Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Mar. 16th, 2018 09:14 pm Politkorektās publikas spožums un posts

The full ape scene from Ruben Ostlund's 'The Square'

Tags:

14 comments - Leave a comment

Mar. 15th, 2018 08:41 pm "labestības" banalitāte 2018

7 nepilngadīgi integrējamie nabadziņi sazāļojuši un vairāk kā 8 stundas varojuši sievieti. Zviedrijas televīzijas reportāžā par notikušo izsakās policijas darbiniece un sociālais darbinieks - šādus noziegumus veikušos pašus varot uzskatīt par upuriem, un vispār esot grūti pateikt, kāpēc tādas lietas notiek, jaunieši arī nesaprotot, ka veic noziegumu, tas vienkārši esot kaut kas: "Kas tiek darīts, kas notiek."
Iejūtīgi acis bološie ne ar vienu vārdu nepiemin upuri, un reportiere par viņu pat nejautā.

https://www.svtplay.se/video/17289046/lokala-nyheter-skane/svt-nyheter-skane-9-mar-18-30-2?start=auto&tab=2018

Tags:

44 comments - Leave a comment

Mar. 11th, 2018 12:37 pm

Paskatījos, kam krievi piešķīruši "Zelta ērgli" gadā, kad ir tiešām daudz laba krievu kino, izrādās - stāstam par pašaizliedzīgajiem padomju kosmonautiem "Salūts -7"/"Салют-7". Nominēta bija arī cita varonīgo kosmonautu filma "Pirmie kosmosā"/"Время первых". Zīmīgi, ka ideoloģiski abās filmās notiek lielīga mērīšanās ar amerikāņiem, bet kinovalodas ziņā tās ir pilnīga padošanās viduvējākajiem Holivudas piemēriem, pat daži vārgi mēģinājumi stāstu krieviskot, dzerot šņabi kosmosā, neko daudz nelīdz.
Savukārt "Nikas", kuru pasniegs 1.aprīlī, nominantos bez Zvjaginceva, Hanta, Hļebņikova u.c. filmām ir arī Pāvela Čuhraja brutāli nevīžīgais stāsts "Aukstais tango"/"Холодное танго" - par ebreju čekista Maksa un vieglas uzvedības leišu nacionālistes Laimas mīlas-naida spēli 40.-50.gadu Lietuvā. Var tikai priecāties, ka Čuhrajs šādu vēstures tulkojuma dāvanu nepasniedza Lavijai un pat izvēlējās neitrālāku nosaukumu kā darba varianta "Baltijas tango".

Aukstais tango

Tags:

Leave a comment

Mar. 5th, 2018 04:50 pm Temīda vs šariata likumi

Dikusijas par vardarbību sakarā - pirms pāris nedēļām Zviedrijā, Solnā tiesa attaisnoja vīrieti, kuru tiesāja par miesas bojājumu nodarīšanu sievai. Tiesas spriedums pamatots ar to, ka sievietes liecībām nevar uzticēties, jo vīrs nāk no labākas ģimenes kā sieva, izteikta arī neizpratne, kāpēc sieviete ar sūdzībām devusies nevis pie vīra ģimenes, bet uz policiju.
Viena no tiesas piesēdētājām jau agrāk sludinājusi, ka Zviedrijas likumi jāpielāgo valstī dzīvojošiem musulmaņiem. Ziņa par interesanto tiesas praksi vispirms izplatījās sociālajos portālos, un tikai pēc tam par to sāka interesēties prese.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/man-friades-for-misshandel-av-tingsratten-ansags-vara-av-god-familj

(Zviedija noteikti ir parakstījusi visas ilgotās un no vardarbības glābjošās konvencijas.)

Tags:

6 comments - Leave a comment

Mar. 4th, 2018 05:39 pm Oskari

Filma - "Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā"/"Three billboards outside Ebbing, Missouri".

