Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[21. Okt 2020|10:09]
Esmu nonācis Pirmajā Pasaulē, jo man vakar bija Pirmās Pasaules problēma. Vairākas stundas nevarēju atrast ļoti specifisku preci internetveikalā. Tā arī neatradu, nopirku to, kas bija. Meklēju puslitra termosu ar vienkāršu skrūvējamu korķi un vāciņu, ko var izmantot kā krūzīti. Es zinu, ka tādi eksistē, jo man jau viens tāds ir. Superīga manta! Ir ļoti daudz visādu termosu ar dažādiem sarežģītiem plastmasas mehānismiem, kas klab, grab, ar laiku aizsērē vai vienkārši salūzt un tek, bet parasts aizskrūvējams korķis, bez nekādiem sarežģījumiem ir neatrodams. No 3 internetveikalu vairākiem simtiem termosu vairāku stundu laikā tā arī neatradu meklēto. Toties uzzināju, cik vairumā pērkot maksā tie ķīniešu termosi ar pseido vāciskiem nosaukumiem, kurus pie mums pārdot pa 15-20 EUR (~5x lētāk). Vēl mani pārsteidza, ka var Internetā pārdot kaut kādu preci, šajā gadījumā termosu, tikai parādot vienu bildi, kurā nav redzams nekas vairāk kā prece no ārpuses. Un īstenībā es tādu arī nopirku. Biju izmisis un meklēju pēc bildes un arī atradu citās vietās. Pat video atradu (kas gan lika vilties). Vēl biju nepatīkami pārsteigts, ka kāds vēl tirgo termosus ar stikla iekšu. Tādu es arī iegādājos. Bet tāpat labāk, nekā kaut kāds grabošs plastmasas draņķis.

Bija arī tādi Padomju laiki, kuros šādu problēmu nebija. Termosu arī nebija. Mūsu ģimenē vismaz nebija. Cik saprotu tā bija tāda visai ekskluzīva manta. Arī deviņdesmitajos vēl bija jāpiecieš visi tie vienādie poļu/ķīniešu sūdi. Tagad citi laiki un citas problēmas, bet arī, protams, ļoti, ļoti grūti.
Link500|nopel mani

[14. Okt 2020|21:29]
Šodien nez kāpēc iegāju Internetos, lai paskatītos tautas reakciju uz jaunajiem Covid noteikumiem - jāvelk maskas, nevar sportot telpās un sīkajiem pulciņi aizliegti. Bļe, labāk nebūtu gājis. Nebiju domājis, ka mums sabiedrībā ir tik daudz idiotu. Visas folijas cepurītes ir izlīdušas no miskastēm. Genocīds un liels bizness, valdība stulbeņi un tikai grib uzvārīties uz tava rēķina. Covid protams nav, bet nestaigāt maskā ir tavas Satversmē ierakstītās tiesības. Labais onkulis Aldis tikmēr čurā karstu fēcebukos ik pēc pāris stundām. Lai izdrāztu tos tupos prātus, kas jau tā visu mūžu ir drāzti, kas citādu dzīvi laikam nekad nav redzējuši. Neesi aita, vēl uzdzer pa virsu ūdeni ar atmiņu. Ja tev, stulbeni, nevilkt masku ir Satversmē ierakstītas tiesības, tad manas Satversmē ierakstītās tiesības ir sadauzīt tavu stulbo purnu, kad tu man lien virsū veikalā vai jebkurā citā vietā. Neatceros, kurā Satversmes pantā tas ir ierakstīts, bet paprasi gudrajam onkulim Aldim, viņš tev palīdzēs atrast. Vēl tās folijcepures kaut ko iedirš kaut kādiem pašdarbniekiem, kas ir sākuši šūt maskas. Tie pašdarbnieki arī laikam ir daļā lielajā vispasaules sazvērestībā, lielajā kokvilnas masku biznesā, kopā ar Kariņu, Viņķeli un, bļe, Sorosu laikam, nezinu, kas tur vēl. Pat negribu iedziļināties.

Es, savukārt, esmu ārkārtīgi iepriecināts par jaunajiem noteikumiem, kas paretina visas tas idiotu rindas, kas vēl pirms dažām dienām drūzmējās pa veikaliem ar visām ģimenēm, klačojoties, tusējoties, bezmērķīgi vazājoties. Tu pat nevari ieiet veikalā nopirkt ēdamo, jo stāv viena tāda famīlija tieši pie durvīm un sit klaču ar kaut kādiem satiktiem paziņām. Kāda tur vēl 2m distance. Visiem viss ir pie dirsas. Un visiem tiem skarbajiem fitnesa treneriem, kas pēkšņi ir palikuši bez darbiņa uz kādu laiku un tagad savu sāpi izkakā Internetos, gribētos pajautāt - kāda tad ir pareizā rīcība? Kas tad ir jādara? Jāturpina iet uz zāli? Kāds tur vispār ievērto kaut kādu distanci vai dezinfekciju? Tajās divās zālēs, kurās Covid laikā biju es to neievēro neviens. Es uz kaut kādām nepareizām zālēm eju? Jūsējā viss ir kā vajag? Uzliekat folijas cepurītes un kačājaties? Tad, kad manā nozarē, kur es strādāju ir lejupslīde, es kaut kā neskrienu smirdēt Internetos, es daru, kas man ir jādara, lai sevi uzturētu.

