Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Jan. 22nd, 2019 03:28 pm viltotie vientieši

Zviedrijas Drošības policijas (Säpo) vadītājs Klās Frībergs intervijā saka: "Zviedrija un liela Rietumeiropas daļa ir bijusi naiva attiecībā pret teroristu organizācijām, aprēķināts, ka pašreiz Zviedrijā atrodas 3000 vardarbīgu ekstrēmistu." Šajā aprēķinā, gan viņš acīmredzot nav iekļāvis pat ne  Zviedrijā dzīvojošos Islāma Valsts kaujiniekus, jo to kopšana uzticēta nevis tiesībsargājošām iestādēm, bet Sociālo dienestu tantēm - Stokholmas Sociālais dienests gaidot, lai džihādisti paši nāk pieteikties un atradikalizēties, bet Gēteborgā tante Beta apmeklē viņus mājās. Sadarbību ar teroristu organizācijām Zviedrijas likumdevēji ir izvēlējušies nekriminalizēt.

Tikmēr trīs islāmisti šobrīd tiek tiesāti par terorakta gatavošanu - viņi iepirkuši lielus daudzumus ķimikāliju spridzekļu gatavošanai un plānojuši uzbrukumus konkrētiem objektiem. Viens no apsūdzētajiem strādājis Policijas augstskolā un cita starpā nodarbojies ar komunikāciju un ieroču telpu izbūvi.
Interesants ir iemesls, kāpēc šo teroraktu gatavotāji vispār atrodas Eiropā un Zviedrijā. Izrādās, ka nabadziņi te glābušies no Uzbekistānas drošības dienestiem, galvenais ķimikāliju iepircējs kā iemeslu patvēruma meklēšanai minējis arī to, ka Uzbekistānā, valstī ar 90% islāmticīgo, viņu vajājuši tāpēc, ka viņš ir praktizējošs musulmanis. Migrācijas dienests ir bijis tieši tik naivs, lai šādam absurdam noticētu.

Patiesībā nekādas naivitātes, protams, sen vairs nav, un viss notiekošais ir ļoti aktīvi izdarīta izvēle ignorēt riskus, kuri nesaskan ar "labo" cilvēku "progresīvo" pasaules uzskatu.

http://www.dagensjuridik.se/2019/01/stora-delar-av-vasteuropa-har-varit-naiva-3-000-valdsbejakande-extremister-i-sverige
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/bettan-byvald-soker-upp-is-atervandarna
https://www.expressen.se/nyheter/brottscentralen/har-ar-mannen-som-atalats-i-terrormalet/

11 comments - Leave a comment

Jan. 11th, 2019 01:17 pm

"Daudzi zviedri nesaprot atšķirību starp atvērtību un totālu naivitāti." (N.Dervish, Irānā dzimis rakstnieks un žurnālists)
"Zviedrija kāpjas atpakaļ jautājumos, kuri attiecas uz sievietēm un līdztiesību."(M.Rashidi, Irānā dzimusi sieviešu tiesību aktīviste, kuru pēc viņas vīra pasūtījuma sakropļoja, sejā ielejot skābi)
"Neiespējami lasīt Orvela "Dzīvnieku fermu" un "1984" un nedomāt par Zviedriju." (J.Ganman, žurnālists un mūziķis)

Divi ar medijiem nesaistīti puiši divus gadus filmēja dokumetālo filmu "A Swedish Elephant", par aktuālajiem Zviedrijas iekšpolitikas jautājumiem intervējot dažādu politisko uzskatu pārstāvjus. Visgrūtāk esot nācies pierunāt meinstrīma ideologus, jo viņu aprindās neparedzami jautājumi neesot modē. Filmēšana notika par personīgiem un saziedotiem līdzekļiem, jo pareizie naudas dalītāji neapmaksā to, par kā pareizo ideoloģisko ievirzi nav pārliecināti. Arī pēc filmas pabeigšanas sabiedriskie mediji nebija ieinteresēti ne to rādīt, ne par to runāt.
Filmas logo - zildzelteni svītrots zilonis ar aizsietu snuķi simbolizē filmas veidotāju atļaušanos pamanīt istabā esošo ziloni. Tas ir pretmets savulaik populārajam ""A Swedish tiger"", kurš radās pēc 1941.g. Zviedrijas Aizsardzības štāba uzsāktās Modrības kampaņas pasūtījuma (ņemot piemēru no vācu Klusēšanas kampaņas). Šīs kampaņas mērķis bija panākt sabiedrības klusēšanu, un tās popularizēšanai tika radīts zildzelteni svītrota "Zviedrijas tīģera" zīmējums, kuram bija dubults vēstījums, jo "tiger" kā darbības vārds nozīmē klusē, bet kā lietvārds - tīģeris. Tolaik tika izplatīti un restorānos, vilcienos, iestādēs, ielās izlīmēti 400 000 plakāti ar šo pamudinājumu klusēt, tīģeri drukāja arī uz vēstuļpapīra un aploksnēm.
Upd. Izrādās, centīgākie klusētāji pat šādas nozīmītes nēsājuši - "Jag tiger (Es klusēju)" -
Klusētājs

Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz ikonas "Undertexter" video ekrāna apakšējā malā.

