Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[7. Apr 2021|09:44]
Pirms kāda brīža bija atktuāla klikšķināšana Internetā par tēmu "Gribu sportot. Tagad". Iepriekš cilvēki gribēja sportot, bet tagad viņi grib "sportot tagad". Diez, viņi negrib aiziet vakcinēties? Vai aicināt citus aiziet vakcinēties? Tad varēs i sprotot tagad, ir iet uz bāru tagad i iet ieprikt šmotkas klātienē tagad. Skaidrs, ka tajos viņu sporta un fitnesa centros neviens nekādas noteiktās prasības neievēroja un neievēros. Tur, kur nestāv klāt un nevar uzlikt sodu nekas netiks ievērots. Tie daži muļķīši, kas kaut ko mēģinās tur ievērot uz pārējo fona gan būs, gan jutīsies kā muļķi. Esmu bijis, esmu redzējis. Kad vēl drīkstēja. Tagad nekas nebūs citādi, tiesiskais nihilisms ir tikai krietni vairojies pa šiem mēnešiem. Aizejiet novakcinēties un miers. Būtu labāk cīnījušies pret tiem garā nabagajiem, kas meklē vakcīnā čipu vai maskā sintētiskos tārpus.
Link1300|nopel mani

[6. Apr 2021|11:10]
Jo tuvāk vasarai, jo vairāk ļaužu vingrošanas stieņos. Vairums gan ir bērni un vecāki ar bērniem. Vingrotāju, vismaz pagaidām, par laimi, ir maz. Sīkie atnāk, paniekojas un aiziet, tāpāt kā viņu vecāki. Vakar atradu naudu - 40 centus. Iebāzu kabatā, bet tad sapratu, ka tie laikam izkrita bērnam, kas pirms tam bija taisījis vingrošanas trikus ar kabatu pagriešanu naudas izkrišanas virzienā. Bērns jau bija prom, vingroju un cerēju, ka atgriezīsies, bet nekā. Tagad man kabatu spiež nauda, ko esmu piesavinājies no maza bērna. Atstāt nebija jēgas, savāktu kāds cits nekrietnelis.

Esmu novērojis, ka bērniem mūsdienās ir mode savstarpēji sarunāties angliski. No sākuma domāju, ka tie ir kaut kādi, kas auguši ar vienu kāju Īrijas šampinonjonu dobē, ar otru Latvijā un tagad atbēguši līdzi vecākiem pārlaist Covid. Vēlāk secināju, ka tomēr tie ir lokālie produkti. Vakar pirmās, varbūt maksimums otrās klases meitene skaidroja diviem pārējiem sīčiem, kas ir LGBT un vēl kaut kāds tur Q bija. Meitene orientējās tēmā (pat man vajadzēja google palīdzību, lai nekļūdītos ar šo akronīmu). Sākumā sarunājās angliski, pēc tam jau latviski. Tā jau ir, manā laikā varbūt arī šajā vecumā kaut ko šad tad murgojām krieviski, bet sarunu tēmas noteikti bija citas. Mūsdienās bērniem iemāca to, kas svarīgāks. Covid laiks ir brīnišķīgs arī tam, lai rastu ieskatu skolēnu mājasdarbos, ko viņu mammas darbā pilda bērnu vietā. Mūsu laikos mācīja mācību vielu, tagad gandrīz katrs uzdevums ir mazāk par vielu, vairāk par atjautību un "domāšanu ārpus kastes" vai arī par spēju saprast, ko ar uzdevuma formulējumu ir domājis tā ne pārāk ar intelektu apveltītais sastādītājs. Nez, kas no tā sanāks, gribas jau, lai sīči spēj paši ieslēgt smadzenes un domāt ārpus ierastā, bet gribas jau arī, lai tie prot lasīt, rakstīt un rēķināt.
Link2300|nopel mani

