Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[21. Maijs 2024|10:44]
Vēl mazliet paturpinot varoņu tēmu. Hokeja komandas vārtsargs spēles laikā esot zaudējis 7kg svara. To te bazūnē pa TV, radio un Internetā.
Es varu pateikt, kā dažu stundu laikā var zaudēt 7kg, jeb 8% ķermeņa svara. Izdzer pudeli ūdens, nosveries, pačurā, vairākas stundas aktīvi svīstot sporto, ierobežo šķidruma uzņemšanu, pēc tam iztīri kuņģa un zarnu saturu (urīnpūslī vairs nekā nebūs pie tik aktīvas svīšanas) un nosveries vēlreiz. Vari sasniegt 7kg starpību. Ja sporta profesionālis ir zaudējis 7kg ūdens dažu stundu laikā, tad par to būtu nevis jākladzina apkārt, bet gan komandas ārstiem jāpadomā, kāpēc viņi ir ļāvuši sportistam strauji atūdeņoties viņu pietiekami nepadzirdot un neatvēsinot pārtraukumos. Un jābrīnās, ka noticis gandrīz vai medicīnisks brīnums, ka cilvēks vēl var nostāvēt kājās un nav zaudējis samaņu, un paskat, tik, vēl uzrāda augstus sprotiskos rezultātus. Vai arī ticamāka versija - jābeidz ticēt pasakām. Tas, manuprāt, ir no tās sērijas, cik kilogramus muskuļu kāds ir uzaudzējis mēneša laikā vai cik kilogramus tauku zaudējis nedēļas laikā. Bet ok, tas ir tikai mans viedoklītis, es taču neesmu valsts izlases vārtsargs, ko gan es zinu.
Link200|nopel mani

[21. Maijs 2024|10:14]
Vārdnīca ir viena no manām mīļākajām grāmatām. Latvijas izlases hokejisti pēc veiksmīgām spēlēm regulāri tiek saukti par varoņiem, vai viņu spēle tiek saukta par varonīgu.

Ko par to saka vārdnīca?
https://tezaurs.lv/varonis

Varonis
1.Cilvēks, kas sevišķi grūtos apstākļos, briesmās pašaizliedzīgi pilda savu pienākumu, aizstāv kādus ideālus, cīnās par tiem, pat riskējot ar savu veselību, dzīvību vai upurējot to.
1.1.Bezbailīgs, drosmīgs cilvēks.

Vai hokeja spēlē sportisti pašaizliedzīgi pilda savu pienākumu, grūtos apstākļos? Jā tas tiesa, bet tāpat to dara daudzi citi cilvēki, kas vienkaŗši iet uz darbu un pilda savus tiešos darba pienākumus. Miera laikā. Vai sportiski riskē ar savu dzīvību? Veselību? Ja hokejisti ir varoņi, tad kas gan ir tie, kas ar ieročiem rokās aizstāv sevi un savus līdzcilvēkus pret agresoru, kurš ir atnācis uz tavu zemi, lai tevi nogalinātu? Arī varoņi? Manuprāt, labi paēdušus izklaides industrijas darbiniekus saukt par varoņiem, kad tepat netālu notiek karš ir mazākais nepieklājīgi. Bet var pat neskatīties tik tālu, noteikti arī Latvijā ir noteiktu profesiju pārstāvji, kurus es drīzāk nosauktu par varoņiem, nekā labi pārtikušos melnā kaučuka dzenātājus. Visu cieņu sportistiem, bet žurnālistiem reizēm tomēr vajadzētu piedomāt, ko viņi raksta.
Link300|nopel mani

[20. Maijs 2024|15:49]
Vēl es tā padomāju, ka, ja padomju laikā būtu kāds pilsonis, kuram būtu pieeja visnošņurkušākajai viena iksa Maximai, tad viņš bez pārspīlējuma būtu viens no svarīgākajiem cilvēkiem visā valstī. Iedomājies, katru dienu brīva pieeja tik plašam produktu klāstam, kāds nebija pieejams visā plašajā padomijā. Alkohols, kafija, gaļa, tualetes papīrs, ziepes, nesapuvuši banāni, kokakola un vēl simtiem citu preču. Katru dienu. Un par vidējā cilvēka ienākumiem tu pat vari atļauties to visu iegādāties. Nerunājot pat par tādiem produktiem, kurus padomju cilvēks vispār nekad nebija redzējis un pat nenojauta par to eksistenci.

