Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Tātad:: Jauns | FriendsofFriends | Visi |
Tēmturi:: kino | ēst |

mīlu gan


rasbainieks
21. Okt 2021 03:55

ir maiga nakts
pēc pēdējās festivāla dienas klātienē rāmi minos mājā tā uz trijiem
vecrīgā vēl pēdējās dzīvības pazīmes
solītās vētras vietā bija visaptverošs maigums
un visam pāri impending doom

ir doma


kini
21. Okt 2021 00:01 .

laikam jāatsāk kaut kur rakstīt. es varbūt kādreiz gribēšu zināt, kā man iet.

ir doma


virginia_rabbit
20. Okt 2021 23:19

es diemžēl neskatos kino, bet gan tiešraidi, kur fbi forensic eksperti meklē Braina Laundrija kaulus dabas parkā. esmu viena no 95000 maitu lijām, kas riņķo virs līķa, cerot uzzināt, ir vai nav tas Brains. tur jau uzslietas divas teltis un atrasts viņa divritenis

2 raksta - ir doma


usne
20. Okt 2021 23:16

vienu diezgan jēdzīgu dzejoli savā dzīvē esmu uzrakstījusi:

24.11.06 00:36

gribu uz parīzi, kā pasniece no denveras
bet diez vai man būtu divi suņi, ko atstāt mājās,
jo visu, kas man ir, varu paņemt līdz un uzvilkt kājās

1 raksta - ir doma


krii
20. Okt 2021 23:05

Ļoti skumji par Cimdaru. Man nepatika viņa politiskie uzskati, bet ļoti augsti vērtēju viņu kā profesionāli un cilvēku.
Un arī par Mozeru.
Un vispār - apnikušas tās nāves visapkārt.

1 raksta - ir doma


black_data
20. Okt 2021 22:35

I was not ready for that. Viena mājsaimniecība my ass! Atlaist visus!

ir doma

fedrs20. Okt 2021 20:44

Vakar no rīta kasīju ledu no vējstikla, šovakar stundu nodzīvojis pa āru šortos. Dzīve ir negaidītu pavērsiemu pilna.

2 raksta - ir doma


tvarj
20. Okt 2021 18:01

šodien meistars gāzes katlam uzstādīja termoregulācijas dačiku. tāda figņa, kas stāv kaut kur dzīvoklī, mēra temp. un pie vajadzības palaiž apkures katlu.

attiecīgi es pārliecinājos, ka mēs savu komforta temperatūru esam uzdzinuši kaut kur uz 23-24-vai pat vairāk grādiem, ko man ļoti negribējās atzīt. jo tagad dačiks ir uzlikts uz 22 grādiem (dienas laikā un 19 pa nakti) un man ir tā neomulīgi. nav īsti auksti, bet zeķes prasās un plediņi prasās.

tomēr vairs nedzird katlu slēdzmies iekšā/ārā, kas nozīmē gāzes un elektroenerģijas ietaupījumu. samazināt rēķinu neizdosies, tas skaidrs, bet cerams, ka izdosies nobremzēt pieaugumu.

6 raksta - ir doma


au
20. Okt 2021 16:31

vakar vakarā ar draudzeni biju uz Paštrokšņu izstādi.
troksnē galvā vēl joprojām.

aizejiet, vēl trīs ar pusi stundas Baložielas Laubes namā.

1 raksta - ir doma


virginia_rabbit
20. Okt 2021 14:12

p ē d ē j ā sd i e n a s

3 raksta - ir doma


pavisam
20. Okt 2021 13:38 Devil may care

Tāks, murmuļi!!!
After Life arī nav pabeigts!!!Visādi citādi ļoti pat ok.
Ir wtf?! momenti.
Ir skumji.
Ir smieklīgi.
Un, diemžēl arī pārlieku salkani. No Gervais to negaidīju.

Stāsts nerezonē, vide gan.
Un Suns. Suns ļoti.

Mēs visi esam sadirsti, tā kā tu, faktiski, esi normāls.
Ir par ko padomāt.