[27. Mar 2021|15:29]
Turpinu ļoti aktīvi sportot. Turpinu arī zaudēt speķi. Kopš gada sākuma jau stabili 5 kg mīnusā. Šķiet, ka sāku redzēt savu vēderpresi, par kuras apveidiem kopš pusaudža gadiem tikai nojautu. Tagad to jau var aptuveni sākt redzēt. Tā ir simetriska, nevis asimetriska, ar to pagaidām pietiek. Vēderpresi netrenēju vispār. Izskatu iespējamību tomēr to kādreiz patrenēt. Ir sajūta, ka varētu pamainīt treniņprogrammu, jo vienas stundas treniņš ir pārvērties par divu stundu treniņu. No vienas puses, jūtu progresu un jūtos stiprāks, bet no otras puses, treniņš ir kļuvis pārāk ilgs un veicu ļoti daudz piegājienu. Varbūt pārāk daudz. Attiecībā uz ēšanu, es dīvainā kārtā neciešu no izsalkuma, vai neciešu mokas pēc kādiem konkrētiem neveselīgajiem pārtikas produktiem. Viss turpina notikt dabiski. Kāre pēc saldumiem pamazām pēc diviem mēnešiem ir pārgājusi. Vismaz pagaidām (līdz galam man ir grūti tam noticēt). Šad tad esmu uzēdis pa picai vai kūkas gabalam. Bet vairāk nevis tāpēc, ka gribējās, bet tāpēc, ka varēja dabūt darbiņā. Tad nu īpaši nepretojos. Vienīgie jautājumi, kas nomoka ir - alkohols, kura lietošanu esmu ļoti ierobežojis, bet sociālu iemeslu dēļ būs jāatsāk. Tad nu būšu dilemmas priekšā. Būs jāpieņem kaut kādi lēmumi. Vēl ir mazliet grūti apzināties, ka tuvāko mēnešu laikā vai šogad kopumā neēdīšu saldumus. Tikai pa retam un izņēmuma gadījumos. Pats veikalā gandrīz nekad nepirkšu ne šokolādi, ne cepumus, ne saldējumu. Tas šķiet diez gan dīvaini, jo saldumus līdz šim esmu ēdis diez gan regulāri. Tā vietā [joprojām] ēdu augļus un man garšo. Ēdu arī saldētās ogas (kamēr nav svaigo). Ir arī dīvaina sajūta apzināties, ka esmu šos gadus skrējis lielu kilometrāžu t.sk. maratonus ar visu šo lieko speķi. Varēja taču to vienkārši nenest sev līdzi. Varētu arī ātrāk paskriet. Principā T-kreklu sezona vairs nav aiz kalniem, skatīsimies, kādā kondīcijā mēs ar to tiksimies. Esmu tiešām ieintriģēts.
Linknopel mani

[8. Mar 2021|17:21]
Kā jau iepriekš tiku atzīmējis, pateicoties Covid-19 situācijai esmu savas dzīves labākajā fiziskajā formā. Trenažieru zāle ir ciet, eju vingrot uz stieņiem. Man tīri labi patīk. Man laikam tie individuālie, mazohistiskie sporti patīk labāk, nekā tie pārējie. Ja uz zāli iet vajag konkrētos laikos un, ja ej ar kādu kopā, tad tavs treniņa laiks un arī temps ir visai ierobežots. Bet, ja ej viens savā nodabā, tad vari mocīt sevi uz vella paraušanu. Tā arī daru. Citu jau arī īsti nav ko darīt. Brīvdienās padzerstīties un pavazāties apkārt nevar, tad nu es sportoju. Kopš gada sākuma esmu izlaidis bez sporta tikai dažas dienas. Pamatā sportoju 7x nedēļā. Gan skrienu, gan vingroju un šoziem arī slēpoju. Ja sākumā mans treniņu plāns varētu tikt nosaukts par "programma 100", proti, 50x pievilkšanās pie stieņa un 50x atspiešanās no līdztekām, tad tagad jau trenējos pēc programmas, ko varētu saukt par "250+". Šos vingrojumus esmu labi atstrādājis, bet vēl ir daudz, kur augt. No vienas puses, es gaidu vasaru, kad stieņos beidzot varēs trenēties T-kreklā un arī pie viena mazliet ieķert D vitamīnu, bet, no otras puses, jo siltāks laiks, jo vairāk dīkdieņu (ģimenes ar bērniem u.c.) sāk aizņemt manu telpu stieņos.

Papildinu šo visu ar speķa zaudēšanu. Kopš gada sākuma esmu zaudējis 3-4kg uz tauku rēķina. Sveros katru rītu jau pusgadu vienā un tajā pašā laikā, rēķinu nedēļas vidējo svaru. Esmu šo to sapratis par to, kā veidojas mans svars. No vienas puses, dažu mēnešu laikā zaudēt pāris kilogramu šķiet maz, tomēr tas tā nav. Ja tu tā turpini ilgtermiņā un neuzēd atpakaļ zaudēto, tad tas ir brīnišķīgs temps. Optimāls. Ja tā turpināšu, tad līdz Jāņiem man būs ļoooti apskaužama fiziskā un vizuālā forma. Jautājums ir tikai, vai tas upuris ir tā vērts. Jo svara zaudēšana notiek atsakoties no dažādām garšīgām lietām. Pagaidām gan tas nekādas mokas man nav sagādājis, viss notiek dabiski, bet, jo tālāk, jo grūtāk. Katrs nākošais kg zaudējas grūtāk. Pagaidām motivācija man pietiek, bet, nezinu, vai spēšu to saglabāt līdz laikam, kad varēšu parādīties uz ielas T-kreklā.
Linknopel mani

