Aprīlis 11., 2019


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
13:18
Bet patiesībā tā sajūta, ka es esmu vienkārši fucking bored un tāpēc daru visu to, ko daru, tāpēc čakarēju sevi, tāpēc mācos, tāpēc pieķeros cilvēkiem, kas nav baisi veselīgi, bet toties ir baisi sarežģīti, tāpēc sadzemdēju miljons bērnu, tāpēc strādāju pāri saviem spēkiem, tāpēc vispār daru visu ko par daudz un par muļķīgu, tāpēc vienīgais veids, kā varu būt vienkārša un garlaicīga ir, ja uzstādu to sev kā izaicinājumu (tāpēc tas ir grūtākais un feilīgākais izaicinājums fucking pēdējo gadu laikā, atmest pīpēšanu bija vieglāk jeibogu), tāpēc esmu neiecietīga ar lielāko daļu cilvēku, tāpēc vispār esmu neiecietīga un nepacietīga, tāpēc, paliekot viena, spēju uz skaitli trīs sajukt prātā un atkal atiet, tāpēc viss ir performance un meli, tāpēc, tāpēc, tāpēc.
Nevis eksistenciālais tukšums, bet eksistenciālā garlaicība.
You know, tāda sajūta, ka es varētu būt sērijslepkava, ne tajā pieklājīgajā veidā "man ir kaut kāda psihotrauma, un es ar to tieku galā ētiski pieņemamākajā veidā, kas man ir pieejams", bet gan "I'm so motherfucking bored" veidā.

Nu, nevarētu, bet kaut kas nehumāns tajā visā ir.

(43 teica | man šķiet, ir tā...)

Comments:


From:(Anonymous)
Date:11. Aprīlis 2019 - 13:41
(Link)
Man kļuva vieglāk, kad sapratu, ka mana eksistenciālā garlaicība nav īsti nekas vairāk kā nepatīkama pašcentrēšanās, aļa, esmu sev tik svarīgs un viss sarežģītais man ir tik interesants, ka parastie cilvēki un parastā dzīve (lai arī kas tas nebūtu) mani garlaiko. Kad sāku saprast, ka interesants ir pilnīgi jebkurš cilvēks un jebkura dzīve (vismaz līdz noteiktam brīdim), tikai savā dimensijā, turklāt pasaulei nav mani jāizklaidē – man pašam ir jārūpējas par savu nodarbināšanu – kaut kā atlaide. Atmetu to iedomību "interesanta man ir tikai šāda un šāda pasaule" un sāku skatīties uz savu eksistenci kopumā kā patīkamu ceļojumu, kur pilnīgi jebkas - arī kreklu locīšana, poda nolaišana un īres rēķina apmaksa - ir apskates objekts. Parādījās vieta sportam, veselīgai ēstgatavošanai, brīvākai komunikācijai ar "mainstream" cilvēkiem, nevīzdegunīga attieksme pret popkultūru, un kļuva.. interesantāk!
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 13:49
(Link)
Cik ārkārtīgi interesanta pamācība, kā lielisks, Dzīvi Beidzot Sapratis Un Ar Pašcentrēšanos Nenodarbināts Cilvēks var kļūt Nevīzdegunīgs, un, pārsteidzošā kārtā... GASP! Ēst veselīgi un komunicēt ar Mainstream cilvēkiem!!! Kāds Viņš, protams, Nav!
From:(Anonymous)
Date:11. Aprīlis 2019 - 13:56
(Link)
Nu, paga, man līdz tam pagāja ļoti daudz laika. Līdz tam viss bija garlaicīgs; ideja par rāmām attiecībām bija garlaicīga (pieņēmu, ka visi mani draugi, kas tādās ir, patiesībā ir nelaimīgi), vidējais cilvēks bija garlaicīgs, vajadzēja tā, lai ir bohēma un plīst trauki, ir izsmēķiem pilni pelnutrauki, vīns priekšā pakaļā un ir sarežģīti. Saprast, ka tāda lieta kā "mainstream" pēc būtības neeksistē – ir tikai kaut kāda lielāka iekļaušanās kaut kādā stereotipā vai mazāka - man tas bija reāls darbs ar ego atmešanu un joprojām ne vienmēr tas izdodas. Gribēju tikai padalīties pieredzē, ka es garlaicības cēloni saskatu egocentrismā (pie kura var strādāt), bet laikam ne tur trāpīju. Varbūt ieraksts nav nemaz par to. Atvainojos, ja kādā veidā aizskāru vai izklausījos pamācošs.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:10
(Link)
es tikai gribēju norādīt, ka, ja tavā komentārā parādījās lielisks un ilgā darbā izcīnīts progress no vīzdegunības un sevis uzskatīšanas par ekstra-special-human-being, tad, emm, izejas stāvoklis varētu būt bijis diezgan unikāla grāda pūslis :)

