Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[16. Maijs 2022|14:20]
[Tags|]

Vakar noskrēju maratonu. Uzmetu aci iepriekšējiem ierakstiem un secināju, ka ir pagājuši tieši 10 gadi, kopš noskrēju savu pirmo maratonu. Ātri gan tas viss te notiek. Nu, neko, noskrēju, nekas īpašs. Laika apstākļi skriešanai bija gandrīz ideāli. Rezultāts - nu, tāds parasts, bet arī nebiju gatavojies kādiem īpašiem rezultātiem. Noorganizēts viss bija ļoti pieņemami. Vienīgi šogad jociņš bija ar to, ka... nē, nu, bija divi jociņi. Pirmais, ka trase bija ar daudziem pagriezieniem un līkumiem, tāpēc nebija īpaši parocīgi skriet, jutos, ka noskrienu daudz lieku metru. Otrs jociņš bija tāds, ka distances pusē pa to pašu maršrutu palaida pusmaratonistus un nācās apdzīt pusmaratonistu lēnāko galu. Likās, ka apdzenu apmēram kādu miljonu cilvēku, visu laiku vajadzēja skriet lielākā vai mazākā barā un tas tiešām bija traucējoši. Visādi zigzagi, apdzīšanas manevri, maisīšanās un pīšanās pa kājām. Ok, saprotu, ja skrietu ātrāk, gan jau būtu mazāks bars, bet bija tā, kā bija. Kopumā emocijas ir pozitīvas. Vēl ir jāpadomā par to maratonu skriešanu. Laikam jau jāturpina tādā pašā garā, bet, nu, ir sajūta, ka ar katru gadu arvien grūtāk paliek noskriet. Vai varbūt tas tāpēc, ka pēdējā laikā ir maz maratonu, kurus no sākuma līdz beigām jūtos ļoti labi. Šajā pēdējie 4km bija mocīšanās. Līdz tam viss bija pa smuko. Bet ir jau arī bijis tā, ka nomauc kā zvērs visu no pirmā līdz pēdējam metram un beigās vēl izspied no sevis pēdējo izrāvienu. Bet tas jau laikam tīri objektīvi skatoties ir atkarīgs no tavas fiziskās formas tajā brīdī, jeb no tā, cik darba esi pirms tam ieguldījis. Gribētos atjaunot ticību saviem spēkiem un noskriet vienu ātrāku skrējienu. Tādas, lūk, pārdomas šogad. Vēl pozitīva lieta - ar katru noskrieto maratonu pēcsajūtas nākošajā dienā ir arvien labākas. Varu uzkāpt pa trepēm un arī nokāpt lejā. Nav ļoti patīkami, bet var.

Vēlāk:
Nja - "pirmajos 38km viss bija pa smuko, bet pēdējie 4km bija mocīšanās" :)
Tikai tagad padomāju par to, kā tas izklausās no malas. Ir jau labi. Ir jau labi arī 4+
Link500|nopel mani

[11. Apr 2022|11:12]
Šajā laikā sekoju līdzi šādiem ekspertiem un iesaku to darīt arī citiem:

Igors Rajevs (populārais ikvakara apskats TV mājsaimniecēm un citiem interesentiem)
Vara Bungas blogs (ne tik sistemātiski, bet ļoti aktuāli no mūsu pozīcijas)
Hristo Grozevs (Bellingcat eksperts, izcili)
Aleksejs Arestovičs (militārais eksperts un Zeļenska padomnieks, ļoti terapeitiski)

Ir vēl virkne citu, bet šī būtu mana minimālā programma.
Linknopel mani

[11. Apr 2022|11:04]
Labs un ļoti aktuāls raksts par Latvijas aizsardzību no bloga "Vara bungas":
https://varabungas.camp/2022/04/09/ko-vajag-to-vajag/

Un ļoti trāpīgs komentārs pie šī raksta (fragments):

Ir cilvēki, kam ne visai patīk militāras lietas, bet tomēr tie stājas ZS pienākuma sajūtas dēļ. Bet absolūti lielākā sabiedrības daļa nestājas ne ZS, ne arī citādi apgūst karavīta iemaņas. Šāda situācija ir netaisnīga, jo zemessargi ziedo savu veselību, ģimenes stāvokli un finanšu situāciju, kamēr tie „kurus militāras lietas neinteresē”, kā trani gaida, ka viņus kara gadījumā „valsts pasargās”, vai arī lolo idiotiskas un neiespējamas ieceres par bēgšanu (acīmredzot, uzskatot, ka konflikta gadījuma darbosies lidosta vai varēs iekāpt mašīnā un ar vienu degvielas bāku šķērsot Suvalku koridoru un nonākt Vācijā).
Citiem vārdiem, esošā sistēma ir pielīdzināma situācijai, kad arī nodokļi būtu maksājami brīvprātīgi, paļaujoties uz iedzīvotāju patriotismu, un tie, kas izvēlētos maksāt nodokļus, finansētu tos, kam „nodokļu maksāšana neinteresē”.
Link100|nopel mani

[19. Mar 2022|18:26]
Krievijas tauta:
https://www.youtube.com/watch?v=ENFV8LKtYTg
Linknopel mani

[15. Mar 2022|18:37]
Ukrainas sakarā ļoti iesaku noskatīties svaigu video ar Alekseju Arestoviču:
https://www.youtube.com/watch?v=ZHuPeK-maXg

Ļoti pozitīvi, cerīgi un gudri. Tas ir tas, kas šobrīd ļoti pietrūkst.