[16. Feb 2021|10:26]
Tā piecsimt eiro bezmaksas nauda ir tāda interesanta. Manas darba kolēģes jau štuko un ierēc par to, kā tērēt jauniegūto naudu, citai zobi, citai bērnam gulta, cita uzkrās, jo kas zina, varbūt vēlāk valsts prasīs atdot. Skaidrs, ka vairumam sabiedrības covid ienākumus nav būtiski ietekmējis. Katrā ziņā, ne tik būtiski, lai par piecsimt eiro nopirktu pēdējo maizes riecienu un izmuktu no bada nāves. Bet no otras puses, ir cilvēki, kam tas tiešām būs ļoti svarīgs atbalsts. Tomēr mana aizdoma ir, ka šis varētu būt līdzīgi kā ar politiķu ārpuskārtas vakcinēšanu - gribējām kā labāk, sanāca sūdīgāk, nekā parasti. Proti, visiem cilvēkiem, ko pazīstu, šī nauda nav izdzīvošanas jautājums, tikai papildus "bezmaksas nauda" un visi to uzver racionāli un ar zināmām aizdomām. Jo jāatdot tāpat jau būs tādā vai citādā veidā. Tāpēc, ja ministri un deputāti savakcinējas, būs slikti, bet, ja nesavakcinējas, tad arī būs slikti. Tāpat ar šiem 500 EUR, ja samaksās nebūs īsti labi, bet, ja nesamaksās, arī būs galīgi slikti. Viss ir slikti jebkurā gadījumā. Kaut kā nav uzticības tām valsts darbībām.
Link300|nopel mani

[12. Feb 2021|21:42]
Tikko atnācu no stieņiem, no vingrošanas. Katru dienu, kad eju, bez manis ir vēl vairāki cilvēki. Laikam mazliet mazāk cilvēku ir piektdienās, bet šodien nebija pilnīgi neviena. Sen tā nebija bijis. Hmm... diez, kamdēļ tā? Atļaušos izteikt pārdrošu minējumu - tas varbūt ir tamdēļ, ka šodien ir atcelta komandantstunda un beidzot var normāli ar džekiem piektdienas vakarā aiziet iekapāt un pa nakti vilkties mājās, vairs nav jātaisa košanas maratons līdz pieciem no rīta. Tikai mans pārdrošais, ne ar ko nesaistītais minējums.
Linknopel mani

[12. Feb 2021|17:51]
Atkal par sportu. Ļaudis pie MK protestē, ka nevarot sportot šajā laikā:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/video-jauniesu-sporta-paraugtrenina-protests-pret-mk-ierobezojumiem.d?id=52929343

Skaidrs jau, ka var sportot. Varbūt nevar slīpēt basketbola dribla nianses, bet fizisko trenēt var gan. Cik dzirdēts, Latvijas bērnu un jauniešu izlases tajā pašā basketbolā jūtami atpaliekot no vienaudžiem tieši fiziskās sagatavotības ziņā. Vēlākajos gados tas arī rezultējoties traumās. Varbūt labāk šo iespēju izmantot, lai trenētu fizisko sagatavotību? Cik saprotu, to mierīgi var darīt, tas nav aizliegts. Apģērbieties piemēroti un ejiet sportojiet ārā. Gan jau tad nevarēs tik daudz nopelnīt par telpām treneriem, ekipējumu un vēl velns viņu zina par ko, bet sportot jau var. Tūlīt arī būs pavasaris, tad arī varēs kapāt basīti pa pilnu programmu zem klajas debess. Saprotu, ka tas neaizvieto pilnvērtīgus treniņus, bet kā pagaidu risinājums, manuprāt, nav zemē metams. Nez, varbūt vēl jāiesaista Satversmes tiesa par to, ka kādam ir aizliegts sportot. Tie nagu licēji jau ieniedza pieteikumu tiesā? Kā ar bārmeņiem un bikšu pārdevējiem? Visi varētu viens otru iesūdzēt, jo nekas jau no šī Covid neizplata, ne apenes, ne alus, ne basis.

Šis viss man atgādina to stāstu par kājāmgājējiem, velosipēdistiem un autobraucējiem. Kamēr brauc ar velo, tikmēr visi autovadītāji un gājēji ir pēdējie mudaki, kad pārsēdies auto, tad pēkšņi gājēji un veloderasti iekļūst stulbeņu kategorijā. Un tā ar visām pārējām lietām. Kamēr man labi, tikmēr man viss vienalga, kad man paliek draņķīgi, tad jā, tad jāiet atlajst sajmu vai uz Satversmes tiesu.

Konkrētajā gadījumā nezinu, vai jāļauj sīčiem sportot, bet es to pelnīt gribošo ļautiņu vietā labāk piedāvātu MK ļoti detalizētu plānu, ieteikumus, kā organizēt šo jomu. Piemēram, kādus drošības pasākumus nozare ir gatava ievērot, kādi ir riski, kā nodrošinās šo drošības pasākumu ievērošanu, kāda būs atbildība un kā mērīs pasākumu efektivitāti u.t.t. Nezinu, varbūt kāds to ir jau izdarījis, bet tāda māžošanās par tēmu, ka kādam atkal neļaujot sportot manī izraisa tikai nožēlu.
Link200|nopel mani