also tevis aprakstītais dzīvesveids in no fucking way būtu tāds, ko es uztvertu kā interesantu vai pat īpaši sarežģītu. been there, done that, ilgtermiņā tur ir tik maz opciju kaut kam jaunam, ka negarlaikoties varētu būt diezgan tricky

ego atmešana ir fun fun fun for a while, bet nu, kā zīmējumā redzams, cilvēki, kas cītīgi atmet savu ego, tāpat visu skatās caur perspektīvu "man šitā bija značit tas attiecas uz visiem". gadījumā nav jēgpilnāk ego kā reiz paturēt un drīzāk iespringt, lai censtos ņemt vērā tā ieviestās korekcijas pasaules skatījumā?
[User Picture]
From:[info]iive
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:27
(Link)
ideja pētnieciskai esejai: paralēles starp dry drinkers un zināma žanra ego atmetējiem
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:35
(Link)
kas ir dry drinking un kāpēc es to vēl neesmu izmēģinājusi?
[User Picture]
From:[info]iive
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:55
(Link)
Oi, nē, tas nav nekas feins. Tas bija no This Naked mind, ja nemaldos, apzīmējums cilvēkiem, kas atmet dzeršanu ar apziņu, ka atsakās no kaut kā būtiska un izjūt trūkumu. Ennijas grāmata ir par perspektīvas maiņu kā nedzeršanas pamatu, tā pati metode, kas Karram ar smēķēšanu.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:56
(Link)
Ā, skaidrs, atbilde uz abiem jautājumiem vienlaikus :)
[User Picture]
From:[info]iive
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:58
(Link)
Paralēle man izveidojās ar cilvēkiem, kas tik baudpilni ņemas ap sava ego atmešanu, ka šīs atmešanas slavinājums kļūst līdzīgs egomaniakalitātei. Nesaku to par anonīmo cibiņu, par kuru neko nezinu, šādā fāzē esmu redzējusi ļoti spēcīgus cilvēkus.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:22
(Link)
Man liekas, ka es sāku centīgi atmest ego, ja esmu nomācošās un apspiedošās attiecībās, no kurām neredzu izeju
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:26
(Link)
(protams, apvienojumā ar "I'm a motherfucking Buddha, kāpēc neviens to nenovērtē" :D)
[User Picture]
From:[info]iive
Date:11. Aprīlis 2019 - 16:22
(Link)
Jes, pie kam "Siddhartha is said to have spent 29 years as a prince in Kapilavastu," saka Wiki. Ir liela atšķirība, kad tu atmet veselīgu un izkoptu ego, kam bijis iespēja izdīlot ar varas un atbildības uzdevumiem, pasaules izpratnes un saplūšanas vārdā un kad tu pasper kaktā dubļos izvazātu ego, jo citiem viņš nav ērts – un most probably pašam arī grūti pieņemt, ka vispār tādu atļāvies – un tad gaidi, ka tā ārējā tukšuma zona strādās kā tevis paplašinājums, jo tu nobrucinājies.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Aprīlis 2019 - 16:49
(Link)
Nezin vai atmest tik labu un izkoptu ego kā bija tam princim ir racionāli, nu tādā ziņā ka bez ego viš diezvai ir derīgāks citiem kā palīgs, organizētājs etc
[User Picture]
From:[info]iive
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:01
(Link)
Nu jā, Jēzus bija galdnieks, tos gan jau vieglāk aizvietot. Kristietība: budisms; 1:0.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:08
(Link)
labāk būtu palicis pie galdniecības :)
[User Picture]
From:[info]saccharomyces
Date:11. Aprīlis 2019 - 18:44
(Link)
:D
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:14
(Link)
Ego kā tāds taču nav nepieciešams, lai kaut ko darītu, turklāt budisma gadījumā clearly runa ir par "aptvert, ka ego ir ilūzija, tāpat kā daudz kas cits", which is just fine un nekam īsti netraucē (ja netiek izmantots kā attaisnojums kretīnismam)
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:17
(Link)
Hm man šķiet ka ego vispār ir tas pats kas mērķu/ vērtību sistēma atiecīgi labs verķis, derīgs priekš viskautkā plānošanas, tipa koordinācijas mezgls, iespējams ka strādā arī cita arhitektūra, bet tad viņa izskatās ka nav tik daudzuzdevumu, tb universāla, bez ego ir specializētie intelekti ar fiksētu lietderības funkciju, kuru viņi paši mainīt nevar.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:19
(Link)
Es esmu diezgan pārliecināta, ka ego tādā nozīmē, kā tu par to runā, atmest nevar. Analizēt un kompensēt var, bet ne atmest
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:21
(Link)
+1, tā izskatās, iespējams ka var pastāvēt/ tikt uztaisīti tādi kam nav, bet tad tie ir pavisam citādi nekā mēs.
From:(Anonymous)
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:28
(Link)
Imho, ego atmešana tieši nozīmē "man šitā bija, bet tā, kā bija man, bija tikai man un katram ir savā unikālā veidā un man nav nekādas daļas, kā ir bijis citam". Un es domāju, ka varam droši nošķirt vairāku tipu ego - to vienu veselīgo, nobriedušo kas ciena sevi tikpat, cik visus cilvēkus apkārt (un kurš veido personību, līdz ar to ir arī ar daudzām nepilnībām), un to otru - bailīgo, bērnišķīgo, kurš, pirmkārt, raustās pats no sevis un līdz ar to nespēj arī bez bremzēm pieslēgties apkārtējiem.

