Viss ir labi un būs arvien labāk! [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[9. Jan 2019|17:33]
Wow, skatos, ka Andris Kivičs savā Fēcebukā jau sola piekaut Lieni, ja kāds viņu pazemošot. Tā ir tā viņa jaunā brūte, ja? Un viņš to grasās darīt Valmieras teātrī!!! Fāāāk.... es sen neesmu bijis uz teātri, bet uz tādu izrādi gan es gribētu aizet!!

Vēlāk:
Vai, ku labs tusiņš iet vaļā Fēcebukā, nenosmieties. Tiešām nebiju pamanījis ka Kivičs ir tāda līmeņa stulbenis. Bet jo jautrāk, jo jautrāk :D
Link300|nopel mani

Pirmās Pasaules problēma [6. Jan 2019|19:46]
Ir īstais laiks, lai padomātu par kādu interesantu ceļojumu. Tā nu ir sanācis, ka pēdējā laikā ne retāk, kā reizi gadā man sanāk aizbraukt tuvākā vai tālākā ceļojumā. Labi ir tiem cilvēkiem, kuriem ir kaut kāda sapņu zeme, uz kuru gribas aizbraukt. Man tādas nav, visur, kur esmu bijis, man ir paticis un nav nekādas īpašās sapņu zemes, kas būtu visu manu vēlmju piepildījums. Gribas redzēt dažādas valstis, dažādas vietas. Man likās, ka esmu varens ceļotājs, bet tad man uzdāvināja Pasaules karti, kurā var noskrāpēt tās vietas, kur tu esi bijis. Es to izdarīju. Ieskrāpējot nevis visu valsti, kurā esi pabijis, bet gan tieši tās vietas, kur esi bijis. Secināju, ka es gandrīz neko vispār neesmu redzējis. Tātad, varu sākt Pasaules izpēti gandrīz no sākuma. Ja ļoti vēlos, šobrīd varu atļauties dodies uz jebkuru Pasaules valsti. Iekšējais žīds, protams, nezaudē modrību, bet tādā laikā nu dzīvojam, kad var doties jebkur. Un tas nav nemaz tik dārgi. Salīdzinot, piemēram, ar daudzām citām lietām tavā dzīvē. Mūsu vecāki par to varēja tikai sapņot. Tādejādi, tagad esmu pārdomu procesā par ceļojumu. Ne tikai par virzienu vai galmērķi, bet arī formātu. Varbūt kaut kur jāaizceļo beidzot vienam? Varbūt jāizvēlas kāds nestandarta pārvietošanās veids? Ideju šobrīd vēl nav, bet nojaušu, ka tās vēl atnāks. Varbūt ir kādi ieteikumi?
Link1800|nopel mani

[28. Dec 2018|10:48]
Laikam man ir ļoti satraucoša gada nogale, atcerējos vēl vienu lietu, kas mani mazliet satrauc. Pat divas. Viena ir braukšana no stāva kalna ar distanču slēpēm, jo man bail ietriekties kokā. Otra ir tāda, ka līdz gada beigām trenažieru zālē jāpaceļ maksimālie svari, lai izveidotu atskaites punktu savam (ne)spēkam un gatavotos labam progresa uzrāvienam nākošajā gadā. Abas lietas būs jāizdara līdz gada beigām.
Link100|nopel mani

[28. Dec 2018|10:35]
Vēl mani šajā laikā tomēr uztrauc, ka tās bērnu mantas sīkajiem radiniekiem maksā tik mežonīgi dārgi. Uzmeta mani leišu Interneta veikals, nācās pirkt krievžīdu lielajā veikalā. Nākošreiz laikam būs laicīgi jāsūta kaut kur no tālākām zemēm. Konstruktorus nopirku, magnētiskos. Nevarēju nenopirkt kaut ko tādu, ko pats būtu gribējis tajā vecumā. Nekas, izaugs par kapeiku gudrāki un varbūt pieminēs mani ar labu vārdu pēc gadiem. Es, piemēram, labi atceros savas bērnības mantas, zinu, cik tas tādam sīcim ir būtiski. Kļūt gudram jau bērnībā ir baigi forši, bet spēlējoties ar kaprolīšiem un sadzīves priekšmetiem tas var neizdoties (nu, vai ar citu radinieku dāvinātajām "parastajām" mantām :) )

Bet vispār es nesaprotu, kā tie sūdi var tik daudz maksāt. Laikam tur ir kaut kādas baigās prasības jāpilda, lai varētu tirgot kaut ko kā bērnu rotaļlietu - lai sīcis neapēd to, vai, ja apēd, tad, lai tas nav neveselīgi, lai lellei-meitenei nav krāniņš u.t.m.l.

