Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

Stārtapi [25. Jul 2014|11:27]
Stārtapi. Stār-tapi? Stāvie tārpi? Nē... tu vienkārši esi neizglītots un neinformēts, stārtapi ir stārtapi. Zini, kas stārtapiem visvairāk traucē? Nodokļu politika tā ir, kas visvairāk traucē stārtapiem! Topi izglītots, muļķi:

http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/startapiem-visvairak-trauce-nodoklu-politika-parliecinata-it-jaunuznemeja.d?id=44768086
Linknopel mani

[21. Jul 2014|22:39]
[Tags|]

Šodien manā skrējēja karjerā bija necerēts sasniegums - apdzinu savu pirmo riteņbraucēju! Līdz šim tas man nebija izdevies, biju turējis līdzi dzīvniekiem, lēniem traktoriem un riteņbraucējiem, bet apdzinis vēl nevienu nebiju. Ņemot vērā, ka skrienu ārpus apdzīvotām vietām, domāju, ka šis ir varens sasniegums! Riteņbraucējs bja riteņbraucēja, kas "neredzēja to (mani) nākam" ("didn't see it coming"), klausījās uz austiņām kaut ko un piedziedāja līdzi, ceru, ka viņa bija totāli šokā un autā vienlaikus.
Linknopel mani

[18. Jul 2014|16:06]
Arī man darbā ir tāda problēma, ka ik pa laikam ir jāpastrādā. Tomēr reizēm sanāk ielūkoties masu apziņošanas megaportālos. Sanāca apskatīties "Svaigākos foto no "Positivus" pirmās dienas":
http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/svaigakie-foto-no-positivus-pirmas-dienas.d?id=44743816

Bildes kā bildes, bet, zini, kas man ir pirmā doma, kad redzu šos jaukos jauniešus jocīgajās cepurēs? Es domāju, ka kādi 10 labi organizēti krievu "opolčenci" vēsi tiktu galā ar šiem jaukajiem jauniešiem. Ar visiem. Bez neviena šāviena. Tas man uz nesen lasīta raksta fona par Latvijas valsts likvidācijas plāniem:
http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=35738

Cepures, tas ir forši, bet vajadzētu tomēr arī kačāties.
Linknopel mani

[15. Jul 2014|10:06]
Paudēji. Šoka paudēji:
http://www.delfi.lv/news/world/other/australijas-valdiba-pauz-soku-par-peterim-grestem-egipte-piespriesto-sodu.d?id=44646568
http://www.tvnet.lv/sports/basketbols/485373-butauts_pec_rigas_vef_zaudejuma_pauz_soku_un_neizpratni

Vai nav kāds dienests, ko tiem ķēmiem varētu uzsūtīt? Nu, es domāju, kaut kāds nopietns "Grammar Nazi" dienests ar ieročiem un nekrietniem spīdzināšanas rīkiem.
Link200|nopel mani

[13. Jul 2014|21:19]
Tīri, lai neaizmirstu. Attēli, kas man būtu nepieciešami manā dzīvojamajā platībā pie sienas:
1.Ivans Šiškins "Rīts Priežu mežā"


2.El Greko "Magdalēna"


3.Šķiet, ka kāda Ausekļa Baušķenieka bilde iederētos, bet precīzi neatceros, kura tieši. Vēl pasmadzeņošu.

Varbūt vēl kaut kas.

Diemžēl naudas oriģināliem vēl joprojām nav, tāpēc būs jāpadomā, kā un, kur labāk iegūt gaumīgus neoriģinālos attēlus.
Link1100|nopel mani

[1. Jul 2014|22:11]
Motivējošs video ar motivējošu vīru:

