Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[28. Maijs 2016|14:53]
[Tags|]

Tikko nopirku medus bundžu. 2.6kg. Jūtos kā narkomāns. Viršu medus. Tas esot tas veselīgākais. Ļoti interesanti, medus konsistence ir tāda kā... es nezinu, tāda kā mazliet želejveidīga, iespied ar karoti caurumu un tas tur arī paliek, medus ir nevis ciets, bet tāds želejveidīgs. Ļoti interesanti, šķiet, ka esmu daudz medus savā dzīvē apēdis, bet šādu vēl nebiju redzējis. Medus no Talsiem, bites vedot uz Slīteres parku pie viršiem. 19 EUR. Tas ir dārgi? Nezinu, Rimi dažādu ziedu medus no velnsviņuzinakurienes maksā 4 EUR/kg, tas ir apmēram 2x lētāk.
Jāņus šis medus nesagaidīs, to es varu garantēt un ir zināmas aizdomas, ka nesagaidīs arī vēl ātrākus datumus. Garšīgs, protams, ar tādu mazu rūgtumiņu vai sīvumiņu.
Link500|nopel mani

[26. Maijs 2016|20:59]
Šodien pirmā sezonas pelde. Toties ar gūlbīti!!!!
... tālāk ... )
Linknopel mani

[22. Maijs 2016|19:18]
Internets, protams, ir brīnišķīgs informācijas avots, tajā var atrast, ko vien sirds vēlas. Tomēr tā ir arī iespēja izpausties visādiem plānprātiņiem. Šobrīd, piemēram, meklēju informāciju par seno laiku vēsturi, Dienvidamerikas un Centrālamerikas civilizācijas, iemetu gūglē vai jūtūbē pāris atslēgas vārdus, bet man met ārā visādas pseido zinātniskas teorijas ķirzakcilvēku un citplanētiešu stilā. Stulbākais, ka tā vietā, lai atslābinātos un paskatītos kaut kādu, es nezinu, Nacionālās Ģeogrāfijas filmu par Inkiem, man piebāž pilnu seju ar visādām teorijām par citplanētiešiem un alternatīvo vēsturi. Bonusā vēl visādi pastāsti par sniega cilvēkiem, nārām un rūķiem. Es lieliski apzinos, ka tajā vēstures skatījumā, ko mums mācīja skolā ir ļoti daudz balto plankumu un jautājumu vairāk, nekā atbilžu, bet mazliet kretinē, ka mūsdienās katrs jefiņš par piesārņot vidi tā, ka vairāk ir sastopami visādi sensacionālie un pseido zinātniskie pastastāsti, nevis tā klasika, kas ir zinātnieku vairuma atbalstīta. Priviliģētajam baltajam cilvēkam tagad būs jālieto torrents, vai, pasarg dies' kaut kas jāsāk vēl lasīt... :(
Link100|nopel mani

Zīmēšanās laiks [20. Maijs 2016|13:27]
Darba laikā izpildīju testu:
http://www.buzzhearts.com/en/blog/can-you-correctly-spell-the-top-15-misspelled-words/940/

Bez palīgrīkiem un ar 100% precizitāti. Neticami. Ceru, ka viņi mani neāzē. Lūdzu, izpildiet kāds ar zemāku precizitāti, nekā 100%.
Link1300|nopel mani

[15. Maijs 2016|19:03]
[Tags|]

