Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[31. Jul 2015|17:04]
Mani sinhronie kaktusi (http://klab.lv/users/veed_logs/278653.html) atkal metas uz ziedēšanu. Atkal abi reizē. Kā viņi zina, ka abiem vienā dienā jāzied? Viņi taču viens otru tik labi nepazīst, vai ne? Lai gan, ja tā padomā, tomēr abi visu laiku kopā, varbūt ka tomēr ir viņiem kaut kādas neredzamās saiknes. Bēdīgi vienīgi tas, ka viens zieds jau ir pavēries, bet laikam gaismas trūkuma iespaidā līdz galam neatveras. Otrs vērsies tūlīt tikai vaļā. Jā, laikam tomēr būs vienas dienas nobīde. Tas arī šobrīd ir vienīgais iemesls, kāpēc ļoti gribu, lai rīt ir saulaina diena.
Linknopel mani

[29. Jul 2015|22:29]
Ņemot vērā, ka Latvijā dzīvo tikai divas ķirzaku sugas (vismaz spriežot pēc tā, ko redzu Internetos), tad jāteic, ka šodien tradicionālā skrējiena laikā satiku malanistisko Zootoca vivipara jeb Lacerta vivipara jeb pļavas ķirzaku melnā krāsā. Apmēram šādu:


Nedaudz mulsina, ka manējā bija stipri tievāka vēdera daļā un man šķiet, ka aste tai bija plakanāka vertikāli (apmēram kā tritonam), nevis apaļa. Arī galva šķita nedaudz platāka attiecībā pret ķermeni. Bez tam, kad piegāju klāt, šī nemuka, pat iebakstīju asti ar pirkstu. Tā arī palika stāvot uz ceļa. Nu, neko darīt, laikam būs vienkārši patrāpījies kaut kāds neveiksmīgs eksemplārs. Nē, beigta nebija, pārāk labi saglabājusies bija, lai būtu beigta. Ceļa vidū šitā arī ilgi tik cēli nepastāvēsi, ātri nobrauks plakanu (par ko es arī nedaudz satraucos nabaga lepnā zvēra vietā).
Link400|nopel mani

[5. Jul 2015|17:40]
Lietas ir kļuvušas pavisam nopietnas - zemeņu, vaniļas vai šokolādes Piena Spēka vietā esmu sācis lietot parasto, bez garšiņām (un bez cukura!). Laikam šī video ietekmē:
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/zala_dzive/566414-vai_jogurti_ir_tik_veseligi_ka_daudzi_par_tiem_doma
(tas man ļauj apēst cukuru citā veidā, piemēram augļos, cepumos, šokolādē)

Citās ziņās - svīstu kā cūka savā miteklī. Bez siestas nekādi, paguļu, pasvīstu, galvenā darbošanās no rītiem un vakaros.

Vēl citās ziņās - esmu patiesi sašutis. Dzeru mangaļūdeni un sūtu viņiem internetos loterijai korķu numurus (ir tāda loterija viņiem). Biju svēti pārliecināts, ka kaut ko vinnēšu. Nekad neko neesmu vinnējis šādās loterijās, bet pie sevis nospriedu, ka beidzot tā reize ir pienākusi. Nosūtīju pat kādus 6 vai pat vairāk numurus. Un zini, ko? Neko neesmu vinnējis!!! Šmaukļi kaut kādi. Vakar nopirku minerālūdeni Essentuki Nr.17, tīri aiz naida un aiz tā, ka tam bija maksimālā iespējamā mineralizācijas pakāpe no veikalā pieejamajiem ūdeņiem. Daļēji arī tāpēc, lai krieviņi galīgi no bada nesatrakojas (tas ūdens ir no Krievijas).
Link100|nopel mani

[1. Jul 2015|21:44]
Zini, kas besī? Eju uz savu stadionu, a tur visādi tirliņi elpo manu skābekli. Gribu viens, vēsumā un bez skatītājiem. Daži aktuālie trendiņi, pirmais - nereāli daudz tautas. Ja vēsajā sezonā vidēji satieku nullkomats piecus cilvēkus savā treniņā, kas parasti ir kaut kādi jocīgie ļaudis, kas riņķo ap stadionu, tad tagad ir pilns gan ar riņķotājiem, gan futbolistiem, basketbolistiem, stieņotājiem. Kur jūs bijāt ziemā, aukstumā un slapjumā, ko? Nu, tad ejiet tagad atpakaļ uz tieši to pašu vietu. Otrais trendiņš ir čalīši, kas atnāk, mazliet iesildās, uztaisa 3 piegājienus kaut ko - velnsviņuzinako un tad iet prom. Kas tas tāds ira? Nu, ejiet taču labāk pasēdiet pie kompja, ellē, ratā, nevis elpojiet manu skābekli. Trešais trendiņš - džeki melnās zeķubiksēs un šortos. Parasti spēlē basi ar tādiem pašiem stila ekspertiem, bet reizēm arī skrien. Parasti ar kaut kādiem vadiem, kas karājas no galvas. Jā, arī tagad šitajā žaronā. Zeķubikses, bļe! Un melnas, pie tam. Būtu vismaz tīkliņzeķes uzvilkuši, nebūtu tā jāmokās ar svīstošiem stilbiem.
Link500|nopel mani