Linknopel mani

[30. Jun 2014|09:56]
Vēl es vēlos paziņot, ka mani nedaudz kretinē Anatolijs Kreipāns. Un reizēm kretinē daudz. Kā piemēram vakardienas spēlē, kurā piedalījās Meksikas komanda. Viens no galvenajiem spēlētājiem šajā komandā ir spēlētājs ar uzvārdu Dos Santos. Neesmu liels valodu speciālists un futbola speciālists ne tik, bet pēc manas sajēgas, Meksikā runā spāniski, bet spāniski Dos Santos ir Dos Santos, nevis kā Toļiks atkārtoja miljons reižu "Dos Santušs". Arī pārtraukumā neviens viņu nepalaboja un otrajā puslaikā blieza tālāk savu "Santušu". Es saprotu, ka viņš ir izkodis baigo fīču, ka Brazīlijā runā portugāļu valodā un tur atšķiras rakstība no izrunas pēc mūsu izpratnes, tāpēc šis dod vaļā savus "Ronaldu", "Roberto Karlušs" u.c. ārkārtīgi kompetentās izrunas. Tiesa gan viņš laikam ir vienīgais, kas tā dara, ir aizdomas, ka ne vācieši, ne angļi, ne krievi tā nedara. Varbūt vienīgi latvieši, kas skatās TV ar Kreipāna komentāru. Šorīt klausījos ziņas LR1, tur diktors arī bija iebraucis auzās ar "Dos Santušu".

Vēl man ir iebildumi, ka Toļiks reizēm vienkārši, teiksim atklāti, "dirš zaļu vasku" un, ja viņam noliek blakus kādu kompetentu personu, kā piemēram, Māri Verpakovski, kas ir spēlējis Horvātijā un komentēja spēli ar Horvātijas piedalīšanos, tad Toļiks ātri tiek izvilkts tīros ūdeņos. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc viņš futeni parasti komentē lepnā vientulībā. Arī par Suaresa košanas nedarbiem viņš laikam neko iepriekš nezināja, lai gan skaitās futbola eksperts. Pat es, kā cilvēks, kas īpaši neinteresējas par sportiem no Internetu portālu virsrakstiem atcerējos par kaut kādu futbola kodēju, runā, ka šis jau kādus astoņus esot sakodis.

Tā jau nekas, reizēm intersanti paklausīties Toļika ļurināšanā, bet man šķiet, ka ar katru nākamo PČ un EČ marazma būs arvien vairāk. Dodiet kādus sakarīgus, svaigus komentētājus!
Link200|nopel mani

[29. Jun 2014|23:36]
Lai gūtu augsta līmeņa panākumus kādā jomā nav obligāti jābūt pašam labākajam, pietiek tikai ar to, ka regulāri un ilgstoši darbojies attiecīgajā jomā. Ar laiku liela daļa cilvēku vienkārši izstājas. Iemesli var būt visdažādākie. Bet, ja tu neizstājies, tad vari kļūt par labāko. Tas attiecas arī uz lielo sportu. Ja mazu, netalantīgu bērnu aizved uz kādu sporta nodarbību un sīkais knēvelis ilgus gadus puslīdz kvalitatīvi trenējas, pat nebūdams īpaši apdāvināts viņš sasniegs augstu līmeni, varbūt nekļūs par vislabāko, varbūt nekļūs par čempionu, bet tāpat sasniegs augstu līmeni.

Šeit labs piemērs būtu arī ultramaratonisti. Ultramaratonus skrien ļoti mazs skaits cilvēku, jo vairums vienkārši neuzdrošinās vai neuzskata par vajadzīgu to darīt, arī te var kļūt par vienu no labākajiem vienkārši darot un neizstājoties. Arī distacnē, vienkārši skrien un neizstājies, jo liela daļa vienkārši izstāsies, vai nemaz uz starta neizies. Te gan jāapzinās, ka labākie Latvijas ultramaratonisti noteikti būtu Latvijas labākie maratonisti un pusmaratonisti, ja viņi sagribētu uzskriet ultra garās distances. Bet viņi to nedara.

