Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

May. 20th, 2017 02:40 pm

Miķelis Fišers Venēcijas biennālē - "Reptilian Immobilizes Hallucinating Darwinists"

Leave a comment

May. 19th, 2017 05:55 pm Orvels 2017 - pikseļi

Atrodi 3 atšķirības attēlos, kurus izplatījusi sabiedriskā televīzija:
pirmajā uzņēmējs, kurš apsūdzēts par nodokļu nemaksāšanu,
otrajā par terorismu jau otro reizi notiesāts Gēteborgas iedzīvotājs, tagad notiesāts Grieķijā, iepriekš notiesāts Bosnijā par terorismu un Zviedrijā par šaujamieroča neatļautu nēsāšanu, vēl četras reizes apsūdzēts arī par citiem noziegumiem (tiesāšanas biežums, protams, labi raksturo tiesas kungu bardzību).

https://pbs.twimg.com/media/C_vIP95XgAIvlyj.jpg

3 comments - Leave a comment

May. 17th, 2017 05:37 pm Orvels 2017 - lasītāji

Pēdējo pāris gadu kulturālā bagātināšanās bagātinājusi arī zviedru bibliotēkas, pēdējās nedēļās pat intensīvāk kā parasti - divu nedēļu laikā divi gadījumi:
Fittja bibliotēka - slēgta uz vairāk kā 3 nedēļām: "Pašvaldība nevar garantēt apmeklētāju un darbinieku drošību",
Bergshamra bibliotēka saīsinājusi darba laikus vakaros: "Problēma sākās oktobrī, kad vairāki jauni vīrieši sāka izmantot bibliotēku kā "dzīvojamo istabu". Gan apmeklētāji, gan personāls jūtas nedroši."

https://bibliotek.botkyrka.se/sv/news/biblioteket-i-fittja-st%C3%A4nger-under-tv%C3%A5-veckor
http://www.stockholmdirekt.se/nyheter/bibliotek-stanger-kvallstid-efter-brak/repdpnqej!mUJQKrVZa96DZjVfmhZpA/

1 comment - Leave a comment

May. 16th, 2017 05:19 pm "Naids" / "Feud"

- "Joan? How did it feel to be the most beautiful girl in the world?"
- "It was wonderful. The most joyous thing you could ever imagine. And it was never enough… Well, what about you? How did it feel to be the most talented girl in the world?"
- "Great. And it was never enough."

Stāsts par sešdesmito gadu Holivudu, filmas "What Ever Happened to Baby Jane?" uzņemšanu un divu lielu aktrišu Džoanas Krofordas un Betas Deivisas darbu un skandāliem. Abas savulaik vienlīdz skaistas, talantīgas un slavenas, abas vainotas nešpetnā dabā un pārliekā alkohola lietošanā, abas adoptējušas vairākus bērnus, abu meitas sarakstījušas viņas apsūdzošas grāmatas. Par viņām Olīvija de Hevilenda (Melānija Vilksa no "Vējiem līdzi"), kura joprojām esot pie pilna saprāta un dzīvojot kaut kur Francijā, saka: "They hated each other, and we loved them for it."
Sākumā šķita, ka stāsts tikai par divām beibīdžeinām - meitenēm, kuras tā arī nekad nepieaug, bet izvērtās vispārinājumā par prasīgumu un nežēlību pret sevi un citiem, šaubām, novecošanu un sieviešu (bet ne tikai) tiesībām būt negantām.
Melnbalti rekonstruētie "What Ever Happened to Baby Jane?" filmēšanas un tolaiku televīzijas šovu fragmenti ļoti tuvi oriģinālam, īpaši tie, kuros Deivisa/Sarandona. Sarandonai arī vairāk paveicies ar ārējo līdzību un vitalitāti, viņai filmā tiešām ir Deivisas acis, zemā balss un dēmoniskie smiekli.
Kārtējo reizi pārliecinājos arī par kino māņu dabu, jo iepriekšējos priekšatatos Deivisa tiešām bija un palika tik veca kā filmā, bet tagad paskatījos interviju ierakstus un, izrādās, vēl padsmit gadus vēlāk viņa ir izskatījusies jaunāka kā Baby Jane. Varbūt ar laiku viņa lika lietā raganu zintis, par kuru piekopšanu viņu visu citu negantību starpā apsūdzēja meita.

Feud

Tags:

2 comments - Leave a comment

May. 2nd, 2017 08:09 pm "Nevainīgās" / "Les innocentes"

"Faith is twenty four hours of doubt and one minute of hope."

