Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[28. Dec 2016|20:12]
Reiz bija tāda mājaslapa internetos, kur varēja paskatīties, cik lielu pensiju tu sev jau esi nopelnījis un cik liela tā būs, ja turpināsi tādā pat garā. Visticamāk, šāda informācija vēl joprojām ir atrodama kaut kur tajā pašā vai līdzīgā vietā. Tas ir brīnišķīgs uzskates materiāls tiem, kas vēl šaubījās un nesaprata, vai ir jēga maksāt nodokļus vai nav. Iepazīstoties ar šiem datiem ir skaidrs, ka nodokļus maksā tikai neracionālu apsvērumu vadīti ļaudis vai arī stulbeņi. Ja uzreiz pēc mācību iestādes pabeigšanas tu līdz pensijai cītīgi strādā un par katru saņemto algu visi nodokļi ir nomaksāti, pat, ja tava alga ir vidējā vai nedaudz virs vidējās, tad tu saņemsi nožēlojamu ubaga pensiju. Tas gadījumā, ja tu līdz tai pensijai vispār nodzīvosi. Un arī tādā gadījumā, ja pa šo laiku nenotiks vēl kāda naudas reforma vai globālas kataklizmas (maz ticams). Citiem vārdiem sakot, tie kas publicējuši šāda veida datus ir tā pamatīgi sev iešāvuši kājā.

Līdzīgas pārdomas pārņem, kad redzu Latvijas Valsts ceļu karti ar notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem:
http://lvceli.lv/#celu-satiksmes-negadijumi

ņemts no Delfiem:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/karte-pasas-bistamakas-vietas-uz-latvijas-celiem.d?id=48352527

Žēl, protams, ka dati nav pilnīgi, prasītos vairāk informācijas par ceļu satiksmes negadījumu iemesliem un vajadzētu arī datus par iepriekšējiem gadiem. Bet nu, paldies arī par šo. Ļoti cītīgi izpētīju visus maršrutus, kuros regulāri vai periodiski pārvietojos. Pārņēma domas par visa notiekošā bezjēdzīgumu. Neatradu korelācijas starp negadījumiem, ceļu policijas aktivitātēm un radaru izvietojumu. Man arī radās sajūta, ka mums pat nav nekādu tā saucamo "melno punktu", nav tādu vietu, kur būtu izteikti liels negadījumu skaits, negadījumi var notikt jebkurā vietā. Ja, protams, katram gājējam tumšajā laikā tiktu piekabināti pāris atstarotāji un šis gājējs nelīstu uz ceļa braucamās daļas, tad mēs jau tiktu vaļā no krietnas daļas problēmu. Ja vēl visādi loši nelīstu uz ceļa krustojumos, kur viņiem nav priekšroka un, ja ceļi būtu labākas kvalitātes, tad būtu jau gandrīz kā pasakā. Es arī gribētu redzēt, cik negadījumi ir notikuši autovadītājam esot reibumā vai cik negadījumi ir notikuši tāpēc, ka mašīnai nav izieta TA. Es minēšu - maz. Man ļoti nepatīk dzērāji pie stūres, es ar tādiem uz ceļa labprāt nesatiktos, bet es gribētu redzēt statistiku. Man arī patika daļa no negadījuma iemesliem, kas tika aprakstīta kā "transportlīdzeklis uzbrauca šķērslim" vai "transportlīdzeklis apgāzās". Daži no tā arī mirst. Diez kā viņi tā uzbrauca vai apgāzās? Mašīnai ritenis nolūza, jo nebija izieta TA? Vai arī pālī uzbrauca uz šķēršļa, kas bija uz ceļa? Kas tie diez, par šķēršļiem uz ceļa? Noteikti, ka braukšanas ātrums bija par lielu, būtu jāizliek kāds papildus radars.

Nu, labi, būsim godīgi, dotā sākotnējā informācija nav pietiekama, lai izdarītu ļoti tālejošus secinājumus, bet šo to var izfunktierēt. Man vienkārši radās nelabas nojausmas. Iedodiet man pilnīgus datus un es sapīkšu ne pa jokam. Varbūt pat uztaisīšu kādus skaistus grafikus un diagrammas ekselī (kā man to ļoti patīk darīt).
Link200|nopel mani

[18. Dec 2016|17:45]
Šodien mans iekšējais žīds uzgavilēt uzgavilēja. Izmetu veco skuvekli un tā vietā paņēmu ļoti vecu skuvekli. Skuviens bija pārsteidzoši labs. Gatavojoties ārzemju ceļojumam biju iesprindzis uz ideālās skūšanās metodes atrašanu, vēlējos atrast tādu sistēmu, ko var brīvi pārvadāt lidmašīnas rokas bagāžā un, kas aizņem iespējami mazāk vietas, tajā pašā laikā nodrošinot apmierinošu skūšanās rezultātu. Pēc virknes dīvainu mēģinājumu paliku pie visai klasiska varianta, bet ceļā uz šo galmērķi uzzināju, ka parastu skuvekli ar labām sekmēm var izmantot ļoti ilgi. Kad tas paliek neass, vienkārši vajag to 10-20 reizes pretēji skūšanās virzienam uztrīt pret džinsa audumu, tad tas atkal ir pavisam lietojams. Tas tādēļ, ka skuveklis kļūs neass nevis no tā, ka tērauds notrulinās pret tavu ādu un matiem, bet gan tāpēc, ka tas aizaug ar visādu draņķību. Audums to visu vienkārši notīra un skuveklis ir gandrīz kā jauns.

Visādi citādi, notikumi attīstās pārsteidzoši labi. Esmu ieguvis lietošanā bezjēdzīgi dārgu telefona aparātu, kapeikas pišana pamazām sāk kļūt tikai par veselīgu ieradumu, nevis nepieciešamību. Arī galvu nākas piebāzt ar mazliet jēdzīgāk lietām, nekā iepriekš. Vēl tikai atlicis uzlabot fiziskos rādītājus un sunim būs pārkāpts pāri.

Šobrīd mani nodarbina olu mistērija. Nopirku Rimi "L" izmēra olu iepakojumu, esmu jau izēdis 5 olas no 10, bet jau trijās bija divi dzeltenumi. Škējoši. No kā diez tas?
Link600|nopel mani

[27. Nov 2016|20:30]
Nesen pavisam nejauši uzzināju, ka seriālam "Black Mirror":
http://www.imdb.com/title/tt2085059/?ref_=ttep_ep_tt
ir iznākusi jaunā sezona ar veselām sešām (!!) jaunām epizodēm.

Es domāju, pēc šī elegantā gājiena "Black Mirror" pārvietojas uz pirmo vietu starp maniem iecienītākajiem seriāliem. Iesaku!
Linknopel mani

[12. Okt 2016|21:29]
Šodien papeldēju gandrīz ziemīgi. Tikai gandrīz, jo ārā vēl nav nemaz tik vēss un rokas īpaši nenosala, varēju pat normāli apģērbties.
Sajutos dikti laimīgs. Nebeidzu brīnīties par organisma spēju pašam uzražot laimes sajūtu dodošās ķīmiskās vieliņas.
Linknopel mani

Kukurūzas bērni [10. Okt 2016|23:26]
Šodien skrienot ierasto skrējienu redzēju kukurūzas bērnus. Tie bija mežacūkas bērni, kas bija izlīduši uz ceļa blakus kukurūzas laukam. Kad skrēju tuvāk, šie vienkārši ielīda atpakaļ kukurūzas laukā un kaut ko tur ņēmās un rukšķināja. Nezinot cūku uzvedības paradumus nejutos pārāk ērti, jo cūkas bija tur pat blakus, redzēt nevarēja, bet dzirdēt gan varēja labi. Bet, kur sivēni, tur arī sivēnmāte. Kā es varu būt pārliecināts, ka viņa neizlīdīs no tā lauka ar mērķi mani nogalināt? Tā nebūtu īpaši cienīga miršana manā izpildījumā.
Linknopel mani

[1. Okt 2016|09:29]
Pirms kādas pustoras nedēļas, kad veikalā pirku alu man lūdza uzrādīt dokumentus. Nesen aiznesu pievīlēt atslēgu, kad onkulis nosauca cenu par pievīlējumu - 3.20 EUR par vienu visparastāko atslēgu laikam manā sejā bija nolasāms pārsteigums. Onkulis dzīvespriecīgi pajautāja - students? Viņš studentiem nometot nost divdesmit centus. Nespēju pieņemt šo dāsno atlaidi.
Skaidroju šo visu ar klasisku ģērbšanās stilu, gludu skuvumu un gēniem. Bet kā lai to visu izmanto savtīgās interesēs? Kādu surplusiņu lai gūst 17 gadus vecs jaunēklis?
Link500|nopel mani

[13. Sep 2016|17:10]
Īsi par aktuālo. Vakar nopirku RIMI garšīgu turku vīģi. Vēl man vakar uzziedēja kaktuss, jau trešo reizi. Pagājušajā nedēļā peldējos ar gūlbīti, kurš rādīja trikus ar pakaļas atsliešanu gaisā un galvas bāšanu zem ūdens. Citādi viss pa vecam. Ā, vēl man tagad ir plānā datorplaksnīte ar zvanīšanas funkciju, tā rezultātā esmu mazliet atkarīgs no datorspēles.
Linknopel mani

[13. Sep 2016|14:11]
Poll #20818 Darba e-pasts
Open to: All, results viewable to: All

Cik darba e-pastus tu dienā nosūti un saņem (abu summa)? Vidējais rādītājs dienā skatoties mēneša griezumā (neskaitot spamu).

View Answers

Līdz 10
6 (35.3%)

11-25
3 (17.6%)

26-50
3 (17.6%)

51-75
1 (5.9%)

76-100
0 (0.0%)

101-125
2 (11.8%)

126-150
1 (5.9%)

virs 150
1 (5.9%)

Link900|nopel mani

[25. Jul 2016|23:52]
Izrādās, ka spāņiem ir pašiem savs True Detective (1.sezona, protams) "pakaļdarinājums":
http://www.imdb.com/title/tt3253930/

Nav slikti. Varēja būt labāk, bet nav slikti.

... un izskatās, ka es neesmu vienīgais, kas pamanījis šo līdzību:
https://www.google.lv/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=true%20detective%20marshland

... ūūn, protams, es nevarēju atturēties pameklēt vēl kādas atsauces uz attiecīgo seriālu. Noteikti, ka korejiešiem arī ir kaut kas līdzīgs.
Kā nu ne:
http://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=fn_al_tt_1
Korejiešiem, man šķiet, ir viss, ko vien var vēlēties. Bet, kā smejies, kā ne, šo jau biju paspējis noskatīties, pasen. Tā ne pārāk patika.
Citas atsauces nemeklēšu. Jāgaida trešā sezona laikam.
Linknopel mani

[6. Jul 2016|22:33]
Biju dzirdējis, ka eksistē cilvēki, kas redzot uz ceļa nobrauktus mājdzīvniekus apstājas, lai tos novāktu no ceļa. Pats nekad kaut ko tādu neiedomātos darīt, lai gan braucu ar mašīnu regulāri un tādus zvērus uz ceļa novēroju bieži. Šodien braucot mājās nezinu, kāpēc, bet redzot uz šosejas uz pašas ceļa viduslīnijas svaigi nobrauktu kaķi, es to nevarēju tur atstāt. Apstājos un aiznesu malā. Gan kaķim, gan viņa saimniekiem no tuvējās mājas laikam nebūtu forši, ka to kaķi ātri vien izšķīdinātu pa ceļu. Laikam ir tomēr liela atšķirība ja redzi jau desmitreiz pārbrauktu zvēru vai tādu, kas tik pat labi pēc skata varētu būt nogūlies pasauļoties ceļa vidū. Kaķiem vispār mēdz būt vairāk dzīvību, nekā viena, varbūt es šim izglābu pēdējo.

Citās ziņās - šodien atkal papeldējos ar Gūlbīti. Nelaida mani peldēt, šņāca un lūrēja virsū, laikam gribēja, lai dotu tam maizi vai ko tamlīdzīgu, bet vēlāk tomēr palaida. Papeldējām kopā, bet es tomēr ar vienu aci šo pieskatīju - ja nu šis sadomā mani slīcināt. Domāju, mēs vēl tiksimies.
Link400|nopel mani

[2. Jul 2016|11:08]
Pēdējā laikā uz darba dienas beigām, tajā brīdī, kad kolēģi jau taisās uz māju pusi, bet man vēl kādas pāris stundas ir jāiztur izmisīga cīņa, es jūtos aptuveni kā Roberts Redfords no kinofilmas "All is lost":
http://www.imdb.com/title/tt2017038/

Optimistiska un iedvesmojoša filma. Un ar "optimistiska" šajā gadījumā es domāju - pesimistiska. Nosaukums izsaka filmas būtību.
Filmā ir tikai divi aktieri. Otrs ir Seiko SKX009.

Šādās situācijās es domāju par smukām mantām, ko es, iespējams, varēšu iegādāties saņemot savu ikmēneša ienākumu un paralēli neaizmirstu padomāt arī par nabaga Āfrikas bērniem, kas tajā pat laikā mirst bada nāvē un priecājos par savu brīnišķo likteni.
Link100|nopel mani

[28. Maijs 2016|14:53]
[Tags|]

Tikko nopirku medus bundžu. 2.6kg. Jūtos kā narkomāns. Viršu medus. Tas esot tas veselīgākais. Ļoti interesanti, medus konsistence ir tāda kā... es nezinu, tāda kā mazliet želejveidīga, iespied ar karoti caurumu un tas tur arī paliek, medus ir nevis ciets, bet tāds želejveidīgs. Ļoti interesanti, šķiet, ka esmu daudz medus savā dzīvē apēdis, bet šādu vēl nebiju redzējis. Medus no Talsiem, bites vedot uz Slīteres parku pie viršiem. 19 EUR. Tas ir dārgi? Nezinu, Rimi dažādu ziedu medus no velnsviņuzinakurienes maksā 4 EUR/kg, tas ir apmēram 2x lētāk.
Jāņus šis medus nesagaidīs, to es varu garantēt un ir zināmas aizdomas, ka nesagaidīs arī vēl ātrākus datumus. Garšīgs, protams, ar tādu mazu rūgtumiņu vai sīvumiņu.

Vēlāk:
Jāteic, ka maza ļecka medus tomēr Jāņus sagaidīja (ar ko arī sevi apsveicu), bet tagad man ir nepieciešama jauna bundža. Iziešu uz kaut ko lētāku. Priecē, ka esmu spējis savaldīt savu saldumu kāri līdz normālam līmenim.
Link500|nopel mani

[26. Maijs 2016|20:59]
Šodien pirmā sezonas pelde. Toties ar gūlbīti!!!!
... tālāk ... )
Linknopel mani

[22. Maijs 2016|19:18]
Internets, protams, ir brīnišķīgs informācijas avots, tajā var atrast, ko vien sirds vēlas. Tomēr tā ir arī iespēja izpausties visādiem plānprātiņiem. Šobrīd, piemēram, meklēju informāciju par seno laiku vēsturi, Dienvidamerikas un Centrālamerikas civilizācijas, iemetu gūglē vai jūtūbē pāris atslēgas vārdus, bet man met ārā visādas pseido zinātniskas teorijas ķirzakcilvēku un citplanētiešu stilā. Stulbākais, ka tā vietā, lai atslābinātos un paskatītos kaut kādu, es nezinu, Nacionālās Ģeogrāfijas filmu par Inkiem, man piebāž pilnu seju ar visādām teorijām par citplanētiešiem un alternatīvo vēsturi. Bonusā vēl visādi pastāsti par sniega cilvēkiem, nārām un rūķiem. Es lieliski apzinos, ka tajā vēstures skatījumā, ko mums mācīja skolā ir ļoti daudz balto plankumu un jautājumu vairāk, nekā atbilžu, bet mazliet kretinē, ka mūsdienās katrs jefiņš par piesārņot vidi tā, ka vairāk ir sastopami visādi sensacionālie un pseido zinātniskie pastastāsti, nevis tā klasika, kas ir zinātnieku vairuma atbalstīta. Priviliģētajam baltajam cilvēkam tagad būs jālieto torrents, vai, pasarg dies' kaut kas jāsāk vēl lasīt... :(
Link100|nopel mani

Zīmēšanās laiks [20. Maijs 2016|13:27]
Darba laikā izpildīju testu:
http://www.buzzhearts.com/en/blog/can-you-correctly-spell-the-top-15-misspelled-words/940/

Bez palīgrīkiem un ar 100% precizitāti. Neticami. Ceru, ka viņi mani neāzē. Lūdzu, izpildiet kāds ar zemāku precizitāti, nekā 100%.
Link1300|nopel mani

[15. Maijs 2016|19:03]
[Tags|]

Esmu veiksmīgi pagulējis diendusiņu, kā arī atguvis zaudētos kilogramus un esmu gatavs mazai atskaitei par skrējienu. Lattelecom Rīgas maratons, protams.
Pagājušo gadu saskrēju priekš sevis tīri pieklājīgu kilometrāžu, bet kopš gada sākuma biju skrējis ļoti maz. Līdz ar to bija skaidrs, ka nekāds rekorda labojums nebūs. Klusais mērķis bija izskriet no četrām stundām, ko arī veiksmīgi paveicu. Neskatoties uz pieaudzētajiem liekajiem kilogramiem (neba jau uz muskuļu rēķina). Jāteic, ka apstākļi skriešanai bija ideāli, temperatūra brīnišķīga un pat nelija, par spīti laika prognozei. Vienīgi nedaudz traucēja lielā drūzmēšanās skrējiena sākuma daļā, šķiet, nevienu gadu tik daudz tautas nav bijis, bet varbūt viņi vienkārši bija salikuši barjeras un sašaurinājuši skrienamo trasi. Viegli nebija, atzīšos kā ir - resnums nav nekāda izprieca šādos skrējienos. Pat nosvēros pirms iešanas ārā no mājas un atgriežoties. Vairāki kilogrami nodedzināti tīri, cik tieši, grūti pateikt, nebūtu slikti tieši pirms un pēc skriešanas nosvērties. Ja būtu nedaudz karstāks, tad finiša laiks būtu daudz sliktāks. Šogad izbraucu tīri uz veciem lauriem un labiem laika apstākļiem. Runājot par laika apstākļiem - baigi nenoveicās 10km skrējējiem, es noskrēju gandrīz bez nevienas lietus piles un tad deva startu desmitniekiem, kad sāka līt, pēc tam laikam pat tīri cienīgi uzlija. Tā ir, ka dzīvē izvēlas vieglāko ceļu (10km).

Kopumā skrējiens bija labi noorganizēts. Dzirdināšana, ēdināšana, viss kā ierasts, viss līmenī. Varēja novērot vairāk medicīnas personāla, varēja just, ka ir par to piedomāts. Domāju, ka cilvēkam no malas Rīgas maratons varētu saistīties ar peļķēm, tās bija bieži sastopamas un neforšas - skrējiena sākuma daļā, kad skrien barā un neko īpaši sev priekšā neredzi. Vēl bija interesanti, ka uz ielām, piemēram Brīvības ielā un citur, ir caurumi, ne bedres, bet nu, es nezinu, kas tie ir par caurumiem. Tā vietā, lai tos kaut kā aiztaisītu, pie tiem tika nostādīti cilvēki, kas vienkārši tur atradās, lai neviens uz tiem caurumiem neizlauztu kādu kāju. Arī forša reklāma Rīgai, ja kas. Finiša paka - ierasti trūcīga, medaļa - atšķirīga no iepriekšējām, bet man kaut kā šķiet, ka varēja tomēr vairāk par to piedomāt. Man patīk visas manas sakrātās piemiņas medaļas, tajā skaitā arī šī, tomēr jāatzīst, ka tā nav īpaši gaumīga. Akmeņi vai vienkārši tāda stilizēta medaļas struktūra varētu likt domāt, ka tas ir kaut kāds klinšu vai kalnu maratons, bet ar Rīgu tā īsti nekāda sakara nav.

Kopumā sakarīgs pasākums, par veciem nopelniem cienīgs rezultāts un piedzītas kājas. Laikam jāatsāk veselīgais dzīvesveids, citādi drīz aiziešu postā.http://www.lattelecomrigasmaratons.lv/lv/par-maratonu/jaunumi/548-jauna-medala-izlausanas-2016-motiva

Nu, jā, diez gan garā trūcīga tā medaļa.
Link600|nopel mani

[5. Maijs 2016|08:42]
Brīnišķīgs raksts rīta agrumā par sportošanas sliktumu:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/kaitigais-veseligais-dzivesveids/729403

Pārlasīju "pa diagonāli", bet jau pamanīju dažus spārnotos citātus:

"Pārmērīgi aizraujoties ar treniņiem, visbiežāk vīrieši, var iekrist bigoreksijas slazdā. Traucējums ar specifisko nosaukumu saistīts ar slimīgu uztraukumu par savu izskatu un muskuļu lielumu. Bigorektiķi kā apsēsti apmeklē sporta klubus, stundām cilā hanteles, bet sliktākajā gadījumā neatsakās arī no proteīna pulveriem un steroīdu lietošanas, lai veicinātu muskuļu augšanu."

"Līdz ar to, ja cilvēks aizrautīgi sporto, atstājot novārtā intelektuālas nodarbes, ar laiku viņa prāta spējas samazinās. Cena, ko nākas maksāt, ir augsta. Perfekts ķermenis, izcilas proporcijas, ideāla muskulatūra plus dziļš marasms."

Palasīšu vēlāk šo gardo rakstiņu, tas noteikti ir pilns ar visādām brīnišķīgām domām.
Linknopel mani

[24. Apr 2016|22:03]
Jūtu, ka uz mani pēdējā laikā iedarbojas t.s. "lūpukrāsas efekts". Tas ir tad, kad naudas nav, bet gribas sevi iepriecināt ar kaut kādiem krāšņiem niekiem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lipstick_effect

Nesen esmu iegādājies brīnišķīgu "trench coat" tipa mēteli. Nezinu, kā to sauc latviski, bet tas ir tas foršais mētelis, ko jau labu laiku esmu gribējis iegādāties. Tagad es nekavējoties varu darīt vairākas brīnišķīgas lietas:

1.Iet uz parciņu virināt.
2.Tēlot Šerloku Holmsu, inspektoru Capu vai to džeku no kinofilmas Kasablanka.
3.Uzvilkt kaut ko sezonai atbilstošu virs sava gaumīgā uzvalka
4.Izmirkt līdz ādai šādos vai līdzīgos laika apstākļos, jo diemžēl mans supermētelis ir ūdens caurlaidīgs.

Ja mans nestabilais stāvoklis turpinās progresēt, tad nākotnē varētu iegādāties vēl vienu foršu rokaspulksteni. Metu acis uz šādu skaistuli:
... tālāk ... )
Link700|nopel mani

[17. Apr 2016|19:41]
Tā, ko mums šodien ir iemācījis Internets. Pirmkārt, kādu kreklu vilkt mugurā braucot uz ārzemju zemi:
http://www.boredpanda.com/travel-shirt-iconspeak-world/

Otrkārt, kā čurāt publiskās vietās:
https://www.youtube.com/watch?v=sxz3i0mE6vI

Pēdējais laikam labi iet kopā arī ar pamācību, kā pareizi dzert bārā:
https://www.youtube.com/watch?v=loewtvw8i4Q

Jā, vēl neesmu bijs bārgājienā šogad. Vēl ciešos.
Linknopel mani

[23. Mar 2016|19:54]
Leons Taivāns laikam ir viens no retajiem cilvēkiem, kura viedoklī attiecīgajā jomā tiešām ir interesanti ieklausīties. Vienīgi pēc šīs intervijas:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/profesors-taivans-tresais-pasaules-kars-ir-sacies-un-tas-turpinas/725063

...laikam jāsecina, ka viņu izteikties tik daudz vairs neaicinās :)
Link400|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]