Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[8. Jul 2020|22:18]
No rīta ieraudzīju Internetos kāda kunga paziņojumu, ka studentiem, kas cietuši no Covid-19 esot jāsaņem stipendija 430 EUR apmērā. Te:
https://www.apollo.lv/7012902/rtu-rektors-covid-19-krizes-skartajiem-studentiem-vajadzetu-maksat-stipendijas-vismaz-minimalas-algas-apmera

Vakarā apskatījos, ka attiecīgais kungs ir vislabāk apmaksātais augstskolas rektors Latvijā - RTU rektors Leonīds Ribickis:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/pern-valsts-augstskolu-rektoru-ienakumi-lielakoties-augusi-vispelnosakais-ribickis.d?id=52288087

Tas rosināja noskatīties video no pirmā linka. Man gribētos šim pajautāt, vai tad viņa augstskola maksā stipendijas 430 EUR apmērā no Covid-19 cietušajiem studentiem? Un kā noteikt, kuri tad no tā kovida ir un, kuri nav cietuši? Nemaksājiet? Kā tad tā? Nav naudiņas? A kuram tad ir jāmaksā un no kādas naudas? Droši vien, ka valstij, jeb tiem censoņiem, kas turpina strādāt, nevis kaut ko sten un vaid. Maksā kaut 3 x 430 EUR, bet ne no manas naudas! Klauns kaut kāds. Video līdz galam nenoskatījos, bet man patika divas lietas. Pirmā - kungs ir iemanījies saņemt milzu algu un nopirkt dārgu uzvalku, bet piemeklēt atbilstošas kurpes nav iemācījies. Nav jābūt stila gigantam, lai zinātu, ka pie formāla uzvalka nevelk kaut kādas pludmales čības. Patīk, kā smuki kamera rāda Ļoņu ar biezo maku kabatā un pludmales čībām kājās. Tas no sērijas par to, kā meiteni var izvest no ciema, bet ciemu no meitenes nē. Meitenes lomā šoreiz Ļoņa. Otrā lieta - augstā līmeņa spečuks domā, ka Indijā ir 3-4x vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Atkal jau - smieklīgi, bet Indijā ir deviņarpus reižu vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Neesmu ne augstskolas rektors, ne ģeogrāfs, bet šitādu sūdu jau nu kaut aptuveni vajadzētu zināt.

Manā skatījumā piecas štukas bruto šitādiem un līdzīgiem ļaudīm, ja tie tiek galā ar saviem uzdevumiem, ir ļoti adekvāts atalgojums. Bet, ja darbiņš ir labi padarīts, tad ir nopelnīta ceturkšņa vai/un gada prēmija. Vēl jo vairāk tādēļ, ka privātajā sektorā tās gandrīz divdesmit štukas mēnesī, ko viņš saņēmis līdz šim, viņam nemaksās tieši neviens. Pat ne tuvu. Jo īpaši zinot to, kādā līmenī šobrīd ir Latvijas augstskolas. Ceru, ka šito atalgojumu tabuliņu redzēs iespējami vairāk ļaužu.
Linknopel mani

[8. Jul 2020|21:17]
Vakar noskatījos video jūtūbē, kā cilvēki atspiežas balstā guļus uz vienas rokas. Nekad neko tādu nebiju darījis un šodien pamēģināju. Vēlos infomēt, ka es arī tā varu izdarīt. Visādi citādi nekas īpašs nenotiek.
Linknopel mani

[16. Jun 2020|09:09]
Vakar mazliet paskatījos Streipiņa raidījumu, to sadaļu, kur par pieminekļiem, ko demolē ASV un Eiropā. Tā mazliet padomāju un secināju, ka arī mēs latvieši neesam bez vainas. Mums taču ir Kurzemes Hercogiste ar tās kolonijām Gambiju un Tobago! Neesmu vēsturnieks, bet tas bija Hercoga Jēkaba laikā, kad ar viņa vēlību no Gambijas tika atvests arī pa kādam vergam (!!!). Skaidrs, ka ne jau baltā krāsā. Apskatījos, ka mums Kuldīgā esot piemineklis Hercogam Jēkabam. Gan jau arī Rundāles pilī ir kāda viņa bilde vai vēl šur tur. Domāju, ka tā šlaka, kas šobrīd cīnās ar dažādu šķirņu saldējumiem varētu mazliet iedziļināties tēmā un padomāt, vai nebūtu pienācis laiks kaut ko apķēzīt. Nav jau tā, ka latviešu dzimtcilvēku dzīves Kurzemes Hercogistes laikā matters, bet nu tie melnie, kas tika kaut kad kaut kur ievesti, tie matters gan! Domāju, ka mums vajadzētu uzņemties atbildību. Tikai pasviežu ideju. Domāju, ka šādi varētu ievinnēt kaut kādus pluspunktus.
Link300|nopel mani

