gnidrologs ([info]gnidrologs) rakstīja,
@ 2022-05-26 19:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kāpēc ukrainas iebraucējiem, kas nav apguvuši valodu, vispār ļauj strādāt darbos, kas prasa valsts valodas zināšanas? Var atrast lērumu nodarbošanos, kur tā nav obligāta.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]dzeltens
2022-05-26 19:37 (saite)
Tāpēc, ka tādos darbos viņus piekauj krievu pasaule https://jauns.lv/raksts/zinas/504028-piekauj-darba-nosauc-par-fasistiem-begli-ukrainas-vestniekam-pastasta-par-dzivi-liepaja

Gluži kā tevi Tavs labais staļinistu draugs. Tikai ukraiņiem tas nepatīk.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2022-05-26 19:46 (saite)
Toties darbs apkalpošanas sfērā, kur ir nepārtraukta saskarsme ar krieviem, viņus no tā pasargā, kažoku metošā palaistuve?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeltens
2022-05-26 20:07 (saite)
Apkalpojošajā sfērā strādā normālie krievi, kas prot latviski, nevis tādi kā tavi draugi putinisti. Un no putinistiem krieviem sargā apsardze.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-05-26 21:22 (saite)
Problēma nav ne darba likuma ievērošana vai “normālie” krievi, bet tas, ka cilvēki nevar saņemt apkalpošanu latviski – valodā, kuru viņi vislabāk saprot.

Tieši tas pats ir par farmaceitiem no Ukrainas, kuriem tagad ir atļauts strādāt Latvijā par farmaceitiem bez valodas zināšanām. Es saprotu, ka farmaceitam jau tā kā nebūtu jāiet strādāt par krāvēju ostā, bet tomēr tagad sanāk, ka iedzīvotāji nevar saņemt atbilstošu farmaceitisko aprūpi, un tas jau var radīt draudus veselībai. Aptieka nav tikai vieta, kur pārdod zāles, bet arī konsultē par to lietošanu, uzklausa un reģistrē novērotās blakusparādības utt. Latvijā vēl nav augstāka līmeņa pakalpojumu kā vakcinācijas u.tml., bet tādi plāni ir.

Kad es, pat pamatojoties uz ES tiesībām saņēmu farmaceita licenci Latvijā, man bija jāpierāda, ka protu latviešu valodu. Manā gadījumā es esmu beidzis vidusskolu Latvijā, tāpēc tā bija tikai formalitāte.

Otrs aspekts ir tas, ka ķēžu aptieku īpašnieki ir tikai priecīgi pieņemt darbā ukraiņus, jo viņiem var maksāt mazāk nekā vietējiem. Zināms, ka Ukraina ir ļoti nabadzīga un viņiem algas eiro izteiksmē vidēji valstī ir krietni zemākas, un bēgļi nav īsti gatavi daudz kaulēties, it īpaši, ja sagaida šo kā pagaidu situāciju. Bet no latviskuma viedokļa mēs varam daudz zaudēt. Pareizi būtu ukraiņu farmaceitus aizsūtīt uz valodas kursiem, šajā laikā apmaksāt viņiem dzīvošanu un apmācību, un tikai tad pieņemt darbā.

Vispār kāpēc pēkšņi pārtrauca ukraiņu bēgļus bez maksas barot un izmitināt? Daudziem 3 mēneši ir krietni par maz, lai varētu atrast darbu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2022-05-26 21:34 (saite)
Apkalpojošā sfērā strādājošie krievi arī ir putinisti un viņu latviešu valodas prasme nekādā veidā nemaina attieksmi pret ukraiņiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]zazis
2022-05-26 20:10 (saite)
nelegāli nodarbinātais satraucas par darba likuma neievērošanu.
wow. :D

(Atbildēt uz šo)


[info]dombrava
2022-05-26 20:18 (saite)
Cieņa pret savu valodu un rūpes pret to ir labi. Droši vien Vacijā tā nevarētu, valoda būtu jāiemācās. Taču šajā situācijā cilvēcība un pretīmnākšana apsveicama. Ja ikdienā pārsvarā lietos latviešu valodu, to ātri pamatlīmenī iemācīsies.
To jau tik daudzus gadus skandina, ka latvieši paši pāriet uz krievu valodu, tāpēc cittautieši pierod pie tās. Tātad, jo vairāk runāsim ikdienā latviski, jo ātrāk iebraucēji iemācīsies mūsu valodu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]iokaste
2022-05-26 21:22 (saite)
esi mēģinājis ar krieviem latviski?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2022-05-26 21:36 (saite)
Kamēr viņi mācās valodu, var strādāt noliktavā vai tml., nevis par pārdevējiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2022-05-26 23:31 (saite)
Vai tad te kāds neprot krieviski? Krievu valoda tak ir internacionāla saziņas valoda tāpat kā angļu un D-amerikā spāņu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-05-27 00:28 (saite)
Man būtu grūti par zālēm runāt krieviski.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]gnidrologs
2022-05-27 01:27 (saite)
Tam nav nozīmes. Jebkuram Latvijā ir tiesības saņemt pakalpojumus latviešu valodā. Nevienam Latvijā nav pienākums prast vai gribēt runāt svešvalodā, lai iepirktos vietējā bodē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mapats
2022-05-27 22:23 (saite)
Manā pussalas daļā ir darbaspēka trūkums veikalos. Vai ņem ukraiņus bez latviešu valodas zināšanām es nezinu, jo lielos veikalus(kur trūkst darbinieces) apmeklēju tik reti, ka nav novērojumu.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?