extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2020-10-08 06:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Atradu cibā:

Pirmo reizi dzīvē piedzīvoju situāciju, kad nesaprotu cilvēka emocijas. Neesmu mēģinājusi kaut kādus ledus spaiņa izaicinājums, bet šī nebija forša sajūta. Iedomājies, ja nekad nespēj ar ādu sajust otra cilvēka emocijas? Ja jāmācās pazīmes un "jāpiešaujas"? brrr

Vai tiešām tā ir, ka cilvēki spēj sajust cita emocijas tuvu pie 100%? Man šķiet, ka cilvēki bieži māna sevi, domādami, ka saprot biežāk nekā to patiesībā spēj. Es teiktu, ka spēju sajust, nu varbūt 5% gadījumā, un tas neko daudz dzīvē netraucē, izņemot attiecības ar tādiem, kuriem emocijas nu ir viss, ka nav pat saprotams, ar kuru galu viņi domā.

Bet jebkurā gadījumā, vai cilvēki tiešām ir tādi emocionālie vampīri, ka spēj biedroties tikai tad, ja sajūt cita emocijas? Nav brīnums, ka pasaulē ir tik daudz ļaunuma, jo cilvēki veido burbuļus, lai barotos no viens otra emocijām, tā vietā, lai izsvērtu jautājumus ar savu prātu un loģiku. Nedaudz jau emocijas vajag, bet nu tas, kas pasaulē notiek, ir tiešām par traku. Viss šis tribālisms un piesliešanās tikai “pareizajiem” viedokļiem.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]f
2020-10-08 10:10 (saite)
nu, es piemēram galīgi nespēju sajust tavas emocijas, līdz tādai pakāpei, ka man šķiet, vai tik neesi sociopāts. bet ar citiem, jā, tā saucas empātija. procentos gan nemērītu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-08 10:14 (saite)
Mēs jau neesam tikušies. Kā tu vispār iedomājies, ka internetā kaut ko varētu just? Šis piemērs jau ir domāts par cilvēkiem, ko satiek dzīvajā.

Tāpēc es domāju, ka tas ir liels pašapmāns, ka cilvēki iztēlojas, ka saprot citu emocijas un visi spēlē tam līdzi, tāpēc kaut kas sanāk. Tāpēc arī internets ir tāda bedre, jo tur šī izlikšanās vairs nenostrādā. Ciba vēl ir izņēmums, bet facebook, twiteris – tīra naida krātuves :) Bet tai pašā laikā interneta diskusijas strādā ļoti lieliski, kur cilvēki necenšas balstīties uz emocijām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]f
2020-10-08 11:39 (saite)
internetā, vai dzīvē, var just. internetā varbūt sajutīsi mānīgi, jo mums tomēr ir doti tikai otra uzrakstītie vārdi, bet galvenais jau - ja tu gribi sajust, ja tevi interesē, kā otrs jūtas, tu to vari arī sajust. ja tas otrs nav abzalūta mistika, protams. varbūt pat ne sajust, bet saprast.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-08 11:52 (saite)
Man ir mistika, kāpēc cilvēki nāk to meklēt cibā. Kāpēc vispār no manis šeit tiek sagaidīta empātija?

Lūk, man nedaudz pietrūka citu cilvēku emociju – par spīti visiem kovidiem, es aizbraucu uz Latviju un pavadīju lielisku nedēļu kopā ar saviem vecākiem, brāļiem un māsām.

Varbūt tas, ka cilvēki ir sapisuši savas attiecības dzīvajā, tāpēc nāk internetā meklēt atbalstu. Un tā vietā, lai brauktu ciemos viens pie otra, viņi nāk vampīrot internetā.

