viss tikai sākas..

Lai kas arī viņi nebūtu..

30.3.15 15:22 - [info]kashadura rakstīja iekš [info]vajag - Steidzami vajag izīrēšanai istabu Rīgā.

Meklēju nedārgu istabu Rīgā,
vēlams Sarkandaugavā,
vienam cilvēkam bez mājdzīvniekiem,
bet ar sliktiem ieradumiem.

kashadura@gmail.com

30.3.15 12:11 - [info]murxxe rakstīja iekš [info]pa_leeto - Grāmatplaukta tīrīšana

Grāmatplauktā aptrūkās vietas, tāpēc nolēmu tikt vaļā no liekā.

Kalve I. Apģērba radoša pārveidošana. - 2 EUR
Sausiņa I. Svārki pāris stundās. - 2 EUR
Purēna S., Purēns V. Psiholoģija. - 1 EUR (apņurcīta)
Ballard K. The Frameworks of English: Understanding Language Structures. 2nd ed. - 4 EUR (vienā vietā esmu ar zaļu marķieri pasvītrojusi)
Kozlovs V. Radošuma psiholoģija. - 2 EUR
Lapiņa K. Psihosomatiskās sakarības un mūsdienu cilvēks - 2 EUR
Nevils P. Kaķu psihes noslēpumi. - 3 EUR
Autoru kolektīvs. Kriminoloģija. Mācību grāmata. - 2 EUR
Autoru kolektīvs. Crime investigation. - 2 EUR
Doncaster L., Holland A, Greatest mysteries if the Unexplained. - 2 EUR

Pieteikšanās tepat komentāros vai arī pa e-pastu murxxe pie inbox. Saņemšana Torņakalnā netālu no Riga Plaza no 18:00 vai arī rīt ap 16:00 Tērbatas/Dzirnavu ielas krustojumā.

29.3.15 22:31 - [info]silpurene rakstīja iekš [info]pa_leeto - Tava cena

Pāris M izmēra lietiņu - cik gribēsi, tik samaksāsi, atrodas centrā. Ah, parole standarta 123

29.3.15 16:56 - [info]tepat rakstīja iekš [info]pa_leeto

Netieku šovakar uz Benzīnvīru septiņos Dirty Deal Teatro. Atdošu studentu biļeti par paciņu dzeltenā Camel. diana.kondrasa iekš gmail

28.3.15 21:07 - [info]kristiana - Pirtīža

Nu tad nedaudz par Madarai organizēto pirtīžu.
Kā jau minēju, to saņēmām dāvanā, jo mūsu Madara no pirtnieku paziņu loka bija pieteikusies pirmā. Pirmo vanniņu jaunkundze saņēma savas dzīves 10. dienā, ļoti tuvu laikam, kādu noteikuši bija mūsu senie senči.

Jāsaka, ka sākotnēji rituālu biju idealizējusi,jo iedomājos, ka visi bērniņi rituāla laikā ir mierīgi un pēc tam naktī daudz un labi guļ. Mūsu gadījumā bija mazliet citādi, taču tas nekādā ziņā nemazināja to fantastisko sajūtu par mirkļa nozīmīgumu, atļaušos teikt, diženumu, jo sajūtas viscaur bija "lielas".

Pirtīža sākās ar manis un kundziņa, pēc tam arī mūsu visu trīs, attīrīšanu. To pirtnieki veica ar attīrošo augu kvēpināšanas palīdzību (mūsu gadījumā izmantoja vībotni). Pēc attīrīšanās varējām sākt sagatavošanās darbus. Tētītim bija jāiekurina krāsns, izmantojot tikai liepas (jo Madara ir meitene) un pīlādža (aizsardzībai) malku. Pagales bija jāliek pa pāriem, uguns krāvumu veidojot akas formā (pāra princips krāvumā nozīmē bērna spēju vēlāk dzīvē dzīvot saticīgi um pasargāšanu no vientulības).

Kamēr kūrās pirtiņa (tai jāiesilst līdz 37 - 40 grādiem, ne vairāk, lai bērniņš nepārkarstu), tētis devās sagatavot vannas ūdeni (parasti izvēlas avotiņa ūdeni) tā karsēšanai uz atklātas uguns, savukārt mans uzdevums bija izvēlēties zālītes bērniņa vannītei, tādējādi dāmai novēlot kādas konkrētas rakstura īpašības un dabas spēku tā dažādās izpausmēs. Vēlāk devos uz ugunskura vietu katlā iemaisīt izvēlētos augus. Šajā brīdī nekas nedrīkstēja iztraucēt manas domas, tām bija jābūt vērstām tikai uz vēlējumiem Madarai, kā arī Ūdens, Zemes, Gaisa un Uguns mātes palīdzības piesaukšanai (jāsaka, ka šajā rituāla brīdī sajutu ko pavisam maģisku un skaistu, tā it kā tiešām mani būtu sadzirdējušas visas Zemes mātes:)).

