Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Tātad:: Jauns | FriendsofFriends | Visi |
Tēmturi:: kino | ēst |

mīlu gan


virginia_rabbit
29. Mar 2017 23:21

atceros mergēzes. ka mazā Džiliana pusnaktī ēda lielu kupātu un kartupeļu putras čupu, jo viņai bija mēnešreizes.

Tags:

ir doma


vikings
29. Mar 2017 20:49 Tuņķis - senlatviešu buramvārds

Ar kura palīdzību aizdzen nevēlamas būtnes. Piemēram zaļumballē - Dabūsi pa tuņķi!

ir doma


martcore
29. Mar 2017 20:07

ar ko es šobrīd nodarbojos?
nekas pārāk īpašs, karoju purvā ar robotiem
pasākums saucas dungeon siege )

2 raksta - ir doma


inese_tk
29. Mar 2017 19:48 marts

tikko mūsu kaimiņu, saslēgtu rokudzelžos, noveda pa trepēm 2 čaļi un 1 čiksa, civilajās drēbēs, iebāza parastā škodiņā un aizveda

Tags:

Garastāvoklis:: interesanti
Mūzika: putnu tiešraides kameras

ir doma


krii
29. Mar 2017 19:01

Un kur palika šī diena? Kur? Un kad?

1 raksta - ir doma


f_g
29. Mar 2017 17:23

Dienas izaicinājums: atrast viesnīcu aprīļa beigās Briselē vai tās tuvumā saprātīgas naudas robežās.

Tags: ,

3 raksta - ir doma


dienasgramata
29. Mar 2017 17:00

DELFI. Kā pareizi izmantot vīnu, gatavojot ēdienu.

4 raksta - ir doma


chimera
29. Mar 2017 16:31 lai neaizmirstos

Klēpja attīrīšanas rituāls no bijušajiem sakariem

3 raksta - ir doma


unpy
29. Mar 2017 15:24 Pavasara trakuma vērotāja piezīmes.

Viens no interesantākajiem pavasara trakumiem ir tas, kurš cilvēkiem iestājas brīdī, kad šo atvase pamazām, bet droši virzās uz to, lai beigtu apmeklēt PII(man ļoti patīk šis saīsinājums, kura nozīme ir "pirmsskolas izglītības iestāde", bērnudārzu mūsdienās vairs nav). Tātad, bērni paliek gana veci, lai sāktu iet skolā un tagad viņiem par katru cenu pēc kaut kādu prātā jukušu vecāku domām, ir jāsvin tāds kā izlaidums. Neba jau vienkārši izlaidums, bet tāds, pa smuko, ar svētku drānām, fotogrāfiem, dāvanām pārsimts eiro vērtībā katram bērnudārza darbiniekam un vēl iestādei kopumā. Esmu par šo diezgan labi informēts, jo man pārītim draugu un paziņu šis viss šobrīd veļas pāri galvai, tad šie izmisuma brīžos pasūrojas. Lūk, jaunākais piemērs - cita starpā, vecākiem jāsamet nauda arī tam, lai viņu bērni, beidzot šo viņu mūža teju vai svarīgāko posmu, tiktu pie šādām dāvanām: )

8 raksta - ir doma


kautskis
29. Mar 2017 15:32 Bye, bye, Li'l Sebastian

Eku Terēzas Mejas vēstulīte Donaldam Tuskam.

Ļoti aizkustina vārdi "Perhaps now more than ever, the world needs the liberal, democratic values of Europe". Vai "At a time when .. there are signs that protectionist instincts are on the rise .. Europe has a responsibility to stand up for free trade." Jā, ziniet, viena no šīm zīmēm ir ļoti cieši saistīta ar attiecīgo vēstuli.

Nu, tad nu skatīsimies tālāk. Bet kaut kādā mērā mana prognoze -- ka pēc Breksita citām valstīm mazāk gribēsies atkārtot šādus trikus -- sāk piepildīties, Nīderlande tomēr neizvēlējās going Dutch. Neteiksim neko par Fradieu, kas zin, ar ko var beigties. Katrā ziņā nākamie divi gadi būs interesanti.

