Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[18. Mar 2018|20:48]
Dienas tematiskā dziesma:
https://www.youtube.com/watch?v=0nARQdxIYMc

Dziesma, diemžēl, joprojām turpina nezaudēt aktualitāti.
Linknopel mani

[16. Mar 2018|16:43]
Vai gadījumā nepastāv korelācija starp reklāmām radiostacijās, kurās reklamē darbu MC Donaldā un ātros kredītus? Un vai šīs reklāmas nav vairāk sastopamas Eiropeiski hītiskajās radiostacijās? Tāds retorisks jautājums man radās paklausoties vienu otru šādu radio. Gan jau visādi tirgus pētnieki ir izpētījuši, kur ganās viņu potenciālais pircējs, diez vai viņi to piķi par reklāmām šauj uz dullo.

Nē, labi, jautājums nebija retorisks. Man tiešām būtu interesanti uzzināt, kuru radio klausītājus uzskata par potenciālākiem MC Donalda darbiniekiem, kurus par ātro kredītu ņēmējiem u.t.t. Šādi pētījumi noteikti ir. Nebūtu slikti uzmest aci. Protams, lai veiktu stereotipiskus secinājumus! (kā gan citādi!)
Link300|nopel mani

[15. Mar 2018|10:32]
Vakar noskatījos jauno latviešu kinofilmu "Paradīze 89". Man nepatika. Gāju skatīties kompānijas pēc, jo filmas žanrs noteikti nav manējais. Nevar īsti saprast, kam tā filma bija domāta - pieaugušajiem (tādiem, kā es, kuri tajā laikā bija galveno varoņu vecumā) vai arī bērniem. Man šķiet, ka ne vieni, ne otri nebija īsti apmierināti. Lai gan par sīčiem es nezinu, varbūt tiem viss vienalga. Filma ir piebāzta ar Padomju klišejām. Tiek arī nevajadzīgi mēģināts iepīt kaut kādus politiski tautiskos jautājumus, lai padarītu šo filmu par kaut ko vairāk, nekā bērnu filmu, bet tas izskatās ļoti neveikli.
Ir arī savas pozitīvās puses. Atšķirībā no vienas otras citas nesenā laikā tapušas latviešu filmas, šeit var pamanīt, ka cilvēki, kas to radījuši nedara šādu darbiņu pirmo reizi. Piemēram, kā ir veidoti filmas skati, kameras kustība, vēl viena otra niansīte. Arī par spīti klišejām, tomēr var uzteikt tos, kuri ir vākuši filmas rekvizītus. Var jau būt, ka nebija dikti jāvāc, varēja paņemt no kādiem kino fondiem un dot vaļā, bet tomēr, varēja palūrēt uz visādām Padomju mantām. Kopumā - iesaku tikai ziņkārīgajiem, kuriem nebūs žēl laika un naudas.
Link1000|nopel mani

[14. Mar 2018|09:04]
Šķiet, ka vakar vakarā pirmo reizi redzēju āpsi savvaļā. Braucu tumsā pa ceļu, ļoti mazs ātrums, līkumā redzu kaut kāds tāds sivēnveidīgs, gaiši pelēks ar melnu strīpu kaut ko šņakarējas ceļa malā. Citu minējumu man īsti nav, ne suns ne kaķis tas nebija. Jenotiem arī ir strīpa, bet to forma būtiski atšķiras un tos laikam Latvijā nav tik viegli sastapt. Izmērs arī ir cits. Šie laikam guļ ziemas miegu, tagad ir pavasaris, tātad arī tas sakrīt. Žēl, ka nesanāca nopētīt sīkāk.
Link900|nopel mani

[12. Mar 2018|17:46]
Izlasīju interesantu ziņu par to, ka gandrīz 60% amerikāņu uzskatot, ka Tramps (viņu prezidents) ir rasists. Te:
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/775930-gandriz_60_amerikanu_uzskata_ka_tramps_ir_rasists

Visinteresantākā bija šī vieta:
"Astoņi no desmit respondentiem, kas Trampu uzskata par rasistu, ir melnādainie, trīs ceturtdaļas – latīņamerikāņu izcelsmes, bet gandrīz puse – baltādainie iedzīvotāji."

