Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Aug. 19th, 2017 11:18 am normalizācija 2017

Nedēļas piecu dienu bilance humanitārajā lielvarā: otrdiena - piecas šaudīšanās, viens nogalināts, viens ievainots, trešdiena - viena šaudīšanās, viens ievainots, piektdiena - četras šaudīšanās, divi nogalināti, divi ievainoti.
Pēc ievainoto ievešanas Stokholmas slimnīcā otrdien tiem sekojis agresīvu apm. 40 gab. "brāļu" bars, kuru policija vispirms neielaidusi slimnīcā, bet pārspēks tomēr nebijis policijas pusē, tāpēc pacientus no neatliekamās palīdzības uzgaidāmās telpas nācies pārvietot citur, bet "brāļi" pademolējuši telpas.
Vakar atkārtojās tas pats scenārijs ar sašautajiem sekojošu agresīvu pūli, netiek gan rakstīts, vai šoreiz viņi slimnīcā iekļuvuši.
Presē jau agrāk vairākos rakstos mediķi anonīmi pauduši šausmas par apstākļiem, kādos viņiem nākas strādāt šādu apmeklētāju plūsmā. Sociālajos tīklos komentētāji no Malmes raksta, ka Stokholma atpalikusi no modernitātēm, jo Malmē pēc "brāļu kariem" policija vienmēr novirzot spēkus slimnīcas apsargāšanai.
Meinstrīma mediji izvēlas dažādas stratēģijas: "Aftonbladet", kurš vienmēr slavējis multikulti priekšrocības, sekojot aktualitātēm, piedāvā rakstu "Kā rīkoties šaudīšanās laikā", bet "Dagens Nyheter" izvēlas pirmās lapas joprojām piepildīt ar ziņām par Trampu.

http://www.aftonbladet.se/nyheter/a/1L17K/oroligt-vid-akuten-efter-mordet--polis-pa-plats
http://www.expressen.se/nyheter/stockholm/person-skjuten-i-ansiktet-i-tensta/
https://pbs.twimg.com/media/DHiwknnXYAAcrFP.jpg:large

Upd. Sestdiena - trīs šaudīšanās, divi ievainoti, viens nogalināts.

5 comments - Leave a comment

Aug. 15th, 2017 05:24 pm "Nemīlestība" / "Нелюбовь"

Filma, kuras dēļ vērts turpināt skatīties kino - stāsts par "telefonos dzīvojošu" nemīlētāju attiecību četrstūri, kurā burtiski katrs kadrs ilustrē filmas nosaukumu.
Pēc "Leviatāna" šķita, ka skarbāk vairs nevar, bet, izrādās, var, un domas un formas skaidrībā Zvjagincevs atkal pārspējis pats sevi.
Sižets sākotnēji it kā tipiski melodramatisks, tikai laimes un sapratnes gribētāji filmā pārcelti nevis no prinčpasakām, bet no Krievijas sadzīves realitātes šoviem. Un puika, kurš perifērijā bijis klātesošs visās Zvjaginceva filmās, šoreiz pēkšņi nokļūst realitātes drāmas centrā, jo viņš pazūd, un neviens pat īsti nezina, kad viņš pēdējoreiz bijis mājās...
Tiek rakstīts, ka filma esot alegorija par Krieviju vai varbūt pat par Krievijas un Ukrainas "šķiršanos", bet šoreiz konkrētība ir tik caururbjoša, ka izsaka vairāk par jebkuru alegoriju - kaut vai tas, ka visvairāk glāstu filmā tiek skārienjūtīgajiem telefoniem.
Lieliski aktieri, vienu no četrstūra stūriem spēlē Andris Keišs.

Нелюбовь

Tags:

22 comments - Leave a comment

Aug. 13th, 2017 01:23 pm

Olivera Stouna kino patoss vienmēr asociējies ar viņa varoni "Salvadorā" - privātās un sociālās attiecībās šmucīgu puisi, kurš jūtas kā amerikāņu sirdsapziņa. Šoreiz īpaši pacenties, baltmazgājot nomelnoto Putinu.

http://www.imdb.com/title/tt6840134

Tags:

11 comments - Leave a comment

Aug. 10th, 2017 09:32 pm garā bērnība 2017

PK žurnālistprāt, šajā foto redzami bērni.

