni.

Tags:

5 comments - Leave a comment

Jan. 22nd, 2019 03:28 pm viltotie vientieši

Zviedrijas Drošības policijas (Säpo) vadītājs Klās Frībergs intervijā saka: "Zviedrija un liela Rietumeiropas daļa ir bijusi naiva attiecībā pret teroristu organizācijām, aprēķināts, ka pašreiz Zviedrijā atrodas 3000 vardarbīgu ekstrēmistu." Šajā aprēķinā, gan viņš acīmredzot nav iekļāvis pat ne  Zviedrijā dzīvojošos Islāma Valsts kaujiniekus, jo to kopšana uzticēta nevis tiesībsargājošām iestādēm, bet Sociālo dienestu tantēm - Stokholmas Sociālais dienests gaidot, lai džihādisti paši nāk pieteikties un atradikalizēties, bet Gēteborgā tante Beta apmeklē viņus mājās. Sadarbību ar teroristu organizācijām Zviedrijas likumdevēji ir izvēlējušies nekriminalizēt.

Tikmēr trīs islāmisti šobrīd tiek tiesāti par terorakta gatavošanu - viņi iepirkuši lielus daudzumus ķimikāliju spridzekļu gatavošanai un plānojuši uzbrukumus konkrētiem objektiem. Viens no apsūdzētajiem strādājis Policijas augstskolā un cita starpā nodarbojies ar komunikāciju un ieroču telpu izbūvi.
Interesants ir iemesls, kāpēc šo teroraktu gatavotāji vispār atrodas Eiropā un Zviedrijā. Izrādās, ka nabadziņi te glābušies no Uzbekistānas drošības dienestiem, galvenais ķimikāliju iepircējs kā iemeslu patvēruma meklēšanai minējis arī to, ka Uzbekistānā, valstī ar 90% islāmticīgo, viņu vajājuši tāpēc, ka viņš ir praktizējošs musulmanis. Migrācijas dienests ir bijis tieši tik naivs, lai šādam absurdam noticētu.

Patiesībā nekādas naivitātes, protams, sen vairs nav, un viss notiekošais ir ļoti aktīvi izdarīta izvēle ignorēt riskus, kuri nesaskan ar "labo" cilvēku "progresīvo" pasaules uzskatu.

http://www.dagensjuridik.se/2019/01/stora-delar-av-vasteuropa-har-varit-naiva-3-000-valdsbejakande-extremister-i-sverige
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/bettan-byvald-soker-upp-is-atervandarna
https://www.expressen.se/nyheter/brottscentralen/har-ar-mannen-som-atalats-i-terrormalet/

Tags:

12 comments - Leave a comment

Jan. 11th, 2019 01:17 pm

"Daudzi zviedri nesaprot atšķirību starp atvērtību un totālu naivitāti." (N.Dervish, Irānā dzimis rakstnieks un žurnālists)
"Zviedrija kāpjas atpakaļ jautājumos, kuri attiecas uz sievietēm un līdztiesību."(M.Rashidi, Irānā dzimusi sieviešu tiesību aktīviste, kuru pēc viņas vīra pasūtījuma sakropļoja, sejā ielejot skābi)
"Neiespējami lasīt Orvela "Dzīvnieku fermu" un "1984" un nedomāt par Zviedriju." (J.Ganman, žurnālists un mūziķis)

Divi ar medijiem nesaistīti puiši divus gadus filmēja dokumetālo filmu "A Swedish Elephant", par aktuālajiem Zviedrijas iekšpolitikas jautājumiem intervējot dažādu politisko uzskatu pārstāvjus. Visgrūtāk esot nācies pierunāt meinstrīma ideologus, jo viņu aprindās neparedzami jautājumi neesot modē. Filmēšana notika par personīgiem un saziedotiem līdzekļiem, jo pareizie naudas dalītāji neapmaksā to, par kā pareizo ideoloģisko ievirzi nav pārliecināti. Arī pēc filmas pabeigšanas sabiedriskie mediji nebija ieinteresēti ne to rādīt, ne par to runāt.
Filmas logo - zildzelteni svītrots zilonis ar aizsietu snuķi simbolizē filmas veidotāju atļaušanos pamanīt istabā esošo ziloni. Tas ir pretmets savulaik populārajam ""A Swedish tiger"", kurš radās pēc 1941.g. Zviedrijas Aizsardzības štāba uzsāktās Modrības kampaņas pasūtījuma (ņemot piemēru no vācu Klusēšanas kampaņas). Šīs kampaņas mērķis bija panākt sabiedrības klusēšanu, un tās popularizēšanai tika radīts zildzelteni svītrota "Zviedrijas tīģera" zīmējums, kuram bija dubults vēstījums, jo "tiger" kā darbības vārds nozīmē klusē, bet kā lietvārds - tīģeris. Tolaik tika izplatīti un restorānos, vilcienos, iestādēs, ielās izlīmēti 400 000 plakāti ar šo pamudinājumu klusēt, tīģeri drukāja arī uz vēstuļpapīra un aploksnēm.
Upd. Izrādās, centīgākie klusētāji pat šādas nozīmītes nēsājuši - "Jag tiger (Es klusēju)" -
Klusētājs

Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz ikonas "Undertexter" video ekrāna apakšējā malā.

"A Swedish Elephant"

20 comments - Leave a comment

Jan. 6th, 2019 04:32 pm

Noskatījos interviju sēriju "Pašlustrācija" - https://ltv.lsm.lv/lv/dokumentalie/paslustracija/visi/
Tiešām vērtīgs "Mistrus Media" darbs, ļaujot Peteram, Skulmei, Cilinskai un Lācim (turpinājumā laikam arī citiem) runāt par laiku, notikumiem un sevi. Izbrīna gan, ka šīs intervijas raidījuma formātā televīzijā nav rādītas, tikai publicētas mājas lapā, bet sabiedriskā medija raidlaiks acīmredzot vairāk nepieciešams kādai rozamundei pilčerei.
Čekas maisu tēmā kopumā izbrīna žurnālistu neieinteresētība - visa veida racionalizācija un relativizēšana, protams, ir žunālistikas modes jaunais melnais, bet diskusijas neesamība, Krauzes bezzobainā intervija ar "Puguli", arī attiecīgu rakstu sērija "Ir", tomēr pārsteidza.
Tāpat neviens žurnālists laikam nav painteresējies, kāpēc privātpersonai Ilmāram Poikānam nācās kā brīvprātīgajam izveidot kartīšu publicēšanas vietni.

7 comments - Leave a comment

Jan. 5th, 2019 01:08 pm

"Ar ziņu pienesējiem draugos
es piedzimu un liela augu
šai zemē, kur ik noslēpums kļūst skaidrs.

Ar ziņu pienesējiem draugos
es nodevības dzīlēs raugos,
un acis neasaro vairs."

(Amanda Aizpuriete)


Vai kāds zina, kad šis dzejolis rakstīts?

2 comments - Leave a comment

Dec. 16th, 2018 10:34 am #Marianne

Parīzes Mariannas un policistu skatieni

Mariannas

2 comments - Leave a comment

Dec. 12th, 2018 05:36 pm

Izrādās, ka islandiešiem ir 13 Ziemsvētku rūķi, katrs ierodas savā dienā, sākot no šodienas, 12. decembra, viens par otru jaukāki: kokkājis-aitu trenkātājs, aizu rūķis-piena putu zaglis,  strupulis-pannu izēdājs, karošu laizītājs, katlu leksētājs, bļodu zaglis, durvju dauzītājs, jogurta rijējs, desu čiepējs, lūriķis, aizdurvē ošņātājs, gaļas ķeksētājs un sveču zaglis.

Katrs no viņiem paliek 13 dienas, tātad 24.decembrī rūķu saime ir pilnā skaitā, vēl viņiem pievienojas arī melnais Ziemsvētku kaķis, kurš apēdot tos, kuriem Ziemsvētkos nav neviena jauna apģērba gabala. Rūķu māmiņa - milze Gryla, pieminēta jau "Jaunākājā Edā", esot ģimenītes baisākā pārstāve, bet līdz 18.gs. islandieši bijuši tik ļoti šīs saimes pārbaidīti, ka nolēmuši turpmāk likt rūķiem darīt arī labus darbus, un tad rūķi paklausīgo bērnu kurpēs sākuši likt dāvaniņas, bet nepaklausīgo - kartupeļus. 

Jólasveinarnir

17 comments - Leave a comment

Back a Page