Pirms pirtiņas vēl man bija jāsagatavo Laimas slotiņa (pirtsslotiņa no dažādu koku lapotiem zariem un augiem), bērna vannītē iemetām veco sudraba pieclatnieku (vienu no tiem, kuru kundziņa vecvectēvs pirms bēgļu gaitām apraka pie mājas pamatiem naudas podā) un kadiķa ogli, ar roku ūdenī iegriezām zaļu un sarkanu dzīpariņu, un tad jau vannošana arī sākās.

Madaru izpeldinājām puķu ūdenī, lai iesilst un atmirkst ādiņa. Šī daļa viņai ļoti patika, ķepas atlaida kā tāds vardulēns. Kad meitene bija izvannota, nopērta (pēra gan pirtniece, gan mēs abi) un pirtnieces apdziedāta (dainu spēka apvārdota), sekoja auguma masēšana ar mammas pieniņu un rudzu miltu mīklu. Šī daļa mazajai sagādāja satraukumu, jo viņai nepatika straujā temperatūras maiņa,ko radīja pirtīžai iepriekš sagatavotais un atdzisušais pieniņš (pirms to lieto, jāuzsilda pats pieniņa trauks).

Man jaunums bija pirtnieces drošā darbošanās ar tik mazu knīpu, viņa īpaši neauklējās - mīcīja, masēja, grozīja, spaidīja un staipīja bērnu, līdz tas no pārguruma beigās vairs neprotestēja. Pirtniece noteica tik, ka jaunkundze būs diža sieva, jo neba asaras lej viņa, bet ļoti cimperlējas. Kundziņš savukārt jokoja, ka sapņos meitenei tagad turpmāk rādīsies viena traka tante, kas nāk virsū ar mīklas kluci.

Sagaidījām arī sarus, kas uz beigām līda ārā tā kā tāds eža kažociņš. Sekoja pēdējā noskalošanās vannītē, iesmērēšana ar bāzes eļļu, ietērpšana baltā linu kreklā un celu jostā, ietīšana Zvaigžņu deķī (pirtniekiem ir tāda villaine, ko viņi dēvē par zvaigžņu deķi) un ielikšana šūpulī, ko pavadīja pirtnieku dziedātas šūpļa dziesmas (tajā grozā/šūpulī gulējuši jau 66. bērni, iešāvās prātā to nodēvēt par jaunās civilizācijas šūpuli).

Kamēr Madara snauduļoja, arī mēs abi tikām pie maigiem pērieniem (piemēram, mammas sazemē, ar slotām uzsildot un ar mālu iesmērējot augumu, tādējādi palīdzot viņām no jauna apjaust savas aprises, harmonizēties un iegūt pārliecību par spēju tikt galā ar visām lomām dzīvē), pēc tam kopā ar pirtniekiem baudījām svētku mielastu un izteicām vēlējumus mazajam cilvēciņam.

Un jā, nakts mums nebija mierīga. Es atļāvos mielasta laikā apēst medus maizi, kas mazajam puncim nu nepavisam nepatika :).
Nākošajā dienā dārzā, blakus vienai no vecajām liepām, aprakām rituālā izmantoto rudzu mīklas pikuci, tas ar piederas pie tradīcijas.

Ievēroju, ka mazajai jau pirmajā vakarā acu skatiens bija kļuvis skaidrāks un noteiktāks.

27.3.15 13:12 - [info]annu rakstīja iekš [info]vajag - Līvu akvaparka biļete

Sveiki!
Varbūt kādam ir aizmētājusies nevajadzīga dāvanu karte uz Līvu akvaparku - Ziemassvētku dāvanu karte vai vienkārši uzdāvināta biļete, kas tā arī nevar sagaidīt, kad to izlietos?
Labprāt pārpirktu tādu (:

26.3.15 14:08 - [info]matilde rakstīja iekš [info]pa_leeto - kleita

JAUNA kleita - 38.izm (es gan teiktu, ka atbilst drīzāk 36.izm, garums aptuveni 77cm). Derēs smalkai, ne īpaši garai meitenei/sievietei.


15eur


matildc @ inbox.lvbildes )

26.3.15 14:03 - [info]matilde rakstīja iekš [info]pa_leeto - Zābaki

JAUNI sieviešu zābaki - 41.izmērs

20eur


matildc @ inbox.lvbildes )

26.3.15 10:09 - [info]katodstars rakstīja iekš [info]vajag - Eiropaletes

Man ļoti vajadzētu līdz sestdienai sagādāt divas 800mm platas eiropaletes Dienvidu tilta centra gala rajonā. Loģiski, pretī piedāvāju, nez, alu vai kādu nelielu naudiņu. Var būt kādam ir vai vismaz zina kur tās varētu meklēt?

