Viss ir labi un būs arvien labāk! - [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[10. Apr 2023|21:41]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Sen nebiju klausījies nevienu podkāstu, patrāpījās šis:
https://www.youtube.com/watch?v=gPfriiHBBek
Neticami interesanti. Par dabu un cilvēku.

Vēl nesen Netflix noskatījos vienu Korejiešu īso TV šovu par sportu:
https://www.imdb.com/title/tt25274446/
Kopumā nebija slikti, tēma tuva, bet tas, kas man likās visinteresantāk - kā šova dalībnieki izturas viens pret otru. Pretstatā Rietumnieku stilam, kad visādos šovos, kur jāsacenšas ir tāda augstprātība vienam pret otru, pat necieņa. Savukārt pie korejiešiem valda patiesa cieņa, laipnība un draudzīgas attiecības. Ļoti neparasti kaut ko tādu novērot. Var arī redzēt, ka tas nav uzspēlēts, vienkārši cita vērtību sistēma. Interesanti arī bija pavērot šovā dažus sportistus, kurus zināju pirms tam. Piemēram, skeletonists, kuram izdevās pārspēt Martinu Dukuru Olimpiskajās spēlēs Korejā. Dukurs palika otrais. Skatoties tādu Netflix šovu beidzot var apjaust, kāda līmeņa sportists ir Martins Dukurs, kas objektīvi ir daudz vairāk sasniedzis, nekā attiecīgais korejietis, bet korejietis savās mājās ir īsta megazvaigzne, to šovā ļoti labi var redzēt.

Vēlāk:
Nē, apskatījos par Olimpiskajām spēlēm, tomēr abi brāļi Dukuri tajās palika ceturtajā un piektajā vietā (nevis otrajā). Tas gan nemazina Martina izcilos nopelnus viņa sporta karjeras laikā.
Linknopel mani

Comments:
From:[info]kaukau
Date:11. Aprīlis 2023 - 09:37
(Link)
O, tas korejiešu šovs bija interesants. Man traucēja ierunātais angliskais tulkojums, jo nenolasās oriģinālās balsis un intonācijas, bet kopumā tieši kā Tu saki, komunikācija atšķiras no "baltajiem cilvekiem". Cita kultūra.
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:11. Aprīlis 2023 - 09:53
(Link)
Jā, es pamatā klausījos oriģinālvalodā ar subtitriem. Korejiešiem tā valoda ir tāda interesanta. Intonācijas tādas emocionālas, mums neierastas.