Un tomēr padomijā bija labāk, viss bija labāk. Plombīrs, desa un tautu draudzība.
Link200|nopel mani

[20. Maijs 2024|14:52]
Pēc skrējiena mājās apēdu saldējumu, kuru biju nopircis jau dažas dienas iepriekš. Biju nopelnījis. Līdz tam centos būt mazāk resns un ēst/dzert mazāk. Biju iegādājies Snickers saldējumu. Nebiju tādu ēdis. Bija tīri labs. Jo uz atlaidi. Ēdot atcerējos mūslaiku pasakas par aizgājušajiem padomju laikiem, kad viss bija labāks, tajā skaitā saldējums - kaut kāds mistiskais plombīrs, kuram līdzīgu nav pat mūsdienās. Pats par sevi padomju plombrīra saldējums ir tāds pats ārzemju produktu pakaļdarinājums, kā gandrīz viss padumjajā savienībā (auto, sadzīves tehnika, mūzika, kino, literatūra, pārtikas produkti u.c.). Ja jau tas plombīrs tajā gumijotajā vafeļu glāzītē ar to uzlipināto papīru bija tik izcils, tad kāpēc gan to nesākt ražot mūsdienās? Izkonkurēs taču visus snikerus, magnumus un rīgas piena kombinātus. Receptes taču nav zudušas, ņem un ražo! Izejvielas arī ir pieejamas. Nez kāpēc gan neviens neražo, laikam negrib kļūt par miljonāriem. Nevarēs ne atkauties no pircējiem. Ne tikai viss savoks būs šokā un autā vienlaikus, bet arī visa plašā pasaule. Tas pats ar visām mistiskajām doktordesām un vēl nezin ko. Bet gan jau neesmu vienīgais, kurš līdz tam ir aizdomājies. Jau gara acīm redzu lielveikalā tās nošņurkušās, viegli iespiestās vafeļu glāzītes ar to apaļo papīreli, kurš jānolaiza un kaut kur jāpielipina. Kur tu esi padomju plombīr?!
Linknopel mani

[20. Maijs 2024|13:43]
Vakar noskrēju Rīgas maratonu. Bija silti un pēc tam karsti, tāpēc arī rezultāts ir diez gan vājš. Bet tas, ka tā būs bija skaidrs jau no pirmajiem kilometriem. Skrēju ļoti prātīgi, taupījos (ne tā, kā vienmēr) un gāju savā tempā, bet siltums un svīšana sākās jau no pirmajiem kilometriem. Organizētāji bija parūpējušies par biežiem dzirdināšanas punktiem, kas mazināja kritušo skrējēju skaitu. Kā ziņo, nekādas nopietnas problēmas nevienam skrējējam nebija radušās. Pirmo reizi man nācās palīdzēt vienam kritušajam. Man blakus skrienošais nogāzās. Bija pie samaņas, bet nesaprata vispār neko, arī pateikt neko nevarēja. Izsaucām ātros. Pats pēc tam turpināju skriet. Būšu guvis siltā laika rūdījumu, lai varētu labi noskriet kaut kad rudenī kaut ko citu. Varbūt kādu ārzemju zemes skrējienu. Vēl mazo distanču skrējēji sūdzējās, ka esot bijis par maz dzirdināšanas punktu. Ja man būtu jāskrien tās mazās distances, es vispār nedzertu, bet sapratu, ka lielai daļai tā tomēr ir problēma. Citi gājuši distances laikā uz veikalu pirkt ūdeņus. Lažiņa no organizētāju puses. Visādi citādi normāls skrējiens. Jā, vēl man nebija saprotama tā biežā runāšana angliski (organizatori un izklaidētāji). Vairums skrējēju tomēr bija vietējie, tā luncināšanās un izdabāšana kaut kā derdzas. Un tā katru gadu. Nevienā maratonā ārzemēs es neesmu tādu tizlumu novērojis.
Link200|nopel mani

[17. Apr 2024|12:11]
Ļoti interesants raksts par militārā dienesta aktualitātēm Latvijā:
https://ir.lv/2024/04/03/man-vairs-nav-bail/

Labs raksts. Vienīgi riktīgi kretinē, ka visi intervējamie norāda, ka vecāki ļoti pretojušies dēla dienestam. Minētas vecāku bažas un asociācijas ar padomju armiju. Jaunais cilvēks vēlas, bet memme un papucītis vēl turpina dzīvot kaut kādās savās slimajās fantāzijas par padumjajiem laikiem un spurojas pretī. Kādā mucā, diez, ir jādzīvo, lai tik ilgi spētu ignorēt realitāti un tā vietā izvēlētos dzīvot vairāk, nekā 30 gadus vecā pagātnē.
Link1100|nopel mani

[9. Apr 2024|17:27]
Lūk, pamācoša ziņa. Tam urļikam, kurš uzbruka jaunietiem ar Ukrainas karogu ir iedots reāls cietumsods:
https://www.delfi.lv/161/criminal/56411588/virietim-par-uzbrukumu-ukrainas-karoga-nesatajam-piespriez-divu-gadu-cietumsodu

