Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Sep. 11th, 2019 09:32 pm going down, and going down, and going down.....

Eiropas komisijas iekšlietu un migrācijas lietu komisāra amatam nominēta zviedru sociķe Ilva Jūhansone - politisko karjeru sākusi Kreisajā partijā, kad to vēl sauca "Kreisā partija Komunisti", līdz šim darbojusies kā ļoti mazspējīga nodarbinātības un integrācijas lietu ministre. Bet Eiropas lielkungiem un lielkundzēm vēlamo migrācijas kursu un tā miglošanas taktiku atspoguļo precīzi - savulaik viņa BBC skatītājiem meloja, ka, Zviedrijā noziegumu un arī izvarošanu skaits ir... krities, krieties un krities - https://www.youtube.com/watch?v=UaXjP-APiVk
Viņa arī piespieda pašvaldības uzņemt vairākus simtus tūkstošu pilnībā uzturamu imigrantu, kā rezultātā daudzās pašvaldībās tagad iestājusies ekonomiskā krīze, īpaši bagātinātās pašvaldības pat jau pirms "migrācijas krīzes" dzīvoja uz pārējās valsts rēķina, bet līdz ar bagātināšanās tempu pieaugumu arī tās radītās sekas, protams, ir pieaugušas. Tagad arī pārējā Eiropa var cerēt uz tikpat kaislu un kompetentu migrācijas jautājumu vadību.

Tags:

12 comments - Leave a comment

Sep. 11th, 2019 01:58 pm

Pirmā ziņa, šorīt ierodoties darbā, ka netālu esošajā rindu māju rajonā pagājušajā nedēļā uzvarota 80+ gadus veca sieviete, esmu viņu šovasar bieži redzējusi tur sauļojamies. Patiesu sašutumu tagad vairs izsauc tikai "īpašāki" gadījumi - uzbrukumi bērniem, veciem cilvēkiem, dzīvniekiem, visa pārējā kriminālziņās ir tik daudz, ka šķir pāri un garām.
Vēlāk dzeram rīta kafiju rajona klasiski zviedriskās konditorejas terasē, jaukie cilvēki, kuri pieļauj, ka tas notiek ar viņu valsti, bezrūpīgi čāpstina savas kanēļmaizītes. Es arī.

12 comments - Leave a comment

Sep. 10th, 2019 07:17 pm

Vai kāds jau ir redzējis "Spiegs, kurš mans tēvs"? Vai ir vērts redzēt? Grūbes iepriekšējā filma "Lustrum" diemžēl lika vilties, jo māka intervēt nav tas pats, kas māka režisēt filmu.
"Spiegs, kurš mans tēvs" treilerī pārsteidza, cik ļoti Elizabete Balčus, kura spēlē Ievu Lešinsku jaunībā, līdzinās kāda cita spiega, Sergeja Efrona, meitai Ariadnai. Efrona ģimenei gan viņa spiegošanas sāga beidzās ļoti slikti - ar paša Efrona, sievas Marinas Cvetajevas un dēla nāvi. Tikai Ariadna palika dzīva, ar salauztu dzīvi.

7 comments - Leave a comment

Sep. 8th, 2019 03:08 pm

Labajās ziņās - kopā ar 24 ukraiņu karagūstekņiem pēc vairāk kā 5 gadus ilga gūsta atbrīvots režisors Oļegs Sencovs.

video no tiesas sēdes pirms 4 gadiem

Sencovs par okupantu tiesu

un vakar

2019.g. 7.septembris

Leave a comment

Sep. 7th, 2019 08:15 pm Mazliet laba skandināvu kino

Norvēģu "Prom ārā zirgus zagt" / "Ut og stjæle hester"/ "Out Stealing Horses"
Reiz ļoti patika Pēra Petersona grāmata par vīru no norvēģu pretošanās kustības, kurā doties zirgus zagt nozīmēja pretoties svešai varai, un viņa dēlu. Filma ir neveiklāka, grāmatas stāsta spriedzei līdzi netiek, bet vizuāli ļoti skaista, savas saknes apzinoša un skandināviska šī vārda klasiskajā nozīmē, un Stellans Skašgords jebkuru stāstu spēj padarīt līdpārdzīvojamu.
Ilgi pēc grāmatas un filmas pārdomājama doma - reizēm mēs paši savās dzīvēs nemaz nesam galvenās personas.
Ut og stjæle hester