Esmu veiksmīgi pagulējis diendusiņu, kā arī atguvis zaudētos kilogramus un esmu gatavs mazai atskaitei par skrējienu. Lattelecom Rīgas maratons, protams.
Pagājušo gadu saskrēju priekš sevis tīri pieklājīgu kilometrāžu, bet kopš gada sākuma biju skrējis ļoti maz. Līdz ar to bija skaidrs, ka nekāds rekorda labojums nebūs. Klusais mērķis bija izskriet no četrām stundām, ko arī veiksmīgi paveicu. Neskatoties uz pieaudzētajiem liekajiem kilogramiem (neba jau uz muskuļu rēķina). Jāteic, ka apstākļi skriešanai bija ideāli, temperatūra brīnišķīga un pat nelija, par spīti laika prognozei. Vienīgi nedaudz traucēja lielā drūzmēšanās skrējiena sākuma daļā, šķiet, nevienu gadu tik daudz tautas nav bijis, bet varbūt viņi vienkārši bija salikuši barjeras un sašaurinājuši skrienamo trasi. Viegli nebija, atzīšos kā ir - resnums nav nekāda izprieca šādos skrējienos. Pat nosvēros pirms iešanas ārā no mājas un atgriežoties. Vairāki kilogrami nodedzināti tīri, cik tieši, grūti pateikt, nebūtu slikti tieši pirms un pēc skriešanas nosvērties. Ja būtu nedaudz karstāks, tad finiša laiks būtu daudz sliktāks. Šogad izbraucu tīri uz veciem lauriem un labiem laika apstākļiem. Runājot par laika apstākļiem - baigi nenoveicās 10km skrējējiem, es noskrēju gandrīz bez nevienas lietus piles un tad deva startu desmitniekiem, kad sāka līt, pēc tam laikam pat tīri cienīgi uzlija. Tā ir, ka dzīvē izvēlas vieglāko ceļu (10km).

Kopumā skrējiens bija labi noorganizēts. Dzirdināšana, ēdināšana, viss kā ierasts, viss līmenī. Varēja novērot vairāk medicīnas personāla, varēja just, ka ir par to piedomāts. Domāju, ka cilvēkam no malas Rīgas maratons varētu saistīties ar peļķēm, tās bija bieži sastopamas un neforšas - skrējiena sākuma daļā, kad skrien barā un neko īpaši sev priekšā neredzi. Vēl bija interesanti, ka uz ielām, piemēram Brīvības ielā un citur, ir caurumi, ne bedres, bet nu, es nezinu, kas tie ir par caurumiem. Tā vietā, lai tos kaut kā aiztaisītu, pie tiem tika nostādīti cilvēki, kas vienkārši tur atradās, lai neviens uz tiem caurumiem neizlauztu kādu kāju. Arī forša reklāma Rīgai, ja kas. Finiša paka - ierasti trūcīga, medaļa - atšķirīga no iepriekšējām, bet man kaut kā šķiet, ka varēja tomēr vairāk par to piedomāt. Man patīk visas manas sakrātās piemiņas medaļas, tajā skaitā arī šī, tomēr jāatzīst, ka tā nav īpaši gaumīga. Akmeņi vai vienkārši tāda stilizēta medaļas struktūra varētu likt domāt, ka tas ir kaut kāds klinšu vai kalnu maratons, bet ar Rīgu tā īsti nekāda sakara nav.

Kopumā sakarīgs pasākums, par veciem nopelniem cienīgs rezultāts un piedzītas kājas. Laikam jāatsāk veselīgais dzīvesveids, citādi drīz aiziešu postā.http://www.lattelecomrigasmaratons.lv/lv/par-maratonu/jaunumi/548-jauna-medala-izlausanas-2016-motiva

Nu, jā, diez gan garā trūcīga tā medaļa.
Link600|nopel mani

[5. Maijs 2016|08:42]
Brīnišķīgs raksts rīta agrumā par sportošanas sliktumu:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/kaitigais-veseligais-dzivesveids/729403

Pārlasīju "pa diagonāli", bet jau pamanīju dažus spārnotos citātus:

"Pārmērīgi aizraujoties ar treniņiem, visbiežāk vīrieši, var iekrist bigoreksijas slazdā. Traucējums ar specifisko nosaukumu saistīts ar slimīgu uztraukumu par savu izskatu un muskuļu lielumu. Bigorektiķi kā apsēsti apmeklē sporta klubus, stundām cilā hanteles, bet sliktākajā gadījumā neatsakās arī no proteīna pulveriem un steroīdu lietošanas, lai veicinātu muskuļu augšanu."

"Līdz ar to, ja cilvēks aizrautīgi sporto, atstājot novārtā intelektuālas nodarbes, ar laiku viņa prāta spējas samazinās. Cena, ko nākas maksāt, ir augsta. Perfekts ķermenis, izcilas proporcijas, ideāla muskulatūra plus dziļš marasms."

