Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Feb. 15th, 2020 07:10 pm multicultural nirvana vs their needed new voters

Henriks Jensons un Ārons Flams angliski stāsta par zviedru sociāldemokrātiju un tās mītiem, par to, kāpēc ebreji pamet Malmi, noziedzību un vēlētāju importu.

Correcting the myths

2 comments - Leave a comment

Feb. 15th, 2020 12:17 pm

"Uzjautrinoši, ka viss zviedriskais tiek importēts no ārpasaules. Izņemot izvarotāju bandas un čurāšanu laupīšanas upura mutē. Tad nekad netiek piesauktas ārzemju ietekmes." (Ārons Flams)

Tags:

2 comments - Leave a comment

Feb. 15th, 2020 11:41 am

SAS reklāmas sāgas turpinājums - aktīvākie "progresīvās" frontes kareivji un to mediji tagad apgalvo, ka daudzskaitlīgie iebildumi pret skandināviskumu noliedzošo SAS reklāmu nākot no Putina troļļiem. Loģika... laikam taču tāda, ka tikai Krievijas trollim varētu rūpēt skandināviskais.

Tags:

Leave a comment

Feb. 13th, 2020 07:37 am

Vakardienas rakstos par neveiksmīgo SAS reklāmu vairākkārt, un nu jau pat medijos, izskanēja viedoklis, ka vārdos visu iekļaujošais, pieņemošais un globālu saplūšanu sludinošais burbulis ir vishomogēnākais un pasauli ārpus burbuļa nepazīstošākais, jo, viens otru slavējot par progresu un izaicinājumiem, acīmredzami neparedzēja šādu - pārsvarā ļoti negatīvu - auditorijas reakciju. Vai arī paradzēja, bet neuzdrošinājās burbuļa kolēģiem atzīties, ka šaubās par "svētu lietu".

Upd. Nezināju, ka Gilette pagājušogad pēc reklāmas par toksisko maskulinitāti ne tikai nācies atsaukt reklāmu, bet arī ciest ievērojamus finansiālus zaudējumus

3 comments - Leave a comment

Feb. 12th, 2020 07:46 am

SAS reklāma par to, ka nekā skandināviska neesot.

SAS

Un salīdzinājumam Norwegian lepnums par skandināviem, pie tam Norwegian serviss ir labāks un cenas divreiz zemākas.

Norwegian="65%"
https://www.norwegian.com/se/om-oss/var-historia/vara-hjaltar/

Tags:

75 comments - Leave a comment

Feb. 10th, 2020 07:42 pm

Tomēr žēl, ka Tarantīno netika pie režijas Oskara, jo smalki aprēķināti darīja visu, lai tiktu - Holivudas vēstures un novecošanas sentiments, precīzi dozēta spriedze, savaldības vairāk, bet asiņu mazāk nekā parasti. Kombinācija, kurai vajadzēja uzvarēt, bet neuzvarēja... Interesanti, kāda būs viņa stratēģija turpmāk - piemēroties vēl vairāk vai saprast, ka nav vērts, un atlaist grožus. Stenlijs Kubriks taču arī nekad netika pie režijas Oskara, bet piemēroties pat nemēģināja.
"Parazīts" ir ļoti izklaidējoša filma, tomēr atļaujos pareģot, ka pēc dažiem gadiem to pat neatcerēsies, Zelvēgeres un Fīniksa Oskari - ļoti pelnīti, bet izcīnīti bez vērā ņemamas konkurences. Vispārējā sajūta par pagājušā gada kino - pieticība un piesardzība gan idejās, gan izpildījumā.