Neapmaksāta reklāma:
https://www.magformers.com/
Link400|nopel mani

[28. Dec 2018|09:35]
Laikam vienīgā lieta, kas mani uztrauc šajā laikā ir nabaga kurdi, kurus atkal visi pamet un uzmet:
https://www.delfi.lv/news/arzemes/asv-pamet-kurdus-par-menbizu-cinai-gatavojas-gan-turki-gan-siriesi.d?id=50698993

Ne tikai tāpēc, ka viņi ir tie, kas visvairāk cīnās ar ļaunajiem Sīrijā, bet arī tāpēc, ka viņi, šķiet, ir vienīgā veselīgā saprāta saliņa šajā visā mežoņu barā. No vienas puses pustrakais turku vadonis, no otras sīriešu vadonis ar urlu baru. Pustraki islāmisti kaut kur vēl pa vidu. Varētu tie kurdi beidzot tikt pie sava pleķīša uz zemes virsas un nodibināt savu valsti. Nezinu es to ģeopolitiku tik labi, bet žēl kurdu, visi viņus apbižo. Aizies amerikāņi un atkal viņus nospiedīs gan urlas & co, gan turki un rezultātā atkal miera reliģijas fanāti sāks celt savu galvu un sāksies viss no sākuma. Kā diez ķīseļa tv atspoguļo kurdus? Kā sliktos teroristus? Draudzēties ar Sīrijas vadoni un kurdiem laikam vienlaikus nesanāks.
Link100|nopel mani

[29. Nov 2018|11:12]
Baigā neražiņa, tikai tagad piefiksēju, ka ir degusi tā smukā ēka, kurai katru reiz braucot garām sajūsminājos:

https://www.tvnet.lv/6464555/nodegusas-kalnciema-rezidences-spogulis-mantrausibai-vienaldzibai-launpratibai?utm_source=gismeteo.lv&utm_medium=content-text&utm_campaign=partner-includes

Protams, nolaista, bet ar ļoti lielu potenciālu. Pat tādā līmenī esošai ēkai varēja nojaust, kāda tā bija izskatījusies savos ziedu gados, vai kāda tā varētu izskatīties, ja tiktu sakopta. Ļoti žēl. Man patiktos dzīvot tāda veida mājā, ar skaistu arhitektūru, augstiem griestiem, plašu kāpņutelpu. Protams, sakoptā un bez bomžiem...

Link300|nopel mani

[25. Nov 2018|19:19]
Šodien apzināti iepirkos Maximā. Piecus gadus tur nebiju iepircies, jo pēc Zolitūdes notikuma pieņēmu tādu lēmumu. Domāju, ka tas ir ļoti labs un ļoti efektīvs veids, kā apzinīgs pilsonis var balsot ar savu maciņu un reāli ietekmēt lietas. Diemžēl, ar manu balsi vien bija par maz, tāpēc pirms dažām dienām nolēmu, ka jābeidz šī ākstīšanās un jāiet uz sev tuvāko un ērtāko iepirkšanās vietu.

Ir mazliet bēdīgi apzināties, ka dzīvojam sabiedrībā, kurā cilvēki nevēlas iesaistīties savas dzīves uzlabošanā un lēmumu pieņemšanā. Kādas konkrētas veikalu ķēdes boikots, ir ļoti efektīvs un ārkārtīgi vienkāršs veids, kā ietekmēt konkrēto veikalu ķēdi un ne tikai viņus. Iedomāsimies, ka uz Maximu neatnāks neviens pircējs, nu labi, tā ir utopija, pieņemsim, ka viņu apgrozījums pēc Zolitūdes notikuma samazinātos tikai par 50%. Tā ir milzīga nauda un Maxima līstu no ādas ārā, lai atgūtu šos pircējus. Viņi pat būtu gatavi iesaistīties būvnieka vai valdības ietekmēšanā, lai šo apgrozījumu atgūtu. Arī visi pārējie - veikalu ķēdes vai līdzīgas iestādes, redzot, kāda ir sabiedrības reakcija, daudz rūpīgāk domātu, ko runā un, ko dara. Diemžēl, šobrīd man nav nekādu ilūziju un labi apzinos, ka tie paši Rimi vai vēl kādi citi ne ar ko savā darbībā neatšķiras no Maximas un viņu rīcība būtu apmēram tāda pati. Vēl jo vairāk, redzot, ka sabiedrība ir vienaldzīga.

Skaidra lieta, ka Maxima nav starp galvenajiem traģēdijas vaininiekiem, bet būvniekus es ietekmēt nevaru. Vai arī tas ir ļoti problemātiski. Toties mēs viņus varam ietekmēt caur to pašu Maximu vai arī ar citiem likumīgiem līdzkļiem. Kas arī ir ļoti efektīvi, toties daudz grūtāk veicami. Un, ja cilvēks nespēj neaiziet uz konkrētu veikalu, tad prasīt no viņa kaut ko vairāk ir vispār bezcerīgi.

Vēl, protams, aktuāls jautājums ir arī par Re&Re, kuri turpina dzīvot zaļi un tajā skaitā saņemt brangus valsts pasūtījumus. Bet, kā jau izteicos - ja sabiedrība nespēj izdarīt vienkāršās lietas, tad prasīt kaut ko vairāk ir bezcerīgi. Tajās pašās nesenajās vēlēšanās, piemēram, šis jautājums netika apskatīts vispār. Tāpēc, ka sabiedrībai tas nav aktuāli. Ja godīgi, man tie 54 cilvēki uztrauc mazāk, nekā varbūtība, ka kaut kas kādā jaukā dienā uz galvas varētu uzgāzties, piemēram, man pašam. Man nepatīk kopējā tendence, ka sabiedrībai var iebarot jebkuru sūdu un tā vienkārši ar gardu muti to noēdīs, piedzerot klāt Optima līnijas lēto aliņu.

