Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2009-07-30 08:51:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
par smailiju
I often think there should exist a special typographical sign for a smile — some sort of concave mark, a supine round bracket, which I would now like to trace in reply to your question.
Vladimirs Nabokovs, 1969

vēl agrāk, 1963.gadā, "mēnestiņu"  uzzīmēja mākslinieks Hārvijs Bols


mēģinot saprast, vai smailijs ir vai nav pilnvērtīga tipogrāfiska zīme (es pareizi latviski lietoju šo terminu?!) nācās ierakties dažādās definīcijās, galvenokārt, saistītās ar to, kas ir tipogrāfija digitālā ērā

latviski vispār ir dievišķi sērfot
tilde par "typographical" - "vārdam nav tulkojumu, taču ir pieejami skaidrojumi vai izteicieni, ejiet nahuj", ok.
tipogrāfijas māksla ir tas pats, kas cehs, utt

fiška ir tur, ka manā izpratnē tipogrāfiska zīme, kas atrodas aiz alfabēta zīmju sistēmas, tomēr arī tiek kaut kā nodefinēta. tikai definēta kā un definēta kur?
jūs saprotat, digitalizācijas laikmetā ir tā, ka pastāv lietas, kuras pieņem gosts un standarti, bet ir arī lietas, par kurām savstarpēji vienojas cilvēki - un ":)" vai ":-)", tas kā reizi ir standartu jautājums, kas pārvērš neformālu zīmi par formālu. ja zīme kļūst formāla, to var lietot iespiedpresē.

lūk, man arī jautājums publikai - a vai jūs gribētu, lai smailijus sāktu lietot oficiālajā presē, grāmatās, utt?


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antuanete
2009-07-30 09:24 (saite)
Die's pasarg! Es vienmēr saviebjos, ja kaut kur avīzē vai žurnālā ieraugu smailiju (sevišķi grēko redaktoru sleju rakstītāji). Izņemot konceptuālus literārus darbus, kur tiek apspēlētas virtuālās vides īpatnības vai koķetēts ar literatūras robežām, smailijus gribu redzēt tikai virtuālajā vidē.

(Atbildēt uz šo)


[info]f
2009-07-30 09:28 (saite)
tieši oficiālajā presē un grāmatās - nē.
iedomājies, atšķir avīzi, un tur, tev pretī kāds absolūti nesmaidīgs ģīmis fotogrāfijā, bet viss stāsts ar smailijiem.

ni, ni.

(Atbildēt uz šo)


[info]kemune
2009-07-30 09:34 (saite)
vajag pameklēt unikodā, jo tur ir visa iespējamā hjņa sabāzta

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


(Anonīms)
2009-07-30 09:57 (saite)
unicodee ir vismaz divi ☺ un ☹

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]sursurs
2009-07-30 09:39 (saite)
nu tie animētie smailiņi gan brīžiem biku besī, bet šitas, koe si ielicis - tas ir kkas baigi pozitīvs.. Man pietiek uz tādu paskatīties, lai uzreiz garīgais paceltos par dažiem grādiem :))

(Atbildēt uz šo)


[info]dominika
2009-07-30 09:42 (saite)
Nē. Daudzi cilvēki mūsdienās jau tāpat ar grūtībām rakstītā tekstā uztver joku vai ironiju, ja tur nav kāda veida smailijs piestiķēts klāt. Nav ko deģenerēt vēl vairāk.

(Atbildēt uz šo)


[info]unpy
2009-07-30 10:19 (saite)
Nea. Viennozīmīgi nea.

(Atbildēt uz šo)


[info]iekodeets
2009-07-30 10:21 (saite)
principiaalai nostaajai shajaa jautaajumaa neredzu jeegu. ja kaad suzskata, ka vinja literaarais darbs vai darba liigums nav lietojams bez piktogrammaam (man liekas ka taa sauc to kjeemoshanos ar gjiimiishiem), lai jau.

