Aufklärung's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Aufklärung's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, July 19th, 2019
  7:04 pm
  Paturpinot mūsu spilgto laikabiedru sarakstu, rīt lidošu uz Vāciju paklausīties Kitu Fainu (aiz neko darīt, tāpat vien). Lielu zvaigzni mūsdienu analītiskajā metafizikā
  https://philpapers.org/s/kit%20fine
  7:00 pm
  "Congratulations to St. Thomas More on his victory."

  “Only 1% of people aged 18-24 identify as Church of England” https://www.theguardian.com/world/2019/jul/11/uk-secularism-on-rise-as-more-than-half-say-they-have-no-religion

  #Catholic jokes
  Thursday, July 18th, 2019
  10:53 am
  Daugavpils izglītības iestāžu globālais kulturālais starojums
  "20. gs. sākumā lielāka daļa ebreju sāka braukt uz Izraēlu - patiesībā uz Palestīnu, jo tad vēl Izraēla valsts nebija. Lielākā daļa to, kas no Eiropas brauca, runāja idišā. Kad pamazām sāka ieviest ivritu, ar idišu ļoti karoja. Cionisti, kas gribēja dibināt Izraēla valsti un ieviest ivritu, centās visādos veidos apslāpēt idišu un piedāvāt tā vietā ivritu. Tas bija diezgan grūti, jo valoda vairāk nekā 2000 gadus bija mirusi, to izmantoja tikai sinagogās un Svētajos Rakstos, lietot ikdienā pārstāja jau pirms Kristus. Tādējādi tagad atdzīvināt šo valodu bija liela problēma, turklāt idišs un ladino (spāņu valodas dialekts, ko izmantoja ebreji, kas dzīvoja Spānijā līdz 15.-16.gs.) šķita tādi traucējošie faktori. Tagad ir attapušies. Izraēlas Valodas ministrija ir atzinusi, ka ivritam nekas vairs nedraud, bet idišs izzūd, tādēļ Jeruzalemes Universitātē tagad ir speciāla Idiša fakultāte.
  Starp citu, cilvēks, kas ieviesa ivritu, Eliezers Ben-Jehuda, kādu laiku dzīvoja un studēja Daugavpilī. Viņš bija viens no cionisma pamatlicējiem. Kad viņš dzīvoja Palestīnā, viņam piedzima dēls, kuru viņš norobežoja no visu citu valodu ietekmes. Viņa dēls vēsturiski ir pirmais ivritā runājošais cilvēks pēc 2000 gadu pārtraukuma. Sākumā Eliezeru Ben-Jehudu uzskatīja par jukušu, domāja, ka sabojās bērnu, bet viņš uzstāja. Kad dēls brīvi runāja ivritā, viņš mācījās citas valodas. Ebrejiem ir normāli zināt 4-5 valodas. Tas viss notika Palestīnā, bet pirms tam viņš studēja Daugavpilī un vēl kaut kur Baltkrievijā."

  Intervija ar Valēriju Kudrjavcevu, senebreju valodas pasniedzēju RARZI. Katoļu Baznīcas vēstnesis, 2019. gada jūlijs, 17. lpp.
  Wednesday, July 10th, 2019
  12:06 pm
  When in Rome, party like a Vandal.

  #medīvalistu aforismi
  Friday, July 5th, 2019
  1:45 pm
  kamēr mēs šeit tikai čakarējamies (es, piemēram, tikai čakarējos, t.i., urbju proverbiālo plāno galdiņu), tikmēr brāļi čehi un slovāki...
  http://neoaristotelica.eu/index-e.htm
  1:37 pm
  "Krietnie cilvēki melo pārspīlējot."
  Žozefs de Mestrs
  11:36 am
  nailed it
  A thesis from J.S. Mill that is criticized by Frege is the claim that the proposition that 1 + 2 = 3 is made true by our experience of finding that a group of objects that looks like OOO can be separated into two groups that look like O and OO. Frege jokes that in that case it is a good thing that all the objects in the world aren’t nailed down, otherwise we wouldn’t be able to separate them and thus it wouldn’t be true that 1 + 2 = 3.
  Wednesday, July 3rd, 2019
  2:45 pm
  Nastasja Fiļipovna
  Blakus vienai no Afanasija Ivanoviča visbagātākajām muižām kādā no vidienes guberņām ar trūkumu kāvās sīks un nabadzīgs muižnieks. Šis cilvēks izcēlās ar savām nemitīgajām un anekdotiskajām neveiksmēm, tas bija atvaļināts virsnieks no labas muižnieku ģimenes un šinī ziņā pat pārāks par Tocki - Filips Aleksandrovičs Baraškovs. Iestidzis parādos un visu ieķīlājis, viņš beidzot, pūlēdamies kā katodznieks, gandrīz kā zemnieks, bija paspējis kaut cik apmierinoši nostādīt uz kājām savu mazo saimniecību. Mazākā veiksme viņu neparasti uzmundrināja. Mundrs un cerību pilns viņš devās uz dažām dienām uz apriņķa pilsētiņu, lai satiktos un, ja iespējams, vienotos galīgi ar kādu no saviem galvenajiem kreditoriem.... tālāk ... )
  Monday, July 1st, 2019
  4:15 pm
  Pārdaugavā un vēl vairākās vietās Rīgā jau otro nedēļu filmē Marko Damores režisēto "Nemirstīgo" (L'Immortale), kas ir prīkvels Itālijā, un, kā es saprotu, arī plašajā pasaulē cienītam un mīļotam seriālam "Gomorrah":
  https://www.imdb.com/title/tt2049116/?ref_=nm_ov_bio_lk1
  Seriālam, kas savukārt ir taisīts pēc drosmīga cilvēka, vārdā Roberto Saviāno
  https://en.wikipedia.org/wiki/Roberto_Saviano
  patiesus notikumus un Neapoles ikdienas realitātes atspoguļojošas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, grāmatas, kuras dēļ viņš joprojām var izdzīvot tikai ar miesassardzes palīdzību un vispār arī vairs nedzīvo Itālijā.