[18. Jun 2015|22:22]
Vienkārši dievinu šādas rakstu kombinācijas,

Pirmais raksts:
Policija brīdina par agresīvu klaiņojošu suni Rīgā; ārsti cīnās par sakostās sievietes dzīvību
http://www.delfi.lv/news/national/politics/policija-bridina-par-agresivu-klainojosu-suni-riga-arsti-cinas-par-sakostas-sievietes-dzivibu.d?id=46117511#ixzz3dRY32WF9\

Pēc brīža seko Otrais raksts:
Skaudrā patiesība par agresīvo suni, kurš otrdien Juglā smagi sakodis sievieti
http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/46125805_skaudra-patiesiba-par-agresivo-suni-kurs-otrdien-jugla-smagi-sakodis-sievieti#ixzz3dRYAgowI

Palasīt komentārus pie rakstiem ir vienkārši medusmaize. Cik jauki cilvēki sacepjas par vienu tēmu, un tad sacepjas par pilnīgi pretējo. Nekāds strīds vai kašķis īsti nesanāk, jo pirmā raksta komentētājs pēc otrā raksta parādīšanās saprot, ka ir pamatīgi appists. Gaumīgs appisiens. Un šādas rakstu kombinācijas šad tad kaut kur uzpeld. Tas tikai parāda, cik ļoti sabiedrība ir manipulējama. Cik tas ir līdz smieklīgumam vienkārši. Par jebkuru tēmu, par suņiem, kaķiem, godmaņiem, prežiem, krievijām un praidiem, par jebko. Tā teikt, gatavojiet tikai popkornu. Skumjā daļa ir tikai tā, ka pats reizēm nonāc līdz slēdzienam, ka, lai tevi mazāk appistu vienkārši vajag pāriet uz kvalitatīviem ziņu portāliem, kas domāti prasīgākiem lasītājiem (piemēram, spoki.tvnet.lv), citu variantu vienkārši nav.
Link100|nopel mani

[15. Jun 2015|17:47]
Tikko izēdu krieviņiem paredzēto šprotu bundžu. Tagad jūtos kā boss - laimīgs un apmierināts. Manu sirdi silda, ka kāds krieviņu bērniņš savu šproti nedabūja un tagad notrauš bada asariņu.

Ja kas, šprotes tomātu mērcē, tās ir labākas, iesaku. Tagad veikalos var dabūt uz atlaidīti (paldies saku Vlaģikam).

... antipirēns? benzopirēns? Gardi jebkurā gadījumā!
Link200|nopel mani

[14. Jun 2015|16:13]
Šī nedēļas nogale ieiet vēsturē ar to, ka dabūju savu pirmo sodu par alkohola lietošanu publiskā vietā. Vai precīzāk laikam par atrašanos publiskā vietā ar atvērta alkoholiskā dzēriena trauku. Alus 0.3 (biju atbraucis ar auto). Nolīdām klusākā vietiņā un ātri gribējām iztriekt karstā vasaras pievakarē. Nevienam netraucējam, neviens netraucē mūs. Izrādās, ka policistu kungi mūs vērojuši kamerās un arī ar binokli. Tātad tomēr bijām pamanīti. Bērnišķīga iesācēju kļūda, pat neslēpāmies. Sods gan bija smieklīgi mazs, samaksājām un viss. Kopumā šovs bija naudas vērts (kvīts rakstīšana, policistu kungu ieteikumi, kā labāk slēpties nākamreiz). Škrobe vienīgi, ka tagad, kad pienāks tiešām reāla situācija, kad savārīšu kādus reālus sūdus, tad man jau būs viens negatīvais ķeksītis, tad tik viegli cauri netikšu. Nākamajā reizē par tādu pārkāpumu sods būs jau simtos (ja pārkāpums gada laikā).

