Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Dec. 15th, 2019 04:10 pm

Bagātinātāju plosīšanās Trolhetenā (par to te rakstīju piektdien) rezultātā tika pieņemts lēmums, ka vakaros pēc plkst.18 un naktīs kārtības sargi un apsargi tur vairs nepatrulēšot, tas esot pārāk bīstami. Bet valsts premjerministrs šajā jaukajā, mierīgajā laikā izvēlas apmeklēt Pestīšanas armiju, lai tuvāk iepazītos ar tās darbību.

Vēl daži pēdējās nedēļas sasniegumi feminisma lielvalstī:
Nakts uz svētdienu - nepilgadīga meitene pēc izkāpšanas no autobusa izvarota Halstahammarā.
Nakts uz pirmdienu - Ekšē centrā pie kādas picērijas "atrod" kilogramu dinamīta.
Otrdiena - Erebrū kāds vīrietis aizturēts par pirmsskolas vecuma bērna izvarošanu.
Trešdiena - Heljarpas stacijas autostāvvietā sadurts vīrietis, dūrējs mēģinājis nolaupīt viņa jaku. Aizdomās par izvarošanu Erebrū aizturēts policists. Uplandes-Brū mežā atrasts sadurts vīrietis.
Nakts uz ceturtdienu - šaušana Sundsvallā, viens nošautais.
Ceturtdiena - sievietei, kura Okersbergas centrā atved uz bērnudārzu divus bērnus, bērnu klātbūtnē mēģina nolaupīt auto, viņa ar miesas bojājumiem nogādāta slimnīcā. Netālu no skolas Solentūnā skolnieks atrod rokas granātu. Hesleholmā šaušana, divi ievainotie. Kādā Karlstādes skolā atrasts paštaisīts spridzeklis.
Piektdiena - Solentūnā vīrietim uzbrūk bars kulturālo bagātinātāju, lai atņemtu pulksteni, pie viena arī sadur kaklā, rokā un kājā, uz vīrieša paziņu, kurš mēģina iejaukties, šauj. Vesterosā šaušana, divi ievainotie.
Sestdiena - 60 gadīgu vīrieti, kurš kādā Jislavēdas restorānā ēd vakariņas, laupītājs nogalina ar mačeti, pārējie maskētie laupīšanas biedri tikmēr plosās restorāna virtuvē, karaļvalsts mediji kārtējo reizi izbrīnīti - nu kā kas tāds varējis "gadīties".
Šodien - aplaupot sadurts vīrietis Brommā.
Viena vai vairāks bruņotas laupīšanas bez cilvēku upuriem šonedēļ bijušas katru dienu, tās pat nav vērts uzskaitīt.

Tags:

Leave a comment

Dec. 13th, 2019 08:33 am "Last night in Sweden"

Vakardienas vakara ilustrācija acīmredzami kulturāli ļoti labi bagātinātā Zviedrijas pilsētā Trolhetenā.

Trolhetena 12/11

Tie daži vārdi, kurus radības prot zviedriski, vēsta pār vēlamajām darbībām ar filmētāja mammu. Vienīgais, kurš zviedriski prot sakārtot pilnus teikumus, ir puisis bez maskas, kurš esot ieradies no citas pilsētas, bet viņam tā arī neļauj runāt.
Svētdien 30-40 "jauniešu" banda Trolhetenā dedzināja automašīnas, pirmdien sadauzīja policijas auto un policistus apmētāja ar akmeņiem, vakar iesita policistam pa galvu ar pudeli. Daži esot aizturēti, bet policija mierina, ka viņi netiekot turēti aizdomās par noziegumiem.
Ko par to domā mierīgie iedzīvotāji, kuri šo bagātību 24/7 uztur, jau sen neviens nejautā.