Vēl atcerējos, ka Zolitūdes sakarā bija kaut kāds video iekš TV, kurā kāds glīti ģērbies jurists savā, šķiet, Porsche džipā stāstīja par to, cik nepareizi lietas notiek un, ka to vajadzētu mainīt. Galu galā pieteicās bez maksas aizstāvēt Zolitūdes cietušos un dabūt viņiem krietnas kompensācijas. Jā, tajā brīdī padomāju es, pareizi runā cilvēks, labi, ka mums ir tādi brašuļi, lai veicas cilvēkam! Kas no tā visa sanāca, tagad var redzēt - klaunu partijas glumeklis.

Kopumā varu teikt, ka Maximā salīdzinot ar Rimi ir stipri krieviski-urliskāka sabiedrība. Ļaudis izskatās ar dzīvi vairāk neapmierināti. Nav arī tāds proletariāts, kā Supernetto, bet daudz neatpaliek. Bet, ja godīgi, es labāk iepērkoties sev apkārt redzu Maxima vai Supernetto publiku, nekā Stockman klientūru. Kopumā preces veikalā ir tādas pašas, kā pirms pieciem gadiem un ne ar ko daudz neatšķiras no Rimi vai citiem veikaliem.
Link1100|nopel mani

[5. Nov 2018|20:49]
Nopirku blenderi. Tagad topā ir tie Nutri Bullet vai kaut kādi citi Bullet. Es nopirku līdzīgu, bet apmēram uz pusi lētāk, strādā labi, varu visu samalt. Es pat nezinu, ko ar viņu nevar izdarīt. Vienīgi nepatīk, ka tas ir skaļš, nav ieslēgšanas/izslēgšanas pogas un ir tikai viens pieejamais ātrums. Toties jaudas netrūkst. Esmu jau pagatavojis zemesriekstu sviestu, visādus bieznīšus (no vārda "smoothie") ar ledu, maļu saldētas lietas. Man vislabāk patīk "saldējuma" recepte ar vienu sastāvdaļu - saldēts banāns. To vienkārši sablenderē. Vienkārši un saprotami. To gan izdarīt nav tik vienkārši, jo tas visu laiku mēģina izvairīties no asmeņiem un lēkā pa to trauku, bet nekas, beigās es viņu noķeru un samaļu tāpat. Baigi garšīgi. Garšo tiešām līdzīgi saldējumam, bet ir nesalīdzināmi veselīgāk. Vēl par prieku šai receptei nopirku veikalā saldētas ogas, tās arī var blenderēt visādās iespējamās kombinācijās. Var tīrajā, var piejaukt mazliet pienu un arī proteīna pulveri. Ai, blenderēt var principā jebkādu ēdienu. Esmu ļoti daudz dzīvē palaidis garām un apēdis čupu ar visādiem sūdiem, tā vietā, lai uzblenderētu kādu saldētu augli vai ogu.

Visādi citādi - turpinu trenēties, tāpēc arī piedomāju par ēdienu un ēdu veselīgāk. Drīz (jau pavisam drīz) sākšu izskatīties tā, kā man jāizskatās. Principā es jau esmu sācis to darīt (par nepagāja 3 mēneši).

Ā, vēl, ir padomā nopirkt svarus ar speķa mērīšanas funkciju. Ir tādi. Sūdu maksā, neprecīzi rāda absolūtajās vienībās, bet, cik var noprast, precīzi salīdzinošajās. Proti, speķa procents būs neprecīzs, bet toties redzēsi labi, vai tas palielinās vai samazinās, man vairāk arī neko nevajag. Arī muskuļu masu it kā šis mērot. Līdz šim mans labākais speķa mērrīks bija vecie džinsi no ~videnes laikiem. Vakar tajos ielīdu un nejutos baigi neērti (priekšroku tomēr dotu saviem ikdienas džinsiem).

Protams, nevar vēl arī nepieminēt, ka dabūju savu pirmo puslīdz nopietno sporta traumu [šajā sportošanas piegājienā, protams!], bet esmu dzīvelīgs un optimistisks šajā jomā un drīz (jau pavisam drīz) atgriezīšos par visiem simts procentiem.Vēlāk:
Lieta darīta. Esmu atpakaļ (atkal esmu jenots).
Link300|nopel mani

[26. Okt 2018|14:21]
Man patīk tas sauklis, ka ir "jāsāk ar sevi". Sākt ar sevi var dažādos veidos. Var iztīrīt zobus, var iztīrīt istabu, izlasīt kādu "labu grāmatu". Sabiedriskā līmenī var iestāties politiskajā partijā un sākt bīdīt lietas "no iekšas". Var mēģināt kaut kā iesaistīties pašvaldības darbā. Un tā mēs plūdeni nonākam līdz veidam, kā "sākt ar sevi" var, manuprāt, visuzskatāmākajā veidā - iesaistīties savas daudzstāvu mājas, kurā tu esi dzīvokļa īpašnieks, līdzekļu pārvaldībā. Līdzekļu pārvaldība sākas ar mazumiņu - atnākt uz regulārajām (1-2x gadā) dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēm, kurās tiek lemti saimnieciskie jautājumi. Tie ir jautājumi, kas tieši skar katra dzīvokļa īpašnieka labklājību un viņa īpašuma vērtību. Tie ir jautājumi par kāpņutelpas vai jumta remontu, sētnieka darbu, autostāvvietu, pagalma un ceļu labiekārtošanu u.t.t. Šie jautājumi ir būtiski visiem dzīvokļu īpašniekiem, pat tiem, kas nedzīvo savā dzīvoklī, bet to tikai izīrē. Un tos ietekmēt var relatīvi vienkārši un efektīvi.