Pirmajā instancē urļiku palaida vaļā, bija tikai jāsamaksā sodiņš, tāpēc arī varēja tiesas zālē caur TV kameru ieņirgt sejā visiem latviešiem (un arī ukraiņiem). Reālu cietumu šim mēslam piešķīra, ne tāpēc, ka mums būtu godīga tiesu sistēma, bet gan tāpēc, ka cilvēks, kuram tas nelikās taisnīgi nevis samierinājās, bet gan rīkojās. Tas bija advokāts Egons Rusanovs, kas bez atlīdzības aizstāvēja šī jaunieša (un arī sabiedrības) intereses un panāca šo rezultātu. Visu cieņu! Ja mūsu sabiedrībā būtu vairāk šādu cienījamu cilvēku, mēs dzīvotu daudz labākā valstī. Ja paši neko nedarīsim, tad arī nekas uz labo pusi nemainīsies.

Ja paši neko nedara, tad beigās nonāk līdz tādam dzimtcilvēku līmenim, kad, ja tev ir piedirsta kāpņutelpa, ierēdņi tevi apzog, bet par pensiju jāmirst badā, tad vienīgais, ko tu spēj iedomāties ir ierakstīt viģeoabraššeņije, kurā sauc "puķin pamagi", jo pats neko neesi spējīgs darīt tikai tikai vaidēt un gaidīt cara žēlastību. Tā vietā, lai pieceltu savu dirsu un pats kaut ko izdarītu lietas labā.

Tādi cilvēki, kā attiecīgais advokāts ir tie, kas atgriež ticību, ka mūsu sabiedrība neiet šajā dzimtcilvēku virzienā.
Link200|nopel mani

[9. Apr 2024|14:10]
Kāds žanra klasiķis reiz teicis, ka,
Ja tu ļoti vēlies, lai rusņa runā latviski, tad pats ar to runā latviski. Un visa Latvijas rusņa slepeni sadosies rokās un sāks mācīties latviešu valodu.

Tā arī ir, varu to apliecināt. Vairāk, nekā 10 gadus Latvijā krieviski nerunāju, bet vietējā rusņa, pavei, ā-re-če, pat tā, kura nezina latviešu valodu, kaut kur tomēr kaut kādus vārdus atrod un sāk kaut ko steberēt. Tovu breinumu!

Ir protams, arī pretējais viedoklis - latvietim Latvijā ir jārunā krieviski, jālasa krievu subtitri, jāklausās krievu valoda. Jādzīvo draudzīgi. Draudzīgi krieviskajā. Nu, ja - nevajag taču būt tādam nacītim un konservam, jādzīvo draudzīgi. Valoda taču ir tikai instruments.

Problēma nav rusņa, problēma ir rusņas kakas latviešu galvās. Kad tie cilvēki beidzot to sapratīs?

Vēlāk.
Kā izrādās, gandrīz visi Latvijā prot latviešu valodu. Nemaz nezināju šādu statistiku:
https://lvportals.lv/dienaskartiba/356299-89-latvijas-iedzivotaju-kuru-dzimta-valoda-nav-latviesu-spej-sazinaties-latviesu-valoda-2023
Tātad, tikai un vienīgi attieksmes jautājums.
Linknopel mani

[9. Apr 2024|08:45]
Jau kādu laiku notiek ņemšanās ar sabiedriskajiem medijiem krievu valodā, vajag vai nevajag. Nekad neesmu dzirdējis par elementāru risinājumu - aizvietot rusņas tv kanālus uzliekot krievu subtitrus latviešu TV kanāliem. Kur ir problēma? Ja tu neproti latviešu valodu, tev nav nekādu probēmu uzzināt informāciju no LTV vai LSM. Skaties latviski ar subtitriem. Uzliec savā TV aparātā subtitru opciju. Vai arī speciāli arhaiskajai rusņai, kas ne tikai neprot latviešu valodu, bet arī nemāk uzlikt subtitrus vai lieto pagājušā gadsimta televizoru, var uztaisīt īpašu paralēlo TV kanālu ar subtitriem. Būs zināma specifika ar tiešraides ziņām vai raidījumiem, bet arī to var nodrošināt, gan jau ir AI risinājumi vai var arī dažas reizes dienā noalgot veiklos cilvēkspēkus, kas speciāli apdalītajiem tulko mutiski, bet AI to pārvērš subtitros. Nē, skaidrs, ka rusņai tāpat nepatiks un neskatīties, bet tagad jau arī neskatās, tāpat skatās kremļa propagandu. Ar titriem vismaz neviens nevarēs bezdēt, ka viņiem nav iespēju mācīties valodu.