Atgriežoties atpakaļ pie ikdienas, pēdējā laikā esmu nonācis pie secinājuma, ka mazāk svarīgi ir tas, ko tu dari un kā tu dari, bet svarīgāk ir, ka tu vispār dari. Esmu sapratis, ka, lai uzturētu sevi normālā fiziskā formā ar tendenci uz progresu man vienkārši ir jātrenējas katru dienu. Vienalga, vai tā būtu skriešana, vai svaru zāle, vai stieņi, galvenais ir darīt katru dienu. Nu, labi, būsim reālisti, vienu dienu nedēļā ir jāņem brīvu, bet vairāk gan jau būtu nolaidība. Agrāk domāju, kā labāk trenēties - dalītais treniņš, vai arī var trenēt vienu un to pašu biežāk. Skriešana pret spēka treniņu, svaru treniņš kājām pret skriešanu. Nepietiekama trenēšanās pret pārtrenēšanos. Esmu sapratis, ka tas nav tik būtiski, vienkārši vajag darīt, katru dienu, katru nedēļu, mēnesi, gadu un vēl vairāk, tad arī ies labumā. Bet, kad uznāk iedvesma, tad var domāt par metodiku, intensitāti, specializāciju un citām mazāk svarīgām lietām. Bet regularitāte ir tas, kas mani atkal un atkal novedīs pie manas dzīves labākās fiziskās formas.

Vēl vajadzētu nopietni apsvērt šos principus piemērot arī citām dzīves jomām, ne tikai sportam.
Link700|nopel mani

[20. Jun 2014|10:06]
Raksts Delfos par "Reputācijas topu:
http://financenet.tvnet.lv/zinas/514819-rere_reputacija_pieaug_izradas_latvijas_uznemumu_reputacijas_topu_veido_tikai_pozitivas_lietas

Pats tops ir atrodams te:
http://www.7guru.lv/zinas/2014-gada-latvijas-uznemumu-reputacijas-tops

Skaties un smejies, tā teikt.
Pat īpaši ne par ko neinteresējoties redzu, ka "Dzintars" ir augstā vietā un savu vietu ir uzlabojis, bet vienīgais sabiedrībā zināmais gājiens no viņu puses bija urlu bantes uz devīto maiju viņu mājaslapā, citu neko neesmu pamanījis. "Maxima" zaudējusi tikai 3 vietas, kas neatbilst vispār nekam, pilnīgs blefs. "Nordea" banka, kas pēdējā laikā ir iespringusi uz reklamēšanos ir nokritusies topā būtiski (par 22 vietām), kas arī rosina šaubas. Par "RE & RE" vispār nav ko komentēt. Tas tā, ļoti virspusēji. Greizo spoguļu karaļvalsts vārdu sakot. Tas pats jau ir arī ar visādiem labāko darba devēju topiem. Āksti.
Link100|nopel mani

Fašiztiskais ieraksts [18. Jun 2014|09:34]
Pirms dažiem mēnešiem uzsāku praksi runāt latviski. Ikdienā ārpus darba es ar russkojazičnajiem gandrīz vienmēr esmu runājis latviski, bet tagad šo praksi pārnesu arī uz darba lietām. Es tā padomāju un sapratu, ka tā mums visiem būs labāk. Ja man darbā kāds zvana un kaut ko jautā krieviski, es atbildu latviski. Principiāli un vienmēr. Izņēmums ir, ja cilvēks tiešām neko nesaprot latviski un man kaut ko no viņa tiešām ļoti vajag. Bet teikšu, kā ir - tādi gadījumi ir ļoti reti. Ja tas tur, otrā galā turpina runāt krieviski, es turpinu runāt latviski, un skat, esmu atklājis, ka Latvijas russkojazičnie tomēr latviešu valodu saprot un pat tajā sāk runāt, jo īpaši, ja viņiem kaut ko vajag no tevis. Pat, ja visa saruna ir bijusi divvalodīgi, tad beigās cilvēks dažreiz pat latviski pasaka - "paldies" vai "uz redzēšanos". Šo praksi plānoju turpināt. Protams ir arī gadījumi, kad man no runātāja neko nevajag, tad es vispār neredzu nekādu motivāciju par kaut ko iespringt, ja negribi saprast, tad staigā vesels. Ja tā padomā, situācijas, kurās tu Latvijā esi spiests runāt krieviski ir ļoti maz un tas ir vairāk atkarīgs no paša cilvēka gribas, nevis no apstākļiem. Varbūt nav lieki arī piezīmēt, ka krieviski es runāju ļoti labi un māku arī rakstīt, bet translitu nelietoju (ne rakstot, ne lasot).

