taisni_banani ([info]taisni_banani) rakstīja,
@ 2020-07-20 13:15:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
jau 4.diennakti turpinās ES dalībvalstu vadītāju sarunas par nākamo 7gadu budžetu un atveseļošanas naudu (tas ir kā ieildzis plosts - bija paredzēts tikai 5dien 6dien, bet runāja līdz pirmdienas 6 no rīta un sarunāja tikties uz branču pirmdien 16.00 pa dienu.
līdzīgi kā pāvesta ievēlēšana, arī 7gades budžetu runā aiz slēgtām durvīm, bet aiz tām sēž prese un daudziem ir "kontakti" iekšpusē, daudzi valstu vadītāji arī paši ir twiterī, tāpēc pasaule var sekot notiekošajam, līdz pat detaļām, ko pie vakariņu galda ir teicis Makrons.

pašlaik taupīgās bagātās valstis ("frugal four") prasa stipri samazināt naudu, ko plānots "iegrūst" ekonomikā, lai to atkoptu pēc Covid. Iegrūst - tas nozīmē vienkārši iedot. arī daudziem, kas agrāk uz to nav varējuši pretendēt. kur ņems šo piķi - aizņemsies. Eiropa vienkārši aizņemsies 350-400 miljardus, un visiem izdalīs.

Nabadzīgākās un krīzes smagāk skartās valstis protestē un kaunina taupīgos, kas ir arī tie paši bagātie, tur ir daudz emociju. pēdējos 2 gadus esmu bijus arī otrā, subsīdiju saņēmēja galā, un īsti neticu tam, ka ES spētu izsekot, kas notiek ar tās subsīdijām - pirmkārt, vai to saņem tie, kam to būtu taisnīgāk saņemt, un otrkārt, vai tie sniedz atdevi, reālus uzlabojumus. es tikko aizgāju no Erasmus+ finansētā izglītības projekta, lai arī tam pamatā bija mana vīzija un sapnis. jo mani vienkārši nokāva birokrātija un plānošana. pēc gadu ilga darba man ir kādu laiku jāpadomā, lai atcerētos, kas tieši bija tās mani aizgrābušās lietas, kas bija šī projekta pamatā. un pētot, kas tad ir tie par ES naudu īstenotie projekti, jāsaka, ka lielākā daļa ir kaut kādi vienkārši sarakstīti materiāli, kas put interneta nostūros - kur, baidos izteikties rasistiski, trūkst izcilības un klātesamības un pat kaut kādas pieslēgtības sabiedriskajai telpai. toties viss ir izdarīts pareizi.

otra lieta ir vēl bīstamāka. mēs labi atceramies no 2000-ajiem, kad daudzi sev uzcēla mājas par Eiropas naudām. čehijā un ungārijā tas notiek neslēpjoties - Eiropas lauksaimniecības un kohēzijas maksājumi simtos miljonu aizplūst valstu vadītāju vai viņiem piesaistīta oligarhu tīkla kabatās. runā, ka Rumānijā un Bulgārijā notiek kaut kas līdzīgs, bet neviens nav sagrābts aiz rokas. Šīm valstīm visa pārvaldes struktūra, ar fiktīviem zemes īpašnieku reģistriem utt., pakārtota tam, lai to varētu netraucēti darīt, nemaz nerunājot par sekretāru simtiem, kas strādā diennakti vaiga sviedros, lai papīri Eiropas auditoriem izskatītos OK. Savukārt Polija ir starp tiem, kas pretojas idejai, ka Eiropas naudu varētu piesaistīt tiesiskas valsts principu ievērošanai, un atņemt, ja šos principus pārkāpj. like, wtf? Polija, Ungārija, jūs pat neslēpjat to, ka jūsu valstis ir netiesiskas un plāno kļūt vēl netiesiskākas, un vēlaties, la ES tikai dod naudu un liek jūs mierā? - jā, diemžēl viss ir tieši tik primitīvi. visa Eiropas mašīna, ko pamatoti mēdz saukt par tehnokrātiju, ir sarežģīta, taisnīga, vērtībās balstīta, atskaites, riski, bet pašā pamatā, sirdī, ir šādi te primitīvi apsvērumi - KAS MUMS IR JĀDARA LAI DABŪTU NAUDU.

ja pat pašreizējās subsīdijas ar gadu desmitiem atstrādātām un uzlabotām pārvaldības struktūrām nevar izkontrolēt - ir pilnīgi saprotamas bažas, ka šos pēkšņos miljardus, ko plānots vienkārši nomest no helikopteriem, nesagrābs ļaunie sirseņi, vai nenoēdīs birokrāti un viduvējības.