  Itāļi filmē vērienīgi. Tehnika vien katru rītu tiek pievesta ar diviem smagajiem; pagājšnedēļ bija vesela telšu pilsētiņa netālā neapbūvētā pļavā. Filmēšanas komandā ir cilvēki sešdesmit, varbūt vairāk. Ir novērojama vides degradācija un attiecīgi arī iedzīvotāju sūdzības, bet ne no manas puses. Mūsu mazo mājiņu ar balto pārdaugavniecisko interjeru veiklas rokas pārvērta mafijai pietuvinātu cilvēku midzenī - izlīmēja brūnas ar zeltu tapetes, piekāra ārprātīgas lustras, saveda klubu mēbeles, salika tumšus, raibus paklājus. To visu kaut kā pēc tam vajadzēs novākt, jo šobrīd, pārtraukumā ielavījusies, es tur nevaru pat pinceti atrast; mitinos pie radiniekiem, sēžu gultā ar datoru.
  Izjutu vieglas, grūti definējamas skumjas, vakar vakarā izstaigājot filmēšanas vietas un ielūkojoties "mafijas" dzīvoklī ar kokaīna netīri balto paciņu nokrauto galdu. Fonā Likteņupe. Šī būs filma, ja pareizi saprotu, par trīs nežēlīgu grupējumu sadursmi - itāļu bandītiem (?), krieviem bandītiem (uzvalkos) un latviešu bandītiem (skūti un tetovēti), ar Rīgas siluetu fonā. Gan jau ka vēstījums būs pareizais, un varbūt pat Rīga dabūs savas 15 slavas minūtes lielajā vispasaules kinovēsturē.
  Satraukumi: pazuda pupuķu pāris; cerams, ka izbaroja bērnus un visi aizlaidās.
  Radošu cilvēku haotisms un plānošanas grūtības nav kaut kas, kas mani nepatīkami pārsteigtu vai apgrūtinātu; lai gan varētu arī šajā ierakstā aizstāvēt tēzi, ka, par spīti finansiālajai kompensācijai, "nevajadzēja piekrist", jo "baigais čakars". Vajadzēja, vajadzēja, viss būs labi. Sakopsim; ataugs.

  Kinošņiki, transcendentālā skaistuma sfairā paceļu glāzi par jums. Go for it.
  11:24 am
  Iespējams, nozīmīgākā šī gada ziņa, par kuru gandrīz neviens nezina: Eiropas Savienība tikko parakstīja tirdzniecības vienošanos ar MerCoSur
  https://www.bbc.com/news/world-europe-48807161
  Par spīti Greenpeace, ekologu, visu paveidu "zaļo", dzīvniektiesību aizsardzības organizāciju, vācu un franču zemkopju, ilgtspējīgas lopkopības pētnieku, piesārņojuma un klimata pārmaiņu trauksmes zvanu raustītāju biedrību un pusaudžu ielu protestētāju centieniem pāri okeānam uz Eiropu tagad gāzīsies industrializētais, teicami konkurētspējīgais, ar ĢMO soju barotais (lieliskajam Brazīlijas prezidentam militāristam Žairam Bolsonaro sniedzot pilnu atbalstu Amazones mūžamežu izciršanai), katastrofālos sanitāros apstākļos audzētais, sulīgais Latīņamerikas liellopa steiks.
  Tuesday, June 25th, 2019
  11:29 pm
  "Of the defendants at the Einsatzgruppen trial, nearly half were lawyers. There were artists, philosophers, and writers.

  Otto Rasch studied law and philosophy. He has two doctorates. He led Einsatzgruppe C. In two days of shooting, they murdered 33,000 Jews at Babi Yar."
  Monday, June 17th, 2019
  7:31 pm
  Jumta paksī ligzdo pupuķis.

