Draugi
Maijs 2023
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
black_data
black_data
black_data
Svētdiena, 28. Maijs 2023 11:39
Stundu rokos pa Woltu, jo secināju, ka neizvilkšu līdz pēcpusdienai ar vienu banānu. Un reāli nāk dusmas par to, ka mums ir trīs vegānas vietas, un dažas no tām pat nav parūpējušās ielikt... jebko. Like tikai kafija un kūkas. (Labojums - tikai limonādes.) Nu tā ka pilnīgi nekā, ko es varu šobrīd ēst. Apsveru domu aiziet mājās pēc avokado un olām. Here goes "produktīvā diena" so far.

Mums vajag vairāk vegānu vietu ar normālu ēdienu.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

black_data
black_data
black_data
Svētdiena, 28. Maijs 2023 10:35
Noskatījos vienu jocīgu filmu

Šodien Bizē vēl var paspēt uz trešo un pēdējo The Holy Mountain seansu. Es neatceros precīzi, kad es redzēju to pirmo reizi, bet visas tās mistiskās pieredzes šoreiz man likās saprotamākas. Es vienlaicīgi varu par to pasmīnēt, un arī saprast, kāpēc cilvēki tās meklē.

Cita starpā es aizdomājos par to, kāpēc cilvēkus saista viss jocīgais. Es varu derēt, ka ļoti liela daļa gāja uz šo kā uz jocīgu filmu. Es pats arī negāju meklēt kaut kādas dzīves atziņas, vai baudīt lielu mākslu. No vienas puses cilvēkus saista viss pazīstamais, jo tā ir drošība. Neliela novirze no "normas", un tiks trigerēti visi ksenofobijas atzari, kādus tik var iedomāties. No otras ir ļoti liela vilkme pa durvju spraugu apskatīties uz "tiem tur jocīgajiem" - popzvaignes, Eirovīzija, dzeltenā prese, you name it. Un es šo visu nedomāju norakstīt uz garlaicību. Es domāju, ka vilkme uz novelty ir daļa no human condition. Nez vai citā sugām arī tā ir? Katrā ziņā es skaidri zinu, kāda būtu suņa pirmā reakcija, ieraugot kaut ko nesaprotamu un jocīgu. Bet varbūt tas ir spektrs, tāpat kā daudz kas cits - ekstrāma pieturēšanās tikai pie pazīstamā, kas ir iemesls tam, kāpēc cilvēki izvēlēties ciest tajos pašos veidos, un ekstrēma vēlme meklēt kaut ko aizraujošu un nebijušu. Un lielākā daļa atrodas spektram kaut kur pa vidu. Un varbūt pat dažādās dzīves jomās cilvēki atrodas spektra dažādos galos.

Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ctulhu
ctulhu
ctulhu
Svētdiena, 28. Maijs 2023 01:24
Gnidrīt, nu ir ķeza

Ja mēs lasam par perenniālismu

https://en.wikipedia.org/wiki/Perennial_philosophy

Tad tur ir rakstīts:

//Giovanni Pico della Mirandola (1463–94) suggested that truth could be found in many, rather than just two, traditions. He proposed a harmony between the thought of Plato and Aristotle, and saw aspects of the prisca theologia in Averroes (Ibn Rushd), the Quran, the Kabbalah and other sources.//

tātad no kabalas arī ietekmējies.

Nu vot, žīdi visur...

[Prisca theologia ("ancient theology") is the doctrine that asserts that a single, true theology exists which threads through all religions, and which was anciently given by God to humans.]


P.S. Nujā kristietību arī žīds uztaisīja, ar to kristietības apjūsmotājam Gnidrim arī kkā galā būs jātiek

P.P.S. Un Renē Genons bija masons: // Following his desire to join a regular Masonic obedience, he became a member of the Thebah Lodge of the Grande Loge de France following the Ancient and Accepted Scottish Rite.//

nu vienīgais glābiņš ka luters antisemīts :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_and_antisemitism

12CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Svētdiena, 28. Maijs 2023 00:34
Tenkas

Jūs zināt, ka Liāna Langa ik vakaru, noņēmusi parūku un nomazgājusi kosmētiku, uzvelk sporta krekliņu un pavecus džinsus, atver datoru un sāk veidot Zahara Priļepina podkāstus?