Bet visiem pārējiem, kas nestrādā par fitnesa treneriem, tūrisma nozarē vai vēl kaut kādās ar izklaides nozari saistītās vietās. Jums ir tik grūti nelīst man virsū un uzvilkt to masku? Tas ir genocīds? Bļe, gribētu es jūs atgriezt Staļina laika Padumjajā valstī vai uz kādu Kambodžu vai pie Ādolfa ar bakenēm un dzelteno zvaigzni. Genocīds viņiem. Es pavadu vietās, kur jāvelk maska pāris stundas nedēļā. Kāds varbūt braukā vairāk ar sabiedrisko transportu, tad varbūt pāris stundas dienā. Tas ir kaut kas ārprātīgi neizturams? Iet pāri tavām spējām? Labāk ir gaidīt, kad tavai omei slimnīcā būs jāgaida rindā uz plaušu ventilācijas aparātu? Ak, jā aizmirsu - Covid taču nav, tās ir tikai pasakas. Var iet un diet, neviens jau no tā nemirst un neviens jau ar to neslimo.

Agrāk es skatījos uz ASV un tiem notikumiem, kas tur norisinās un domāju, ka mums nav tik liels debiliķu īpatsvars sabiedrībā un par to biju iepriecināts. Likās, ka nav mums tik daudz visādu šauro pierīšu, kam no pārāk labas dzīves un pārāk daudz brīvā laika pietiek laika nodoties visādām folijas cepurīšu teorijām, protestēt vienam pret otru un sparīgi iet vēl tālāk, bet laikam būšu bijis pārāk optimistisks šajā sakarībā. Arī mums te ir labs potenciāls visādām stulbībām. Vārdu sakot, visu dienu sabojāja man tie Interneti.

Vēlāk:
Nē, nu es nevaru nomierināties. Redzu fēcebukā kolēga, kurš, cik zinu, šobrīd aktīvi nesporto ielicis bildi ar #gribusportot. Redzu, šī saukļa tēma ir tāda, ka atkal kaut kādi ļaudis, kuri no valdības lēmuma cieš materiālus zaudējumums mēģina šūmēties Internetos. Es nesaku, ka viņiem nav taisnība un, ka nevajag par šo diskutēt, bet, bļāviens, zini, ko es daru, kad es "#gribusportot"?? Vari iedomāties? Es, bļe, eju un sportoju!! Es to daru VIDĒJI 4-6x nedēļā katru nedēļu. Un es nerakstu žēlabas Internetos, bet eju un daru! Aiztaisīs zāli? Tad es iešu ārā uz stieņiem un vingrošu. Ārā. Brīvā dabā. Kamēr tu klibināsi savu klaviatūru!! Ja gribi sprotot, tad EJ UN SPORTO!!!!
Link2500|nopel mani

[9. Okt 2020|11:49]
O, ļoti labs cepiens. Par maratonu Covid-19 laikā. Te:
https://www.delfi.lv/sports/news/tautas-sports/covid-19-atbalsta-skrejiens-soctiklotaji-prato-par-rigas-maratona-norisi.d?id=52545027

Sākšu ar to, ka es piedalos. Tāpat, kā katru gadu jau kopš 2008.gada. Naudu par dalību esmu samaksājis, neredzu iemeslu, kāpēc lai es nepiedalītos. It kā jau nav principiāli, bet, ja organizē un nauda samaksāta, tad es piedalos. Skrienu 42,2km. Cik zinu, šajā distancē piedalās gandrīz 800 skrējēji. Pusmaratona distancē dažas reizes vairāk. Es lepnā vientulībā aiziešu uz startu, uzvilkšu masku, dažas minūtes padrūzmēšies ar citiem tādiem pašiem maskaiņiem (ne tuvāk, kā jūs to katru dienu dariet darbā, veikalā, sabiedriskajā transportā, bet es un citi skrējēji, atšķirībā no jums, būsim ar maskām). Nevienam nepieskaršos. Noskriešu, paņemšu savu finiša paku un došos mājās (ar mašīnu). Darbā vai veikalā risks dabūt Covid, manuprāt, ir būtiski lielāks, nekā man skrienot maratonu. Tas par mani. Atsevišķa tēma ir tie ~15 000 pārējie skrējēji.

Manuprāt, jāatļauj tikai 2 distances - maratons un pusmaratons. Jāievēro visi tie nosacījumi, kas jau ir izziņoti. Pusmaratonu gan vajadzēja sadalīt vairākās plūsmās (ar vairākiem starta laikiem ar ~15 minūšu nobīdi), visādi citādi, domāju, ka risks izplatīt Covid ir diez gan mazs. Ja kāds nezina, tad pasākumā piedalās tikai ~10 ārzemnieki, kas ir elites skrējēji un ir izcietuši noteikto pašizolācijas laiku, tāpēc varam ar lielu varbūtību apgalvot, ka tie Covid nav atveduši. Mans neprofesionālais viedoklis arī ir tāds, ka slimiķu procents maratonistu un pusmaratonistu vidū ir krietni mazāks par slimiķu procentu pārējā populācijā. Gan tāpēc, ka šīs distances skriet slimam būtu visai grūti un mokoši, gan arī tāpēc, ka manuprāt, garo distanču skrējēji - amatieri ir daudz apzinīgāki dažādu noteikumu ievērošanā attiecībā uz savu veselību. Tas ir mans viedoklis. Es regulāri eju uz Rimi un Maximu, varu jums teikt droši - Covid ir beidzies, tusiņš turpinās, cilvēki nāk, čupojas, nāk ar visām ģimenēm, pavada laiku, nevar vien izdomāt, kāpēc ir atnākuši. Maskas? 2m distance? Nesmīdiniet... Katru dienu tūkstošiem cilvēku pārkāpj visas noteiktās normas daudz vairāk, nekā garo distanču skrējēji skrējiena laikā. Ja kas, skrienot maratonu, man neviens nelien virsū un es arī nevienam nelienu virsū. Skrienu lepnā vientulībā vai atbilstoši distancējoties.

