07 August 2020 @ 01:42 pm
 
vakar debesis noskaidrojās tikai pēc pusnakts, bet bija brīnumaini
manas rīta peldes vairs nepieder man vienai, pa vidu apļiem nu ir jāspēlējas
vingroju zem plūmes, ik pa laikam ēdot krītošās. dzeltenās ērkšķogas, kabači un tomāti. mellenes milzu bļodām. man vajag, lai laiks beidzas un ir tikai šīs dienas ar sauli un naktis ar zvaigznēm
 
 
07 August 2020 @ 01:41 pm
 
what's the difference between a crocodile and an alligator?
 
 
07 August 2020 @ 09:06 am
corona-blues  
tā nu mans otrais plānotais latvijas atvaļinājums šogad pačab. 14 dienu pašizolāciju un anti-socializēšanos nealkstu, līdz ar to sāku domāt francijas-dienvidu cienīgas alternatīvas. laikam pirmoreiz pa visu covid laiku sajūtos čābīgi, ņemot vērā, ka sajūtu līmenī daļa covid piesardzības noteikumu liekas cilvēku čakarēšana (itālijā jāievērjo atstatums 1m, nīderlandē 1,5m, latvijā 2m, vai mēs runājam par vienu un to pašu vīrusu, vai arī viņš uzvedās dažādās valstīs savādāk, absurds <- prātā šaudās šādas domas) + kamdēļ, ja es būtu gatava šodien veikt testu, pēc nedēļas, iebraucot latvijā veiktu testu (7tajā dienā) un vēl pēc nedēļas testu (nosegtu par saviem līdzekļiem), man joprojām pēc tam būtu jāsēž pašizolācijā, jo tādi lūk ir likumi, kamēr atkal citās valstīs tas strādā. ka dzirdēts, ka policija dežūrē pie mājās, uzmanot cilvēkus, kuri sēž pašizolācijā (seriously, vai tiešām nav citu, svarīgāku lietu ko darīt?). un beigu beigās absurds, ka vakar cilvēki ielidojot varēja izvairīties no karantīnas, bet šodien vairs nē.

viena, no svarīgākajām dzīves atziņām man ir tā, ka man ir svarīgi, lai es ar savu iztikas pelnīšanu nečakarētu cilvēkus (čakarēšana un darbs, kas čakarē citus cilvēkus sniedz man sajūtu, it kā uz vemšanu velk). lai arī strādāju valsts aparātā, paldies dievam 'cilvēku čakarēšana un to dzīves apgrūtināšana' nav mana ikdienas vai darba sastāvdaļa. nu un šoreiz es jūtos kā čakarēšanas upuris. nabaga ego, šņuk, šņuk
 
 
07 August 2020 @ 08:36 am
 
Viena lieta, kas vieno Hezbollah un valdības, kas ieviesa stingras karantīnas, neņemot vērā to mazo efektivitāti un lielo kaitējumu, ir cīņa pret ienaidnieku.

Hezbollah izpostīja Libānu jau pirms sprādziena ostā. Viņi visu laiku cenšas citiem uzbrukt un saskata, ka visapkārt ir ienaidnieki, bet rezultātā viņi tikai izposta paši savu valsti. Nekādā plašā karadarbībā viņi nav piedalījušies, un reāli jau viņus neviens daudz neapdraud, bet mūžīgā kara retorika un dzīve iedomātā ienaidnieka ielenkumā var būt tikpat postoša.

Līdzīgi ir ar tiem, kas uztver koronavīrusu kā ienaidnieku, un runā par nebeidzamo cīņu un mobilizāciju pret to.

Vīruss nav saprātīgs, un pret to nevar cīnīties. To var vai nu izārstēt, vai arī izvairīties no tā izplatīšanas. Galu galā var arī iegūt imunitāti pret to – vai nu ar vakcīnu, vai dabiskā ceļā.

Visu šo pasākumu pielīdzināšana karam ir ļoti nevajadzīga un tikai rada nevajadzīgu satraukumu. Karš ir ļoti postošs, pat ja tas mājo tikai cilvēku galvās.
 
 
06 August 2020 @ 10:42 pm
 
Man ir ļoti liela cieņa pret dakteriem un māsiņām Latvijā. Cik gadījies ar savām ligām tusēt slimnīcās un labot savu brenno ķelu, pārsteidzoši forši cilvēki. Lai gan hiperaizņemti, jo skaidrs ka darba roku trūkst un visi ir burned out. Cilvēki, kas iet medicīnā un vēl strādā Latvijā laikam tiešām pamatā ir entuziasti, men/woman on the mission. Liels liels paldies viņiem. Es laikam nekad nespētu strādāt ar cilvēkiem tādā līmenī.
 
 
06 August 2020 @ 09:35 pm
NKVD & Spānijas civ. karš — prelude to WWII  
https://youtu.be/jxtyFW4MBz0
 
 
06 August 2020 @ 10:06 pm
 
Odds Against Tomorrow (1959)
Tags:
 
 
06 August 2020 @ 08:50 pm
 
saule ir atpakaļ, peldu zem zilām debesīm, vingroju zem izgaismotiem kokiem
vakar ilgi skatījāmies zvaigznēs un slēdzām derības, kuri aizlidos kosmosā pirmie
šodien uzkāpu pilskalnā un atradu vietu, kur grauzdē manu mīļāko kafiju, bēdīgi, vairums māju pamestas
 
 
06 August 2020 @ 05:52 pm
 
Trubadūrs - jūtūberis
 
 
06 August 2020 @ 01:11 pm
 
Optimize [ˈäptəˌmīz]

make the best or most effective use of (a situation, opportunity, or resource).
 