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Sestdiena, 27. Maijs 2023 23:19
Līdz vienpadsmitiem vakarā ir gaišs, un es jūtu, cik alkaini mana nīkulīgā ķermeņa izslāpušās šūnas kampj gaismu. Man gribas dzert gaismu, peldēties gaismā, ieelpot gaismu, iesūkt sevī, katras šūnas katrā organoīdā.
Arī mijkrēšļi šajā gadalaikā ir skaisti. Un naktīs Ģertrūdes ielā dzied lakstīgalas. Bet mūsu pagalmā čabinās eži un, plivinādamies kā ēnas, medī sikspārņi.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

f
f
f
Sestdiena, 27. Maijs 2023 20:57
šodien noskatījos goodfellas pirmo reizi. sanāca tāda kā reja l. pieminēšana.
bet vēl arī sanāca, ka roberta de niro varonim te bija iesauka
the irishman.

Tags:

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

f
f
f
Sestdiena, 27. Maijs 2023 19:03
: d. tartt, the secret history

lai arī es dodu priekšroku papīra grāmatām un bibliotēkai un esmu arī diezgan pacietīgs cilvēks, kā jau sievietes audzinātas, citreiz tomēr ir labi, ka ir kindle un interneta maksājumi.
tikai traucē koncentrēties kaimiņa zāles pļaušana aiz loga.
traucē koncentrēties jebkam.


CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Sestdiena, 27. Maijs 2023 16:10
Ja tagad parādītos kaut kāda feja, moira vai cita stipri pilnvarota likteņlēmēja parādība un teiktu: - Nu tā, tu vari izvēlēties vai nu Latvijas uzvaru pusfinālā, vai Erdogana zaudējumu vēlēšanās, bet abus nekādi nē! - es gauži raudātu.

Ko jūs izvēlētos?

19CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Sestdiena, 27. Maijs 2023 13:44
Ja es no šī gada izrāpošu dzīva, tas būs tikai, pateicoties maniem brīnišķajiem draugiem.
Sākot no pagājušās piektdienas, katru dienu jutos mazliet apčubināta un saņēmusi optimisma injekciju.
Paldies. Jūs esat lieliski.

Reply Add to Memories Email this entry to a friend

ctulhu
ctulhu
ctulhu
Sestdiena, 27. Maijs 2023 13:32
Daudz laimes


30CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

black_robin
black_robin
black_robin
Sestdiena, 27. Maijs 2023 10:18


Droši vien bija pazaudējis savu zizli, citādi gau jau būtu varējis vielas noslēpt tā, ka neviens neatrod.

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

martcore
martcore
Chloroform Sauna
Sestdiena, 27. Maijs 2023 11:28
par geimingu

esmu nolēmis šovasar vēlreiz iziet visu ģeniālās videospēles bioshock triloģiju, vai laikam pat trīsarpusloģiju
piļīju pirmo, kur startā ir stāsts par to, ka rinoplastija ir fašisma ideju uzvara
visādi masefekti un bērnu batlrojāļi ir nonēfojuši manu šūtinga skillu

dies, kur smagi atgūt to atpakaļ, ja neesi gadu spēlējis normālus šūterus

nolikt no kātiem papucīti? (papucītim ir tikai ložmetējs, granātas un raķetes, paldies dievam, ka nav atombumbas vai kā tāda)
ar trīs seiviem uz "normal", kuros man bija katru reizi stratēģija, kā gūt panākumus, un visi tie beidzās ar kārtējo raķeti feisā + annuālo "F" uz pirmās palīdzības koferi
šī horroršūteru figņa ir daudz dramatiskāka par pirmo far cry, kurā vismaz bija skaidrs, kur iet un ko darīt