Varu pateikt savu pieredzi par šo "sākšanas ar sevi" aspektu. Esmu secinājis, ka vairums manu kaimiņu ir stulbeņi, viņus nekas īpaši neinteresē, izņemot sūdzēšanās pa kaktiem, argumentēt savu viedokli tie nespēj, tie ir arī lētticīgi. Es te vēl cenšos izteikties korekti. Ir arī daži tādi, kurus vis kaut kas interesē un, kuri ir apveltīti ar iniciatīvu, tie daži mūsu mājā ir tie, kas ir vēl stulbāki par pārējiem. Stulbeņi ar iniciatīvu. Tas, maunprāt, ir tāds uzskatāms miniatūrs sabiedrības modelis. Nonākt līdz kādiem labiem risinājumiem šajā ne pārāk apdāvināto un neieinteresēto ļaužu barā būtu apmēram kā noganīt kaķu ganāmpulku. Vislabāk to darīt ir sastāstot kādas vidējam prātiņam viegli saprotamas muļķības un pārliecinot šo ganāmpulku. Varbūt var vēl padalīt bezmaksas banānus vai izdomāt kādas patīkamas frāzes par sākšanu ar sevi vai ko tamlīdzīgu.

Nekādu gala secinājumu no visa šī nav, tikai tāda aptuvena atskārsme par sabiedrību kopumā, kas liek secināt, ka vēlēšanu rezultāti nemaz tik slikti nav. Varam vismaz priecāties, ka bezmaksas banāni, kā būtisks priekšvēlēšanu aģitācijas aspekts ir uz brīdi pazudis no dienas kārtības.
Linknopel mani

[26. Okt 2018|14:04]
šodien palasīju par aktuālo leišu sāgu ar bagāto basketbolistu, viņa skaisto sievu, kāzām un šķiršanos:
http://jauns.lv/raksts/sievietem/302467-basketbolista-kuzminska-bijusi-milota-par-neuzticibu-un-izliksanu-no-majam-mindauga-milestiba-beidzas-jau-pirms-kazam

Ļoti interesanti, man patika. Vārdu sakot, stāsts ir tāds, ka bagātais basketbolists apprecēja smuko karsējmeiteni, pagāja laiciņš un viņi šķīrās. Patiesie iemesli gan jau nonāks arī dzeltenajā presē, bet pieturēsimies pie rakstā paustās versijas, ka bagātais basketbolists sāka krāpt savu sievu. Vārdu sakot, vainīgs ir vīrs, sieva ir cietēja.

Vīrs ir parādījis reti labas prāta spējas un licis sievai parakstīt laulības līgumu, ka šī nesaņems ne kapeikas pēc šķiršanās (malacītis!). Vīra ienākumi ir ap 3 milj. USD gadā pēdējo divos gados. Pieņemsim, ka viņa patreizējais naudas un mantas uzkrājums ir 5 miljoni (viņam bija ienākumi arī iepriekšējos gadus). Atļaušos minēt, ka sieva šajā laikā materiālajā ziņā ģimenes budžetā nav devusi nekādu pienesumu (vai tik niecīgu, ka to neapskatīsim). Tagad seko mans retoriskais jautājums - cik USD no morāles viedokļa būtu jāsaņem šķirtajai un piekrāptajai sievai? (ar juridisko pusi te laikam ir skaidrs)
Link300|nopel mani

[22. Okt 2018|17:19]
Vēl kāds censonis varētu uztaisīt vai parādīt tādu karti, kurā ir redzams, kur dzīvo tie viedie, gudrie un attapīgie latvju ļaudis, kas vēlēšanās balsoja par KPV LV partiju. Mani interesē, kuri ir tie mūsu valsts gudrākie novadiņi un pilsētas. Nešaubījos, ka vairums no tiem tīra atejas Rietumos (tikai runas figūra, nepiesiesimies, lūdzu, vārdiem), kas arī apstiprinājās.

Šodien sanāca daļēji paklausīties LR1 interviju ar vienu glumekli. Arī DB šodien tāda zīmīga pirmā lappuse, ar to pašu tipiņu. Nevaru ne apgalvot, ne noliegt, ka kāds šodien atteicās no šī laikraksta abonēšanas. Tagad jādomā, ko likt vietā, noteikti daudzus pēdējā laikā nomoka šis jautājumiņš.