Dāņu "Arktika" / "Arctic"
Mads Mikelsens pēc lidmašīnas avārijas aci pret aci ar Arktikas skarbumu, nekā no Holivudas komiskā patosa līdzīgos stāstos.

Arctic

Dāņu "Siržu karaliene" / "Dronningen" / "Queen of Hearts"
Gēteborgas filmu festivālā par gada labāko Ziemeļvalstu filmu atzīta variācija par "Lolitas" tēmu, tikai šoreiz Lolitas lomā puisis un Humberta lomā 40+ sieviete. Klasisko variantu visās metoo gaismās laikam vairs nebūtu korekti filmēt, bet par apgrieztajām lomu spēlēm kritiķi sajūsminās, sauc tās par diskrēti feministiskām un jūt līdzi monstrozajai galvenajai varonei. Bet filma aktieriski tiešām izcili nospēlēta.

Dronningen

Tags:

1 comment - Leave a comment

Sep. 4th, 2019 02:01 pm kreks-feks-peks zemes reklāma

"Buratino izraka bedrīti. Trīs reizes čukstus nobēra: "Kreks, feks, peks," — ielika bedrītē četrus zelta gabalus, aprušināja ar zemi, izņēma no kabatas šķipsniņu sāls, uzkaisīja virsū. Pasmēla no peļķes riekšavu ūdens un aplaistīja.
Un apsēdās gaidīt, kad izaugs koks…"

Valsts, kurā aug īsti naudas koki, reklāma, kuru izplata valsts Migrācijas dienests:

kreks, feks, peks

1 comment - Leave a comment

Aug. 30th, 2019 09:04 am vectēvs vs mazdēls

Palasīju par reiz tik slaveno un harizmātisko rakstnieku un literatūrkritiķi Svenu Stolpi, par kura mājā ierīkoto mošeju mazdēls Alex tā priecājas. Izrādās, Alex savos žēlabainajos biogrāfiskajos romānos nīst gan savu māti, gan viņas tēvu Stolpi, kurš bijis pārliecināts katolis un komunistu pretinieks.
Citāts no kādas intervijas ar Stolpi:
"- Kā tu vēlētos, lai tevi atceras? Mēs šeit runājām par tik daudziem taviem raksturojumiem.
Srolpe: "- Nē, es nemaz negribu, lai mani atceras. Nav nekāda riska, ka šajā zviedru padomju pasaulē mani atcerēsies. No mums nekas nepaliks pāri. Lai kur arī ietu, plivināsies tikai lielas sarkanas bārdas."

4 comments - Leave a comment

Aug. 28th, 2019 11:12 pm

Vakar naktī Stokholmā nošāvuši astoņpadsmitgadīgu meiteni, viņas kaimiņus pamodinājušas automātiskā ieroča šāvienu kārtas.
https://mitti.se/nyheter/kvinna-skottlossning-vallingby/

Tikmēr meinstrīma mediji jau papūlējušies empātiski intervēt un citēt par līdzdalību jaunās māmiņas slepkavībā pirmdien Malmē aizturētā kulturālā bagātinātāja māti, kura par aizturēto saka: "Viņš ir vislaipnākais pasaulē. Viņš ciena citus cilvēkus. Viņam patīk citi cilvēki." Upura radinieku viedoklis labajiem mediju cilvēkiem, protams, arī šoreiz nešķiet uzmanības vērts.
https://www.expressen.se/kvallsposten/polisens-jakt-efter-mordaren-mamma/