kaut kādā brīdī nelīst zem kamerām. būt pacietīgam. būt ļoti kreatīvam - normālās šūteru fiškas pirmajā biošpkā ne īpaši strādā, tas nav jums half-life, doom vai quake.
katrā aspektā darīt visu kvalitatīvāk.
tikai tā var saprast, ka pirmais bioshock ir nereāli skaista videospēle ar sirdi satriecošu dizainu, lielisku stāstu un fenomenālu geimpleju.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

methodrone
methodrone
Sestdiena, 27. Maijs 2023 08:51
Chard

Pēdējā laikā vairāki raksti par trans mužikiem, kurus izbano no sieviešu sporta. This makes me so relieved, jo rodas apziņa, ka UK varbūt tomēr izturēs un saglabās savu common sense, konservatīvi veselīgo skatījumu uz lietām.. but also so embarassed about human species. Vai tiešām tiešām tiešām, lai cik garīgi neveseli, cilvēki var būt apjukuši par to, vai vīrieša ķermenis var maģiski kļūt par sievietes ķermeni? It's not like they have polyjuice potion for heaven's sakes. It sevišķi nevis paši garīgi apjukušie trans, bet pārējie, it kā garīgi veselīgie cilvēki!? Man ir tik ļoti žēl to nabaga meiteņu, kurām jāsacenšas ar mužikiem, just to indulge their warped fancy. Protams, ka vīriešiem nekad nebūs iespēja piedzīvot ekvivalentu šādam wrongdoing. Atkal visa huiņa sievietēm, papiņ.

And I simply cannot believe people / institutions that are going along with this. I know it is too stupid to be funny, bet tik pat labi es varu paziņot ka esmu trans chard and have instant advantage in biggest chard competition, and who will dare to belittle my authentic winner freshly chardine feelings.

Anyway, pēdējā laika ziņas makes me sort of happy and proud to live in you kay against all odds finally, jo part of the remaining old English way is just so delightfully no nonsense and logosy, that it is exhilirating.

14CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

black_data
black_data
black_data
Piektdiena, 26. Maijs 2023 18:13
Es parasti neskatos hokeju, bet vakar es noskatījos gandrīz visu spēli. Un es nevaru teikt, ka mani pilnīgi neinteresēja tā spēle. Mani pilnīgi neinteresēja skatīties Latvijas spēli ar Kazahstānu, bet tas ir citādāk. Es daudz maz skaidri atceros pusaudža gadus, un kādas emocijas sagādāja teju katri iesistie vārti, un šobrīd pilnīgi noteikti tā nav. Tur noteikti ir kaut kāds prieks par Latvijas izlases panākumiem, bet tas ir ļoti tāls no "es gandrīz apraudājos no laimes", vai "man par šo noteikti ir jāietvīto". Par lidmašīnas biļešu pirkšanu uz Tamperi es nemaz nerunāju.

Ar šo visu es gribēju teikt, ka kaut kā muļķīgi šobrīd šķiet burkšķēt par šo visu sajūsmu par hokeju. Piedzērušies līdzjutēji, kas... visādi (ne)uzvedas, tas ir legit iemesls burkšķēšanai. Es neredzu saikni starp prieku un stikla lauskām uz ielas, vai urinēšanu pagalmos. Bet citādi to drošvien varētu salīdzināt ar prieku par kāda drauga vai paziņas panākumiem. Un kāpēc lai man būtu tiesības kādam norādīt, kā ir pareizi izjust prieku.

Un tomēr Eirovīzija mani absolūti neinteresē, un katru reizi vispārējā histērija mani pārsteidz nesagatavotu. Varbūt tam ir sakars ar to, ka es pats daru komandas sporta veidus.

2CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

methodrone
methodrone
Piektdiena, 26. Maijs 2023 13:09
Milestones / Pride

Man šķiet es beidzot varbūt esmu piešāvusies būt par passable mājsaimnieci. Pirmo reizi jau dažas nedēļas māja regulāri izskatās vairāk kārtīga nekā nekārtīga, izlietnē nekrājas trauki, drēbes ir salocītas, un laundry baskets empty(ish), pusdienas un vakariņas ir galdā bez fuss or frown. Man ir izveidojusies iemanīga rutīna, un nereti es sevi pieķeru apmulstam, jo nezinu ko vēl sakārtot, kamēr ir laiks, jo viss jau ir sakārtots!? Man ir laiks un enerģija uzlabot lietas, ne tikai tās drebelīgi vākt. I feel more relaxed and happy, and thus I have this vibe to carry and share and it is a magic to use to make everything and everyone better.

Protams, tā ir tikai likumsakarīga dzīves patiesība, but I wish someone had told me that you can get better at things the more you do them, and things - when done - get easier and more doable.

Basically, I just really feel like Tony Robbins would be proud with me. Un pats afektīgākais fakts ir tas, ka I don't feel overwhelmed and weighted down by whirlwind of tasks and tasky mom brain lists, bet gan I feel like a more efficient concise task ant, as if it is my nature to be able to proccess a grand volume of jobs in a short period of time, and it is satisfyingly borignly normal for me.

I even feel so a little bit smug and exhilirated, ka es manīgi skatos uz kosmosu un gaidu, kad kaut kas atkal nogāzīsies.. bet oh well, for a few fleeting moments - it is very fine and I am quietly glad.

8CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

black_data
black_data
black_data
Piektdiena, 26. Maijs 2023 12:23
Dažas dziesmas ir labs tests lai uzzinātu, kas notiek ar dažām emocijām, ar kurām tu ikdienā nesaskaries. Tu uzliec dziesmu, lai notestētu skaņu, un tev viss tik skaisti norezonē. Un tu zini, ka tas nav tikai par to, cik kruta skan šī dziesma.

Ja netic dvēselēm, kosmiskām sakritībām un citiem pārdabiskiem spēkiem, tad jāsaka, ka cilvēka... prāts(?)... ir fantastiksa vieta. Teiciens, ka laiks visu dziedē, manuprāt ir bulšits. Laiks neko nedziedē. Mēs esošām pieredzēm kraujam virsū citas pieredzes, un tāpēc kaut kādas lietas aizslīd kaut kur tālu fonā. Savukārt izdīlošana ar savām emocijām ir tāds kā treniņš. Tu neatbrīvojies no emocijām, tu vienkārši izmaini to, kā tu par tām jūties. Tās ir kā locītavu sāpes, dauzot boksa maisu. Tas trieciens, ko saņem tavas roku locītavas, nav kļuvis mazāks. Tavas locītavas vienkārši ir uztrenētas, lai ar to tiktu galā. (Atvainojos par kārtējo boksa analoģiju.) Apmēram šādā pašā garā terapeiti palīdzot cilvēkiem dīlot ar fobijām.

Tags:

CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ulvs
ulvs
Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.
Ceturtdiena, 25. Maijs 2023 22:56
Latvija, Latvija, Latvija!

Jāatzīst, ka tik, cik man sanācis redzēt (un tas nav daudz, jo sāku tik no spēles ar Šveici), Latvijas izlase šogad spēlē sev netipiski baudāmu hokeju (Ar to es domāju - beigās uzvar). Prieks skatīties. Nav vairs nepārtrauktā spēle savā aizsardzības zonā un truls metiens pēc metiena pa mūsu vārtiem. Tiešām būs palīdzējis jaunais treneru korpuss? Vai arī tas, ka tēvzemes bērni spēlē uz savas zemīte palielina viņu Willpower un Resolve status par +20%? Iespējams abi.

Dievs svētī Latviju!

7CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

krii
krii
Krāšņais Kurvjziedis
Ceturtdiena, 25. Maijs 2023 19:27
Cilvēki ir ļoti interesanti. Viņu viedokļi - lielākoties nē.

9CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

black_robin
black_robin
black_robin
Ceturtdiena, 25. Maijs 2023 14:42


Interesanti, ka šis teksts ir sarakstīts jau pirms 20 gadiem, vai tas jau tad bija redzams vai arī autors ir pravietis?