Jā, zinu, ka CVK mājaslapā var veikt šādu datu atlasi, bet gribētos, lai kāds šo visu apkopo manā vietā.
Link1000|nopel mani

[22. Okt 2018|16:37]
Esmu nonācis līdz līmenim, kad man ir radusies vēlme iegādāties blenderi. Kā es līdz tam nonācu? Tā, ka aktīvi sportojot ir arī pareizi jāēd. Aiziet uz treniņu un kvalitatīvi notrenēties ir vienkārši. Jau divus mēnešus neesmu izlaidis nevienu treniņu. Ar ēšanu ir citādi. Piemēram, dabūt piemērotu ēdienu sabiedriskās ēdināšanas iestādēs ir visai sarežģīti. Man vajag tikai palielu liesas gaļas gabalu, salādus, dārzeņus, mazliet rīsus vai griķus, kaut ko aptueni tādu. Obligāti bez visādām mērcēm u.c. draņķiem. Gandrīz neiespējamā misija. Bet labi, to es kaut kā risinu. Atnākot mājās arī ir jāēd pareizi, bet ēdot pareizi ar laiku rodas vēlme kaut ko dažādot savā ēdienkārtē. Tā nu esmu nonācis līdz... blenderim. Tajā var sablenderēt, piemēram, ļoti garšīgus tematiskos kokteilīšus tiem brīžiem, kamēr nav gatavs īstais ēdiens vai arī vienkārši gribas panašķoties. Vakar uztaisīju vienu tādu. Sastāv no viena saldēta banāna, kādas krūzes piena un mazas proteīna pulvera piedevas, pieliek vēl klāt kanēli un blenderē. Izcili garšīgi. Bet mans supervecais blenderis pēc vakardienas blenderējiena vienkārši nomira. Tagad vajag jaunu. Tā arī ir problēma, jo izvēle ir pārāk liela. Kādu lai pērk? To pa 80 EUR vai to pa 40 EUR? Vai tos 20+ variantus pa vidam? Šķiet, ka blenderē tie visi.

Nu, jā, laikam jāsaka, kā ir - blenderis vairāk ir domāts našķu reizēm, lai neēstu visādus saldumus, bet pagatavotu kaut ko veselīgāku, bet ne mazāk garšīgu. Līdz tam, lai blenderētu dārzeņus un zaļumus vai, pasarg dies, auzu pārslas, vēl neesmu nonācis. Es nojaušu, ka tas ir nākošais līmenis. Tad vēl ir līmenis, kad pusdienas uz darbu nes līdzi plastmasas kastītē. Līdz tam man arī laikam nav tālu. Bet par to citā sērijā.
Link1400|nopel mani

[23. Sep 2018|13:21]
Pagājis mēnesis, kopš trenējos svaru zālē. Paralēli turpinu arī cītīgi skraidīt. Turpinu ēst veselīgāk, nekā līdz šim, ēdu olbaltumvielām bagātu pārtiku, izvairos ēst visādu draņķi un jau mēnesi neēdu saldumus. Arī alkoholu šajā laikā esmu lietojis ļoti maz. Nedaudz grēkoju ar medu un esmu apēdis divus sklandraušus (tajos ir cukurs). Rezultāti ir aptuveni tādi, kādi bija jau pirms divām nedēļām - svars ir nostabilizējies pie -2kg, salīdzinot ar situāciju pirms treniņu uzsākšanas. Pacelto svaru ziņā arī ir neliels progress, bet rēķinu, ka, lai sasniegtu iepriekšējo līmeni vajadzēs aptuveni pusgadu. Darba lietišķās bikses esmu nomainījis no "resnajām" uz "tievajām". Uztaisīju "pirms" bildes un plānoju ik pa laikam papildināt savu bilžu mapīti. Pagaidām viss iet pēc plāna. Saldumus gribas, bet ne tik ļoti, ka tas man radītu kādas problēmas. Skatos daudz jūtūbes video, lai atsauktu atmiņā treniņu metodiku un nianses un arī, lai apgūtu kaut ko jaunu.

Vēlāk:
Esmu atsācis ēst brokastis! Savu auzu musli, protams.
Un kopumā es laikam apēdu vairāk pārtikas, nekā iepriekš.
Linknopel mani

[10. Sep 2018|21:26]
Patīkami tomēr, ka viens no redzamākajiem Latvijas liekuļiem un kretīniem - Stendzenieks ticis pie sodāmības:
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/reklamas-specialistam-stendzeniekam-saistiba-ar-narkotiku-apriti-piespriez-gadu-ilgu-brivibas-atnemsanu-nosaciti.d?id=50376961

Žēl tikai, ka nosacītais cietumsods. Vēl tagad atceros, kā daļa sabiedrības viņu slavēja, kad viņš mācīja ļaudis, kā pareizi jādzīvo, ka jālabo zobi un tādas lietas, kā notrauca asariņu Domburšovā par Irākas bērniem. Tas bija vēl pirms pozitīvisma kampaņas un Šlesera priekšvēlēšanu kampaņas. Gan jau vēl joprojām ir čupa ļaužu, kas šo kretīnu uzskata par sirdsšķīstu tikumības paraugu. Bet žēl, ka tikai nosacītais cietumsods, tiešām žēl.
Link1000|nopel mani

