Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

May. 26th, 2020 08:15 am

Kārtējā zviedru integrācijas veiksmes strāsta epizode - 17 gadīgā Wilma ir mirusi un sadalīta gabalos, viņas slepkava aizpikseļots, lai nevairotu aizspriedumus labticīgajā tautā.

https://w.cdn-expressen.se/images/b3/94/b3942b655d594529b7479daef5049e4d/16x9/original.jpg

Tags:

6 comments - Leave a comment

May. 24th, 2020 12:18 pm

Šīsnedēļas e-kultūras jaunajā piedāvājumā - antiutopijas:
Guna Zariņa un Gundars Āboliņš kopā Kseniju Rapoportu, Liju Ahadžekovu un citiem izciliem aktieriem lasa Marjus Ivaškeviča lugu “Guļošie”
https://anchor.fm/katlz/episodes/Miegantys-play-by-Ivaskevicius-1th-part-----7-ee78jg

Aktieris Pēteris Galviņš lasa Orvela "1984"
https://www.youtube.com/watch?v=B0LWzJKhqS0
https://www.youtube.com/watch?v=cJ8EqyGJUFo

Leave a comment

May. 22nd, 2020 07:49 am

Zviedru sabiedriskajiem medijiem jauns satraukuma iemesls - sērgas dēļ "bēgļi" nevarēšot pavadīt vasaru valstīs, no kurām šurp "atbēguši".

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 21st, 2020 06:28 am

Mediji un "labie cilvēki" jau gandrīz nedēļu ir morālā panikā par to, ka itāļu izcelsmes bijušais sportists, tagadējais uzņēmējs kādā Stokholmas bordelī pircis seksu. Prostitūtu pakalpojumu izmantošana Zviedrijā ir krimināli sodāma, bet pakalpojumu pārdot drīkst. Seksa pircējs šoreiz sodīts ar 25000 zviedru kronu lielu naudas sodu, pārtikas veikali aizvākuši no plauktiem viņa uzņēmuma ražotās preces, sadarbības partneri izbeiguši sadarbību, bet tieslietu un migrācijas ministrs un citi censoņi saka, ka visiem seksa pircējiem jāpiespriež cietumsods.
Tas notiek valstī, kurā dažu pēdējo mēnešu spriedumi par izvarošanām ir:
par mazgadīgas meitenes izvarošanu veikalā Estersundā 8 mēneši,
par izvarošanu Lūleo 3 mēneši,
par izvarošanu Malmē 3 mēneši, turklāt izvarotāja kompanjonam, kurš izvarošanu filmēja, cietumsods netika piespriests vispār,
par mazgadīgās izvarošanu grupā Sandvīkā 3 mēneši,
par nepilgadīgās trīskārtēju izvarošanu stundu laikā skolā un daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā Vekšē 150 stundas "jauniešu aprūpes",
par nepilngadīgās izvarošanu Elmstā 2 mēneši.
izvarotāju personības saprotamu iemeslu dēļ netiek apspriestas medijos un ministri par šiem spriedumiem personisku interesi neizrāda.
Vēl interesanti, ka "labie cilvēki" pat neapspriež, kāds sods pienāktos suteneriem, bet nekorektie sociālajos tīklos joko, ka, spriežot pēc vīriešu skaita, kuri dzīvokli-bordeli deklarējuši kā savu dzīvesvietu, valsts viņus noteikti atbalstījusi ar pabalstu īres samaksai.

Tags:

10 comments - Leave a comment

May. 19th, 2020 10:43 pm ANO būtiskā rūpe, kad aptrūcies darāmā

"Help create a more equal world by using gender-neutral language (..)"

https://twitter.com/UN/status/1262322788687323136

Bet valodas policijas ieteikumi tomēr nav īsti pārdomāti, jo, piemēram, vārdu salikumā "family name" pirmais vārds "neitrāluma" alkstošos arī varētu lieki satraukt.