Jāteic, ka šie man atgādināja, ka man jau ir bijis viens gājēja noteikumu pārkāpums ziemā - pārgāju ielu pie sarkanās gaismās. Pievakarē devos uz veikalu, paskatījos pa labi - mašīnu nav, pasktījos pa kreisi, arī nav. Pārcilpoju pāri un miers. Varēju, protams, spiest luksafora pogu, pagaidīt, lai piebrauc kādas 3-5 mašīnas, tad mēs visi tā forši pagaidītu, kamēr es (jo neviens cits gājējs pa to laiku neparādītos) varētu likumīgi šķērsot brauktuvi. Man kā autobraucējam ir pilnīgi pie kājas, ja kāds gājējs lien pie sarkanās gaismas, ja tas netraucē nevienu citu satiksmes dalībnieku. Bet policistu kungiem bija cits skatījums uz šo situāciju. Kad šis vēlās ārā no mašīnas ar vārdiem "eu, tu!" (vai kaut kas tamlīdzīgs), tad es vispirms paskatījos uz viņu, tad uz tumšo pagalmu pretējā virzienā, novērtēju attālumu gan no manis līdz policista kungam un līdz drošajai vietai, kurā mani vairs neviens netraucētu... un nolēmu būt likumpaklausīgs pilsonis. Lai gan ir skaidrs, ka, ja es izdomātu aizskriet, tusnis mani nenoķertu, to neizdarītu arī otrs tusnis, kas sēdēja mašīnā, ne arī viņu dārgie kolēģīši pāris kvartālus tālāk. Es vienkārši ieskrietu savā kāpņutelpā, aizcirstu durvis un ietu uz savu istabu gulēt (jo ir vēls un rīt jāiet uz darbu). Domāju, ka arī kamerās, kas atbilstoši Mērfija likumam noteikti kaut kur tur būtu, viņiem neļautu pustumsā pietiekami skaidri redzēt manu seju (vēl jo vairāk ziemas apģērbā ar cepuri vai kapuci). Bet es esmu jauks un likumpaklausīgs.

Šodien gāju uz veikalu un pa ceļam redzēju kādus piecus lošus, kas skaļi uzvedās netālu no veikala ieejas. Vieta tāda, ka publiskāk jau nu vairs nav kur. Divi no tiem lošiem bija galīgā pālī un kaut kur figurēja arī plastmasas divlitrene. Uz šiem laikam policistu kungi savā binoklī vai kamerā neskatījās. Pēc pusstundas, kad gāju garām šiem otro reizi nekas nebija mainījies. Varbūt vienīgi divlitreni tā uzreiz nemanīju un izskatījās, ka viens jau bija parubījies. Laikam divlitreni bija pārlējuši Statoil kafijas krūzē vai kur tamlīdzīgi (kārtības sargu maskēšanās stilā).

Es, protams, turpināšu būt ļoti likumīgs un paklausīgs. Mani vienīgi mazuliet tramīgu dara tas, ka es savā urbānās skriešanas maršrutā katru reizi šķērsoju vienu krustojumu negaidot nekādas īpašās gaismas. Es zinu, ka no tās vietas varu ieskriet savā kāpņutelpā aptuveni pēc vienas minūtes un piecām sekundēm. Bet ja ļoti vajag, tad arī mazuliet ātrāk.

Vēlāk:
Tikko atgriezos no dienišķā skrējiena. Ņemot vērā manus svaigākos piedzīvojumus un manu recidīvista iedabu nolēmu uzskaitīt, ko tad esmu paspējis pārkāpt nepilnas stundas laikā skrienot. Tātad, vienu reizi šķērsoju krustojumu pie aizliedzošā luksafora signāla, divas reizes šķērsoju brauktuvi vietā un veidā, kas varētu tikt uzskatīts par "brauktuves šķērsošanu neatļautā vietā". Aptuveni 6 reizes nelielus posmus (~30m) skrēju pa brauktuves malu. Aptuveni 6 reizes nospļāvos. Nepilnus 100m pārvietojos pa riteņbraucēju celiņu. Pēc skrējiena gāju izstaipīties uz stieņiem, tur es nokļuvu pa sētas posmu, kurš ir izņemts pa taciņu, kas droši vien ir traktējama kā apstādījums vai zāliens (stadionam, kas ir blakus pagājušajā gadā ir aplikts apkārt žogs un vārti ir ciet, tur iekšā nevar tikt, tagad jāiet vingrot žoga otrā pusē uz "krūmu stieņiem").
Uzdevums zināšanu pārbaudei - cik naudas esmu ietaupījis, ja pieņemam, ka policistu kungus nesatiku? Papildus info - ceļu satiksmes negadījumus neizraisīju, kā arī cilvēkus, dzīvniekus, trotuārus, apstādījumus vai svešu īpašumu neapspļaudīju.
Linknopel mani

Istabas flora [8. Jun 2015|19:55]
Kamēr biju aizgājis uz stieņiem vingrot, tikmēr man uz palodzes:Kamēr rakstu, jau ir vēl vairāk pavērušies. Māāālacīši! :D
Kad izgāju no mājas, vēl bija pumpuros, pēc stundas jau ziedi.

