Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Jul. 16th, 2019 12:21 am

Viens no nedaudzajiem dumpīgajiem zviedru žunālistiem Markus Biro, kurš par dumpīgumu samaksājis ar darba zaudēšanu un "labo, pareizo" varas apkalpotāju ņirgām, raksta: "Salauztu mugurkaulu skaņa ir kļuvusi par valsts himnu."

2 comments - Leave a comment

Jul. 1st, 2019 06:59 pm Karsta svētdiena

30. jūnijs Stokholmā un tuvākajā apkārtnē.
Plkst. 18:13, šaudīšanās ar automātisko ieroci Solentūnā, viens vīrietis nošauts, viens ievainots.
Plkst. 18:47 sadurts vīrietis kādā veikalā Velingbijas tirdzniecības centrā.
Plkst. 19:36 šaudīšanās Kalhelā, viens ievainotais.
Ap 20-iem sievietei, kura sauļojusies Helasgordena peldvietā, no mugurpuses iesists pa galvu ar smagu priekšmetu, domājams, akmeni, cietusī ar smagiem miesas bojājumiem nogādāta slimnīcā.
Plkst. 22:45 šaudīšanās Bleckbergā, viens vīrietis nošauts.
Stokholmas reģionā šogad jau 30 šaudīšanās, 9 nošautie.

Savukārt Lundā ceturto nakti pēc kārtas tiek dedzināti auto. Policijas priekšnieks saka: "Mēs taču nezinām, kāpēc auto deg, tas noticis dažādās vietās, dažādos laikos, dažādās stāvvietās. Tas apgrūtina skaidra priekšstata gūšanu."

https://mitti.se/nyheter/skjutningar-stockholm-timmar
https://sverigesradio.se/sida/gruppsida.aspx?programid=83&grupp=27511&artikel=7254608

Tags:

4 comments - Leave a comment

Jun. 29th, 2019 08:08 pm

Kāds no tiem, kurus meinstrīma mediji jaunrunā mīlīgi sauc par vientuļiem bēgļu bērniem, nogalinājis bēgļu uzņemšanas aktīvisti, pie kuras dzīvojis. Sabiedriskie mediji šoreiz izvēlas minēt tikai to, ka 19 gadīgs vīrietis nogalinājis 69 gadīgu sievieti, sabiedriskais radio gan maziet izpļāpājas, empātiski apjautājoties advokātam, kā aizturētais jūtas, jo par citām noziedznieku grupām te neviens tā nejautā.

Tags:

6 comments - Leave a comment

Jun. 25th, 2019 05:25 pm

Eiropas lielvalstis, izņemot Lielbritāniju, vakar nodeva Ukrainu. Kāpēc lai mēs ticētu, ka mūs nenodos?

15 comments - Leave a comment

Jun. 24th, 2019 06:26 pm

Labie cilvēki Botširkas pašvaldībā atzīmējuši Vasaras saulgriežus, svinību programmas ietvaros bagātinoties ar afgāņu tautas deju dejošanu.

4 comments - Leave a comment

Jun. 11th, 2019 04:10 am Viena diena, viena pilsēta

Pirmdiena, 10. jūnijs.
Plkst. 10 - vīrietis Malmes stacijā agresīvi paplosījies un draudējis, ka viņa somās ir spridzekļi, policisti viņu sašāvuši, bet labie cilvēki sociālajos tīklos jautā: "Kāpēc policija šauj? Vai nav citu veidu?" Vēlāk tiek ziņots, ka aizturētajam esot trīs pases un identitāti noskaidrot pagrūti.
Plkst. 13 - Malme, nošauts vīrietis.
Plkst. 21 - Malme, šauts uz diviem vīriešiem.
Plkst. 2, nakts uz otrdienu - sprādziens Malmes kulturāli īpaši bagātinātajā Rūsengorda rajonā, pie kāda daudzdzīvokļu nama ieejas, tā ir šogad jau četrpadmitā spridzināšana Malmē.
Plkst. 3:17, tā pati nakts, tā pati pilsēta - nākamais sprādziens.

