Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Sep. 26th, 2020 01:48 pm kurš to sauca par sazvērestības teoriju?

"Dagens Industri" raksta, ka vakcinēšanās pret Covid-19 var būt obligāta, lai ieceļotu noteiktās valstīs, mācītos vai strādātu.
"Papildus iestāžu rekomendācijām - un pilsoņu vēlmēm - mums būs jāņem vērā arī citu valstu noteiktās prasības un prasības noteiktās vietās. Par to šobrīd runā visur: ES, Pasaules Veselības organizācijā un starp nozares kolēģiem," saka Zviedrijas vakcinācijas koordinators Ričards Bergstrēms.
Viņa darbavieta ir izvietota Ženēvā, Šveicē, un viņš apgalvo, ka tur tiek arvien vairāk runāts par turpmākajām vakcinācijas prasībām dažādās nozarēs: "Esmu jau dzirdējis par universitāti, kura pieprasīs gan darbinieku, gan studentu vakcinēšanu, lai izveidotu drošu universitātes pilsētiņu."
Vērojot tendences, gan izskatās, ka šī būs tā retā joma, kura zviedri neskries pa priekšu vilcienam, bet brauks otrajā vagonā. Toties citu skrējēju pa sliedēm būs gana daudz.
https://www.di.se/nyheter/covidvaccin-kan-bli-obligatoriskt-vid-resor/

Tags:

7 comments - Leave a comment

Sep. 24th, 2020 03:37 pm

Laikraksts "Expressen" empātiski raksta par noziedzniekiem, kuri 8 stundas spīdzināja, varoja un pēc tam mēģināja aprakt dzīvus divus sešpadsmitgadīgus zviedru puikas. 21 gadu vecais irānis (izcelsmi laikraksts, protams nemin) esot bezdarbnieks un sapņojot atvērt restorānu. "Viņš stāsta par dzīvi cietumā: viņš domā, ka tā ir garlaicīga, bet, pēc psihiatra domām, viņš "pašreizējā situācijā nejūt nekādu satraukumu"". 18 gadīgajam tunisietim esot ADHD diagnoze un gadīšanās sliktā kompānijā. Humānā zviedru tautas daļa sociālo tīklu komentāros izsaka pateicību par iejūtīgo skaidrojumu.
Laikraksts diemžēl ir neiekļaujošs un diskriminējošs pret dažādām profesijām, jo, spriežot pēc iepriekš veikto noziegumu sarakata, bezdarbnieks ir bijis pat ļoti nodarbināts.

Tags:

9 comments - Leave a comment

Sep. 22nd, 2020 09:34 am ko ārzemju ziņās jums nestāsta

2700 notiesāti noziedznieki gaida rindā uz Zviedrijas cietumiem. Agrāk rinda uz cietumu esot bijusi 50 dienas, tad 75 dienas, bet nu jau 100 dienas.
"Situācija ir nopietna. Šodien mūsu klientu pieplūdums ir ievērojami lielāks nekā pirms dažiem gadiem. Pēdējo divu gadu laikā mēs esam izbūvējuši 700 jaunas vietas, bet ar to nepietiek," saka Zviedrijas Kriminālpārvaldes nodaļas vadītājs Jūakims Rīghammars. Bet sabiedriskās televīzijas žurnālists vēsta: "Doma, ļaujot noziedzniekam atrasties brīvībā laikā starp notiesājošu spriedumu un cietumsodu, ir tāda, ka cilvēkiem jāpaspēj nokārtot lietas savā dzīvē, piemēram, pieprasīt bezalgas atvaļinājumu."
Gaidot rindās uz cietumu, bieži tiek izdarīti jauni noziegumi. Arī nesenajā gadījumā, kad Solnā 8 stundas varoja un spīdzināja, bet pēc tam mēģināja aprakt dzīvus divus pusaudžus, viens no noziedzniekiem jau jūlijā bija notiesāts par ļaunprātīgu dedzināšanu, bet pārpildīto cietumu dēļ viņa rinda uz vietu ieslodzījumā vēl nebija pienākusi. Šī no Irākas importētā noziedznieka kontā arī pirms dedzināšanas jau bija vairāki smagi noziegumi.
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/tusentals-domda-gar-fria-i-vantan-pa-fangelse