Kovida sakarā tas arī varētu nedaudz izskaidrot cibas lielo atbalstu lokdaunam un noliegumam pēc normālu sociālo kontaktu svarīguma. Jo varbūt šiem cibas cilvēkiem nav nemaz tik daudz labu dzīvo kontaktu, ka cibas surogātemocijām dzīvē ir lielāka nozīme vai vismaz šķiet, ka zoom var aizvietot dzīvos kontaktus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]dombrava
2020-10-08 17:16 (saite)
Otra emocijas var saprast tad, ja tas otrs par tām runā. Un vēl atkarīgs no tā, cik tuvās attiecībās. Citādi sanāk domu lasīšana un kļūdaina interpretācija, pat ja arī notiek kaut kāda spoguļošanās. Tā ir, ka cilvēkiem ir maskas, manuprāt, bērni daudz labāk par pieaugušajiem spēj nolasīt otra emocijas. Es īsti par tiem skaitļiem nesaprotu, taču pamatemocijas dusmas, prieku, skumjas, uztraukumu utt. iespējams nolasīt diegan viegli pēc žestiem, sejas izteiksmes utt. Taču grūtāk saprast cēloni emocijām, ja otrs par tām nerunā vai negrib paskaidrot, kāpēc.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-09 23:16 (saite)
Tas ir skaidrs, bet mans jautājums gan ir cits – kāpēc vienmēr jācenšas lasīt cita emocijas?

Nu labi, es saprotu, ka droši vien jautāju apmēram to, kāpēc cilvēkiem jāelpo. Bet pat uz to tagad spējam dot skaidru atbildi, kā cilvēkiem darbojas enerģijas pievade šūnām caur skābekļa apmaiņu asinīs utt. Bet par emociju nepieciešamību cilvēku komunikācijā atbildi neviens nespēj sniegt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dombrava
2020-10-10 23:27 (saite)
Lai būtu labāka komunikācija. Bet nav vienmēr jācenšas lasīt, ras vispār atkarīgs no tā, kā katrs esam iekārtots. Nu vismaz es jūtos drošāk, ja spēju saprast otra emocijas. Ir profesijas, kur ir ļoti vēlams lasīt emocijas.

Protams, var nodot informāciju ļoti labi arī tad, ja emocijas nenolasa. Profesionālā komunikācijā varbūt tas pat palīdz, ja vajag paskaidrot tikai faktus.

Varbūt īsti nesapratu tava ieraksta būtību, jo pašlaik ir darbs ar bērniem, līdz ar to empātija, spēja saprast, ko viņi domā un jūt ir svarīga, jo bērni 3 gadu vecumā visu paši paskaidrot vēl nespēj. Taču noteikti arī mācos spēju klausīties.

Es atceros, ka vienā medicīnas grāmatā kāds ārsts bija uzrakstījis, ka cilvēki varbūt evolucionēs tā, ka varēšot iztikt bez emocijām. Man tas šķita jocīgi un vecmodīgi. Taču saprotu, ka vēl trūkst faktu, lai varētu to apstrīdēt objektīvi. Cilvēcīgi varu mēģināt paskaidrot, kāpēc subjektīvi emocijas šķiet vērtīgas, bet zinātniski grūtāk.

Man pašai šķiet, ka cilvēki ir dažādi, citi prot lasīt emocijas, tāpēc arī par tām vairāk runā. Bet nu tas vienkāršoti, jo te komentāros rakstīja, ka tas var būt traucējoši.

Es tiešām neko sakarīgu uzrakstīt nevaru par šo.



(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-15 08:42 (saite)
Skaidrs, ka darbā ar bērniem spēja nolasīt emocijas ir būtiska, jo bērni vēl nemāk labi paskaidrot, ko viņi grib. Ar zīdaiņiem, kas vispār nerunā, tā ir faktiski vienīgā saziņas forma.