Mazās distances gan šoreiz vajadzētu neatļaut. Vienīgais iemesls, kāpēc tās ir atļautas ir tas, ka tās ienes naudu par šo pasākumu. Cita iemesla nav. Ja neskries mazie, tad pasākums finansiāli būs lielā mīnusā.

Tā reālistiski skatoties, zinot, kā šīs lietas attīstīsies, visu pasākumu kopumā vajadzēja atcelt, bet vēl pirms dažām nedēļām nekas neliecināja, ka atkal būs šāds saasinājums. Tagad kaut ko atcelt jau ir ļoti, ļoti sāpīgi. Negribētu būt organizētāju vietā šobrīd.

Vēlāk:
Starp citu, ir ārkārtīgi viegli noteikt šī pasākuma ietekmi uz Covid izplatību Latvijā. Visi dalībnieki taču ir reģistrēti ar vārdu un uzvārdu. Ja pēc nedēļas vai divām būs slimības uzliesmojums, tad varēs precīzi pateiks, kurš ir vai nav skrējis šajā pasākumā. Pat pateikt precīzi, kādu distanci. Ļoti jauki! Ar nepacietību gaidīšu rezultātus.
Link1500|nopel mani

[8. Okt 2020|17:41]
Cik dzirdēts, tagad būs jāmaksā stipri vairāk par automašīnas reģistrāciju. "Tikko no Vācijas" būs jau jūtami dārgāk. Varu uzreiz pateikt, ko darīšu es. Nē, es nepirkšu Opeli pa desmit štukām vai Audi pa piecpadsmit, lai kaut ko ietaupītu. Es, protams, turpināšu braukt ar savu veco labo dīzeli. Tik veco, ka tam ir laba iespēja vecuma ziņā sasniegt "retro spēkrata" statusu (tas ir 30 gadi). Mazāk kā desmit vēl jānolauž. Manējais to var. Varētu, protams, nopirkt arī jaunu elektro automobili. Tomēr atbildēšu pats sev ar dzejnieka vārdiem - "bļe, bet diez vai". Tagad īsti nevar saprast, vai valsts mēģina tev uzspiest, lai tu tērē nesamērīgi lielu daļu no saviem ienākumiem transporta līdzeklim vai arī vienkārši vēlas tevi sodīt materiāli par to, ka tu kā normāls cilvēks vairāk naudas tērē citām lietām vai arī vienkārši par to, ka neesi bagāts. Velns viņu zina. Kasi jau tik būtiski tāds sūds nepapildinās. Vēl jo vairāk, attiecībā pret tām negatīvajām emocijām, ko šis lēmums izraisīs.

Nē, nu labi, tā reālistiski skatoties, gan jau es varu nopirkt to dārgo mašīnu, bet es zinu, ka lielai daļai cilvēku Latvijā automašīna ir nevis kaut kāds untums un luksusprece, bet nepieciešams līdzeklis, lai pārvietotos. Piemēram, no darba un uz darbu. Vairums cilvēku Latvijā nedzīvo pie tramvaja pieturas. Ko darīs šie cilvēki? Vairums, gan jau, ka tieši to pašu, ko es - brauks ar savu veco dīzeli, kamēr tas izjuks tik tālu, ka vairs nebūs sataisāms (tas ir gandrīz mūžīgi).

Starp citu, šī gan ir laba iniciatīva, varētu parakstīt:
https://manabalss.lv/par-latviju-bez-covid-inficeta-hokeja/show

Par Latviju bez kolhoza un KGB.
Link1300|nopel mani

[7. Sep 2020|22:34]
Noskatījos video, kurā sportiskās miesasbūves amerikānis mēģina iztikt ar 20 USD, lai nedēļu veselīgi un arī puslīdz garšīgi paēstu:
https://www.youtube.com/watch?v=w7IleN4UWTQ

Iesāku skatīties video, bet uzreiz iedomājos, ko es pirktu par šo summu. Neskatījos video tālāk, lai neietekmētos no tā, iegāju pārtikas Interneta veikalā, sarēķināju, ka 20 USD ir apmēram 17 EUR un uzmetu tabuliņu Excel ar konkrētiem produktiem, ko izvēlētos es. Man sanāca, ka es vienai nedēļai pirktu šādus produktus:

Auzu pārslas 1,5kg
Kartupeļi 2kg
Rīsi 1kg
Sīpoli 0,5kg
Burkāni 1kg
Plūmes 0,5kg
Āboli 1kg
Cūkgaļas šķiņķis bez speķa 1kg
Olas 10 gab.
Graudainais biezpiens 0,5kg
Citrons 1 gab.
Tēja 1 paciņa
Tomātu mērce 0,5kg
Ievārījums 0,35kg
Garšvielas

To visu var nopirkt par 17 EUR. Pie tam, apzināti centos izvairīties no produktiem, kas šobrīd ir ar cenas atlaidi. Un izvēlējos to, ko es tiešām pirktu un ēstu, nevis to, kas būtu it kā jāizvēlas cenas un racionālu apstākļu dēļ. Pieņēmu arī, ka man mājās nav nekā. Jautājums varbūtu būtu par eļļu cepšanai un sāli. Bez tiem it kā varētu iztikt, bet tie jau arī it kā visiem mājās ir. Pieņēmu arī, ka man mājās nebūtu tējas. Vēl jāņem vērā, ka sportoju, tāpēc man kaut kā puslīdz būtu jānodrošina nepieciešamais olbaltumvielu apjoms.