[6. Feb 2021|14:54]
Jaunumi sportā. Biju slēpot uz Lucavsalu. Daudz tautas, milzu rinda pie nomas. Bet paslēpot var. Mēģināju slēpot V2, viss sanāk, bet tikai īsā posmā. Ilgāk slēpojot pienāk līkums, vai traucējošais slēpotājs un ātrums ir par lielu, jāpāriet uz parasto V1. Jātiek uz vienmērīgas, taisnas trases bez citiem slēpotājiem un jāpatrenējas vēl.
Skriešanā aizvakar noskrēju pirmos 10km uz pēdas priekšējās daļas. Kaut kas līdzīgs baskāju skriešanai. Kaut kad biju mēģinājis, bet ikri netur, jo nav raduši pie tādas skriešanas. Ik palaikam tā uzskrienu, bet tagad sanāca visi 10km. Ikri pēc tam jutās pieņemami. Laikam tas viss no mīkstā sniega un citiem apaviem. Cerams, ka vasarā pa asfaltu arī sanāks.
Linknopel mani

[4. Feb 2021|12:32]
Oi, labais onkulis Aldis izgaismojies - iet pa to pašu ceļu, ko "Saskaņas" partija:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/saeima-pazinojuma-pieprasa-atbrivot-navalniju-saskana-balsojuma-nepiedalas.d?id=52902227

Vārdu sakot, ir zināms, ka "Saskaņa" pārstāv Krievijas intereses Latvijā. Kā pierādījumu tam var palūgt nosaukt kaut vienu būtisku jautājumu, kurā "Saskaņas" viedoklis būtu atšķirīgs no Krievijas interesēm. Es nezinu nevienu šādu jautājumu. Krima, Ukrainas Austrumi, sankcijas, valsts valoda Latvijā, okupācija, sauc jebkuru tēmu, "Saskaņa" tikai atžļembā Krievijas viedokli. Smieklīgi reizēm skatīties, ka visādi urbiji un nili mēģina lavierēt, runājot ar latviešu žurnālistiem un atbildot uz neērtiem jautājumiem. Reizēm pat nav spējīgi atbildēt uz tiešu jautājumu ar tiešu atbildi - "jā" vai "nē", jo zina, ka Krievijas dzirdīgā auss klausās, lai nepasaka kaut ko lieku. Nu, labi štrunts par šiem. Jautājums vairāk par labo onkuli Aldi, kurš arī (tavu brīnumu!) dzied to pašu dziesmu. Arī Stepaņenko un [V.] Dombrovskis. Tad nu variet mēģināt likt lietā savas dedukcijas un visādas citādas spējas, lai izsecinātu, kādi mērķi būs labajam onkulim Aldim un viņa partijai Saeimā.

Diez, ko par šo domā Alda kotlešnieki? Apēdīs gardu muti? Gan jau.
Link300|nopel mani

[30. Jan 2021|21:13]
Gamestop kontekstā. Google uzskata, ka lietotāju negatīvās atsauksmes par Robinhood aplikāciju vajag koriģēt un izdzēst negatīvās atsauksmes, lai konkrētās aplikācijas reitings būtu augstāks:
https://www.theverge.com/2021/1/28/22255245/google-deleting-bad-robinhood-reviews-play-store

Labi, ka mums ir visādas gūgles, tviteri, amazoni, jūtūbes, kas pasaka patiesību, par to, kas ir tie labie un, kas ir tie sliktie.
Link400|nopel mani

[25. Jan 2021|14:49]
Šodien pa LR1 ~13:00 - 14:00 bija interesanta intervija vai saruna ar Ivaru Zviedri. Tas, kurš uzņēmis dokumentālās filmas gan par to purva veceni, gan par zāģeriem, gan par tiem, kas ved pa mežu ķīniešus pāri Krievijas robežai, esmu tās visas noskatījies. Ļoti labas filmas. Man vislabāk patika tā par zāģeriem. Tagad taisa filmu par kovidniekiem. Noteikti būs jānoskatās, solās būt gatava vasarā. Bet saruna bija interesanta, tīri prātīgs vīrs. Arī Covid sakarā viņš tādu vērtīgu domu pateica, kurai piekrītu par visiem 100%. Par to, ka vajag iesaistīt tos visus plānprātiņus - Covid noliedzējus (epiteti - mani) diskusijā, lai izsakās, lai pastāsta patiesību, ko mums noklusē "valdošā kliķe". Tad jau arī šie intelekta giganti sevi paši atmaskos. Un to visu vajadzētu darīt sabiedriskajiem medijiem. Galu galā, tie arī ir sabiedriskie, nevis vienas puses viedokļa mediji. Cilvēki, kuriem pašiem ir galva uz pleciem tad arī izdarīs secinājumus, kam ticēt un, kam neticēt. Kas zina, varbūt šiem arī būs taisnība, varbūt čipi jau dakteriem ir zem ādas un Jāņus tie nesvinēs (jo būs beigti). Laiks rādīs. Šobrīd diemžēl nekādas diskusijas nav, bet ir tikai vārīšanās katram savā burbulī. Ticu, ka ārstam var būt apkaunojoši mēģināt ciema muļķītim skaidrot, vai vakcīnā ir čips vai nav un, vai Bils Geitss vēlas noindēt visus pasaules iedzīvotājus, bet žurnālistiem vajadzētu savas profesionālās kompetences ietvaros spēt novadīt šāda tipa diskusiju. Man arī interesē par tiem čipiem, kā viņi tiek cauri tai vakcīnas adatai un, ko darīt, kad čipam beigsies baterijas, kas tās mainīs? Vai arī čips ir bez baterijām? Un kādas vispār ir čipa funkcijas? Arī, vai mūs sākumā noindēs un tad čipos vai čipos un tad indēs? Vārdu sakot, jautājumu ir daudz, bet atbilžu nav. Valdošā kliķe klusē... Sākumā likās, ka profesionālie atmaskotāji RE:Baltica varētu uzņemties šo atbildīgo nastu, tomēr zināmas iestrādnes viņiem ir, bet esmu secinājis, ka viņiem nekādas īpašas interses vai profesionālās kompetences nav, lai veiktu kādu saturīgu diskusiju. Uzrakstīt rakstu - jā, bet diskutēt - nē. Šķiet, ka sūdūdens magnāts Pļaviņš šos pat ir saucis diskutēt tiešajā ēterā. Zelta iespēja. Zinu, kāpēc RE:Baltika atsakās - tāpēc, ka viņi apzinās savu vājumu, pat diskusijā ar ciema muļķīšiem. Nu, ceru, ka kāds ieklausīsies tajā Zviedrī.
Link100|nopel mani