No tā mēs secinām, ka Trampu par rasistu uzskata 205% respondentu (no tiem, kas viņu uzskata par rasistu). Tas nebūt nav nereāli, jo viņš nepatīk daudziem. Vai arī, ka cilvēki var vienlaikus būt dažādās krāsās un ar dažādu izcelsmi. Piemēram, vienlaikus baltādains, melnādains un latīņamerikāņu izcelsmes. Arī nav nereāli.

Interesanta lieta tā statistika. Cik, diez, no respondentiem, kas Trampu uzskata par rasistu bija baltādaini un vienlaikus arī melnādaini? Cik bija vienlaikus latīņamerikāņu izcelsmes un baltādaini? Cik bija citā krāsā un citas izcelsmes? Kādā gan krāsā bija tie nabadziņi, kas Trampu neuzskata par rasistu? Virkne neatbildētu jautājumu...
Link200|nopel mani

[7. Mar 2018|09:53]
Noskatījos jauno latviešu kinofilmu "Kriminālās ekselences fonds". Filmai bija virkne negludumu, bet kopumā man patika. Līdz galam pat nezinu, kāpēc, vai tie bija vairāk dzīvīgie dialogi, nekā standarta pašmāju kino, vai tas bija tāpēc, ka filmas aktieru sejas nebija tās, kuras jau sen ir apriebušās no citām filmām vai teātra. Varbūt tas, ka tā bija komēdija, kurā pat bija virkne smieklīgu joku un epizožu. Varbūt man vairāk patika tas, ka Latvijas kino parādās arī šāda tipa filmas, kas parāda, ka veiksmīgu filmu var uztaisīt arī šādā veidā, nevis tikai atlasot kaut kādu tur skrastiņu, anužīti vēl tamlīdzīgas sejas, paņemot kādu Padomju laikā skolotu vai popularitāti guvušu režisoru un piebāžot ar tiem stīvajiem dialogiem. Ā, un vēl vajag piķi. Jo vairāk, jo labāk un vēlams, ka tas ir valsts piķis.

Bija lietiņas, kas filmā nepatika. Kaut vai pati pirmā minūte - neesmu speciālists, bet operatora darbs... bļā... nu, es neuztaisītu sliktāk (jo esmu slikts "operators"). Nepatika, ka stāsts bija saraustīts un vairāk sastāvēja no virknes visādu epizožu un nebija saturīgas kopējas sižeta līnijas. Vardarbīgā epizode likās tāda mazliet nesaprotami neīsta un lieka. Arī rupjības uz beigām jau sāka apnikt.

Bet, kā jau teicu - kopumā man patika. Iesaku. Atbalstiet ar savu naudu šādus projektus, varbūt tad kāds vēl kaut ko uztaisīs.
Link200|nopel mani

[25. Feb 2018|11:07]
Vakar biju slēpot un man ļoti patika. Vai nav sākusies kaut kāda distanču slēpošanas mode? Izskatās, ka tautas nav maz un slidsoli arī viens otrs nemākulītis ir samācījies, sīkos arī ved un māca slēpot. Tīri jauki. Vēl jaukāk būtu, ja tuvākā trase mājām nebūtu tik megatālu. Slēpošana liek šķēršļus manam taisnajam un pārliecinošajam ceļam resnēšanas un tizluma virzienā. Šodien arī būs jāiet uzlikt viens šķērslītis.

Nē, bet no otras puses, nav gan sākusies nekāda slēpšanas mode, jo no maniem draugiem principā neviens neslēpo. Ja neskaita vienu. Kurš patālu dzīvo un nekāda kopslēpošana īsti nesanāk. Daži it kā šļūkājot pa divām sliedēm, bet to arī esmu tikai nostāstos dzirdējis. Mana mūžīgā sāpe. Agrāk kalns un dēlis, tagad slēpošana. Mans vientuļais ceļš pie endorfīniem... Labi, ka vismaz Pikačū mani saprot, viņš tagad tieši sēž krēslā man pretī un piekrītoši klusē.
Linknopel mani