Tags:

4 comments - Leave a comment

May. 12th, 2020 07:40 am

Stokholmas Karolinska universitātes slimnīcas vadība uzskata, ka slimnīcas darbinieki, kuri ir testēti kā Covid-19 pozitīvi, bet kuriem nav simptomu, var strādāt. Iekšējās kārtības dokumentā teikts, ka tad, ja darbinieks ir Covid-19 pozitīvs, bet neuzrāda simptomus viņš "netiek uzskatīts par infekciozu, neskatoties uz vīrusa nēsāšanu".
https://www.dagensjuridik.se/nyheter/personal-pa-karolinska-vi-uppmanas-jobba-aven-om-vi-ar-coronasmittade/

62 comments - Leave a comment

May. 9th, 2020 05:48 pm

"Galvenais jautājums par jūsu dzīves jēgu jums vienalga ir noslēpums."
Izrāde par nemitīgu atvainošanos un paskaidrošanu - Viripajeva & Seņkova "Irānas konference" - https://www.youtube.com/watch?v=I1WFpm6JFpA, sākumā gribēju klausīties tikai kā raidlugu, bet bija ļoti interesanti arī skatīties. Arī intersanta spēle pašai ar sevi, mēģinot identificēties, un saprast, kāpēc īsti dzird tikai tos, ar kuriem varētu identificēties, un kāpēc tik ļoti kaitina tās izteiksmes pārstāves, kuras kaitina. Man izdevās identificēties ar apmēram 2,5 no viņiem visiem.
Bet tās pašas Viripajeva un viņa "dāņu" virpinātās struktūras un meža likumi tomēr dzīvespriecīgāk un atraktīvāk izstāstīti citā šajā nedēļas nogalē virtuāli skatāmā Seņkova izrādē - https://www.youtube.com/watch?v=j-Mxzc234A0

Meža likumi

8 comments - Leave a comment

May. 9th, 2020 10:01 am Par laba soudtreka nozīmi laikos, kad bail pieskarties.

Zviedrijas sabiedriskā televīzija vēsta par to, ka atbilstoša mūzika dzīves noslēgumā varot aizstāt cilvēka pieskārienus.

Tags:

7 comments - Leave a comment

May. 3rd, 2020 10:35 am

Zviedru ārsts, kurš sevi nosaucis par Dr Whistleblower, cīnās par to, lai arī gados vecajiem Covid-19 pacientiem būtu pieejama skābekļa terapija. Viņaprāt, tas, ka pacienti saņem tikai morfiju, ir pat ne paliatīva aprūpe, bet aktīva palīdzība nomirt.

https://www.facebook.com/jon.tallinger.9/posts/2589098144686245
https://www.facebook.com/jon.tallinger.9/posts/2590755394520520
https://rairfoundation.com/exclusive-swedish-doctor-pleads-for-help-govt-denies-elderly-coronavirus-patients-life-saving-oxygen-watch/

Tags:

22 comments - Leave a comment

May. 2nd, 2020 02:02 pm

"Ambīcija ir izveidot jaunu cilvēku, kura rīcība balstīsies uz augstiem morāliem un ētiskiem principiem. Šo cilvēku mēs noteikti satiksim pēc pandēmijas beigām. Vai esam gatavi? Ieskats cilvēka grūtajā ceļā uz sevi. Ķīnas izgudrojums - ideāla sabiedrība, kuru regulē sociālo punktu sistēma."

Upd. Pirms dažiem gadiem televīzija rādīja Šapiro iestudēto Gunāra Priedes lugu "Sniegotie kalni" par Ķīnas kultūras revolūciju. Ieraksta kvalitāte bija ļoti slikta, bet no iespaida skudriņas tik un tā skrēja pa muguru. Tas, kā Hermanis nonāk pie savu priekšgājēju tēmu turpinājumiem, ir interesanti, tomēr šoreiz būtu ļoti gribējies, lai šī tēma nekad vairs nekļūtu aktuāla.