"Les innocentes" uzrunāja daudz vairāk kā "Ida", ar kuru daudzi salīdzina. Estētiski nevainojama, bet bez sterilitātes un pārspīlēta aprēķina. Daži filmai pārmet gandrīz vai prolaifistu ideoloģiju, bet man daudz būtiskāks par bērnu tēmu šķita atgādinājums, ka paša pārdzīvotais daudz vairāk ietekmē savas pātaru grāmatas nolikšanu malā un pievēršanos realitātei kā teorētiska empātija.

Les innocentes

Tags:

Leave a comment

Apr. 25th, 2017 06:24 pm Feminisms 2017

Saūdu Arābija, kur sievietes nedrīkst vadīt auto un atvērt bankas kontu, iebalsota Apvienoto Nāciju Sieviešu statusa komisijā (Commission of the Status of Women). Zviedru feministu valdības pārstāvji atsakās informēt, kā šajā jautājumā balsojuši.

15 comments - Leave a comment

Apr. 20th, 2017 05:44 pm "Pēcattēls" / "Powidoki"

"- Kurā pusē tu esi?
- Savā!"
Logus aizklāj sarkana auduma plakāta ēna, un nogruntēts, pirms brīža gaišs audekls no šīs ēnas pēkšņi kļūst netīrs. Mākslinieka kruķis, kurš pārplēš sarkanā monstra stūrīti, un pēcattēls, no kura nevar izvairīties novēršoties no attēla - Andžeja Vajdas stāsts par gleznotāju Vladislavu Stšemiņski un drosmi būt pašam, bet, kā vienmēr, arī par sevi un savu laiku.
Skatoties jutos kā saņēmusi aizkavējušos vēstuļu sainīti no ļoti īpaša cilvēka, kura vairs nav, jau izsērojusi to, ka jaunas atbildes atrast varēs tikai senajos sūtījumos. Bet viņš izlēmis savu stāstu pabeigt ar izsaukuma zīmi, nevis jautājumu kā pēc "Tatarak" (vienīgā Vajdas filma, par kuru nav skaidrs, kāpēc to vajadzēja uzņemt) un "Valensa. Cerības cilvēks" (neticīgs jautājums, vai viņš pats tam tiešām ticēja tik ļoti).
Intervijās Vajda stāsta, ka galvenajai lomai izvēlējies Boguslavu Lindu, jo meklējis aktieri, kurš arī fiziskā vājumā ir tik vitāls, ka traģiskam stāsta noslēgumam nav iespējams noticēt, pat ja galvenā varoņa dzīves scenārijs jau sen uzrakstīts. Bet tā Vajdas filmās bijis vienmēr - skatītāji zina, kas notiks ar Polijas armijas virsniekiem, ar Robespjēru un Dantonu, ar pretošanās kustības Armia Krajowa puišiem, bet, filmas skatoties, to aizmirst, un zināmais izrādās tikai daļēji patiess, jo viņu vitalitāte nebeidzas ne ar likteņu, ne filmu pēdējiem kadriem.

Pēcattēls

Tags:

9 comments - Leave a comment

Apr. 7th, 2017 03:48 pm

Arī pēc izvarošanām, dedzināšanām, šaudīšanās un akmeņu mētāšanas diegabikši turpināja apgalvot, ka "Zviedrija nekad nav bijusi drošāka". Viņi laikam ir droši, ka viņu rēķinus vienmēr samaksās citi. Šodien Stokholmā atkal daži samaksāja.

8 comments - Leave a comment

Apr. 6th, 2017 06:49 pm

Šķita, ka realitātes noliegšanā nekādu sarkano līniju šeit jau sen vairs nav, bet pēc stāsta par musulmaņu skolu, kuras autobusā meitenes drīkst sēdēt tikai autobusa aizmugurē, bet zēni priekšpusē, pat miegainais premjerministrs uz īsu brīdi pamodies un saka, ka tas esot pretīgi.
http://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/lofven-fordomer-konsuppdelad-skolbuss

4 comments - Leave a comment

Apr. 6th, 2017 05:59 pm Orvels 2017 - intruders in their own country

Zviedru ātrās palīdzības šoferu arodbiedrības vadītājs par darba apstākļiem no-go rajonos. Subtitri angliski.

no-go

Un šeit par feministēm, kuras pamet vienu no šādiem rajoniem

http://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/kanda-feminister-lamnar-orten

Leave a comment

Mar. 28th, 2017 07:07 pm

Larsa Vilka blogs http://www.vilks.net, raksta galvenokārt par mākslu un politiku. Pēdējais ieraksts par "vērtību inspektoriem".
Viņa dzīvesvietas adrese ir slepena, kopš 2007.gada viņu augu diennakti apsargā miesassargi, katru pastaigu jāsaskaņo ar apsardzi.
Pret ko apsargā? Pret pašiem miermīlīgākajiem, protams.