[2. Jan 2018|21:59]
Es parasti neierēcu, bet, kad es ierēcu, tad daru to skaļi un par tādiem jokiem, kā šis:
https://www.youtube.com/watch?v=EhP6RmXOPXI

vēlāk:
https://www.youtube.com/watch?v=muZHnZkhCPs

vēl vēlāk:
Ha! Viņi turpina izņemt video no jūtūbes. Dave Chappelle jociņš.
Link100|nopel mani

[2. Jan 2018|11:27]
Viens no aizgājušā gada atklājumiem man ir viskijs. Kaut kad senāk biju veicis pārdrošu mēģinājumu kļūt par viskija baudītāju - nopirkām ar draugiem dažus viskijus un mēģinājām ostīt, dzert pa mazam malciņam un kaut ko tur sasmaržot un sagaršot. Pēc tā visa sapratu, ka tā ir māžošanas un viskijs ir jādzer ar šotiņiem vai ar kolu, bet tā ākstīšanās ar atšauto mazo pirkstiņu un pārdomām par lietainu vasaru un citrusa notīm jāatstāj visādiem pamuļķiem.

Pagāja gads vai divi un, kā sanācis, kā ne, padzēru labu konjaku un sapratu, ka tas ir tīri garšīgs dzēriens. Jādzer, protams, pa mazam malciņam, sagaršojot un izbaudot. Arī dzērienam ir jābūt kvalitatīvam. Mazo pirkstiņu var neatšaut un visas notis var nesagaršot, bet tas ir labs dzēriens, ja primāri vēlies, nevis sasniegt kaut kādas promiles, bet gan parunāties ar sakarīgiem sarunu biedriem un labi pavadīt vakaru. Gala beigās, ja sanāk izdzert vairāk, tad dzerot pēc šīs tehnoloģijas, galva sāp mazāk, jo dzerot tīrajā, bez visādiem cukurotajiem burbuļūdeņiem vai sulām paģiras ir mazākas. Bet pieredze liecina, ka šādā veidā iedzert par daudz īsti nesanāk (cik tad tu tā izdzersi pa mazam malciņam). Var jau, bet vidējais izdzertā tilpuma rādītājs tādā pašā laika posmā noteikti ir mazāks, nekā rumkolas vai viskijkolas variantam. Vienīgais, kas var sanākt – ilgs vakars, jo ātri piedzerties un atlūzt īsti nesanāk. Tāpēc labāk ir nodrošināties ar sakarīgiem sarunu biedriem un pārrunu tēmām.

Tātad, padzēris labo konjaku nevarēju atturēties izmantot atlaidi un nopirkt savu pirmo iesala (malt) viskiju. Tas bija dārgākais par manis paša naudu pirktais dzēriens manā dzīvē. Atbilstošā kompānijā atkorķējām un ar bažām iemalkoju. Bija pārsteidzoši labs. Gan smarža, gan garša. Nekāda asuma, kas ir tik raksturīgs visiem standarta viskijiem, kurus biju līdz tam dzēris. Garša likās niansētāka, nekā konjakam. Konjaks vienkārši ir saldens (ar savām niansēm, protams), bet viskijs ir mazliet komplicētāks.

Turpināšu šo savu mazo neķītro vaļasprieciņu arī šajā gadā. Jau pētu, ko varētu vēl iegādāties un nolikt plauktā blakus savam pusizdzertajam pirmajam viskijam (un citiem plaukta dzērieniem).
Link200|nopel mani

[1. Jan 2018|18:39]
Tikko lauzu savu jaungada apņemšanos - neēst cukuru (apēdu 2 cepumus). Bet, ja tā padomā, iespējams, ka es kaut ko tādu ēdu jau pa nakti.

Atcerējos, ka pirms dažām dienām redzēju ļoti kārnu sievieti, kurai kājeles bija tik resnas, kā manas rokas (man nav resnas rokas). Izskatījās ļoti neveselīgi, būtu ļoti jāuzmanās, lai šādu cilvēku nesalauztu. Vismaz tāda ir sajūta. Labi ģērbusies bija, vazājās pa veikalu. Biju par tādām dzirdējis vai lasījis internetos, tagad ieraudzīju arī dzīvē. Nepatīkams skats...
Link100|nopel mani