Aktrise - Frensisa Makdormanda, tāpēc, ka šogad tiešām pati, pati labākā.
Frensisa Makdormanda

Aktieris - Daniels Dejs Lūiss, tāpēc, ka labākais, vienmēr, joprojām ir spēkā viņa Tomāšam "Nepanesamajā esības vieglumā" teiktais: "Tu esi kiča pretstats. Kiča valstībā tu būtu briesmonis." Lūisa smalkais dāmu modists ir tikpat īsts kā naftasvīrs, bokseris, Linkolns vai jebkurš cits no viņa tēliem.
Daniels Dejs Lūiss

Aktrise otrā plāna lomā - Leslija Menvila "Neredzamais pavediens"/"Phantom thread", mūždien klātesošas vientulības baisi skumjā personifikācija.

Aktieris otrā plāna lomā - Sems Rokvels "Three billboards outside Ebbing, Missouri", sasodīti pārsteidzošs izraisīto antipātiju un simpātiju amplitūdā.

Režisors - Mārtins Makdona "Three billboards outside Ebbing, Missouri", bet tā kā viņš nez kāpēc nav nominēts, tad Pols Tomass Andersons par lieliski noformēto izsalkuma un attiecību ēdienkarti "Phantom thread".

Filma svešvalodā - Andreja Zvjaginceva "Nemīlestība"/"Нелюбовь".

Oprerators - Hoits van Hoitema "Dunkirk".

Oriģinālmūzika - Sufjans Stīvens "Sauc mani savā vārdā"/"Call me by your name".

P.S. To, ka nav nominētis neviens no "Staļina nāve"/"The death of Stalin" aktierdarbiem, citādi, kā ar ideoloģiskiem apsvērumiem, nav iespējams izskaidrot.

Tags:

10 comments - Leave a comment

Feb. 28th, 2018 04:58 pm jaunruna

Zviedriem ir tāds Mantojuma fonds, kuram piekrīt bezmantinieku manta un krematoriju pelnos atrastie metāli (vecmāmiņu zobi, gredzeni un citi labumi). Iegūtos līdzekļus izlieto pašreklāmai un normkritiskiem projektiem, piemēram, kāds projekts, balstīts analīzē, kurā vīrišķības izaicinājumi satiekoties ar šķiru un rasi, adresēts "personām, kuras sevi definē kā vīriešus", cits - "jaunām personām ar dzemdi".

https://www.expressen.se/ledare/sofie-lowenmark/mormors-guldtander-finansierar-normkritik-/

Tags:

13 comments - Leave a comment

Feb. 25th, 2018 06:39 pm

Vinterberga "Svinības" ("Festen") ir viena no manām mīļākajām filmām, tāpēc bija ļoti interesanti skatīties, kā Morfovs šo stāstu stāsta citādi - komiskāk un neviennozīmīgāk. Tagad lasu, ka dažus kritiķus mulsinājusi "morāles neesamība", it kā pārliecība, ka svinībām jāturpinās, neskatoties uz to, ko sastrādājuši svinību gaviļnieki un viesi, nebūtu morāle. Morfovs joprojām ir viens no ļoti, ļoti retajiem, kas prot spoži attaisnot lielas teātra trupas nepieciešamību, kā arī apdzīvot un pārvaldīt visu skatuvi, pat Ķesteris tikai ļoti epizodiski spēlēja sevi un Robežnieks nespēlēja Robežnieku gandrīz nemaz.
Mājupceļā vienojāmies, ka šī, iespējams, ir izrāde par Latvijas simtgades svinībām.

3 comments - Leave a comment

Feb. 18th, 2018 04:43 pm "Staļina nāve" / "The death of Stalin"

Izcila komēdija nevainojamā temporitmā no pirmās līdz pēdējai filmas sekundei. Gluži kā Harmsa "Vecenē" bailes glūnoši velkas līdzi un var izlekt no jebkura kakta jebkurā brīdi, tāpēc jāsmejas, jāsmejas, kaut vai aiz bailēm. Padomju funkcionāri - Stīva Bušemi Hruščovs, Saimona Rasela Bīla Berija, Džefrija Tambora Maļenkovs - ir tieši tik pelēki un krāšņi, lai ne mirkli nešķistu, ka viņu zirnekļu cīņas varētu nospēlēt tikai krievi. Jo krievu lielākā atļaušanās šājā tēmā diemžēl ir un paliks Mihalkova torte Staļina purnā, par kuru viņam nāksies maksāt ilgi un gauži.