Palasīšu vēlāk šo gardo rakstiņu, tas noteikti ir pilns ar visādām brīnišķīgām domām.
Linknopel mani

[24. Apr 2016|22:03]
Jūtu, ka uz mani pēdējā laikā iedarbojas t.s. "lūpukrāsas efekts". Tas ir tad, kad naudas nav, bet gribas sevi iepriecināt ar kaut kādiem krāšņiem niekiem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lipstick_effect

Nesen esmu iegādājies brīnišķīgu "trench coat" tipa mēteli. Nezinu, kā to sauc latviski, bet tas ir tas foršais mētelis, ko jau labu laiku esmu gribējis iegādāties. Tagad es nekavējoties varu darīt vairākas brīnišķīgas lietas:

1.Iet uz parciņu virināt.
2.Tēlot Šerloku Holmsu, inspektoru Capu vai to džeku no kinofilmas Kasablanka.
3.Uzvilkt kaut ko sezonai atbilstošu virs sava gaumīgā uzvalka
4.Izmirkt līdz ādai šādos vai līdzīgos laika apstākļos, jo diemžēl mans supermētelis ir ūdens caurlaidīgs.

Ja mans nestabilais stāvoklis turpinās progresēt, tad nākotnē varētu iegādāties vēl vienu foršu rokaspulksteni. Metu acis uz šādu skaistuli:
... tālāk ... )
Link700|nopel mani

[17. Apr 2016|19:41]
Tā, ko mums šodien ir iemācījis Internets. Pirmkārt, kādu kreklu vilkt mugurā braucot uz ārzemju zemi:
http://www.boredpanda.com/travel-shirt-iconspeak-world/

Otrkārt, kā čurāt publiskās vietās:
https://www.youtube.com/watch?v=sxz3i0mE6vI

Pēdējais laikam labi iet kopā arī ar pamācību, kā pareizi dzert bārā:
https://www.youtube.com/watch?v=loewtvw8i4Q

Jā, vēl neesmu bijs bārgājienā šogad. Vēl ciešos.
Linknopel mani

[23. Mar 2016|19:54]
Leons Taivāns laikam ir viens no retajiem cilvēkiem, kura viedoklī attiecīgajā jomā tiešām ir interesanti ieklausīties. Vienīgi pēc šīs intervijas:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/profesors-taivans-tresais-pasaules-kars-ir-sacies-un-tas-turpinas/725063

...laikam jāsecina, ka viņu izteikties tik daudz vairs neaicinās :)
Link400|nopel mani

[21. Mar 2016|18:40]
Pateicoties Internetiem esmu atklājis kaut ko līdzīgu virtuālo burkānu novākšanai kādā no POPulārajiem portāliem, tikai daudz noderīgāku:
https://www.duolingo.com/

Tāda tā kā spēlīte, bet mācāmies valodas. Krājam žetoniņus, pērkam veikalā labumiņus u.t.t. Bet galvenais, ka ir noderīgi. Pagaidām tikai otro dienu darbojos, bet tiešām šķiet, ka ir kaut kāda jēga no tā visa. Galvenais ir sistemātiskums un regularitāte.
Linknopel mani

[19. Mar 2016|19:05]
Piefiksēšu priekš sevis divus video par valodu mācīšanos:
https://www.youtube.com/watch?v=d0yGdNEWdn0
https://www.youtube.com/watch?v=mBzRyTXPlyk
Linknopel mani

[17. Mar 2016|20:30]
Vārdu sakot, iegājām mēs Lidl veikalā. Spānijā, tātad. Skatamies, aliņš 0.29 EUR/gab. 0.3l. Īsteniem Austrumeiropiešiem, protams, vajag izpirkt visu plauktu redzot šādus brīnumus. Tomēr mēs kā loši paņemam tikai pāris sešpakas. Tādu pašu aliņu, ja kas redzēju nesen Rimi uz akciju. Kaut kādi 0.89 EUR vai kaut ko tamlīdzīgu maksāja. Laba akcija. Vīnu arī tur pat zem eiro pudelē varēja iegādāties. Stikla pudelē. Ar korķi. Salīdzinot ar tiem sūdiem, ko iepirkām pa kādi 7 EUR pudelē, šie bija tīri lietojami. Spānija ir laba, iesaku. Gibraltārs arī patika. Uzzināju, ka varu dienā nobraukt ar auto 900km. Principā no Barselonas vienā dienā var atbraukt, ja ļoti vajag. Bet varbūt arī, ka nevajag. Ja gribi paskatīties uz riži bālajiem angļiem šortiņos un uzēst fiš-end-čips, tad Gibraltārs ir īstā vieta. Mērkaķi arī patika. Viņi bija miermīlīgi un pieklājīgi. Laikam no tā, ka par daudz saēdušies pienesto pārtiku. Ā, runājot par pārtiku, patika tas ēšanas iestādījums Barselonā, kur par kaut kādiem mazpadsmit eiro varēja ēst cik tik lien. Tas bija labs pārbaudījums badīgajiem Austrumeiropiešiem. Patika. Tas tā, īsumā.
Link700|nopel mani