[30. Dec 2017|15:49]
Vakar skatījos televizoru. Rādīja TV Panorāmu. Sadusmojos par vienu sižetu. Tas bija par kādu pagastu un tā nodarbinātības problēmām. Kāds vīrs nedaudz virs pusmūža žēlojās, ka esot izgājis valsts apmaksātus metinātāja kursus un viņam piedāvājot darbu par 700 EUR uz rokas. Tas esot ļoti maz, nekas pāri nepaliekot, jo esot jāpārceļas uz tuvējo pilsētu (20-25km attālumā) un visa nauda aiziešot par dzīvokli. Tā vietā viņš labāk mēģināšot atrast darbu vietējā sociālās aprūpes centrā. Mans minējums - par minimālo algu (labākajā gadījūmā). Ar šo varam kārtējo reizi pārliecināties, ka zināmai sabiedrības daļai galvā ir sūdi. Starp citu, man ir zināmas, ar vis kaut ko pamatotas aizdomas, ka 700 EUR uz rokas par metinātāja darbu konkrētajā situācijā varētu būt pārspīlēts cipars, domāju, ka viduvējs metinātājs saņem vairāk. Nu, pārbaudes laikā varbūt arī ir tie 700 EUR. Tam vīram vienkārši negribās neko mainīt savā dzīvē. Varbūt uz pilsētu nevar izbraukāt ar mašīnu, jo tiesības par braukšanu dzērumā atņemtas. Visticamāk, vienkārši parasts alkāns, kas negrib strādāt un cer, ka vietājā SAC varēs laist luni un vēl dzerstīties paralēli. Tā mums te ir ar to bezdarba problēmu Latvijā. Izmācās par valsts naudu un vēl ņaud, ka nevar iztikt ar 700 EUR mēnesī. Simts punkti viņam nav nekādu nepilngadīgu bērnu, dzīvo ar sievu savā lauku mājā vai dzīvoklī ar komunālajiem un apkures izdevumiem, kas tuvi nullei. Bļ... 700 EUR tādam ir par maz. Ar sūdainu mietu tādus. Un uz raktuvēm. Uz kūdras purvu varbūt labāk. Nezinu, vai mums te ir kādas pieklājīgas raktuves.
Man ar augstāko izglītību savu dirsu vajadzēja ilgi plēst, kamēr es šitādu ciparu pārsniedzu. Bļ... 700 EUR. Alkāni nožēlojamie. Brauciet uz savu faking Īriju ielasīt, tur jūs gaida.
Link2000|nopel mani

[27. Dec 2017|11:20]
Bija kaut kāds teiciens apmēram par to, ka var aizvest meiteni prom no ciema, bet ciemu no meitenes gan nē. Ar mani ir līdzīgi, bet mazliet citā virzienā. Mans ienākumu līmenis palēnām ir nonācis tur, kur tam arī vajadzētu būt. Apskatījos CSP datus par Darba ņēmēju skaita sadalījumu pēc darba ienākumiem un jutos iepriecināts. Protams, nedaudz skumdina ēnu ekonomika, kas neparādās šajos datos, bet tas manu prieku daudz nemazina. Neskatoties uz šo visu, vecos ieradumus no manis laikam izdzīt nevarēs. Konkrēti kapeikas pišanu. Esmu izcils sīkstulis. Šogad esmu mācījies būt dāsnāks un tērīgāks, kas arī atspoguļojas vidējo mēneša tēriņu pieaugumā, bet no ieradumiem tikt vaļā nav viegli. Bet tas mani neskumdina. Šī brīža sezonālais skopuma hīts ir tāds, ka pa svētku laiku, kad saldumi darbā ir pieejami gandrīz vienmēr, tie ir tā labi jāsaēdas, tad var ietaupīt uz pusdienām. Var vienkārši neiet ēst. Vai arī var doties līdzi kolēģiem uz ēstuvi un kolēģim, kurš grib ēst tikai otro, tu vari palūgt, lai paņem pilno pusdienu komplektu ar zupu. Cenas starpība ir smieklīgi maza un tu par mazu bet godīgu atlīdzību vari tikt pie zupas krietni zem eiro. Lieliska uzvara!
Kopumā es domāju, tas labi kopsavelk arī šo manu gadu.
Link500|nopel mani

[21. Dec 2017|21:42]
Tikko secināju, ka mana gulta ir atbīdījusies jau ~20cm no sienas. Agrāk tā stāvēja pie pašas sienas. Vairs nebīdīšu atpakaļ un ar interesi vērošu, cik tālu tā aizies. Baigi tālu jau neaizies, jo pretējā siena nemaz nav tālu. Bet tomēr interesanti - tagad katrs rīts ir kā neliels pārsteigums. Nekas jau traks nenotiek, es laikam vienkārši pārāk aktīvi pa miegam griežos uz otru sānu.