https://pbs.twimg.com/media/DG2FJfoXkAABrGd.jpg

14 comments - Leave a comment

Aug. 1st, 2017 09:31 pm pozitīvie aspekti 2017

"The treatment of shooting victims becomes better when shootings are more common."


https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=96&artikel=6744634

2 comments - Leave a comment

Aug. 1st, 2017 06:53 pm Temīda 2017

Pirms pusotra gada uz Karlstādes slimnīcu tika atvesta bezsamaņā esoša piecus mēnešus veca meitenīte ar galvaskausa bojājumiem. Vecākus apcietināja, abi apstiprināja, ka nozieguma laikā atradušies vienā istabā ar bērnu, bet māte teica, ka bērnu nogalinājis tēvs, tēvs, ka bērnu nogalinājusi māte. Apsūdzība netika izvirzīta, jo neesot varēts noskaidrot, kurš no viņiem melo. Māmiņai piešķirta kompensācija 164 000 kronu apmērā par laiku, ko viņa pavadījusi apcietinājumā. Viņas advokāts saka, ka tas esot "neliels plāksteris uz brūces". Tētiņš arī pieprasīšot kompensāciju, bet viņa advokāts vēl nezinot, cik daudz naudas tētiņš gribot.

http://www.aftonbladet.se/nyheter/a/0aR8A/dodade-sin-bebis--far-skadestand-for-lidande

6 comments - Leave a comment

Jul. 24th, 2017 05:00 pm feminisms feminisma lielvarā 2017

Lietā par to, ka musulmaņu skolas autobusā tika segregēti audzēkņi - meitenes drīkstēja sēdēt tikai autobusa aizmugurē, bet zēni priekšpusē, Diskriminācijas ombuds pieņēmis lēmumu un secinājis, ka tā nav dikriminācija. Skolu neesot vajadzējis pat apmeklēt, pieticis ar rektora apklaušināšanu.
Savukārt "skolotājs", kurš 12 gadīgām meitenēm draudējis ar elli (šeit redzams video), ja viņas piedienīgi neapklāšot galvas, tagad pasniedz mācību priekšmetu "dzīves zinības" valsts finansiētā "Zinātnes skolā". Vairāki šīs skolas skolotāji paužot atbalstu Islāma valstij.
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/skola-delade-upp-elever-efter-kon-ingen-diskriminering
https://sophieswordblog.wordpress.com/2017/07/19/vetenskapsskolan-i-goteborg-har-nara-kopplingar-till-sfm-och-extremister/

5 comments - Leave a comment

Jul. 23rd, 2017 09:36 pm

Nebeidzams naivums - tiešām noticēju, ka pārmetumi Nolanam par to, ka "Dunkirk" ir pārāk daudz baltu vīriešu, ir tikai joks vai troļļošana.

10 comments - Leave a comment

Jul. 11th, 2017 11:08 am uzmini nu 2017

Uzmini nu šajā tvītā trīs lietas, kuras liecina par to, ka tvīta autors ir labējais ekstrēmists, un kuru dēļ jājautā, vai viņš nekoķetē ar fašimu. (Daži paranoiķi ir jau atraduši un pajautājuši.)
https://twitter.com/hanifbali/status/883000776771108864
Tvīta teksts ir: ""Arla" uzcienā ar pienu."
Upd: Tvītotājs Hanifs Bali ir Riksdāga deputāts no Moderātu partijas, dzimis Irānas disidentu ģimenē.

35 comments - Leave a comment

Jul. 4th, 2017 08:39 pm kreiso vēsture 2017

Rakstā "Filma kā ierocis vēstures rakstīšanā" Zviedrijas sabiedriskās televīzijas kultūrskribents par filmu "Bitter harvest", kura stāsta par golodomoru Ukrainā, raksta:
"Golodomoru var noturēt par karaļvalsti "Gredzenu pavēlniekā" (...)", "Golodomors ir sarežģīts temats", pārmet Staļina kariķēšanu, propagandu pret Krieviju un melnbaltumu, jo filmā Ukrainas saulainos kviešu laukus pēkšņi nomainot mūžīga ziema.
Savukārt televīzijas korespondents Krievijā komentē: "Protams, daļa vainas pienākas Staļinam, bet ne būtiskākā, un tas pilnīgi noteikti nebija vērsts pret Ukrainu."
https://www.svt.se/kultur/film/film-som-vapen-i-historieskrivningen

11 comments - Leave a comment

Jun. 17th, 2017 08:08 am jaunruna 2017

Tos, kuri no Zviedrijas brauc karot par Islāma valsti, sabiedriskā televīzija sauc par IS ceļotājiem. Citi meinstrīma mediji savukārt uztraucas par to, cik traumatizēti nabadziņi būs, kad atgriezīsies.