Neskatoties uz šo visu, šodien mani nedaudz pārsteidza. Viena russkojazičnā centās ar mani runāt latviski, bet viņai ne pārāk izdevās, galvenos atslēgas vārdus, lai veiktu savus tiešos darba pienākumus viņa zināja un spēja korekti pielietot, bet pārliecinoši nejutās, tāpēc sāka pāriet uz angļu valodu. Vispār dažos Latvijas uzņēmumos, kuros ir liels russkojazično īpatsvars ir tāda savdabīga tendence elektroniskajā sarakstē starp Latvijas uzņēmumiem, kuru darbinieku dzimtā valoda ir krievu vai latviešu izmantot angļu valodu. Tas ir visai greizi no daudziem aspektiem, nedaudz atgādina kārklu vāciešu stiliņu, bet nekas, nekas telefonsarunā viss noliekas savās vietās.

Un kā veicas jums, mani mazie ultra-patriotiskie draudziņi?
Link900|nopel mani

Brīvdienu jociņš [16. Jun 2014|12:45]
Nekas nevar būt labāks par vēsu Tērvetes Senču alutiņu. Ja nav vēss Tērvetes Senču alutiņš, tad der arī silts. Ja nav silta, tad arī tukšs, būs ok - "still better than Aldaris". Varbūt vienīgi izņemot Sievišķo.

Arī tāpēc, ka sakrājot čupiņu tukšu Tērvetes Senču alutiņu var iegūt savā īpašumā vienu pilnu.
Linknopel mani

[13. Jun 2014|10:52]
Pilnmēness ir tad, kad redzi no rīta dažus nobrauktus suicīd-ežus un, tad, kad sēžot darbā jāiet stumt ģīmī auzas jau pirms pusdienām, jo gribas ĒST!!
Link300|nopel mani

Mājokļa jautājums [10. Jun 2014|22:44]
Nesaprotu gaisā piekārtos vannasistabas skapīšus. Tagad mode tāda, skapītis vairs nestāv uz grīdas, bet ir piestiprināts pie sienas un apakšā tam ir brīva telpa. Arī šim modes untumam pēc neilga laika sprīža vajadzētu doties uz vēstures mēslaini. Skapītim ir jāstāv uz grīdas, nevis jākarājas gaisā. Jo īpaši mūslaiku vannasistabās, kur jau tā ir maz vietas un katram telpas kubikcentimetram var būt izšķiroša nozīme, jo īpaši, ja runājam par rezultātiem un performanci vienā no apdzīvojamās platības svarīgākajām zonām. Zaudējot vietu skapītī, kur ielikt kādu praktiski noderīgu mantu mēs iegūstam vietu, kur nevar ielikt nekādu mantu. Neatbalstu. Ok, ja uzliekam šo kompozīciju uz kājiņām, tad es varētu iziet uz kompromisu.

Toties atbalstu paklājus. Tieši tā. Kad būšu liels un bagāts, man mājās būs foršs paklājs. Šeit es nedomāju tos sovoku sintētiskos sūdus, ko var novērot blokmājās pa visu telpas perimetru. Te es domāju kvalitatīvu paklāju, kas ir darintāts ar rokām no kāda Austrumu dzīvieka vilnas. Gaumīgu un pieskaņotu interJēram. Vienīgi tas nedaudz liek domāt par to ļaužu likteņiem, kas ar savām rociņām tos ir darinājuši un par to, visticamāk, saņem grašus. Tā paklāju būšana Austrumos ir dikti interesanta un ar ļoti lielu pievienoto vērtību.