3 raksta - ir doma


inese_tk
20. Okt 2021 13:01 oktobris

es dienām ilgi varu pārtikt no grauzdētas graudu maizes, ar biezu humusa slāni, uz kura ir biezs kimčī slānis, uz kura ir uzkaisīts vidējs slānis ar svaigiem lociņiem un kinzu un grauzdētas sezama un kalindžī sēkliņas

Tags:

Mūzika: Jessica Moss

9 raksta - ir doma


black_data
20. Okt 2021 13:11

Luminor diezgan uzmācīgi sūta aicinājumus pieteikties hipotekārajam kredītam. Mēģināju aizpildīt pieteikumu. Mēneša ienākumi un darba devējs. Yeah, right! Varbūt Reira mobilo norādīt? Nez, krievu vai ukraiņu bandīti neaizdod naudu pret nekustamo īpašumu?

ir doma


jan09
20. Okt 2021 08:40 pslk

pats savas laimes kalējs:

ja gribi parūpēties par savu veselību, papildus skābeklis ir viena no opcijām, īpaši covid vīrusa gadījumā.
Piemēri linkā:
https://www.amazon.co.uk/s?k=mini+portable+oxygen+concentrator&crid=P2BZPEE0UZD1&ref=nb_sb_ss_fb_1_33_ts-doa-p
https://www.amazon.co.uk/s?k=ClearO2&i=drugstore&search-type=ss&ref=bl_dp_s_web_0

mērītājs:
https://www.amazon.co.uk/Oximeter-Display-Carrycase-Batteries-Lanyard/dp/B002MEUFKW

citi linki:
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/gas-a-z/oxygen/oxygen-cylinder-medical-grade-compressed-gas
https://www.boconline.co.uk/shop/en/uk/healthcare/oxygen-therapy-consumables

6 raksta - ir doma


virginia_rabbit
20. Okt 2021 10:28

mani Austrāļu kolēģi no Tribīnēm rīt nāk laukā no lokdauna un komandantstundas, un viņiem sākas pavasaris.

Tags: ,

ir doma


jan09
20. Okt 2021 08:03 ara

Apinis raksts atkal:

***
Latvijas veselības aprūpes budžets 2021. gadam ir tieši par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams pandēmijas apstākļos, un to saka Pasaules Veselības organizācija, un tai līdzi – Latvijas ārsti.

Otra Latvijas budžeta īpatnība ir veidot to kā puzli, kur puse no puzles gabaliņiem ir piemirsta kastē. Tad nu daļai medicīnas kaut kāds finansiāls segums ir, daļai nav. Par daļu puzles gabaliņu ir lielāka interese. Atceros – pirms dažiem gadiem budžetā atradās vieta kādam nozīmīgam un itin dārgam uroloģijas aparātam, kas Latvijā bija izmantojams dažiem pacientiem gadā, tai skaitā kādam vārdā neminamam, taču ietekmīgam Saeimas deputātam.
Tātad – lai budžetā rastu kādu papildus eiro kādai medicīnas nozarei, kādam kompensējamam medikamentam, kādam diagnostikas aparātam vai slimnīcas reanimācijas nodaļas remontam, vajag kādu, kas puzles gabaliņu izvilktu no kastes un ieliktu budžetā.
„galvenais iemesls iekļaut budžetā vienu vai otru pozīciju budžetā ir iespēja saņemt otkatu. No ģimenes ārstiem nekad nekādu otkatu dabūt nevarēs, tādēļ viņiem vienmēr būs to bada maizi ēst”
Ja par budžeta naudu tiek iegādāts superdārgs aparāts, kuru var izmantot trīs pacientu ārstēšanai gadā (maza tā Latvija, pacientu skaits atsevišķās jomās nav milzu liels), tad lētāk pacientu nosūtīt diagnostikai uz kaimiņvalsti.
***

https://www.la.lv/peteris-apinis-latvijas-veselibas-budzets-ka-septinu-aklu-indiesu-izpratne-par-ziloni