Žurnālisti raksta par vardarbības piemeklēto Malmi, nevienam, protams, nekādu nojausmu, kāpēc šī neprognozājamā dabas stihija - vardarbība - tik neparedzami piemeklē vietas, kurām bagātināšanas dēļ būtu jābūt īpaši jaukām un patīkamām. Toties pareizā naratīva laikrakts nekavējoties atrod pētnieku, kurš pauž satraukumu par to, ka šaujamieročus lieto... policisti, aizturot noziedzniekus.

Upd. Vēl 10. jūnija bilancē - 2 šaudīšanās Upsalā, 2 šaudīšanās Stokholmā - 1 ievainotais, 3 uzbrukumi ar nažiem - Norteljē, Salemā un Lungbijā - kopā 4 ievainotie.

Tags:

14 comments - Leave a comment

Jun. 1st, 2019 03:56 pm

Bilderbergā pulcētie nemēdz ne komentēt pulcēšanās dienas kārtību, ne atbildēt uz jautājumiem, tā arī šoreiz jautājumi izskan bez atbildes, svarīgajiem ļaudīm traucoties garām tiem dažiem, kuri cenšas šo klusēšanas kultūru pārraut. Vien Ulfs Kristersons, zviedru Moderātu partijas un šībīža Riksdāga opozīcijas vadītājs negaidīti nomurmina zviedriski: "Laipni lūgti realitātē!", atbildot uz amerikāņu žurnālista teikto, ka klusēšana pierāda, ka viņš kalpo Bilderbergai, nevis sabiedrībai.

Starp citu, vai meinstrīma žurnālisti kādreiz ir pastāsījuši, ar kādiem līdzekļiem tiek panākts, ka viņi tik lieliski un vienoti saprot, ka jautājumus par Bilderbergu uzdot nepieklājas?

Upd. Kristersonam blakus soļo fiziķe, AI un 5G lobiste Sara Mazur.

Bilderberg

Tags:

11 comments - Leave a comment

May. 31st, 2019 08:12 am

Tik tālu ne esam. Zviedrijas Skolu pārvalde tiešā tekstā iesaka skolu mācību plānos seksuālās izglītības stundām atturēties no izteikumiem par apspiešanu un vardarību, kuras motīvs ir ģimenes gods, jo jēdziens esot grūti tulkojams un varot noskaņot grupu pret grupu. Skolotāju asociācija tam piekrītot.
Jāpiebilst, ka jēdziens gan kļuvis grūti tulkojams tikai pēdējā laikā, kļūstot arvien tolerantākiem un iekļaujošākiem... šajā gadījumā acīmredzot pret varmākām.

http://larsaberg.se/sv/ingen-heder-kvar-hos-skolverket-och-lararforbundet/

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 30th, 2019 02:16 pm "Plūstošās smiltis" / "Quicksand"

Pirmais Netflix zviedru oriģinālseriāls - skaista vasara un rudens Stokholmā, kopti, plaši savrupnami un slaktiņš kādā Stokholmas skolā. Arestēta astoņpadsmitgadīgā Maja, bet kurš īsti ir vainīgs?
Juristes Mālinas Pēšsones Džolito romāns "Lielāka par visu", kas ir scenārija pamatā, tika atzīts par 2016.gada labāko zviedru kriminālromānu, tulkots arī latviski. "Apgalvo, ka lielāka par visu ir mīlestība. (..) Bet tā nav patiesība. Jo lielākas par visu ir bailes mirt."
Gan grāmatā, gan seriālā sākotnēji kaitināja šķietamais jebkādas nostājas trūkums, dzīve it kā dzīvo galveno varoni bez viņas pašas aktīvas līdzdalības, darbību sekas pienāk negaidītas un pārsteidzošas, platām, neizpratnes pilnām acīm skatītas. Un pirmajā personā stāstītā stāstā par astoņpadsmitgadīgu meiteni tas, protams, varētu būt iederīgi un saprotami, ja attiektos uz viņu un vienaudžiem, bet šajā gadījumā šī konsekvenču absolūtā neizpratne tikpat lielā mērā attiecas arī uz visu pieaugušo pasauli. Kā krimiķis, trilleris un kinematogrāfiski seriāls ir glīts, bet viduvējs un populārā naratīva pārzinātājiem arī iepriekšparedzams, toties kā sociālantropoloģisks zviedru portretējums šeit un tagad ļoti precīzs. Vēl interesanti, ka politiski pareizie akcenti seriālā, salīdzinot ar grāmatu, ir krieni paspilgtināti.Quicksand