Tas gan ir tikai ātrs uzmetums. Gan jau dzīvē paliktu pāri rīsi un auzu pārslas, bet pietrūktu gaļa un augļi. Bet to visu varētu pieslīpēt ar laiku. Gan jau vēl pieliktu klāt pupiņas, varbūt vēl šo to. Reālā situācijā arī es pirktu to, kas ir uz atlaidi. Tomēr zināmu ieskatu šis dod par manām ēšanas prioritātēm. Būtu interesanti uzzināt, ko par šādu summu ēstu citi. Gan jau produktu klāsts citiem cilvēkiem pamatīgi atšķirtos.

Bet vispār, ir žēl amerikāņa, jo viņam, šķiet, par to naudu sanāca stipri mazāk ēdamā, nekā būtu sanācis man.
Link600|nopel mani

[13. Aug 2020|10:46]
Baigi labie stāsti par zobiem, man patika:
http://klab.lv/community/pajautaa/10517059.html

Vēlāk:
Šie stāsti man atgādina vienu jūtūbes video, kuru noskatījos pirms dažām dienām:
https://www.youtube.com/watch?v=g49HOqVTbB4
Link100|nopel mani

[8. Jul 2020|22:18]
No rīta ieraudzīju Internetos kāda kunga paziņojumu, ka studentiem, kas cietuši no Covid-19 esot jāsaņem stipendija 430 EUR apmērā. Te:
https://www.apollo.lv/7012902/rtu-rektors-covid-19-krizes-skartajiem-studentiem-vajadzetu-maksat-stipendijas-vismaz-minimalas-algas-apmera

Vakarā apskatījos, ka attiecīgais kungs ir vislabāk apmaksātais augstskolas rektors Latvijā - RTU rektors Leonīds Ribickis:
https://www.delfi.lv/news/national/politics/pern-valsts-augstskolu-rektoru-ienakumi-lielakoties-augusi-vispelnosakais-ribickis.d?id=52288087

Tas rosināja noskatīties video no pirmā linka. Man gribētos šim pajautāt, vai tad viņa augstskola maksā stipendijas 430 EUR apmērā no Covid-19 cietušajiem studentiem? Un kā noteikt, kuri tad no tā kovida ir un, kuri nav cietuši? Nemaksājiet? Kā tad tā? Nav naudiņas? A kuram tad ir jāmaksā un no kādas naudas? Droši vien, ka valstij, jeb tiem censoņiem, kas turpina strādāt, nevis kaut ko sten un vaid. Maksā kaut 3 x 430 EUR, bet ne no manas naudas! Klauns kaut kāds. Video līdz galam nenoskatījos, bet man patika divas lietas. Pirmā - kungs ir iemanījies saņemt milzu algu un nopirkt dārgu uzvalku, bet piemeklēt atbilstošas kurpes nav iemācījies. Nav jābūt stila gigantam, lai zinātu, ka pie formāla uzvalka nevelk kaut kādas pludmales čības. Patīk, kā smuki kamera rāda Ļoņu ar biezo maku kabatā un pludmales čībām kājās. Tas no sērijas par to, kā meiteni var izvest no ciema, bet ciemu no meitenes nē. Meitenes lomā šoreiz Ļoņa. Otrā lieta - augstā līmeņa spečuks domā, ka Indijā ir 3-4x vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Atkal jau - smieklīgi, bet Indijā ir deviņarpus reižu vairāk iedzīvotāju, nekā Krievijā. Neesmu ne augstskolas rektors, ne ģeogrāfs, bet šitādu sūdu jau nu kaut aptuveni vajadzētu zināt.

Manā skatījumā piecas štukas bruto šitādiem un līdzīgiem ļaudīm, ja tie tiek galā ar saviem uzdevumiem, ir ļoti adekvāts atalgojums. Bet, ja darbiņš ir labi padarīts, tad ir nopelnīta ceturkšņa vai/un gada prēmija. Vēl jo vairāk tādēļ, ka privātajā sektorā tās gandrīz divdesmit štukas mēnesī, ko viņš saņēmis līdz šim, viņam nemaksās tieši neviens. Pat ne tuvu. Jo īpaši zinot to, kādā līmenī šobrīd ir Latvijas augstskolas. Ceru, ka šito atalgojumu tabuliņu redzēs iespējami vairāk ļaužu.
Linknopel mani

[8. Jul 2020|21:17]
Vakar noskatījos video jūtūbē, kā cilvēki atspiežas balstā guļus uz vienas rokas. Nekad neko tādu nebiju darījis un šodien pamēģināju. Vēlos infomēt, ka es arī tā varu izdarīt. Visādi citādi nekas īpašs nenotiek.
Linknopel mani

