es pats personīgs ([info]maigs) rakstīja,
@ 2020-05-12 09:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
mani nepamet slikta pēcgarša pēc Michael Moore pēdējā garadarba "planet of the humans" noskatīšanās. lai arī pati doķene viduvēja, ja ir runa zinātnisku faktu izmeklēšanu un konsekventu pierādījumu prezentēšanu, tā pārapdzīvotības doma un pašlaik notiekošais vienkārši liek manām smadzenēm viegli dzirksteļot. es protams saprotu, ka mūsdienās mēs visi kopā esam izdomājuši, ka glābsim dzīvības (par katru cenu) un pagarināsim dzīves ilgumu (nefilozofējot kāda dzīves kvalitāte sagaida pār-dzīvotājus), bet vēsturiski skatoties kā epidēmijas bez žēlastības tīrīja cilvēku ierindas, šādi ierobežojot cilvēku masu pieaugumu, man rodas jautājums (nevienu nedžadžojot un nedariet to arī ar mani), vai tas kā mēs tagad rīkojamies ir adekvāti.
es protams saprotu katras nāves personisko traģēdiju un nekādā veidā to negribētu noniecināt vai samazināt, bet jūs, lūdzu, padalieties ar savām pārdomām šajā jomā, ja jums tādas ir.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]deloveja_kundze
2020-05-12 13:28 (saite)
manas galvenās pārdomas ir par to, ka daudz kas no tā, ko dzirdu apkārt, velk uz ekofašismu, eigēniku un milzīgu eirocentriskumu. es domāju par tām ziņām no UK, ka tiek apsvērts, ka cilvēkus ar invaliditāti var neglābt. es domāju par to, ka resursu paēdināt cilvēkus pietiek, bet kapitālisms ir pakaļa, kas visu sajāj. es domāju par video, kuros redzams, kā tiek iznīcināta piena produkcija, kuru neviens vairs nepērk. es domāju par gaisa kvalitātes uzlabojumiem un par to, normālais pirms šī bija krīze. un tas, ko es gribu vainot, ir nevis cilvēki, kuri dara to, ko cilvēki dara - dzemdē, veido ģimenes, dzīvo, bet sistēmas, kuras paredz, ka viena cilvēka dzīvei ir lielāka vērtība nekā cita dzīvei. kapitālisms ir nepārejoša krīze, un ekofašisms ir tā nākotne, kurā es patiesi negribētu nonākt. jau bija ''fantastisks'' raksts par to, ka astmas slimnieki rada tādu pašu piesārņojumu kā, neatceros, gaļas ēdāji vai kaut kas tāds. ārprātīgi.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]dombrava
2020-05-12 13:51 (saite)
Jā, šis ir baisi. Ka tāda iekārta bijusi tik sen, ka var dzīvot uz "mazāk vērtīgo" sugu un īpatņu rēķina. Kurš to nosaka? Man tik ļoti palicis prātā sirdi plosošais darbs Homo desperatus, kurā apkopotas dažādas cilvēces traģēdijas.

Ja noskatās tādu filmu kā Kapernauma, arī gribas raudāt par to, cik vērtīgs vispār ir cilvēks atkarībā no vietas, kur piedzimsti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]maigs
2020-05-12 15:48 (saite)
Wow, Homo desperatus kaut kā biju palaidusi garām, how come? Vai cik žēl!!! Kapernaumu ieliku savā watch-listē

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]maigs
2020-05-12 15:56 (saite)
es neuzskatu, ka kapitālismu var noniecināt kā visa ļaunuma sakni. Nedrīkst nekādīgi aizmirst/ pievērt acis uz faktu, ka tieši kapitālisma gaismā bijām sasnieguši nepieredzējušu virs-nabadzības-esošu-cilvēku-skaitu pasaules vēsturē. Un faktu, ka nekad vēsturē tik maza sabiedrības daļa ir mirusi no bada. Nevienlīdzību nekad nevarēs izskaust un hierarhijas ir sastopamas visos dzīvnieku līmeņos. Un komunisms nestrādā. Nu redz, tipa ķīnā strādā, hoho

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?