木
27 June 2019 @ 02:42 pm
Tauriņi  
Lai gan pati neesmu saskārusies ar šādu problēmu, šķiet laba ideja, kā cilvēkiem tumšos brīžos palīdzēt atcerēties, ka viņi ir vajadzīgi, vērtīgi un mīlēti.

Bet ko darīt, ja drīzāk pa pusei neapzināti dari sev pāri mentāli, t.i. nonicini un vaino sevi? Vēlies iestāstīt, ka nekas neesi un no sevis iedomājies par daudz? Ka nekas labs nesanāks un nav gaidāms? Varbūt jāiedomājas mazi ēteriski kaķēni, kuriem šādas domas ir toksiskas. Ar katru negatīvo domu tu vari nogalināt kaķēnu. Bet grūtākais tādos brīžos droši vien paturēt prātā, ka tādi kaķi vispār eksistē.

Avots: http://www.lifewithoutanorexia.com/2015/01/self-harm-advice.html
 
 
Current Music: Coldplay - Trouble
 
 
木
08 June 2019 @ 01:39 pm
 
Es esmu Es, un Tu esi Tu.
Es daru savas lietas, un Tu dari savas.
Es neesmu šai pasaulē, lai atbilstu Tavām gaidām.
Un Tu neesi šai pasaulē, lai atbilstu manējām.
Tu esi Tu, un Es esmu Es.
Un, ja mums ir iespēja satikt vienam otru, tas ir brīnišķīgi.
Ja ne, tur neko nevar līdzēt.

Frederiks Salamans Perls
 
 
木
07 June 2019 @ 01:21 pm
Man arī nepatīk konkursi mākslā  
"Man gribējās spelēt klausītājiem visā pasaulē, un es uzskatīju, ka uzvara konkursā ir labākais veids, kā to panākt. Šopēna konkurss man ir pavēris daudz iespēju, taču es esmu pret konkursiem. Sacensība nogalina mūzikas ideju, iztēli un brīvību. Pēc uzvaras Šopēna konkursā jutos atvieglots, jo zināju, ka man tas vairs nebūs jādara."

Sondžins Čo
 
 
木
06 June 2019 @ 02:18 pm
Problēma - pārāk liela koncentrēšanās uz sevi un norobežošanās  
"Ja esam spējīgi ciest, esam garīgi dzīvi. Ciešanu mērķis ir nepieļaut apātiju, ciešanas veicina radošumu un rada garīgu spriedzi, kura palīdz saprast, kas ir vajadzīgs un kas nav.

Būtiska tehnika ir derefleksija - prasme pārtraukt reflektēt par sevi un saviem simptomiem, pievēršoties reālajai pasaulei un cilvēkiem sev apkārt. Trauksme bieži saistīta ar pārliecīgu fokusēšanos uz saviem simptomiem, citu vērtējumu par sevi utml. Piemēram, uzsākot konsultēšanas procesu, jauniem konsultantiem ir ļoti ieteicams mazāk reflektēt par to, vai viņi ir labi konsultanti un visu dara pareizi, tā vietā ar patiesu interesi pievēršoties savam klientam."
 
 
木
06 June 2019 @ 12:41 pm
Noguris un nelaimīgs  
Jā, vasarās parasti uznāk tumšais periods un ieslēdzas t.s. "tuneļa domāšana".
 
 
木
24 May 2019 @ 02:54 pm
Domu blīvā satiksme  
Netici visam, ko domā!
 
 
木
24 May 2019 @ 02:01 am
Izvairīšanās un emociju apspiešana  
"Vai jūs izvairāties domāt par satraucošu situāciju vai arī izvairāties dalīties ar citiem savās izjūtās par to? Vai tā ir tik emocionāli smaga, ka domāšana par to rada žņaudzošu sajūtu vēderā? Ir dabiski censties izstumt smagas emocijas, bet, lai gan īstermiņā šāda stratēģija var noderēt, tā nepalīdz, ja situācija ir hroniska."
 