Savukārt šodien Malmē bruņota nabadziņa ķeršanai uz jumta pie kāda bērnudārza novietots snaiperis. Nē, sabiedrības drošībai nekādas briesmas nedraudot.
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane/polisinsats-vid-dagis-i-centrala-malmo

Tags:

4 comments - Leave a comment

Aug. 26th, 2019 10:39 pm Diegabikši aizspēlējušies

Gaišā dienas laikā uz ielas Malmē ar vairākiem šāvieniem galvā nošauta sieviete ar zīdaini uz rokām.
https://www.expressen.se/kvallsposten/just-nu-skottlossning-i-centrala-lakare/

Tags:

9 comments - Leave a comment

Aug. 24th, 2019 10:59 am godīgie mediji

Pēc vasaras, kurā bijis desmitiem šaušanu, spridzināšanu, izvarošanu, pēc nedēļas, kurā sociķu feministu apkampienos gozējies Irānas ārlietu ministrs asiņainiem nagiem, sezonu uzsāk sabiedriskās televīzijas raidījums, kurš pozicionējas kā būtiskāko sabiedrības jautājumu padziļinātas apspriešanas platforma.
Un trīs būtiskākie jautājumi labo cilvēku karaļvalstī, izrādās, ir:
moderātu politiķa rakstības stils tviterī, kurš esot nepiedodami skarbs (skarbuma iemesls un tēma - tā pati Irānas mullu apglaudīšana, protams, netiek pat pieminēta),
sieviešu atbalsta grupa feisbukā - rūpējoties par savstarpēju drošību viņas vakaros patrulē un palīdz viena otrai droši nokļūt mājās, lai netiktu izvarotas (kāpēc risks tikt izvarotām tik dramatiski pieudzis, protams, netiek pat pieminēts),
un... krokodils, kurš korporatīvas ballītes laikā Skansena akvārijā iekodis vīrietim.
Ne tik labie cilvēki, kopējot mediju parastās aizstāvības runas importētiem noziedzniekiem, radījuši krokodila pozitīvisma kampaņu: "Skansena krokodila kaimiņi ir pārsteigti: "Viņš vienmēr bija tik izpalīdzīgs un jauks. Gādīgs ģimenes tēvs."", "Viņam noteikti bijusi grūta bērnība", "Ne jau visi krokodili!", "Krokodilfobija apdraud demokrātiju".
Drošības uzlabošanai tiek piedāvāts Skansena apmeklētājiem izdalīt aproces ar uzrakstu "Nekod!"

Tags:

8 comments - Leave a comment

Aug. 22nd, 2019 07:47 pm

Pārrunāju vakardienas ieraksta tēmu ar dažām persiešu meitenēm - izrādās, viņas visvairāk saniknojis tas, ka Zviedrijā laipni ielūgtais mullu ārlietu ministrs tikpat laipni ielūgts uzstāties ar priekšlasījumu Stokholmas starptautiskajā miera pētniecības institūtā. Miera..., Karl, miera... Nesaprotu, kā pat jaunrunā veiklajiem šo izrunājot mēles nenokalst.
Pastāstīja arī, ka pēdējo pāris gados liels skaits Irānas nomenklatūras darbinieku bērnu saņem studentu vīzas un studē Zviedrijā, brīvajā laikā nodarbojoties ar emigrējušo irāņu politisko organizāciju dalībnieku spiegošanu (skat. jau minēto par to, ka protestos Eiropā var piedalīties tikai tie, kuriem Irānā vairs nav tuvu radinieku vai kuriem tie nerūp) un šariata likumu un tikumu draugu meklēšanu zviedru politiķu vidū. Ļoti atgādināja stāstus par padomju laika darboņiem, kuri mistiskā kārtā tika cauri dzelzs priekškaram un nesavtīgi dibināja kultūras sakarus ārzemēs.