[15. Jun 2020|21:23]
Ui, laba intervija šobrīd skan LR1. Latvietis no ASV runā par melnajiem un baltajiem ASV. Neko jau nepareizi nestāsta, vienkārši nav politkorekts, bet jūtu, ka rīt būs pamatīga cepšanās. Vietējie taisnības sargi nolinčos ne tikai konkrēto cilvēku, bet arī LR1, ka šitādam "rasistam" ļāvuši izteikties. Gan jau nebūs mazāks skandāls, kā par abiem rasistiskajiem saldējumiem. Ar patiesu interesi gaidīšu rītdienu :D

Aktieris un uzņēmējs Valdis Čirksts:
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/situacija-un-notikumi-asv.-verte-aktieris-un-uznemejs-valdis-cir.a131017/

(ceru, ka links ir pareizs)
Link300|nopel mani

[26. Maijs 2020|21:24]
Tiem, kas neskatās TV - tikko no valsts naudas ir piešķirts pusmiljons eiro drukātajiem medijiem un Interneta portāliem.
Te saraksts, kam un cik nauda ir piešķirta:
https://www.sif.gov.lv/images/files/valsts/vb-2020/Mediji-COVID/Apstiprinato-pieteikumu-saraksts-131-134.pdf

Iemesls - Covid.

Galvenā brēka ir par to, ka valsts nauda ir piešķirta arī tiem medijiem, kas iepriekš ir izplatījuši melus un naidīgu, nomelnojošu informāciju par Latviju. Te runa ir par krieviski rakstošajiem. Interesanti arī, ka nauda piešķirta arī visādiem pamuļķīgiem izklaides izdevumiem. Tas paturpinot tēmu par aizdomīgajiem valsts naudas piešķīrumiem Covid sakarībā.
Link300|nopel mani

[22. Maijs 2020|09:40]
Vakar biju divās zīmīgās vietās - RIMI veikalā un pirmo reizi pēc vairāku mēnešu pauzes arī trenažieru zālē. Pie dramatiskā fiziskās formas krituma šoreiz nepakavēsimies, bet pakavēsimies pie ļaužu uzvedības izmaiņām sabiedriskās vietās. Mans secinājums ir tāds - ja tuvāko mēnešu laikā mums nebūs būtisks Covid inficēto skaita pieegums, tad mūs ar visu šo pandēmijas lietu ir krietni appisuši. Liela daļa cilvēku uzvedas tieši tāpat, kā pirms Covid ienākšanas Latvijā.

Vēl viens appisiens ir ar tām visām palīdzībām cietušajiem no pandēmijas. Te jāpiemin lauksaimnieki, grupa Brainstorm, kultrūras nozares pārstāvji Rīgas Ģinama un noteikti daudzi citi, par ko es neko nezinu. Ja kāds no uzskaitītajiem saņems kaut kādas kompensācijas, tas būs konkrēts appisiens, par kuru maksās visa sabiedrība un, kas man vairāk svarīgi - maksāšu es. Ar sliktākiem ceļiem, augstākiem nodokļiem, sūdīgāku veselības aprūpi, vēl cītīgāku attieksmi no VID u.t.t. Man arī nav skaidrs, kāpēc valstij būtu jāmaksā Arēnai Rīga un Gors par negūto peļņu. Varu daļēji saprast, ja konkrēti cilvēki ir palikuši bez darba, tad kaut kādus iztikas līdzekļus nodrošināt uz īsu brīdi varbūt ir attaisnojami, bet vienkārši piķot kaut kādai izklaides industrijai par viņu negūto peļņu neliekas pareizi. Manis pēc, variet šo izklaides industriju vispār amputēt.
Link200|nopel mani

[18. Maijs 2020|11:04]
Es tikmēr izmantoju iespēju pa šīm brīvdienām doties uz ārzemēm. Uz Covid pārņemto valsti uz Dienvidiem - uz Lietuvu. Jā, viss tur viņiem jauki, iebraucot ar termokameru paskatās temperatūru, paskatās pasi un vari braukt. Rinda maza un ātri iet uz priekšu. Atpakaļ arī noturēja, bet neko neskatījās, ļāva izbraukt. BET - tie bija lietuvieši. Latvijas robežsargi nebija nevienā virzienā un neko nevienam nemērīja. Jaukiņi. Vēl - leišiem jānēsā maskas. Cilvēku uz ielām vispār bija maz, bet tie, kas bija laukos maskās nestaigāja, bet tie, kas pilsētās sabiedriskās vietās tomēr daudzi staigāja maskās. Mani pat izdzina no alus veikala, jo nebiju maskā. Lietuviski. Nē, nu maska man bija, bet negribējās ķēmoties un to likt. Nācās uzlikt un varēju iepirkties. Galvenais brauciena secinājums - leišu alus nebija slikts, bet biju cerējis uz ko labāku.
Linknopel mani

[8. Maijs 2020|16:33]
Prognozēju, ka sāksies baigais bardaks ar tiem jaunajiem atvieglotajiem noteikumiem no "2x2" uz "25x?". Pārāk sarežģīti, cilvēki nesapratīs, ko drīkst, ko nedrīkst, attaisnosies ar nezināšanu, citi tiešām neko nezinās (jo daudziem tak primārais ir nolikt neļķi). Gan jau drīz būs visādi "50x?" un pēc tam pēc jautrajiem Jāņiem nolaidīs atpakaļ uz "2x2". Pateikšu godīgi, es pārlasīju par tiem 25 cilvēkiem, nedēļas nogales šopingu un mājas tusiņiem un es tā īsti visu līdz galam nesapratu. Bet vairums jau nelasīs vispār. Vārdu sakot, jautrības turpinās.