Starp citu, bija taču cepiens par to, ka kinoteātros ir jānovāc rusņas subtitri. Tu atnāc uz Holivudas filmu, bet tev jāskatās ar latviešu un rusņas subtitriem. Kādā sakarā? Bet neaizliedza. Joprojām esi spiests skatīties Bredu Pitu vai Supermenu, pa-krievisko. Te, redz, titri ir un būs, rusņa nesūdzas, ka Supermenu vai Betmenu nesaprot, bet LTV subtitrus nevar uzlikt.

Neesmu gan mēģinājis, varbūt LTV ir krievu subtitri? Nu, diez vai, ja būtu, tad jau nebūtu īsti, par ko cepties.


Vēlāk.
Man novērojums, ne tikai no komentāriem, bet jau sen ir tāds, ka galvenā probēma ir nevis russkojazičnie, bet gan rusņa daudzu latviešu galvās. Tie ir tie idioti, kas trijatā sarunājoties ar vienu russkojazično latviski nerunās, bet runās krieviski. Tie ir tie idioti, kas vienmēr, visu savu dzīvi par normu ir uzskatījuši pāriet uz krievu valodu un nesaskata tur neko dīvainu vai nepieņemamu. Tie ir tie idioti, kurus šobrīd dikti kairina doma, par to, ka Latvijas pilsoņiem mediju saturs varētu tikt veidots tikai latviski. Vaimandieņ, tikai latviski. Padomā, tik, tavu nekaunību! Subtitri? Phe...

Vēl vēlāk.
Redzot, kas te notiek komentāros, mans iepriekš minētais tikai apstiprinās. Lūk, jums konkrēts piemērs. Es savā ierakstā piedāvāju aizvietot valsts fiansētus TV kanālus ar latviskajiem kanāliem vienkarši tiem uzliekot krievu subtitrus. Manuprāt, izskatīšanas vērts priekšlikums. Papildus tam, apšaubu krievu subtitru nepieciešamību kinoteātros. Nekā radikāla.

Te uzrodas kāds Anonīmais komentētājs, kam uzreiz svilst pakaļa no šādiem šausminošiem priekšlikumiem, tiek piesaukti ukraiņu bēgļi, balkrievu politieslodzīti un cita ļoti prasta manipulācija. Runa jau te nav par subtitriem. Problēma ir tajā, ka šādu, kā Anonīmiķis galvā ir rusņas sūds. Šie ļaudis vispār nevar to pieņemt, ka Latviju varētu padarīt mazliet latviskāku, viņiem šķiet, ka šādi ir labi. Ka pat var panākt solīti pretim rusņai. Runāt ar viņiem krieviski un cerēt, ka šie kļūs lojāli (wtf?). Tas arī ir tas iemesls, kāpēc tā otra kopiena latviski nerunā - ir daļa latviešu, kam šķiet pieņemami runāt Latvijā krieviski. Ja šādu cilvēku mums nebūtu, tad šī problēma jau sen būtu izzudusi.
Link3900|nopel mani

[8. Apr 2024|12:52]
Izdomāju padalīties ar ziņu, kuru "ziņās tev nestāsta", bet izrādās, ka tomēr stāsta gan. Tas ir par 20 000 ziloņu, kurus Botsvāna draud nosūtīt uz Vāciju:
https://www.bbc.com/news/world-68715164
https://jauns.lv/raksts/arzemes/600482-botsvana-draud-uz-vaciju-nosutit-20-tukstosus-zilonu

Te arī kāds, izskatās, visā nopietnībā pafilosofējis par iespēju šos ziloņu migrantus uzņemt Vācijā:
https://www.politico.eu/article/botswana-elephant-germany-migration-plan/

Gan jau uzņems, viņiem jau vajag 20 000 zilonus-inženierus un ziloņus-dakterus. Kādā piejūras zemienē, Elbas krastos. Vācijā gan ir gandrīz 10x blīvāka apdzīvotība, nekā Latvijā, nebūs viegli. Kalnos arī zilonīši nevar dzivot, jo viņiem būs auksti. Tas būtu interesants eksperiments. Ja jau Hannibals šitos zvērus dabūja caur Alpiem ar savām aizvēsturiskajām zvēru uzturēšanas tehnoloģijām, tad mūsdienās ir visas iespējas.