[24. Jan 2021|17:56]
Neskatoties uz to, ka trenažieru zāle ir ciet, mana fiziskā forma ne tikai nav pasliktinājusies, es pat teiktu, ka tā zināmos parametros ir pat uzlabojusies. Uz zāli neeju, toties eju uz stieņiem. Ja agrāk uz zāli gāju 3x nedēļā un retu reizi izlaidu, tad tagad varu iet kaut 7x nedēļā un labi notrenēties, bet reāli daru to 4-5x nedēļā. Tātad, biežāk. Un man patīk trenēties stieņos. Manis pēc tās zāles var netaisīt vaļā kaut vai līdz rudenim. Ja citi vājēs un resnēs, es pa to laiku tikai kļūšu stiprāks. Paralēli skrienu, arī slēpoju, kamēr bija sniegs (ceru, ka vēl kaut kas sasnigs). Vēl kāds labvēlīgs Covid efekts - nesanāk padzerstīties, tādejādi veselība (vismaz fiziskā) tikai uzlabojas. Mati vienīgi aug. Ja tajā februārī, līdz kuram šobrīd ir pagarināti ierobežojumi, tos atkal pagarinās, tad es pilnā nopietnībā izskatu opciju iegādāties matu griežamo mašīnu un pats sev apgriezt matus. Pilna jūtūbe ar pamācībām, kā to izdarīt. Izskatās vienkārši. Nē, nu, es, protams, saprotu, ka puslatvija šobrīd pa kluso iet līmēt nagus un frizēties. Es arī atrastu veidu, kur un kā to izdarīt, bet es nevēlos. Lai tie plebeji, kas nespēj izturēt bez pielīmētiem nagiem un matu apstrādes dara, kā uzskata par vajadzīgu, es labāk darīšu pa savam.
Link400|nopel mani

[18. Jan 2021|09:57]
Neesmu īsti sapratis, kāpēc Latvijas mediji vai no ādas lien ārā, lai aiznestu līdz Latvijas iedzīvotājam svarīgo vēstījumu, ka Tramps=slikti un visi pārējie=labi. Kāpēc Latvijas mediji tik ļoti ir nostājušies demokrātu partijas pusē un tik ļoti nīst republikāņu partiju. No vienas puses, kas man par daļu, kas tiem amerikāņiem tur par problēmām, bet no otras puses, reizēm pat grūti saprast, kādā valstī tu dzīvo, ja šīs ziņas ir pašas svarīgākās pa visu dienu. Vai tad Tramps jau nav beidzies? Nav tā kā laiks jau atslābt, nomierināties un skatīties gaišajā nākotnē? Arī šorīt TVNETā atkal pamanīju, ka pašas galvenās ziņas ir kaut kas par Tramps=slikti. Bet palasot rakstu: "Trampa atbalstītāju digitālās patvertnes jeb vietas, kur netraucēti dalīties ar dezinformāciju":
https://www.tvnet.lv/7156749/trampa-atbalstitaju-digitalas-patvertnes-jeb-vietas-kur-netrauceti-dalities-ar-dezinformaciju
... man radās papildus jautājumi.