[9. Sep 2018|12:35]
Esmu nogājis uz svaru zāli jau divas ar pusi nedēļas. Šajā laikā trenējos gandrīz katru dienu, pēc principa - vienu dienu cilāju svarus, nākošajā skrienu un tā visu laiku. Turpinu justies ļoti labi. Pat tik īsā laikā esmu jau sazniedzis zināmus rezultātus - bikses krīt uz leju, tāpēc siksna jāsavlek ciešāk, tas nozīmē, ka ir nodzīts zināms daudzums tauku no vēdera. Domāju, ka ir nedauz mainījusies arī mana stāja, gribas iet staltāk un pārliecinošāk. Svars ir samazinājies tikai par 1-2kg, bet man šķiet, ka pozitīvas izmaiņas ir jau redzamas. Tas šķiet dīvaini tik īsam laika periodam, jo nekādu īpašo muskuļu masu jau tādā laikā nevar uzaudzēt, bet saliekot visus faktorus kopā kaut kāds rezultāts ir redzams. Pagaidām esmu labi motivēts arī pareizāk ēst, to arī daru. Esmu arī nosolījies peldēties līdz pirmajam sniegam. To gan apgrūtinās mana patizlā peldvieta, bet to kaut kā mēģināšu risināt. Ja viss turpināsies kā tagad, tad man pat bail iedomāties, kas notiks pēc pusgada vai gada.
Linknopel mani

Pludmales sezona tuvojas [28. Aug 2018|20:51]
Jūtos nenormāli labi, jo tikko esmu atsācis staigāt uz svaru zāli. Paralēli skrienu un cenšos skriešanā mazliet kompensēt vasarā nesaskrieto. Fiziskā forma kopumā ir patālu no vēlamās, bet jūtos ļoti labi un plānoju atgūt zaudēto. Vispār formu pazaudēt var ļoti ātri. Atgūt ir jau grūtāk, bet tas viss ir reāli.

Varu vēl pateikt, ka kopš pēdējās reizes, kad maksāju par svaru zāli, cenas ir palielinājušās līdz man neticamiem augstumiem. Vairākas reizes. Nu, labi, zāle bija cita, tagad sapelējušo sienu un daļēji paštaisīto vingrošanas rīku zāli ir nomainījusi zolīdās dušas un bezjēdzīgo trenažieru zāle. Bet tas nekas, te arī var pavingrot, bez tam, šeit nāk daudz vairāk visādu nīkuļu, mazāk īstu kačoku, kas elpo manu skābekli un ir pat sievietes (!!).

Un vēl - šodien es biju peldēties. Plānoju to darīt arī turpmāk.
Link100|nopel mani

[6. Aug 2018|19:48]
Iesaku noskatīties video, kas ir šajā rakstā:
https://www.tvnet.lv/6029839/ta-latviesi-macija-lidot-tomam-kruzam-filma-mission-impossible-fallout

Ļoti labs, man ļoti patika. Ļoti iedvesmojoši. Es pat atļaušos noskatīties to nejēdzīgo filmu.
Linknopel mani

[19. Jul 2018|11:32]
Iepriekšējā ieraksta sakarā ar prieku lasu Konkurences padomes viedokli par CSDD:
http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/konkurences-padome-tehniskas-apskates-funkcija-jauztic-ari-autoservisiem.d?id=50225997

Gan jau vakardienas CSDD nozīmēšanās ir mazliet saistīta ar šodienas paziņojumu. Atbalstu tehniskās apskates nodošanu privāto uzņēmēju rokās. CSDD var turpināt savu rūpalu, bet, lai sāk konkurēt brīvajā tirgū, tad paskatīsimies, kas no tā visa sanāks. Reizēm jau CSDD nekaunība sāk kaitināt. Viņu sociālās kampaņas, kuras man nez kāpēc saistās ar kokaīna Steņdžu, kurš, savukārt, man vēl joprojām ir gaišā atmiņā ar pozitīvisma kampaņām un liekulīgajām vaimanām par Irākas bērniem (Dombura raidījumā). Tāpat kaitina CSDD peļņas rādītāji siltumnīcas apstākļos un, piemēram, "nodeva par nodokļa iekasēšanu" (valsts iestādē!). Tas nozīmē, ka tu aizej uz valsts iestādi (CSDD) un, par to, ka vēlies samaksāt nodokli tev vēl ir jāsamaksā nodeva.

Paskatīsimies, kas no tā visa sanāks.
Link300|nopel mani

[18. Jul 2018|20:07]
Izlasīju rakstu par CSDD un par to, cik drausmīgi sliktā tehniskajā stāvokī ir automašīnas Latvijā:

http://www.tvnet.lv/auto/cels_un_likums/795317-automasinas-latvija-ar-koka-tapam-aizbazti-caurumi-baka-ieluzusi-balstiekarta-pilniba-nodilusas-riepas

Ļoti daudz demagoģijas tik īsā rakstā.

Iedzīvotājiem naudas ir tik, cik ir un ar tādām automašīnām tie arī brauc. Ceļu stāvoklis ir salīdzinoši slikts, sabiedriskais transports arī nav ne lēts, ne pieejams, jo īpaši ārpus pilsētas, tad nu cilvēki brauc ar to, ar ko var atļauties braukt. Mašīna nereti ir vienīgā reālā alternatīva, lai nokļūtu uz darbu un atpakaļ. Bonusā ir valsts iestāde CSDD, no vienas puses ar ļoti skarbiem tehniskās apskates nosacījumiem un milzīgu peļņu un no otras puses tā pati valsts ar slikto ceļu stāvokli. Tagad, ņemot vērā, ka CSDD ir ļoti daudz naudas, viņi taisīs kārtējo sociālo kampaņu. Nu, malacīši. Tikmēr cilvēki turpinās maksāt nodokļus, turpinās maksāt CSDD par ļoti stingrajām un biežajam tehniskajām apskatēm un turpinās braukt pa Latvijas bedrainajiem ceļiem.

Manuprāt, automašīnu stāvoklis Latvijā, neskatoties uz veco autoparku un salīdzinoši zemo ienākumu līmeni tomēr ir visnotaļ labs. Automašīna Latvijā cilvēkiem ir vērtība un cilvēki to tomēr mēģina uzturēt puslīdz labā kārtībā (ar izņēmumiem, protams). Saku to no savas pieredzes, no tā, ko redzu sev apkārt, arī no tā, ko esmu redzējis citās valstīs un, pēdējā laikā paskatos arī Krievijas jūtūbi par šo tematiku. Domāju, ka mēs ne tuvu neesam tas sliktākais piemērs. Un attiecība sabiedrības turīgums / auto stāvoklis mums, manuprāt, galīgi nav slikta. Protams, ir daudz miskastes, kas pārvietojas pa ielām un ceļiem, bet rakstā tiek dots mājiens par to, ka daudz avārijas notiek tāpēc, ka automašīnas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Vai tu zini kādu avāriju, kas ir notikusi tāpēc, ka mašīnai nav nostrādājušas bremzes, vai, tāpēc, ka mašīnai ir nokritis ritenis vai kas tamlīdzīgs? Es zinu daudzas avārijas, kas ir notikušas neuzmanības vai pārgalvības dēļ, ceļu stāvokļa dēļ vai meža dzīvnieku dēļ. Tehniskā stāvokļa dēļ notikušas avārijas nav nemaz tik bieža parādība. Nodilušas riepas? Jā, tas laikam skaitās pie tehniskā stāvokļa, dēļ tā noteikti ir ne mazums avāriju. Tas arī varētu būt galvenais "tehniskā stāvokļa" dēļ notikušo avāriju iemesls. Bet tas lielā mērā ir vienkārši nabadzības jautājums. Vai tāpēc jāskalo smadzenes par to, ka jātērē vairāk naudas automašīnu remontiem? Es domāju, ka nē.

Varētu vēl pakavēties pie tēmas - avāriju skaits ceļu stāvokļa dēļ. Statistikā jau šie cipari neuzrādīsies objektīvi. Lai kāds arī nebūtu ceļu stāvoklis, tu vienmēr varēji braukt lēnāk un nekāda avārija nenotiktu. Ja visi vienmēr pārvietotos ar ātrumu 10 km/h, tad ceļu stāvokļa dēļ nenotiktu neviena avārija. Pilnīgi neviena. Tāpēc būsi vien pats vainīgs, ka brauci ātrāk un pārsiti riteni vai mašīnu sanesa (īpaši ziemā).

Starp citu, zinu vienu vietu kurā pirms dažiem gadiem notika smaga autoavārija ar cietušajiem, kas notika uz svaigi remontēta ceļa. Spriežot pēc tā, ko redzēju, avārijas iemesls numur viens, protams, bija tas, ka ceļš nebija notīrīts un nokaisīts (tas notika ziemā). Tātad vainīgs noteikti bija autovadītājs, kas "nebija izvēlējies braukšanai drošu ātrumu". Tomēr bija vēl kāds iemesls. Avārija notika ceļa līkumā. Ātrums tur nav liels, ir arī ātruma ierobežojums, tas ir tieši pirms apdzīvotas vietas. Problēma ir tajā, ka ziemā viduslīniju bieži nevar redzēt (kā konkrētajā gadījumā) un to, kur ir ceļš var nojaust tikai pēc ceļa stabiņiem. Ja to nav daudz vai nav vispār, tad tu pat precīzi neredzi, kur tieši ir brauktuve. Jo īpaši, kad ir tumšs un snieg (kā konkrētajā gadījumā). Iebrauktās sliedes neko daudz nelīdz, jo tās nereti ir iebrauktas nepareizi, proti, vienā brīdī līkumā tās mazliet izbrauc ārpus asfalta un nobrauc uz grants nomales, kas ir jūtami zemāka, nekā asfalts. Tā rezultātā, ja vien tu nebrauc ar kaut kādu rallija auto, kam ir superamortizācija un superriepas, tad tavu mašīnu visticamāk sanesīs (vairāk vai mazāk). Ātrumam te pat var nebūt izšķiroša nozīme, sanes arī braucot ar nelielu ātrumu. To varētu novērst, ja būtu vairāk ceļu stabiņu līkumā un nebūtu tāda augstuma starpība starp asfaltu un grants nomali, kā tas bija šajā vietā uz svaigi atjaunotā ceļa. Mašīnu sanesa un tā iebrauca pretimbraucošajā mašīnā. Ko uzrāda statistika? Droši vien to, ka autobraucējs (šajā gadījumā, cik atceros, tā bija sieviete), neizvēlējās braukšanai drošu ātrumu. Noteikti arī ziemas riepas bija pagājušā gada un amortizatori arī jau bija nobraukši ne vienu vien ziemu, tāpēc tos jau bija sen pienācis laiks mainīt, tātad vainīgs arī tehniskais stāvoklis. Tāda mums tā statistika un demagoģija. CSDD vēl varēja ierosināt veikt stingrākas tehniskās apskates (lai ienāk vēl kāds lieks miljons).
Link300|nopel mani