Mazliet vēlāk:

(bail iedomāties, kas notiks pa nakti)
Link900|nopel mani

[30. Maijs 2015|21:34]
Kreizī fakin šit. Rubrika uzzinu_pedejais iet vaļā uz pilnu klapi. Novilku Adobe Photoshop Lightroom, padarbojos mazliet. Tikai mazliet, bet man jau žoklis atkaras no tām iespējām, kas tiek piedāvātas fotogrāfam - līko pirkstiņu manipulatoram. No sūta var uztaisīt konfekti. Redz, kur jūs cilvēki daboniet tās foršās bildes. Fotografēšanas būtība manās acīs ir izmainījusies pamatīgi. Nē, es, protams, zināju un nojautu par šo visu, bet... sūds=> konfekte? Nu, nē, to es tā nebiju piefiksējis savā prātā. Turpmāk uz "konfektēm" skatīšos mazliet citādi.
Labi, turpinu izpēti.
Link100|nopel mani

[29. Maijs 2015|09:24]
Izlasīju naidu kurinošo rakstu par satiksmes organizāciju Rīgā:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/lidz-2030gadam-riga-bus-par-60-mazak-stavvietu-krbarona-iela-klus-par-gajeju-ielu.d?id=46033015

Manā skatījumā satiksmes regulēšana pilsētā ir viena no tām lietām, ko var sakārtot relatīvi vienkārši, bet pietrūkst spēju un vēlēšanās (vai abu divu). Ja paskatamies, kas šobrīd notiek Rīgā ar satiksmi, tad es kā parastais lietotājs nerīdzinieks novēroju divas lietas - nesamērīgi dārgs sabiedriskais transports apvienojumā ar liela apmēra izsaimniekošanu un korupciju Rīgas Satiksmē un veloceliņi. Veloceliņi ir tizli un pavisam tizli, bet it kā kaut kur ir. Pirmā veloceliņu asociācija man ir šķībās līnijas uz Lāčplēša ielas. Kad tās parādījās, šķiet, ziemā, tad to, ka pa tām nebrauc velosipēdisti norakstīju uz nesezonu. Tagad, kad ir īstā sezona es redzu autovadītājiem nozagtu vienu joslu un mašīnu rindas, kamēr pa tukšo "velosipēdistu joslu" neviens nepārvietojas. Vai tā bija satiksmes uzlabošana? Skaidra lieta, ka nē. Par Rīgas Satiksmi un sabiedrisko transportu vispār īpaši negribas runāt.

Aktuālā tēma, tātad, ir gājēju iela un būtiska autostāvvietu skaita samazināšana centrā. Kur tad lai cilvēks liek to mašīnu? Jau tā maksas stāvvietas Rīgā ir vājprātīgi dārgas, tagad papildus tam kopējo stāvvietu skaitu vēl samazinās. Ak, jā, ir taču jāiet ar kājām un jābrauc ar velo. Un jāizmanto sabiedriskais transports! Aha. Domāju, ka vairums cilvēku, kas ar automašīnu atrodas pilsētas centrā nebrauc no centra uz centru, cilvēki brauc no kaut kurienes uz centru. Principā šiem datiem būtu jābūt mūsu satiksmes pētītāju rīcībā. Tagad cilvēkiem, kuri vēlēsies tikt uz centru no priekšplsētas uzspiedīs izmantot no korupcijas un izsaimniekošanas smakojošo sabiedrisko transportu (bet varbūt, ka vienkārši smako bezdelītis, nezinu) vai arī tiem, kas brauks ne no Rīgas, tiem alternatīvu vienkārši nepiedāvās. Jau sen dzird solījumus par ārpuscentra autostāvvietām, no kurām ērti varētu nokļūt ar [dārgo un pēc korupcijas smakojošo] sabiedrisko transportu, bet pagaidām neesmu tādas novērojis (vismaz savos maršrutos). Un pat, ja tādas būtu, tad piedošanu, bet cilvēkam ir jābūt visnotaļ turīgam, lai atļautos braukt ar sabiedrisko transportu Rīgā, jo īpaši, ja tas ir ar vienreizējo biļeti tādiem neregulāriem braucējiem, kā piemēram, es. Kā skaties, kā ne, bet veidojas situācija, ka pilsēta un ērtības ir domātas bagātajiem, bet pārējie labāk, lai nemaz nelien un sēž savās četrās sienās. Paredzu, ka manā dzīvē mainīsies tikai tas, ka tagad likšu mašīnu vēl tālāk no centra un iešu ar kājām vēl vairāk. Tas arī viss (savus ētalonus variet sev kaut kur iebāzt).

Nebūdams liels speciālists varu uzreiz ieteikt ļoti vienkāršu, bet Rīgā nerealizējamu satiksmes uzlabošanas plānu:
1.Uzlabot sabiedrisko transportu (šis jau ir izgāzies un nav paredzami uzlabojumi).
2.Samazināt autostāvvietu skaitu centrā paralēli palielinot autostāvvietu skaitu ārpus centra (park & ride).
3.Uzlabot gājēju un riteņbraucēju celiņus un infrastruktūru (vietas, kur pieslēgt velosipēdus).