Kā zināms, Twitter, Facebook, Youtube (Google) ir lielie tehnoloģiju milži, kas cenzē lietotāju saturu un veido to atbilstoši saviem politiskajiem uzstādījumiem. Te runa nav par kaut kādiem likumpārkāpumiem aicinājumiem uz vardarību vai ko tamlīdzīgu, šīs platformas sistemātiski apklusina lietotājus ar tām nevēlamiem viedokļiem un izceļ tos, kuru viedokļus tās atbalsta. Tas sen nav nekāds noslēpums un tas kļūst arvien masveidīgāk un uzskatāmāk. Tātad, loģiski, ka lietotāji ar citiem viedokļiem meklē iespējas izpausties. Konkrētajā TVNET rakstā nez kāpēc Whatsapp problemātika ir atspoguļota pilnīgi greizi, proti, ka iemesls, kāpēc cilvēki mūk no Whatsapp pie Signal esot saistīts ar Trampa atbalstītājiem, kas meklē jaunu vietni dezinoformācijas izplatīšanai. Nu, kaut kādā ziņā varbūt, bet lietas būtība ir tāda, ka Facebook kā Whatsapp īpašnieki vēlas iegūt vairāk datus no lietotājiem un negarantē lietotāju un sarakstes konfidencialitāti. Ņemot vērā, ka Facebook ir ar savu politisko uzstādījumu un cenzūru, skaidrs, ka cilvēki mūk prom. Arī Latvijas speciālisti (CERT, Sārts) iesaka izdzēst no telefoniem Whatsapp aplikāciju. Arī tēma par Parler, kas kļūst par Twitter tiešo konkurentu, bet bez Twitter politiskās cenzūras. Amazon un Apple vēlas iznīcināt Parler atsakoties ar tiem sadarboties. Parler sūdz tiesā Amazon, par to, ka tas ir šos nometis no saviem serveriem, par to arī TVNET kaut kā neko nesaka. Līdzīgs stāsts ar Rumble, kas ir Youtube konkurents, kuru Google savos meklēšanas algoritmos nerāda atbilstoši to popularitātei augšpusē bet apzināti tos ierobežo, par to Rumble ir iesūdzējis tiesā Google. Skaidrs, ka uz Rumble daudzi mūk, jo Youtube cenzē saturu, bet Google to negrib pieļaut. Vārdu sakot, īsajā TVNET rakstā ir tik daudz melu un sagrozītas informācijas, ka nevarēju neuzrakstīt. Ja jau TVNET raksta par radikāļiem un to ierobežošanu, tad gribētos pajautāt, kā ir ar tām amerikāņu organizācijām, kas nesen rīkoja masveidīgus grautiņus visā valstī un aicināja (un joprojām aicina) nogalināt policistus? Vai Twitter un Facebook tos cenzē? Vai tie tiek "kancelēti"? TVNET varētu uzrakstīt par to kaut ko.

BET, kā Latvijas iedzīvotājam man ir vēl interesantāks jautājums. Ja jau Twitter, Facebook un Youtube ir gaišie tēli. Tomēr kā ir, piemēram, ar krievu Youtube, kas cenzē opozīcijas lietotājus, samazina viņu video skatījums, nelaiž tos trendos, bet varas propagandas lietotājus liek trendos? Kā ir ar pēdējo notikumu, kad Krievija piedraudēja Youtoube, ka sodīšot viņus, ja nelikšot trendos viņu propagandistus? Youtube pakļāvās un tagad histēriskais kremļa melis un propagandists Solovjovs ir trendos, lai gan līdz šim viņš nevienam tur nebija vajadzīgs. Kādā veidā TVNETam izdodas nosēdēt ar vienu pakaļu uz diviem krēsliem? Tad kā - Youtube ir labie vai sliktie? Un kā jūs ziniet, ko pēdējā patiesības instance - lielie tehnoloģiju milži izvēlēsies cenzēt rīt? A ja nu viņi nomaina savus politiskos uzskatus un sāk "kancelēt" jūs?
Link500|nopel mani

[5. Jan 2021|16:02]
Iekš Latest posts pamanīju interesantu ziņu, ka portugāļu veselības strādātāja ir nomirusi 2 dienas pēc Covid vakcīnas saņemšanas:
https://www.msn.com/en-gb/news/world/portuguese-health-worker-41-dies-two-days-after-getting-pfizer-jab/ar-BB1csBhR

Rakstu nelasīju, jo man šajā sakarībā uzreiz radās matemātiskas dabas jautājums - cik ilgi mums ir jāgaida, lai Latvijā 2 dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas nomirtu pirmais medicīnas darbinieks. Precīzs aprēķins noteikti nav tik vienkāršs, jo jāņem vērā daudzi faktori, bet tomēr pamēģināšu aptuveni uzmest ciparus.

Vakcinācijas plāns izskatās aptuveni šādi:
https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/infografika-iedzivotaju-vakcinacijas-pret-covid-19-laika-plans

Tajā rakstīts, ka ~30 000 veselības nozares darbiniekus ir plānos vakcinēt jau janvārī. Varbūt būs kādas nobīdes, bet pieturēsimies pie tā, ka tuvākajā laikā tiks vakcinēti 30 000 veselības aprūpes sistēmas darbinieki.

Pieņemsim, ka vidējais vecums šiem pirmās kārtes vakcinētajiem būs 50 gadi:
https://www.arstubiedriba.lv/latvijas-arstu-biedriba-aicina-medijus-partraukt-veselibas-nozares-demonizaciju/

Savukārt, vidējais mūža ilgums šiem vakcinētajiem būs 75 gadi. Tātad, vēl 25 gadi, jeb 9125 dienas.

