Aufklärung ([info]avralavral) rakstīja,
@ 2020-09-08 13:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
No Konstantinova raksta par pusaudžu terapiju:

Ir tādi bērnu namu audzēkņi, kuriem risperidons ir kļuvis par metaforu visam sliktajam, ko pieaugušie jebkad viņiem nodarījuši. Daži, ieraugot brūno etiķeti vien, var eksplodēt histērijā – man reiz bija zvans no audžuģimenes, kur tikko uzņemtais pusaudzis bija izskrējis no mājas un aizbraucis ar audžutēva mašīnu nezināmā virzienā, ieraugot mammas iepirkumu maisiņā labi domāto un psihiatra nozīmēto medikamentu. Risperidons ir antipsihotiķis, kuru lieto šizofrēnijas ārstēšanai, bet tas diezgan labi nomierina arī nepaklausīgus pusaudžus. Latvijā plaši lietots uzvedības traucējumu ārstēšanai. Protams, ir arī mīnusi. Pusaudži mēdz palikt galīgi slābani, siekaloties, gulēt pa divdesmit stundām un blenzt tukšām acīm kaut kur tālumā. Vēl viens blakusefekts, par kuru psihiatri, visticamāk, vizītes laikā nestāstīs, ja esat vienkārši dumpīgs un nepaklausīgs pusaudzis, kura pienākums ir ārstēties, nevis uzdot jautājumus, – zēniem no tā reizēm sāk augt krūtis. Kad viņi to pamana, tas uzvedību īpaši neuzlabo.
Pagājušajā gadā risperidona ražotājam "Johnson & Johnson" tiesa piesprieda vēsturiski rekordlielu 8 miljardu dolāru sodu par nepamatotu medikamenta mārketēšanu lietošanai pusaudžiem un blakusefektu slēpšanu. Nav dzirdēts, ka Latvijā no tā būtu kādas atskaņas vai furors.

https://satori.lv/article/bruknas-terapijas-plans


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]krishjaanis2
2020-09-09 01:11 (saite)
"Saimniecības / ģimenes lielumu un struktūru noteica īpašums, nevis dzīvesziņa vai vērtības."

Khem, vulgārsocioloģisks Markss, m?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]starro
2020-09-09 07:40 (saite)
Neredzu te šķiru cīņu savā apgalvojumā, ne kapitāla uzkrāšanas analīzi un nepieciešamību veikt sistēmiskus pārkārtojumus vardarbīgā veidā, lai man piesietu marksismu. To tradicionālo paplašinātās saimes kopdzīves modeli kā ideālu var nolasīt arī straumēnos.
Vienkārši - lai apsaimniekotu lauku saimniecību vajadzēja daudz cilvēkus, vēlams lojālus un bez algas. Tādus varēja atrast, ja tos turēja kopā saimes saites. Līdz ar to arī savstarpējās attiecības un lomas un pienākumi un veids kā risināja sadzīvi bija komunāls. Sākot ka visi dzīvoja vienā lielā istabā. Bet kārtība - hierarhiska. Liela muiža - liels kungs, maza muiža - liela saimniece. Pilsētu strādnieki, amatnieki bez īpašuma īrēja istabiņu, tad nu tur vairāk vietas kā pārim ar bērniem nebija. Un citus jau nemaz nevajadzēja.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2020-09-09 16:52 (saite)
Bet kurš apstrīd paplašināto ģimeni kā vēsturiski izplatītāko un raksturīgāko modeli? Vulgārsocioloģija jums tur sākas, kad šo lieli ģimeniskumu reducējat līdz materiāliem apsvērumiem un varas attiecībām, liemēram, darba rokām, darba dalīšanu, resursu un īpašumu apsaimniekošanu etc.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2020-09-09 22:09 (saite)
Tad ko mēs palaižam garām reducējot?

Uzskaiti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-09-09 22:36 (saite)
To, ka šie cilvēki NEBIJA nelaimīgāki par mums, dārgajiem. Tas ir emocionāls naratīvs par VISU, kas bijis pagātnē kā atmetamu atavistisku atpakaļrāpulību. Tiek nostādīts tā, ka JO mums bijusi dzimtbūtniecība/verdzība/kari un vēl šis tas slikts, tātad VISS bija sūds un cilvēki dzīvoja nepārtrauktā terorā. Pat daudzi meinstrīm avoti par dzīvi tajos pašos Visduslaikos nebūt neuztur šo teoriju. Tā ir tipiski hēgeliska/marksistiska un pa lielam folozofisks naratīvs, nevis evidencēs balstīta zinātne.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2020-09-09 22:43 (saite)
Nu tā ir taisnība, vajag izšķirt lietas a) ir objektīvi sliktāk b) ir subjektīvi nelaimīgāki. Ja tas tips neko labāku nav redzējis dabiski ka šams būs tipa laimīgs ar to kas ir.

/Tiek nostādīts tā, ka JO mums bijusi dzimtbūtniecība/verdzība/kari un vēl šis tas slikts, tātad VISS bija sūds un cilvēki dzīvoja nepārtrauktā terorā./

Pag es nekur neteicu ka VISS bija sūds, šķirot vajag.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]starro
2020-09-10 09:11 (saite)
Tā erzacantropoloģija, kas tagad apkārt redz vienu vienīgu izvirtību, pagrimumu, degradāciju salīdzinoši ar tiem "vot tad bij' labi laiki toreiz pagātnē" gan aplūko visaptverošus vispārpieņemtus dzīves kvalitātes kritērijus?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?