Ja ir vēl kāds, kas nezina, kas ir Aleksejs Arestovičs, tad steigšus to būtu jāuzzina. Principā pietiek ar vienu 2 gadus vecu video, kurā viņš ļoti precīzi paredz to, kas notiek šobrīd:
https://www.youtube.com/watch?v=H50ho9Dlrms

Vēl viņš ir arī Zeļenska padomnieks.
Link100|nopel mani

[12. Mar 2022|20:31]
Ir daļa sabiedrības, kas šajā laikā domā, kur ātrāk un tālāk aizmukt. Par laimi man apkārt ir arī cilvēki, kas nekur mukt nedomā. Arī pienākot kādai krīzes situācijai. Ir kas stājas Zemessardzē, ir, kas jau plāno, ko un kā darīt krīzes situācijā, kā aizstāvēt sevi, savu īpašumu, ģimeni, valsti un tautu. Nevis, kur un kā ātrāk aizmukt. Zemessardzē kopš kara sākuma pieteikušies 1475 cilvēki. Pamaz, vajag vairāk. Ir arī tādi, kas savos uzņēmumos iestājas par sadarbības pārtraukšanu ar Krieviju un Baltkrieviju par spīti vadības pretējai nostājai. Lai gan vaimanoloģija un gļēvums ir izplatīti, ir redzams, ka Latvijā ir cilvēki, kas ir gatavi pacīnīties par savu valsti, tas mani iepriecina. Bet gribētos redzēt vairāk šādu cilvēku sev apkārt.
Link400|nopel mani

[4. Mar 2022|13:22]
Rīt 05.03.2022, plkst. 11:00 no Brīvības pieminekļa gājiens par Ukrainu un pret Putinu:
https://nvo.lv/lv/zina/riga_notiks_gajiens_kopa_par_ukrainu_kopa_pret_putinu

Neesmu liels masu pasākumu dalībnieks vai atbalstītājs, arī Internetos neko nešārēju un nelaikoju (izņemot sc), bet šajā pasākumā noteikti piedalīšos. Jo man ir mazliet kauns, ka kamēr leiši un igauņi var novākt masas, kas iziet ielās, lai parādītu savu attieksmi, tikmēr latviešu izpildījumā pagaidām ir tikai bezmaksas koncerts ar dziesmām un tusiņu. Ja mēs nevaram izdarīt pat šo mazītiņo mazumiņu, tad jājautā - ko mēs vispār varam. Bet es domāju, ka varam.
Link100|nopel mani

[4. Mar 2022|12:51]
Mazliet par vates līmeni Krievijā.

Te stāsts no BBC par sievieti Harkovā, kura nespēj pārliecināt pat savu māti, kura dzīvo Maskavā par to, ka šobrīd tiek apšaudīta pilsēta un cieš civiliedzīvotāji:
https://www.bbc.com/news/world-europe-60600487

Te stāsts par ABC News žurnālistu, kurš intervējot cilvēkus Piemaskavā ir pārsteigts, ka ļaudis ir pozitīvi noskaņoti par karadarību un viņu nogriešanu no ārpasaules:
https://twitter.com/reiznieks/status/1499640529985974274

Es domāju, ka sacelšanās "no apakšas" Krievijā ir neiespējama. Vates līmenis ir nesatricināms. Arī sankcijas un ekonomikas sagraušana vates attieksmi nemainīs un kritisko masu, kas nepieciešama izmaiņām nekad neizdosies sasniegt. Cerības ir tikai uz jaunu, labāku caru. Vismaz tuvākajās desmitgadēs. Nekad nesaki, nekad.
Link100|nopel mani

[3. Mar 2022|16:20]
Diemžēl vienīgo reālistisko situācijas atrisinājumu es šeit redzu militārā apvērsuma veidā Krievijā vai atentātu pret drebelīgo bunkura psihopātu. Man nav ne jausmas, kas notiek Krievijas militāristu aprindās, bet ir maza cerība, ka tur ir kāds sakarīgs cilvēks. Katrā ziņā ir skaidrs, ka uzvarēt karā Krievija nevarēs. Ja vien par uzvaru nesauks ļoti liela apjoma cilvēku nogalināšanu un pilsētu iznīcināšanu Ukrainā. Ilgā laika posmā. Es arī kā lielāku varbūtību redzu, ka drebelīgais uzmetīs atombumbu uz kādu Ukrainas pilsētu, nekā, ka izvāks savu karaspēku vai pakļaus Ukrainu tādā veidā, kā šis to ir iedomājies savā fantāziju pasaulē.
Link200|nopel mani

[3. Mar 2022|15:09]
Noskatījos lielu čupu video ar sagūstītajiem krievu zaldātiem. Virkne secinājumu. Bet galvenais ir tāds, ka, manuprāt, pie visa vainīga un par visu atbildīga ir vate. Nevis viņu nelīdzsvarotais vadonis, bet gan tie, kas to visu ir pieļāvuši un no kurienes šis vadonis ir radies. Ne šodien, ne vakar, bet no paša sākuma.