Botsvāna īstenībā ir visaugstāk attīstītā Subsahāras valsts. Viņi varētu arī atsūtīt tos ziloņus. Es atbalstu.
Linknopel mani

[6. Feb 2024|15:21]
Krietns pilsonis vairs nezina, kur labāk iepirkt ikdienas preces. Rimi mūs apkāš ar cenām. Maxima uzlika mīksto Zolitūdes traģēdijā, par ko sabiedrībai, diemžēl, bija nospļauties. Ok, laiks ir pagājis, bet tomēr, rūgtumiņš ir palicis (man, tev nē). Mego - urlu kantoris, kuram nesen vēl pirms dažiem gadiem uz 9.maiju kasieres sēdēja ar urlu bantēm + īpašnieki ir saistīti ar kriminālajāma aprindām un tur tirgojot rusņas preces (sūdīgākā opcija no visām). Lidl - kad atvērās sagaidīju ar lielām cerībām, tagad tas ir kļuvis par parasto Maximu ar visu no tā izrietošo sūdu, rindas pie kasēm, reizēm preču iztrūkums plauktos, akciju sludinājums atšķiras no realitātes veikalā (jā, es lasu tās reklāmas un iepērkos uz atlaidēm). Pie tam, Lidlā ir mazāk vietējā ražojuma preču, kas jau pēc definīcijas ir slikti.

Kas tad mums te paliek, Elvi un "vietējais Topiņš"? To man tuvumā nav un pat, ja būtu, tad Elvi ir nejēdzīgi dārgs un to otru tiešām nav tuvumā. Tad nu iepērkos pēc mazākā ļaunuma metodes - Lidl un Maximā. Ak, jā, protams, man jāiet ieprikties pa tiešo no zemniekiem. Un uz tirgu. Braukšu tagad no darbiņa un tieši gaļu, saldētus dārzeņus, maizi un augļus nopirkšu no vietējiem zemniekiem tirgū (tas viss ir manā iepirkumu sarakstā (jā, es iepērkos pēc saraksta)).
Link900|nopel mani

[11. Jan 2024|14:18]
Poll #21650 Zaļā tēja
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu bez meklēšanas Internetā zini, kas ir "zaļā tēja"?

View Answers

Jā, zinu
17 (94.4%)

Nē, nezinu
1 (5.6%)

Kas ir "zaļā tēja"?

View Answers

Jebkura tēja zaļā krāsā (zāļu tēja, piparmētru tēja u.c.)
0 (0.0%)

Tēja, kuras iepakojums ir zaļā krāsā
0 (0.0%)

Tējas krūma (Camellia sinensis) lapiņas bez komplicētas apstrādes (oksidācija u.c.)
16 (88.9%)

Tēja, kas audzēta ekoloģiskajā zemnieku saimniecībā
0 (0.0%)

Zāļu tēja
0 (0.0%)

Nezinu
2 (11.1%)

Link600|nopel mani

[10. Jan 2024|17:20]
Ja kāds pamanīja, tad gada beigās bija ziņa, ka Rīgas ostā bija milzīgas mašīnu-konteinervedēju rindas. Tās pamanīja pat parastie laudis. Bija pat TV sižets:
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/22.12.2023-juras-konteineru-parvadataji-pie-rigas-ostas-gaida-rinda-un-veido-sastregumus.a536489/

Lietas būtība ir ļoti vienkārša. Ir tāds uzņēmums Rīgas Brīvostā - SIA "Baltic Container Terminal". Nodarbojas ar to, ka izkrauj, uzglabā un pēc tam izsniedz jūras konteinerus, kas ienāk ostā. Konkurence ir gandrīz neesoša un peļņas apmērs pie viņu apgrozījuma ir milzīgs. Īpašnieki ofšoros. Kā redzams TV sižetā, tad sastrēgumiem pie vainas ir tas, ka šis uzņēmums liek mīksto uz darbības efektivitāti, neiegulda līdzekļus attīstībā, bet pēc žurnālista jautājuma viņi sastrēgumos vaino ielu. Vārdu sakot, pilnīgi nospļauties, redz, ka viņiem neviens neko nevar padarīt.

Tas, ko nepastāsta sižetā ir tas, ka konkrētā firma prasa no sadarbības partneriem, tiem, kas ved kravas ar šiem konteineriem vai apkalpo šos uzņēmumus segt izmaksas par dīkstāvēm. Nu, attiecīgi, viņi paši veido šīs dīkstāves, bet par dīkstāvēm maksā visi pārējie - transporta firmas, jūras līnijas, kravu īpašnieki, bet tikai ne SIA "Baltic Container Terminal". Labs bizness. Arī Rīgas Brīvostas Pārvaldei par to nav nekas sakāms. MK arī ne. Tas, diemžēl, nepārsteidz, jo šī visa shēma, acīmredzot, nav izveidojusies kaut kā stihiski vai nejauši. Nevajag arī brīnīties, ka, Rīga zaudē savas pozīcijas tai pašai Klaipēdai.
Link100|nopel mani

[15. Dec 2023|11:25]
Mazliet paturpinot iesākto tēmu, es labprāt uzzinātu, ar ko beidzās Strūberga skandāls. Par viņa vardarbību pret savu sievu. Sākās ar to, ka pa visu Latviju izskanēja viņa sievas apsūdzības par vardarbību. Viņa rakstīja sociālajos tīklos, viņu intervēja, rādīja TV galvenajās vakara ziņās. Bet ar ko tad viss beidzās? Vainīgais saņēma savu sodu? Strūbergs jau stāstīja, ka sievu sitis neesot, bet sieva esot dauzījusi viņu. Narkomāni un melošana sader kā cimdiņš ar rociņu, neņemos spriest, kurš vainīgs, un kurš nē. Bet kā tad tas viss beidzās? Ko tad tiesa lēma? Vai tiesa vispār bija? Vajadzēja jau būt. Kāds zina? Es nezinu. Ja jau valsts mērogā izskan šāds skandāls, būtu labi, ka tik pat skaļi arī izskanētu informācija par to, kā tas viss beidzās.