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 24th, 2019 08:23 am

Pretstatā iepriekšējam ierakstam par Eiropu, kuru mīlēt nav grūti - prātu izkūkojuša funkcionāra "uzmundrinājums": "Šie stulbie nacionālisti, kuri mīl savu valsti."
Jean-claude Juncker

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 19th, 2019 08:33 pm

Zviedrijas nacionālisti pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām: "Eiropu mīlēt nav grūti", gaišs patriotisms, agrāko skepsi aizstājot ar optimismu, ka jāizdara labākais, kas šajā situācijā izdarāms eiropeiskas Eiropas labā.

(Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz zobratiņa ekrāna apakšējā malā un blakus izvēlei "Undertexter" jāizvēlas "Engelska".)

Eiropu mīlēt nav grūti

2 comments - Leave a comment

May. 18th, 2019 11:57 am

Vai kāds ir redzējis jauno dokumentālo filmu par Ilmāru Blumbergu? Vai ir vērts skatīties? Komanda tā pati, kas fimēja vājo filmu par Fridrihsonu, tāpēc cerības mazas, bet ja nu tomēr.

Tags:

5 comments - Leave a comment

May. 13th, 2019 08:52 pm

Anna Ardin apsūdzēja Asānžu par kondoma nelietošanu pēc tam, kad uzzināja, ka Asānžs gulējis ne tikai ar viņu, bet arī ar kādu citu grūpiju. Pa šiem gadiem viņa paspējusi kļut par... mācītāju. Bet toreizējās pārliecības tēzes formulētas "The 7 Steps To Revenge", kuras pēc apsūdzības pret Asānžu pēkšņi pazuda no viņas bloga:

Step 1
Consider very carefully if you really must take revenge.
It is almost always better to forgive than to avenge . . .

Step 2
Think about why you want revenge. You need to be clear about who to take revenge on, as well as why. Revenge is never directed against only one person, but also the actions of the person.

Step 3
The principle of proportionality.
Remember that revenge will not only match the deed in size but also in nature.
A good revenge is linked to what has been done against you.
For example if you want revenge on someone who cheated or who dumped you, you should use a punishment with dating/sex/fidelity involved.

Step 4
Do a brainstorm of appropriate measures for the category of revenge you’re after. To continue the example above, you can sabotage your victim’s current relationship, such as getting his new partner to be unfaithful or ensure that he gets a madman after him.
Use your imagination!

Step 5
Figure out how you can systematically take revenge.
Send your victim a series of letters and photographs that make your victim’s new partner believe that you are still together which is better than to tell just one big lie on one single occasion

Step 6
Rank your systematic revenge schemes from low to high in terms of likely success, required input from you, and degree of satisfaction when you succeed.
The ideal, of course, is a revenge as strong as possible but this requires a lot of hard work and effort for it to turn out exactly as you want it to.

Step 7
Get to work.
And remember what your goals are while you are operating, ensure that your victim will suffer the same way as he made you suffer.