Tags:

16 comments - Leave a comment

May. 2nd, 2020 01:18 pm

Covid un zviedru meinstrīma mediji.
31.marts - testēti 36 000, valdība un partija ziņo, ka jātestē vairāk. "Papildus veselības aprūpes personālam tiks pārbaudītas arī sociāli nozīmīgākas grupas. Kuras tieši tās būs, joprojām nav skaidrs." Galvenais epidemologs stāsta: "Vairāk testu labāk aizsargātu vecāka gadagājuma cilvēkus."
6.aprīlis - nedēļā testēšot 100 000.
17. aprīlis - valdība sola testēt vairāk un vairāk, nedēļā 50 000-100 000.
30. aprīlis - līdz šim Zviedrijā testēti 119 000, testēšot vairāk, jā, uzminējāt - testēšot 100 000 nedēļā.

Vai kāds platstraumes medijs uzdod jautājumu, kur palikuši iepriekšējo nedēļu plānos un vīzijās testētie?
Un nē, es neuzskatu, ka masveida testēšanai šobrīd vai pirms nedēļas, divām būtu kāda nozīme, jo brīdis, kad būtu bijis jāsāk testēt medicīnas un aprūpes ietāžu personālu jau bija nokavēts. Interesantais šajā visā vairs nav partijas un valdības politika, bet tas, kā mediji reproducē vienu un to pašu mantru, šķietami neskaitot un nedomājot līdzi. Bet varbūt tomēr skaitīt prot tīri labi - aprīļa sākumā valdība palielināja atbalstu meinstrīma medijiem par 200 miljoniem kronu.

Tags:

2 comments - Leave a comment

Apr. 28th, 2020 09:07 am Salīdzināšanai nākotnē (sāpe par nepietiekamu progresu)

Pēc cik gadiem, tavuprāt, cibā dalīsies ar labākajām, pašu virtuvēs izmēģinātajām tarakānu, sienāžu, tauriņu kāpuru u.tmlīdz. pagatavošanas receptēm?

Tags:

35 comments - Leave a comment

Apr. 28th, 2020 07:47 am

Zviedru klimata debašu pirmrindnieks - parlamenta deputāts no sarkani zaļās Vides partijas ar vislabākajiem pasaules glābšanas nolūkiem, televīzijā un citur reklamē karantīnas našķus par 2100 zviedru kronām (apmēram 180 eiro) kilogramā: "Pa pastu ieradušies mani circeņi. Traki bagāti ar olbaltumvielām. Pasūtīju grauzdētos ar soju un ingveru, piemēroti wok un nūdelēm. Lieliska nodarbošanās karantīnas laikā!"

https://twitter.com/StegetEfter/status/1254493420833431552

Tags:

55 comments - Leave a comment

Apr. 26th, 2020 11:22 am

"Kādudien mēs nomirsim, bet visas citas dienas mums jādzīvo." (Per Olov Enquist)

Aizgājis Pērs Ulovs Enkvists, viņa grāmatas patika jau ļoti sen, bet kļuva vēl īpašākas klausāmgrāmatu veidā, lasītas viņa paša mierīgajā, vīrišķīgajā balsī. Tas ir kā klausīties Leonardu Koenu, bet zviedriski un prozā.
Latviešu trimda viņam savulaik pārmeta VDK piespēlētu čekas aģentu (no pašu bijušo leģionāru vidus) uzklausīšanu un turēja aizdomās par iespējamu ietekmēšanos no viņiem, rakstot par latviešu un lietuviešu izdošanu "Leģionāros". Bet viņš pats vienmēr uzsvēra, ka tā tomēr galvenokārt ir grāmata par Zviedrijas politiku un atbildību, un atgādinājums par Zviedrijas kaimiņvalstu zaudēto brīvību. Arī tad, kad kļuva pieejami jauni arhīvu dokumenti, Enkvists bija pirmais, kurš uzrakstīja rakstu par faktiem, kurus romāna rakstīšanas laikā nevarēja zināt.
Viņa pacietība izpētīt notikumus un cilvēkus un kaislība izstāsīt labu stāstu par Dānijas galma ārstu Štrūenzi, Mariju Kirī, Mesmeru, Strindbergu, leģionāriem vai Vesterbotena strādniekiem ir tik ļoti pretstatā tikai sevis redzēšanas pašterapijas grāmatiņām, starp kurām grāmatnīcu plauktos arvien grūtāk atrast literatūru. Bet, atšķirībā no pēdējām, viņa pamatīgums ir uz palikšanu.

