Viss ir labi un būs arvien labāk! - Komentāri [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

11. Aug 2022|11:09

veed_logs
Te atkal uzpeld tā doma, ko dzirdu regulāri, par "miršanu tēvzemes dēļ". Parasti to dzird no cilvēkiem, kas neorientējas militārajā jomā:
https://varabungas.camp/2022/08/11/ja-notiks-kaut-kas/

Proti, aizsardzības mērķis nav "mirt tēvzemes dēļ", tās mērķis ir panākt, lai mirst iebrucējs:

The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his. *George S. Patton

Dumji, ka pat mūsu aizsardzības ministrs jau pašos pamatos ir mirējs, nevis cīnītājs - "we are ready to die". Es galīgi neesmu "ready to die", bet ļoti ready, lai mirst iebrucēji.

Kādam var likties, ka nav jau nekāda atšķirība "mēs jau tāpat neko nevaram ietekmēt" u.c. vaimanoloģijas sakāmie. Bet varam pieminēt sporta analoģiju. Ja komanda iziet uz laukuma ar domu, ka būs jāzaudē, tad tā visticamāk arī zaudēs. Bet šajā spēlē mums ir virkne priekšrocību un nav pamata sākt vaimanāt pirms spēle vispār ir sākusies. Spēle, protams, tikai kā analoģija. Bet mums ir sava laukuma priekšrocības, mēs esam vairāk, mēs aizsargājamies un uzbrūkot zaudējumi ir lielāki, nekā aizstāvoties. Vienīgi, ja visi aizmūk, tad gan mēs neesam vairāk. Jāizdara viss, ko mēs varam izdarīt un mūsu pozīcija ir/būs spēcīga.

Šajā kontekstā man arī nepatika Pabrika partijas vēlēšanu programma, kurā tomēr par aizsardzības jautājumu teiktais bija paviršs. No ministra partijas būtu gribējies sagaidīt kaut ko saturīgāku. Bet varbūt es pārāk daudz uzmanības pievēršu tādam nevienu neinteresējošam formālam sūdiņam, kā partijas priekšvēlēšanu programma.

Vēl kāda replika vaimanātāju virzienā. Kā zināms, orku armijā cilvēka dzīvībai ir sūda cena. Nevienu neinteresē, ka kāds tur nomira un kādos apstākļos. Bet neskatoties uz to, varam to apskatīties skaitliski. Pirms iebrukuma "mācībās" Baltkrievijā bija savākti ap 190 000, cik karo šobrīd, neviens precīzi nevar pateikt, bet dažādos avotos varam lasīt, ka kaut kur pa vidu starp 100 000 un 200 000. Ukraiņi ziņo, ka esot jau nogalinājuši ap 40 000. Varam ticēt, ka cipars ir mazliet pārspīlēts. Tātad, pat iebrucējs, kuram pašu karavīra dzīvība nav neko vērta, zaudē procentuāli ap divdesmit procentiem (no visiem, kas aizgājuši karot). Ļoti aptuveni. Un arī jāņem vērā, ka karam ieilgstot procents palielināsies un, ka jāņem arī vērā ievainotie, kuru ir vairāk, nekā mirušo. Ta nozīmē tikai to, ka pat orkiem nav tā, ka visi, kas aiziet, tur arī paliek. Bet ukraiņiem kritošo procents noteikti ir krietni mazāks.
Link Read Comments

Reply:
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Esi modrs! Lietotājs ir ieslēdzis anonīmo komentētāju IP adrešu noglabāšanu..