Teorētiski ar vai bez vakcīnas šie cilvēki var nomirt jebkurā dienā. Bet, jo vecāks cilvēks, jo varbūtība paliek lielāka. Ja mēs teiktu, ka varbūtība nomirt pirmajā dienā vai 9125.dienā ir vienāda, bet visi vakcinētie noteikti nomirs laika posmā no 1. līdz 9125.dienai, tad aritmētika būtu relatīvi vienkārša. Ja varbūtība nomirt pirmajās divās dienās ir 1 no 9125/2, jeb 1 no 4563, tad varam sarēķināt, ka vakcinācijas laikā no 30 000 medicīnas darbiniekiem seši ar pusi darbinieki mirs pirmajās divās dienās. Pieņemsim, ka 3 pirmajā dienā, bet 3 otrajā dienā pēc vakcinācijas. Dzīvē gan noteikti varbūtība nomirt ātrāk ir ievērojami mazāka, nekā nomirt vēlāk, tāpēc normālā situācijā pirmajās dienās pēc vakcinācijas nomirs mazliet mazāk cilvēki. Gan jau to var sarēķināt, bet, nu, paliksim pie tā, ka, ja tuvākajā laikā nomirs 60 vai 600 vai 6000, nevis 6 cilvēki, tad varēsim teikt, ka Bila Geitsa un ķirzakcilvēku nekrietnais plāns ir nostrādājis.

Bēēt, kā zināms, otrā cilvēku grupa, ko vakcinēs būs veci cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām un te jau būs daudz jautrāk. Te vakcinēto cilvēku būs daudz, daudz vairāk, nekā medicīnas darbinieku (simtiem tūkstošu). Uzreiz var prognozēt, ka to, kuri mirs divu dienu laikā pēc vakcinēšanas būs daudz. Tāpat, kā to, kuri mirs divas dienas pirms vakcinācijas. Tā, ka, skaties, kā gribi, bet jāmirst vien būs, un visi gobzema dauņi varēs uzgavilēt, ka atkal ir izrādījušies gudrāki par visiem.

Būšu iepriecināts, ja kāds palabos manu matemātiku un sarēķinās precīzāk par tiem ārstiem un tām divām dienām pēc vakcinācijas, jo gan jau, ka esmu pielaidis kādu matemātikas vai loģikas kļūdu.
Link100|nopel mani

[28. Dec 2020|18:25]
Noteikti jāpiezīmē, ka vakar noslēpoju 25km. Skatoties pagātnē tas nozīmēs, ka šī gada nogalē bija sniegs. Jā, bija, kas gribēja atrast, tas atrada. Vajadzētu iespēt vēl vienu reizi šogad paslēpot. Noteikti arī jāpiezīmē, ka šodien jūtos tā, it kā vakar nebūtu slēpojis un šorīt paspēju noskriet dienišķo desmitnieku, bet rīt iešu uz stieņiem krietni pavingrot. Domāju, ka līdz brīdim, kad atļaus atkal iet uz zāli, es būtu satrenējis savu pievilkšanos līdz ļoti labam līmenim, ja ne labākajam savā dzīvē. Neskatoties uz ziemas laika tauciņu. Varbūt tas pats attieksies arī uz līdztekām un atspiešanos.
Linknopel mani

[25. Dec 2020|12:37]
Pēdējā laikā esmu pasācis ēst jūtūbē saskatītu ēdienu. Saucas "overnight oats". Es saucu vienkārši par auzām. Ideja aptuveni šāda:
https://www.youtube.com/watch?v=08MTATIFaPg

Protams, iespējamās variācijas ir gandrīz neierobežotas. Es taisu sekojoši. Ieliku burciņā auzas. Maza atkāpe - vienmēr un visur izmantoju parastās auzu pārslas, jo esmu vīlies pilnīgi visās cita veida "ātrajās" u.c. pārslās. Tātad, auzas ir burkā, pieliku čia sēklas, vairāk garšai, ne dzenoties pēc kādām brīnumainām uzturvērtības īpašībām, pielieku arī sēklu maisījumu, kurš ir nopērkams veikalos (saulespuķu sēklas, ķirbju sēklas, ciedru rieksti). Pielieku rozīnes, karoti grieķu jogurta, mazliet proteīna pulveri, kakao, apleju ar ūdeni un samaisu. Atstāju uz nakti ledusskapī un nākošajā dienā ēdu. Tā ir tikai viena no versijām, bet pagaidām man vispopulārākā. Ātra un vienkārša. Laba pārmaiņa pēc tradicionālajām rīta auzām, ko vienkārši apleju ar karstu ūdeni un uzreiz ēdu (pēc ~10 min.). Recepte līdzīga, bet aukstajām auzām vairāk sastāvdaļu.