Primitīvi vienkārši. Bet, ja šo nespēj izdarīt, tad varbūt, ka labāk nevajag vispār neko darīt? Vismaz ietaupīsies nauda un cilvēku nervi.
Principā viens no galvenajiem problēmas stūrakmeņiem ir tieši Rīgas Satiksme. Jau tas vien, ka cilvēki ar sabiedrisko transportu ir ļoti neapmierināti, brauc "pa zaķi" vai nebrauc vispār (lai gan normālā situācijā to gribētu darīt) ir totāla satiksmes organizētāju izgāšanās, ar to arī vajadzētu sākt.
Link500|nopel mani

[28. Maijs 2015|09:04]
Pamazām apgūstu fotografēšanu. Pēc tam, kad apskatījos, ko esmu safotografējis ekskursijas laikā, sapratu, ka ir ar steigu jāatkārto jau kaut kad apgūtais un jāiemācās kaut kas jauns. Izrādās, ka automātiskais režīms mēdz ne tikai nepiedāvāt labākos uzstādījumus, bet mēdz arī pamatīgi apdalīt fotogrāfiju. Sāku ar pamatiem - ekspozīcija, slēdža ātrums, matricas jūtība (ISO). Daži kompozīcijas pamatprincipi. Pamati nav sarežģīti, bet ir jāpraktizē, lai progresētu un neaizmirstu. Sapratu, ka neesmu nekāds fotogrāfijas fanātiķis un ir jāpiespiežas, lai mācītos kaut ko jaunu, visu šo daru tikai tāpēc, lai nodrošinātu pieklājīgas fotogrāfijas tajās retajās reizēs, kad ņemu rokā fotokameru un esmu nolēmis kaut ko nobildēt. Šobrīd vēl vajadzētu nedaudz paspēlēties ar standarta parametriem un pamēģināt praksē dažas kompozīcijas prasmes. Tomēr ir viens nepatīkams atklājums manā mācību procesā. Kā izrādās viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem labu fotogrāfiju iegūšanai ir fotogrāfiju digitālā apstrāde. Fotografēšana RAW formātā un darbs ar visādiem fotošopiem. Te nav runa par to, ka piezīmēt kādu sūdu bildei klāt vai arī palielināt pupus vai pakaļu, te ir runa par to, ka vairums labo fotogrāfiju, ko redzam sev apkārt tomēr ir digitāli koriģētas (kontrasts, gaišums es pat nezinu, kas vēl). Baigi negribu līst šajā tēmā un, godīgi sakot, esmu vīlies. Baigais neīstums staro no tā visa. Negribas arī čakarēties ar digitālo apstrādi. Bet laikam būs jāpiespiežas, varbūt, ka nebūs tik traki.

Vēl jāteic, ka jūtos kā galīgs losis kaut ko bildējot vietās, kur ir cilvēki. Jūtos kā tukšpaurains hipsteris ar uzmanības deficītu un lieku naudu digitālās kameras iegādei. Nē, es nebildēju, lai liktu bildi tajos tviteros vai feisbukos, es vienkārši bildēju lai liktu bildi uz sava kompja un par to vienatnē tīksminātos! Tādejādi cenšos bildēt vietās, kur cilvēku nav. Vai arī nebildēju vispār. Pamatā vairāk otrais variants. Populārākais foto objekts man ir mana istaba un skats pa logu. Nevaru saņemties iziet ārā.
Link700|nopel mani

[25. Maijs 2015|22:55]
[Tags|]

Es šodien daļēji piepildīju savu sen loloto sapni - paskrieties pa lauku ar meža dzīvnieku.
Skrēju savu parasto skrējienu, biju jau novicojis vairāk kā 10km, skatos, kādi 20m priekšā man ceļu tā cēli un mierīgi pārcilpo zaķis. Tāds krietns zaķis. Tiem, kas nav redzējuši zaķi, varu pateikt, ka tas ir tāds paliels dzīvnieks. Pārskrien viņš tātad ceļu un dodas uz aparto lauku. Lauks tāds klajš, paslēpties nav kur, šis tā ar gudru ziņu aizlēpjas aiz staba, kas ceļa malā. Es tikmēr veicu ātru domāšanas procesu un saprotu, ka man ir jāpaskrienas ar zaķi. To es arī daru - es skrienu, šis mūk. Dažas minūtes tā skrējām, sākumā likās tīri cerīgi, šis jau arī cilpo no vienas puses uz otru, bet es tik griežu tos stūrus nost, man taisnāk sanāk. Neskatoties uz šo savu priekšrocību tomēr zaķis arvien attālinājās un attālinājās, kamēr pavisam izzuda skatienam. Pazaudēju viņu vārdu sakot. Nezinu, es to norakstītu uz uzkrāto nogurumu. Domāju, ka es varētu noskriet zaķi, vienīgi vajag atrast pietiekami plašu lauku un pietiekami garu distanci un kaut kādu navigācijas sistēmu, lai šis nepazūd. Sprintā man izredžu nav, bet garajā distancē es ticu saviem spēkiem. Vārdu sakot, prieks ir, bet ir arī neliela nepadarīta darba sajūta.
Linknopel mani

[22. Maijs 2015|16:35]
Tā, labi, skatos, ka ir neliela čīkstēšana vairākos listes ierakstos par to, ka ļaudis neko neraksta. Uzrakstīšu vienu no iedomātajiem, bet neuzrakstītajiem ierakstiem. Ieraksts saucas - 10 ēdamlietas, ar kurām es varētu tīri labi iztikt iespējami ilgāku laiku. Nu, tas ir tas, ko es ēdu ikdienā un, ar ko man pietiktu labam laikam tā, ka pat neprasītos neko citu. Saraksts ir šāds:

(secībai laikam nav īpašas nozīmes)

1.Rīsi - ēdu regulāri
2.Vistas fileja - arī ēdu regulāri (kopā ar pirmo pozīciju)
3.Auzas - ēdu regulāri, bet vispār kopā ar sēklām + rozīnēm / žāvētām aprokozēm + kanēli (ieskaitu to kā vienu ēdienu)
4.Pupiņas no bundžas no RIMI pa 0.55 EUR/gab (uz atlaidi) - ēdu regulāri, labi kombinējas ar 1.pozīciju
5.Tomāti no bundžas no RIMI pa 0.55 EUR/gab (uz atlaidi) - ēdu regulāri, labi kombinējas ar 1., 2., 4.un 8.pozīciju
6.Āboli (parasti āboli) - ēdu regulāri
7.Burkāni (arī parasti) - šad tad pagraužu, tīri veselībai
8.Olas - stūkāju iekšā regulāri, ceptas omletē un šad tad arī vārītas, kombinēju ar 5. un arī 2.pozīciju
9.Rupjmaize - nu, bez rupjmaizes nekādi nevar, patīk Ķelmēnu
10.Tēja - arī lietoju regulāri. Tas nav īsti ēdiens, tāpēc varbūt varu pieskaitīt tējai klāt arī cepumu vai ko citu saldu.

Ūdens pats par sevi, tas ir ārpus konkurences.

Ir te vēl viens otrs auglītis vai graudiņš, kas stīvējas pie sliekšņa, bet, kas nav sarakstā, tas nav. Principā ar šīm 10 lietām varu dzīvot itin labi. Nekādi citi ēdieni, dzērieni vai piedevas nav nepieciešami. Ā, vēl garšvielas, tās gan vajag.

Nedaudz pietrūktu cukurs - cepumiņš, medus, šokolāde, halva, tos arī patērēju, bet, tas tā, no vāja gribasspēka, ja iespringst, tad var arī atteikties.

Vēl man patīk šad tad uzēst spinātus. Nopērku paku un ēdu. Nevarētu teikt, ka ļoti garšo, bet nav arī tā, ka negaršo, ēdu, jo ir sajūta, ka tas uzlabo veselību, iekšējais zēlēdājs uzgavilē.

Principā pēc šī ieraksta sapratu, ka mana ēdienkarte ir visai vienveidīga. Diez, tas slikti?

Tas arī viss, tagad visi dara pakaļ un arī raksta savus 10 pamatēdienus.
Link500|nopel mani

[19. Maijs 2015|12:44]
Šodienas tematiskā karikatūra:


(Neskrieniet, lūdzu, pa galvu, pa kaklu!)
Linknopel mani

[17. Maijs 2015|19:16]
[Tags|]

Māāālacītis! Noskrēju savu kārtējo maratonu. Ja pareizi skaitu, tad tas varētu būt jau sestais. Šis ir iezīmīgs ar to, ka pirmo reizi nācās skriet pa lietu. Pusi distances lija lietus. Apvienojumā ar vēso laiku un vējiņu bija nedaudz auksti. Sala rokas, arī stilbi juta, ka ir vēsāks (skrēju šortos). Principā augšiņa arī sala, jo viss biju slapjš. Tomēr, kā skaties, kā ne, atkal esmu nedaudz uzlabojis personisko rekordu. Tagad nākamā atzīme būs trīsarpus stundas. Pēc gada - pavisam reāli. Godīgi sakot, rekorda labojums bija vārdos neizteikts optimālais rezultāts, bet uz to speciāli negāju. Vienkārši skrēju savā tempā. Šoreiz ļoti vienmērīgā tempā visu trasi. Pārāk nenomocījos un beigās pat spēju ļoti brīvi noskriet sprintiņu finišā. Bet vispatīkamākais ir tas, ka jau otrajā maratonā pēc kārtas es jūtos, ka pēc trīsdesmitā kilometra nevis mirstu nost, bet gan skrienu savā uzņemtajā tempā un pat spēju izbaudīt skrējienu. Un beidzot es esmu tas, kurš citiem iet garām distances beigu daļā, nevis otrādi. Patīkami.