Jāsaka, mums tomēr ir paveicies. Ne tikai mūsu paklausīgā un atturīgā mentalitāte ļauj mums nemirt lielākā skaitā, bet arī vienkārša, parasta veiksme. Mums bija iespēja mācīties no citu kļūdām. Atšķirībā no itāliešiem, piemēram.

Vēl kas interesanti - amerikāņi. Es visu laiku domāju, kā tas nākas, ka no vienas puses ir tas viņu ideoloģiskais uzstādījums, ka visa nācija sadodas rokās, lai glābtu kādu nabadziņu, kas nonācis nelaimē, bet no otras puses, Covid, kad liela daļa sabiedrības ir pret visādiem ierobežojumiem. Neskatoties uz to, ka tas ļoti reāli apdraud vecākus cilvēkus un ir liels risks, ka daļa cilvēku mirs un jau mirst. Kā tad paliek ar tiem stāstiem kā "Glābjot ierindnieku Raienu", kad veselie un spējīgie īsteni amerikāniskā garā iet glābt kaut kādu tur nevienam nezināmu nabadziņu riskējot ar savām veselīgajām dzīvībām. Šeit pat neviens neprasa riskēt ar dzīvību, vienkārši ieturēt 2m sistanci un mazgāt rokas. Bet nē, to nevar, jo tā ir viņu brīvības ierobežošana, konstitūcijā noteiktās tiesības. Maķīša apmeklējums arī, diez viņiem ir konstutūcijā ierakstīts? Cik noprotu, ASV kopumā šausminošie "lockdown" ierobežojumi daudz neatšķiras no tā, kas šobrīd ir Latvijā. Vārdu sakot, es mazliet palūrēju jūtūbi un secināju, ka ir ļaudis jau šo visu racionalizējuši - vecie mira un mirs, viņu dēļ pārējiem nav jācieš, dzīve arī ir risks, nav ko mīzt, viss būs labi. Liekuļi.
Link2400|nopel mani

[8. Maijs 2020|16:15]
Interesantā laikā dzīvojam. Ir skaidrs, ka tuvojas krīze. Dažiem tā jau ir pienākusi, citiem vēl tuvojas. Būs arī tādi, kas krietni uzvārīsies, bet kopumā vairums labi sajutīs krīzes negatīvās sekas. Tiešā vai netiešā veidā.
Ja būs krīze, tad arī samazināsies nekustamā īpašuma cenas. Var diskutēt, par cik, bet skaidrs, ka samazināsies. Tas tomēr netraucē visādiem nekustamā īpašuma tirgoņiem vis kaut ko prognozēt un stāstīt, ka tieši tagad ir īstais laiks kaut ko pirkt (kamēr vēl cenas nav nokritušās):
https://www.tvnet.lv/6960720/nekustama-ipasuma-tirgus-pielagojas-situacijai-prieksrocibas-iegadajoties-dzivokli-sodien

te vēl visādas interesantas un mīlīgi pozitīvas prognozes:
https://www.arcoreal.lv/lv/

Skaidrs, ka nekustamā īpašuma tirgoņi neatslābinās un muld pa divi deviņi, lai viņu bizness neapsīkst. Tomēr tas ļoti atgādina iepriekšējo 2008.-2010.gadu krīzi. Pirms tam arī tādi paši darboņi stāstīja, ka nekāda burbuļa nav un viss ir labi, tā tik uz priekšu:
https://www.delfi.lv/news/versijas/viktors-savins-nekustama-ipasuma-nozare-ir-burbulis-nekas-nav-talak-no-patiesibas-ka-sis-apgalvojums.d?id=13641334
https://www.apollo.lv/5299898/viktors-savins-vajag-dzivokli-nemiet

Te piezemētāks pirmskrīzes viedoklis 2006.gadā:
https://www.delfi.lv/majadarzs/aktuali/edgars-sins-pesimistisku-tirgus-vertejumu-atlauties-var-tikai-retais.d?id=15645240

Tā jau nekas, vienkārši interesanti atcerēties.
Link200|nopel mani

[4. Maijs 2020|12:40]
Labs krīzes laika ēdiens varētu būt marinētas olas. Skan dīvaini, bet amerikāniski skan labāk - "pickled eggs". Man bija viena olu paka, kuru nebiju pat iesācis, izdomāju, ka varētu ielikt vienu burku. Vakar to arī izdarīju. Receptes Internetos ir daudz, bet ideja pavisam vienkārša - novārītas olas ieliek marinādē vismaz uz dažām nedēļām. Atkarībā no marinādes varot glabāt pat pusgadu. Marināde apmēram tāda pati, kā marinēto gurķu marināde - etiķūdens, sāls, cukurs, garšvielas, te parasti ir klāt arī kāda asā garšviela. Es improvizēju. Marināde vismaz bija garšīga. Gatavo izstrādājumu pagaršošu kaut kad maijā.