 
木
22 May 2019 @ 12:24 am
Vērtēšanas kritēriji  
Spēja piešķirt mākslas darbam jēgu.
 
 
木
15 May 2019 @ 01:31 pm
Dienas spams  
Mīlīgs INTJ tipa raksturojums. “So, if you are too tired to speak, sit next to me, because I, too, am fluent in silence.”
https://www.youtube.com/watch?v=sz_gM1Wg1Y0
 
 
木
30 April 2019 @ 12:30 pm
Bailes sajukt prātā  
Ja arī kopš pusaudžu vecuma man ir tendence uz pārlieku lielu intraversiju un iegrimšanu savā pasaulē, tomēr es to esmu spējusi kontrolēt un pilnībā neesmu norobežojusies no cilvēkiem un pasaules. Mani var kaitināt vai uztraukt, ja kāds iztraucē, varu sabīties, ja negaidīti uzrunā, taču problēmu nav pārslēgties uz sarunu.

"Tie, kuri neslimo ar šizofrēniju, mēdz ļoti interesēties par to un arī par citām psihozēm. Viens no iemesliem varētu būt, ka, vērojot šādu stāvokli, rodas vēlēšanās salīdzināt ar sevi apstākļos, kad iekšējais haoss un fantāzijas drīkstētu izpausties uz āru. Šizofrēnijas slimnieki ar savu eksistenci apstiprina ārprāta un atšķirīgā tuvumu normālajam un iezīmē robežas, aiz kurām tas sākas.
Savu priekšstatu pasaulē mēs, no daudziem viedokļiem skatoties, esam psihotiski, atrodamies tuvu tāda veida domāšanai, bet nomodā no tā krasi norobežojamies. Iepriekš uzsvērts, ka šizofrēniskā cilvēka priekšstatu pasaulei ir labi saskatāma līdzība ar maza bērna fantāziju pasauli un arī mūsu pašu sapņiem. Cilvēkam, kas nevēlas atcerēties vai sevī joprojām nejūt mazu bērnu, šizofrēniskie simptomi izprotami vājāk nekā citiem. Zināšanas par šādu domāšanu ir priekšnoteikums, lai spētu iedziļināties psihozes būtībā."

Juhans Kulbergs
 
 
木
24 April 2019 @ 07:39 pm
Keep it moovin'  
"My approach to painting honors the connection between my mind, body and spirit. These aspects are inseperable and must all be activated in order to support the creative flow. As a child, my favourite activities were climbing trees, swiming, jumping on trampolines, and doing gymnastics. These activities brought me joy and made my soul alive. Today I understand how movement is key ingredient in my creative process. It not only makes me feel good, but it directly supports my ability to open up, energize, and channel creative energy through my body and into my artwork. Without a way to realise it, holding tension in your body can lead to tension in your mind, such as the fear of doing something "wrong" or general frustration. Physical tension can also find its way into your brushstrokes. To meep your energy moving, take breaks while you paint. If you are able, get your body and breath in motion. A quick walkmaround the block or a thirty second dance party has the powdr to re-energize your body that are fun and feel good for you."

Flora S. Bowley
 
 
木
23 April 2019 @ 11:22 am
Gribu iemācīties pazemību, lai varētu atzīt visas savas nepilnības  
Cik gan daudz papīra būtu nepieciešams, lai es varētu uzskaitīt visu to, kā man ir par maz, un to, kā man ir par daudz!
 
 
木
12 April 2019 @ 01:21 pm
No vienas puses tas pat šķiet pašsaprotami  
"Dī Koultera uzskata, ka repa mūzika ir piemērota pilsētai, kur tā radusies. Šī mūzika palīdz koncentrēties vidē, kas var būt ļoti haotiska un bīstama. Viņa uzskata, ka New age mūzika patīk bieži tiem, kas aktīvi iesaistās sabiedrības dzīvē un veic garīgo darbu. Tā dod iespēju relaksēties un gūt mieru."