Gribētos arī zināt, cik daudzi Krievijā atbalsta šo karu. Lūk, manuprāt, diez gan uzticams avots (pēc 13.minūtes):
https://www.youtube.com/watch?v=Pnkxnks7r0Y
no kura var uzzināt, ka 58% Krievijas sabiedrības atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā. Bet vienlaikus gandrīz visi ir par labām attiecībām ar Ukrainu. Tāds tipisks loģikas trūkums vateņiem. Nevajadzētu arī domāt, ka atlikušie 42% ir pret karu. Domāju, ka vairumam no šiem viss un visi ir pie kājas. Pret karu gan jau ir labi, ja katrs piektais. Kā, diez, ir Latvijā? Mans minējums ir, ka karu atbalsta vismaz 20% sabiedrības. Tas, ir, precizēju - vismaz 20% ir par mieru, bet atbalsta Krievijas rīcību uzsākot karu. Jā, loģiski. Jo tas nemaz nav karš, bet miera misija, kurā tiek uzbrukts tikai militāriem objektiem, bet no uzbrucēja puses zaudējumi ir "0", šķiet, līdz pat 4.kara dienai. Bet tas, kur bombardē pilsētu dzīvojamos masīvus... nu, tas ir paši ukraiņi tur savējos spridzina. Jā, skaidra lieta. Domāju, ka ne mazāk kā 20% Latvijā tieši tā arī domā. Tāds ļoti optimistisks cipars no manas puses. Bet es tomēr gribētu redzēt kādus statistikas datus.

Varētu šo to pateikt par mūsu pašmāju sūdugalvu-bokseri, bet laikam jau viss ir pateikts. Dumjākais jau, ka tādu nemaz te nav tik maz. Pazīstu vēl dažus it kā sakarīgus cilvēkus, kuriem galvā, izrādās, ir kakas. Bet laikam jau tādi ir katrā sabiedrībā. Gan vienkārši ciema dumiķīši, gan ciniski nelieši un nodevēji, gan vienkārši pozētāji, kam poza ir svarīgāka par pašu viedokli. Konkrētais klauns, domāju, ka ir pieskaitāms pirmajai kategorijai.
Link500|nopel mani

[22. Feb 2022|20:02]
Neticami, bet vakar noskatījos nepilnu stundu garo Putina uzrunu. Sākumā likās grūti klausāms gabals, bet kaut kā fonā ēst taisot (un ēdot) tomēr nomocīju līdz galam. Tomēr gribas būt lietas kursā. Nav jēgas pakavēties pie tā, ko šis teica, tie, protams, ir slima suņa murgi, kurus lupatu lēveros saraus ar argumentiem jebkurš, kurš orientējas attiecīgajās tēmās. Interesantāks bija pats vadoņa runas veids un izteiksme. Vecais drebelīgais šizofrēniķis, manuprāt, ir liekams vienā plauktiņā ar Lukašenko. Abiem ir aizbraucis jumts, katram mazliet citā veidā. Abi dzīvo kaut kādā savu iedomu un personīgo kompleksu pasaulītē, kuru paši ir radījuši. Situācijā, kad nav neviena, kas vairākas desmitgades tev var kaut ko pateikt pretī, visi tikai piekrīt un klanās, tu gribot negribot ej arvien dziļāk savā ārprātā. Īsumā - es domāju, ka tam večukam ir nospļauties uz visu un visiem, es pat nezinu, kādu motīvu vadīts viņš tur darbojas. Domāju, ka ļoti liela loma viņa darbībās ir viņa personīgajiem psiholoģiskajiem kompleksiem. Pārsteidzoši liela, salīdzinot ar racionālo daļu.

Lai kaut kā saglabātu ticību, ka viss vēl nav zudis un uz Austrumiem no Zilupes ir vēl kāda saprātīga dvēsele visā tajā plānprātiņu barā, es ik pa laikam noskatos kādu Krievijas blogeri. Lūk šādu piemēram:
https://www.youtube.com/watch?v=v-WtE0rII2A

Skatos arī tāpēc, lai iegūtu plašāku iespaidu par notiekošo, nekā tikai palasot kādus vietējos portālus. Ļoti labi saliek lietas pa plauktiņiem par aktuālajām tēmām visai vienkāršā valodā. Par daudzām tēmām, ne tikai par šo.

