Aufklärung's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Aufklärung's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Monday, May 20th, 2019
  10:35 am
  instead commenting on
  Hamleta pārstāstījumi ir tik mīļi; viens piemērs:

  When Rosencrantz and Guildenstern arrive, Hamlet greets his "friends" warmly but quickly discerns that they are spies. Hamlet becomes bitter, admitting that he is upset at his situation but refusing to give the true reason why, instead commenting on "what a piece of work" humanity is.
  Thursday, May 16th, 2019
  4:07 pm
  Mājās, kā ierasts, nav nekādu ēdamu olbaltumvielu, izņemot rupjmaizi, un nav arī kafijas (šis jau nedaudz bēdīgāk); toties ir micelārais ūdens ar izsmidzekli.
  3:56 pm
  beyond his jurisdiction
  Lasu Deridā seminārus (patīkamāk lasīt nekā "oficiālās" grāmatas) par teoloģiski politisko suverenitāti un moceklību; Žakam daudzu citu haotiski pasniegtu parādību starpā ļoti imponēja Al Halādžs.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Mansur_Al-Hallaj

  After returning to his family in Baghdad, al-Hallaj began making proclamations that aroused popular emotion and caused anxiety among the educated classes. These included avowing his burning love of God and his desire to "die accursed for the Community", and statements such as "O Muslims, save me from God" ... "God has made my blood lawful to you: kill me". It was at that time that al-Hallaj is said to have pronounced his famous shath "I am the Truth". He was denounced at the court, but a Shafi'i jurist refused to condemn him, stating that spiritual inspiration was beyond his jurisdiction.
  Tuesday, May 14th, 2019
  11:50 am
  A nineteenth-century German rabbi said that it is far more important for God to describe Man than for Man to describe God.
  Friday, May 10th, 2019
  5:46 pm
  Jāņa zvaigžņu stunda. Esam Minhenes luksusa klases audio tehnikas izstādē ar viņa ARETAI* tumbām. Plūst straumēm cilvēku un slavē skaņu.
  Jānis pie šī projekta strādā no 8 gadu vecuma.

  * 'Tikumi' jeb 'izcilības' sengrieķu valodā.
  Saturday, May 4th, 2019
  11:28 am
  Vecmāmiņa gribēja jaunu kleitu, jo, nu, pavasaris, tāpēc mamma vakar aizgāja uz veikalu (tādu veikalu, kurā pārdod kleitas), izvēlējās trīs kleitas, sarunāja ar veikala vadību transportu, aizveda kleitas vecmāmiņai uz dzīvokli, vecmāmiņa visas uzlaikoja, izvēlējās, kura vislabāk patīk, aizveda visas atpakaļ uz veikalu, mamma samaksāja, izvēlēto nogādāja vecmāmiņai; vēl vecmāmiņai piedāvāja četras blūzītes, melnu, baltu, dzeltenu, puķainu, abas pēdējās vecmāmiņai uzreiz patika un labi derēja, melno gan negribēja, bet par balto teica, ka vēl padomās; paēda biešu lapu zupu, padomāja, piezvanīja mammai un teica, ka gribēs tomēr arī to balto blūzīti; lai vēlāk atvedot. Viņai ir 92 gadi.
  Tuesday, April 30th, 2019
  3:56 pm
  Svētdien bija tā sauktās Lieldienu oktāvas pēdējā dienā un Dieva žēlastības svētdiena. To laikam ieviesa kaut kad Jāņa Pāvila II laikā sv. Faustīnes ietekmē. Faustīne Kovaļska varētu būt viena no lielākajām un neparastākajām 20. gadsimta mistiķēm. Mani katrā ziņā ļoti pārsteidz, ko viņa raksta, - katreiz, kad kaut kur parādās kāds citāts. bet nav tā, ka es tagad ieteiktu mesties viņu lasīt - tas prasa zināmas priekšzināšanas un sagatavošanos. Savukārt, ja esat Viļņā, var aiziet uz viņas dzimto māju, koka namiņu, ļoti skaista vieta, tur ir neliels muzejs. Krakovā, kur ir lielākas piemiņas vietas un klosteris, vēl neesmu bijusi. (Poļu garīgumam ir savas īpatnības, kas varētu arī atbaidīt, bet, labi, šoreiz ne par to). Tātad: biju svētdien palielākā aizlūgumu pasākumā vietējā (gandrīz mana kvartāla, faktiski) klosterī. Vadīja Slavomirs Plusa, slavens poļu eksorcists. Viņš jau ceturto reizi ir Latvijā, tieši šajos svētkos; un ir jūtams, ka cilvēkiem tas patīk, jo lielajā zālē šogad gandrīz nebija vietas. Paliku tur piecas stundas un arī tad vēl ne tuvu nebija beidzies. Slavomiru klausos otro reizi. un, lūk, pirms šādiem pasākumiem bieži nodomāju, ka runās lietas, kuras es visas jau zinu un attiecīgi es tur piecas stundas atpūtīšos Dieva mierā no savas personas (kura mani nogurdina) un paskaitīšu lūgšanas kopā ar citiem. bet atkal biju pārsteigta, ka viņš un poļu pavadoņi ne tikai runāja visu *pilnīgi pareizi* (doktrināli pareizi un arī ar pareiziem akcentiem, pareizi hierarhizēti un pareizi prioretizēti -- teoloģijā tas nemaz nav tik viegli), bet arī pasaka man lietas, ko man ļoti vajag dzirdēt. viņš runāja pusstundu par to, kā kristietība ir "maiguma reliģija", un Dieva žēlastība ir ļoti maiga, un ko tas nozīmē "maiga"; tas nozīmē, ka ir ļoti tuva, ļoti cieši blakus; pēc viņas nav kaut kur tālu jāsniedzas, jārāpjas, jāiet. Un tad: ka viņa pieredzē izplatītākais velna darbs -- viņš ir eksorcists, tāpēc tās duālās opozīcijas ir izteiktākas nekā "parastu" priesteru sprediķos, -- ir šīs te, lūk, labi pazīstamās atsvešinātības, atstumtības, sarūgtinājuma sajūtas. sajūtas, ka tev ar citiem nav kopēju vērtību, tāpēc tu nesaproties; ka tevi aizvainoja, tāpēc tagad ir slikti; ka tev sevi vajag marginalizēt, lai izdzīvotu; ka tu esi nesaprasts un tāds arī paliksi; ka pastāv kaut kādas stikla sienas starp cilvēkiem. šīs domas, teica eksorcists, jums naturāli iedveš ļaunie dēmoni. nav nekādu tādu sienu.
  Monday, April 29th, 2019
  4:49 pm
  Mans laulātais draugs uzceļas 7:10 un pats pasilda skābeņu zupu brokastīs (zupa brokastīs = labs dienas sākums, iemācījāmies Ķīnā), pelēkas krāsas, nedaudz duļķaina, tumīga. Achievement unlocked.
  Bet es skaitu, cik mēs ilgi vēl dzīvosim, nu, 35 gadus realistiski. Tas ir tikai 35 pavasari. Un viss. Tad nomirsim.
  11:41 am
  Cilvēks pirmdienā 11:41 atsūta īsziņu, ka aizgulējies, bet drīz būs un visu paspēs :)
  Jaunība, I miss you.
  Saturday, April 27th, 2019
  12:41 pm
  9:59 am
  Friday, April 26th, 2019
  2:47 pm
  I have just now come from a party where I was its life and soul; witticisms streamed from my lips, everyone laughed and admired me, but I went away — yes, the dash should be as long as the radius of the earth's orbit ——————————— and wanted to shoot myself.