Tags:

10 comments - Leave a comment

Dec. 12th, 2019 08:25 am

Scenāriju un runu rakstītāji acīmredzot ļoti steidzas, pat ļoti sarkanās sabiedriskās televīzijas klimata! korespondente raksta, ka klimatGrētas vēstījumi arvien vairāk izklausoties pēc populistisku kreiso politiķu retorikas - klimata krīzē tagad esot vainojami koloniāli, rasistiski un patriarhāli spēki, Rietumvalstis atbildīgas par visu utt.
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/analys-thunbergs-budskap-blir-alltmer-vansterpopulistiskt

4 comments - Leave a comment

Dec. 11th, 2019 10:00 pm

Šīvakara Nobela prēmiju ballīte

https://pbs.twimg.com/media/ELcofo_XYAAoiiS.jpg:large

© StegetEfter

2 comments - Leave a comment

Dec. 8th, 2019 02:20 pm kulturālā bagātība

Reperis Greekazo no kulturāli bagātinātas priekšpilsētas savos tekstos romantizē vardarbību un narkotikas. TV4 viņu uzaicina uz interviju un par šīm tēmām uzdod jautājumus, bet "labie cilvēki" ir bezgala sašutuši, nē, ne par vardarbības romantizēšanu, bet par "ļaunajiem" žurnālistiem, kuri pārāk daudz uzmanības pievērsuši šim jautājumam, bet pārāk maz "mākslinieka daiļradei".
Un vienlaikus šie paši "labie cilvēki" mēdz lavīties uz ielas otru pusi, kad pretī soļo šādi "mākslinieki" - iznīdēt mietpilsoni sevī nav viegls darbiņš.

Tags:

7 comments - Leave a comment

Dec. 8th, 2019 12:52 pm

Šobrīd Zviedrijā ir reģistrētas apmēram 870 000 personas ar pagaidu kodu jeb tā saukto koordinācijas kodu, kuru piešķir personām, ja tās neatbilst kritērijiem personas koda saņemšanai, bet uzturas valstī un ir sociālo dienestu, migrācijas, izglītības u.c. iestāžu aprūpes lokā. 45 % no šīm personām nav spējušas pierādīt savu identitāti, viņi reģistrēti, pamatojoties tikai uz viņu pašu sniegtu mutisku informāciju, būtībā iestādēm nav ne jausmas, kas viņi ir. Prasības pierādīt identitāti, ierodoties valstī, līdz šim tikušas sauktas par rasistiskām. Dažos dzīvokļos esot reģistrēts pat pa simtam šādu personu, un iestādēm nav informācijas, vai šīs personas tiešām atrodas valstī vai arī izbraukušas, bet trupina saņemt pabalstus. Atbildīgās amatpersonas plāta rokas, ka noskaidrot šo personu faktisko dzīvesvietu neesot iespējams, jo... viņi taču nedzīvojot reģistrētajā dzīvesvietā.
Arī ar tiem, kuri jau saņēmuši personas kodu, situācija nav labāka, jo lēmuma pamatā parasti ir tā pati pašu vēstītā mutiskā leģenda. Te jau rakstīju par Irākas aizsardzības ministru, kurš vienlaikus skaitījās arī invalidizēts Zviedrijas pabalstu saņēmējs. Arī krimināllietās mēdz atklāties, ka kārtējam nabadziņam ir vairākas identitātes - šobrīd, piemēram, par izvarošanu un slepkavības mēģinājumu tiesā kādu somāli, kurš šeit jau vairākus gadus dzīvoja kopā ar ģimeni un 2013.gadā saņēma uzturēšanās atļauju kā 17 gadīgs, bet tad 2017. gadā aizgāja pie zviedru iestādēm meklēt patvērumu vēlreiz jau kā 14 gadīgs "vientuļais bēgļu bērns", un kā tāds tika laipni pieskaitīts un uzturēts pāris gadus, kuru laikā vairākkārt nonāca policijas redzeslokā par draudiem un miesas bojājumu nodarīšanu, bet netika tiesāts... nepilgadības dēļ.
Lielākais atklāto identitāšu skaits, par ko lasīts līdz šim, bija kādam Malmes kriminālistam - četras identitātes.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/det-har-ar-ett-smorgasbord-for-de-kriminella
https://nyheteridag.se/plus/bodde-redan-i-sverige-med-familj-och-uppehallstillstand-fick-asyl-som-ensamkommande-barn-under-falsk-identitet/

Neatkarīgie žurnālisti un pētnieki par šo absurdu ir brīdinājuši jau sen, bet tādu "nepareizo" balsis, protams, tika ignorētas - https://uvell.se/2017/10/26/den-gyllene-biljetten-samordningsnumret/

Tags:

2 comments - Leave a comment

Dec. 7th, 2019 04:24 pm

Holivuda radījusi lieliskās dāņu filmas "After the Wedding" šausmīgu rimeiku, kurā galvenie varoņi samainījušies dzimumiem un nabaga burvīgajai Mišelai Viljamsai nevarīgi jāspēlē loma, kuru oriģinālā spēlēja Mads Mikelsens.

