Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[12. Apr 2023|09:22]
Vakar Jūtūbē pie Kaca pamanīju, ka Čičvarkins taisa labdarības pasākumu Ukrainas atbalstam:
https://www.youtube.com/watch?v=yeXBaZVgJq0

Arī TVNET jau raksta:
https://www.tvnet.lv/7751638/krievijas-uznemejs-cicvarkins-jurmala-rikos-labdaribas-vakarinas-ukrainas-atbalstam-dalibas-maksa-10-000-eiro

Visvairāk man interesē, kurš uz šo pasākumu ieradīsies. Tas, protams, būtu skaisti, ja pamatā ierastos Latvijas russkojazičnie. Bet ir aizdomas, ka šādu ļautiņu tur nebūs vispār. Bet varbūt tomēr? Varu iedomāties Pugačovu vai Galkinu vai pat Avenu varu iedomāties, vēl kādu bēgli, nezinu, cik naudas ir tai bijušajai JRT raškas aktrisei, bet varbūt tā tur iederētos. Tiešām amizants pasākums. Ļoti interesanti būtu redzēt viesu sarakstu. Uz latviešu auditoriju tas laikam pat nemaz nav tēmēts, jo pagaidām organizatori informāciju par šo nemaz pie mums neizplata. Varbūt pagājušajā gadā uz Latviju pārbēgušie "liberālie" raškas pilsoņi varētu piedalīties? Nu, tie, kuri brauc te ar raškas numuriem un jūtas šeit kā mājās.
Link200|nopel mani

[10. Apr 2023|21:41]
Sen nebiju klausījies nevienu podkāstu, patrāpījās šis:
https://www.youtube.com/watch?v=gPfriiHBBek
Neticami interesanti. Par dabu un cilvēku.

Vēl nesen Netflix noskatījos vienu Korejiešu īso TV šovu par sportu:
https://www.imdb.com/title/tt25274446/
Kopumā nebija slikti, tēma tuva, bet tas, kas man likās visinteresantāk - kā šova dalībnieki izturas viens pret otru. Pretstatā Rietumnieku stilam, kad visādos šovos, kur jāsacenšas ir tāda augstprātība vienam pret otru, pat necieņa. Savukārt pie korejiešiem valda patiesa cieņa, laipnība un draudzīgas attiecības. Ļoti neparasti kaut ko tādu novērot. Var arī redzēt, ka tas nav uzspēlēts, vienkārši cita vērtību sistēma. Interesanti arī bija pavērot šovā dažus sportistus, kurus zināju pirms tam. Piemēram, skeletonists, kuram izdevās pārspēt Martinu Dukuru Olimpiskajās spēlēs Korejā. Dukurs palika otrais. Skatoties tādu Netflix šovu beidzot var apjaust, kāda līmeņa sportists ir Martins Dukurs, kas objektīvi ir daudz vairāk sasniedzis, nekā attiecīgais korejietis, bet korejietis savās mājās ir īsta megazvaigzne, to šovā ļoti labi var redzēt.

Vēlāk:
Nē, apskatījos par Olimpiskajām spēlēm, tomēr abi brāļi Dukuri tajās palika ceturtajā un piektajā vietā (nevis otrajā). Tas gan nemazina Martina izcilos nopelnus viņa sporta karjeras laikā.
Link200|nopel mani

[2. Apr 2023|15:15]
[Tags|]

Ir sajūta, ka ar katru gadu noskriet ikgadējo maratonu paliek arvien grūtāk. Bet tas laikam tādēļ, ka vienkārši nav pietiekami daudz darba ieguldīts treniņā. Šī gada maratons būs jau pēc mēneša. Galvenais izaicinājums būs līdz tam nomest kādus 3kg svara. Ja darīšu to pareizi, viss būs brīnišķīgi. Protams, pieņemot, ka saglabāšu tādu pašu treniņu intensitāti, kā iepriekšējā mēnesī. Šogad neesmu īpaši vairāk uztrenējies kā citus gadus, bet esmu apņēmības pilns pēdējo treniņa fāzi aizvadīt priekšzīmīgi. Šogad esmu aptuveni divas reizes noskrējis intervālus, ko nebiju darījis gadiem. Tāpat, secināju, ka jāatgriežas pie sporta dzērieniem skrienot garos gabalus. Līdz šim daudzus gadus iztiku bez dzeršanas un ēšanas, bet, ja nu tiešām bija kāds lielāks gabals jāskrien, tad paņēmu līdzi pliku ūdeni vai saldu tēju. Nesen iegādājos pulveri sporta dzēriena pagatavošanai, treniņprocesā nebiju tādu lietojis tiešām ļoti ilgi. Paskrēju dzerot dzērienu, varu teikt, ka man ļoti patika. Garšo, skrienas labi, tā arī turpināšu. Secināju arī, ka izskriet intervālus pa stadionu ir tīri jauki. Var pat tā noriņķot gandrīz 10km un neapnīk. Likās, ka būs ļoti monotoni un garlaicīgi, bet ir tīri pieņemami. Kopumā emocijas pagaidām ir labas. Lielākais izaicinājums - svars.