Tags:

11 comments - Leave a comment

Sep. 16th, 2020 09:08 am

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Matss Lēfvings intervijā apgalvo: "Šobrīd mums Zviedrijā ir vismaz 40 uz ģimenes saitēm balstīti kriminālie grupējumi, tā dēvētie klani, es apgalvoju, ka viņi ieradušies Zviedrijā vienīgi ar mērķi organizēt un sistematizēt kriminalitāti. Viņi pārņem varu, viņiem ir augsta vardarbības kapacitāte, un viņi grib pelnīt naudu. Un to viņi dara ar narkotiku noziegumiem, vardarbīgiem noziegumiem un izspiešanām. Indivīds nav svarīgs, pat laulības tiek organizētas, lai stiprinātu klanu. Turklāt visa ģimene, dzimta vai klans audzina savus bērnus tā, lai viņi pārņemtu noziedzīgo organizāciju vadību. Šiem bērniem nav ambīciju kļūt par sabiedrības daļu, bet viņiem ir kopš dzimšanas ieaudzinātas ambīcijas pārņemt kriminalitāti, un tur mēs Zviedrijā esam diezgan naivi."

Uzmini nu, pie kādiem pasākumiem ķērās "labie cilvēki" pēc šīs intervijas.

Tags:

7 comments - Leave a comment

Sep. 12th, 2020 11:24 am

Netflix jaunais, krāšņais piedāvājums - https://www.youtube.com/watch?v=EqqHlG5BeVs. Laikraksts "The Telegraph" raksta, ka tiem, kuriem ir iebildumi pret šādu Epšteina draudzenes garā radītu izklaidi, esot bail no bērnu seksualitātes...

Tags: ,

10 comments - Leave a comment

Sep. 11th, 2020 05:22 pm vēl par Oskariem

Uzticība attiecīgajai ideoloģijai būs ne tikai noteicošais kritērijs balvu nominācijām, bet jau ir kritērijs, izvēloties jaunos Kinoakadēmijas biedrus, filmu vērtētājus. Tiem, kurus nesen izvēlējās no Zviedrijas, rases sertifikātus vēl varbūt neprasīja, bet līdzšinējie darbi bija ideoloģiskajām prasībām atbilstoši. Tātad Zviedrijas 2020.gada pienesuma ASV Kinoakadēmijas spēles un dokumentālo filmu vērtētāju saimei pilns saraksts: Guzīnu izcelsmes režisors Levans Akins, kura kontā tikai divas filmas un atsevišķas seriālu epizodes, toties viņa Gruzijā filmētā filma "And then we danced", par divu puišu - dejotāju - mīlu, izsauca pat ļoti asus protestus pirms pirmizrādes Tbilisi. Zviedru reportieri to, protams, atstāstīja patronālās šausmās par tādu nepateicību un atpalicību. Irāņu izcelsmes režisors Ali Abasi, ievērību guvis ar filmu "Border" par meža briesmonīšu iekļaušanos sabiedrībā. Divu filmu autors Kaspers Kolins, uzņēmis visai intersantu dokumentālo filmu par trompetistu Lī Morganu "I called him Morgan" no Morgana draudzenes skatpunkta. Jērans Hugo Ulsons, bez konkurences kvalificējas savas ievērojamākās filmas nosaukuma dēļ vien - "The black power mixtape 1967-1975".

Tags: ,

2 comments - Leave a comment

Sep. 10th, 2020 08:03 pm

Piemetot savu pieckapeiku uzjautrinošām sarunām par jauno kvalificēšanās kārtību Oskariem, atļaujos pareģot, ka godājamiem locekļiem nāksies ASV Kinoakadēmijas paspārnē nodibināt mazu rasu bioloģijas institūtiņu, lai ieviestu precīzu kontroli pār galveno lomu un 30% iekvotēto atbilstību prasībām.
Tad vairs neviens neiesmies par birkas 'person of color' piekarināšanu Banderasam https://www.theolivepress.es/spain-news/2020/01/17/shock-as-spains-antonio-banderas-is-labelled-coloured-ahead-of-oscars/, bet viņš pats priecīgs iesniegs sertifikātu vai arī nokaunēsies par tāda neesamību.