Otrs, ko paskatos regulāri ir šis:
https://www.youtube.com/watch?v=Hs7iO95YsXM

Prātīgs vecis ar humoru un lielu ironijas devu, bet arī ar savu mazliet atšķirīgo skatu uz lietām. Bez šī es neuzzinātu, par kādiem debīlķiem Krievijas valsts uzskata tās iedzīvotājus (konkrētāk - TV skatītājus).

Skaidra lieta, ka ir pilna jūtūbe ar šādiem censoņiem, bet šie ir tie divi, kas nodrošina manu informācijas minimumu par aktualitātēm Austrumu pusē. Ukraiņus pārāk neskatos, ne tāpēc, ka tur nav sakarīgu autoru, bet kaut kā vairāk interesē pašu krievu pozīcija. Par ukraiņiem tā kā apmēram būtu skaidrs.

Šajā kontekstā. Tiem, kas "neinteresējas par politiku" un ir gatavi balsot par Šleseru un viņam apkārt esošajiem antivakseriem un citiem pamuļķīšiem nenāktu par skādi zināt, kāds ir šī flanga viedoklis par šobrīd notiekošo ap Ukrainu:
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/labriit/recheck-covid-pastesti-skoleniem-slesers-informe-sekotajus.a156402/

Ja kāds, kurš sevi uzskata par latvieti un runā pozitīvi par Šleseru, tad jāpajautā, vai arī viņš uzskatā Krievijas TV propagandas kanālus par uzticamiem ziņu avotiem, kuros smelties objektīvu informāciju (kā to uzskata Šlesers un viņam apkārt rotējošais antivakseru flangs). Ja tā, tad tā jau ir diagnoze, pēc kuras laikam jebkura tālākā diskusija ir bezjēdzīga.

Ar Gobzemu līdzīgi, bet šis kā glums tārps, ja Šlesers tiešā veidā pauž Krievijas viedokli, tad Gobzems to tiešā veidā nesaka un savā pirms 1h publicētajā uzrunā fēcītī "par konfliktu Ukrainā", ne vārda nesaka ne par Ukrainu, ne Krieviju. Prasmīgi lavierējot un nenosodot Krieviju un arī to neslavinot. Vienkārši caur puķēm saka, ka Latvijai būtu jātur mute un nav nekas jādara, tā arī ir visa uzruna. Šajā gadījumā gan mutes turēšana un nekā nedarīšana arī ir ļoti uzskatāma rīcība. Kas arī pasaka, kādi ir šī smerdeļa mērķi un līdzekļi.
Link500|nopel mani

[17. Jan 2022|16:45]
Skatos, ka Navaļnijs jau gadu nosēdējis. Diez gan skarbi. Ņemot vēl vērā, ka attieksme cietumā pret viņu ir īpaša. Tomēr nezinu, kāpēc, bet, kad redzu Navaļniju, man viņš asociējas ar vienu mākslas filmu, ko noskatījos jau stipri pasen. Land of the Blind saucas. Šī te:
https://www.imdb.com/title/tt0433405/

Sižetu precīzi sīkumos neatceros, bet [tālāk spoileri] galvenā doma, ko atceros bija tāda, ka kaut kādā Orveliskā izdomātā valstī cietumā iemet galveno "teroristu", kas patiesībā ir cīnītājs pret valdošo totalitāro iekārtu. Cietumnieks cieš, bet nezaudē savu pārliecību. Beigās sanāk tā, ka esošais sadistiskais un kompleksu māktais vadonis tiek gāzts un tā vietā tiek iecelts ideoloģiski pārliecinātais cietumnieks. Bet pēc īsa brīža izrādās, ka jaunais sirdsšķīstais valsts vadītājs ir kļuvis par tādu pašu sadistisko un totalitāro vadoni, kurš ne ar ko neatpaliek no iepriekšējā.

Nezinu, kāpēc man tādas asociācijas. Varbūt tāpēc, ka tu vari ielikt jebkādu vadoni un gaidīt, ka tas tev iztīrīs tavu piemīzto kāpņutelpu, salabos jumtu un iznesīs miskasti, bet, ja pats neko nedarīsi, tad nekas jau nemainīsies. Diez vai tajā pašā Krievijā sabiedrība vispār ir gatava būtiski mainīt valsts iekārtu. Jaunu vadoni - to vienmēr laipni, bet pašam to kāpņutelpu iztīrīt vai vismaz nepiemīzt, nu... tas kaut kā nav tik vilinoši. Tas viss teātris ar tām Putina tiešraidēm un ļaužu lūgumiem caram, lai uztaisa mājā remontu vai izmaksā algu jau uzreiz automātiski ierindojas humora zelta fondā.
Link2000|nopel mani

[12. Jan 2022|18:32]
Pamanīju savā listē ierakstu par paciņu ievešanu no ārzemēm un atmuitošanas problēmām:
http://klab.lv/community/pajautaa/10619041.html

Tēma ikdienas lietotājam var likties sarežģīta un vietām tā tāda arī ir. Tāpēc arī nav brīnums, ka daudzi kaut ko nesaprot. Bet, šis man lika aizdomāties par divām lietām:

Pirmkārt, cilvēki norāda nepareizas vērtības muitojamām precēm. Norāda mazākas vērtības, lai mazāk jāmaksā nodokļi. Jeb, vienkārši pārkāpj likumu, lai apkrāptu valsti un nemaksātu nodokļus.