[17. Mar 2016|20:11]
Jou, jou, jou!! Varu jums pastāstīt, ko dara savā dzīvē cilvēks, kas neskrien. Cilvēks, kas neskrien sāk tuklēt, t.i. sāk palikt tukls. Un tā vietā, lai apēstu dienišķo cepumu paciņu (šokolādes Selga) pie tējas vai noēstu šokolādes tāfelīti (Laima 70% uz atlaidi Rimi), ir spiests vakariņās apēst kaut ko citu. Reizēm tas cits ir nekas. Tikai tāpēc, lai ielienot savās ierastajās darba biksiņās varētu normāli aizpogāt pogu. Nu, labi, varbūt diži nepārspīlēsim, bet neskriešana labumā neiet (iet tuklumā). Toties paliek pāri vairāk laika, lai nodarbotos ar visādiem sūdiem. Piem. - pavērot kārtējo seriāliņu, varbūt pat palasīt grāmatu (!?) vai vienkārši truli lūrēt jūtūbi. Vai arī iet uz spāņu valodas kursiem. Jā. Kamdēļ gan tā? Abet tamdēļ, ka būt daudzlinguālam ir dikti forši. Nākamā būs vācene, tā man pietrūkst. It kā jau nepietrūkst, jo šad tad noskatos kādu filmu (Das Boot vai Das Leben der Anderen). Jā, varētu vispār uz Vāciju aizbraukt, paskatīties, kā viņiem tur neiet ar visiem tiem sabraukušajiem ārstiem un inženieriem no siltajām zemēm. Un uzēst kādu brātwurstu... vai arī kebabu. Pēdējo reizi, kad ēdu kebabu man tas beidzās labi, ko nevarētu teikt par manu pretī sēdētāju (ha, ha), kebabs nav domāts nīkuļiem! Nē, laikam tā nebija pēdējā reize. Bet labi, tas džeks vienkārši nespēja to kebabu turēt sevī. Vispār, es zinu, ka neesmu uzrakstījis neko par savu braucienu uz Spāniju. Tas bija foršs. Vai arī rakstīju? Neatceros. Labi, kad uznāks noskaņojums, tad uzrakstīšu.
Link700|nopel mani

[9. Mar 2016|21:23]
Kino gabals. Atļaušos pavairot. Man patika:
http://www.aljazeera.com/programmes/witness/2016/02/father-banker-latvia-160210085938362.html

Vispār dīvaina vieta, kur atrast latviešu dokumentālo kino.
Link100|nopel mani

[17. Feb 2016|16:28]
Tikko secināju, ka esmu bērna prātā.

"Cilvēkus dzen izmisumā elementārs loģikas uzdevums bērniem":
http://www.delfi.lv/izklaide/divaina-pasaule/sensacijas/cilvekus-dzen-izmisuma-elementars-logikas-uzdevums-berniem.d?id=47072917Atrisināju uzreiz un bez piepūles. Mans bērna prāts vēl ir nesapists.