Visādi citādi esmu mazliet atslābinājies un esmu nonācis līdz secinājumam, ja ievēro pareizu iepirkšanās laiku, negrābstās lieki un nebāž pirkstus mutē, kā arī ievēro citus vienkāršus piesardzības pasākumus, tad iepirkšanās veikalā nav lielākais riska faktors. Vismaz man.

Kopumā ir garlaicīgi. Esmu atklājis jaunus apvāršņus Netflix izpētē, bet tas degradē. Ja drīzumā nepārslēgšos atkal uz kādu sportisku režīmu ar regulārām smagumu cilāšanas aktivitātēm, tad degradācija aizies tālāk, nekā tas būtu pieļaujams (vēl tālāk, nekā šobrīd).
Linknopel mani

[20. Apr 2020|12:13]
Kā jau prognozēts, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi beidzot ir nomāli nopērkami veikalos. Tagad jāgaida otrā fāze - cenu krišanās šiem līdzekļiem. Tomēr divkārtīgs cenu pieaugums ir atbilstošs tikai sākuma fāzei. Tagad preperi ir sapirkušies gada normu un pietiek arī pārējiem. Ja kas, es tā arī neesmu nopircis nevienu no šiem līdzekļiem. Izdevās mājās atrast vecumvecu degšķidrumu tūrisma deglim ar 96% etilspirta sastāvu. Vēl par latiem pirktu. Šķiet, ka to var pat dzert. Pagaidām neesmu lietojis (ne iekšķīgi ne ārīgi). Cerību stariņš, ka spekulantu saltās sirdis jau atkūst pavasara saulītē bija vakardien pa TV redzētā reklāma kaut kur ap Panorāmas laiku (dārgs reklāmas laiks!), kurā Latvijas Balzams ziņo, ka pie viņiem var nopirkt dezinfekcijas līdzekļus. Tātad tomēr pieprasījums ir krities un nav, kas pērk. Lieliski!

Vispār esmu sācis skatīties ziņas TV. Ļoti aizraujoši. Sevišķi tā sadaļa par Covid. Kas ir vienlaikus arī ir vienīgā ziņu sadaļa.

Tāpat arī Krievija, kā jau tika prognozēts, ir pacēlusies uz pirmo desmitnieku inficēto cilvēku skaita ziņā. Par spīti visai statistikas slēpšanai. Mirušo gan no Covid viņiem gandrīz nav. Nu, jā, labākā veselības aprūpes sistēma pasaulē, ko var gribēt. Ā, noteikti vēl ēd daudz citronus, ķiplokus un ingveru (par 60 EUR/kg). Baltkrieviem kaut kas līdzīgs. Malači, tā tik turēt!

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Link500|nopel mani

[10. Apr 2020|17:45]
Šodien biju veikalā. Iepriekš biju iepirkties pirms 12 dienām. Pa šo laiku ēdu gandrīz tikai to pārtiku, ko biju pircis iepriekšējā reizē, arī darbā ēdienu piegādi nepasūtīju. Gandrīz - tāpēc, ka arī darbā kādus našķus varēja dabūt. Dzīvot tā var, bet vajag lielāku saldētavu. Maize un gaļa beidzās jau pēc nedēļas, augļi un dārzeņi mazliet vēlāk. Rīsi, griķi, auzu pārslas pietiek vēl ilgākam laikam, bet gribās jau normāli ēst, nevis izdzīvot. Bet ir savas priekšrocības šādai ēšanas plānošanai. Tu nepērc visādas impulspreces un sūdus, bet tikai to, kas tev tiešām ir vajadzīgs, ko tu es saplānojis.