tas viss ir sarežģīti, es nezinu, kurā pusē es esmu, bet man ir žēl Eiropas, un gribās ticēt, ka notiekošais nav nekas traks un pamatā viss ir labi.
jo Eiropu joprojām neviens nemīl. joprojām visi vēlas tikai piķi un lai mūs liek mierā ar savām absurdajām iekļaušanas, integrācijas, tiesiskuma un taisnīguma prasībām - jo mēs savā valstī labāk zinām kā mums ir jādara, un kas pie mums ir iespējams.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dejavu
2020-07-20 14:14 (saite)
Jammm... es pāris programmās mēģinu ideālistiski ko darīt lietas labā un godprātīgi novirzīt naudu kaut kam kvalitatīvam, bet jā miljardi... miljardi... izkūp nekamā


(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]taisni_banani
2020-07-20 14:37 (saite)
njā, tu ar savu pieredzi noteikti vēl daudz ko citu varētu izgaismot un apsīkumot.
es esmu salīdzinoši mazbudžeta programmā, kura gandrīz vienīgie izdevumi ir - cilvēkiem tiek maksātas (pieticīgas) algas, bet nevaru nepamanīt, ka puse šo darba stundu aiziet, lai veiktu kvalitātes kontroli, risku novērtēšanu, procesa reflektēšanu, un laika tabulas pārplānošanu, utt., resp., administrācijā, nevis saturā, un man, vērojot, kā darbojas manis pašas prāts un motivācija, vērienīgums vienkārši noplok, kaislība atslābst, saprotot, ka ikvienai apgaismotai kustībai un potenciāli ģeniālai spontanitātei nāks līdzi lūk šāds vilciens kas būs pašam jāpiepilda ar aprakstītiem papīriem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2020-07-20 14:26 (saite)
Spriest caurām naktīm ir bezjēdzīgi, jo ir labi zināms, ka miega trūkuma dēļ atdeve ir ļoti zema. Pieņemtie lēmumi būs zemas kvalitātes. Ja viņi nespēj aptvert tik vienkārši punktu, tad nav cerību, ka būs kaut kas labāks.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]taisni_banani
2020-07-20 14:37 (saite)
haha. good point.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2020-07-20 14:44 (saite)
Mēs jau sen neļaujam kravas auto vadītājiem strādāt ilgāk par noteiktajām stundām. Pavisam nesen to sāka attiecināt uz ķirurgiem, jo arī saprotams, ka nogurumā var pielaist nopietnas kļūdas. Pirms tam gan vairumam bija pašsaprotami, ka ķirurgs var operēt caurām diennaktīm, ja vajadzība spiež.

Skaidrs, ka šie lēmumi ir ārkārtīgi svarīgi globālā mērogā, tāpēc neievērot atpūtas režīmu ir ārkārtīgi bezatbildīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]pzrk
2020-07-20 16:18 (saite)
Jā, runājot par kravas auto vadītājiem, es te šopavasar uzsāku C kategorijas kursu zemessardzes vajadzībām, bet praktisku iemeslu dēļ tas notiek kopā ar profesionālo kravas auto vadītāju apmācību un nācās iedziļināties visās prasībās par tahogrāfiem un obligātajām pauzēm – tās prasības par braukšanas darba laiku ir ekstrēmi detalizētas ar milzīgiem sodiem par to neievērošanu. Bet es arī piekrītu, ka gan kravas auto vadītājam, gan lielvalsts politiķim ir svarīgi strādāt ar skaidru galvu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]puuce
2020-07-20 16:42 (saite)
pieņemtie lēmumi atbildīs sarkano līniju robežām. Būsim reāli - trīs dienas! trīs nakti! 5 no rīta beidzām! ir vētrainas rīcības rādīšanai, lai skatītājiem interesanti. lai ir drāma un kulminācija. Lai katrs no iesaistītjiem var ietvītot, un pastāstīt, kā naktīm cīnījies par savas valsts lietu.
un es to saku pilnīgi neitrāli, bez kritikas, kā cilvēks, kas bija iecerējis šodien doties uz savu biroju, kurš atrodas samita norises ēkā. (man ir arī jāseko jomai, kurā trilogi NEKAD nenotiek pa dienu. )