 
06 August 2020 @ 12:05 am
 
Él AKA This Strange Passion (1953)
Tags:
 
 
05 August 2020 @ 09:41 pm
butz  
Pabeidzu Final Fantasy V.
 
 
05 August 2020 @ 09:09 pm
the science is settled  
 
 
05 August 2020 @ 07:26 pm
 
Miracle in Milan (1951)
Tags:
 
 
05 August 2020 @ 06:13 pm
 
"Seismologi sprādzienu radīto satricinājumu pielīdzināja 3,3 magnitūdu stiprai zemestrīcei.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!"
 
 
05 August 2020 @ 05:17 pm
 
Seriālu uzņēmējs
 
 
05 August 2020 @ 04:52 pm
 
Let's sit and wait
'Till COVID-58
If not in heaven
Since COVID-37
We will be fine
At COVID-69
 
 
05 August 2020 @ 03:41 pm
lewl  
hirs
 
 
05 August 2020 @ 01:30 am
 
Atceros savus teenage wasteland pamatskolas gadus kaut kur tā ap astoto klasi, todien ķīmijas skolotāja stāstīja par sublimāciju, un pamanījusi izdevību sausajā stundas vielā (pun intended) iestarpināt sulīgu teaching moment, tīri tā iz dzīves piemetināja, ka sublimācija ir ne tikai ķīmisks, bet arī psiholoģisks process, ka ar laiku arī mūsu visu gaumes un uzskati kļūs vieglāki, un es vēl toreiz nodomāju, kas tās par muļķībām, es jau nu noteikti visu mūžu palikšu trve, lai tur lūst vai plīst, un mans viedoklis vienmēr būs visstingrākais, vispareizākais un visvisvis-.

Dzeru minerālūdeni, tulkoju ne pārāk interesantu franču filmu un skatos, kā pretējās mājas logā tumšmataina sieviete klāj gultu ar baltiem, cārtiem palagiem
 
 
04 August 2020 @ 10:53 pm
GTP-3  
Lielākais atklājums GTP-3 sakarā ir tas, ka vairums cilvēku runā tikpat nesakarīgā, lai gan labā valodā.

Es paskatījos to piemēru par farmāciju, kuru te ievietoja, kā piemēru zināšanām, un tas bija diezgan bezsakarīgs un neloģisks. Bet vairums cilvēku to tā neuztvēra, jo stils bija šķietami pareizs (nepareizi bija nosaukumi, klasifikācija, absolutizācija utt.).

Tieši tāpat cilvēki nepamana pretrunas izteicienos, piemēram, ka maskas nepalīdz, tāpēc atstājiet tās mediķiem. Bet vēlāk šo bezsakaru cenšas racionalizēt kā labdabīgu varas mēģinājumu saglabāt deficītās maskas mediķiem, tādējādi sūtot signālus valdībai – mēs ticam visiem jūsu meliem, lūdzu, melojiet vien mums tālāk.

Valdības ar prieku to arī darīja. Ja kāds nepiekrita šiem meliem, tad viņš tika bloķēts un cenzēts visos iespējamos veidos.

Vairums cilvēku nepamana cik pretrunīgs ir bijis pilnīgi viss ieteiktais koronavīrusa sakarā.

Tika aicināts stingri mazgāt rokas, lietot cimdus, izvairīties no skaršanās virsmām. Daži pat cibā augļus mazgāja ar fairy. Tagad tas ir viss ir pierimis, jo nebija nekādu pierādījumu, ka pēc tā ir vajadzība. Ar vīrusu visvairāk inficējas ieelpojot.

Tika uzsvērts, ka vissvarīgākā ir katra paša atbildība, bet realitātē vislielākā inficēšanās notika veco ļaužu aprūpes namos, kad ārsti nosūtīja neizārstētus inficētos atpakaļ uz tiem.

Tika stingri ierobežoti ceļojumi, bet kad UK nesen ieviesa karantīnu no Spānijas ieceļojošiem, tad Spānijas valdība pēkšņi mainīja domas un lobēja, ka ceļojumi ir droši.

Šie notikumi labi parāda, ka ieviestie pasākumi Covid-19 sakarā par 90% ir tīri politiski bez praktiska labuma. Un galvenokārt tas ir tāpēc, ka cilvēki nav spējīgi atšķirt zināšanas no skaistas runāšanas. Vēl tagad atceros, ka visvairāk uzbrukumu man cibā bija par to, ka mirstība caurmērā ir tikai 0,6% (+/- atkarībā no riska grupu sastāva valstī), ko daudziem bija ļoti grūti pieņemt, jo fakti nav tik skaisti kā GTP-3.

Es zinu, jums ir vajadzīgi skaisti vārdi un GTP-3 teksti jums būs tieši laikā. Vairums žurnālistu raksta tikpat bezsakarīgi, tāpēc GTP-3 viņus varēs aizstās pavisam drīz.