Mr. Brightside
13 August 2020 @ 10:06 pm
Es esmu zemes bērns  
Kārtējo reizi gribēju rakstīt par ego, taču sastapšanās ar skaistu mūziku radīja vēlmi paklusēt un doties ārā. Tur tiešām ir vasara. Mūzikā, aiz manas pilsētas robežām pastaigas laikā, sirdī. Ko tas mainīs, ja sākšu te spriedelēt, kā katrs vairāk vai mazāk dzīvojam uz citu rēķina?

Svešā skaistumā )
 
 
Mr. Brightside
12 August 2020 @ 01:56 pm
Mītiskā ēzelīša radinieks  
"Skonks ir ļoti neglīts, tāmdēļ vienmēr it ļoti noskumis. Ir visai maz cilvēku, kas ir redzējuši dzīvu Skonku, taču ir viens stāsts par kādu mednieku, kuram izdevās to notvert. Mājupceļā ar savu atradumu viņa soma pēkšņi kļuva ļoti viegla un, kad viņš tajā ieskatījās, dzīvnieks bija izzudis. Somā bija palikušas vienīgi asaras."

https://en.wikipedia.org/wiki/Squonk
 
 
Mr. Brightside
07 August 2020 @ 01:06 am
Vai es lietoju narkotikas?  
Laikam 3 cilvēki dzīvē ir man jautājuši, lai es godīgi pasakot, kādas narkotikas lietoju. Un tikai viens ir jautājis, vai es ikdienā meditēju. Parasti tas izbrīna, jo man tieši skaidrs prāts šķiet ļoti skaists, tāpēc nelietoju nekādas apreibinošas vielas. Taču apzinos savu spēju radīt "narkotikas", patveroties ilūziju un fantāzijas pasaulē. Varbūt tiešām iepriekšējā dzīvē esmu ko lietojusi.
Varbūt tas apliecina, kāpēc kopš vidusskolas man ir pastiprināta interese par narkotiku problēmu, kad veselības mācībā, rakstot referātu par šo tēmu, izlasīju diezgan daudz, pat apsvēru iespēju strādāt ar atkarīgajiem, jo saskatīju kaut kādu radniecību.
Kārtojot grāmatplauktu, saliku līdzās narkotiku tēmai veltītās grāmatas:
Radeks Jons "Memento"
Kristiāne E. "Mēs zoostacijas bērni"
Ērvins Velšs "Vilcienvakte"
Hanters S. Tompsons "Bailes un riebums Lasvegasā"
Deivids Daltons un Marianna Feitfula "Uzticīgā"
Leo Perucs "Svētā Pētera sniegs"
Maksanss Fermīns "Opijs"

Varbūt ir vēl kāda, ko esmu piemirsusi, jo liela daļa grāmatu aizceļojusi pie citiem lasītājiem. Es tikai domāju, vai mani joprojām šī tēma interesē tikpat ļoti, cik agrāk? Un kas notiek ar manu prātu, ja citiem ir tāds viedoklis par mani?
 
 
Mr. Brightside
30 July 2020 @ 05:43 pm
Ātri un lēti, labi un lēti, labi un ātri  
"šie vīri bija raduši strādāt lēni un nesteidzīgi, atvēlot vietu un laiku arī skaistumam."

Silvana de Mari "Es esmu Hanija"

Pēdējās dienās domāju par to, kā es radu un varu radīt skaistumu? Vai skaistais ir arī manos vārdos un runā?
 
 
Mr. Brightside
29 July 2020 @ 12:08 am
Acis, lai redzētu  
Nogurušās acis plīst,
atstājot ķermeni neskaidrībā,
lai liktu tam improvizēt
.

... )
 
 
Current Music: Bill Callahan - 35
 
 
Mr. Brightside
28 July 2020 @ 12:09 pm
Atzīmes  
Psihologi apgalvo, ka uz jautājumu "kā jūties?" atbilde "labi"/"normāli"/"slikti" nav īsti precīza, jo šie vārdi neapzīmē sajūtas vai emocijas, bet tikai vērtējumu.
 