1 comment - Leave a comment

Mar. 16th, 2017 06:48 pm Orvels 2017 - upuris vs upuris

Pirms vairākiem mēnešiem pāris integrējamie nabadziņi kādas skolas tualetē izvaroja 14 gadīgu meiteni, viens par to netika sodīts, jo tobrīd bija 14 gadus vecs, bet sešpadsmitgadīgajam piesprieda 24 sarunas ar kuratoru un 100 stundas jauniešu aprūpes ("ungdomsvård, ungdomstjänst", nezinu, kā šo apkopi juridiski pareizi tulko). Februārī citu skolēnu vecāki sākuši interesēties, kāpēc izvarotāji atgriezušies skolā, bet meitene pārcelta uz citu skolu. Skolas rektors atbildēja, ka visi trīs ir upuri, jo puisis, kurš notiesāts, saņēmis diezgan ievērojamu sodu, un tāpēc arī viņš ir upuris.
Pēc tam, kad par šo sāka interesēties žurnālisti, rektors "izvēlējās" darbu pamest, un citu atbildīgo, protams, nav.
Tiesas spriedumā rakstīts, ka izvarotājam esot ”pazemināta spēja saprast, kas ir pareizi, kas nepareizi". Varbūt ne tikai viņam.
http://www.sydsvenskan.se/2017-03-06/pojkar-som-valdtog-flicka-gar-kvar-pa-skolan

11 comments - Leave a comment

Mar. 15th, 2017 09:19 pm dāņu ziņas

Silkeborgā puisis un meitene piekauti par to, ka ēduši picu ar cūkas šķiņķi. Politnekorektie dāņu policisti saka: "Vi har problemer med at grupperinger af anden etnisk herkomst."

http://www.mja.dk/artikel/pizza-spisende-par-overfaldet-af-bande

8 comments - Leave a comment

Feb. 26th, 2017 08:45 pm

Interesanti, cik identitātes intenormal vēl radīs, lai tikai tiktu prieks iedirst manā cibā pirms kārtējās izbanošanas :D Sarkano lohu skoliņā laikam neiemāca pat to, kas ir bans.

Feb. 26th, 2017 05:55 pm realitātes attēls II

"Nez, ko un kā viņi rakstītu tai laikā, ja vācieši būtu laiduši muļķi kā Putins un nebūtu atzinuši iebrukumu?"
Aleksejs piemeta sižetu, kā izskatītos Ketlīnas raksts 1941.gadā...
"Tā saucamo separātistu jeb, citiem vārdiem sakot, provācisko kaujinieku vienības jau iegājušas simtiem jūdžu tālu PSRS teritorijā.(...)
PSRS ārlietu ministrs Molotova k-gs notiekošo neatlaidīgi sauc par tiešu fašistiskās Vācijas agresiju.(...)
Savukārt Vācijas varas iestādes noliedz dalību PSRS iekšējā konfliktā rietumu daļā. "Mūsu karaspēka Padomju Savienības teritorijā nav," intervijā paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Ribentrops. "Musu formas tērpus var nopirkt jebkurā saimniecības preču veikalā, un separātisti ir bruņojušies ar padomju tankiem T-34(...)."
Berlīne turpina PSRS valsts armijas vienības saukt par "bendēm, kas pieteikuši karu paši savai tautai"."
© Sergejs Loiko "Lidosta"

4 comments - Leave a comment

Feb. 26th, 2017 05:16 pm realitātes attēls I

"No mums gaida, lai mēs diskutētu, kā var uzlabot realitātes attēlu, nevis kā var izmainīt faktiskos apstākļus."
© Žurnālista Larsa Oberga grāmata "Nākotnes pilsēta" (Kāda būs Zviedrija, ja tā rītdien kļūs tāda, kāda Malme ir šodien?)