Tags: ,

5 comments - Leave a comment

Sep. 9th, 2020 08:44 am par sugu izcelšanos

Kreisajiem teroristiem reiz, 20.gadsimta 70tajos radās plāns nolaupīt Zviedijas nodarbinātības ministra vietnieci Annu-Grētu Lejonu. Sekojot plānam, viņas miessasargs bija jānošauj, bet Anna-Grēta jāiesēdina šaurā koka kastē kādā Stokholmas pagrabā un jāgaida prasību izpilde. Leijonas nolaupīšanas mērķis bija saņemt izpirkuma maksu un piespiest Rietumvācijas valdību atbrīvot apcietinātos organizācijas "Sarkanās armijas frakcija" teroristus (Rote Armee Fraktion/RAF nosaukta par godu Kubas, Ķīnas un Krievijas revolucionārajām armijām, tā uzskatīja, ka cīnās pilsētas partizānu karā pret pastāvošo varu un buržuāziju). Attiecīgās ideoloģijas pārstāvji jau tolaik ar eksaktajām zinībām pārsvarā bija uz jūs un kasti bija uzkonstruējuši tādu, kurā izdzīvošanas iespējas bija minimālas. Par laimi, Annai-Grētai šajā šķirstā nenācās nokļūt, jo Stokholmas policija teroristus aizturēja neilgi pirms plānotā uzbrukuma. Policijas operācijas nosaukums bija "Sarkanā Eba", bet pēc teroristu vadoņa, vācieša Norberta Kröchera, aizturēšanas policija ziņoja, ka Eba kļuvusi zaļa.
Bandas vadoni izdeva Rietumvācijai un notiesāja uz 11,5 gadiem, bet pēc 8 gadiem atbrīvoja, kādu lielbritānijas pilsoni izdeva Lielbritānijai un netiesāja vispār. Pārējos tiesāja Zviedrijā, piespriežot no 3 mēnešiem līdz 4 gadiem maigus sodus. Vēlāk daži no šiem jaukumiņiem turpmākajai karjerai izvēlējās visai līdzīgu ceļu. Uzmini nu, kāda ir viņu nodarbošanās mūsdienās.

4 comments - Leave a comment

Sep. 6th, 2020 09:38 am

Te vēl nedēļu varēs redzēt Valmieras teātra izrādi "Meža meitas" - https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/05.09.2020-teatris.zip-valmieras-teatra-izrade-meza-meitas.id196058 - par sieviešu dzīvi mājās, mežā, cietumā nacionālo partizānu kara laikā.
Skaudrs stāsts, skatoties acīs cauri laikam un liecinot par Sievietēm, kuras tiešām bija Mūsējās.

2 comments - Leave a comment

Sep. 2nd, 2020 09:01 am "... Zviedrijai, kuras vairs nav"

Vakara laikraksta "Aftonbladet" galvenais politiskais redaktors raksta: "Bandu nodarītie postījumi, spridzināšanas, organizētas slepkavības un laupīšanas, pazemojot upurus, ir novedušas vardarbību tādā līmenī, ar kādu mūsu sabiedrība, šķiet, nav spējīga tikt galā. Mūsu kriminālpolitika ir veidota Zviedrijai, kuras vairs nav."
Daži domā, ka tā beidzot ir notiekošā apjēgsme, es domāju, ka tas ir lepns paziņojums par sasniegto, jo sociāldemokrātiskais laikraksts, tāpat kā tā redaktors vienmēr bijuši velkomisma propagandas un importētās noziedzības relativizācijas pirmajās rindās, sacenšoties par pirmo vietu centībā vien ar "Dagens Nyheter" un sabiedriskajiem medijiem.
Tas pats laikraksts vakardienas ziņās par bandu kariem Gēteborgā apmierināti vēsta, ka situācija normalizējoties, jo visiem labi zināma kriminālistu ģimene iekasējusi "soda naudu" no citas bandas kā kompensāciju par kādu agrāku šaušanu, tāpēc noslēgts pamiers. Laikraksts to nosauc par jaunatklātu harmoniju...
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/y3LpnR/uppgifter-konflikten-i-goteborg-over--betalade-for-skjutning

Tags:

5 comments - Leave a comment

Aug. 31st, 2020 05:03 pm

Komiski vērot, kā "Kultūrdevas" vadītāja cenšas izspiest kādu aizvainotu vai diskriminētu šņukstu no 3 veiksmīgām aktrisēm. Neizdodas. Un Ždanoka arī viņām neesot mūsējā. Nākamreiz ne tikai pareizs scenārijs jāuzraksta, bet arī pareizi dalībnieki jāatlasa.
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.08.2020-sievietes-un-sabiedribas-uzliktie-uzvedibas-modeli.id195504/

6 comments - Leave a comment

Aug. 31st, 2020 07:52 am

Pēc baisā nozieguma, par kuru te rakstīju vakar, "labie cilvēki" nopietnām sejām nolēmuši vairāk uzmanīt... kapsētas, jā, nevis noziedzniekus, bet kapsētas, Karl!
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/okad-bevakning-pa-stockholms-kyrkogardar

Tags:

5 comments - Leave a comment

Aug. 30th, 2020 11:18 am kreiso kapu kultūra

Pagājušajā sestdienā, stundu pirms pusnakts divi sešpadsmit gadus veci puiši devās uz mājām caur škietami mierīgu rajonu pie Karolinska Universitātes slimnīcas Solnā. Nākamajā rītā viņus atrada tuvējā kapsētā, apmēram astoņas stundas viņi bija varoti, sisti un spīdzināti, velkot ar nazi pa rokām un kājām, pēc tam viņus mēģināja aprakt dzīvus. Pirmajās dienās pēc nozieguma prese darīja visu, lai pārliecinātu lasītājus, ka arī uzbrucēji bijuši puikas, līdz bija spiesti atzīt, ka tie ir 18 un 21 gadus veci attiecīgas, vārdā neminamas, izcelsmes noziedznieki, jau vairākas reizes tiesāti. Viens no viņiem notiesāts arī šovasar, bet sistēma viņu "neesot paspējusi" apcietināt soda izciešanai.
Kreisie politiķi un debatētāji, kuriem vienmēr kāds nēzdodziņš sagatavots pašizdomātai upuru hierarhijai, šoreiz presē un sociālajos medijos nevis rakstīja par notikušo, bet uzbruka tiem, kuri norādīja, ka tās ir bezatbildīgās politikas kārtējās sekas. Nepareizi bijis arī atgādināt, ka pēdējā laikā ļoti pieaudzis to noziegumu skaits, kuru mērķis ir pazemot un spīdzināt upurus - parasti ļoti jaunus zviedru puišus un meitenes.
Upd. Podkāstam par šo jau tradicionālo kreiso uzvedību autori devuši nosaukumu "Kreisie apglabāja sevi Solnas kapos".

Tags:

Leave a comment

Aug. 29th, 2020 04:58 pm

Gabaliņš jaunās, kulturāli bagātinātās Zviedrijas - Malme vakar, 28. augustā, ievainoti tikai policisti, diegabikši tādos rajonos jau sen nedzīvo.

Malme 2020

Tags:

6 comments - Leave a comment

Aug. 28th, 2020 08:22 am humanitārā lielvara

50 uzņēmumi un organizācijas, kurus vada radikālie islāmisti, pēdējos piecos gados ir veikuši darījumus ar valsti un pašvaldībām vairāk nekā 1 miljarda zviedru kronu vērtībā.
Lielākā daļa samaksas saņemta par izglītības pakalpojumu sniegšanu, t.i. par jaunas islāmistu paaudzes audzināšanu. Vienā no skolām, kura nesa lepno "Zinātnes skolas" vārdu, strādāja arī krietns bars bijušo Islāma valsts kaujinieku.
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/radkala-islamister-i-mangmiljonaffarer-med-svenska-kommuner

Tags:

2 comments - Leave a comment

Aug. 25th, 2020 02:39 pm

Vai latviskajā dzīvesziņā ir kāds apzīmējums laika posmam no 22.-24. jūlija līdz 22.-24.augustam, kurā pārtika bojājoties ātrāk nekā parasti? Zviedriski to sauc par pūšanas mēnesi un suņu dienām. Šajā laikā cilvēki varot uzvesties dīvaini, bet neticamus mītus sauc par pūšanas mēneša stāstiem. Vispārējo pirmsvēlēšanu ālēšanos šomēnes tātad var norakstīt pūšanas rēķinā.