2 comments - Leave a comment

Aug. 21st, 2019 08:09 am feminisms 2019 - "Kalpones stāsta" tantes Lidijas zviedru versija

"Ordinary, said Aunt Lydia, is what you are used to. This may not seem ordinary to you now, but after a time it will. It will become ordinary." (M. Atwood)

Zviedrijas Ārlietu ministrija uzaicina vizītē draudzīgās Irānas islāma republikas ārlietu ministru, viņš sasveicinoties nesniedz roku Zviedrijas ārlietu ministrei Margotai Valstrēmai. Valstrēma to komentē šādi: "Diemžēl irāņi nesveicina spiežot sievietei roku."
Šis mullu režīms ir nogalinājis vairāk kā 30 tūkstošus cilvēkus, vajājis simtiem tūkstošus cilvēku, un turpina vajāt - https://iranhumanrights.org/, advokātei Nasrinai Sotudehai Irānā piespriesti 38 gadi cietumā och 148 pātagas cirtieni par cīnīšanos par sieviešu tiesībām, bet humanitārās lielvaras sociķu feministēm, izrādās, redzes vai saprāta īpatnības neļauj pamanīt, ka nevis irāņi, bet radikāli islāmisti sasveicinoties nespiež sievietēm roku.

Savukārt šajos video var redzēt, ka zviedru policijai, kurai vienmēr pietrūkst resursu, lai cīnītos ar izvarotājiem un spridzinātājiem, pēkšņi ir atradušies resursi un pat suņi un zirgi, lai trenkātu dažus desmitus cilvēku, kuri protestē pret mullu režīma ārlietu ministra uzņemšanu. Šādos protestos Eiropā var piedalīties tikai tie, kuriem Irānā vairs nav tuvu radinieku, jo irāņu drošības dienesti lieliski zina, kurš ir kurš, un par katru atļaušanos soda tos, kuriem tiek klāt.
https://www.expressen.se/tv/nyheter/polis-anvande-batong-mot-demonstranter/
https://twitter.com/william1wallase/status/1163825031367053313
https://twitter.com/asranarshism/status/1163799391490203648

tante Lidija

Tags:

11 comments - Leave a comment

Aug. 18th, 2019 12:53 pm

"Ja esi bijis saulē, redzējis to, jutis siltumu un gaismu, tad ar atspulgu peļķē vairs nepietiek."

Ļoti, ļoti patika vēsturnieces Ineses Dreimanes, kura ir arī JRT izādes "Vēstures izpētes komisija" konsultante, romāns "Vēstule ar pielikumu".
Viņa raksta raitāk un saistošāk nekā lielākā daļa pēdējo gadu vēsturisko romānu autoru, bez nevajadzigām cakām un aptuvenībām. Skaidra, noteikta balss, sievišķīga, bet bez neirotisma vai sīrupainas diplomātijas. Tēmas - mīlestība, nesamierināšanās, laiks un atbildība: laiks, kurā dažbrīd varēja izvēlēties vien starp lielu un mazu nodevību, un atbildība, kura jānes, neattaisnojoties ar laiku. Visai neparasta grāmata un attieksme nu jau mūsu laikā, kad attaisnošana tiek pieprasīta gan apstākļu sakritību, gan personisku īpatnību dēļ, un nekas vairāk kā juridiska vai sociāla indulgence šķietami nemaz nav vajadzīgs.
Noskaņa un iedarbība mazliet atgādina Sofijas Oksanenas grāmatas un Andžeja Vajdas filmas, kurās arī vēsture turpinās šodien un atklāsmes ir tik personiskas, ka melnbaltais attēls arī nezinātājiem kļūst krāsains.

Upd. Citāts no intervijas ar autori: "Mūsdienās ir populāri dzīt demagoģiju par to, ka jāmīl visi. Mīlēt jau mēs viņus varam, Bet Latvija, sava zeme un savas intereses ir jāliek pirmajā vietā, jo neviens cits to nedarīs."