"A Swedish Elephant"

20 comments - Leave a comment

Jan. 6th, 2019 04:32 pm

Noskatījos interviju sēriju "Pašlustrācija" - https://ltv.lsm.lv/lv/dokumentalie/paslustracija/visi/
Tiešām vērtīgs "Mistrus Media" darbs, ļaujot Peteram, Skulmei, Cilinskai un Lācim (turpinājumā laikam arī citiem) runāt par laiku, notikumiem un sevi. Izbrīna gan, ka šīs intervijas raidījuma formātā televīzijā nav rādītas, tikai publicētas mājas lapā, bet sabiedriskā medija raidlaiks acīmredzot vairāk nepieciešams kādai rozamundei pilčerei.
Čekas maisu tēmā kopumā izbrīna žurnālistu neieinteresētība - visa veida racionalizācija un relativizēšana, protams, ir žunālistikas modes jaunais melnais, bet diskusijas neesamība, Krauzes bezzobainā intervija ar "Puguli", arī attiecīgu rakstu sērija "Ir", tomēr pārsteidza.
Tāpat neviens žurnālists laikam nav painteresējies, kāpēc privātpersonai Ilmāram Poikānam nācās kā brīvprātīgajam izveidot kartīšu publicēšanas vietni.

7 comments - Leave a comment

Jan. 5th, 2019 01:08 pm

"Ar ziņu pienesējiem draugos
es piedzimu un liela augu
šai zemē, kur ik noslēpums kļūst skaidrs.

Ar ziņu pienesējiem draugos
es nodevības dzīlēs raugos,
un acis neasaro vairs."

(Amanda Aizpuriete)


Vai kāds zina, kad šis dzejolis rakstīts?

2 comments - Leave a comment

Dec. 16th, 2018 10:34 am #Marianne

Parīzes Mariannas un policistu skatieni

Mariannas

2 comments - Leave a comment

Dec. 12th, 2018 05:36 pm

Izrādās, ka islandiešiem ir 13 Ziemsvētku rūķi, katrs ierodas savā dienā, sākot no šodienas, 12. decembra, viens par otru jaukāki: kokkājis-aitu trenkātājs, aizu rūķis-piena putu zaglis,  strupulis-pannu izēdājs, karošu laizītājs, katlu leksētājs, bļodu zaglis, durvju dauzītājs, jogurta rijējs, desu čiepējs, lūriķis, aizdurvē ošņātājs, gaļas ķeksētājs un sveču zaglis.

Katrs no viņiem paliek 13 dienas, tātad 24.decembrī rūķu saime ir pilnā skaitā, vēl viņiem pievienojas arī melnais Ziemsvētku kaķis, kurš apēdot tos, kuriem Ziemsvētkos nav neviena jauna apģērba gabala. Rūķu māmiņa - milze Gryla, pieminēta jau "Jaunākājā Edā", esot ģimenītes baisākā pārstāve, bet līdz 18.gs. islandieši bijuši tik ļoti šīs saimes pārbaidīti, ka nolēmuši turpmāk likt rūķiem darīt arī labus darbus, un tad rūķi paklausīgo bērnu kurpēs sākuši likt dāvaniņas, bet nepaklausīgo - kartupeļus. 

Jólasveinarnir

17 comments - Leave a comment

Dec. 5th, 2018 06:38 pm kapacitāte

Zviedru diskusijās par migracijas paktu parādījušās atsauces uz Eiropas Komisijas pasūtītu 2010.gada ziņojumu "Study on the feasibility of establishing a mechanism for the relocation of beneficiaries of the international protection” - tajā, spēlējoties ar cipariņiem, tiek modelētas situācijas, kurās zināmu mērķu sasniegšanai - attiecīgo personu izvietošanai - tiek paredzēts iedzīvotāju blīvums 200 uz kvadrātkilometru (tabula nr. 9, 113.lpp.) vai pat 1000 uz kvadrātkilometru (tabula nr. 12, 116.lpp.). Aprēķinātā Zviedrijas iedzīvotāju skaita kapacitāte - 440 850 743.
Arī Latvijas kapacitāte tur atrodama - 62 718 695 (62 miljoni, Karl!).
Izskatās, ka labie, centīgie gudrinieki, rēķinot 1000 personas uz kvadrātkilometru, arī visas iekšzemes ūdenstilpnes uzskatījuši par apdzīvojamām.