  (meklēju atbilstošu citātu ielūgumam uz pavasara ballīti (search: party). Kirkegors pagaidām bagātīgākais avots)
  Wednesday, April 24th, 2019
  3:48 pm
  *** valdei. Mēneša atskaite par padarīto.

  Domāju.

  /datums, paraksts/
  11:17 am
  Time piggybacks on change (<- Aristotle, explained to children)
  10:13 am
  One cannot love the common good without loving its shareability with others.

  de Koninck
  Tuesday, April 23rd, 2019
  2:39 pm
  Most of the change we think we see in life is due to truths being in and out of favor.

  Robert Frost
  Monday, April 22nd, 2019
  10:26 am
  Sunday, April 21st, 2019
  6:46 pm
  Netflix'ā ir ielikta "Tallulah" -- ļoti patika; no šī tipa Bildungsfilme un jaunības bīstamās vitalitātes stāstiem "American Honey" arī likās perfekta
  2:47 pm
  Uniātu (grieķu katoļu) Lieldienu dievkalpojums = 3 stundas un 40 minūtes. Bija ukraiņu valodā. Ir tādi daži brīži, jo īpaši tāpēc, ka tikai stāvi un turi rokās bērnu, smagu, kad liekas -- imanentā plāksne sāk atlobīties, lupt, dalīties, šī dziedāšana un klanīšanās, vīraks, zvani turpināsies mūžīgi un nekas cits nekad vairāk nebūs, this is the end, pasaule apstājusies, un ar prieku to pieņem.

  Pēc dievkalpojuma ukraiņi pagalmā nāca klāt, lika lakatus uz pleciem, spieda rokās krāsotas olas, kuļiču, pashas gabalus. Vecais Pujats salīcis izgāja cauri pagalmam, visus svētīja. (Jūs zinājāt, ka vecais kardināls ir mīkstsirdīgākais no Rīgas biktstēviem? Viņš visiem atlaiž visu. Pieņem Sāpju dievmātes baznīcā, Vecrīgā, it kā katru dienu, laikus nezinu.)