Pati iepirkšanās nebija diez ko jauka, jo, lai gan gāju veikalā viens no pirmajiem, kamēr veikals vēl bija tukšs, kamēr pabeidzu iepirkties, tas jau bija normāli piebāzts. Pirkos diez gan ilgi. Secināju, ka liela jēga no šāda iepirkšanās veida nav. Jēdzīgāk ir iepirkt pārtiku aptuveni nedēļai, ne ilgāk. Jo, ja tu pērcies ilgākam laikam, lai to visu sapirktu, tu esi spiests iepirkties nesamērīgi ilgi, kas galīgi nav forši. Vēl neforši ir tas, ka veikalā nav tieši tās preces, kuras tu gribētu. It kā ir, bet plauktā nav. Es biju konkrēti Maximā, jo RIMI mani vairs nevēlas redzēt (jo es gribu ieprikties no paša rīta). Maximā ir tāds stulbs stils, ka darbinieki izliek preces, kad atveras veikals, nevis visu izliek pirms veikala atvēršanas. Tātad, tev ik pa laikam jānobrauc gar plauktu un jācer, ka varbūt tava Ķelmēnu maize tomēr ir izlikta plauktā (nē, nebija) un, ka tavs iecienītais biezpiens tomēr šodien parādīsies (neparādījās). Tā nu beigās es nenopirku arī, piemēram, banānus, kurus neesmu ēdis pāris nedēļas un vēl labu laiku neēdīšu, jo veikalā tie šorīt bija pilnīgi zaļi. Biju arī noskaņojies principiāli pirk Latvijā ražotu preci. Tas ir īpaši svarīgi ekonomikai tieši šobrīd. Diemžēl, pienu pirku igauņu, jo vietējam bija ļoti īss derīguma termiņš. Neko darīt. Arī iepirkties izmantojot atlaides, kā es to vienmēr daru, ir grūti. Jāpērk tavs izvēlētais produkts tieši tagad, nevis tad, kad ir atlaide. Parasti man izdodas kombinējot RIMI un Maxima savus standarta produktus pirkt ar atlaidēm un par pilno cenu iepirkties retāk. Tagad tas vairs gandrīz nav iespējams. Zaudēju naudu.

Beigās nesot šo visu no mašīnas sajutos tā neforši. Tādā ziņā, ka man bija jāiet divas reizes, lai visu atnestu. Lai gan mana pārtika bija nedārga un es to visu apēdīšu, tomēr tās bija daudz. Zinu, ka daudzi nav tik priviliģētā situācijā, kā es un nevar tik labi iepirkties. Mazliet sajutos, kā tie turīgo valstu pārstāvji, kas tikko parādoties vīrusam viņu valstī sapirka daudz pārtikas un pēc tam, pēc neilga laika to varēja neizpakotu atrast miskastēs. Es neko miskastē nemetīšu, bet tomēr, sajūta ir kaut kāda tāda neforša, redzot tik daudz ēdamā.
Link1100|nopel mani

[10. Apr 2020|17:35]
Kariņš vakar sarunāja muļķības. Par to, ka, Lieldienās jāšūpojas vieniem, lai varētu Jāņus svinēt kopā. Īstenībā jau ir tieši pretēji. Ja mēs tagad turpināsim darīt to pašu, ko darām, tad tas pats Kariņš pēc divarpus mēnešiem mūs aicinās svinēt Jāņus vieniem. Varbūt, lai kaut ko pēc tam varētu svinēt kopā. Nezinu, Ziemassvētkus vai astoņpadsmito novembri. Tie pāris mēneši paies ļoti ātri, bet visa šī laža tik ātri nebeigsies. Toties, ja mēs tagad visi draudzīgi Lieldienās apraudzītu viens otru, savus tuvākus un tālākus radus un draugus, iedotu katram pa bučai, tad samaksājot visaugstāko cenu mums būtu reāla iespēja iegūt kolektīvo imunitāti. Jā, Jāņi būs interesants laiks. Vai precīzāk sakot - laiks pēc Jāņiem, kad, ja Jāņunaktī nepieliks katram žigimantam pa policistam vai zemessargam, tad mūs sagaida labs inficēto pīķis.
Link200|nopel mani

[1. Apr 2020|19:56]
Nejauši uzgāju vienu video, kur vienkāršā valodā un ar vizualizācijām pastāstīts par to, ar ko Covid-19 atšķiras no gripas:
https://www.youtube.com/watch?v=FVIGhz3uwuQ

Var rādīt savam ciema žigimantam, varbūt tas kaut ko palīdzēs.

Visaizraujošākās valstis (bez paša valsts) šobrīd, manuprāt, ir ASV, Baltkrievija, Krievija. Tāpēc, ka tām visām ir visnotaļ vieglprātīga attieksme pret Covid-19. Par Krieviju tā kā būtu skaidrs, Baltkrievija vēl joprojām dzīvo visu noliedzot, bet ASV, kā par brīnumu, arī ir visai vieglprātīga. Rezultātu jau var redzēt, vīruss izplatās ārkārtīgi strauji. Ja pie mums visās ziņās vīruss ir gandrīz vienīgais temats, tad tur, cik spriežu pēc vienkāršo jūtūberu attieksmes un pieredzes, pieeja ir daudz vienaldzīgāka. Daudziem nekas dzīvē laikam pat nav mainījies. Nu, paskatīsimies, laiks rādīs. Tiešām aizraujoši.

Pats tikmēr brīvdienās biju iepirkt pārtiku un kopš tā laika neesmu bijis veikalā. Plānoju labi ēdot ar iepirkto iztikt 2 nedēļas. Interesants eksperiments. Iepriekšējā reizē testēju nedēļas iepirkumu. Tas bija vienkārši. Katru dienu eju uz darbu un arī pusdienās ņemu līdzpaņemto vai neēdu vispār neko. Pagaidām nav problēmu. Gan jau kādu reizi uzsūtīšu pusdienas darbā, bet varbūt arī nē. Skatīsimies.