 
Mr. Brightside
22 July 2020 @ 12:39 am
Klusumā var sadzirdēt vairāk  
Kopš šodienas mēģinu pavērot sevi, un to, ko runāju. Apzināti apstādinu sevi un paklusēju. Vai runāju labu, ja tas ir patiesi.

Un vairāk drosmes runāt tad, kad tas nepieciešams. Vai teiktais noderīgs, iedvesmojošs citiem. Mans mērķis taču kādreiz bija iedvesmot un iedrošināt cilvēkus.
 
 
Mr. Brightside
10 July 2020 @ 06:41 pm
Bezjēdzīga faktu un lietu krāšana  
"Japāņu valodā nesaka vienkārši brālis vai māsa. Svarīgi pateikt, vecāks vai jaunāks."

Pirms izmetu japāņu valodas pierakstus, interesanti uzzināt, cik daudz vēl spēju no pieraksītā izlasīt, jo atmiņas trenēšanas nolūkos neesmu pierakstījusi hiraganas un katakanas izrunu.

Biju jau aizmirsusi depresīvo gadu, kad savām rociņām taisīju kladītes vai blociņus no izlietotiem papīriem. Un vēl privilēģija šādai nodarbei - var radīt vākus ar savu dizainu. Bet kāda jēga? Es laikam tiešām nodarbojos ar daudz nelietderīgām muļķībām. Ilūziju pasaule reizēm ir skaista, taču bīstama.

Pēdējā laikā visu ir vieglāk un ērtāk nopirkt jau gatavu. Gribētos iztikt bez blociņiem vispār, lai telpā vairāk plašuma un tukšuma. Sīkumi parasti novirza no būtiskā.
 
 
Current Music: Anathema - Closer
 
 
Mr. Brightside
10 July 2020 @ 12:08 am
Racionāla pieeja emocijām  
Jāstrādā ar ego (vēlmi būt labai visiem), mazvērtību (nekas nesanāks, par vēlu), upura sindromu (neviens mani nesaprot).


šī vakara kartītes )
 
 
Mr. Brightside
09 July 2020 @ 11:21 pm
Virspusēja sevis izpēte par profesionālo piemērotību  
Vēlamās īpašības:
 • Dziļa interese par cilvēkiem un pacietība saskarsmē (reizēm es šaubos par to pacietību)
 • Jūtīgums pret citu cilvēku nostādnēm un uzvedību 
 • Emocionālā stabilitāte un objektivitāte (šis ir grūti)
 • Spēja izraisīt uzticību citos cilvēkos (laikam trūkst)
 • Citu cilvēku tiesību cienīšana
 • Radošums
Īpaši kaitīgas personības iezīmes
 • Autoritārums
 • Pasivitāte un atkarība (njā..)
 • Noslēgtība (šņuk)
 • Klientu izmantošana savu vajadzību apmierināšanai
 • Neiecietība pret atšķirīgo cilvēkos
 • Neirotiska attieksme pret naudu
 
 
Mr. Brightside
07 July 2020 @ 01:49 pm
EGO  
Par ego )
 
 
Mr. Brightside
07 July 2020 @ 11:47 am
Darbs ar ego  
Ja ir sajūta, ka cilvēki mani nesaprot vai pārprot, iedomājos par Saturnu. Reizēm šķiet, ka es labi saprotu, kā ir būt Saturnam mitoloģijā. Viņam piedēvē tirāniju, savu bērnu apēšanu, taču no otras puses Zelta laikmeta un labklājības radīšanu. Citi Saturnu saista ar lēnīgumu, smagnējumu, aukstumu, kārtību, iedziļināšanos būtībā, nesakārtotā izgaismošanu, tēva gādīgumu un aizsardzību, smagu un pamatīgu darbu.

"Viss, ko pārvalda Saturns, attīstās lēnām, taču pamatīgi. Saturna ietekmē iespējams gūt noturīgus panākumus, taču tie sasniedzami ar grūtu, uzcītīgu darbu un atnāk tikai pēc zināma laika.
Astroloģijā tiek uzskatīts, ka dažos gadījumos Saturns traucē personības pašrealizācijai, dzīve ir grūta, pilna ar neveiksmēm un zaudējumiem, tomēr šķēršļus iespējams pārvarēt ar uzcītīgu darbu un
stingru disciplīnu. Uz likteņa dāvanām šajā gadījumā cerēt ir veltīgi, viss jāsasniedz paša spēkiem.