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]taisni_banani
2020-07-20 16:46 (saite)
jā, varbūt PATIESĪBĀ viņi aiz tām durvīm skatās netflixu un draudzīgi čato un dzer šampi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]taisni_banani
2020-07-20 14:38 (saite)
un ņemot vērā ka tie ir valstu vadītāji, kam paralēli ir arī jāvada valstis (caur whatsapp visticamāk), un pēc atgriešanās visticamāk nebūs laika pagulēt... kas šajā laikā notiks ar 27 valstīm?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mranarhs
2020-07-20 16:44 (saite)
Ierēdņi taču turpina strādāt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]taisni_banani
2020-07-20 16:48 (saite)
kā avis bez gana...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]punkts
2020-07-20 23:02 (saite)
Un kas ar valstīm notiek naktī!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]maigs
2020-07-20 17:21 (saite)
sekoju notikumiem diezgan virspusēji, cik no vietējiem neatkarīgajiem mēdijiem. sarežģīti, protams, (utopiski ceru, ka visi tualetēs šņauc kokaīnu no zelta spogulīšiem (:), lai paliktu tik ilgi koncentrējoties spējīgi).
gribēju bilst, ka man jau maijā nebija skaidrs, kāpēc dienvidu gals emocionāli kliedz, kā taupīgie vispār var iedomāties, ka varētu uzlikt kaut kādus noteikumus aizdotās naudas tērēšanai! un lai arī krīze-šmīze un es saprotu, ka emocijas sit augstu vilni, pati sevi es nekad nevarētu iedomāties situācijā, ka aizņemos proporcionāli ahūno piķi un man neviens neuzliek noteikumus kā viņu tērēt! tāpēc es kaut kā laikam arī nesaprotu dienvidnieku mutes brūķēšanu. bet nu neba jau manas apziņas mēroga palielināšana varētu reprezentēt valsts stratēģisko vadīšanu, bet nu tomēr!

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]taisni_banani
2020-07-20 18:08 (saite)
dienvidniekiem riebjas birokrātija, un taisnība viņiem ir, bet diemžēl, ne jau par viņiem uztraucas taupīgie. man ir sajūta, ka dziļi sirdī cilvēki ir diezgan gatavi pieņemt nekārtību, kamēr tā ir vienkārši nekārtība bez nolūka, bet tās oligarhiskās struktūras un korupcijas un netaisnīguma shēmas ar pasūtījuma slepkavībām (cf Malta, Slovākija) gan ir grūti izturēt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]punkts
2020-07-20 21:22 (saite)
labāk uzraksti kādu dzejoli.

(Atbildēt uz šo)


[info]krishjaanis2
2020-07-21 01:55 (saite)
jo ES ir kļūda, fikcija, balstīta melos un puspatiesībās.

(Atbildēt uz šo)


[info]prtg
2021-01-23 14:24 (saite)
Man ir pieredze ar līdzfinansējumu pētniecības projektiem. Birokrātijas piekasīgums un virsdarbs, kas dēļ tā rodas ir neaptverams, ap 20-30%. Nemaz nerunājot par to, ka kaut kam, kas tiek vēl tikai pētīts kā iespējami perspektīvs, prasa jau pēc gada ekonomiskos rezultātus, un vēl sūta auditorus un atskaites ir gari formulāri. Un vēl nepieciešams sagatavot statistiku, cik procentus no apgrozījuma izdevies caur pētījuma komercializāciju dabūt klāt. Visticamāk tāpēc, lai ierēdņi varētu izmērīt, vai programma devusi kaut kādu ekonomisku atdevi. Pieņemu, ka tie dati vairumā gadījumu ir neprecīzi, jo reizēm nav tiešas saistības starp kaut kādiem pārdevumiem un pētījuma, bet pētījumā iegūtās zināšanas ir palīdzējušas attīstīt pavisam kaut ko citu. Tāpēc, zinot, ka uzņēmuma konkurētspējai primārais nav patentu vai publikāciju skaits, bet gan ātrums un fleksibilitāte, ES pētniecības atbalsta programmu efektivitāte manā ieskatā ir ļoti zema, salīdzinot ar to, kā varētu būt, ja fomulāru un prasību būtu mazāk, un tās būtu vienkārši lietojamas.
Centrālā problēma ar birokrātiju un arī sabiedrību ir nespēja tolerēt kļūdas, kas ir pretdabiski līdzsvarotai sabiedrībai - to pateiks jebkurš bērna vecāks.
Mans ierosinājums būtu radīt vienkāršākas atbalsta sistēmas, kurās ir daduz agrīnāka atgriezeniskā saite un kontroles mehānismi, ja redzams, ka lāgā neiet, tad finansējumu pārtrauc agrīnā stadijā, bet nepiesienas kļūdām, vienkārši nelielās sākotnēji piešķirtās summas noraksta zaudējumos, iedod neizmantoto finansējumu citiem censoņiem, neveiksmīgos netiesā, bet ļauj pieņemties prātā un prasmēs, un pēc 2 gadiem mēģināt vēlreiz.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?