Un izejas punkts manā gadījumā, bez šaubām, bija unikāla grāda pūslis. Tā tiešām bija. Pat pašam nenojaušot. Visu laiku vajadzēja spiest no eksistences kaut ko laukā, bet nevis tādā foršā, rāmi pārliecinātā veidā, bet tā, ka realitāte nekad neapmierina. Nekas nekad nebija gana labs un interesants. Vienā brīdī apradu, ka dzīve būs tieši tik interesanta / garlaicīga, kādu to sev radīšu, un sāku ap to spēlēties, padarīt savā ziņā par videospēli, kur ik pa laikam parādās, kāds jauns character, nomainās līmenis, ir kāds uzdevums. Ļoti iemīlēju kā sevi, tā arī citus. Es joprojām ātri nogarlaikojos, bet pilnīgi neviens, izņemot mani pašu, nav pie tā vainojams.

[User Picture]
From:[info]putnupr
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:24
(Link)
kkā liekas, ka pēc 30 g.v. arī 'jocīgie' kļūst par meinstrīmistiem.
[User Picture]
From:[info]putnupr
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:24
(Link)
ne visi, bet lielais vairums
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:34
(Link)
domā? es pazīstu gana daudz jokainu cilvēku arī pēc 30, man šķiet

nu zem 30 tādu ir vairāk, trū
[User Picture]
From:[info]putnupr
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:36
(Link)
nuu, Tu vairāk ar īstenajiem radošajiem pinies. bet tautā kā tādā - jaunībā jocīgie, īpašie, bet vēlāk - mietpilsoņi. neesmu veikusi pētījumu, tas tā - uz aci ;)
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:42
(Link)
nu vai arī cilvēkam ir jābūt stipri jocīgam, lai gribētu pīties ar mani, tas arī nav izslēgts :D
[User Picture]
From:[info]putnupr
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:09
(Link)
hehe :))
[User Picture]
From:[info]santa_be
Date:11. Aprīlis 2019 - 17:20
(Link)
Un es īsti nesaprotu, kur ir tās nošķīrums starp meistrīma un nemeistrīma cilvēkiem? Spēja izdzīvot sabiedrībā un nenomirt badā?
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:11. Aprīlis 2019 - 21:18
(Link)
spēja un iedoma klasificēt citus meinstrīmniekos un nē, saprotams.
From:(Anonymous)
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:19
(Link)
Man viss tas pats, tikai vārda bored vietā ir anxiety.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:25
(Link)
oj, tas gan varētu būt diezgan pabaisi, līdzjūtība

(nu vai arī es vnk pēdējā laikā ļoti empatizēju ar cilvēkiem, kam ir anxiety)
From:(Anonymous)
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:29
(Link)
Jā, man dažreiz ir anxiety par anxiety.
[User Picture]
From:[info]french_mime
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:36
(Link)