Tags:

15 comments - Leave a comment

Feb. 9th, 2020 09:20 pm

Par uzskatu, ka upuriem vienkārši jābeidz dirst - http://klab.lv/users/gnidrologs/597305.html?thread=4285497#t4285497

Cilvēktiesību aktīvistiem totalitārās valstīs, cerot saņemt adekvātu atbalsi un atbalstu ārpusē, laikam visos laikos ir pavisam bezcerīga sajūta. Kā padomju disidentiem padomijā - atbrauca visādi PSRS draugi un attiecīgi orientēti tūristi, izmeklētā sabiedrībā pieēdās ikrus, piedzērās vodku vai konjaku un pēc tam Rietumos pastāstīja, cik burvīgā, demokrātiskā valstī viesojušies. Un tie cilvēktiesību aktīvisti... lai nedirš, ja?

75 comments - Leave a comment

Feb. 6th, 2020 07:22 pm mācīšanās no klasikas

Skatoties Kērku Duglasu "Odisejā", atcerējos nesenu komiskās jaunlaiku vēstures epizodi. Bijušais Izglītības! radio vadītājs un sabiedriskās televīzijas žurnālists - no tiem, kuri dāsni sniedz pamācības līdzpilsoņiem, cik empātiskiem un visu pieņemošiem tiem jābūt, teicās lasījis "Odiseju" un ticis Homēra un seno grieķu tolerances apburts - viņi eposā tik viesmīlīgi uzņemot arī nelūgtus svešzemniekus, zviedriem migrācijas politikas jomā vēl daudz esot jāmācās no klasikas, citādi dievu dusmas kļūšot nenovēršamas.
Pamācītājs gan noklusēja nenoslēpjamo, ka nav spējis izlasīt eposu līdz galam. Ja būtu izlasījis, tad zinātu, kas notiek tad, kad Odisejs pārrodas mājās un uzzina, ka nelūgtie viesi viesmīlību izmantojuši nelietīgi.

4 comments - Leave a comment

Feb. 6th, 2020 07:45 am

Aizgājis Kērks Duglass - viens no visu laiku harizmātiskākajiem Holivudas vīriem.

Duglass-Odisejs
Odisejs, kurš atgriežas mājās.

Tags:

7 comments - Leave a comment

Feb. 5th, 2020 06:47 pm

Kādā ne pārāk senā, kreisā un absurdā iekārtā visi četri mani vecvecāki tika saukti par buržuāziskajiem nacionālistiem. Es ar viņiem ļoti lepojos un tikai priecātos, ja man kaut nedaudz izdotos līdzināties viņiem.

29 comments - Leave a comment

Feb. 2nd, 2020 06:31 pm līdztiesība praksē

Sabiedriskā televīzija ar ziņu virsrakstiem, foto un video vēsta par zviedru aktieri, kurš pēc satiksmes negadījuma apsūdzēts par draudiem piekaut un uzsišanu ar dūri pa auto. Savukārt kāds kurš ceturtdien nošāvis savu sievu tiek vien kautrīgi nosaukts par Sollefteo iedzīvotāju, noklusējot, ka viņš ir Irānas pilsonis un Sociāldemokrātu partijas politiķis, par vārda, foto un video publicēšanu, protams, pat nerunājot.
Sievu šaušana laikam neierakstās arī #metoo straumē, kurā vārdu publiskošana bija norma.

Tags:

3 comments - Leave a comment

Feb. 1st, 2020 05:52 pm

18. janvāri Tomijs Robinsons saņēma Dānijas Preses brīvības biedrības balvu ”The Sappho Award”. Tas radīja grūtības lielajam brālim Facebook, kurš labāk nekā citi zina, kādus viedokļus būs un kādus nebūs publiskot un lasīt - tur līdz šim ne tikai netika pieļauta Robinsona viedokļa publiskošana, bet pat viņa vārda pieminēšana nebija atļauta. Galu galā labā toņa noteicēji pēc šīs Preses brīvības balvas piešķiršanas pieņēma lēmumu feisbukā atļaut par Robinsonu izteikties... 179 Dānijas parlamenta deputātiem, visi pārējie joprojām tiek cenzēti. Pamatojums, kuru sniedz feisbuka sabiedrisko attiecību vadītājs Ziemeļvalstīs, kurš pats arī ir dānis - šādi tiekot ņemta vērā politiķu loma demokrātiskajā procesā.
https://www.berlingske.dk/aok/facebook-giver-saerlige-vilkaar-til-landets-179-folketingsmedlemmer-de-maa

