Viss ir labi un būs arvien labāk! - [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[16. Jan 2023|17:13]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nedēļas nogalē neko jēdzīgu nedarīju, jūtūbē skatījos, kā Ukrainā vāc uzspridzinātās dzīvojamās ēkas drupas un meklē cilvēkus zem tām, paskatījos video no Kubas, kur visu nakti ļaudis stāv rindā, lai dabūtu paciņu ar cīsiņiem un pa vidu skandalē, padomus no Venecuēlas galvaspilsētas rajona, kurā miera laikā katru dienu kāds tiek nogalināts. Šodien lasu dienišķo bukletu, kurā man piedāvā iegādāties kokosriekstu saldējumu kokosrieksta čaulā un banānu mīklā fritēšanai. Kādam, redz, vajag fritētu banānu pa septiņi ar pusi eiro kilogramā.

Vēl es beidzot noskatījos seriālu, kuru man jau vairākus mēnešus mēģina ieskapēt jūtūbes algoritms. Mr Inbetween:
https://www.imdb.com/title/tt7472896/
Ir ok, man patīk. Vienkāršs seriāls vienkāršiem cilvēkiem. Tādiem, kā es.

Vēl es apskatījos, ka no amata atkāpusies Vācijas aizsardzības ministre. Domāju, droši vien kāda dzelzs vecene, varbūt ar militāro pakāpi. Paskatījos biogrāfiju - nē, kaut kāda kundzīte, kurai nav nekāda sakara ar militāro jomu. Nu, tā, ka vispār nekāda. Iepriekšējais amats - ģimenes lietu, pensionāru, sieviešu un jauniešu ministre (diez, viņiem vīriešu ministrija arī ir?). Vēl pirms tam - kaut kāda tieslietu ministre. Kā ticamāko pēcteci viņai min vēl divas tādas pašas visu jomu ekspertes. Jauki, Eiropa joprojām čiliņā, nekas nenotiek, viss mierīgi. Tad atcerējos, ka mēs jau arī čiliņā, mūsu aizsardzības ministre jau arī ir kaut kāda tulkotāja pēc izglītības. Pabriks vismaz bija zemessargs, kādreiz armijas zābakus kājās ir uzvilcis un no plintes izšāvis. Tiešām nevar atbildīgā amatā ielikt kādu kompetentu cilvēku, kas kaut ko saprot no militārās jomas?
Linknopel mani

Comments:
[User Picture]
From:[info]krii
Date:16. Janvāris 2023 - 19:36
(Link)
Ukraiņu Rezņikovs arī nav nekādā sakarā ar militāro jomu.
Izskatās, ka tas armiju nepadara sliktāku.
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:16. Janvāris 2023 - 20:47
(Link)
Tiesa. Lielākā daļa aizsardzības ministru Eiropā nenāk no militārās jomas. Bet tas ir dīvaini - vienu dienu tu esi bērnu un pensionāru ministrs, tad tieslietu ministrs un tad otrais cilvēks valstī, ir kurš atbildīgs par militāro jomu. Rezņikovs laikam vismaz bija dienējis.
[User Picture]
From:[info]krii
Date:16. Janvāris 2023 - 21:59
(Link)
Ir gadījies labi pazīt mūsu AM ierēdņus, un tie man ir teikuši, ka tajā sistēmā, kas ir pie mums un Eiropā, ministram galīgi nav jāprot pašam šaut vai citādi jāiesaistās militārajā ikdienā - par to atbild Bruņoto Spēku vadība (kas formāli ir pakļauta prezidentam. Ministrs sadarbībā ar pārējo valdību nodrošina infrastruktūru un finansējumu, uzklausa visas pakļautības iestādes (tie nav tikai BS, bet arī izlūkdienests, militārā policija, VDD u.c., ieskaitot Kara muzeju, haha), paramilitārās struktūras un NVO, cenšas sakārtot normatīvos aktus nozarē, kontaktējas ar NATO pārstāvniecību un veido politiskās sadarbības stratēģiju...
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:16. Janvāris 2023 - 23:54
(Link)
Ministrs, tāpat kā jebkurš vadītājs, apkalpo struktūru - veic birokrātisko darbu, administrē dažādus procesus, kalpo uzņēmējiem utt.
protams, katrai jomai ir savs vaibs. Tamdēļ vadītājs, kurš orientējās jomā ir spēcīgs. Bet tas var radīt konkurenci citiem spēlētājiem, tādēļ nav atbalstāms.
[User Picture]
From:[info]covid_19
Date:18. Janvāris 2023 - 22:39
(Link)
padomā: ja teiksim par nozaru ministriem vēlētu nozaru speciālistus (bija te tendence medicīnā - lielāks aptieku lobijs nav bijis ever), tad teiksim nozares cilvēki balsotu par savējo - atliek nostādīt kurpnieku par prezidentu un visi, kam kurpes balsotu par - 100% ;)
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:19. Janvāris 2023 - 14:00
(Link)
Manā skatījumā labāks ministrs būs tas, kuram ir kādas priekšzināšanas konkrētajā jomā, nevis tāds, kuram tikai jāpaļaujas uz padomnieku un speciālistu vērtējumu. Aizsardzības ministram nevajadzētu būt tādam, kuram ir bijusi tikai militārā karjera un nekas ārpus tās, tas nebūtu labākais variants, bet pretējais, kad par ministriem liek cilvēkus, kam šajā jomā nav nekādas pieredzes un zināšanu arī, manurpāt, ir galīgi garām.