Tas ko mēs redzam ir, ka viņu tā negribīgi izmeta no tās POPulārās grupas, viņš kaut ko pats individuāli darbojas, bet kā darbojas cancelācijas un boikotēšanas principi uz viņa indiviuālajiem projektiem? Tad ir viņš varmāka un nelietis vai nav? Personiskajā līmenī mani tas neskar, lai viņi tur visi vārās savā sulā, bet, tomēr interesanti. Jo šis noteikti nav pēdējais gadījums, tādi būs vēl un vēl. Es ļoti labprāt zinātu, kā beigsies arī aktuālais skandāls. Kurš tiks atzīts par vainīgo, kurš par nevainīgo, kurš cik kuram un par ko samaksās, varbūt kāds atsēdēs, varbūt nē. Nu, ja sākam, tad arī pabeidzam. Citādi viss tā arī paliek Interneta komentāru līmenī. Savāc klikšķus, pacepas, visiem ir par ko ņemties, bet vai ir kāds atrisinājums, kādi secinājumi?
Link200|nopel mani

[13. Dec 2023|13:48]
Vaimanuvai, nez kāpēc šis nepārsteidz:
https://www.la.lv/marca-judza-bijusi-sieva-aicina-paskatities-uz-medalas-otru-pusi-esmu-bijusi-lietas-kursa-par-visu-notiekoso

Vakar izlasīju to sākotnējo tekstu, no kura sākās visa šī jezga. Man radās virkne jautājumu, bet nekas, sievietēm jau, kā zināms, šajos jautājumos ir jātic, tāpēc paturēju pie sevis savus jautājumus. Tagad gan kaut kāda loģiskā kļūda: sievietei jātic un sievietei jātic. Bet abām vienlaikus ticēt kaut kā nesanāk. Visa loģika salūzt.

Tāpat, kā toreiz Krīvēnam, kas ar putām uz lūpām podkāstā stāstīja, ka sievietēm ir jātic un, ka tie vīrieši, kas kaut ko sūdzas par sieviešu pāridarījumiem ir kaut kādi mīkstie. Līdz, šeku - reku, pēc neilga brīža viņa čomaka sieva kaut ko kaut kur ierakstīja, un beigās sanāca kaut kā nesmuki. Vēl jo nesmukāk, kad čomaks arī sāka vērt vaļā muti un sāka stāstīt par to otru, nepareizo medaļas pusi.

Nez, kādreiz pienāks brīdis, kad atbildīgie dienesti sāks darīt savu darbu atbilstoši un ļautiņi beigs mazgāt savu veļu publiski?
Paga, aizmirsu, tas jau taču ir pienācis, mums taču ir tā konvencija tagad. Tad jau būs miers beidzot, visi šitie neģēļi no populārajām mūzikas grupām (un citi) beidzot saņems pēc nopelniem!
Link1400|nopel mani

[13. Dec 2023|11:03]
Pirms dažiem gadiem sāku dzert kafiju. Pirms tam visa sava mūža laikā biju izdzēris varbūt puskrūzi aiz pārpratuma. Kaut kā nebija vajadzības. Neatceros, kāpēc iesāku. Ticamākā ir versija, ka bija vēlu vakarā vai pa nakti jābrauc ar mašīnu un gribējās neaizmigt. Tā es šo dzērienu arī uztveru - kofeīna deva, lai veiktu kaut kādus specifiskus uzdevumus. Dzeru to pārsvarā tikai trīs gadījumos, kad jābrauc ar auto un nāk miegs, kad ir tusiņš, bet pietrūkst možuma, lai izturētu dzerstiņu vajadzīgajā līmenī un reizēm, kad dodos sportot. Bet šī gada laikā esmu dažas reizes iedzēris arī bez šiem specifiskajiem uzdevumiem. Sāku justies, ka esmu mazliet pietuvojies ofisa atkarībniekiem, kas dzer vairākas reizes dienā. Tas gan man nedraud, jo ikdienā es dzeru tēju.