14
(ja nu kāds vēl šaubījās)
Link1100|nopel mani

[15. Feb 2016|21:19]
Iepriekšējā nedēļas nogalē sanāca pasēdēt ar čomu, parunāties par dzīvi un aktuālajiem notikumiem. Nonācām pie secinājuma, ka ir pagājis gandrīz precīzi viens gads, kopš mūsu tīri veiksmīgā bārgājiena. Atsauce šeit:
http://klab.lv/users/veed_logs/274448.html

Ņemot vērā pasākuma veiksmīgo norisi, nolēmām gadskārtu atzīmēt veicot bārgājienu Nr.2! Vārdu sakot - es pieņemu ieteikumus, kādus bārus un dzertuves ir vērts apmeklēt Rīgā tuvākajās nedēļās. Neturiet sveci zem pūra un padalieties ar idejām.
Link400|nopel mani

[14. Feb 2016|10:51]
Vakar biju veikalā. Iepriecinoši, ka ir iespējams iegādāties labus apģērbus par sakarīgām cenām. Es runāju par atlaidēm, protams. Bet man rodas tikai viens jautājums - kur, ellē ratā, ir palikuši visi krekli bēšīgajās krāsās? Zili - daudz (vairums kreklu ir zili), balti - arī ir, vēl ir melni, sarkani un rozā, bet kur ir bēšīgie toņi? To vienkārši nav. Ir tikai "aukstie" toņi, "silto" nav. Tā pati aina visos veikalos, novēroju to jau ilgākā laika periodā. Vai ir noticis kaut kāds spējš modes pagrieziens, ka šie toņi ir izņemti no apgrozības? Kad TU pēdējo reizi esi redzējis kreklu bēšīgajā krāsā kādā no Latvijas tripermārketiem?

(principā man ir aizdomas, ka arī šajā lietā varētu būt iesaistīti ķirzakcilvēki)
Link400|nopel mani

[12. Feb 2016|18:53]
Mazliet par aktuālo. Latvijā ir startējusi Krievijas propagandas mājaslapa latviešu valodā. Delfi arī paķer aktuālitāti un ziņo par notikumiem Maskavā - Varasiestādes nojaucot nelegālo apbūvi:
http://www.delfi.lv/news/arzemes/foto-varasiestades-visa-maskava-nojauc-nelegalos-tirdzniecibas-centrus.d?id=47054725

Te mazliet cits skatījums uz notiekošo:
https://www.youtube.com/watch?v=4E4iKeficJc

vai par līdzīgu tēmu:
https://www.youtube.com/watch?v=TkkRjmZnn7M

Principā linki pie paša video ir, var atrast vēl vis kaut ko interesantu.

Nezinu, kā citiem, bet man tā sputņika mājaslapa vispirms asociējās ar šāda tipa mājalapām:
http://latestfromtheworld.com/371/flexaplus-wdt-924-b/
http://latestfromtheworld.com/371/skinetrin-wos/

Stiliņš ļoti līdzīgs - nedaudz neveikls, acīmredzami melīgs, bet tomēr mazliet intriģējoši interesants.
Link200|nopel mani

[8. Feb 2016|20:29]
Meteņu laiks. Tīri piemērots laiks, lai vismaz vienā lietā atcerētos, kas pa iepriekšējo gadu ir sadarīts. Par citām lietām šoreiz nē, tikai par šmotkām. Iepriekšējais gads ir bijis iezīmīgs ar to, ka esmu sācis labāk ģērbties. Un tas ir forši.

Gada nogalē iegādājos gaumīgu uzvalku klasiskā krāsā, kas man der vienkārši brīnišķīgi. Es to jau esmu paspējis uzvilkt vismaz piecas reizes, tas ir apmēram tik pat, cik uzvilku savu iepriekšējo uzvalku, kas man bija vismaz vienu izmēru par lielu. Par laimi, vecais uzvalks ir devies uz citiem, daudz labākiem medību laukiem (atdevu kādam, kam tas der). Ja godīgi, kad es uzvelku savu foršo uzvalku, smukās kurpes, labo kreklu un gaumīgo kaklasaiti, tad es ļoti tīksminos pats par sevi. Es sev tiešām patīku un es tiešām nesaprotu tos, kas par mani nav sajūsmā. Godīgi.

Otrs zīmīgais pirkums arī aptuveni ap to pašu laiku ir "pea coat" mētelis. Latviski tas laikam būtu jūrnieku mētelis. Nopirku, jo vajadzēja kaut ko uzvilkt virs sava smukā uzvalka. Mans standarta klasiski klasiskais brīnišķīgais vilnas mētelis šim nolūkam bija noderīgs, bet mazliet par ciešu un mazliet par klasisku, kā arī tam ziemas laikā krūteža ir vaļā un ir vienkārši auksti (bija tāds laiks šoziem, kad ārā bija auksts). Bet varbūt, ka es vienkārši jau sen sev tādu mēteli biju alcis iegādāties. Jā, tieši tā - "alcis iegādāties". Principā, tas ir mans šī brīža mīļākais apģērba gabals. Ļoti neparasti, bet es pat esmu saņēmis vairākus komplimentus par šo mēteli. Tiešām neparasti. Bet laikam jau nav par ko brīnīties.