ir doma


missalise
20. Okt 2021 09:51

Lasu Autortiesību likumu un īsti nesaprotu. Filmu un fonogrammu producentiem tie kritēriji likumā ir atšķirīgi. Kas īsti skaitās manu dziesmu producents? Es vai tas džeks, kas aranžēja manas dziesmas? Iniciatīvu par dziesmu ierakstīšanu (kā arī ierakstīšanas finansēšanu) uzņēmos es pati, pati arī publicēju. Tajā pašā laikā tas džeks, kurš iepriekš bija aranžējis vienu citu manu dziesmu, bija to ielicis Spotify bez manas ziņas - kā savu fonogrammu. Tā nu tagad esmu apmulsusi.


6) filmas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura finansē un organizē filmas radīšanu un ir atbildīga par tās pabeigšanu;


8) fonogrammas producents — fiziskā vai juridiskā persona, kura uzņemas iniciatīvu un ir atbildīga par izpildījuma skaņu, citu skaņu vai skaņu atveidojuma pirmās fiksācijas veikšanu;

2 raksta - ir doma


jan09
20. Okt 2021 07:53 ip

interesanti palasīt:

***
Mūsu valstij un valdībai bija tik naudas kā nekad un minimums 6 mēnešu termiņš, lai sagatavotos rudens pandēmijas uzliesmojumam, par kuru savlaicīgi runāja un brīdināja speciālisti visos kontinentos. Šodien pat Kaimiņam un Pimenovam ir skaidrs, ka mūsu mīļajā zemītē ir brutāli nozagti miljardi (sic!) eur no ārvalstu pandēmijas programmu aizdevumu resursiem.

Tomēr tas nav galvenais, un nešaubos, ka jau, vēlākais, 2022. gada ziemā, kā teikt, visas pandēmijas laika finanšu rebes tiks ''rautas gaisā''. Personīgi man to neformālās sarunās ir apliecinājuši arī mūsu stratēģiskā partnera specifisku struktūru pārstāvji. Šie paši pārstāvji jau krietnu laiku iepriekš definēja, ka būvniecības (t.sk. ceļu būvniecības) karteļi tiks, runājot valstsgribētāja Levita vārdiem, ņemti priekšā. Un tika paņemti priekšā.

Dabīgi, ka kādam baram politisku darboņu un augstāko ierēdņu nāksies pārvietoties blakus dzīvojamās platībās pie Aivara no Ventspils. Situācijas unikalitāte ir tajā, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē var tikt aizturēti un pat notiesāti pāris ministru. Jau šodien dosjē par dažu labu, kas uzkrāti vienā ēkā pie šosejas uz lidostu, parsniedz visas normāla saprata robežas. Ka teikt - tā nezog pat Ukrainā.

Knifs ir citur un citā - Latvijas tauta sen sevi ir nodalījusi no varas un, būsim godīgi, arī no valsts kā tādas. Visiem zināmais - es mīlu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Apliecinājums minētam ir % vēlētāju piedalīšanās vēlēšanās un emigrējušo skaits. Faktiski tas ir pūļa juridisks nihilisms, kad tiek nepieņemts un noliegts jebkas, ko piedāvā vara. Nav dūmu bez uguns.

Visas atjaunotās valsts desmitgadēs preču (it īpaši - akcīzes) kontrabandu pāri valsts ārējai robežai un PVN karuseļshēmas ir organizējusi VID augstākā vadība finanšu ministru uzdevumā, bet piesegusi Finanšu policija (visos tās nosaukumos) ciešā sadarbībā ar Drošības policiju, Ekonomisko policiju un Ģenerālprokuratūru. Caur būvniecības karteļu shēmām nāsīs ir iešnaukti miljardi eur. Tas pie visiem Iepirkumu uzraudzības birojiem, Konkurences padomēm, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts kontroles utt.