Un jāaizbrauc līdz UK, kamēr vēl to var bez īpašām problēmām izdarīt. Un mārciņa lēta, ha.

12 raksta - ir doma


jim
29. Mar 2017 15:22

Apjautu, ka dzīvoju vientuļā pasaulē, kurā es nerecenzēju izstādes, koncertus, mūzikas albumus, dzeju, prozu vai teātri, jo nejūtos gana kompetenta, lai par tiem spriestu, taču absolūti visu šo jomu pārstāvji gan uzskata, ka ir pilnvērtīgi kino recenzenti.

42 raksta - ir doma


watt
29. Mar 2017 13:11

"Publikas, kam vislabākais līdzeklis pret visu personīgi sev nesaprotamo, šķiet tā aizliegšana, nekad nav trūcis."

Ja nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem ir nesaprotama, un ir vēlme to aizliegt, tad, jāsecina ka Dainis Īvāns, aizstāvot dzīvnieku cirku, demonstrē savu izpratni par to kas ir atbalstāma dzīvnieku mocīšana un, jāteic, īsta lietpratēja smeķi.

"Jau 1913. [...] Karls Grevē rakstīja: "Dzīvnieki nejūt un nedomā kā mēs, saprātīgie cilvēki vai hiperspraigās "zilzeķes", kuru citātu vinegrets no Šillera, Romas klasiķiem un budistu rakstiem gandrīz nekad nav trāpīgs, apliecina tikai dzīvnieku sargātājas "izglītību" un to, ka viņa laiku pavada bučodama savu mopsi, štopējot tam cukuru un šokolādi, kā arī baudot "augstāko literatūru". [te laikam ir citāta beigas, lai gan vai nu D.Ī., vai Delfi pēdiņas nav aizvēruši -w]."

Jā, šeit Īvāns ir kritis uz 1913., 1915. gadu avotiem. Piemin, ka Norvēģijā 1920-tajos gados esot bijis aizliegts gan cirks, gan zoo. (Es gan to nevaru atrast, vai ir kāda atsaucīte? Ka Norvēģijā ir bijuši aizliegti zoo?)

Katrā ziņā, ja Dainis palasītu kaut ko rakstītu nedaudz vēlāk, piemēram, 1917. gadā izdoto Džeku Londonu*, viņš pamanītu ka viss protests pret dzīvnieku cirku, būtībā ir protests pret dzīvnieku spīdzināšanu. Tas "pērtiķītis" ko Dainis ielicis par virsrakstu? Dainis cīnās par cirka radošo brīvību viņu sist līdz pusdzīvs. Netiks nogalināts - lai pērtiķis saka paldies par to pašu! Un vispār, paša vārda sakne "pērt-", jau liecina ka tos jāsit! /s.

(Vēl man mieru neliek tas fragments ka kāds "barojot mopsi ar šokolādi". Iespējams, Dainis, jeb pats Karls, zoologs, nezina ka šokolāde suņiem ir inde - vidēja izmēra suni viena tumšās šokolādes tāfelīte var nogalināt.)

Līdzīgi, Dainis varētu rādīt ar pirkstu un smieties par tiem, kas nesaprot kāpēc Kopenhāgenas zoodārzam bija jānogalina žirafe, nesaprot, ka tur pat piedzimušais žirafēns arī gan jau tiks nogalināts. Bet saprotiet, tā ir gluži parasta lieta. Katru gadu Eiropā zoo dārzos tiek nogalināti no vairāk simti dzīvnieku.

Ja kādam tas ir nesaprotami, ir vienkārši jācenšas saprast un pieņemt! /s.

Agrāk tirgus laukumā cilvēkiem izpildīja nāvessodus, giljotinēja, kāra, dedzināja dzīvus. Tas bija pašaprotami. Vēl vairāk: pūlim patika!
(Kā smejies, uz pēdējo publisko pakāršanu Londonā, skatītāji jau varēja ierasties ar metro.)

