smadzeņu darbības blakusprodukts
Commenting To 
8th-Dec-2010 05:56 pm - a mi ih tapočkoj
Sēžu, laboju bērnu olimpiādes darbus un graužu kaut kādas no Honkongas atvestas baismas (Viss viņiem tur saldi, sāļi ass)
Un atceros kā mums algebras skolotājs stāstīja par puisi, kurš viltīgi tā bija izpildījies. Labo skolotājs valsts matemātikas eksāmenu un uzdevumu, kurā jārēķina cik flīzīšu ap dobīti jāliek. Domāts, ka jārisina tas viss vienādojumu sistēmā ar diviem nezināmajiem, bet puisis paņēmis un uzzīmējis uz rūtiņu lapas to sistēmu un rūtiņas saskaitījis. Nācies likt visus punktus par inovatīvu risinājumu. Stāsts skaists un pamācošs.

Diemžēl, tagad šis stāsts man ne nieka nepalīdz, jo ar katru darbu parādās kāda no inovācija. Pavisam strikti griezt nost - ja nav kā atbilžu lapā, punkta naf - negribas, olimpiāde tomēr un inovatīvie risinājumi jāveicina, bet ar katru darbu šādu inovatīvo risinājumu - "it kā ir, it kā nav, it kā zin, it kā min" parādās aizvien vairāk, bet jālabo ta visiem vienādi. Pasargdies, būšu aizmirsusi, ka par kādu inovāciju tomēr ieliku puspunktu un nākamreiz ielikšu punktu vai nepunktu.

Vēl katru reizi pie vietām, kur bērns nav uzrakstījis galveno principu, bet gan kādu obskūru faktu, kas ir taisnība, bet ne gluži skolās mācīta un cītīgi skolēnu galviņās dēstīta, jāsāk domāt vai to viņš tā speciāli, vai arī - lai tukša vieta nepaliek.

Tik vien jāpriecājas, ka ir vietas, kur vieglu sirdi varu ieķeksēt to nulli. Tā piemēram, skaidri zinu, ka maisveida pūslis mūsu šūnās nav.

Ar šausmām gaidu uzdevumu - uzzīmē shēmu vai komiksu par blusas un lenteņa savstarpējiem attīstības cikliem
Comment Form 
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs IP addresses of anonymous posters.
This page was loaded Jan 3rd 2025, 4:54 pm GMT.