Grūtākais tomēr ir tas, ka trenažieru zāle ir ciet. Sāku ēst ne tik pareizi un lēnām zaudēju formu. Var jau trenēties arī mājās, bet kaut kā pietrūkst motivācijas. Nekas, gan tikšu ar to galā.

Dezinfekcijas līdzekļus sola pievest veikalā nākošajā nedēļā. Labi, tas man der, tad arī kaut ko mazliet nopirkšu.

Iešu pie friziera. Ne tāpēc, ka mati baigi garie, bet tāpēc, ka turpmākos dažus mēnešus neiešu pie friziera. Labāk aizšmaukt tagad, kamēr vēl risks ir esošajā līmenī un pēc tam iepauzēt, nekā otrādi. Nebūšu vismaz pašā koronas plaukumā nesakopies. Darbiņā jābūt smukam.

Jautrāk būs ar zobārstu, tur arī esmu pierakstījies. Jau trešo reizi iešu. Ar 2 nedēļu pauzi katru reizi. Nevar neiet. Ceru, ka šī būs pēdējā reize (šajā piegājienā, es domāju, nevis vispār). Ceru, ka mēs tur viens otru neaplipināsim. Zobārsts man sakarīgs, es viņam uzticos. Mēģināšu arī pats nesaslimt uz to brīdi. Pēc divām nedēļām pieraksts. Būs interesanti.
Link200|nopel mani

[30. Mar 2020|19:37]
Loši jūs visi esiet ar to koronu. Žigis visu zina labāk, Žigi par prezidentu! Žigim, atšķirībā no tevis ir smadzenes un viņš ir gudrs cilvēks!
Te svaigākie video:
https://www.youtube.com/watch?v=IjEbpO9ySkE
https://www.youtube.com/watch?v=5ls67hbfYsk

Te mēnesi vecs video par to pašu tēmu:
https://www.youtube.com/watch?v=Qo_CJO3IVYc

Vēl pietrūkst video pēc mēnešai un pēc diviem mēnešiem. Paskatīsimies, kā stulbeņi ārsti būs progresējuši cīņā ar "parasto gripu" (viņi nesaprot, ka tā ir pavisam parasta gripa, iesnas vienkārši).

Laba maiņa Kaimiņam aug.

Interesanti, ka valstu mērogā valstis dažādi pieiet šim vīrusa jautājumam. Ir, kas liek pilnīgu vai daļēju mīksto uz visu šo "parasto gripu". Bet ir arī valstis, kam ir ļoti labi panākumi cīnā ar šo vīrusu. Uzvarējusi to vēl nav neviena valsts, bet, piemēram, Singapūra ir brīnišķīgs piemērs. Valsts, kurā ir gandrīz trīs reizes vairāk iedzīvotāju, nekā Latvijā, bet gandrīz 100x mazākā teritorijā. Pilsētvalsts principā. Teritorijas ziņā apmēram tikpat liela, kā divarpus Rīgas. Milzīgs cilvēku blīvums. Vīruss viņiem ir jau kopš janvāra. Oficiālais inficēto skaits šobrīd ir 879, mirušie - 3. Un tas ir nevis tāpēc, ka viņi maz taisa analīzes, kā citās valstīs, vai arī viņu ekonomika ir apstājusies un visi sēž mājās. Nē, viņi iet uz darbu, bet ievēro noteikumus, viņi to dara jau divus mēnešus. Viņiem ir laba stratēģija vīrusa ierobežošanā un arī ekonomika no tā necieš tik daudz, kā citās valstīs. Diemžēl, lai ievērotu šādu stratēģiju ir vajadzīgi apzinīgi cilvēki. Singapūrā nav Žigimantu, bet, ja uzrodas kaut kādi līdzīgi tipāži, tie saņem pelnīto sodu. Bet pārējie ievēro noteikumus un ekonomika turpina funkcionēt. Kāpēc gan mēs tā nevarētu? Tas, protams, ir retorisks jautājums.

Ir arī tādas valstis, kā Spānija un Itālija, kurās pēdējās nedēļas vai divu laikā KATRU DIENU no šīs "parastās gripas" mirst ap 600 - 900 cilvēki. Un tas tik drīz nebeigsies. Spānijā un Itālijā, protams, ir daudz iedzīvotāju, bet, ja salīdzinām ar Latvijas iedzīvotāju skaitu, tas būtu kā katru otro dienu mums sagrūtu viena Zolitūdes Maxima. Un tā pāris nedēļas no vietas bez nekādas nojausmas, kad tas varētu beigties.

Te mazs, bet patiess video ar sašutušajiem Itālijas mēriem (ja kāds vēl nav paspējis redzēt):
https://www.youtube.com/watch?v=mRDNrk1iwFs

Un tā ir valsts, kurā ir ļoti augsts dzīves līmenis un labi attīstīta veselības sistēma.