Nesen uzzināju, ka es nebaidos vazāties, pa kapiem naktī (ja nu tas kādreiz dzīvē ir nepieciešams). Tur nav nekā tāda, no kā būtu jābaidās. Tomēr man liekas mazliet bailīgi kādreiz ierakstīt audioierakstu tajās 8 vai cik tur tās stundās, kamēr guļu. Tas būtu ļoti dīvaini.

Jā, dīvaini, ka es nebaidos no tā, ka mans mobilais dara visādas lietas, par ko es nekā nezinu.
Linknopel mani

[22. Nov 2017|19:38]
Vakar ar nepacietību gaidīju filmu par Zolitūdes Maximu. Jāteic, ka biju visnotaļ vīlies. Nekā interesanta. Vienīgā filmas vērtība bija dzirdēt Maximas advokāta viedokli, kuru, droši vien, tik plaši nedzird, jo visi pārējie jau runā, kur vajag un kur nevajag. Analītikas nekādas un arī nekā jauna. Visu laiku gaidīju, kad fimas starplaikos palaidīs kādu Maximas reklāmu. Nesagaidīju. Ja godīgi, es aizmigu pēc noskatītām aptuveni divām trešdaļām. Pamodos, kad bija jāiet gulēt. Vabūt kaut ko būtisku palaidu garām, bet šaubos.

Visādi citādi var piekrist divām izskanējušajām domām - tas viss ir nevis dažu cilvēku rīcības rezultāts, bet gan vairāku simtu rīcības rezultāts. Un tam, ka Latvijas iedzīvotājus var vienkārši nopirkt par atlaidi uz riekstiņiem vai vēl kaut kādu sūdu. Baigi lēti tas ir. Gribētu es redzēt, kā Maxima līstu no ādas ārā, ja viņu apgrozījums pēc tās sabrukšanas nokristos kaut vai par kādiem 20-50% un pēc pāris mēnešiem neuzkāptu vis atpakaļ (es te pat nerunāju par 80 vai 100%). Tagad viņi no nekādas ādas ārā līst netaisās un nekad to arī nav plānojuši, jo vairums iedzīvotāju ir tiešām ļoti lēti (atlaide uz riekstiņiem).

Kamēr gaidīju filmu, tikmēr pa to pašu kanālu fragmentāri paskatījos interviju ar kādu izglītotu muļķi. Tas ir tā, ka tu esi izskolojies visādās gudrās skolās un tev ir smalki papīri, smalks amats un tu vari izteikt visādas, citu cilvēku teiktas gudras domas, bet pats nespēj saskatīt kopsakarības sev apkārt, izdarīt atbilstošus secinājumus un piedāvāt konkrētus risinājumus. Sen nebiju skatījies TV un laikam atcerējos, kāpēc bez tā biju tik ilgi izticis (esmu pārāk neiecietīgs). Bet vispār Rēders ir kretīns. Tas uzaicinātais čalītis - ok, tāds viņš ir, tur neko nepadarīsi, bet kāpēc tajā brīdī, kad tas nabadziņš kaut ko lidinās savā iedomu pasaulē un filosofē par gudrajās skolās atklausītām gudrībām, kāpēc nevar viņu mazliet nolaist uz zemes? Piemēram, paprasīt, kāds tam, ellē ratā, sakars ar konkrēto sarunas tēmu vai mūsu situāciju? Nu, tad lai pasaka - sakars ir tāds un tāds, līdzīgais ir tas, un atšķirīgais tas, tagad būtu ieteicams darīt to un to. Jebkurš normāls savas tēmas eksperts to arī kvalitatīvi izdarītu. Nē, tā vietā klausāmies visādas stulbības. Rēders taču nav stulbs, viņš to visu pats redz, bet sēž un tēlo, ka ir dikti ieinteresēts.
Link500|nopel mani

[16. Nov 2017|17:26]
Dienas citāts:
"Bieži mainījis intereses - desmitajā klasē fanoja par hiphopu, bet 11.klasē jau fanoja par multfilmu «My little pony». Savukārt 12.klasē viņš jau bija kļuvis islāmticīgs."

