Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Vasara un dūmi

Oct. 21st, 2017 03:49 pm

Mazliet vīlos Agneškas Holandas "Pokot (Spoor)". Vai tās ir bailes savu vēstījumu nepaust pietiekami skaidri, kas liek taisnas un bargas tiesas spriešanai atvēlēt neproporcionāli lielu filmas daļu? Končalovska "Рай (Paradise)" tas pats - puse filmas laika atvēlēta stāstam, otra puse burtiskai šķirošanai, kuru sūtīt uz debesīm, kuru uz elli. Agrāk viņu filmās šādu baiļu nebija.

Tags:

4 comments - Leave a comment

Oct. 21st, 2017 03:38 pm Jauna pastmarka vēstulei no Zviedrijas 2017

Sverige brev

7 comments - Leave a comment

Oct. 18th, 2017 05:22 pm #MeToo feminisma lielvarā jeb "labestības" banalitāte 2

Kāds afgāņu patvēruma meklētāju kustības pārstāvis, kuru, reklamējot pozitīvu integrāciju, intervējusi televīzija, radio, daudzi laikraksti, kurš pozējis kopā ar valsts premjerministru, piedalījies dažādos forumos kopā ar politiķiem un publiski paudis, cik likumpaklausīgi ir viņa pārstāvētie, notiesāts par seksuālu uzmākšanos 14 gadīgai meitenei. Vardarbība notikusi Zviedrijas baznīcas rīkotā kofirmācijas nometnē, kurā vīrietis darbojies kā brīvprātīgais un varējis brīvi dzīvoties pa meiteņu guļamistabām. Pēc tam, kad meitene un viņas draudzene nometnes vadībai ziņojusi par notikušo, nometnes vadība nav uzskatījusi par vajadzīgu pat informēt meitenes vecākus, par iesniegumu policijai nerunājot.
Pēc tam, kad sociālajos tīklos pirms dažām dienām parādās ziņa par to, ka vīrietis notiesāts, dažāda vecuma sieviņas sūta NOTIESĀTAJAM sirsniņas un apkampienus instagramā un feisbukā, raksta: "Mīļais, tu..., visu mīlestību tev..., spēku tev..., esmu tik bēdīga un dusmīga par to, ko tev nācies pārciest..., mazas meitenes ar garām skropstām var puišiem radīt elli, mazliet asaru un zobu griešanas mēdz meitenēm līdzēt..." utt.utjpr. un pat: "Tu esi īsts feminists."
http://katerinamagasin.se/ladies-problem-om-det-ohemula-gullandet-med-en-domd-sexbrottsling/
https://www.facebook.com/tino.sanandaji/posts/10155082012063231
Ne mirkli nešaubos, ka tās pašas sieviņas šonedēļ dalās ar aizkustinošiem #MeToo, atkal cenšoties viena otru pārspēt.

12 comments - Leave a comment

Oct. 14th, 2017 10:52 am "labestības" banalitāte 2017

Traģikomisks un baiss video par "labo" sieviņu, kura relativizē daudzsievību, ar šuneli vienā un cilvēku bez runas tiesībām otrā azotē.
https://twitter.com/hanifbali/status/918393498084298752

- šis video ir fragments no nīderlandiešu dokumentālā raidījuma par Skandināviju, tālāk ir arī poligāmista otrās sievas mājas apciemojums u.c.. Neskatoties uz ilgo absurda vērošanas pieredzi, nācās pārliecināties, vai reportieris Jan Leyers un pārējie raidījumā redzamie ir reālas personas, jo ļoti gribējās ticēt, ka tas ir tikai teātris.

15 comments - Leave a comment

Oct. 10th, 2017 06:25 pm kulturālā bagātināšanās no šūpuļa līdz kapam

Pirms dažām nedēļām tika pieņemts lēmums, ka personālam Malmes slimnīcas dzemdību nodaļā jānēsā trauksmes signalizācija, jo apmēklētāji, kuriem kaut kas nepatīk, mēdzot draudēt fiziski izrēķināties vai pat nogalināt.

Pirms dažām dienām tika pieņemts lēmums, ka visus Malmes kapsētu darbiniekus jāapmāca, kā izturēties, ja bēru viesi ir bruņoti, jo bruņoti bēru viesi ložu necaurlaidīgās vestēs esot arvien plašāk izplatīta parādība.

Savukārt tiem, kuri vairs nav dzemdību nodaļā un vēl nav kapos, var nepalaimēties tikt izklaidētiem ar kādu no kārtējām bandu kaujām vai jaunu "rotaļu", kura Malmē un Lundā zināma kopš augusta - radījums no garāmbraucoša auto sagrābj aiz rokas kājāmgājēju un velk līdzi, vienlaikus filmējot. Par šo noziegumu aizturētas vairākas personas, bet laikam tāpēc, lai rotaļniekus pārāk nedemonizētu, laikraksts viņus (tajā skaitā 19 gadīgos) patronāli dēvē par padsmitniekiem.

https://www.expressen.se/kvallsposten/barnmorskor-i-malmo-tvingas-att-bara-larm/
https://www.sydsvenskan.se/2017-10-08/fler-bevapnade-begravningsbesokare-kyrkogardspersonal-utbildas
https://www.sydsvenskan.se/2017-10-08/ytterligare-tva-anhallna-for-de-livsfarliga-bilslapningarna-polisen-bekraftar-att-daden-filmats

6 comments - Leave a comment

Oct. 4th, 2017 02:45 pm jaunā sabiedrība un atbildība 2017

Grupa vīriešu (agrāk pk medijos saukti par "vientuļiem bēgļu bērniem", bet kopš daļai vecums noteikts medicīniski un izrādījies, ka no testētajiem 83% nekādi bērni nav, šo apzīmējumu lieto mazliet retāk), vairumam no kuriem atteikta patvēruma meklētāja statusa piešķiršana, piedāvā zviedriem integrēties jaunajā sabiedrībā: "Persiešu/dari valoda zviedriem - integrācijas projekts. Laipni lūgts mācīties persiešu un dari valodu, laipni lūgts jaunajā sabiedrībā. Mēs organizējam dari un persiešu valodas darbnīcu, kuru var apmeklēt visi zviedri, mums ir jaunieši, kuri palīdzēs jums apgūt valodu. Šis ir pirmais valodas ievadkurss, svarīgs, lai tu tiktu galā jaunajā sabiedrībā. Mēs cīnāmies par to, lai mēs, afgāņu jaunieši, paliktu šeit un kļūtu par sabiedrības daļu, tāpēc arī zviedriem jāuzņemas atbildība būt par šīs sabiedrības daļu."

https://www.facebook.com/events/1790626547902374/

22 comments - Leave a comment

Oct. 1st, 2017 11:52 am

Dāvidu Denciku "Top of the lake" otrās sezonas pirmajās sērijās pat neatpazinu, tik lieliski, lieliski pretīgs.

Džeinas Kempiones filmas kopš "The Piano" bijušas vārda labākajā nozīmē feministiskas, bet šajā Kiwi noir gabalā viņu vairāk par vīriešiem, kuri nīst sievietes, interesē tas, ko sieviete nodara sievietei, tajā skaitā arī pati sev.

Tags:

3 comments - Leave a comment

Sep. 29th, 2017 08:25 pm absurda normalizācija 2017

Grāmata 3-6 gadus veciem bērniem "Vectēvam ir četras sievas". Tviterī joko, ka nākamās sērijā būšot "Vectēva sievas 13. dzimšanas dienas svinības" un "Skaties! Kaimiņieni nomētāja ar akmeņiem."

absurda normalizācija

53 comments - Leave a comment

Sep. 28th, 2017 12:05 am

"Top of the lake" jaunā sezona ir tikpat aizraujoša kā iepriekšējā, arī scenārijs tikpat distancēti skarbs un ironisks. Īpaši iepriecināja pirmās sērijas epizodes, kurās pie progresīvajiem, tolerantajiem vecākiem viesojas revolucionārais alu cilvēks, Kidmena dažreiz ir tik izcila aktrise.