Dažas lietas vienkārši iziet no modes. Dažas lietas cilvēkiem sāk likties tik nepieņemamas, ka ir jāaizliedz.

_________________________
* "what turns my head and makes my gorge rise, is the cold-blooded, conscious, deliberate cruelty and torment that is manifest behind ninety-nine of every hundred trained-animal turns.
"[...] my understanding of human nature has become such that I realize that no normal healthy human would tolerate such performances did he or she know the terrible cruelty that lies behind them and makes them possible.
"[...] First, let all humans inform themselves of the inevitable and eternal cruelty by the means of which only can animals be compelled to perform before revenue-paying audiences."

2 raksta - ir doma


dienasgramata
29. Mar 2017 14:39

DELFI. Irākas spēki lenc Mosulas vecpilsētu

nepietiek, ka bruņoto spēku vietā jau var teikt vienkārši "spēki", nu jau arī lenc un ielenc ir viens un tas pats

4 raksta - ir doma


lavendera
29. Mar 2017 10:55

Es īsti nesaprotu, kāpēc mājās uz 4. stāvu ar velosipēdu padusē es varu uzrikšot pavisam mundri, bet darbā uz otro (bez velosipēda) velkos kā aizkauta.

2 raksta - ir doma


f_g
29. Mar 2017 10:30 šī rīta dziesma

Tags: ,

Mūzika: Therr Maitz - Make It Last

ir doma


chimera
29. Mar 2017 09:57

vai rīgas centrā var kaut kur nopirkt veloatslēgu, nenovirzoties kādos eksotiskākos maršrutos? nu, tur stacijas, vecrīgas, barona-valdemāra, ģertrūdes-bruņinieku ielu rajonā?

Mūzika: Cocteau Twins - Carolyn's Fingers

8 raksta - ir doma


au
29. Mar 2017 09:38

ir tādi vārdu savienojumi, kas, lai arī domāti nopietni, ir ļoti smieklīgi. un man patīk tādus atrast.

vakar Ingas Ābeles Dunā izlasīju
"vaļa ūsas"

"vaļa ūsas"!!!

4 raksta - ir doma


krii
28. Mar 2017 23:12

Nez, kā tas nākas, ka bez ēšanas var diezgan ilgi moži spriņģot apkārt un darīt, un skriet, un pagūt, saorganizēt un aprēķināt. Smadzenes lieliski strādā un muskuļi klausa, viss notiek. Ir kaut kādi brīži, kad sagriežas galva, vai satumst acīs, bet ko nu tur daudz pievērsīs uzmanību.
Toties, kad pēc tam atrodas pauze, kuras laikā steigšus atjauno savu cukura līmeni, - iestājas kaut kas līdzīgs laimīgai komai.
Acīmredzot no medniekiem-vācējiem mantotais ķermenis (un arī dvēsele gan jau ka, man tā ir pavisam cieši miesai pieaugusi) tobrīd nospriež, ka medījums ir noķerts, uzdevums izpildīts, un tagad mēs vairs resursus nešķiedīsim. Tā ka nemaz.

4 raksta - ir doma


inese_tk
28. Mar 2017 22:51 marts

ja maģistrantūrā es iestājos izklaidējošos nolūkos un uz lekcijām gāju ar prieku un līksmību, tad maģistra darba rakstīšana liekas kā pamatīgas paģiras pēc tās izpriecāšanās.
bet gribas pabeigt, kaut vai principa pēc.

Tags:

Garastāvoklis:: pusrakstu/pusprokrastinēju
Mūzika: Venetian Snares

ir doma


ripp
28. Mar 2017 22:04

pēc dažiem mēnešiem mums jāpiesaka skolā a.
un es nezinu. ne kur, ne kā, ne kādēļ. pēc rajona mums pienākas franči. pēc viņas temperamenta šķiet, ka vajag privāto. ai, es nezinu.
stāstiet savus (kam tas ir bijis/ir/būs aktuāli) apsvērumus un pieejamās zinības.

23 raksta - ir doma

Back a Page