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/docs/pdf/final_report_relocation_of_refugees_en.pdf

Kopumā pamācoša un baisa lasāmviela, visai tiešā veidā parādot, "no kurienes aug kājas" vairākkārtējiem mēģinājumiem uztiept kvotas, manipulācijām ar sabiedrības viedokli utt.

14 comments - Leave a comment

Dec. 3rd, 2018 03:28 pm progresīvās nabadziņu kopšanas metodes

Malmes pilsēta, kura uzņēmusies tik milzīgu "humanitāro atbildību", ka to jau ilgstoši uztur pārējā valsts, par 3300 kronām dienā apmaksājusi divu kriminālistu izmitināšanu piecistabu luksusdzīvoklī, aprūpē ietilpusi arī maltīšu piegāde un apkopējas pakalpojumi. Viendien apkopēja sūtījusi kopjamajiem īsziņu, ka ieradīsies tīrīt dzīvokli, bet viens no aprūpētajiem atbildot solījis piekaut un nomest no balkona, ja apkopēja viņu pamodinās. Vēlāk izrādījās, ka niknums izskaidrojams ar sliktu naktsmiegu, jo puisis visu nakti strādājis - tonakt kādā daudzdzīvokļu mājā notika sprādziens, viņa pirkstu nospiedumi tika atrasti uz notikuma vietā atrasta spridzekļa, sprāgstvielas glabātas arī dzīvoklī. Kopumā Malmes pilsēta attiecīgajam "probācijas" pakalpojumus sniedzošajam un noziedzniekus kopjošajam uzņēmumam samaksājusi 70 miljonus kronu.

Savukārt Gēteborgas sociālā dienesta kundzīte, kura nodarbojas ar bijušo Islāma valsts kaujinieku kopšanu, empātiski stāsta laikrakstam "Svenska Dagbladet": "Daudz jāstrādā, lai iegūtu uzticēšanos, ka mēs nevēlamies viņus sodīt, bet gribam, lai viņi jūtas labi un atkal kļūst par kārtīgiem pilsoņiem." Interesanti, ko par viņas vārdiem teiktu mierīgie iedzīvotāji valstīs, kur IS kaujinieki slepkavo.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/skane/malmo-betalade-miljonbelopp-gangkriminella-fick-lyxlagenhet
https://www.svd.se/de-stred-for-is--tar-inte-avstand

8 comments - Leave a comment

Nov. 24th, 2018 01:26 pm

"Spēlmaņu nakts" balva Daudziņam par Ļeņinu un Nastavševa Omi ir burvīga, ironiska parafrāze teātra un kino vēstures lappusei, kurā bija neiespējami atveidot dižā vadoņa tēlu un netikt godinātam, prēmētam un apbalvotam.

Leave a comment

Nov. 21st, 2018 08:00 am

Uzmini nu, kurā Eiropas valstī iespējama situācija, ka feministikas partijas priekšvēlēšanu pasākumā partijas pārstāvei liek pasēdēt citā istabā, kamēr vīri teic runas un sarunā lietas. Un pat par atpakaļrāpuli šajā burvīgajā stāstā neviens netiek nosaukts, jo visi rāpo pareizajā virzienā.

13 comments - Leave a comment

Nov. 14th, 2018 07:14 pm biedrs no sistēmas

"Ļoti satraukti ir ne tikai "Lemberga aģenti" vai "oligarhu ielikteņi", bet arī profesionāli un godprātīgi sistēmas darbinieki."

5 comments - Leave a comment

Nov. 7th, 2018 08:12 pm pirms vs pēc

Atprātošanas un vāju vēstures zināšanu dēļ daļa eiropiešu jau tiešām tic vai izliekas ticam, ka melna telts ir Tuvo Austrumu sieviešu tautastērps. Te skaisti un informatīvi attēli par dzīvi, dzīvotu pirms mullas pārņēma varu un kļuva par modes blogeriem - Before sharia spoiled everything - https://twitter.com/beforesharia

Līdz šim nezināju, ka Atvudas "Kalpones stāstu" par sieviešu tiesību zaudēšanu esot iespaidojis ceļojums uz Kabulu un islāma revolūcija Irānā. Bet tiešām interesanti, ka attiecīgā tērpa vēstījumu grāmatā, filmā un seriālā skatītāji nolasa viennozīmīgi, bet melno telšu vēstījumu nē.

Pirms vs Pēc

Tags:

45 comments - Leave a comment

Nov. 7th, 2018 07:26 am Kulturālā bagātināšānās - nākamais līmenis

Malmes mošejas pārstāvji sašutuši, ka apkārtnē plānots celt augstceltnes, kuras aizēnošot mošeju. Pašvaldība, izstrādājot un saskaņojot detālplānojumu, neesot pajautājusi imāmu viedokli. Mošeja esot ne tikai reliģiska, bet arī kultūras celtne un multikulturālisma platforma, kurai jābūt redzamai no visām pusēm.
http://malmo.lokaltidningen.se/nyheter/2018-11-04/-Mosk%C3%A9-befarar-att-de-kommer-skymmas-3445902.html

Arī politisko partiju islamizācijas ziņās šķietami jau ir bijis viss: šariata likumus piemērojoši tiesas piesēdētāji no Centra partijas, Feministu partijas feministes, kuras aģitē, ka ebrejiem jāaizvācas no Izraēlas, palestīniešu teroristu dievinoša Eiroparlamenta deputāte, un visādi islāmisti parastie. Tomēr tagad sasniegts jauns līmenis, kurš pat parasti politkorektajam "Expressen" liek jautāt "Vai var iekarot politisku partiju?" Izrādās, ka Sociāldemokrātu - vecākās un lielākās Zviedrijas politiskās partijas - jaunatnes organizācijas Skones nodaļu pērņēmuši islāmisti. Pirms dažiem gadiem nodaļā pēkšņi parādījies lērums jaunu biedru, kuri ar laiku sākuši draudēt, veikt islāmistisku propagandu, sapulcēs apspriest homoseksuāļu "netīrās asinis", iebaidīt, iespaidot nodaļas vadības vēlēšanu procesu utt. Pat sociāldemokrātiem dārgās un (uzzinu pēdējā!) aktivitāšu noslēgumā ierastās internacionāles dziedāšanu gada sapulcē aizstājuši ar kādu arābu cīņas dziesmu. Labie cilvēki un partijas vadība tikai neizpratnē rausta plecus - nez kā tas varējis gadīties, kaut arī daži partijas biedri par notiekošo ziņojuši partijas vadībai jau 2017.gada pavasarī. Nu ko, gaidīsim, kad kādam meinstrīma medijam pietiks drosmes pajautāt ne vairs "vai", bet "cik ātri" var iekarot valsti?

https://www.expressen.se/nyheter/ssu-harvan-handlar-om-en-strid-mellan-det-gamla-och-det-nya/
https://www.expressen.se/kvallsposten/larmet-s-beroende-av-extrem-falang-islam-ar-botemedlet/
https://www.expressen.se/kvallsposten/uppgifter-ssu-falang-om-homosexuella-smutsiga/

Tags:

5 comments - Leave a comment

Nov. 3rd, 2018 11:04 am

"When asked by Committee investigators whether she had ever met Judge Kavanaugh, she said: "Oh Lord, no.""

Džūdija Manro-Leitona (Džeina Dou), kura apsūdzēja Bretu Kavano izvarošanā, esot tikai bijusi dusmīga, gribējusi uzmanību un paspēlēt taktiskas spēles.
Zviedru pareizais, labais meinstrīms, kuram citkārt tik svarīgi pavēstīt, ko kurš amerikānis ēdis brokastīs pirms 30 gadiem, par šo vienprātīgi klusē. Gan jau citi pareizie, labie meinstrīmi tāpat.
https://www.judiciary.senate.gov/imo/media/doc/2018-11-02%20CEG%20to%20DOJ%20FBI%20(Munro-Leighton%20Referral)%20with%20redacted%20enclosures.pdf

1 comment - Leave a comment

Nov. 1st, 2018 10:04 pm Freedom isn't basic. Kā mēs līdz tam nonācām?

Tik tālu nu esam aizspēlējušies, ka šāds video tiek saukts par strīdīgu un rasistisku.

Freedom is basic

Tags:

10 comments - Leave a comment

Oct. 28th, 2018 03:09 pm

Džordans Pītersons sarunājas ar Bilderbergas kluba zviedru kurjeri (citu brīnumainu apgalvojumu vidū viņa pirms pāris gadiem izcēlās ar apgalvojumu, ka 9 miljoni zviedru mierīgi varētu pie sevis uzņemt 30 miljonus).
JP vs klubiņš
Reizēm pokersejas pastāsta tik daudz.