Bet dāņi paši joprojām uzņem labu kino , viena no spēcīgākajām pēdējā laikā redzētajām filmām ir "Daniel, vai tu redzi mēnesi?" ("Ser du månen, Daniel?") - par dāņu fotogrāfu Danielu Rye, kurš 398 dienas bija IS gūsteknis, tika spīdzināts, gūsta laikā satika arī "dāņu" džihādistus, kuri pret viņu izturējušies kā pret zoodārza iemītnieku. 2014.gada vasarā, jau pēc Daniela izpirkšanas (viņu izpirka ģimene par 2 miljoniem eiro) Isāma valsts palepojās ar video, kurā demonstrēja, kā nogriež galvu Daniela ieslodzījuma biedram amerikāņu žurnālistam Džeimsam Folijam. Pārējā pasaule gan nešķiet dāņu filmā pārāk ieinteresēta, pat kaimiņi zviedri nav iepirkuši, laikam nevēlas kaitināt savus "atgriezušos IS ceļotājus".


Ser du månen, Daniel?

Tags:

2 comments - Leave a comment

Dec. 4th, 2019 09:04 pm statistika

Jautājums: "Kā uzlabot statistiku?"
Atbilde: "Izslēdzot no pētāmās kopas tos, kuri vēlamo rezultātu varētu sabojāt."
Zviedrija izslēdza no 2018.gada PISA testa pildītāju skaita 11% skolēnu, bet Latvija, protams, var tikai mācīties, jo gan jau katrā valstī ir pietiekams skaits to, kuriem testa jautājumu saprašana sagādā grūtības. Salīdzinājumam - no 2015.gada PISA testa pildītāju skaita Zviedrija izslēdza 5,7% skolēnu, jābūt taču kādam lieliskam iemeslam, kas licis šo statstikas korekciju trīs gadu laikā dubultot.
"The massive inflow of immigrants in the most recent period, however, also led to an increase in student exclusion rates. In 2018, about 11% of 15-year-old students were excluded from the PISA test – the highest rate amongst all participating countries/economies. While limited information is available about excluded students, this increase is most likely the consequence of the large (and temporary) increase, between 2015 and 2018, of recently arrived immigrants in the school system."
Vidējais izslēgto skaits citās valstīs ir apmēram 4%.

Pirms pagājušā gada Riksdāga vēlēšanām sociāldemokrāti ar līdzīgu metodi centās uzlabot imigrantu nodarbinātības statistiku - tika radītas dažādas aktivitāšu programmas, kurās cilvēki dažas stundas nedēļā pavadīja laiku, bet statistikā šie cilvēki jau parādījās kā nodarbināti. Pēc vēlēšanām daļu šo programmu, protams, slēdza, bet daļa turpina uzlabot statistiku, kura šajā jomā gan tik un tā ir nožēlojama.

Tags:

8 comments - Leave a comment

Dec. 4th, 2019 08:41 am atklājumi medicīnas zinātnē

Zviedrijas Kreisā partija raksta par veselības aprūpes izaicinājumiem: "(..) slimības, kas agrāk skāra tikai noteiktu dzimumu, tagad skars visus, neatkarīgi no dzimuma. Vīriešiem biežāk nekā šodien iestāsies grūtniecība un saslimšana ar krūts vēzi un endometriozi. Sievietēm biežāk nekā nekā šodien būs prostatas vēzis un erekcijas problēmas."

https://ledarsidorna.se/wp-content/uploads/2019/11/18-Skrivelse-V-om-juridiskt-k%C3%B6n-och-FVM.pdf