Tags:

Leave a comment

Sep. 20th, 2017 05:48 pm sekulārā izglītība 2017

Parastas zviedru skolas piektklasnieki mācību ekskursijā mošejā apgaismoti par "homoseksuālām cūkām".

https://www.sydsvenskan.se/2017-09-15/skola-staller-in-moskebesok-efter-uttalande-om-homosexuella-grisar-infor-femteklass

Leave a comment

Sep. 18th, 2017 07:55 pm prioritātes 2017

Nackas pašvaldība nopirkusi trīs dzīvokļus par kopsummā 13,9 miljoniem zviedru kronu, lai tur izmitinātu vīrieti, viņa 3 sievas un 16 bērnus.
Gada sākumā, lai ietaupītu 15,7 miljonus kronu, tika slēgta Solefteo slimnīcas dzemdību nodaļa, pēc tam rīkoja kursus, lai jaunos vecākus apmācītu dzemdēt automašīnā.
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=1637&artikel=6780361
http://www.expressen.se/nyheter/bb-laggs-ner-det-ar-ett-svek-mot-oss-kvinnor/

7 comments - Leave a comment

Sep. 6th, 2017 05:51 pm "Kvadrāts" / "The Square"

Otra gaidītākā šīgada filma, kura patiks tiem, kuriem te ļoti patika Rubena Estlunda iepriekšējā filma "Tourist" ("Force Majeure") un vēl vairāk tiem, kuri atceras senāko "Play".
Filmas galvenais varonis ir modernās mākslas muzeja direktors , kura jaunākais projekts ir mākslas darba ""The Square" - vieta humānām vērtībām, brīva zona, kur valda uzticēšanās un rūpes" izstādīšanu un reklamēšanu. Ceļā uz darbu viņu aplaupa, un vēlāk viņš kopā ar kolēģi dodas uz nemīlīgu priekšpilsētu, lai atgūtu nozagto maku un telefonu. Pamācoši iztēloties šīs divas sižeta līnijas izstādes anotācijas kontekstā, lai vēlāk varētu salīdzināt savu fantāziju ar to sapulču un prezentāciju cilvēka antropoloģiju, kuru piedāvā Estlunds.
Brīžam mazliet atgādināja "Nocturnal animals", tikai šoreiz varonis ir vīrietis, kurš vairs pat netic, ka aiz glītiem papīrīšiem varētu būt konfektes, nevis mulāžas (zīmīgi, ka Estlunda filmu vīrieši ar katru filmu kļūst tramīgāki, kaut "Tourist" šķita, ka tramīgāk jau vairs nevar).
Sākumā zālē ļoti daudz omulīgu, sevi un sabiedrību atpazīstošu smieklu, bet tie pieklust, un filmas otrajā pusē zāle ir klusa, gribas tikai ielīst dziļāk krēslā un satīties jakā. Filma iedarbojas ļoti brutāli, lai arī patiešām brutāla ir tikai viena epizode.
Zviedru kritiķi raksta, ka sižets esot iepriekš neparedzams, un tas lieliski ilustrē vienu no filmas galvenajām tēmām - cēloņsakarību neapzināšanos.
Filmai piestāvētu apakšvirsraksts "Swedish beauty", bet tas būtu pārāk atklāti, un kopš "Play", kura tika gan godalgota, gan lamāta par nekorektumu, Estlunds kļuvis daudz slīpētāks, un vairs neļauj mūžīgi aizvainotajiem tik vienkārši noformulēt, par ko pienāktos uzmest lūpu.