CAIA

Tags:

10 comments - Leave a comment

Jan. 31st, 2020 09:55 pm

Dāņu tviterziņās pirms dažām nedēļām manīju ierakstus, ka Eiropas Savienības plenārsēžu zālē vairs neesot atļauti dalībvalstu karogi, bet plašāk tas netika apspriests, un pat man šoreiz gribējās noticēt, ka tā ir viltus ziņa. Bet kas tad bija pasīvi agresīvais žests britiem: "Could we please remove the flags?"
Kāds varētu būt šī absurda pamatojums? Un ierosinātājs - kāds, kurš kaunas par savas valsts karogu?

Tags:

6 comments - Leave a comment

Jan. 27th, 2020 02:16 pm

Vēl tikai pirms pāris gadiem sociāldemokrātu premjerministrs Levēns lepni teica: "Mana Zviedrija neceļ mūrus." Bet realitātē izrādās - ja nesargā ārējās robežas, tad tās tiks radītas valsts iekšienē. Par segregāciju un to, ka zviedri izvācas no "kulturāli bagātinātajiem" rajoniem, jau rakstīts daudz, bet pēdējā laikā parādījušies arī citāda veida iekšējo robežu piemēri.
Līdz šim samērā mierīgā Dienvidzviedrijas rajonā, pēdējā laikā notikušas vairākas brutālas laupīšanu, nesen aplaupīta arī kāda grāfa, kurš ilgstoši bijis arī kaviāra sociālists, pils. Vietējie iedzīvotāji tagad norobežojot piebraucamos ceļus, lai laupītāji nevarētu piebraukt mājām.
Savukārt Helsingborgas un Landskrūnas pilsētas paziņojušas, ka vairs nemaksās pabalstus migrantiem, kuri pārceļas pie viņiem bez migrācijas dienesta nosūtījuma, jo pilsētām esot vajadzīga atelpa. Abās pilsētās ir liels budžeta deficīts, pieaugoša noziedzība, Landskrūnā nesen tika spridzināts daudzdzīvokļu nams, un tā iedzīvotāji joprojām ir evakuēti, pagājušogad bija arī pilsētas domes spridzināšanas mēģinājums, arī Helsingborgā spridzina un šauj bieži, vēl vakarnakt tur spridzināts pie kādas privātmājas.
Līdz šim bija spēkā likums, kas atļāva migrantiem pašiem pārcelties kurp vien vēlas, turpinot saņemt valsts un pašvaldību pabalstus, bet no šī gada 1. jūlija 32 pilsētām ļaus atkāpties no šī likuma sevšķi piemeklētos šo pilsētu rajonos. Tad nu Lanskrūnas un Helsingborgas pilsētu vadības izlēmušas, ka visa pilsētas teritorija ir šads īpaši piemeklēts rajons.

https://www.expressen.se/kvallsposten/krim/efter-greveranet-boende-satter-upp-vagsparrar/
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/helsingborg/hela-landskrona-ar-ett-utsatt-omrade

2 comments - Leave a comment

Jan. 24th, 2020 10:22 am

Zviedrijas mediji pūlas vaiga sviedros empatizējot Islāma valsts kaujinieku sievām Sīrijā, kuras turp devušās no Eiropas celt Islāma valsti. Tēmā kārtējo reizi redzams "feministu" īpatnais domāšanas veids, šīs būtnes mēģinot iztēlot kā par savām darbībām un to sekām atbildēt nespējīgas nabadzītes, diemžēl nepaskaidrojot, kas viņas padara tik nespējīgas - dzimums, islāms vai individuālas kognitīvas īpatnības.