Otrkārt, cilvēki pukojas, šajā gadījumā, uz Pastu, kurš pārāk ilgi dara lietas vai it kā kaut ko dara nepareizi. Pie tam, ļaudis dara abas lietas vienlaikus (pārkāpj likumu un pukojas uz Pastu).

Šis nav kaut kāds uzbrauciens nevienam konkrēti vai mēģinājums kaut ko kādam pierādīt, bet nu, man šķiet, ka tāda pieeja ir kaut kā pārāk izplatīta. No vienas puses paši, nu, ne par ko nemaksāsim nodokļus, tas ir principa jautājums. Tā, ka vienkārši neshēmot, bet godīgi visu samaksāt, šāds variants pat netiek izskatīts. Bet, ja būs jāčīkst par to, ka, redz, tur, ārzemēs viss ir labāk, bet te mums viss sūdīgi, tad - jā. Nu, padomā, cilvēki sūta kaut kur no Ķīnas, no Amerikas kaut kādas preces, kas noteikti nav pirmās nepieciešamības preces, pasūta tās Internetā. Tie, kas to dara nav nabagi, tie ir pārtikuši cilvēki, paēduši, apģērbušies. Bet maksāt nodokļus - nu, nē, nevaram atļauties. Ja norādi reālo preces vērtību, piemēram, 50 EUR, tad par to būtu jāmaksā PVN aptuveni 10 EUR. Bet to nu cilvēks nedarīs principā, jo tā ir goda lieta appist pašam savu valsti. Norādīt, nevis 50 EUR, bet, nu, kādus 10 varbūt. Cik tad būs ietaupījums? Nu kādi 8 EUR izdosies ietaupīt. Nu, malacīši. Bet zini, kā var ietaupīt vēl vairāk? Nesūti vispār tos sūdus, kas tev nemaz nav vajadzīgi! Varbūt būtu tā kā pienācis laiks apzināties, ka nodokļu maksāšana ir laba lieta un zagšana ir slikta lieta. Nodokļus maksājam godīgi un tērējam arī godīgi, tad nevajadzēs vaidēt, ka visur citur viss ir labi un pie pašiem viss sūdīgi. Neesam taču tik nabadzīgi. Arī vaidēt par kaut kādu Padomju mantojumu mentalitātē arī būtu pienācis laiks beigt. Tie, kuri sūta tās pakas no ārzemēm, vairums apzinīgajā vecumā nav tos laikus nemaz piedzīvojuši.

Otra lieta - čīkstēt par tiem Pasta darbiniekiem. No vienas puses - pats norādu nepareizu informāciju un nesaprotu, kā šī visa sistēma darbojas, un no otras puses, vainīgi ir Pasta darbinieki, jo mani čakarē. Tiešām?

Nekā personīga, šīs ir tikai manas pārdomas par tēmu, ne par konkrētiem raksta komentētājiem. Es te vairāk par pieeju kopumā sabiedrībā. Pārāk bieži to nākas novērot. Līdzīgi ar visādiem citiem ienākumiem. Kāpēc nevarētu, piemēram, izīrējot savu dzīvokli godīgi nodeklarēt savu ienākumu? Tiešām esi tik nabadzīgs? Varbūt tad vajag pārdot to dzīvokli vai nesūtīt tos ārzemju sūdus, ja jau bada nāvē jāmirst. Nez, kam ir jānotiek, lai cilvēku apziņa mainītos?
Linknopel mani

Birds aren't real [4. Jan 2022|21:54]
Atceros no bērnības, ka man jau tad patika dzīvnieki. Tajā skaitā putni. Atceros, kad biju pavisam sīks, pie mājām bija gan putnu būrītis, gan barotava, kurā putni ēda kaut kādus graudus, zīlītes ēda kaut kādas speķa ādiņas. Sen jau tas bija, Padomju laikā. Tad es vēl nezināju visu patiesību par putniem, bet jau tad es instinktīvi jutu, ka kaut kas ar tiem putniem nav īsti tā, kā vajag. Piemēram, tās speķa ādiņas, zīlītes it kā tur bija un ēda, bet tomēr it kā neēda, nevarēja saprast, vai ir apēdušas vai nav. Tagad mūsdienās arī skatos uz baložiem uz sava balkona un ar savām mūsdienu zināšanām jau saprotu, ka tie nemaz nav putni. Es negribu apgalvot, ka putni nav īsti, bet, nu, ir jābūt diez gan akli valdības lēmumus atbalstošam, lai to neredzētu. Ja ASV tas sākās jau pagājušā gadsimta vidū, tad jābūt ļoti alternatīvi apdāvinātam, lai nesaprastu, ka pie mums Latvijā putni ir tik pat īsti, kā ASV. Tāpēc es katru reizi aiztaisu aizkarus pat neskatoties uz to, ka no ielas tāpat neviens nevar redzēt, ko es mājās daru. Izņemot, "putnus". Starp citu, ir vairāk, nekā 150 pētījumu, kas neapstiprina, ka putni nav valdības droni, kas novēro cilvēkus. Ja Kariņš, Levits un Pavļuts neslēptu no mums visu statistiku par putniem un vīrusa saslimšanu, tad viss būtu vēl vairāk skaidrs. Es teiktu, ka tas ir noziegums, jo viņi tiek uzturēti par tautas naudu.