[16. Jun 2020|09:09]
Vakar mazliet paskatījos Streipiņa raidījumu, to sadaļu, kur par pieminekļiem, ko demolē ASV un Eiropā. Tā mazliet padomāju un secināju, ka arī mēs latvieši neesam bez vainas. Mums taču ir Kurzemes Hercogiste ar tās kolonijām Gambiju un Tobago! Neesmu vēsturnieks, bet tas bija Hercoga Jēkaba laikā, kad ar viņa vēlību no Gambijas tika atvests arī pa kādam vergam (!!!). Skaidrs, ka ne jau baltā krāsā. Apskatījos, ka mums Kuldīgā esot piemineklis Hercogam Jēkabam. Gan jau arī Rundāles pilī ir kāda viņa bilde vai vēl šur tur. Domāju, ka tā šlaka, kas šobrīd cīnās ar dažādu šķirņu saldējumiem varētu mazliet iedziļināties tēmā un padomāt, vai nebūtu pienācis laiks kaut ko apķēzīt. Nav jau tā, ka latviešu dzimtcilvēku dzīves Kurzemes Hercogistes laikā matters, bet nu tie melnie, kas tika kaut kad kaut kur ievesti, tie matters gan! Domāju, ka mums vajadzētu uzņemties atbildību. Tikai pasviežu ideju. Domāju, ka šādi varētu ievinnēt kaut kādus pluspunktus.
Link300|nopel mani

[15. Jun 2020|21:23]
Ui, laba intervija šobrīd skan LR1. Latvietis no ASV runā par melnajiem un baltajiem ASV. Neko jau nepareizi nestāsta, vienkārši nav politkorekts, bet jūtu, ka rīt būs pamatīga cepšanās. Vietējie taisnības sargi nolinčos ne tikai konkrēto cilvēku, bet arī LR1, ka šitādam "rasistam" ļāvuši izteikties. Gan jau nebūs mazāks skandāls, kā par abiem rasistiskajiem saldējumiem. Ar patiesu interesi gaidīšu rītdienu :D

Aktieris un uzņēmējs Valdis Čirksts:
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/situacija-un-notikumi-asv.-verte-aktieris-un-uznemejs-valdis-cir.a131017/

(ceru, ka links ir pareizs)
Link300|nopel mani

[26. Maijs 2020|21:24]
Tiem, kas neskatās TV - tikko no valsts naudas ir piešķirts pusmiljons eiro drukātajiem medijiem un Interneta portāliem.
Te saraksts, kam un cik nauda ir piešķirta:
https://www.sif.gov.lv/images/files/valsts/vb-2020/Mediji-COVID/Apstiprinato-pieteikumu-saraksts-131-134.pdf

Iemesls - Covid.

Galvenā brēka ir par to, ka valsts nauda ir piešķirta arī tiem medijiem, kas iepriekš ir izplatījuši melus un naidīgu, nomelnojošu informāciju par Latviju. Te runa ir par krieviski rakstošajiem. Interesanti arī, ka nauda piešķirta arī visādiem pamuļķīgiem izklaides izdevumiem. Tas paturpinot tēmu par aizdomīgajiem valsts naudas piešķīrumiem Covid sakarībā.
Link300|nopel mani

[22. Maijs 2020|09:40]
Vakar biju divās zīmīgās vietās - RIMI veikalā un pirmo reizi pēc vairāku mēnešu pauzes arī trenažieru zālē. Pie dramatiskā fiziskās formas krituma šoreiz nepakavēsimies, bet pakavēsimies pie ļaužu uzvedības izmaiņām sabiedriskās vietās. Mans secinājums ir tāds - ja tuvāko mēnešu laikā mums nebūs būtisks Covid inficēto skaita pieegums, tad mūs ar visu šo pandēmijas lietu ir krietni appisuši. Liela daļa cilvēku uzvedas tieši tāpat, kā pirms Covid ienākšanas Latvijā.

Vēl viens appisiens ir ar tām visām palīdzībām cietušajiem no pandēmijas. Te jāpiemin lauksaimnieki, grupa Brainstorm, kultrūras nozares pārstāvji Rīgas Ģinama un noteikti daudzi citi, par ko es neko nezinu. Ja kāds no uzskaitītajiem saņems kaut kādas kompensācijas, tas būs konkrēts appisiens, par kuru maksās visa sabiedrība un, kas man vairāk svarīgi - maksāšu es. Ar sliktākiem ceļiem, augstākiem nodokļiem, sūdīgāku veselības aprūpi, vēl cītīgāku attieksmi no VID u.t.t. Man arī nav skaidrs, kāpēc valstij būtu jāmaksā Arēnai Rīga un Gors par negūto peļņu. Varu daļēji saprast, ja konkrēti cilvēki ir palikuši bez darba, tad kaut kādus iztikas līdzekļus nodrošināt uz īsu brīdi varbūt ir attaisnojami, bet vienkārši piķot kaut kādai izklaides industrijai par viņu negūto peļņu neliekas pareizi. Manis pēc, variet šo izklaides industriju vispār amputēt.
Link200|nopel mani

[18. Maijs 2020|11:04]
Es tikmēr izmantoju iespēju pa šīm brīvdienām doties uz ārzemēm. Uz Covid pārņemto valsti uz Dienvidiem - uz Lietuvu. Jā, viss tur viņiem jauki, iebraucot ar termokameru paskatās temperatūru, paskatās pasi un vari braukt. Rinda maza un ātri iet uz priekšu. Atpakaļ arī noturēja, bet neko neskatījās, ļāva izbraukt. BET - tie bija lietuvieši. Latvijas robežsargi nebija nevienā virzienā un neko nevienam nemērīja. Jaukiņi. Vēl - leišiem jānēsā maskas. Cilvēku uz ielām vispār bija maz, bet tie, kas bija laukos maskās nestaigāja, bet tie, kas pilsētās sabiedriskās vietās tomēr daudzi staigāja maskās. Mani pat izdzina no alus veikala, jo nebiju maskā. Lietuviski. Nē, nu maska man bija, bet negribējās ķēmoties un to likt. Nācās uzlikt un varēju iepirkties. Galvenais brauciena secinājums - leišu alus nebija slikts, bet biju cerējis uz ko labāku.
Linknopel mani