Plāns rezultātam nav, bet tam objektīvi būtu jābūt starp 3:40 un 3:50.
Linknopel mani

[31. Mar 2023|13:02]
Portālos vakar parādījās ieraksts par britu pētījumu par Krievijas iebrukumu Ukrainā:
https://www.apollo.lv/7743295/zinojums-krievu-spiegi-ir-efektivaki-par-armiju

Ieraksts ir paviršs un ļoti virspusējs. Te var iepazīties ar pašu pētījuma tekstu:
https://static.rusi.org/202303-SR-Unconventional-Operations-Russo-Ukrainian-War-web-final.pdf.pdf

Tā ir interesanta lasāmviela. Nav tieši par pašu karadarbību, bet gan par gatavošanos tai, par apsvērumiem, plāniem, par nodevējiem, spiegiem, informācijas vākšanu. Arī par to, kas un kā tika darīts okupētajās teritorijās. Teksts nav garš, bet detalizēts un interesants. Mūsu kontekstā šo ir interesanti palasīt, lai apzinātos, ka līdzīgas metodes tiek un var tikt pielietotas citās valstīs. Konkrēti, ja skatāmies par informatīvo karu un nodevējiem. Nav ne mazāko šaubu, ka tieši šobrīd arī Latvijā ir ļoti daudz nodevēju un Krievijas aģentu, kas strādā Krievijas labā. Tie ir sākot no privātajiem ziņotājiem un troļļiem un beidzot ar valsts iestāžu amatpersonām un pat ar parlamenta deputātiem. Tā vismaz es secinu pēc šī pētījuma, jo nav nekāda pamata pieņemt, ka Krievija kaut kā būtiski mainītu savas darbības metodes atkarībā no valsts. Līdz ar to ļoti rūpīgi būtu jāpārdomā sava rīcība t.sk. sacītais, vai paši nekļūstam par rīkiem vai upuriem informatīvajā karā. Atkārtošos, bet - konstruktīva kritika par savu valsti ir ļoti atbalstāma (jo tas palīdz to darīt labāku), bet destruktīva vaimanāšana un valsts noniecināšana manās acīs kopš 24.02.2022 vairs nav tikai kaut kāda emocionāla vaļība vai plānprātiņu privilēģija, paturu tiesības uz to skatīties, kā uz apzinātu ļaunprātību un nodevību. Jo šobrīd tāpat, kā attieksmē pret karu tu nevari būt neitrāls, tāpat arī šajā situācija tev ir jāizlemj, tu esi ar savu valsti vai pret to.
Link200|nopel mani

[16. Jan 2023|17:13]
Nedēļas nogalē neko jēdzīgu nedarīju, jūtūbē skatījos, kā Ukrainā vāc uzspridzinātās dzīvojamās ēkas drupas un meklē cilvēkus zem tām, paskatījos video no Kubas, kur visu nakti ļaudis stāv rindā, lai dabūtu paciņu ar cīsiņiem un pa vidu skandalē, padomus no Venecuēlas galvaspilsētas rajona, kurā miera laikā katru dienu kāds tiek nogalināts. Šodien lasu dienišķo bukletu, kurā man piedāvā iegādāties kokosriekstu saldējumu kokosrieksta čaulā un banānu mīklā fritēšanai. Kādam, redz, vajag fritētu banānu pa septiņi ar pusi eiro kilogramā.

Vēl es beidzot noskatījos seriālu, kuru man jau vairākus mēnešus mēģina ieskapēt jūtūbes algoritms. Mr Inbetween:
https://www.imdb.com/title/tt7472896/
Ir ok, man patīk. Vienkāršs seriāls vienkāršiem cilvēkiem. Tādiem, kā es.

Vēl es apskatījos, ka no amata atkāpusies Vācijas aizsardzības ministre. Domāju, droši vien kāda dzelzs vecene, varbūt ar militāro pakāpi. Paskatījos biogrāfiju - nē, kaut kāda kundzīte, kurai nav nekāda sakara ar militāro jomu. Nu, tā, ka vispār nekāda. Iepriekšējais amats - ģimenes lietu, pensionāru, sieviešu un jauniešu ministre (diez, viņiem vīriešu ministrija arī ir?). Vēl pirms tam - kaut kāda tieslietu ministre. Kā ticamāko pēcteci viņai min vēl divas tādas pašas visu jomu ekspertes. Jauki, Eiropa joprojām čiliņā, nekas nenotiek, viss mierīgi. Tad atcerējos, ka mēs jau arī čiliņā, mūsu aizsardzības ministre jau arī ir kaut kāda tulkotāja pēc izglītības. Pabriks vismaz bija zemessargs, kādreiz armijas zābakus kājās ir uzvilcis un no plintes izšāvis. Tiešām nevar atbildīgā amatā ielikt kādu kompetentu cilvēku, kas kaut ko saprot no militārās jomas?
Link600|nopel mani

[31. Dec 2022|15:20]
Jaunajā gadā gribētos, lai izpildās divas vienkāršas lietas:
1. Lai latvieši Latvijā beidzot runātu latviski, nevis krieviski. Mūsdienās, tā, dīvainā kārtā, joprojām ir aktuāla lieta. Tā ir attieksme pašiem pret sevi, nekas vairāk. Nepatīk salīdzināt, bet Igaunijā nacionālais sastāvs ir ļoti līdzīgs mūsējam, bet visi zina, ka tur krieviski labāk nerunāt. Var, bet labāk runāt angliski, ja nezini igauņu valodu. Tikai attieksmes jautājums. Attieksme, kas rezultējas jau lielākās lietās.

2. Lai latvieši beigtu mīzt un vaimanāt. Lielākoties tam nav nekāda pamata un daudzi vaimanā balstoties uz kaut kādiem sūdiem paša galvā, veciem mītiem un pasakām. Tas attiecas arī uz valsts aizsardzību. Ja gribās pavaimanāt, tad vismaz nākošreiz aizver mutīti, padomā, varbūt tas nav nepieciešams. Jo īpaši tad, ja tas tiek papildināts ar kaut kādu nepatiesu informāciju. Ja neesi eksperts konkrētajā jomā, tad vienkārši paklusē. Konstruktīva kritika - jā, tukšpauraina vaimanāšana - nē.