The Square

Tags:

1 comment - Leave a comment

Sep. 4th, 2017 10:57 pm nacistu medības 2017

Fašisma eksperts un kreiso mediju žurnālists Henriks Arnstads, uz kura izteikumiem savulaik atsaucies arī Zviedrijas premjerministrs, atradis dažus nacistus starp zīdaiņiem, ar satraucošo atklājumu dalās tviterī: "Jauna tendence karaliskajā ģimenē - kristīt bērnus ģimenes veco vācu nacistu vārdos? Vispirms "Huberts", tagad "Valters"."
https://pbs.twimg.com/media/DI4b4clXYAU_tGm.jpg

9 comments - Leave a comment

Sep. 2nd, 2017 12:50 pm feminisms feminisma lielvarā 2017

Pašvaldība skolu peldēšanas nodarbībām iepirkusi burkini, kurus skolnieces var aizlienēt uz nodarbību laiku.
- Vai pašvaldība nodarbojoties ar burkini normalizēšanu?
- Nē.
- Vai iepirkuši arī parastus peldkostīmus un peldbikses?
- Nē.

Sieviešu fulbola komanda treniņa laikā apmētāta ar akmeņiem. Tagad treniņus uzraugot policisti.

http://www.skd.se/2017/08/25/kommunen-kopte-burkinis-till-skolbarn/
https://mitti.se/nyheter/polisnarvaro-pa-fotbollstraning/

3 comments - Leave a comment

Sep. 2nd, 2017 12:30 pm mediju fokuss 2017

Patrulējošs policists gaišā dienas laikā Stokholmas centrā neprovocēti sadurts no mugurpuses. Aizturēts marokāņu (upd. vēlāk mediji raksta, ka afgāņu) "ielu bērns", par kuru notikuma aculiecinieki raksta, ka izskatoties 30 gadīgs, bet apgalvojot, ka esot septiņpadsmigadīgs.
Mediji raksta: "Viņš jūtas ļoti, ļoti sliki."
Policists?
Nē, noziedznieks.

9 comments - Leave a comment

Aug. 28th, 2017 10:30 pm trūcīgie mediji 2017

Politkorektiem medijiem 2017.g. nav pieejama ne vārdnīca, ne google tulkotājs - zviedru "Aftonbladet" atsaucas uz itāļu
"Corriere della Serra" un ziņu: "Il quartetto, sembra composto da maghrebini, hanno aggredito la coppia" izvēlas tulkot: "Par uzbrukumu tiek turēti aizdomās četri vīrieši. Tie varētu būt tūristi."

Upd. Pēc tam, kad ļaudis izņirgājās tviterī un flashback, Aftonbladet aizvācis vārdu "tūristi", neparasti kaunīgi kļuvuši.

11 comments - Leave a comment

Aug. 26th, 2017 05:14 pm "Somijas Toms" / "Tom of Finland"

"-You shouldn't keep him in the closet.
-He's too horny and hungry to stay there."

Somijas armijas leitnants Tuoko Laksonens pēc kara sāk zīmēt erotiskus zīmējumus ar vīriešiem dažādās uniformās. Zīmējumus viņš paraksta ar pseidonīmu Tom, jo homoseksualitāte un attiecīgu materiālu izplatīšana Somijā ir krimināli sodāma. Bildes patīk arī viņa draugiem, un brīdī, kad vajadzīga nauda, rodas ideja tās pārdot ASV. Tā rodas Tom of Finland - elks Kalifornijā, identitāti slēpjošs Somijā, pats par nevērtīgiem atzinis visus tos zīmējumus, uz kuriem viņam nestāvējis.
Filma bez pārlieka patosa, kā ar sēpiju tonēta, bet laikmeta ainas ļoti interesantas un filmas varoņu portreti nokrāsās bagātīgi - no visu ieinteresētības pakāpju skatieniem vien varētu izveidot niansēs krāšņu katalogu.
Pēcgaršā pārdomas par īsto laiku un vietu, jo laiks, kurā Toms bija elks, laikam gan varēja būt tikai tieši tad un tur, tagad viņam visdrīzāk pārmestu ķermeņa objektivizēšanu (jeb to pārmet tikai sieviešu attēlotājiem?) un toksisku maskulinitāti.

Tom of Finland

Ilustrācija ļoti maiga, lai cibas čekistam aiztaupītos stučīšana par geju porno izplatīšanu.

Tom of Finland

Tags:

1 comment - Leave a comment

Aug. 22nd, 2017 09:36 pm pants vienmēr atradīsies

"Финал был понятен, когда у него изъяли загранпаспорт..."