[8. Maijs 2020|16:33]
Prognozēju, ka sāksies baigais bardaks ar tiem jaunajiem atvieglotajiem noteikumiem no "2x2" uz "25x?". Pārāk sarežģīti, cilvēki nesapratīs, ko drīkst, ko nedrīkst, attaisnosies ar nezināšanu, citi tiešām neko nezinās (jo daudziem tak primārais ir nolikt neļķi). Gan jau drīz būs visādi "50x?" un pēc tam pēc jautrajiem Jāņiem nolaidīs atpakaļ uz "2x2". Pateikšu godīgi, es pārlasīju par tiem 25 cilvēkiem, nedēļas nogales šopingu un mājas tusiņiem un es tā īsti visu līdz galam nesapratu. Bet vairums jau nelasīs vispār. Vārdu sakot, jautrības turpinās.

Jāsaka, mums tomēr ir paveicies. Ne tikai mūsu paklausīgā un atturīgā mentalitāte ļauj mums nemirt lielākā skaitā, bet arī vienkārša, parasta veiksme. Mums bija iespēja mācīties no citu kļūdām. Atšķirībā no itāliešiem, piemēram.

Vēl kas interesanti - amerikāņi. Es visu laiku domāju, kā tas nākas, ka no vienas puses ir tas viņu ideoloģiskais uzstādījums, ka visa nācija sadodas rokās, lai glābtu kādu nabadziņu, kas nonācis nelaimē, bet no otras puses, Covid, kad liela daļa sabiedrības ir pret visādiem ierobežojumiem. Neskatoties uz to, ka tas ļoti reāli apdraud vecākus cilvēkus un ir liels risks, ka daļa cilvēku mirs un jau mirst. Kā tad paliek ar tiem stāstiem kā "Glābjot ierindnieku Raienu", kad veselie un spējīgie īsteni amerikāniskā garā iet glābt kaut kādu tur nevienam nezināmu nabadziņu riskējot ar savām veselīgajām dzīvībām. Šeit pat neviens neprasa riskēt ar dzīvību, vienkārši ieturēt 2m sistanci un mazgāt rokas. Bet nē, to nevar, jo tā ir viņu brīvības ierobežošana, konstitūcijā noteiktās tiesības. Maķīša apmeklējums arī, diez viņiem ir konstutūcijā ierakstīts? Cik noprotu, ASV kopumā šausminošie "lockdown" ierobežojumi daudz neatšķiras no tā, kas šobrīd ir Latvijā. Vārdu sakot, es mazliet palūrēju jūtūbi un secināju, ka ir ļaudis jau šo visu racionalizējuši - vecie mira un mirs, viņu dēļ pārējiem nav jācieš, dzīve arī ir risks, nav ko mīzt, viss būs labi. Liekuļi.
Link2400|nopel mani

[8. Maijs 2020|16:15]
Interesantā laikā dzīvojam. Ir skaidrs, ka tuvojas krīze. Dažiem tā jau ir pienākusi, citiem vēl tuvojas. Būs arī tādi, kas krietni uzvārīsies, bet kopumā vairums labi sajutīs krīzes negatīvās sekas. Tiešā vai netiešā veidā.
Ja būs krīze, tad arī samazināsies nekustamā īpašuma cenas. Var diskutēt, par cik, bet skaidrs, ka samazināsies. Tas tomēr netraucē visādiem nekustamā īpašuma tirgoņiem vis kaut ko prognozēt un stāstīt, ka tieši tagad ir īstais laiks kaut ko pirkt (kamēr vēl cenas nav nokritušās):
https://www.tvnet.lv/6960720/nekustama-ipasuma-tirgus-pielagojas-situacijai-prieksrocibas-iegadajoties-dzivokli-sodien

te vēl visādas interesantas un mīlīgi pozitīvas prognozes:
https://www.arcoreal.lv/lv/

Skaidrs, ka nekustamā īpašuma tirgoņi neatslābinās un muld pa divi deviņi, lai viņu bizness neapsīkst. Tomēr tas ļoti atgādina iepriekšējo 2008.-2010.gadu krīzi. Pirms tam arī tādi paši darboņi stāstīja, ka nekāda burbuļa nav un viss ir labi, tā tik uz priekšu:
https://www.delfi.lv/news/versijas/viktors-savins-nekustama-ipasuma-nozare-ir-burbulis-nekas-nav-talak-no-patiesibas-ka-sis-apgalvojums.d?id=13641334
https://www.apollo.lv/5299898/viktors-savins-vajag-dzivokli-nemiet

Te piezemētāks pirmskrīzes viedoklis 2006.gadā:
https://www.delfi.lv/majadarzs/aktuali/edgars-sins-pesimistisku-tirgus-vertejumu-atlauties-var-tikai-retais.d?id=15645240

Tā jau nekas, vienkārši interesanti atcerēties.
Link200|nopel mani

[4. Maijs 2020|12:40]
Labs krīzes laika ēdiens varētu būt marinētas olas. Skan dīvaini, bet amerikāniski skan labāk - "pickled eggs". Man bija viena olu paka, kuru nebiju pat iesācis, izdomāju, ka varētu ielikt vienu burku. Vakar to arī izdarīju. Receptes Internetos ir daudz, bet ideja pavisam vienkārša - novārītas olas ieliek marinādē vismaz uz dažām nedēļām. Atkarībā no marinādes varot glabāt pat pusgadu. Marināde apmēram tāda pati, kā marinēto gurķu marināde - etiķūdens, sāls, cukurs, garšvielas, te parasti ir klāt arī kāda asā garšviela. Es improvizēju. Marināde vismaz bija garšīga. Gatavo izstrādājumu pagaršošu kaut kad maijā.