Starp citu, es nesen veicu arī mazu eksperimentu ar organoleptisko metodi - gāju lejā pa trepēm un redzēju, ka viens "balodis" mani vēroja pa kāpņutelpas logu. Otrs eksperiments, ko veicu bija tāds, ka es pabēru "putniem" graudus. Domā, ka viņi tos ēda? Vai esi kādreiz redzējis, ka drons ēd graudus vai speķa ādiņas? Tas bija retorisks jautājums. Es toties esmu redzējis, ka drons lādējas pie vada. "Baloži" un "vārnas" arī ir redzēti sēžam uz vadiem, ja kas. Principā es labprāt veiktu pētījumu ar dzīvu "putnu", bet tos jau nevar noķert. Arī tas ir noziegums, par kuru viņi visi atbildēs tribunāla priekšā. Es vienkārši gribēju to ietīt folijā un pielikt pie mobilā telefona konkrētā frekvenču diapazonā, lai redzētu, vai tas dabūs Omikronu caur G5. Varbūt canceru, nezinu. Bet man neizdevās. Iepriekš minētā iemesla dēļ. Proti, pie drona pielips magnēts, jo tajā ir čips.

Principā vienīgais iemesls, kāpēc es veicu šo ierakstu ir, lai pateiktu, ka, ja var ticēt uzticamiem avotiem Internetā, tad tuvākajās dienās kaut kam vajadzētu notikt.

Vēlāk:
Mana mīļākā filma ir Alfreda Hičkoka filma "Putni", jo tā ir no laika, kad filmēšanā izmantoja pēdējos īstos putnus. Pasaki, kas tev likās smieklīgs vai nesmieklīgs tajā filmā un es pateikšu, vai tu esi nekritiski domājošs vai arī tu vienkārši esi woke.
Link700|nopel mani

[2. Jan 2022|20:06]
Būs kaut kad jāpaņem viens Bauskas gaišais vai kāds cits:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/muziba-aizgajis-latvijas-vecakais-alus-meistars-karlis-zalitis.d?id=53918831
Linknopel mani

[28. Dec 2021|14:03]
Man nepatīk lamāties, es neesmu agresīvs, bet, nu, bļe. Lietotāj, extranjero, tu esi pilnīgs idiots. Kurš tev deva piekļuvi Internetam? Atslēdziet, lūdzu, šo stulbeni.
Skatīt mana šī rīta ieraksta komentāru sadaļu. Slimiem ir jāiet ārstēties, nevis jāpiš smadzenes visiem pārējiem.

Vēlāk:
"George Carlin filmas". Jā gan :) Tieši filmas, jā. Slavenās Džordža filmas. Skaties tālāk, skaties.
Link200|nopel mani

[28. Dec 2021|12:55]
Atcerējos te vienu netaisnību, kura mani patiešām pārsteidz. Ir tāds latvietis Mārtiņš Līcis, viņš ir ievērojams ar to, ka ir spēcīgākais cilvēks Pasaulē. Nu, tā vismaz sauc sacensības, kurās viņš uzvarēja 2019.gadā - Worlds Strongest Man, kas, jāteic, ir daudz populārāks un prestižāks pasākums par kaut kādām kamaniņām, bobsleju vai kārtējo PČ hokejā izcīnītu 11.vietu. Visi zina mūsu vareno spēkavīru Raimondu Bergmani. Viņš ir piedalījies Olimpiskajās spēlēs, medaļām tuvu nav ticis, bet šajās pašās sacensībās - World's Strongest Man viņa augstākā iegūtā vieta bija trešā. Tas arī ir izcils panākums, bet Mārtiņš Līcis nenoliedzami ir sasniedzis augstākus panākumus. Viņam ir dubultpilsonība, gan Latvijas, gan ASV un latviski viņš runā ar spēcīgu akcentu, jo pusaudža gados izbrauca no Latvijas. Tomēr ik pa laikam ir redzēts Latvijā. Kāpēc viņu ignorē Latvijas žurnālisti un arī visādi mega-blogeri un citi jauno laiku video žanra aktīvisti man nav saprotams. Sacensībās Mārtiņš vienmēr pārstāv ASV, bet savu latvietību uzsver gan sacensību pieteikumos, kur vien tas ir iespējams un arī savos sociālajos tīklos, ir arī redzēts ejam ar Latvijas karogu sacensībās. Viņš ir arī aktīvs un atsaucīgs, neticu, ka viņš vairītos no Latvijas žurnālistiem, bet vienīgais, ko esmu redzējis Latvijas žurnālistu izpildījumā ir, ka viņš garāmejot ticis pieminēts ziņās kā iepriekš minēto ļoti prestižo sacensību uzvarētājs un kaut kur bija maza intervija ar viņu lidostā, kad viņš kaut kad pasen bija atbraucis uz Latviju pie radiem.