Vājāki raksturi visa iepriekšminētā dēļ reizēm ieslīgst melanholijā un pat naidīgumā pret visu pasauli. Vajā hroniskas slimības.

Saturns veido cilvēka personības robežas, kas ir aizsardzība no apkārtējās pasaules. Ja cilvēkam ir līdzsvarots Saturns, tad viņš ir droši pasargāts no ārējās pasaules. Atpakaļvirziena Saturns šīs robežas vājina un cilvēks ir mazāk aizsargāts no ārējās pasaules ietekmes. Šādam cilvēkam ir samazināta pašpārliecība un var būt palielināts kautrīgums. Tā rezultātā cilvēks sāk veidot robežas savā iekšējā pasaulē un norobežojas no zemapziņas."


Ko par to visu domā pats Saturns? Tā kā viņam nav ego, nav arī vēlmes sevi attaisnot un aizstāvēt. Varbūt viņam ir pieņemami, ka citu acīs ir planēta ar tādām un tādām īpašībām atbilstīgi katra paša radītajai realitātei. To tad es varētu no viņa mācīties.
 
 
Current Music: Sufjan Stevens - Saturn
 
 
Mr. Brightside
26 June 2020 @ 09:46 am
 
Nevērtējoša labvēlība.
 
 
Mr. Brightside
24 June 2020 @ 09:42 pm
Kalambūrs  
Cik smieklīga absurda drāma. Cilvēks, kurš spītīgi apgalvo, ka spēj tikt galā pats, apgalvo, ka pietrūkst emocionāla atbalsta. Atbalsta kam? Atbalsta tam, lai spētu "tikt galā pats":D
 
 
Mr. Brightside
18 June 2020 @ 08:41 pm
Emocionālais kontakts  
Psihologi apgalvo, ka patiesi dziļa draudzība izveidojas 2-3 gadu laikā.
 
 
Mr. Brightside
16 June 2020 @ 01:29 am
 
Šī pilsēta nav gana liela mums abiem.
 
 
Mr. Brightside
15 June 2020 @ 01:31 am
Bērna pirmie vārdi  
Mamma, tētis
Čūska, sūds
 
 
Mr. Brightside
03 June 2020 @ 11:02 pm
Skats no malas uz sevi  
Ja par manu dzīvi uzņemtu filmu, visticamāk būtu tizls tēls, kas nevienam simpātijas neizraisa. No daļas skatītāju, iespējams, izpelnītos nosodījumu vai dusmas. Taču labā ziņa un vispārzināmā patiesība ir tāda, ka scenāriju vienmēr ir iespējams pārrakstīt pa savam.
 
 
Mr. Brightside
31 May 2020 @ 10:49 pm
Lai ieceres spētu būt noturīgas  
Kā iemācīties būvēt bezgalību?
 
 
Mr. Brightside
30 May 2020 @ 09:58 am
Sirdsdarbs  
"Ja tu nevari iziet publiski – vienalga – varbūt Tu noziedoji kādai, kas to dara, lai viņa varētu turpināt savu darbu par spīti cenzūrai? 

 Mēs sakām, ka, piemēram, Amma ir “ cilvēku līmeņa” skolotāja. Amma ir uzbūvējusi 100 000 māju tiem, kam nav pajumtes. Plus slimnīcu ar 1300 gultas vietām. 100 000 stipendijas bērniem, lai varētu mācīties. Ko Tu esi izdarījusi? Kā palīdzējusi Ammai? Un vai tavs apskāviens ir tāds, ka ar to var dziedināt? 

 Tikai tad, kad katrs bērns uz šīs zemes būs paēdis, laimīgs, aprūpēts, neviens nemocīsies nekādās ciešanās, Tu būsi ar savu enerģiju to panākusi, vai ieguldījusi, vai kopā mēs to būsim radījušas – tikai tad mēs iegūsim tiesības saukties par dievišķām."