25.3.15 16:11 - [info]neraate rakstīja iekš [info]vajag - Iztulkot brazīļu filmu no portugāļu valodas uz latviešu

Sveiki! Tiek meklēts cilvēks, kas varētu sinhroni tulkot brazīļu filmu no portugāļu valodas uz latviešu. Ja kādu tas interesē, sīkāk:
ieva_o@inbox.lv, 26354152.

Paldies!

/tiešām neko komentēt nevarēšu, mopēds nava mans

25.3.15 11:31 - [info]escimo rakstīja iekš [info]vajag - vanna

Sveiki!
Filmēšanai meklējam vannu. Varam izīrēt, aizņemties un tamlīdzīgi. Vai kādam ir kāds variants?

(filmēšana Bauskā, vanna var būt Rīgā)

24.3.15 17:43 - [info]kristiana

Sajūta tāda, it kā es būtu pazaudējusi rakstīšanas un izteikšanās spējas - kad piesēžos rakstāmgaldam /datorgaldam/, neko nevaru izdabūt no sevis, galvā ir pilnīgs tukšums.

Bet kopumā mums viss ir ļoti jauki :-) nu jau mazā ļauj arī paveikt kādus sīkus mājas darbiņus.

24.3.15 13:53 - [info]glam_our rakstīja iekš [info]pa_leeto - samba

Lietots drēbju pakaramais ar plauku, nekādus defektus novērojusi neesmu. Pašam jānāk pakaļ Rātslaukumu, cena ir kādi divi līdz četri Tērvetes aliņi.

23.3.15 11:24 - [info]french_mime rakstīja iekš [info]istaba

Kur Rīgā var lēti un smuki izveikt eyebrow threading?

22.3.15 17:40 - [info]vilkate rakstīja iekš [info]vajag

Ļotiļoti vajag monitoru, jo esošais negaidīti nosprāga. Varbūt kādam cibiņam ir atdodams vai lēti pārdodams? Vienīgi crt neder, jo galds ļoti šaurs. Šņuk!

22.3.15 12:02 - [info]maxd rakstīja iekš [info]par_velti - Lenšu magnetafons Снежеть-203

Mopēds nav mans, palīdzu tik atrast ņēmējus.

Strādājošs lenšu magnetafons Снежеть-203.
Atrodas Rīgā, Purvciemā.
Zvaniet uz: (pagaidām nr izņemu, jo kāds jau ir pieteicies)
Foto )

21.3.15 15:06 - [info]mufs rakstīja iekš [info]vajag - vecas durvis

vajag pirmskara laika priedes masīvkoka durvis 70x200, augšējais apakšējais pildiņš horizontāli, pa vidu divi vertikāli.

var izskatīties pagalam apbružātas, jo krāsu tāpat dzīsim nost.

varbūt kāds zin,kur kādai meitas istabiņai liekas palikušas, jo tās,kas mums ir, ir par platu
paldies.

21.3.15 14:59 - [info]zwielicht rakstīja iekš [info]vajag

Vietni vai aplikāciju, kura man ļaus no jebkura datora tikt pie saglabātajām mājaslapām. Vrb ļoti muļķīgs jautājums, bet vjdz padoms. Liels lūdzu.

20.3.15 00:19 - [info]papuass rakstīja iekš [info]pa_leeto - Veļas žāvētājs

Lietots veļas žāvētājs AEG/Electrolux, 100 EUR. Atrodas Mārupē, transportu var sarunāt.

Pieejams arī iebūvējamais ledusskapis (var dabūt ar visu mēbeli tumšā krāsā), paliels, tam par cenu aizmirsu paprasīt.

... tālāk ... )

19.3.15 10:52 - [info]uldris rakstīja iekš [info]pa_leeto - grāmatas: katra 3e

1) Мишель Уэльбек - Оставаться живым (dzejas)

2) Беккет Сэмюэль - Осколки (esejas)

3) Осип Мандельштам - Стихотворения. Проза. Статьи

4) Paul Auster - The New York trilogy

5) Иосиф Бродский - Часть речи (dzejas)

6) Лев Рубинштейн - Погоня за шляпой и другие тексты (proza)

7) Гийо́м Аполлине́р - Стихотворения

bildes: flickr.com/photos

rakstīt te vai sevtiksev at yahoo.com

18.3.15 21:12 - [info]burka rakstīja iekš [info]vajag

Ļoti un steidzami vajag šādas parūkas!!!! Vajag modesskatei, bet šobrīd veikalos viss ir izķerts. Var gan atpirkt, gan aizņemties uz drīzu atdošanu.


dainitta@inbox.lv

17.3.15 20:24 - [info]3_5469mhz rakstīja iekš [info]vajag - Naktsmājas Bāzelē

Meklēju naktsmājas Bāzelē no 12. līdz 16. aprīlim. Ja kas piedāvājams vai iesakāms, tad komentos vai uz tintea at gmail. Paldies!
Powered by Sviesta Ciba