Jā, starp citu, sportiskajā ziņā tāds spēkavīrs un plaša profila speciālists kā Raivis Vidzis, piemēram, Mārtiņam var labākajā gadījumā pienest ūdeni (vai arī nē). Vidzis i tuvu nav ticis tam, lai vispār kvalificētos šāda mēroga sacensībām kā Worlds Strongest Man, arī citi Latvijas šī brīža spēkavīri ir ļoti tālu no Mārtiņa Līča.

Tā, lūk, tagad jūs ziniet. Atcerējos šo, jo Mārtiņš nesen uzvarēja kaut kādās kārtējās spēkavīru sacensībās, kurās piedalās visi šī brīža spēcīgākie cilvēki Pasaulē:
https://www.youtube.com/watch?v=kir1The74wk

Viņš rezultātu sarakstos startē ar Latvijas, nevis ASV karogu! (īsti nesaprotu pat, kā viņam tas ir izdevies)
Link100|nopel mani

[28. Dec 2021|10:27]
Skatos te vairāki lietotāji ir iefanojuši par svaigo filmu Don't Look Up, ko jau var redzēt Netflix:
https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Leonardo Dikaprio ir zīmīgs ar to, ka filmējas tikai labās filmās, bet šī, manuprāt, ir izņēmums. Diez gan nesmieklīgi. Saprotu, ka satīra un melnais humors, bet nu, nav smieklīgi. Es labprāt apņirgtu tās tēmas, kas filmā tiek mēģināts apņirgt, bet, nu, nav vienkārši smieklīgi. George Carlin, Dave Chappelle vēl viens otrs ir satīriski, smieklīgi un melni, bet tā konkrētā filma ir vienkārši vāja. Ja patīk visādas satīriskās un sociāli politiskās filmas, tad - vai esi kādreiz mēģinājis Black Mirror? Nu, pamēģini, pamēģini. Viņiem tieši ir aktuālā filma par Ziemassvētkiem, kas man aizvieto Cietā Rieksta vērošanu šajā klusajā pārdomu laikā. Vēl ir virkne citu līdzīgu filmu šajā žanrā.

Pēc Don't Look Up noskatījos seriālu no 3 sērijām - Sasquatch:
https://www.imdb.com/title/tt14035948/

Galīgi cits žanrs, bet šī gan man ļoti patika. Iesaku. To pirmo sūdu, skaties, ja patīk, bet man nepatika.
Link500|nopel mani

[1. Dec 2021|20:28]
Lūk, beidzot kāda laba ziņa. "MikroTīkls" līdzīpašnieks Tallijs Bērnu slimnīcai ziedos 20 miljonus eiro:
https://nra.lv/latvija/365209-mikrotikls-lidzipasnieks-tallijs-bernu-slimnicai-ziedos-20-miljonus-eiro-tam-bijis-ari-personisks-iemesls.htm

Ja kāds neatceras, tad MikroTīkls jau ir ziedojis miljoniem eiro dažādiem labiem mērķiem. Bet šis ir kaut kas nebijis. 20 miljoni. Un no privātpersonas, nevis no uzņēmuma. Iespaidīgi. Ceru, ka tas rezultēties izcilākajā Bērnu slimnīcā šaipus Pirenejiem, nevis izšķīdīs kaut kur pa kaktiem.

Tas tiešām atgriež ticību labajam dzīvē. Vispārējā šī brīža plānprātības un tumsonības gaisotnē ļoti vērtīga ziņa.
Link300|nopel mani