Visādi citādi esmu mazliet atslābinājies un esmu nonācis līdz secinājumam, ja ievēro pareizu iepirkšanās laiku, negrābstās lieki un nebāž pirkstus mutē, kā arī ievēro citus vienkāršus piesardzības pasākumus, tad iepirkšanās veikalā nav lielākais riska faktors. Vismaz man.

Kopumā ir garlaicīgi. Esmu atklājis jaunus apvāršņus Netflix izpētē, bet tas degradē. Ja drīzumā nepārslēgšos atkal uz kādu sportisku režīmu ar regulārām smagumu cilāšanas aktivitātēm, tad degradācija aizies tālāk, nekā tas būtu pieļaujams (vēl tālāk, nekā šobrīd).
Linknopel mani

[20. Apr 2020|12:13]
Kā jau prognozēts, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi beidzot ir nomāli nopērkami veikalos. Tagad jāgaida otrā fāze - cenu krišanās šiem līdzekļiem. Tomēr divkārtīgs cenu pieaugums ir atbilstošs tikai sākuma fāzei. Tagad preperi ir sapirkušies gada normu un pietiek arī pārējiem. Ja kas, es tā arī neesmu nopircis nevienu no šiem līdzekļiem. Izdevās mājās atrast vecumvecu degšķidrumu tūrisma deglim ar 96% etilspirta sastāvu. Vēl par latiem pirktu. Šķiet, ka to var pat dzert. Pagaidām neesmu lietojis (ne iekšķīgi ne ārīgi). Cerību stariņš, ka spekulantu saltās sirdis jau atkūst pavasara saulītē bija vakardien pa TV redzētā reklāma kaut kur ap Panorāmas laiku (dārgs reklāmas laiks!), kurā Latvijas Balzams ziņo, ka pie viņiem var nopirkt dezinfekcijas līdzekļus. Tātad tomēr pieprasījums ir krities un nav, kas pērk. Lieliski!

Vispār esmu sācis skatīties ziņas TV. Ļoti aizraujoši. Sevišķi tā sadaļa par Covid. Kas ir vienlaikus arī ir vienīgā ziņu sadaļa.

Tāpat arī Krievija, kā jau tika prognozēts, ir pacēlusies uz pirmo desmitnieku inficēto cilvēku skaita ziņā. Par spīti visai statistikas slēpšanai. Mirušo gan no Covid viņiem gandrīz nav. Nu, jā, labākā veselības aprūpes sistēma pasaulē, ko var gribēt. Ā, noteikti vēl ēd daudz citronus, ķiplokus un ingveru (par 60 EUR/kg). Baltkrieviem kaut kas līdzīgs. Malači, tā tik turēt!

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Link500|nopel mani

[10. Apr 2020|17:45]
Šodien biju veikalā. Iepriekš biju iepirkties pirms 12 dienām. Pa šo laiku ēdu gandrīz tikai to pārtiku, ko biju pircis iepriekšējā reizē, arī darbā ēdienu piegādi nepasūtīju. Gandrīz - tāpēc, ka arī darbā kādus našķus varēja dabūt. Dzīvot tā var, bet vajag lielāku saldētavu. Maize un gaļa beidzās jau pēc nedēļas, augļi un dārzeņi mazliet vēlāk. Rīsi, griķi, auzu pārslas pietiek vēl ilgākam laikam, bet gribās jau normāli ēst, nevis izdzīvot. Bet ir savas priekšrocības šādai ēšanas plānošanai. Tu nepērc visādas impulspreces un sūdus, bet tikai to, kas tev tiešām ir vajadzīgs, ko tu es saplānojis.

Pati iepirkšanās nebija diez ko jauka, jo, lai gan gāju veikalā viens no pirmajiem, kamēr veikals vēl bija tukšs, kamēr pabeidzu iepirkties, tas jau bija normāli piebāzts. Pirkos diez gan ilgi. Secināju, ka liela jēga no šāda iepirkšanās veida nav. Jēdzīgāk ir iepirkt pārtiku aptuveni nedēļai, ne ilgāk. Jo, ja tu pērcies ilgākam laikam, lai to visu sapirktu, tu esi spiests iepirkties nesamērīgi ilgi, kas galīgi nav forši. Vēl neforši ir tas, ka veikalā nav tieši tās preces, kuras tu gribētu. It kā ir, bet plauktā nav. Es biju konkrēti Maximā, jo RIMI mani vairs nevēlas redzēt (jo es gribu ieprikties no paša rīta). Maximā ir tāds stulbs stils, ka darbinieki izliek preces, kad atveras veikals, nevis visu izliek pirms veikala atvēršanas. Tātad, tev ik pa laikam jānobrauc gar plauktu un jācer, ka varbūt tava Ķelmēnu maize tomēr ir izlikta plauktā (nē, nebija) un, ka tavs iecienītais biezpiens tomēr šodien parādīsies (neparādījās). Tā nu beigās es nenopirku arī, piemēram, banānus, kurus neesmu ēdis pāris nedēļas un vēl labu laiku neēdīšu, jo veikalā tie šorīt bija pilnīgi zaļi. Biju arī noskaņojies principiāli pirk Latvijā ražotu preci. Tas ir īpaši svarīgi ekonomikai tieši šobrīd. Diemžēl, pienu pirku igauņu, jo vietējam bija ļoti īss derīguma termiņš. Neko darīt. Arī iepirkties izmantojot atlaides, kā es to vienmēr daru, ir grūti. Jāpērk tavs izvēlētais produkts tieši tagad, nevis tad, kad ir atlaide. Parasti man izdodas kombinējot RIMI un Maxima savus standarta produktus pirkt ar atlaidēm un par pilno cenu iepirkties retāk. Tagad tas vairs gandrīz nav iespējams. Zaudēju naudu.