6 comments - Leave a comment

Jun. 7th, 2017 08:10 pm

Man joprojām šķiet, ka viens no skaitākajiem jūtu dialogiem ir Tenesija Viljamsa lugā "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta":
Big Daddy: I've got the guts to die. What I want to know - do you have the guts to live?
Brick: I don't know.
Big Daddy: We can start by helping each other up this stairs.

Vakar bija grūti izvēlēties starp "Ciniķiem" un "Kaķi". Vai kāds te jau ir redzējis Dailes "Kaķi"?

Un liels paldies jums šodien, tiešām ļoti, ļoti.

Leave a comment

Jun. 7th, 2017 07:14 pm

Cik baisa gan bija mūsu vecāku un vecvecāku dzīve, kad tādiem komisāriem vēl bija reāla, nevis tikai lielummānijā izfantazēta vara.

Jun. 7th, 2017 07:01 am

Brīvdienu dramaturģiski pareizā secība:
- pašvaldību vēlēšanas un mazliet sāja sajūta,
- ilgas sarunas traki ziedošos dārzos, kur pavisam nesaderīgas puķes mēģina apputeksnēt viena otru un mūs, krēslā nākam mājās putekšņu apzeltīti,
- vakar Nastavševa "Ciniķi" - mīlestība bez nosacījumiem, visi citkārt bargie un ciniskie "bet!" rātni salikuši rokas uz celīšiem aizgrābti skatās, skatās. Tagad jālūko, kur var izlasīt Marienhofa romānu.

2 comments - Leave a comment

Jun. 6th, 2017 12:27 pm

Komiķis Aron Flam "The Rubin report" stāsta par morālo lielvaru un vārda brīvību Zviedrijā

Aron Flam

YouTube ir arī intervijas turpinājums.

Šeit viņa pastaiga ar plakātu "Sagrauj sociālismu. Sociālisms ir ļaunums" 1. maijā Stokholmā.

Socialism

2 comments - Leave a comment

Jun. 1st, 2017 05:32 pm

Pirms dažiem mēnešiem, kad ar pinjonu diskutējām par to, cik ātri vecais lapsa kriminologs Leifs GW Pērsons mainīs viedokli par izmeklētāja Pētera Springares rakstīto, ka tikai retā izmeklēšanā esošā lietā aizdomās turamajam ir zviedrisks vārds, es ļoti kļūdījos, jo paradzēju, ka par kriminologa viedokļa maiņu varēsim parunāt pēc gada. Realitātē lapsa kriminologs publisko viedokli mainīja jau pēc pāris nedēļām.
Bet vēl pēc dažiem mēnešiem viedokli mainīja arī viens no kreisākajiem dienas laikrakstiem "Dagens Nyheter", kurš pirms tam tādus trauksmes cēlājus kā Springare bija saucis par rasistiem, bet tagad savā ievadrakstā pēkšņi pauda: "Nebaidieties no faktiem par noziedznieku izcelsmi." Un politkorektie feisbuka un tvitera draudziņi, kuri līdz tam noziedznieku izcelsmes pieminēšanu bija saukuši par rasismu, protams, šo rakstu gan laikoja, gan šēroja, gan pozitīvi komentēja. Ļoti atgādināja nesen lasītās Gunāra Priedes ironiskās piezīmes par biedriem, kuri gaida svilpienus no partijas oficioza "Cīņa", lai zinātu, vai jālaiza, vai jārej, vai varbūt jāsludina kāda mazulietā brīvība.

1 comment - Leave a comment

Jun. 1st, 2017 04:56 pm

Zviedri beidzot sākuši noteikt vecumu personām, kuras uzdodas par "vientuļiem bēgļu bērniem". Pagaidām testēts 581 cilvēks, un 442 atzīti par vismaz 18 gadīgiem vai vecākiem (kopumā tikai 2015.g. vien Zviedrija uzņēmusi vairāk kā 35 tūkstošus). Šodien runāju ar kādas ģimnāzijas rektoru, kurš politkorektos vārdos ietērpti, bet nepārprtotami nepacietīgi teicās gaidām brīdi, kad tiks atsvabināts no uzdevuma tēvocīšus integrēt mazgadīgu meiteņu un puiku klasēs.