Ceru, ka vismaz daļēji piepildīsies.
Link300|nopel mani

[7. Dec 2022|16:25]
Mazliet par TV kanālu Zelta Lietutiņš jeb citādi saukts arī par Дождь.

Lēmums par tā slēgšanu protams, ka bija pareizs. Valstī ir noteikti likumi un tie ir jāievēro. Ja attiecīgais TV kanāls ir izvēlējies sistemātiski un mērķtiecīgi likumus pārkāpt, tad citu rezultātu sagaidīt būtu diez gan dīvaini. Tagad nez kāpēc ir kaut kādas krokodila asaras, pārākais šoks un piedegušie pukāni (kā pie viņiem pieņemts teikt). Ja kāds vēl nav sapratis, šie pārkāpumi nebija nejaušības, pārteikšanās vai pārpratumi. Tie bija pārkāpumi pēc būtības, kas parāda šī TV kanāla attieksmi gan pret Latvijas likumiem, gan par tēmām, par ko tie runā. Tie, kas "par politiku neinteresējas" var pavisam ātri iepazīties ar pārkāpumu būtību:
https://www.delfi.lv/video/raidijumi/spried-ar-delfi/neplp-vaditajs-tv-rain-vadiba-neizprot-un-neapzinas-savu-parkapumu-smagumu-kludas-nelabo.d?id=55010558
(pašā sākumā)

Te gan uzprasās loģisks jautājums - vai tāds jau sākotnēji nav bijis attiecīgā TV kanāla plāns? Padarboties un tad ar lielu skandālu un apvainojumiem Latvijas virzienā aiziet. Ticamāk jau, ka nē, ticamāk, ka tas ir vienkārši parasts raškas imperiālisms, kas pat nepieļāva domu, ka kaut kādā tur Latvijā kaut kādi tur latvijieši par kaut kādu tur likumu pārkāpšanu varētu aizliegt slaveno TV kanālu. Bet ņēma un aizliedza. Citu variantu jau nebija.

Man interesantākais šajā stāstā bija iespēja visā krāšņumā ieraudzīt raškas tā saucamo liberāļu pretīgo viepli (ar liberālismu gan laikam tur ir maz sakara). Biju dzirdējis, bet beidzot ieraudzīju pats. Pirmkārt, pašu TV kanāla darboņu personīgā attieksme pret saviem pārkāpumiem. Viņi tiešām nesaprot, par ko tā licence viņiem ir anulēta. Redzams, ka viņu galvās pat nevar ielikties tāda doma, ka ir jāievēro likums un licence ir anulēta tieši par to - par likumpārkāpumiem. Līdzīgi kā viņi nesaprot par ko krievijieši pēc 24.02.2022 tā nepatīk ukraiņiem. Otrkārt, tas viss raškas liberāļu mudžeklis, kas tagad izsakās jau pēc tā, kad Lietutiņš ir anulēts. Redzam, ka šie ķēmi maz atšķiras no vidējā raškas orka. Jā, viņi it kā ir pret attiecīgo režīmu, bet krimnaš ir tīri ok, "maļčiki" arī ir viņu un, kas mani visvairāk interesē - viņu augstprātība attiecībā pret Latviju ir tāda pati kā pārējiem orkiem. Šie pretīgie imperiālisti tā arī nekad nespēs pieņemt, ka eksistē tādas valstis kā Latvija, kas vēlas būt neatkarīgas un dzīvot pēc savas saprašanas, nevis iet tajā viņu russkij mir virzienā. Ka šeit ir likumi, kurus prasa ievērot, ka šeit ir cita vēstures izpratne no tās, kura ir mācīta cccp vai tagadējā raškā. Tā teikt - krievu var izmest no impērijas, bet impēriju no krieva laikam nekad.

Ja nu kāds grib palasīties par tēmu:
https://twitter.com/realNepareizais?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

Interesanta būtu to vietējo latvijiešu argumentācija, kas iepazinušies ar situāciju joprojām uzskata, ka attiecīgā kanāla licences anulēšana Latvijā bija kļūda. Nespēju tādu ieraudzīt. Kāds vēl pamanās uzreiz izrakt NEPLP vadītāja kaut kādus tur astoņus gadus vecus pastulbus tvitera ierakstus. Kāds vietējais tomēr ir ļoti centies. Un to, redz, uzreiz, bez kavēšanās ir paķēruši raškas liberāļi. Dīvaini, bet tam tāpat nav nekāda sakara ar NEPLP pieņemto lēmumu, to jau tāpat nemainīs neatkarīgi no vadītāja personības vai viņa rīcības kaut kādās citās epizodēs.

Vēlāk:
Video papildinājums
https://www.youtube.com/watch?v=UaVRjU139P4
Link400|nopel mani

Black Hornet [24. Aug 2022|17:37]
Tas, ko nesen skatījāmies tikai zinātniskās fantastikas filmās nu ir kļuvis par realitāti. Miniatūrs, plaukstā noslēpjams spiegu drons ar kameru, kas var nolidot 25 minūtes un paredzēts darbam līdz 1km attālumā:
https://www.youtube.com/watch?v=9IkaP6XMNZw
(cena gan ir šausminoša)

Norvēģija un Lielbritānija tādus dāvinās ukraiņiem:
https://www.delfi.lv/news/arzemes/norvegija-un-lielbritanija-ukrainai-davinas-mikrodronus-black-hornet.d?id=54672540
Linknopel mani

[17. Aug 2022|10:46]
Aritmētikas uzdevums. 2,4 miljoni lietuvieši 5 miljonus eiro Bairaktara iegādei ukraiņiem savāca 3,5 dienās. Cik dienās 5 miljonus Bairaktara iegādei savāks 1,2 miljoni latviešu? Pats jautājuma uzstādījums nav īsti korekts, jo līdzvērtīgi būtu, ja divreiz mazāk cilvēkiem būtu jāsavāc divreiz mazāka naudas summa. Šobrīd sanāk, ka katrs lietuvietis ir atvēlējis šai vajadzībai mazliet vairāk, nekā divus eiro. Kas patiesībā ir daudz. Katram latvietim līdzīga mērķa sasniegšanai būtu jāatvēl divreiz vairāk - mazliet virs 4 EUR. Vai nu būs krietni jāiespringst vai arī būs jāņem palīgā kādi lielāki ziedotāji. Bet par tempiem runājot, varam pieņemt, ka pēc 3,5 dienām, ja vēlamies neatpalikt no lietuviešiem, mums būtu jābūt savākušiem 2,5 miljonus eiro. Bet, ja būsim 2x dāsnāki par lietuviešiem, pie tiem pašiem tempiem uz nākošās nedēļas otrdienu vajadzīgajai summai būtu jābūt savāktai. Gandrīz vai neiespējamā misija. Bet gan jau to novedīsim līdz galam.

Skaidrs, ka tas viens lidaparāts ir tikai smilšu grauds vējā uz kopējas karadarbības skatuves. Jo īpaši ņemot vērā ASV lendlīzi. Tas ir vairāk pašcieņas un attieksmes jautājums:
https://www.ziedot.lv/latvijas-bairaktars-4320
Link100|nopel mani

[11. Aug 2022|11:09]
Te atkal uzpeld tā doma, ko dzirdu regulāri, par "miršanu tēvzemes dēļ". Parasti to dzird no cilvēkiem, kas neorientējas militārajā jomā:
https://varabungas.camp/2022/08/11/ja-notiks-kaut-kas/

Proti, aizsardzības mērķis nav "mirt tēvzemes dēļ", tās mērķis ir panākt, lai mirst iebrucējs:

The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his. *George S. Patton

Dumji, ka pat mūsu aizsardzības ministrs jau pašos pamatos ir mirējs, nevis cīnītājs - "we are ready to die". Es galīgi neesmu "ready to die", bet ļoti ready, lai mirst iebrucēji.

Kādam var likties, ka nav jau nekāda atšķirība "mēs jau tāpat neko nevaram ietekmēt" u.c. vaimanoloģijas sakāmie. Bet varam pieminēt sporta analoģiju. Ja komanda iziet uz laukuma ar domu, ka būs jāzaudē, tad tā visticamāk arī zaudēs. Bet šajā spēlē mums ir virkne priekšrocību un nav pamata sākt vaimanāt pirms spēle vispār ir sākusies. Spēle, protams, tikai kā analoģija. Bet mums ir sava laukuma priekšrocības, mēs esam vairāk, mēs aizsargājamies un uzbrūkot zaudējumi ir lielāki, nekā aizstāvoties. Vienīgi, ja visi aizmūk, tad gan mēs neesam vairāk. Jāizdara viss, ko mēs varam izdarīt un mūsu pozīcija ir/būs spēcīga.

Šajā kontekstā man arī nepatika Pabrika partijas vēlēšanu programma, kurā tomēr par aizsardzības jautājumu teiktais bija paviršs. No ministra partijas būtu gribējies sagaidīt kaut ko saturīgāku. Bet varbūt es pārāk daudz uzmanības pievēršu tādam nevienu neinteresējošam formālam sūdiņam, kā partijas priekšvēlēšanu programma.

Vēl kāda replika vaimanātāju virzienā. Kā zināms, orku armijā cilvēka dzīvībai ir sūda cena. Nevienu neinteresē, ka kāds tur nomira un kādos apstākļos. Bet neskatoties uz to, varam to apskatīties skaitliski. Pirms iebrukuma "mācībās" Baltkrievijā bija savākti ap 190 000, cik karo šobrīd, neviens precīzi nevar pateikt, bet dažādos avotos varam lasīt, ka kaut kur pa vidu starp 100 000 un 200 000. Ukraiņi ziņo, ka esot jau nogalinājuši ap 40 000. Varam ticēt, ka cipars ir mazliet pārspīlēts. Tātad, pat iebrucējs, kuram pašu karavīra dzīvība nav neko vērta, zaudē procentuāli ap divdesmit procentiem (no visiem, kas aizgājuši karot). Ļoti aptuveni. Un arī jāņem vērā, ka karam ieilgstot procents palielināsies un, ka jāņem arī vērā ievainotie, kuru ir vairāk, nekā mirušo. Ta nozīmē tikai to, ka pat orkiem nav tā, ka visi, kas aiziet, tur arī paliek. Bet ukraiņiem kritošo procents noteikti ir krietni mazāks.
Link400|nopel mani

[8. Aug 2022|13:58]
Izdomāju palasīt partiju vēlēšanu programmas gaidāmajām Saeimas vēlēšanām:
https://sv2022.cvk.lv/pub/kandidatu-saraksti
Apskatījos tikai vienu konkrētu jautājumu - militārā aizsardzība. Manuprāt, jautājums ir diez gan aktuāls. Zemāk iekopēju, ko partijas sola šajā jomā.