  Ilustratīvs video: https://www.youtube.com/watch?v=QyRlnE3joNg
  Thursday, June 13th, 2019
  11:15 pm
  "The woman who wrote that Verso book on the 'surrogacy revolution' considers the existence of borders the biggest obstacle to 'womb emancipation' because they hinder Western women from outsourcing their gestation to Third World workers. This shit is absolutely beyond parody."
  Monday, June 10th, 2019
  2:03 pm
  koans
  M. pajautājusi dārzniecei, vai nevarētu apgriezt krūmiem zarus, kas karājas pār celiņu un veco solu. Uz ko dārzniece atbildējusi: "Bet jūs ziniet, japāņi ziedošus zarus nevis apgriež, bet noliec galvas to priekšā."
  Thursday, June 6th, 2019
  9:07 am
  Vēl vienam no mūsu laikmeta krutākajiem džekiem briest nepatikšanas
  (var nelasīt, tikai apskatīties video)

  https://gurumag.com/becoming-god-inside-moojis-portugal-cult
  Wednesday, June 5th, 2019
  9:18 pm
  nu ko principā vienkārši gaidām jauno tool
  Monday, May 20th, 2019
  6:59 pm
  DFW
  It's not that students don't "get" Kafka's humor but that we've taught them to see humor as something you get -- the same way we've taught them that a self is something you just have. No wonder they cannot appreciate the really central Kafka joke -- that the horrific struggle to establish a human self results in a self whose humanity is inseparable from that horrific struggle. That our endless and impossible journey toward home is in fact our home. It's hard to put into words up at the blackboard, believe me. You can tell them that maybe it's good they don't "get" Kafka. You can ask them to imagine his art as a kind of door. To envision us readers coming up and pounding on this door, pounding and pounding, not just wanting admission but needing it, we don't know what it is but we can feel it, this total desperation to enter, pounding and pushing and kicking, etc. That, finally, the door opens... and it opens outward: we've been inside what we wanted all along. Das ist komisch.

  David Foster Wallace

  Salīdzinoši nesen bija mazs skandāliņš par to, kā Volless slikti izturējies pret sievietēm (ilgstoši un uzmācīgi vajājis; metis vienai ar kafijas galdiņu; greizsirdības lēkmē iegādājies ieroci ar nolūku nošaut savas mīļākās vīru; vismaz viens gadījuma sakars ar 17 gadu vecu, t.i., nepilngadīgu meiteni). Tagad ir vēl viens neliels skandāliņš par viņa publicistiku (New York Times un tamlīdzīgos izdevumos), kurā esot konstatēti nepārbaudāmi fakti, pārspīlējumi un pat izdomātas detaļas un cilvēkiem piedēvēti izteicieni. Kāds bija paņēmis Vollesa slaveno rakstu par Federera tenisa spēles vērošanu kā par reliģisku pieredzi, rakstu, kurā vairāki simti vārdu veltīti kāda Federera sitiena aprakstam (kur, no kurienes, kādā lēcienā), atradis spēles ierakstu (Vollesa dzīves laikā -- viņš 2008. gadā 46 gadu vecumā pakārās savā garāžā, bet publicistika ir viņa jaunībā -- vēl nebija youtube) un secinājis, ka nav, nu nav tur tāda dievišķā sitiena, kādu Volless apraksta. Mānījās rakstnieks. Izzīda no pirksta.
  #wirklich komisch #getting Kafka
  10:35 am
  instead commenting on
  Hamleta pārstāstījumi ir tik mīļi; viens piemērs:

  When Rosencrantz and Guildenstern arrive, Hamlet greets his "friends" warmly but quickly discerns that they are spies. Hamlet becomes bitter, admitting that he is upset at his situation but refusing to give the true reason why, instead commenting on "what a piece of work" humanity is.
  Thursday, May 16th, 2019
  4:07 pm
  Mājās, kā ierasts, nav nekādu ēdamu olbaltumvielu, izņemot rupjmaizi, un nav arī kafijas (šis jau nedaudz bēdīgāk); toties ir micelārais ūdens ar izsmidzekli.
  3:56 pm
  beyond his jurisdiction
  Lasu Deridā seminārus (patīkamāk lasīt nekā "oficiālās" grāmatas) par teoloģiski politisko suverenitāti un moceklību; Žakam daudzu citu haotiski pasniegtu parādību starpā ļoti imponēja Al Halādžs.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Mansur_Al-Hallaj

  After returning to his family in Baghdad, al-Hallaj began making proclamations that aroused popular emotion and caused anxiety among the educated classes. These included avowing his burning love of God and his desire to "die accursed for the Community", and statements such as "O Muslims, save me from God" ... "God has made my blood lawful to you: kill me". It was at that time that al-Hallaj is said to have pronounced his famous shath "I am the Truth". He was denounced at the court, but a Shafi'i jurist refused to condemn him, stating that spiritual inspiration was beyond his jurisdiction.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba