Viss ir labi un būs arvien labāk! - [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[17. Aug 2022|10:46]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Aritmētikas uzdevums. 2,4 miljoni lietuvieši 5 miljonus eiro Bairaktara iegādei ukraiņiem savāca 3,5 dienās. Cik dienās 5 miljonus Bairaktara iegādei savāks 1,2 miljoni latviešu? Pats jautājuma uzstādījums nav īsti korekts, jo līdzvērtīgi būtu, ja divreiz mazāk cilvēkiem būtu jāsavāc divreiz mazāka naudas summa. Šobrīd sanāk, ka katrs lietuvietis ir atvēlējis šai vajadzībai mazliet vairāk, nekā divus eiro. Kas patiesībā ir daudz. Katram latvietim līdzīga mērķa sasniegšanai būtu jāatvēl divreiz vairāk - mazliet virs 4 EUR. Vai nu būs krietni jāiespringst vai arī būs jāņem palīgā kādi lielāki ziedotāji. Bet par tempiem runājot, varam pieņemt, ka pēc 3,5 dienām, ja vēlamies neatpalikt no lietuviešiem, mums būtu jābūt savākušiem 2,5 miljonus eiro. Bet, ja būsim 2x dāsnāki par lietuviešiem, pie tiem pašiem tempiem uz nākošās nedēļas otrdienu vajadzīgajai summai būtu jābūt savāktai. Gandrīz vai neiespējamā misija. Bet gan jau to novedīsim līdz galam.

Skaidrs, ka tas viens lidaparāts ir tikai smilšu grauds vējā uz kopējas karadarbības skatuves. Jo īpaši ņemot vērā ASV lendlīzi. Tas ir vairāk pašcieņas un attieksmes jautājums:
https://www.ziedot.lv/latvijas-bairaktars-4320
Linknopel mani

Comments:
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:17. Augusts 2022 - 11:14
(Link)
Vāca ne tikai lietuvieši - viņi organizēja, bet ziedoja no visas pasaules, tsk. no Latvijas. Tā kā te jautājums ne tik daudz par matemātiku uz galviņu, cik par PR kampaņu, lai iesaistās ārpuse. LV PR paredzamā kampaņas problēma būs, ka novelty factor šim formātam būs zudis.