Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[8. Feb 2016|20:29]
Meteņu laiks. Tīri piemērots laiks, lai vismaz vienā lietā atcerētos, kas pa iepriekšējo gadu ir sadarīts. Par citām lietām šoreiz nē, tikai par šmotkām. Iepriekšējais gads ir bijis iezīmīgs ar to, ka esmu sācis labāk ģērbties. Un tas ir forši.

Gada nogalē iegādājos gaumīgu uzvalku klasiskā krāsā, kas man der vienkārši brīnišķīgi. Es to jau esmu paspējis uzvilkt vismaz piecas reizes, tas ir apmēram tik pat, cik uzvilku savu iepriekšējo uzvalku, kas man bija vismaz vienu izmēru par lielu. Par laimi, vecais uzvalks ir devies uz citiem, daudz labākiem medību laukiem (atdevu kādam, kam tas der). Ja godīgi, kad es uzvelku savu foršo uzvalku, smukās kurpes, labo kreklu un gaumīgo kaklasaiti, tad es ļoti tīksminos pats par sevi. Es sev tiešām patīku un es tiešām nesaprotu tos, kas par mani nav sajūsmā. Godīgi.

Otrs zīmīgais pirkums arī aptuveni ap to pašu laiku ir "pea coat" mētelis. Latviski tas laikam būtu jūrnieku mētelis. Nopirku, jo vajadzēja kaut ko uzvilkt virs sava smukā uzvalka. Mans standarta klasiski klasiskais brīnišķīgais vilnas mētelis šim nolūkam bija noderīgs, bet mazliet par ciešu un mazliet par klasisku, kā arī tam ziemas laikā krūteža ir vaļā un ir vienkārši auksti (bija tāds laiks šoziem, kad ārā bija auksts). Bet varbūt, ka es vienkārši jau sen sev tādu mēteli biju alcis iegādāties. Jā, tieši tā - "alcis iegādāties". Principā, tas ir mans šī brīža mīļākais apģērba gabals. Ļoti neparasti, bet es pat esmu saņēmis vairākus komplimentus par šo mēteli. Tiešām neparasti. Bet laikam jau nav par ko brīnīties.

Ūūn... trešais zīmīgais ģērbšanās notikums ir tāds, ka tas laikam bija aizgājušais gads, kurā pirmo reizi devos pie šuvējas, lai pāršūtu savu kreklu, kurš bija mazliet par lielu. Tagad tas der vienkārši perfekti. Izmaksāja man tas 5 EUR. Bet es arī noskaidroju, kur to var izdarīt pa 2-3 EUR. Brīnišķīga atskārsme par šuvēja noderīgumu. Vieni no jēdzīgākajiem notērētajiem 5 EUR attiecībā uz apģērbu. Kas vispār liek vairāk piedomāt par to, ka viena no vērtīgākajām lietām attiecībā uz apģērbu ir sajēgt, vai konkrētais apģērba gabals tev der vai tomēr neder.

Vēl bija arī citi apģērbu notikumi, bet mazliet noejot sāņus no tēmas ir jāatzīmē, ka beidzot iegādājos sev gaumīgu rokas pulksteni. Te gan uzreiz jāpiezīmē, ka iegādājos veselus divus, bet tas jau ir cits stāsts. Šobrīd runa ir par klasisku laikrādi ar mehāniski-automātisko mehānismu. Brīnišķīgs aparāts. Relatīvi nedārgs, bet gaumīgs. Man tiešām patīk. Sākuma līmenis, bet, kad paaugšos un līdz tam nobriedīšu, tad iegādāšos vēl kādu skaistu aparātu. Noteikti mehānisko automātiku. Visticamāk japāņu. Līdz Šveicei laikam nepavilkšu, bet japāņiem pilnībā uzticos. Nereti pieķeru sevi pie domas, ka lūru uz savu pulksteni nevis tāpēc, ka gribētos uzzināt, cik ir pareizs laiks (mehāniskie pulksteņi nemaz nav tik precīzi, kā izrādās), bet gan tāpēc, ka vienkārši man patīk tā manta - smalks, gaumīgs, labi nostrādāts, skaists aparāts. Par šo pulksteni jau esmu dzirdējis dažas atsauksmes no draugiem, ka tas īsti nepatīk. Bet mani tas ne mirkli neskumdina, man tas tiešām patīk.

Kopumā iepriekšējā gadā esmu ne tikai sācis ģērbties labāk, bet līdz ar to arī justies labāk (vismaz attiecībā uz apģērbu, ja ne kā citādi). Ja līdz šim man likās, ka nav svarīgi, kā cilvēks ir ģērbies, ka tik sirdī cieši labs cilvēks, tad esmu nācis pie atziņas, ka tā īsti nav, cilvēki tomēr ļoti daudz vērtē pēc ārējā izskata un manierēm. Kā daudzas lietas dzīvē, arī šī atziņa nāk nedaudz par vēlu. Bet nekas, labāk ir vēlāk, nekā vispār nē.
Link700|nopel mani

[2. Feb 2016|20:51]
LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" sāk pamazām kļūt par manu iecienītāko raidījumu. Mazliet uzsita nostaļģiju pēc Dombura, kas atšķirībā no G.Bojāra ierādītu, kur vēži ziemo vienam otram studijā esošam kretīnam. Bet varbūt G.Bojārs vienkārši ir ļoti savaldīgs un konstruktīvs, nevaru saprast.

Šādos brīžos atkal nedaudz izjūtu nelielas skumjas, ka Latvijā nav nevienas esktrēmistiskas organizācijas vai kluso vientuļo psihopātu, kas neļautu tik droši un pašpārliecināti sadzīvē uzvesties tāda tipa ļaudīm, kas parādīti konkrētajā (pēdējā) raidījumā. Nu, tā tīri sadzīviski radīt nelielas, bet gauži netīkamas regulāras neērtības.
Link100|nopel mani

[1. Feb 2016|22:00]
Izlasīju ierakstu:
http://klab.lv/users/mazeltov/2417892.html

Skatos, ka pēdējā laikā internetos kaut kāda pastiprināta šūmēšanās par homeopātiju. Laikam gripas laiks, saaukstēšanās, ļaudis norūpējušies par slimošanas jautājumiem. Jāteic, ka esmu pārsteigts, cik cilvēki ir informēti par konkrēto homeopātiju. Atzīšos savā tumsonībā - ja man kāds iedotu aptiekā kādu līdzekli pa astoņiem eiro un tur būtu rakstīts virsū "homeopātiskas zāles", es tikai pašausminātos par cenu, bet mierīgi sukātu iekšā. Laikam bērnībā veselības mācības vai bioloģijas stundās neesmu bijis gana vērīgs. Atzīšos vēl vienā grēkā - slimot nemēdzu, tāpēc pa aptiekām arī nestaigāju, varbūt tāpēc man tā visa šūmēšanās iet secen. Tā vietā, ja nav nekā interesantāka, ko nopirkt RIMI, tad nopērku ķiploku un apēdu, cenšos apēst arī savu dienišķo burkānu un apelsīnu, kā arī zivju eļļu. Dzeru tējas. Paretam ar balzāmiņu. Vai tas mani nepadara par homeopātistu? Ceru, ka nē.

Bet tagad nopietns jautājums - ko sagaida sabiedrības jaunie uzņēmēji, digitālā mārketinga speciālisti, slaveni blogeri un citas zvaigznes, kad aptiekā jautā pēc kāda profilaktiska līdzekļa pret gripu? Vai ir kaut kādas pretgripas zāles, kas nodrošina nesaslimšanu? Tādas ir vispār? Tiešām nezinu. Man līdz šim likās, ka nevajag lieki vazāties apkārt, jāvādina telpas, jāēd apelsīni un ķiploki. Tiešām ripu rīšana kaut ko palīdz? Tieši profilaksei es domāju. Dalieties pieredzē!
Link1500|nopel mani

[23. Jan 2016|20:29]
Īsfilma!
https://www.youtube.com/watch?v=mYP-2UCS5nY
Linknopel mani

gripa [22. Jan 2016|17:48]
Šodien pa radio lietuviešu vidusskolas direktora vietas izpildītāja priecājās par to, ka bērni viņu skolā šķaudot elkonītī.
Nu, vai nav MĪĻI?
Link300|nopel mani

[22. Jan 2016|14:12]
Jauks propagandas raksts no Delfiem par tēmu "imigranti=labi",
Krievijas propaganda veicina mītu par imigrantiem izvarotājiem:
http://www.delfi.lv/news/arzemes/krievijas-propaganda-veicina-mitu-par-imigrantiem-izvarotajiem.d?id=46977739

Nav pat mēnesis pagājis kopš Jaunā Gada, bet jau jāsāk masēt. Vienādojums vienkāršs un jau noriebies:
Krievija = slikti
Krievija = pret imigrantiem
tātad
pret imigrantiem = slikti

Tiešām tas ir mīts, ka imigranti ir izvarotāji? Arī pēc Jaungada notikumiem Vācijā, Somijā vai kur tur vēl? Statistika jau nav dikti tālu jāmeklē:
https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_and_crime

Wikipēdija nav varbūt tas labākais avots, bet statistiku par šo tēmu jau Delfi laikam nepublicēs. Tā vispār ir tāda tēma, par kuru datus nav tik viegli iegūt. Delfi tā vietā labāk nopublicē "imigranti=labi" rakstu. Protams, bez iespējas komentēt nereģistrētiem lietotājiem.

P.S.
Tīri interesei, kā Delfi iedala, kurus rakstus var komentēt visi, bet kurus nē? Varbūt vajag ieviest vienkārši kādus 10 komentātājus un pie katra raksta tie visi arī komentē? 6 argumentēti komentētāji ar "pareizo" viedokli visos jautājumos. Trīs kuriem viss ir pofig un nav nekādu radikālu viedokļu. Un viens histērisks losis ar "nepareizo" viedokli. Būs forši. Gandrīz kā Krievijas TV!
Link700|nopel mani

Esmu pārsteigts par negāciju līmeni šajā svētku laikā! [12. Jan 2016|09:24]
Portāls raksta, ka ļaudis izzobojot t.s. "puteņa biļetes" sabiedriskajā transportā Rīgā:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/putena-izstradajums-soctiklotaji-izzobo-sabiedriska-transporta-brivbiletes.d?id=46933725

Lai kā arī man nepatiktu korupcijas pārņemtā Rīgas Satiksme vai uz Krieviju orientētā Domes vadība, manuprāt, t.s. "puteņa biļetes" ir ļoti vērtīgs pasākums. Par ko ir satraukums? Par ko negatīvisms? Varbūt esmu kaut ko palaidis garām? Varbūt tas viss tiek bezgaumīgi reklamēts? (neesmu nevienu reklāmu redzējis vai dzirdējis).
Link800|nopel mani

Kad koks nogāžas, mērkaķi izklīst [5. Jan 2016|21:11]
"Kamēr iekarsušais dusmu izgāzējs ar mums runā sakāpinātā balsī, mēs varam viņu iedomāties kādā smieklīgā situācijā, piemēram, jājam uz maza ēzelīša vai neveikli ēdam spageti, un tādejādi novirzīt domas no atriebīgu un ļaunu vārdu sacerēšanas savā prātā."

Link900|nopel mani

1.janvāris [1. Jan 2016|22:03]
Jaungada apņemšanās. Atgriežoties no Jaungada svinēšanas uzkāpu uz svariem un secināju, ka pēdējā aptuveni pusgada laikā esmu uzēdies par kādiem 3-4kg. Šodien neēdu visu, kas bija pieejams un, ko gribējās, rezultātā skatīšos no rīta, kāds būs rezultāts manām darbībām. Ar patiesu interesi gaidu rītdienas rītu. Netīšām gandrīz iesāku gadu kā veģetārietis, bet atcerējos, ka tomēr īsi pēc pusnakts ieēdu bekonu un gaļas pīrādziņus. Neko darīt. Svinēšana kopumā izvērtās visai neparasta - skrējiens, pirts un gandrīz nekāda alkohola. Mājās braucu pats. Bet neko, nevaru sūdzēties. Runājot par skriešanu, pagājušajā gadā sasniedzu savu līdz šim lielāko gada kilometrāžu, nedrīkst arī aizmirst, ka noskrēju arī savu labāko maratonu. Tomēr rudenī atmetot svaru cilāšanu, mana kopējā fiziskā forma tīri objektīvi laikam nav uzlabojusies. Sāku noēsties, tas sanāk tā tīri dabiski, tiklīdz neej uz priekšu, tā sāc slīdēt atpakaļ, stāvēšana uz vietas ir gandrīz neiespējama. Skrienu pienākuma dēļ, bet tas kaut kā palīdz savākties. Neesmu vēl sapratis, kādus mērķus stādīt šim gadam. Varbūt šogad ir pienācis laiks padomāt arī par nesportiskajiem mērķiem?
Linknopel mani

[27. Dec 2015|13:36]
Skat, nav pagājuši pat pieci gadi:
http://klab.lv/community/pajautaa/7764483.html

... un es jau plānoju iepirkt nākamo džinsu pāri! Vecie Lee Cooper ir ok, mazliet padiluši, ieguvuši dažus neizmazgājamus pleķus, bet kopumā ir vēl ļoti lietojami. Nesen biju pavazāties pa veikaliem un sapratu, ka Lee Cooper tomēr laikam ir un paliek vienīgā racionālā izvēle. Rīgā ir uzradušies arī gaumīgi Levi's džinsu veikali, bet cenas ir pilnīgi bezgaumīgas. Cik var noprast pēc neilgiem klejojumiem Internetā, tas brends nav tik dārgs, kā mums to mēģina iebarot. Tad vēl tie dīvainie veikali iepirkšanās centros, kuros tirgo gan džinsus, gan vēl vis kaut ko ar džinsiem nesaistītu, tie arī nav īsti riktīgi, galvenokārt cenu dēļ, bet arī piedāvājums ir tāds apšaubāms, manuprāt.
Linknopel mani

[27. Dec 2015|12:58]
... kā arī nebūtu lieki piebilst, ka "esmu pārsteigts par negāciju līmeni šai svētku laikā":
http://klab.lv/community/pajautaa/9871735.html

Ļaudis ne pa jokam uzvilkušies viena sīka grauzēja dēļ. Tik ļoti, ka izskatās, ir gatavi viens otram rīkli pārgrauzt. Bet varbūt tas kaut kādā mērā sasaucas ar manu iepriekšējo ierakstu. Nav vienkārši ar ko nodarboties, tāpēc arī problēma tiek atrasta tur, kur tās nav.
Linknopel mani

[27. Dec 2015|12:27]
Vakar izdarīju divas noderīgas lietas. Nē, trīs, tā trešā ir dienišķais skrējiens. Pārējās divas ir - noskatījos labu seriālu, "Better Call Saul":
http://www.imdb.com/title/tt3032476/
Tiešām labs. Nu, vismaz man patika. Vienīgā skāde, ka izrādās, esmu noskatījies svaigu seriālu, kas nozīmē to, ka tam pagaidām ir tikai viena sezona. Nākamreiz mēģināšu būt piesardzīgāks. Pāris dienas un prieki beigušies. Tagad jāgaida kaut kāds februāris.

Otra vērtīgā lieta ir tā, ka, izvārīju auzu pārslu putru. Garšoja, protams. Bet zīmīgi, ka pie tā mana noēstā auzu daudzuma tikai tagad izvārīju īstu auzu pārslu putru. Šobrīd vāru grūbas. Vēl nezinu, ko likšu klāt. Kaltēti tomāti ir, piens ir, gaļa ir, sīpoli ir, tomāti ir. Nezinu vēl, ko izkombinēšu. Zinu tikai, ka būs labi.

Vēl vakar izdomāju, ka šādās garajās brīvdienās ir tāda mazliet apokaliptiska sajūta. Kaut kāda tāda zombiju apokaliptiska. Cilvēki nestrādā, citi saturīgi atpūšas, citi nedara neko, citi dara stulbības. Labi vien ir, ka tās brīvdienas nav mūžīgas un ļaudis atkal var doties pie vagara rijā vai atpakaļ pie virpas. Man vismaz ir sajūta, ka, ja brīvdienas būtu tikai mazliet ilgākas un nestrādājošo ļaužu vairāk, tad drīz vien cilvēki sāktu darīt ļoti dīvainas lietas. Pat, ja visiem tiktu nodrošināts šopings un iepriekšējais ienākumu līmenis. Pat, ja neatslēgtu ne elektrību, ne Internetu. Sabiedrība ātri saietu sviestā. Tāpēc priecāsimies par to, ka drīz atkal jāiet uz darbiņu!

Vēlāk:
Grūbas + maltā gaļa + sīpli + tomātu mērce (zemāk) + sāls + pipari. Vienkārši un garšīgi. Bez tam, ja grūbas ir labi izmērcētas, tās ir jāvāra pavisam maz.


Šī tomātu mērce man ļoti patīk. Ne tikai tāpēc, ka garšīga, bet arī tāpēc, ka tās sastāvs ir ļoti dabisks (gandrīz tikai tomāti). Var nopirkt RIMI.
Linknopel mani

Teātra tests [23. Nov 2015|13:38]
Aizpildīju testu:
http://www.delfi.lv/izklaide/divaina-pasaule/sensacijas/tests-vai-tu-zini-kas-notiek-latvijas-teatros.d?id=46747945

Baigi interesants. Nav lieki atzīmēt, ka uz vairumu izrāžu es, protams, neesmu bijis, bet 26 pareizas atbildes no 40. Nav slikti.
"26 - Ļoti labi! Tev patīk teātris, vai ne?"

Jā, patīk gan, bet labāk būtu, ja varētu atļauties to apmeklēt biežāk. Citādi ir virkne izrāžu, kuras nez kāpēc atpazīstu, bet neesmu redzējis.
Link800|nopel mani

Ko darīt Spānijā? [20. Nov 2015|12:35]
Ir vajadzīgs vieds padomiņš. Plānota maza ekskursija uz Spāniju. Aptuvenais maršruts: Barselona - Gibraltārs - Barselona. Ko variet ieteikt apskatīt un izdarīt? Esmu labi informēts par standarta tūrisma apskates objektiem un maršrutiem, bet varbūt ir kas darāms un skatāms ārpus tiem (noteikti ir)? Kaut kur uzlīst, kaut ko apēst, kaut ko izdzert, kaut kur piedalīties, pakauties ar Gibraltāra mērkaķi, noskriet maratonu kalnos, apmeklēt alus fabriku, novērot Āfrikas "bēgļus" darbībā. Kaut ko šādā garā, lūdzu. Plāniņš ir doties šajā gadalaikā.Vēlāk:
Jau redzu vienu vilinošu iespēju:
http://www.mirror.co.uk/news/world-news/gibraltar-ape-attack-leaves-brit-4497929
Link1300|nopel mani

[11. Nov 2015|20:10]
Šodien patriotiski nopeldējos. Tomēr šodien, šķiet, visa pasaule ir slepus sadevusies rokās, lai manu dzīvi maksimāli apgrūtinātu. Ir tumšs, ir vējains un galvenais - peldvietas zaļo zālīti un tīro smiltiņu ir nomainījuši dubļi, dubļi un dubļi. Šodien stāvēju tāds slapjš un auksts pie dubļu čupas, slaucījos un skatījos debesīs zvaigznēs un domāju par būtisko - proti, kāpēc es to visu daru. Tāpēc, ka patīk (bet patiktu vairāk, ja būtu gaišs un nebūtu dubļu).

Vienīgais bonuss - šogad ir ļoti silts rudens. Vēl var maukt šortos uz vella paraušanu un arī cimdus vēl joprojām nevajag.
Link100|nopel mani

[10. Nov 2015|11:11]
noklusētajos komentāros neesmu un nedaudz kautrējos iekomentēt pie ieraksta, bēēt....
tautas paruna teic, ka muļķis pat baznīcā dabon pērienu :D
(tikai bez apvainošanās, lūdzu)
Link100|nopel mani

[4. Nov 2015|11:57]
Raksts par kārtējo nokritušo lidmašīnu:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/sudana-nokritusi-krievijas-kravas-lidmasina-jau-41-bojagajusais-tostarp-berni/710412

Mans komentārs ne par lidmašīnu, bet par notikuma aprakstu.

"Jaunākā informācija vēsta, ka traģiskajā avārijā gājis bojā jau 41 cilvēks, tostarp cilvēki, kas atradās uz zemes. Taču, joprojām tiek skaidrots galējais upuru skaits.

Saskaņā ar vietējās radiostacijas ziņojumu, avārija notikusi aptuveni 800 metru attālumā no Jubas lidostas, nogalinot 41 cilvēku.

Starp upuriem esot sieviete un septiņi bērni. Lidmašīnai bija jādodas uz Nīlas reģiona augšdaļu."

Tātad, cik noprotu, ir 41 cietušais, kuru skaitā ir viena ir sieviete un septiņi bērni. Kāpēc ne "41 cietušais, no kuriem 33 bija vīrieši"? Galu galā, kāpēc ne "41 cietušais, bet, par laimi, 33 no tiem - vīrieši"? Ja jau tik svarīgi uzskaitīt šīs detaļas.
Linknopel mani

Skatos jūtūbi [31. Okt 2015|18:59]
Ja agrāk biju iedomājies, ka skudras insektu pasaulē ir strādīgi, pieticīgi darbarūķi, bet lapsenes agresīvi plēsēji, tad pateicoties jūtūbei uzzinu, ka patiesībā tā vis nav:
https://www.youtube.com/watch?v=3bWgHN6mlmo

Jāskatās tikai pirmās divas minūtes, pārējais vairs nav interesanti.

Vēlāk:
Domāju, ka par greizo priekšstatu man jāpateicas tādām bērnības multiplikācijas filmām kā "Bitīte Maija" un vēl šis tas par skudriņu Tipu vai vēl visādas blēņas. Ceru, ka mūsdienās pieaugušie bērniem galvu ar tādām muļķībām nepiebāž.
Linknopel mani

[29. Okt 2015|20:02]
Šodienas amizantākais moments bija, kad pirms līšanas ūdenī nosēdos uz laipiņas un ar pakaļu sajutu, ka laipiņa ir apledojusi. Ūdens pat pirmajā brīdī likās siltāks, nekā citas reizes (tāpēc, ka gaisa temperatūra vēsāka, nekā ierasts). Rokas gan nosala nejēgā, kurpes grūti aizšņorēt. Turpmāk laikam jāskrien ar cimdiem. Vispār šis laiks ir raksturīgs ar tumsu. Pirms pulksteņu pārgriešanas varēju skriet pēc darba pa gaismiņu, tagad jau ir tumšs. Tagad, ja dienišķā skrējiena laikā satiec ceļu policista kungus, tad tev tiks pieprasīta nauda vai uzrādīt zaļo vesti. Principā pulksteņu pārgriešana man ir atnesusi vairāk tumsas. No rīta pirms darba cēliena gan iepriekš, gan arī tagad ir jāslēdz gaisma.

Pa tumsu pārnadži plosās pa brikšņiem. Redzējis neesmu vēl nevienu, bet dzirdējis gan jau daudzus. Pagājušajā nedēļā vēl gājputni (ūdensputni) lielā barā cīnījās pie ezera. Neredzēju gandrīz neko (jo tumšs), bet dzirdēt gan varēja ļoti, baigie bari. Tagad jau laikam tikai kaut kādi kavētāji un atpalicēji palikuši. Vispār pa tumsu dzīvība kūsā pa mežiem, laukiem un ezeru. Ezerā arī šodien kaut kas plakšķinājās, nav ne jausmas, kas, bet no manis laikam nebaidījās. Atkal ļoti nosala pēdas, laikam tomēr nāk aukstums.
Link200|nopel mani

[16. Okt 2015|20:55]
Skatos šovakar video par "bēgļiem" un vienkārši rēcu:
https://www.youtube.com/watch?v=Q_XHkgScOSY

Jāskatās kontekstā ar "Vienotības" reklāmas video:
https://www.youtube.com/watch?v=KVXve7nLtIU

... un jāturpina rēkt.

Par "Vienotības" video vispār ir atsevišķs stāsts. Protams, jauki beidzot redzēt kādu argumentētu video, kas paskaidro, kāpēc imigranti ir labi un Latvijai nepieciešami. Tomēr mani visvairāk iepriecina, ka "bēgļi" spēj darīt brīnumus, proti, "Vienotība" pati rok sev kapu, lieliski apzinoties, ka sabiedrība kopumā ir pret imigrāciju, vismaz šādā veidā noteikti, bet par spīti tam tomēr taisa klipu par saviem personīgajiem līdzekļiem, lai par katru cenu pasliktinātu savas iespējas tikt ievēlētiem nākamajās vēlēšanām, līdz ar to atsakoties no savas personīgās materiālās labklājības. Vai nav burvīgi? Partija sevi upurē, atsakās no varas un piķa. Par labu kam? Par labu bēgļiem, kuriem ir jāpalīdz, šiem nabaga no kara šausmām bēgošajiem cilvēkiem. Brīnumu lietas - bēgļi padarījuši varas partiju par sirdsšķīstiem altruistiem!

Bet, ja nopietni, uz ko cerēja šie pārtikušie ļaudis uzsākot savu nebūt ne lēto ceļojumu uz Rietumiem? Ka nonākot Zviedrijā vai Vācijā iestāsies Holivudas filmu cieniga leiputrija? Ka viņus te sagaidīs ar kūkām, šampanieti un striptīzu? Tiešām? Acīmredzami, ka tieši to viņi pilnā nopietnībā ir gaidījuši. Tāda maza neveikla Rietumu popkultūras blaknīte, kas mazliet atspēlējas pašiem rietumniekiem. Nākamais neveiklais brīdis iestāsies, kad viņus pārstās uzturēt, un piedāvās strādāt un pašiem sameklēt dzīvesvietu. Kultūršoks būs neizmērojams.
Link500|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]