(Atbildēt uz šo)


[info]begemots
2009-07-30 10:25 (saite)
Nekādā gadījumā.

(Atbildēt uz šo)

koordinātes Godmaņa–van Dōrena sistēmā
[info]dooora
2009-07-30 11:44 (saite)
MC-korčeg, salūts.
viens. tipografika, tipogrāfija, kā arī poligrāfija un politūra ir saistītas, tak vienlaikus arī nošķiramas lietas. skaidrītes labad paziņošu, ka es vienu otru garo ā tavā tekstā galvā noīsinu. arī šis ir standartu jautājums, ko bez savstarpējas vienošanās mums neatrisināt. es strādāju pie priekšlikumiem. nāks pavasar's, nāks padoms.
divi. tiesa — kā te jau minēts, tipografisko zīmju formalizēšanu mūsdienās ir uzurpējis Unikōda Konsorcijs, tak jebkurai no mums (PC-dooora) ir brīv ar šo kantori uzsākt saraksti, lai, teiksim, pusgadu pirms lata izņemšanas no apgrozības, nodefinētu Ls kā atsevišķu zīmi un paģērētu, lai tai pēc jebkuras citas vērtes zuduma piešķir vismaz heksadecimālu un hātēemellišķīgu vērtību. lai formalizē pieclatnieku, bez blata un viltus.
trīs. diskutēt par formālā un neformālā sasaiti ir kā analizēt iņ un jaņ. es labāk cērtu malku.
un visbeidzot, pilnīgi negaidīti — četri: jā, es gribētu gan (lai smailijus sāktu lietot oficiālajā presē, grāmatās, utt.). smaidiņi tik skumji deg.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)

Re: koordinātes Godmaņa–van Dōrena sistēmā
[info]martcore
2009-07-30 11:55 (saite)
salūts, doora
paldies par interesanto komentu
tu man varētu, lūdzu, pāris teikumos izstāstīt unikoda konsorcija fišku, a to es galīgi ne aļo?!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: koordinātes Godmaņa–van Dōrena sistēmā
[info]dooora
2009-07-30 12:20 (saite)
oj, nekā fantasmagōriska jau tur nav. viss ļoti praktiski. interešu grupa, kas laika gaitā kļuvusi par galveno GOSTu noteicēju un ieviesēju. viens no globalizācijas pīlāriem, tā sakot, bez skumjiem vai jautriem smailijiem.
praktisks piemērs varētu būt Lielvārdes jostas elementu "unikodēšana". rakstām vēstuli konsorcijam ar tekstu, tā, lūk, un tā — mēs, apakšā parakstījušies Daugmales iedzīvotāji, vēlamies, lai Lielvārdes jostai iedod tik un tik (ar rezervīti, lūdzu) daudz vietas Unikōdā. konsorcisti varbūt uzreiz i neatbildēs, jo būs biki noslogoti, izskatot saldēniešu ierosinājumu piešķirt konkrētu kōdu zīmēm Jumis un Jupisviņurāvis, taču ar laiku un sildīšanu un — kas forši — savstarpēju komunikāciju nākamajā Unikōda versijā pasauli patiesi varētu apjozt Lielvārdes josta, izrakstīta heksadecimālā kōdā, nevis gifiskos pikseļos. krievi nesen Rubulim izsita savu rūtiņu, teiksim. tā gan ir tikai stāsta pirmā puse. kad jaunais standarts ir formāli pieņemts, dizainerīšiem tas jāimplantē konkrētos fontos, citādi ķeburi vai tie stāvošie zārciņi tekstā vien rādīsies. es mazliet haōtiski te, no jāņogu krūma Siguldā rakstu, bet šamam stāstam būs turpinājums ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: koordinātes Godmaņa–van Dōrena sistēmā
[info]martcore
2009-07-30 12:27 (saite)
o, kruta
man sāk pielekt, kā tas darbojas

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?