Un tagad iedomāsimies situāciju - Žigi par prezidentu, Kaimiņš ministru prezidents, bet veselības ministrs, pieņemsim, Kivičs. Nost ar vecajiem vēžiem, vajag beidzot kādu gudru cilvēku, kas var ieslēgt smadzenes. Kāds, diez izskatītos plāns cīņai ar "parasto gripu"? Jo skaidrs, ka patreizējais Latvijas plāns ir ļoti slikts. Es nezinu, kāds būtu plāns, bet es varu iedomāties, kāds būtu rezultāts.
Link700|nopel mani

[28. Mar 2020|20:30]
Vispārējās tv un datora paplašinātās sezonas laikā noskatījos svaigu interviju ar Armandu Puči:
https://www.youtube.com/watch?v=PXlcy4jQn74

Interesanta intervija. Ļoti daudz kam no tā piekrītu. Tas, kā viņš vada to savu sporta raidījumu man tā kaut kā ne pārāk patīk, bet šī intervija gan laba. Viņam var nepiekrist, bet viedoklis, katrā ziņā, ir ar savu argumentāciju un vērā ņemams. Visu cieņu par uzdrīkstēšanos.

Vēlāk:
Nē, šis video tomēr ir labāks, tajā ir viss tas pats, tikai mazliet vairāk sakārtots:
https://www.youtube.com/watch?v=N2Lf9QPQYzI
Link500|nopel mani

[26. Mar 2020|12:49]
Tikmēr Krievijā vakar oficiāli ir parādījies Covid-19. Cars savā uzrunā tautai tomēr ieminējās, ka vajagot palikt mājās un, ka tas esot reāls drauds. Tātad, pieeja ir mainījusies. Esmu mazliet vīlies, jo biju domājis, ka Krievija tomēs ies skarbo ceļu un turpinās likt mīksto par spīti potenciālajai straujajai pensionāru izmiršanai. Tagad vienkārši sanāk, ka viņi darīs to pašu, ko citi, tikai daudz zemākā līmenī un jau no ielaistas situācijas. Žēl, gribējās pavērot, kā strādā dažādas taktikas cīņā ar vīrusu. Testu skaitu gan tas laikam Krievijā nepalielinās, bet vismaz drīkstēs vairs neslēpt patieso statistiku, tāpēc es prognozētu, ka tuvākajā laikā Krievija stipri uzlēks savā reitingā slimo un beigto rādītājos. Slēpt jau tāpat slēps, bet vismaz būs, kas neslēps, jo cars taču ir atļāvis neslēpt. Dienu iepriekš tieši noskaitījos svaigu interviju ar kaut kādu plānprātiņu GRU augsta ranga darbinieku, kas stāstīja, ka pandēmijas neesot. Vienkārši neesot un viss. Šodien laikam jau ir. Re, cik ātri viss mainās.

Vēl viena lieta ir interesanta. Dezinfekcijas līdzkļu trūkums Latvijā. Par spīti tam, ka vietējie ražotāji var bez problēmām piebāzt visu Latvijas tirgu vairākkārtīgi pārsniedzot valsts patēriņu. Veikalos, cik saprotu, šo līdzekļu nav vai arī ir nopērkami par vairākkārtīgi palielinātu cenu. Domāju, ka tas ir valstiski svarīgs jautājums, no kura tuvākajā laikā var būt atkarīgas cilvēku dzīvības. Valsts varētu iejaukties. Īsti nezinu, vai daļa no šiem līdzekļiem aiziet eksportā vai arī pagaidām prioritāri tiek apgādāti dažādi valsts dienesti un uzņēmumi vai arī, kad šie līdzekļi parādās veikalā, tad jebkurš sevi cienošs preperis uzskata, ka viņam obligāti jāizveidot krājumi vismaz gadam un jāpaņem pāris iepakojumi arī savai omei (kura dara to pašu). Varbūt mazliet no katra. Nu, pagaidām es labi iztieku bez šiem līdzekļiem, bet pēc nedēļas vai divām es tomēr gribētu sev pa ķērienam vienu pudeli virsmu tīrīšanas līdzekļa un vienu iepakojumu roku tīrīšanas līdzekļa. Negribas pašam neko ķīmiķot. Jo mēs taču varam normāli saražot, aizvest līdz veikalam un es varu normāli aiziet nopirkt veikalā kvalitatīvu preci vai ne? Latvija var? (vai tomēr nevar? :) )
Link1000|nopel mani

[16. Mar 2020|19:39]
Mazs, jautrs apdeitiņš par Covid-19 tēmu. Lai būtu lietas kursā man patīk papētīt šo tiešraidi par inficēto un mirušo skaitu:
https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw

Vizuāli tīkami un informatīvi.

Man šķiet tikai pašaprotami, ka Latvijā šobrīd nav 34 ar Covid-19 inficētie (oficiālā statistika). Ir skaidrs, ka to ir daudz, daudz vairāk. Ja Igaunijā oficiālais cipars ir 205 un pati valsts ziņo, ka īstais cipars ir lielāks un, ja zināms, ka Igaunijā vīruss tika ievazāts no Latvijas (vismaz daļēji), tad kādi vēl jautājumi? Domāju, ka Latvijas cipars nav mazāks par Igaunijas ciparu. Un tuvākajās dienās un nedēļās inficēto skaits palielināsies būtiski. Šis ir tikai iesākums, tālāk būs pavisam jautri. Man jo īpaši, jo strādāju, lielā mērā kontaktējoties ar cilvēkiem, tajā skaitā visai riskantiem ļaudīm.