5 comments - Leave a comment

Aug. 22nd, 2020 10:11 pm

Beidzot saņēmos noskatīties Gaujas "Neviens mūs neapturēs". Reklamēta kā kaisles drāma, bet kaisles temperatūra pāris grādi virs nules, garlaicīgs kino, kokaini dialogi un vāji nospēlētas lomas, kārtējās sājās latviešu vecās pagastmājas skaņu ierakstu studijas mistērijas. Bet, atceroties satraukto "feministu" cepienu, turpinu skatīties tikai tāpēc, lai uzzinātu, kur man kā sievietei būs jāapvainojas. Varbūt arī tas bija tikai reklāmas triks?

Tags:

3 comments - Leave a comment

Aug. 20th, 2020 06:17 pm tavas baltās privilēģijas

Zviedrijas sabiedriskais radio P4 Esterjētlandē piedāvā tev noskaidrot tavas baltās privilēģijas.

"Vai vēlies uzzināt, cik priviliģēts tu esi tieši savas ādas krāsas dēļ?
IZPILDI MŪSU TESTU: Cik tu esi priviliģēts?
Sāc, turot paceltus piecus pirkstus. Pēc tam noliec vienu pirkstu par katru apgalvojumu, kurā sevi atpazīsti. Gatavs?
- Noliec pirkstu, ja esi kādreiz šeit mājās, Zviedrijā ("pamodušies" kaunīgie latvieši te, protams, lasa: "šeit mājās, Latvijā"), nolamāts savas ādas krāsas vai izcelsmes dēļ.
- Noliec pirkstu, ja kāds svešinieks pret tevi šeit mājās, Zviedrijā, ir izturējies ar naidu vai dusmām.
- Noliec pirkstu, ja apsargi vai personāls ir tevi novērojuši tiklīdz tu ieej veikalā.
- Noliec pirkstu, ja policija kādreiz tevi apturējusi bez acīmredzama iemesla.
- Noliec pirkstu, ja kādreiz šeit mājās, Zviedrijā, esi uztraucies par savu drošību vienīgi savas ādas krāsas dēļ.
Vai kāds pirksts ir palicis pacelts? Mani draugi, tā ir baltā privilēģija."

Pēc laika gan šī aptauja no radio feisbuka lapas tikusi aizvākta, jo moderatori nespējuši izcenzēt visus zviedrus, kuriem pacelts nepalicis neviens priviliģētais pirksts, un kuri to komentējuši. Tests neesot bijis politisks un redakcijai "esot žēl, ja lasītāji testu interpretējuši politiski".

Tags:

26 comments - Leave a comment

Aug. 3rd, 2020 07:36 am

Kārtējais zviedru diegabikšu panākums - uz ielas Stokholmas kulturāli bagātinātā priekšpilsētā nošauta 12 gadīga meitene.

https://www.expressen.se/nyheter/ung-kvinna-skadad-efter-skottlossning1/

4 comments - Leave a comment

Jul. 20th, 2020 01:32 pm

Aktuālo modes tendenču iedvesmoti, arī pētnieki no Lundas universitātes Tiesību socioloģijas katedras sagatavojušas teorētisko pamatojumu policijas nīšanai un nu jau arī tiesiskās daudzveidības lološanai, presē sludinot: "Alternatīva mūsdienu rasistiskajam policijas darbam: demontējiet policiju!". Viņuprāt policijai jāiejaucas tikai atsevišķos gadījumos, uzmanības pievēršana kriminālistu rajoniem esot rasisms, finansējums policijai un policistu skaits jāsamazina, bet "Pārdalītos resursus var izmantot vietējām iniciatīvām, piemēram, iedzīvotājiem pašiem vedot starpniecības pārrunas konfliktos."
Viena no šīm klanu sabiedrības ieviešanas atbalstītājām ir filosofijas doktore, otrs jurispudences doktors, šķiet, abi izglītojušies Zviedrijā, nevis Saudu Arābijā - mājiens [info]ctulhu u.c. teorijai pa to, ka zinātne un pētniecība atrisinās visu.
https://www.sydsvenskan.se/2020-07-18/alternativet-till-dagens-rasistiska-polisarbete-nedmontera-polisen

Tags:

4 comments - Leave a comment

Back a Page