3 comments - Leave a comment

May. 19th, 2017 05:55 pm Orvels 2017 - pikseļi

Atrodi 3 atšķirības attēlos, kurus izplatījusi sabiedriskā televīzija:
pirmajā uzņēmējs, kurš apsūdzēts par nodokļu nemaksāšanu,
otrajā par terorismu jau otro reizi notiesāts Gēteborgas iedzīvotājs, tagad notiesāts Grieķijā, iepriekš notiesāts Bosnijā par terorismu un Zviedrijā par šaujamieroča neatļautu nēsāšanu, vēl četras reizes apsūdzēts arī par citiem noziegumiem (tiesāšanas biežums, protams, labi raksturo tiesas kungu bardzību).

https://pbs.twimg.com/media/C_vIP95XgAIvlyj.jpg

3 comments - Leave a comment

May. 17th, 2017 05:37 pm Orvels 2017 - lasītāji

Pēdējo pāris gadu kulturālā bagātināšanās bagātinājusi arī zviedru bibliotēkas, pēdējās nedēļās pat intensīvāk kā parasti - divu nedēļu laikā divi gadījumi:
Fittja bibliotēka - slēgta uz vairāk kā 3 nedēļām: "Pašvaldība nevar garantēt apmeklētāju un darbinieku drošību",
Bergshamra bibliotēka saīsinājusi darba laikus vakaros: "Problēma sākās oktobrī, kad vairāki jauni vīrieši sāka izmantot bibliotēku kā "dzīvojamo istabu". Gan apmeklētāji, gan personāls jūtas nedroši."

https://bibliotek.botkyrka.se/sv/news/biblioteket-i-fittja-st%C3%A4nger-under-tv%C3%A5-veckor
http://www.stockholmdirekt.se/nyheter/bibliotek-stanger-kvallstid-efter-brak/repdpnqej!mUJQKrVZa96DZjVfmhZpA/

1 comment - Leave a comment

May. 16th, 2017 05:19 pm "Naids" / "Feud"

- "Joan? How did it feel to be the most beautiful girl in the world?"
- "It was wonderful. The most joyous thing you could ever imagine. And it was never enough… Well, what about you? How did it feel to be the most talented girl in the world?"
- "Great. And it was never enough."

Stāsts par sešdesmito gadu Holivudu, filmas "What Ever Happened to Baby Jane?" uzņemšanu un divu lielu aktrišu Džoanas Krofordas un Betas Deivisas darbu un skandāliem. Abas savulaik vienlīdz skaistas, talantīgas un slavenas, abas vainotas nešpetnā dabā un pārliekā alkohola lietošanā, abas adoptējušas vairākus bērnus, abu meitas sarakstījušas viņas apsūdzošas grāmatas. Par viņām Olīvija de Hevilenda (Melānija Vilksa no "Vējiem līdzi"), kura joprojām esot pie pilna saprāta un dzīvojot kaut kur Francijā, saka: "They hated each other, and we loved them for it."
Sākumā šķita, ka stāsts tikai par divām beibīdžeinām - meitenēm, kuras tā arī nekad nepieaug, bet izvērtās vispārinājumā par prasīgumu un nežēlību pret sevi un citiem, šaubām, novecošanu un sieviešu (bet ne tikai) tiesībām būt negantām.
Melnbalti rekonstruētie "What Ever Happened to Baby Jane?" filmēšanas un tolaiku televīzijas šovu fragmenti ļoti tuvi oriģinālam, īpaši tie, kuros Deivisa/Sarandona. Sarandonai arī vairāk paveicies ar ārējo līdzību un vitalitāti, viņai filmā tiešām ir Deivisas acis, zemā balss un dēmoniskie smiekli.
Kārtējo reizi pārliecinājos arī par kino māņu dabu, jo iepriekšējos priekšatatos Deivisa tiešām bija un palika tik veca kā filmā, bet tagad paskatījos interviju ierakstus un, izrādās, vēl padsmit gadus vēlāk viņa ir izskatījusies jaunāka kā Baby Jane. Varbūt ar laiku viņa lika lietā raganu zintis, par kuru piekopšanu viņu visu citu negantību starpā apsūdzēja meita.

Feud

Tags:

2 comments - Leave a comment

Back a Page