Labi, tas par Igauniju un Latviju. Bet izrādās, ka citur iet daudz jautrāk. Proti, pētīju to tiešraides video un nevarēju saprast, kā tas nākas, ka Krievijā, kas ir viena no pasaules lielākajām valstīm, ir tik maz inficēto. Mazāk, nekā Igaunijā. Kā tad tā, viņi robežojas ar Ķīnu un valsts Austrumu daļu šie paši ķīnieši ir jau daļēji pārņēmuši, bet kāpēc tik maz inficēto? Nav taču viņiem nekāds dzelzs mūris apkārt. Te jauks video no pagājušās piektdienas, kur Krievijas valsts ziņo par koronavīrusu:
https://www.1tv.ru/news/2020-03-13/381920-v_rossii_rastet_chislo_podhvativshih_koronavirus

Video galvenais vēstījums - Krievijā inficēto skaits ir ļoti mazs (45 !!!), bet visi slimie ir sabraukuši no Eiropas, kur viss ir slikti.

Un tagad daudz interesantāks video:
https://www.youtube.com/watch?v=GK0snDP3zsU
(pievērsiet uzmanību cipariem)
Ja meklē, tad var atrast līdzīga satura ne-oficiālos video no Krievijas. Man nav pamata neticēt konkrētajam blogerim un viņa avotiem. Katrā ziņā, es viņam ticu vairāk, nekā Krievijas televizoram.

Domāju, ka pavisam drīz no Krievijas nāks ļoooti interesantas ziņas :)

Vēlāk:
Mazliet nokļūdījos ar linkiem. Tagad salaboju.
Link500|nopel mani

[10. Feb 2020|22:00]
Šodien zālē atklājās, ka esmu sasniedzis savu lielāko svaru, kopš aktīvi trenējos. Skaidrs, ka muskuļu masa pa šo laiku ir uzaudzēta, bet nevar neatzīt, ka tauku procents arī īpaši nemazinās. Ja man labpatiktos domāt, ka sava izskata ziņā es gribētu doties aptuveni kaut kur Frenka Zeina virzienā, tad realitātē var sanākt, ka dodos kaut kur Mārtiņa Līča vai Viktora Ščerbatiha virzienā. Skaidrs, ka ne vienu, ne otru galējību man nav nekādu izredžu sasniegt, bet vismaz virzieni un mērķi ir skaidri.

Ēšana ir mana vājā vieta. Nesaprotu tos tievos cilvēkus, kuri var iztikt neēdot nekādu draņķi. Nesaprotu, vai viņi smēķē, lieto narkotikas vai raksta indīgus komentārus internetos? Vai varbūt viņu sirds ir tīra kā dimanta oliņa? Nav nekādu stresu, ko vajag apēst un arī bez pāris aliņiem vai vīna glāzēm šie ļaudis jūtas pašpietiekami. Varbūt viņiem vienkārši ir slikta apetīte? Nezinu. Īstermiņā, ja man ir skaidrs mērķis un uzdevums, es varu iespringt, neēst draņķi, nomest svaru, trenēties pedantiski, bet ilgtermiņā tas nav īsti reāli. Pēc stingrās disciplīnas nāks atslābums.

Bet kopumā nav slikti. Mierinājumu dod tas, ka mēneša laikā nomest 5 vai pat 10 kg speķa nav nekas nereāls, bet, lai uzaudzētu tikpat daudz kg liesās miesas vajag daudz vairāk laika.

Vēlāk:
Fun fact - bikšu siksna tomēr ir uz tiem pašiem caurumiem. Tā ir laba zīme, tātad svars aug ne uz vēdera rēķina.
Link800|nopel mani

[5. Feb 2020|19:25]
Viens no pēdējā laika interesantākajiem lasām un skatām gabaliem:
https://www.tvnet.lv/term/612927/vingris-iraka-un-sirija

Jāņa Vingra rakstu sērija TVNET ar īsiem video par Irāku un Sīriju. Pamatā aculiecinieka stāsts par kurdiem, jo viņu kontrolētās teritorijas laikam ir vienīgās veselā saprāta saliņas visā tajā ellē. Diez gan skarbs un netaisnīgs liktenis tiem kurdiem. Nezinu, kas viņiem ir jādara, lai tiktu pie savas valsts. Ar spēku nesanāks, te vajag kaut kā viltīgi un diplomātiski nogaidīt īsto brīdi. Varbūt, ka tas kaut kad arī pienāk.

Kopumā radās vēlme aizbraukt paskatīties, kā tie kurdi dzīvo. Šobrīd varbūt ne gluži uz Sīriju vai Irāku, bet mazliet vēlāk, kad viss norimsies, varbūt ir jēga kaut kādu mazo loku pa Turcijas austrumiem uztaisīt.
Link100|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]