Es reizēm skatos paneļduskusijas VICE un jubilee yt kanālos, galvenokārt par feminismu un tajās ir novērajamas dažas lietas:
Teikumi bieži tiek sākti ar "As a [black, hispanic, disabled] woman..." uzsvars ir uz identitāti, ka tieši identitāte ir tā, kas konkrētās personas viedoklim dod svaru un nozīmi, turklāt - atsevišķām identitātēm ir atšķirīgas nozīmīguma pakāpes. Šad tad kāda baltādaina sieviete tiek pārtraukta un viņai skaidri un gaiši tiek pateikts (nepārspīlēju): ka tu, tāpēc, ka esi baltā, esi priviliģēta un tāpēc tu neko par īsto dzīvi nezini un tavam viedoklim nav nekādas nozīmes. Reizēm baltās sievietes pašas ir tās, kas pasaka, ka viņām vajag aizvērties un klausīties, ko stāsta citas izcelsmes sievietes. 'Bēdīgi slavenais' baltais, heteroseksuālais vīrietis šajā hierahijā, protams, atrodas pašā apakšā. Es saprotu, ka mūsu izcelsme, identitāte, etc ir ietekmējusi mūsu pieredzi, bet vai nav kaut kas drūmi dīvains tajā, ka mēs pasakām, ka cilvēka viedoklim nav nozīmes, balstoties uz lietām, kas nav bijušas no viņa atkarīgas un ko vins nevar mainīt - viņa ādas krāsu, dzimumu, seksualitāti, etnisko izcelsmi utt. Vai tas nav tas pats rasisms, seksisms un diskriminācija, kuru tā cenšamies iznīdēt?

Kāpēc lai kādas grupas viedoklis (ja vien viņi nav slepkavas un psihopāti) nebūtu nekā vērts? Vai tāpēc, ka pagātnē kāds izdarīja drausmīgas lietas, mums ir jāmāca, ka ir cilvēki, kuri ir vainīgi jau no dzimšanas? Atceros, ka Džordanam Pītersonam pārmeta, kā viņš uzdrošinājies būt par daudzu jauno vīriešu balsi, un, kad viņam acīs sariešas asaras (ka tā ir demogrāfija, kura aizstāvību nedrīkst prasīt), tad tie paši cilvēki, kas runā par toksisko maskulinitāti un to, ka vīriešiem vairāk jābūt kontaktā ar savām emocijām, par viņu ņirgājas un jautā vai viņam gadījumā nav nervu sabrukums, kas viņš pa cilvēku un vīrieti, ja ļauj savai balsij aizlūzt.

Par pēdējo punktu, saistībā ar to, ka zinātniskai metodei jābūt izglītības sistēmā tikai kā vienai no alternatīvām, pēdējā laikā samērā bieži runā Ričards Dokinss. Tas balstās uzskatā, ka rietumu zinātne ir balto apsiedēju mācība un tai vajag alternatīvas. Dažādu citu kultūru mācībām un medicīnai var būt sava vieta rietumu izglītībā un tās var mācīt un pētīt, bet kā tās var būt kā alternatīvas rietumos rietumu zinātnei? Tas būtu, piem, ja jaunajiem mediķiem tiktu mācīts, ka, lūk, šo audzēju vajag izoperēt VAI ARĪ veikt rituālu un izkūpināt - es, protams, kariķēju, bet domu gan jau var saprast. Zinātne ir par izziņu, nevis par apspiešanu, tā nav par rasismu, seksismu, un visiem pārējiem ismiem un, ja mēs uzskatām, ka tā tomēr ir gan (kā tagad jau tas tiek mēģināts), tad varam pateikt zinātnei ardievas.

8CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend

ulvs
ulvs
Uzmanību, viss šeit lasāmais ir autora fantāzija.
Ceturtdiena, 25. Maijs 2023 13:30
Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu

Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.

Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.

Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.

Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.

Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that).

1CommentReply Add to Memories Email this entry to a friend