Tags:

10 comments - Leave a comment

Dec. 2nd, 2019 08:30 am

Izrādās, ka vakardienas ierakstā minētās altārgleznas autore radījusi arī šādu mākslas darbu ar Zviedrijas Riksdāgu fonā -

https://scontent-yyz1-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/sh0.08/e35/s640x640/69642274_2578992085476952_7631198026764330588_n.jpg?_nc_ht=scontent-yyz1-1.cdninstagram.com&_nc_cat=104&oh=092b4e6eb1b0bd52a1381613dba69102&oe=5E84B9CC

un šādu asiņainu lelli -

https://www.svtstatic.se/image/wide/650/23676962/1568621238?quality=70&format=auto

Tā viņa esot paudusi protestu pret Sēlvesborgas pašvaldības lēmumu par nodokļu maksātāju naudu neiepirkt mēnešreižu un tamlīdzīgu mākslu.

Tags:

67 comments - Leave a comment

Dec. 1st, 2019 01:47 pm

Šodien Malmes Svētā Pāvila luterāņu baznīca svin pirmo adventi, noņemot veco altārgleznu un iesvētot jauno - "Paradīze" - https://svenskakyrkanmalmo.se/st-pauli-kyrka/2019/11/29/st-pauli-kyrka-tar-emot-paradiset
Māksliniece ar to dažādām baznīcām uzplijusies kopš 2012.gada, bet tikai tagad nobriedis īstais mirklis, viņa stāsta, ka iedvesmas avots esot bijusi Lūkasa Krānaha vecākā darbnīcas glezna "Ādams un Ieva". Interesanti salīdzināt oriģināla tēlus - čūsku un citas radības - http://ostergotlandsmuseum.se/qrpages/105 - ar tiem, par kuriem tās kļūvušas progresīvajā paradīzē.

Upd. Jaunajā altārgleznā čūskas vietā attēlotā esot transseksuāla sieviete, tiec nu gudrs, vai māksliniece nav sapinusies meistarībā vai vismaz humorā.
Te vēl kāds no iepriekš izstādītiem un izslavētiem darbiem - http://www.mynewsdesk.com/se/orebro_kommun/images/triptyk-elisabeth-ohlson-wallin-1392113 Arī derētu, kā altārglezna, vai ne?

Tags:

24 comments - Leave a comment

Nov. 30th, 2019 12:06 pm puslaiks

Salmans Rušdijs pirms 13 gadiem: “What I fear most is that, when we look back in 25 years’ time at this moment, what we will have seen is the surrender of the West, without a shot being fired. They’ll say that in the name of tolerance and acceptance, we tied our own hands and slit our own throats. One of the things that have made me live my entire life in these countries is because I love the way people live here.”

3 comments - Leave a comment

Nov. 28th, 2019 04:39 pm sarkanais burbulis

Uzzināju pēdējā: "Nu, un Padomju Latvijā jau visi skaitījās partijā un skaitījās komunisti."

Vai jūsu ģimenēs tā tiešām bija?

Upd. Un runa nav par to, ka vajadzētu kaisīt pelnus uz galvas un paššaustīties, bet kaut vai pārdomāt kolaboracionisma iemeslus, ieganstus un sekas, nevis to uzskatīt gandrīz vai par normu.

35 comments - Leave a comment

Nov. 27th, 2019 11:41 pm ļaunie vs labie

Dažus gadus sena diskusijas ar subtitriem angliski, apmēram tie paši argumenti ir spēkā joprojām

ļaunie vs labie

6 comments - Leave a comment

Nov. 27th, 2019 09:56 pm

Labie cilvēki var mierināties, ka ne latvieši vien ļauni nacionālisti. Lūk, ļaunie dāņi šodien raksta, ka atņems pilsonību "saviem" IS kaujiniekiem. Modernās ideoloģijas piedāvā tik daudz iespēju būt labiem, bet dāņi izvēlas nevērīgi izturēties pret šīm manipulācijām, šausmas.

28 comments - Leave a comment

Nov. 25th, 2019 04:41 pm

"Šāda izrāde Rietumeiropas teātros būtu neiespējama. Vienkārši – neiespējama. Vārda brīvība maz kur tagad saglabājusies. Latvija – viena no retajām vietām. Bet ilgi tas nebūs."
(A. Hermanis)

6 comments - Leave a comment

Nov. 24th, 2019 04:03 pm

Šķirstot kino par būtisko:

- Mūsu pilsētu mēs pārvērtīsim par paradīzi.
- Kam vajadzīgs ceļš, ja tas neved uz dievnamu?

Tengizs Abuladze "Grēku nožēlošana

Tags:

Leave a comment

Nov. 24th, 2019 12:41 pm

Pasūtot dažas Ziemsvētku dāvanas internetā, tika piedāvāta izvēle brīvprātīgi pārskaitīt vēl dažas papildus kronas un savu grēcīgo pirkumu klimatkompensēt. Līdzīgu praksi līdz šim nebiju manījusi, bet varbūt uzzinu pēdējā. Vai esat saņēmuši līdzīgus indulgences pirkšanas piedāvājumus? Interesanti, ko viņi ar šīm kompensācijām dara - attīsta klimatam draudzīgus preču piegādes veidus, apmācot pasta baložus, vai krāj kādā grēku nožēlas "cūciņā"?

9 comments - Leave a comment

Nov. 22nd, 2019 09:50 pm

Ilustrācija tam, cik lieliski Zviedrija un Eiropa pārzina, kādus nabadziņus pie sevis uzņēmusi kopšanai - izrādās, ka Irākas aizsardzības ministrs Najah al-Shammari, kurš pēdējās nedēļās uzdarbojies protestu apspiešanā Bagdādē, vienlaicīgi ir arī Zviedrijas pilsonis un pabalstu saņēmējs. Gan viņš pats, gan viņa sieva uzrādījuši, ka citu ienākumu viņiem nav, tāpēc senā un brīvā ik mēnesi pārskaita pabalsta naudiņu, kamēr viņš ministrējas Irākā un močī demonstrantus.
Kopš 2015.gada viņš bijis aizdomās turētais 9 Zviedrijas policijas ierosinātās lietās, tomēr tās visas, izņemot tikko ierosināto par pabalstu izkrāpšanu, ir izbeigtas. Bet te aprakstītas islāmistam mazliet neparastas brīvā laika pavadīšanas intereses - https://nyheteridag.se/i-want-to-fk-you-sex-sex-sex-iraqi-defense-minister-sexually-harassing-young-male/
Upd. Šis piemērs arī ļoti labi raksturo meinstrīma mediju "godīgumu" - alternatīvie mediji un sociālie tīkli par šo ziņu raksta jau kopš otrdienas, bet meinstrīms pamodās 3 dienas vēlāk, žēlīgi saprotot, ka ziņa jau pārāk izplatījusies un noklusēt vairs nevarēs.

Tags:

11 comments - Leave a comment

Nov. 19th, 2019 05:19 pm zemais afekts & efekts

Humanitārās lielvaras premjerministrs par mēriem bandu vardarbības mazināšanai sludina: "Skolai jāsniedz agrs atbalsts." Tā teikt, mēs te importēsim, bet par sekām lai atbild iebaidītas kundzītes un kundziņi skolās, kurām jau vairākus gadus mēģina uztiept progresīvās zemas afektivitātes metodes ieviešanu. Metodes pamatprincips - visas agresijas izpausmes uzņemt ar labvēlīgu sapratni. Metodes idejiskais tēvs Bū Hejlskūvs televīzijas diskusijā uz jautājumu par to, ko darīt, ja kāds klasē met pa gaisu mēbeleles, atbildēja, ka jāļauj izmētāties līdz galam, svarīgi neaizvainot un netraumatizēt mētātāju. Pats zemās afektivitātes aizstāvis gan bija manāmi satraukts un piesarcis jau pārraides laikā, bet pēc tās izlamājis oponentu - ģimnāzijas skolotāju - un pārraides vadītāju, jo esot taču necienīgi profesionālim diskutēt ar amatieri.

Tags:

2 comments - Leave a comment

Back a Page