Bet neskatoties uz šo visu, svars ir mazliet pieaudzis pa svētku laiku. Baro mani visur ar sūdiem. Piparkūkas, klinģeris, šokolāde u.t.t. Neēst jau nevar. Te nu ir rezultāts. Nu, nekas, svētki beigsies, sūdi arī beigsies.
Link600|nopel mani

[22. Dec 2020|20:13]
Tikko atnācu no stieņiem. Lai arī man gribējās trenēties lepnā vientulībā, tomēr jāatzīst, ka ne visi cilvēki tikai grib sportot Internetos. Visu laiku, kamēr trenējos, bez manis vēl bija vairāki sportotāji, kas aktīvi vingroja. Kopumā ļoti labi notrenējos, atcerējos veco labo klasiku, padarīju šo to jaunu un tagad jūtos liels un stiprs. Jūtu, ka man priekšā ir vismaz mēnesis spēka pilnu treniņu. Bet varbūt arī stipri vairāk. Ja vēl šogad uzsnigtu sniegs (tam arī vajadzētu uzsnigt), tad mani sagaida arī krietna plosīšanās sev ierastajā stilā arī pa distanču slēpošanas trasēm. Tas būtu lielisks gada noslēgums.
Link200|nopel mani

[17. Dec 2020|21:34]
Nu, tā, izskatās, ka kādu laiku būs jāiztiek bez kačāšanās. Bet neko darīt, kopumā gads šajā ziņā ir bijis sekmīgs, kopumā esmu saskrējis virs tūkstoša kilometriem, tajā skaitā pat pamanījos noskriet vienu oficiālo maratonu. Smagi esmu pacilājis svarus zālē aptuveni 120 reizes. Nākošās 3 nedēļas varēšu izdzīvot. Nevajadzēs birkļmirkot Internetos krokodila asaras #gribusportotfeisbukā.el.vē. Ja vajadzēs aiziešu uz stieņiem. Vienīgā problēma ir tāda, ka ir diez gan lielas aizdomas, ka arī pēc tā tur vienpadsmitā laikam janvāra nekas nemainīsies un aizliegumus pagarinās. Jo skaidra lieta, ka slimiķu mazāk nepaliks, to būs tikai vairāk. Jā, stieņi laikam ir atbilde. Pāris mēnešus varētu izvilkt, tad jau būs vakcīna tuneļa galā, pavasaris/vasara ar UV palīdzību, gan jau izdzīvošu. Bet, nu, jā, laikam sanāks pievērsties izlaidīgam dzīvesveidam. Tas slikti. Ka nekļūst par ieradumu.
Link200|nopel mani

[16. Dec 2020|08:49]
Mani kretinē šogad latviešu valodā ieviestais jaunvārds "lokdauns". Grūti saprast, kas tas tāds par dauni. Pameklēju definīciju. TVNETs skaidro, ka tā ir "totāla [cilvēku] izolācija mājokļos", bet ar to Covid-19 kontekstā saprototot arī maigākus ierobežojumus. Internets gan piedāvā diez gan skaidru definīciju:
an emergency situation in which people are not allowed to freely enter, leave, or move around in a building or area because of danger
vai
a period of time in which people are not allowed to leave their homes or travel freely, because of a dangerous disease

Tātad - nedrīkst iet ārā no mājas vai citi būtiski pārvietošanās ierobežojumi. Tas, kas no šodienas tiek ieviests Lietuvā, ka nedrīkst bez īpaša iemesla izbraukt no savas pašvaldības teritorijas varētu tikt saukts par vieglas formas "lokdaunu". Bet tas noteikti nav tirdzniecības vai pulcēšanās ierobežojumi. Vārdu sakot, ja tavs iemīļotais šopinga centrs ir aiztaisīts vai, ja tavs iemīļotais politiķis nedrīkst dibināt partiju, tas nav nekāds "lokdauns". Vienkārši ir ieviesti zināmi ierobežojumi, tā tos arī vajadzētu saukt, bet dauņus varētu likt mierā.
Link3300|nopel mani

[8. Nov 2020|13:41]
Noskatījos labu Kiviča jūtūbes raidījumu:
https://www.youtube.com/watch?v=eRkXi-_nGGI

Iesaku. Bez jokiem. Man bija ļoti interesanti.

Varētu jautāt, kā var nodzīvoties līdz tam, lai skatītos Kiviču jūtūbē. Jā, var nodzīvoties. Sāku ar raidījumu, kurā Kivičs visā savā spožumā mēģina kaut ko iestāstīt psihoterapeitam Rudzītim, kurš vienkārši aiziet no raidījuma. Turpināju ar Kramiņu, kurš stāsta par Covid sazvērestību un par to, ka vairums cilvēku ir debīli un tā pamazām, plūdeni nonācu līdz interesantajam raidījumam, kura links ir augstāk.

Kontekstam noderīgi būtu paskatīties arī citu video:
https://www.youtube.com/watch?v=QDj4GHoxIAo&t=1s
No šī video man vislabāk patika pirmās 3 minūtes. Tālāk jau var pēc vēlēšanās paklausīties jautro Ingu par viņu uzjautrinošajām lietām.
Linknopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]