No šejienes:
http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/648537-ekspertize_daesh_martins_melo_ka_nav_doti_ar_teroraktiem_saistiti_uzdevumi
Link500|nopel mani

[10. Nov 2017|20:03]
Bet vispār, skatos brangi cilvēki ir vis kaut ko sarakstījuši pa šo laiciņu. Nevar pat visu salasīt.
Linknopel mani

[10. Nov 2017|19:54]
Mans iecienītākais komiķis (stand up comedy žanrā) noteikti ir Džordžs Kārlins. Bet skatos, ka Luijs C.K. ar saviem aktuālākajiem jokiem ir veicis labu izrāvienu uz godpilno otro vietu:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/komikis-luijs-c-k-apsudzets-onanesana-kolegu-prieksa/812871

Šeit būtu vietā atzīmēt, ka TVNET un Apollo raksta teksts dienas laikā tika mainīts uz feminīmi politkorekto virzienu, ko var izspriest pat no raksta komentāriem. Pats raksts laikam ir ņemts no šejienes:
https://www.nytimes.com/2017/11/09/arts/television/louis-ck-sexual-misconduct.html

Bet pateicoties Luijam uzzinājām arī, ka kaut kur Amerikā darbojas kaut kādas neglītas komiķsievietes. Tas arī nav maz.
Link300|nopel mani

[25. Jul 2017|19:46]
Nesen uzzināju, kas ir miega paralīze. Angliski - sleep paralysis:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Intereanti. Tieši atcerējos kādu savu vecāku ierakstu:
http://klab.lv/~veed_logs/129035.html

Tajā laikā nezināju, kas ir miega paralīze, tāpēc vēl jo interesantāk. Kopš tā laika arī neko līdzīgu pieredzējis neesmu (man pietiks ar vienu reizi).
Linknopel mani

[24. Maijs 2017|21:01]
Ja skatās televīziju, tad daudz ko interesantu var uzzināt. Piemēram par jaunēkli, kas skrien apkārt Latvijai:
https://www.mapon.com/apskrien-latviju/

Mērķis ir ļoti ambiciozs - katru dienu pa 100km, tas ir ļoti daudz. Baigi jau negribās, lai čalis sapiš veselību, bet laikam bez tā šādu pasākumu nav iespējams veikt. Negribētos, lai sanāk pēc Ušakova parauga, kad paša uzliktais spiediens liek iet pāri savai veselībai. Bet izskatās, ka viņam pašam un viņa atbalsta komandai tomēr ir pietiekami daudz prāta, lai nedarītu galīgas stulbības, piemēram, dabūt nopietnu traumu un ar to spītīgi turpināt līdz nobeidzošajam noslēgumam.

Vārdu sakot, ieraksts tapa, lai es neaizmirstu par šo pasākumu un aizbrauktu paskriet kopā ar šito čalīti, domāju, ka ir jāatbalsta. Tāds, cik saprotu, arī ir viņa mērķis - iesaistīt arī citus [līdz]skrējējus.

Tikko iedomājos - loģistika būs mans vājais punkts. Kā tikt līdz skriešanas vietai un pēc tam atpakaļ uz mašīnu? Jāpadomā.
Link400|nopel mani

[19. Maijs 2017|18:46]
Maratona skriešanas speciālists:
http://www.tvnet.lv/sports/hokejs_2017/660948-kalvitis_sajutas_ka_pec_gara_maratona_skrejiena

(varēja vēl pakomentēt, cik tieši gara ir šī garā maratona distance)

Bet tas man atgādināja ar par pārējiem garo distanču skriešanas speciālistiem:
http://jauns.lv/raksts/izklaide/224677-bijuso-prezidentu-gunti-ulmani-celojuma-peru-sakoz-piraija
(foto galerija ir jauka)
Linknopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]