  Lielo Piektdienu es nevaru izturēt. Šogad nebiju baznīcā, nespēju aiziet, mazgāju logus. Dara pāri manam Kungam, mammīte Marija stāv pie krusta un raud. Klusajā sestdienā nedaudz labāk, tagad būs pavisam labi. Būs labi.
  Patiesi augšāmcēlies.
  Saturday, April 20th, 2019
  5:56 pm
  Žižeks un Pītersons.
  P bija izpildījis mājasdarbu, bet, nu, savā izpratnē; bija kļūdījies uzstādījumā, par ko būs saruna un ko kurš aizstāvēs; Ž darīja visu to, ko parasti, proti, nodarbojās ar brutālu pašplaģiārismu (tēzes, joki un salīdzinājumi, kas lasīti vai dzirdēti vismaz trīsreiz; es brīnos, ka zālē smējās; brīnos arī, ka viņam vajadzēja to pierakstīt un lasīt); pēdējās 30 minūtes bija labākais no vakara. P sludina pārmērīgi un ir kļuvis pārāk kokains manai gaumei. Bet to saku ar cieņu.
  Viņu abu vienprātība (pat tādos jautājumos kā "identitātes politikas", lgbtxxxlol publiskais narcisisms u.tml.) droši vien norāda uz to, ka te runā veselais saprāts. patīkami to konstatēt.
  Vienīgie pārpratumi, kas radās, radās P pusē, jo viņš, tāpat kā 90% viņa tipa pielūdzēju, nesaprot dialektisko metodi un "filozofijas robežas", kā teiktu Viljamss. metodi, kuru savukārt lieliski saprot Ž, kurš savukārt nesaprot, kā to var nesaprast. (vakar izlasīju vecu Dženijas Teihmanes eseju, kurā viņa apsmēja, kā kaut kāds psihoanalītiķis mēģinājis rakstīt "psihoanalīzes filozofiju"; bet, ja gribat palasīt kaut ko tiešām smieklīgu, palasiet pasaules slavu ieguvušā, kā viņu tur sauca, Stīvena Hokinga grāmatas; tur katrā ir nodaļas par to, kas vispār pastāv u.tml., nu tipa kāda pirmā filozofija (ta prōta, kā teiktu senie grieķi) izriet no fiziķu jaunākajiem atzinumiem; ja pie katras argumentācijas kļūdas ierautu, būtu pālī pēc 15 minūtēm). Jo P nav filozofs (tā nav kritika; nav arī visiem tādiem jābūt), un es teiktu, ka nepavisam nav pietiekami pasēdējis bibliotēkā, lai uzstātos ar tādu ārpuskonteksta brīvo interpretāciju par 19 gs nogales filozofiju visas zemeslodes priekšā. Bet grūti tā izstāstīt to atšķirību, to, kas "netiek saprasts", bet pieder pie pamatpremisām. Jau tas, ka viņš domāja, ka Ž ir marksists, ergo vēlas vardarbīgi likvidēt privātīpašumu, uzņēmējdarbību... Un domāja, ka viņa tviteri ar staļina jokiem raksta viņš pats.
  Kopumā: nedaudz garlaicīgi, bet ļoti mīļi; šie tomēr vieni no mūsu laika krutākajiem džekiem. ja man būtu dēlam 14 gadi, piemēram, es viņu novirzītu uz P, lai mēģina izaugt par vīrieti, nevis ļerļaku, savukārt vīkendos aicinātu atspringt un atpūsties ar Ž. Labs jauna džentlmeņa komplekts, iesākumam.
  Un jūtams, ka abi ir labi cilvēki, jo nebija nekāda cinisma, nepacietības, spērienu zem jostasvietas.
  Tie, kas pirka biļetes, lai dzirdētu kaut ko īpaši sagatavotu un jaunu, velti iztērēja iekrājumus.
  Klusajai sestdienai ļoti atbilstoša atpūta. Arī par J.K. parunāja. (Esmu jau rakstījusi, ka Ž ir kādas trīs vai četras mazas grāmatiņas par Pāvilu un kristietību; vieni no labākajiem mūslaiku tekstiem par šo tēmu un arī vieni no labākajiem, ko sarakstījuši ateisti).
  P.S. Nesen satikos ar draugiem kalvinistiem, hārdlaineriem, un Artis Celmiņš (ļoti dārgs man cilvēks) diezgan piepacēla balsi (brokastu laikā, Pārdaugavas kafejnīcā) par tiem P divpadsmit likumiem priekš dzīves ("sakārtos savu istabu, nu un, un kas tad būs? ievieš te kaut kādus jaunus baušļus, un visi tādā sajūsmā! nav un nebūs nekādu jaunu baušļu, ir tikai tie, kas ir!" utt. šausmīgi mīļi.)
  P.P.S. No P zelta fonda, bonusam, spoku stāsts: https://www.youtube.com/watch?v=GE_mKeDMHm8
  P.P.P.S. No feikā Ž tvitera:
  It is late, you know, and I am piss drunk, and so on. So all I will say for now is this: that reading the fucking Communist Manifesto instead of me is, you know, like choosing to see an actual fucking sunflower instead of Van Gogh.

  Upd. 26.04. Rods Drēers (The Benedict Option autors) par P:
  https://www.theamericanconservative.com/dreher/jordan-peterson-liberty-university-mission/
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba