barbala ([info]barbala) rakstīja,
@ 2016-06-07 14:05:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
spēcīga grafika
Šitentādi cipariņi, uz kuriem var ilgi skatīties. Klusumā.






Provēšu noskaidrot, vai pie sabiedriskā sektora ir arī pašvaldību administrējošais aparāts un valsts uzņēmumi/kapitālsabiedrības, bet uzmanība pievēršama ailītēm budžeta resursu tērēšana/budžeta finansēšana. Tad ievelkam elpu vēlreiziņ.


(bet, toties, ar kultūru viss ok.)


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]up
2016-06-07 14:17 (saite)
bet ja nopietni, vajadzētu šeit ieviest shēmu: kas maksā, tas uzsauc mūziku - tb novienādot elektorāta ailīti ar to vienu augšējo 4daļu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2016-06-07 14:21 (saite)
šodien esmu niknāka, kā parasti un pa to vienu ailīti (budžeta iestādēs strādājošo skaits, "valsts pārvalde", "izglītība") vēlētos sazipot pa kādiem procentiem 70.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2016-06-07 14:29 (saite)
nav problēmu.

problēma ir apburtajā aplī -- kamēr ir mazas algas, tikmēr reti kurš sakarīgs un vajag (kur vispār, protams, vajag) n cilvēku tur, kur privātajā tiktu galā 1. bet kā lai ceļ algas, ja ir luņi.

teorētiski tam vajadzētu strādāt tā, ka algas paceļ, ar skaidru apziņu, ka paceļ arī luņiem, bet vismaz vietas sāk kļūt pieprasītākas un uz tām iet arī vairāk sakarīgu cilvēku. pa 10-15 gadiem varētu nomainīties kadri uz normālākiem un pa to laiku viņus arī samazināt varētu. ja vien nesapūs esošajā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zin
2016-06-07 14:38 (saite)
manā iepr. darba vietā bija kadrs, kurš ne ko rubīja, ne ko darīja. un viān priekšniece teice: bet kā gan lai es tā cilvēku atlaižu...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2016-06-07 17:54 (saite)
nu, tas ir vispār krimināls gadījums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]pet
2016-06-07 22:26 (saite)
Būšu cinisks, bet manuprāt:

1) Šādi "iesēdējušos" cilvēku neatlaišana visiem dara sliktu - gan firmai, gan kolēģiem, gan pašam; esmu redzējis vairākas reizes kad to beidzot atrisinot cilvēks arī beidzot ir pārstājis stagnēt un atradis kādu sakarīgu nodarbi + arī tā sajūta ir arī ar pozitīvumu jo viņš tak visus tos gadus tur jūtas slikti un stresā par to, ka varētu atlaist utml, un tas stress ir lielāks nekā reālās sekas (izņemot atlaišanas dižķibeles pīķa gadā, tad gan sērīgāk). 2x ir nācies to darīt; skatoties un domājot atpakaļ, galvenais secinājums ir tāds, ka vajadzēja to izdarīt ātrāk un tad visiem būtu bijis labāk.

2) Mācēt un spēt atlaist cilvēkus nav viegli, nav patīkami (pat ja ir par lietu) bet tā ir svarīga kompetence jebkura līmeņa priekšniekam - ja tādas nav, tad tāda ir jāizaudzē vai arī pats/pati neatbilsti amatam un jādara kaut kas cits; ir pietiekami daudz arī labi apmaksātu speciālistu pozīciju kas neietver cilvēku menedžēšanu, vērtēšanu un arī vērtēšanas seku īstenošanu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]unpy
2016-06-07 14:30 (saite)
Atļaušos piezīmēt, ka diezgan liela daļa no paša uzpūtīgākā privātā sektora ir tieši tādi paši parazīti, jo dzīvo no valsts pasūtījumiem. Un vēl lielākai daļai "privātā sektorā nodarbināto" ar budžeta pildīšanu ir visai maza saistība, ibo apkopējai "Mikrotikā" jau nu tā kā nebūtu iemesla vīzdegunīgi skatīties uz apkopēju Zaubes kultūras namā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2016-06-07 14:34 (saite)
jā, labi-

izņemam ārā lielākās IT kompānijas (šis joks satur 65% joka), ceļu būvi, būveniecību un teiksim, pusi no PR aģentūrām, kur gan tas "tirgus" un darbienieku skaits un ai, žēl žēl, samaksātie nodokļi arī nav tie augstākie.


un pag, šis nav par augstprātību, bet gluži vienkārši: cik daudz centus kāds samaksā budžetā pret šo pašu centu apēdājmutēm. metaforiņās – cik barojamo vienību ir pret maksātājvienībām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2016-06-07 14:43 (saite)
Es vairāk par to, ka "barojamo" procentuālā ziņā ir stipri vairāk, nekā šajā vienkāršotajā infogramā izskatās un par to, ka "strādā privātā sektorā", tātad potenciāli prātīgs vēlētājs neiztur nekādu kritiku, jo lielākais īpatsvars pavisam dumjo ir tieši privātajā sektorā, kur tad vēl.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]begemots
2016-06-07 18:05 (saite)
Nē, nu, ja grib šādi, tad tikpat labi var izrēķināt ārā no patērētājiem kaut vai tos, kas sab sektorā, piemēram, nodrošina, ka ES finansējums tiek piešķirts Latvijai noteiktā apmērā un nomenedžē, ka tas tiek līdz privātajiem. Jo, kā zināms, ES naudiņas ir gana daudz.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]alefs
2016-06-07 15:40 (saite)
Un var paskatīties arī pretējā virzienā — piemēram, tas, ka cilvēks strādā valsts pārvaldē, vēl garantēti nenozīmē, ka viņš ir tērētājs. Ir amatpersonas (lai cik tādu arī būtu), kuru darbs tomēr nevis traucē biznesam, bet ir ar pozitīvu ietekmi; tādējādi šīs amatpersonas piedalās vērtības radīšanā. Un vēl interesanti — ja kāda hipotētiska uzņēmuma galvenā klientūra ir, teiksim, pensionāri, tad kā skatīties uz šiem pensionāriem un šo uzņēmumu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]barbala
2016-06-07 14:22 (saite)
un jā, b***ģ, arī līdzsvarot novienādot elektorāta ailītes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]up
2016-06-07 14:26 (saite)
bet ja godīgi, šī ir tā informācija, no kuras es parasti norobežojos, lai nesvilinātu sev smadzeni un kādēļ nelasu ziņas un nesekoju līdzi citām aktualitātēm

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2016-06-07 14:36 (saite)
to visu var, man sen pa ilgiem laikiem vajadzēja izrēķināt "maksimālo kapacitāti" un vot, tagad sēžu, bēdājos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?