Esmu vienkārši pavilcies uz reklāmu:
http://www.delfi.lv/news/national/commercials/apmekle-afkhami-nassera-veikalu-riga-un-padari-savas-majas-labakas.d?id=44595822
http://afkhaminasser.lv/

Negribas nemaz prasīt, cik tāds skaistums maksā, es varētu iedomāties, bet aiziet uz to veikalu es gan gribētu. Labi paklāji ir tiešām forši.
Ok, šitas bija nedaudz pārspīlēti.
Link800|nopel mani

[4. Jun 2014|10:48]
Par Latvijas sieviešu basketbola izlasi:


Fotogrāfijā redzamas Baiba Eglīte, Liene Priede un Zane Eglīte.
Bildē nav iekļuvušas Kristīne Vītola un Kristīne Kārkliņa.
Link200|nopel mani

[3. Jun 2014|22:01]
Šodien skrienot dienišķo skrējienu man piesējās putns. Lidoja man apkārt ķērkdams. Putns bija jūtami lielāks par zvirbuli, bet nedaudz mazāks par balodi. Slaidāks. No apakšas - balts vēders un balti spārni tajā daļā, kas tuvāk pie ķermeņa, pārējā spārnu daļa melna un galva arī melna. Lidinājās man blakus un brēca kā mazs bērns vai kaķis. Tā, ar emociju. Blakus lidoja arī otrs tāds pats, bet klusēja. Abi lidoja tā planējoši.

Domāju, ka ķērcošais putns bija zīme. Zīme, ka man jāturpina skrējiens. Es turpināju skrējienu.

Vēlāk:
Ķīvīte!


Un te ķērcieni:
https://www.youtube.com/watch?v=OTA00jjIHTg
Link400|nopel mani

Masīvs tests. [3. Jun 2014|12:47]
Veicot padziļinātu izpēti pusmūža krīzes fenomena pētīšanā Eiropas Savienības zinātnieki nonākuši pie kritēriju saraksta, kas ļauj salīdzinoši ātri un precīzi noteikt, vai persona pārdzīvo šo krīzi. Pie tam, šie kritēriji ir pielietojami gan vīriešiem, gan sievietēm, gan hermofrodītiem. Katrai personai, kas ir vecuma grupā 30-58 gadi būtu ieteicams veikt šo ātro "ekspress" testu:

1.Regulāra multivitamīnus un zivju eļļas lietošana.
2.Regulāra skriešana (vairāk, nekā 2,5km vienā reizē).
3.Regulāra grāmatu lasīšana.
4.Piedalīšanās Eiroparlamenta vēlēšanās.
5.Lēkšana ar gumiju vai ar izpletni.
6.Nesportošana un neveselīga ēšana.
7.Vēlme mainīt darbu.
8.Labas automašīnas iegādāšanās.
9.Pārvietošanās ar velosipēdu.
10.Regulāra tējas vai kafijas dzeršana.
11.Teātra vai kino apmeklēšana.
12.Veselības apdrošināšanas polises iegādāšanās.
13.Telefona bez pogām iegādāšanās.

Ja jums atbilst vismaz 4 no šiem kritērijiem, tad ir pamats satraukumam. Lai mazinātu satraukumu, speciālisti iesaka nesatraukties un lietot aptiekās nopērkamus preparātus.
Link200|nopel mani

[2. Jun 2014|21:43]
Kurā brīdī šlipse ar nogriezto galu nāca modē? Tikko vēl nebija, bet tagad jau ir visur. Pēc mana novērojuma tas notika pirms kāda mēneša (bet es noteikti smagi kļūdos). Tagad, ja iet uz darba interviju ar parasto šlipsi, tad vairs nav stilā? Un vai tagad man jānomaina visa mana kaklasaišu kolekcija? Un kad nogrieztā šlipse izies no modes? Kad nāks atpakaļ vecais labais standarts? Kā tur īsti ir, kurš zin pareizās atbildes? Varbūt kāds modes blogeris varētu ieviest skaidrību.
Link900|nopel mani