8 comments - Leave a comment

Feb. 19th, 2017 01:29 pm la grande bellezza

Kopš vakardienas Stokholmas Modernās mākslas muzejā var skatīt Marinas Abrmovičas darbu retrospekciju, arī divu performanču "Art Must Be Beautiful, Artist Must Be Beautiful" un "Cleaning the Mirror" rekonstrukcijas. Apkopojums tiešām interesants un iespaidīgs, performances no laika ar Ulay atslogo nedaudz nogurdinošo koncentrēšanos tikai uz viņas personību. Video un fotogrāfijas gan iespaidoja vairāk kā rekonstrukcijas, bet no 27.februāra būs arī nedēļu ilga jauna Abramovičas performance "Cleaning the house" netālu esošā baznīcā.
Apskatīju arī Georga Bāzelica izstādi "Varoņi", kurā darbi no viņa 60-to gadu cikliem. Tagad, meklējot ziņas par performanču laikiem, izlasīju, ka Bāzelica izstādes sakarā muzejs piedāvā noklausīties estētiķes un sociologa sarunu par "authoritarian manhood, war as bodily experience, fascism, the male body and male fantasies". Dižais prokrusta gultiņu skaistums.
Upd Abramovičas izstāde būs atvērta līdz pat 21. maijam.

10 comments - Leave a comment

Feb. 7th, 2017 10:40 pm

Iepriekšējā ieraksta avoti -
http://www.stockholmdirekt.se/nyheter/polisen-bor-rakna-med-stenkastning/repdpnqad!7ojrosAgF@87rSDLq6K81Q/
http://www.expressen.se/gt/droger-och-valdsbrott--ny-vardag-i-nordstan/
Peter Springare blogs un komentāri Facebook, šeit ieraksts, par kuru viņš apsūdzēts https://www.facebook.com/peter.springare/posts/10208300682343230
Peter Springare atbalsta grupa Facebook https://www.facebook.com/groups/279528999133185/
Daudz lasāmā, ja ieguglē pēdējā mēneša ierakstus par, piemēram, stenkastning, bilbränder, våldtäkt, skjutning, knivskuren un citiem populāru "izklaižu" nosaukumiem.


Apmaiņai intenormal varētu pastāstīt, kāpēc viņš kā multikulti sludinātājs un musulmaņu fans Stokholmā grasās dzīvot Vasastan starp zviedriem, nevis starp paša savelkomētajiem kādā Husby vai Rinkeby kulturālo bagātinātāju rajonā. Minu, ka bailīguma dēļ, no "kultūras" bail.

Current Music: Rasmus Dahlstedt, Roland Sundell "Svenska narrativ"

32 comments - Leave a comment

Feb. 7th, 2017 05:09 pm

Ledus ir sakustējies - vēl pirms pusgada nebūtu iespējams, ka zviedru policists publiski teiktu un laikraksts publicētu: "I've had people in front of me that look like they are 35, but who claim to be 15. I can’t prove they’re lying so we have to release them."
Cits policists - Örebro policijas izmeklētājs Peter Springare pirms dažām dienām Facebook ierakstīja, ka izmeklēšanā esošajās lietās, kuras uzsāktas pagājušajā nedēļā (piecas izvarošanas, trīs izspiešanas, slepkavības mēģinājums, miesas bojājumu nodarīšana, draudi u.c.), tikai vienam aizdomās turētajam (viņš apsūdzēts saistībā ar narkotikām) ir zviedru vārds, uzskaitīja arī valstis, kuru pilsoņi šādi piedalījušies Örebro kriminālās kultūras bagātināšanā. Izvēli to pavēstīt viņš pamatoja ar to, ka kādam ir jārunā, un viņam līdz pensijai atlikuši tikai daži gadi, tāpēc vairs nav daudz ko zaudēt.
Šodien viņam par šo ierakstu izvirzīta apsūdzība par nacionālā naida kurināšanu. Facebook viņa atblsta grupā šobrīd ir vairāk kā 95 000 biedru, kas zviedru bailīgumā un inertumā ir daudz.
Upd Mēnesi vēlāk viņa atbalsta grupā ir vairāk kā 200 000 biedru.

12 comments - Leave a comment

Feb. 6th, 2017 08:49 pm

"Happiness was better food, wiser furniture orientation, deeper breathing technique. The rudderless self was told to be its own steering mechanism, the rootless self was instructed to root itself in itself while, plainly, continuing to pay for the services of the new guides."
(Salman Rushdie "Fury")

2 comments - Leave a comment

Back a Page