1.Jaunā VIENOTĪBA =>
Nodrošināt ilgstošu un būtisku NATO spēku klātbūtni Latvijā; Ieguldīt 2,5% no IKP valsts aizsardzībā, palielinot iesaistīties spējīgu, ekipētu un apmācītu pilsoņu skaitu;

2."Latvijas Krievu savienība" =>
saglabās profesionālu principu bruņoto spēku veidošanā un ierobežos aizsardzības ministra pilnvaras armijas militārai izmantošanai ārpus Latvijas;

3.Zaļo un Zemnieku savienība =>
Rosināsim aizsardzības budžeta palielinājumu vismaz 2.7% no IKP;

4.TAUTAS KALPI LATVIJAI =>
(NEKAS);

5."SUVERĒNĀ VARA" =>
(NEKAS);

6."Kristīgi Progresīvā Partija" =>
Mēs izveidosim militāro produktu tautsaimniecības nozari. Izmantojot zinātnisko komplekso pieeju, izstrādāsim valsts militāro doktrīnu un sekmēsim tās istenošanai. Stiprināsim valsts aizsardzību maksimāli iesaistot tajā Latvijas uzņēmumus;

7."Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija =>
(NEKAS);

8.Politiskā partija "Stabilitātei!" =>
(NEKAS);

9.Politiskā partija "Tautas varas spēks" =>
Pēdējo 4 gadu laikā valdības un Saeimas līmenī attiecībā uz iedzīvotājiem netika pieņemts neviens pozitīvs likums, neviens konstruktīvs lēmums, savukārt: (..) jaunu slimnīcu vietā - lielgabali un tanki;

10.Partija "Vienoti Latvijai" =>
(NEKAS (šai partijai vispār nav programmas));

11.Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" =>
Obligātajā vispārējās vidējās izglītības saturā iekļausim Valsts aizsardzības mācību; Ieviesīsim obligātu militāro apmācību vīriešiem un brīvprātīgu – sievietēm; Aktīviem zemessargiem nodrošināsim budžeta vietas valsts augstskolās; Pilnveidosim Zemessardzes bataljonu infrastruktūru atbilstoši mūsdienu militāro uzdevumu specifikai;

12.LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ =>
(NEKAS);

13.Konservatīvie =>
5 gadu laikā bruņoto spēku sastāvu palielināsim 3 reizes – līdz 50 000 karavīriem, ieskaitot zemessargus un rezervistus; Attīstīsim militāro rūpniecību, palielinot eksportu uz citām NATO valstīm. Iegādāsimies modernus NATO ieročus, tostarp HIMARS, NASAMS u.c.;

14.Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI" =>
Valsts finansējumu aizsardzībai 2.5% no IKP; Atbalstīsim militāro prasmju apguvi;

15."PROGRESĪVIE" =>
Veicināsim militāro sadarbību Baltijas jūras reģionā un sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā;

16.Attīstībai/Par! =>
Prioritātes – pretgaisa aizsardzība, valsts aizsardzības dienests, aizsardzības ražotnes un uzņēmumi Latvijā, efektīva civilā aizsardzība, krīzes vadības centrs valdībā, iekšējās drošības akadēmija, pretkorupcijas pasākumi un pienācīgi nodrošināti dienesti;

17."Apvienība Latvijai" =>
Latvijas armijas, sabiedroto armiju, Zemessargu un rezerves karavīru kopīgas mācības un to sadarbības nostiprināšana. Vienota vadības centra izveidošana, apvienojot visus dienestus – VUGD, NMPD, Policiju, zemessardzi, armiju;

18."APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija" =>
Visaptverošās valsts aizsardzības ietvaros izveidotas militārās spējas ļaus Latvijai kļūt par spēcīgāko aizsardzības posmu Baltijas reģionā, liekot uzsvaru uz Sauszemes spēku, Zemessardzes attīstību un rezerves karavīru apmācību. Jāattīsta spēcīga vietējā militārā industrija, jāstiprina iekšējā drošība un civilās aizsardzības sistēma;

19.Politiskā partija "Republika" =>
Turpināt brīvprātīgas profesionālās armijas, zemessardzes stiprināšanu.
Atbalstīt ar aizsardzības nozari saistītos pētniecības projektus un jaunu militāras nozīmes preču radīšanu Latvijā.
Valsts iekšējai drošībai 2,5 % no IKP;


Apkopojot šo visu, redzams, ka no 19 partijām vienai vispār nav programmas, bet vēl piecām par aizsardzību nav minēts pilnīgi nekas. Ja programmā ir rakstīts, ka palīdzēsim Ukrainai vai arī, ka darbosimies NATO, tad tas ir vienlīdzīgs ar neko. Mani interesēja konkrētas lietas. Arī no atlikušajām 13 partijām vairumam ir tikai aptuvenas frāzes, bet vismaz mazliet tiek skarts aizsardzības jautājums.

Secinu, ka neskatoties uz to, ka pavisam netālu Eiropā notiek karš, kurā kā agresors ir iesaistītas arī divas Latvijas kaimņvalstis, aizsardzības jautājums vairumam partiju un attiecīgi arī vairumam sabiedrības nav īpaši aktuāls.

Ja man būtu jāizvēlas partija balstoties tikai uz šo vienu jautājumu partiju programmās, tad droši vien izvēlētos Nacionālo Apvienību, jo viņi ir uzrakstījuši visvairāk konkrētu lietu. Tam var piekrist vai nepiekrist, bet vismaz ir, par ko runāt, virziens arī kopumā nav nepareizs. Konservatīvie arī ir sarakstījuši dažas konkrētas un it kā labas lietas, bet redzams, ka programmas rakstītāji nesaprot pašu pamatus - ar ko atšķiras, rezervists no rezerves karavīra. Ja viņi vēlas palielināt rezervistu skaitu līdz 50 000 cilvēkiem, tad man ir viņus jāapbēdina, jo Latvijā jau tagad rezervistu ir krietni vairāk. Tie, kas nesaprot:
https://www.mil.lv/lv/rezerve/nbs-rezerve
Proti, rezervisti, vienkārši sakot ir pilsoņi, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un nav fiziski vai garīgi apdalīti. Arī tie bez nekādas militārās sagatavotības. Jā, arī tas, bēdzējs, pofigists vai neko neprotošais jefiņš ir rezervists. Rezerves karavīrs, savukārt, ir cilvēks, kas ir izgājis zināmu militāro apmācību. Tādejādi Konservatīvie tikai parāda savu nekompetenci. Vienotība un ZZS arī ieskaitīts, maz, bet vismaz ir kaut kas. Pārējās partijas dodas miskastes virzienā. Bet tieši pakaļ krievu kuģim dodas Tautas varas spēks un Latvijas krievu savienība, jo atklāti vai caur puķēm ziņo par vēlmi pavājināt valsts militāro aizsardzību.
Link300|nopel mani

[18. Jul 2022|15:47]
Pēdējā laikā reti indēju savu organismu ar alkoholiskajiem dzērieniem. Bet tāpat ik pa laikam sanāk. Agrāk bija tā, ka varēji padzerstīties un nākošajā dienā pat iet pasportot. Tagad esmu nonācis līdz līmenim, kad vidēja līmeņa dzerstīšanās sagandē ne tikai nākošo, bet tā apmēram arī aiznākošo dienu. Nevar pat saprast, vai fiziski vai morāli vai arī pa bišķi no abiem, bet neko vispār negribas darīt. Nevar saprast, vai vajadzētu priecāties, jo, redz, organisms netiek pie indes un ir atradis, zaudē rūdījumu vai arī tomēr vecums tāds, ka viss paliek arvien sliktāk.

Iespējams, nesaistīti, bet vakar paskatījos jūtūbē senāk slaveno Padomju filmu par kapteiņa Granta bērniem. Izrādās, ka tai ir kaut kādas laikam 7 sērijas. Skatījos un secināju, ka tā īsti no sākuma līdz beigām nekad to nebiju noskatījos, bija tikai kaut kādas senas atmiņas, kad šī skaitījās itin aizraujoša filma. Tagad skatījos ar mūslaika kritisko aci un secināju, ka baigais sūds, žēl izmestā laika. Ja nebūtu kaut kādas saistības ar slaveno literāro darbu, tad vispār pat nevar saprast, kas tādu mēslu gribētu skatīties. Pamanīju, ka slaveno Paganelu attēlo igauņu aktieris, bet vienu no lomām tēlo arī latvietis. Viņš gan ātri mira. Kādā otrajā vai trešajā sērijā un viņa vārdu tā arī gandrīz nekad nepieminēja. Nesa ēzeli toties. Tajā pašā gadā sapuvušajos rietumos Oskaru vinnēja Miloša Formana filma Amadeus. Bet vēl pirms desmit gadiem Krusttēva otrā daļa. Padomijā tikmēr hīts bija tāds sūds. Iezemiešus tēlo bāli Padomju aktieri, kurus pat neviens nav pamanījies iekrāsot mazliet tumšākus. Jaunzēlandes iezemiešu augļu grozā atrodams gurķis, tomāts, citrons un liels kartupelis. Visi ar visiem sarunājas krieviski izņemot Paganels ar vienu indiāni sarunājas spāniski (arī visi pārējie iezemieši tekoši runā krieviski). Vēl virkne citu dīvainību.
Link600|nopel mani

Diskusija ar grīdas lupatu [13. Jul 2022|17:36]
Man šie daži pēdējie mēneši, kopš februāra beigām ir bijuši milzīgas vilšanās laiks. Esmu vīlies Latvijas sabiedrībā. Tik ļoti, ka man pat ir nepatīkami par to runāt. Īsumā - nebiju domājis, ka mūsu sabiedrībā ir tik ļoti daudz gļēvuļu un nejēgu. Labā ziņa ir tāda, ka ir vieta progresam. Ja jau to var lietuvieši, igauņi, somi, citas tautas, tad varbūt var arī latvieši. Es runāju par vēlmi pēc savas valsts un vēlmi aizsargāt to, kas ir tavs. Redzu arī, ka liela daļa sabiedrības dzīvo kaut kādā savā iedomu un mītu pasaulē par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un valsts militāro aizsardzību. Mūsdienās gan visa nepieciešamā informācija par šiem jautājumiem ir brīvi pieejama un nezināšana ir cilvēka individuālā izvēle, nevis informācijas nepieejamības rezultāts. Bet tomēr, iemetīšu te dažus linkus, kas ir apliecinājums, ka visapkārt nav tikai gļēvuļi un nejēgas. Varbūt tas kādam liks iznākt no savas mītu un iedomu pasaules un varbūt motivēs vismaz beigt vaidēt:
https://pietiek.com/raksti/ko_es_varu_darit_jeb_saruna_par_zemessardzi_15_teikumos/
https://varabungas.camp/
https://zemessargs.wordpress.com/category/viss-par-iestasanos/

Bet varbūt arī nē.

Te ir tikai trīs avoti, kuri uzreiz ienāca prātā, bet ir vēl. Ja ko atcerēšos, tad iemetīšu te. Pēdējais gan pavecs, bet tāpat noderīgi.

Aktuālās diskusijas sakarā par OMD. Mēdz teikt, ka laba bilde ir tūkstoš vārdu vērta. Tad re, viena bilde, ja ne tūkstoš, tad vismaz pārdesmit vārdu vērta:
https://en.wikipedia.org/wiki/Conscription#/media/File:Conscription_map_of_the_world.svg

Ja ieliktu vēl kādu grafiku ar skaitļiem, tad būtu vēl daiļrunīgāk, bet labāk jau nē.
Link1600|nopel mani

[5. Jul 2022|09:51]
Man ik pa laikam patīk pavērot dažādus sportus. Tomēr jau sen esmu domājis, ka es ar lielāko prieku būtu gatavs mainīt visus Latvijas čempionus un izcilniekus, nu, tā, lai mums nebūtu neviena čempiona un medaļnieka pilnīgi nevienā sporta veidā pret to, lai mums būtu fiziski un garīgi vesela nācija. Patiesībā būtu dīvaini, ja kādam būtu pretējs uzskats. Otra galējība ir virkne izcilu sporta profesionāļu, čupa kausu un medaļu, un nācija, kas tos vēro televīzijā ēdot visādus sūdus un resnējot. Pagaidām esam tuvāk tam otrajam variantam. Pēdējā laikā šai atziņai ir pievienojusies vēl viena. Tas saistībā ar bokseri-sūdugalvu un hokejistu, kurš dodas spēlēt pie rašistiem. Es labprāt šos visus sporta izcilniekus ar lielāko prieku iemainītu pret tik pat izciliem speciālistiem Nacionālajos bruņotajos spēkos. Pret tādiem, kuriem nedod medaļas un kausus, neraksta dzeltenajā presē, bet kuri izcili izdara savu darbu, no kura ir kaut kāda jēga.
Link1500|nopel mani

[4. Jul 2022|12:24]
Ņemot vērā, ka ārā pa brīvdienām bija neciešams laiks, noskatījos JRT filmu desmit sērijās "Aģentūra":
https://agentura.jrt.lv/

Skaidrs, ka neko nemaksāju, skatījos savā TV bez maksas (Helio laikam). Tagad varēšu kādu laiku neiet uz JRT. Nav jau tā, ka līdz šim tā daudz gāju, bet tagad būšu uz smuko aktierīšu sejiņām paskatījies, kādu laiku man pietiks. Jo īsti nekas jau tajā seriālā nenotiek. Desmit sērijas, katra pa stundai, sižeta pietiek vienai pilnmetrāžas filmai, ne vairāk. Viss pārējais ir tikai tāda JRT aktieru vērošana. Seriāls, kurā ir forma, bet maz satura. Bet man patīk, ka kaut kas tāds ir tapis, jo uzfilmēts smuki, kvalitatīvi. Patīkami vērot. Izskatās arī puslīdz īsti (ja neskaita to, ka filmas aktieri ir ļoti atpazīstami aktieri). Reālas vietas Rīgā. Ne tik samocīti dialogi, kā bieži ierasts. Prieks par labi padarītu darbiņu. Neesmu nekāds teātroloģijas experts un man arī nav izglītības šajā jomā un varbūt nemaz nedrīkstu tā izteikties, bet man šķiet, ka tā aktrise, kura tēloja pazudušās sekretāres māsu tēloja ļoti sūdīgi. Vēl, nesaisīti - baigi nepatīk tā mode, ka mūsdienās cilvēki nesā tos nesmukos "viedpulksteņus". Keišam uz rokas kaut kāds Garmin Forerunner laikam. Vai kas tamlīdzīgs. Nu, nesmuki, nesmuki. Nopērciet sev labāk gaumīgu Seiko vai Citizen, paliks vēl nauda pāri.
Link200|nopel mani

[20. Maijs 2022|10:04]
Šodien vajadzētu piedalīties tajā gājienā pret okupekļiem:
https://www.tvnet.lv/7526995/notiks-gajiens-par-atbrivosanos-no-padomju-mantojuma

Sākas 18:00 pie Brīvības pieminekļa. Nezinu, vai pats tikšu no darba, izskatās tā pašvaki, bet vajadzētu. Šīs ir tās reizes, kad vajadzētu piecelt savu pakaļu un izteikt savu nostāju. Redzot, ka izpaušas Krievijas propagandas upuri šeit Latvijā, neredzu citu iespēju kā aktīvi paust savu nostāju. Bez naida, bet skaidri un nepārprotami.

Atceros, ka arī russkojazičnajiem bija iespēja pateikt savu viedokli par šobrīd notiekošo, bija tāds pasākums pie Brīvības pieminekļa:
https://www.tvnet.lv/7506936/video-kustiba-krievu-balss-pret-karu-mitina-pieprasa-nekavejoties-partraukt-karu-ukraina

Uz to gan bija sanācis pavisam maz ļaužu, krietni mazāk, nekā to, kuri uzskatīja par vajadzīgu izpausties 09.-10.05.2022. Līdz ar to es izdaru savus secinājumus. Galvenais ir tāds, ka ir jāpasaka savs viedoklis, citādi, šķiet, ka kādam kaut kas nav skaidrs. Tā teikt - brīvība nav par brīvu. Demokrātija arī nav par brīvu, tā prasa rīcību.

Man arī patika ziedot.lv akcija par ziedošanu Okupācijas pieminekļa nojaukšanai:
https://www.ziedot.lv/okupacijas-pieminekla-nojauksana-4256/ziedotaji

Uz šo brīdi ar savu naudu ir nobalsojuši jau vairāk, nekā 17 000 ziedotāji par gandrīz 260 000 EUR (kas jau ir pietiekami konkrētajam mērķim). Naudu savāca ļoti ātri. Tas arī dod atbildi visādiem briežiem, patrišām un citiem zvēriem, kas nespēj vēl izdomāt, kurā pusē nostāties un par to, ka okupeļu novākšanai ir nepieciešami "miljoni, kuru mums nav". Ir. Un kā vēl ir. Tā, lai nevienam nav pārpratumu un nerodas lieki jautājumi.
Link700|nopel mani

[16. Maijs 2022|14:20]
[Tags|]

Vakar noskrēju maratonu. Uzmetu aci iepriekšējiem ierakstiem un secināju, ka ir pagājuši tieši 10 gadi, kopš noskrēju savu pirmo maratonu. Ātri gan tas viss te notiek. Nu, neko, noskrēju, nekas īpašs. Laika apstākļi skriešanai bija gandrīz ideāli. Rezultāts - nu, tāds parasts, bet arī nebiju gatavojies kādiem īpašiem rezultātiem. Noorganizēts viss bija ļoti pieņemami. Vienīgi šogad jociņš bija ar to, ka... nē, nu, bija divi jociņi. Pirmais, ka trase bija ar daudziem pagriezieniem un līkumiem, tāpēc nebija īpaši parocīgi skriet, jutos, ka noskrienu daudz lieku metru. Otrs jociņš bija tāds, ka distances pusē pa to pašu maršrutu palaida pusmaratonistus un nācās apdzīt pusmaratonistu lēnāko galu. Likās, ka apdzenu apmēram kādu miljonu cilvēku, visu laiku vajadzēja skriet lielākā vai mazākā barā un tas tiešām bija traucējoši. Visādi zigzagi, apdzīšanas manevri, maisīšanās un pīšanās pa kājām. Ok, saprotu, ja skrietu ātrāk, gan jau būtu mazāks bars, bet bija tā, kā bija. Kopumā emocijas ir pozitīvas. Vēl ir jāpadomā par to maratonu skriešanu. Laikam jau jāturpina tādā pašā garā, bet, nu, ir sajūta, ka ar katru gadu arvien grūtāk paliek noskriet. Vai varbūt tas tāpēc, ka pēdējā laikā ir maz maratonu, kurus no sākuma līdz beigām jūtos ļoti labi. Šajā pēdējie 4km bija mocīšanās. Līdz tam viss bija pa smuko. Bet ir jau arī bijis tā, ka nomauc kā zvērs visu no pirmā līdz pēdējam metram un beigās vēl izspied no sevis pēdējo izrāvienu. Bet tas jau laikam tīri objektīvi skatoties ir atkarīgs no tavas fiziskās formas tajā brīdī, jeb no tā, cik darba esi pirms tam ieguldījis. Gribētos atjaunot ticību saviem spēkiem un noskriet vienu ātrāku skrējienu. Tādas, lūk, pārdomas šogad. Vēl pozitīva lieta - ar katru noskrieto maratonu pēcsajūtas nākošajā dienā ir arvien labākas. Varu uzkāpt pa trepēm un arī nokāpt lejā. Nav ļoti patīkami, bet var.

Vēlāk:
Nja - "pirmajos 38km viss bija pa smuko, bet pēdējie 4km bija mocīšanās" :)
Tikai tagad padomāju par to, kā tas izklausās no malas. Ir jau labi. Ir jau labi arī 4+
Link500|nopel mani

[11. Apr 2022|11:12]
Šajā laikā sekoju līdzi šādiem ekspertiem un iesaku to darīt arī citiem:

Igors Rajevs (populārais ikvakara apskats TV mājsaimniecēm un citiem interesentiem)
Vara Bungas blogs (ne tik sistemātiski, bet ļoti aktuāli no mūsu pozīcijas)
Hristo Grozevs (Bellingcat eksperts, izcili)
Aleksejs Arestovičs (militārais eksperts un Zeļenska padomnieks, ļoti terapeitiski)

Ir vēl virkne citu, bet šī būtu mana minimālā programma.
Linknopel mani

[11. Apr 2022|11:04]
Labs un ļoti aktuāls raksts par Latvijas aizsardzību no bloga "Vara bungas":
https://varabungas.camp/2022/04/09/ko-vajag-to-vajag/

Un ļoti trāpīgs komentārs pie šī raksta (fragments):

Ir cilvēki, kam ne visai patīk militāras lietas, bet tomēr tie stājas ZS pienākuma sajūtas dēļ. Bet absolūti lielākā sabiedrības daļa nestājas ne ZS, ne arī citādi apgūst karavīta iemaņas. Šāda situācija ir netaisnīga, jo zemessargi ziedo savu veselību, ģimenes stāvokli un finanšu situāciju, kamēr tie „kurus militāras lietas neinteresē”, kā trani gaida, ka viņus kara gadījumā „valsts pasargās”, vai arī lolo idiotiskas un neiespējamas ieceres par bēgšanu (acīmredzot, uzskatot, ka konflikta gadījuma darbosies lidosta vai varēs iekāpt mašīnā un ar vienu degvielas bāku šķērsot Suvalku koridoru un nonākt Vācijā).
Citiem vārdiem, esošā sistēma ir pielīdzināma situācijai, kad arī nodokļi būtu maksājami brīvprātīgi, paļaujoties uz iedzīvotāju patriotismu, un tie, kas izvēlētos maksāt nodokļus, finansētu tos, kam „nodokļu maksāšana neinteresē”.
Link100|nopel mani

[19. Mar 2022|18:26]
Krievijas tauta:
https://www.youtube.com/watch?v=ENFV8LKtYTg
Linknopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]