Lielākā daļa narkotiku apgrozījuma un tirdzniecības, kā arī prostitūcija sen Latvijā ir nevis zem policijas jumta, bet pašas Valsts policijas augstākā vadības līmeņa darbinieku organizēts un vadīts rūpals. Atbilstoši rietumvalstu ekspertu aplēsēm ik gadu Latvijā tiek izzagti no valsts vai iegūti citos noziedzīgos ceļos ap 3 miljardiem eur, kas līdzvērtīgi 1/3 valsts budžeta. Šeit nav runa par klasisko kriminālu, bet tikai par balto apkaklīšu organizēto noziedzību.

Kopumā valsts un pašvaldību samezglotā Latvijas izzagšanas mehānismā vēsturiski (it īpaši kopš Repšes Jaunā laika nākšanas pie varas tālajā 2002.g.) savstarpēji sasaistīti (pat laulības saitēm, piemēram, Jaunups - Leiškalns) aptuveni 5000 ģimeņu. Šīs 5000 ģimenes kontrolē visu valsts varas, izpildvaras, tiesu sistēmas, specdienestu, lielo valsts un pašvaldību uzņēmumu, prokuratūras, kas būtiski svarīgi - arī vadošo plašsaziņas līdzekļu un Nacionālās drošības padomes darbību.

Sveši šeit jau sen nestaigā. Visi, kam ko vajag, pazīst personīgi, bet, ja nepazīst, tad ir uzticami vidutāji, kas pazīst abas puses. Tiek audzināta valsts līmeņa izzadzēju jaunā šķira, kura jau sāk nomainīt 2000. gadu politisko un izpildvaras krimināleliti. Būtiska loma paaudžu nomaiņā atvēlēta studentu korporācijām un specifiskai kadru kalvei - Rīgas Juridiskajai augstskolai. Visur visi savējie.

Visi, kas ir pret sistēmu, tiek izstumti uz neatgriešanos. Komunisma politiskās varas formā Milovans Džilašs (Milovan Djilas) nonāca pie slēdziena, ka cilvēku kopumu, kas īsteno šādu valsts pārvaldes modeli, sauc par Nomenklatūru. Nedaudz dīvaini, bet šodienas Latvijas politika ir Nomenklatūras politika. Nomenklatūras pārvaldei ir raksturīga disidentu kriminālvajāšana no specdienestu puses un krimināllietu (kriminālprocesu) fabricēšana, izmantojot valsts resursus.
***

5 raksta - ir doma


neraate
20. Okt 2021 09:25

Pamodos pusseptiņos šausmās nosvīdusi slapja.

Biju ķipa ciemos? Kaut kādās tipa darba darīšanās. Bija tur kkāds zirgs nevesels, bet arī ne slims, zvanīju kursabiedram, prasīju ko darīt jo bija skaidrs ka vai nu es tagad kaut ko vai neviens nekad neko. Tad tur pēkšņi bija suns. Reāli superīgs suns, tāds, kā parasti bomžiem. Uzvedīgs, socializēts, var redzēt, ka nav īsti suns. Mīlīgs, draudzīgs. Noskaidrojās, ka noplēsis kādu aitu. Es visa tāda samīlējusies saku 'nešaujiet, es viņu ņemu, dodiet man nedēļu'. Tad vispirms no suņa izgāžas labi daudz tārpu. Tad no manis. Es nezinu kā es tur esmu pēkšņi pusplika, bet nu labi. Tam visam pa vidu baigās sarunas par cilvēku glābšanām un reanimācijām un pirmajām palīdzībām ar vienu beibi tipa feldšeri uz ātrajiem. Es sakopju to grīdu, zvana vīrs - iebraukšot viņš man pakaļ. Es aizeju uz mašīnu pretī visa tāda plika slapja pēc dušas ietinusies palagā, bikses un apenes nodedzinājusi apkures katlā, sabučoju vīru, izņemu no bardačoka prettārpu zāles, paņemu uz katru svara kg vienu tableti, uzdzeru ar minerālūdeni, iedodu viņam arī (uz katru dzīvsvara kg vienu tableti). Izņemu no bardačoka drēbes, tūlīt iesim, atskrien tas suns. Vīrs izkāpj no mašīnas 'uķipuķi, cik smuks sunītits'. Es saku jā, reāli super. Žēl, ka principā vilks un koijots, no suņa tur tik 10%, viņš ir labi audzināts, bet nevar dzīvot mājā un plēš aitas, viņu nošaus. Smuks gan.
Vīrs ar tādu pārspīlētu nopūtu 'cik man ir laika uzbūvēt tev to voljēru?'. Nedēļa. Sabučojamies, eju ģērbties.
Pēkšņi no stūra atskan seksīga balss 'tas vīrs gan tevi ļoti mīl. Nu nav jau brīnums. Man arī tu būtu vienīgā. Kā karaliene tronī'
Pagriežos, ieraugu saimnieku. Uh! Kāds! Vīrietis! Un saku, ka mums nekas tāpat nekas nesanāktu, es neticu viņa solījumiem, bet paldies par labajiem vārdiem.
Tad tur pēkšņi ir ķipa bēres un viņš man saka, ka nav pārdomājis. Ejam pastaigāties pēc mielasta vai nopeldēties ezerā vai viņš mani aizvedīšot paskaitīt zvaigznes. Es atcērtu, ka nav smuki sērās sist kanti. Viņš tāds ka nenomira jau vīrs, tas izšķīrās