Tags:

4 comments - Leave a comment

Oct. 23rd, 2018 04:17 pm kā progresīvi skaidrot mākslu

Pēc piecus gadus ilgas renovācijas 13.oktobrī tika atklāts skaisti restaurētais Zviedrijas Nacionālais muzejs, un liels bijis skatītāju prieks, ieraugot, cik sekmīgi muzejs veic izglītošanas darbu, pie klasiķu gleznām izvietojot ideoloģiski pareizus paskaidrojumus tautas apgaismošanai.

Piemēram, Karla Vilhelmsona 1909.g. glezna "Baznīcēni laivā"

Wilhelmsson-Kyrkfolk i båt


Paskaidrojums pilnā apjomā: "Ideja par to, ka pastāv pārmantotas tautas iezīmes, iespaidoja Vācijas un Ziemeļvalstu domāšanu kopš romantisma. Lauciniekiem, zemniekiem un zvejniekiem, kuri dzīvoja pēc senām kultūras tradīcijām un kuriem bija smaga darba apzīmogoti ķermeņi, nācās pārstāvēt ziemeļnieku nacionālos tipus. Kopš 19. gadsimta vidus šo perspektīvu pastiprināja anatomisku muzeja eksponātu kolekcijas, kuras ieguva antropoloģiskas rasu pētniecības virzienu. Eļļa uz audekla. NM 1796. Iepirkts 1914.g."


https://twitter.com/Grandmannen/status/1051443088579682304

Dālarnā gleznotās Andersa Corna gleznas "Vasaras saulgriežu deja" (zviedriem tikpat nozīmīga kā, Jaņa Rozentāla "No baznīcas" latviešiem) priekšā novietots cita mākslinieka darbs - kaste ar gaļas iepakojumos saliktiem sagraizītiem Dālarnas zirdziņiem un paskaidrojums: "(..) nacionālā identitāte ir patēriņa prece ar ierobežotu derīguma termiņu."


https://twitter.com/NymanFurug/status/1054022424361136128/photo/1

Savukārt sabiedriskā medija - Zviedrijas radio - kultūras redakcija piebilst, ka muzejā tagad viss jauki un pareizi, bet nosaukums "Nacionālais" gan esot kā kurpe, kas berž.

https://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=478&artikel=7069621

15 comments - Leave a comment

Oct. 21st, 2018 05:38 pm

Pēdējā laikā viesībās un dažādos pasākumos daudzi pieprasa individuāli piemērotu pārtiku. Zviedru zinātnieki esot to pētījuši un nonākuši pie secinājuma, ka sekulārā valstī diēta aizstāj reliģiju.
Stokholmas Teoloģiskās augstskolas profesore saka: "Kristietībā runā par pakļaušanos kā sava veida brīvību. Atsakoties no kaut kā, upurējot, nedaudz ciešot, man šķiet, ka es daru kaut ko labu." Viņa uzskata, ka līdzīga motivācija vada, sekojot diētām: "Diēta var piepildīt dzīves jēgu tā, ka cilvēks kļūst par daļu no sistēmas un iegūst jēgpilnas kopības sajūtu."

https://www.svt.se/nyheter/vetenskap/darfor-foljer-sa-manga-svenskar-dieter

Tags:

11 comments - Leave a comment

Oct. 16th, 2018 07:44 am 2018.g. rudens, Eiropa, feminisma lielvara

Skats šorīt ejot uz darbu - pa ielas otru pusi soļo vīrs un melnā teltī tērpta sieviete, blakus trīs-četrus gadus veca meitenīte vairākkārtu tērpā līdz zemei, ap galvu cieši apsieti vairākkārtu lakati. Meitenīte iebrien nakts rasas piemirkušajās lapās un mazliet paceļ tērpa malu. No vīrieša puses atskan rējienam līdzīga skaņa, mamma zibenīgi pieklūp un sarausta meitas apģērbu līdz pienācīgajam garumam.

Tags:

38 comments - Leave a comment

Oct. 7th, 2018 10:39 pm

Prieks Bojāra raidījumā skatīties, cik Reizniece-Ozola un Lībiņa-Egnere apmierinātas ar sevi un savām partijām. Nodzīvoties līdz tādiem reitingiem un turpināt pārlaimīgi smaidīt un ķiķināt tik tiešām ir māksla.

11 comments - Leave a comment

Back a Page