The Death of Stalin

Tags:

4 comments - Leave a comment

Feb. 14th, 2018 09:18 am

Par Juri Rubeni - ltv.lv arhīvā ir raidījums "Melu laboratorija" par to, kā 1987.g.-1988.g kolēģi par nepareiziem uzskatiem un darbībām vajāja Rubeni, Modri Plāti, Māri Ludviku un dažus citus.
Pēc 30 gadiem atgriežoties tajā pašā punktā, kur norūpējušies kolēģi denuncē, laikam nav citas izejas kā izstāties no šīs gredzenveida kompozīcijas.
Interesanti, kāda ir sajūta, pēc 30 gadu garīgu meklējumu ceļa atkal sastopoties ar tieši tādu pašu situāciju.

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/23.12.2015-melu-laboratorija.-atdzimsana-un-atjaunosanas.id62714/

17 comments - Leave a comment

Feb. 13th, 2018 07:46 pm

"- Tātad viņi mani uzskata par jukušu. Nu, iedomājies jel, ka šiem skaistajiem kungiem un daiļajām dāmām ir taisnība. Nav taču nekādu šaubu, ka cilvēks, kas visu mūžu ziedo gaisa pūķiem, nevar nebūt kaut kas dīvains. Tikai rodas jautājums, kas īsti ir dīvainība. Daži to sauc par ku-kū!, citi par svēto dzirksti. Reizēm abas šīs lietas ir grūti atšķirt vienu no otras. Bet, ja tu kaut ko vai kādu tiešām mīli, tad atdod tam visu, kas vien tev ir, pat to, kas esi tu pats, un par pārējo negudro...
Viņa kuplajās ūsās pavīdēja priecīgs smaids.
- Tas nu reiz tev jāzina, ja gribi dienās kļūt par Pasta un telefona pārvaldes administrācijas kalpotāju, Lido"
(Romēns Garī "Gaisa pūķi")

2 comments - Leave a comment

Feb. 7th, 2018 07:18 pm jaunruna

Kāds antropologs, apspriežot Ditals Lūriņas spēlēto tēlu izrādē "Dziļā, skumjā jūra", vairākkārt šņaukājas par sīkajām baltās sievietes problēmām.
Labi vismaz, ka viņam aiztaupīts vairāk nicīguma, jo izrādes nosaukums gana plašs un ietverošs, būtu taču baisi, ja sauktos tik lakoniski kā Brando stāsts par vīrišķību "The Men" vai divtulībā aprobežoto Trentiņāna un Emē "Un homme et une femme".
Starp citu, kā nez augstākminētās filmas varētu pārdēvēt jaunrunas skaņās, lai modernajam, visu un visus iekļaujošajam skatītājam nav kauns tādu arhaismu skatīties?

Tags: ,

Current Music: Francis Lai - Plus Fort Que Nous

5 comments - Leave a comment

Feb. 6th, 2018 06:00 am jaunruna un pūļa psiholoģija

Jautātāja: "(..)So, that’s why we came here today to ask you, to also look into the policies that religious charitable organizations have in our legislation so that it can also be changed, because maternal love is the love that’s going to change the future of mankind…"
Džastins Trudo: “We like to say peoplekind, not necessarily mankind, because it’s more inclusive.”

Sajūsmināti aplausi, vadonis māj plaudētājiem, jautātāja pateicas vadonim par labojumu.

https://www.youtube.com/watch?v=z10goVbpLw0

Tags:

9 comments - Leave a comment

Feb. 5th, 2018 08:13 pm “Is hot yoga more racist or less?"

Amerikāņu zinātniece atklājusi, ka arī nodarbošanās ar jogu ir rasisms - "Americans who practice yoga 'contribute to white supremacy', claims Michigan State University professor"

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-yoga-american-white-supremacy-michigan-state-university-shreena-gandhi-racism-professor-a8185206.html

http://video.foxnews.com/v/5723653164001/?#sp=show-clips

Tags:

1 comment - Leave a comment

Feb. 3rd, 2018 05:55 pm "Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā" / "Three billboards outside Ebbing, Missouri"

Gada labākā aktrise Frensisa Makdormanda skaudrā filmā par neizturamām sāpēm un dusmām, ļoti spēcīgs smieklu un aizturētu asaru kokteilis.