Tagad par to domājot, es ieklausos tajā kafijas tēmā, kas skan kaut kur reklāmās, radio, tv. Visiem vajag "labu", "garšīgu" kafiju. Un vajag, visiem vajag. Agrāk tam vispār nepievērsu uzmanību, bet tagad liekas tik dīvaini, redzot, ka tā ir tāda atkarību izraisoša viela, bez kuras liela daļa cilvēku savu dzīvi nemaz nevar iedomāties. Es gan varu iztikt, es toties nevaru bez saldumiem. Katram savs. Jā, nekad īsti neesmu sapratis, ar ko atšķiras laba kafija no nelabas. Ja miegs vairs nenāk, tad jau taču ir laba. Ne jau garšas dēļ cilvēki to dzer. Nē, nu varbūt cilvēki maķītī un hesītī arī ēd dēļ jaukās atmosfēras un mīlīgi čaukstīgā iepakojuma, bet smēķē, jo patīk ik pa laikam pastāvēt ārā aukstumā un patīk smēķu paciņas dizains. Aha, un šņabi dzer, jo garša patīk. Laba kafija laikam ir tāda, kurai nav nekādas specifiskas piegaršas, ko es, kā neprasmīgs lietotājs pamanītu. Piemēram, skāba, ļoti rūgta, pavēsa. Vārdu sakot, es pamatā dzeru šķīstošo, jo to mājās vienkārši un ātri uztaisīt. Man ir arī tā vienkāršā mokas ierīce, bet liela ķēpa un rezultās, manuprāt, ne ar ko nav labāks par šķīstošo no paciņas. Nebūtu žēl nopirkt kādu aparātu, bet tiešām neredzu tādu atšķirību, par ko būtu vērts maksāt. Pie tam, runā, ka pupiņas esot ātri jāizlieto, bet pie maniem dzeršanas tempiem uz paciņas beigām speciālisti mani nopels, ka jau dzeru salmus.

Ha, bet es toties nopirku olīveļļu. Iepriekšējo 0,5l izlietoju vairāk, nekā gada laikā. Tikai cepšanai. Maz tērēju, lai gan cepu katru dienu. Bet svaigā pudele jau pāri pusei dažās nedēļās. Atklāju, ka var mierīgi ar to veikalā cepto maizi ņukāt iekšā. Ir garšīgi. Mazos apjomos pat veselīgi. Pareizā olīveļļa arī baigā tēma. Pirkšu vēl un testēšu vēl.
Link400|nopel mani

[14. Sep 2023|10:21]
Klausos radio. Skan kaut kāda jaunā jauno latviešu grupa. Dzied arī latviski. Viss it kā jauki, bet tā dikcija... Klausos un šausminos, nu, nevaru es nedzirdēt visus šitos - "kes, kē rīte rese", nevis "kas, kā rīta rasa". Nu, nezinu, par ko dzied, tas nav citāts, bet tā dikcija ir tieši tāda, kad cilvēks nespēj pateikt "A" un tā vietā saka "E" vai kaut ko pa vidu starp "A" un "E". Nezinu, kas tā par grupu, bet viņi kaut kādu Kalniņa papulāro veco laiku dziesmu laikam bija pārdziedājuši. Jaunās skaņās. Jā, tajās, kurās, cilvēkam, nez, laikam zobu nav vai kaut kāds runas defekts, šļupstēšana vai kas. Man šķiet, ka visi cilvēki, kas kādreiz ir dziedājuši korī vai kādā citā sakarīgā dziedāšanas kolektīvā ar vadītāju, kas prasa kvalitatīvu dziedāšanu, nevar šito visu atdzirdēt atpakaļ. Iemāciet taču, lūdzu, tam cilvēkam atvērt muti vaļā un skaidri izrunāt vārdus.

No vienas puses, labi, ka nedzīvojam padumjajos laikos, ka šodien varam paši dziedāt kā un ko gribam, bet, ja tā atceras, tad vecajos laikos, kad radio vai publiska uzstāšanās bija reta privilēģija, cilvēkus ar šādu dikciju pat lauku kultūras namā nepalaistu uzstāties.

Bet, nu labi, varbūt es tāds īgņa, varbūt citiem dikti patīk šāda dziedāšanas maniere. Man nepatīk, derdzas.
Linknopel mani

[17. Aug 2023|17:33]
Izrādās, ka Tiktokā ir parādījies jauns un bīstams izaicinājums:
https://www.tvnet.lv/7835023/bistamais-madonnas-tiktok-kardio-izaicinajums-uznem-apgriezienus

Ar kodēto nosaukumu 15 bīstamie skvati.
Dandžerousais Madonnas TikTok kardio čelendžs geino momentumu. Tā būtu pat labāk. Lai visiem saprotams.