Bet pieaugušiem cilvēkiem nav šādu traucējumu. Kas liek domāt, ka pārmērīga balstīšanās uz emocijām, zināmā mērā ir bērnišķīgums. Sievietēm tas ir izteikts vairāk, jo viņām jāaudzina bērni. Bet citādi tam saziņā ir negatīvās puses – melnbaltā domāšana, nespēja izšķirt nianses, traucē pieņemt racionālus lēmumus utt. Un arī tas, ja kāds neizrāda emocijas, tad automātiski sāk domāt, ka tas ir sociopāts. Ha, sociopāti jūs visus manipulētu ar superlielisku emociju tēlošanu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2020-10-08 18:02 (saite)
Es diezgan labi nomanu cilvēku noskaņojumu un man tas biežāk traucē, nekā palīdz, tā kā par emocionālo vampīrismu tu šajā kontektā lieki. Emo vampīri ir tie, kas pamatā intensīvi emocionē paši, tādējādi izsūcot no citiem enerģiju. Cenšos izvairīties no cilvēkiem, kas ir pārāk agresīvi runīgi, cenšas dominēt dzīves telpu ar savu uzstāšanos, kas pārsvarā ir sekla vai pat stulba. Tajā pašā laikā sociālās situācijās pašam laikam ir daļējs autisms, jo neprotu/bailes paust sevi uz āru.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-09 08:33 (saite)
Es nešaubos, ka noteikti vissliktāk nolasītu emocijas starp visiem cibā, un tikt un tā aptiekā tas ir reizēm jādara – gan jāpasaka līdzjūtība, kādam kas tikko zaudējis tuvinieku slimības dēļ, gan jānoliek pie vietas kāds nekauņa.

Bet jautājums bija – kāpēc, cilvēki, kuriem tas padodas labāk, bieži nespēj vispār nekā citādi operēt ar cilvēkiem, kā tikai caur šo emocionālo prizmu? Nu man gadās, ka es nenolasu cilvēki, bet darbu izdaru tik un tā. Tas, ka klients varbūt nav tik apmierināts, ka viņam īstajā brīdī nepasmaidīja un nepaskatījās acīs un nepateica līdzjūtīgu vārdu, atsver tas, ka viņam iedod pareizās zāles un skaidri pastāsta, ko ar tām darīt. Bet ir darbinieki, kuriem dažu neapmierinātu klientu dēļ ir regulāras nervu krīzes.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-10-10 16:04 (saite)
Esmu savā laika strādājis apkalpošanas sfērā un bija tā, ka daudziem klientiem tieši patika mans atklātums un pofigistiskā attieksme. Tiesa, strādāju ar būvmateriāliem, tāpēc tur klientūra arī pārsvarā vienkāršāki ļaudis. Visi tie jūtīgie un cimperlīgie, nevienam viņi nepatīk un tā ir viņu pašu vaina, ka pastāvīgi jūtas aizskarti.

Kas attiecas uz cilvēkiem, kas operē tikai uz emociju bāzes, tad pamatā tās ir sievietes un ar to jārēķinās. Vīrieši ir no Marsa, sievietes no Venēras un basta.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-10 21:21 (saite)
Nu tā laikam ir, visas tās bija sievietes. Jābeidz domāt, ka var būt vienlīdzība...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]magnolia
2020-10-08 18:07 (saite)
es vairumā gadījumu sajūtu. jau kopš bērnības. tas manu dzīvi vieglāku nav padarījis. strādāju pa tiešo ar klientiem, sajūtu arī svešiem. mācījos norobežoties, tagad mācos uzlabot omu citiem. bet, lai dzīve neliktos garlaicīga, satiekos ar kādu, kura emocijas nejūtu. visādi viņu provocēju, lai kaut ko nolasītu...

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-10-08 18:59 (saite)
Par darbu ar klientu apkalpošanu piekrītu, ka tas ir ļoti vajadzīgs un nemaz ne tik viegls darbs, ka būtībā tas ir par maz apmaksāts. Ļoti labi saprotu to Šveicē pieņemto, ka maksās minimāli 25 eiro/stundā, jo tikai tas var nodrošināt atbalstu cilvēkiem, nevis tās rasu/dzimuma vienlīdzības kvotas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]magnolia
2020-10-09 22:13 (saite)
laimīgie šveicē, bet es negribētu tur dzīvot..man patīk šeit rīgā un cik nu reiz būts drusciņ,- Londonā. būtu, protams, priecīgāk, ja te būtu arī algas, kas nosedz patērēto enerğiju. bet, ja pieslēdz superspējas, kaut kă jau var izdzìvot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?