3 comments - Leave a comment

May. 13th, 2019 08:09 pm

Zviedrijas prokuratūra šodien atsākusi izmeklēšanu pret Asānžu saistībā ar prezervatīva nelietošanu pirms 9 gadiem. Laiki un tikumi mainās tiešām strauji - ja tolaik zviedriem būtu teikts, ka humanitārā valdīšana lielos daudzumos importēs tādus, kas izvaros baros, un kuriem pat par bērnu izvarošanu piepriedīs tikai pāris mēnešus, viņi nebūtu ticējuši... es arī neticētu.

Tags:

11 comments - Leave a comment

May. 7th, 2019 08:14 am

Saatchi mākslas galerija aizklāj mākslas darbus, lai neaizvainotu kārtējos agresīvos nabadziņus.
https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/art/news/saatchi-gallery-muslim-visitors-sku-artworks-covered-up-a8901526.html

Tags:

4 comments - Leave a comment

May. 4th, 2019 06:16 pm zilizaļi brīnumi

Limhamnas baznīca par Grētu Tunbergu, kura zināmās aprindās pasludināta par klimata glābšanas Žannu d`Arku, savā tviterkontā rakstīja: "Jēzus no Nācaretes ir izvēlējies savu pēcteci", Berlīnes arhibīskaps izteicās, ka Grētas organizētās demonstrācijas atgādinot Bībeles epizodi par Jēzus ierašanos Jeruzalemē.
Savukārt viņas māte, kampaņu aktīviste un operdziedātāja grāmatā par Grētu raksta šādi: "Grēta piederēja mazākumam, kurš mūsu oglekļa dioksīdu varēja redzēt ar neapbruņotu aci. Viņa redzēja, kā siltumnīcas efekta gāzes izplūst no mūsu skursteņiem, ar vējiem virzoties uz augšu un pārvēršot atmosfēru par gigantisku neredzamu izgāztuvi."

Tags:

11 comments - Leave a comment

May. 2nd, 2019 07:46 am

1. maijs. Ūmeo pilsēta izrotāta par godu humanitārās lielvaras premjera vizītei.

karogi

Tikmēr biedri Gēteborgā skraidīja ar Ziemeļkorejas un Čegevaras karogiem un transparentu "Atbalsti Venecuēlu pret Trampa uzbrukumiem!"

https://twitter.com/SofieLowenmark/status/1123582235704209414

Savukārt Malmē sociķu jaunatnes organizācija pirmā maija gājienā auroja: "Lai dzīvo Palestīna, sagrauj cionismu!", bet bijušais pilsētas mērs, sociāldemokrāts Ilmars Rēpalu soļoja turpat blakus un nelikās traucēties.

https://nyheteridag.se/krossa-sionismen-skanderar-ssuarna-med-ilmar-reepalu-i-spetsen/

Tags:

2 comments - Leave a comment

Apr. 23rd, 2019 03:08 pm

Terorakti Šrilankā dažiem radījuši nepārvaramas logopēdiskas grūtības izrunāt vārdu ‘kristieši‘ - Klintone un Obama runā par uzbrukumu ‘Easter worshippers‘, zviedru Centra partijas islamofīle Annija Lēfa par uzbrukumu ticīgajiem. Bet labie cilvēki raksta, ka teroristu vārdu nosaukšana vien jau esot islamofobija.

Tags:

6 comments - Leave a comment

Apr. 22nd, 2019 10:20 pm

Dokumentālā filma "Kurts Fridrihsons". Kā bija jācenšas, lai par tik interesantu un talantīgu personību radītu tik garlaicīgu un vāju filmu?

Tags:

9 comments - Leave a comment

Apr. 19th, 2019 12:36 pm

Pašķirstīju zviedru meinstrīma presi, un radās jautājums - kad atnāks latviešiem tie laiki, kad laikrakstu pirmās lapas rotās virsraksti par to, ka latviešu 'baltās varas' vīri to un šo, un latvieši to turpinās pirkt un lasīt?

5 comments - Leave a comment

Back a Page