Man šķiet, ka garlaicība un iespējams arī trauksme ir kreatīvā enerģija -- kad gribas kaut ko radīt, bet nav skaidrs ko. Vai arī vēlme piedzīvot pasauli vairāk. Let's face it, adulthood can get pretty repetitive and boring and novelty and creation is exciting.
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 14:42
(Link)
uj, adulthood, ja tu to īsti labi nemāki, nekādā veidā nav ne repetitive, ne boring :D

nu, man tipa drausmīga garlaicība uznāca, ejot kādus 200 metrus no autobusa pieturas līdz mājām, turklāt ļoti izteikti ar domu "ah fuck tiešām varētu kādu nogalināt"

bet nu attaisnojošie faktori:
1) vieglas paģiras
2) viegls "šo te konkrēto lietu es izstumšu no apziņas, lai netraucē"
kas abi ir nenormāli garlaicīgi stāvokļi
[User Picture]
From:[info]saccharomyces
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:00
(Link)
[User Picture]
From:[info]saccharomyces
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:00
(Link)
(ja nu kas, šis ir joks)
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 15:20
(Link)
Ē, šis ir kruta, paldies!!! Nu tb manā gadījumā garlaicība diezgan noteikti bija kombene no "ir darāmas negarlaicīgas lietas" un "nav mentālās kapacitātes tās darīt" un "nav mentālās kapacitātes padziļināti domāt"

Tb visu laiku kaut ko ņemties un darīties ir norma, un panikot par to, ka viss ir bēgšana no garlaicības, ir tāpat kā apgalvot, ka elpošana caur degunu ir mēģinājums izbēgt no iesnām
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:11. Aprīlis 2019 - 21:58
(Link)
Ja es nevarētu zāģēt dēļus, meklētu cilvēkus, kurus sazāģēt.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:11. Aprīlis 2019 - 22:01
(Link)
Un vēl ir forši patusēt ar dīvainiem cilvēkiem no vis dažādākajām aprindām, smagi stresaini pastrādāt un tad saprast, ka tas viss ir XP punkti, kas tevi ievirzījuši jaunā levelī - ZING!
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:11. Aprīlis 2019 - 22:03
(Link)
Un vēl ar vien būsi nelaimīgs poļubomu, jo lai ko tur visādi ctulhi nerunātu, ciešanas ir norma un nāve ir gala balva.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:11. Aprīlis 2019 - 22:36
(Link)
Наше дело правое, победа будет за нами, враг будет разбит / И.В.Сталин/
[User Picture]
From:[info]honeybee
Date:11. Aprīlis 2019 - 22:48
(Link)
#much_darkness, ne jau nu ka es tev nepiekristu
[User Picture]
From:[info]virginia_rabbit
Date:11. Aprīlis 2019 - 23:20
(Link)
es garlaicību laikam atceros tikai no darba Rīdzenes kioskā, kur nebija ļauts lasīt, tikai jāsēž un jāsmaida.
honeybee -

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> Blogs angliski


> Go to Top
Sviesta Ciba