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Tags:

7 comments - Leave a comment

Feb. 3rd, 2018 10:50 am

"Es to redzēju savām acīm," - Kairišs vienā teikumā par postmodernā cilvēka Ahileja papēdi, neticēt tam, ko redzi un saproti, bet meklēt zīmju tulkus un "ekspertus", cerot uz paskaidrojumu, ka paša redzētais nav patiesība vai apliecinājumu, ka redzi to, ko redzi.

5 comments - Leave a comment

Feb. 2nd, 2018 09:41 pm Fighting back

120 decibelu MeToo pret vardarbības importēšanu - #120db

https://twitter.com/hashtag/120db

120db

3 comments - Leave a comment

Jan. 30th, 2018 11:57 am

Pirms dažām dienām 91 gada vecumā nomira IKEA dibinātājs un īpašnieks, biznesa aprindās slavenākais zviedrs un tautas ļoti cienīts cilvēks Ingvars Kamprads. Zviedru kreisie priecājas, izgāžot žulti un sajūsmināti iesakot vecā, "cilvēkus izmantojušā" kapitālista mantojumu izdalīt uzņēmuma darbiniekiem.

5 comments - Leave a comment

Jan. 21st, 2018 03:17 pm "Как Витька Чеснок вез Леху Штыря в дом инвалидов"

Dēls Vitjka Ķiploks - nošņurcis negantnieks, tēvs Ļoha Dūrējs - invalidizēts bijušais zeks un viņu abu ceļš. Serebrjakovs esot piekritis šajā filmā filmēties bez samaksas, un var tiešām redzēt, ka daļa no atalgojuma ir izcilas spēles un dauzīšanās prieks, viņa un Tkačova saskatīšanās kadru dēļ vien vērts filmu skatīties.
Daži kritiķi jau dēvē divdesmitpiecgadīgo režisoru Hantu par krievu Tarantīno.

Как Витька Чеснок вез Леху Штыря в дом инвалидов

Tags:

4 comments - Leave a comment

Jan. 20th, 2018 10:58 am ideoloģiskā tīrība

Lūk, kā tiek vērtēti pretendenti uz profesora vietu vizuālās komunikācijas specialitātē Zviedrijas lielākajā mākslas augstskolā:

"However his rather brief address to the specifics of the job criteria are slight and insufficient, and reveals a lack of theoretical, intellectual consideration for what norm criticism, or norm creativity, could mean. His claim that his work is “gender neutral” and that “gender, religion and race often take focus away from the content of an illustration,” show this lack of consideration, as it is a basic tenet of a norm critical perspective that the aesthetic is never separable from the political, and that art is never neutral. His own art, while merry and full of life, owes much to African sculpture, and the primitivist school of art. This in itself could be read in relation to European colonialism and the Swedish myth of neutrality."
"While his artwork seems to play with ideas of high and low art, none of the work he includes with his application presents as having a norm critical conceptual basis."
"I found some of it to not be challenging at all, but to include rather standard images, such as in his array of traditionally rendered naked and eroticized women. The choice to depict women this way strikes me as nostalgic, rather than critical."

Un pozitīvais vērtējums par pretendenti, kura tiek novērtēta kā atbilstošākā amatam:
"Teleman works from a feminist and political perspective, with attention to visibility in terms of race, ability and religious identity … she understands an analysis of power and its distribution is central to a to a norm critical perspective."

http://academicrightswatch.se/?p=3120

Tags:

4 comments - Leave a comment

Jan. 18th, 2018 07:49 am

Mežonīgi gan tie vikingu pēcteči priekšpilsētās kļuvuši un burtiski pāris nedēļu laikā, jo pims tam taču bija tikai saule, miers, festivāls un wälkommen - "Swedish PM does not rule out use of army to end gang violence"
https://www.reuters.com/article/us-sweden-violence/swedish-pm-does-not-rule-out-use-of-army-to-end-gang-violence-idUSKBN1F629L

4 comments - Leave a comment

Back a Page