[1. Jul 2018|22:44]
Un, ja jau esmu iesācis kaut ko drukāt, tad izmantojot šo situāciju, arī atļaušos paturpināt.

Pirms dažām dienām sanāca palasīt savā listē ierakstu par kristīgā terorisma tēmu:
http://klab.lv/users/rindra/418823.html

Tas man kaut kā neviļus saslēdzās ar tematiku pirmsjāņu laikā par gardāko ēdienu šaipus Pirenejiem - Pakistānas kebabu. Izskatījās, ka tas tūlīt jau izstums no goda vietas tradicionālo Jāņu ēdienu - šašļiku, kebabs bija priekšā un bija arī pakaļā. No vakardienas īslaicīgas Delfu portāla translācijas no aprunāšanās festivāla kaut kur Cēsu pusē, es sapratu, ka šī tēma netiek vēl palaista vaļā - vēl močījam, stumjam māgā, apžļembājam un rijam nost aizgūtnēm.

Es nevaru neatzīt, ka neesmu tik kompetents, kā tie cilvēki, kas ir kompetentāki par mani konkrētos jautājumos. Tāpēc robus savās zināšanās reizēm mēdzu aizpildīt. Mēdzu iesmest kādu šķirkli Interneta pārlūkā vai jūtūbē un skatos, kas no tā sanāk. Iemetu piektdienas vakarā pēc darbiņa šķirkli "Pakistan" un tā arī visu vakaru pavadīju skatoties visādus jaukus video. Negribās jau tā nevienam nolaupīt atklājēja prieku izzinot kaut ko jaunu par Pakistānas Islāma Republiku (nejaukt ar Islāma reliģiju, jeb miera reliģiju), bet visi video, ko sanāca apskatīt tajā vakarā bija tiešām interesanti. Gan par cieņas slepkavībām (ģimenes vīrietis cieņas nolūkā noslaktē savas ģimenes sievieti(-es)), gan par Islama fundamentālistu grupējumu Taleban (nejaukt ar Islāma reliģiju, jeb miera reliģiju), gan par sadzīviskiem jautājumiem šajā valstī. Jāteic godīgi, video, kas aptuveni ļauj nojaust ikdienas sadzīvi kādā valstī man vienmēr ir likušies tie interesantākie, arī ceļojot pašam man patīk izzināt kā dzīvo cilvēki, nevis, ko man vēlas parādīt tūrisma gids. Lai gan nevar noliegt, interesanti bija arī tie daži video, kuros Rietumnieki ceļojot pa šo valsti vietējo ļaužu pavadībā slavē Pakistānu. Man jo īpaši patika kaut kāda pusblonda amerikāniete un viņas video.

Mans galvenais secinājumus no videovakara bija tāds, ka Pakistānas kebabs viennozīmīgi vislabāk garšo vietā, no kurienes tas ir nācis, proti, Pakistānā (bez ironijas), tur es arī ieteiktu visiem šī ēdiena entuziastiem to nobaudīt (ar ironiju). Arī spriežot pēc IKP rādītājiem tam noteikti dzimtenē būtu jāmaksā vairākas reizes lētāk, nekā pie mums. Es vēl varētu ieteikt kebabu mīļotājiem doties nevis kaut kādā oficiālā braucienā ar gidu un pavadoņiem, bet gan pašiem uz savu roku, tā vietējo kolorītu iepazīt būs autentiskāk. Redzu gan, ka Impro uz turieni neved, bet gan jau īsts kulinārais tūrists atradīs veidu, kā tikt pie kārotajiem gardumiņiem šajā miera un apgarotības valstī.

Laikam tomēr nevaru atturēties neiemetot kādu atklāsmes prieku gandējošu video no jūtūbes. To, protams, ir veidojis žīdmasons, islamofobs, kebabofobs un pakistanofobs, bet neko darīt, citādus video jau ir grūti mūsdienās par šo tematiku atrast:
https://www.youtube.com/watch?v=g7TAAw3oQvg

Mazliet pārfrāzējot dzejnieka vārdus - ja jau viņš to visu būtu safabricējis, gan jau kāds censonis viņu sen būtu tiesā iesūdzējis, ne?

Nu, lai jums labi garšo kolēgas, šņakstiniet iekšā uz veselību!
Link700|nopel mani

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]