Medaļa arī šogad smuka. Liela un pamatīga. Bet tās jau parasti ir smukas.
Link100|nopel mani

[14. Maijs 2015|12:54]
Starp citu, runājot par skriešanu. Es gribētu sacensties skriešanā ar Nilu. Kādā no garajām distancēm. Tikai mēs divi, klajš lauks bez gala un malas. Viņš skrien pirmais, es no mugurpuses ar asiņainam cirvim līdzīgu priekšmetu rokās un nepriecīgu sejas izteiksmi. Tas, protams, nebūtu cirvis, bet gan tikai mulāža, bet Nilam tāpat būtu nāves bailes, viņš skrietu un baidītos, skrietu un baidītos. Skrietu līdz pēdējiem spēkiem. Vēlams to darīt karstā dienā bez dzirdināšanas punktiem (lai man nav tik daudz jāskrien). Nu, tad vienā brīdī viņam tie spēki beigtos un viņš pats nokristu. Tur jau es vairs neko nevarētu palīdzēt :(
Link200|nopel mani

[14. Maijs 2015|12:36]
[Tags|]

Pēc pāris dienām būs klāt Latvijas kolektīvās skriešanas klasika - Lattelecom (bij.Nordea) Rīgas maratons. To es, protams, garām nelaižu, bet skrienu. Kā jau vienmēr. Tagad vajadzētu mazliet savilkt galus par to, kas ir izdarīts kopš iepriekšējās reizes un iezīmēt mazu nākotnes vīziju. Citus gadus skaitīju treniņprocesā noskrietos kilometrus, tagad vairs neskaitu. Manā vietā saskaita sektantu lapa. Tā liecina, ka skrienu katru nedēļu vismaz 30km. Pārējais ir štrunts. Plāni šīs nedēļas nogales skrējienam ir palīst zem 4h. Jūtos formā. Ne labākajā, jo morāli neesmu gatavs plēst no sevis ārā personisko rekordu, bet fiziski, šķiet, tas būtu iespējams. Pamatā tāpēc, ka iepriekšējo rekordu uzstādīju kalnainākā un siltākā trasē. Šogad sola vēsu laiku. Tas gan ir burvīgi! Bet nē, mocīšu sevi uz rekordiem rudenī (tad kritīs vairāki).

Vispār pirms kāda laiciņa apskatījos uz sevi svaigi nobildētās fotogrāfijās. Bez krekla. Paskatījos un ierēcu - kāda vēl skriešana, kāds vēl maratons? Tev čalīt, rīt mazāk vajag, tad varēsi domāt par skriešanu. Ok, vingrošana arī jāmet pie malas, tas arī nesekmē rezultātu, bet pamatā rīšanas jautājums. Nezinu, reizēm uznāk vēlme kādu laiku imitēt bālo zēnu un kļūt tievam, lai sakautu tievos viņu pašu disciplīnā, bet tas viss tikai līdz vakaram (vakarā es ēdu). Man laikam nav lemts būt mazam.

Visādi citādi es jūtos baigi labi.
Linknopel mani

[10. Maijs 2015|17:35]
Vēl es šorīt gandrīz iemācījos lasīt korejiski. Dažas minūtes pietrūka, jo bija jāiet skriet. Kā izrādās korejiešu rakstība ir ļoti vienkārša, intuitīva un loģiska. Varbūt mani apturēja tas, ka nebūtu iegūtās zināšanas, kur pielietot, jo... tomēr rakstītie teksti ir korejiski, bet korejiešu valodu es nepārzinu. Te interesants video par korejiešu rakstības (Hangils) pamatprincipiem un rakstības rašanos:
https://www.youtube.com/watch?v=K53oCDZPPiw

Protams, ja nav žēl dažu minūšu no savas dzīves, tad var iemācīties lasīt korejiski lasot šo pamācošo komiksu:
http://9gag.com/gag/3968335

Starp citu, tiem, kas grib kļūt populāri Internetā iesaku izveidot mazu Hangila pamācību latviski, jo tulkot angliski-latviski-korejiski tomēr ir apgrūtinoši.
Linknopel mani

[10. Maijs 2015|17:10]
Esmu gudrs un veikls, šodien iztīrīju digitālās spoguļkameras matricu. Biju sataisījis bildes, bet uz visām redzami gruži. Sākumā domāju, kur lai atrod fotoservisu, kurā kameru var iztīrīt, bet ievācot informāciju noskaidroju, ka tas patiesībā ir relatīvi vienkārši, katrā ziņā pietiekami vienkārši, lai par to nemaksātu 40 EUR. Pati tīrīšana man izmaksāja necik un prasīja aptuveni vienu vai divas minūtes. Visvairāk laika prasīja ievākt informāciju internetos. Rezultātā noņēmu objektīvu, pataisīju vaļā spoguli, noliku kameru ar atvērumu uz leju un izpūtu ar paštaisītu ierīci no tukšas plastmasas pudeles un kokteiļa salmiņa. Jāteic, ka ieskatoties var redzēt, ka viens otrs sīkums vēl ir palicis, bet tie tiešām ir sīkumi, kas netraucē, katrā ziņā ir daudz, daudz labāk, nekā bija iepriekš (ar mūžīgo "putnu" visās bildēs, kurās redzamas debesis). Neņemiet, lūdzu, kamerai nost objektīvus bez vajadzības!