Karoče par daudz laikam skatīts Gaišā piemiņā, bet zemapziņa par mani augstās domās, šitādu pielūdzēju izdomāt! :D

Tags:

ir doma


jan09
20. Okt 2021 07:44 dp

Dienas prieks:

***
Epidēmija kļuva par sezonālu slimību, ar kuru mēs turpmāk sadzīvosim. Tā, sākoties vasarai, pazūd un rudenī atgriežas. Tā tas būs vēl gadiem. Atgādināsim publikai, ka tā pote, ko mums dod un ko arī es esmu dabūjis, paredzēta tam vīrusam, kas plosījās 2020. gadā. Paldies dievam, ka sagadīšanās pēc šī pote nostrādā arī pret to vīrusu, kurš plosās šogad. Covid vīruss nav tik labi izpētīts kā gripas vīruss. Ja pareizi esmu sapratis, tad ikgadējā vakcīna gripai jau ir puslīdz gatava. Dienvidu puslodē ziema ir tad, kad mums ir vasara. Virusologi paskatās, kā Argentīnā vai Austrālijā cilvēki slimo, piefrizē aktīvās vielas, un vakcīna gatava. Es nezinu, vai tāpat var rīkoties ar koronavīrusa vakcīnām. Visi mums stāsta, ka zinātne ir viszinoša arī par šo Covid vīrusu. Tās visas ir muļķības. Zinātne par šo vīrusu šobrīd tikai top. Šobrīd ir tikai hipotēzes. Zinātne būs pēc desmit gadiem, kad šos datus izanalizēs. Līdz ar to mums jābūt gataviem dzīvot šajā neziņas fonā, līdzīgi tam, kā bombardēšanas laikā no gaisa. Sākoties uzlidojumam, salienam pagrabos un, kad tā beidzas, izlienam ārā. Tā, kā bija, vairs nebūs. Turpmāk darba kārtībā būs totālā vakcinēšana vienu vai divas reizes gadā. Varbūt būs kādas ilgtspējīgākas vakcīnas.

Kolīdz tika izsniegti Covid sertifikāti, bija skaidrs, ka cilvēki tiek un tiks šķiroti. Līdz šim mums nav bijušas tādas propagandas, ka tie, kuriem nav auto vadīšanas tiesības, ir meļi, krievu aģenti vai nepatrioti. Taču ir propaganda, ka tie, kuri ir bez sertifikātiem, ir baigie kropļi un visādi citādi pretīgi cilvēki. Ar šādu un līdzīgu cilvēku dalīšanu ir sākušās vislielākās nelietības pasaules vēsturē. Vispirms cilvēkus sadala un tad daļu no sadalītajiem padara par sliktākiem nekā pārējie un pēc tam par necilvēkiem. Tā rodas Srebreņicas.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361066-marcis-bendiks-nakamo-covid-lokdaunu-istenot-neizdosies

1 raksta - ir doma

Back a Page