"Дождь" par Srebreņņikova aizturēšanu

https://tvrain.ru/articles/serebrennikov_ivs-442787/

https://tvrain.ru/articles/reakcia-442742/

"В чем посыл их действий? Не могу понять этого месседжа, если это месседж, то кому он? В чем он заключается?" (J. Griškovecs)

4 comments - Leave a comment

Aug. 19th, 2017 11:18 am normalizācija 2017

Nedēļas piecu dienu bilance humanitārajā lielvarā: otrdiena - piecas šaudīšanās, viens nogalināts, viens ievainots, trešdiena - viena šaudīšanās, viens ievainots, piektdiena - četras šaudīšanās, divi nogalināti, divi ievainoti.
Pēc ievainoto ievešanas Stokholmas slimnīcā otrdien tiem sekojis agresīvu apm. 40 gab. "brāļu" bars, kuru policija vispirms neielaidusi slimnīcā, bet pārspēks tomēr nebijis policijas pusē, tāpēc pacientus no neatliekamās palīdzības uzgaidāmās telpas nācies pārvietot citur, bet "brāļi" pademolējuši telpas.
Vakar atkārtojās tas pats scenārijs ar sašautajiem sekojošu agresīvu pūli, netiek gan rakstīts, vai šoreiz viņi slimnīcā iekļuvuši.
Presē jau agrāk vairākos rakstos mediķi anonīmi pauduši šausmas par apstākļiem, kādos viņiem nākas strādāt šādu apmeklētāju plūsmā. Sociālajos tīklos komentētāji no Malmes raksta, ka Stokholma atpalikusi no modernitātēm, jo Malmē pēc "brāļu kariem" policija vienmēr novirzot spēkus slimnīcas apsargāšanai.
Meinstrīma mediji izvēlas dažādas stratēģijas: "Aftonbladet", kurš vienmēr slavējis multikulti priekšrocības, sekojot aktualitātēm, piedāvā rakstu "Kā rīkoties šaudīšanās laikā", bet "Dagens Nyheter" izvēlas pirmās lapas joprojām piepildīt ar ziņām par Trampu.

http://www.aftonbladet.se/nyheter/a/1L17K/oroligt-vid-akuten-efter-mordet--polis-pa-plats
http://www.expressen.se/nyheter/stockholm/person-skjuten-i-ansiktet-i-tensta/
https://pbs.twimg.com/media/DHiwknnXYAAcrFP.jpg:large

Upd. Sestdiena - trīs šaudīšanās, divi ievainoti, viens nogalināts.

5 comments - Leave a comment

Aug. 15th, 2017 05:24 pm "Nemīlestība" / "Нелюбовь"

Filma, kuras dēļ vērts turpināt skatīties kino - stāsts par "telefonos dzīvojošu" nemīlētāju attiecību četrstūri, kurā burtiski katrs kadrs ilustrē filmas nosaukumu.
Pēc "Leviatāna" šķita, ka skarbāk vairs nevar, bet, izrādās, var, un domas un formas skaidrībā Zvjagincevs atkal pārspējis pats sevi.
Sižets sākotnēji it kā tipiski melodramatisks, tikai laimes un sapratnes gribētāji filmā pārcelti nevis no prinčpasakām, bet no Krievijas sadzīves realitātes šoviem. Un puika, kurš perifērijā bijis klātesošs visās Zvjaginceva filmās, šoreiz pēkšņi nokļūst realitātes drāmas centrā, jo viņš pazūd, un neviens pat īsti nezina, kad viņš pēdējoreiz bijis mājās...
Tiek rakstīts, ka filma esot alegorija par Krieviju vai varbūt pat par Krievijas un Ukrainas "šķiršanos", bet šoreiz konkrētība ir tik caururbjoša, ka izsaka vairāk par jebkuru alegoriju - kaut vai tas, ka visvairāk glāstu filmā tiek skārienjūtīgajiem telefoniem.
Lieliski aktieri, vienu no četrstūra stūriem spēlē Andris Keišs.

Нелюбовь

Tags:

25 comments - Leave a comment

Back a Page