7 comments - Leave a comment

Jan. 22nd, 2020 08:10 am

Ja pirms pāris gadiem spridznāja dažas reizes mēnesī, tad pāris reizes nedēļā, bet pagājušogad jau biežākas bija tās dienas, kurās spridzina, nekā tās, kurās spridzinātāji atpūšas, tad šo gadu uzsākuši ar īpašu sparu - vakar bija trīs spridzināšanas, divas no tām Stokholmā, viena Malmē, šodien jau vienreiz paspējuši - Norčēpingā.
Kurš gan būtu ticējis, ka tad, ja importē džungļus, tad džungļus arī dabū.

2 comments - Leave a comment

Jan. 21st, 2020 06:26 pm feminisms 2020

Zviedru feminstu koris "Zelta pežas" ("Guldfittor") izpilda dziesmu "There is a party in my pussy"
https://youtube.com/watch?v=JFlgSbpqrvE
Šis koris esot dibināts, lai, dziedot par seksu un vardarbību, paustu dusmas pret patriarhālo pasauli.

8 comments - Leave a comment

Jan. 19th, 2020 02:58 pm

Jaunā gada pirmā intervija kanālā "Ещёнепознер" ir ar Alvi Hermani - par izrādēm, jaunām iecerēm un uzticēšanos aktieriem, par nacionālo kodu, kuru no ārpuses nevar atmūķēt, par melanholiju un to, kāpēc vajadzīgi bērni.
Bet pagājušā gada noslēdzošā intervija - ar Andreja Tarkovska dēlu Andreju - par likteni, ģimeni un kino. Viņš ir tik ļoti līdzīgs vectēvam - dzejniekam Arsēnijam Tarkovskim, attiecības ar kuru Tarkovskis risināja gandrīz visās savās filmās, bet, atšķirībā no tēva un vectēva, viņam ir smaidīgas acis.
Abas intervijas gribēju paskatīties tikai mazliet un noglabāt vēlākam brīdim, bet nevarēju atrauties no šīs mākas nesteidzīgi sarunāties par būtisko.


Hermanis

Tarkovskis juniors

3 comments - Leave a comment

Jan. 18th, 2020 12:04 pm skandināvu pieskāriens

Modes žurnāla "Elle" 2020.g. stila balvu ceremonijā Stokholmā apbalvo stilīgākās slavenības - viena no balvām kādai, kura "deg par hidžaba normalizēšanu modes pasaulē", balvas pamatojums - "Vienmēr nevainojama, vienmēr iedvesmojoša! Modest fashion ar skandināvu pieskārienu patiesā pilsētas šika garā.” Irāņi raksta, ka viņas hidžabs esot striktāks pat par tiem, ko redz mullu pārvaldītās Teherānas ielās.

https://www.iconicsthlm.com/influencers/imaneasry/
https://www.elle.se/elle-galan-2020-imane-asry-vann-arets-look-i-samarbete-med-loreal-paris/

Tags:

8 comments - Leave a comment

Jan. 17th, 2020 07:30 am

2019.gada Zviedrijas statistika: 320 šaušanas, 257 spridzināšanas. Tātad tiem, kuri saka, ka vēl taču nespridzina un nešauj katru dienu, varētu būt taisnība - ja dažās dienās paplosījās vairākkārt, tad teorētiski bija arī kāda no šaušanas un spridzināšanas brīva diena. Šajā gadā tādas dienas gan vēl pagaidām nav bijis.
Neliela ilustrācija tam, kā 13.janvāra rītā izskatījās daudzdzīvokļu māja pēc spridzināšanas vienā no agrāk mierīgākajiem Stokholmas rajoniem - https://images.svd.se/v2/images/4a20d0a8-0492-4874-bad7-80a5920b9370?fit=crop&h=850&q=80&upscale=true&w=1700&s=f71956c967bcefeed38a4d4b56c6504e57118409
Tikmēr Latvijas politiķi joprojām skaļi sapņo par "skandināvu modeli", tur iekļaujiot arī Zviedriju, bet mediji stāsta par Trampa tviteri un būtiskajiem britu karaļnama kundzīšu jaunumiem.

Tags:

6 comments - Leave a comment

Back a Page