Lai gan bieži esmu pārliecinājusies, ka koncentrēšanas uz atsevišķiem mūzikas stiliem neko nedod. Pirms nedēļas braucu mikriņā, rietēja saule, uz austiņām klausījos vijoļkoncertu un skats uz rajonu pārvērtās līdz nepazīšanai. Šķita skaistāks nekā parasti, pat ja ir dienas, kad vijoļu skaņa man krīt uz nerviem.
 
 
木
01 April 2019 @ 12:01 am
Par ro, cik ētiski izmantot tuvākos cilvēkus kā iedvesmu mākslas darba radīšanai  
What would it sound like if you were the songwriter 
And you made your living off of me?

"In this song, Father John Misty speaks to his wife Emma Tillman about a hypothetical scenario where she is the musician and he is the muse. He uses this viewpoint in a reflective manner, asking her if she would be truthful to the source material or would she exaggerate the unfavorable details of her life with Josh to make them more palatable to the masses.

Father John Misty uses this device to express guilt about using his muse and life partner to fuel his most prolific work by “undressing [her] repeatedly in public” to the masses. He feels that by discussing their personal relationships, he does not respect her privacy and does her a disservice in writing songs about her.

Using this narrative, Misty demonstrates that a songwriter’s life isn’t what is usually displayed; a lot of personal drama and negative feelings can create the basis of a song, but one should be wary of taking it at face value. After all, very few people would like to see how the sausage is made."
 
 
Current Music: Father John Misty - "The Songwriter"
 
 
木
31 March 2019 @ 10:57 pm
Reversed Ace of Cups  
"Yes, this is the self-love card of the Tarot deck! In the upright position, the Ace of Cups is about love for all things. In the reversed position, it speaks to love for oneself. So, before you send your love out to the world, send love to yourself, filling up every cell in your body with Divine love and happiness. And the more you do this, the more you can exist in flow with life itself.

The reversed Ace of Cups is a sign that you are in connection with your subconscious mind and attuned to your intuition. You are exploring this part of yourself privately right now, and discovering how you can bring more intuition and flow into your life.

On the flipside, the Ace of Cups reversed may be a sign that you are repressing your emotions, not wanting to express yourself fully to the outside world. You have your reasons for keeping your feelings close and not wanting others to know what’s going on inside. You may feel embarrassed or afraid of what might happen if you were to express your emotions. You may worry that if you allow your feelings to flow, they might turn into an overwhelming flood that can’t be switched off. However, be careful that you do not create an internal blockage by repressing how you feel. If you are not ready to share your emotions – that's okay! You can find ways to release them privately, through journaling, creative projects, movement, or screaming your frustration and anger out in the car.

In a relationship reading, the reversed Ace of Cups can show that you are withholding your emotions for fear of getting hurt. You know that you must trust in your partner for the relationship to move forward, but, for the time being, you are holding back."
 
 
木
28 March 2019 @ 10:58 am
Darbs  
Tik nomierinoši, ka atverot word dokumentu, parādās uzraksts welcome back. Tātad mani atceras vai ir mānīga sajūta, ka daru ko paliekošu un jēdzīgu.
 
 
木
14 March 2019 @ 04:25 pm
Lielais un nezināmais  
"Melnā krāsa ir kā tukša telpa visumā. Tuvāk ieskatoties tā paver pārsteidzošas lietas."

Kelsey Lu
 
 
木
12 March 2019 @ 01:07 pm
Psihe  
 
 
木
06 March 2019 @ 08:41 am
Cilvēku emocijas  
Nezinu, vai piedzimšanu un nāvi var uzskatīt kā pašu par sevi saprotamu.
 
 
木
04 March 2019 @ 03:30 pm
Isolation  
Viens no saaukstēšanās plusiem ir tāds, ka vairs nejūtos vainīga, ja nolienu savā istabā, palienu zem segas un lasu grāmatu. Atslēgt internetu gan pagaidām vēl neuzdrošinos, tāpēc arī tapis ieraksts cibā.