15 comments - Leave a comment

Aug. 15th, 2019 08:29 pm

Patiešām nekā jauna zem šīs saules - kad Google darbinieks publisko dokumentus par Google manipulācijām un melno sarakstu, viņu mēģina pasludināt par psihiski slimu. Jo jābūt taču nenormālam, ja nesaprot "labo un pareizo" labumiņu.
Neesmu iedziļinājusies priekšvēsturē, bet interesanti, vai Project Veritas jau agrāk ir pasludināts par krievu aģentiem vai to darīs tikai tagad.

https://www.projectveritas.com/2019/08/14/google-machine-learning-fairness-whistleblower-goes-public-says-burden-lifted-off-of-my-soul/

Google whistleblower Zachary Vorhies

Tags:

12 comments - Leave a comment

Aug. 14th, 2019 05:04 pm

Vēlreiz par Asānžu - austrāliešu žurnālists Marks Deivis par "The Guardian" un "The New York Times" lomu Asānža sāgā.

"Julian wanted to take the names out. He asked for the releases to be delayed." The request was rejected by the Guardian, "so Julian was left with the task of cleansing the documents. Julian removed 10,000 names by himself, not the Guardian."

Asānžs vs "The Guardian" un "The New York Times"

8 comments - Leave a comment

Aug. 13th, 2019 10:01 pm

Kad jau kuro reizi aplami šķita, ka visām absurda rezervēm jābūt izsmeltām... Zviedrijas migrācijas diensts savā feisbuka lapā arābiski atvainojas "klientiem", ka drīkst viņus reģistrēt tikai ar dokumentos uzrādīto vārdu, un lūdz paziņot, ja tie vēlas sarunāties tikai ar noteikta dzimuma ierēdni vai vēlas dzimumsegregētu telpu, kurā neatrodas kāda dzimuma cilvēki.

Tags:

11 comments - Leave a comment

Aug. 13th, 2019 08:14 am nothing to see here, move along 2019

Kādas skolas pagalmā sešgadīgs bērns atrod somu ar spridzekļiem. Nākamajā dienā bērni apmeklē skolu kā parasti, todien spridzekli atrod tās pašas skolas iekštelpās. Uz jautājumu, kā tas varēja notikt, labais cilvēks, kurš atbild par skolu drošību, atbild: "Precīzi uz to nevaru atbildēt. Bet skola rīkojās saskaņā ar plānu un nodrošināja skolēnu un personāla drošību. Sasakaņā ar policijas teikto, nekādas briesmas nedraud."

Kundze gados iet nopirkt picu integrējamo nabadziņu picērijā un tiek tur izvarota. Izmeklēšanā atklājas ka izvarotājs kontaktos ar zviedru iestādēm lietojis divas dažādas identitātes. (Līdzšinējais rekords, par kuru līdz šim lasīts, gan ir daudz iespaidīgāks - astoņas dažādas identitātes kādam kriminālajam nabadziņam Malmē.)

Kārtējā "bēgļu" mītnē dienvidzviedrijā kārtējais slepkavības mēģinājums. Pirms gada vēstīja, ka policija uz šo iestādi izsaukta 150 reižu, pēc tam beiguši skaitīt vai par saskaitīto vairs nestāsta.