Ūūn... trešais zīmīgais ģērbšanās notikums ir tāds, ka tas laikam bija aizgājušais gads, kurā pirmo reizi devos pie šuvējas, lai pāršūtu savu kreklu, kurš bija mazliet par lielu. Tagad tas der vienkārši perfekti. Izmaksāja man tas 5 EUR. Bet es arī noskaidroju, kur to var izdarīt pa 2-3 EUR. Brīnišķīga atskārsme par šuvēja noderīgumu. Vieni no jēdzīgākajiem notērētajiem 5 EUR attiecībā uz apģērbu. Kas vispār liek vairāk piedomāt par to, ka viena no vērtīgākajām lietām attiecībā uz apģērbu ir sajēgt, vai konkrētais apģērba gabals tev der vai tomēr neder.

Vēl bija arī citi apģērbu notikumi, bet mazliet noejot sāņus no tēmas ir jāatzīmē, ka beidzot iegādājos sev gaumīgu rokas pulksteni. Te gan uzreiz jāpiezīmē, ka iegādājos veselus divus, bet tas jau ir cits stāsts. Šobrīd runa ir par klasisku laikrādi ar mehāniski-automātisko mehānismu. Brīnišķīgs aparāts. Relatīvi nedārgs, bet gaumīgs. Man tiešām patīk. Sākuma līmenis, bet, kad paaugšos un līdz tam nobriedīšu, tad iegādāšos vēl kādu skaistu aparātu. Noteikti mehānisko automātiku. Visticamāk japāņu. Līdz Šveicei laikam nepavilkšu, bet japāņiem pilnībā uzticos. Nereti pieķeru sevi pie domas, ka lūru uz savu pulksteni nevis tāpēc, ka gribētos uzzināt, cik ir pareizs laiks (mehāniskie pulksteņi nemaz nav tik precīzi, kā izrādās), bet gan tāpēc, ka vienkārši man patīk tā manta - smalks, gaumīgs, labi nostrādāts, skaists aparāts. Par šo pulksteni jau esmu dzirdējis dažas atsauksmes no draugiem, ka tas īsti nepatīk. Bet mani tas ne mirkli neskumdina, man tas tiešām patīk.

Kopumā iepriekšējā gadā esmu ne tikai sācis ģērbties labāk, bet līdz ar to arī justies labāk (vismaz attiecībā uz apģērbu, ja ne kā citādi). Ja līdz šim man likās, ka nav svarīgi, kā cilvēks ir ģērbies, ka tik sirdī cieši labs cilvēks, tad esmu nācis pie atziņas, ka tā īsti nav, cilvēki tomēr ļoti daudz vērtē pēc ārējā izskata un manierēm. Kā daudzas lietas dzīvē, arī šī atziņa nāk nedaudz par vēlu. Bet nekas, labāk ir vēlāk, nekā vispār nē.
Link700|nopel mani

[2. Feb 2016|20:51]
LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" sāk pamazām kļūt par manu iecienītāko raidījumu. Mazliet uzsita nostaļģiju pēc Dombura, kas atšķirībā no G.Bojāra ierādītu, kur vēži ziemo vienam otram studijā esošam kretīnam. Bet varbūt G.Bojārs vienkārši ir ļoti savaldīgs un konstruktīvs, nevaru saprast.

Šādos brīžos atkal nedaudz izjūtu nelielas skumjas, ka Latvijā nav nevienas esktrēmistiskas organizācijas vai kluso vientuļo psihopātu, kas neļautu tik droši un pašpārliecināti sadzīvē uzvesties tāda tipa ļaudīm, kas parādīti konkrētajā (pēdējā) raidījumā. Nu, tā tīri sadzīviski radīt nelielas, bet gauži netīkamas regulāras neērtības.
Link100|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]