Vēl viens patērētāju sabiedrības dalībnieka viltīgais gājiens bija tāds, ka iegādājos 12 skuvekļus. Domāju, ka esmu nodrošināts vismaz vienā dzīves jomā vismaz līdz 2016.gada nogalei. Joks tāds, ka nopirku vienreizējos skuvekļus Gilltette Blue 3, jo tikai tās maināmās galviņas šai markai vairs RIMI nav atrodamas (vismaz manā piemājas RIMI). Domāju, ka tās arī drīz tiks izņemtas no apgrozības tāpat, kā iepriekšējie skuvekļi, kurus izmantoju. Tikai nesen pārsēdos no ļoti arhaiskā Gillette Sensor Excel (tikai un vienīgi tāpēc, ka tas ir kļuvis par bibliogrāfisku retumu) uz mazliet jaunāku modeli un, skat, jau arī šis sāk pazust no veikalu plauktiem. Tagad man RIMI piedāvā iegādāties tikai kaut kādas vājprātīgi dārgas skuvekļu galviņas (5x dārgākas, nekā tās, kuras tikko esmu iegādājies). Tātad, kādu laiku varēšu dzīvot bez bēdu, bet tālajā 2016.gadā, šķiet, būs jādomā citi problēmas risinājumi.
Link300|nopel mani

Apģērbs [4. Apr 2015|13:44]
Šodien pirmo reizi biju lietoto apģērbu veikalā, lai kaut ko tiešām nopirktu. Līdz šim biju tādos veikalos bijis, bet tikai ar kādu kopā un bez nopietna mērķa kaut ko iegādāties. Šoreiz man vajadzēja īstu lietoto apģērbu par zemu cenu - lietišķu žaketi atraktīvam ceļojumam ("uz Tukumu"). Ievācu informāciju par tuvākajiem veikaliem, galvā sazīmēju maršrutu un devos ceļā. Pirmā veikala apskate man ilga aptuveni 3 minūtes, kuru laikā man sāka likties, ka varbūt mana sākotnējā ideja nav bijusi pareiza. Piedāvājums bija mazs, cilvēku daudz, vīriešu apģērbu nebija vai arī tie bija iejaukti kopā čupā ar visām pārējām drēbēm. Nedaudz apjuku, ar kaut ko tādu nebiju rēķinājies. Tomēr nepadevos un devos uz nākamo veikalu. Tur man veicās jau labāk. Ņemot vērā, ka neesmu ārkārtīgi liels vai ārkārtīgi mazs, man pat izdevās atrast vieno otru itin ņemamu apģērba gabalu 2.50 - 3.00 EUR cenu intervālā. Tomēr nolēmu apskatīt visu piedāvājumu. Rezultātā pēc 4 veikalu apskates izvēlējos žaketi pa 3.00 EUR, kas bija nesliktas kvalitātes, lai gan pavalkāta un derēja tīri ciešami.

Daži secinājumi - ņemot vērā kameru un citu drošības līdzekļu daudzumu, man radās iespaids, ka zog arī šos apģērbus, un ne mazums. Tas šķiet jocīgi, ņemot vērā šo apģērbu cenu. Starp citu, šādos veikalos tiešām var atrast vienu otru itin gaumīgu un kvalitatīvu apģērba gabalu, ja spēj sadzīvot ar domu, ka tas teorētiski varētu būt novilkts arī piemēram, teiksim tā, no ne pārāk dzīva cilvēka, lepras slimnieka vai kāda kretīna sliktākajos gados. Bet jāteic, ka ir arī ļoti daudz bezgaumīgu un apšaubāmas kvalitātes mantu, bet tas laikam pieder pie lietas. Biju arī gaidījis, ka būs vairāk visādu jancīgo mantu. Nevienu jocīgu žaketi tā arī neatradu, vairums bija standarta pelēkajos toņos, tas nedaudz skumji. Starp citu, lietoto apģērbu tirdzniecība esot visnotaļ ienesīga, tas droši vien arī izskaidro šo veikalu daudzumu.

Varbūt vajadzēja ņemt uzreiz uzvalku stilīgos toņos pa 15 EUR, tad nevajadzētu neko iespringt un uzreiz būt Boratam. Bet labi, sāksim ar mazumiņu. Tagad tikai jāpiemeklē buktētas bikses un īpaši gaumīga kaklasaite.

Paralēli lietotajiem apģērbiem aiznesu nedaudz iešūt savu lietišķo kreklu. Nopirku jaunu, bet ir nedaudz par platu viduklī. Tā teikt, kas der visiem, neder nekam, ir jāveic maza korekcija, lai būtu perfekti. Tiesa gan, vīlos cenā, jo iešūšana izmaksāja vairāk kā 2x vairāk par manu jauniegūto žaketi. Būs jāatrod lētāks šuvējs. Nojaušu, ka gribēšu perfekcionēt vēl dažus kreklus. Apģērbs, kas der perfekti ir baigi laba lieta. Vispār, jo vairāk interesējos par apģērbu, jo vairāk man liekas, ka esmu palaidis savā dzīvē garām ļoti, ļoti daudz. Kāpēc man neviens šīs lietas nebija pastāstījis iepriekš?
Link200|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]