Nevar tik saprast, kur ir tas bīstamības moments. Vai 15 pietupieni vai arī tas, ka ķīnieši kaut ko tev tur digitāli nodarīs, kamēr tu ietupies.
Aiziešu mājās pamēģināt.
Link200|nopel mani

[1. Aug 2023|17:14]
Skatījos Dziesmu un Deju svētkus un joprojām netieku vaļā no vienas domas. Svētkos piedalījās vairāk, nekā 40 000 dalībnieki. No tiem gandrīz 10 000 ir vīrieši spēka gados:
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/dziesmu-un-deju-svetki/30.06.2023-dziesmu-un-deju-svetku-dalibnieki-skaitlos-un-faktos.a514906/
Pieņemu, ka dzimumu sadalījums ir aptuveni līdzīgs.

Zemessardzē šobrīd darbojas aptuveni 10 000 cilvēki, bet profesionālajā dienestā 6 700 cilvēki. Laba daļa no tiem 10 000 ir tikai ekseļa tabulās, proti, reāli motivētu un spējīgu karavīru ir krietni mazāk. Saprotu, ka abas grupas - dziedātāji/dancātāji un karotāji mazliet pārklājas, bet vairāk nepārklājas, nekā pārklājas. Un kopumā abu grupu skaits ir salīdzināms.

Un tas arī ir tas, kas mani šajā visā skumdina. Skatos - jā, smuki dzied, jauks koncerts, bet, kad rusņas zābaks nāks visam šim pāri, tad nekas pāri nepaliks, jo mēs taču esam par mieru. Lai karo tie citi. Tie, kuriem tur ir tā agresija, vai kuriem gribas mirt, vai kuriem karošana ir sirdslieta. Ā, un vēl, mēs taču nekarosim par kariņa-levita režīmu, korupcija, puk-puk-puk, visi zog, puk-puk-puk, feik pandēmija, puk-puk-puk, šefs mani dzennā, puk-puk-puk. Vēl jau arī, nav jēga iet kaut ko stāties kaut kādā Zemessardzē, jo nav baigā vajadzība, bet, ja nu būs vajadzība, kad pienāks stunda X, tad nu gan es nākšu uz visus tos krievus, ka sitīšu, ka sitīšu. Uhh. Vai arī, es esmu par mieru, ja iestāsies stunda X, tad es vārīšu putru vai ko tamlīdzīgu, lai karo tie citi. Jā. Tā mēs viss pusotrs miljons te sēdēsim un vārīsim putru (raškas atkritumi nav kopējā skaitā). Jo Ryanair jau nestrādās, bet ar auto arī prom netiksi. Atliks tikai visiem kopā vārīt putru. Varbūt vēl uzgriezt kādu danci un dziesmu uzdziedāt. To karotāju būs tik maz, ka nav jēga muti dzesēt. Ā, pareizi, vēl taču mums ir tie dāņi un spāņi, tie toč mūs visus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei. Kamēr mēs putru vārīsim. Un dancāsim un dziedāsim.

Latvijas sabiedrība ir totāli demilitarizēta. Un skumīgākais, ka vairums to uzskata par normālu situāciju. Neskatoties uz to, kas šobrīd notiek tepat mums blakus. Totāls izpratnes trūkums par objektīvo realitāti militārajā jomā. Nez kāpēc, piemēram, tepat blakus Somijā obligātais militārais dienests ir jau kopš Pirmā pasaules kara. Hmm... varbūt tam ir kāds sakars ar to, ka somi palika ārpus cccp, bet mēs iekšpus? Nez, nevar saprast. Somijā nez kāpēc militārais dienests nav kaut kas tāds, no kā būtu jāizvairās, cilvēki velta daļu savas dzīves obligātajam dienestam un ir lepni par to. Pat slaveni somu sportisti, kas nu gan varētu gan atpirkties, gan citādos veidos izvairīties. Bet neizvairās. Bet viņi laikam ir kaut kādi muļķīši, kaut ko nesaprot, mūsu jaunieši tikmēr dibina uzņēmumus, iegūst trešo augstāko izglītību, rada daudz pēcnācējus un vienkārši ir laimīgi. Un neiet dienēt. Jo mēs par mieru.

Nezinu, varbūt stulbs nesapratīs, ka ir stulbs, bet vismaz tie, kas kaut ko saprot, varētu mazliet kaut kā apgaismot pārējo sabiedrību un iedot kaut kādu izpratni, saspridzināt to rozā burbuli, kurā te laikam liela daļa dzīvo. Skatos uz tiem Dziesmu svētkiem un man ir sajūta, ka latviešiem sava valsts nemaz nav vajadzīga.
Link300|nopel mani

[21. Jun 2023|11:14]
Vakar ieraudzīju pirmo jāņtārpiņu šogad. Pa dienu karsts, tāpēc savu parasto vakara skrējienu skrēju ap pusnakti un ceļmalā dažus redzēju.
Linknopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]