Beigās nesot šo visu no mašīnas sajutos tā neforši. Tādā ziņā, ka man bija jāiet divas reizes, lai visu atnestu. Lai gan mana pārtika bija nedārga un es to visu apēdīšu, tomēr tās bija daudz. Zinu, ka daudzi nav tik priviliģētā situācijā, kā es un nevar tik labi iepirkties. Mazliet sajutos, kā tie turīgo valstu pārstāvji, kas tikko parādoties vīrusam viņu valstī sapirka daudz pārtikas un pēc tam, pēc neilga laika to varēja neizpakotu atrast miskastēs. Es neko miskastē nemetīšu, bet tomēr, sajūta ir kaut kāda tāda neforša, redzot tik daudz ēdamā.
Link1100|nopel mani

[10. Apr 2020|17:35]
Kariņš vakar sarunāja muļķības. Par to, ka, Lieldienās jāšūpojas vieniem, lai varētu Jāņus svinēt kopā. Īstenībā jau ir tieši pretēji. Ja mēs tagad turpināsim darīt to pašu, ko darām, tad tas pats Kariņš pēc divarpus mēnešiem mūs aicinās svinēt Jāņus vieniem. Varbūt, lai kaut ko pēc tam varētu svinēt kopā. Nezinu, Ziemassvētkus vai astoņpadsmito novembri. Tie pāris mēneši paies ļoti ātri, bet visa šī laža tik ātri nebeigsies. Toties, ja mēs tagad visi draudzīgi Lieldienās apraudzītu viens otru, savus tuvākus un tālākus radus un draugus, iedotu katram pa bučai, tad samaksājot visaugstāko cenu mums būtu reāla iespēja iegūt kolektīvo imunitāti. Jā, Jāņi būs interesants laiks. Vai precīzāk sakot - laiks pēc Jāņiem, kad, ja Jāņunaktī nepieliks katram žigimantam pa policistam vai zemessargam, tad mūs sagaida labs inficēto pīķis.
Link200|nopel mani

[1. Apr 2020|19:56]
Nejauši uzgāju vienu video, kur vienkāršā valodā un ar vizualizācijām pastāstīts par to, ar ko Covid-19 atšķiras no gripas:
https://www.youtube.com/watch?v=FVIGhz3uwuQ

Var rādīt savam ciema žigimantam, varbūt tas kaut ko palīdzēs.

Visaizraujošākās valstis (bez paša valsts) šobrīd, manuprāt, ir ASV, Baltkrievija, Krievija. Tāpēc, ka tām visām ir visnotaļ vieglprātīga attieksme pret Covid-19. Par Krieviju tā kā būtu skaidrs, Baltkrievija vēl joprojām dzīvo visu noliedzot, bet ASV, kā par brīnumu, arī ir visai vieglprātīga. Rezultātu jau var redzēt, vīruss izplatās ārkārtīgi strauji. Ja pie mums visās ziņās vīruss ir gandrīz vienīgais temats, tad tur, cik spriežu pēc vienkāršo jūtūberu attieksmes un pieredzes, pieeja ir daudz vienaldzīgāka. Daudziem nekas dzīvē laikam pat nav mainījies. Nu, paskatīsimies, laiks rādīs. Tiešām aizraujoši.

Pats tikmēr brīvdienās biju iepirkt pārtiku un kopš tā laika neesmu bijis veikalā. Plānoju labi ēdot ar iepirkto iztikt 2 nedēļas. Interesants eksperiments. Iepriekšējā reizē testēju nedēļas iepirkumu. Tas bija vienkārši. Katru dienu eju uz darbu un arī pusdienās ņemu līdzpaņemto vai neēdu vispār neko. Pagaidām nav problēmu. Gan jau kādu reizi uzsūtīšu pusdienas darbā, bet varbūt arī nē. Skatīsimies.

Grūtākais tomēr ir tas, ka trenažieru zāle ir ciet. Sāku ēst ne tik pareizi un lēnām zaudēju formu. Var jau trenēties arī mājās, bet kaut kā pietrūkst motivācijas. Nekas, gan tikšu ar to galā.

Dezinfekcijas līdzekļus sola pievest veikalā nākošajā nedēļā. Labi, tas man der, tad arī kaut ko mazliet nopirkšu.

Iešu pie friziera. Ne tāpēc, ka mati baigi garie, bet tāpēc, ka turpmākos dažus mēnešus neiešu pie friziera. Labāk aizšmaukt tagad, kamēr vēl risks ir esošajā līmenī un pēc tam iepauzēt, nekā otrādi. Nebūšu vismaz pašā koronas plaukumā nesakopies. Darbiņā jābūt smukam.

Jautrāk būs ar zobārstu, tur arī esmu pierakstījies. Jau trešo reizi iešu. Ar 2 nedēļu pauzi katru reizi. Nevar neiet. Ceru, ka šī būs pēdējā reize (šajā piegājienā, es domāju, nevis vispār). Ceru, ka mēs tur viens otru neaplipināsim. Zobārsts man sakarīgs, es viņam uzticos. Mēģināšu arī pats nesaslimt uz to brīdi. Pēc divām nedēļām pieraksts. Būs interesanti.
Link200|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]