9 comments - Leave a comment

Apr. 25th, 2020 12:15 pm

Internetā parādījusies Sergeja Lozņicas filma par baisas ēras noslēgumu "Valsts bēru ceremonija" ("Atvadas no Staļina"). Vērts redzēt gan tāpēc, ka Lozņica kā vienmēr ir meistars visā, ko dara kino, gan kā atgādinājumu par sarkanajiem rituāliem un pelēkajiem, izbiedētajiem bariem, sejām un laiku.

Прощание со Сталиным

Pēc tam, pēcattēla atvieglošanai, var attiecīgos personāžus atpazīt lieliskajā Armando Januči komēdijā "Staļina nāve". Viņa prasme starp visām, daudz vairāk nekā 50, pelēkā niansēm atrast īsto sovoku funkcionāru niansi, arī ir izcila.

The Death of Stalin

Tags:

8 comments - Leave a comment

Apr. 23rd, 2020 07:48 am

Zviedrijā rasisti patiešām sarosījušies - līksmo par par to Karlstādes universitātes Dzimtes studiju centrs piedāvājot pirmo studiju kursu Zviedrijā, kas "tieši attiecas uz rasi un balstīts kritiskā rases un baltuma izpētes perspektīvā".

Tags:

5 comments - Leave a comment

Apr. 19th, 2020 07:55 pm

Skatos Nacionālā teātra "Annu Kareņinu" un kārtējo reizi brīnos, kurš gan aktieriem iemāca stāstīt par savu trako mīlu un visu citu, blenžot skatītājos, nevis redzot partneri? Apjucis Luiznika Vronskis mētājas kaut kur dibenplānā, kamēr Rogas Kareņina mēģina iestāstīt zāles sestajai rindai, cik ļoti viņu mīl, reizēm viņi mainās vietām. Bet arī pārējo parastākā sarunašanās forma ir aizgriezties no sarunbiedra un vērties tukšumā vai skatītāju virzienā.

9 comments - Leave a comment

Apr. 12th, 2020 11:25 pm Lieldienu svētdiena, Milāna

Kā reiz teica vecais, viedais Vonnegūts: "Vienīgais Dieva eksistences pierādījums, ko viņam vajadzēja, bija mūzika.”

Andrea Bocelli - Music For Hope

Leave a comment

Apr. 12th, 2020 01:07 pm

Džuliana Asānža ģimene

Julian Assange

4 comments - Leave a comment

Apr. 12th, 2020 10:21 am Ķīnas sērgas orveliski digitālie risinājumi

Mobilais telefons ar imunitātes sertifikātu
https://www.tellerreport.com/news/2020-04-08---the-app-that-wants-to-open-up-the-community-.ByZRbK9oPL.html

"Specific events or policy announcements that are reported in the mass media streams that are of special interest to the client government agency will be tagged for monitoring the coevolution of the community health metrics.
Next we will augment the sources of data to include other social media platforms (for eg. fb is allowing academic researchers access to fb data to assist government agencies) (..)."
https://www.hackthecrisis.se - Official COVID-19 hackathon in Sweden. An initiative by The Swedish Government.

Un lielie brāļi no Google un Apple
https://blog.google/documents/58/Contact_Tracing_-_Bluetooth_Specification_v1.1_RYGZbKW.pdf

Tags:

5 comments - Leave a comment

Back a Page