[30. Maijs 2014|21:09]
[Tags|]

Peldēties šajā laikā ir vienkārši superīgi! Ūdens vairs nav tik auksts, lai tajā ielīst būtu grūti, bet tas vēl ir tik vēss, lai patīkami veldzētu. Jo īpaši pēc dienišķā skrējiena. Sēdēju darbā un domāju par šo foršo brīdi. Principā process ir sācies, tagad līdz vēlajam rudenim pēc katra skrējiena būs simboliskā pelde.
Linknopel mani

[28. Maijs 2014|11:52]
Gribu redzēt šo filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=1EgLratRB7A

Latviešu filma par basketbolu. Autors tas pats, kas ļoti labajai filmai "Padoties aizliegts". Bet jāskatās arī tāpēc, ka tik maz mums Latvijā pēdējā laikā taisa filmas, ka ir jāatbalsta visi censoņi. Vēl jo labāk, ja kinoteātrī un maksājot naudu. Tiesa gan, maziņa lažiņa ar to, ka var redzēt tikai vienā kinoteātrī un tikai kaut kādos nelaikos, proti, pagaidām tikai šodien vai nākamo otrdien. Pārējais laiks kino ir atvēlēts ārzemju šitiem. Pagaidām man nav iespēju šo filmu redzēt.

Īstenībā es ļoti nesaprotu šo visu latviešu filmu nerādīšanu kino. Uz īsu momentu kaut ko kaut kad parāda un tad viss, ar uguni nesameklēsi, ne diskā, ne kā citādi, torrentā arī, protams, nav. Smieklīgākais, ka es pat būtu gatavs maksāt mazu bet godīgu atlīdzību par vietējo kino, bet nav jau iespējas. Es arī ticu, ka es neesmu vienīgais ar šādām domām.
Link100|nopel mani

[24. Maijs 2014|14:41]
Līdz šim vairāk sliecos vēlēšanās nepiedalīties, bet laikam uz mani iedarbojās priekšvēlēšanu reklāma. Izlasīju vienu Edvīna Šnores rakstu. Likās ļoti pamatots un argumentēts viedoklis, bez histērijas. Jau iepriekš biju to ievērojis. Padomāju, nebūtu slikti, ja attiecīgajā eirogalmā būtu vismaz viens cilvēks no Latvijas, kas spēj argumentēt savu viedokli vismaz vienā jautājumā. Paņēmu pasi, aizgāju uz vēlēšanu iecirkni. Pirms balsošanas paņēmu bukletiņu, kurā bija visu partiju programmas un kandidātu saraksti. Pārlasīju. Riebīgi, bet interesanti. Amizanti, ka čupa ļaužu pat nespēj normāli uzrakstīt savu partijas programmu, daudzi nenorāda savas valodu prasmes, man tāda informācija likās interesanta. Tie kas norāda, tie arī norāda, katrs savādāk, cits "runā, raksta, lasa", cits zin labi, teicami, vai sarunvalodas līmenī. Mani vienmēr ir interesējis, kas ir tas mistiskais "sarunvalodas līmenis". Ok, novizījos no tēmas. Pēdējā partija bukletā bija Šnores partija ar kodēto nosaukumu "NA". Viena no pirmajām lietām, ko viņi norāda savā programmā ir, ka "NA uzskata, ka Latvijas dalībai ES nav ģeopolitiskas alternatīvas". Nedaudz padomāju un sapratu, ka es šo pasākumu pisu. Ja man kārtējo reizi mēģina iebarot sūdu, tad, lai ēd paši! Ja balsoju par izvēlēto kandidātu, tad es ar to atbalstu šos melus. Atstāju bukletiņu uz galda un aizgāju mājās. Tikai sabojāju garastāvokli.
Link700|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]