Tikmēr Ieslodzījuma vietu pārvalde žēlīgi vēsta, ka cietumos pietrūkstot 1000 vietu, un tas pazeminot "labošanas darba" kvalitāti. To piedāvā risināt, cietumsoda vietā plašāk piemērojot mājas arestu ar elektronisku noevērošanu. Tas, ka noziedzības importa samazināšana būtu viens no problēmas risinājumiem, protams, netiek pat pieminēts.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane/ovanligt-med-farliga-foremal-pa-skolgardar
https://petterssonsblogg.se/2019/08/06/irakisk-valdtaktsman-hade-dubbla-identiteter-och-hade-fatt-dubbla-avslag/
https://www.expressen.se/kvallsposten/misshandel-i-spenshult-tre-ambulanser-pa-plats/
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/1000-platser-saknas-pa-svenska-anstalter-och-hakten

Tags:

2 comments - Leave a comment

Aug. 8th, 2019 03:08 pm

Gēteborgā 4 laupīšanas (divas no tām pie viesnīcām) piecu stundu laikā, Upsalā 4 izvarošanas četru dienu laikā, Landskrūnā spridzināšana pie pilsētas domes, Stokholmā piedraudot ar pistoli atņem pulksteņus, Malmē šaudās, kā tagad jau ierasts.
Kulturālās bagātības piemeklētos rajonos ežus un citus dzīvniekus izmanto futbolbumbu vietā vai nomētā ar akmeņiem, bet sievietes, kuras vienas staigā ar maziem sunīšiem, piekauj.
Ebreju ģimnāzisti Malmē liecina, ka Malmes ebreji pārceļas citur draudu un baiļu dēļ, ka Malmē vairs ir tikai trīs skolas, kurās ebreji var justies droši.
Pirms trīs gadiem, kad latviski tulkoja, izdeva un iestudēja Velbeka "Pakļaušanos", labie cilvēki nicīgi šņaukājās, ka tā nevar būt, jo nevar būt nekad. Tulkotājs Dimiņš grāmatas pēcvārdā pat neveikli taisnojās, ka tādu atpakaļrāpulīgu islamofobu un mitomānu tulkojis. Arī stāsts par romāna galvenā varoņa draudzeni ebrejieti Mirjamu, kurai nākas atstāt Sorbonnu, viņuprāt nevarēja būt tiesa. Tagad, tikai dažus gadus vēlāk, realitāte sāk panākt Velbeka rakstīto, un čaklie velkamisti var justies varen labi pastrādājuši.

https://www.expressen.se/kvallsposten/salomea-19-om-judehatet-vi-vagar-inte-visa-oss-ute/
https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=96&artikel=7275418
https://www.aftonbladet.se/a/4qV4mg/promo
https://nyheteridag.se/djurskyddsorganisation-invandrartata-omraden-bakom-okningen-av-djurplageri-mot-igelkottar/

Tags:

6 comments - Leave a comment

Aug. 6th, 2019 08:22 pm

Skaista saruna ar tulkošanas patriarhu Viktoru Goliševu, kuras laikā intervētājs Solodņikovs gandrīz apraudas, stāstot par Hermaņa izrādi "Brodskis/Barišņikovs".
Pirms gandrīz 50 gadiem Brodskis veltīja Goliševam dzejoli par novecošanu, bet vismaz 50 gadus par agru, jo tik zinātkāras acis un labu lietu pazīšana nenoveco.

Goliševs

Leave a comment

Aug. 4th, 2019 05:11 pm feministu sabiedriskā transporta jaunumi

Malmē pagājušās nedēļas karstumā šoferis lika no autobusa izkāpt sievietei, kuras apģērbs - šorti un īss krekls - viņaprāt nebija savienojami ar atrašanos sabiedriskajā transportā. Darba devējs - uzņēmums Skones satiksme - sūtīšot šo šoferi tālākizglītības kursos, viņi esot pārliecināti, ka notikušajam nav nekā kopīga ar reliģiskiem priekšstatiem par to, kā jāģērbjas tiklai sievietei.
https://www.expressen.se/kvallsposten/amanda-19-kastades-av-bussen-var-for-lattkladd/
Foto no tā paša transporta uzņēmuma autobusa brīdī, kad kāds šoferis izlēmis, ka pienācis laiks reliģiskam rituālam - https://twitter.com/BarbEUfel/status/1155511018077990912

Tags:

1 comment - Leave a comment

Back a Page