[24. Nov 2021|22:04]
Mans otrs Jūtūbes vaļasprieks ir stipro dzērienu kolekcionēšana. Nu, ne tā, ka vienkārši krāj pudeles un liek plauktā, bet tā, ka ik pa laikam iegādājas kādu dzērienu noliek to plauktā un ik pa laikam draugu lokā iemalko pa glāzei. Tas nedaudz pārklājas ar vienkārši iedzeršanu, bet tomēr nedaudz atšķiras. Jo, ja ir vēlme iedzert, tad ir jāņem kaut kāds parasts triju zvaigžņu Ararats un jāpadzerstās, tāpēc nav jāpērk divdesmit piecu eiro un vairāk vērtu pudeli, lai to iztriektu vienā vakarā ātrā tempā. Lielākais prieks ir saskatīties kaut kādus jūtūberus, kuri iesaka kādu dzērienu, atrast to uz atlaidi vietējā veikalā un atklāt, ka tas tiešām nav slikts, ka cenas ziņā ir tikai mazliet dārgāks par parastu Jameson, bet ir jūtami interesantāks. Atceros, ka tas viss sākās ar video, kuros cilvēki iemalko pa maziem malciņiem viskiju un ļoti garšīgi to apraksta, gan garšu, gan smaržu, gan pēcgaršu un dod savu vērtējumu. Tā iespaidā esmu pat rīkojis ar draugiem degustācijas, kur sanesam dažādas intersantas pudeles un patestējam un pavērtējam. Jāteic, ka nekāds garšu eksperts neesmu, bet, tomēr dzērieniem var sagaršot atšķirības, reizēm tās it kā līdzīgiem dzērieniem atšķiras pat ļoti būtiski. Neteikšu, ka šo gadu laikā esmu testējis ļoti daudzus dzērienus vai, ka tie būtu bijuši ekskluzīvi vai dārgi, parasti tie nav dārgi, bet šādi tādi secinājumi man ir radušies.

Pirmais ir tāds, ka mana garšas un smaržas izjūta noteikti nav tik izteikta kā tiem cilvēkiem, kam šīs maņas ir labāk attīstītas. Otrais ir tāds, ka esmu mazliet vīlies tik ļoti apjūsmotajos single malt viskijos. Pēc tiem kaismīgajiem aprakstiem, ko var vērot Jūtūbē, biju gaidījis kaut ko aizraujošāku. Trešais secinājums ir tāds, ka varu mazliet kopsavilkt, ko īsti šobrīd gribētu vai negribētu iegādāties savai lietošanai. Zinu, ka dzērienu pasaule ir ļoti plaša un tajā nav iespējams atklāt vai iepazīt visu, tāpēc uz šo brīdi, zinu, ko gribu un, pēc kā man vairs nav vēlēšanās dzīties. Ja vēlies iedzert kaut ko, kas tiek jaukts ar kolu, tad ir apgrēcīgi pirkt kaut ko dārgāku par Jameson, te garšai vairs nav nozīmes. Ja neko nesaproti no viskijiem, bet gribi ko labu, tad ņem visparastāko Monkey Shoulder un būs trāpīts, tas ir sakarīgs un plaši pieejams viskijs baudīšanai tīrā veidā. Gan jau kādreiz vēl kritīšu grēkā un nopirkšu kādu dārgāku pudeli, bet patreiz roka neceļas pirkt ko glaunāku par iepriekš minēto dzērienu, jo gadās, ka dzer ko dārgu, bet nesaproti, par ko tu īsti pārmaksā. Ja ir vēlme pēc kā vēl vienkāršāka un gardāka, tad ir jāizvēlas konjaks (brendijs?), te, lai nepašautu garām mērķim vienmēr būs trāpīts ar Hennessy VSOP vai Courvoisier VSOP. Būs primitīvi vienkārši un nenoliedzami garšīgi. Var arī izvēlēties rumu, bet ar tiem ir tāda štelle, ka tiem ražotāji mēdz piegāzt klāt cukuru. Un, kā zināms, viss, kam ir pielikts klāt cukurs jau pēc definīcijas ir nolemts garšot labāk par to, kam nav pielikts cukurs. Ir piemēri ar dārgiem rumiem, kas ir pārsaldināti un liek domāt, ka ko līdzīgu var iegūt ņemot jebkuru rumu un pieliekot tam kāt cukura sīrupu. Bet, laikam dzēriens, kas man ir palicis visvairāk atmiņā no šiem dzērienu testēšanas laikiem ir rums Matusalem 15 gadus izturēts. Īsti neatceros tā garšu, bet atceros, ka nebija salds, bet bija garšīgs. Tagad tā atceroties, laikam varētu tādu iegādāt. Malkoju to pa glāzītei visai ilgu laika posmu un tiešām to izbaudīju. Tagad tieši ir atlaide:
https://www.spiritsandwine.lv/lv/rums/matusalem-grand-reserva-15yo-2755/

Viss pārējais kaut kā ir pagaisis no atmiņas. Palikušas tikai vēl dažas smalkas un ne tik smalkas pudeles plauktā. Pēdējā laikā vairs neskatos Jūtūbes video par šo tēmu, arī interese testēt kaut ko jaunu man ir mazliet atslābusi. Bet vismaz pa šo laiku esmu iemācījies, ka stipro alkoholu var lietot ne tikai kā šotiņu vai sajauktu ar kādu pārsaldinātu limonādi. Un var to pat izbaudīt.

Bet šī vieta jau nevar palikt tukša, jo tagad jau aptuveni mēnesi cītīgi skatos Jūtūbi par pavisam citu tēmu. Esmu jau veicis pirmos pirkumus. Tēma ļoti līdzīga abām iepriekš minētajām.
Link300|nopel mani

navigation
[ viewing | 20 entries back ]
[ go | earlier/later ]